GROOTE INVENTARIS-U TVERKOOP 'VEREN? VERBOUWING EN UITBREIDING G. ii. m op: jÏLÏ/oïï: COLBERT-COSTUUM f 55 - 68 80 MANTEL- f 6B - 73 - 85 SCHERMEN. de schermwedstrijden te VOETBAL. R. K. V. „Zwaluwen". CRICKET. HAARLEMSCHE CRICKETBOND. R. en W. IB—R. C. H. II. KORFBAL. LAWNTF.NNIS. SCHIETEN. ZV/EMMEN. KLEINE HOUTWEG 5 TEL. 12225 Asie vuorrduigd SiöFftnl w rden om per üfiöter en per Coupon en alle voorradige REGENJASSEN en REGENMANTELS tegen InvetnfaHs-prijs UIT VERKOCHT. ZANDVOORT. Om den Sumatra-Beker. Onder zeer gunstige weersomstandigheden Aebben gisteren voor de achtste' maal de schermwedstrijden plaats gehad te Zandvoort op het terrein van het Kurhaus. Er was veel belangstelling. De volgende equipes bonden den strijd aan, de Amsterdamsche Schermclub, de H. B. M., de Leidsche Schermvereeniging, Schermzaal Giandomenici, Schermzaal Paoli, de Haagsche Schermbond, de K. O. O. S. B. en de vereeniging St. Michael. Als jurypresidenten fungeerden de scherm- leeraren Ch. Aerts, Paoli, v. d. Nieuwe Gies- sen, Van Hulssen en de heer M. Zeldenrust. Reeds bij de voorwedstrijden viel het bij zonder sterke schermen op van de vertegen woordigers van St. Michael en zaal Aerts, van de heeren Tukker, en D. de Jong, De sabelkampioen boekte 2 nederlagen, n.l. tegen de heeren Brouwer en Van Heulekom, terwijl hij er in slaagde op het kantje af van D. de Jong met 4-3 te winnen. De uitslagen van de eerste ronde waren als volgt St. Michael slaat zaal Paoli met 16-0 K. O. O. S. B. slaat de H. B. M. met 10-6 Amsterd. Schermclub slaat Leiden met 13-3 de Haagsche Schermbond slaat Zaal Giandomenici met 14-2. Van de 2e ronde St. Michael slaat den K. O. O. S. B. met 12-4; Leiden slaat zaal Giandomenici met 11-5 de H. B. M. slaat zaal Paoli met 12-4 Amsterd. Schermclub slaat den Haagschen Schermbond met 12-4. Van de 3e ronde St. Michael slaat de H. B.M. met 97 K.O.O.S.B. slaat zaal Paoli met 151 de Amsterdamsche Schermclub slaat zaa! Giandomenici met 88 de Haag sche S.B. slaat Leiden met 12-4. Bijzondere vermelding verdient de partij tusschen de heéren Tukker en Fraterman, die voor wat spel en correctheid betreft, bo ven alle andere partijen uitblonk. Frater man verloor met 43, nadat hij een 30 achterstand had ingehaald. Een der spannen de matches was die tusschen de Amsterdam- sche Schermclub en zaal Giandomenici, waarin de eerste vereeniging slechts door 1 reffer minder te ontvangen zegevierde over de werkelijk sterk schermende jeugdige ver tegenwoordigers van zaal Giandomenici. De uitslagen van de voorwedstrijden wa- ren als volgt Groep I 1. St. Michael, 37 gew. partijen; 2. K.O.O.S.B., 29 gew. partijen 3. H.B.M. 25 gew. partijen 4. Zaal Paoli, 5 gew. par- tijen. Groep II 1. Amst. Schermclub, 33 gew. partijen 2. Haagsche Schermbond, 30 gew. partijen 3. Leidsche Schermvereeniging, 18 gew. partijen 4. Zaal Giandomenici, 15 gew. partijen Voor de finale classificeerden zich de Am sterdamsche Schermclub en St. Michael. Bij deze finale fungeerden als jurypresidenten de heeren A. E. W de Jong en M. Zeldenrust, daarbij geassisteerd door de schermmeesters Ch. Aerts, F. Paoli, C. van de Nieuwe Gies- sen en K. van Hulssen. Deze jury was zeer competent en het is te verwonderen dat en kele schermers van St. Michael, toen het hun iets minder voor den wind ging, hun misnoegen, over volgens hen minder juist ge nomen beslissingen niet onder stoelen of ban ken staken. De schermer Nederpelt vergat zich zoover, dat hij zich in zijne laatste partij niet meer verdedigde en zich opzettelijk liet treffen. Een zeer laakbare handeling, waar voor het hoog tijd wordt, dat strafbepalingen in het leven worden geroepen. Een schermer dient in iedere partij zijne kansen zoo goed mogelijk te verdedigen. Het begin was voor Amsterdam niet be moedigend. Brouwer zette in met een 40 nederlaag tegen Schrurs, terwijl de uitste kend schermende Fraterman en Nederpelt ieder voor eene Haagsche winstpartij zorg den waartegenover de zeer goed scher mende Amsterdammer de Vries eene 42 overwinning op Lugtenburg stelde. Op de helft van de match werd de stand 44 hierna raakten de Haagsche schermers er uit, terwijl de Amsterdammers beter op dreef, kwamen. Vooral Driebergen bleek voor de Hagenaars een groot struikelblok; alhoewel Zijn stijl minder mooi is, weet hij de hem ge boden kansen te benutten. Beter voldeed de stijl van de Vries, die werkelijk goed sabel- spel leverde. De Amsterdamsche schermclub won den beker met 11 gewonnen partijen (W. Brouwer, J. de Vries, W. Driebergen ieder 3, F. van Heukelom 2 gew. partijen) 35 ontvan gen, en 49 gegeven treffers, waartegenover St. Michael stelde 5 gewonnen partijen. Secretaris: J. C. KRUIJVER Jr., Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel nieuws. Agenda der belangrijke ledenvergade- op Donderdag 16 Juli a.s. te 8 uur in de St. Joz. Gez. Vereeniging, Jansstraat 59. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stuiken. 4. Installatie nieuv/e leden 5. Verslag vergadering D. H. V. B. 6. Huldi ging feestcommissie. 7. Veer tzetüng dis cussie feetavond. 8. Verkiezing elftalcom missie. 99. Verkiezing Bestuur. 10. Rond vraag en sluiting. Toonf door uw opkomst, dat ge lid zijt van „Zwaluwen". SERIEWEDSTRIJD VICTRIX II—D.S.S. II 4—1. V ictrix komt uit met 'n versterkt tweede elftal, er wijl D.S.S. aenige invallers elt. Als de scheidsrechter fluit,, trapt D.S.S. af. Al spoedig weten zij, door goed samenspel in de voorhoede, tweemaal te scoren. Victrix brengt den stand op 30, waarna rust in treedt. Na rust heeft D.S.S. een wijziging in de opstelling gebracht, hetgeen wel eenige ver betering bli'kt. D.S.S. trekt dan ten aanval en door een fraai samenspel in de voorhoede, schiet de midvoor onhoudbaar langs 's keepers han den. 31. Ten slotte gaat de linksbuiten van Vic trix er vandoor en door een onverwachts „schuivertje" is no. 4 gefabriceerd. 40. Dan nog wat heen en weer getrap, waarna de scheidsrechter het einde blaast. R. K. V. Z. 4—SCHOTEN 4. R. K V Z. heeft een invaller voor B. Geels, waarna Schoten volledig is. Na circa 20 minuten krijgt Fr. Vossen het op zijn heupen en scoort van het midden =__.o T.an het veld het eerste doelpunt voor Zwa- Lenglen en Borotra hadden in Miss Ryan en punt met een keihard schot, wat den kee- na cen achterstand in de derde per te machtig is en Zwaluwen leidt met 1 set door het nerveuze spel van de Morpurzo, -ust met 2—1. j schitterend herstelden. Miss Ryan dorni- Na de rust ligt den bal spoedig voor de 3e neerde in de nu volgende games geheel en als. Onhoudbaar volleerde en serveerde zij, en dat van tegenstanders als MUe Lenglen en Borotra. Het nam haar partner mee, die steeds beter ging serveeren en met 32 kwamen zij voor, hoewel Lenglen bij 400 op de Morpurzo's service eenmaal prachtig Zuiver door het midden passeerde. Op de nu volgende service van Lenglen kwamen Ryan en de Morpurzo op 4015, één slag van 42 af Een diepe lob over Lenglen heen, onbereikbaar voor Borotra gaat één decimeter out en de servicereturn slaat de Morpurzo in het net, het wordt 33 inplaats van 42. Dan is het ook weldra gedaan met den grooten tegenstand. De laatste kans hebben Ryande Morpurzo gekregen. De laatste blijft teveel achterin, en dat als heer. Scherpe diagonaal volleys schieten keer op keer door de openingen. Frankrijk is heerscher op de Europeesche banen. Van de acht winnaars is in de vijf nummers is er één niet-Fransche Miss Ryan, die met Mile Lenglen het dubbelspel won. *,op gar, vloog door een gat van het'centre- courtnet, zonder dat umpire of linesmen iets hadden gezien. Bij de spelers, in het bijzonder von Kehr- ling en de Morpurzo was een aarzeling merk baar en terecht. Geen appèl was er echter, er werd geen set aangeboden, voor beide partijen een hard gelag, de zoo belangrijke eerste set van von Kehrling en de Morpurzo verloren Een reactie bleef niet uit, het werd 5—5 en gelijk- opgaande tot 99, werd de set nog door de. Franschên uit het vuur gesleept. De tweede set ging echter voor hen verloren. Maar als dan Lacoste prachtig beheerschte skgen laat zien op de meest lastige ballen, iedere situatie redt, komt ook Borotra weer geheel op dreef en in vier sets wordt de partij ge wonnen. De tweede semifinale was wellicht de snelste en beste partij, welke dit jaar gespeeld werd. Sneller dan de beroemde partij van Gobert- Décugis tegen Rahe-Kleinschroth in 1912, veel scherper hoeken namen de spelers in hun volleys. Na harden strijd won de sinds kort gevormde Amerikaansche combinatie (7—5, 5—7, 9—7, 6—4). Verschil in kracht was er eigenlijk niet. Slechts Casey's service, gelijkwaardig met Tilden's camonball service, was een voordeel i van de Amerikanen. De finale was bij lange na niet zoo fraai als de laatste partij. Na een nauw merkbaar overwicht wonnen de Franschên de eerste sets (64, 119). De schitterende services van Casey en het netspel van Hennessey gaf hen de beide volgende sets (64, 62). In de final set is het wederom Borotra, dié het leeuwenaandeel van de aanval in handen heeft. Het gemengddubbelspei bracht een bedrei ging van de Fransche suprematie. Mile lijkt ae UVCX yraJ.UiJ.Hg ICfcUö iiUCA,» y t4.il 2* in dé tweede set wordt het 62 en 40 in de derde. Zeven games achtereen Dan zetten Hadi en Fyzee er nog eens alles op. Een prachtvolley van Hadi op den return van Kool geeft 41, een love game op van Lennep's service 42, nog komt er een kans voor 53 als de Hollanders reeds 52 gemaakt hebben, maar deze kans gaat teniet en met een double fault van Fyzee gaat de partij uit als een nachtkaars Met den rr oreelen voorsprong,met een cijfer voorsprong dus werd de derde dag ingezet. Een ongekende publieke massa (een uit drukking, welke men totnVtoe nooit bij tenniswedstrijden bezigde) was getuige van twee fiksche overwinningen der Hollanders. Aan alle 'kanten was het centrecourt om zoomd door een dichte haag publiek, naar schatting een vijfduizend man. Voor het Casino lange rijen auto's met bezoekers uit Den Haag, Amsterdam, Rotterdam en J andere plaatsen. Zoo leverde het om een goaltje, hetwelK haar itort voor net einde, gelukt als haar linksbuiten handig van een misverstand zijner tegenstanders weet te profiteeren 41. Na nog eenige Nereus aanvallen klinkt het eindsignaal, en de H. V. G. B. Juniores hebben verdiend ge wonnen. Na deze ntmoeting heeft dadelijk de wedstrijd i Nereus I H. V. G. B." I 1—2. plaats. Indien Nereus wint is zij zoo goed als ze ker kampioen, wint H. V. G. B. of speelt slechts 00 gelijk, dan is het lang verwachte ideaal haar deel. Ah de heer An thorn beide ploegen te water fluit zien wij de volgende gezichten Nereus I. J. Hartog. C. Huig. C. Zethoven, J. v. d. Berg. L. G. Brouwer, D. Weeder, H. Engel O Noord- wijksche Casino inderdaad het aspect van j H. F. v. Luijken J. J. Brouwer P. v. Ommeren een sportief centrum. j A. Loos. Twee drie sets overwinningen Iets, wat J- L. v. Dorp. W. P. v. d. Boogaardt niemand had durven gelooven na het welis waar verdedigende spel van Fyzee tegen van Lennep, maar waarbij het naaldscherpe pas- A. Boeree. H. V. G. B. I. maal achter den keeper, 31. Even voor tijd maakt Zwaluwen nog een 4de doelpunt. Daarna nog eenige aanvallen van Schoten en het is tijd. R. C. H. 77, waarvan J. Maarsse 14: C. Kuyl 27. Bowlingcijfers: J. Adriaaans 618; J. Faber 012; G. de Vries 124; F. v. Aken 3—12. R. en W. 164. Ex'ra's 10. L. Wijboer 21, J, Adriaans 31; J, Mar- chant 16; Faber 27; J. de Puze 21; J. v. d. Boogaard 13. Bowlingcijfers: J. Docts 4—59; J. Maarte 030; D. Tel 342; H. Scheeu 118. R. C. H 68. H. Scheeu 14; T. Snelleus 24. Bowlingcijfers: J. Adriaans 320; G. de Vries 218; Faber 415; F. van Aken 03. Vrijdag 1.1. 10 Juli speelde de afd. B. St. Agnes HaarlemS'. Rosa, Haarlem. Gewonnen door St Rosa. 70. Zondagavond 12 Juli, afd. A, speelde St. Anna, HaarlemSt. Agnes, Heemstede, Gewonnen door St Anna 32. De medailles worden vanaf Dinsdag 14 Juli geëtaleerd bij de firma J, J, Driessen, Anegang. KRINGWEDSTRIJD. Onder begunstiging van zeer mooi weer werd de wedstrijd voor burgerwachten in den Kring Haarlem gehouden op de banen te Overveen. Zooals te verwachten was is de opkomst goed geweest en is er weer hard gewerkt moeten worden om een prijs voor het korps of personeel te bemachtigen De commandant van de burgerwacht Haarlem, Jhr. Q. v. Lennep, heeft weer groote be langstelling in dezen wedstrijd getoond, door langen tijd op de banen te vertoeven. Het w#s er gezellig en druk. De voor- loopige uitslag is als volgt: Korpswedstrijd Veteranen: 1. Haarlem 251153; 2. Bloemendaal 244149. Korpswedstrijd klasse A.: 1. Bloemendaal 240132; 2. Haarlem II 233151; 3. Haar lem I, 227—142. Korpswedstrijd klasse B.: 1. Bloemendaal 229—169; 2. Schoten 222—179; 3. Haarlem III. 220—165. Korpswedstrijd klasse C.: 1. Bloemendaal 218—219; 2. Velsen 197—198. Personeel Veteranen: 1. C. Lindeman 45 21. 2. A. Hekker 4522; 3. C. v. d. Vossen 44—17; 4. P. Langendonk 4418; 5. N. v. Keulen 4419. Klasse A.: 1. J. Mulder 4816; 2. W. Faase 4519; 3. A. Jansen 4521; 4. F. v. Pelt 4522; 5. A. v. d. Ploeg 4416; 6. H. Meester 4420; 7. J. v. Keulen 4437; 8. H. J. v. Tongeren 4319; 9. J. Jansen 40 29; 10. T. Mooijekind 3921. Klasse C.: .1. A. Lagendijk 4324 2. H. Klauwers 4330; 3. A. Wezenaar 4130; 4. Hugtenburg 4024; 5. Duin 4025; 6. J. v. Noordt 4029; 7. A. Thijssen 4031; 8. Handgraaf 3923; 9. A. Smit 3933; 10. J. Schrijver 3830. De prijsuiireiking zal op nader te bepalen datum plaats hebben. WIMBLEDON. Vanaf het jaar 1919, toen Suzanne Lenglen in de challenge round, de vroegere kam pioene Mrs. Lambert Chambers sloeg, ziet het Engelsche publiek steeds uit naar degene, die de Franfaise een nederlaag zal! toebren gen. De geruchten, dat zij overspannen was, en dat de rustkuur haar spel in het geheel geen goed gedaan zoud hebben leken niet van waarheid ontbloot. Hoewel dezen winter in de Rivièra zelden in enkelspel uitkomend, waren haar succes sen niet zoo overtuigend als vroeger. Aan het zomerseizoen met de vele zware internationale wedstrijden heeft Mile Lenglen een serieuse oefentijd laten voorafgaan. lede ren dag werd zij door eenige spelers van naam getraind. Nog beter zou haar balcontróle worden. Het sterk defensieve spel, hetwelk zij tegen sterke tegenstandsters immer speel de, maakte plaats vooreen aanvallender spel. Resultaten bleven niet uit, van speelster, die in Frankrijk reeds, „hors concours" geclassi ficeerd staat, werd Mile. Lenglen een speel ster, die in staat was menig deelnemer te Wimbledon te slaan. In de gespeelde partijen was het dan ook niet de vraag, of zij in twee sets zou winnen, zelfs niet hoeveel games haar tegenstandster zou maken, neen, men vroeg slechts, of haar tegenstandster wel één game zou halen De vijf gespeelde partij erf van twee sets elk, leverden maar vijf verloren games op. Twee Engelsche sterren, Miss Mac Kane en Mrs. Blamish verloren beide met 60, 60. Ditmaal was het de jeugdige Joan Try, die de eer der Engelsche tennissers op hield. Verleden jaar nog niet sterk genoeg geacht om te Wimbledon uit te komen, dong zij dit jaar mee en bereikte de finale Inderdaad een schitterende revanche. Zij is een speelster met snelle slagen, de „running drive" is een van haar sterkste slagen, op elke bal loopt ze. Vooralsnog is zij door onvoldoende techniek nog niet in staat om MUe Lenglen te bedreigen, hetgeen niet wegneemt, dat de laatste haar een speel ster met groote toekomst noemde. Inderdaad is zij jong genoeg (19 jaar) om zichzelf tot de beste speelsters ter wereld op te werken. Zelfs, MUe Lenglen, die 27 jaren telt, ge ven de groote critici nog een flinken tijd om haar suprematie te handhaven. Het heerendubbelspel bracht eveneens een Fransche overwinning. In de semifinales speelden Lacoste en Borotra tegen von Kehr ling en de Morpurgo, in de andere helft Casey en Hennessey tegen Cochet-Brug- nom. De eerste partij leverde een eigenaardig incident. Het schitterende volleeren van von Kehrling en de forceerende drives van de Morpurzo gaf hen winningstroke van de eerste set bij 54, 3040 op Lacosta's service. Een diepe lob dreef de Franschên terug, de geweldige smash, welke Borotra HollandVoor-Indië voor den Davis Cup Holland in de finale. De Davis Cupwedstrijden spelen dit jaar in de internationale wedstrijden wel een groote rol. Na de eerste twee ronden resp. van Tsjecho-Slowakije en Zweden gewon nen te hebben, is Holland er in de halve eindstrijd tegen Voor-Indië in geslaagd even eens te winnen, zoodat, waarschijnlijk de volgende wee^ reeds de finale tegen Frank- rijk> dat dezer dagen van Engeland wint, gespeeld zal worden. Alvorens tot een beschouwing van den wed- strijdover te gaan, brengen wij nogmaals naar voren de gunstige omstandigheden, waar onder de Da*us Cupwedstrijden dit sei zoen voor Holland verloopen zijn. Drie wedstrijden, alle drie thuiswedstrijden. Het belang hiervan onderschatten wij zelf zeer dikwijls. Maar de buitenlanders, die te Noordwijk speelden, zullen zonder uitzon dering verklaren, dat men eenige dagen op de banen' gespeeld moet hebben om be hoorlijk zijn spel te kunnen ontwikkelen tegen een speler, die zich op deze banen, waar het bijna altijd waait en waar het licht door de duinen zoo scherp is, thuis gevoelt. De groote factor van de 41 overwinning op de Voor-Indiërs is wel geweest het ont- seeren van de Voor-Indiërs voor Kool toch het ergste deed vreezen. Hoe schitterend hebben de Hollanders zich geweerd. Kool's vooropgezet plan om van het net zijn overwinning te behalen gelukte vol komen. Vanaf de baseline hield hij de rally nauwelijks vier of zes slagen vol. Zoo snel mogelijk naar voren komend, gelukte het hem bijna steeds den bal af te maken. De snelle gravel baan, sneller dan het gras, waarop Fyzee ontegenzeggelijk sterker speelt, belette Fyzee zijn scherpe passings te geven. Zoo goed dekte Kool het net, dat een pas sing van zijn tegenstander tot de zeldzaam heden behoorde. Met 75, 61, 64 werd Holland in behouden haven gebracht, de over winning was een feit Enorm enthousiasme bij het publiek,. Daverende toejuichingen van de spelers volgden. Op de laatste partij moest gewacht worden daar van Lennep later kwam dan verwacht wérd. Mohan Lal heett het hard te verant woorden gekregen (Tegen de snelle drives van den Hollander. Na een rally vanaf de base line was het steeds Lal, die capituleerde hoe snel ook sommige van zijn forehand slagen de hoeken inschoten. Men voelde, dat van Lennep de meerdere was. Na de eerste set met 62 gewonnen te hebben werd het in de tweede 54. Bij dezen stand kreeg Lal een kans voor 55, waarbij hij een voor van Lennep onbereikbare pas sing een centimeter out sloeg, werd het 64. Een gevaarlijke klip was hiermee omzeild In de tweede set was het direct 50. Ge weldig hard waren van Lennep's kogels. Tweemaal dreef hij deti bal in denzelfden hoek en als Lal item de derde maal in de andere hoek verwachtte, kwam de bal nog scherper in den zelfden hoek, aldus onhoudbaar op de „wrong leg" gespeeld. In de derde set op 50 komend leek de overwinning nabij. Een inzinking van van Lennep volgt dan, Lal voelt nog een. kans., feller dan ooit speelt hij, fraai volleerend for ceert hij 55. Zou de Voor-Indiër nog op halen Zou van Lennep weer een van zijn beruchte inzinkingen krijgen De volgende games brachten niet een be vestigend antwoord van Lennep, het gevaar realisecrende,dreef hij den bal met groote snel heid de hoeken in, twee games volgden snel op eikaar en met 75 kwam het einde nog verrassend snel. Nu tegen de Franschên, die naar alle waarschijnlijkheid van Engeland te East- buorne winnen zullen (de eerste dag bracht reeds een 20 voorsprong voor de Fransche). Van Borotra en Lacoste kwam reeds een toezegging om in Holland deze finale te komen spelen. Het wachten is nog slechts op een bevestiging van den Franschên Lawn- tennisbond. Ook hier zal de financieele kwestie een voorname rol spelen. Begrijpe lijk overigens is deze dure wereldcompititie waarom de Franschên aanstonds naar Ame rika moeten trekken om Australië te be kampen. „H. V. G. B.",KAMPIOEN. Gisteren behaalde het eerste zevental der Haarlemsche Zwem en Poloclub „H. V. G breken van Jacob, de captain, die beter dan ÏB." het kampioenschap der derde klasse A, door haar concurent Nereus I te Zaandijk met 21 te verslaan. Bravo H. V. G. B.er, dit is een kranig stukje werk, want Nereus is een niet te onderschatten tegenstander. Wij kunnen u dan ook niet anders, als van harte feliciteeren met dit succes hetwelk U reeds jaren lang telkens weder op het nip pertje ontsnapte, en wenschen U succesvolle promotiewedstrijden, opdat Haarlem einde lijk weder eens een 2de klasser binnen hare muren mag herbergen. Ook H. V G. B. II speelde te Zaandijk een competitie wedstrijd, doch moest ditmaal even als voor eenige weken terug in de Zweminrichting aan de Klsverlaan in de Zaandijkers hare meerdere erkennen. Ter opluistering speelden nog H. V. G. B. III en een adspiranten zevental wedstrijden respectievelijk tegen Nereus III en dito Juniores. Toen de Haarlemmers in hun groote auto met een aantal supporters te Zaandijk arri veerden, was de Zweminrichting reeds gevuld met een talrijk publiek. Allereerst had de Juniores wedstrijd plaats onder leiding van den Heer Anthonie. ooit op dreef was gedurende de laatste weken. Hiertegenover staat, dat bij de Hollanders Timmer ontbrak. O.i. is dit bij lange na niet een verlies van gelijke grootte, gezien het spel van Diemer Kool (invaller) van Len nep. Dit neemt echter niet weg, dat de Hol landers over het geheel uitstekend gespeeld hebben. TDiemer Kool zagen wij na een wei felend begin beter dan ooit, terwijl van Len nep zichzelf na een slecht begin tegen Fyzee geheel herstelde en achteraf beschouwd bijna voor een 50 overwinning had gezorgd. Zaterdag, de tweede dag, werd in een vlotte partij het heerendubbelspel gewonnen. De combinatie der Voor-Indiërs was op het laatste moment weer veranderd, zoodat tegen Diemer Kcol en van Lennep in het veld tra den Hadi en Dr. Fyzee. Na het vertoonde spel achten wij deze combinatie niet sterk. Geen oogenblik werd her uitstekende spel te Wimbledon van een double als Fyzee en Mohan Lal bevestigd door de eerstgenoemde spelers. Qua geheel waren zij beslist zwakker dan de Hollanders bij wien alles vlotte. Het in grijpen van Kool aan het net, de machtige drives van van Lennep brachtén ettelijke malen de handen van het buitengewoon tal rijke publiek op elkaar. Na een bijna overmoedig begin van de Hollanders, een poging die strandde op het prachtige netspel van Hadi. Bij 12 komen de Hollanders los. Een serie van. drives, vol leys en smashes zonder dat de Voor-Indiërs er kansen van krijgen, volgt en weldra is het 42, 't wordt 43. 53, 54 na een pracht- game van Hadi, welke zeer scherp in de hoeken volleert, maar als dan een dubieuse beslissing ten gunste der Hollanders gegeven wordt en tweemaal den bal het net raakt en onbereikbaar er achter valt is het 64. De tweede set geeft nog sterker de meer derheid weer van de Hollanders. Met 62 Nereus JunioresH. V. G. B. Juniores 1—4. Een goed opgezette aanval van H. V. G. B, welke groot gevaar oplevert, wordt afgeslagen Het is echter slechts uitstel, want wederom doen de jeugdige H. V. G. B.'ers een aanval, welke door een goed schot van Fehres succes Na den aanvang bereiken Bouwer en Wee der tegelijk den bal, in welk duel de Haar lemmer zegeviert en de Haarlemsche voor hoede doet een aanval, welke wordt afge slagen. Nu nemen de Nereus menschen den bal over en naderen gevaarlijk het H. V G. B.-doel, doch het schot van Weerde gaat achter. Kort hierop wedei een vinnige aan val, doch voor de 2de maal schiet Weeder backhands achter. Het is echter slechts uit stel, want de Nereus menschen luide aan gemoedigd door het publiek, zijn niet van de Haarlemsche helft weg te werken.. Wederom belandt de bal uit een schot van Brouwer achter de doellijn, doch op advies der grensrechters, wordt corner gegeven Deze goed genomen, wordt afgeweerd en nu werken de Haarlemmers zich uit de knel lende Nereus omsingeling los. Een goed hard schot van Brouwer gaat rakelings over. Even later wederom een gevaarlijke H. V. G. B.- aanval en wij denken de Haarlemmers reeds de leiding te zien nemen als Brouwer alleen voor den keeper voor het inschieten, doch door te lang treuzM"". fraat d"7." "-"ichtkans verloren. Hierna belanut ut udx dij ue cUand- sche miöhalf, welke doorgeeft aan Weecler, door een misverstand vallen de beide Haar lemsche achterspelers Weeder aan, die dan ook zeer snel overgeeft aan den vrijliggen- den Brouwer, die na even opzwemmen met een hard schot in den benedenhoek onhoud baar doelpunt 10. Groot enthousiasme bij de Zaandijksche bevolking, daarentegen een bittere ontgoocheling bij de meegeko men Haarlemmers. Dit duurt echter slechts een oogenblik, want als dan een 00 gelijk spel niet meer verkregen kan worden, dan moet en zal er gewonnen worden. En wordt gespeeld met een vuur, zooals vij nog nooit van H. V. G. B. gezien heb ben. Kort voer rust weet Brouwer, door de bal met 2 handen aan te raken, nogmaals te doelpunten, hetwelk echter zeer terecht niet wordt toegewezen. Onder <woote spanning klinkt het rustsignaal Na de pauze hebben de Haarlemmers hun voorhoede gewijzigd. P. van Ommeren speelt midvoor en Bouwer op de buiten plaats, dit blijkt alras een verbetering, want de aanval len door H. V. G. B. ondernomen, zijn nu veel gevaarlijker. Als Bouwer keurig vrij ge zwommen is en den bal krijgt toegespeeld brengt hij den stand met een hard schot op ge lijken voet 11. Van nu af ontspant zich een verbazend vinnige strijd om de leiding en moet de scheidsrechter menigen vrijen worp uitdeelen. De verstandhouding onder de spe lers blijf echter tot einde toe uitstekend. Als Weeder eens alleen voor den keeper komt, weet Loos nog juist bijtijds in te grijpen en voorkomt een zeker doelpunt. De tijd ver strijkt en de spanning verhoogt naarmate het einde nadert. Eindelijk echter wordt het lot beslist. Bij een algemeenen H. V. G. B. aanval zien wij een doofeen zwemmen van spelers, de bal gaat van man tot man, en voor wij echter weten wat er gaat gebeuren heeft Bouwer met een flink schot den bal in hef Nereus doel doen verdwijnen H. V. G. B. legt zich nu hoofdzakelijk op verdedigen toe en als het einde aanbreekt zijn zij kampioen hunner afdeeling Even vóór het einde werden Bouwer en Weeder wegens een gemaakte fout het water uitgezonden. De heer Anthonie leidde uitstekend. Als tijdwaarnemer fungeerde de Heer G. de Vries en als grensrechters de Heeren A. Bakx en J. v. d. Woestijne. Als captain A. Loos voet aan wal zet, wordt hij op de schouders van het „tweede" in triomf naar de IT. V. G. B. kleedkamers gedragen, waar de cheers niet van de lucht zijn. Na afloop van dezen succesvollen strijd zien wij de ontmoeting Nereus II. H. V. G. B. II. 50, waarin de Haarlemmers de minde ren bleken. H.V.G.B. mist haar keeper N. Boon. Al da delijk na den aanvang ontspant zich een snelle vlugge strijd, De bal verplaatst zich van doel tot doel. Langzamerhand echter nemen de Zaandijkers het spel in handen en door te lang treuzelen van v. d. Berg weten zij door hun rechtsbuiten te doelpunten 10. Even later herhaalt zich hetzelfde spelletje, als Hofmeester zijn tegenstander ongemoeid laat opzwemmen en deze onhoudbaar weet te doelpunten 20. Nu echter verandert de verhouding eenigszins. De H.V.G.B. voor hoede gaat meerdere malen tot aanval over, welke echter geregeld worden afgeslagen. Bij een Nereus aanval stopt Glatz keurig een hard schot'van zeer korten afstand. Aan de andere zijde verdient een schot van H. Bakx vermelding, hetwelk echter rakelings over gaat. Langzaam krijgt Nereus weder een overwicht doch door taai verdedigen der Haarlemmers, wordt voo- rust "een boMntR- meer gemaakt. In de tweede helft, valt ai uaue lijk onstuimig aan, en het Nereusdoel beleeft meerdere benarde momenten. Het schot echter der Haarlemsche voorhoede is niet voldoende om succes te oogsten. Bij een aan val der Zaandammers laat v. d. Berg zijn mar geheel los en wacht met aanvallen, zoodat het .lierdoor ontstane schot Glatz te machtig blijkt en Nereus leidt met 30. H.V.G.B. t. .e- r n rx„ -7 .j j j- tracht nu nog de eer te redden en er wordt heeft 1-0. De Zaanlanders verdedigen uit wanhopig gezwoegd. Gussenhoven doet na opzwemmen een schot, hetwelk rakelings over gaat. Door een misverstand in de Haar lemsche achterhoede weten de Zaandijken wederom hun voorsprong te vergrooten en nu is H.V.G.B. een geslagen zevental. Er volgt een groote inzinking, waarvan Nereus dankbaar profiteert door den stand op 5—0 te brengen. Voor het einde komt hierin geer. verandering meer en heeft Nereus II wel verdiend gewonnen. alle macht, doch moeten voor de rust toch 2 x zwichten, als Fehres door medespelers in staat gesteld wordt te doelpunten. Onder een grooten H. V. G. B. druk breekt de rust aan met 30 in het voordeel der Haarlem mers. In de tweede helft is het wederom H. V. G. B. welke de meerderheid heeft en dit dan ook al spoedig in een doelpunt van Nooij weet uit te drukken 40. Nereus zwoegt nereus III—H. V. G. B. III 0—2. Na bovenvermelde ontmoeting spelen oovenvermelde zeventallen een vriendschap- pelijken wedstrijd, waarin aardig en handig spel te zien werd gegeven. De Haarlemsche voorhoede vooral speelde. .en aardige partij. Overigens waren beide ploegen tamelijk aan elkaar gewaagd met H.V.G.B. voor korte'; poozen iets in de meerderheid. De Zaanian- ders hebben gezwoegd als paarden om ten minste de eer te redden hetwelk hun echter niet mocht gelukken, dank zij het taaie ver dedigen der Haarlemsche achterhoede. Het eerste doelpunt maakt Hoogenbijl uit een goed genomen strafschop, terwijl dezelfde speler ook het tweede voor zijn rekening nam door een goed gericht schot. Het einde kwam tenslotte met een verdiende 20 zege voor H.V.G.B. III. Scheidsrechter was de heer Anthonie. SCHOOLWEDSTRIJDEN. Zaterdag j.i. hield de afdeeling Haarlen van. de vereeniging van Leeraren en Onder- wijzers in de Gymnastiek in Nederland esta-> fette wedstrijden voor de leerlingen der di verse scholen te dezer stede Allereerst moet ons van het hart, dat de organisatie dezer wedstrijden uitstekend in orde was en het be haalde succes is hieraan dan ook zeer zeker voor een deel toe te schrijven. Een succes was dezen middag, niet alleen, dat er wérkelijk door de jeugdige mededingers en diiigsters goede sport geleverd werd, doch de belang stelling was bijzonder groot. Er heerschte dan ook reeds een gezellige drukte in de oude Zweminrichting aan de Houtvaart loen uc heer A. J. Meijerinck een opem gswoow sprak. Spreker was verheugd, dat het aantal deelnemende scholen ieder jaar toenam en bedankte de diverse edele prijsschenksteis en schenkers voor hunne gaven ten bes ie van dit doe' afgestaan. Hierna konden de wedstrijden een aanvang nemen, en waarva wij onderstaand de uitslagen vermelden. 3 x 25 M. estafette voor meisies om; het M. O. Z. diploma. lste prijs School No. 4 ploeg I in 1 min. 19 3/5 sec. 2e prijs Schooi No. 4 ploeg II ir 1 min. 20 3/5 sec. 3de prijs School No. 26 in 1 min. 23 1/5 sec. 4de prijs School No. 7 in 1 min. 24 sec. 5de prijs School No. 8 in 1 min. 24 1/5 sec. 18 Meisjesploegen hadden voor du nummer ingeschreven, terwijl er echter slechts 16 aan aan de start verschene- ,b iv,.. esiateite voor jongens om liet Dr. Merens-diploma. lste prijs School No. 26 in 1 min. 26 1 5 sec. 2de prijs School No. 21 in 1 mi;;. 27 4 5 sec. 3de prijs School No. 22 in 1 min. 35 2 5 sec. 4de prijs Schooi No 1 ia 1 min 37 1/5 sec. 5de prijs School Mo. 4 in 1 min 38 1/5 sec. 6de prijs School No. 19 in 1 mt" 39 sec Na afloop dezer wedstrijden speelde zeventallen uitsluitend bestaande uit leut.,, van aangesloten vereenigingen bij den Ha. lemschen Zwembond een demonstratiëw- strijd polo- Als de heer H. Jager beginnen blaas', zi'. wij de volgende zeventallen tegenover el kaai. Wit v. d. Broek (D. W. R.) C. de Wijs Legenaar (H.V.G.B.) (H. P. C.l B. Moolenaar (H. P. C.) C.'de Bruijn J. J. Moolenaar P. v. Ommen--, (D. W R.) (H. P. C.) (H. V G.B.) T,Faase A.H.d.BruijuJr. A.M.A.Gussenhoven (D. W. R.) (D. W. R.) (H. V. G.B. J. Kodde (H. P. C.) W. Moolenaar v. Aken (H. P. C.) (D. W. R.) A. Boerec 'Blauw (H. V G. B.) Al dadelijk na den uitworp blijkt dat ae Htgeniiitsten verreweg de sterksten zijn en hun aanval heeft dan ook dadelijk succes als de snelle v. Ommeren, zich loswerkt en na een korte rush den bal overgeeft aan den bin nen de 2 M. lijn liggende C. de Bruyn, welke Boeree geen kans gaf 1-0. Reeds vlug hierna wordt het blauwe doel nogmaals doorboord, door een goed hard schot van v. Ommeren 20. Er wordt zeer kalm en rustig gespeeld, en het is zeer goed te bemerken, dat er abso luut niets op het spel staat. Nadat de verhou ding geruimen tijd ongeveer gelijk was, breekt de rust. aan. In de tweede helft pakken de blaauwen onmiddellijk beter aan en blijven geruimen tijd in de meerderheid. A. H. de Bruijn lost meerdere harde, goed gerichte schoten, welke gedeeltelijk rakelings langs of over gaan. Echter had deze snelle speler zeer zeker meer succes gehad, wanneer niet eiken toegespeel de bal onmiddellijk in een schot, meestal van zeer verren afstand werd omgewerkt. Kodde in de blauwe achterhoede bewaakt v. Ommeren uitstekend en zet zijn voorhoede gere-ld aan het werk. Langzamerhand echter nemen de witten wederom de overhand en belagen gevaarlijk het doel van Boeree. Vóór het eindsignaal klinkt gelukt het hen echter niet den voorsprong te vergrooten. Het geheel was een aardige, vlugge, doch vooral gerrre delijke wedstrijd. Na afloop der polopartij vergastten Mevr. Venema en eenige heeren het publiek op een aardig nummer springen, hetwelk welver diend zeer in den smaak viel. Alvorens tot de prijs uitreiking werd overgegaan bedankte de heer A. J. Meijerinck den heer Warnier, inspecteur van den Gemeentelijken Dienst der Lichamelijke Opvoeding, voor zijne te genwoordigheid niet alleen, doch ook voo zijn steun en medewerking welke den lieer Warnier steeds voor de zwem^port beschik baar stelt. Voorts richtte spreker eenige woor den van dank tot de polospelers, schoon- pringster en springers, die zoo vriendelijk waren geweest de wedstrijden te komen op luisteren. Hierna ging de heer Bongertman over tot het uitreiken der prijzen, op de hem eige- geestige wijze. Zeer voldaan over dezen vroolijken zwem middag trok men tenslotte weder huiswaarts. oompetities tanden. ,-iangezien H. P. C. te Heemstede het he laas niet is mogen gelukken den eeretitel te beha len, is de stand in hare afdeeling als volgi 2e Klasse Nederlandsche Zwembom1. Neptunes 5 4 1 0 9 111 l.bO Triton 4 2 1 1 5 8—4 1.25 H.P.C. 4 1 0 3 2 5—6 0.50 A.Z. en P.C. 3 0 0 3 0 .2—15 0.— Haarlemsche Zwembond. De competitielijstjes van bovengenoemden Bond zien er momenteel als volgt uit lste Klasse (Heeren). D.W.R. II 3 3 0 0 6 17—0 2.— H.P.C; I 2 10 12 6—-5 1.— H.V.G.B. III 3 0 0 3 0 0—18 0.— 2de klasse (Heeren). H.V.G.B. V 2 1 1 0 3 6—, .50 D.W.R. III 3 1 2 0 4 7—4 1.33 D.W.R. IV 3 1113 4—5 1.— H.V.G.B. IV 2 0 0 2 0 1—6 —0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 8