Sport- en wedstrijden Radio-Omroep. MODERNE LAMPEN GBBRs. BOSSE Suzanne Dupré, NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Vierde Blad Zaterdag 27 Juni 1925 Voetbal. R. K. F. R.-K. V. V. „Victrix". R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black Roys." R.K.V.V. „The Zandvoort Boys R. K. V. „Ztvaluwen". KORFBAL. ATHLETIEK. CRICKET. CRICKET-OVERZICHT. M. C. B. GYMNASTIEK. DAMMEN. ZWEMMEN. WATERPOLO. WIELRENNEN. LAWNTENNIS. BINNENLANDSCH NIEUWS. De grens open! RRRRRRRRADIO TOESTELLEN COMPLEET VANAF F 1.85 PEP WEEK. BUREAU MEIJER Jansstraat 67 Haarlem TELEFOON 13620. Aanbesteding der Maaswerken. De Tweede Kamerverkiezingen VRAGENBUS. FEUILLETON. Vertrek kwart vóór twaalf per autobus van het Houtplein. IEen junioren-elftal speelt om 2 uur op „Treslong" in Hillegom tegen Concordia 3. Het vertrek wordt vanavond in de Bavo VoetDauen mei meei wuwi 5w.vui, bekend gemaakt. lange duur der Federatie competities oorzaak dat in de maand Juni nog eenige zeer belang rijke wedstrijden moesten worden gespeeld en waarvan morgen vermoedelijk de laatste .plaats vindt. I Het is anders betreurenswaardig dat de competities der R.K.F. niet vroeger be- cindigd werden. Wil het R.K.F. bestuur de lanimo onder haar vereenigingen bevorderen, ■dan dient het in het vervolg voor een meer geregelden gang van zaken te zorgen. Echter jmoeten dan de clubs zelf eveneens hun mede- Iwerking verleenen en niet onnoodig uitstel (vragen van wedstrijden. Het ware gewenscht dat voortaan voor Mei het bruine monster kon worden opgeborgen en men van Room- sche zijde eens de aandacht vestigde op de meer en meer populair wordende zomer sporten. Dit voetbaloverzicht is nu niet be doeld als propaganda-artikel daarvoor, doch tusschen deze regels door is het wel eens nuttig te wijzen op het feit, dat de R.K. Sportbeweging zich slechts beperkt tot voetbal en gelukkig athletiek terwijl wij van de mooie zomersporten, b.v. cricket, rerstoken blijven. Welke vereeniging neemt het initiatief? Wij zijn evenwel eenigszins afgedwaald en keeren nu terug naar het onderwerp van dit ioverzicht n.l. den belangrijken voetbal wedstrijd tusschen M.U.L.O. en Volhar ding om het kampioenschap der Federatie. Hoewel deze ontmoeting onzen lezers weinig belang inboezemt is het ongetwijfeld interes sant eenige gebeurtenissen de revue te laten (passeeren welke aan bovengenoemden wed strijd zijn voorafgegaan. Zooals bekend moesten de vijf overgangs- (kampioenen met den kampioen der eerste klas ter verkrijging van den titel van R.K.F.- kampioen. Deze kampioenen werden onder gebracht in twee afdeeiingen t.w. de Woordelijke en Zuidelijke afdeeling. In de Zuidelijke afdeeling speelden T.A.C., M.U.L.O. en Eindhoven, resp. kampioen der lc klas, Overgang A en B. Het resultaat dier heele competitie was M.U.L.O. 4 3 10 12— 3 7 Ï.A.C. 4 2 11 8—3 5 Eindhovia 4 0 0 4 317 0 In de Noordelijke afdeeling waren be trokken Volharding (C), P.V.C. (D) en het Heemsteedsche H.B.C. (E). De club van Mooren slaagde er met in als eerste te ein digen al was het krachtsverschil niet groot. De eindstand luidde Volharding 4 2 2 0 42 6 H.B.C. 4 0 3 1 4—5 3 P.V.C. 4 0 3 1 2—3 3 De winnrars van deze competities moesten nu tweemaal tegen elkaar spelen. De eerste wedstrijd heeft Zondag j.l. in Deventer plaats gehad. M.U.L.O. slaagde er in een 32 overwinning te behalen, maar uit de ver slagen lezen wij dat aan haar derde doelpunt een luchtje zat, waarmee wij dus willen Zeggen dat Volharding zeker niet minder teterlc is dan M.U.L.O. Het zal dan ook morgen geducht spannen in Helmond. Weten de menschen van Schamperes een gelijk spel t: bevechten, dan zijn zij kampioen der Federatie en leggen tevens beslag op den fraaien Willebrordus beker. Met groote belangstelling zien wij het resultaat van dezen kamo tegemoet. P. K. VOOR-VERGADERING TECHNISCHE SECTIE. De voorvergadering der Technische Sectie fler R. K. F. voor het Haarlemsche Diocees, zal Zaterdag 11 Juli a.s. te Haarlem worden gehouden. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGA DERING VAN DEN D. H. V. B. De jaarlijksche algemeene vergadering van (!en D. H. V. B. vindt plaats op Zondag 12 oili a.s. te 's-Gravenhage. Secr. O. E. Sinck, Hagestraat 10 Voor de nederlaagwcdstrijden worden Zon dag a.s. op ons terrein onderstaande matches gespeeld: half 2 uur Victrix IIIV. V. F. I, half 3 uur Victrix IIA. D. O. III. Zaterdagavond van 7 tot 9.30 uur contri- 'butie afdragen in het St. Jacobs-Godshuis. Secretaris: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St, Bavo, Smedestraat. Dinsdagavond 8 uur bestuursvergadering ten huize van den heer Huijbens, Emostraat. Donderdagavond 7.30 uur trainen senioren. Vrijdagavond 6.30 uur junioren. De leden worden dringend verzocht zon der uitzondering de oefenavonden, die on der leiding staan van de heeren H. Snoeks en G. Krom, bij te wonen, zoodat wij het a.s. seizoen weer met flink getrainde elftal len de competitie kunnen beginnen. De boottocht naar Marken en Volendam Is een groot succes geweest en er is volop genoten van het typisch eilandje met zijn karakteristieke bewoners. In Volendam werd gespeeld tegen het eer ste elftal der Volendammers, welke wed strijd in een gelijk spel (11) eindigde. Ver moedelijk wordt er in Augustus nog een boottocht georganiseerd naar Utrecht. Morgen worden er twee wedstrijden ge speeld. Het eerste elftal is uitgenoodigd om in Noordwijkerhout een propaganda-wedstrijd te komen spelen. HENK. Secretariaat: N. W. Castien, Prinsênhofstraat 4. Zandvoort. Zondag 5 Juli a.s. gaat er een fietstocht van leden, donateurs en vrienden naar Naar- den-Bussum, Het vertrek is bepaald op 7.45 uur van het Tramplein Degene, die nog aan den fietstocht wenscht deel te nemen, ge lieve zich vóór Donderdag 2 Juli bij den secretaris op te keven. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Donderdag 2 Juli a.s. vergadering van bet bestuur en junioren, in het gebouw der St, Jozefsgez-ellemvereeniging, Jansstraat 59. Alle junioren worden dringend verzocht deze belangrijke vergadering bij te wonen. Tevens worden alle junioren erop attent gemaakt dat hedenavond de kosten der reis naar Naarden-Bussum moeten worden vol daan, daar er voor degenen die alsdan niet betalen geen plaats op het reisbiljet beschik baar is en dus de reiskosten duurder wor den en voor een plaats bij de andere junio ren niet kan worden ingestaan. KORFBAL DOOR DE MEISJES PATRONATEN. Evenals 't vorig jaar, worden er weer korf balwedstrijden gehouden onder de meisjes patronaten en wel tusschen: St. Agnes Haarlem, St. AnnaBavo, St. AgnesHeem stede, St. RosaHaarlem. Ook zijn er dit jaar weer twee mooie me dailles beschikbaar gesteld en wel 1 verg. zilveren als lsten prijs en een zilveren als 2den prijs. Dat de animo onder de meisjes zeer groot is, blijkt wel hieruit dat er in twee afdeeiingen en wel onder A. en B. gespeeld wordt. A. zijn de meisjes van 16 jaar en daarbo ven; B. meisjes tot en met 16 jaar. Het beloven heel mooie wedstrijden te worden want er is degelijk geoefend. De medailles zijn van de firma Driessen, Ane- gang en zullen daar, bij nader te bepalen datum eenigen tijd geëxposeerd worden. De 1ste wedstrijd zal beginnen a.s. Zondag 28 Juni aan de Zonnekade, Kraaienesterlaan en wel 7 uur: afd. B. St. RosaSint Anna, 8 uur: St. AgnesSt. Agnes, 2de Wedstrijd Woensdag 1 Juli TA uur op 't Gem.-terrein achter de Rijkskweekschool aan de Leidschc Vaart: St. Agnes Haarlem—St. Rosa. Er wordt gespeeld onder de regels van den Ned. Korfb.bond. INT. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE HAMBURG. Successen voor v. d. Berge en Paulen. Donderdag zijn te Hamburg Int. Atletiek wedstrijden gehouden, waarin de Hollanders Paulen en v. d. Berge uitkwamen". v. d. Berge liep de 100 M. schitterend en plaatste zich eerste. Paulen werd met den Duitscher Peltzer eerste op de 400 M. De uitslagen zijn: 100 meter: 1. Van den Berge (Holland) 10.7 sec.; 2. Helle (Finland) 10.9 sec. ,200 meter: 1. Paddock (Amerika), 22.2 sec. 2, Von Eberstein (Hamburg), op handbreedte; 3. Helle (Finland). 400 meter. 1 en 2 Peltzer ((Stettin) en Paulen (Holland), gelijk aangekomen in 50.2 sec.; 3. Osterhof (Stettin). 5000 meter: 1. Andersen (Finland); 15 m. 17.5 sec.; 2. Walpert (Kassei); 3. Husen (Hamburg). Hoogspringen: 1. Klumberg (Estland), 1.83 M. 2. Köpke (Stettin). 3. Schlösske (Berlijn). Vèrspringen. 1, Klumberg, 6 m. 94; 2. Köpke. Vier maal 100 meter estafette: 1. Berliner Sportclub, 43.9 sec.; 2. Hamburger Sport- verein. CRICKETPROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Ie klasse: Haarlem: HaarlemHilversum. Rotterdam: V. O. C.—H. C. C. II. Enschedé: P. W.Quick. Leiden: AjaxH. D. V. S. 2e klasse. A. Haarlem: R. en W. II—V. R. A. II. Amsterdam: A. C. C—Haarlem II. Zaandam: AlbionV. V. V. II. B. 's-Gravenhage: H. C. C. IIHilvers. II. Schiedam: H. D. V. S.Kampong. Scheveningen: PhoenixU. V. V. 3e klasse: A. Amsterdam: V. V. V. Ill—R. C. H. Hilversym: VleermuizenD. V. C. B. Leiden: L. C. C.Ajax II. Scheveningen: Phoenix IIV. O. C. II. De groote strijd tusschen Rood en Wit en H. C. C. is Zondag j.l. aan de Spanjaardslaan gestreden en in een alleszins sprekende overwinning voor de Hagenaars geëindigd. Verleden week wezen we er terloops op, welk een eigenaardig verloop de klassieke ontmoetingen tusschen Haarlemmers en Ha genaars soms hadden. Deze wedstrijd is er weer een geweest, die zoowel H. C. C, als Rood en Wit nog lang zal heugen. Er behoeft o.i. na den wedstrijd van Zon dag niet meer te worden gezocht naar het sterkste elftal in den lande. Was eenige we ken geleden het elftal van Rood en Wit in alle opzichten superieur aan dat der Haar lemmers, nu weer was het H. C. C. dat zich over alle liniën de meerdere van Rood en Wit toonde. De Hagenaars indien zij eenigszins in vorm zijn vormen een klasse op zich zelf, waaraan nog Rood en Wit, V. V. V. of Haarlem ook maar even kunnen tippen. Op de mat hebben diverse Hagenaars ons doen genieten van hun uitstekende presta ties met het bat. Vooral de oude Feith bleek het runs maken nog lang niet verleerd en het groote gemak waarmee hij de ballen in diverse richtingen naar de boundery deed vliegen, dwong terecht bewondering af. Trouwens bijna zonder uitzondering zorg den de heeren voor een behoorlijke score en zelfs Koeleman, die zijn taak aan de wickets allesbehalve serieus opvat, sloeg er zoo tusschen al zijn gekheidjes door in een mi nimum van tijd nog 29 (not out). Rood en Wit werd voor de bijna onmoge lijke taak geplaatst om binnen zeer korten tijd 282 runs te maken. Wetende dat hierop de kans al zeer miniem was, speelden de Haarlemmers kalm, doch het uitstekende bowlen van Max Jansen vooral was oor zaak dat zij met vrij korte en geregelde tus- schenpoozen konden vertrekken. Het lang- dux-ige fielden had de thuisclub zeker geen goed gedaan. Het totaal werd slechts 93. H. C. C. beschikt over een prima stel spelers en behoudens buitengewone om standigheden wordt dit elftal zeker kam pioen. C. V. H. kon er niet in slagen Albion er onder te houden. R. C. H. zorgde voor de eenige Haarlem sche overwinning en klopte D. V. C. in Am sterdam met wickets en runs. De R. C. H.- ers houden een nek aan nek race met de reserves van A. C. C. De belangrijkste wedstrijd van het pro gramma van Zondag a.s. lijks ons Haarlem Hilversum, Beide ploegen zijn ongeveer van gelijke sterkte. Het is alleen maar de vraag of de heeren bezoekers er in kunnen slagen een behoorlijk elftal naar den Schoterweg te krijgen. Verleden week verschenen de Hilversummers nog wel bij een thuiswed strijd met slechts 10 menschen. Voorwaar een bedenkelijk verschijnsel. Slagen de gas ten er in een behoorlijk elftal op de been te brengen, dan kan de strijd aan den Schoterweg interessant worden. Althans wanneer Haarlem er in geslaagd is haar ter rein en meer in het bijzonder de pitch, aan merkelijk tc verbeteen. V. O, C. speelt in Rotterdam tegen de H. C. C.-reserves en het zou ons niets ver wonderen, wanneer ook deze wedstrijd door de Rottedammers werd verloren, 't Wordt toch tijd, dat V. O. C. de sporen van het voetbal-elftal tijdens de competitie eens ver laat. In Enschedé ontmoeten de beide Ooste lijke clubs P. W. en Quick elkaar. De Nij- megenaren hebben verleden week in Hil versum bijzonder goed werk geleverd en het schijnt ons daarom vrij zeke, dat zij ook ditmaal de overwinning in de wacht zullen slepen. P. W. staat er momenteel al even slecht voor als V. O. C., n.l. 4 gespeeld en evenveel verloren. Tenslotte vermeldt het eerste klasse pro gramma den wedstrijd AjaxHermes D.V.S. Ongetwijfeld zal het hier aan spanning niet ontbreken. Zoowel Ajax als Hermes zijn tot bijzonder goede dingen in staat, doch het moet een beetje meezitten. Een overwinning voor de thuisclub schijnt ons nog het meest waarschijnlijk. In de tweede kiasse heeft Rood en Wit 2 met de reserves van V. R. A. aan de Span jaardslaan maar weinig moeite. Haarlem 2 heeft het heel wat zwaarder tegen A. C. C. in Amsterdam. De Haarlemmers zouden ex- anders Rood en Wit een bijzonder groot ge noegen mede doen, wanneer zij er in slaag den A. C. C. te kloppen. De kans hierop is echter zeer gering. R. C. H. werkt zich met een sneltrein vaartje door het programma heen. Morgen de 7de wedstrijd. Ditmaal tegen V.V.V. 3. Deze ontmoeting schijnt ons nog een vrij gevaarlijke klip. Indien deze wed strijd wordt gewonnen, is V.V.V. 3 geheel uit den strijd en wordt de race tusschen A. C. C. 2 en R. C. H. nog spannender. In de Eerste Klasse vallen twee innings overwinningen te memoreeren. Haarlem III nam duchtig revanche op C. V. H. II, terwijl_ ook A.V.O.S. geen kans zag om in twee in nings het Rood en Wit-totaal van 200 runs te overschrijden. In dezen wedstrijd zagen we van beide partijen aardig cricket, bij Rood en Wit onder meer van Kruyt en van den Berg, die ieder op behoorlijke wijze een dikke veertig runs scoorden. Haarlem IV won in een onaangenamen match van R.C.H. III. De afwerking van het programma vlot goed. Midden Augustus reeds zijn de laatste wedstrijden gespeeld. Onze hulde aan den competitieleider! De ambtenaren ontvangen Rood en Wit III in eigen „home". Een overwinning dur ven we A. V. O. S. niet voorspellen, doch de innings-nederlaag zal wel ontgaan wor den. De match aan den Spaarnhovenweg is daarvoor te wisselvallig en zal den Rood en Wit batsmen parten spelen. Haarlem III wint aan den Schoterweg van de „Racing evenals Rood en Wit IV dit zal doen van het derde R. C. H. team. Ook Zondag betreden H. C. B.-ers het groene veld. En wel op het schitterend ge legen cricketterrein des heeren Kessler te Bilthoven. Het H. C. R.-elftal ontmoet daar het Stichtsche Bondselftal, welke zijn krach ten puf uit teams van de Stichtsche C. C„ Kampong en H. V. V. We voorzien een aardigen strijd. Het H. C. B.-elftal ziet er als volgt uit: H. C. Klerk, Chr. Klerk. J. C, Kroon, C. J. Kroon, Doets, Muller, J. Faber, H. van den Berg en J. dé Jonge, Hetems en Luitingh. Waarschijnlijk komt de Jonge niet uit, hiervoor speelt dan H. Kruijt (R. en W.) De aanval berust bij Faber en Hetem, terwijl Klerk en Luitingh goede changebowlers zijn. De runs verwachten we van Klerk, van den Berg en den freekikker Hetem. Voor de beste persoonlijke batting- of bowlingprestaties is door den secr. penning meester van den St. C, B. een zilveren bat en bal uitgeloofd. Good luck, Haarlemmers! J. A. B. DE GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN VAN „URSUS". De gy^nnastiekwedstrijden, die door ,,Ur- sus" worden georganiseerd, bij gelegenheid van het eerste lustrum, zullen gehouden wor den op Zondag 25 October a.s. Aan deze wedstrijden kunnen deelnemen alle gymnastiekvereenigingen, die bij den D. H. G. B. zijn aangesloten. De wedstrijden zullen bestaan uit: Vier kamp Dames, Vierkamp Heeren; Eigen vrije oefeningen Dames; Eigen vrije oefeningen Heeren en Personeele wedstrijden. Voor al die onderdeden zullen fraaie prij zen worden beschikbaar gesteld. Nieuwe Haarlemsche Crt. wedstrijden. W. N. Stuifbergen wint van H. Hand- graaf. N. R. v. d. Berg wint van J. van Buuren. M. v. d. Pavert remise met P. H. Meure. E. G. Stolvoort verliest tegen N. R. v. d. Berg. De stand is thans 1 W. N. Stuifbergen 7 6 1 0 13 1.86 2 P. H. Meure 7 4 2 1 10 1.43 3 J. A. Stevens 5 2 2 1 6 1.20 4 N. R. v. d. Berg 8 3 2 3 8 1.00 5 LI. Handgraaf .8 4 0 4 8 1.00 6 M. v. d. Pavert 6 2 1 3 5 0.83 7 L. C. Stevens 4 1 1 2 3 0.75 8 C. Stijnman 7 2 1 4 5 0.71 9 E. Stolvoort 6 2 0 4 4 0 67 10 J. van Buiiren 4 0 0 4 0 0.00 HET ZWEMFEEST VAN DEN H.V.G.B. Wij ontvingen het fraai uitgevoerde pro gramma van de H. V. G. B.-feesten ter ge legenheid van zijn 25-jarig bestaan. Hedenmiddag half 4 recepieert het be stuur in 'de bovenvoorzalcn van „De Kroon". Zondagmiddag wordt het groote zwem feest gehouden in de Gem. Zweminrichtng aan de Kleverlaan, terwijl 'savonds een cabaretavond wordt gegeven in het Bronge bouw. Eenige zeer lezenswaardige stukjes vin den bovendien in deze feestuitgave een plaats, terwijl een en ander verlucht wordt met fraaie kieken. H. P. C. I—NEPTUNUS I. Deze wedstrijd begon een half -uur later dan vastgesteld. Het was dan ook bij half negen toen de heer Knuyt de volgende ze ventallen in het water floot: H.P.C. Moolenaar Kodde, A. J. Braam, Bronkhorst, Legenaar, J. J. Moolenaar, F. W. Moolenaar. Neptunus Dekker Visser, G. Dekker, Kluiver, de Vries, Maasdam, Dil. Met het opzwemmen is Neptunus het éérst bij den bal en onderneemt een feilen aanval, doch Maasdam schiet naast. Dan weet de Vries den bal te bemachtigen en schiet hard maar B. Moolenaar stopt schitterend. Nu gaat H, P C. er vandoor en J. Moo lenaar schiet in den hoek, maar de keeper kan nog net redden. Even daarna probeert de rechtsvoor het eens, maar z'n schot levert niets op. De spe lers begonnen al naar rust te verlangen, toen Maasdam onverwachts hard inschoot. 01. Kort nadat Leyenaar een doorslagbal naast sloeg, brak rust aan. Na rust wordt B. Moolenaar direct aan het werk gezét. Een paar minuten wordt er ge speeld vlak voor het H. P. C.-doel en nu en dan een doorbraak, die niets oplevert. Als de Vries schiet, rolt de bal over dc lat heen. Dil schiet tegen den paal en de Vries schiet hard op den keeper. Maar dan is het genoeg en H. P. C. gaat het Zaandam- sche doel belegeren. De toeschouwers juichen al als W. Moolenaar vlak voor het vijande lijke doel een strafworp krijgt te nemen, die hij naar W. Moolenaar plaatst en deze schiet, maar de keeper werkt schitterend weg. Nu gaat de bal weer vlug van den een naar den ander en het is al bijna tijd als J. Moolenaar nog een mooi schot lost, dat de keeper met moeit estopt. Het einde komt met een 1—0 overwinning voor de gasten, hoewel H. P. C. ook wel een puntje had verdiend. Het geheel was een mooie wedstrijd en door deze overwinning is Neptunus weer 'n schrede dichter bij het eerste klasseschap. DE TOUR DE FRANCE. De vierde etappe ging van Brest naar Vannes, een afstand van 208 K.M. Een der kortste trajecten. De uitslag is; 1. Frantz, 2. Bottecchia, 3. Sellier, 4. Wynsdau, 5. Piccin, 6, Verdyck, 7. Aymo, 8. Alavoine, 9. Benoit, 10. Bellenger, 11. Beeckman, 12. Dejonghe, 13. F. Pelissier, 14. O. Huysse, 15. Masson, 16. L. Buysse, allen in 8 uur 22 min. 3 seconden. Het algemeen klasement luidt: 1. Benoit, 52:21.12; 2. Bottechia, 52.21.20; 3. Verdyck, 52.22.11; 4. Beeckman, 52.22.23; 5. Frantz, 52.26.11; 6. Aymo, 52.26.15; 7 F. Pelissier, 52.28.59. Amsterdam Vaz Dias 200 M. dagelijl» met tusschenpoozen Nieuws- en Beurs- berichten van 8.154.30 Amsterd. tijd sein 10.15 en 4.30. Zondags niet. Brussel 265 M. dagelijks Concert te 8.35 u. (ook Zondags). Chelmsiord 1600 M. dagel. Concert en voordracht van 6.2011 of 12 Tijdsein of Big Ben 7.20 en 10.20 event, ook 12.20. Londen 365 M. dagel. Concert en voordracht van 7.2011 of 12 Tijdsein als Chelmsford Zondags 3.50 en 8.5C WIMBLEDON. Een slechte dag voor de Hollanders. De vierde dag is voor de Hollanders niet voorspoedig geweest. De verwachting, dat Timmer Dr. A. H. Fyzee zou slaan werd niet bewaarheid. Op het langzame gras kon Timmer, welke in de Engelsche bladen „Dutch Champion" genoemd wordt, zijn spel niet ontwikkelen. Op de service van den rustig en beheerscht spelenden Voor-Indiër, gaf de Hollander meermalen de korte re turns, waarna Fyzee onmiddellijk tot den aanval overging en oploopende meermalen met succes volleerde. Vanaf de baseline was hij door zijn grootere vas'heid zeer concert, enz. zeker de sterkere. De harde forehanddrives j (juivers_ Draadl. Omroep) 105# van Timmer, welke op gravel tegen Fyzee 'dageL 5.307.30 Diner-concert allen winstpunten beteekenen werden hier g_10 AVOndconcert of Lezing (onder voor- gemakkelijk behaald door den chrnbaar j behoud). Kinderuurtje Maandags 6 u. zoo langzamen, maar in werkelijkheid zoo Politieberichten dagelijks behalve Zondag maar uiterst snellen voor-indiër. Met 4—6, 1012, 46 dolf Timmer het onderspit. Op gravel was het resultaat juist andersom geweest. De laatste Hollander was hiermee geëli mineerd uit het enkelspel. De dubbelspelen brachten een nederlaag van Leembruggen en van der Feen tegen de geroutineerde veteranen West en Fletcher, die door sneller aanvallender spel een greoten voorsprong hadden op de enkelspeiencombinate van de Hollanders, de lobs van de laatsten richtten tegen deze Engelschen niets uit en aan het net schoot vooral van der Feen, die buitendien een groot aantal doublefauits sloeg, tekort. In damesdouble Verloren mej. Cantc^A en mej. Bouman van Mrs. Blanish en Miss Clarke. Hoe goed mej. Bouman ook speelde, hoe groot het deel van het veld ook was, 't welk zij zoowel voor als achterin bestreek, het spel van scherp geplaatste drives der tegenstanders, van welke mrs. Blanish de hoofdtoon voerde, was voor de Hollandsche combinatie te sterk. De regelmatige aanval der Engelschen ondermijnde den netaanval der onzen en hoewel een 3O-achterstand, in de tweede sets opgehaald werd, verloren de Hollandsche dames met 62, 75. De partij van den dag was die van Mile. Lenglen tegen Miss Ryan. Het was „Lenglen for ever", zooals de Engelschen haar te recht noemen. Nooit zag men haar in der- gelijken vorm. In 35 minuten versloeg zij haar sterkste tegenstandster, na een achter stand 20 in de eerste set, een gevolg van te voorzichtig spel, van een zoeken naar taktiek, welke Miss Ryan zou doen buigen. Het gedurfde spel van de laatste gaf weldra twee games. Eerst toen Mile Lenglen tot den aanval overg'os!. kwamen ae winstpunten. Vanaf de baseline met on bereikbare crossdrives werd een begin ge maakt en om den netaanval vcofv te berei den werd een serie kopslagen gespeeld op Miss Rvao's backhand. Succes bleef niet uit, tot 42 in de eerste set was er nog spanning. Daarna voelde men Mevr. Lenglen als de groote speelster, als de grootmeesteres, die de baan beheerschte. Zij dwong door haar schitterend spel Miss Ryan in totaal acht slagen in de zes gespeel de games! De geweldige ovatie, welke Suzanne na afloop der partij in ontvangst te nemen had, was zeer verdiend. De Koning en Koningin deelden in de hulde mee en lieten beide speelsters aan zich voorstellen. Van de groote sterren behaalde Lactste een moeilijke overwinning op Lycett, 'de minder goede backhand van de laatste gaf den den doorslag (63, 46, 75, 64). Ook Borotra kwam een ronde verder. Te gelijk spelend met zijn mined partner (Mile Lenglen) schonk hij zooveel aandacht aan diens partij dat hij midden in zijn partij tegen Dailey even wegliep naar het centre- court en vanuit de officiëele tribune keek, of het wel goed ging. De mixed welke Mile Lenglen en Borotra daarna speelden, was zoo brillant, dat de toeschouwers steeds weer in vervoering ge raakten. Het was een exhibition van weten schappelijk, maar boven alles brillant tennis. Van de overige sterkere spelers kwamen Anderson, Casey, Heumessy, Brugman, Ca chet een ronde verder. De bekende Italiaan dc Morpurgo werd in single geslagen door Sherwell, een Zuid- Afrikaansch veteraan, die zich op gras be ter thuis gevoelde dan de zoo sterk wisse lend spelende Italiaan, die in Wimbledon zijn goeden naam van fle laatste maanden in de verste verte niet benaderd heeft. De congressisten van de Alg. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer brachten Don derdag een bezoek aan de gemeente Vaals (Limburg). Om 12 uur werden de heeren op Neerlands hoogsten berg door burgemeester H. J. Rroen verwelkomd. Spr. betoogde, het voor Vaals een bestaansvoorwaarde is dat de grens zco spoedig mogelijk wordt geopend. De voorzitter der vereeniging, oud-mmis- ter Treub, beantwoordde den burgemeester en hij gaf te kénnen, dat hij zeer goed be greep. dat de grens zoo spoedig mogelijk geopend moest werden. Hierna voerde de heer Laufenberg, namens de afd. Vaals liet woord. Voor iedere deur, voor ieder venster, op eiken wagen, die men voorbij kwam, was een papier bevestigd, waarop stond; „In naam van Oranje, doe epen de poort.." In een uitvoerige rede werd de nijpende toe stand, waarin Vaals verkeert, door h>! ge sloten houden der grens, gedemonstreerd. Mocht de grens niet geheel open kunnen komen, dan zou wellicht de passenccntrole plaats kunnen hebben tot voorbij Vaals bij Mamplik, waardoor Vaals de Oostelijke naburen vrij zouden kunnen komen. Vroeger kwamen hier des Zondags duizenden vreem delingen uit Aken en omgeving; thans is het altijd stil in het plaatsje. Bij aankomst te Gulpen, maakte het ge zelschap een wandeling door de statige laan ie 12 en 7.36 Zondags geen Diner Concert. Parijs Eiifeitoien 2650 M. dagel. Concert te 6.35. Parijs Radio Paris 1750 M. dageL Concert en Lezing te 8.35. BIJ ZONDERHEDEN. Chelmsford - Zaterdag 8.20—8.50 proe ven met het uitzenden van de geluiden die in een kolenmijn vernomen worden, die zich 750 voet onder de oppervlakte der aarde bevindt 8.50—10.20 Lichte muziek uit Bouwnemouth 10.2012.20 Berichter en Jazzband uit het Savoy Hotel te Lonaen. Zondag 3.50 Concert en uitzending va» het drama „Medea" 8.50 Kerkdienst 9.20 Zang en muziek. H. D. O. Zaterdag Dansmuziek. Zondag 3 uitzending der redevoeringen te houden op den R.-K. Landdag te^ Rot terdam 8.15 Solistenconcert uit hel Kurhaus. naar Wylré, waar een extra-trein, beschik- baar gesteld door de Nederlandsche Spoor wegen, gereed stond om de congressisten weder naar Valkenburg terug te voeren. Hier vond een maaltijd plaats in Hotel Fransen en kreeg prof, Treub dc gelegen heid, de vereeniging ,.Het Geuldal en allen die medegewerkt hadden om de beide dagen te doen slagen te bedanken. Daarna werd op echt Valkenburgsche manier een ommegang gehouden door dc grotten van Valkenburg, de muziek voorop en elke deelnemer gewapend met eer brandende lampion. De Rijks-Waterstaat te Maastricht heeft aanbesteed het maken van een overlaadha- ven voor steenkolen aan de Maas, nabij De Rijks-Waterstaat te Maastricht heef! aanbesteed het maken van een overlaadha- ven voor steenkolen aan de Maas, nabi Maasbracht, met bijbehoorende werken. De raming was 263.000. Ingekomen waren zeven biljetten. Laagste inschrijver was de N. V. Internatiqnale Gewapend Betonbouw te Breda voor J 235.000. Voorts is aanbesteed het herstellen var winterschade aan- en het verbeteren var de oevers van het nieuwe riviervak van de Maas boven en beneden de Stuw te Linnc, behoorende tot de werken tot kanalisatie van de rivier de Maas. Raming: 17.800. Ingekomen zes biljetten. Laagste inschrijver was de heer J. J. de Kok te Cnlemborg voor 17.993. Aansporing van Mgr. Hopmans. Sancta Maria", het kerkelijk weekblad voor het bisdom van Breda, bevat het vol gend schrijven van Z. D. H, Mgr. PHop mans, bisschop van Breda: Den len Juli hebben onze Katholieken een gewichtigen plicht te vervullen. Wijl er zulke groote belangen op het spel staan, mogen wij niet nalaten allen, zoowel vrouwen als mannen,dringend aan te spo ren zich van hun plicht getrouw te kwijten en hun stem uit te brengen op de katho lieke lijst. Ook de Religieuzen, zoowel vrouwelijke als mannelijke, mogen niet verzuimen hun stemplicht te volbrengen. Voor zoover noo- dig, geven wij aan de Religieuzen verlof hun klooster te verlaten ten einde hun stem plicht te kunnen vervullen. GOEDKOOPSTE E fN GROOTSTE SORTEERING ORANJESTRAAT-1 -TEL: 12626 Vr. Welke is de kortste en mooiste weg van Haarlemmerliede naar Heerlen (L.) en hoeveel K.M. bedraagt deze afstand? Antw. Haarlemmerliede, Hoofddorp, Aals meer, Kudelstaart, de KwakeL Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Oudhuizen. Ruwiel, Breu- kelen, Maarssen, Utrecnt, Houten, Schalk wijk, Culemborg, Buurmalsen, Geldermal- sen, Zalt-Bommel, Hedel, s-Hertogenbosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Geldrop, Heezc, Leende, Maarheeze, Weert, Tungel- gelrooy, Hunsel, Wessem, Maasbrocht, Echt Susteren, Sittard, Leijenbroek, Oirsbeek Amstenrade. Heerlerheide. Heerlen. Af stand 231.1 K.M. 57. Toen deelde ze hare vriendin in korte woorden mede, wat er tusschen haar en don Alberto was voorgevallen. Suzanne glimlachte. Ze toonde zich in 't minst niet verwonderd over die mededeeling. „O, ge wist alles dus reeds! Hij heeft het u dus al verteld! Neen, ik had de mannen toch voor ijdeler gehouden! Maar waarom hebt ge mij dan niet in dc rede gevallen, om niet tweemaal hetzelfde te moeten hooren?" „Maar ik wist alles nog niet," antwoordde Suzanne. „Don Alberto heeft mij niets an ders gezegd, dan dat hij het huwelijksspel had verloren. Dat is alles. Hij zeide, dat ge liever hertogin de Tressac dan vorstin Got- tifreddi wildet worden. Hij heeft mij geen woord meer gezegd." ,Arme Tressac," zei Marie Thérèse met een zucht Maar ik begrijp niet, dat don Alberto met zijn groote levenservaring niet dadelijk be grepen heeft, dat ge over iemand anders JpraakL en aan iümand anders dacht. Dat is voor mij iets ongehoords," zei Suzanne ern stig. „Nier zoo ongehoord, als gij wel denkt," antwoordde Marie Thérèse. „Ik alleen ben de schuldige. Daar ik mij verbeeldde, dat hij alles geraden had, heb ik hem bedrogen, zonder dat te willen. Ik was zóó verward, dat ik niet meer wist, wat ik zeide," zoo voegde ze er verlegen bij. Met groote voldoening vernam Suzanne deze plotseling en onverwachte oplossing. Zonder dat men tot onaangename midde len en pijnlijke onthullingen had behoeven over te gèan, was Marie Thérèse dus aan Gottifreddi ontsnapt! En hare verrassing was even groot als hare voldoening, wat altijd had zij voor zichzelve de overtuiging gekoesterd, dat Ma rie Thérèse op don Alberto verliefd was. Maar wie zou toch die hertog de Tressac zijn, aan wie ze boven den Romeinschen prins de voorkeur gaf? En dan nog te moeten denken, dat de heer de Roquepine, en ook don Alberto zelf, zich zoo ongerust hadden gemaakt over Gio vanni Sarno! Neen, de vrouwen kennen elkaar toch beter! Arme Giovanni Sarno! Maar "gelukkig was hij tenminste niet op Marie Thérèse verliefd, al was zijne liefde dan ook, naar ze veronderstelde, eene hope- looze. NGtfmtenstaamle buaxn '^iwssJiertQlirid naar de oplossing van het raadsel, stelde ze Marie Thérèse toch geen enkele vraag, om trent dengene, dien ze beminde. Het arme kind was al onrustig genoeg. Men moest haar tijd laten om tot vertrou welijke mededeelingen over te gaan. „O, wat een gelukkig toeval, dat don Al berto naar Amerika vertrekt!" zoo begon Marie" Thérèse weer. „Zoo wordt ons ten minste dé verlegenheid van een nieuwe ontmoeting bespaard. Maar nu moet ik toch papa het gebeurde mededeelen, anders zou hij misschien nog het gezelschap van Don Alberto zoeken, want hij schept daarin zoo veel behagen." „Maar toch had hij maar weinig lust, hem zijn dochter te geven," zoo dacht Suzanne bij zichzelve. Ze sprak die gedachte evenwel niet uit, en antwoordde alleen: „Ja, dat moet ge zeker doen. En ge moet het hem zoo spoedig mogelijk mededeelen." Daar Suzanne wist, hoe ongerust de heer de Roquépine zich over den invloed van don Alberto op zijn dochter -maakte, wilde ze gaarne, dat daar zoo spoedig mogelijk een einde aan werd gemaakt. „Ja, dat moet ook geschieden," zei Marie Thérèse „Alleen weet ik niet goed, hoe ik hem alles zal verklaren. Hij zal boos op mij zijn als hij het hoort. De mannen begrijpen zulke dingen niet. Hij zal denken, dat ik koket ben tfeweesL en hii baai alle kaet- terie. Het zou hem leed doen, en daarom is het beter.dat hij de dingen op een andere manier verneemt „Op een andere manier? Hoe bedoelt ge dat?" „Door een derde persoon.v Nu begon Suzanne te begrijpen, wat ze vilde, en zegevoelde zich smartelijk daar door getroffen. „Bijvoorbeeld door u, Suzanne," zoo be- 1 gon Marie Thérèse weer. „Hij heet zulk een groot vertrouwen in u. Ja, spreek dat maar niet tegen, Suzanne. Hij bewondert zoozeer uw verstand. Als ik u alles zou her halen, wat hij over u gezegd heeft, dan zoudt ge mij wel moeten gelooven." Suzanne slaakte een diepen zucht Ze wist wel, dat de gevoelens, waarover Marie Thérèse sprak, nuf in wantrouwen en minachting waren veranderd, „Neen, neen," zoo antwoordde ze, „niets zou mij het recht er toe geven mij met zulk eene zending te belasten." „O, hoe kunt ge toch zoo spreken, Suzan ne. Gij, die altijd zoo oprecht zijt!" En met ondeugenden glimlach voegde ze erbij. „Denkt ge dan soms, dat ik het niet ge- raden heb, dat papa u heeft opgedragen, ons gedurende zijn afwezigheid te bespieden? Ge waart altijd zoo ongerust, als don Alberto en ik maar oogenblik alleen waren, neen 1 Suzanne, ge verstaat slecht de kunst om te veinzen." „Dat alles heeft niets te maken met het geen ge thans van mij verlangt," antwoordde Suzanne ernstig. „Integendeel. Daar papa u heeft opgedra gen, hem op de hoogte te houden van mijn doen en laten, en van alles wat er tusschen mii en don Alberto zou voorvallen, spreekt het immers vanzelf, dat ge hem ook het slot van het blijspel mededeelt." Wat moest Suzanne daarop antwoorden? Dit argument was onaanvechtbaar. En zij alleen begreep, hoe dat met den toestand overeenkwam. „Nietwaar, Suzanne, ge zult doen, wat ik u verzoek?" vervolgde Marie Thérèse op vleienden toon. „Het zal spoedig genoeg ge beurd zijn. Het is overbodig, in verdere bij zonderheden te treden Zeg hem alleen, dat don Alberto mij ten huwelijk heeft ge vraagd, en ik zijn aanzoek heb afgeslagen, omdat.omdat ik geen liefde voor hem gevoel." Suzanne begreep de zaak niet volkomen. Wanneer Marie Thérèse met den hertog de Tressac verloofd was, of bijna verloofd, dan moest mijnheer de Roquépine daar toch wel iets van weten, en dan was het immers overbodig, hem opheldering te geven omtrent de reden, waarom die 't aanzoek van don Alberto had afgeslagen. En bovendien: Wüwm viel het Mtw Thérèse zoo zwaar, haar vader te bekennen, wat er tusschen haar en don Alberto was voorgevallen? En waarom was ze er ook zoo bijzonder op gesteld, dat die mededeeling zoo spoedig mogelijk werd gedaan? Marie Thérèse kon op het gelaat van haar vriendin den twijfel lezen, die haar veront-J rustte. Toen knielde ze vóór Suzanne neer, e» terwij! ze beide armen om haar hals sloeg, zag ze haar zóó smeekend aan, dat ze da delijk het pleit had gewonnen. De veranderde uitdrukking van Suzanne's gelaat deed haar hegrijpen, dat ze de over winning had behaald. Het bereidde Suzanne altijd een groote vreugde, als ze kon toegeven, aan den wensch van degenen, die ze beminde. Te moeten weigeren, ook al bestond daar toe ook nog zoo veel reden, was haar al tijd smartelijk. „Gij zult het zijn, aan wie ik mijn levens geluk te danken heb!" riep Marie Thérèse vol vreugde uit, terwijl ze hare vriendin omarmde, met de grootste onstuimigheid. „Ja, ik weet het, ik ben er zeker- van, dat het fial zijn. En om er dadelijk een aanvang mee te maken, zult ge papa nu gaan mede deelen. (Wordt vervolgd,}

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 11