EXTRA AANBIEDING LHdzh&iis Verkeersongevallen. Koffers - E Handkoffers - Reisartikelen ïlAAHhEM. TUgE lzvz&vJafjA Tassweé EN REISARTIKELEH KUPEli LAATSTE NIEUWS. GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL. DE SPAARNEBANK TE HUUR TE HEEMSTEDE DE VERKEERSREGELING HAARLEM—SCHOTEN. Een tweede protest-vergadering. VOOR DEN POLITIERECHTER. De gevaren der zee» De toren aan de Amsferdamstraat. I Dienstweigering. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN HAARLEM. Personalia. „Klein Artis". Statuten. Paard te water. Aanrijding te Overveen. Prov. Noord-Holl. 5iekenhuizen. „Ze eten me d'ooren van't hoofd" kiaagtde vrouw, A!s de jeugd weer een bof'ram komt vragen. „Hun eetlust aan 't strand, in de duinen, in 't bosch, Is werkelijk niet te verdragen Zoo'n klagende Moeder is dadelijk gebaat Wanneer ze de jeugd FRANKEN'S BROOD eten laat Want 't VOEDZAME MELKBROOD dat FRAN KEN U bakt, Maakt steeds dat de eetlust veel spoediger zakt! Kranige redding. Aanbesteding. Wees voorzichtig. De Rechtszaak tegen deft Makelaar S. VERKOOPINGEN. Examens- De nieuwe Griffie. BURGERLIJKE STAND. SCHOTEN. OVERVEEN. BINNENLANDSCH NIEUWS. Jhr. Mr. Ch. Ruys. de Beerenbrouck. Hevig onweer. Om den Davis-cup. De vaststelling van uitbreidingsplannen. Bloemendaal juist in de zo^ mermaanden met opengebroken wegen. Tot de reorganisatie van.he( openbaar lager onderwijs wordt besloten. De exploitatie der terreinen langs den Zeeweg; na bespreking wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. lOlVxe 126 Va 305 V8 Wisselkoersen en koersen Van Bankpapier. Heerenhuizen vanaf 750 per j. Middenstandswoningen vanaf 600 p.j. Bevr. bij Heemstede's Woningbureau, CORNS. L. KWAK, Makelaar. Heemst. Dreef 276. Tramh. Blauwe Brug. Tel. 28236. Geen request aan den Raad. Wel conferenties. Gisterenavond had in café Burgers aan hit Frans Ha!s/>lein de tweede protest-vergade ring plaats van winkeliers, wonende in straterf, welke vallen onder de nieuwe ver keersregeling. In de vergaldering van de vorige week Vrijdag, was reeds uitvoerig de werking en het vóór en tegen van de nieuwe regeling besproken. Thans zouden er defini tieve besluiten genomen worden. De voorzitter, de heer v. Halem, opende de goed bezette vergadering en heette allen namens de commissie hartelijk welkom, In zijn openingswoord deed spr. uitkomen, dat de regeling, wat het verkeer betreft, tamelijk goed is, maar het is er veel stiller gewor den. De Gen. Cronjéstraat en de "Schoterweg zijn hoofdverkeerwegerr naar het Noorder kwartier, dus wegen waar zich het verkeer het meest ontwikkelt. Nu gaat men in deze straten het verkeer, waar men het toch van hebben moet voor de helft bannen. De actie, die de vorige week op touw ge zet is, zal met kracht worden voortgezet. De heer P. Boot trad dan naar voren en bood den voorzitter, den heer v. Halem, een fraai bouquet aan, ter gelegenheid van zijn 25-jarige echtvereeniging, en deed dit ver gezeld gaan van de gelukwenschen van de Schoterwegbewoners. De heer v. Halem dankte voor dit blijk van sympathie met eenige hartelijke woor den. Een stem uit de vergadering ging op. Deze meende dat de Schoterweg vanaf de Frans Hals Apotheek verboden moest worden voor alle verkeer. Schoten moet als buiten wijk geheel van een regeling worden vrij gehouden. Hat verkeer zou dan alleen kun nen en mogen gaan door de Frans Halsstraat, Kennemerstraat. Zocherstraat, enz. Volgens anderen is het verkeer zoo goed, behalve voor de rijwielen, die moeten vrij zijn. Dit is ook het kardinale punt waar alles om draait. Er zou ook een commissie benoemd kunnen worden, die met beide gemeenten zou kunnen confereeren. Dit was volgens het oordeel van sommigen beter, dan alle „ge schrijf." Raadsleden uit Haarlem hebben zich reeds op de hoogte van den toestand op den Schoterweg en Kennefnerbrug gesteld. Ook is er reeds een adres aan den Bond van Transportarbeiders aan den Raad gezonden, betreffende de Kennemerbrug. Thans zijn or eenige mooie boomen die het uitzicht be lemmerden gerooid, dit ten koste van het natuurschoon.- De regeling bij de brug was ook een der fouten waar op gewezen werd. Ook van Schoten hebben zich reeds eenige raadsleden van den toestand overtuigd. Volgens devergadering moest men den eenmaal ingeslagen weg blijven bewandelen en een request opstellen, zóó, dat daarin duidelijk uitkomt wielrijders vrij te laten gaan. Anderen voelden meer voor een conferen tie met Haarlem en Schoten en om nog geen request in te zenden. Het in dien zin gedane voorstel, 'erd aangenomen. In de commissie die de besprekingen met B'. en W. van beide gemeenten (of commis sies) zouden voeren, werden benoemd de heeren Kelder, L. Alders, Noveras en v. Halem, terwijl de beer Korstjens als plaats vervanger werd benoemd. Nadat de beprekingen nog even hadden voortgeduurd, volgde sluiting. We willen in verband met de verkeers regeling nog even aanstippen, cBt vanwege de gemeente Schoten, bij de Spaansche Vaartstraat en Dr. Leydsstraat eenige bor den zijn geplaatst, die de richting Velsen aanduiden. Dit was inderdaad zeernoodig. Ook op het Soendaplein heeft men een houten hulpbord vervangen door een nieiiw mooi geschilderd bord. Het aantal overtre dingen dagelijks is legio. Maar hoe kan 't ook anders! Mishandeling. Voor den Politierechter stond hedenmorgen terecht A. C. G., keetbaas bij de sluizen te IJmuiden ter zake mishandeling van A. W. Getuige W. verklaarde, dat hij door G. was ontslagen, waardoor zij woorden kregen. G. zou toen met een betonstamper geslagen hebben, waardoor W. eenige weken onder dokters behandeling kwam. Bekl. beweerde geslagen te hebben omdat W. gedreigd had met een mes te steken. Het 0. M. eischte ter zake van mishande ling een geldboete van 25.of 10 dagen hechtenis. Conform den eisch werd bekl. veroordeeld, terwijl op verdoek van W. een schadevergoeding van 40.werd toege wezen. Diefstal bloemen. Op 6 Juni i.l. hadden J. v. L, en A. S. bloemen gestolen uit een tuin onder Hille- gom. De schade daardoor veroorzaakt be droeg ongeveer 100. Het O.M. eischte ter zake diefstal een gevangenisstraf van 1 m. De politierechter meende een voorbeeld te moeten stellen, waar den laatsten tijd zoo dikwijls bloemen worden gestolen en ver oordeelde beklaagden conform den eisch. Diefstal. Er zaten maar weinig menschen in de laat ste tram naar Haarlem. Met z'n tweeën hadden zij een geheele coupé. De een sliep, terwijl de ander doelloos rond zat te kijken, totdat zijn oog viel op een portefeuille," wel ke uit den zak van zijn medereiziger stak. De verleiding was onweerstaanbaar. Zoo stond dan L. hedenmorgen voor den Politierechter terecht terzake diefstal van de portefeuille, waarin zich geen geld, dcoh wel geldswaardige papieren bevonden. Bij het ontwaken bemerkte de gedupeerde het. Het O. M. eischte thans 2 maanden gevan genisstraf, waartoe bekl. veroordeeld werd. Wij ontvingen van den Nederlandschen Bond tot het redden van drenkelingen een boekje, getiteld „De gevaren der Zee", voor baders en zwemmers van de hand van den heer A, J. Meyerink. Dit boekje, ongeveer 16 bladzijden druks, bevat wenken bij verschillende winden, al- gemeene weaken en wenken voor huló van drenkelingen. Een tweetal teekenïngefjes zijn ter ver duidelijking aangebracht. Ongetwijfeld zal dit boekje, in ruime mate verspreid, veel nut afwerpen. Eergisteren heeft men een kruis en een vergulden weerhaan op den torenspits van den nieuw gebouwden kerktoren in de Am sterdamstraat gezet. Tegen L. J. de Y. en J. L. de Z., beiden uit Haarlem, is door den auditeur-militair bij den krijgsraad te 's-Hertogenbosch, 10 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst geëischt wegens principiëele dienstweigering. Een grandioze versiering der Grootc Hcutstraat. Gisteravond werd in Café Central door de Groote Houtstraatvereeniging vergaderd over de versiering, die onze hoofdstraat zal moe ten dragen ter gelegenheid van het a.s, be zoek van H. M. de Koningin aan de Spaarne- stad. Nog nimmer is het gebeurd, dat de be woners van de Groote Houtstraat tweemaal in één jaar bijeengeroepen wetden om te beraadslagen over versiering van de straat, in hei voorjaar is deze zeer naar wensch geslaagd en daarom meende de voorzitter, de heer Scheer, dat wel niemand tegen de versiering in beginsel bezwaar zou hebben, wat in de vergadering ook bleek. Bij accla matie werd dus in beginsel tot versjering besloten. Door den heer Th. Oeverhaus werd voorgesteld de versiering weer uit vlaggen te doen bestaan. De voorzitter deelde daar op mede, dat dit voorstel geheel in den geest van het bestuur was. Dit had gemeend de versiering der straat geheel in oranje te hou den; qranjevlaggen, oranje wimpels en oranje lampions. Bovendien zal aan het gemeente- bestuur toestemming verzocht worden, de electrische lampen in het midden der straat oranje te mogen omfloersen. Aan begin en einde van de Groote Houtstraat zullen voorts schilden van 1 M. X 0.75 M. aangebracht worden, waarop de wapens van Oranjp- Nassau, Waldeck-Pyranont en Mecklenburg- Swerm zullen prijken. Dit plan werd met ai- gemeene stemmen goedgekeurd. Het bestuur stelde verder voor, door de leden der vereeniging voor deze ve/siering niet te laten betalen en door de niet-leden ten bedrage van 5—15, naar gelang der gevelbreedte. Indien niet-leden bij deze gelegenheid ltd worden, zal het bedrag der contributie op den prijs dezer versiering in, mindering wor den gebracht. In de commissie tot bezoeken der niet-leden werden benoemd de heeren Scheer, Voet, Kloppers, Van der Werff. Oyevaar en Hartje. Verder werd nog aangenomen het voor stel van het bestuur om, behoudens goed keuring van B. en W., des avonds een loop orkest van 7 man in de Groote Houtstraat te laten marcheeren. Op den avond van den 31en Augustus zullen, wanneer de kas der vereeniging dit toelaat, de lampions weer branden. De ove rige versiering zal in ieder geval tot den eersten September intact blijven. Het zal dus een passende versiering zijn vooj- een voor Haarlem belangrijke gebeur tenis. Met ingang van 1 September a.s. is be noemd tot leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de R.-K. Hoogere Burger school met 5-j. c, te Heerlen de heer N. H. M. Zwager drs., vroeger leeraar aan de litt.- economische afdeeling van de H.B.S., alhier. Geslaagd te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken M. Bannink, alhier. Men schrijft ons: Wegens verbintenissen met diverse scho len en jeugdbonden is de sluiting bepaald op 19 Juli a.s. Het moet voor het bestuur dezer vereeniging wel een voldoening zijn, daar waar het er aanvankelijk niet roos kleurig uitzag, dat de toeloop zoo groot is geworden dat verlenging noodzakelijk was. Het bestuur heeft hier ter stere nog veel geschenken in ontvangst gekregen, terwijl het terrarium morgen (Zaterdag) onder lei ding v,an den heer C. Sipkes zal worden in gericht. Bovendien zijn de levende zeepaardjes af gezonden en kunnen dus de laatkomers npg profiteeren, terwijl velen zeker een herhaald bezoek zullen brengen. De „Staatscourant" bevat de statuten van het Nederlandsch Syndicaat, Algemeen Im- en Export Centrale en van Albert Kuyken's Vakkleedingbedrijf, beidé alhier. Gisterenavond om ongeveer half acht werd op de Amsterdamsche Vaart door een vrachtauto aangereden de 16 jarige wiel- •rijdster J. D. Zij werd eenige meters mee gesleept en bekwam een wonde aan het hoofd en verschillende schaafwonden. Met een ziekenauto werd 2jj naar hef Sl.Elisa- bets Gasthuis vervoord, vervolgens naar huis. Haar toestand is niet erntig. De vrachfauto reed intusschentegen de huizen aan op de Oostvest en beschadigde een paneel van een deur, en de muur, ter wijl 2 ruiten werden ingedrukt. De auto werd eveneens ernstig beschadigd. Het ongeval had plaats doordat een wielrijder ter rechterzijde vein de auto de Oostvesf opreed en plotseling voor de au to om in de richting van de Spaarnwouder- slraat wilde rijden. De automobilist gooide hef stuur naar links over en remde." Door deze plotselinge manoeuvre reed hij het meisje aan. De chauffeur viel door den schok waarmede de auto tegen de huizen aankwam voorover en bezeerde borst en mond. Terwijl de heeren J. v. d. B. en H. E. een jong paard aan het leeren waren, ge raakte het onbedreven beest, doordat het w^-n_eU-^e'S no^ w''s ■waS| aan den N.weg, Vijfhuizen, te water. De bestuurders kwamen er goed af. Met vereende krachten en na veel moeite kreeg men het' dier weer op het droge. Hedenmorgen omstreeks half tien had in de bocht van de Elswoutslaan tegenover de tuinmanswoning, een aanrijding plaats tus- schen een met een paard bespannen, vracht wagen, en een luxe auto van den heer Strack van Schijndel, uit Aerdenhout. De ruiten der auto werden verbrijzeld, waarbij het paard verwondingen bekwam, zoodat de hulp van een veearts' moest wor den ingeroepen. De auto beliep verder nog andere maxe- rieele schade. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De politie stelt een onderzoek in. Tegen de invoering van de 54-urige arbieds- week. Door de hoofdbesturen van den Centralen Nederl. Ambtenaarsbond en den R. K. Rond van Overheidspersoneel „Si. Paulus" is een uitvoerig adres met toelichting aan de Prov. Staten van Noord-Holland gezonden tegen de voorstellen tot invoering van de 54-urige arbeidsweek voor het verplegend personeel aan de provinciale ziekenhuizen. De bonden betreuren, dat Ged. Staten in de belangrijke bezuinigingen, welke blijkens de gegevens van de geneesheeren-directeu- ren reeds verkregen werden, gen aanleiding konden vinden het voorstel inzake de 54- urenweek terug te nemén. Te meer wordt zulks betreurd, omdat er volgens het eerste rapport van de bezuinigings-commissie nog mogelijkheid van zuiniger exploitatie be staat, zonder dat de werktijd verlengd be hoeft te worden. Gewezen wordt op de loyalè medewerking van het personeel bij de tot dusver ingevoer de bezuinigingen en aangevoerd, dat inzon derheid de voorgenomen personeels-inkrim- ping en de arbeidstijdverlenging dien goeden geest onder het personeel ernstig zullen schaden. Thans bestaat reeds een tekort aan personeel. Voorts wijzen adressanten er op, dat door Ged. Staten blijkbaar meer is gedacht aan bezuiniging, afgescheiden van de vraag of de goede verpleging daaronder moet lijden. In de toelichting op het adres wordt het standpunt van de organisaties nader om standig uitgewerkt. Gisteravond omstreeks 8 uur, is de zesjarige J. E, bij het spelen met een bootje, voor over in de Delft gevallen en ging, daar de Delft pas uitgediept is, geheel naar onder. Haar 10-jarig broertje, dat met haar aan het spelen was, sprong gekleed te wafer en wist haar op het droge te brengen. Toen zijn vader vroeg, waarom hij niet om hulp had geroepen, antwoordde hij: ,,Ik vond het beter om het zelf te doen, anders was zij verdronken." ^Hedenmorgen had in het bureel van den hoofdingenieur, directeur der Rijkswater staat, de aanbesteding plaats van bagger- werk. Raming 50.000 K.M.3. Ingekomen 5 biljetten. Hoogste inschrijfster N. V. Aannemers bedrijf, voorheen F. Looyen te Gorcum voor 54045 K. M.3. i Gisterenmiddag om ongeveer half drie reed een wielrijder op de tramrails op de Riviervischmarkt, kwam te vallen en brak vermoedelijk zijn rechter arm. Na door een lid van dé E. H. B. O, verbonden te zijn, werd hij naar het Sf. Elisabeths Gasthuis overgebracht. Naar wij vernemen, wordt in het vonnis van het Amsterdamsche Gerechtshof, waarbij de makelaar S. werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van zes maanden voorarrest be rust. De zaak zal dus niet in cassatie dienen. Uitslag van de pérceelen, verkocht in t Notarishdis", op Donderdag 16 Juii. Notaris R. C. A. VAN CRANENBURGH. No, 1, Een woonhuis met' erf en tuintje te Ha'arlem aarr de Papentorenvest. Get. No. 62, groot 79 centiaren, 3345. J, 'Cv'. Wale- wijn q.q. Notarissen A. BËRTLING en G. WOLZAK Hzn. No. 2. Een woonhuis en erf ie Haarlem aan de Papentorenvest. Get. No. 4, groot 17 centiaren, 460. A. W. v. Danzig. Notaris L. VAN DOESBURGII. Nos. 3 en 4. De modern ingerichte was- scherij „De Onderneming" met woning te Haarlem aan de Brouwersvaart. Get. No. 42, groot 2 aren, 5 centiaren, 10.700, J, C. v. Dijk. Met alle daarbij beboerende genum merde machjneriën, als; No. 3 De wasscherij met woning.' No. 4. De genummerde Machineriën. 3375, opgehouden. Notaris R. C. A. VAN CRANENBURGH. No. 5. Een winkelhuis met afzonderlijk op gaande Bovenwoning te Haarlem aan de Doelstraat. Get. No. 31 zwart en rood, groot 59 centiaren, 5425. W. J.' Nelisscn Notarissen A. BERTLING en G. WOL ZAK Hzn. No. 6. Een huis met afzonderlijke boven woning, erf en tuin te Haarlem, aan de Kam perstraat. Get, No. 1 zwart en rc-od, groot 91 centiaren, 8505. J. P. de Klerk q.q. Notaris D. W. VAN NIEKERK. No. 7, Een Heerenhuis genaamd „Huize Gesina" met voor en achtertuin te Overveen gemeente. Bloemendaal aan den Zijiweg, Get 77, gboot 3 aren, 70 centiaren, i7.200. H. N. v. Woensel. No. 8. Een pakhuis met afz. opgaande bovenwoning te Haarlem, aan dt Jacobijne- straat. Get. No. 36 zwart en tood, groot 35 centiaren, 4.950. J. G. Cobelers. Notaris A. J. C. DAAMEN. No. 9. Een Heerenhuis met flmken tuin te Haarlem in het Ripperdapark. Get. No, 24 groot 2 aren, '46 centiaren, 12.475. Opge houden. No. 10. Een flink Woonhuis met groote schuur qn erf, te Haarlem ian de Lourens Costerstraat. Get, No. 22, groot 1 are, 48 centiaren, 4.400. E, Heeremans q q •Notaris R. C. A. VAN CRANENBURGH. No. 11. Een Heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Duvenvoordeslraat nabij den Zijlweg. Get. No. 16, gróót 1 are, 59 centiaren, 8450. Opgehouden. Bij de examens vanwege de vereeniging „Het Nederlandsche Handelsinstituut", afge nomen op 22, 23 en 24 Juni j.I. slaagden te Haarlem de vólgende candidaten: a. Boekhouden: P. C. Klein, IJmuiden; A. v. d. Bogaardt, D. Derr, Haarlem; J. Tibboel, Lisse; D. van Veen, Alkmaar; J. J. Kompier I. Snoek, W. Dantz Amsterdam; b. Engelsch: W. de Jong, Bloemendaal; rr.ej. C. Brauns, W. Leverstein, Jl W. Adelaa r J. Rietberg, Haarlem; J, A. Christiaans, Zaan dam; C. W. G. Buhse en G. T. T. Siegert, Heemstede; c. Duitsch: F. H. van der Booren, mcj. S. van Thyn M. van Poelje, mej. v. Dam, Haarlem; C. Klyzing, A. Otte, Amsterdam; C. Boonakkef, Weesp;'A. van Zader, Heem steed; d. Fransch: J. W. Stroomer, Bergen aan Zee: P. Duinmeyer, D. Stanel Zaandam; W. De gemeente Haarlem zal dus nu het aanbod doen aan de Provincie Noord-Hol land om voor den. bouw van een Provinciale Griffie een bouwterrein kosteloos af te staan aan den Kinderhuissingel. Dat aanbod is er, maar nu staat er de nieu we Griffie nog niet. Want dat aanbod zal dus eerst nog door de Provincie, lees door de Provinciale Staten van Noord-Holland, moeten zijn aanvaard. A.s. Dinsdag vergaderen de Staten en in 'ie zitting komt ook het voorstel van Ged. Staten aan de orde tot betere huisvesting van de Provinciale Griffie. Naar wij veronderstellen en vermenen zul len Gedep. Staten zich door het royale aan- ijod van Haarlem wel niet laten verleiden het voorstel, dat zij nu aanhangig hebben ge maakt, te veranderen. Zij stellen voor het Paviljoen door verbouwing en bijbouw ge schikt te maken voor Griffie, Dat voorstel blijft dus gedaan. De loop der zaken zal nu wel zijn, dat er in de Statensitting van Dinsdag bij de behandeling van het voorstel tot verbouw van het Paviljoen ook ter tafel ligt het aan bod van de gemeente Haarlem. Dat aanbod zal dus ook in btespreking komen. Een van de Statenleden zal dan waarschijnlijk aanlei. ding vinden een voorstel te doen om het aanbod van Haarlem aan te nemen. Gedep Staten zullen dat voorstel en dat aanbod van- Haarlem hoe kunnen zij anders doen, nietwaar? bestrijden. De discussies zullen er over ontvlammen en ten slotte zullen de. Statenleden, gehoord de discussies, een be sluit nemen, Hoe dat besluit er uit zal,zien, is nu nog moeilijk te zeggen. Misschien wordt een voorstel aangenomen om nu nog eens het heele voorstel naar Ged. Staten terug te zenden, „ter nadere overwe ging" zooals dat heet. Het spel kan dan opnieuw beginnen. van der Reydep, Leiden; mej. J. P. Dekker, Amsterdam! e. Spaansch: E. G. Schaake, Amsterdam. f. Leeraarsexamen Engelsche Handelscor respondentie: G. S. de Graaf, IJmuiden, Getrouwd; 17 Juli. G. Hagenaar en A. Jj W. ten Have. Geboren: 15 Juli. d. van C. G. v. Melsen Koelemeijer. 16 Juli. z. van M. Nes senWillemse. d. van C. RaketEijs- ker. d. van L, Philippode Vet. Overleden: 15 Juli. H. Vos, 73 jaar, M. v. Heemskerkstraat. J. v. Wijk, 63 jaar, M. v. Heemskerkstraat. 16 Juli. C. Ra- kef—Eijsker, 25 jaar, Kamperlaan. H, Baaij, 57 jaar, Kamperlaan. N. J., 18 mnd„ z. van A. Boon, Kamperlaan. Gemengde Zangvereeniging „Inter Nos" Gisterenavond concerteerde de gemengde Zangvereeniging „Inter Nos", onder leiding van den heer G. J. Kalt óp verschillende plaateen in Schoten, Om ongeveer half negen werd met een veertigtal zangers(essen) be gonnen op hel Kastanjeplein. Het programma bestond uit: Het liedje van een Bergenaar van Loots, Lentezang van Roeske, Cante cleer en Lauda Sion, van 01. Koop Oost West van Loots en Marcia Funèbre van 01. Koop. De belangstelling was zeer groot. Opval lend was de stilte, door de luisteraars onder het zinjfen in acht genomen. Het koor oogst te na elk liedje veel bijval. Om ongeveer half tien werden nog ver schillende liederen gezongen nabij de Klom pencentrale bij de Reitzstraat, Door de politie wrfs voor een goede af zetting gezorgd. Uit propagandistisch oogpunt mag deze avond zeer zeker geslaagd heeten. Door eenige dames werden inschrijvingsbiljetten rondgegeven, zoodat ieder, die een goede stem heeft en lust gevoelde om lid te wor den van .Inter Nos", dit meteen invullen kon. Diefstal van bloemen. Door de politie is aangehouden J. Z, uit Haarlem, die uit een tuin op den Zijlweg Gladiolusbloemen ontvreemd had. Konijnen schieten, De politie maakte prbces verbaal op tegen een persoon, die op den Zeeweg alhier, door middel van een buks, konijnen wist te bemachtigen. De buks werd in beslag genomen. Naar de ,,Resb." verneemt, ligt het in de bedoeling, dat Jhr. Mr. Ch, Ruys de Beeren brouck, de tegenwoordige premier, Baron van Wijnbergen zal opvolgen als voorzitter van den Bond van R, K. Kiesvereenigingen. DODEWAART, 17 Juli. Gisteravond omstreeks 9 uur heeft boven deze gemeente een hevig onweder gewoed, dat nog al groote schade heeft aangericht. Tal van boomen werden door den bliksem geveid; ook werd de electrische leiding beschadigd, waardoor verschillende inwoners zonder licht hebben gezeten. Een koe in de wei werd direct gedood. Het hemelvuur sloeg voorts in de woning van den landbouwer van Soest en vernielde daar gedeeltelijk het dak, doch veroorzaakte geen brand. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. AMSTERDAM, 17 Juli. Naar de Tel. verneemt, had de Nederl, Lawn-tenis bond alsnog een verzoek tot den Franschen Bond gericht om de finale van den Davis-cup in &t> Europeesche zóne in Holland te doen verspelen. Op dit verzoek is de Fransche Bond ingegaan met dien verstande, dat deze wedstrijd reeds morgen in Noordwijk aan vangt om Zondag en Maandag te worden voortgezet. Donderdagmiddag vergaderde de gemeen- leraaa onder ucrzilterschap van dei, burgemeester. Afwezig de heeren Laan, Otto, Hogen- birk en Luden. i VerkooD grond. B. en W. stellen voor aan B. Kuurstra te verkoopen 534 M2 gfond, gelegen aan de Noordcrtuindorpslaan, voor 5 per M2. Goedgekeurd. Hef Kennemer Lyceum, B. en W. bieden ter nadere vaststelling aan de redactie van liet in de vorige ver gadering genomen besluit tot garantiever- ieening aan het bestuur van het Kennemer Lyceum voor de op te richten literair-eco- nomische afdeeling. De heer PRINSENBERG stelt voor, de woorden „ovei eenig jaar" te wijzigen in. „voor den cursus, aanvangende 1 Septem ber 1925 en welke 3 jaar zal duren." Spr. wil ook art. la laten vervallen. Overeenkomstig het eerste voorstel wordt besloten. Art. la blijft gehandhaafd. Aan B. en W. wordt verder overgelaten, art. 18 dusdanig te wijzigen, dat daarin op genomen wordt het beginsel, dat de ver goeding zal worden vastgesteld tot een bedrag, overeenkomstik het aantal leer lingen uit Bloemendaal. Het voorstel wordt goedgekeurd. Pensioen C. W. de Jong, Naar aanleiding van het adres van het Nationaal Verbond van Gemeenteambtena ren in verband met de eventueele pen- sioensaanspréken van C. W. de Jong, noodi- gen Gedeputeerde Staten B. en W. ujt, ter kennis van den raad te brengen, dat wel licht thans nog zou kunnen worden over wogen, of ware te volstaan met het geven van een ontslag zonder aanhaling van art. 7 der op den datqm van het ontslag geldende Pensioenwet voor de Gemeenteambtenaren, B. en W. stellen voor. aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat de raad geen ter men aanwezig acht om op zijn besluit van 19 Januari 1922 terug te komen. Het voorstel 'van B. en W. wordt ver worpen met 74 stemmen. Tegen de heeren Van Kessei, dr. Bornwater, Kremer, Blanke voort, Schulz, Nuijens en Prinsenberg, Suppl. begrooting. Ged. Staten hebben de jaarweddeverhoo- ging der wethouders niet goedgekeurd, waardoor een wijziging der begrooting noodzakelijk is. In verband daarmede bieden B. en W, een 1ste suppletoire begrooting op den dienst 1925 ter vaststelling aan. De heer VAN KESSEL wil de vastge stelde jaarwedden der wethouders gehand haafd zien. Desnoods moet men in beroep gaan bij de Kroon. De VOORZITTER wijst op de groote ad ministratieve moeiijkheden, hieraan verbon den. Spr. is van oordeel, dat het handhaven van den post toch geen practisch effect zal hebben. De heer SCHULZ vreest, dat we er in zullen moeten berusten. De heer PRINSENBERG stelt voor. aan Ged, Staten te vragen, op hun standpunt terug, te komen en voorloopig deze sup pletoire begrooting goed te keuren Wethouder VAN NEDERHASSELT wil een commissie uit den raad deze zaak met Ged. Staten laten bespreken. Overeenkomstig dit voorstel wordt beslol ten. In de commissie worden benoemd de heeren dr. Bornwater, .Blankevoort en. Prinsenberg. Uitbreidingsplannen. Defimfref wordt vastgesteld het plan tot herziening van de uitbreidingsplannen voor de gronden in het Kinheimpark, alsmede dat voor het park Boekenroode. Dat voor den Zijlweg wordt tot de volgende vergadering aangehouden. Voorloopig vastgesteld worden de uitbrei dingsplannen voor de gronden in het park Rijnegom, in het Naaldenveld, voo.' de ter reinen van Caprera en Wildhoef en voor de terreinen langs den Zeeweg. Gewijzigd worden de jaesiuiten tot goed- keuring van de bouw- en wegenplannen op „Boekenroode" en van .Rijnegom". De heer VAN KESSEL wijst er op, dat in de zomermaanden driekwart van Bloemen daal overhoop ligt. Om die reden mijden de vreemdelingen de gemeente. De proef der stofbestrijding veroorzaakt zeel last. In Aer denhout is de toestand onhoudbaar. De teer loo.pt overal heen, wat voor de menschen zeer lastig is. Het is er een vuile boel en om deze redenen verklaart spr. zich tegen vaststelling van het plan op Boekenroode. Reorganisatie openbaar L. O. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening op het lager onderwijs. De heer SCHULZ vraagt, of er geen mo gelijkheid bestaat, aan de schooi aan den Vijverweg een 7e leerjaar in le voeren, waardoor de overplaatsingen overbodig wor den. Spr. had ook gaarne tegelijk een her ziening van de schoolgeldregeling bij deze verordening gezien en vraagt, hoe het daar mee staat, Spr. heeft ook bezwaar tegen art. 7 en zal bij de behandeling van dat artikel een wij ziging voorstellen. De heer DE ROO heelt tegen het voorstel geen bezwaar, doch zou de regeling om trent de plaatsing der leerlingen willen handhaven, zóoals het thans geschiedt. De heer. PRINSENBERG maakt ook be zwaar tegen art. 11, doch zou zich met een wijziging als de heer Schulz bedoelt, wel kunnen vereenigen. Wethouder VAN NEDERHASSELT geeft een nadere verklaring van de redactie van art. 7. Men kan echter nok doox loting de plaatsing der leerlingen bepalen De heer DE WAAL MALEFIJI vreest, dat het dan zoo zal worden, dat kinderen een voor hen ongunstig gelegen school zul len moeten bezoeken. De heer SCHULZ acht die vrees onge grond. Men moet zelfs vermijden, dat de menschen aan willekeur umtrent de plaat sing van leerlingen kunnen denken. De ouders moeten vrij zijn in het laten bezoe ken der school. Spr. stelt -"oor, art. 7 dus danig te wijzigen, dat de verdeeling der leerlingen zooveel mogelijk overeenkomstig den wensch der ouders geschiedt. Mochten zich voor een school meer kinderen aan melden, dan er plaatsen zijn, 'dan wordt bij loting omtrent de plaatsing der kinderen be- slist. In bepaalde gevallen Kunnen B en W. ontheffing verleenen. Deze wijziging wordt aangenomen en dan de geheele verordening goedgekeurd. De gronden aan den Bloemen- daalschen Zeeweg. B. en W. van Bloemendaal hebben thans bij den raad dier gemeente een voorstel in gediend om, onder voorbehoud, dat tusschen de gemeente >en de Erven van der Vliet een overeenkomst tot stand kome betreffende verschillende punten, vast te stellen de voorwaarden, waaronder de terreinen aan den Zeeweg door de eigenaars of hun recht verkrijgenden in exploitatie zullen kunnen worden gebracht. De heer KREMER wijst op het overhaast» indienen van dit voorstel. Er is thans ee* zeer incomplete zitting; de heer Laan, dia er geheel in zit, is afwezig. Daarom steil spr. voor in deze zomerzitting deze belang rijke kweste niet te behandelen, doch haar aan te houden, i De heer DE WAAL MALEFIJT zou het betreuren, als dit voorstel thans niet be handeld werd. Door behandeling handelen wij geheel in den geest van den heer Laan, die het voorstel graag zoo aangenomen ziet. De heer DE ROO wil dit voorstel ook niet bverhaast behandelen. Spr. wil de zaak liever laten rusten tot October bijv. Dal wachten zal niet veel verschil maken. De heer SCHULZ zou iets kunnen voelen voor uitstel, omdat de heer Laan er niet is, als deze zelf dit uitstel gevraagd had. Doch deze stelt juist het nemen van een besluit in deze vergadering op prijs. De heer Luden zou toch niet meespreken. De heer Otto zou gaarne hier een woordje willen zeggen, dat kan spr. wel begrijpen. Is er geen drin gende reden tot behandeling, dan wil spr. uit welwillendheid jegens den heer Otto, de zaak wel willen uitstellen. De zaak kan echter niet uitgesteld worden om het in compleet zijn, want dat kan zich ook in September of October voordoen. De heer VAN KESSEL begrijpt niet, dat men van overhaast behandelen spreekt. De zaak loopt vanaf 1923, De grondcommissie vormt een belangrijk deel van den raad; de zaak is reeds in geheime zitting besproken; het ontwerp is zóó gunstig, dat niemand had kunnen hopen, dat het zóó gunstig werd; daarom is* er van overhaasting geen sprake. Dit plan is het maximum van wat de ge meente kan krijgen. Spr. begrijpt niet, waar om de heer Otto hier niet is, want hij heeft hem nog dezen morgen in een auto gezien. Uit deferentie jegens den heer Laan, moet dit voorstel aangenomen worden; dat zou diens grootste glorie zijn. De nota van de heeren Kremer c, s. wekt de veronderstel ling, dat niet meer dan 400.000 ontvangen wordt en d&t is tendentieus. Dat wisten de heeren Kremer en Blankevoort. Spr. be grijpt die nota van den Vrijheidsbond niet (Wordt vervolgd.) MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. V K HEDEN 5% Nederland 1919 10 l!/ie 6% Nederland' 1923 I03«/16 1035/16 4Nederl 1917 9.83/8 '985/s 1% N.-l. 1921 A.- l02"/ie 102u/1j 6% N.-l 1923 D... I035/g '035/g 6 5/s Oude Vaart 67 dito Gem Eigeni 5H/2 Mij „Nederiand" 149 149 Scheepvaart-Unie 150 Rotterd. Lloyd 132 i/a 132 Paketvaart 179 3/4 169 ex d. Oude Boot 643/, 64 Holl. Stoomboot H V. A. 506 509 Java Cultuur 330 330 Jurgens gew. HO f/a 114 Koloniale Bank 179 1783/, I dische Bank 140 140 Cert Handel Mij, •34i/4 134 133 f/2 134 Phoenix 98 Geconsolideerde 169V 2 173 399 408 U. S. Steel D73/4 Marine r.omm 9?/b Vorstenlanden 1563/4 1551/a Actions id. 150 C »mp. Merc. Arg, 'ÓT/io Oude Deli 403x/a 397i/a Senembah 444V,9 440x /s Deli Batavia 3401/2 341 A'dam Rubber 302 Serbadjadi 288x/2 Silan 167 166 Wai Sumatra 256 Dordtscbe Petr. 372 Southern Rails 981/2 103 Hl 7/s Anaconda 86*/a W abash 33*/s 323/4 Comm. Maxwell 6T3/ie ii JULI tERSTE LATERB - KOERS KOERS BERLIJN 59.40 0.59.35 PARIJS i 11.80 11.721/2 BRUSSEL 11.60 11.52 WEENEN 0.35 0.35.125 LONDEN 12.121/2 12.125/8 STOCKHOLM 67.— 67.10 KOPENHAGEN 52.20 52 44 OSLO ii,m,a 44.70 45.05 BAZEL 48.45 48.87 NEW-YORK 2.50 2-495/i6 ROME 9.30 9.18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2