--y-' Nagekomen Ver kiezingsuitslagen geen bijeenkomst in „St. Bavo." Eerst V R IJ D A G wordt de uitslag verwacht. Donderdag 2 Juli 1925 49ste Jaargang No. 16083 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad A Eerste indruk. Agenda 3 Juli TER VERGELIJKING. „Da Costa" kweekschool. Van de stemming voor de Tweede Kamer. No. 1 van lijst 23 aan liet stembiireau van de Bakkerstraat* om zijn stem plicht te vervullen. Hij neemt een biljetje in Ontvangst: Stemt Bomans! R. K. Pol. Prop.-Club. Jubileum. Personalia. Aalmoezenier Noordman. De niet-goedkeuring der Haarlemsche Gemeente- begrooting door Gedep. Staten. Vernieting van het besluit van Ged. St. bij H.M. de Koningin gevraagd. H. O. V. De ouden van dagen worden door de propagandisten liefderijk geholpen. Een misstap. Gevonden dieren en voorwerpen Onze Zusters per auto naar de stembus gebracht. m?m. SSé© J. J. WEBER ZOON Telegraphisch Weerbericht! De vernieuwde Oosteinderbrug te Hillegom, een groote verkeers- verbetering. VRAGENBUS. Spaarndam. Heemstede. Lisse. Noordwijkerhout. Assendelft. Uitgeest. Egmond-Binnen. Egmond aan den Hoef. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: 'er week 0.25 ?er kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureau*: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekening No. 5970. COURANT Advertentiën 35 cents per regei Bij contract belangrijke korting, Advertentiën tusscheD den tekst als ingezonden mededeeling. 60 ct< per regel op de la Pagina s 75 et per regeL Vraag- en aaabod-adver» tentiën 14 regels 60 ct. per plaata sing: elke regel meer 15 ct., biè vooruitbetaling. on dit hlad ziin ineevotee de verze kermes voorwaarden, f Ofhitfij Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cft bij een ongeval met f OCfl bij verlies van een hand, f 195 - bij verlies Van een fCf) b» eenbreuu van ftfl ufn verzekerd' Tm der volgendfuitkeringenI OUUU.' verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen 1 3Ü." doode lijken afloop I ^3U. een voet of een oor: I 1*3. duim of wnsvmger 1 «J U. been of arm1 *U. Alle abonne's 'neen ongevallen verzekerd voor een r b:; verlies van een andere vinger. Op Vet oogenblik dat we dit schrijven nebben wij nog slechts een zeer onvolledig beeld van den uitslag der verkiezingen. Wij hebben voor ons liggen de voorloopige cij fers van zes kieskringen: Amsterdam, Den. Haag, Rotterdam, Overijsel, Limburg en Zee land, benevens uitslagen van enkele groote provinciesteden. Daarop is dus voor den einduitslag nog maar weinig peil te trekken. Dit staat inmiddels vast: er is druk gestemd, maar er zijn heel wat stemmen van onwaar de, wat niet enkel aan onwetendheid of on handigheid zal moeten worden toegeschre ven, maar voor een zeer groot deel aan den stemdwang eenerzijds en den afkeer van te stemmen anderzijds. Overigens is de tendenz, dat de sociaal democraten aan de winnende hand zijn, ter wijl ook de andere linksche partijen, de li beralen en vrijzinnig-democraten, den wind schijnen mee te hebben. Ziehier eenige cijfers, waarbij de tusschen haakjes geplaatste getallen de cijfers van de verkiezingen van 1922 weergeven. In Am sterdam behaalde de S. D, A. P. gisteren 113,505 (83.739); de Vrijheidsbond 30.816 (22.575); de Vrijzinnig-democraten 23.066 (18.731). Zoo is het beeld ongeveer overal, In Rotterdam haalde de S. D. A, P. 83.066 (69.705); de liberalen 27.126 (21.764); de Vrij- rinnig-democraten 9805 (5540). In Den Haag gaan de sociaal-democraten ruim 11.000 stemmen vooruit; de liberalen een drie duizenck en de vrijzinnig-democraten 2400 stemmen. Het algemeene beeld is dus, dat er een opschuiving naar links is, waaf- ,'i.n de S. D. A. P, het meeste profijt trekt. Wanneer wij echter de cijfers der groote steden bekijken, nemen wij vermoedelijk voor rechts den donkersten kant. In Zeeland b.v. gaat de S. D. A. P. slechts 2000 stern- Ten vooruit; gaan de liberalen en vrijzinnig- democraten vrij sterk achteruit. Waar dus slechts één derde van het land bekend is en juist het platteland hoofd zakelijk nog ontbreekt, doen wij het best een meer volledigen uitslag af te wachten, alvorens eenige conclusie te trekken. Wat de R.-K Staatspartij betreft, deze ichijnt zich goed te handhaven. De kleine verliezen, welke vallen waar te nemen, gin- jen klaarblijkelijk ten voordeele der R.-K. Volkspartij, ofsdhoon deze laatste daarmee, a'les bijeen, geen schitterend figuur maakt, noch moreel, noch materieel. Ziehier eenige vergelijkende cijfers. In Amsterdam behaalde de R.-K. Staatspartij 46.539 (46.090 in 1922) en de R.-K. Volkspartij 1890 stemmen. In Rotterdam behaalde de R.-K. Staatspartij" 34.138 (35 151) tegen 860 stemmen op de R— K. Volkspartij. In Den Haag 35.686 (34.491); Volkspartij 968, Limburg R.-K, St.p. 141.835 (139.450); Volkspartij 3542; Overijsel 48.306 (49.678); Volksp. 3896; Zeeland R.-K. St.p. 18.677 (19.562); Volkspartij 519. Men ziet dus, dat de groote, oudé R.-K, Staatspartij zich, God zij lof, handhaaft. De R.-K. Volkspartij knabbelt haar hier en daar eenige honder den stemmen van ontevredenen af; maar aan 'l massale geheel schaadt dat weinig of mets- Het ziet er. zelfs twijfelachtig uit, of de R.-K. Volkspartij over het geheele land 25.000 stemmen zal halen en daarmee een kans op één zetel. In Tilburg, het bolwerk en de bakermat, ging de R.-K. Volkspartij van 10.344 op 6783 stemmen achteruit en klom de Staatspartij van 13.601 op 17.844. Nu al reeds bij het eerste massale optreden over het geheele land, een krachtig teeken van verval. Laten wij hopen ook een leer voor de toekomst! Van de andere christelijke partijen heeft natuurlijk de anti-revolutinaire te lijden ge had van Colijn, den bezuiniger. Maar heel erg is het niet. In den kieskring Rotterdam zien wij de A.-R. met bijna 6000 stemmen achteruitgaan, welke zij echter in Amster dam ruimschoots inhalen. In Zeeland, Den Haag, Overijsel gaan de anti-rev. een 1500 of 2000 stemmen terug. De Christ.-historischen blijven in Amster dam gelijk; gaan in Rotterdam 3500 stemmen terug; verliezen in Den Haag een zes hon derd stemmen, handhaven zich in Overijsel en Zeeland. Men bedenke hierbij intusschen, dat er in het geheel meer stemmen zijn uitgebracht dan in 1922; een partij, die dus op gélijk niveau bleef, verliest dus feitelijk een weinig. Er schijnt nu, alles bijeengenomen, het meest te zeggen voor de voorspelling, dat Ie uitslag ons morgen een verzwakte, maar geen verminkte rechterzijde brengt. Hoe de rerhouding rechts-links zal zijn, zal veel af- nangen van de kleine partijen. Over het al gemeen vertoonen deze weer hetzelfde beeld: Stemmenversnippernig, wat op stemmenver lies neerkomt. De meeste kleine partijtjes gaan weer terug, zooals zy' verschenen zijn: zondei eenige kans op een vertegenwoor diger in de Kamer. Maar een middenstands partij, die in Amsterdam 11,000 stemmen haalde, waarschuwt toch tot voorzichtigheid in het trekken van conclusies. Een weinig stichtend verschijnsel is, dat de Rapaillepartii in Rotterdam van 2631 op 4697 stemmen vooruit ginS>l daartegenover schijnt de scheuring in de communistische partij dezen uiterst rooden heeren geen goed te hebben gedaan. In Rotterdam liepen zij op de helft terug en in Amsterdam verloren zii 9000 stemmen. Ziedaar een eersten indruk van den dag van gisteren. Wij wachten nu denuitslag van morgen af. Sociëteit St. Bavo. Haarlem's gemengd koor 8 uur Rederijkers 8 uur Tooneelclub Grafische Bond 8 uur Rechtskundig bureau half 9 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetesvraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteil St. Bavo. Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 half 9 uur. s Zaterdags alleen van 92 en 1'4 van 2614 en s avonds van halt 8 van half 8half 9 uur R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uu; behalve Zaterdag- avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309. Overveen (dr C Bos) R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur. be halve de:- Maandagsochtends eD op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tof 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van itind^-hoeken St. Marthavereeniging BloemhoJstr Zon-, dags en Woensdags van 810 uur. n.m. gezellig samenzijn voor HollandscFe meis jes, die hier geen tehuis hpbben Tot 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 *--** op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag vae 1—2. Bisschoppelijk Museum Dagelijks, uitge nomen ^Zaterdag. Zon- en feestdagen toegankelijk. Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. R.K. Kraaniverzorging van de Derde Orde v. St. Fraociscus. Aanvragen ie richten tot mevr Coebergh. Ged. Oude Gracht 74. des Dinsdags van 23 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kenr.en aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel, De uitslag van de Tweede Kamer verkiezingen in 1922. Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Anti-Rev. 189, R. K. Volkspartij 3, Commu nisten 14, Vrijz.-Dem. 66, Vrijheidsbond 132, Chr.-Hist. 130, R. K. Staatspartij 828. S. D. A. P. 384. Spaarndam. Anti-Rev. 24 Communisten 1. Vrijz.-Dem. 28, Vrijheidsbond 23, Chr.- Hist 63. R. Kath. 119, S. D. A. P. 129. Heemstede. Anti-Rev. 274, R. K. Volks partij 19, Communisten 28, Vrijz.-Dem. 207, Vrijheidsbond 836 Chr.-Hist. 849, R. Kath. 1797, S. D. A. P. 437. Zandvoort. Anti-Rev. 170, R. K. Volks partij 2, - Communisten 16, Vrijz.-Dem. 162, Vrijheidsbond 370, Chr.-Hist. 417, R. Kath. 362, S. D. A. P. 723. Bloemendaal. Anti-Rev. 325, R. K. Volkswelvaart 4 Communisten 19, Vrijheids bond 764, Chr.-Hist. 632, R. Kath. 1429, S. D. A. P. 536. Schoten, - Anti-Rev. 393, R. K. Volks partij 3, Communisten 147, Vrijheidsbond 151, Chr. Hist, 18, Vrijheidsbond 151, Chr. Hist. 18. R. K. 1691, S. D. A. P. 2051, Gisteren herdacht de heer N. Stoel, di recteur van het kantoor te IJmuiden van de Haarlemsche Bankvereeniging dén dag, waarop hij voor 25 jaar bij de Haarl. Bank vereeniging in dienst trad. Om half drie werd de jubilaris door de heeren Vrijer en Koning per auto, wélke welwillend was afgestaan door den heer Allard. afgehaald. Achtereenvolgens sprak de heer N Levenkamp namens de directie, de heer J. H. v Vliet, directeur van het bijkantoor namens het personeel en de procuratie, Mr. J. B. Reinders, mede-direc teur. te IJmuiden namens het personeel en de heer J. Vrijer. De receptie was druk bezocht. Aanwe zig waren o.a. de heer Schneiders, direc teur der Staatsvisschershaven, Notaris Vischhandelvereeniging. Een groot aantal bkemstukken en cadeaux werd daor den jubilaris ontvangen. In het bestuur van de opgerichte „W.ereld Luchtvaart Verkeer Maatschappij" heeft o.m. zitting, de heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem. Naar wij vernemen, is de toestand van den majoor-aalmoezenier J. J. J. Noordman goed vooruitgaande. na; Vermey, Bisschop Ottostraat "23, zwar te poes, Fauna; J. v, d. Boogaard, Begijn hof 8rood, witte pees, Fauna; J. Weyerman, Bosboom Toussaintstraat 66, lapjespoes, Fauna; W. v. Olden, K. Heerenstraat 4, medaille, J. Mulder, M. v. Heemskerkslr. 35, portemonnaie; H. Heyne, Spaarne 24rd„ rijwielpomp; H. J. Sprenkeling, Leidsche- straat 24, damespantoffel; J. v. d. Vliet, Allanstraat 79, portemonnaie m. i.; Smelter, Sophiastraat .2, potloodhouder; F. Korstens, Harmenjansweg 21, rozenkrans; J. Vos, Walravenstr, 6 te Wijkeroog gem, Velsen of autobusstandplaats Kennemerplein, Te- genjas; v. Eden, Koningstraat 60, schort met inhoud; A. Vrolijk, Zomerkade - 233, huissleutel; A. Groenendijk. Fr. Varkens- markt 2, schaar in étui; v. Kleef, 2e Zuid- polderslr. 88, manchester vest Door den raad der gemeente Haarlem is een adres aan H. M. de Koningin gezonden, waarin gezegd wordt dat door Gedeputeerde Geëxamineerd 5 candidaten. Geslaagd de dames; H. M. G. Greschel, J. Mande- maker, A Korvinus, W. v. d. Linden te Haarlem en S. C. Snelleman te Zwammer- dam. Het volksconcert van a.s. Zondagavond 5 Juli, .in het Concertgebouw te Amsterdam te geven, zal worden geleid door Nico Ger- harz, dirigent van de Haarlemsche Orkes't- vereeniging. Gisterenmiddag om ongeveer 12 uur wil de de 82-jarige K. H. uit Zandvoort in de Groote Houtstraat bij de Gasthuisvest op het trottoir stappen, doch zij stapte mis en viel. Daar zij niet meer loopen kon, werd zij binnengebracht in het politiepost huis aan de Groote Houtbrug, waar zij voorloopig verhonden werd door een lid van E. H. B. O Vervolgens werd zij over gebracht naar het St. Elisabeths Gasthuis, flier werd geconstateerd, dat zij haar rech ter bovenbeen gebroken had. Terug te bekomen bij: Mevr, Luiting, Ju- lianalaan 317 Overveen, armband; J. Cas- telcyn, Garenkokerskade lb., armband; Politiebureau, Smedestraat, pince-nez; J- Raar, Hofdijkstraat 14, bankbiljetten; J- Terpoortcn, Rollandstraat 43, bankbiljet ten; W. Berlemon, Nassaulaan 34D, regen hoed: H. Duif, W. Heerenstraat 45, zvr. witte hond, Fauna; Politiebureau, Smede straat, zw. witte hond; J. v. Twuyver, Kok straat 19, jurk met ceintuur; Antonisss, Mcrkinanstraat llrood, zwarte poes, Fau- Staten van Noordholland bij besluit van 13 Mei 1925 No. 6 goedkeuring is onthouden aan de gemcente-begrooting voor den dienst 1925, op grond, dat daarin uitgaven zijn geraamd voor het uitkeeren van vacantie- gclden aan ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente; dat adressant deze beslissing op de na volgende gronden onjuist acht; I. Ten aanzien van den aard en de be teekenis van het toezicht van, Gedeputeerde Staten op de gemeentebesturen. a. Naar zijn meening kan dat toezicht geen andere beteekenis hebben dan deze, dat „daardoor worde voorkomen, eensdeels, dat uitgaven worden gedaan, die het finan cieel evenwicht zouden verstoren, of te be zwarend zouden zijn voor de gemeente-finan- ciën, anderdeels dat persoonlijke belangen daarbij een rol gaan spelen" (Memorie van toelichting tot de bij de Tweede Kamer op 17 Juli 1923 ingediende wijziging der Ge meentewet). b. „Alleen", immers, „als zeer stel lig blijkt, dat de gemeente door de uit gaaf in het gedrang komen zal als de om standigheden zóó aanliggen, dat het ge meentebestuur zelf, „Lij juister overleg" moet erkennen, dat lichtvaardigheid in het spel is, of als uitgaven zijn voorgenomen, waarin het gemeentebelang zelfs met da mikroskoóp niet is te ontdekken, is er vmr Gedeputeerde Staten aanleiding aan de niet verplichte uit gaven den doortocht te weigeren" (Oppenheim, het Ned. Gemeenterecht, 4de druk, 1ste dl. blz. 501). c. „Wat Thorbecke op den voorgrond stelde: dat de toepassing, die aan dë ge meentelijke vrijheid het meest gunstig is, met den geest der wet overeenkomt, wijst dui delijker dan alle redeneering het standpunt aan, dat bij het uitoefenen der controle be hoort te worden ingenomen. „Stellig wordt tegen den geest van de be palingen der grondwet van welke dit toe zicht het uitvloeisel is, gezondigd, als de Gedeputeerde Staten zich plaatsen op de stoelen van de gemeenteraadsleden", (als voren blz. 799) d. En eindelijk: „Ten aanzien van de niet „verplichte uitgaven komt aan Gedeputeerde „Staten een recht van veto toe, dat eerst „behoort te worden gehanteerd, als, zelfs bij „deze meest ruime en vrijgevige opvattoing „van het gemeentebelang, verband daartus- „schen en tusschen de uitgaaf niet kan wor- „den aangewezen" (als boven blz. 520). e. Ten aanzien van een wenk door Ge deputeerde Staten gegeven in hun schrijven van 4 Juni 1924 mededeelende het besluit tot goedkeuring van de gemeentebegrooting dienst 1924, dat n.l. „goedkeuring van de „begrooting 1925 niet in uitzicht kan (kon) „worden gesteld, indien daarop posten voor „het uitkeeren van vacantiebijslag zouden „worden geraamd," heeft de Raad zich dan ook genla: 1st op het standpunt, dat een der gelijk preveniief toezicht op het beheer der gemeene-financiën niet kon worden aan vaard, als in strijd met de gemeentelijke autonomie, wijl over de betreffende posten eerst zou kunnen worden geoordeeld in het raam van de geheele in te dienen gemeente begrooting. in verband met den financieelen toestand, .zooals deze in de begrooting tot uitdrukking komt. II. Met het oog op den financieelen toe stand der gemeente. Dat er in verband met den financieelen toestand en met den belastingdruk aanlei ding zou zijn tot het niet goedkeuren der begrooting ter oorzaak van de uitgaven waaruit de vacantietoeslag wordt bestre den moet dezerzijds worden ontkend. Ten bewijfce daarvan zij slechts verwezen naar het besluit van den Raad in zijn ver gadering van 22 April j.l., waarin het per centage der heffing der plaatselijke inkom stenbelasting, over 1924 25 3 bedragende, voor 1925/26 op 2 kon worden bepaald. IIL In verband met den aard van de uit gaaf, den vacantietoeslag aan het gemeente- personeel, zelve. a. de Raad ziet in dezen bijslag een mid del tot het bevorderen van een juist gebruik van de vacantie. waardoor niet slechts het persoonlijk belang van ambtenaren en werk lieden, maar evenzeer het gemeentebelang wordt gediend; b. trouwens, Gedeputeerde Staten zelf verklaren in hun bovenvermeld schrijven van 13 Mei j.l., „dat bij hun college tegen het geven van een vacantiebijslag aan „ambtenaren en werklieden in overheids dienst in beginsel geen bezwaar bestaat" en „dat tot nu toe dan ook tegen het ramen van gelden voor dat doel op de begrooting der gemeente Haarlem geen bezwaar is ge maakt"; c. handhaving van den vacantietoeslag aan het gemcentepersonecl houdt voorts on middellijk verband met een compromis, waartoe de behandeling van de arbeidsvoor waarden van het gemeentepersoneel vóór de vaststelling van de begrooting voor den dienst 1924 in het Georganiseerd Overleg heeft geleid, toen n.l. door het personeel werd aanvaard de 48-urige werkweek van dc werklieden en de verlengde arbeidstijd voor de ambtenaren, waartegenover de va cantietoeslag, zij het ook tot een sterk ver minderd bedrag, door den Raad werd ge- handhaafd. IV. In verband met het reeds sterk v er minderd bedrag van den bijslag. Eenerzijds het oog vestigende op de eco nomische omstandigheden in het algemeen en de arbeids- en dienstvoorwaarden in hei particuliere bedrijf, anderzijds op de cultu- reelc beteekenis van den vacantietoeslag, werd deze, ofschoon in beginsel gehand haafd, nochtans in die mate verminderd, dat het bedrag der posten, waaruit deze worcil bestreden, bij de invoering van den toeslag in totaal 100.000 in de begrooting dienst 1925 tot 23.000 werd teruggebracht. Mede als resultaat van het overleg tusschen ge meentebestuur en personeel werd n.l. de betreffende verordening in dier voege ge wijzigd, dat aan ongehuwden (niet-kostwiu- ners) geen toeslag wordt uitbetaald, terwijl die voor kostwinners en gehuwden tot een salaris tot en met 2900 naar een oploopen- de salarisschaal van 35 tot 10 bedraagt. Doör deze regeling is de toeslag, op het behoud waarvan door gemeentebestuur en personeel prijs wordt gesteld, behouder^, ter wijl toch ook zeer ernstig rekening is ge- Tiouden met de omstandigheden in het vrije bedrijf. Op grond van al deze overwegingen wendt de raad zich tot Uwe Majesteit met verzoek, om, met vernietiging van het niet-goedkeu- rend besluit van Gedeputeerde Staten, goed keuring te verleenen aan de door hem vast gestelde' begrooting voor den dienst 1925. WM f Barometerstand 9 uur v.m.: 758. Achteruit OPGAVE: OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te de Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 2 Juli. Hoogste Barometerstand 771.4 m.M. te Haparanda. Laagste Barometerstand 753.9 m.M. te Scilly. Verwachting van den avond van 2 tot den avond van 3 Juli. Matige lot zwakken wind uit Oostelijke richtingen, in het Zuiden half tot zwaarbe wolkt, droog warm weer, behoudens ioene- mende kans op onweer, .n hei Noorgen zwaarbewolkt tol betrokken, weinig of geen regen en koeler. Vr. Bestaat er in Haarlem gelgenheid om opgeleid ie worden tot melkcontroleur? Zoo ja, waar? Antw. In Haarlem bestaat hiertoe geen gelegenheid. Lijst 1, 2 stemmen, lijst 2, 4 stemmen: lijst1 4, 0 stemmen; lijst 5, o st.; lijst 8, 0 st.; lijst 9. 2 st. lijst 10, 0 st.; lijst 11, 0 st.; lijst 12, 168 st.: lijst 14, 67 st.; lijst 15, 4 st lijst lfc 8 st.. lijst 17, 0 st.; lijst 19, 0 st.; lüst 20, 0 st.; lijst 22, 18 st.; lijst 23. 108 st.: lijst 24. 4 st.; lijst 25, 1 st.; lijst 26, 15 st.; lijst 27, 17 st.; lijst 28, 0 st.; lijst 29, 10 st. De uitslag van de 2e Kamer-verkiezingen te Heemstede is als volgt: 1. Revolutionnaire Arb.-Comité 55 2. Nederl. Middenst.-Partij 35 4. Nat. Bond v. Bezuiniging 4 5. Herv. Geref. Staatspartij 10 8. Christ. Dem. Partij 20 9. Prot. Volkspartij 31 10. Social. Partij 3 11. Communistische Partij 16 12. S. D. A. P828 14. Christ. Hist759 15. Plattel. Bond (R.) 12 16. Plattel. Bond (L.) 20 17. Dem. Partij (Heeres) 11 19. Nat. Partij 2 20. Verb, v. Actualisten 7 22. Vrijz. Dem. Bond (Marchant) 468 23. R. K. Staatspartij 2187 24. R. K. Volkspartij 39 25. Vrijheidsbond (Staalman-Ter Hall) 112. 26. Vrijheidsbond 1428 27. Anti Rev. Partij 482 28. Vaderlandsch Verbond 76 29. Staatk. Geref. Partij23: Aantal kiezers 7866' Totaal uitgebrachte stemmen 6890' Van onwaarde 262 Aantal kiezers 3062. Uitgebrachte stem men 2903. Ongeldig 47. Geldig 2856. Lijst 1, 3 st lijst 3, 7 st.: lijst 5. 36 st-> lijst 8, 2 st.; lijst 9.' 9 st.; Jijst 11, 5 st.; lijst 12, 65 st.; lijst 14, 405 st.; lijst 15, 4st.; lijst 16, 31 st.; lijst 17, 2 st.; lijst 22, 49 st.: lijst 23. 1599 st.; lijst 24, 10 st.; lijst 25, 17 st.; lijst 26, 109 st.; lijst 27, 346 st.; lijst 28, 1 st.; lijst 29, 203 st. Uitgebracht 1741 stemmer. Van onwaarde 19. Lijst; Kooien 1370 st., Arts 10 st., Schok king 164 st., Colijn 48 st., Braat 18 st„ Ter Laan 23 st., Lingbeek 5. A.antal kiezers 2099. Ongeldig 55. 15 st. op lijst 1; 3 st. op lijst 2; 1 st. op lijst 3- ij st. op lijst 4, 26 st. op lijst 8, 3 st. op lijst: 10, 98 st. op lijst 11. 556 st. op lijst 12, 22' st. op lijst 14. 20 st. op lijst 15, 17 st. op lijst 16, 1 st. op lijst 17, 414 st. op lijst 22, 772 st. op lijst 23, 10 st, op lijst 24, 11 st. op lijst 25, 12 st. op lijst 26 34 st.op lijst 27, 1 st. op lijst 28, 18 st. op lijst 29. Lijst 1, 9 st.; lijst 3, 9 st., lijst 8, 6 st.fl lijst 9. 4 st.; lijst 11, 43 st.; lijst 12 408 st.. lijst 15. 11 st.; lijst 16. 50 st.; lijst 22, 269' st.; lijst 23 774 st.; lijst 24, 2 st.; lijst 25, 4 st.; lijst 26, 31 st.; lijst 27, 18 st.; lijst 28^ 2 stemmen. Uitgebracht werden 399 stemmen, waar-« van 3 van onwaarde. Lijst 2 Hoving 1 st.i lijst 12 Duys 10 st.; lijst 14 Schokking 2 st.;, lijst 16 Braat 3 st.; lijst 17 Witmans 1 st.:, lijst 22 Marchant 7, Bakker-Nort 2, totaal 9: st.; lijst Bomans 316, Loerakker 15, v. d. Bilt 7, Jansen 1 Leesberg 2, Everhard 1, totaal 342 st.; lijst 24 Arts 3, Bouter 1. totaal 4 st.; lijst 25 Staalman 2 st.; Ter Hallj 1. totaal 3 st.; lijst 26 de Boer 18 st.; lijst, 27 Rutgers 1, Heemskerk 2, totaal 3 st. Uitgebracht werden 508 stemmen, waar van 11 van onwaarde. Lijst 1 Kitz 2, de; Boer 1, Blauw 1 totaal 4 st.; lijst 8 Staalman 2 st.; lijst 9 v. d. Laar 2 st.; lijst 12 Duys 27 st.; lijst 14 Schokking 2 sL; lijst 22 Mar chant 29, Oud 1, Bakker-Nort 1, Kooiman 9, Goedhart 1, totaal 41 st.; lijst 23 Bomans 350, Loerakker 6, v d. Bilt 1. Leesberg 1., Everhard 1, totaal 359 st.; lijst 24 Arts 8 st.;: lijst 26 Boon 8, Bierema 2. de Boer 30, totaaL 41 st.; lijst 27 Colijn 8, Colijn 1, totaal 9 sL;, lijst 29 Kersten 1 stem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1