DISTKICT HAARLEM. LAWNTENNIS. HONKBAL. CRICKET. Competitie. Rood en Wit—V. O. C. WATERPOLO. De uitslagen van gisteren Nationaal Zwemfeest van de H. Z. en P. C. „De Waterratten" Nederlandsche Zwembond. IJ. IZignea I 20. De Dames-waterpolo-wedstriid H. P. C. I—IJ. I 1—2. H. P. C. I—A. Z. en P. C. I (Amersfoort) 30 DAMMEN. H JAARVERSLAG 1924—1925. Uitgebracht in de vergadering van 10 Juli, Er is veel gebeurd sinds de laatste jaar vergadering van Juli 1924. Veel wat tot blijdschap stemt en moed geeft voor de toekomst. Nadat door den Competitieleider van den H. V, B. de indeeling der Haarlemsche elftallen was besproken en bepaald, begon de competitie 19241925 met 12 vereenigin- gen in den D. H. V. B.. Van deze elftallen behaalden vijf vereenigingen het kampioen schap in hun afdeeling, n.l. T. Y. B. B. I, Geel-Wit 1 en 2, Concordia 2, Victrix Sant poort 2 en Alliance I, terwijl H. B. C. kam pioen werd in de Overgangsklasse van de R.-K. F. De vele schitterend gevierde lustra in ons District getuigen van een krachtig, opgewekt leven in de jubileerende vereeni gingen. De Junioren-Competitie begon met 18 elf tallen in drie afdeelingen en eindigde met 17 elftallen. Hiervan behaalden het kam pioenschap T, Y. B. B. 4, Alliance 3 en Victrix 3. In de laatste afdeeling bleef de competitie op twee nog te spelen wedstrij den staan, wegens gebrek aan terrein en daarna werd het te laat. De leider van de Junioren-Competitie re kent het zich tot een aangename taak om via het jaarverslag de vereenigingen zijn dank te betuigen voor de ondervonden medewerking, bijzonder van secretarissen en •cheidsrechters. Het bestuur van het District bestond tot 83 Januari uit vijf leden. Daarna werd het uitgebreid met twee leden, terwijl nu weer een vacature is ontstaan door het bedanken van den heer de Bruin. Het bestuur vergaderde vijf keer en het District in zijn geheel houdt nu de vierde vergadering. Daarenboven confereerde het Dag. Bestuur meerdere malen over eenige loopende quaestie's, die meestal via Zaan dam werden opgelegd om 'n onderzoek in te stellen naar ingekomen klachten. Hiermede heb ik het bestuur en de elf tallen van het District aan u voorgesteld. Nu komt de vraag, wat heeft het District Haarlem in z'n geheel voor het seizoen 1924'25 uitgevoerd. Na 'n opwekkend woord van den heer Hooy, op de vergadering in Augustus 1924, werd er een Athletiekdag gehouden,waaraan voetballers deelnamen, op het terrein van het Lyceum, te Overveen. Het District had voor de deelnemende voetballers prijzen beschikbaar gesteld. Daarna werden er in Amsterdam Missie wedstrijden gehouden, waaraan elk District bijzonder op geestelijk gebied kon deel nemen. Ons District hield een Missieavond met Father Staal als spreker over Borneo. Zondags gemeenschappelijke H. Communie en 'n H. Mis tot intentie van de Missie. Dit alles had plaats in 1924. In 1925 is 'n propaganda-avond gehouden met Kapelaan Postma en de heer van Tol ds sprekers, waarvan de een 't geestelijke, le andere meer het technisch gedeelte be handelde. Het gloriepunt van dit seizoen was de Districtendag in Noordwijk. Daar verschenen Amsterdam, Leiden, Rotterdam en Haarlem. Vol verwachting gingen allen naar Noord- wijk, In den eersten wedstrijd moest Am sterdam in Haarlem z'n meerderheid erken nen en Leiden eveneens in Rotterdam. In de finale wist Haarlem van Rotterdam te winnen. De kogel was door de kerk, de beker ging mee naar Haarlem; elke speler kreeg 'n medaille en het elftal 'n gouden. Was 't wonder, dat deze prestatie gevierd •moest worden? Op de vergadering van 21 April memoreerde de voorzitter deze ge beurtenis als een onverwachte, maar wel verdiende, niet als een wereldschokkende, mhar toch een zeer treffende. Waaraan was dit succes te danken? Aan de inwendige or ganisatie en het succes is een symbool van wat door samenwerking en solidariteit kan bereikt worden. Laten we nu niet gaan rusten, maar met nieuwen moed verder gaan, met geestdrift voor de Roomsche sport, met liefde en toe wijding het begonnen werk volbrengen. Het zwaartepunt van ons District lag dit seizoen in Noordwijk, terwijl 't vorig seizoen •de 2e R. Sportdag den doorslag gaf. Ook dit jaar stond er 'n R. Sportdag op het programma. Met leefde en enthousiasme hegon men te werken; niets werd gespaard om het succes te verzekeren; er werd in de courant geschreven; aanplakbiljetten rond- bczorgd; mededeelingen aan de vereenigin gen verzonden en toch't succes was 'ang niet naar verhouding. Wat was de oorzaak? Ons allen welbekend, de keuze vcn het terrein, hoewel 't' bestuur gemeend ^ad hiertoe om meerdere redenen te moeten besluiten. Een eigenschap heeft de Room sche sportbeweging gedurende haar bestaan Wel geleerd, dat is: met weinig tevreden te ZIJn; deze eigenschap komt helaas maar al fe dikwijls van pas. Was het moreel succes niet groot, het financieel al evenmin. En toch zal dit alles °ns niet weerhouden om het volgende jaar dc 4e R Sportdag te organiseeren; een ver- leniging, die bestaansrecht heeft" en inwen dig sterk is, groeit tegen de verdrukking in! Er zou een gaping zijn in dit verslag, zoo •k u niet herinnerde aan de plechtige inwij ding van de tribune op het R.-K. Sportpark. De elftallen van het District Haarlem waren hier ruimschoots vertegenwoordigd. Hel Haarlemsche elftal speelde tegen Beverwijk J en twee junioren-elftallen bekampten el kaar. Daar sommige eiitallen dit seizoen vroeg Waren uitgespeeld, laschte Zaandam 'n extra- conipetitie in, waarvan het kampioenschap naar den Zijiweg ging. Op het einde van het seizoen nam ons junioren-elftal deel aan een sportdag in Amsterdam en voor de tweede maal ein digde deze ontmoeting in e engelijk spel. Sinds eenige weken mist het District Haar lem haar geestelijken leidsman. Hoezeer we ook de promotie van Kapelaan Postma toe juichen, zeer ongaarne zagen we hem ver trekken, want we verliezen in hem een sympathieken leidsman, die bij z'n vele pa rochiale zorgen toch deed voor z'n jongens, wat hij doen kon. Het moge hem in Anv sterdam goed gaan. Hiermede zou ik dit verslag kunnen ein digen en het u ter goedkeuring voorleggen, maar neen, nog iets anders moet me eerst van 'L hart en wel deze vraag: Hoe staat 'f met de belangstelling der leden voor alge- nieene vergaderingen (geen districtsvergade ringen) en geestelijke oefeningen, die in den loop van het seizoen gehouden worden? 't Antwoord is: middelmatige belangstel ling. Wij klagen we! eens, en met recht, over ne belangstelling van buiten; maar met even veel recht klaagt hét Districtsbcstuur over belangstelling op propaganda-avonden en geestelijke oefeningen. Zeker, er komen le den, de goeden wil ik heelemaal niet tekort doen, doch over de geheele linie kon het beter. Lateh de besturen öp dit punt eens extra de aandacht vestigen in het komend seizoen; 't kan beter worden en 't za look beter worden, als allen van hun kant er moeite voor doen. Geen bloeiende vereeni- g'ng, zonder 'n degelijk, inwendig, Roomsch leven en geen bloeiend District zonder flin ke, principiee'le Roomsche jongens. Ik eindig met een dankwoord namens het bestuur aan allen, die dit jaar de belangen van ons District met sympathie hebben be hartigd en aan u, heeren, voor de betoonde attentie. Pater F. L, ESSER, O.E.S.A., Secretaris. Haarlem, 5 Juli 1925. WIMBLEDON-HERINNERINGEN. I. Zoo is dan het groote Wimbledon tourna ment,. de vroegere „Wereldkampioenschap pen, nu de Engelsche kampioenschappen wij weer geweest. Twee weken lang was de aan dacht van tennissers uit de geheele wereld gevestigd op de berichten vanuit dit histori sche tenniscentrum. Zonder de sterkste Amerikanen, zonder een volledige Australische ploeg, leek het Wimbledon tournament minder aantrekkelijk dan vorige jaren. Hoe anders is het uitgeko men Allereerst de aanwezigheid van Suzan ne Lenglen, de groote Franjaise, die van de vijfde maal het singlekampioenschap won. „Lenglen for ever," zooals zij in de Engel sche kranten genoemd werd, bleek een derge lijke aantrekking op de belangstellende uit te oefenen dat alle toeschouwers records glad geslagen werden. Ook ditmaal lieten de geheele Fransche ploeg zich danig gelden. Naast Suzanne Lenglen bereikte Mine Billout de demifinale, terwijl Lacoste, Borstra, Cochet in de halve finales enkelspel geplaatst werden met als vierde man Anderson, de Australiër, die ten slotte van Lacoste verloor. Wederom ging de eindstrijd tusschen Lacoste en Borstra. De laatste bleek ondanks de vele zakenrei zen, welke per. vliegmachine gemaakt wer den, voldoende energie te bezitten om drie nummers te spelen. Borstra is door zijn groote vlugheid en bij uitstek brillant spel, door zijn kampioen schap van 1924, de lieveling van het Engel sche publiek geworden, maar zonder twijfel- is deze aanhankelijkheid nog gestegen, als men bedenkt, dat de 28-jarige Franschman in alle nummers in de finale geplaatst werd. Dat dit zelfs voor den onvermoeibaren Borstra te veel was, bewees de finale tegen zijn jongeren landgenoot René Lacoste, die evenals de sterkste Amerikanen wetenschap pelijke analyses maakt van het spel van zijn tegenstanders. Zooveel mogelijk maakt hij aanteekeningen van het spel van eventueele tegenstanders, om er bij een ontmoeting voor deel van te trekken. Lacoste is de 20-jarige zoon van de fabrikant van de bekende His- pano Suiza auto's. Een drietal jaren geleden kreeg hij van zijn vader toestemming om zich vier jaar lang op tennis toe te leggen. Binnen vier jaar moet hij een wereldkampioenschap behalen. Met nog een jaar voor den boeg be staat deze kans nog, hoewel wij deze gering achten gezien het spel van een Tilder, Ric hards en Johnston. Door zich geheel en al op tennis toe te leg gen was Lacoste geestelijk in betere conditie dan Borotra, die tijdens de wedstrijden te Wimbledon op reis ging en geen gelegenheid had gehad om zich op de grasbanen in te spelen. Zooals Lacoste Anderson met zijn 'drives geslagen had, een gevecht van de speler met scherp geplaatste secure slagen tegen den speler met harde, snelle slagen, die bij elke gelegenheid tracht te forceeren. Dat Ander son, niettegenstaande zijn formidabele fore handdrives, daar zijn zooveel zwakkeren backhand moest capituleeren, lag voor de hand. Het was een van de beste partijen gedurende de laatste jaren te Wimbledon gespeeld. Boratra sloeg in de andere helft zijn land genoot Cochet in vier sets. In de finde tegen Lacoste dolf hij het onderspit in vier sets (3—6, 3—6, 6—4, 6—8). Aan het heerenenkelspel wordt te Wim bledon altijd verbonden een troostronde om den All England Plate, aan welke wedstrijden verliezers van de eerste en tweede ronde kun nen deelnemen. Onze landgenoot van der Feen, die het in deze wedstrijden tot de laat ste acht bracht, werd geslagen door den jeug digen Franschman George, een speler met genialen aanleg een van die spelers zooals in Frankrijk velen zijn, een gevolg van de steeds sterker wordende, populariteit van tennis in Frankrijk, waartoe de internationale prestaties der sterkste spelers niet weinig bij dragen. De finale van de All England Plate wedstrij den ging tusschen George en von Kehrling, de Hongaar, die op voor velen onbegrijpelijke manier van Col. Mayes, Canadees van af komst, verleren had. Ongeoefendheid op gras was wel de hoofdoorzaak. De finale was een exhibition van brillant tennis waarin von Kehrling wel het meest uitmuntte. Eenmaal ingespeeld op gras, behoorde de Hongaar tot de sterkste spelers, zcoals ook in het heerendubbelspel bleek. Het was zijn schitterend spel in combina tie met de Morprgo tegen Lacoste en Boratra, dat hen de sympathie van vele Engelschen bezorgde, hoewel hij als van een vijandelijk land, de eerste speler was, die na den Wereld oorlog weer te Wimbledon meedong. Floe het damesenkelspel door de groote Suzanne gewonnen werd, welke successen de Franschen in gemengd- en heerendubbel spel nog behaalden, hopen wij de volgende maal te bespreken. HOLLAND—VOOR-INDIE. Een verdeeling der punten op den eersten dag. Verrassingen leverde de eerste dag, zelfs voordat er gespeeld was. Door een infectie, opgeloopen bij het baden, in zee kan van de Voor-Indiërs Jacob niét spelen, terwijl Timmer1 wegens een hand blessure niet kon uitkomen. Niet alleen voor Jacob, ook voor de ploeg en voor het publiek was een en ander een teleurstelling. Na de vele successen, welke hij gedurende de laatste maanden boekte, was men zeer benieuwd, hoc of Timmer zich zou houden tegen de overwinnaar van Gobert en Walker. Het Davis-cup-reglement verbiedt echter niet aan de spelers om eventueel in de beide andere enkelspelen uit te komen. Wellicht zien wij dus Zondag nog Jacobs tegen Diemer Kool en Timmer tegen Jazt Mohan Lal. Van invloed op de score zal deze verande ring wel blijken, ofschoon na de verdeeling der punten op den eersten dag nog weinig te zeggen valt van het resultaat. Van de Voor-Indiërs speelden nu Dr. A. H. Fyzee in Jacob's plaats" tegen van Lennep, welke Timmer verving. Diemer Kool zorgde voor het winst-punt, door Jazat Mohan Lal te slaan. Van den voor- Indier waren, na diëns spel te Wimbledon tegen Cochet goede berichten in omloop. Algemeen gaf men Kool weinig kans, ook al, gezien het niet sterke spel in de vorige Davis Cup-wedstrijden. In den beginne, leek het, of die voorspel lingen bewaarheid zouden worden. Kool's spel was zeer onvast en veel te eenvoudig var opzet om Lal te bedreigen. Na een zwakke, eerste set, welke Kool met 63 verloor, volgde een periode Van beter spel van weerszijden. Op de snel doorschieten de service en forehandslagen van Lal gaf Kool goede drives en al was hij niet zijn volleys nog niet al te zeker, op de laag over het net gaande backhand-slagen van zijn tegenstander sloeg hij prachtige smashes, die hem ettelijke punten opleverden. Aldus won hij de tweede set met 63, en in de derde op 44 komend, wist hij met eigen service door een schitteren de. passing a lob een 1540 achterstand op te halen en na eerige malen deuce de game te winnen (5—4) Ook in de Volgende game domineert dij, zoodat met 64 de rust ingaat. Een kostbare voorsprong van twee sets tegen één. Na tien minuten rust beeft het er alle schijn van, of het evenals tegen Wallenberg 60 in de vierde set zal worden. In de eerste drie games haalt Lal in totaal slechts één punt. Kool speelt magnifiek, na diepe drives loopt hij op en zonder dat zijn tegenstander eenige kans krijgt, wordt het 50 een oogenblik voogt een inzinking (51). Zou Lal ten slotte met zijn nu sterk doorgevoerde ver dedigend spel op raad van captain Jacob, toch nog succes hebben De achterstand is echter te groot. In de zeyende game smasht Kool driemaal onhoud baar en als Lal daarna in het net slaat, is het set and match. Van Lennep begon eveneens slecht tegen F Fyzee, die in Wimbledon Timmer sloeg (6-4, 1210, 64). Hoogst onvast in zijn drives. was van Lennep, een volley van meer dan zes of acht slagen hield niet Vol. Steeds forceerende, sloeg hij zoovele misser dat de eerste twee sets met 61, 64 ver loren gingen. In de derde set komt er echter een omme keer. Tot 44 gaat de strijd gelijk op. Van de backhandslagen van Fyzee, mwelke 1 et dezelfde kant van het racket geslagen worden als de forehandslagen, is de richting moeilijk te zien en vele malen gaat de bal angs de oploopende van Lennep. Van 45 e liter komt van Lennep op Fyzee's service in het voordeel. Hij forceert 55 en 65. Weer volgen een serie missers en al slaat hij een onhoud bare drive, het wordt 66, gelijk gaat de strijd op tot 99, waarbij van Lennep steeds een game voorblijft. In de volgende game ligt de beslissing van de set. Op 98 komt van Lennep op Deuce, tweemaal slaat hij de drive op winningstroke eenige centimeters out, De derde gaat echter onbarmhartig door Fyzee s verdediging heen. Onder daverend applaus brengt hij dë stand op 1 set tegen 2. Na de rust is van Lennep eveneens in de meerderheid. Zijn drives zijn nu constant genoeg om den vasten Fyzee te overmeesteren daar zij in tempo steeds die van den Voor- Indiër overtreffen. Daarbij is van Lennep's service hard, soms Zelfs onhoudbaar. Met 63 wordt de vierde set gewonnen en met two sets all is healles De final-set brengt een gelijk opgaand spel tot 2—2. Bij 2—3 verliest van Lennep zijn service game, hetgeen van grooten in vloed blijkt, want hij haalt een 42 achter stand op tot 4—4 door prachtige passings. De volgende game beslist Fyzee door een magnifiek dropshot, een ongeloofelijk staaltje van techniek en als van Lennep in zijn service game double fault slaat en onnoodig mist, is het einde spoedig daar (46). Van de verdere resultaten valt weihig te zeggen. Alles hangt af van het al of niet spelen van Timmer en Jacobs. BEKERWEDSTRIJDEN. Uitslag Jhr. J. C. Mollerus sl. Jhr. van Riemsdijk 75, 63. Van Riemsdijk kreeg in de eerste set een winningstroke bij 54, 4030, miste een eenvoudige kans, waarvan Mollerus een dankbaar gebruik maakte. Jh. Mollerus sl. Schoute 60, 60. DAVIS CUPWEDSTRIJDEN. Het is door de tusschen komst van den heer Scheurleer zeer waarschijnlijk gewor den, dat de eindstrijd van de Davis Cup van de Europeesche zóne, welke gaat tusschen de winnaars van Engeland, Frankrijk en Hol land, Voor-Indië, te Noordwijk wordt ge speeld. Indien Holland Voor-Indië slaat, is het vrijwel zeker, dat Lacoste en Borotra zullen komen, in geval Voorlndië wint, komen de Fransche zeer waarschijnlijk toch, uit propagandistisch oogpunt voor het tennis in Holland. De competitie. Uitslagen van Zaterdag 11 Juli le klasse. Blauw-WitConcordia 710. 2e klasse. Quick II—Z.R.C. 25—26. A.G.H.C.Ajax II niet gespeeld. 3e klasse. T.O.S.D.D.V. II niet gespeeld. Het meest verrassende in deze uitslagen is wel, die van Blauw-WitConcordia, waarbij deze laatste haar eersten wedstrijd won. Men ziet dus weer eens, hoe gevaarlij k het is, den vijand te onderschatten. Quick, de concurrent voor Blauw-Wit naar het kampioenschap, zal er Concordia wel heel dankbaar voor zijn, dat het haar, door B.l-Wit te kloppen, zoo'n flinken duw in de goede richting heeft gegeven. Bij een blik op den competitiestand kan men merken, dat Quick theoretisch reeds boven Blauw-Wit staat. Competitiestand, le 'klasse., gesp. gew. verl. pnt. g*m. Blauw-Wit 6 4 2 8 .1-33 Quick 4 3 16 1-50 Haarlem 6 3 3 6 1- Ajax 5 2 3 4 0.80 Concordia 5 1 4 2 0.40 Programma voor Donderdagavond 16 Juli. Ie klasse.HaarlemConcordia 2ó klasse Z.R.C.Ajax II 3e klasse V.V.G.A.—D.D.V. II T.O.S.—Z.R.C. II De belangrijkste hiervan is natuurlijk de wedstrijd HaarlemConcordia, welke Donderdagavond a.s. op 't Gemeente Sport terrein aan de Kleverlaan gespeeld wordt. Aan spanning zal 't niet ontbreken. Nu Con cordia eenmaal den smaak te pakken heeft zal het er wel alles opzetten om het niet bij één overwinning te laten. Dus, Haarlem, opgepast Honkbaldemonstratie te Bussum- De honkbaldemonstratie te Bussum, welke Zaterdagavond door een „Haarlem"- en een gemengd Amsterdamsch-negental ge geven werd, is een succes geworden. De Regelingscommissie heeft eer van haar werk, de ontvangst der spelers was hartelijk en de regeling was uitstekend terwijl de tal rijke belangstellenden van een goed gespeelde partij honkbal konden genieten. Rest ons nog te melden, dat de demonstra tie gegeven werd in het daartoe door de ge meente afgestaan Sportpark en dat zich onder de aanwezigen o.a. ook de heer Grasé, eere voorzitter van den N. H. B. bevond. V. V. V.Haarlem. Gewonnen door Haarlem met 4 wickets. V. V. V, le-innings 223 (C. Alandt, 86; A. Kost 33; N. Slag, 24). Schmeink 2 voor 37; Healy 2 voor 40; de Ring 2 voor 22. Haarlem le innings 228 voor .6 (gestaakt). (Sanders 100 not out; Jaski 53; Schmeink, 36 n out) Beuth 2 voor 61; J. C. Grootmeyer 2 voor 29 H. C. C. IAjax. Gewonnen door H. C. C. 1 met innings en 13 runs. Ajax lc inn. 120 (Hcogenstraaten 30; .Wcmpe 35); M. Jansen 3 voor 28; P Jansen 2 voor 20; Vis 4 voor 6. H. C. C. I le innings 233 (voor 7); fH v Manen 104; A. Schill 51 not out); Eigeman 2 voor 40; v. d Reyden 2 voor 39. Ajax 2e innings 100 (J. Dupon 24; F. Jan sen 16; L. Jansen 16); M. Jansen 3 voor 15; Vis 2 voor 24; A, Fokker 2 voor 19. QuickH. C. C, II. Gewonnen door Quick met 105 runs op de le innings. Quick lc innings 484 (Alting Mees 57; Engering 46; E. den Hartog 34), Neuerburg 5 voor 50. H. C. C. II le innings 79 (Slip 24); Teuviel 4 voor 27; E. den Hartog 2 voor 36; Leygraaff I voor 8. H. C. C. II, 2e innings 93 (voor 7-tijd), (Semmel 17; Neuerburg 13*); E. den Hartog 3 voor 29, V. O. C.R. en W, Gewonnen door V. O- C. met 115 runs" op de le innings. R. en W, le innings 89 (J. v, Eegken 32; S. Postuma 33); East 6 voor 27; Van 't Groe- newout 3 voor 29. V O. C. le innings 204 (P. G. East 89; J. Ruychaver 36; G. Gibb 37); B. Davidson 6 voor 35; A. de Jong 2 voor 12. R en W. 2e innings 117 (voor 8); B. Da vidson 41; J. Börnemann 17 (not out) Van 't Groenewout 4 voor 50; East 2 voor 28. H D. V. S.P. W. Gewonnen door H D V. S. met innings en 40 runs. P, W. le in nings 138 (A. Stroink 40; Colclough 28; A. Jonnink 25) H. Offerman 6 voor 28. H. D. V. S. le innings 229 (voor 9) (J. Vuyl- steke 53; H. Offerman 28; A. Offerman 91), F. Jannink 2 voor 7; H. Wagener 3 voor 55. P W. 2e innings 51; A. Offerman 7 voor 31; J. Engering 1 voor 2; V. Buyzen 2 voer 9. 2e Masse. Haarlem IIAlbion. Gewonnen door Haarlem II met innings en 24 runs. Haarlem II 170, Albion 67 en 79. C. V. H.V. R, A. II. Gewonnen door V. R. A. II met 39 runs op de le innings C. V. H. 68 en 103 voor 7 (gesloten). V. R. A. II 107 en 42 voor 3 (gestaakt). A. C. C.—V. V. V. 11. Niet gespeeld. KampongPhoenix. Gewonnen door Phoenix met 92 runs op de le innings. Phoe nix 165, Kampong 74 en 98 voor 7. 3e Klasse. R. C. H.I—A. C. C. II. Gewonnen door R. C H. met innings en 51 runs. R. C. H. 185, A. C. C. II 42 en 92. H. C. C. IV—Ajax II. Gewonnen door H. C C. IV met innings en 69 runs. Phoenix IIL. C. C. Gewonnen door Phoenix met innings en 34 runs. Oostelijke 2e klasse. Nijmegen—Vitesse. Gewonnen door Vi tesse met 30 runs op de le innings. 3e Klasse. VleermuizenV. V. V. III. Gewonnen door V. V. V. Ill met innings en 15 runs. Vleermuizen 50 en 67. V. V. V. III 132. „Tel." V. O. C. WINT. Tegen de verwachting in is V, O. C. erin geslaagd om aan de Spanjaardslaan te win. nen, Dit hebben de Haarlemmers n.l. te dan ken aan het slechte fielden, terwijl ook het batten In de lsie innings zwak was. Het bowlen en batten van V. O. C. kwam voor namelijk neer op East, die 89 runs scoorde en in de eerste innings 6 wickets nam voor 27 runs. Hij sloeg liefst zeven zessen en diverse vieren. Hij werd op 6 gemakkelijk gemist. R. en W. won den toss en ging batten. Op 89 hadden alle een beurt gehad. v. Ecg- hen scoorde in een voor hem ongekend snel tempo 32- runs. Verder kwam Posthuma Jr. met een zeer goede 22 in de dubbele cijfers. V. O. C. had dus de makkelijke taak om 89 runs te maken, wat nog vergemakkelijkt werd door het zeer slechte vangen der thuis club. Ruychhaver, Gibb en East, dus de men- schen die de runs maakten, werdeii alle drie in het begin van hun innings gemist. Het totaal werd 204, maar dit was zeker 100 teveel. R. en W. had dus de follownon. Eerst trachtte men den tijd uit te spelen, doch ioen dit mislukte, redde op het laatste moment B. Davidson, Reydon en Borneman de situ atie door op zeer brutale wijze de benoo- digde runs te maken. _De 41 van Davidson, waaronder 1 zes, was zeer goed. Op het laatste moment spande het gewel dig. Toen Reydon inkwam, waren er nog 21 runs noodig. Daar Posthuma Sr. gebles seerd was, en daarom niet meer zou batten, was Reydon dus eigenlijk de laatste .man. Bornman sloeg er lustig op los en met een brutale vier passeerden hij het V. O. C.- totaal Bornerman 17 n.ó. en L. Reydon 9 n.o. Rest ons nog te vermelden, dat Swens en v, Bueren op zeer „eigenaardige" wijze door den V. O. C.-umpire l.bw. werden gegeven, De volledige scores luidden: lste innings R. en W.: J. v. Eeghen, l.b.w. v. 't Groenewout 32 E. F. Wackwctz, bowled East 1 P. van Beuren, bwled East. 0 S. Posthuma, bowled v. 't Groenewout 22 J. J. Swens, l.bw. Stenger 0~ J. G. Borneman, cand. b. East 5 L. Reydon, bowled East 4 O Cleveringa, Ibw. East 9 A. G. de Jong c, Gibb b v. 't Groene wout 8 B. Davidson, not out 1 C. J. Posthuma c, Ingelse b East 3 Extra's 4 Totaal 80 Bowlingcijfers: East 627, 't Groenewout 329, Stenger 114. Durbru P13, Ingeles 0-2, Wicketval 1-7; 2—7; 3—40; 4—53; 5—63, 6—63; 7—73; 8—84; 9—86; 10—89. Innings van V. O. C. J. Ruychhaven c, J. v. Eeghen b, A. G. de Jong 36 J. Leeman c, O. Cleveringa b, L. Reydon 5 G. Gibb, c, P. v. Beuren, b.s. Posthuma 37 Ingelse l.bw., de Jong 0 P G. East bowled B. Davidson 89 v. Everdingen c L. Reijdon b Davidson 0 H. C. Smit c Swens b. B. Davidson 4 Th. Dubru c Wackwitz b Davidson 0 't Groenewout not out 14 J. H. Gibb st. v. Eeghen b. B. Davidson 6 G. Stenger c v. Eeghen b. B. Davidson 0 Extra's 13 Totaal 204 Bowlingcijfers: L. Reydon 132, C. J. Pos thuma 045; S. Posthuma 167; de Jong 212; B. Davidson 635. Wicketaal: 111: '257; 357; 4136; 5148; 6—148; 7—178; 8—187; 9—193, 10—204. 2de innings R. en W.: P. v. Bueren 1. b. w. P. G. East 12 S. Posthuma bowled P. G. East 1 Wachwitz st. Gibb b. Groenewout 3 O. Cleveringa v Gibb b Stenger 9 J. v. Eeghen bowled Smit 9 de Jong bowled v. t Groenewout 12 B. Davidson c. H. S. Smit b. v. 't Groenewout 0 L. Reydon not out 9 C. J. Posthuma did not bat Extra's 4 Totaal 117 18- Bowlingcijfers: East 2—28, v. 't Groene wout 450; Steengcr 111; Smit 113; Du bru 011 Wicketval; 1—3; 2—14; 3—18; 434; 534; 6—86; 7—95; 8—%. De Engelsche wedstrijden. Hampshire heeft weer eens voor de ver rassing gezorgd door tegen het niet te onder schatten Middlesex, de hoogste score van dit seizoen te maken, nl. 578. Ondanks de aanwezigheid van de bowlers Haig-Allen- Durston en Hearne kwamen op één na alle batsmen in de dubbele cijfers. Topcorer was Hon. L. H. Tennyson dit een nagenoeg kanslooze 184 fabriceerde. De bowlingcijfers waren uiteraard zeer slechtHaig, Allen en Durston namen allen twee wickets, terwijl Hearne drie slachtoffers voor zijn rekening nam. Dat de vermoeide Middlesex-ploeg deze recordscore zou benaderen, hadden weinigen verwacht. Toch slaagden de Lon- densche batsmen er in althans dfe eer op te houden door 456 runs als tegenprestatie te leveren. H. L. Dales met 126 en Hearne met 104 leverden de hoogste scores. Tot aller teleurstelling faalde de momenteel zoo in vorm zijnde Hendren en werd na slechts 5 runs gemaakt te hebben door capt. Jameson op het bowlen van Brown gevangen. Daar de tijd nagenoeg verstreken was om nog een beslissing te krijgen, deden de Hampshire batsmen het in de tweede innings kalmpjes aan. Op 80 voor 0 kwam het einde en bleven de drie punten voor de eerste inningsvoor- sprong in Southampton. Door dit resultaat verspeelde de Londensche county de laatste kans op den eeretitel, zoodat er nu nog slechts drie gegadigden overblijven t.w. Yorkshire, Lancashire en Surrey. Yorkshire gaat mooi aan den kop en heeft nu na 17 wedstrijden het fraaie gemiddelde van 94.66. Ook de afgeloopen week bracht den aan staanden kampioenen weer tien winst punten. Eerst meest Derbyshire er met in nings er aan gelooven Yorkshire 423 Derbyshire 128 en 136, terwijl eenige dagen later Somerset er met innings en 150 runs aan ging. De scores van dezen wedstrijd luiden Yorkshire 414 en Somerset 148 en 116. Lancashire bleef eveneens in de running door haar twee wedstrijden met groote meerderheid te winnen. Tegen Gloucester heeft het overigens wel een moment gespannen, doch de tweede innings was het overwicht van Lancashire county groot Lancashire 276 en 334 voor 3. Gloucestershire 246 en 184. Tegen Sussex werd zeer gemakkelijk gewonnen met innings en 144 runs. Sussex 147 en 124 (R. Tyldesley 743)„ Lancashire 415 (Hallows 163). De derde gegadigde voor het kampioen schap behaalde een mooie overwinning op het vrij sterke Hampshire. Ondanks de af- we^gheid van Jack Hobbs scoorde de Lon densche county 272, welk totaal door Mead c.s. met 2999 werd beantwoord (Mead 115 not out). De tweede Surrey-innings leverde 257 op, waarna Hampshire dank zij Geary (652) voor 148 aan den kant werd gezet. Kent speelt dit seizoen zeer wisselvallig; De eene week zijn de batsmen bijna niet uit te krijgen, de andere volgt er collapse op collapse. De afgeloopen week was het weer treurig. Tegen Northamtonshire werd met 44 runs verloren. De totalen waren Northampton shire 202 cn 114. Kent 179 en 93 (Clark 4—33 P. A. Wright 2—24). Ten slotte eindigde de ontmoeting Ox fordCambridge onbeslist, terwijl de wed strijd Gentlemen (amateurs) versus Players (profs.) in een onverwachte zege voor de Gentlemen, eindigde. Een volgende beschou wing hierover meer Ie klasse. B Utrecht: U.Z.C. I—G.Z.C. I Utrecht: U. Z. C. II—IJ. II 2e klasse. 0—8 1—0 A Berg op Zoom: Juliana IH. Z. P. C. I 0—4 C Zwolle: w. Water IZ. P. C. 22 Res. 2e klasse. B Leiden: L.Z.C. II—G.Z.C. II 0—2 Onder reusachtige belangstelling, grooter zelfs dan wij ooit op een Haarlemsch Zwem feest zagen en zeer goed weer, hield de Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Water ratten" gisteren haar Nationaal Zwemfeest in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Kleverlaan te Haarlem. Vrijwel precies op tijd werd met het pro gramma begonnen en wel 25 M. vrije slag voor jongens en -meisjes tot en met 13 jaar, adspirant-leden van „De Waterratten." De uitslag luidde: 1. H. G. Jager Jr., 17 4 5 sec. 2. J. van Hemsbergen, 18 1/5 sec. 3. N. Hölsken, in 21 3 5 sec. 4. Nico de Vries in 23 1/5 sec. 5. Henk de Graaff in 24 2 5 sec. Voor de meisjes was de volgende uitslag: 1. Greta van Norden in 22 1 5 sec. 2. Pouwtje Jager in 25 sec. 3. Marietje Boot in 25 3 5 sec. Als volgend nummer kwam de 100 M. rug slag voor dames, vrije deelname, om het kampioenschap van Haarlem. Na een span- nenden strijd werd: 1. J. Otto van IJ, in 1 min 46 3/5 sec. 2. C. de Bont van IJ, in 1 min. 51 3 5 sec. 3. A. Meyer van D.W.R. in 1 min. 59 sec., die dus tevens kampioen van Haarlem werd. Een aardige strijd was ook dc 50 M." schoolslag voor meisjes van 1316 jaar, adspirant-leden van D. N. R. De uitslag luidde: 1. Greta van Norden ir. 54 3/5 sec. 2. Henny Spel in 57 1/5 sec. 3. Truus Cramer in 57 3/5 sec. 4. Gretha van Galen in 57 4,5 sec. 5. Liesje Huykman in 60 2/5 sec. Thans kwam wel een van de hoofdpunten van het programma n.l. estafette 4 X 25 M. wisselslag voor heeren, nationaal, om den zilveren Miss Blanche Beker. Na een.prach- tigen strijd,spannend van begin tot eind, werd D. W. R. onder luid applaus eerstaanko- mende voor het IJ. Dc juiste tijden zijn: 1. D. W. R. in 1 min. 5 3/5 sec. 2. Het IJ in 1 min. 7 scc. De ploeg van D. W. R., die haar eigen record maar even mei 9 15 sec. verbeterde, bestond uit dc heeren: C Vrugt; A. Diezen- berg; A. H. de Bruyn Jr en H. van Keulen. Eëhalve de wicselbeker en een verguld zil veren clubmedaille, benevens 4 draagmedail- j les, veroverde D.W.R. hiermede tevens den extra-prijs voor eerstaankomende Haarlem- sche club het „Waterratten-Clubbord. De 50 M. vrije slag voor heeren „Water ratten," die nog nimmer een prijs wonnen in open water, had het volgende resultaat: 1. A. H.-Kooy in 40 3,5 sec. 2. C. de Bruyn in 40 4/5 sec. 3. P. Wapsira in 42 2 5 sec. 4. J. Kroon in 44 1/5 sec. De extra-prijs voor den eerstaankomenden „Waterrat" boven 30 jaar, werd behaald door A. van Aken in 47 1/5 sec. Een nieuw nummer vo<jr zwemfeesten was de estafette 10 X 25 M. vrije slag voor dames boven 16 jaar, vrije deelname, om het zilveren „Spruitenburg-schild" als wissel- prijs. De uitslag luidde: 1. Het IJ in 3 min. 30 4/5 sec. (buiten mededinging) 2. D. W. R. in 3'min. 42 15 sec. 3. De Delft in 3 min 52 sec. De extra-prijs voor de eerstaankomende Haarlemsche ertfb werd gewonnen door D. W. R. Een spannende strijd was eveneens dc 50 M. vrije slag voor jonger.s tot 16 jaar, adspi rant-leden van den H. Z. B. vrije deelname, om het kampioenschap van Haarlem. Het resultaat was: 1. S. v. d. Meer, D. W. R. in 33 1/5 sec, (Kampioen v. Haarlem). 2. J. A. Hoppe, D. D. in 36 sec. 3. C. Visser, D. W- R. in 39 sec. 4. C. Zeeman, D. W. R. in 30 2 5 sec. De heer C. P. Smits van het IJ, die buiten mededinging meezwom, maakte een tijd van 35 sec. Er volgde weer een mooi nummer: 100 M. schoolslag voor heeren, vrije deelname, om het kampioenschap van Haarlem. Door deel name van eenige IJ-menschen was dit num mer werkelijk zeer spannend en de Haarlem mers hebben het er lang niet 6lecht vanaf gebracht. Men bezie slechts den uitslag. 1. R. Wijss, IJ, 1 min. 26 sec. 2. C. H. Vrugt, D. W. R„ 1 min. 32 2 5 sec. 3. J. J. Molenaar, H. P. C„ 1 min, 34 3 5 sec. 4. C. Weber, IJ, 1 min. 36 sec. De heer C. H. Vrugt behaalde dus hei kampioenschap van Haarlem als eerstaan- komend lid H. Z. B, en als extra prijs een wisselbeker, aangeboden door de N.V. Droste's cacao- en chocoladefabriek te *Voor de 2de klasse competitie (Dames) van bovengenoemden Bond werd Vrijdagavond in Obelt te Amsterdam de return-wedstrijd ge speeld tusschen de Y- en Zignea-dames, Om p.l.m. 834 uur fluit de heer Markus dc •ploegen in het water. Al onmiddellijk na den btginworp doen de Y-dames een gevaarlij ken uitval welke echter wordt atgeslagen Zignea probeert hetzelfde ook eens, noch haar voorhoede blijkt niet het noodige door zettingsvermogen te hebben. Het Y daaren tegen neemt meer en meer de overhand en het Zignea-doel ontsnapt meerdere malen ternauwernood aan doorboring. Eindelijk dan ook moet de Zignea achterhoede voor den zwaren druk zwichten en na een vlug gen goeden aanval neemt Y de leiding, wei;; schot echter wel houdbaar was voor nu;, van Abs. Door dit succes aangemoedigd, komen de Amsterdamsche dames geweldig opzetten en hebben spoedig weder succe- met een onhoudbaar hoekschct. Nog eenige aanvallen van Zignea, welke geen resullaa; opleveren en het is rusten. Na de pauze schijnt Zignea andere plan nen te hebben en neemt geruimen tijd het spe! ir. handen. Tegen het einde blijkt Zignea een weinig uitgespeeld en oefenen dc Y- dnmes weder een grooten druk uit op het Haarlemsche doel. Vóór het eindsignaal klinkt, komt in den stand echter geen ver andering meer en de Y-dames hebben een verdiende 20 overwinning behaald. Door deze overwinning op Zignea zijn de Amster damsche dames zoo goed als zeker no. 1 ge werden van hare afdeeling. Er rest nog één wedstrijd en wel tegen het zwakke Water lelie I. Wordt deze gewonnen dan is het V definitief kampioen. De ranglijst van deze afdeeling ziet er thans als volgt uit: Y I 5—4—0—1—8 11—2 1.60 H P. C. I 4—2—1—1—5 8—3 1.25 Zignea I 4—1—1—2—3 6—6 0.75 Waterlelie I 3—0—0—3—0 1—15 0.— Het is circa 8 'A uur als mevr. Happel be ginnen laat. Dadelijk is het Y in de meerder heid. Dit blijft eenigen tijd zoo. Men weet het echter niet' in een doelpunt uit te druk ken. Onverwachts weet mej. M. Otto met een goed schot haar club de leiding te be zorgen. Met 10 voor het Y komt de rust. Na rust is het spel veel beter, ook van de H. P, C.-dames. Even heersebt er een mis verstand en daar weet mej. Meier van te profiteeren en vergroot den voorsprong 2—0. Nu zette H. P. C. er alles op om tegen- puntjes te maken. Er ontstaat een felle doel- worsteling voor het Y-doel. Mej. Doemen bemachtigt den bal en schiet keurig in. 21. Met dezen stand komt het einde. Om 834 uur fluit scheidsrechter Bierlce be ginnen. Bij het begin is H. P. C. het meest in den aanval, en er wordt goed gecombi neerd. Als nog slechts korten tijd gespeeld is, krijgt G. Braam den bal goed toegespeeld. Hij maakt er dan ook een dankbaar gebruik van 10. Langzamerhand wordt het A. Z.-doel aan een belegering onderworpen, wat tengevolge heeft dat G. Braam nummer 2 scoort. Spoe dig hierna is het rust. Na rust is er een oogenblik van A. Z.- overwicht. Daarna wegen beide partijen tegen elkaar op. Het spel wordt hoofdzake lijk op het middenveld gespeeld. Plotseling krijgt J. Moolenaar den bal prachtig toege speeld door Braam en hij maakt er met een mooi schot 30 van. In dezen stand komt geen verandering. R.K. DAMGENOOTSCHAP „SEMPER AVANTI (Distr. Rotterdam). Onder auspiciën van den Ned. R. K. Dambond werd dezer dagen bovengenoemd genootschap opgericht. Zonder nu hef nut van de R.K. sport beweging als middel tot vorming van flin ke, lichamelijk gezonde mannen te. willen verkleinen, heeft onze tijd nog meer be hoefte aan heldere koppen, welke door rustig denken, in hunne omgeving een in vloed ten goede weten uif te oefenen. Juist als hulpmiddel om deze cateorie van menschen te verkrijgen, blijkf de ern stige beoefening van het dam- en schaak spel als ontspanning een verrassend nuftig effect te geven en kunnen deze spelen, welke voor dc katholieken, met hun drang naar gezellig, broederlijk samenzijn, als een niet genbeg te waardeeren middel tot onf- spanning worden aanbevolen. Het streven van den Ned. R.K. Dambond I verdient in dit opzicht dan alle lof en mc- dewerking en is de oprichting van het dam- genootschap „Semper Avanti" een daad, welke de verwezenlijking van het doe! van den R.K. Dambond, n.l. het damspel als middel tot ontspanning onder de Roomsch- j Katholieken, meer bekend fe maken," zal I bevorderen. „Semper Avanti" wil trachten dit doel o.m. te bereiken door het houden van een wekelijkschen clubavond, waar de leden ge legenheid zullen hebben onder bekwame leiding zich met de finesses van hef spel vertrouwd te maken. Hiertoe heeft het ge nootschap zich de vaste medewerking we ten fe verzekeren van den hoofdredacteur van „Ons Damblad", officieel orgaan van den Ned. R.K. Dambond. Hedenavond zal deze, de heer H. Re- gouw, reeds een simultaan-séance voor de pas opgerichte vereeniging gevet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7