Verkeersongevallen. DE SPAARNEBANK Dg schoen flanst fraai aan Uwen voet. Zoo gij met Erdal poet- _sen doet. ■poetst licht uit Eerste Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. J Wiel van een auto afgereden. Ongeval te Hillegom. Aanrijding. Het fietsen met kleine kinderen. GEMEENTEZAKEN. De opening van de School- en Kinderwerktuinen aan de Kieverlaan. VOOR DEN POLITIERECHTER. Nederlandsche Maatschappij tot Bev. der Geneeskunst. Middelbare Technische school te Dordrecht. Onderwijzersexamens. R.-K. Mulo. Personalia. St. Vincentius-Vereeniging, Haarlem. Liefdewerk „Stille Armen." Een Vorstelijke gift! R.-K. Mulo-examen. Mulo Examen te Amsterdam. 't Zal niet gaan. Een excursie. M. T. S. Rijwieldiefstal. Een vergissing. Nutskweekschool. Aanbesteding. Baden. Geslaagd. School voor Bouwkunde, versierende Kunsten en Kunstambachten. GEMEENTERAAD. De prijzen van leverbare bloem bollen. Een adres aan den Raad inzake den verkeerstoestand op de Kennemerbrug. SCHOTEN. OVERVEEN. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. VELSEN. HILLEGOM. SANTPOORT. Berichten uit onze vorige Oplage. Ernstig ongeval te Oostburg. De Lever's Zeepmaalschappij. Een vredes-ultimatum. 66 V4 9V2 '41V8 Generaal Feng tegen de Bolsjewisten. De Chineesche en Mexicaansche oorlogsschuld en. De Fransche ontzetbelasting De positie van de Fransche regeering. De Fransche begrooting aangenomen. Engeland en Marokko Een militaire conferentie. Bevorderd van de 1ste tot de 2de klasse 9. L. Bloch, C. Dorsman, G. G. Egas, Char- otte M. Ferguson, P. J. Grevers, Elisabeth M. Menges, W. C. B. du Moulin, A. Schel lens, A. C. J. Schipper, L. H. Tollenaar, W. H. Vermeer, T. L. J. Vreugde, Jeannette A. Vunderink, J. C.'van de Water, E. D. H. Wicherlink, F. Bloemendaal, J. H. van den Booren, Clara J. J. Brinkmann, Hermina J. van Dorp, H. J. Geijl, P. W. Hettema, J. Kruyt, J. Luyten, G. Menalda v. Schouwen burg, Gerardine L. P. Putman Cramer, P. W. Ree, B. J. Rienks, M. J. Senior Coronel, A. B. Vos, F. C. A. Wiesenhaan, H. J. van Zuylen. Van de 2de tot de 3de klasse R. A. Arn- ken, A. Bogtman, C. A. de Braai, S. A. Chits, P. F. Dorhout Mees, G. Giesbergen, A. F. M. Klinkhamer, T. A. v. der Klip, A. J. L. Koning, J. Kuiper, Dora Rodrigues Pe eira, G. G. Sanders, Willemina M. A. Schaeffer, S. R. Smit, H. P. de Vries, Louise H. Zomerdijk, Maria P. Besier, C. T. de Bijll Nachenius, R. P. Cleveringa, R. J. Engelenberg; K. Günther, H. de Koe, Jo hanna F. Kruseman. J. H. Lugt, B. W. v. Mourik Broekman, Catha. C. A. M. Pluim Mentz, H. J. Schouten, M. Spoor, A. v. der Togt, P. v. Wijngaarden, Maria C. v. Zijll de Jong, W. Hartsteen, M. B. Bloch, A. A. H. E. Dazert, I. Dufour, B. Hagen, L. Hesse, H. v. den Heuvel Rijnders, D. W. v. Hout, A. F. In 't Veld, A. H. v. de Kasteele, J. S. Keijser, C. Loeff, N. Maarleveld, J. W. v. der Schuyt, W. H. Struben, P. J. v. Voorst Vader, J. H. Voskuil, J. Wessels, J. Zuidhof. Voorwaardelijk Cornelia M. v. Hooydonk, R. G. Brusse, A. v. Dongen. Van de 3de tot de 4e klasse J. C. Abspoel, R. M. Basoeki, S. J. C. Dunlop, G. Grevers, J. R. P. de Jong, F. Kolkman, W. C. Kors, Johanne M. A. Kruger, A. J. A. C. Noo- teboom, J. A. Oostenbrug, J. H. M. v. Reeuwijk, J. T. C. Schipper, W. T. Schnerr, Elisabeth M. J. v. d. Steur, J. v. d. Steur, A. J. C. A. Ströcker, P. v. Tiel, E. Verwaal, H. E. J. Botje, C. Bultman, E. Cancrinus, H. T. Chabot, H. N. Companjen, C. v. Dongen, J. v. Duin, Alberta, L. P. M. v. Giezen, F. W. de Graaff, J. v. Gulik, C. A. Jeekel, J. C. Jonkhoff, N. A. Kaldenbach, J. T. de Koningh, Jacomina, L. Kruyt, J. Over, R. H. v. Rossum, J. L. E. Servaas, Hester de Vries, G. J. Wolhoff, R.A. M. v. d. Aardweg, A. Baart, A. J. H. Bauer, Gesina G. Blauw, M. L. Deinem, D. G. Dillennius, Sophia S. v. Dorp, Th. v. Eek, J. Gorter, J. G. Groen, G. J. F. Hamel, B. J. Herweijer, J. de Jong, J. G. Mazurel, J. B. Molenaar, G. L. Müller, J. O. Swaving Dijkstra, J. v. d. Vegt. Voorwaardelijk f L. E. van 't Sant, F. J. Freni, Catharina Berghuys. Van de 4e tot de 5de klasse J. A. v. Amelrooy, J. P. v. Baasbank, H. Bartels, Ellen H. W. Beuvery, B. Braat, H. F. Bultman, D. W. de Bijll Nachenius, G. W. Cramer, P. C. v. Houten, G. Kruyt, R. Marsman, B. J. Onderwater, Dina C. Roos, F. v. Rossum, Wilhelmine H. v. d. Tak, E. v. Voolen Gzn., J. A. Bouvy, F. A. Cramer, Anna M. v. Eek, J. P. Hagen, W. Hartsuijker, P. F. Kampers, Maria E. W. der Kinderen, R. v. Meeuwen, J. Mulder H. H. Niesen, Jr., A. J. M. Schaeffer, J. M. v. Steeden, J. H. v. Voorthuysen. Voorwaardelijk C. G. Montauban, Lam- bertha A. Straatsma. HAARLEMSCJE TOONEELVEREENI- GING „VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL Bovengenoemde vereeniging heeft voor haar leden, donateurs en vrienden Zondag 2 Augustus een boottocht naar Utrecht ge organiseerd. Een flink muziekcorps en eenige attracties zullen aanwezig zijn. HET PROVINCIAAL ZIEKENHUIS TE SANTPOORT. We ontleenen van het verslag over het jaar 1924, betreffende het provinciaal zieken huis nabij Santpoort, uitgebracht aan Ged. Staten, het volgende Na een desbetreffend besluit van Provinciale Staten werd in plaats van de 45-urige de 48-urige werkweek bij alle takken van dienst ingevoerd op 4 Juni voor 't verplegend en op 10 Juni voor 't overige personeel. In verband met deze arbeidstijdverlenging werd ook een andere dienstregeling ingevoerd. Een vermindering van de sterkte van het personeel met 50 vërplegepden was van deze maatregelen het gevolg. De verpleegden die daartoe in staat waren, verrichtten verschillende werkzaam heden. De reorganisatie van de verwarmings installatie zal waarschijnlijk voor het komen de seizoen tot stand komen. De gezondheids toestand van het personeel was goed, over het algemeen beter dan in 1923. Bij de in Mei, Juni, November en December gehouden examens, afgenomen door de examencom missie van de Ned. Vereeniging voer psychi atrie en neurologie slaagden voor het eerste deel va.i de 16 zusters 14 voor het tweede deel van de 50 zusters 36 en voor het derde deel van de 56 zusters 46. Opgenomen wer den 622 patiënten 165 mannen en 467 vrouwen. Het aantal ontslagen patiënten bedroeg 334, terwijl 25 verpleegden naar andere inrichtingen werden overgeplaatst. Tegenover het tekort van ƒ30.313.over 1 G3 op de verpleegkosten der zelf betalende patiënten, staat thans een batig saldo van ƒ216.026. De balans per 31 December sluit met een bedrag van activa en passiva van ƒ4.436.724. R. K. JONGEMANNENVEREENIG. Gisteren is door de R.-K. Jongemannen- Vereenigingen van Amsterdam en Haarlem een goedgeslaagde excursie naar het vlieg veld Schiphol gehouden. Ongeveer om twee uur waren de Amster dammers en de Haarlemmers op het vlieg terrein aanwezig. Zij werden rondgeleid door een der bedrijfsleiders, die hun een uitvoerige en interessante verklaring gaf van de tech nische inrichting van de vliegtuigen en het internationaal luchtvaartverkeer. Daarna werd van de gelegenheid om te vliegen gebruik gemaakt. De excursie, die de R.-K. Jongemannen- vereeniging zoo welwillend aangeboden was, heeft haar doel, d.i. belangstelling voor het vliegwezen op te wekken, zeer zeker beant- 1 woord. Vrijdagavond reed tegen zeven uur een luxe-auto op de J,eidschevaart, ter hoogte van dé Edisonbrug. In volle vaart reed de auto langs den weg, toen plotseling net rechtervoorwiel losbandig werd en instede van onder de auto te blijven, op eigen ge legenheid ging rijden en het water inliep. Een geluk voor de auto en inzittenden was, dat de tramrails daar te plaatse langs het water liggen, anders was het geheel het onderdeel waarschijnlijk gevolgd. Nu gleed de wagen een tiental meters langs de rads voort. Een tweede geluk was, dat daar vlak bij de garage van de firma Houtkooper zich bevindt, zóodat de benoodigde ingrediënten spoedig ter plaatse waren en in twintig minuten de auto weer vierwielig gemaakt kon worden. Nu kon ze zich althans van de tramrails verwijderen en de garage bereiken, waarin ze definitief hersteld werd. Het tramverkeer ondervond door dit inci dent eenige vertraging. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur, is het zoontje van den voerman Mijer uit de Zilk, door een wagen overreden. Het ongeval ont stond, doordat het 9-jarig zoontje, dat naast zijn vader op den bok zat, van den wagen gleed en onder een der wielen terecht kwam. Het wiel ging over het hoofdje en een der beenen. Met denzelfden wagen werd de knaap naar Dr. Weduw gebracht, die hem verbond. Zondagmiddag om ongeveer half vier had een botsing plaats tusschen twee auto's op de Gasthuisvest. Het ongeval werd veroor zaakt, doordat de eene wagen van het Groot Heiligland de Gasthuisvest in de ver boden richting opreed zonder waarschuwing. De wagens werden beiden beschadigd. Zondagmorgen om ongeveer 10 uur reed een wielrijder over de Groot Markt. Voor zich, vlak achter het stuur zat zijn drie jarig dochtertje op een daar aangebracht zadel. Toen hij even niet oplette, reed lij een voorbijganger aan, waardoor hij viel, en het meisje zich bezeerde. Naar het St. Elisa beth's Gasthuis overgebracht, werd gecon stateerd, dat het rechterbeen boven den enkel gebroken was. DE VERORDENING OP DE WINKEL SLUITING. In de vergadering van den Raad op 6 Mei j.l. werd besloten de Commissie, bedoeld bij art. 166 der Gemeent w t, uit te noodigen voorstellen te doen, waaroij in de verordening op de winkelsluiting wordt opgenomen een bepaling, waarin verboden wordt het houden van openbarfe veilingen van roerende goede ren des avonds na 8 uur en B. en W. de be- voegdhel4 krijgen van die bepaling onthef fing te verkenen Ter voldoening aan dit verzoek werd door de betrokken raadscommissie ontworpen een nieuw art. 1 bis. Voorts kwam het der Commissie gewenscht voor van deze gelegenheid tevens gebruik te maken om weder uit die verordening te schrappen het thans overbodig geworden art. 15a, bij raadsbesluit van 4 Maart j.l., No. 29, als tijdelijke maatregel met het oog op de internationale bloemententoonstelling ingevoerd. Ten slotte is bij het nagaan der verorde ning nog gebleken, dat bij de artikelen opge somd in art. 11, in aansluiting aan Uwe be slissing van 9 Mei 1923, No. 23, nog moet worden genoemd het toen ingevoegde art. 6 bis. B. en W. 'stellen voor vast te stellen de vol gende verordening tot wijziging der verorde- hing op de winkelsluiting. Art. 1. Tusschen art. 1 en art. 2 wordt in gevoegd een nieuw art. 1 bis, luidende als volgt „Het is verboden, tenzij met schriftelijke vergunning van B. en W., roerende lichame lijke zaken in het openbaar te verkoopen, te veilen, ten verkoop aan te bieden, alsmede om van dergelijke goederen openbare verkoopin- gen te houden of te doeri houden op de dagen en uren, waarop ingevolge art. 1 winkels in het algemeen voor het publiek gesloten moe ten zijn." Art. 11 wordt gelezen als volgt „Voor zoover zulks bij deze verordening niet uitdrukkelijk is toegestaan, is het verbo den op de dagen en uren gedurende welke het volgens de art. 1, 2, 3, 6 en 6bis is verbo den een winkel voor het publiek geopend te hebben, zich in zoo'n winkel te doen bedie nen. Art. III. Art. I5a wordt ingetrokken. B. en W. stellen voor goed te keuren de rekening van de Vereeniging „Kindervoe ding" tot een- bedrag in ontvangst en uitgaaf van 7474.35. De heer W. Vermeer Jr. verzoekt eervol ontslag als leeraar in het boekhouden en han- delsrekenen aan de gemeentelijke Avond school voor Handelsonderwijs. B. en W. stellen voor de volgende ver klaring af te leggen dat het de bedoeling is geweest H. H. M. Zwager, geboren. 15 Augustus 1893, die ge durende het tijdvhk van 3 Juni 1918 tot en met 31 Augustus 1920 zonder schriftelijke aanstelling als leeraar aan de hoogere burger school met 3-jarigen cursus met gewijzigd leerplan is werkzaam geweest, gedurende ge noemd tijdvak als ambtenaar in tijdelijken dienst der gemeente Haarlem werkzaam te doen zijn. De heer H. Wieringa verzoekt eervol ontslag uit zijn betrekking van directeur der Avondschool voor Handelsonderwijs en leer aar aan de le H.B.S. met ingang van 1 Sept. 1925. Zaterdagmiddag om 3 uur zou de opening plaats vinden van de School- en Kinder werktuinen aan de Kleverlaan. Vroegtijdig reeds hadden zich de kinderen verzameld aan de Doelen, waar zij hun ge reedschappen bergen. Hier ook werden zij voorzien van veelkleurige vlaggetjes, waarna zij zich in optocht naar de Kleverlaan be gaven, oorafgegaan door een muziekkorps van werkloozen. Vroolijk marcheerden zij naar hun moes tuintjes, waar zij zich alras aan den arbeid zetten. Het tuintje moest gezuiverd worden van onkruid, verschillende nieuwe plantjes moesten gezet worden enz. Met dubbele zorg moest dit gebeuren, want na afloop immers werden verschillende prijzen toegekend. Onder de genoodigden merkten wij op wethouder Reinalda, den heer E. H. Kre- lage, jhr v. Tets. voorzitter van de Centr. Commissie van School- en Werktuintjes. den heer Weustink, Inspecteur Lager Onderwijs, de heeren Hengeveld, Mclling, Brouwer, Chr. Wolff, wethouder van Schoten, de heeren Wijk en Verkruisen en vele gemeenteraads leden. Mej. Westendorp heette de aanwazigen hartelijk welkom en ging in korte trekken de totstandkoming en de groei van de vereeni ging na. Spr. besloot met den wensch, dat de vereeniging steeds in groei- en bloei moge toenemen, waardoor een uiterst nut tig wer verricht wordt. De heer Reinalda opende daarop de tuin tjes oficieel namens B. en W. Spr. eide, dat groote cultureele kaarde aan den arbeid .yan de vereeniging moest gehecht worden. Zoo veel mogelijk zal dan ook de gemeente, vcor zoover dit in haar macht staat en de omstandigheden het toelaten, dit heerlijk werk bevorderen. Achereenvolgens spraken nog jhr. v. Tets, de heer Weustink, de heer Melling en de heer de Roos. De heeren Melling en de Rcos brachten in het bijzonder dank aan de al de firma's, vereenigingen en corporaties, welke hun steun verleenden. In het bij zonder werd melding gemaakt van den be- tangcloozen arbeid door de leden van den modernen Bouwvakarbeidersbond, die in hun vrij entijd de bergingsloods bouwden. Door de leerlingen van de Kunstnijverheidsschool zal een steenen plaat vervaardigd worden, welke in de loods zal geplaatst worden en waarin het vorengenoemde prachtige staal tje van gemeenschapszin zal worden gebei teld. De heer Weustink sprak de beste wenschcn uit voor den bloei van de vereejjiging en sprak tevens namen den Hoofdinspecteur van het lager onderwijs die door omstondig- heden verhinderd was te komen. Vervolgens gebruikt ende aanwezigen de thee in het in aanbouw zijnde schuurtje. Hierna werden de verschillende tuintjes be zichtigd en na afloop de behaalde prijien aan de kinderen uitgereikt. Het was een enot om te zien hoe de kin deren in hun werk opgingen. Met schop en hark en schoffel verrichten zij hun werk, er geheel in opgaande, De drukte, welke Zater dag heerschte, was voor hen wel ongewoon, waardoor velen hun nieuwsgierigheid niet geheel konden bedwingen, doch er heerschte een orde en regelmaat, die zonder de g- ringste moeite werd gehandhaafd. Inderdaad, zooals reeds door verschillende sprekers werd gezegd, hier wordt dopr de vereeniging een arbëid verricht, welke in de toekomst rijke vruchten zal afwerpen. De vereeniging heeft daarom recht op dankbaarheid, welke zich niet alleen in woorden, doch ook in daden moet toonen. Wij wenschen haar in haar toekomstig enarbeid veel succes. Messenstekerij, Tusschen de families de V, en S. te Heemskerk bestond een soort familie veete, doordat eens een lid van de eerste familie door toedoen van een lid der andere, was veroordeeld. Daarvoor vond bij een ontmoe ting J. de V., de zoon van den veroordeel de, aanleiding tot krakeel met J. C. een ruzie die zoo hevig werd, dat de V. den ander een hoofdwonde oebracht, voor welk feit de V., heden terecht stond. Doordat S. als vermeen met een klomp naar de V. sloeg kwam de klap of steek vrij ernstig aan. Bekl. ontkende evenwel, dat hij S, met een mes zou hebben aangevallen, omdat hij ..nooit iemand kwaad deed". De Officier van Justitie, evenwel van meening, dat de messenstekerij wel plaats gehad zou hebben; ander zou hij S. nooit op een dergelijke wijze hebben gewond. Daarom werd dan ook een boete van 30 subs. 15 dagen geëischt. De verdediger van bekl. mr. P. Donker van Beverwijk, merkte op, dat behalve de belanghebbende S. niemand het mes, waar mee de mishandeling plaats gehad zou heb ben, gezien heeft. Het is zeer goed aan te nemen, dat S., die na het gevecht in een doornhaag gevallen is, zijn wonde daarin heeft opgeloopen. Bovendien heeft iemand die met een mes aangevallen wordt, geen tijd zijn klomp nog uit te trekken. De politierechter achtte het overtuigend bewijs van de misdaad niet geleverd en sprak derhalve den bekl. vrij. Een bontmantel weggenomen. W. J. F. een los-werknan uit Amster dam stond terecht, dat hij te Haarlem in Decembc-r een bontmantel" had weggenomen en die had verkocht voor de somma van 1.50 Deze mantel had toebehoord aan mej. B„ die in de nabijheid van het logement woont, waar F zijn ntrek genomen had en waarvan de houdster den mantel van bekl. gekocht heeft. Bekl. beweert, dat hij den mantel voor 1 tevoren gekocht had. De Officier van Justitie - merkte op, dat dit het bekende verhaal van den „grooten onbekende" was. In aanmerking genomen het feit, dat bekl. reeds 13 maal veroor deeld is geweest, achtte de Officier van Justitie een gevangenisstraf van 6 maanden niet te hoog. De verdediger, mr, Schreürs, achtte het bewijs van den diefstal geenszins geleverd is. omdat in geen enkele verklaring onom wonden van diefstal gesproken wordt. Plei ter acht het waarschijnlijker, dat bekl den mantel hier of daar .opgeschioerd" heeft en concludeerende derhalve tot vrijspraak. Bekl. die van goede herkomst is, heeft een zeer veelbewogen leven achter den rug waarin ook de drank een factor is geweest. De politierechter achtte de opgaven van bekl. zeer onwaarschijnlijk en veroordeelde bekl. derhalve conform den eisch. Ook de logementhoudster, mej. B. H. moest terecht staan, daar zij voor een zoo geringen prijs die mantel gekocht had ter wijl zij kon weten, dat deze veel meer waard was dan 1.50. Mej. B. beweerde, dat zij daarop niet ge let had, daar haar gasten zooveel kleeren aanbrengen die zij. verkwanselen. De Politierfechter meende, dat die klee ren dan ook wel meestal oud en versleten zullen zijn; niemand geeft een nog waarde vol stuk aan een of anderen stakker mee. De Officier van Justitie eischte tegen de logementshoudster een boete van 50. subs. 25 dagen. Het vonnis luidde conform. Prof. Burger afgetreden. Naar wij vernemen is prof. dr. H. Burger afgetreden als voorzitter van bovengenoem de maatschappij en opgevolgd als zoodanig door dr. L. C. Kersbergen, geneesheer-direc teur van het St. Elisabethsgasthuis alhier. Als nieuwe ondervoorzitter is gekozen dr. A. J. A. Thomas uit Baarn. Hef diploma voor werktuigkundige werd behaald door; E. Voet te Haarlem. Geslaagd voor het onderwijzersexamen te Arnhem; S. Hellinga, Haarlem. Te 's-Gravenhage slaagden; A. A. v. d. Berg, Th. J. v. Buchem, B. M. v. Cranen- burgh, Th. v. d. Griendt, te Haarlem. Geslaagd is te Dong-en voor het examen Lager Onderwijs onze stadgenoote Mej. D. Wijtc. De Bijzondere Raad der Sf. Vincentius- Vereeniging alhier, brengt langs dezen weg, haar meesl hartelijken dank, aan den on bekenden Schenker eener gift van 5000 Gulden, ten gunste van het Liefdewerk „Stille Armen", ontvangen. Moge God den Edelen Weldoener, in de ruimste mafe Zijne Zegeningen schenken, moge dit schitterend voorbeeld, navolging vinden, ten behoeve van een Liefdewerk, dat zich belast met hulp te verleenert aan diegenen, welke eerder een zekere welva rendheid genoten, thans door de nood der tijden, in de droevigste omstandigheden ver- kë'erèn en welks beoefening groote sommen gelds kost. Namens den Bijzonderen Raad voornoemd, P. J. VAN KESSEL, President. H. A. C. VAN KEULEN, Secretaris. 's-Gravenhage, 10 Juli. Geslaagd C. M. J. Bierboom, F. M. J. Eldering, A. M. Hulskamp, E. M. Staphorst allen uit Haar lem. Geslaagd voor diploma A, A. M. v. Maas winkel en H. W. ter Poorten te Haarlem. Men .meldt ons; Woensdag 15 Juli as. her denkt den heer H. Reis, politieagent, wonen de Rollandstraat 10, zijn 25-jarig ambts jubileum en hierbij had het politiemuziek- korps het voornemen hem een serenade aan zijn woning te brengen, maar daar de jubila ris op dien datum juist verlof heeft en buiten de stad is, zal deze serenade niet doorgaan. De directie van de „Werf Conrad", heeft aan het personeel bekend gemaakt, dat a.s. Zaterdagmiddag een excursie gehouden zal worden naar het Hoogovenbedrijf te Velsen. Dat deze excursie zeer op prijs wordt ge steld en dat hiervoor reeds veel animo is laat zich begrijpen. Overgangsexamen: Alsnog berichten wij," dat van het tweede studiejaar der afdeeling Scheepsbouwkunde is bevorderd J. J- Meyst, Amsterdam. Bij de politic werd Zaterdag aangifte ge daan, dat een rijwiel hetwelk onbeheerd voor een perceel in de Gr. Houtstraat stond, ontvreemd is. :n Bij een winkelier op de Botermarkt kwam een man iets koopen en gaf een bankbiljet van 10. Na wisseling stak hij èn het biljet èn het wisselgeld in zijn zak. De winkeljuf frouw maakte hem er opmerkzaam op, waar na hij het bankbiljet gaf zeggende, dat het een vergissing was. Waar de politie ver nomen" had, dat dit in die buurt wel eens meer voorkwam, werd de man op aanwij zing aangehouden en naar het bureau over gebracht Een onderzoek wordt ingesteld, Geëx. 5 candidaten. Geslaagd de dames R. Bergema, A. Kieft, M. Kruyt, M. van der Ley en G. Zuidweg. Gistermorgen werd door B. en W. van Haarlem ten Raadhuize in 't openbaar aan besteed: Het leveren van de hoeveelheden anthraciet, turf en petroleum, ten behoeve van gemeentegebouwen en inrichtingen be- noodigd m het tijdvak van den dag der gun ning tot en met 30 Juni 1926. Ingeschreven werd als volgt: G. V. d. Haak Jr., Anthracietmonster A 2.59 per H. L. en monster B 2.35 per H.L., Lange turf 12.95 per 1000 en korte turf 8.75. K. Bouma, Haarlem. Anthraciet 2.15 per IT. L. D. van Leeuwen Haarlem, anthraciet 2.35 per H. L., Lange turf 14.40 en korte turf 12 per 1000 stuks. - Brandstoffenhandel voorheen N. v. Bree- men en Cö. Haarlem, korte turf 7.24 per iOOO stuks. J. Valkman, Haarlem Anthraciet 2.48 per H. L., Lange turf 11.75 en korte turf'ƒ10,25 per H. L. N.iV. Hoenderdo's Brandstoffenhandel. An thraciet monster A 2.35 en monster B f 2.15 per H. L. G. Honing en Zoon, Haarlem, Anthraciet 2.85, Lange turf, 12.50, korte 10.65 per 1000 stuks. D. van Gelder, Haarlem, Petroleum 13% cent per Liter. Frans Perquin, Haarlem, An thraciet 2.20. A. Hoetmer Haarlem, Anthraciet 2.70, korte turf .9,65, lange 12.45 per 1000 stuks. In de afgeloopen weck werden in het douche-badhuis aan den Schotersingel 1104 baden genomen, in dat aan den Koudeniiorn 415; in dat aan het Leidscheplein 806 en in dat aan het Hofdijkplein 772. Voor het propaedeutisch theologie-examen aar. de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde de heer D. Zemel. Naar aanleiding van vele aanvragen om het werk te bezichtigen van de leerlingen, die dit jaar het einddiploma der school ver wierven, deelt de directeur der school mede, dat dit jaar geen expositie gehouden wordt omdat een belangrijk deel van het werk op de tentoonstelling te Parijs is, en dus een te onvolledig beeld van het onderwijs gegeven zou worden. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 15 Juli 1925, des namiddags ten 1V. ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld 1. Mededeeüngen en ingekomen stukken. Verzoekschrift H. Wieringa om eerVol ontslag als Directeur Avondschool voor Han- delsónderwijs en als leeraar le H.B.S. met 5-jarigen cursus. Verzoekschrift W. Vermeer Jr., om ontslag als leeraar boekhouden en handelsrekenen Avondschool Handelsonderwijs. 2. Aanbieding grond Kinderhuissingel. 3. Onderzoek geloofsbrieven opvolger Mevr. E. Bakker. 4-, Verklaring bedoeld bij art. 133, lid 3 der Pensioenwet 1922, S. 240. 5. Primitief kohier Straatbelasting, enz. dienst 1925. 6. Rekening, verantwoording en verslag Vereeniging „Kindervoeding". 7. Woningbouw. 8. Uitgifte grond in erfpacht Leidsche Vaart (Blom en De Vries). 9. Interpellatie-Miezerus betreffende pu blicatie uitbreidingsplan „Phoenixterrein." plannen autobusdiensten. 10. Wijziging verordening winkelsluiting betreffende 'veilingen van roerende goederen. Maandag zijn de leden van den Bond van Bloembollenhandelaren bijeen geweest, ten einde met elkaar te, overleggen, wat gedaan kan worden tegen 'het sterk opdrijven vait de -prijzen der leverbare bloembollen, zoo - rapidt het „Kweekersblad". De. handelswinst is zoo klein geworden, dat voor den handelaar op verschillende soorten geen winst te behalen is, op sommige artikelen wordt verloren. Naar het blad verneemt, is men echter tot geen resultaat gekomen. Elkeen was het er over eens, dat iets lagere prijzen met liet oog op de toekomst gewenscht waren te achten, doch men miste dé bereidwilligheid van te veel handelaren om tot praktische resultaten te komen. De afd, Haarlem van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft een adres aan den Raad der gemeente gezonden, inzake den verkeerstoestand op de Kennemerbrug, waarin verzocht wordt het daarheen te wil len leiden, dat in het belang van het pu bliek en de bestuurders van de diverse transportmiddelen, ten spoedigste een an dere regeling bij genoemde brug wordt ge troffen. DE HUIZEN VAN „SINT BAVO". De gemeenteraad van Schoten besloot in zijn laatste vergadering zich garant te stel len voor een aan de woningbouwvereniging ,.St. Bavo" te verleenen hypotheek van 230.000, mits de taxatie der huizen aan de Haitsma Mulierstraat, waarvoor de Hypo theek zou gelden, gunstig uitviel. De taxatie heeft sindsdien plaats gehad, en is gunstig uitgevallen, zoodat „Sint Bavo" haar hypo theek en de bewoners huurverlaging zullen krijgen. R. K. Mulo. Te 's-Gravenhage slaagde M. H. A. Bos te Overveen. R. K. Mulo. Te 's-Gravenhage slaag den W. P. Neelissen, H. A. v. Ravensberg A. C. Scblaghecke, C. J. Star C, J. Walker te Heemstede. Blocmpjesdag T. B. C.-fonds. Liet het weer zich Zondagmorgen niet rooskleurig aanzien, zoodat men vreesde, dat deze Zon dag weder een fiasco worden zou, is het ge lukkig anders uitgekomen. Hoe later het werd in den morgen, hoe meer het weer op klaarde en alles ging, gelijk een drukke Zon dag, op rolletjes. Een 64-tal jonge dames verspreidde zich met een 32-tal bosjes over het dorp, ter inzameling van offertjes voor den lijdenden medemensch. Het was de T B C.-collecte, uitgaande van Onderling Hulpbetoon. Wij zagen zeer velen dezer jonge dames ijverig bezig, om de bloempjes aan den man te brengen en dat haar dit ge lukte, bewijst wel de opbrengst, in totaal 633.81 Het busje met den grootsten in houd, dat der dames Willempje Slagtveld en Nellie Koning, hield in 70.80 Er waren eenige prijzen ter beschikking gesteld door het Bestuur voor de hoogste in bedrag zijnde busjes. Deze werden na zeven uur met een toepasselijk woordje uitgedeeld. Burgerl. Stand. Geboren: N. de Vries— Anker, z. A. Koelewijnde Jager, d. J. Bier—Plugboer, z. H. C. MooijGjert- sen, z. H. M. J. van Leeuwenvan Olf- fen, z. Ondertrouwd: W. Chr. Suwerink en H. Heijkoop; H. A. Lutter en W. C. Schroder; A. E. van Rooijen en W. F. Visser; A. Ol denburg en E. J. Burgerss; M. van Es en D. Schaap. Getrouwd; C. Schol en A. Schenk; G. de Bruijn en A. M. de Boer; J. Piet en A. de Graaf; H. G. Handgraaf en A. Duin; L. M. van Breugel en J. van Binsbergen. Overleden: Wilhelmina Hofmahn, 12 j, d. van J. G. Hofmann en H. E. de Busser Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. van Riek en G M. Dazert. Getrouwd: Th. H. Out en M. G. Lemmers; R. van der Aar en D. Stoker. Geboren: d. van C. E, Kokkel- koorcn-Van Etten; d. vat" A. M. Hooger- vorst-van der Plas. Overleden: G. Resman m. 11 jaar. Weinig baat. De bewoners van Weere- stein hebben klachten ingediend over het vtle ongerief, dat zij van de Stoomtram on dervinden, als rusfverstoorsters en rookwerp- ster. B. en W. hebben die klachten kenbaar ge- aakt aan de Tramdirectie, die ongeveer het Volgende antwoordt: Nu de halfuurdiensten zijn opgeheven, behoefd er op den openbaren weg bij de remise veel minder gerangeerd te worden, terwijl het verspreiden van rook door het stoken van cokes belangrijk is ver minderd, terwijl aan het personeel is opge dragen zooveel mogelijk mede te werken om klachten te voorkomen. Het is voor de bewoniers wel eenig baat, doch afdoende wordt aan de rechtmatige klachten niet tegemoet gekomen. Het is voor de Directie ook uiterst moeielijk. Statuten. De „Staatscourant" bevat dc statuten van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs alhier. Twee dooden, verscheidene gewonden. OOSTBURG, (Zeeland), 13 Juli. Tusschen de draaibrug en de sluis alhier, heeft gis teren een zeer ernstig ongeval plaats gehad. De vrouw Van zekeren van der Bunder te Heille, reed met haar 5-jarig dochtertje op de fiets. Het kind geraakte op zeker moment met een harer voeten tusschen de spaken, tengevolge waarvan de vrouw zigzag over den weg kwam rijden. Zij werd achteropge reden door de Belgische auto 5964, be stuurd door den heer L. L. uit Antwerpen. Het meisje, dat van het rijwiel viel, werd door de auto aangereden. De bestuurder trachtte het kind te ontwijken en reed daar door in een sloo, waarbij de auto over den ko{i sloeg. De eigenaar, zijn echlgenoote en vier kinderen geraakten daarbij onder den wagen, Dc man werd op slag gedood. De overige inzittenden hadden min of meer ernstige verwondingen. Zij werden overge bracht naar het Burgergasthuis te Sluis. Het meisje, dat door de auto aangereden was, overleed kort na het ongeval. Naar wij vernemen, is de bij inschrijving op de uitgifte van 20 millioen gulden, 5'A pCt, Lever's Zeepmaatschappij van het recht van voorkeur een zoodanig gebruik ge maakt, dat op de vrije inschrijvingen slechts een uiterst gering percentage kan werden toegewezen. PARIJS, 13 Juli. Naar veiluidt zullen de Fransche en Spaansche regcering binnen enkele dagen eèil vredes-ultimatum tot Abd el Krim richten. Ofschoon Abd el Krim bijna geheele onaf hankelijkheid wordt aangeboden, gelooft men hier niet, dat hij het ultimatum zal aannemen MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets Vaster. V K HEDEN 5% Nederland 1919 101 101 6% Nederland 1923 I035/ j6 1035/i8 iX Nederl. 1917 973/4 973/ 1% N.-L 1921 A.. 1023/4 1023/4 6% N.-L 1923 D... 10 31/4 1031/4 65/* Oude Vaart 70 dito Gem. Eigend 56 Mij „Nederland" l493/4 Scheepvaart-Unie 148 Rotterd. Lloyd 1343/4 1743/4 Oude Boot Holl. Stoomboot 19 H V. A. 489 Java Cultuur 3071/2 Jurgens gew. 1053/8 Koloniale Bank 1731/a 174 1 discbe Bank l39i/2 139 Cert. Handel Mij. 1331/2 133 Resc. dito 1321/2 133i/3 Phoenix 95 Geconsolideerde '523/4 154 Kon. Olie 3841/2 385i/2 1153/4 116 Marine comm. 93/4 Vorstenlanden 151 150i/2 Actions id. 1481/2 146 C-mp. Merc. Arg. 10 3/4 11 Poerworedjo 123 124 402 404-406 436 445-448 347 350 A'dam Rubber 290 3041/2 Serbadjadi 2851/a 166 172 Wai Sumatra 2543/4 Dordtsche Petr. 360 Southern Rails ^7i/4 14l!/2 85i/4 Wabash 325/8 323/4 Comm. Maxwell 81 /a PEKING, 13 Juli. De Britsche cons-ut te Shangstsoe heeft advies gegeven aan de buitenlandes om de Szechuan-provincie te .ontruimen, daar de toestanden gevaarlijk zijn. Generaal Feng heeft zijn troepeh order gegev tegen het bolsjewisme od te treden. SWAMSCOTT, 13 Juli. Presides Coolidge confereerde met den staatssecre taris Kelloch en diens onderstaatssecretaris Grew over de Chineesche en Mexicaansche oorlogsschulden. PARIJS, 13 JuliDe commissie van fi nanciën uit de Kamer, heeft met 11 tegen 6 stemmen aangenomen het voorstel tot splitsing van de artikelen in zake de omzet belasting, dat door den Senaat was aange nomen. In verband hiermede is de president der commissie, de socialist Vincent Auricl, afgetreden. PARIJS, 13 Juli. De Kamér heeft mei 325 tegen 245 stemmen haar vertrouwen in de Regeering uitgesproken door de verwer ping van een amendement der socialisten die de heffing van de bedrijfsbelasting vooi de kleine handelaren eischte. Deze stem ming voorspelde het uiteenvallen van hel kartel, daar de socialistische sprekers van te voren verklaard hidden, dat zij tegen de begrooting zouden stemmen, wanneer hun amendement zou worden verworpen. PARIJS, 13 Juli. De Kamer heeft le 1 uur hedenmorgen, de begrooting met 421 tegen 150 stemmen aangenomen. De socia listen stemden tegen en manifesteerden hiermede openlijk het uiteenvallen van het linksche kartel op een der fundamenteele bepalingen van de overeenkomst die tus schen de linksche partijen is gesloten, zijn de het stemmen voor de begrooting door de socialisten. De Kamer is op verscheidene punten in conflict met d«n Senaat, aan wel ken de begrooting is teruggezonden. De Se naat behandelt de begrooting direct. De Ka mcr komt te 2,30 uur weer bijeen. PARIJS, 13 Juli. Na verscheidene malen lusscben de beide Kamers heen weer te zijn gegaan, werd ten slotte een definitieve overeenstemming bereikt en werd de be grooting in de Kamer met 415 tegen 140 stemmen en in den Senaat met 278 tegen 6 stemmen aangenomen. De begrooting is in evenwicht gebracht met 33.150.844.678 francs aan ontvangsten en 33.137.180.618 francs aan uitgaven. Het sluitingsdecreet werd voorge- lezen en te kwart over 6 werden de zittin gen opgeheven. LONDEN, 13 Juli. Van bevoegde zijde wordt gemeld, dat geen Britsche troepen naar Tanger zullen worden gezonden, in verband met het verzoek der Spaansche regeering om Britsche interventie naar Ma rokko. Spanje had de Britsche regeering verzocht om samen té werken met de-Fran sche en Spaansche troepen ter verhindering van contrabande met de Riff». In haar ant woord zegt de Britsche regeering bereid te zijn, de medewerking der bewaking der ter. ritoriale wateren voort te zetten, doch kar deze operatie niet uitbreden. BOEKAREST, 13 Juli. - In politieke kringen wordt bevestigd dat nog in den loop dezer maand te Boekarest een ge wichtige militaire conferentie van de Klei ne Entente-Staten zal plaats vinden. Het betreft voornamelijk besprekingen van een gemeenschappelijken generalen staf in geval vaft oorlog en zekere maat regelen in verband met de militaire voor bereidingen van Bulgarije, waaraan men vasthoudt. Men hecht groot belang aan deze militaire conferentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2