Bij de voltooiing van het derde „Hageveld". Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad Uit het leven van groote leerlingen van het Seminarie Hageveld. Het eerste „Hageveld" van Velsen. Ingezonden mededeelingen a 75 cents per regel. N.V. Spaarbank voor Katholiek Nederland 4 pCt. KERKCONCERT. Haarlem. Konlugstraat 10 STADSNIEUWS. Het Koninklijk bezoek. Huldebetooging van Haarlem sche vereenigingen. Aardbeienpluk. Dat de aardbeienteelt in het groot ook in de omgeving van Haarlem be oefend wordt zal menigeen niet weten. Hierboven een foto van aard- beienpluk op 't land van den heer Giebels aan de Rampenlaan te Overveen De Autorenbaan te Noordwijk Het tweede „Hageveld" van Voorhout. De Burgemeester van Zand- voort. Faillissement. Woensdag 15 Juli 1925 - - 49ste Jaargang No. 16094 I V 'v.. iVi'V: :-,y UtSXri. Aan den vooravond der voltooiing van het nieuwe seminarie „Hageveld" te Heem stede, past hef de Nieuwe Haarlemsche Courant dit gedenkwaardige feit met een enkel woord te gedenken. Allereerst een woord van dank, maar ook van eerbied en ontzag, aan onzen geliefden Bisschop, die in dif grootsche werk een heerlijke en waardige bekroning mag zien van een welbesteed en zegenrijk priester leven. Dat er Levieten in groot aantal en van gedegen wetenschap gekweekt worden moeilijkheden glansrijk wist Te overwin nen. In 1881 werd het uitgebreid. In dien tijd was het klein en groot se minarie omdat de bemoeizieke regee ring zulks wenschte onder één dak ondergebracht. Men zocht echter een betere huisvesting voor het bouwvallig geworden „Hageveld". Aardig is het hierbij te vermelden dat men bij dit zoeken onder meer hef oog liet vallen op de buitenplaats Bronstee onder Heemstede en op Woestduin onder morgen beleven en wel is het een gelegen heid, waarop heel de uitgebreide priester- schare van het' Haarlemsche ter feesttij mocht worden genoodigd. Er is reden om te juichen en die vreug de en dankbaarheid moge zich morgen om zetten in een vurig gebed tot God, Die ons zegende met een wilskrachtigen Bisschop, in sfaat om zulk een werk te voltooien. Hieronder geven wij onzen lezers bijzon derheden uit het leven van eenige regenten en leerlingen van het klein Seminarie Hage veld, van hen die uitblonken op weten schappelijk gebied en op het gebied der schoone kunsten. De eerste regent van Hageveld was de HoogEerw. heer Cornelius van Bommel. Den 5en April 1790 te Leiden geboren, werd hij priester gewijd te Munster op 18 Juni 181'6. is fastbaar een algemeen Jjelang en voor de Katholieken van onschatbare waarde. Dat onze beminde Bisschop zijn grootsch opgezette kweekschool voor priesters in Haarlem's omgeving wilde stichfen is voor de Haarlemsche Katholieken een reden te meer tct groote vreugde en zal niet nala ten van groot'en invloed te zijn op het ka tholiek geloofsleven in deze omgeving. Groote zorgen heeft Mgr. met dezen bouw op de schouders genomen en die zorgen zullen niet eindigen met de voltooiing van hef seminarie, maar getrouw aan Zijn de vies: „In fide nihil hesitans", niet aarze lend waar het de belangen van het Ge loof betreft, heeft Z. D. H. in goed ver trouwen ook op de hulp van de katholieken van Haarlem's Diocees, het werk aange^ durfd, aangevat en met de Hem eigen door tastendheid doorgezet. Zijn vertrouwen op de katholieken van Haarlem's Diocees zal nief beschaamd worden. Het heilig Concilie van Trente schreef den Bisschoppen voor in het jaar 1562 overal Seminaries op te richten. Met de literste zorg moesfen de toekomstige pries ters worden opgevoed en onderwezen, op dat zij 't heilig dienstwerk met vrucht zou den kunnen uifoefenen opdat zij zouden zijn „het licht der wereld", „het zout der aarde". Aan dien plicht den Bisschoppen opgelegd heeft Mgr zich ook in Zijn levensavond niet willen ontfrekken en naast heilige, kundige en ijverige opvoeders van priesters is nu Zijn zorg geweest ook te zorgen voor «een waardig onderdak voor de toekomstige leiders van het katholieke volk. Terzijde gestaan door den kundigen bouwmeester Jan Stuyt is hier een werk gewrocht dat de eeuwen kan trofseeren. Haarlem's Diocees zal er voorwaar de rijke vruchten van plukken. Bij dezen mijlpaal in Hageveld's historie past ook een terugblik. Eeuwen lang hadden de omstandigheden zich verzet tegen de vervulling in Hol land van de hierboven gegeven voorschrif ten van het concilie van Trente. Maar niet zoodra had Koning Willem I op 2 Augustus 1815 vrijheid gegeven ook in Holland seminaries op te richten, of de hand werd aan den ploeg geslagen. Reeds op 2 Mei 1817 werd een klein seminarie in Velsen geopend door Cornelius van Bommel, (wiens borstbeeld nu nog een eereplaats inneemt in de bibliotheek van hef nieuwe seminarie), Baron van Wijker- slooth en Wilhelmus van Niel, die door den Aartspriester J. J Cramer met de leiding werden belast. Dat nieuwe seminarie verrees ter plaat se, waar nu ongeveer hef nieuwe missie huis der Paters van Tilburg te Driehuis •staat en ontleende zijn naam „Hageveld aan dien van de hofstede, op wier grond het nieuwe „Hageveld" verrees. Met 12 studenten werd het nieuwe semi narie begonnen. Het „derde Hageveld" telt thans 325 studenten!... Dat is een groofe bloei, maar wat al of fers zijn er in den loop der jaren gebracht, vat al moeilijkheden zijn overwonnen voor- aleer wij den ongestoorden bloei van te genwoordig mochten beleven! Op bevel van een kleinzielig landsbe stuur moest hef nieuwe seminarie óp 1 September 1825 worden gesloten. Maar Gode zij dank kon het in 1830 weder wor den heropend. Wel waren de moeilijkheden groot, wel worstelde men met 'n onvoldoend aanfal leerkrachten omdat het -priestertal in Holland niet groot was in die jaren; nij pend ook waren de financieele lasten, /naar met vertrouwen op God en door de bekende groeikracht 'van de kerk GGods we ken de moeilijkheden en bleek Hageveld sen ongekende aantrekkingskracht fe be zitten op vele Roomsche jongelui, die zich tot het H. Priesterambt voelden aangetrok ken In 1834 waren er 62 studenten Onder de bekwame leiding van Regent Thomas, de edele bescherming van den inmiddels tof bisschop verbeven Baron van Wijker- slooth, bloeide het eerste Hageveld. ter wijl Pastoor Hofman ven Amsterdam, als provisor van be*l seminarie, de geldelijke Vogelenzang, maar deze onderhandelingen sprongen af op de hooge prijzen, die voor deze buitenplaatsen werden gevraagd. In 1847 werd door den Aartspriester van Holland de buitenplaats „Schoonoord" on der Voorhout aangekocht met de dorpsher berg „Het Regthuis" en de daaraan ver bonden boerderij. De architect Th. Molkenboer uit Leiden maakfe de plannen voor het nieuwe, twee de, Hageveld en het doelmatige, sterkge- bouwde nieuwe seminarie, waarin plaats was voor 150 studenten en 10 professoren kon in 1847 worden geopend. Thans is dit oude seminarie, zopals men weet, ingenomen door de beschermelingen van De Heibloem, die daar, onder de hoe de van onzen oud-stadgenoot, den zeereerw heer Jonckbloedt, een onderkomen hebben gevonden. Rooskleurig moeten de eerste jaren van hef tweede „Hageveld" niet zijn ge weest. Het aantal studenten ging achter uit en het beheer der Financiën baarde groote zorgen. Hef was den lateren bisschop van Breda, Mgr. van Beek, gegeven, als regent van^het seminarie, een nieuw tijdvak van bloei in te luiden en te beleven. Wijlen Dr. Schaep- naan zei van hem bij zijn sterven dat Hage veld aan hem roem ontleende, waar het reeds sfraalde van hoogen en heiligen roem. Opvolger van Mgr. van Beek als 'regent van Hageveld was de latere bisschop van Haarlem en aartsbisschop van Utrecht Mgr. Snickers. Het studentental nam toe en het gebouwencomplex werd vergroot. Deze laatste uitbreiding kwam tof stand onder de zorgen van Regent Drabbe. In 1871 tel de Hageveld reeds 170 studenfen. Van de regenfen, die het bestuur over Hageveld voerden, mogen we noemen den hoogeerw. heer Brouwer, den lateren vicaris-generaal. Onder diens beleidvol bestuur groeide Hageveld wijd -uit. Het aantal studenfen kwam dikwijls tot boven de twee hon derd en telkens moest hef aantal leer krachten worden vergroot. Deze bloei en groei zette zich voorf ook onder het regentschap van den hoogeerw. heer Snickers, een oomzegger van den vroegeren regent en bisschop. Het getal studenten ble'ef sfijgen en telkens was nieuwe uitbreiding noodig. En dan moesten er nog aanvragen om aanneming worden afgewezen. Wie den ijver en zielszorg van onzen bisschop kent, hij zal ook begrijpen dat de groote vraag van een voldoende huisves ting onzer toekomstige priesters hem niet losliet en bij zijn vele zorgen en moeilijk heden nam hij een kloek besluit: er zou een geheel nieuwe seminarie wofden ge bouwd. Men zal zich herinneren hoe Mgr. zien voorloopig tevreden stelde met den bouw van een seminarie zonder kapel, maar nog voordat hef was voltooid was het be sluit er ook, dat de nieuwe kapel er zou komen. Zegden wij te veel toen wij een woord van bewondering en ontzag uitten, voor dit doorzeftingsvermogen van den door- luchtigen kerkvorst, wien de last der jaren niet schijnt te drukken? In die bewonde ring moge ook deelen de tegenwoordige regent van Hageveld, de hoogeerw. heer Ebbinkhuysen, vroeger deken van Alk maar, die sinds 1915 hef bestuur voert over „Hageveld" en heel den zwaren last heeft getorst, die de oorlogsjaren voor zoo een groot gezin meebrachten en bovendien de beslommeringen op zich nam aan eiken bouw van zulk een omvang verbonden. En nu staat daar het trotsche monument dat voor langen tijd een voldoend getal geestelijke leiders aan Haarlem's Bisdom waarborgt, Weldra zullen hopelijk, elk jaar, niet minder dan dertig jonggezalfde pries ters, gevoed met Hageveld's deugd en wetenschap, het bisdom Haarlem binnen treden om daar aan het zielenheil van Holland's katholieken, aan ons aller zielen heil te arbeiden u Het is wel een groote dag, die Waar- lem's Diocees, die Haarlem's katholieken In 1817 door den toenmaligen Aartspriester van Holland en Zeeland aangesteld tot re gent van Hageveld, vervulde hij dit ambt tot 1825, toen 't seminarie van regeerings- wege werd gesloten. In Mei 1829 werd Mgr. van Bommel tot bisschop van Luik gewijd. Hageveld's tweede stichter, Prof. van Wij- kerslooth, werd geboren in 1786 .priester gewijd in 1811 te Paderborn en in datzelfde jaar tot hoogleeraar benoemd te Warmond. In Februari 1832 werd hij met het bisschop pelijk purper bekleedt. Paus Gregorius XVI benoemde hem tot Bisschop van Curium i p- i. Een der grootste leerlingen van Hageveld is wel geweest Cornelius Broere .geboren te Amsterdam, 18 November 1803. Aanvan kelijk wilde zijn vader hem laten opleiden voor schilder, doch God had hem bestemd voor Zijn dienst. Hij.werd 12 November 1819 student te Culemborg en verbleef daar tot Augustus 1820. In October van dat jaar ging hij naar Hageveld. Hier traden weldra zijn talenten naar voren. Op letterkundig gebied maakte hij grooten naam. In 1830 werd hij priester gewijd en door Aartspriester Ban ning benoemd tot professor in de Philoso- pbie op het seminarie Hageveld. De benoem de, wiens nederigheid deze functie afwees, vroeg bij deze gelegenheid aan den Amplis- simus: „Ach, Amplissime Domine, ik bid U, dat niet; daartoe ben ik niet in staat, hoe zou ik mijn leerlingen kunnen onderwijzen kozen tot kanunnik der Kathedrale Kerk te Haarlem. Op den feestdag van H.H, Onnoozele kin- derei} in 1860 stierf hij. Van 1835 tot 1845 was Adrianus van der Weiden regent van Hageveld. Geboren te Haarlem op 12 November 1803 was hij tot priester gewijd 18 September 1830. Onder zijn bewind werd 't seminarie verbouwd en vergroot. Professor van der Ploeg, in 1842 benoemd tot leeraar aan het seminarie, bekend als dichter .van geestelijke liederen in de volks taal.. Hij onderwees gedurende elf jaren in de letteren. In 1845 werd tot regent van Hageveld be- ncemd Mgr. A. J. Pluim, professor van het seminarie Warmond, bekend als schrijver. Overgegaan naar de orde der Paters Pas- sionisten werd hij in 1863 tot bisschop van Nicopolis gewijd. In 1869 werd hij Aartsbis schop van Thyane, Vicaris van het patriar chaat van Constantinopel en Apostolisch Delegaat voor de Oostersche kerken. Mgr. Petrus Mathias Snickers, geboren te Rotterdam, den 11 en April 1816, tot priester gewijd den 27en Maart 1841, werd in 1861 benoemd tot Regent van Hageveld. In 1869 werd hij president van Warmond, later bis schop van Haarlem-en Aartsbisschop van Utrecht. Prof. J. A. de Rijk werd bijna onmiddel lijk na zijn priesterwijding benoemd tot leer aar te Hageveld en later te Warmond. Bij zonder vermeldenswaard zijn zijn jaren als dichter en vóór de komst van M. J: A. Lans ook afs toonkunstenaar. Hij ging Lans voor uit alg; bepleiter van het goed recht van den Gregoriaanschen zang. In 1897 overleed hij. Algemeene bekendheid verwierf ook de bekende literator A. M. C. van Cooth'. Hij gaf tezamen met Lans uit een „Handleiding bij het Onderwijs in de Gewijde welspre kendheid". Ook onze tegenwoordige beminde bisschop Mgr. Callier was van 1875 tot 1892 leeraar aan het seminarie. In Maart 1892 werd hij door Mgr. Bottemanne benoemd tot Vicari?; Generaal, in 1903 tot bisschop gewijd. Van de later bekend geworden leerlingen van Hageveld noemen wij nog J. C. H. Muré, beroemd predikant, G. F. Drabbe, J. A. de Rijk, Poelhekke, Binnenwiertz. v. d. Horst, allen grootheden op letterkundig gebied. Toonkunstenaren waren W. P. H. Jansen en M. J. A. Lans. De laatste vooral verwierf groote bekendheid als strijder voor den Gregoriaanschen en Palestrijnschen zang. Hij stierf 3 Februari 1908. De reienmuziek was van pastoor Jansen, destijds leeraar te Hageveld. Ziehier een £reep uit een groot aantal be- kende namen. Wij zouden er nog veel meer kunnen noemen, zooals Beelen, Hafken- scheid, Leesberg, Aengenent, Beysens e. a. doch wij meenen hiermede te kunnen vol staan. (Nationale Spaarbank) (Direct ingaande). bijkantoor NASSAULAAN 18. Zitdagen: Maandags, Woensdags, Vrij dags van 69 uur n.m. en Zaterdags van 5914 uur en in het St. Joseph- gebouw te Halfweg de 2e Dinsdag van iedere maand, van 56/4 uur. Barometerstand ring, waarin de plannen nader zullen worden besproken. Aangaande het kerkconcert, dat gegeven zal worden ter gelegenheid van het Konin klijk bezoek kan worden medegedeeld, dat zich een zeer voldoend aantal dames en heeren hebben aangemeld. De repe- titiën zouden dan ook weldra kunnen wor den vastgesteld, ware het niet, dat er nog. een schikking moet worden getroffen om trent de directie, welke op dit oogenblik neg op afdoening wacht, maar zeker ten spoedigste zal plaats vinden. In elk geval zullen zij, die zich hebben aangemeld, zoo spoedig mogelijk van den secretaris der commissie nader bericht hier omtrent ontvangen. uur v.m.: 767. Achteruit. OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Hierop geeft de directeur van de nieuwe autodroom, de heer Cramer uit Amsterdam, een uiteenzetting van den gang van zaken bij zoodanige instellingen in het buitenland. In Europa bestaan nog slechts 3 zoodanige banen en wel te Monza bij Milaan, te Mont- lery bij Parijs en te Grunewald bij Berlijn, terwijl nog 3 zoodanige banen in wording zijn en wel te Keulen, Kopenhagen en Noord- wijk. Deze banen zijn bezig een vereeniging te vormen om te komen tot een dwingende uitwisseling van autorenners en een uniform starttarief. Door de vereeniging Koninginnedag is be sloten om bij gelegenheid van het a. s. Koninklijk bezoek een huldebetooging te doen houden door alhier bestaande vereeni- Maandagavond kwam een aantal ingezete nen en badgasten op uitnoodiging van den raad van beneer van de autorenbaan in het Lange veld bijeen in een der zalen van het Cisino te Noordwijk aaü Zee ten einde een uiteenzetting betreffende: die plannen te hoo- rén. Aan de bestuurstafel hadden behalve eenige leden van den raad van beheer plaats genomen de heer Lebret uit den Haag. de geestelijke vader van de plannen en de heer Harry Elthe, bouwer van het stadion in Am sterdam, tevens architect voor de nieuwe plannen in het Langeveld. De heer Mr. Boon, voorzitter van den raad van beheer, heette allen welkom, bracht hulde aan de heeren Lebret en Elthe voor .hetgeen zij reeds voor de verwezenlij king van deze plannen hebben gedaan en legde er vooral den nadruk op, dat de auto- renbaanplannen geheel onafhankelijk van eenige grondspeculatie zijn tot stand geko men, reeds lang voor daarvan sprake kon zijn. Eerst is als plaats van vestiging gedacht aan Rotterdam en Amsterdam, waar de grond echter te drassig, daarna aan den wat ik zelf niet weet?" Maar de Amplissi- nms stelde hem geestig en veelzeggend ge rust: Ik verbied U ook ten strengste hun iets te leeren, wat gij zelf niet weet en ga nu in vrede" Onder de werken van Broere munt vooral uit: „De terugkeer van Hugo de Groot tot het Katholieke Geldof". In 1851 vörwisselde hij zijn leerstoel der Pliilosophie tegen dien der Kerkelijke Ge schiedenis in het seminarie Warmond. Vele onderscheidingen vielen hem ten dceL Op 4 November 1858 werd hii le gmen, instellingen, onderwijsinrichtingen enz. enz. en De bedoeling is, dat deze, hetzij in haar geheel, hetzij door deputaties, zich zoo mo gelijk met haar banieren scharen langs den weg, dien de stoet van het station naar de Groote Markt volgt. In 'n advertentie, voorkomende in dit blad, wordt hiernaar verwezen. Wanneer blijkt, dat hiervoor bij veel vereenigingen sympa thie bestaat, waaraan niet getwijfeld mag worden, dan ontvangen de besturen een uitnoodiging tot bijwoning van een vergade- Haag, waar de beschikbare grond voor het doel veel te duur was. Ten slotte is het oog gevallen op het Langeveld onder Noordwijk, waar de raad van beheer beslag heeft kun nen leggen op "een terrein van ongeveer 1.000.000 vierkante meter hard en effen ter rein, dat buitendien juist gelegen is in het centrum van de groote steden, zoodat op veel publiek kan worden gerekend. Spreker deelt nog mede, dat op de uitgeschreven leening zoodanig is ingeteekend, dat het tot stand komen van de baan verzekerd is. Wil de baan echter in alle volkomenheid tot stand komen. <L»n is er nog meer geld noodig. Op de Noordwijksche banen zullen d« snelste ritten van alle banen kunnen worden gemaakt, n.l. ongeveer 300 K.M. per uur. Spreker verwacht ook tengevolge van de groote wegverbeteringen in de geheele streek lusschen Haarlem en den Haag, die met deze plannen samenhangen een zeer druk bezoek uit de groote steden en zegt namens deD raad van beheer toe, dat deze in het Lange veld zelf geen hotels of pensions zal exploi- teeren en expres 2 of 3 der groote jaarlijk- sche wedstrijden in het voor en naseizoen van den badtijd zal doen houden, ten einde meer gasten in Noordwijk te brengen juist in den slapsten tijd. Hierop wordt een interessante film ver toond van de banen van Montlery bij Parijs. Uit de dan volgende discussie, waaraan door verschillende aanwezigen wordt deel genomen, blijkt, dat het middengedeelte van het terrein zal worden bestemd voor vlieg kamp en dat de baan, als eenmaal de op dracht tot aanleg is verstrekt, in 10 a 12 maanden gereed zal zijn. Getracht zal wor den nog het volgende jaar een paar wed strijden te doen plaats hebben. Hierop word» het officiëele gedeelte van den avond geslo ten en blijven verschillende aanwezige! achter ten einde in kleiner kring nog meer details van deze belangrijke zaak te bespre ken. Er hebben den laatsten tijd reeds meer malen geruchten geloopen over een aftreden van den burgemeester. Thans kunnen wij als definitief vaststaand mededeelen: de heer J. Beeckman, van 31 Maart 18% af burge meester dezer gemeente, heeft aan H. M. de Koningin eervol ontslag als zoodanig aangevraagd tegen 15 October a.s. Den l4én Juli 1925 werden in staat val faillissement verklaard- j G. Martius. vertegenwoordiger van Dag 1 en Weekbladen wonende te Heemstede Valkenburgerstraat 28, Curator Mr. G. E Mellema te Haarlem; W. J. van Es, brood bakker te IJmuiden Enschedestraat 19, cu rator Mr. W. A. J. Stortenbeker te Haar lem; J. N. Hensen, koopman in heerenklee- ding te Haarlem, Oude Gracht 33, curator Mr. J. H. J. Simons te Haarlem, Rechter Commissaris Jhr. Mr. R. de Marees val Swinderen, Vernietigd werden de faillissementen van: H. Mendrik, koopman te Haarlemmermeer, uitgesproken 23 Juni j.l Curator mr. W. P Vis, te Haarlem; P. J Koloos, sigarenwinke lier te Schoten, Hudsonstraat 25; uitgespro ken 7 Juli 1925, curator Mr R. C. Bakhuizen van den Brink; Geëindigd zijn de faillisse. menten, door het verbindend worden der uiri'eelingslijst von: A J Heyblom, fahrikanl te Schoten, curator Mr. M. A. van Eek te j Haarlem; J. Snijders Jzn., Potgieterstraat 34 te Zandvoort, curator Mr. P. Donker te .Be verwijk; N. Laan, aannemer te Nieuw-Ven- nep, curator Mr. C. Blankevoort te Haar lem. HOOGER BEROEP. Hooger beroep werd aangeteekend door L. G. van B. te Haarlem, ter zake verduis- terong veroordeeld tot 1 maand gev.straf. In dezelfde zaak werd door den Officier van Justitie hooger beroep aangeteekend. Heb iet uitsteKendste aan te bieden dat iemand wenschen kan, hoe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Pet week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No: 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. HAARLEMSCHE Aavertentiën 35 cents per rege> Bij contract belangrijke korting, Advertentiën tusschen den tekst als ingezouden mededeeling. 60 ct per regel op de le Pagina s 75 cL per regeL Vraag- en aaabod-adven toptien 14 regels 60 ct per plaat- sing: elke regel meer 15 ct, bir vooruitbetaling. Alle aoonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekerings voorwaarden, F Oftjlfi m Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door F 7C[1 bij een ongeval met F ORfl bij verlies van een hand, F 19C bij verlies van een f Kf) bij een breuk van F If] bij verlies van een fe<ren ongevallen verzekerd voor een der volgende uifkeermgen oUUU- verlies van beide armen, beide beenen of beide oosten I uU.* doodeliiken aflooo een voet of een ooe 1 l&d. duim of wiisvineer I JU.' heen df arm Uandere vinger.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1