R. K. F. Z. F. C—E. D. O. 3—4. WATERPOLO. Nationaal Zwemfeest van de H. Z. en P. C. „De Waterratten" ROEIEN. CRICKET. Haarlem IIAlbion. MOTORRACES. Motor wedstrijden in Drente. WIELRENNEN. H. S. C. „Excelsior". ATHLETIEK. der N. A. U. LUCHTVERKEER. Een demonstratie. „De vergadering van den D. fl. V. B., 'gehouden op 12 Juli 1925, in .Veritas" te 'Den Haag; „gehoord de motie der vereeniging P. V. G. te Utrecht, inzake de wenschelijkheid tot stichting van een landelijken bond in de plaats van den tegenwoordigen federatie yen organisatievorm; „gelezen het besluit .der jaarvergadering' van den Aartsdiocesane Voetbalbond, aan de Federatie te verzoeken, deze aangele genheid in studie te nemen; „gehoord de besprekingen ter vergadering; „overwegende dat, afgezien van dé ver schillende andere factoren, de tijd voorals nog niet rijp geacht moet worden voor de stichting van een nationalen bond; „overwegende, dat echter de werkwijze in den huidigen Federatievorrar' verbeterd kan worden; „van oordeel, dat deze verbetering drin gend noodzakelijk is, o.m. ten aanzien van een meer vruchtbaar contact tusschen de bonden in het centrale punt (federatie) en 'ten aanzien van de samenstelling en werk wijze van de algemeene vergadering der R. K. F.; ,van oordeel, dat indien deze verbeterin gen worden ingevoerd, vruchtbaarder en krachtiger werk van den huidigen federatie- vorm kan worden verwacht; „spreekt den wensch uit, le. dat een com missie uit de Federatie worde benoemd, die onverwijld aan het werk gaat om na te gaan, welke maatregelen noodig zijn, om tot de verlangde verbeteringen te komen; „2e, dat eventueele wijzigingen van het reglement zoo noodig op een bizondere Fe- deratievereeniging worden behandeld, opdat de verbeterde toestand in elk geval met het seizoen 19261927 kan ingaan; „draagt den afgevaardigde ter federatie- vergadering op, deze resolutie aldaar voor te stellen en met kracht te verdedigen." De heer de Vries (Wilskiacht) kan hier mede wel accoord gaan, hoewel hij moet blijven aandringen op een R. K. N. V, B. Hij vraagt nog. dat op de Federatieverga- deringen meer tijd zal worden gegeven, om zaken te bespreken.- De resolutie van het bestuur wordt daar na met algemeene stemmen aangenomen. Diversen, De begrooting wordt na korte bespreking goedgekeurd op een bedrag van 4674.05 k De heer Kruyver dingt er op aan 'om de financiën te versterken, en de vevgade- ring aanvaardt met 7 stemmen tegen een voorstel van den heer de Vries, om een H. O. vast te stellen van 3.per vereeni ging. Daarna worden kampioensdiploma's uit gereikt en heeff de verloting van den lote rij beker plaats. De vereeniging Leiden is de gelukkige. Io de kascommissie worden benoemd de heeren Ter Hegge (V. I. C.) van der Laan (S. V. A.) en Ammerlaan (Wilskacht). Toespraak geestelijk adviseur Rector Braakman krijgt daarna het woord. Hij spreekt de hoop uit, dat hij tijd zal kunnen vinden, om evenals kapelaan Looyaard altijd met hart en ziel voor de beweging te kunnen werken. Spr. verheugt er zich over, dat het werk van zijn voorgan ger zoo gewaardeerd wordt door bestuur en ieden. Spr. ziet uit een zevenjarigen priesterlijken arbeid, vooral onder de jeugd, dat we ook op voetbalgebied ons kruis moeten planten. Het verwondert hem, dat zoovele katholie ken zich bij de neutralen willen aansluiten, om allerlei motieven. Hebben zij dan geen hoogere motieven van geloof en godsdienst van Zondagsheiliging en het bewaren van de heilige deugd. De scheiding tusschen gelöof en ongeloof wordt steeds grooter. Vooral moeten onze belangen bijzonder be schermd worden, ook en vooral op sport gebied, want het betreft hier goeddeels de jeugd en het betreft amusement. Waar zijn «lu onze groote goederen veiliger? Onder Roomschen of bij de neutralen? Het antwoord kan iedereen geven! Blijft daarom vraagt spr., uw offers brengen, van geld, van tijd, van moeite en vooral van te leurstelling, want de toekomst van de Rocm- sche jeugd staat op het spel. Spr. uit daarna eenige wenschen inzake kleeding en kleedgelegenheid, en toezicht op de junioren en eindigde met de aanspo ring: „Beleid uw beginselen ook in de sport, en brengen wij gezamenlijk de Roomsche sport tot hooger bloei." (Krachtig applaus!) Als plaats voor de volgende vergadering wordt na eenige besPrcking Haarlem aange wezen. Na goedkeuring van een reglementswijzi ging wordt de heer van Calcar op voor dracht van het bestuur benoemd tot afge vaardigde naar de R. K. F. vergadering te Nijmegen. In de rondvraag werden nog verschillen de zaken aan een bespreking onderworpen. Te ruim zes uur kon de vergadering door den voorzitter worden gesloten. TECHNISCHE SECTIE D. H. V. B. Zaterdagmiddag heeft in het gebouw St, Bave te Haarlem de vergadering plaats ge- bad van D. H. V. B,-clubs, die aan de com petitie van de R. K. F. deelnemen (dat is: de voorvergadering voor Haarlem, van de Alge meen Technische Sectie vergadering der Fe deratie). Aanwezig waren de bestuursleden van den D. H. V. B,, de secretaris-penningmees ter, de heer Verstegen en afgevaardigden van de vereenigingen Celer, Graaf Willem II, Wilskracht, de Meer. D. H. L„ H. B. C Excelsior, V. V. Z. en T, Y. B. B. De vergadering werd geopend met een welkomstwoord van den heer H. Putter, voorzitter van den D. H. V. B„ waarna de heer G. Krüijver, het Haarjemsch lid in de Technische Bestuurscommissie der R. K. F„ de leiding der vergadering verkreeg. Deze memoreerde het succesvol verloop der com petitie in het afgeloopen seizoen. Hij deelde mede, dat voor deze vergadering eigenlijk geen voorstellen ingekomen zijn. Zelf heeft spr. een idéé aan de hand gedaan, om tot een andere indeeling te komen voor de overgangsklasse in het Westen (Haarlem Utrecht). Dit ontwerp is als volgt: Noord: H. B. C„ de Meer, R. K. A. V„ Wilskracht, P. V. C. B„ R. K. B. V„ E. M. M. en Limvio. Zuid: P, V. C„ Vooruit, Fortitudo, Celer, Excelsior, Graaf Willem, D. H. L. en Wil helmus. Over deze indeeling voerden verschillende afgevaardigden het woord. Graaf Willem op pert bezwaren tegen de reis naar Fprlitudo (Culemborg) en houdt liever aan de oude re geling vast. De noordelijke vereenigingen verdedigen over het algemeen het nieuwe ontwerp. De heer Verstegen waarschuwt er tegen, De Utrechtsche clubs zullen er nooit mede accoord gaan. Het is iets heel anders, dan door de promotieregeling kan worden verwacht. Dit laatste vindt de heer omits een groot bezwaar. Wij hebben behoefte aan rust in de technische regeling onzer organi satie; daarom moeten wij vasthouden aan eenmaal gemaakte regels. De heer Kruijver zegt? dat verschillende clubs de indeeling, waaronder in het afgeloopen seizoen ge speeld is, onder protest hebben aanvaard Zes van de aanwezige overgangers spreken zich uit voor het nieuwe plan van den heer Kruijver, onder eenig voorbehoud ten van- zien van Culemborg. Daarna volgen besprekingen over de tvvée- de-kiasse-indeeling. De heer Kruijver deelt een voorloopig plan mede inzake deze com petitie waarbij T. Y. "B. P. in de zuidelijke afdeeling wordt gedacht. De afgevaardigde ontraadt dit ten zeerste. De heer Smits steunt verzet en verklaart, dat de hier be- nocdigde reizen van T. Y. B. B. niet mogen worden gevorderd. De heei Kruijver zegt, dat het bestuur met de gemaakte opmerkin gen rekening zal houden. Daarna worden nog verschillende besprekingen gevoerd, o.m. over het scheidsrechterswezen. De heer van Veen weerlegt eenige klachten en wijst er op dat de clubs moeten meewerken, om scheidsrechters behoorlijk te ontvangen en hen niet te becritiseeren, vooral niet in de verslagjes in de pers. SERIE-WEDSTRIJDEN ASSENDELFT. ASSENDELFT—EDO II 0—2. Het is de Edo reserves gelukt Assendelft te kloppen in een wedstrijd waarin de ach terhoede het best op dreef was. De oude spelregels werden toegepast. E. D .O. trapt al met wind mee de aanval loopt op niets uit. De Assendelvers komen in den aanval maar zij hebben tegen de E. D. O.-achter- hoede geen schijn van kans. Het lukt geen van beiden voor rust te doelpunten. Na de hervatting doet E. D. O. verschillende aan vallen. Ook Assendelft wordt iets gevaar lijker en schiet tegen de lat. Dan brengt Rietbeek snel op, plaatst naar Oomen en dezen doet de rest 10. Even daarna doel punt Jacobs via de keeper zijn handen. Hiermede komt het einde en heeft E, D. O. zich in de finale geplaatst tegen Q, S. C„ uit Wormerveer. Het elftal was als volgt. De Kiefte. Gerritse, Zwart, Dinkla, Mollema, Dernison, Rietbeek Tenze, Jacobs Oomen Kooremans. Zooals de uitslag doet vermoeden, was de wedstrijd, vooral het laatste half uur, uiterst spannend. Voorof ging de wedstrijd N.V.V. N.-Niedorp en Opoe Pang uit Alkmaar. De Alkmaarders bleven met 21 in de meer derheid. Toen kwam de clou van den dag voor N.-Niedorp en omgeving en kwamen de bei de eerste klassers binnen de lijnen. De vol gende spelers stellen zich op onder lfiding van den heer Pelser; Z.F.C. De Vries v. Rooij, van 't Kaar De Boer, Haverslag, Bakkei Wezel, Hoogmoed, Potse, Melchers, Collette C. v.' d. Hurk, Perucal, Steffens, D. Tanis, A, Zw&Tt C. v. d. Laan, J. v. d .Laan, S. v. d. Laan Boeré, Perucal E.D.O. Meenhorst. E.D.O. trapt af en direct ontwikkelt zich een levendig spel en het is te zien, dat de oude tegenstanders elkaar niet veel zullen toegeven. Eenige goede schoten van Tanis, Steffens en C. v, d. Laan hebben geen suc ces. Tegen de verwachting in scoort Z.F.C. het eerst door Potse, die den bal van Colette toegespeeld krijgt. E.D.O. trapt af en gaat op De Vries af. Een geweldig hard schot van Tanis geeft De Vries veel moeite. Het leder gaat via zijn handen achter. De corner wordt door v. Rooij weggewerkt. Dan vergroot Z.F.C. de leiding door Hoog moed. Dit wordt E.D.O. wel wat te bar en als Steffens een kans krijgt, gaat hij er van door, van 't Kaar maakt het hem moeilijk om te schieten en plaatst hij naar Zwart, deze geeft de bal terug en Steffens haalt 't stoute stukje uit om met zijn linkervoet De Vries het nakijken te geven. Met dezen stand komt de rust. Als weer begonnen wordt, krijgt Meen horst direct een schot te houden van Hoog moed. Even daarna kopt Potse tegen de lat, het terugspringende leder wordt door Hoog moed ingezet. Een achterstand van 31, men geeft E.D.O. weinig kans. Dan komt het verdiende punt. Zwart loopt vanaf de wing in met den bal en schiet, de bal is even de doellijn gepasseerd en de stand is gelijk. Heftige protesten van Z.F.C., niet omdat de bal heeft gezeten, maar omdat zij van oordeel waren, dat de heer Pelser het niet heeft kunnen zien.. Er is nog kort te spelen er wordt vrij stevig gespeeld, wel wat te stevig voor een propaganda-wed- strijd. Z.F.C. ziet zich de overwinning, welke zij raeds zeker waande ontgaan, De trainer den heer Bollington zat op wel wat hinderlijke wijze de geh^elen wedstrijd zijn aanwijzingen toe te schreeuwen. Nog enkele minuten, Meenhorst houdt een hard schot van Hoogmoed. Dap haat E.D.O. weer ten aanval. Seffens gaat er van door en geeft op het juiste moment af aan Perucal, die geen fout maakt. Even daarna is het tijd en heeft E.D.O. de gouden medaille binnen. Na afloop werd den spelers een diner aange boden in Hotel de Prins van Maurits. De wedstrijd werd gespeeld onder de oude spelregels, omdat Z.F.C. meende ,dat E.D.O. welke reeds eenige wedstrijden had gespeeld onder de nieuwe, dan te veel in het voor deel was. (Vervolg.) Thans kreeg men nog de nummers schoon- springen voor juniores en seniores. In beiden groepen werd keurig werk geleverd. Bij de juniores viel vooral J.. L. Stotijn van de Haarlemsche Zwem- en Poloclub op. Bij de seniores liep de heer F. G. Bodde een kleine verwonding op, daar hij met een zijner spran gen met zijn gelaat de plank raakte. De jury, bestaande uit de heeren G. Blitz, J. van Hamersveld en G. R. Hemsing Jr., kende'de prijzen als volgt toe: Juniores: 1. J. L. Stotijn, H. Z. en P. C- 2. H. v. Keulen, D. W. R. 3. S. v. d. Meer, D. W. R. 4. G. Boot, D. W. R. Seniores: 1. H. Lotgering, het IJ. 2. J. C. Veldhoff, H. P. C. 3. F. G. Bodde, het IJ. Tot slot van het programma kwamen nog eenige minder belangrijke polo-matches tus schen Zignea en een IJD. W. R.combi natie en tusschen D. W. R.-veteranen en Gemeente Zwempcrsoneel. Beide ontmoetin gen eindigden in een 60 gelijk spl. En hiermede behoorde dit zwemfeest weer tot het verleden. D. W. R. kan er met trots op terugzien. Het was uitstekend georgani seerd in alle opzichten en komt de commis sie van het Zwemfeest de heeren H. G'. Jager, F. Joh. Rolfs. A. H. de Bruyn Jr., A. J. v. d. Meer en W. C. Spruifenburg, alle eer daarvoor toe. Het strijkje van den heer v. d. Broek luis terde het feest op Als goede zorg voor hare zwemmers(sters) had D. W, R. er ook voor gezorgd, dat eenige leden van Snelverband aanwezig waren, die echter gelukkig geen dienst behoefden te doen. Het programma, dat toch niet kort was, werd zeer vlug en vlot afgewerkt, zoodat het feest reeds te 5 uur geëindigd was. 's Avonds had in gebouw „Bloemhof" de prijsuitreiking plaats. Dat het daar gezellig was, behoeft nauwelijks eenig betoog. Het was een uFnemefid georganiseerd en schitterend geslaagd zwemfeest.. ONDERLINGE ROEIWEDSTRIJDEN VAN DE R. EN Z. VER. „HET SPAARNE". 1885 18 Juli 1925. Al? onzen totaalindruk kunnen we direct neerschrijven, dat deze wedstrijden, georga niseerd ter gelegenheid van hvï 40-yarig bestaan der Roei- en Zeilverceniging uit nemend geslaagd zijn. De medewerking van alles ook van het weer (behalve Vrijdag avond) liet niets te wenschen over, zoo dat de races een vlot verloop hadden. Zoo als gezegd heerschte op de keurig gepavoi- seerde „loods" een gezellige drukte en het bestuur had van de vele belangstellenden ettcijke gelukwenschen in ontvangst te nemen. Reeds Vrijdagavond kwam de eere-voor- zitter, Willem Dyserinck, met een schitte rende krans voor de jubileerende vereeni ging aandragen. De H. F. C„ Haarlemsche Z. Ver, „Hollan- dia", etc., volgden met bloemstukken. i De wedstrijden. Vrijdagavond: Spannende races kwamen niet voor. We gens het niet opkomen van een tweetal oude tweeën verviel één nummer. Jcnge Twee: 1. boot Snoek (B. van Meeuwen, J. Boom, A. van Meeuwen, stuurman). 2. boot Zwaluw. Oude Vier: 1, boot Ripperda met C. Pi laar, A. Dokkum, Dr. Kreiken, R. Feen- stra, M. de Zwart, stuurman; 2. boot Tromp. Oude Twee: 1. boot Zwaluw met L. Lie- zenberg en A. van Beekum, stuurman R. Venema. 2. boot Snoek met H. L. Warnier en W. Gimpel, N. N. stuurman. Jonge Skiff, le heat: 1. Anthoni (met flinken voorsprong). Zaterdagmiddag. Jonge skiff: 2e heat: 1. H. Baak; 2, W. Gimpel (A lengte). Een spannende/ race, doch Gimpel kon zijn tegenstander niet meer voorbijkomen.. Jonge Twee 2e heat: 1. J. Mooy en M. Poortman, stuurman N. N. gewonnen met twee lengten. Wherryrace le heat: 1. Cox en Vorst man, stuurvrouwe N. N. Met een halve lengte gewennen op Pilaar en Feenstra. Jonge Damesvier, stijlroeien: Met klein puntenverschil gewonnen door de vier met de dames mei. C. Okhuyzgn, mej. M, Stolp, mej. N. van Parreeren, mej. W. Numer van Sas en mej. L. van Gelder, stuurman. Dames Jonge Skiff le heat: 1. mej. W. Boumap, 2. mej. L, Venema, met kleine voorsprong gewonnen. Oude Damesvier. Stijlroeien. Eveneens met luttele puntenvoorsprong door de da mes: mej. I. Gerritsz, mej. G. Gerritsz, mej. A, Stap, mej, L. Venema, mej. L. van Breemen, sfuurvr. Het werk dezer dames stond op hoog peil. Oude Twee, 2e heat: 1. Pilaar en Feen stra, de Zwart, stuurman. Een gemakkelijke overwinning voor deze beproefde twee. Dames oude skiff le heat. 1. mei. Stap met boot Mug; 2. mej. Van Gelder met boot opin en Oude Twee, 3e heat: 1. H. van Waveren en F. Führop, N. N, stuurman. Gemakkelijk gewonnen. Wherry Race, 2e heat: 1. Van Beekum en Liezenberg. 2. Dr.1 Kreiken en De Jong. Mixed Vier: 1. boot Ripperda met C. H. Pilaar, mej. F. Polderman, mej. W. Boman, R. Feenstra en stuurvrouw mej. B. Bouman Jonge Skiff 3e heat: 1. Anthonie, welke nu in de finale tegen H. Baak komt. Oude Twee, 4e heat. Dit werd een walk ?ver voor H. Meyer en H. H. Buzeman met Van Meeuwen stuurman. Oude Skiff, dames, 2e heat; 1. mej. M. Nunian van Son, welke hiermee ook de fi- nale bereikt. Oude Twee, 5e heat: 1. van Waveren en ruhrop. 2. Pilaar en Feenstra. Spannende wedstrijd; echter verdiend door Van Wave. ren c.s. gewonnen. Hiermee behoorden de wedstrijden van Zaterdag weer tot het verleden. De pu blieke belangstelling op het terrein en langs het Spaarne was, mede door hei uitstekende weer, zeer groot. Nog lang bleven de aanwezigen op „de loods bijeen en de keurige muziek van een )azz-band noodigde uit tot dansen, hetgeen dan ook niet nagelaten werd! Beteffende den afstand der baan, deelen we mede, dat voor de nummers oude vier, jcnge vier, oude twee, oude skiff, jonge twee en mixed vier, 475 bedroeg. De receptie; j bovenzaal van Brinkmann, reci pieerde na afloop der races het bestuur der R. en Z. ver. Velen brachten hun beste wenschen, waarbij we o. m. opmerkten: afgevaar L 'en van de R. V. Delftsche Sport, de „eer Jcngejan namens de Koninklijke, de heer Lobhjn, voorzitter van den Ned. Roerbond en vele anderen. Een hartelijk telegram werd ontvangen van de Kon. Verbonden Ned.' Watersport- vereenigingen. Het geheel was bijzonder geanimeerd, evenals dit het geval was bij het diner, dat hierna volgde. n De prijsuitdeeling. tm Txfmr- uur ^ee'^e de Spaamevoor- znter, Dr. E. A. Kreiker op vlotte wijze de serie pachtige prijzen uit. Hierbij willen wij dat °°k de heer Maarschalk blijk van belangstelling gaf door een tweetal mooie prijzen beschikbaar te stellen. Een dansje hield daarna allen nog lang bijeen. R.C.H. I—A.C.C. II. R.C.H. wint met innings en 51 runs. Deze voor R.C.H. zoo belangrijke wed strijd is in een alleszins verdiende overwin ning geëindigd, Wel niemand had bij de aanvang verwacht dat R.C.H. A.C.C. op zulk een gevoelige nederlaag zou tracteeren. R.C.H. verliest de toss en moet eerst bat ten. P. Dik en v. Dam openen op het bowlen van Mapkintosch en Scheepens. Vooral het bowlen van Mackintosch (onderhands) is vrij lastig te bespelen. Op 18 wordt P. Dik zeer onjuist voor l.b.w. uitgegeven. Op dit zelfde totaal kan ook v. Dam vertrekken. H. de Jong en van Putten zetten beiden nu een behoorlijke stand op alvorens H. de Jong gevangen wordt- voor een keurige 25. De nu volgende batsmans scoren er even eens lustig op los uitgezonderd J. Segerius en W. Spoor brengen zij het allen in de dubbele cijfers. D. v. d. Putten met 29 als topscorer J. Doets, W. Klein elk 26, G. Krom 19, C. Scheffer en A. Scheen resp. 17 en 17 n.o. Het totaal wordt 185. A.C.C.'s le innings is spoedig geweest. Voor slechts 42 runs hebben allen een beurt gehad. W. Dijkhuis met 14 kwam alleen in de, dubbele cijfers. R.C.H. stuurt A.C.C. wederom naar de mat om een derde punt te bemachtigen. Het batten was nu veel beter dan in de Ie innings en op 92 had R.C.H. een einde gemaakt aan deze wedstrijd. In de le innings van A.C.C. bowlde H. de Jong buitengewoon, getuige zijn cij fers 8 voor 17. Bravo R.C.H.'ers, de kans op het kampioenschap is nu wel groot, zoo niet al een fert, geworden. Score R.C.H. le innings. P. Dik l.b.w. J. Mackintosch 3 N. v. Dam b. G. N. Scheepens 7 H. de Jong c. Mackintosch, b. J. Huyer 25 D. v. d. Putten b. J. Huyer 29 J. Doets c. N. Tienstra, b. O. Cornellisse 26 J. Segerius l.b.w, J. Huyer G. Krom d. O. Cornelhmr 19 W. Spoor b. O, Cornellisse 0 C. Scheffer run out 17 W. Klein c. O. Cornellisse, b. J. Mackin tosch 26 A. Scheen not Out 17 extra's 9 Totaal 185 Bowlingcijfers G. N. Schéepens 161 J. Mackintosch 226 O. Cornellisse 327; J. Huyer 352. Score A.C.C. le innings. J. Prent bowled de Jong 1 N. Tienstra c. v. Dam, b. de Jong 5 W. Dijkhuis c. v. Dam b. Klein 14 N. A. Scheepens c. Segerius, b. de Jong 2 O. Cornellisse b. de Jong 0 J. A. Mackintosch c. Krom, b, de Jong 4 J. Huyer b. de Jong 5 G. N. Scheepens b. de Jong 3 G. Bo&ch run out 0 C. v. Ooy c. Scheffer, b. de Jong 0 J. Huyer not ouf 5 extra's 3 Totaal 42 Bowlingcijfers H. de Jong 8—17; W. Klein 1—22. Score A.C.C. 2e innings. N. Tienstra c. Krom, b. W. Klein 17 N. A. Scheepens run out 3 J. Mackintosch c. Doets, b. de Jong 10 J. Prent b. de Jong 0 W. Dijkhuis c. v. Dam, b. W. Klein 19 O. Cornellisse not out 22 G. Bosch c. Segerius, b. W. Klein 0 J. Huyer c. Spoor, b. W. Klein 3 J. Huyer c. Dik, b. W. Klein 5 G. N. Scheepens c. Segerius, b. de Jong 1 C, v. Ooy c. Krom, b. de Jong 6 extra's 6 Totaal 92 Bowlingcijfers H. de Jong 4—39 J. Doets 0—20 W. Klein 5—27. Gewonnen door de Haarlem-reserves met jnnings. In tegenstelling met de voor gaande wedstrijden, batten de Haarlem mers nu heel goed, met als gevolg een tamelijk hoog totaal, ri.l. 170 runs. Sasburg verliest den foss en Haarlem II bat het eerst. Sasburg verdwijnt spoedig, maar Hazes en W. Maas zetteneen stand op, die heel wat runs opleverde. Eerf na een uur verdwijnt de eerste (18). W. Maas scoorde een verdienstelijke 64. Verder kwamen Nagtzaam met 24, v. Daallen met 35 en Tijsseling met 13 runs in de dubbe le cijfers: B. Ooms 566, J. E. v. d, StadC 4—83, W. Amons 1—19. De Zaandammers kunnen het niet ver der brengen dan- 67 runs, dank zij het uit- stkend bowlen en feilden; v. Rossum 24, B. Ooms 14, D. Stapel 10. Albion wordt ten tweede male inge stuurd en> ook nu verdwijnen de batsmen stuk voor stok. Totaal 79 run waarvan J. E. v. d. Stadt 21 en v. Orden 10 runs Bowlingcijfers natuurlijk prima. Nagt zaam 533 W. Maas 339. Hazes 12. De wedstrijd zelve had een aangenaam en prettig verloop. Haarlem II heeft in- tusschen 3 punten binnen, die zij heel goed kan gebruiken. Fraai succes voor Wuring. Voor het eerst zijn Zondag j.l. snelheids wedstrijden op den weg gehouden. Rolde en omgeving, met zijn lange rechte wegen, bleek een goed gekozen terrein. Over het verloop van den strijd lezen we in de courant Om half drie nam de wedstrijd een aan vang. Van de drie categorieën, waarin de deelnemers naar gelang van hun motoren waren ingedeeld, werd het eerst de klasse A gestart (motoren tot 250 kub. c.M.) waar voor slechts twee rijders starten, n.m. A. Wuring te Heemstede op B. S. A. en G. Hoogeveen te Amsterdan op Francis Bar- nett. Tien minuten later startte de klasse B met 14 deelnemers (tot 350 kub. c.M.) en een paar minuten later klasse C. (tot 500 kub. c.M.) met 11 deelnemers. De wedstrijd zelf had een regelmatig ver loop. Alleen was het te voorzien, dat vele deelnemers, voor. de verleiding van de, lange fraaie weggedeelten zouden bezwijken, en in den beginne te veel van hun machines zouden vergen. Dit was dan ook het geval, waardoor velen tusschentijds den strijd moesten opgeven. Het z.g. gevaarlijke gedeelte, het zanderige gedeelte bij Borger, bleek verder voor de meesten niet 't gevaarlijkste te zijn. Dank zij den rijders zeiven, die hun hersens goed gebruikten en een ware „sporting spirit" toonden, bleven domheden achterwege. De uitstekend werkende veldtelefoon hield ons verder op de hoogte, van wat zich langs den weg afspeelde en dat was snelheid en nog eens snelheid. Van emotievollen strijd, waar bij men elkaar kamp leverde bij het passee- ren, was échter geen sprake. In klasse A begon Wuring met de leiding te nemen en te vergrooten. In de derde ronde echter bracht een motor defect hem op de tweede plaats met een paar minuten achterstand, doch in de 5e ronde liep hij Hoogeveen weer voorbij, dien wij na die ronde niet meer hebben teruggezien, zoodat Wuring cavalier-seul door de finish ging. In klasse B had Dreef, na de eerste ronde, de leiding, gevolgd door Flinterman en John Moos, maar laatstgenoemde kreeg het spoe dig te kwaad met zijn bougies en gaf op, een voorbeeld, dat De Roode spoedig volgde. Regelmatig vielen vervolgens ook in de C-klasse diverse deelnemers uit, ten ge volge van grootere of kleinere motordefecten. Zoo waren van de 14 B-rijders na de 5e ronde er nog slechts zes in den strijd, van wie Bieze reeds eenigen tijd aan de spits ging. Vermaak, die in de 2e positie lag, verdween plotseling na de 7e ronde, waarop J. H. P. 'Jansen zijn plaats innam. In deze volgorde ging hij ook, 5 'A minuut achter Bieze, over de eindstreep. Dieters, die bij het ingaan der voorlaatste ronde geslipt, doch weer opgestapt was, volgde bijna 5 minuten later als goede derde. De winnaar H. Bieze, uit Amsterdam, op New Imperial, had de 284 K.M. met een gemiddelde snelheid van on geveer 82 K.M. per uur gereden. Van de 11 rijders in klasse C waren na de vijfde ronde nog slechts 4 deelnemers over gebleven. Successievelijk waren uitgevallen: Brunt, Ouwega, v. Diggelen, De Vries, Ros- singh, Burlage en v. Kooten. In deze cate gorie had van Hamersveld van meet af de leiding, sedert de 4e ronde op den voet ge volgd door Van Wijngaarden. Op grooteren afstand kwam Abelen als derde en J. P. Jansen als vierde. Zoo bleef de positie tot na de 8e ronde. Toen kreeg v. Hamersveld een de fecte klep, wat hem op een oponthoud van circa 8 minuten kwam te staan, hetgeen vol doende was voor v. Wijngaarden om zich op de eerste plaats te nestelen en enkel minuten voorsprong te nemen. Daar de twee anderen ongeveer een half. uur achter waren, bleef de positie verder ongewijzigd. De gemiddelde uursnelheid van den win naar v. Wijngaarden uit Rotterdam, op Nor ton, bedroeg circa 90 K.M. Wij teekenden als snelste runae voo klasse A. nog op 22 min. 18 1/5 sec. voor Wuring op B.S.A. Als snelste ronde in klasse B., Vermaakop A. J. S. in 18 min. 18 2/5 sec. en in klasse C., Van Hamersveld op H. D. in 16 min, 59 4/5 seconde. De uitslagen waren Klasse A. (227 K.M.) 1. A. Wuring in 3 uur 22 min. 46 sec.; Hoogeveen, zijn eenige tegenstander gaf na de 5de ronde op. Klasse B. (284 K.M.): 1. H. Bieze op New- Imperial in 3 u. 26 min. 22 4/5 sec.; 2. J. H. P. Janse»^Matchless, 3 u. 32 min. 2 1/5 sec.; 3. G. L. Dieters, New Imperial, 3 u. 36 m. 24 2/5 sec.; 4. Rijk en 5. Stuut, die slechts 9 ronden hadden afgelegd, en na eenmaal aangekomen te zijn, de tiende niet meer opnieuw reden. Klasse C (284 K.M.); 1. P. van Wijngaar den, op Norton, in 3 u. 6 m. 12 4/5 sec.; 2. A. P. van Hamersveld op H.D. 3 u. 9 m. 46 2/5 sec.; 3. J. J. Abeln, Douglas, y2 ronde achter); 4. T. P. J. Jansen. DE TOUR DE FRANCE. De uitslag van de 14e etappe is volgens de Crt 1 Martin;2 Bottechia 3 Aymo 4 L. Buysse 5 De Jonghe, allen in 11 uur, 36 min. 15 sec. 6 Sellier in 11.52.16 7 Beeckman in 11.53.52 Verdyck in 12.01.17 9 Piccin 10 Frantz 11 Buysse 12 Bellenger 13 Benoit 14 Martinet, alle in 12.13.59 15 Huysse in 12.17.07 19 Masson 20 Canora, allen in 12.33.11. Het totaal-klassement luidt als volgt 1 Bottechia in 147 uur 58 min. 5 sec.; 2 Aymo in 158.53.54 3 L. Buysse in 158.5643 4 Frantz in 158.56.46 5. De Jonghe in 159.25.20 6. Huysse in 169.51.57 7. Beeck man in 160.01.25 Seller is 160.31.04 9 Ver dyck in 160.35.19 10 Beilenga in 161.03.15. Zondag hield bovengenoemde vereeni ging een betrouwbaarheidsrit Haarlem Leiden en terug, afstand plm. 50 K.M. welke zeer goed- is geslaagd. Te 7.25 uur werd ge start, alles ging naar wensch, geen hinder van het verkeer, geen enkel ongeval, zelfs geen renner die een defecte band kreeg, en de strijd was een en al spanning, alle renners gaven wat er in zat. Bij 'het keerpunt waren er dan ook geen achterblijvers. De terugrit ging niet zoo snel, wat de oorzaak vond in den nog al. hinderlijken wind. 'Niettegenstaande werd er nog wel eens flink doorgezet, met het oog om een moaien tijd, te maken. Op de laatste 2 K.M. trok v. Dok met Valleggis aan zijn wiel er plotseling tusschen uit, doch 'het bracht hun.geen voordeel, daar de anderen weer inliepen, wel was dit van invloed op enkele renners, die zich hierdoor wat ver moeiden. Op de laatste 500 meter ging het verbazend hard. Het gelukte Valleggis en Stouten, buiten om te passeeren en zetten een scherpe eindspurt in met de anderen aan hun wiel. De uitslag was: 1. G. H. Stouten, tijd 1 uur 20 min.'; 2. Guus Valieggia, 1 lengte; 3. C. de Nijs, idem; 4. A, C, Kruijer, 5. G, Makkelic; 6. J. Cival; 7. J. Kipshagèn; 8, W, Sleutel (won tevens le Veteranenprijs); 9, W. v. Dok; 10. W. de Nijs; 11. F. de Nijs (2e Veteranenprijs). Volgende week wedstrijd over 1000 meter met voorgift. Alle jeden kunnen daar in star ten. Als donateur aangenomen P. M. Korff. De kampioenschappen Klaasse, Haarlem, verbetert het Ned. record 10.000 M. loo- pen met niet minder dan 30 seconden. J. Zeegers, Ooster- meyer, P. de Boer, Overdam geven op. Lamp, Broos en' v. d. Berghe, loopen in de Finale onbeslist. Haarlem één eerste, vier tweede, en één derde prijs. Begunstigd door uitstekend athletiekweer vond Zondag op het U. V, V.-terrein aan de Lage Weide, te Utrecht het eerste ge deelte der Nationale kampioenschappen plaats. Op de terreininrichting was hier en daar wel een kleine opmerking te maken doch dit zal vrijwel altijd nog het geval zijn. zoolang er in ons land niet speciale athle- tiekterreinen gevonden worden, 't Veld was hard, hobbelig; de ronde baan veel te klein met scherpe bochten; de 10 K. M. loopers maakten even 37 ronden! De Jury onder Voorzitter-kamprechterschap van den Heer LI, N. van Leeuwen, was voor haar taak be rekend. Opmerkelijk was in den aanvang een groote zenuwachtigheid, geprikkeldheid, niet alleen bij vele deelnemers, maar ook. -bij verscheidene der organisatoren. De be langrijkheid der wedstrijden en het feit dat na afloop de Nationale Ploeg gekozen zou worden, zullen hieraan niet vreemd geweest zijn. Toen de wedstrijden eenmaal liepen, werd dit beter. Het publiek was in grooten getale opgekomen; de belangstelling was grooter dan zelfs het U. P. A. B. bestuur, de organisatoren, verwachtte, Twee evennementen waren er op te mer ken, die de aandacht bij het publiek ten zeerste gespannen hielden. Dit was ten. eerste de strijd op de 10 K.M. Het was reeds spoedig duidelijk, dat er iets bijzon ders ging gebeuren. Oostermeyer ging aan dén kop, Klaasse bleef rustig aan den staart en daar tusschen gingen J. Zeegers, P. de Boer, Sprong Overdam. Na eenige ronden kwam er pkats teekening, nadat Klaasse naar voren gegaan was. Voorop liepen hij en Oostermeyer, op 25 M. de drie D. O. S.'ers, dan J, Zeegers en de anderen. Het ging vrij snel. Beurtelings liep de LIaarlem- of de A. V. A. C.-man voorop. Klaasse regelde tactisch het tempo. De sym pathieke Piet de Boer zakte al spoedig af. Na de eerste tien ronden werd Oostermeyer onrustig. Hij keek al eens enkele malen om, waar zijn clubgenoot Zeegers bleef, doch deze kwam niet, liep nu eens op de 4e, dan >veer op de 5e plaats. Het tempo werd scherper.en na 13 ronden verliet J. Zee gers het veld. Toen stond Klaass's over winning vast Overdam verliest kort daarop zijn schoen. Verstandig had Klaasse dc zijne vastgeplakt. Na 24 ronden .geeft ook Ooster meyer die goed liep, op. Het verdere ver loop is sensationeel. Achtereenvolgens val len uit P. de Boer, Overdam en enkele an deren. Er zijn nog maar 3 loopers in de baan. Liet loopen van den veteraan Sprong dwingt bewondering af. Onder groot gejuich bereikt Klaasse spurtend den Finish en be haalt zeer verdiend het kampioenschap, daarbij het Ned. record met 30 seconden verbeterend, wat een prachtige prestatie is. De tweede gebeurtenis was de final-100 M„ waarin naast Broos en v. d. Berghe 3 Llaarlemmers, t.w. Lamp, Boot en Eijsker met den Spartaman Schoonheid geplaatst waren. Als de loopers opgeroepen zijn wordt het plots stil. Er gaat iets belangrijks gebeuren. Wie zal den strijd winnen?.... Kalm niter- lijK graven de donkere figuren hun holes. Tfuien en lange broeken worden weggesme ten, opgeraapt door helpers. Even knielen ze, loopen. De starter geeft z'n commando's. Ettelijke valsche starts, onverstoorbaar uit en terugloopen. Eindelijk zijn ze goed weg. Aller aandacht concentreert zich op het trio Broos. Lamp, v. d. Berghe. 't Gaat razend snel L?mp en Broos gelijk, v. d. Berghe iets achter. Dan is de Philips-, dan de Haarlem- man even voor. Op de laatste 5 M. gaat Frits iets sneller nog; de finishdraad wordt ge passeerd. Groote consternatie. Sommigen fe- Iiciteeren Lamp, anderen Broer», men gaf v. de Berghe 3, Óp 4, 5 en 6 werd niet gelet. Toen kwam de beslissing, die nogal verwon- dering wekte; „voor de no. 1, 2 en 3 onbc- i slist; zij loopen over!" Dit geschiedde na een J half uur; toen besliste niet de snelheid, maai" het meerdere uithoudingsvermogen, werd Broos 1, v. d. Berghe 2 en Lamp 3. A.s. Zondag krijgen we nu bij de P. H Bekerwedstrijden op het Haarlemveld de re vanche BroosLamp! De prestatie's der overige Haarlemmer» waren: 110 M. Horden, 2. A. Kaan achter L. Spel. De sympathieke V. en L.-man Oscar van Rappard viel en zal voorloopig bij de J wedstrijden helaas gemist moeten worden. Polsstokhoogspringer 2 A. Hartman ach- l .ter Runia, Kogelslingeren: 2 J. Moolenaars achter Kamerbeek Hink-stap-sprong: 2 S. v. Musscher met j een uitstekende 13.55 M. (nieuw clubrecord, achter den Olympiade-man Peters. De volledige uitslagen luiden: 100 Meter hardloopen (Nederlandsch re cord. H. A. Broos, 10.7 sec.). De winnaars der serie's en de vier Snelste tweeden komei: ia de halve beslissing. De twee eerstaanko- menden van iedere halve beslissing komen in den eindstrijd. Eerste serie: G. Rinkel, Haarlem 11.7 sec.; I F. Smeets, V. en L. 12.3 sec. Tweede serie: H. A. Broos, 11.3 sec.; W. Peiers, P. S. G„ 11.8 sec. Derde serie: Hoekman, Ver. 1923, 11.6 sec.; C. van Erp, P. S. V„ 11.9 sec. Vierde serie: F. Lamp, Haarlem, 11:8 sec.; O. E v. Rappard, V. en L. 12 sec. Vijfde serie: M. van den Berge, Sparta, 11.4 sec.; H. Schoonhoven, Sparta, 11.8 sec, Zesde serie: J. Boot, Haarlem, 11.4 sec.; J. I Verhagen, Haarlem, 11.8 sec. Zevende serie: G. Eysker, Haarlem, 11.7 sec.; S. Farro, Blauw-Wit, 12 sec, 'Achtste serie: J. D. S. Guilonard, Trekvo gels, 11.6 sec.; W. Th. Vaal, Ver. 1923, 12.3 sec. Finale: 1. Broos in 10 7/16 sec.; M. v. a. Berge. 110 Meter hordenloop. (Nederlandsch re- coid, O. E. van Rappard, 15.5 sec. Kampioen 1924 L. Spel 16.2 sec.) Eerste serie: L. Spel, Blauw-Wit, 17.3 sec.: J. G. Brilstra, U. V. V., 17.7 sec. Iweede serie: E. E. Kaan, LIaarlem, 17.8 I sec,; W. v. Helden, Pro Patria, 18.5 sec. Derde serie: O. E. van Rappard, V» en L., 17.3 sec.; J. W. Dabrock, Ver. 1923, 17.8 sec In den eindstrijd kwam Van Rappord over een hindernis te vallen, waardoor hij liggen bleef De anderen vervolgden het parcours, zoodat de uitslag was als volgt: I Z. Spel. Blauw Wit, 16.8 sec. II E. Kaan, Haarlem, 17.6 sec. 111 J. G. Britstra, U. V. V., geen tijd. 400 M. hardloopen (Ned. record A, Pau- len, 49 sec.) De vier eerst aankomenden van elke serie komen in de beslissing: Eerste serie: 1. F. Heusdcns, P. P. 56.7 s, 2. Prins Blauw-Wit 57.4 sec. Tweede serie: 1, W. Bolten Jr., 1923, 56.7 seconden. 2. W. Kat 1923, 57 sec. Eindstrijd: 1. W. Kat, 1923, 53.6 sec.; 2. W, Bolten Jr., 1923, 55.1 sec. 3. A. Moonen, 1923 geen tijd; 4. J, Prins, Blauw Wit, geen tijd. 1500 M. hardloopen: I. J. Zeegers 4 min, 16 sec., II H. G-. W. Rotteveel, Trekvogels, 4 min., 16.9 sec.; Ill I F. C. der Hen, Hercules, Dordrecht, geen tijd; IV P. v. d. Ven. P, S. V., geen tijd, 10.000 M. hardloopen (Ned, record, C, L. Brouwer 34 min. 57.8 sec., kampioen '24. P. Dulleart, 35 min, 4.3 sec.) Er moesten 37 ronden worden gemaakt, plus 187 meter. Dullaart was niet aanwezig on Zeegers gaf 't wegens kramp al spoedig gewonnen. In den aanvang en zelfs geruimen tijd daarna ging de strijd in hoofdzaak tusschen Oosten- meyer en Klaasse, die uitmuntend liepen en i als gauw den indruk gaven, tot een der aller- eersten te zullen behooren. Afgewisseld, gin gen beiden aan den spits, totdat plotseling Oostermeyer "t opgaf en Klaasse geheel aleen aan 't hoofd bleef! De marathonlooper sprong van D.O.S. te Rotterdam, liep wel uitstekend maar lang niet snel genoeg om den Haar lemmer Klaasse te bedreigen. Deze op zijn beurt zag geen kans om den Rotterdammer een lap toe te brengen. Tegen 't einde vie len tal van deelnemers uit. Toen er nog 8 ronden te loopen, waren cr nog slechts drie loopers in de baan. Klaasse werd op schitte rende wijze nummer I in den fraaien tijd van 34 min. 25.3 séc., waarmede hij 't Ned. record op keurige en kranige wijze wist te breken. Tweede werd P. Hartman van D.O.S. Rotter dam, in 34 min. 49.3 sec. 1500 M. Snelwandelen. (Ned. record G. Gubbels, Deze wasj niet verschenen. I. S.' Bogaert, P. P. in 6 min, 47 3/5 sec.; 2. P. H. v. Doesburg, Blauw Wit, 6 min. 59.1 sec.; 3. P. v. Breemen A. V, A. C. 80 Meter hardloopen voor dames, (Ned. record Mej. R. Franke, 10.5 sec. kampioene '24. Mej. J. Brink, 10.8 sec.) 1 Mej. J. Mal- lon, Quick Gouda, 1:1.2 sec. 2 Mej. J. J. de Vink, Atilla, 11.4 sec.; Ill Mej. M. M. Mallon, Quick Gouda, geen tijd. Hoogspringen met aanlcoD- (Ned, record W. C. Best 1.80 M„ kampioen ,24. \v, K, v. d. Kuip 1,65 M.) 1. M. N, Thesingh, Sparta, Haag, 1,75 M, 2. C, Büksmann, Excelsior, A'daui, 1.75 M, 3. M, Faassen, Bato Zeist, 1.70 M. 4. P. Korver, Ver. 1923, 1.70 M., na loting, Polsstokhoogspringen (Ned. record H, J. de Keyzer, 3.59A M.) 1, K. Ruriia Marins Sportver.; 3.40 M.; 2. A. N, Hartman, Haar lem, 3.30 M.; 3. J Wijk, P. P. 3.30 M. 4. P. v, d. Klinkenberg, Haarlem, 3.30 M. Touwtrekken vedergewicht (Kampioen '24. T.O.V.O.L.). I. Kunst en Kracht, Culembortf; 2. Arnhem I, Arnhem; 3. Arnhem II Touwtrekken, middengewicht. (Kampioen '24 Thor, Doesburg.) I. Arnhem I; II. Arn hem III; II. Arnhem III. Kogelslingeren. (Ned, record II. Kamerbeek 41,80 M.) I H, Kamerbeek, P.S.V., 40.56 M.; li J. Moolenaars, Haarlem, 32.92 M.; Ill P. van Kooyck, P.S.V., 30 M. Speerwerpen, (Ned. record M. v, d. Linde, 53.92 M.) I J. Knol, A.P.G. SV„ 50.93 M-; II J. W. Schilt. Ver 1923, 47 M; III J. Sol man, Ver. 1923, 44,06 M. Hinkstapsprong. (Ned. record W. Peeters 14.25 M.) I W. Peeters, P.E.C., 13.92 M.; il S. S, van Musscher .Haarlem, 13.55 M.; III A. Drijber, Wilhelmina ,12.72 M. Verspringen zonder aanloop (Ned. record T. A. v. Vloten 3.06 M.) I W. Peters, P.E.C., 2.H7A M.; II W. R, v, d. Kuip, Blauw-Wit, 2.85 M.; Ill M. Faasen, Bato, Zeist, 2.80 M- 4 X 100 M, estafette. (Ned. record Vlug en Lenig met 44, 6sec. Kampioen '24 Ra- piditas, Groningen met 46.3 sec.) I. P.S.V., 45.5 sec,; II Sparta, Rotterdam 46 sec.; III Ver. 1923 I, Amsterdam! 46. 2sec. Direct na afloop heeft de heer P. W. Scharroo, voorzitter van de N. A. U., de' prijzen met een toepasselijk woord uitge reikt en hiermede was déze zeer interessante sportdag ten einde. Voor een aantal burgerlijke en militafte autoriteiten heeft de directie N.V. Neder- landsche Wereldverkeermaatschappij Zater dagmiddag op Schiphol een demonstratie gehouden met haar driemotorige geheel uit metaal gebouwde Junkervliegtuigen. Deze demonstratie had plaats met het oog op de nieuw te openen lijn AmsterdamEssen Berlijn en bestond uit een vlucht yan drie der gemnoemde vleigtuigen, welke, na op fraaie wijze te zijn opgestegen, over Haarlem en den Haag koers zetten naar Scheveningen. Circa halfvier keerden de machines na een voorspoedige reis, welke de degelijkheid hun ner constructie aantoonden, op Schiohol terug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6