liS V erkeersoiige vallen. f50. Van het vaticaan. I Maandag 13 Juli 1925 49ste Jaargang No. 16092 i)it nummer bestaat uit 3 bladzijden. - Eerste Blad Ok Par droit de conquête. De Hillègomsche Harmonie heeft Zaterdag met veel succes haar tweede ronde gedaan. Hierboven een foto van het kranige korps en de ijverige dames-collectanten. De Kabinetscrisis. De vuilnisafvoer in Den Haag. De uitsluiting in de Haagsche bouwbedrijven. Zaligverklaring van Pater Eymard. 1 Opdracht tot ernstig onderzoek. Het Concours van „De Eendracht" te Velsen. Het aanbrengen van geruisch- looze bestrating. Van den wagen gevallen. Aanrijding te Wijkeroog. Aanrijding te Sassenheim. DE GRONDEN AAN DEN BLOEMENDAALSCHEN ZEEWEG. Koniugstraaf 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht DE VERKEERSREGELING HAARLEM—SCHOTEN. Zaterdagmiddag werd de Kinderkweektuin aan de Kleverlaan geopend. Op den achtergrond het gebouwtje dat door bouwvakarbeiders geplaatst werd in hun vrijen tijd en belangloos. Agenda 14 Juli De Verkeerstoestand bij de Groote Houtbrug ffi'iW-AXi zooals de heer Joh. Visser zich die voorstelt. De Houtbruu zou in dit geval ZWEMMEN. 4 De &boan ementsprijs bedraagt -root Haarlem en Agentschappen: Pet week0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureau*: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. IEUWE HAARLEM Adeerten tién Bij contract belangrijke korting, I Advertentiën tnsschen den teksf als ingezouden mededeeling. 60 ct» per regel op de le Pagina s 75 ct, per regel. V'raag- en aaabod-advere tentiën 14 regels 60 ct. per plaaU sing: elke regel meer 15 ct., biê meer 7O0ruitbetaling. AUe aoonne s op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsyoorwaarden, f Qfkflfi Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cf) bi) een ongeval met f ORfj Wjverlie svaneenhand, f IOC bij verlies re<ten ongevallen verzekerd voor een der voleende uitkeeringen «V UU.* verlies van beide armen, beide beenen of beide ooeen 1 UU.^ doodelijken afloop een voet of een oog: I lüa." tmmofwii; van een wijsvinger bij een breuk van f L A been of arm 1U. bi; ver hes van andere vinger. .en_; Waarde lezer en geachte lezeres, die er terecht op staat en hel ons vroeger ook wel eens hebt beduid in uw dagblad in de Ncderlandsche taal en in geen andere te wor den toegesproken, wij zijn niet van plan van onze gewoonte af te wijken om de courant leesbaar te maken voor iedereen, ontwikkeld en onontwikkeld. Het Fransch, dat gij hierbo ven ziet staan, schreef dezer dagen in „bet Volk" de eenvoudige schildcrsknecht Scha per, die het in zijn partij tot vice-voorzitter der sociaal-democratische Kamerfractie en ondervoorzitter van het partijbestuur wist te brengen. En het lijkt ons de moeite waard op d'e Fransche woorden van den heer Schaper even de aandacht te vestigen, omdat zij, in het verband, waarin zij gebruikt werden, zoo belangwekkend zijn. Het ging over de benoeming van een opvol ger van Troelstra in de Tweede Kamer, op volger in den zin van leider der roode Ka merfractie. Er was in de pers al heel wat over gedis cussieerd, wie de belangrijke functie zou ver vullen. Al dc genoemde namen zijn er naast, zegt de heer Schaper; er is nog niemand aan- gewezen; dat moet nog gebeuren. Maar de plaats van Troelstra als leider zal zoo maar niet te vervangen zijn. Want Troelstra kon zich leider noemen „par droit de conquête", dat wil zeggen door het rechl van verovering; hij heeft zich door zijn kwa liteiten den weg naar het leiderschap ge- baand. Met dat „droit de conquête" wordt ge woonlijk een tegenstelling tegenover het ..droit de naissance", bedoeld, met andere Woorden, de een krijgt zijn rechten door ver overing, den ander vallen de rechten van zelf door zijn geboorte toe. „Van *God gegeven leiders" kennen wij niet, zegt oe heer Scha- Per, waarmee hij opnieuw schijnt te beves- tigen, dat men die functie m de S.D.A.P. veroveren moet. Hij geeft dat trouwens zelf toe, waar hij er op wijst, dat voorloopig al leen maar een voorzitter der .roode Tweede Kamerfractie wordt benoemd. „Zal hij de leider worden?" vraagt de heer Schaper. En hij antwoordt:-,.In zeker opzicht is dat mogelijk, doch dan zal- hij die uitzon- Qerlijke positie moeten veroveren door zijn talenten en zijn optreden." Iets nieuws vertelt de heer Schaper hier wel niet. Maar het is toch altijd opmerkelijk dat, wanneer het op gewichtige dingen in het leven aankomt, de partij der opperste demo cratie zoo geheel gewoon doet als alle andere menschen. Men zou zoo denken, dat in een democratische partij van het zuiverste wa ter er eenvoudig langs den meest democrati- schen weg, wanneer dat noodig is, een leider werd gekozen, werd aangewezen en dat die gekozene dan ook van zelf alle volmaakthe den bezat, noodig voor zijn functie. Maar nu vernemen wij, dat een leider bij de S.D.A.P. Z'jn uitzonderlijke positie moet „veroveren" door bijzondere talenten en bekwaamheden, Waardoor hij van zelf alle anderen in de scha duw steil. Maar is dit niet erg burgerlijk? Gaat het niet zoo in de geheele burger maatschappij? Erkent niet iedereen, die geen sociaal-democraat is, dat de beste krachten, grootste talenten, dat'de sterksten en scherpzinnigsten het over het algemeen het Ve"t moeten brengen, omdat dit nu eenmaal 'n de orde der natuur ligt? Hat het bij de S.D.A.P. precies zoo gaat; dat daar de slimsten de beste baantjes heb- bun, dat weet iedereen evenzeer. Alleen, men heeft het in „de partij" nooit toe willen ge- Ven. De sociaal-democratie streeft immers Paar gelijkheid Maar nu vernemen wij van niemand min- Qer dan van den heer Sdhaper, dat er ook in de S.D.A.P. zoo iets bestaat als „het recht van verovering". Wij hebben al eens meer gedacht: wanneer ^VlJ die sociaal-democratische heeren eens vonden laten begaan om de maatschappij Paac hun zin in te richten, zou het dan niet 'Jken, dat er op slot van zaken van heel stond. Ook een reliek van den nieuwen Ge lukzalige werd op het altaar geplaatst. Na het Te Deum werd de H. Mis van den nieu wen Gelukzalige plechtig gepontificeerd door een Bisschop, Kanunnik van Sint Pie- ter. In den namiddag kwam de II. Vader plech tig den nieuwen Zalige verearen, gelijk Z. H. met alle Zaligverklaringen van dit jaar ge daan heeft. In de H. Sacramentskapel werd dc H. Vader ontvangen door het College der Kardinalen, door het Kapittel van Sint Pietcr met den Aartspriester, Kardinaal Merry der Val aan 't hoofd. Onder bazuinge schal en het gejuich der talrijke aanwezigen deed de Paus zijn intrede in Sint Pieter. Voor het hoogaltaar knielde de Daus op een bidbank en werd het Allerheiligste uitge steld waarna het „O Saluiaris" en de lof zang van den nieuwen Zalige „Iste Confes sor" gezongen werd met het eigen gebed van den nieuwen Zalige. Na het Tantum Ergo bewierookte de H. Vader persoonlijk het Allerheiligste en werd dc Zegen gege ven door 'n Franschen Bischop De Poslu- lator der zaak der Zaligverklaring en de Algemcene Overste der Paters van het Al lerheiligste Sacrament boden alsdan aan den H. Vader een kostbaren bloemenmand, het j leven van den nieuwen Zalige, gebonden in wit leder en diens beeltenis op zijde ge schilderd. Onder dc vele aanwezigen bevonden zich een bedevaart van Tunis en van Egypte en een vertegenwoordiging van het stadje La- mur (Grenoble) geboorteplaats van den nieuwen Gelukzalige. Groote Kerk Orgelbespeling door den heer George Robert van 2 tot 3 uur Kerkconcert Geh. Onthouders Zangkoor Kunst Adelt" 8 uur. Luxor Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8935 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo, Smedestraat 23, Zoowel s' middags als 's avonds was er veel publiek op en om het feestterrein De wedstrijden hadden een uitstekend verloop en werden weder besloten met een wei- j geslaagde openlucht bioscoop. Hieronder volgen de uitslagen: Marsch wedstrijd. Iste prijs: Excelsior, Amsterdam, 99 pun ten; 2de prijs; Kunst na Arbeid, Hoorn 9535 punten; 3de pr: Haarl. Politie Muziek. Colijn Kabinetsformateur! Naar in parlementaire kringen verluidt, is «de opdracht aan den heer Colijn om een nieuw kabinet te formeeren eerlang te ver wachten. (Msb.) B. en W. van Den Haag hebben een schrij ven van den Minister van Binnenlandsche Zaken ontvangen, waarin verzocht wordt, de beslissing in den Haagschen Raad, omtrent een voorstel tot handhaving van het raads besluit van 6 Jan, 1919 tot oprichting eener vuilnis verbrandings inrichting, nog eenigen j tijd aan te houden. In verband met dit schrijven stellen B. en W. voor het bewuste voorstel in de raads vergadering van Maandag a.s. niet te behan delen Naar „Het Vaderland" verneemt, hangt de brief van den minister van Landbouw samen met nog andere anbiedingen dan die van de in wording zijnde maatschappij, welke vermoedelijk binnenkort het Haagsche ge meentebestuur zullen bereiken. Er schijnen pogingen te worden gedaan aldus het blad, om over het heele land aan de vuilvernieling een einde te maken. Men moet echter niet aan een officieel Regee- ringsbedrijf of een intergemeentelijk bedrijf denken. het Paradijs van vrijheid, gelijkheid en broe- derschap niets terecht kwam en alles hij hel °ude bleef, zoo het er al niet erger op werd! j k Die verkiezing heeft inmiddels Zater- plaats gehad, waarbij de heer Albarda 0 voorzitter en de heer Vliegen tot vice- ^oorzitter der soc-dem. 2de Kamer-fractie Zltn benoemd. Stichter der Congregatie van het Allerheiligste Sacrament. Unze Romeinsche Correspondent seint d.d. Juli: Heden, Zondag, had de laatste Zaligver klaring van het Heilig Jaar piaats, die van «en Eerw. Pater Eymard stichter der Con gregatie der Priesters van 'iet Allerheiligste ^acrament. De plechtigheid geschiedde met Oe gewone ceremoniën, reeds dikwijls in den °°P van dit jaar hier beschreven. 10 uur werd het dekreet der Zalig verklaring voorgelezen in tegenwoordigheid van de Congregatie der Riten, der Kardina- en, die daarvan deel maken, van talrijke Jsschoppen en van het Kapittel van Sint Prefer. Na de voorlezing van het del^eet werd "et „Te Deum" aangeheven en viel het voorhang van de beeltenis van den nieuwen vjoiukzafige, die meteen boven het Hoofd altaar van Sint Pieter in een zee van licht Dc uitsluiting in de Haagsche bouwbedrij ven is in een mouw stadium gek .men door een bemiddelingsvoorstel, dat de algemcene pati oonsvereeniging m d* bouwbedrijven naar aanleiding var. een conferentie bij den rijksbemiddelaar, den heer Fruytier, met beide partijen zal indienen. Dit voorstel houdt in om, tot aan den tijd, dat het landelijk collectief contract afloopt, ermede accoord te gaan, dat in Den Haag bij opheffing van de staking, qiet anders dan in daggeld zal worden gewerkt. Wanneer dit voorstel door de werklieden organisaties wordt aangenomen, zijn de lan delijke patroonsbonden bereid, alsnog het landelijk collectief contract 1925—-'26 aan te gaan op de voorwaarden, door den rijks bemiddelaar, mr. De Vries, in zijn compro mis-voorstel neergelegd echter met de res trictie dat niet mag worden gestaakt, nog uitgesloten voor kwesties welke buiten het landelijk collectief contract vallen. Van de zijde der patroons wordt dit voor stel als een belangrijke concessie aan de bouwvakarbeidersorganisaties beschouwd, en men verwacht dat het einde der staking (uit sluiting). die nu reeds bijna drie maanden duurt, in zicht is. Vermoedelijk zullen de betrokken werk nemersbonden Dinsdag a.s. vergaderen om een beslissing te nemen. Volgens „Het Volk" heeft de minister van Oorlog een schrijven gericht aan den com mandant de Luchtvaartafdeeling te Soester- berg, waarin dien commandant een ernstig onderzoek is ougedragen omtrent het vol gende: Bij den minister van Oorlog moet dc mededeeling zijn binnengekomen van parti culiere zijde, dat op een der compagnies- bpreaux der Luchtvaartafdeeling een biljet is opgehangen tijdens de verkiezingsdagen, waarop o. m. te lezen stond: „Colijn moet weg." Bovendien zou op dat bureau propa ganda tegen de candidatuur Colijn gemaakt zijn. De Minister zou hierover een ernstig onderzoek wenschen en met spoed rapport verwachten omtrent de voor die propaganda verantwoordelijke personen. Telefoon 1C049. Alle werkdagen van 9 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van 2635 en 's avonds van half 8 half 9 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen B'loem- hofstraat t Alle werkdagen van v.in, 1012 uur, des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond Tel. 116(71. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bi.weg 309. Overveen (dr. C. Bosch). R. K. Leeszaal en uitleeiabibliotheek Jansslraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleener. van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging". Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel 11671. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 r— van 810 uur op Maandag-, Woensdags-, en Vrijdag avond. St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. -z, Maan dags van 2—3 uur. Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post. Tel. HUI (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. R. K. Kraamverzorging van de Derde Orde v. St. Franciscus. Aanvragen te richten tot meVr. Coebergh, Ged/ Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie lederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan Het zwart schild met wit kruis aan den huis gevel. A Zaterdagavond zijn de feesten van „De Eendracht" voortgezet met een uitnemend geslaagd concert van de Harmonie Ver. „Excelsior van M^orinerveer, directeur de heer B. Sombroek. Het kei*rig programma werd onberispelijk uitgevoerd en op elk nummer volgde een fuid applaus. Na afloop van het concert had een bioscoopvoorstelling plaats in de open lucht, die de bezoekers nog eenigen tijd gezellig bijeen hield Zondagmorgen om ll_uur kwamen de af gevaardigden wan de deelnemende vereeni ging in „Concordia" bijeen, waar, na een korte inleiding van den heer De Greef, de heer Allan, directeur der Ver. Kon. Papier fabrieken, een openingswoord sprak. De jury zou bestaan uit de heeren Kerk- hoff, voorzitter; Jos. de Kierck. G. L. Haze- broek. M. Liiracn en Dubois, luit-Kap. 5de Reg. Inf. Antwerpen. Om 12 uur werd in de Burgemeester W eertstraai de marschwedstrijd gehóuden, waaraan 7 veretwigingen deelnamen vereeniging 92 punten; 4de prijs: Eens gezindheid, Halfweg, 90 punten. 2de afdeeliog Fanfare. 2de prijs; Haarl, Politic Muziek Ver., 144 punten. 2de afdeeüng Harmonie 2de prijs St. Caecilia, Schoten, 155put.; 2de prijsSpaarndammerkwartier, Am sterdam, 148M pnt.; 2e prijs: Voorwaarts, Haarlem. 142A pnt. tste aideeling Harmonie. Iste prijs: Kunst na Arbeid, Hoorn, 186/1 punten. Afd. Uitmuntendheid Fanfare lsle prijs: Eensgezindheid, Halfweg, 175 'A punten. Afd. Uitmuntendheid Harmonie. Iste prijs: Excelsior, Amsterdam, 18435 punten; 1ste prijs: Louren Janz. Ccsfer, Haarlem, 165 punten. Eereafdeeling Harmenie. Iste prijs, met lof der jury: Ons Genoegen Wormerveer, 195/5 pnt. 2de Prijs: Werkmans Wilskacht, Leiden, 156 punten. Extraprijs voor het hoogste aantal punten van het geheele concours, zilveren medaille van de Koningin: Ons Genoegen" Wormer. veer, aan welke Vereeniging oclt de me daille van het gemeentebestuur van Velsen voor het hoogst aantal punten verplicht nummer werd toegekend met 96 punten. le Directeursprijs, de heer G, H. Boedijn, Hoorn, gouden vulpotlood. 2de Directeursprijs: de heer M. Kleig. van „Concbrdin" Oostzaan, zilveren vulpotlood Uitslag Eerewedsfrijd, Zondag 5 Juli Iste prijs: „Onderling Genoegen", Krom menie 100 punt.; 2de pr. Eensgezindheid, Halfweg, 90 punten. Eerewedstrijd Zondag 12 Juli; 1ste pijs; Kunst na Arbeid, Hoorn met 100 punten. 2de prijs Ons Genoegen, Wormerveer, met 90 punten. Een proef nabij het ziekenhuis „St. Johannes de Deo." Reeds eenige jaren geleden is door den Eerw. broeder overste van het ziekenhuis -St. Johannes de Deo" een verzoek bij het gemeentebestuur ingediend, om in de nabij heid van het ziekenhuis een geruischloozc bestrating aan te brengen. Zooal^ wethouder Reinalda onlangs in een zitting van den gemeenteraad mededeelde, zal binnenkort een proef met geruischloozc bestrating worden genomen, Waarbij deze over de bestaande bestrating zal worden gelegd. Thans vernemen we, dat de eerste proef neming met de nieuwe geruischloozc- be strating in de Maerten van Heemskerkstraat nabij het ziekenhuis .St. Johannes de Deo' zal worden genomen. Mocht deze proef blij ken te voldoen, dan zal dezelfde bestrating ook aangebracht worden in de nabijheid van andere ziekenhuizen en van scholen. Zaterdag viel te Hiilegom een kind van <^en vrachtrijder Meijer van den wagen; een der verbond de ernstige wonden, waarna de heer W. van Zanten zoo vriendelijk was, het kind met zijn auto naar huis te brengen. Een meisje, L. V., uit Velseroord, werd op den Wijkerstraatweg aangereden door een auto van V., eveneens uit Velseroord. Het rijwiel werd gedeeltelijk beschadigd, terwijl het meisje hoegenaamd geen letsel bekwam. Proces-verbaal werd opgemaakt. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur ver maakten zich eenige Katwijksche meisjes- bollenpelsters rondom een IJsco-wagen, toen plotseling uit dc richting Haarlem een vrachtauto naderde, waarop de meisjes uit elkaar stoven. Een er van werd over de teenen gereden en kreeg van een der spat borden een zoodanige klap, dat zij bewuste loos op den weg bleef liggen. De heer B. W. nam het meisje op in zijn auto en bracht haar bij dokter P. le Grand, die haar naar haar woning Het overbrengen. Dit ongevtl is dus nogal goed afgeloopen, B. en W. van Bloemendaal hebben thans bij den Raad dier gemeente een voorstel ingediend om, onder voorbehoud, dat tus schen de gemeente en de Erven van der Vliet een overeenkomst tot stand kome be treffende verschillende punten, vast te stel len de voorwaarden, waaronder de terrei nen aan den Zeeweg door de eigenaren of hun rechtverkrijgenden in exploitatie zul len kunnen worden gebracht. In deze voorwaarden wordt o.a. bepaald, dat op het terrein, gelegen tusschen de kust Vooruit. n- Barometerstand OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN en een lijn, evenwijdig -daaraan loopende op een afstand van 500 M., aaneengesloten bouw zal geoorloofd zijn langs den Boule vard, terwijl langs overige wegen op dat terrein een dichtere bebouwing dan langs den Zeeweg zal worden toegestaan. Voor de bebouwing van den overigen grond geldt het navolgende Aan den Zeeweg zal worden vergund te bouwen woningblokken van ten hoogste twee aaneengesloten eenge zinswoningen, en aan andere wegen, als na overleg met B. en W. door den Raad zal worden bepaald. De Erven van der Vliet zijn verplicht op nader overeen te komen tijd en voorwaar den een bedrag van f 400.000, waarvan f 100.0.00 in tien jaarlijks gelijke termijnen aan Bloemendaal te betalen, als bijdrage in de kosten van den Zeeweg, en onder be paalde concessie. Voor zoover zulks in de macht van Bloe mendaal staat wordt*gelegenheid verleend, om, op den in den beschreven grond ten minste twee café-restaurants met vergunning volgens de Drankwet te stichten. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te de Bildt. Naar waarnemingen in den morgen va» 13 Juli. Hoogste Barometerstand 771.0 m.M. te Groningen. Laagste Barometerstand 749.4 m.M. Isafjord. Verwachting van den avond van 13 tot den avond van 14 Juli: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. Bloemendaal verbindt zich, om na verloop van drie jaren na de dagteekeniag van de met' de Erven van der Vliet te sluiten overeen komst, a. het zich op den Zeeweg bevindend gebouw, ingericht tot Café te doen verwij deren b. om, voor zoover zij daartoe de be- voegfyeid bezit, aan den eigenaar van ieder hotel, dat gebouwd wordt aan den Boule vard, het strandgedeelte, ter breedte van het hotelterrein, langs den Boulevard te verhuren tegen een prijs, voorwaarden en duur, door partijen in onderling overleg vast te stellen, Men schrijft ons Er is in dit blad in de laatste dagen reeds meerdere malen ge^ schreven over de nieuwe verkeersregeling HaarlemSchoten. Vooral den laatsten Zar terdag en Zon'dag, zijn de klachten over dez# 'i? Sociëteit „St. Bavo" Rechtskundig Bu reau half 9 uur Slagers 8 uur Gecombineerd Trampersoneel 8 uur Schilders 8 uur. Brongebouw Ledenconcert H. O. V. 8 Br. Bloemendaal verbindt zich, voorzoover zij daarover zeggenschap heeft, om indien de Erven van der Vliet daartoe binnen vijf jaren na de dagteekening van de met hen te sluiten overeenkomst schriftelijk aan Bloe mendaal hun wensch te kennen geven, ge durende dertig jaren uitsluitend aan de bij die overeenkomst te bepalen persoon of personen, zonder vergoeding, doch onder nader door B. en W. vast te stellen voorwaar den concessie te verkenen voor de exploi tatie over den in bedoelden grond, van auto bussen, en (of) andere vervoermiddelen, waaronder een tram, en den daartoe bestem den ondergrond kosteloos ter beschikking te stellen, terwijl door Bloemendaal aan geen andere autobussen of vervoermiddelen (met uitzondering van de bestaande electrische tram Julianalaan, indien deze met onderling overleg mocht worden doortrokken) ver gunning zal worden verleend om te stop- wielen ging langs hoofd en voet. De dokter pe ntot het -in- en uitlaten van passagiers. .3 CM ZE 7ZS /"Z- AS '-T/p&orE /-/ovr/3/?vt~r C/<7SZA£US£j&fZ 7öcr7Sï,j! veel breeder wordea regeling legio. En deze klachten loopen voornamelijk hierover, dat het verkeer van,' Haarlem, langs den Schoterweg komende, de Dr. Leyësstraat in moet rijden om daarna via het Julianapark het-Soendaplein, Rijks straatweg enz., te bereiken. Dit is een eigenaardige en malle regeling, die tot moeilijkheden en verkeersonveiligheid aan leiding kan geven. Er zijn hierdoor twee gevaarlijke hoeken gekomen n.l. hoek Dr. Leydsstraat en Schoterweg en op het kruis punt Gen. Cronjestraat, Julianapark, Dr. Leydsstraat en Reitzstraat. Dat deze regeling stand zal houden vermoeden we niet. Im mers voor het vreemdelingenverkeer vooral' is zooiets een groote last. De menschen denken door te kunnen rijden, tot hun plotseling „verboden in te rijden" tegen- grijnst, voorwaar een rare geschiedenis. Een andere klacht is deze, dat ook de wielrijders onder de regeling vallen. Dit is toch voor Schoten allerminst noodig. Het j riekt grootsteedsch en deze gtootestad- j doenerij is voor Schoten niet noodig. Vooral de winkelstand wordt ernstig benadeeld als men in de hoofdstraten alle bewegelijkheid en levendigheid gaat bannen. Vrijdagavond' werd reeds een druk bezochte protest vergadering van Schotensche en Haaflemsche- winkeliers gehouden, menschen wonende in straten, waar de regeling is ingevoerd^ Het is zeer begrijpelijk dat de zakenmenschen; zich er tegen spannen, maar of het lukken zalt betwijfelen we toch wel Intusschen ze; kunnen probeeren om de wielrijders vrijj van de regeling te maken. Dat is al veelj gewonnen, maar makkelijk gaan zs toch niet 1 Veteranen afdeeüng. P-S.V. 1 1 0 0 2 3—0 „De Delft". 1 0 0 1 0 0—3 D.W.R. 0 0 0 0 0 0—0 Juniores af deeling. D.W.R. 3 3 0 0 6 13-1 „De Delft". 3 2 0 1 4 H.V.G.B. 4 0 0 4 0 Dames afdeeling. D.W.R. I 4 3 0 1 6 Zignea II 4 2 0 2 4 „De Delft" 1 3 10 2 2 H.P.C. II 3 1 Q 2 2 1—18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1