Ml LUWS Kinderen Een dankbaar stemgerechtigde. Door een luxe auto gegrepen. Twee knaapjes in den Haag overreden en gedood. Ernstige aanrijding. Brand in de Hoofdstad. Door overmatig gebruik van morfine overleden. Overreden en gedood. Brand bij Roosendaal. Doodelijk ongeval te Voorburg. Vreeselijk. Ongeluk op dèn Rijn. DAMMEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNLS, Brand door lichtkogels. Een incident met den Koninkl. trein te Bentheim. HONKBAL. WIELRENNEN. UIT DEN OMTREK. BENNEBROEK. HEEMSTEDE. HAARLEMMERMEER. HALFWEG BLOEMENDAAL. LAN DB. EN VISSCHERIJ De droogte en mond en klauwzeer. Huldiging nagedachtenis Pater G, v. d. Eisen O. Praem. Tuberculose bij Konijnen. Ongunstige zalmvangst. HEEMSKERK VRAGENBUS. stooten, vallen en bezeeren zich herhaaldelijk, en daarom hebben Zorgzame Moeders altijd een doos Purol in huis. In de „Zierikseesche Nieuwsbode" kwam onder het hoofd „Brieven van een Schouwe- naaz," de volgende dankbetuiging voor'; Mede namens zijne kinderen en klein kinderen betuigt ondergeteekende den on bekenden heeren,die hem op 1 Juli j.l. uit zijn woning haalden, naar een auto sleepten, de trappen van het dorpshuis opzeulden, een stembiljet in de hand duwden, tegen een stemhokje smeten, op de stembus lieten vallen, en hem vervolgens op voor het slacht offer zeer pijnlijke wijze naar huis transpor teerden, zijn zeer beleefden, welgemeenden en hoogst gevoeligen dank. In zijn lang leven heeft ondergeteekende veel vriendelijkheid zijner medemenschen mogen ondervinden, doch 'n hardhandige en spontane hulpvaardigheid, op 1 Juli betoond, was hem tot op dien dien te eenen male vreemd gebleven en zal door hem dan ook nimmer worden vergeten. Ook den leden van het Comité van Actie der onbekende Kiesvereeniging, die hem :en tweeden male een plezierreis wilden laten maken, wordt hier openlijk dank gebracht m de verzekering gegeven, dat hung wil gaarne voor de daad wordt genomen. Schouwen, 3 Juli 1925. Uit aller naam PIET OUD. Donderdagmorgen is bij Zwijndrecht een autobus van den Zwijndrechtschen Auto- busdienst op Rotterdam door een naar België gaande luxe-auto, bestuurd door een dame, achterop gereden en bij het passeeren met het achterwiel bij het voorwiel gegrepen, tengevolge waarvan de chauffeur van de bus iet stuur kwijt raakte en de bus tegen een ooom sloeg, meldt de „Rott." Beide auto's gingen in de richting Dordrecht, en er- werd met razende snelheid gereden. De chauffeur en een passagier vlogen door de voorruit, de chauffeur werd aan het hoofd verwond, doch kon met de volgende bus weer naar Rotterdam vertrekken. De passagier is er minder goed afgekomen. De 70-jarige van Nugteren, uit Rijsoord, werd zwaar aan het hoofd verwond en is per raderbrancard naar zijn woning vervoerd. Van de overige passagiers bezeerde een de knie. Door de politie werden foto's ter olaatse genomen. De luxe-auto mocht, na dat de bijzonderheden waren genoteerd, zijn ,veg vervolgen. De autobus is van voren :otaal vernield en een wiel van den wagen is gebroken. Vrijdagmiddag te kwart over vier zijn twee knaapjes die op den Leidschen straatweg, nabij net Malieveld in den Haag spelende, onver wacht uit het hout te voorschijn gekomen waren, en den weg overstaken, door een par ticuliere auto uit Leiden overreden en gedood. De lijkjes van de slachtoffers, den 7-jarigen De V. uit de Engelenburgstraat en den 8-jarigen De J. uit de Paul Krugerlaan, zijn naar het Gemeentelijk Ziekenhuis vervoerd. Het politie-onderzoek is nog gaande. Donderdagmiddag heeft ter hoogte van den Waalhaven te Dodewaard een aanrijding plaats gehad. Terwijl de voerman D. van Bitiksbergen uit deze gemeente met paard en kar in de richting van den Waalbandijk reed, wilde hem een achter hem aankomende vrachtauto pas seeren. De bestuurder van den auto week echter verkeerd uit. Een aanrijding was het gevolg, v, B. kon het paard, dat door de aan rijding op hol geslagen was, niet meer houden, kwam, doordat hij los moest laten, te vallen en kreeg paard en kar over zijn lichaam. Een andere uit tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto, waarvan de bestuurder, wegens een kromming in den weg, niets van het vorenstaande had opgemerkt, maakte den4 Setl yan de sleep, dat daardoor niet onbedui- toestand nog gevaarlijker, doordat een mo ment alle drie de voertuigen naast elkaar op den daarvoor te smallen weg stonden. Van B. meest met inwendige kneuzingen taar huis vervoerd en onder geneeskundige behandeling gesteld worden. Tegen den bestuurder van eerstbedoelden uto is proces-verbaal opgemaakt. Vier personen in tijds gered. Donderdagmorgen in de vroegte ontdek ten voorbijgangers, dat brand was uitgebro ken in den boek- en kunsthandel van den heer G. A. Beerman, le Constantijn Huy- gensstraat 115 nabij de Vondelstraat te Am sterdam. De brandweer kreeg het alarm door middel van de brandschel van de stallen van de bereden politie op den Overtoom en rukte met een motorspuit en een koolzuurspuit uit. Toen de wagens voorreden sloeg eer. dik ke rook uit het huis, dat twee verdiepingen telt, terwijl geschreeuw bewees, dat eenige personen zich in nood bevonden. Dit waren de heer Beerman, zijn vrouw en zijn beide kinderen, die hun slaapkamers op de zolder verdieping hebben, welke slechts via den winkel en 'n binnentrap te bereiken is. Alleen tk: trap naar de eerste verdieping, waar een ander gezin woont, heeft een aparte toegang naast den kunsthandel. Het trappenhuis in den winkel was oor zaak dat de vlammen en de rook van de ge- lij kstraatsche verdieping hier langs naar bo ven trokken. Bovendien was het de brand weer onmogelijk deze te bereiken. In een oog wenk werden, onder leiding van de brand meesters Lint en Kuyt, zoowel voor als ach ter aan de binnenzijde redladders ingehaakt. Aan den straatkant ging dat niet zoo gemak kelijk, omdat het zonnescherm van den win kel uithing en men dit eerst met geweld moest neerhalen. Op 't zelfde oogenblik ech ter, dat de brandwachts met de ladders naar boven waren geklommen,' had een van de vechtwaterstralen de toegang tot het trap penhuis vrijgemaakt, zoodat het gezin toch nog hierlangs in veiligheid kon worden ge bracht. Nadeelige gevolgen van den rook en van den schrik heeft het niet ondervonden. De brand, welke erger scheen, dan hij was, was betrekkelijk spoedig gebkischt. Een tus- schenkamer achter den winkel brandde to taal uit, terwijl de vlammen eveneens scha de aan de voorzijde veroorzaakten. Verzeke ring, zij 't dan ook niet hoog, dekt de schade. Op de eerste verdieping zijn de sporen van den rook duidelijk merkbaarbovendien zijn door het inhaken van de klimladders eenige ruiten verbrijzeld. De vermoedelijke oorzaak wordt door de brandweer aan kort- iluiting geweten. De justitie stele uiioc.-uek in. In 't Binnengasthuis te Amsterdam is op Vrijdag 10 dezer een bewoner van de Van Bossestraat overleden. Reeds was een en ander omtrent de begrafenis bepaald, toen J de familie bij de politie het vermoeden ken baar maakte, dat hij tengevolge van ver-, giftiging om het leven was gekomen. Op last van de justitie werd een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat de man vëel mor fine had gebruikt, en dat dit overmatige ge bruik aanleiding tot den dood is geweest. Van vergiftiging door anderen is niets ge bleken. Het 4-jarig dochtertje van den heer A. de Graaff te Vuren was op de treeplank van een auto geklommen, terwijl de eigenaar van den auto, de heer Van P. dén auto in beweging zette. De kleine is, zonder dat de bestuurder het merkte van de treeplank gevallen en kreeg een der achterwielen over het lichaampje. Het kind is na eenige oogenblikken over leden. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Aan de Bredasche baan, nabij Roezen daal, is Woensdag een boerenhoeve een prooi der vlammen geworden. Aangezien er geen water in de nabijheid was te bekomen, zag men, zich genoodzaakt zich te bepalen tot het uitdragen Van den boedel, w.o, ook den in boedel van den smid Gommeren, welke in deze woning opgeborgen was. Zoowel sta is woning gingen geheel verloren. Ver zekering dekt gedeeltelijk de schade Op den hoek der Heerenstraat te Voorbuig tegenover het Stations koffiehuis is het acht jarig jongetje N. C., toen hij van een rijdenden wagen sprong, onder een zwaar met steenen beladen wagen terecht gekomen. De wielen gingen het kind over het lijf. Met zware inwendige kwetsuren is het naar St. Antonius Hove gebracht, waar het kort na aankomst is* overleden. Uit Madrid wordt gemeld, dat een 17- jarige jongeling, dé oudste eener familie van tien kinderen, Constantino Delano, twee zijner broertjes van 5 en 6 jaar heeft gedood. Hij leidde ze naar het veld, et), na se tot knielen gedwongen te hebben, sloeg hij hen met een bijl het hoofd in. Daarna sneed hij de twee lijkjes aan stukken en borg ze in een zak die hii in een put ging werpen. Aangehouden, verklaarde hij cynisch, dat hij zijn broertjes gedood had omdat zijn moe der, een weduwe, geen brood had om al de kinderen te vjr.den. Aanvaring tusschen zeilschip en jacht. Op den Rijn bij Wageningen is een eigen aardig ongeluk gebeurd. Een sleep, bestaan de. uit tien ledige schepen, kwam de rivier op varen, terwijl het zeilschip „Op hoop van Ze gen," schipper W. de Jong, naast de sleep eveneens naar boven ging. Van den anderen kant kwam een klein zeiljacht, gestuurd door den eigenaar den heer Hemming uit Crons- burg bij Frankfort a M„ dat vóór stroom te gen den wind in laveerde. Door welke oor zaak staat niet vast, maar het zeilschip kwam in aanvaring met het jachtje, dat omsloeg. Aan boord bevonden zich met den heer H. diens echtgenoote en dochter. Allen geraak ten te water. De schipper De Jong streek da delijk de zeiien en sprong in de roeiboot en redde den heer H en zijn dochter. De be woner van het veerhuis aan het Lexesveer, de heer G. Verwoert, die het ongeluk zag, begaf zich in de boot en slaagde er in, mevr. H. uit het water te halen en op het droge te brengen. Onderwijl kwam echter een motorboot in volle vaart de rivier opzetten. De stuurman verminderde zijn vaart niet, hoewel hij het ongeluk moet gezien hebben. Hij voer tus schen de drie drenkelingen door en kwam bij zijn poging de verschillende vaartuigen te vermijden in aanvaring met een der vaartm en gemotiveerd eenter weigerae at heer Tie- lens, hetgeen tot eenige incidenteele uitin gen aanleiding gaf. De heer Tielens gaf te kennen, dat de Grenscommissaris de Ko ninklijke rijtuigen kon doen afhaken, maar toegang zou onder geen enkele voorwaarde gegeven worden. Tenslotte zwichtte de Grenscomntissari voor het: krachtig verzet en ko trein ongehinderd doorgaan. Naar wij vernemen kan een en ander al- Maandagavond vond i t het clublokaal der j leen een verplaatsing van den betrokkei I „Haarlemsche Damclub" de uitreiking piaats Grenscommissaris tengevolge moeten heb- j van de in den wedstrijd om het kampioen- j ®>en- j schap van Haarlem en de Groepenwedstrijden behaalde prijzen. Te-8 uur werd deze avond floor dèn Istea Voorzitter der „Haarlemsche Damciub", den beer J. W. van Dartelen. Davis Cup wedstrijden, bereids verschoven tot onbepaalden datum. Simultaanseance Meester P. J. van Dar telen en Prijsuitreiking wedstrijd om niruissans de Kor Kampioenschap van Haarlem. STRAFWERK VOOR TE HARD RIJDEN. Naar uil Los Angelos gemeld wordt. daar een meisjesstudente, die terecht, stond wegens te htrd rijd met een automobiel, tot een zeer bijzondere straf veroordeeld Nadat het schuldig ove' haar was uitge sproken, werd zij veroordeeld tot het over schrijven .uit het wetboek van de bestaande wetten en verordeningen betreffende auto mobilisten. Deze wetten en Verorden'ngen beslaan vijftig dik bedrukte bladzijden! De Haarlemsche Jeugd kampioenschappen. Met een grooter aantal deelnemers dan het vorige jaar werden 12, 13 en 14 dezer Haarlem lste Prijs Meeseer P. J. van Darte de Haarlemsche Jeugdkampioenschappen g geopend- Ter gelegenheid van. het behalen van den Kampioenstitel gaf Meester P. J. van Darte len een simultaanseance. Aan deze seance werd door 30 spelers deelgenomen, meest geoefende dubspelers. Te 9 uur werd deze seance onderbroken en werd door den Voor zitter der Wedstrijdcommissie, den heer H.A. van Abs, overgegaan tot de huldiging van den nieuwen Kampioen en het uitreiken van de in den Wedstrijd om het Kampioenschap van Haarlem en de Groepenwe'dstrijden be haalde prijzen. Hulde werd gebracht aan de Directie van de Opréchte Haarlemsche Cou rant, welke ook dit iaar wederom den kam- pioensprijs had beschikbaar gesteld. Daarna werden door den Voorzitter der Wedstrijd- commissie de volgende prijzen uitgereikt Wedstrijd om het Kampioenschap van dende schade bekwam. De drenkelingen werden bij den heer V. in huis gebracht, die hen van droge kleeren voorzag, aangezien alles wat in het jachtje aanwezig was, in den Rijn dreef. Zooveel mogelijk werd alles opgevischt, een handtaschje, waarin f 45 aan geld en een gouden horloge, kon niet gered wórden, De heer V. sleepte vervolgens 't jachtje aan wal, dichtte het gat in de kiel, dat pl.m. één d.M. in het vierkant groot was, zette het weder overeind en hoosde het uit. Het bleek, dat ook de mast gebroken was en nog andere schade was aangericht, totaal wordt de scha de, die de heer H. leed, geschat op pl.m. f 1000. De heer H. zou de zeilwedstrijden te Am sterdam gaan medemaken, maar is bij den heer V. blijven logeeren, totdat alles weder zoo goed mogelijk gedroogd was, waarna hij per trein naar Amsterdam is vertrokken. Het jachtje is te, Wageningen op een werf ge bracht, waar het gemaakt wordt. De schipper van de sleep, wiens vaartuig beschadigd was, heeft getracht door naar alle richtingen te telefoneeren, de motorboot te doen aanhouden, waarin hij niet is geslaagd. De sleep is na-een paar uur oponthoud ver trokken, terwijl de zaak thans bij de politie in onderzoek is, om uit te maken, aan wien de schuld is. In verband met de nationaliteit van den heer H., is de Duitsche consul te Amsterdam in de zaak gemengd. Tusschen Ede en Lunteren brandde Woensdagmiddag door het schieten met lichtkogels door militairen 3 a 4 H.A. bosch en heide af. De brandweer uit Ede en Lunte ren werd gewaarschuwd. De militairen uit Ede, die een oefening hadden, verleenden de behulpzame hand, om den brand die zich ernstig liet aanzien, te helpen blusschen. De Twentsche Courant meldt Toen voor enkele weken ons Koninklijk Huis Bentheim passeerde op weg naar Meck lenburg, eischte de Duitsche Grenscommis saris aldaar, ondersteund door een paar Schu- po's, toegang tot de Koninklijke rijtuigen, teneinde van de leden van het Vorstelijk Huis de passen te onderzoeken. De chef van de Nederl. Passencontr 61e, de le luitenant Tielens, weigerde den Grens commissaris den (roegang. De Grenscommis saris eischte nadrukkelijk den toegang, om dat hij dienaangaande geen bijzondere in structies ontvangen bad. Nos nadrukkelijker speeld op de banen der Haarlemsche Lawn- tennis Club. Het heerëncnkelspel was gesplitst in twee afdeeltngen, één van deelnemers van den leeftijd 17 en 13 en een afdeeling van deel nemers beneden 17 jaar. Van de eerste afdeeling werd Jhr. B. van Riemsdijk kampioen. In de finale sloeg hij met meer moeite dan verwacht werd, den nimmer, opgevenden Brand, van Riemsdijk had een set noodig om de juiste aanvalswijze ie vinden. Eenmaal zoover ging het van een leiendakje. De andere afdeelingskampioen was P. Dorhout Mees, die in de finale Brusse sloeg in drie sets. Mees had een voor een jepgdig speler be hoorlijke beheersching van zijn slagen, een groot voordeel op zijn tegenstander, welke alleen in zijn forehanddrive een aanvalsslag had. Het heerendubbelspel werd gewonnen door de Gebrs. van Riemsdijk (B. en H.), die in de finale Brand en A. van Riemsdijk sloegen. Vooral A. en H. van Riemsdijk toonden even als hun oudste broer grooten aanleg voor het spel te hebben. Veel oefening met sterke spe lers zal hun spel sterk ten goede komen. De derde eerste prijs behaalde B. van Riemsdijk in het geiPengddubbelspel met Mej. C. Jonker,, met wien hij in de finale Mej. J. Redeker en van Eek sloeg. Hoewel Mej. Redeker beter speelde dan Mej. Jonker, was succes uitgesloten daar het verschil in sterkte tusschen van Riemsdijk en van Eek te groot was. De uitstekende fore handdrive van van Riemsdijk redde ook hier menige situatie. De uitslagen zijn Heerenenkelspel (17 en 18 iaar) semi- finales Brand sl. ,van Renesse 60, 62, Jhr. van Riemsdijk sl. van Eek 63, 6—4. Finale Jhr. van Riemsdijk sl. Brand 57, 63„ 6-2, Heerenenkelspel (beneden 17 jaar) Semi final es Brusse sl. Ruys de Perez 60, 46, 60, P; Dorhout Mees sl. Jhr. A. van Riemsdijk 97, 64. Finale P. Dorhout Mees sl. Brusse 75, 36, 61. Heerendubbelspel Semi-finales Jhr. B. en H. van Riemsdijk sl. Oey Oen Kie en Wijt, 60, 63, Jhr j A. van Riems dijk en Brand sl. Sturen en Steffelaar 63, 5. Finale Jhr. B. en H. van Riemsdijk sl. Jhr. J\. van Riemsdijk en Brand 62, 63 Gemengddubbelspel Semi-finale Mej. C. Jonker en Jhr. B. van Riemsdijk sl. Aleé Over de Linde en Oey Oen Kie 62, 61, Mej. Redeker en van Eek sl. Mej. Niesten en van Renesse 60, 6—H. Finale Mej. Jonker en Jhr. B. van Riems dijk sl. Mej. Redeker en van Eek 75, 75 HollandFrankrijk. Na de onverwachte 41 overwinning van Holland op Voor-Indië, waardoor de aan dacht van heel de tenniswereld op ons land gevestigd wordt, rijst natuurlijk de groote vraag, waar de finale tegen Frankrijk, dat Engeland met 41 sloeg, gespeeld zal wor den. De loting geeft aan, dat Frankrijk de keus heeft. Van dit recht heeft de Fransche Lawn- tennis Bond geen afstand willen doen, hoe wel de Davis Cupspeler Lacoste en Borotra mondeling toegezegd hadden om in Noord- wijk te komen. De Franschen geven nu de voorkeur om te spelen in Deauville of - Cabourg, twee bekende badplaatsen aan de Westkust, het laatste in Normandië. Het financiëele ele ment speelt een groote rol in deze wereld competitie. In de groote badplaatsen is het len, 2de prijs 'J. W. van Dartelen, 3de prijs W. van Daalen, 4de prijs Mr. P. F. Wester ling. Ëerepiijzen j. W. van Dartelen, F. A, Berkemeier en Mr. P. F. Westerling, Groepenwedstrijden 1ste Klasse 1ste prijs J, P, van Eyk en 2de prijsiA. Siinger 2de Klasse 1ste prijs Th. A. Kok en 2de prijs B. W. Kensen 3de Klasse 1ste prijs H. van Santen, 2de prijs J. H. Reedijk en 3de prijs Jac. Fr, van Garderen. Door den lsten voorzitter der „Haarlem sche Damclub" werden daarna de in den Onderlingen Wedstrijd en het clubkampioen- schap der „Haarlemsche Damclub" behaalde prijzen uitgereikt Clubkampioen meester P. J. van Dartelen, 2de prijs J. B. Sluiter, 3e prijs F. A. Berkemeier en 4de prijs J. van Looy 2de afdeeling Kampioen W. J. Kok, 2de prijs en 3de prijs B. W. Kensen en Ph. F. Ameiung, 4de prijs N. J. Zoeteman 3de afdeeling Kampioen F. H. Kluen, 2de eii 3de prijs M. Lieffering en O. W. van Dam, 4de prijs H. van Santen. Hierna werd de seance voortgezet. Te 12 uur was de laatste partij geëindigd en had meester van Dartelen 22 partijen gewonnen, twee partijen verloren tegen de heeren J. P. van Eijk en A. Nieuwenhuizen en 6 par tijen remise gespeeld tegen de heeren F. H. Kluen, P. A. Nooij, Jac. Fr. van Garderen, O. W. van Dam, P. Jongens en J. C. P. Kraaijer; De simultaanspeler behaalde dus 50 van de 60 te behalen punten, dus 83 Een fraai resultaat 1 K DE COMPETITIE. 1C Kü 1 3. S S C HAARLEM—CONCORDIA 29—11, Voor het verslag van dezen op Donder dagavond aan de Kleverlaan gespeelden wedstrijd zie men ons Sportblad van Maan dag 20 Juli. In verband met een Zaterdag te Amster dam te spelen wedstrijd tusschen een Ame- rikaansch team en een Bondsnegenfal, zijn voor dien datum alle competitiewedstrijden uitgesteld. Naar we vernemen zijn voor het Bondsteam o.a. gekozen de Haarlem-spelers Parson en Schieffelers. DE TOUR DE FRANCE. Martin wint de 16e etappe. Martin zegevierde gisteren op de etappe MulhouseMetz (33-1 K.M.) De volledige uitslagen zijn: 1. Martin; 2. Frantz; 3. Lucien Buysse, al len in 13.24.39; 4. Dejonghe in 13.24.43; 5. Verdyck in 13.24.54; 6. Sellier, 13.24.56; 7. Huysse 13.25.35; 8. Alavoine 13.25.40; 9. Bot- techia 13.27.41; 10 Gay, zelfde tijd, Het algemeen klassement luidt thans; 1. Bottecchia 187.08.31; 2. L. Buysse 188.04.07; 3. Frantz 188.04.10; 4. Aymo, 188.06.24 5! Dejonghe 188.32.48; 6. Huvsse, 189.—.17; 7. Beeckman 189.14.29; 8. Sellier 189.38.45; 9. Verdyck 189.42,58; 10. Bellenger 190.14.10. R.-K. Sportdag. Zondag 19 Juli viert de R.-K. Sportvereeniging alhier haar tweede Jaarfeest, welke zal beginnen des morgens om half negen met een H. Mis voor de leden en Donateurs der Vereeniging, waaronder algemeene H. Communie der :eden en geza menlijk ^ontbijt in het R.-K. Verernigingsge- bouw. 's-Middags te 1 uur afmarscb dêr Gymnastiekvereeniging ,.0. R. K." naar het ,,B. S M. terrein aan de Margrietenlaan te Vogelenzang, waar athletinkwedstrijden zul- seizoen in vollen gang en dus kan de recette i len worden gehouden, welke zuilen bestaan er zoo groot mogelijk zijn. ook al interesseert j in algemeene vrije- en rrJeoefcningen, 80 men zich in Frankrijk weinig voor Hol- meter hardioopen en verspringen voor ad- landsche tennissers. De reden, welke de N.L.T.B. opgaf bij het verzoek aan den Franschen Bond om in ons land te spelen, uit propagandistisch oog punt, verviel geheel, toen de Franschen be weerden zelf den wedstrijd als propaganda middel hard noodig te hebben. Tennis schijnt nl. in Frankrijk buiten Parijs en de groote steden, Rivièra en de badplaatsen weinig ver breid te zijn, veel minder althans in verhou ding tot ons land. Als datum is aangegeven 24, 25, 26 Juli. Uit naam van den heer van Lennep heeft de N.L.T.B. het verzoek gedaan om den wed strijd in Parijs te spelen op 26, 27 en 28 Juli, spiranten; 100 ipeter Hardioopen versprin gen, hoogspringen met lanloop. Polsstok hoogspringen en Speerwerpen voor leden. Vrije oefeningen en brugoefeningen leden. De wedstrijden zullen worden opgeluisterd door .muziek >an het Harmoniecorps .Kunst na Arbeid Ditmaal gaat de afroaisch van af het Vereenigingsgebouw, zonder muziek tot aan het terrein van de lirma Ruigrok aan de Leidsche vaart, alwaar de muziek zich aansluit naar het wedstrijdterrein. s-Avonds half acht uitreiking der prijzen in het R.-K. Vereenigingsgebouw en te 8 uur groote Propaganda en feestv.rgadering, waar als spreker zal optreden de heer H. N. Smits, voorzitter van het district Haarlem van den D. H. V. B. Alle ouders der leden, inplaats van op de verafgelegen badplaatsen, donateurs en genoodigden worden uiigenoo zulks in verband met den beperkten tijd van genoemden speler. Op Timmer en Diemer Kool schijnt in middels gerekend te kunnen worden. De Tusschcnwedstrijden te Arnhem. Aan .het Tusschentournament, de tweed-., étappe van de Nationale Kampioenschappen, dingen van Haarlemsche zijde mee, zulks in verband met de prestaties op de Weste lijke Districtskampioenschappen te Den Haag de volgende speelsters en spelers Heeren single's van der Steur. Heerendouble Jhr. de Jongede Graaf, van der SteurJhr. van Riemsdijk. Damesdouble Mej. BraunsMej. de Josselin de Jong, Jhvr. van RiemsdijkMej. Redeker.. Mixeddouble: Mej. de Josselin de Jong van der Steur, Mej. Braunsde Graaf, Jkvr. van RiemsdijkJhr. van Riemsdijk. De derde étappe, welke een week na de, tusschenwedstrijden gehouden zou wor den te Hilversum, is, in verband met de digd dezen feestavond bij le 'wonen Hij zal worden opgeluisterd door net Mandoline-ge zelschap „Energica" uit Haarlem en den Hu morist Schrama uit Hillégom. 's-Middags, half twee vertrekt een extra autobus naar j het wedstrijd-terrein. Bloemendag. Men schrijft ons: De af deeling Haarlem van de Vereen, tot Bcv. der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland, zal Zaterdag 1 Augustus a.s. te IJeemstede een Bloemendag houden. De toestemming van B. en W. werd reeds ontvangen, hetgeen mag gelden als bewijs, dat B. en W. het algemeen belang e: mede gediend achten. Het doel van den Bloemendag is dan ook liet inzamelen van gelden tot instandhou ding en uitbreidiilg van bet Sanatorium „Eerbeek", te Eerbeek. In deze instelling van de Vereeniging kunnen alle aan tuber* culose lijdende typografen cn hunne vrou wen en kinderen worden verpleegd. De heer A.-H. Blansert, Voorweg 49, te Heemstede, heeft zich welwillend ter be schikking gesteld, om de afd. Haarlem be hulpzaam te zijn. Alle jonge dames en neeren, die do Ver eeniging willen steunen, door den lsten Augustus bloempjes te verkoopen, kunnen j een biljet ingevuld met naaru en adres tot en met Donderdag 23 Juli mleveren bij den heer A, H. Blansert, Voorweg 49. alwaar tevens alle gewenschte inlichtingen gaarne worden verstrekt. Aan de 5 hoogste bussen zal een herinne- ringspri's worden uitgereikt. HET ZEVENTIGJARIG JUBILEUM VAN DE FIRMA JAC. MOOLBNAAR. Heden herdacht de kleermakerszaak van de firma Jac. Moolenaar, Van Merlënlaan 1, alhier, den dag waarop zij vóór 70 jaar werd opgericht De firma mocht veie blijken van belang stelling ondervinden. Een groot aantal bloemstukken gaven daarvan blijk Geluk- wenschen waren o.a. ingekomen van Jhr Mr. F. E. van Lennep en van de burgerij. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. H. J. Kuijken en Th C, v. d. Est. Getrouwd: J. A. Hupkens met G. Plan ting. D. Isselmann met A. de Boer. Geboren: z. -wan E v. d. Kroft-van Loeenen. z. van M. Ph. E. Baars-Kruijt. d. Van A, M. Beeuiskerk-Peperkoorn. z. van M M. Moone-Hendrikse. z. van j J. v, d. Ham-Jukes. d. vaij C. Westerwijk I Boodijk-Baljet. Overleden: H. Nieeuwenhuizen, 77 j. C. M. Verzijlbergen, 18 m. G. A. Nies- sink, 13 j. W. B. H. Witttkamp, 57 j, Onze Carousselrijders. Het bestuur van de vereeniging „Vooruit" heeft besloten om, als waardeering voor hun medewerking om het concours-hippique goed te doen sla gen, alle deelnemers van het carousselnum- mer een aardig uitstapje aan te bieden. Dit uitstapje zal bestaan in een reisje, te paard naar Laren, hetwelk zal geschieden onder leiding van luitenant Mantes en den wachtmeester Willemse. De geheele groep wordt op de heenreis in Weesp opgewacht door de leden van de Ne- derlandsche jachtvereeniging, vanwaar men na de rioodige rust gezamenlijk door rijdt naar Laren. 's Namiddags wordt in Laren of Hilver sum een klein caroussel gereden, waarna hun een gemeenschappelijk diner wordt aan geboden in een voornaam hótel. De nacht van Dinsdag op Woensdag wordt in Laren doorgebracht voor de paarden is een uitnemende stalling aanwezig. De dames-deelnemers worden onderge bracht in een hotel, terwijl de heeren-deelne- mers zich moeten tevreden stellen met een soldatenbed in een groot gebouw. Het is de bedoeling om met het oog op het warme weer op Dinsdag 21 Juli a.s. des morgens om zes uur (zomertijd) precies te vertrekken van het concoursterrein te Floofddorp en dan gezamenlijk in een zeer kalm tempo (ongeveer 7 Kilometer per uur te rijden over Aalsmeer en Amstelveen naar Weesp en verder. Woensdagmorgen hoopt men in de vroeg te de terugreis te aanvaarden en daarbij en kele mooie dorpen in het Gooi te bezichti gen, zoodat ieder tegen den avond weer in de Haarlemmermeer zal kunnen terug zijn. Rceiwedstrijden. Het ligt in de be doeling van het bestuur van den Ned. Roei- bond te Amsterdam om op heden en morgen een roeiwedstrijd te, doen houden in de Ring vaart van deze gemeente. De wedstrijden zullen plaats hebben op hedenavond van 7.30 tot 9 uur en Zaterdag dag van 4 tot 7 uur in de Ringvaart tusschen het stoomgemaal de Lijnden en de brug na bij Sloten. Gevonden en verloren voorwerpen. Ter secretarie van deze gemeente is aangifte gedaan dat is gevonden zakmes, Engelsche sleutel, armband, lorgnet-garnituur, ring met sleutels en een portefeuille. Verloren een bankbiljet van f 25, datnes- taschje, glas met gouden randje van een arm bandhorloge gouden broche en een zilve ren damesarmbandhorloge. Weggeloopen een schildpad. DE DRUKTE VAN HET CONCOURS- HIPPIQUE. Voor zoover we thans kunnen nagaan, hebben zich tijdens het buitengewone druk ke verkeer op Woensdag bij gelegenheid van het concours-hippique alhier geen ongeval len van ernstigen aard voorgedaan. De poli tie heeft op voorbeeldige wijze de orde ge handhaafd en het verkeer geregeld. Op het voorterrein van den concoursring kreeg een arbeider van den heer B. alhier een klap van een paard in het aangezicht. De man werd door de leden van het Roode Kruis voorloopig verbonden, terwijl hij later door een dokter werd verbonden. Gelukkig is de hoofdwonde niet van ernstigen aard. Verder werden enkele personen óf door het lange staan óf bevangen door de warmte in het drukke gewoel, onwel. Na geholpen te zijn door de wijkverpleeg ster had dit echter geen verdere gevolgen. Hoewel des avonds de jongelui in het dorp nog wat nafuifden en daardoor wat rumoerig waren, vielen toch geen vechtpartijen of an dere incidenten voor. De'heer K. uit Aals meer, maakte het den bezoekers in „De Landbouw" nogal lastig, zoodat het noodig bleek, dat de politie hem voor een paar uur in de cel achter het Raadhuis opsloot. Overigens kan men met genoegen op dit mooie geslaagde paardensportfeest terugzien. Burgerlijke Stand van 1416 Juii. Ge boren: Barend z. van P. W, Buis en M. Schouten. Petronella Agatha Johanna, d. van J. Heemskerk en A. J, de Koning. George Jan, z. van R. van der Sieen en S. J. het Jonk. Jacoba, d. van G. Schalk en C. J. van Groningen. Frederik, z. van C. E. Hoogland en S Molenkamp. Ondertrouwd: Willem Korthals, 26 jaar en Gieltje van Maasdam, 20 jaar. Jacob van Lier, 24 jaar en Aartje Boomhouwer, 20 jaar, Willem Bloemer, 26 jaar an Trijntje Ver- hoeve. Pieter Jacobus van der Hooft, 30 jaar en Martien van Geffen, 25 jaar Getrouwd: Bernardus Jacobus de Hollan der, 34 jaar en Maria Cornelia Vervast, 29 jaar. Overleden: Cornells Peter Verschoor, 50 jaar, goh. met A. Jongkind. -andstorm. De uitslag van den genou- den schietwedstrijd om den zilveren beker is als volgt: Halfweg: A. A. Verberne 90 punten, J. H, Mastenbroek 83 punten, J. van Rooyen 76 punten, totaal 249 punten, gedeeld door 3 is gemiddeld 83 punten. Houtrakpolder: J. van Nieuwenhuijzen 91 punten, F. van Nieuwenhuizen 88 punten, Gerrit Glas 95 punten, totaal 274 punten, gedeeld door 3 is gem. 91 1/3 punt. Spaarnwcude: G. Molenaar 92 punten, C. van Neste 91 punten, H. van Geldorp 92 punten, totaal 275 punten, gedeeld door 3 is gemiddeld 91,2/5 punt. De beker blijft derhalve in het bezit van de afdeeling Spaarnwoude. Schoolreisje. De leerlingen van de O L. school in den Houtrakpolder (Hoofd de heer H. C. Th. Heilen) maken a.s. Dinsdag een uitstapje naar Zandvoort. Maximum snelheid. Door de politie zijn wederom een elftal automobilisten bekeurd wegens het te hard rijden in de kom van het j dorp. De hardste rijder rèed 51 K.M. per uur. Venten zonder vergunning. Tegen M. v. D. te Amsterdam is proces-verbaal opge maakt wegens het venten zonder vergunning Burgerlijke Stand. Geboren: F. Cn. SteinenKohier, z. H. A. vail der Mei) de Bievan der Putte, z. W. H M. J. DuivemanSweijen, z, G. OffingaSta pel, z. Ondertrouwd: F. Kruijp en A. C. Blei. A. P. de Wild en M. J. P. Neelissen. Getrouwd: M. C, R, R. H. n. Zapf en L. W. Toutlemonde. Overleden: N. de Vries, 61 jaar, wonende te Amsterdam. In het land tusschen Maas en Waal groeit er door de langdurige droogte, weinig gras. Sloten en putten raken droog door den la gen waterstand. Te Leeuwen-Boven breidt zteb hef mond- en klauwzeer onrustbarend uit. Dagc'ijks komen nieuwe gevallen voor. Maandag kwam de Nocd-Brab .nlschi. Cbr. Boerenbond te Tilburg in algemeene vergadering bijeen, welke gewijd was aan de huldiging van de nagedachtenis van Pater G van den Eisen. Besloten wrd uit dankbaar heid de bi noodigde gelden ce schenken voor de restauratie en vergrooting der aboii van Berne. „In ,,De Kleinveeteelt" wordt op dez« ziekte bij konijnen de aandacht gevestigd. Reeds Robert Koch beeft er bij de publica tie van zijn fundamenteele onderzoekingen (18821884) op gewezen, dat konijnen spon taan aan t.'b.c. kunnen lijden en dus door den tuberculosebacil kunnen worden geïn fecteerd. Waarschijnlijk is r-et konijn vat baar voor infectie met tuberkelbacillen van ruensch, rund of vogel afkomstig. De riekte komt als regel onder de aan dacht door het onderzoek van een gestorven dier en is dus meestal een toevallige vondst. Betreft het dan echter een konijnenfokkerij- of -houderij van waarde, dan is de geheele koppel verdacht te beschouwen en is een nader onderzoek gewenscht, waarbij vooral aan vermagering óf een te gering lichaams gewicht van de dieren aanda :ht te schenken is Ook hier kan onderzoek niet tuberkuline een ander inzicht in den toestand geven en wel door instracutane en subcutane injectie met oude tuberkuline van Koch, maar het schijnt dat dieren reeds eenigen tijd aange tast kunnen zijn, voordat de reactie duidelijk wordt. Men moet deze daarom na 3 of 4 we ken herhalen, terwijl de instracutane reac tie niet minder gevoelig is dan de subcutane, omdat de temperatuur bij konijnen dikwijls schommelingen kan vertoonen. Door isoleering der gezonde dieren en slachten van de verdachte, ;s de enzootic te stuiten, zoodat deze gevallen minder ernstig zijn dan bij vogels, waar de uitbreiding c or intestinale infectie soms zeer snel geschiedt. Ook hier geldt, evenals In hoenderfokke rijen, dat het raadzaam is, gestorven dieren behoorlijk te doen onderzoeken en zieke dieren eventueel ten behoeve van onderzoek te dooden. Het houden van konijnenfokkerijen in dc nabijheid van of in geinfecteerde rundvee stallen is gevaarlijk, evenals de verzorging door personen die open t.b.c. hebben. Het zelfde geldt voor het verblijf in de nabijheid van besmette hoenderstallen of -fokkerijen Met het oog op de gezondheid van den mensch ware het mede gewenscht, slacht, konijnen aan keuring te onderwerpen waar door eventueele gevallen van t.b.c. bek«Mi<i zouden worden. Uit Gorcum wordt gemeld: De visschers van de vlotvisscherij eu ook de Woudricliemsche visschers hebben nog steeds het visschen naar zalm stilgezet, door dat de beide visscherijen op de Beneden- Merwede en de vier zalmzegenvisscherijen op de Waal zeer ongunstige resultaten be halen, waaruit blijkt, dat er weinig of geer, zalm in de rivieren is. De goede zalmvangsf is thans voorbij. Loting. De loting voor den Dienstplicht voor de lichting 1926 voor deze gemeente zal pljmts hebben in de Fröbelschool aan de Pepeiwaat te Beverwijk op Woensdag den 12en Aug. 1925 's namiddags te 12.30 uur. Gevonden. 1 kap van een auto, inlich tingen bij den gemeenteveldwachter van der Werf. Mond- en klauwzeer. Alhier doen zich weer twee gevallen voor van mond- en klauwzeer bij de Wed. A. de W. en bij N. K. Brand. Bij H. Stengs, alhier, heeft een driejarig kind de hooiklamp in brand gesto ken. Door spoedig ingrijpen werd erger voor komen. Vr. Wij zouden graag een reis om de wereld willen maken per aufo. Kunt u mi; ook zeggen waar en tot wien ik mij kan wenden? Is er nog een prijs aan verhonden indien wij de reis volbrengen? Welke Mij. zou ons van een auto kunnen voorzien" Antw. Het spijt ons dat we u in dif opzicht niet ter willé kunnen zijn. Wij ken nen geen personen die prijzen uitloven voor het- volbrengen van een reis om de wereld per auto. We veronderstellen dat j zij dan zelf zouden trachten dien prijs te verdienen. Maar misschien is er een or andere fabrikant van automobielen die u tegemoet wil komen. U zult zich met uw verzoek moeten wenden tot een fabrikant of groothandelaren van automobielen. Vr. 1. Een dienstbode die per maand is gehuurd, heeft ingaande den 18den opge« "zegd. Wanneer mag zij nu vertrekken? Met goedvinden van haar mevrouw is zij den ISden om Huur 's morgens gekomen. 2. Kunt u mij de vermoedelijke oorzaak opgeven, waarom bevruchte eitjes van een i kanarie met den lOen dag ongeveer dood gaan De vogél heeft al het noodige wat bij noodig heeft b v. verschillend voer schoone kooi, versch water, enz. 3, Kunt U mij een recept opgeven voor 1 het maken van frambozen en aalbessen jam? Antw. 1. Hierin beslist de wijze van be taling. Indien u per maand betaald wordt, moet u opzeggen minstens één maand voor uit, maar zóó dat tusschen den dag van opzegging en den dag van vertrek twee betalingstermijnen liggen. Wordt deze ter mijn in acht genomen dan kan worden op gezegd tegen den datum waarop men wil. 2. Neen, dat antwoord is voor ons toch wel verbazend moeilijk te geven. 3. Afwasschen, kneuzen, met waf water opkoken. Dan alles goed uitpersen in vruchtenpers of door een colleerdoek. Dit sap koken met de dubbele hoeveelheid suiker en dan in potten doen. Dit is de eenvoudigste en meesf loonende manier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 8