Verkeersongevallen. Radio-Omro ep. Coöperatie „Holland GEMEENTEZAKEN. Overwerhie Zenuwen Overgangsexamens Gymnasium. TOONEEL. Rijkspostspaarbank. Rijkstuinbouwscholen. Nog een aanrijding te Heemstede. Gevonden dieren en voorwerpen. Gevonden dieren en voorwerpen. Kruisverbond. UIT DEN OMTREK. BURGERLIJKE STAND. Aanrijding te Heemstede. OVERVEEN. VIJFHUIZEN. KERK EN SCHOOL. MARKTNÏEUWS. SCHOTEN. 12:20 RRRRRRRRADIO TOESTELLEN COMPLEET VANAF F 1.85 PER WEEK. BUREAU MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. TELEFOON 13620. Reeds gaven wij eèn resumé vas de Vrij dag gehouden vergadering der coöperatie „Rolland". Men zendt ons van de vergade ring nog het'volgende communiqué toe, dat wij hieronder opnemen: Onder groote belangstelling der leden, en onder voorzitterschap van den Weled. heer Joh. Verkuyl, vergaderden Vrijdag j.l. de Coöperatieve vereeniging „Holland' in de St. Bavo te Haarlem. Na een toepasselijk openingswoord, waar onder meer gezegd wordt, dat men eer lijke tegenstanders van hef bestuursvoorstel ook heeft te waardeeren maar zich niet laat beïnvloeden, door leden die door persoon lijke belangen het algemeen belang over het hoofd zien. Volgde voorlezing der notulen, die on- Iveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen sfukken warm ter vergadering niet aan wezig, en volgde het hoofdpunt der agen da, n.l. een door het bestuur geformuleerd [voorstel, om van de vergadering machti- I ging te verkrijgen, om het in vorige verga dering genomen besluit fot stichting van een Beetwortelsuikerfabriek te mogen wij- 'zigen. Deze wijziging betrof dat de dagcapaciteit van de fabriek van 1,500.000 K.G. suiker bieten was fcrug gebracht op 1.250.000 K.G., dat inplaats van geheel witsuiker 50 pet. wit en 50 pet. ruw suiker zou worden gefabriceerd, dit zou een aanmerkelijke besparing in de bouwkosten zijn, en bij een eventueele uitbreiding der dagcapaci teit tot 1.900.000 K.G. zou pl.m. 200.000 gemoeid zijn. De Voorzitter zette in duidelijke bewoor dingen uiteen de rentabiliteit van een fa briek op Coöperatieven grondslag, ferwijl de heeren Dr. Vlekke als Directeur en Ka- kebeeke als voorzitter Coöperatieve Dintbl- oord uit hunne practische ervaring hunne mededeelingen aan de vergadering kenbaar maakten. Als financieel adviseur was mede verte genwoordigd de heer Lempke, directeur van de Bankiersfirma van Gilse en Zn. te Roo sendaal, die zich bereid verklaarde de stichtingskosten voor een groot deel aan de Coöperatie te willen verstrekken, ferwijl Dinteloord het resteerende wenschte aan te vullen. Door verschillende leden die zich met het voorstel niet konden vereenigen, werd het woord gevoerd. De heer Houtkooper bracht een verwijt van misleiding aan den voorzitter, welke beschuldiging door gen. heer werd te ruggenomen, om vervolgens de vergadering mede te deelen, dat de voorzifter de zaken, ook dezen bouw, veel te optimistisch voor stelt, en dat hij zich bevreesd maakt voor de sferk dalende suikerprijzen en de bie tencultuur, die zich zoo langzamerhand in Engeland uitbreidt, tot op heden is pl.m. 20.000 H.A. in cultuur gebracht en verder de mindere toeschietelijkheid der bank bij evenfueele geldschaarschten. De voorzitter deelde mede, dat de bie- tenverbouw in Engeland vrij zeker op een mislukking uit zal loopen. De Engelsche arbeider is niet geschikt en gevoelt weinig lust voor de bewerking van de fe veld staande suikerbiet. De heer Schmeding, Landbouwleeraar te Schagén, heeft juist een bezoek gebracht' aan Engeland en heeft verklaard dat de bietenvelden voor een groot deel vervuild zijn, hij achtte het tijdstip voor de N.-H. boeren, om tot stichting van een Coöpe- rafieve suikerfabriek over te gaan, aanbe velingswaardig De heer Kakebeeke deelde mede, dat men bij den opzet der plansen van de Hol land, zelfs bij ongunstige suikerprijzen van 20 als basis 1614 pet. 18.62 per 1000 K.G, bieten gerekend kon worden, plus 1.50 per 1000 K.G voor versterking der kaspositie. Het eerste jaar behoefde niet te worden afgeschreven, terwijl het 2e en volgende jaar een bescheiden bedrag van 100 a 120.000 afgeschreven zou kunnen worden. Hij besprak vervolgens uit ervaring de toeschietelijkheid van de Bank Gilse en Zn., dif mede in verband dat de Coöpera tieve Zeeland, die hulp noodig had om de Trust uit eeland te weren. De he.er Houtkooper dankte den heer Kakebeeke voor zijn uit ervaring opgedane mededeelingen, maar twijfelde aan de be rekening van den bietenprijs bij een suiker prijs van 20, zag gaarne daf Dinteloord deze cijfers met de Holland contractueel bepaalde. Dr. Vlekke wenschte aan deze garantie wel te voldoen, bijaldien de bieten bij ons aan de fabriek verwerkt worden. Wanneer de bieten bij andere fabrieken worden verwerkt kunt u dit niet eischen. Na gehouden gedachtenwisseling bracht de voorzitter het bestuursvoorstel in stem ming, 470 stemmen werden uitgebracht, vele stemmen werden bij volmacht uitge bracht, waaronder een niet éerin£ aantal door leden tevens agenten van de C. S, M., het resultaat was 298 tegen 170 voor en 2 blanco. Hierna rondvraag en sluiting. Het moet voor het bestuur en inzonderheid voor den Voorzitter, die hunne plannen zoover hebben uitgewerkt, bijgestaan door mannen van ervaring op het Coöperatief gebied wel ontmoedigend zijn, dat zij de medewerking van de leden niet hebben kunnen verkrijgen, om de gewijzigde plan nen goed te keuren. S. L. Blom en Tj. de Vries, alhier, wen- schen voor zich of hunne nader te noemen meesters of lastgevers, in afwijking van raadsbesluit d.d. 17 Juni 1925 is voortdu rende. erfpacht te ontvangen, een gedeelte grond gelegen aan de westzijde van de Leid- schc Vaart, kadastraal bekend gemeente Haarlem sectie I No. 109 eed., groot 1725 M2. Het voornemen bestaat om op dien grond te bouwen acht woonhuizen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin, en twee beneden- met twee bovenwoningen. Met het door belanghebbenden ingediend plan kunnen B. en W. vereenigen. Hunnerzijds beslaat er geen bezwaar -ge- melden grond in voortdurende erfpacht uit te geven. KAMERMUZIEKAVONDEN TOONKUNST Het Concertbureau Vernout deelt ons me de, dal de Haarlemsche afdesiing van de Maatschappij tot Bevordering Jer Toonkunst in het a.s. seizoen weder vijf |in plaats van vier) Kamermuziekavonden *al geven in den Stadsschouwburg, Wilsonsplem. Niettegenstaande de concerten met één avond worden uitgebreid, zal de abonne mentsprijs niet verhoogd worden. Als novi teit zal 't beroemde tweetal ,Aranyi-Grosz" een Wiener Abend gqven, terwijl het Capet Kwartet een Beethoven programma zal uit voeren De datums zijn als volgt vastgesteld: Woensdag 4 Nov. 1925, Het Parijsche Trio; Maandag 30 Nov. 1925, Alma Moodie vmol: Maandag 14 Dec. 1925, Aranyi-Grosz ïHool en piano; Donderdag 4 Febr. 1926, Capet Kwartet; Maandag 8 Maart 1926, Mevrouw Zhailley, Piano. De abonnementsprijs voor deze 5 concer- hebben in de Eerste plaats een Kalmeerend en Verst rkend middel noodig. Mijnhudl's ZenuwLbletten geven Kalmte e. nemen üejaaguh id en Ov rspanning wegn Prijs 7o et. bij Apoth. en Drogisten. ten bedraagt voor leden van Toonkunst 6 (pl. r.) en voor niet-leden 7.50 (pl. r.) Een beperkt aantal abonnementen voor de vijf avonden, alléén geldig voor Amphithea ter is verkrijgbaar, voor leden van Toonkunst a 3.50 en voor niet-leden a 1 4.50, Bevorderd zijn van de 1ste naar de 2e klasse :Annie de Boer, Els de Bois, Irene Bolle, Ch. Dardenne Ankringa, W. J. Hengcv ld, Greta H y':-roek, Ed na Hoek, Loes Ketting, Oey Oen Kie, Adri de Land meter, Han Pruissen, Catharientje Roosjen, F. Salomons, Mies Spruit, J. F. Witteveen, Hilda Dieters, J. Drijber, H. Dysermck, P. H. Foeken, Corrie van der Graaf, Elly Haje, Mies ten Have, Louisa Janssens, Louise Judels, H. J. Pot, Paulientje Poort man, Ada Simonsz, G. H. Steenhuis, J. E. Wagenaar en Joke Wefers Bettink. Van de 2e naar de 3e klasse E. Brongers- ma. M. L. Deerik, Lettie Doycr, Bobbi Groothand, G. W. Hylkema, Toet Kingma, Betty van der Laan, Gustava van Niftrik, Miep Ochtman, L. Pot, Nora Savrij, Betty Augustijn, To Bauiing, Anneke Bok, Kunna Borggreve, Hetty Gelinck, Ina Glerum, B. C. Groeneveld, Gunie Gruner, R. H. Haentjes/Marietje Huygen, R. T. E. Lieve, Hanna Marlet, Nellie Opzeeland, Annie Oudkerk, J. Smits, R. van der Velde, J. Verlooy, Mientje van Vliet. Voorwaardelijk H. M. Speekman en H. Marlet. Van de 3e naar de 4e klasse H. van den Briel, R. Frant, Ida Groenewout, W. G. Hermes, Jopie Kuenen, F. S. Muller,. K. A. Poortman, P. J- Ruys de Perez, Tine Smelick, Gonne Stalling, Leneke Stemfort Kroese, Liesbeth Steynen, A. C. Vreede, R. J. dé Vries, W. J. van Citters, P. H. de Groot, R. Haversmidt, Bé Hoekstra, A. Hirschler, J. Jansen, Laura Over de Linden, W. M. Scheltema, W. C. van Unnik, M. C. Wijt. Voorwaardelijk A. de Vries. Van de 4e naar de 5e klasse. A. Hazevoet, Stans Hoog, Willy Joosten, Jetje van Maurik Broekman, W. Meyer, Lien Nieuwenhuis, Betsy Nix, E. A. J. M. Povel, L. A. A. Rut gers van der Loeff, Caroline Sanders, Loes Spruit, W. Steensma, B. E. van Tijn, P. C. Vis, S. E. H. de Vries. Voorwaardelijk Dé Paris, Tootje v. Teutem. Van de 5e naar de 6e klasse. Annie Borg greve, Marietje Doemen, Teetje Erens, Annie Former, Rie Groothand, W. H. Gunning, Nel te Kiefte, Hannie Loots, Elly Merens, J. J. dé Monchy, W. F. Röe 11, Elsje Slijper, M. van Voolen, J. J Vroom, I S. de Vries, Anneli Boese, Alberdina Brands, A. H. Gunther, H. H. Kraak, S. A. Liezenberg, Annie Franco Mendels, E. Menalda van Schouwenburg, Mies Schotsman. Voorwaar delijk Margqt Speekman. DON QUICHOTTE OP FRANKEN- DAEL. Beter dan Hamlet, kan Don Quichotte ons als openluchtspel voldoen. Hamlet de benauwende tragedie, waar de atmosfeer al leen is, verzwakt temidden der toevalligheiaen van een openlucht-theater. Don Quichot van Pieter Langendijk wint daarentegen veel. Bij dit spel, met dikwijls eentonige en voor 20ste eeuwsche menschen vaak flauwe gees tigheid is het fonkelen van de zon tusschen de bladeren, het wuiven van de takken, een koele verfrissching. Als openlucht-voorstel ling krijgt deze Don Quichot iets landelijks, begint het te lij ken of hij in het landschap thuis hoort enhinderen de menschen om ons heen niet meer. Het spel krijgt iets univer seels, omdat er onder het publiek ook Don Quichotten en Sancho Panza's zitten. Waar we tegen de openlucht-Hamiet ver schillende bedenkingen hadden, kunnen we deze bij Don Quichotte opzij zetten en leerde wij nieuwe mogelijkheden kennen. En de meeste in het oog loopende bijzon derheden was wel het feit, dat deze Oud- Hollandsche oubolligheid zoo goed in dit na tuurlijke kader paste. Bijna leek Frankendael ons nog te on-Hollandsch. Zou Don Quichot te op een karakteristiek dorpspleintje niet nog veel meer gedaan hebben? Tegen den groen-bewusten achtergrond van een oud -dorpskerkje Veel waardeering verdient J. Lobo voor de uitbeelding van zijn Don Quichot. Op prachtige wijze gaf hij ons den held en zijn gedachten, de idealistische droomer, die ge havend wordt door de ruwe kanten van de maatschappij, de onpractische wijze, die door zijn góedheid een dwaas wordt, de zelfver-, loochenende, die door iedereen bedot en uit gelachen wordt, omdat hij de wereld vol goud ziet en niet vermoedt dat het slechts een dun laagje is dat veel verrotting dekt. En naast hem zien we de gezonde,-vol ronde Sancho Panza, die één groote deugd bezit, de deugd der eenvoudigen, een gre- zelooze trouw. De verbeelding van deze rol door Jch. Kaart werd iets heel bijzonders. De figuur werd werkelijkheid, het type van den goeden, eenvoudigen mensch, die zich geen problemen stelt en den hemel op z'n slofjes verdient, de sterke, omdat hij geen twijfel kent, zich zelfs niet de moeite geeft om te twijfelen. En ten slotte vermelden we nog de rijme lende schoolmeester van Dirk Verbeek, die schijnbaar als een caricatuur bedoeld is, maar door het krachtige, in-begrepen spel van den acteur een tragische grootheid verkrijgt. Zeer bijzonder kunnen wij hen, die in de gelegenheid komen Frankendael, bij Am sterdam eens te bezoeken, aanbevelen de voor? stellingen van Don Quichot eens te gaan bij wonen. Hier gaat een heerlijke avond of mid dag tusschen deze geurende boomen ge paard met een kunstgenieting, die ons Hol landers zoo na ligt omdat het een werk van onzen Pieter Langendijk is, dat hier ten open lucht tooncele wordt gevoerd. VEREENIGING VAN POSTDUI- VENLIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS" te HAARLEM. Bovengenoemde Vereeniging hield gis teren eene wedvlucht met jonge duiven van af Lier (België), afstand 138 K.M. waaraan door de leden, werd deelgenomen met 232 duiven, welke te 8 uur 30 min., in vrijheid werden gesteld. De prijzen werden alsvolgt behaald - K. Witz. Ie 11 S. v. Gennip 2e 3e 15e 19 30 H. Kokkclkoren 4e 35 36 G. f. Kors 5e 6e R. N. Heiloo 7e ;44e P. Kruyer 8e 27e 32 33e F. J. Louren- burg 9e 25 e; P. Leurs 10e 38e J. Har- tel 12e J. A. Jonker 14e 24e 28e; Joh. v. Berloo 16e 21e 26e 39e 41e 45e Ed. v. Bree 17e 20e; 29e; 46;'F. W. Kuyken 18e P. M. Kok 22e 31e Joh. v.d. Pol 23e 47e P. Kobus 34e W. Smit 37e J. W. Radsma 40 W. Spoor 42 43e De eerste duif bereikte haar hok te 11 uur 28 min. met een snelheid van 774 meter per minuut, de laatste orijswinner te 12 uur 15 min. SPECIAL EDAM TRIP. Door de Ver. tot Bevordering van Vreem delingenverkeer te Edam is 'n samenwerking met de Directie der T. N. II. Tramweg Mij. voor het huidige reisscizoen een rondreisje samengesteld ten dienste van hen, die wer kelijk iets van Edam en Voiendam willen zien en genieten. De bezwaren, welke andere reisgelegen- heden tot- nu toe boden en nog bieden, zijn I opgeheven, n.l. veel gejaag en getrek en wei nig genot en speciaal wel ook datgene, wat wc zouden kunnen noemen .gidsen-jammer Het hoofddoel der genoemde vereeniging is het publiek van dienst te zijn en het te behoeden voor exploitatie hunner portemon- naie. Vertrekkende 10.05 van A nsterdam per 1. N. H. Tram, arriveert men ongeveer te 11 uur in Edam, waar onder leiding van spe ciale gidsen een echte N. H. Kaasmakerij de Groote Kerk, de Waag, de Speeltoren. het Museum en het Stadhuis worden bezocht, terwijl na een voortreffelijke 'unch, per trek schuit naar Voiendam wordt getogen, om vandaar, na bezichtiging van dit merkwaar dig dorp. weer tijdig per expresse naér Am sterdam terug te keeren. De lunch staét ook onder toezicht der ge noemde vereeniging. Dezer dagen werd on der groote belangstelling van de zijde der reisvereenigingen, reisbureaux en pers, de „Special Edam Trip" geopend en hebben wij ons kunnen overtuigen van het goede werk der vereeniging. Alles was tot in de puntjes geregelu. Deze rondreis, welke voor een zeer billijk bedrag is te maken, biedt werkelijk hetgeen wordt beloofd. Zij zal spoedig populair worden en eigent zich bijzonder voor vereenigingen en schoolreisjes. Wie er meer van weten wil, wende zich tot het Bureau der Vereeniging, Spuistraat 31, dat belangeloos zich ten dien ste van het publiek stelt. Deze rondreis voorziet in een behoefte. Ze is belangrijk en hoogst billijk. ZEEONGEVALLENWET. De Minister van Waterstaat, maakt ter voldoening aan art. 6, lid 3. van de ^ee- ongevallenwet bekend, dat gedurende Juni 1925 een aantal verzekeringsovereenkom sten met den staat is afgesloten ten behoeve van de bemanningen van de zeevaartuigen IJM. 39 Helder, IJM. 54 Isulinde, IJM.116 Meadows, Wulp,, Meuse en Cornelia Hen- drika. PERSONALIA. Tc Amsterdam zij-h voor het Mulo-examen geslaagd A. M. vari Maaswinkel en H. W- ter Poorten, beiden alhier. H. O. V. Morgen geeft de Haarlemsche Orkestver eniging, onder leiding v-pn^den heer N. Gerharz, een concert in „Artis te Amster dam. t GEMEENTEZAKEN. B. en W. bieden ter vaststelling aan het kohier van de straatbzlasting en dat der piecaricrechten, belastingjaar 1925, tot oen totaal bedrag van 224.656,75. DE WONINGBOUW. Door de Federatie vaci Haarlemsche Wo- ningbouwvereenigingen, is een adres aan den raad gezonden, waarin gevraagd wordt, niet aan te nemen het voorstel-Klein, waar hij de gemeente zou emen 40 pet, van het te bouwen aantal en tevens e tevens tc doen bewonen door groote gezinnen en krot bewoners. INTERPELLATIE-MIEZéRUS. De heer J. Miezéhus heeft antwoord op onderstaande vragen verzocht aan B. en W. Ten 1ste. Wat is de reden, dat de Com missie van Bijstand in het beheer van Open bare Werken, in hare vergadering het Phoe- nixterrein als kabinetstuk behandeld (dus als geheim behandeld) en het reeds onmid- delijk daarop, met teekening er bij, in de courant gepubliceerd wordt. Ten 2e. Welke redenen bestaan er bij B. en W. om in de courant de plannen voor autcdiensten te publiveeren, alvors den Raad daarvan op de hoogte te brengen? GESLOTEN KASGELDLEENING. Naar wij vernemen heeft de gemeente Scho'en bij de Firma F. Th. Everard te Haarleïn een kasgeldleening aangegaan ten bedrage van 1000,000, tegen een interest van 4 pet. 's jaars. Opgave uitsluitend betreffende het post kan'oor Haarlem en zijne bij- en hulppost kantoren over de maand Juni 1925. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd 227404,78*) en terugbetaald 253.973,65. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 26.568,86, Het aan'al nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 190. Hieronder 169 formulieren ad 1. in spaarbankzegels van 5 cent en 546 formu lieren ad 1.in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsparen). Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes inge schreven nominaal 1400 en afgeschreven 9750. Derhalve minder in- dan afge schreven 8350. Het aantal nieuw uitgegeven satatsschuld- boekjes bedroeg 3. De wnd. directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van hen, die tot den cursus 1925—1926 van één der Rijkstuin- bouw(winter)scholen wenschen te worden toegelaten, dat de data van aanmelding voor de toelatings-examens aan die inrichtingen Is volgt zijn vastgesteld: Riikstuinbouwwinterschool te Hoorn vópr of uiterlijk op 30 September a.s.; Rijkstuinbouwwinterschool te Aalsmeer of uiterlijk op 7 September a.s.; Rijkstuinbouwschool tc Lisse vóór of uiterlijk te Lisse vóór of uiterlijk op 31 Au gustus a.s. MOORE'S SCHOOL OF COMMERCE. Voor de pas gehouden praktijk-examens in Engelsche Handelscorrespondentie zijn de voUend.e candidaten geslaagd: Mej. Cato Brauns en de hoeren A. Bruijn, W. Leverstein, Jan Adelaar allen te Haar lem; C. W. G. Buhse tc Heemstede; W. C. de Jong te Bloemendaal en C. S. de Graaf te IJmuiden, allen leerlingen van John Cun ningham Moore, hier. Van E, reed op het pad aan dc rech terzijde van den weg en viel door den schok der aanrijding tegeen den naast hem rijdenden L. R., eveneens wonende te Hil- legom. De auto, welke over den weg slin gerde reed door in de richting Bennebroek. Een inwoner, van Hillcgom die eenige oogen- blikken na de aanrijding met zijn auto pas seerde, werd door de aangeredenen ver zocht het nummer van de aanrijdende auto op te willen nemen, waaraan door dezen bereidwillig werd voldaan door die auto achterop te rijden en de politic te Hillegom met het gebeurde in kennis te stellen. Dc politie te Hillegom hield de auto aan, waarbij bleek, dat de bestuurder, een zekeren M., wonende te Lisse, beschonken was. M. werd naar bet bureau medegenomen om zijn roes uit te slapen. Het rijwiel van Van E. en van R. werd beschadigd terwijl R, door den val zoodanige kwetsuren bekwam, dat hij niet lot loopen in staat was. Tegen den beschonken bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Door B. H., wonende alhier, werd kennis gegeven, dat hij op den Heerenweg alhier is aangereden door een auto, waardoor zim rijwiel geheel weed verbogen Politieonder zoek volgde. Terug te bekomen bij J. J. Huyer, M. v. Heemskerksfraat 27rd., armband; J. v. Or den, Casteleynstraat 17, poëzie-album; H. v. Zalen, Brouwersvaart 116, bal; J v. Or den, Casteleynstraat 17, taalboekje; H. Balk, Brouwersstraat 18, ceintuur; Kennel Fauna, Parklaan, spaniel; E. Glasberg, Franklinstr. 62, Heemstede, R.K. Kerkboek je; Jclles, Nieuwe Gracht 49, grijze poes, Fauna; Boerkoel, Kampersingel 2a rood, id. idem; N. Brands, Vrouwenhckstraat 1, knip mes; J. Buursma, v. O. de Bruynstraat 75, wagenmoer; Politiebureau, Smedesfraat, passer; v. Hasselt, Oosterhoutlaan Heem stede, portemonnaie met inhoud; Politiebu reau, Smedestraat, heerenrijwiel; J. Smit, Oost-Indiëstraat 24, rijwielbel.merk; D. J. Kroes, Glipperweg 7, Heemstede, lakriem; B. Schuit, Anthoniestraat 61, rozenkrans; D. Schuitenmaker, Anthoniestraat 85, rij wielbel.merk; T. Zweeris, Rozenpriëelstraat 43 zw„ regenjas; T, Netsche, Koninginneweg 2b te Zandvoort, damestaschje met inhoud; A. Verkooi, de Clercqstraat 92, school- fasch; Fr. v. Rijsen. Groote Houtstraat 89, taschje met foto's; P. Zweers, Kleine Hout straat 117, vulpen; A. Koppen, Doelstraat 27b., vioolsnaren. v.d. Kamp, Jan Stecnstr. 44, aardrijk kundeboeken Politiebureau, Smcdestraaf, 2 rijwielbelasting merken A. Mars, Graaf schapstraat 74, gewichtAalders, Sophia- straat 57, zw. wit hondje, Kennel Fauna Burggraaf, Hagestraat 38, geel hondje. Ken nel Fauna Cassee, Kleine Houtstraat 53, dameshorloge Wingbermülhe, Ged. Oude gracht 39zw., halsketting met hangertje v. Luit, Tempeüerstraat 54, bruin langharm hondje G. v.d. Laan, Schotersingel 49, herdershond Geert, Lange Annastraat 20, zw. witte poes Meijerink, Frans Hals straat 9, zakmes A. Bostna, Coltermanstr. 1, postduivenmedaille Politiebureau, Smede- straat, autonummerplaatGeoot, Schapen plein 4, potloodhouder v.d. Smissen, Kou- denhorn 64, kinderportemonnaie met eenige centen.; Germeraad, Lange Heerenstr. 28, portemonnaie met inhoud Politiebureau, Smedestraat, hondenpenning, N. W. Swart, Popelingstraat b, kinderportemonnaie met inhoud;"M.Zegerius, v. Zeggelenstraat 3, pet; Politiebureau,' Smedestraat, heerenrijwiel G. Westers, Nicl Beetsstraat 15rood, rijwiel bel. merk Peetoom, Heerensingel 71, riem Hofman, Nic. v.d. Laanstraat 2, reticule mét inhoud H. Jansen, Rustenburgerlaan 42, rijwielbel. merk M. Dekker, Zocherstr. 62, stofplaat (auto) Kuipers, Breestraat 10, kinderschoentje M. Kroonsberg, Doelstraat 10, kinderschoentje E. Fenger, Kruistocht straat 59, sleutel (schroef-) Heyselaar, Kloosterstraat 27, vat met inhoud Eerhard, Kokstraat 5, pakje verf voor kleeding P. J. Beelen, Doelstraat 30, gonje zakken G. v. Aggelen, Heerensingel 33, zakdoekje Vanavond vergadert het Kruisverbond, ge- sombineerd met de Reddingsbrigade, in het gebouw der R.-K. Militairenvereeniging, te half negen. Dc agenda bevat eenige belang rijke punten, w.o. een rede van den heer H. B. V; d. Sande over „Drankbestrijding en beschaving". Geboren: 8 Juli: C. F. J. GclsingLomans, z.; 9 Juli: Th. W. Jansenv. d. Pol, z.; C. JansenStorm, z.; A. C. v. SlootenLuijten, d.; H. Muisv. d. Veer, z.; 13 Juli: R Zurcl Matteman, z,; 13 Juli: 4, FlipsenKa- Ovèrleden: 9 Juli: W. P. Koster, 48 j„ L. Poellaan; A. A. Bouwens, 84 i., Parklaan; 10 Juli: II. C. Duits, 72 j., Gcd Raamgr.; G. de Boer, 59 j., Casleleijnstraat; H. W. J. A. 13 mnd. z. v. W. R. J. Korstjens, Brouwers- kade; A. v, d. Oudenhove, 57 j., A. L Dy- serincks-traat; 11 Juli: F. J. SmitSchutte, 72 j., Schagchelstraat: C. C. Visser, 21 Kam- perlaan; 12 Juli: A. M. v. GilseHockclmann 82 j., Oost-Indiëstraat. In den nacht van Zondag op Maandag werd G. v. E., wonende te Hillegom, aange reden door een auto op den HeerenweiJ al- Statuten. De „Staatscourant" bevut de Statuten van de Maatschappij tot fabricatie van kousen, sokken en handschoenen, al hier. BLOEMENDAAL. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, aan B. Kuurstra te verkoopen 534 M2 grond, gelegen aan de Noordertuindorpslaan, voor f 5 per M.2. B. en W. bieden ter nadere vaststelling aan de redactie van het in de vorige vergade ring genomen besluit tot garantievcrleening aan het bestuur van het Kennemer Lyceum voor de op te richten literair- economische af- deeling. Ged. Staten hebben de jaarwedde- verhooging der wet houders niet goedge keurd, waardoor een wijziging der begroo ting noodzakelijk is. In verband daarmede bieden B. en W. een 1ste suppletoire begroo ting op den dienst 1924 ter vaststelling aan. B. en W. bieden ter vaststelling aan een aanvulling van het besluit betreffejnde het bouw- én wegenplan op gronden, gelegen tusschen den Aerdenhoutsweg en de Hout vaart, alsmede een aanvulling op het besluir omtrent het bouw-en wegenplan op gronden., gelegen tusschen de Teding van Berkhout laan en de Houtvaart. B. en W. stellen voor, ontheffing van de bepalingen der Bouwverordening te verkenen aan J. A. P. Hoogeweegen, A. F. Kramer, C. L. W. v. IJsendijk, H. Lesage, P. Verdegaal Rzn., J. de Visser, A. A. Hollander en J. j Möhringer en die te weigeren aan A. Mi- chiels, J. Draak, mr. A. J. Enschedé en M. Drost. Naar aanleiding van het adres van het Nationaal Verbond van Gemeenteambtena ren in verband met de eventueele pensioens aanspraken van C. W. de Jong, noodigden Gedeputeerde Staten B. en W. uit, tor ken nis van den raad te brengen, dat wellicht thans nog zoude kunnen worden overwogen, of ware te volstaan met het geven van een ontslag zonder aanhaling van art. 7 der op den datum van het ontslag geldende Pensioenwet voor de Gemeenteambtenaren. B. en W. stellen voor, aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat de raad geen termen aanwezig acht om op zijn besluit van 19 Ja nuari 1922 terug te komen, i B. en W. stellen voor, aan F. F.rlmss ont heffing te verleenep van 't bepaalde der Ver- 1 ordening op de dranklocaliteiten voor ver koop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in perceel Hartenlustlaan nc.2 t. m. 8 Naar aanleiding van het ver zoek der Vereeniging" BioemendaaTs Bloei" om haar een subsidie van f 500.toe te ken en voor het vieren van het Koninginnefeest op 31 Augustus a.s., deelen B. en W. het vol gende mede. Verschillende werkzaamheden voor het in-orde-maken van het feestterrein worden, evenals vorige jaren, verricht met hulp van de gemeente en brengen dientengevolge voor haar kosten mee, die door B. en W. begroot worden op f 400, welk bedrag in 1924 daar voor is uitgegeven. Behalve dit bedrag wordt nu een verhoogd subsidie gevraagd. Dit ach ten B. en W. niet in overeenstemming met de zuinigheid, welke betracht moet worden. Zij stellen daarom voor a. hun een crediet van f 400.te verleenen voor verrichting van bovenbedoelde werk zaamheden, en b. „BioemendaaTs Bloei," evenals ten von- gen jare, een subsidie voor feestviering te ver leenen van f 300. 5. Verzoek van Kollaard om betaling van Z.i. meerder verricht werk. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op het adres van J. J. Kollaard houdende verzoek om betaling voor meerder verricht werk dan in het bestek voor het maken van wegen en rioleering op Rolland en naast Tuin dorp is omschreven, daar hij, niettegenstaande hij volgens bestek niet de minste aanspraak kon maken op eenige vergoeding, B. en W. hem uit billijkheidsoverwegingen f 1610. hebben vergoed voor meerder materiaal en arbeidsloon dan waarop Kollaard, naar hij aan B. en W. mededeelde, had gerekend Uit nauwkeurig verrichte opmetingeu is gebleken, dat de opgaven van meerder ver richt werk, genoemd in de toelichting op bo venvermeld adres, te weten 9: straatwerk 579 M2. en rollaag 181 M," onjuist zijn. REORGANISATIE LAGER ONDERWIJS. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening op het openbaar lager onder wijs. In een breedvoerige toelichting zetten B. en W. de noodzakelijkheid dezer reorgani satie uiteen. De scholen voor openbaar on derwijs moeten n.l. worden ingericht op de wijze, aangegeven in art. 3, 2e en 4e lid der L. O.-wet 1920. De openbare school voor gewoon L. O te Vogenlenzang kan buiten beschouwing worden gelaten. De Mulo-school moet ge- i spitst wordèn in een voor gewoon lager en een voor uitgebreid lager onderwijs Verder zetten B. en W. uiteen, dat een 6-klassige en niet 1-klassige school voorbe reiding moet zijn voor H. B. S. en gymna sium, daar dit ook de bedoeling van den wetgever is geweest. De invoering van het onderwijs in een der vakken L. U., bedoeld in het 2e lid van art. 2 der wet, in het 7e leerjaar, willen B. en W. aan het initiatief der hoofden van scho len overlaten. Het aangeven van leerlingen willen B. en W. voortaan op de secretarie doen ge schieden. Gemeenteraad. Een openbare vergade ring van den Raad der Gemeente Bloemen daal wordt gehouden Donderdag 16 Juli 1925, des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen. De Agenda vermeldt 1. Verkoop van grond langs de Noorder tuindorpslaan aan B. Kuurstra. 2. Garantie- verleening aan het bestuur van het Kenne mer Lyceum voor de door hem op tc rich ten Literair-economische afdeeling. 3. Stemming over wijziging ontslag-besluit van C. W. de Jong. 4. Vaststelling le suppletoire begrooting 1925. 5. Vaststelling kohier Hon denbelasting 1925. 6. Definitieve vaststelling van het plan tot herziening van het uitbreidingsplan voor de gronden in het Kinheimpark. - Idem voor de gronden ter weerszijden van den Zijlweg. 8. Idem voor de gronden in het park Boekenrode. 9. Voorloopige vaststelling van het Uitbreidingsplan voor de gronden in 't park Rijnegom. 10. Idem voor de gronden in 't Naaldenveld. 11. Idem voor de terreinen van Caprera en Wildhoef. 12. Idem voor de terreinen langs den Zeeweg. 13. Wijziging besluit tot goedkeuring van het bouw- en wegenplan op „Boekenrode". 14 Idem van „Rijnegom". 15. Reorganisatie van het open baar lager onderwijs. 16. Voorstel inzake de exploitatie der Zeewegterreinen. 17. Voor stel tot verleeuing van ontheffing van de Verordering op de dranklokaliteiten aan F. Erlings. 18. Ontheffing bepaling der Bouw verordening. 19. Ingekomen stukken. Schapenduinen afgesloten. Door moed willige vernieling aan aardappelen, bloemen en struikgewas (zelfs door groote per. onen gepleegd) heeft den eigenaar Jhr. van Wijlt besloten de vrije wandelign in de Schapen-, duinen te verbieden. Door vele ouders, die met hun kinderen in deze heerlijke natuur zich aangenaam konden vermaken, zal dit besluit zeer wor den betreurd en zal het spreekwoord ook hier in vervulling gaan dat de goeden om de kwaden moeten lijden. Om dezelfde ^re den was de wandeling in „Caprera sinds een paar jaar gesloten. Met het oog op de a.s. vacantie der kinderen is het te hopen dat dit besluitvan korten duur is en elk een zal beseffen dat het een gunst was om daar te wandelen en niemand het rëedt heeft een anders eigendom moedwillig te vernielen. tievonden voorwerpen. Lijst van in de gemeente Schoten gevonden dieren cn voorwerpen. Terug te bekomen bij F. Steenkist, Olivierstraat 9. een rozenkrans G. Klooster, Reitzstraat 83, een hondenpen ning H. Kruisdijk, Delistraat 44, een be lastingplaatje in etuiJ. Zegwaard, Kloos terstraat 31, een knipmes W. Philippo, Lindenstraat 12, een huissleutelM.van Vel- zen, Cronjestraat 65, een schoolkaart van dt Ned. Spoorwegen, t'n van G. M. K'evit G. Martinus, Meidoornplein 8, een rijwiel- belastingplaatje R. van Velzen, Cronjestraa 65, een kinderschoentje J. Weijtoma. Prean- gerstraat 6, een petaan het politiebureau een kleine sleutel met ring, een portemon naie met inhoud, een nummerplaat van een auto, een kinderschoentje, een ring met sleu teltje, een damestasch met inhoud, een hee- renhoed een damesportemonnaie met in houd, en een halskettinkje. Protestvergadering tegen de verkeersrege ling. A.s. Donderdag 16 Juli, heeft in caf« Burgers aan het Frans Halsplein een tweedt protestvregadering plaats van winkeliers wonende in straten die betrokken zijn bij de verkeersregeling. Op deze vergadering za! een request ter teekening klaar liggen, wat aan de betrokken gemeentebesturen zal wor den toegezonden. Woningbouw. Voor rekening van den heer v. d. Walle uit Haarlem, zullen twee burgerwoonhuizen worden gebouwd op het bouwterrein van den heer Th. Schoorl aan den Spieringweg. Naar men zegt moet hel de bedoeling zijn om er daar nog meer tc bouwen. Nu als de huur voor deze woningen niet te hoog is zullen er genoeg liefhebbers voor tc vinden zijn. Asphalt Met het asphalteeren van don Spaarnwouderweg is men gereed gekomen, waardoor een reuzenverbetering tot stand is gebracht. Was deze weg voorheen onbegaanbaar, het is nu ais het ware een kolbaantje ge worden. Nu komt de IJweg aan dc beur. vanaf den Ringdijk tot den Spaarnwouder weg en daarna wordt begonnen aan den Krommen Spieringweg, zoover als de water leiding daar in ligt. PROF. A. TH. SEYSENER. De Zeereerw. Hooggel. Heer prof. A. Th Seysener, professor aao het groot-seminarii te Warmend, is Zondag van de H.H. Sacra men ten der Stervencien voorzien. Z. Eerw. heeft Woensdag in bet St. Elisa bethsgesticht te Leiden een blindedarm, operatie ondergaan, waarna zich zoodanig' complicaties hebben voorgedaan, dat hc- Zondag uit voorzlrg noodig werd geoor. deeld 1. Eerw. de laatste H.H Sacramenler toe te dienen, wat geschiedde door den Hoog Eerw. Heer President van 't Groot- Semicarie, meldt de „L. Ct. De toestand was gisteren iets beter. DE BRUG OVER DE JAN GIJSEN- VAART. Nu de Rijksstraatweg tusschen Overton- traat en Soendaplein de voltooiing genaderd is, is er weer een ander gedeelte van dien itraatweg, dat nu onder handen genomen wordt. Dit is de brug over de Jan Gijzenvaart Toewei de aanbesteding had plaats gehad, begon men nog vrij plotseling met'het bou wen van een nieuwe brug, een werk, dat echter meer dan noodig was. Op de plaats waar vroeger de tramrails op de brug lagen is nu een stevige hulpbrug gelegd, waarop tijdelijk alle verkeer geleid wordt. Het bou wen van deze, brug wordt door den heer J. P. A. Nelissen uit Haarlem uitgevoerd. Het zal ongeveer drie maanden duren. Is de brug er eenmaal, dan zal dit een mooie ver betering zijn. De breedte van de brug zal 18 Meter worden, waarvan 6 Meter afgaat voor de beide trottoirs, zoodat de rijweg 12 Meter breed zal worden. Eenige strooken grond vóór sommige per- zeelen over de brug, worden tegelijkertijd bij den rijweg getrokken, zoodat de gevaarlijke bocht tusschen de brug en de kerk verva.t. De brug zal van beton worden gebouwd. De onderbouw wordt in een bekisting ge stort, terwijl de voet hiervan een dikte van ruim' een meter krijgt. De bovenbouw en het bovendek worden gebouwd van sterk ge wapend beton. Als dan tenslotte het gedeelte Overton- straat tot aan de brug geasphalteerd is het volgend jaar, kan Schoten met recht tsotsch ot> een mooien verkeerswee ziin. BODEGRAVEN, 14 Juli. Kaas. Aange voerd 493 partijeif, 21670 stuks. Eerste kwa liteit 6266. tweede kwaliteit 5460, zwaardere Rijksmerk 71, met Rijksmerk 5661. Handel flauw. Boter 200 k.g. Afslagvereeniging „Beemster, Purmerend en Omstreken' Veiling van Maandag 13 Juli. Aardappelen 1.481.95. kl. Aard appelen f 1.60—1 79 per 25 K.G.; )Slaboo- nen 5.65—5.80, Snijboonen 3.15—5.40, Tuinboonen f 0 961.03 per 15 K.G.; Peu len 11, Doperwten 47—89 per 50 Kg.; Roode Aalbessen 1945 ct. per K.G.; Zwar te Bessen 53 ct. per K.G.; Klapbessen 1.25—3 15 per 10 K.G.; Frambozen 49 55 ct. per K.G.; Aardbeien 4569 ct. per K.G. Komkommers 7.70 per 100 st. Bloemkool S—20.10 per 100; Sla 1-60 —1.80 per 100 krop; Andijvie j 3.10 per 100 krop; Peterselie 5, Selderij 6.10 per 100 bos; Woitelen 5.10—8.10 per 100 bos; Eigenheimers groot 2.462.55, idem klein 1.73 per 25 K.G PURMEREND, 14 Juli 1925. Kleine Fa- briekskaas 55 per 50 K.G.. aanvoer 14; Met merk J 58; Kleine Boerenkaas, aanvoer 60, 54 per 50 K.G.; Met merk f 59; Goudschc Kaas, aanvoer 5, met merk bG^ner 50 K.G.; De handel op de kaasmarkt was goed Bo ter, aanvoer 1332, 2.202-25 per K.G.; Runderen, waaronder 325 vette 1.001.25 per K.G. en 265 melk- en gelde, 175—450 per stuk. Handel matig; Stieren, aanvoer 42; Paarden, aanvoer 40*. 100250 per stuk. Handel matig; Vette Kalveren, aanvoer 57, 1 20—1.40 per K.G; Nuchtere Kalveren, aancoer 334, 15—42 per stuk; Vettè Var- kens, aanvoer 412t 0.880.94, per Handel matig; Zouters 0.700.76 per K.G.f Magere Varkens, aanvoer 126, 2545 pel stuk. Handel stug; Biggen, aanvoer 183 10 —26 per stuk. Handel vlug; Schaper, aan voer 697, 40—52 per stuk. Handel stug; Lammeren, aanvoer 615, 2032 per stuk. Handel stug; Kipeieren 6.25—7.25' per 100 stuks; Eendeteren 5.50 per 100 stuk». Amsterdam Vaz Diaz 2000 M. dage lijks met tusschenpoozen Nieuws- en Beursberichten van 8.154.30 Amstera tijdsein 10.15 en 4.30 Zondags niet. Brussel. - 265 M - dagelijks concert 1° 8.35 u (ook Zondags) Chelmsford 1600 M. - dagelijks cooceri en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10.20 event, ook Londen -365 M. dagelijks concert ct voordracht van 7.2011 of 12 Tijdseic als Chelmsford Zondag 3.50 en 8.50 uur concert, enz H D. O. (Hilvers. Draadl. Omroep) luol M - dagelijks 5.30—7.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te '12 en 7.30 Zondags geen Diner concert. Parijs - Eiiieltoren - 2650 M. dagelijK: concert te 6.35 Parijs Radio Parijs 1/aO M. dagelijks Concert en Lezing te 8.35 BIJZONDERHEDEN. BRUSSEL Operette „La fills du Regl ment", van Donizetti, 8.35. CHELMSFORD Strijkmuziek 8.20. H. D. O. Christ. Radio Omroep tc 8.10 (Zie verder bovenst, opgave.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7