Bezoekt allen hedenavond de groote Propagandavergadering der R.K. Kiesvereeniging in het gebouw „St. Bavo" V erkeersonge vallen. Christelijke politiek. De makelaar S. in hooger beroep voor het Amsterd. Hof. P Vrijdag 26 Juni 1S25 49ste Jaargang No. 16078 Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden. - Eerste blad. Agenda 27 Juni Eisch 18 maanden gevan genisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest. „Oom Rinus." J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht R. K. Politieke Propagandaclub Haarlem. Rechtspleging bij de landmacht. Gisteren herdacht de bekende firma Heringa en Wuthrich haar 25-jarig bestaansjubileum. groep, van de firmanten en commissarissen met familieleden. Hierboven een DE GROOTE PROPAGANDA- FIETSTOCHT. PROPAGANDISTEN NOODIG. De verbouwing van het politie bureau. >e abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: .'er week 0.25 ?er kwartaal 3.25 •"ranco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. NIEUWE COURANT Advertentiên 3s cents per regel Bij contract belangrijke korting, Advertentiên tnsschen den teluf als ingezonden mededeeling. 60 ott per regel op de 1« Pagina 75 cfe per regel Vraag- en aanbod-adver- tentiën 1—4 regels 60 ct per plaat* sing: eljce regel meer 15 ct., bi» vooruitbetaling. AUe aoonne's 'egeti ongevallen op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, f Q Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7E0 bij een ongeval met OKft bij verlies van een hand, f j OR b Z®!* cvi^ „t r" f50" Hen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen ul'UUi verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen I 3U. doodelij ken afloop 1 een voet of een oog; duim of wnsvmger bij een breuk van "arm; f All b'l verlies van 1 1U." andere vinger. )JFe hebben nu twee weken lang de be fcwareu en moeilijkheden besproken, welke tegen het beleid van de laatste christelijke regeering en de Katholieke Kamerfractie worden aangevoerd, ook door eigen partij- genooten. Wij hebben dit vooral gedaan, omdat er niet geheel ten onrechte vrees testaat, dat een aantal Roomsche kiezers üit ontevredenheid over wat dan ook hun stem dit keer niet zullen uitbrengen of wel hun stembiljet ongeldig zullen maken; en niet zoo zeer omdat wij voor het stemmen op een' andere partij bevreesd zijn. Een Katholiek stemt op de Roomsche lijst of hij stemt niet; dat is onze overtuiging. Wij w;eten wel, dat er ook bij ons een aantal kantloopers zijn, die zóó ver zijn afge dwaald, dat zij het socialisme door hun «tem helpen versterken, dat er hier of daar een kiezer, volgens den burgerlijken stand als R.K. bekend, stemt op een liberale lijst, omdat hij voor vrijhandel is of op een middenstandslijst, omdat hij zijn vermeende materieele belangen boven zijn groote be ginselen stelt, maar dat zijn uitzonderingen. Zulke menschen bereiken wij evenmin met onze Roomsche courant; want het Katho lieke dagblad is het eerste, wat bij zulke menschen de deur uitgaat. Gevaar voor verkeerd stemmen bestaat in eenige betee- kenende mate alleen voor aanhangers van de R.K. Volkspartij en daarom hebben wij deze dwalende broeders nog eens extra op het hart gebonden zich toch niet door en kele politieke avonturiers op een dwaal spoor te laten brengen en de groote R.K. Staatspartij te schaden, iets waarvan zij over korten tijd bitter berouw zullen heb ben. Wij wenden ons dus niet zoo zeer tot die geloofsgenooten, van wis wij vreezen, dat zij op een lijst van tegenstanders zul len steramen als wjl tot hen, die van plan rijn thuis te blijven of om de soessah van oogenblik te pas komen. Van den school strijd weten wij dat nu wel allemaal. Maar dat het noodig was en nog is, om na de grondwettelijke gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs nog een rechtsche regeering te houden om op de uitvoe ring der gelijkstelling toe te zien, dat hebben wij in onze artikelen over dc on derwijspolitiek de vorige week toch wel aangetoond. En dan blijft daarnaast het nog bijna braak liggend terrein van middel baar en hooger onderwijs. Maar er is zooveel meer. Heeft nog niet zeer onlangs in de Eerste Kamer een be- lar grijk debat plaats gehad over de heilig heid van hqt huwelijk naar aanleiding van het ontslag van gehuwde ambtenaressen? En was daarbij de sociaal-democraat Wi- baut niet de pleitbezorger der vrije liefde? En welke groote beginselverschillen be staan er niet op het terrein der strafwetge ving, waarbij voor- en tegenstanders van de theorie van den vrijen wil lijnrecht te genover elkander staan? Welke verschillen komen er niet aan den dag op het terrein der bestrijding van de openbare onzedelijk heid, zoowel direct door strafbepaling als indirect door de leiding van ministers en hoofdambtenaren. Is daar verder niet op het program van bijna alle politieke par tijen de wijziging der huwelijkswetgeving? En kan het ons onverschillig zijn, onder welke regeering zulk een wetswijziging straks ter hand wordt genomen? Daar is verder de sociale wetgeving, die, op tal van practischc onderdeden verschil van meening ook tusschen eigen geloofs genooten kan veroorzaken, maar waarbij toch in groote trekken voor den Katholiek een leiddraad in de pauselijke omzendbrie ven van Leo XIII en in de Roomsche mo raal in het algemeen te vinden is. Daar is verder de groote en voor onzen tijd zooveel zeggende vraag van de hand having van het gezag. In 1918 hebben wij de coalitie; en tegen die coalitie heb ik de laatste jaren overwegende bezwaren. Hierover dan nogmaals in een volgend ar- ti' Sociëteit „St. Bavo." Zangles 1 uur. Gewone zittingen 7 uur. Schouwburg Jansweg. Vereeniging „Gruno", Revue „Dut ja niks af" 9 uur, Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetesxraat 11 Eiken Donderdag van 8uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo. Smedestraat 23 telefoon 10Ö49 Alle werkdagen van 9 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en 154 van 2blA en s avonds van half 8— van half 8half 9 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem, hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 2—4 uur, en s avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond/— Tel 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr C Bos). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotbeek Jansstraat 49 Eiken dag geopend vUn 1012. van 25 en van 710 uur. be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 7—9 uur. Woens dagmiddag ruilen van «inde-boeken. St. Marthavereeniging Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandscf-e meis jes, die hier geen tehuis hebben TeL 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond. St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge- Het Gerechtshof te Amsterdam behan delde Donderdag in hooger beroep de zaak tegen den makelaar S. uit Haarlem, die door de Haarlemsche Rechtbank wegens verduistering^ meermalen gepleegd, tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis, veroor deeld was. Bekl. had als endernemer van verkoo- pingen aan personen, die hun goederen lie ten verkoopen op zijn publieke veilingen minder geld uitbetaald, dan die goederen opbrachten. Zoo had hij voor de Erven Mock te Haar. leun een schilderij verkocht voor 900, van welk bedrag hij slechts 255.90 af droeg. Vóórts had hij zich ten nadeele van den heer J. J. Mettau, een bedrag van 6.75 toegeëigend bij den verkoop van verschil lende kleine voorwerpen. De Erven Lezen- berg' had hij op dezelfde wijze voor 35 benadeeld. Evenals voor de Rechtbank erkende bekl. volmondig de feiten. Eerst werd hij betref fende den verkoop van het schilderij ge hoord. In de maand October 1924 werd hem door mevrouw Van Spengler, zijnde een der Erven Mock, een schilderij ten verkoop aangeboden. Hij had het doek verkocht aan den heer A. J. S. van 't Hof voor 900, Aan mevrouw Van Spengler had hij echter de vplgende afrekèningsnota gezonden: Schilderij in vergulde lijst 300. verkoopkosten 30. bévvaargSld 10. 'vrachtvoorschot 4.10 44.10 •teiv Wie kent in Schoten „Oom Rinus" niet, den welbekenden schoenmaker uit de Generaal Bothastraat? 8 Juli herdenkt de heer M. Wullings, zoo is zijn familienaam, het feit, dat hij zich 25 jaar geleden plaatste als schoenmakersleerling. In de laatste jaren drijft hij „eigen zaken." Zijn vele klanten en vrienden zullen dien dag „Oom Rinus" onge twijfeld van hun sympathie doen blijken. Hierboven een kiekje van dep jubilaris (geheel rechts) vóór. zijn werkplaats. 255.90 Ook de zaak-Mettau bekende bekl. vol ledig en eveneens de verduistering van de Erven Lezenberg. Pres., mr. Bijleveld: Waarom heeft u dat nu allemaal gedaan? Gel, Ja, verminderd mei kosten. Het woord, was hierna aan den procureur- generaal, mr. dr. Van Geuns Spr. vindt dat dit vaststaat, dat bekl. het geld niet heeft afgedragen dat.hij moest afdragen. Spr. beroept zich in de eerste plaats op den verkoop van het schilderij. 3$ Barometerstand 9 uus v.m.: 760. Voorna, OPGAVE: Medegedeeld door het Kon. NeA MeteoroL Instituut te de Bildt, Naar waarnemingen in den morgen va*> 26 Juni. Hoogste barometerstand 768.1 m.M., t« Valentia. Laagste barometerstand 748.0 m.M., Ut Andaenes. Verwachting van den avond van 26 tot dee avond van 27 Juni: Zwakke tot matigen, noordelijke tot wes telijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regen, zelfde temperatuur. AUTOBAND GESPRONGEN. Donderdagmiddag half 1 sprong in de Weeresteinstraat te Hillegom de band van een voorwiel van een Ford-auto. De auto, waarin twee dames uit Lisse gezeten waren, kwam op haar kop in de haag terecht. De bestuurder wist uit het voertuig te klimmen, doch de andere dame moest er uit geholpen worden. Zij bekwamen geen letseL overtreding van den stemplicht te vermij- Jen hun biljet ongeldig zullen maken. Een maand geleden nog had het den schijn, alsof onze partij door deze onverschillige en ontevreden kiezers groote verliezen zou lijden. Er is nu de laatste weken een ken tering merkbaar en wij vertrouwen weer, dat, wanneer de groote dag van 1 Juli daar is, het Katholiek geweten als altijd zal spreken en de honderd duizenden Room sche stemmen ah van ouds wel weer op de R.K. Staatspartij zullen worden uitgebracht al gaat het bij zeer velen met minder enthousiasme dan in de dagen van Schaep- man en Kuyper. Minder belangstelling, minder geestdrift. daarom? I)e politiek is mede onder den fnalaisegeest, gezakt tot een te veel aan behartiging van materieele belangen. Nie mand gaat hier geheel onschuldig uit. Maar dat er fouten zijn gemaakt en de Sjdgeest zijn stempel op ons aller werk en lezindheid heeft gedrukt, behoeft nog geen reden te zijn om er nu het bijltje maar voor goed bij neer te leggen! In onze vorige beschouwingen hebben wij al reeds menig verwijt aan bet adres van onze regeering en Kamerfractie besproken en weeiéproken. Rest ons nog de opwerping onder het oog te zien van hen, die zeggen: „je merkt in de practijk zoo weinig van de christelijke politiek; daarom stem ik maar liever in het geheel niet of blanco! Hierachter verschuilen zich meestal de lauwe kiezers, die niet positief on-katho- liek, dus op een lijst van een tegenstander stemmen, maar die hun stem aan iedere partij onthouden en dus moedwillig de R.K. Staatspartij verzwakken. Men merkt zoo weinig van de Roomsche beginselen in de practische staatkunde zeg gen zij! Wij hopen, dat dezulken de rede hebben gelezen, welke pater Cassianus Hentzen verleden Zaterdag op den Room- schen Landdag te Utrecht heeft gehouden en waarvan wij uitvoerig verslag gaven in ons blaA Wanneer ge aan zulke menschen vraagt: wat wilt ge dan; moeten onze Roomsche ministers en Kamerleden dan niet anders doen dan pauselijke encyclieken voorlezen in het parlement of cursus in geloofsver- dediging geven, dan zeggen zij, neen. na tuurlijk niet! Maar wat dan? Politiek is het voeren van practische staatkunde, is regceren, wetten maken en uitvoeren, de burgers leiden en het gezag handhaven. Dat alles moet geschieden volgens bepaalde beginselen. Het gaat er mee als met de Roomsche school of met de Roomsche pers. Welke is haar plicht en haar taak: van de een om de jeugd te onderrichten, van de ander om het publiek voor te lichten en te voorzien van nieuwsberichten. Wel beeft men langen tijd gezegd dat kan iedereen, die er bekwaamheid voor heeft: rekenen, schrijven en lezen leeren; of wel verslagen maken van vergaderingen en rechtbankprocessen, opstellen van gebeur tenissen. moorden en dieftallen, daarvoor behoeft men niet van een bepaalden gods dienst te zijnl Maar de practijk heeft wel geleerd, dat wanneer twee hetzelfde doen, dat nog niet hetzelfde is. Er is een cardi- naal verschil tusschen een Roomche en een roogenaamde neutrale school; tusschen een Roomsche courant en een zoogenaamd neutrale. En zoo gaat het nog veel meer in staatszaken, waarbij de beginselen ieder op dat punt een vuurproef doorstaan. En al is dat nu meer dan zes jaar geleden, we hebben het toch allen meegemaakt en moe ten het dus nog niet vergeten zijn, hoe de partijen van sociaal-democrater. en commu nisten in die dagen de staatsorde zonder eenige wettige reden omver trachtten te werpen en hoe een christelijk kabinet, een Roomsche premier, gesteund door de chris telijke bevolking het gevaar van revolutie en burgeroorlog keerde. En wie wat ver der ziet dan de muren van zijn eigen vei lig gewaande huis, die weet, dat het revo lutiegevaar in de wereld nog lang niet be dwongen is. Zie naar de troebelen in Chi na, opgestookt en aangewakkerd door de Russische bolsjewisten. De roode hand is overal te bespeuren: in Marokko, in Egyp te, in Indië. Onlangs in Parijs bij een over val der Chineescbe legatie. In Engeland zag de regeering zich verplicht een wijd vertak ten politiedienst tegen de communisten in te stellen. In Amsterdam zijn de commu nisten bezig de Chineezen en apdere vreem delingen, die genaturaliseerd zijn, te orga- niseeren en dezer dagen kon men in de Bantammerstraat aldaar een geheele op tocht van het gele ras zien naar een bij eenkomst van communisten, waar zij wer den onderwezen hoe te stemmen op Lou de Visser. Neen, het roode gevaar is nog niet bestreden en men bestrijdt het zeker niet door de partijen van orde ie verzwak ken en consequent daarmee de sociaal-de mocraten te versterken! Daar zijn eindelijk de benoemingen. Hoe ontzettend veel is er op dat gebied nog recht te zetten! Hoe weinig hebben de christelijke regeeringen nog kunnen doen om eenigszins goed te maken, wat hier door een 50-jarig liberaal bewind aan rechtban ken, middelbare scholen, notariaten, burge meestersplaatsen enz. enz., aan onrecht is gedaan. Wie dan ook redeneert, dat hij zoo wei nig nut ziet in een fhristelijke regeering, kijkt gewoonlijk niet verder dan naar zijn heel kleine eigen belang. Omdat hij voor zijn zaak vrijhandel beter waant dan een matige protectie is hij tegen de regeering, die in het algemeen bezuinigingsplan, om de belastingen te verlagen, dus ook in zijn belag, bet tarief een weinig heeft verhoogd; omdat hij als handarbeider liever een 45- urige dan een 48-urige werkweek had ge had; omdat hij als winkelier artikelen ver koopt die onder een aangekondigde weel debelasting vallen; omdat hij de belastingen nog niet snel genoeg verlaagd acht en nog te veel aan den fiscus moet offeren; om dat hem als Rijksambtenaar op zijn salaris is gekortom al dergelijke op zich zelf kleine, persoonlijke motieven worden de groote lijnen van staatsbeleid over het hoofd gezien en men verschuilt dan zijn ontstemming over dergelijke materieele za ken achter de opwerping: „wat heb .e ei genlijk aan zoo'n christelijke regeering?" Wie eerlijk tegenover zich zelf wil zijn, die zal moeten toegeven, dat de beteekenis van een christelijk bewind heel Wat dieper grijpt dan hij in zelfverblinding een oogen blik weigert te zien. Ja maar, zegt men ten slotte, wij Katho lieken. zijn op zich zelf toch niet sterk ge noeg om zelfstandig te regeeren; we kun nen het alleen in samenwerking met an dere christelijke partijen, in de zoogenaam nomen Zaterdag. Zon- en Feestdagen toegankelijk. Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. RJC. Kraamverzorging van de Derde Orde v. St. Franciscns. Aanvragen te richten tot mevr Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleperparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel. Wij vestigen er de aandacht op, dat het verkiezingsbureau der R. K. Propagandaclub tot en met 1 Juli a.s. gevestigd is in het gebouw St. Bavo (zaal 4) en dat alle avon den van 810 uur gelegenheid bestaat: 1. Zich op te geven als propagandist voor den dag der verkiezing; 2. Inlichtingen te vragen omtrent verkie- zingsaangelegenhedec; 3. Onderricht in het stemmen te ontvan gen. f' 4. Naam en adres van die kiez :rs en kie zeressen op te geven, die Wegens ziekte of lichaamsgebreken op den dag der stemming moeten gehaald worden. Bekl. blijft het antwoord schuldig. Raadsheer Jolles: In de dagvaarding is alleen maar een greep genomen uit hetgeen u gedaan hebt. Wie weet hoeveel u ver duisterd hebt. Het is schandelijk. Als eerste getuige werd gehoord mevr. Van Spengler. Zij had beklaagde het schilderij ten ver koop gegeven. Herhaalde malen had zij ten kantore van S. geïnformeerd of het schil- dere verkocht was. Steeds werd zij te woord gestaan door bekl.'s zaalchef, die haar voortdurend verzekerde, dat het schilderij nog niet verkocht was. Toch had getuige vernomen, dat het wel van eigenaar ver anderd was.. Getuige had het vreemd ge vonden. Eindelijk had de zaalchef haar mede gedeeld, dat het schilderij voor 300. verkocht was. Pres.: tot beklaagde: De afrekeningsnota werd door den zaalchef in orde gemaakt in overleg met u? Bekl.: Ja. Pres.: Wist bekl. van de oneerlijke han delingen af? Bekl.: Pres.: Of was het een stilzwijgende af spraak, dat uw zaalchef de menschen voor den gek moest houden. Als volgende getuigen werden gehoord de heeren A. J. S. van 't Hof en J. J. Mettau. De heer Ktopman, assuradeur te Heem stede, had de goederen van de Erven Lezen berg aan bekl. ten verkoop aangeboden. De makelaar Carels, uit Amsterdam, gaf als getuige a décharge, deskundige verkla ringen, omtrent de usance bij verkoopingen. Pres.: Maar het is toch de gewoonte niet waar, om het bedrag af te dragen, dat de goederen hebben opgebracht. Besproken dient nu te worden de aan sprakelijkheid van den verkooper tegen de personen die opdrachten geven. Juridisch meende spr- geen verschil te zien in de handelingen van dezen bekl. en den loopjongen, die geld voor zijn patroon ontvangen, niet afdraagt. De verkooper han delt hier op eigen naam, maar dat doet aan de juridische constructie niets af. De ver kooper blijft de tusscheftpersoon. Spr. besprak vervolgens den opzet. Bekl. heeft geen grond aangevoerd, waarop een misverstand kan berusten, omtrent rechten op de te weinig uitbetaalde gelden. ■Hier door vond spr. den opzet bewezen. We heb ben Hier te doen met een zwaarder misdrjjf dan bij art. 322 W. v. S. is omschreven. Er is sprake van een zekere vertrouwenskwes tie. In groote uitgebreidheid heelt bekl. ver duisteringen gepleegd. Spr. vroeg ten slotte vernietiging van het vonnis van de Haarlemsche rechtbank en opnieuw rechtdoende veroordeeling tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van drie maanden preventie hechte nis. De verdediger, Mr. dr. Vis vond, dat hier geen verduistering gepleegd is, waar bekl. als commissionair optrad. PI. meende de verduistering niet bewezen. Mocht echter een veroordeeling volgen, dan vroeg pl. cle mentie. Bekl. zag van het laatste woord af. De uitspraak werd hierna bepaald op Dinsdag 10 Ju ai. Te rekenen van 20 Juni worden de garni zoenen Haarlem en IJmuiden, voor wat de militaire rechtspleging betreft, geacht te be- hooren tot het garnizoen Leiden. Den 29sten Juni herdenkt de heer G. B. j Pollé den dag, waarop hij vóór 25 jaar als* poetser in dienst trad aan de Centrals* Werkplaats. De auto werd later weggehaald. Verzeker ring dekt de schade. Door een auto aangereden. Donderdag werd de heer P., wonende te» Amsterdam, die per rijwiel op den Sloter-* weg reed, door een passeerende auto aan-i gereden. Door zijn tegenwoordigheid va» geest wist de heer P. tijdig zijn rijwiel in den steek te laten door in den graskant te springen. Zijn fiets werd echter totaal vernield. De eigenaar van de auto, was bereid de schade voor het vernielde rijwiel te ver* goeden. Nog eens herinneren wij aan den grooten J propaganda-fietstocht, welke morgenmiddag gehouden wordt. Om half 4 vertrekt de stoet vanaf het Bavo-dorp aan de Zomervaart. Alle R. K. dames en heeren moeten mor geimiddag op de fiets! De muziek der St. Josephgezellen-vereeniging gaat voorop. Een onafzienbare rij katholieke fietsers moet het worden, die aldus zullen propageeren te stemmen op no. 1 van lijst 23: Mr. J. Br Bomans. ledereen is welkom, dus ook ieder, een zij morgenmiddag intijds présent aan hel Bavodorp. Voor de werkzaamheden op a.s. Woensdag heeft het bestuur der R. K. Politieke Propa gandaclub werkers noodig. Er is dien dag begrijpelijkerwijze heel wat te doen en hoe meer propagandisten zich melden, hoe in tensiever de arbeid kan worden verricht. Laten allen, die dien dag dat doen kunnen, dan medehelpen a.s. Woensdag, opdat eet zoo volledig mogelijke actie ontplooid kan worden. Vermoedelijk zal in Augustus kunnen be gonnen worden met de verbouwing van de bovenverdieping van het politie-bureau aan de Smedestraat. Dit zijn de loc abteiten waarin gevestigd zijn geweest de bureaus van de telefoon-maatschappij. Deze bureaux zijn nu ondergebracht ia het postkantoor aan dc Gedempte Oude Gracht. In het najaar zal de commissaris van politie en zijn administratieve staf, die nu- gehuisvest zijn in de Kruisstraat, hun nieuwe afartementen, wol kunnen betrekken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1