Bakkersoven ZOMER-UÏTVERKOOP AFDEELINGEN u msm. ELck WtT WILS BEVERWIJK. ni WIJKEROOG. HAARLEMMERMEER. SANTPOORT. SPORT EN SPEL. VOETBAL. E. D. O. Demonstratie met heetwater-oven voor Brood- en Koekbakkerijen. Op den Sslen^ C^en en !Oen Juli cfc. S. des nam. van 25 uur zal in het Gasbureau Kruisstraat 45 een demonstratie worden gehouden met bovengenoemden oven. Allen, die hierin belang stellen, worden beleefd tot een bezoek uitgenoodigd. De Directeur van het GEMEENTE-GASBEDRIJF. IN ALLE LAGE PRIjZEN MODEMAGAZIJNEN B ARTELJORISSTR. TiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiniiiniiiiiiiHH[||iiminiiiiiiiiiinmiinminii;i]|)iiiniiiiiininiinn|nnniitniniiniiiiïp Achteruitgan werpt geen 'ba>n af. LANGS DE STRAAT. Een angstig oogenbïik. Eer wandelaar verpoosde zich in God s rijke natuur en wandelde rond een krank- iinnijngesticht dat gelegen was ik een rus tige, door de natuur rijk gezegende orage- ving Bim<n het hek van het gesticht wandel der. (eiige verpleegden. Uil nieuwsgierigheid gedreven bleef de man enige oogenblikken staan en gluurde Dvtr bt hek naar de ongelhkkigen. Eve dacht hij aan het ongelukkig lot van hen, de hier hun leven moeten slijten en toen,gedachten kunnen elkaar zoo snel op- volgfl, dacht hij, het is toch eigenlijk ge vaar jk hier. Ze kunnen gemakkelijk over het lek ontvluchten. Nuwelijks had ie dat gedacht of een grote zware kerel, met verwilderde zwarte ham en diepliggende oogen, kwam regel- reot op hem al. Hij week op zij, doch de m;.r kroop het hek over en zette den wan- dcaar, die er van door ging, na. De krankzinnige wilde maar niet zonder mcr zijn prooi laten schieten en er ontstond en wilde jacht. De wandelaar wendde het h'C-fd om, om te zien hoe groot zijn voor- s'iong op zijn vervolger was. Het angstzweet hak hem uit bij het zien van het grijnzen de gelaat van zijn belager. De afstand werd lil kleiner en kleiner. Het geluk scheen den woesten vluchteling te dienen. Hij passeerde een spooroverweg én juist was hij het hek door, of de boomen sloten zich achter hem. Even haalde hij ver licht adem. Nu kon hij een voorsprong be komen op den man die hem wie weet met wat voor afgrijselijke bedoelingen nazette Hij keek om en versteende bijkans van schrik, toen hij tot zijn ontsteltenis bemerk te, dat de gek over de hefboomen heen was gesprongen, op gevaar af, van door den na derenden sneltrein verpletterd te worden, en thans zijn jacht weer voortzette. De wandelaar raakte uitgeput, zijn krach ten begaven hem. Hij struikelde en viel in zijn volle lengte op den grond. Het gelaat van zijn vervolger nam een triomphantelijke uitdrukking aan. Hij .kwam op zijn prooi af, stak zijn hand naar voren r i1 en nep 'mf' zegevierend: „Fikkie, nou ben „ROEL." DE AARDBEIEN. getal deelnemers ongetwijfeld grooter zal zijn. We willen nu even een wandeling langs de stands maken. Komen we den ingang in, dan valt ons dadelijk op, dat het patronaat het entree belangrijk heeft verfraaid. Och neen, het geldt den stand (no. 29) van den heer L Meester, die hier een schitterend staaltje schilderwerk heeft uitgevoerd en .dan ook zijn prijs voor het mooiste geheel, ten volle ve: diende. We gaan nu de zaal binnen en zullen in volgorde der nummering de zaak eens be kijken. Stand »o. 1, is die van den heer M. G. v. Praag. Een fraaie collectie tapijten, ta felkleeder enz., is hier tentoongesteld. De expositie apu in waarde stijgen als de ruimte mair grooter was geweest. De heer G, Ritskes, heeft in stand no. 2 zijn veplegingsartikelen, chemicaliën en drogerijen tentoongesteld. Stand 3 geldt de expositie van een aan ta'l prijzei voor de verloting ten bate van het patpnaat, voor welke verloting, door eenige leve dames op de tentoonstelling loten wmden verkocht. Dat <ok de industrie is vertegenwoor digd bijkt uit stand 4, waar de heer P. Eriks ien veerhamer demonstreert van eigen uitvinding. Dat de ^uitvinding veel warrd; heeft, getuige hel groot aantal, dat reels door den vertoonder werd afgele veri. ftand no. 5, is er speciaal een voor de mamelijke bezoekers. Mej. Geerlofde Briin exposeert hier haar uitgebreide colectie sigaren, sigaretten pijpen. Icn zeer mooie stand, is die van den her H. Vrenegoor Jr., die met de kinder- wgens en vooral met de nikkelwaren een scitterende exnositie heeft gemaakt. )e heer W. W. WILLEMS biedt den be- zeker iets frisch aan, d.w.z. er staat een bdkuip, die met deze warme dagen zeer aalokkelijk is. Ook in verlichtingsartike ls is deze firma niet ten achter. 0 de meest doeltreffende wijze (dit blijkt ok uit de uitspraak der jury) heeft de heer Jh. van Reeuwijk in stand no. 8 zijn Ku kolpleisicrs tentoongesteld.. Prof. Pijnloos 1 in hoogst eigen persoon aanwezig terwijl tn van zijn helpsters ten duidelijkste het ut van Prof. Pijnloos' uitvinding demon- treert. De heer J. Martens lokt vele lekkerbek ken naar stand no. 9, waar artikelen van de Union Chocoladefabrieken te Haarlem op De aanvoer was Maandag weer groot Hctsmaakvolle wijze zijn geëxposeerd 'ccord van Donderdag is evenwel no,g nic [overtroffen. De middenprijs van de aard beien zonder dop was 48 ets. Voor die me dop werd een abnormaal hoogen prijs g< geven. Het maximum was 67 ets. per Kg. Hedenmorgen was de aanvoer vrij gof- De prijs was zonder dop 4348 ets. ir Kg., met dop 5058 ets. per Kg. Eerste H. Mis. Den 9en Augustus'-5, jioopt de Weleerw. Pater Eligius Ke in onze parochie zijn eerste H. Mis c te dragen. De ophaal en stortingsdienst. »aar wij vernemen hebben reeds versch^nde ingezetenen zich aangesloten bij d< op haal en stortingsdienst. Door dezen ienst is een ware reclame campagne op touw gezet en zoo werd o.a. bij het ocours van „De Eendracht" het publiek ve'jj biljetten aangemaand zich toch vra' bij dezen dienst aan te sluiten. Maandagavond werd zitting houden in Wijkeroog. Woensdagavond a.s. zal wee zitting worden gehouden in het kantoovan den ontvanger aan den Rijksstraatweg y ci seroord, waar men alle mogël* inlich tingen kan verkrijgen. De zitting wordt gehouden Vonds van 7 tot 9 uur. De E„ ,V. I. E. H. T. DAvieht kan zich in een groote belangstelli verheugen Zondag werd reeds bijna d' duizendste bezoeker bereikt. Wel een w'!s. dat er belangstelling voor dergelijk er'< 's- Er is nog een derde prijs egekend voor den mooistcn stand, aan s11" I}0:, jan M. G, van Praag, tapijtei tafelklêcden enz. - Als het bezoek gedubde de geheele week zoo blijft dan kun»1 de onderne mers zeer tevreden zijn. Ook de zakenmensch' z'in tevreden, want verscheidene stanouders hebben op de tentoonstelling zake 6®maak[- Wij vreezen dan o, dat bij een vol gende gelegenheid, enie za' vast komen, men aan één zaal nitienocfi heeft en het Voor stand no. 10, die van den heer M J. Dijkema, geldt het spreekwoord „Klein maar fijn". Dat deze firma er slag van heeft om fraaie bloemwerken uit te voeren, blijkt uit het geexposeerde. Wij zullen onze wande ling hier onderbreken om morgen voort te gaan, anders zien we te veel achtereen en de tentoonstelling is best waard om twee maal bezichtigd ie worden. Wij kunnen nog mededeelen, dat Woens dagavond om 8 uur de officieele uitreiking der prijzen zal plaats hebben. Kamer van Koophandel. Het aantal in deze gemeente wonende stemgerechtigden voor de verkiezing van een of meer leden van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, gevestigd te Haarlem, bedraagt voor het grootbedrijf 21 en voor het kleinbedrijf 213. Gezondheidscommissie. Bij beschikking van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie is opnieuw benoemd voor den tiid van 5 jaren tot voorzitter van de in,.deze gemeente zetelende gezondheids commissie, heer J. H. Nanninga, arts te Hoofddorp Door een hond aangevallen. De ar beider S,, wonende alhier, liep Maandag op den Kruisweg toen hij plotseling door een hond werd aangevallen. De oude man werd zoodanig door den kwaadaardigen hond in zijn hand gebeten, dat deze bloe dend werd verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hij heeft van het geval aangifte gedaan bij de politie. Tijdelijke sluiting sluizen. Wegens eenige belangrijke reparatiën zijn de slui zen van den Haarlemmermeerpolder nabij Aalsmeer gedurende het tijdvak van 625 Juli 1925, voor het verkeer gesloten. Een paar oude sluisdeuren zullen door nieuwe worden vervangen, terwijl de slui zen vedder grondig zullen Wórden nage zien en opgeknapt. Door deze herstellingen is het noodig geworden, dat uit de beide kolken (de voor- en middenkolk) met gebruikmaking van schotbalken het water wordt verwij derd. Met deze werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. Personalia. De heer L, Thuis te Hoofddorp, is benoemd tot directeur van het fanfarekorps te Abbenes. Zooals bekend treedt de heer Thuis ook op als directeur van het R.-K. fanfare korps te Hoofddorp. Postkantoor. Het lijkt ons niet on dienstig er even de aandacht op te vesti gen dat er een wijziging is gekomen in de openstelling van het post- en telegraafkan toor te Hoofddorp. Met ingang van 13 Juli a.s., zal dit kantoor voor het publiek ge opend zijn van 8.30 v.m, tot 12.30 n.m., van 2 u. n.m. tot 4 u. n.m. en van 5.30 u. n.m. tot 7.30 u. n.m. Het telefoonnet voor Haarlemmermeer blijft voor geabonneerden open van 8 uur v.m. tot 8.30 u. n.m. Aanrijding. De 86-jarige H, R., wo nende aan den Huigsloterdijk alhier, liep Maandag op genoemden weg, toen hij door een passeerendc auto werd aangereden. De oude man werd door het linkerspat bord van de auto gegrepen en een eind meegesleept. Doordat de bestuurder zoo veel mogelijk naar rechts uitweek, reed de auto tegen een boom, waardoor het vang ijzer geheel werd verbogen. R, werd aan het hoofd en aan een zij ner armen bloedend verwond; de bestuur der van de auto bracht den man in zijn auto naar de woning, alwaar hij werd ver bonden. De verwondingen bleken gelukkig^ niet van erfistigen aard te zijn. De bestuurder van de auto schijnt aan dit ongeval geen schuld .te hebben, omdat hij geheel rechts reed en R. plotseling dwars over den weg liep. Feestviering „Santpoort." Op waar dige wijze heeft de R.K. Sportvereeniging „Santpoort" feest gevierd op Zondag 5 Juli. Om 7 uur werd in de parochiekerk „St. Engelmundus", een H. Mis opgedragen, tot intentie der leden en donateurs, waaronder allen ter H. Tafel naderden. Hierna was er ontbijt bij de Eerwaarde Zusters, waar men tevens vergast werd op een mooie toespraak van den Geestelijk Adviseur den ZeerEerw. Heer pastoor v. d. Meer. Des middags om half 3 werd aangevangen met de wedstrijden van feestvierende elf tallen tegen veteranen en supporters. „Sant poort" was beiden de baas resp. met 72 en 53. Des avonds om 8 uur werd een feestvey- gadering gehouden in café „Zomerlust". Deze werd geopend door den Voorzitter die dank bracht aan de in zoo'n grooten getale opgekomen leden en donateurs, aan de feest commissie voor de goede regeling en de mooie versiering der zaal. Ock eenige teleurstellingen moest hij me dedeelen. Op de eerste plaats dat door ver keerd begrijpen der feestcommissie verge ten was geworden het hoofd der politie toe stemming te vragen, muziek te mogen ma ken tijdens de wedstrijden. De Harmonie werd nogmaals voor haar bereidwilligheid een hartelijk dankwoord gegeven, al had zij van haar instrumenten geen gebruik kun nen maken. De spreker van den avond, de heer Smits, voorzitter van den R.K. Dioc. Haarl. Voet balbond was door uitstedigheid verhinderd. En ten derde kon het bekende solo-man- annkwartet „Kinheim" dien avond niet op treden. Spr. vertrouwde echter, dat door de aan wezigheid van Mej. Jeanne Visser, piano en de heer Aris, baritonin afwisseling met humoristen van de tooneelvereeniging „St. Engelmundus" deze avond zou slagen. Hierna vond de uitreiking der prijzen plaats van de laatst gehouden nederlaagwedstrijden. De voorzitter sprak tot elk der elftallen afzonderlijk. Het eerste elftal roemde hij om den op- geruimden geest en vriendenband. Ondanks de in den beginne verloren wedstrijden, neemt het thans een zeer goede plaats op de rang lijst in. Het tweede of de kampioenen in de afgeloop pen competitiewedstrijden, voor wie thans deze feestdag is opgezet, werd er aan herin nerd, dat voor hen een speciale bijeenkomst móest gehouden worden, daar de goede geest dreigde te verloren gaan, ondanks kampioens vooruitzichten. Ook het derde elftal, geplaatst in een voor hen wat zware afdeeling, waar veel wedstrijden werden verloren, kreeg van den voorzitter een vermaning daar het bij de laatste wed strijden niet opgenomen was en de junioren voor hen de wedstrijden moesten speien. Men moet niet spelen om uitsluitend te winnen, want het voetbalspel bij de R.K. is altijd en zal steeds blijven een middel voor verbetering en saamhoorigheid, om te streven naar hooger leyen. Bij neutrale vereenigingen is het spel doel, bij ons nooit. Luide werd deze mooie rede toegejuicht. Hierna betrad de heer Aris, bariton, het tooneel. Vóór zijn zangnummertjes bracht hij eerst hulde aan den voorzitter der R.K. Sport vereeniging, den heer Jac. Nijssen, voor diens stoere werkkracht, ondanks zijn grooten werkkring. Ook de medebestuurders bracht spr. hulde. Verder werd de avond gevuld met zang, muziek, voordrachten en verloting, teveel om alles afzonderlijk te vermelden. Dubbel is er genoten, het was er een echt feest. Te ruim twaalf uur sprak.de voorzitter een hartelijk woord van dank aan allen, die zich moeite hadden getroost en tijd hadden op geofferd, om dezen dag voor de R.K. Sport vereeniging tot een onvergetelijken te maken. Vervolgens bleef men nog een klein uurtje gezellig bijeen. Hollandia ISpartaan I, 22. Zondag ontving Hollandia in het Sportpark den van ouds bekenden tegenstander, de Spar taan uit Amsterdam, welke in de a.s. com petitie in de le klas zal uitkomen. Deze wedstrijd werd begunstigd door prachtig zomerweer en werd bijgewoond door een groot aantal toeschouwers, die wel geen spijt van hun gang naar het Sportpark zul len gehad hebben, aangezien de wedstr op hoog peil stond en er ondanks de warm te in een snel tempo werd gespeeld, ter wijl de onderlinge verstandhouding der spelers ook niets te wenschen overliet. Te ruim half drie fluit scheidsrechter V er- steeghMeulemans de elftallen bir.nen de lijnen en verschijnt Hollandia met 2 inval lers, resp. voor Freezen en de Rooy, ter wijl ook Spartaan 2 invallers heeft, v oor dat de wedstrijd een aanvang nam, werd de Spartaan gehuldigd wegens het behaal de kampioenschap en als aandenken door Hollandia een medaille aangeboden. Hollandia brengt dan den bal aan het rollen en onderneemt een aanval op het Spartaan-doel, waar de keeper echter op zijn post is. Spartajin laat zichook niet onbetuigd en dé voorhoede brengt een be zoek aan de Hollandia-veste, doch Dekker onderschept den aanval. Spartaan speelt le klas spel en de watervdugge midvoor is een voortdurend gevaar voor keeper Smit, die echter uiterst betrouwbaar is. Neefjes, die op de sechtsbuitenplaats fungeerde, krijgt 20 minuten na het begin den bal te pakken. Handig wardt de Spartaan naif gepasseerd en vanaf de kornervlag plaatst hij scherp voor doel, waar Homan de bal onhoudbaar inkopt. Het gejuich is nog niet van de lucht of Spartaan zit reeds weer voor het Hollandia-doel, waar de Spartaan linksbinnen na eenige schermutselingen den bal vrij maakt en keihard den- bal in het Hollandia-doel deponeert, waarmede de stand binnen 3 minuten weer gelijk is. Beide ploegen doen er thans nog een ex tra schepje op en de strijd om de leiding wordt nog vuriger. Beide doelen zijn om beurten in gevaar, met Spartaan iets in de meerderheid. Ongeveer 10 minuten voo.r half time, mist .Dekker leelijk en de Spar- taan-midvoor is er als de kippen bi> om, alleen voor Smit staande, onhoudbaar te scoren, zijn club hiermede de leiding ge vend. Hollandia wil voor de rust nog gelijk makenL doch het gelukt haar niet, zoodat met half-time Spartaan een 7-1 voor sprong heeft. Na de thee pakken beide ploegen direct energiek aan en van ver slapping is geen sprake. Hollandia zit thans geweldig op den bal en aanval op aanval wordt er op het Spartaan-doel onderno men en het gelukt v. d. Rol no 20 miflu-» ten spelen onder geweldig enthousiasme den gelijkmaker te sccren. Spartaan neemt thans het spel weet eenigszins in handen om te trachten de overwinning nog m de wacht te sleepen. doch Dekker en de Jong zijn niet te pas- seeren. De tijd verstrijkt intusschen meer en meer. Eenige minuten voor bet einda krijgt Polman nog een kans, doch het har de schot ketst buiten bereik van den Spartaan-doelman tegen de lat het veld weer in. Na nog wat heen en weer getrap breékt het einde aan en met den uitslag kunnen beide ploegen tevreden zijn. Rest nog te vermelden, dat bij deze# wedstrijd de nieuwe spelregels werden toegepast, waaruit bleek, dat de taak van den scheids rechter hierdoor heel wat vergemakkelijkt wordt, wat vooral bij den buitenspclregel een voornaam punt uitmaakt. Gisteravond hield bovengenoemde vcr- eeniging een openluchtvergadering op haar terrein aan de Kleverlaan. De voorzitter den heer Mentjox zei, dat deze vergade- ring als proef werd genomen, daar het ir. een zaal we! .wat te. warm was. Tevens besprak hij de Athlethiekwcdstrijden wel ke door E. D. O. zullen gehouden worden. Hij verzocht de leden zich aan den secreta ris op te geven voor deelname. Er wa« nogal animo voor er. de meeste leden ga ven zich op. Punt 3. Ongevallenverzekering voor voet ballers. Door tusschenkomst van den N.V.B. kunnen de voetballers zich verzekeren te gen ongelukken in erkende wedstrijden. Dc voorzitter gaf de leden den raad zich hier voor op te geven, daar de kosten niet te hoog zijn, 6.50 per jaar met een uitkee- ring van 5 per dag. Thans werd besproken de bouw der tri bunes. Verschillende leden gaven zich op om te helpen. Nadat voor de rondvraag nog enkele leden beantwoord waren, sloot de voorzitter de vergadering. i Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd-, Groot en Overgrootmoeder, Mej. JOHANNA MARIA JANSSEN, geb. v. SCHUIJLENBURG, Echtgenoote van den Heer HENDRICUS JOHANNES JANSSEN, in het 55e jaar eener gelukkige Echtvereeniging in den gezegen- den ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam: H. J. JANSSEN. Haarlem, 6 Juli 1925. Lcidscheplein 22 rood. 1 i 111111II11 KI I Mijl» Een verkeerde, m niet te zeggen ver derfelijke,' mental?' 's bezig naar binnen te kruipen in demblica"es' die onderne mingen tot hunnèliénten richten. Wanneer mci om bet meest voor de hand liggend pócatie-middel te nemen, een Nederlands2 courant opslaat, treft het dat hier een mmerlijke achteruitgang in den toon waa'c nemen valt. Niet alleen in den toon v bet redactioncele gedeelte, maar vooral den toon, die in de adver- tentie-kolomh1 heerscht. En dit is van veel meer belang,an men oppervlakkig wel zou denken, om' de advertenties zuiver dc publicaties .ouden van indernemingen, be stemd voorun afnemers. En in delaatsten tijd komen hoe langer hoejneer vertenties voor, die een onzui ver acnkt'd geven van de fatsoenbegrip- pen, die 'ons land worden hooggehouden. Dit slaat,a'uur'ijk niet op minder fraaie taal of 4f maar op den inhoud. De in;"e ls ontstaan in den tijd toen- ondernenÊen van twijfelachtig gehalte Broekh6 met hunne advertenties domi- gelijke onzakelijke grondslagen, sprak het vanzelf, dat zij in hunne publicaties hunnen geest openbarend, geen verheffende men taliteit naar voren brachten. Hetzelfde, schoon in mindere mate, kan gezegd worden van dc schreeuw-lcclijken, de advertenties van bioscoop-theaters. Ook deze gaven in hunne publicaties blijk van hun innerlijke mentaliteit. Hier schuilt een hagrd van infectie, welke infectie langzaam, maar onrustbarend voort- kruipt in de aderen van heel weel hooger slaande Nederlandsche ondernemingen. Bij de nabootsers van het verkeerde heérs^ht de mcening, dat men,om zaken te doen, op "dien toon tot het Nederlandsche publiek moet spreken. Gelukkig voor het Nederlandsche publiek is dit een dwaling. Gebrek aan oorspronkelijkheid bevordert aan den anderen kant de nabootsing. En ais gevolg hiervan wordt elke goede manier om een bepaalde publicatie in te kleeden, klakkeloos nageaapt. Een onderneming, die een zekere categorie van het publiek bedient, welke bijna door het aangeven van een belastingklasse was te begrenzen, kwam op zekeren dag met een bijzonder gelukkigen slagzin te voorschijn. Deze zin hield in drie woorden een door slaand argument in voor de afnemers van die onderneming. Op het oogenblik kan men dien zin in geheel ons land, een weinig verdraaid en nccren plaatsen gingen innemen. Waar deze (iernemingen groolendeels berussten op bccgerij, speculatie op domheid en der- altijd aangelengd tot slappen grog, terugvin- EEN KILOMETER-VRETER. EEN ONMOGELIJKHEID. Mevrouw; „Stomme meid! Kijk me nu m aar niet ann ol je zeggen wil, dat 't 'n onge luk is!" Boer: „Ik zal u 'ns gauw helpen. Zeker ge vellen met zoo'n yliegmachien, hè?" Auto-maniak: „Nee. van die gevaarlijke dingen moet ik niks hebben ik zat maar in een auto. den in de publicaties van handelsonderne mingen, die hunne afnemers uit totaal ver schillende kringen moeten recruteeren. Het behoeft geen betoog, dat deze zin. in constructie cn argumentatie voor categorie A geschikt, op categorie B niet den minsten indruk maakt. Alleen zou een buitenstaan der tot de conclusie komen, dat alle Ne'- derlanders klaarblijkelijk tot de categorie A behooren Erger wordt het evenwel met de naboot sing van de bioscoop-?chreeuwleelijken. Ik heb mij er niet in verdiept, of het publiek, dat de bioscopen bezoekt, gemiddeld op zoo laag geestelijk peil staat, dat het alleen vatbaar kan zijn voor een redeneering in den trant van deze advertenties. Zeker is het echter, dat andere categorieën van het Nederlandsche publiek, die door an dere ondernemingen aangesproken worden, op een veel hooger peil staan. En ook deze worden op het oogenblik be schouwd als slechts voor Broekhuys- geschreeu vatbaar, terwijl men zich verlaagt tot concurrentie van ondernemingen van twijfelachtig gehalte. Hiertegen past een woord van Waarschu wing, want dit richt schade aan in Neder land. Stel eens het geval, dat wij in Nederland op dien weg werden voortgedreven. Dan zouden wij na eenige jaren advertenties le zen van de Nederlandsche Handels Maat schappij, „beroemd om haar koffieveilingen van weleer, de grootste en best uitgeruste bank in Holland en Indië, alliid voordecliger dan andere banken; opent bij haar een re kening, burgers, botren en buitenlui, zegt het voort, zegt het voort!" Of: „Fijn-omrande pandbrieven van het schitterend percentage van 5'A, uitgevoerd in blauw, groen en zwart, een lust voor de oogen, een sieraad voor de effectentrom mel!" Wie gelooft, dat een dergelijke achteruit gang voordeel kan aanbrengen? Laten wij het liever niet doen. „De Zakenwereld". VERBLIJF AAN ZEE. Niet voor iedereen is een verblijf op een badplaats aan tc bevelen. Die zich niet geheel wel voelt, raadplege zijn arts bij de keuze: aan zee of meer naar binnen in hooger gelegen streken. En wannéér ge eenmaal aan zee zijt, volgt ook dan den raad van uw dokter. Men staat verbaasd over de zorgeloosheid van vele badgasten, die zich voor ieder tochtje hoeden in de stad en die aan zee precies doen, wat goed is in hun oogen. Eenige raadgevingen, die ons van medische zijde gewerden (schrijft de Limb. Koerier) mogen, hier plaats vinder.. Slaap niet vlak aan zee, wanneer gij lijdt aan slapeloosheid of aan te lichten slaap. De branding van dc zee zou met haar ge- druisch kunnen beletten in te slapen of zij zou u weder doen wakker worden. Gij moet u voldoende kleeden en zeker wollen ondergoed dragen, want aan zee wisselt dc temperatuur rlikwiils in korten tiid enige graden. Gij moet niet baden, als u eetlust, uw slaap en uw spijsvertering niet volkomen in orde zijn. De eerste degen behoeft ge volstrekt niet aan het strand te komen. Wandel liever de duinen in of lig wat rustig in de zon. Neem veel rust en slaap zooveel als ge maar kunt. Liefst des morgens ook. Het Nederlansche strand is goed gelegen, niet de zee in het Westen. Ge kunt dus 's morgens rustig aan zee zit ten, zonder dat 't felle schijnen van de zon op 't water uw oogen te veel vermoeit. Het is heel gezond zeiltochten te maken op zee, beter dan urenlang stil te zitten op het strand, waar men licht kóu vatten kan. ATTENT! De rijk geworden mevrouw Van Op- scheuten brengt met haar heer gemaal een bezoek aan Napels, Pompcji en den Ve suvius. Nauwelijks zijn de reizigers bij den kra ter, of daar begint de berg ineens te wer ken. Mevrouw (vol verrukking over het grie zelige, maar toch mooie cn indrukwekken de schouwspel): „Lieve hemel, hoe attent!" HISTORISCH. Rijksinspecteur (tot onderwijzer in det jare 1925): „Zoudt u daar voor tegen uw .lessenaar, waar de kinderen voortdurend tegen aan kijken, niet een of ander passend opschrift of spreek kunnen aanbrengen, om hen aan te moedigen, b.v.: „Kennis is geld" of zoo?" Onderwijzer: „Dat opschrift zou ik in geen geval aanraden. Zij weten allemaal uit de kiact, hoe laag m'n salaris is!" THEORIE EN PRACTIJK. Ze waren een jaartje getrouwd. Mijnheer Thomas zat voor het raam en las een boek. Mevrouw deed haar best de jonge spruit van een maand al wiegende in slaap te zingen.' Plotseling stoorde hij het wiegelied en zei: Zeg vrouw, de dichter zegt: „De hand die de wieg van het kind heen en weer be weegt, regeert de wereld!" Nou, antwoordde zij, regeer jij dan d< wereld maar 's voor een half uurtje,, ik bei dood op! NIET GALANT. Landlooper (tot bar-scbcele vrouw): „Seg, juffie, kan je nic eife ir.eï mc meelaupe? Me kameraad het de hik ca nou wou 'k 'm late schrikke!"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7