EXTRA AANBIEDING Lfldzhaus Üw^GÏLËTTË oT SCHEER MES niet meer SCHERP? RAZORINE Koffers - l Handkoffers - Reisartikelen DE SPAARNEBANK Ingezonden mededeelingen 60 cents per regel. /tAAKUEM FuAe u vlbyJafijI IXSS UiEli ETi KjEISARTIKEUErf RUPEli De niet goedgekeurde gemeente- begrooting. Stads Armen- en Ziekenhuis. Een buitenkansje. Van onze Rechtbank. Brandstichting te Hiiiegom. R.-K. Ned. Boeren- en Tuinders- bond. VOOR DEN POLITIERECHTER. Gevonden dieren en voorwerpen. De opening van het Openlucht- Theater te Zandvoort Dr. Mariatt in Europa. Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. Prijs F 0.50 bij Uw kapper. Spaar en hout Beursgebouw. Vereeniging voor School- en Werk- tuinen voor Haarlem en omstreken. Onbestelbare Stukken. burgerlijke stand. LAATSTE NIEUWS. Brand te Vaassen. 6 Va 9V2 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Prins Hendrik. Autobotsing. De inbraak te Ooltgensplaat. Mr. H. J, Keyzer t Ernstig autobus-ongeluk. Brand op een vliegveld. De bliksem op de Wembley- tentoonstelling. Bolsjewistisch régime. Ernstig ongeval te Me lbourne tijdens een revue. ATHLETIEK. De Athletiekwedstrijden om het kampioenschap voor voetballers (N. V. B.). Haarlem zal aanst. Zondag trachten te Nijmegen den Xerxes-beker te heroveren. Het deelnemen der H. A. V. Haarlem aan de Internationale athletiek wedstrijden op a. s. Zondag te Duisburg twijfelachtig u. De nieuwe consul der N. A. U, te Haarlem. Een der plaatselijke bladen wist gisteren te vertellen, dat de heer Reinalda, deel uit makende van een deputatie(l) uit het Haar- lemsche college van B. en W„ gisteren naar Den Haag vertrokken was, om door den Raad van State gehoord te worden inzake het beroep, door den Haarlemschen Ge meenteraad ingesteld, tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij de gemeentebegrooting voor 1925 van Haarlem door laatstgenoemd college niet werd goedgekeurd. Wij kunnen mededeelen, dat dit bericht niet juist is. Wij zouden aan het einde der dagen gaan geloven als men in Den Haag opeens met zooveel spoed aan het werk toog! Er is nog geen kijk op wanneer de vacantiebijslag in den Raad van State zal worden behandeld. De perseenden zijn in dezen tijd van het jaar met de hand te vangen. Onze collega deed een goede vangst blijkbaar. Heden werd door een 65-tal patiënten Tan het Stads- Armen- en Ziekenhuis een boottocht gemaakt naar Amsterdam. De tocht ging over Spaarndam, door Amster dam langs de sluizen en over het Noord- Hollandsch Kanaal naar Zaandam. De lunch werd aan boord gebruikt. Gehuurd was de „Helena Maria" van de firma Feye. Een strijkje zorgde voor een allergenoeglijkste stemming. Waar dit jaarlijksche uitstapje de laatste jaren niet meer werd gehouden, was de blijdschap onder de patiënten groot, toen de nieuwe directeur hiertoe weer besloot. Naar wij vernemen, wordt vandaag en morgen aan het tramwegpersoneel van de N. Z. H. T. M. een extra uitkeering gedaan resp. voor: Groep L Groep II, A. 10.- 10.- B. 10.- 16. 7 C10 - - f 22— z,ooals wi, reeds schreven, vallen onder groep II de nachtstokers, cokesdragers, conducteurs, wagenvoerders, bankwerkers- machinist, machinisten, onderhoudsmonteurs en remisebeambten, die gereden hebben. Tot groep I behoort het overige perso neel. A. is complex Leiden. B. LeidenHeemstede. C. Remise Schoten. oor de Haarlemsche Rechtbank stond Donderdagmiddag terecht de 23-jarige J. v. d. J„ wonende te Hillegom, beklaagd van het feit, dat hij op of omstreeks 9 Juli j.l. brand zou hebben gesticht in de woning van den heer H. Klein, aan de Hoogewerf- straat 6, te Hillegom, De eerste getuige, de veldwachter N. Verhaar verklaarde, dat hij op den bewus ten dag, een Maandag, den- brand zag. Het huis stond reeds boven geheel in brand en brandde geheel uit. Toen get ter plaatse kwam was .de brand reeds hevig. Later is in het perceel een petrolcumbus gevonden, waarin nog petroleum aanwezig was. Tevens verklaart get. dat bekl. niet gun stig bekend staat en dat hij veel uitgaat. wat de inventaris betreft en de geas sureerde waarde van een en ander, kan get. wenig mededeelen. De petroleumbus werd gevonden onge veer in dat gedeelte, waar bekl, vroeger zijn winkel had. Bekl. merkt op, dat de petroleumbus on mogelijk door hem daar geplaatst kan zijn. Wel had hij een bus petroleum in voor raad voor het stoken van een petroleum- kachel. Get. W. Klein, bewoner van het perceel Hoogerwerfstraat 6, legt de situatie van het perceel uiteen. De winkel was beneden, boven had v. d. J. zijn werkkamer. Op Pinkstermaandag ging K. 's middags naar boven, doch merkte niets. Alleen was de deur gesloten van de werkkamer van v. d. J., die altijd openstond. Xe half drie werd hij wakker van de rook. Hij sprong op en trapte de deur van de werkkamer open en daar lag een hoop lichtbrandbare stoffen, waarin de brand was aangekomen. Alles is verbrand. Het geheele perceel werd een prooi der vlam men. Get. was niet verzekerd, zijn vader wel. Wat bekl.'s voorraad betreft, zegt spr., dat er heel weinig voorraad in zijn winkel was. De .prijs der verzekering van den voor raad 1500 en j 500 vindt get. erg hoog. Volgens de meening van getuige moet de brand aangestoken zijn, maar hoe, weet hij niet, ook kan hij niet zeggen wie het ge daan heeft. Dien dag heeft hij bekl. niet gezien. Wel zag hij de ontbrandbare stof midden in het kamertje op den grond liggen, maar wat het was kon hij in der haast niet op merken. Bekl. zegt, dat get. geen verstand kan hebben van de waarde van zijn voorraad. Het verzekerde goed ia vroeger door een expert getaxeerd. De President merkt op, dat toch iemand den brand moet hebben aangestoken en bekl. was de eenige die er belang bij had. Bekl. zegt, dat ook het geheele huis door den vader van K. was verzekerd voor 5000. Get. zegt nog, dat, indien hij even lan ger was blijven slapen, hij onherroepelijk in de vlammen was omgekomen. Toen hij echter 's middags thuis kwam, verklaart get. was bekl v. d. J. niet thuis, voor zoover hij kon constateeren. Bekl. zegt op den bewusten dag, 's mor gens even in den winkel te zijn geweest. Daarna, het was ongeveer half elf, is hij er niet meer teruggekeerd. Get. P. W. zegt, dat toen ze in de maand Mei tegen bekl. zeide, dat er op den zol der veel rommel lag die niet was op te riumen, dezg antwoordde, dat als de vlam men er door zouden gaan, hij er nog 500 voor zou krijgen. oen. Kan zich niet herioreren zooiets gezegd te hebben. De President merkt op, dat het toch wel merkwaardig is dat zoo kort na die bewe ring de brand in het perceel uitbrak. Get. verklaart nog, dat bekl. ten achter was met de huur en dat hem de huur zou worden opgezegd. Bekl. ontkent dit. Get. kan daar niets van af weten, zeg hij. De petroleumbus die get. bij beklaagde zag, was volgens haar verklaring een andere dan die gevonden werd na den brand. P, Beukers heeft van bekl. op dien dag de motor geleend, doch hij kan over den brand niets mededeelen, A. G. is dien Maandag des morgens met bekl. aan zijn winkel geweest, doch hij staat vrijwel buiten de zaak. Getuige W. Beyerbergen woont tegenover het huis van Klein. Op dien bewusten dag zag hij bekl. 's morgens tusschen kwart voor elf en elf uur uit den winkel komen, Hij was toen alleen. De president vraagt hoe bekl. toen ge kleed was. Get. beschrijft bekl. kleeding zeer nauw keurig. De president: Dan heeft u hem wel heel nauwkeurig opgenomen. Getuige lacht eens. Bekl. zegt ,dat get. zich met een anderen dag moet vergissen, want om dien tijd was hij niet in den winkel, Hij kan dat bewijzen, daar hij met andere personen elders in het dorp op dien tijd stond te praten. Ten slotte blijft bekl. bij zijn bewering, dat hij aan den brand geheel onschuldig is. De president wijst er nog eens op, dat niemand anders dan bekl. baat bij den bra zou hebben. Bekl. had toe gezegd: Ik wou, dat die vent een beroerte had gekregen. Bekl, zegt, dat hij dit niet zoo bedoelde. T Requisitoir. De officier van Justitie zegt, dat de brand niet anders dan aangestoken kan zijn. En wie deed het. Bekl. was de eenige, de belang bij den brand had. Zelfs een petroleumbus van bekl, werd na den brand in zijn wijikel gevonden. Spr. behandelt dan in het kort de ge tuigenverklaringen, waaruit volgens hem de schuld van bekl. is bewezen. Hieruit kan het schuldbewijs worden geconcludeerd. Wat de straf betreft, waar het hier een ernstig feit betreft, moe een strenge ver oordeeling volgen. Spr. eischt daarom, wegens brandstichting een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediging. De verdediger, Mr. J. C. J. Nieuwenhuis merkt op, dat het bewijsmateriaal al zeer onvoldoende is en bekl. schuld volstrekt niet wettig is bewezen. Bovendien bewijst het volgens spr. niets, dat bekl. 's morgens nog in het perceel was geweest terwijl 's avonds de brand uitbrak. Wat het verzekerd bedrag betreft, dit is ook niet abnormaal hoog zooals door som migen wel wordt gemeend. Daarom wil pleiter concludeeren tot vrij spraak. De uitspaak wordt daarna bepaald cp Dinsdag a. s. (Vervolg.) Spr. spoorde de aanwezigen aan een abonnement te nemen op het blad de R.K. Boerenstand. Een eerbeidige hulde brachf spr. aan den emancipator den „boerenko- ning", die eenigen tijd geleden overleed, pater van Elzen. In een schitterende per- roratie, een vurig opwekkend woord ein digde spr. zijn herhaalde malen door luid applaus onderbroken rede. Roomsch-Katholieke boeren, aldus spr., dienaren bij uitnemendheid van den vrede, steunpilaren van den troon, blijft uw land getrouw. Hierna werd het woord gegeven aan den heer J. J, C. Anient, directeur van den Limburschen Land- en Tuinbouwbond over de economische beteekenis der R.-K, Land- en Tuinbouworganisaties. Spr. gaf in woord en beeld iets omtrent de opvatting en uitvoering van het econo misch beeid van den L. T. B,, als een concreet voorbeeld ter vergelijking en zelfs tot crif.ek. Spr. zeide zich niet slechts te bepalen tot een bloot economisch gedeel te, doch ook zal moeten afdwalen tof za ken van meer socialen aard, hoewel spr, zich tot het practische gedeelte zal be palen. v_ Achfereervolgens gaf spr. een beeld van de wijze waarop de L. L. T. B. zijn roe ping tracht te vervullen ten aanzien van den Coöp. Aan- en Verkoop, het Verze keringswezen, het Land- en Tuinbouwon- derwijs, de veeteelt, en den akkerbouw, Verder welke instellingen en commissies daarbij behulpzaam zijn en welke organisa ties daarraast aanvullend werk verrich ten. Verschillende getallen werden door spr. genoemd, welke de krachtige werk wijze aantoonden van den L. L. T. B. Een dankbaar applaus beloonde spr. voor zijn interessante lezing. Rector Kok daarna hef woord verkrij gende, bracht alle medewerkeis zoowel van deze vergadering als wel van den geheelen Bond hartelijk dank. Spr. wekte allen op !i ™orden van den R.K. Boeren- en i uindersbond en met een hulde aan de na gedachtenis van pater van Elzen eindigde i m i no^ ®enÜ»e opwekkende woorden sloof de voorzitter de vergadering. Hij wilde het aikoopen. Het was in den nacht van 31 Mei, te ongeveer 1 uur, toen e enaantal wielrijders den Bange Weg onder de gemeente Alkemade kwam gereden. Twee ervan reden zonder licht en het al ziend oog van de politioneele macht zag deze overtreding en de veldwachter W. hield hen aan, vroeg hun namen en wilde proces verbaal opmaken. Th. L. die er bij tegenwoordig was, kwam al gauw tusschenbeide en toen de twee aan gehoudenen probeerden het proces-verbaal ongedaan te maken, voegde L. hun toe: „Jongens, rijdt maar door, ik zal 't met W. wel afmaken." Meteen greep hij den veldwachter W. bij de_hand en stopte hem een gulden toe. De veldwachter, verbaasd en verontwaar- V'?eg wat dat U beduiden had. „Och," antwoordde L„ „laten we 't zoo maar maken; ik ben met die jongens uit geweest en 't is feitelijk mijn schuld, dat ze zoo laat thuiskomen." De veldwachter wilde hievan niets weten. Hij probeerde het geld aan L. terug te ga ven, doch toen deze het niet wilde aan nemen, wierp hij het geldstuk op den grond. Thans voor den Politierechter staande ont kent L., dat hij den veldwachter zou heb ben willen omkoopén. Hij was wel bij het proces-verbaal geweest, doch had W. geen geld aangeboden. Bovendien had hij den volgenden morgen nog geconstateerd, dat hij drie gulden ver loren had en het kan wel zijn, dat dit op de bewuste plaats op den Lange Weg is geschied. De veldwachter W„ als getuige gehoord, verklaart bij zijn proces-verbaal te blijven, dat het ten laste gelegde bevestigt. De Politierechter wijst er bekl, nog eens op, dat hij zijn houding er niet mede ver- beteit door maar steeds pertinent te blijven ontkennen. De kwestie is wel niet van zoo grcot belang, doch bekl. verergert door zijn houding zijn straf. Bekl. blijft echter ontkennen. De Officier van Justitie acht het ten laste gelegde bewezen. Spr. wil geen verzachten de omstandigheden in aanmerking nemen en eischt een gevangenisstraf van 10 dagen. De Politierechter wijst, wegens poging tot omkoopen van een ambtenaar in functie, in dienzelfden zin vonnis. Bekl. deelt al reeds mede, in hooger be roep te zullen gaan. Een kwestie over het belastingplaatje. Het schijnt er in Alkemade nogal druk toe te gaan met processen-verbaal, want thans verscheen weer een inwoner van Al kemade in het beklaagdenbanke. Het was de 25-jarig arbeider P, H. J. v, D. Al reeds eenige malen was hij gewaar schuwd voor het rijden op een fiets, zon der dat deze was voorzien van een be lastingplaatje. Op 21 Mei reed v. D. des avonds op zijn rijwiel weer door Alkemade en de veldwachter W. had geconstateerd dat zijn rijwiel niet van het belastingplaatje voorzien was. Hij had v. D. achterhaald en wilde het rijwiel in beslag nemen, waarbij v. D. zich had verzet, zeggende, dat hij wel een be- lastingplaafje in de hand had. Ter terecht zitting verklaart de veldwachter geen be lastingplaatje gezien te hebben. Toen v. D. was afgestapt, had hij den veldwachter de dichtgeknepen hand ge toond, geggende dat daarin het belasting plaatje zat. Bekl. ontkent dat. De veldwachter moet het plaatje gezien hebben, Ook verschillende getuigen a decharge beweren, dat zij het plaatje gezien hebben, terwijl v. D. het aan den veldwachter toonde. Na langdurige ondervraging van de getuigen, neemt de Officier van justitie het woord en eischt wegens wederspannig- heid 15 boete subs, 5 dagen hechtenis. De politierechter, overwegende, dat het niet gebleken is, dat geen belastingplaatje aanwezig was toen v. D. als bestuurder van het rijwiel optrad, sprak bekl. vrij. P. Zuurendonk, Soqfmanstraat 14, bril in étui; W. A. Smits, de Clercqstr. 127, broche (muntstuk); W. Pijnappel, N. Kerks- plein 27, bal; M. Vreenegoor, Frans Hals- str. 32 rd,, bril; P. Fibbe, Doelstraat 20, rijwielbel.plaafje; W, Penning, Burgwal 55a idem; P. de Wit, Generaal de la Reystraat 39, bril in étui; H. J. Savrink, Anslijn- straat 63, rijwielbel.merk; de Vries, Kle verparkweg 8, idem; Kuyer, L, Heerenstr. 36, gele hond; L. Knapen, Anthoniesfr. 35 rd., armbandhorloge; J. v. Maris Barre- voetestr. 19, overjas; L. Steffens, Voor- zorgstr. 20, kindergoed en heerenboonen in pakje; J. Serné, Ravelingsleeg 5 .kussen; Stoelman, Scbagchelstraaf 38, poes zw. wit, K. Fauna; J. Blom, Dubbelebuurt 64, lorg net in étui; H, Bernhorst, Gasthuislaan 159, damesmanfelceintuur; S, v, d. Linden, Ael- bertsbergstr. 47, kindermutsje; F, Bijster, Allanstraaf 72, damesportemonnaie; C. Bakker, Leidschevaart 98, kinderporfemon- naie m.i.; C. v, Bakel, A. L. Dyserinckstr. 88, pince-nez; Politiebureau, Smedestraat, kinderportemonnaie m.i.; G. Meijer, Hof dijkplein 21, grijze pet; P. Heydanus, v. Marumstr. 53, portefeuille m.i.; L, Brink man, Plein 16, reticule; S. J. de Lee, Leid- schesr. 36rd., sigarenkoker; J. Overgauw, Berckheydestr, 11, bos sleutels^ J. v. d. Horst, Houtmarkt 51 rd., buigtang; J. Plan. tinga, L. Heerenvest 18rd„ waterpas; F, Maurits, Z. Brouwersstr. 40, zakmes; C. Brokberns, Duvenvoordestr. 9, zakdoek. Waldemeijer, Kloppersingel 161, arm bandhorloge Directeur Postkantoor, Ged- Oude Gracht, broche J. Visser, Coorn- hertstraat 18, bankbiljetAutobus „Renault", Standplaats Kennemerplein, bonboekje A v. Wanrooij, Reitzstraat 5, bal L. Staal, Pepijnstraat 15, dasspeld B. Nieuwenhuis, Lmschotenstr. 64 postduifE. v. Putten, Wilsonsplen 5, geldstuk de Groot, Lange Raamstraat 19, herdershond (Kennel Fauna) 5 de Quaisteniet, Harmenjansweg 62, zwart hondje H. de Jong, v. Marumstraat 45, hondenhalsband en penning v. Kessel, Jansstraat 25, zw. wit poesje (Kennel Fauna); N. Bosch, Nassaulaan 19rood, Kinderkousje A. ten Brink, Zuid Polderstraat 61, merklap J. Bijvoets Esschilderstr. 41 rd., rozenkrans C. Verdam, Raamsteeg 12, rozenkrans H. Abbink, Brouwersvaart 16F, rozenkrans in étui W. A. Smits, de Clerqstr. 127, heeren schoen A. Dernison, Pres. Steynstr. 23, rijwielsleutelF. J. Honnebier, Nassaulaan 72, sleutels(bos). f Morgenavond, te acht ure, zal dan het Openlucht-Theater te Zandvoort geopend worden. Het gezelschap, dat onder leiding staat van Louis de Vries, brengt als eerste werk Judas Ish Karioth van Dr. Jan Walch. Louis de Vries zelf vervult den titel rol, welke hij in 1911 creëerde. Marie Hamel speelt de Maria van Magdala, Louis van Gasteren Kajafas, terwijl verdere mede werkenden zijn Maurits Parser (Maria's vader, de Tempelwachter), Folkert Kramer, (Abraham), Philip de Vries (Ezechiel), Cor- ry Roozendaal (le dienstmaagd), Betty Fink (2e dienstmaagd), H. K. Teune (le Christen), Vincent Berghegge (2e Chris ten), Hein Harms en Jan Grader (dienaren van Kajafas). Voor het Openlucht-Theater is een mo numentale poort verrezen, een ontwerp van den bekenden architect Wijdeveld. Voor den tooneelbouw werd het project van den kunst schilder, wijlen Gust. v. d. Wal Perné ge bruikt. Voor belangstellenden zij nog vermeld, dat het Openlucht-Theater in een schitte rende duin-omgeving ligt achter den Nieu wen Zeeweg, dus op eenigen afstand van het Grand-Hotel (richting Bloemendaal), vlak bij de Tennisbanen der Zandv. Hotel- en Terrein-Mij. Een autobus-dienst brengt de verbinding van het dorp met het Openlucht-Theater tot stand. Deze omnibussen vertrekken eiken avond, dat er gespeeld wordt, vanaf het Stationsplein, en wel te 7.30, 7.35, 7.40, 7.45, 7.50, 7.55. Na afloop rijden deze wagens weer naar Zandvoort. Tevens is er gelegen heid tot auto-stalling, en zulks vlak bij het theater. Mocht het spelen buiten door slecht we der verhinderd worden, dan wordt voor de aanwezigen door ongeveer dezelfde artisten een cabaret-voorstelling 'gegeven in Hotel d'Orange. Dr. Marlati, de voorzitter van de Fed. Hort. Board, vertoeft op het oogenblik in Spanje, aldus het „Kweekersblad." Zoodra bekend was dat Dr. Mariatt in Frankrijk was, heeft de volijverige secre taris van den Bond van Bloembollenhande- laren pogingen in het werk gesteld dat van de regeering een uitnoodiging zou gezonden worden aan Dr. Mariatt om de Hollandsche bollenindustrie te komen bezoeken. Het telegram is echter niet in handen gekomen van dr. Mariatt. De heer Mariatt heeft wel een bezoek gebracht aan Gent en is daarna naar Spanje afgereisd. Of de heer Mariatt nog te bereiken zal zijn vóór zijn terugkeer naar de Vereenigde Staten, is niet bekend. Schaft U geen nieuw aan doch bespaar deze kosten door aankoop van het Ame- rikaansche wondermiddel VERLENGT DEN LEVENSDUUR! N.V. Algem. Holl. Hand. en Ind. Mij. Denneweg 140 Den Haag Maandag j.l. werden de leden van do Alg, Ver. van BI. in de gelegenheid gesteld het heerenhuis Spaar en Hout met omlig gende gronden te bezichtigen. De bedoeling is het bestaande gebouw in te richten tot vereenigingsgebouw en er naast een nieuw beursgebouw te stichten. Het gebouw is gelegen aan het Spaarne net op de grens HaarlemHeemstede, en is bereikbaar vanaf den Klein Houtweg. Het is een mooi gebouw, zegt het Kwee kersblad, goed onderhouden en in een fraaie omgeving. De plaats lijkt te rustig om zich te kunnen indenken, dat het centrum van den handel zich daarheen zal ver plaatsen. De belangstelling af te meten naar het bezoek, schijnt niet groot te zijn. Wellicht was het warme weder hiervan de oorzaak. Het Bestuur schrijft ons Ouders van kinderen, die in de Kinder- werktuinen te Haarlem en te Heemstede een tuintje bewerken, nog geen lid zijnde der Vereeniging, alsook leden der Vereeniging ging en autoriteiten, welke verhinderd wa ren de opening der tuinen bij te wonen en eveneens alle andere belangstellenden in dit Jeug-opvoedend werk, worden beleefd uit- genoodigd, nu eens de Kinderwerktuinen te komen bezoeken op Woensdag- en Zater dagnamiddag. De jonge tuiniers en tuinierstertjes zijn dan druk aan den arbeid, waarom op die da gen de beste gelegenheid wordt verkregen om de waarde van dit jeugdwerk te leeren kennen. De tuinen beginnen er nu bovendien aar dig uit te zien. De grootste beginmoeiiijk- heden en de onkruidverdelging zijn onder de knie gekregen, en in de tuinen staan een mas sa planten op eene frissche regenbui te wach ten, om in groote hoeveelheden en verschei denheden, hare bloemen te kunnen openen. Belangstelling en steun van zeer velen, van hoog en laag, is noodig om van dit nieuw be gonnen werk iets goeds te kunnen maken en het voor immer te kunnen doen inburgeren. Zonder die belangstelling en dien steun is het niet mogelijk het zóó te kunnen uitbrei den, dat kinderen uit vele deelen van Haar lem en Omstreken er van zullen kunnen pro fiteered Er wordt getracht dit jaar nog minstens één tuin ergens in de omgeving voor te be reiden, die in 1926 zal kunnen worden ge opend. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, vanwelke de afzender onbekend zijn, Terugontvangen in de eerste helft van. de maand Juni. Binnenl, Brieve n; 1. Algemeen Adv. Bureau, Amsterdam 2, Asselt v„ Hilversum 3. Boer. den heer d. Heemstede 4, Bureau Ilaarl. Dagblad, Haarlem 5, 6, 7, idem 8. Boom, fam, Rotterdam 9. Coöp. Stoomoliaslagerij, Utrecht 10. Donia, Mej. Bloemendaal 11. Doorn, Mej. v. Haarlem 12. Dep. v. Binnenl. Zaken, Amsterdam 13. Dep. v. Koloniën, Den Haag, 14. Gemeente Ont vanger, Haarlem 15, Hasselt, Mej. v., Amsterdam 17, Hammer, Mevr., Amster dam 18. Incasso Bank, Haarlem 19. Luden, firma Amsterdam 20. Laan, den heer v. d. Amsterdam 21. Minister van Binnenl. Zaken, Den Haag 22. Nieuwen- uijk, den heer L, v. d. Ankeveen 23, Nijgh on v, Ditmar, Amsterdam 24. Over de Linden, Mevr. Haarlem. 25. Oosterwijk, Mej, M., Haarlem 26, Olde- mark, den heer A. Schoten 27. Polak, Jen heer, Amsterdam. 28. Pensioenraad, Den Haag 29. Rijksverzekeringsbank, Amsterdam 30. idem 31. Slagter, den heer, Aalsmeer 32. Sterke, den heer K. de, Rotterdam. 33. Selhorst, den heer W. Utrecht 34 en 35 idem. 36. Spronk den heer L. Rotterdam 37. Tiggeler, den heer B. Amsterdam 38. Uitendaal, den heer J. Haarlem 39, Vos', den heer H. v, Haarlem 40, Visser, Mevr. de, Amsterdam 41. Woningbureau, Zeist 42. Wolte, Mevr. M., Haarlem 43. Wey- mer, den heer P. Haarlem. Binnenl. B ri efkaa r t. e n; dam Baars, Mej. J. Utrecht 46. Crin- so, den heer A. Haarlem 47. Fortgens, Mej, L. Haarlem 48. Heemskerk, Mej. M. Nunspeet 49. Jansen, den heer Chr. Nijmegen 50. Korte, den heer G. de Hengelo 51, Leer, den heer G. v. Den Haag 52. Reepe, Mej. v. d. 53. Rita Mej. Zandvoort 54. Smit, Mej. M. Ber gen 55, Snel, den heer D. Haarlem 56. Vink, den heer P. Beverwijk 57. Ver boom, fam. Haarlem 58. Verbeek, den heer J. Amsterdam. Buitenl. B ri.ev en.: 59 Dennett, Mej. K. Oxford 60. Gergo. lovits den heer W. Budapest 61. Mendlik, den heer O. Stuttgart - 62, Rehberg, Mevr d Koo'ogsberg 63. Risse,, den heer W. Berkn 64. Thate, den heer F. Oster- wieck 65. Weiershaus, fam. Duitschland. Butenl. Briefkartn: 66. Carter, Mej, T. Italië 67. Gimberg F a Moodmn 68, Keiler, den heer f- Aken. 69. Paeowcy, den heer, Wars- rawa 70, Reede, den heer J. d Milaan 71 Schmidt. Mevr. G. Paris 72 Schmidt den heer A, Frankfurt. Men wordt verzocht om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggezonden. Voorts is het ge- wenscht alle per post te verzenden stuk ken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. Geboren; 21 Juli; d, van H. Verheul I.adiges. 22 Juli; z. van J. A. A. Koelemij Heintjes. - z, van F. S. C. v. Voorst Vader—Metzlar. 23 Juli: z. van H. Hogen- doorn Lode. d. van C. C. Kostervan Duffelen. 24 Juli: z, van H. H. Kamper- manTroost. Overleden: 23 Juli: P. J. de Laat. 92 j. Botermarkt. D. J. Wesseldijk, 2,j„ Kruis weg. C. M. A. van Daalen, 68 j., Jans straat. EPE, 24 Juli, Je Vaassen, gem, Epe, is MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. V K HEDEN 5% Nederland 1919 101 101 6% Nederland 1923 103V,6 103l/le 4H NederL 1917 99 99 1% N.-L 1921 A... 1027/8 1027/8 6% N.-L 1923 D... 103 103 Oude Vaart 66 dito Gem. Eigend. 531/2 Mij „Nederland" 1491/4 Scheepvaart-Unie 1401/2 141 Rotterd. Lloyd 133 170 170 651U 66 Holl. Stoomboot I8I/4 H V. A. 5041/a 502 Java Cultuur 332 330 Jurgens gew 115 1151/a Koloniale Bank 176l/2 1751/4 1 dische Bank 141 HOI/4 Cert Handel Mij. '347/g 1341/2 l343/g 134 Phoenix 101 Geconsolideerde 165 1643/4 Kon. Olie 3973 /4 398i/o U. S. Steel 1173/4 118 Marine comm. 9i/2 Vorstenlanden 1521/4 l543/g Actions id. 146 148 C-mp. Merc. Arg. 11 11 Poerworedjo 128 127 398 3971/2 4 9 449 Deli Batavia 346l/2 345 A'dam Rubber 293 292 277l/2 1573/4 1581/a Wat Sumatra 2401/2 250-56 Dordtsche Petr. 370 Southern Rails 1023/g 1403/4 1411/2 865/,8 Wabash 331/s 343/g Comm. Maxwell 611/16 24 JULI EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN f 59.35 0.59,275 PARIJS 4 11.80 11.75 BRUSSEL 11.60 11 521/2 WEENEN 0.36 O.351/4 LONDEN 12.10 I2.IOI/4 STOCKHOLM 67.10 67.— KOPENHAGEN 55.10 55 30 OSLO 45,50 45.60 BAZEL t 1 48.45 48.35 NEW-YORK 2.491/2 2 4815/16 ROME 1 i 1 9.15 9.11 Woensdagnamiddag een dubbel woonhuis in het dorp totaal uitgebrand, waarbij ook de beide inboedels verloren gingen, Oorzaak: schoorsteenbrand. Verzekering dekt de schade. APELDOORN, 24 Juli. Z. K. H. Prins Hen drik wordt 17 Aug. uit Dobbin op het Loo terug verwacht. APELDOORN, 24 Juli. Hedenmorgen circa 11 uur geraakte op den Driesprong tusschen Aardhuis en Uddelermeer, de auto van den heer Wiersinga te Apeldoorn, die uit de richting Uddel kwam, in botsing met die van den heer Gerard uit Haarlem. De heer W. bekwam geen letsel. De heer G. liep een kleine hoofdwonde op. Zijn auto had het meest geleden. Beide defecte wagens wer den naar Apeldoorn vervoerd. OOLTGENSPLAAT. 24 Juli. De Zondag alhier gearresteerde Amsterdammers J. v. L. en P. H. W. hebben fhans bekend den inbraak bij J, C. de Ruyter te Ooltgens plaat in den nacht van 16 op 17 dezer te hebben gepleegd en de politie in den nacht op 18 en 19 dezer te hebben mishandeld. Beiden zijn naar de strafgevangenis te Rot terdam vervoerd en ter beschikking van den Officier van Justitie aldaar gesteld. Zij deelden nog mede, dat ze van plan wa ren geweest, Zaterdagnacht de motorboot te leenen om te ontkomen. De politie maatregelen en hun gevecht met de veld wachters beletten dit echter. AMSTERDAM, 24 Juli. Bij den aanvang der zitting van de Vacantiekamer der Rechtbank heeft de waarnemende presi dent Mr. Joh. J, C. Eschauzier in sympa thieke bewoordingen hef overlijden van Mr. H. J. Keyzer herdacht, die door een ongeluk te Schcveningen, het leven verloor. BRUSSEL, 24 Juli, Een autobus, waarin zich 30 personen bevonden, is omgevallen; 12 personen werden ernstig gewond. SPEZZIA, 24 Juli. Hef vliegveld te Spezzia is zwaar beschadigd door een grooten brand die hier woedde. LONDEN, 24 Juli. De bliksem heeft ver woestingen aangericht op de Wembley- tentoonstelling. De toren van het Cana- deesche paviljoen is ingestort rARIJS, 24 Juli, De „Matin" meldt, dat in den nacht van 2 op 3 Juli j.l. de Sovjet autoriteiten te Leningrad 18 oud-leerlingen van het vroegere keizerlijke lyceum te Alexandre hebben doen fusileeren. Onder deze oud-leerlingen bevond zich ook prins Galitzin; tevens zouden 60 andere personen gedeporteerd zijn. Het motief zou zijn: de ontdekking van een z.g. complot tegen de Bolsjewisten. 130 Personen gewond. LONDEN, 24 Juli. Uit Melbourne wordt teseind dat tijdens een marsch van de merikaansche manschappen der vloot, welke momenteel een bezoek brengt aan Melbourne, een balkon van een theater, waarop zich een talrijke menigte verzameld had, is ingestort. Meer dan 130 personen liepen verwondingen op, waarvan verschei dene ernstig. Ten einde de beoefening der athletiek on- de voetballers te bevorderen, organiseert de N. V. B. ieder jaar wedstrijden om het clubkampioenschap. Deze zijn dus te verge lijken met die om den Prins-Hendrik-beker, welke echter voor specifiek athleten gelden. Levendig herinneren we ons nog den Xerxes- bekerwedstrijd in 1922 het jaar, dat H, F. C. Haarlem het kleinood voor de 3e maal in haar bezit kreeg. Dit was de eerste atle tiekwedstrijd, waar de jeugdige voetballer Frits Lamp de rood-blauwe kleuren verde digde. Ook Arie van Beekum en de ge broeders Engel met den langen Jan Roos trachtten daar voor LI. F. C. punten te ver garen, In 1923 moest Haarlem den beker in Nij megen bij Quick achter laten. Door minder gunstige financiëelc omstandigheden was Haarlem in 1924 genoodzaakt, thuis te blij ven en werd Quick ten 2e male voor een jaar houdster. Gelukt dit haar ook in 1925, dan zijn de menschen van de Roode Ster definitief bezitster en zijn de Xerxesbeker- wedstrijden van de baan. Om dit te voorko men. heeft de H. F. C. Haarlem na langdu rige beraadslagingen besloten, een ernstige poging tot behoud te wagen. De voorzitter der Roodbroeken, de heer E, Hartog, die ook voor de athleten doet, wat hem n oge- lijk is, zal z'n jongens zelf aanmoedigen en mede de lange reis naar Nijmegen aan vaarden. De le elftalspelers Wichert van Dalen en Bruun Dik zegden met den heer v. Balen Blanken, den voorzitter der H. A. V„ enthousiast hun medewerking ioe voor het baldribbelen en oefenen al eenige da gen. Wie weet, misschien brengen zij de winnende punten! Spannen zal het. nu het sterke Quick met Reuser van Alphen, Kwak- kernaat en Schöttelndreier, P. E. C met Peters, Philips Sportvereeniging met Harry Broos en Kamerbeek, Sparta met Scboon- heim e. a„ Feyenoord, Olympia, Gouda en de Limburgsche Voetbalbond met Haarlem den strijd zullen aanbinden. De volgende Roodbroeken komen voor de club van Jan v. d. Berg in het vuur; 100 M. F. Lamp, A, v. We'senes, G. Eysker (res. J. Rinkel). 800 M. J. Moclenaars, C. Sayes, X Henneman (res. Gras). 4X 100 M. estafette. J. Rinkel A. v, Wel- senes, G, Eysker en J, Moolenaars. Hoogspringen met aanloop. S. v. Duyn, J, Moolenaars, A. Kaan (res. A. v. Wel- senes). Verspringen met aanloop. F. Lamp, A- v, Welsenes, J. Rinkel (res. A. Kaan). Speerwerpen, F. Lamp, J. Rinkel, C, Sayes (res. J. v. Balen Blanken). Discuswerpen, G. Eysker, A. Kaan, S. van Duyn. Kogelstooten. G. Eysker, A, Kaan, A. v. Welsenes (res. J. v. Balen Blanken). Als captain fungeert natuurlijk S. v. Duyn terwijl de H. H. Th, van 't Lam en J. Admi raal resp. als coach en masseur de ploeg zullen vergezellen. Dat naast de overigen ook de Xerxes-be» ker naar Haarlem moge vehuizen. Na de kampioenschapswedstrijden te Utrecht op 12 Juli j.l, stelde T. C, der N.A.U, de Nationale ploeg voor BelgiëHolland op 2 Aug. a.s. te Antwerpen samen. De vol gende Haarlemmers werden waardig bevon den de Oranje-broek te dragen: A, Pau(.en (400 en 800 M.), F. Lamp (estafette 4 X 100 Meter en res. 100 M.), Jac. Boot, versprin gen en estafette 4X100 M,; A. Klaasse, 500 M.; G, Eysker, discuswerpen, kogelstooten en res. estafette, en P. J. v. d. Klinkenberg, res. Polsstok hoogsprongen. Daarna weigerde de N. A. U, Jac. Boot, A. Klaasse en P, J. v. d. Klinkenberg, dis met A. Hartman en G. Borkent onder leiding van den heer Th. van 't Lam op uitnoodiging der Duitschers, aan bovengenoemde wed strijden zouden deel nemen in Duisburg te starten. Deze deelneming was toen echter reeds geheel geregeld. Het Bestuur der H. A. V. nam met deze startweigering op zoo laten termijn geen genoegen en onderhandelt momenteel met bestuur en T, C. der N. A. Wij meenen nog niet het resultaat dezer onderhandelingen te kunnen voorspellen. In de officieele mededeelingen der N, A. U, stond deze week: tot consul der N. A. U. te Haarlem is door het bestuur benoemd de heer J. v. d. Schaar, Koudenhorn 44, Haar lem, Door ons, die het genoegen hadden eenige jaren het athletiekleven van zeer nabij te volgen, werd dit korte berichtje met ge mengde gevoelens gelezen. Gemengde gevoe lens, omdat we onwillekeurig zoowel achter als vóór ons keken en moesten erkennen, dat de ,heer v. d. Schaar als opvolger van de heer v. d, Mey geen gemakkelijke taak ge kregen heeft. Niet gemakkelijk, omdat v. d. Mey als enthousiast athletiekpropagandist, als official, die zoowelorgnisatorisch als ad ministratief en technisch tot het zeer kleine kringetje N. A. U.-leiders behoort, dat vol komen ,bij" is, hier in Haarlem zéér veel bereikt heeft, die van onze stad een zelf standig bolwerk, zooals één der leiders het eens uitdrukte, gemaakt heeft, dat zich zelf, zonder hulp van buiten, geheel kan redden. Hij heeft Haarlem gebracht in een gunstige uitzonderingspositie, die iedere andere plaats haar mag benijden Dat is v. d. Mey's grootste verdienste, daarvoor zijn de Haar lemmers, die 't goed meenen met de athletiek hem dank verschuldigd,Dubbel jammer is het dat de heer v. d. Mey door persoonlijke om standigheden zich genoodzaakt zag, te be danken, Hij bleef bij zijn besluit, ondanks aandringen van verschillende zijden en ging-.-. Voortaan zal de ex-penningmeester de* H. A, V, Haarlem de N. A. U.-zaken hief behartigen. Dat hij de voetsporen van zij«J voorganger moge drukken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2