LINGERIES N.V. Haarlemsche Bouwmaterialen-Haié! USPER SCHOOLBOEKEN lOOO Zomer Japonnen ets Vroom Dreesmann STOFJASSEN J. DE HAAN Uit voorraad leverbaar. KUIJPERS' Goedkoope Beddenmagazijnen I GROOTE HOUTSTRAAT 79 Ihaarle POT 38.40 Het ailres voor ScMMen LAKENS SLQOPEN HET LIMBURGSCH DAGBLAD rijks Mijnstreek LINGERIE It pPf? Serie II Serie I Serie IV Julianapark S0? 02 en 64 Haar! 19.75 13.90 9.95 adverteeren doet verkoopen. Gierstraat II Eigen Verkoophuizen THEEDOEKEN (jr. Houtstraat 116 - Haarlem Breestraat 138 Leiden Gierstraat Serie 'Gierstraat Noord-Holland Noord-Hollandsch paw Dagblad WÊL HUWELIJKS- BÉBÉ-UITZETTEN Hoddenbach - Raamgracht 29 de gemakkelijkste ook voor Dames! ^Gierstraat GEMEENTERAAD VAN HAARLEM. De aanschaffing van watermeters; het voorstel van B. en W. wordt aan gehouden, opdat een nader rapport omtrent waterlevering bij abonnement of over den meter kan worden uitgebracht. tegen zeer lage prijzen, dikke en dunne Cemenidrsjisteenen Bimscementplaten 5 c.M. hoog vuurvaste Krater-Dinas Cement Gresbuizen - Kluitkalk. Spaarndammerweg 5, Schoten hij Haarlem. Telefoon 12232 - Na zes uur 13324 Groote Houtstraat 116 HAARLEM ONVERBETERLIJK. Fijne aroma Heerlijk van smaak Zuivere grondstoffen f 2.10 per flesch f 1.10 per x!z flesch proeffleschjes f 0.30 Telef. 10273 Extra koopjes 2 pers. massief eiken ledi kant 2 pers. kapokmatras in 3 deelen, schuin pe luw en 2 kapokkus sens in prima damast 2 persoons Tulle Bed sprei 3.45 2 persoons Zomerde- kens 3.39 Reclame molton de kens thans 93 cent 2 pers. Viltmatras op beugel en ijzeren raam Missief Kinderledï- kant 8.35 j pers. Imitatie Paar denharen matras Gierstraat Harmonica Bedden 9.35 Voor het inbinden Adverteert vn dit blad. Haarlemsche Oude en Nieuws JAC0B1JNESTRAAT 3 Gedempte Oude Gracht 27 TELEF. 785 - H. DE VRIES sm Is voor publiciteit in de het AANGEWEZEN blad. Vraagt GRATIS Proefnummers aan de administratie te Heerlen. Door aankoop van groote fabrieks voorraden zuHtfn wij lOOO JA POMNEN voor onderstaande serie prijzen verkoopen U zult te Haarlem en Omstreken vrijwel de grootste keuze in piano's en orgels vinden in dc magazijnen van J. DE HAAN, Julianapark 60. 62 en 64. Haarlem. Drie huizen naast elkaar zijn voor magazijn inge richt. - Daar staan piano naast piano en orgel naast orgel ter keuzc van de koopers. DE BETALINGEN ZIJN UITERST GEMAKKELIJK en dc kwaliteit van elke piano die J. DE HAAN verkoopt, wordt ten volle gegarandeerd. KATHOLIEKEN alleen die lectuur, welke geen gevaar oplevert -/ ALLEEN-VERKOOP van de beroemde GRUNERT-PIANO's. (Vervolg.) Eervol ontslag. l)en heef F. Hage wordt met ingang van 1 Juli 1925 eervol ontslag verleend als tij delijk leeraar aan de gemeentelijke avond school voor nijverheidsonderwijs. Kas gemeente-ontvanger. Medegedeeld wordt, dat boeken en kas van d;n gemeente-ontvanger over het 2e kwartral 1925 in orde zijn bevonden. Goedkeuring balans, enz. B. m W. stellen voor, goed te keuren de balaiï met verlies- en winstrekening over 1924. betreffende het cömplex van 50 ar- beidrswoningen van de Woningbouwver- ccnijmg „Bloemhof". H enkele bemerkingen van den heer PE'ER goedgekeurd. Overplaatsing onderwijzeres. en \V. stellen voor, in hun handen ter afoening te stellen een verzoek van mej. I.R. Roelofsen, om van school 10 overge- paatst te worden naar school 9. Goedgekeurd. 1 Verkoop grond. B. en \V. stellen voor, te verkoopen: aan A. G. Bastian enen A. G. I.ubken 500 M2 grond, gelegen hoek Zijlweg en rloofmanstraat, tegen .1 17 per M2; aan Ph. Romeijn 39 M2 grond, gelegen aan de Schoterveenstraat, tegen 10 p. M2; aan M. Henneman 130 M2 grond, als gedeelte van 't voormalig Spaansch Vaartje, tegen 3 per M2, den bouw begonnen is aan den Zijlweg. Men is reeds druk aan het werk. De raad moet maar „ja" zeg gen op wat reeds aan het werk is: De eenige hoost is, dat B. en W. ook weinig conside ratie hebben jegens Ged. Staten, die een hooger college vormen, na den raad komen en wier goedkeuring ook niet afgewach; wordt. D.A.P.-fractie tegen het voorstel van ver koop van grond aan den Zijlweg zal stem men. De heer KLEIN maakt bemerkingen over den prijs van den grond. Indertijd is slechter grond voor 16.50 verkocht en dien prijs vond men toen te laag,terwijl nu de prijs slechts 17 is. Wethouder REINALDA mer ktop, dat de troopers voor eigen risico bouvsen, B. en W, rijn zeer angstvallig met het_ nemen van be sluiten zonder den raad er in te nennen of de goedkeuring van Ged. Staten af te wach ten. Spr. is op de reeds meermalen uiteen gezette gronden tegen verkoop van grond Spr. zet uiteen, dat de prijs van 17 een goede is in'dezen tijd. De heer KINGMA merkt op ,dat de grond aan den Zijlweg mooie grond is, waarvoor - een prijs van 17 te weinig is. Het over blijvende stukje grond zal nimmer dien prijs meer opbrengen. De heer MIEZéRUS stelt er prijs op, te verklaren, dat gemeend is, dat voor dezen grond geen hoogere prijs gevraagd behoeft te worden. Wethouder REINALDA merkt op, dat de smalle strook grond langs de sloot aan de Ned. Spoorwegen behoort cn geeft naaer aan, waarom 'n prijs van 17 voldoende is. Het voorstel tot grondverkoop aan den Zijlweg wordt aangenomen met 20—10 stem men. Tegen de S.D.A.P. en de heer Peper. De andere voorstellen worden aangenomen. Verandering verlichting scholen. B. en W. vragen een crediet van 15,300 ran voor de verandering van gaslicht in elec- triSche verlichting in een 9 tal scholen, waar- n gevestigd zijn 18 scholen voor gewoon lager onderwijs. Het crcdiet wordt verleend. Vervanging watermeters. B. cfl W. vragen een crediet van 16.000 aan voor doen vervangen van oude meters van klein kaliber, door meters van nieuwe constructie ten behoeve der gemce'nteli.ke duinwaterleiding. De heer JOOSTEN vraagt, welke de re serve is, waar de resteerende J 50.000 uit gehaald worden. Spr. begrijpt niet, dat men de reserve durft aanspreken en vraagt zich af, of er soms geheime reserves zijn. Inder tijd is besloten, dat de meters in eigen be heer moesten worden hersteld. Het is ech ter gebleken, dat dit herstel in eigen beheer ook niet geholpen heeft, want de meiers deugen nog niet. He geld voor de herstel- plaats is dus weg gegooid, Spr. noemt de watermeters min of meer een geluksspel. Men kan er een aardig „prijsje" mee krijgen, als men een meter treft, welke slecht aanwijst. Spr. gelooft, dat de nieuwe watermeters ook niet afdoende zijn. Was het niet beter^ geweest, een andere manier onder dc oogen te zien, om de menschen voor hel verbruikte water te laten betalen, daar de watermeter!) niet goed is. In de groote gemeente wordt reeds een andere manier gevolgd, bijv. be rekening naar den aanslag in de personeels belasting. Spr. vraagt daarom, of geen rap port overgelegd tan worden omtrent een andere methode, alvorens thans 66.000 uit gegeven wordt voor niel-goede watermeters. Wethouder HEERKENS THIJSSEN merkt allereerst op, dat 100.000 beschikbaar is, doo;dat verled enjaar gedeeltelijk het oude tarief gold. Daarvan kan dan 50.000 afge nomen worden. De stukken daaromtrent In- gen in de portefeuille, Spr. wijst er op, dat er een aantal metera is, dat niet Ic herstellen is. Dat is het sys.le*m van dc „drooglcopers De „nat- loopers" zijn beter. Waterverbriik kan nog wel niet op den laatsten liter aangewezen worden, maar men benadert het juiste cijfer toch meer en meer Men is op den goeden weg. Proefondervin delijk is bewezen, dat het systeem der „droogloopers" schade berokkent De invoering van een abonnement-systeem nagaande duidt spr. aan het groote nadeel, dat' Amsterdam heeft door het gemis van meters. Daardoor is men daar veel te royaal met duinwater. Bij het laten varen van me ters zou men hier hetzelfde euvel krijgen. Dit is eenige jaren geleden, bij een drogen zomer, reeds gebleken. Het ecnigste middel, om de menschen zuinig te laten zijn, is het verbruik te laten aanwijzen door meters. Wil de raad een nader rapport, dan kan dat uitgebracht worden, maar het zal nooit ccncludeeren, dc menschen maar hun gang te laten gaan met het water. Doordat het vorig jaar een duurder tarief had, heeft men geld kunnen bespanen en voor de onkosten kan het geld uit de reserve genomen worden. Wethouder SLINGENBERG deelt mede, dat de reserve ontstaan is naar aanleiding van een rapport van den accountant Lucas, Voigens hem is de uitgave voor de aanschaf fing van meters en dienstleidingen kapitaals uitgave en moet niet onder gewone uitgaven gerangschikt worden. Door die boekhoud kundige manipulatie verkreeg men 100.000 winst, maar nu zal de raad dit niet als winst wilien beschouwen. Nu heeft men een spe ciale reserve van dat bedrag willen maken, waaruit de gelden voor de meters en dienst leidingen dan kunnen worden geput. Spr. zou dc heele financieels regeling wil len aanhouden tot de balans van eind De cember van het Waterleidingbedrijf. De heer GERRITSZ stelt voor, dc heele zaak aan te houden, opdat deze nieuwere kwestie nader onderzocht kan worden. De heer JOOSTEN acht het niet juist, om van reserve te spreken, als de raad nog niet van reserve weet. Spr. hoopt niet, dat dc wethouder van financiën een apart potje wil maken. Men gaat nu weer op den ouden v/eg voort met het nieuwe voorstel- Men koopt uit de geheime reserve 'zonder ae goede boeking. Spr. duidt aan, dat uit het rapport over wegend blijkt, dat ook de „natloopers" niet góed zijn. De afwijking is gemiddeld 10 pet, tegen 25 pet. b de „droogloopers", Spr. gaat verder na, dat dc watervoorzie ning van Amsterdam van veel grootcr be lang is dan voor Haarlem. Niet uitgemaakt is, of een waterverbruik van 75 M3. per woning per jaar de watervoorziening in ge vaar brengt. Spr. stelt het op prs als een nader rapport overgelegd wordt. Dc heer KLEIN heeft indertijd reeds ge meend, met een eigen 'herstelplaals voor dz gemeente, dat deze daarmede cp den ver keerden'weg was. Spr. vraagt, waarom niet het heele bedrag uit de reserve genomen wordt. Wethouder SLINGENBERG deelt mede, dat daar geen bezwaar tegen is. Wethouder HEERKENS THIJSSEN be aamt dit, maar wijst er- op, dat ook een be trekkelijke post op de begrooting staat. Spr. vindt, dat het water te Haarlem niet zoo goedkoop is; het is een eerste levensbe hoefte. Er is reeds bij herhaling op gewezen, dat men zuinig mc»;t zijn met water en daarom kan men toch niet willekeurig- overgaan tot een systeem, dat het verbruik zal doen stij gen. Al wordt het verschil in gebruik niet grooter dan de heer Joosten meent, is het toch nog gevaarlijk. Spr. schetst, dat de gemeente voordeclig handelt door de vervanging van een aantal oude meters. Het betreft niet de vervanging van alle meters, doch alleen van die, welke groote schade doen aan de gemeente. Dc heer JOOSTEN stelt voor, het voorstel aan te houden en B. en W. uit te noodigen, ccn nieuw rapport uit te brengen. Dc heer v. d. KAMP meent, dat geen be zwaar is tegen aanhouding. Dan zal nader kunnen blijken, welk verschil er is tusschen waterlevering bij abonnement en volgens den meter. Het voorstel wordt aangehouden. Daarna gaat de raad in geheime zitting. Na de geheime zitting, welke twee uur duurde, werd overgegaan tot het voorstel betreffende Woningbouw. B. en W. bieden ter vaststelling aan -plan nen omtrent den bouw van woningen door woningstichtingen. Volgens die plannen gul den door 8 Woningbouwvcreenigingen in totaal 427 woningen gebouwd worden, waar van de kosten op f 1.449.000 zijn te stellen. B. en W. stellen voor aan die woning bouwvcreenigingen de voorschotten noodig om de woningen te kunnen bouwen, te-ver kenen tegen een rente van 5 aflosbaar in 50 jaarlijksche annuïteiten, berekend naar een percentage van 5.48. De heer Klein Schiphorst, stelt voor onder A te lezen „De landelijke collectieve arbeidsovereen komsten, of ter plaatse geldende arbeids voorwaarden en loonen zijn van toepassing. De loonen der werklieden zullen niet hoo ger mogen zijn dan daarin bepaald of over eengekomen, met dien verstande, dat hij aangenomen werk daarboven kon worden overgegaan." Onder C 1 bij te voegfen „of jaoor B. en W» aangestelden opzichter." De heeren Keesen c.s. stellen voor, on der de door B. en W. te stollen voorwaarden op te nemen, dat de bouwvereenigirg (Stich ting) verplicht is van de met gemeentegeld gestichte woningen 40 procent te verhuren aan groote gezinnen en (of) gezinnen welke gehuisvest zijn in z.g. krotwoningen, zulks volgens nader door B. en W. vast te stellen rege.leri. Wethouder REINALDA deelt mede, dat twee bestekken zullen worden gemaakt en wel volgens onderbouw op palen en onder bouw op betonplaten. Dan zal het verschi kn prijs lijken en daarnaan een beslissing 1 worden genomen. ue heer JVUüz,ck)jo is van ooraeej, dat huizen op betonplaten zullen zakken, waar om hij waarschuwt tegen bouw op beton platen. Spr. raadt heifundeering aan. De heer KLEIN wijst op de belangrijk heid van het voorstel en betreurt het, dat het de vorige maal zoo laat ingediend was. Spr. vraagt, hoe men aan 930 onbewoon baar verklaarde woningen komt. Hoe komt men daaraan en heeft de Raad die onbe woonbaar verklaard Spr. acht een nader onderzoek noodig omtrent de bewoning van een huis door twee gezinnen en of een gezin dan bereid is, in nieuwe woningen in te trek ken. Spr. gaat het rapport na van bewoning van een aantal huizen door groote gezinnen. Ver schillende factoren werkten mede, dat de wo ningen niet bewoond worden door groote gezinnen. Een der redenen is, dat de groote gezinnen reeds geholpen waren. Spr. acht het geraden, niet te veel winkels te laten opnemen in de gebouwencomplexen. Spr. komt tot het voorstel-Keesen en ver dedigt .dit. De voorstellers meenen, dat het op den weg van het gemeentebestuur ligt, de groote gezinnen en de bewoners van krot woningen te helpen. De desbetreffende ver- eemgingen moeten dan mededeeien, of zij dergelijke menschen. onder haar bewoners tellen. De heer WOLZAK vraagt ook, hoe men aan het getal 930 komt voor woningen, die voor onbewoonbaar verklaring in. aanmer king komen. Spr. vraagt, hoe B.cn W. zich de uitvoering denken of zij de huurprijzen vaststellen en deze beneden de gemiddelde willen houden. Die zou anders op 5.50 komen. Kan de bouw medevallen Is dat echter niet spelen op „Zien komen Als een gedeelte is aanbesteed kan men de kosten nader beschouwen. Zijn B, en W. bereid, dan bij den raad met voor stellen tot vaststelling van de huurprijzen te komen vóór de gunning De lieer GROENENDAAL waardeert het voorstel en is verheugd, dat de inhoud der wo ningen niet verminderd wordt. Spr. komt tot het voorstel-Keesen. De eenigstc ver- eeniging, die voor groote gezinnen gebouwd heeft, kreeg in, haar huizen geen' groote ge zinnen. Laten B. en W. dit aanhouden en onder zoeken. Spr. is niet voor de bepaling er zijn er reeds zooveel. Bij vaststellen dezer bepaling verdwijnt de animo tot bouwen. De heer KEESEN verdedigt zijn voorstel, men heeft reeds meermalen op hulp voor de krotbewoners aangedrongen, doch zelfs dit voorstel komt daaraan niet tegemoet, wat spr. nader aanduidt. Spr. wijst er op, dat „Vooruitgang" wonin gen bouwt met één kamer gelijkvloers. Aan dergelijken bouw voor groote gezinnen wil spr. niet medewerken. Er bestaat een indruk, de menschen maar in hun krotwoningen te laten, maar het onder brengen vari hen in betere woningen zal hen moreel en hygiënisch opheffen. De hëer PEPER is van oordeel, dat de woningnood niet opgeheven is. Het is moeilijk een woning te krijgen. Wie het dichtst bij het vuur zit, krijgt een woning. Spr. kent een gezin, dat men reeds jaren in een der aller naarste woningen laat zitten, alleen omdat het Zes kinderen heeft. Spr. zegt, dat B. en W. hun beloften inzake den woningbouw niet nagekomen zijn. In Haarlem zijn de laatste jaren gemiddeld 716 huwelijken gesloten.. Dat bewijst dus wel, dat een bouw van 400 woningen per jaar te weinig is. Van de 932 woningen, welke voor afkeuring in aanmerking komen, zijn er 838 met een huurprijs beneden 4.50. Spr. is van oordeel, dat te veel een afwach tende houding wordt aangenomep. en ge looft niet, dat later een bijdrage in de huur zal verstrekt worden. Dat de huur verlaagd zal kunnen worden, gelooft spr. evenmin. Spr. dient een motie in, waarin de raad uit spreekt, dat in het algemeen de huren niet hooger mogen zijn dan 4.50 per week en B. en W. uitnoodigen, met hun voorstellen tot woningbouw daarmede rekening te hou den. De heer JOOSTEN berekent, dat tus schen de dure cn goedkoope woningen geen greoter verschil dan 19 cent zal bestaan, en vraagt, cf dit geen aanleiding is, te overwegen, de bovenhuizen te laten vervallen. Spr. vreest dat de rieuwe woningen zich niet zullen leenen voer de krotbewoners, zoowel wat huurprijs betreft, als inrichting der woning. Mevr. MAARSCHALL js teg?n het voor stel-Keesen, daar zij van oordeel is, dat een dergelijke bepaling niet nageleefd kan werden De nieuwe woningen zijn niet geschikt voor groote gezinnen. De heer JOH, VISSER (C.H.) acht de motit-Peper in de lijn van huurprijsbepaling, om welke reden hij haar gesteund heeft, Spr. vraagt verder enkele inlichHngen. Wethouder REINALDA bespreekt eerst de bcuwwijzc. De woningen, gebouwd op betonplaten, zullen zakken, maar hoe lang en hoe diep, is hier niet uit te maken. Op een ge geven moment moet het zakken ophouden. Er is een onderzoek ingesteld en B. en W. zullen waarschijnlijk een nader crediet aan vragen voor verderen bouw op palen. B. en. W. zijn niet bereid niet voorstellen te komen tot bouw van woningen met minder dan 225 M3 inhoud. Spr. acht het onjuist, wo ningen te bouwen van een bouwprijs van I 2400, zgn. keuken-kamerwoningen. Der gelijke woningen vormen niet de oplossing van hst vraagstuk der volkshuisvesting. Spr. acht het juist, dat de raad critiek kan uitoefenen op de gesties van woningbouw vcreenigingen. Ook spr. heeft critiek uitge oefend, waardoor het gedeeltelijk gelukt is, het weren van groote gezinnen tegen te gaan. Voor het bij eikaar brengen der groote ge zinnen is echter gewaakt. Dit bij elkaar bren gen is niet goed. De practijk heeft B. en W. hierin versterkt, omdat dit nóch hygiënisch, nóch sociaal een oplossing brengt. De groote woningen moeten verdeeld worden in een complex, wat toegepast is bij den bouw der 144 woningen voor gemeentepersoneel in de Slachthuisbuurt. Spr* komt dan tot de huurprijzen. Hij wil deze kwestie niet verschuiven. In Tilburg, waar ontzettende woningnood is, staan 190 arbeiderswoningen leeg. Dit komt, doordat de huurrpijzen varieefjn van f 5.80 tot f 8.40 per week, terwijl ae loonen der textiel arbeiders verlaagd waren. De vaststelling der huurprijzen vormt dus een belangrijk onderdeel. Thans is men afhankelijk van de exploitatie der verschillende complexen en daaraan een einde te maken, is het streven van B. en W. De woningbouwverenigingen werken daar toe mede. Voor het vraagstuk der ontoelaat bare gezinnen moet een andere oplossing gezocht worden, wat bij B. en W. in studie is. Met den bevolkingsaanwas heeft men niet te maken met het sluiten van huwelijken. In 1924 is een vermindering van 98 zielen geweest in Haarlem, terwijl in de naaste om geving (Bloemendaal, Heemstede, Schoten en Haarlemmerliede c.a.) een vermeerdering van 3329 zielen plaats vond. De netto ver meerdering van woningen bedroeg toen in Haarlem 324 en in de omgeving 934. Haar lem gaat dus voort met woningbouw, on danks het afnemen der bevolking, waardoor de woningnood vermindert. Allereerst moet tegengegaan worden de dubbelbewoning verder zijn er de 181 nood woningen en de krotwoningen. Sinds 1914 is geen enkele woning onbewoonbaar verklaard maar er komen nu 932 voor onbewqpnbaar- verklaring in aanmerking. De menschen, di< daarin wonen, moeten ecltter niet zoo maai overgeplaatst worden. In heel veel geval len zullen de bewoners van minder goedi huizen vertrekken naar de nieuwe huizen terwijl in dc minder goede huizen krotbe woners zullen intrekken. Die opschuiving zal zich van zelf voltrek» ken, als de gemeente ncaar op ruime schaa in den woningnood voorziet., Spr. beantwoordt vervolgens enkele ge maakte opmerkingen. Er zuilen in enkelt complexen een aantal winkels, moeten ko men. Hun aantal is in overeenstemming me) het aantal woningen. Er zal echter op gele worden, dat er niet te veel komen. De gemiddelde huurprijs zal bepaald wor den door den raad. Wanneer de prijs bepaald wordt, is afhankelijk van de aannemingssom. Spr. komt dan tot het amendement-Keesen. B. en W. zijn tevreden over de medewerking der woningbouwvcreenigingen, maar toch niet geheel. Er zijn er bij, die zelf willen oor- deelen, wie zij moeten helpen. Dit standpun acht spr. niet juist, omdat de gemeente alï centraal lichaam daartoe beter geschikt is Het voorstel-Keesen zou spr. dusdanig wil len wijzigen, dat B. en W. bij deze nieuwe complexen te di:r zake overleg plegen metd» woningbouwverenigingen. Vastgehouden moet worden aan de één gezinswoningen en alleen dair, waar hef «rsthetisch toelaatbaar is, mogen boven huizen toegelaten worden. Proeven op groot' schaal van bouw van onder- en bovenwonin gen zal spr. nooit nemen, wel echter een proe* op bescheiden schaal. Spr. is er van overtuigd, dat door dit voor stel niet het vraagstuk der volkshuisvesting is opgelost, maar binnen 2 jaar zal de dubbel bewoning opgehouden hebben en kan men overgaan tot onbewoonbaar verklaring der krotwoningen. Het voorstel wordt verder aangehouden tot Woensdag 15 Juli. De Montessori-school. B. en W. stellen voor het crediet van f 5980 voor het voorbereidend L. O. te ver- hoogen tot f 7246, waardoor met den aanvang der 2e klasse van dc Montessori-school kaa worden begonnen. Goedgekeurd. Opruiming woningbarakken B. en W. stellen voor de woningbarakke» in de Slachthuisbuurt op te ruimen. Aldus besloten. Benoemingen. Herbenoemd wordt tot lid van het Bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs,' A. G. Boes benoemd tot leden der commis sie van Beheer Stadsschouwburg Vincent Loosjes, (vacature J. B. Schuil) en herbe noemd J. M. C. Hoog, J. Joosten en M. Mer rens. Benoemd wordt tot Directrice der Middel bare School voor Meisjes met 5-jarige cursus, mej. J. Berdenis van Berlekom tot onder wijzeres aan school no. 26, mej. T.A.M. Cor- poraal tot onderwijzer aan school no. 9 N Dijkstra tot gemeente-vroedvrouw mevi J. Schenkde Visser. Hierna sluiting der vergadering om tier minuten voor zeven. OOR VOOR Wollen en Satinet dekens, 'n tikje beschadigd, nu voor spotprijzen. van uw illustratie is het beste adres: KRUISTOCHTSTRAAT 48. Haarlem VOOR GARNITUUR Pr. Elsasoe katoen met ajour en hand- broderie Hemd of Pantalon Nachthemd ONDERJURK Prima batist, ajoui beweikt. met Je hand geboiduurd All maten BOUDOUR- MUTSJES Prima batist, m. valencienne entredeux Heb "net nitstekendste aan te bieden da ■emend wcnschen kan, hoe zal de wereld" het weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. VOOR Zoekt U een afdoende en anc- cesvolle reclame in Noord- Holland boven 't Ï7 Plaatst Uwe aanbiedingen, aanvragen, bekendmakingen enz. enz. in het bet meest gelezen dagblad in Noord-Holland boven het Y, met editie'* voor Alkmaar, Helde;, Hoorn, Purmeread «n provincie Aanvragco voor advertentie tarieven richte men aan de administratie HOFPLEIN 6 ALKMAAR Telefoon 433 an 633 koopt niet in winkels waar onzede^ lijke o! N. Maltbnsiaanscbe artikelen, worden verkocht of voorbanden zijn. Koopt aan stationsboebenkasten f |T GERZON EN ICUI Kleeding op termijnbetaling. steesla

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7