4 w\ MARKEN Purol bij Schrijnen en Smetten der Huid DINSDAGS en DONDERDAGS Hoofdakte. Personaliac INGEZONDEN. VOETBAL. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black Boys." CRICKET. SCHOTEN. HEEMSTEDE AERDENHOUT. f Diefstal. OVERVEEN. Boschbrand. GEMEENTERAAD VAN SCHOTEN. Malthezer Leeuw hondjes Liturgische Wegwijzer. vacantie Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. TE KOOP TE HUUR f 340.— Heeren Rijwiel f 12.50 OUDEKIPPEN vaart de „HELENA MARIA" Marken. Vertrek vanaf Koudenhorn 8.30 v.m. Huffet, Haarl. MuzSek-ensemble, Attracties, Voorverkoop kaarten; FES JE, Ravelingsteeg 13, Telefoon 11292 - Pijpenbazar „Het Anker". Groote Houtstraat 18, Telefoon 11438. KINDERBUURTVEREENIGING „HAARLEM". Binnenkort zal een besluit genomen wor den om bovengenoemde vereeniging wegens financieele omstandigheden op te heffen. BADEN. In de afgeloopen week zijn in hét douche- Badhuis van den Schotersingel 1302 baden genomen, in dat aan den Koudenhorn 552, in dat aan het Leidscheplein 876 en|in dat aan het Hofdijkplein 881.' Op 24 Juli werden hier geexamineerd 7 mannelijke candidaten. Geslaagd de hee- ren W. J. Gillissen, J. Teeling, D. A, Voermaas, D. N. Willemze, allen uit Am sterdam. Voor het Examen Handenarbeid B te Amsterdam, slaagden de herren R. van dar Broek en E. Boerstra, beiden te Haarlem Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk;. Aan de Redactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant. Gisterenavond heeft op verzoek van de Katholieke Raadsleden, F. Keesen en W. J. B. van Liemt, een gecombineerde vergade ring van de Kath. Raadsfractie met de Po litieke Adviescommissie der R.-K. Kiesver- eeniging plaats gehad. Op deze vergadering kwam o.m. tot uiting het vermoeden der Kath. Raadsleden, die zeer zeker onder moeilijke omstandigheden moeten arbeiden, als zouden zij blijkens mij ne geschreven stukken door mij worden ver dacht als te zijn behept»met socialistische neigingen. Het pleit onvoorwaardelijk voor de aanwe zige Kath. Raadsleden, dat zij zich dat als een beleediging aanrekenden en ik breng hun daarvoor gaarne mijne hulde. Ik wil er dit van zeggen en ik draai er niet omheen, noch neem ik een blad voor mijn mond: Wat ik niet bedoelde, heb ik niet gezegd, en wat ik niet zegde, heb ik ook niet bedoeld. Wanneer de gebruikelijke meerderheids- vorm tot deze onjuiste conclusie aanleiding heeft gegeven, dan spijt mij dat uit den grond van mijn hart en ik wil deze aangele genheid aangrijpen in het openbaar te ver klaren, dat onze Kath. Raadsleden mij nim mer aanleiding hebben gegeven zelfs aan der gelijke veronderstellingen te denken. En voorts: ik ben met de haren getrokken bij de Kath. Middenstandsbeweging en daar door bij de behartiging van de algemeene Middenstandsbelangen onzer goede stad, ik heb die behartigd eerlijk, zonder functies na te streven, en naar beste weten. Juist in de moeilijkste gevallen bleef ik, op een enke le getrouwe na, alléén staan. Welnu, ik verbreek het contact! Het ga anzen Middenstand wel! Dankend, VAN TETERING. secretaris: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributie- betalen in het gebouw St. Bavo, Smede- straat. Maandagavond 8 uur bestuursvergadering fen huize van den heer Slenders, Scheep- makersdijk. Donderdagavond 754 uur trainen senio ren, Woensdagavond 6/4 uur Junioren. Voor morgen zijn er geen wedstrijden vastgesteld. HET FLAMINGO STEDENTOURNOOI. Wegens hef niet slagen in het vinden Van logeergelegenheid voor de deelnemers aan het tweedaagsche stedentournooi, 'heb ben de Flamingo's besloten, dit tournooi uit te stellen tot einde Augustus. 'Het Amsterdamsche team had zich reeds teruggetrokken en de Haarlemmers zouden het hoogstwaarschijnlijk gedaan hebben, daar vele spelers met de vacanties niet aanwezig konden zijn. CRICKET. H. C. B. OVERZICHT. Het praedicaat „onoverwinnelijk" kan aan Rood en Wit 3 niet langer toegekend worden. Haarlem 3 had het genoegen, na A.V.O.S., Rood en Wit 3 een nederlaag te kunnen toe brengen. Hierdoor behoudt Haarlem nog een kleine kans op kampioenschap. De match stond niet op hoog peil, alleen het uitstekende bowlen van Dik (720) verdient vermelding. In de Rood en Wit innings bleef de Jonge als eerste ingaande met 27 runs not out. R. C. H. 2 had een bijzonder productieve bui en scoorde op het bowlen van Bie- mond en H. C. Klerk liefst 161 runs. A.V.O.S. brengt het niet zoover, het totaafr ■wordt 105. Door deze overwinning verlaat R.C.H. 2 de laatste plaats, welke nu door de Ambtenaren bezet wordt. Voor a.s. Zaterdag bevat het programma slechts één match. Haarlem 3 bezoekt R. C. H. 2. Wint Haarlem met innings, dan moet Rood en Wit 3 ook zijn laatsten wedstrijd tegen C.V.H. 2 met innings winnen, om kampioen te zijn. Spanning is er dus genoeg Voorloopig heeft Haarlem de drie punten inog niet op R.C.H. 2 behaald. Met een ge wone overwinning kunnen Onkenhout c.s. tevreden zijn. J. A. B. VERBODEN ZWEMWATER. Door de politie te Schoten is proces verbaal opgemaakt tegen een drietal jongens die in het Noorder Buiten Spaarne aan het zwemmen waren. H. Lidwina.. ZONDAG, 8e Zondag na Pinksteren. Om- half 8 Vroegmis om 9 uur de 2de H. Mis om half 11 de Hoogmis half 1 Catechis mus 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. MAANDAG-avond half 8 Lof ter eere van de H. Lidwina, met vereering van de relequie. Om half 9 H. Familie. DONDERDAG-avond om half 9 H. Fa milie. VRIJDAG-avond om half 8 Lof ter eere van Jezus' H. Hart voor de bekeering der zondaars. ZATERDAG. Om 12 uur biechthooren voor de kinderen en 's avonds van 5 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Verbreeding Glipperbrug. B. en W. Schrijven aan den Raad. Door kwaadwilligen ;s de leuning aan de Westzijde van de Glip-^ perbrug geheel vernield, zoodat tot voorzie ning hiervan moet worden overgegaan. Het lag in onze bedoeling bij de behande ling van de gemeentebegrooting voor 1926 verbetering en, vooral ook met het oog op het steeds drukker verkeer aldaar, verbree ding van deze brug voor te stellen. Aangezien thans bedoelde leuning geheel moet vernieuwd worden, hebben wij be sloten ons voornemen te vervroegen en reeds nu aan Uwe Vergadering te adviseeren tot verbetering en verbreeding van deze brug l over te gaan. i De breedte is thans 3.50 M eter. Door ons is gedacht het rijvlak te verbreeden tot 4.4 Meter en daarnaast een verhoogd voetpad aan te brengen van 1.60 Meter. De kosten hieraan verbonden bedragen naar raming ongeveer f 1800. Wij stellen U voor ons daarvoor het be- noodigde crediet te verleenen. Aankoop van grond zuidelijk van de Java- laan. B. en W. stellen voor hen te machtigen: lo. voor de gemeente te koopen van de N. V. Zaanlandsche Terrein- en Bouw-Maat- schappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen, gevestigd te Haarlem, een perceel bouwterrein, ter grootte van ongevèe» 7000 M2 gelegen ten zuiden van de Javalaan aan weerszijden van de geprojecteerde straat no. 480, deel uitmakende Van de kadastrale perceelen Sectie C no. 62a en 1782, voor een prijs van 4 per M2 een en ander op den grordslag van de bepalingen én voor gaarden genoemd in het hierop betrekkin! hebbende voorloopig koopcontract; 2o. om in de kadastrale aanduiding van het gekochte en in dé redactie van- de be palingen en voorwaarden, waaronder dez» koop is geschied, zoodanige wijzigingen cn aanvullingen aan te brengen, als zij noodig zullen oordeelen of wel door Gedeputeerde Staten wenschelijk worden geacht. Aan de toelichting tot het voorstel ont kenen wij: Bij bebouwing van deze terzinen zal ver moedelijk de béste oplossing blijken den ge- heelen veenput uit te graven, terwijl het uitkomende veen dan gevoegelijk voor tuin- ophooging is te gébruiken, De grootte van het aan te koopen terrein Dedraagt ongeveer 7000 M2, terwijl voor op hooging is gerekend op een uitgaaf van hoogstens 12.000, zoodat in totaal op on geveer 40.000 moet worden gerekend. Op dit terrein kunnen ongeveer 60 wo ningen worden gebouwd,waardoor voor ieder huis de grond zou komen op ongeveer 670, hetgeen door B. en W. niet te hoog wordt geacht. Omtrent de gelegenheid 'tot aankoop pleegden B. en W. overleg met de Com missie voor het Grondbedrijf, welke Com missie adviseert tot aankoop van dit terrein tegen het bovengenoemde bedrag. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor tot aankoop van meerbedoel- den grond over te gaan. Gemeentezaken. B. en W. stellen den gemeenteraad voor het aangeboden accoord van de Naamlooze Vennootschap Centraal Verrekenkantoor voor Brandstoffen tot be taling van de aan deze gemeente toekomende hoofdsom als deelgerechtigde in het restitu tiefonds van genoemde Vennootschap, waar toe de Regeering zich bereid heeft verklaard, te aanvaarden en daardoor af te zien van de krachtens vonnis der Haagsche Rechtbank van 30 December 1924 toekomende rente, bedragende 6 pet. 's jaars vanaf het tijdstip der dagvaarding, zijnde 11 November 1922. Aan de wegen gelegen ten noorden van de Zandvoortschelaan en ten westen van de Laan van Rozenburg in aansluiting van de in die omgeving reeds bestaande vernoemin gen de navolgende namen te géven Clivia laan, Hortensialaan, Zandvoortsche Dreef, Azalealaan (tot plein 119 vanaf weg 14), Orchid^eënlaan, Rhododendronplein. b Aan den weg waarafin de woningen zijn gebouwd door de Woningvereeniging „de Haemstede" op de Glip ten Zuiden van den Kadijk den naam te geven van Talmastraat. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Dinsdag 28 Juli 1925, des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen der ver gadering van 18 Juni 1925. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aankoop van een huis met erven aan den Doodweg 57. 4. On- derhandsche verhuring van tuingrond aan fle Prinselaan 58. 5, Overname van. de Woning vereeniging „Berkrode" var. een gedeelte der Eikenlaan 59. 6. Onbewoonbaarverkla- ring van etn viertal huizen aan' den Glip- pedweg 60. 7. Straatnamen voor wegen ten noorden' van de Zandvoortschelaan en voor een weg bij den Kadijk, 61. 8. Voorstel tot aanschaffing van een automobiel faecaliën- sproeiwagen met pompinstallatie, 62, 9. VoorsteL tot het freffen van een dading in zake de 'vordering uit het restitutiefonds van de N. V, Centraal Verrekenkantoor voor Brandstoffen, 63. 10. Aanbieding her ziening XXXIX van het Uitbreidingsplan be treffende wijziging van het stratenplan ten Zuiden van jle javalaan. 11, Aanbieding herziening XL van het Uitbreidingsplan be treffende wijziging van het stratenplan tus- schen Van Merlenlaan, Heerenweg, Kerk- laao en Raadhuisstraat. 12. Aankoop van grond zuidelijk van de Javalaan, 64, 13. Bestrating en rioleëring van wegen op de terreinen van de N. V. Zaaalandsche Terrein- en Bouwmaatschappij, Maatschap pij tot Exploitatie van Onroerende Goede ren, 66. 14. Voorstel te verbreeding van de Glipperbrug, 65. 15, Verkoop van terrein der gemeente. 16. Compiabiliteitsbesluiten. 17. Vaststelling kohieren gemeentelijke in komstenbelasting. 18. Ontheffingen ge meentelijke inkomstenbelasting. Gemeentezaken.B. en W. stellen voor hun te machtigen voor de N. V. Zaanlandsche Terrein en Bouwmaatschappij, Mij. tot exploitatie van onroerende goederen door de gemeente te laten bestraten gedeelten van de Borneostraat, Javalaan, Celebesstraat en Timorstraat, voor zoover deze eigendom van genoemde Mij zijn, waarvoor door deze Mij f 42.000 ^aan de gemeente zal worden be taald, verder eenige geprojecteerde wegen, waarvoor de Mij f 29000 zal betalen. Ten slotte stellen B. en W. voor bedoelde wegge deelten vóór 1 Januari 1926 kostelooï en om niet van de N. V. Zaanlandsche Terrein en Bouwmaatschappij over te nemen. B. en W. stellen voor aan E. P. Schuyt te verkoopen een perceel tuingrond, groot onge veer 50 M, gelegen achter zijn woning aan den Crayenestersingel, voor den prijs van f 5 per M2, B. en W. stellen voor hun een crediet te verleenen van f 12.000 voor de aan schaffing van een automobiel faecaliën- sproeiwagén met pompinstallatie en bijbe- noorende zuigslangen. De inlichtingen over'n dergelijken sproei wagen verkregen uit andere gemeenten zijn van dien aard, dat B. en W. zonder bezwaar ook voor Heemsteede dit systeemaan bevelen en durven invoeren. De jaarlijksche kosten zullen ongeveer f 3600 bedragen. Bovendien zal geen duinwater meer voor wegbesproeiing gebezigd behoeven te worden. Gisteren zijn uit een Suikerwagen op de Zandvoortschlaan, die zijn standplaats heeft tusschen den Doodweg en Viersprong, door verbreking van het slot, sigaren, sigaretten, suikergoed en chccolade-reepen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Gisteren is er, vermoedelijk door on voorzichtigheid, door het weggooien van een Te half 8 gisteravond kwam de Raad der gemeenteSchoten in openbare vergadering ten Raadhuize bijeen, onder Voorzitterschap van van den waarn. burgemeester Mr. J. N. J. E. HEERKENS THIJSSEN. Aanwezig waren alle raadsleden. Na opening door den VOORZITTER wordende notulen van de vergaderingen en 24 Juni onveranderd ge- van 29 Mei arresteerd. brandende sigaar of sigaret, brand ontstaan in de bosschen bij Kraantjelek. Door de politie, en werklieden van ElsWout werd de brand gebluscht. Ruim 1500 vierk. Me ter werd hierdoor vernield. te koop. 3 maanden oud. Adres SCHAGCHELSTRAAT 24rood. Plaatsvervangend lid in de Commissies voor ge organiseerd overleg. Voor den heer H. DE VOS, .die op 6 Febr. j.l.,als lid werd bexioemd in',de Centrale commissies voor georganiseerd overleg, moet een plaatsvervangend lid worden aangewezen. Leden dezer commissie zijn thans de heeren JANSEN, COBELENS, VISEE en DE VOS plaatsvervangende leden de heeren ALGRA en LOERAKKER en Mevr. WEBER— GROENEVELD. Als vierde plaatsvervanger wordt gekozen de heer J. A. KRIJNDERS. Commissie tot wering van schoolverzuim. Tengevolge van de periodieke aftreding van alle leden der commissie tot wering van schoolverzuim moet in de daardoor ont stane vacatures worden voorzien. Voor de benoeming bevelen B. en W. aan A. 1. H. Blokdijk (aftr.) 2. J. F. H. Pru- schen. B. 1, H. van Leeuwen (aftr.). 2. M. Bakker. C.l. A. Rijs( aftr.), 2. G. C. van Leeuwen. D. 1. H, Weber-Groeneveld (aftr.). 2. J, A. Krijnders. Alle aftredenden wórden met algemeene stemmen herkozen! Ontheffing van bepalin gen der bouwverordening. Op een verzoek van J. P. Kok te Heem stede om vaststelling van open ruimte bij den bouw van 100 arbeiderswoningen (waar onder 10 winkelwoningen) aan de geprojec teerde1 Rembangstraat e.ö. wordt volgens ingezonden teekeningen gunstig beschikt. Op een dergelijk verzoek van W. v. d. Putten te Schoten betreffende den bouw van een schuurtje achter perceel Cronjé- straat 111 wordt eveneens gunstig beschikt. Gewijzigde vaststelling der nieuwe bouwveror dening. Ged. Staten hebben bij schrijven dd; 11 April j.l. bezwaar gemaakt tegen-de op i!31 October jl. vastgestelde nieuwe bouwveror dening. 'i -s In verband daarmede stellen B. en |W. eenige wijzigingen voor. De heer VISéE en de jager I-IEIDSTRA maken e? aanmerking ;óp, dat het wasem kanaal in keukens - vervangen zou mogen worden doör een luchtrooster dat h.i. niet doelmatig'is. Deze vergunning wordt dan met algemee ne stemmen behalve die van den heer BOXS ingetrokken en de verordening met de overige wijzigingen vastgesteld. Onderhoud van scholen. Tengevolge van het aan G. D. Hagcbout verleend eervol ontslag als bewaardervan school B, in verband met zijn benoeming tot arm verzorger, is een vacature van schoolbe- waarder ontstaan. Vermits op andere wijze behoorlijk in den dienst kan worden voorzien, bestaat er geen -aanleiding om bedoeld? functie opnieuw te bezetten. Waar de arbeider bij het bedrijf gemeente werken, J. Rompa, tot dusver tot tevreden heid de schoollokalen in school B schoon houdt, lijkt het B. en W. het beste dezen ii- beider -te-benoemen tot schoonmaker aan die school, In verband hiermede zal de verordening betreffende de schoolbewaarders dér O. L. Scholen vastgesteld bij besluit van 8 No vember 1917, zooals die later werd gewijzigd, behooren te worden ingetrokken en een, nieuwe verordening betreffende den bewaar der der O. L. school A dienen te worden vastgesteld. Ook voor den schoonmaker van school B zal een verordening dienen te worden in het leven geroepen. Tevens dient door een en ander het Alge meen Werkliedenreglement eenige kleine veranderingen te ondergaan. i', Het eerst is'aan de orde de Verordening betreffende den bewaarder van school A. De heer VISEE wil dat eventueele overuren tusschen dezen bewaarder en andere werklie den kunnen worden verdeeld. VOORZITTER en de heer LOERAKKER verzetten zich' hiertegen omdat dit practisch bezwaren meebrengt. Dan wil de heer VISEE een maximum aantal overuren zien vastgesteld. VOORZITTER verzekert dat een dergelijk punt van uitvoering bij B. en W. berust en niet bij den Raad. De heer LOERAKKER vindt het wensche lijk, dat deze regeling aan B. en W. wordt overgelaten de raad heeft altijd nog de contr óle of er dan ontoelaatbare dingen ge beuren. De heer ALGRA merkt op, dat buiten de 48 uren maar overgewerkt wordt om extra te verdienen. De heer KLEIN vindt dat spoken zien, want de betreffende vak vereeniging heeft nog nooit geklaagd. De heer VISEE legt zich tenslotte bij de meening van den heer Loerakker neer en de verordening wordt z. h. st. aangenomen. De verordening.betreffende den schoon maker van schools wordt eveneens z. h. st. aangenomen, évenals de wijziging in het Al gemeen Werkliedenreglemer.t en de aanstel ling van J. Rompa als schoonmaker van school B. Intrekking garantie voor hy potheek van „Samenwer king." In de vergadering van 6 Februari j.l. be sloot de Raad de gemeente tot een nader te bepalen bedrag garant te verklaren voor een op de door de Coöperatieve vereeniging Sa menwerking" alhier te stichten 69 arbeiders woningen te vestigen eerste hypotheek. Gedeputeerde Staten maken bezwaar dit besluit goed te keuren op grond van de afwezigheid daarin van het bedrag der te stel len garantie en verzoeken om te bevorderen dat bedoeld raadsbesluit wordt ingetrokken om het ter zijnertijd zoo noodig te vervangen door een ander, waarin met den wensch van genoemd college is rekening gehouden. In verband met de omstandigheid, dat als vaststaande kan worden aangenomen dat de door genoemde vereeniging voorgenomen bouw niet doorgaat stellen B. en W. voor, ge volg te geven aan de uitnoodiging van Gede puteerde Staten en over te gaan tot intrekking van genoemd besluit van 6 Februari j.l. Z. h. st. en zonder discussie aangenomen! Afwijzing garantie voor hypotheek van „St. Joseph." In de vergadering van 29 Mei j.l. werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld het adres, dd. 22 Mei tevoren, van de R. K. Coöperatieve bouwvereeniging St. Joseph, al hier, houdende verzoek om de gemeente garant te verklaren voor een door. die bouw vereeniging te sluiten eerste - hypothecaire geldleening van f 294000. op door haar te stichten 93 woningen bij de Hoogerwoerd. Uit door genoemde vereeniging, overgeleg de bescheiden, hebben B. en W. de overtui ging gekregen dat bij de overgelegde exploi- tatiebegrooting welke niet eens alle noodza kelijke uitgaafposten noemt, de huur van de ze woningen te hoog zal raoeten zijn,- dan dat zij bereikbaar zouden zijn voor de categorie van inwoners „arbeiders" waarvoor ze wor den gebouwd en ten behoeve waarvan het o.i. alleen geoorloofd is om de gemeente eenig financieel risico te laten loopen. Z, h. st. en zonder discussie aangenomen. De hulpschool aan het Pretoriaplein. Zooals wij reeds uitvoerig gemeld hebben, stellen B. en W. voor, de voormalige hulp- school op het Pretoriaplein, zoo mogelijk onderhands of anders openbaar te verkoopen| Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie aangenomen. Verplaatsing of verwijde ring van noodwoningen. Als eerlang de voormalige hulpschool van het Pretoriaplein is verdwenen, Zal dit plein enkel nog bezet zijn door een tweetal nood woningen. Het komt B. en W. voor dat deze dan ook niet langer op genoemd plein behooren te verblijven. Mitsdien stellen zij voor, hen te machtigen bedoelde twee noodwoningen naar een ge schikt ander terrein te verplaatsen, of, zoo mogelijk, met toestemming van de regeering, te verwijderen. De heer VISEE ziet de mogelijkheid voor het verwijderen nog niet en wil dit liever aanhouden. Ook wil spr. wel eerst vernemen, waarheen ze event, zouden worden ver plaatst. De heer LOERAKKER vraagt ook. over leg met den Raad omtrent de plaats, waar heen ze overgebracht zouden worden en event. ,ovef verwijdering. Voorzitter verzekert, dat opruimen voor loopig nog niet aan de orde zal zijn. Het voorstel wordt door B, en W. dan be perkt alleen tot de verplaatsing, om het Pre toriaplein zijn vroeger aanzien te hergeven. De heer ANTONISSEN wil dan ook een plantsoentje zien aangebracht en VOORZIT TER zegt toe, mettertijd met dergelijke voorstellen bij den Raad te komen. Het voorstel wordt dan z.h.st. aangenomen. Ingekomen stukken. 1. Verzoek dd. 15 Juli jl. 'van de raadsleden P. Boxs e.a. om een spoedvergadering te be leggen van den .gemeenteraad, nopens de garantverklaring van de gemeente voor een doör de bouwvereeniging St. Bavo te slui ten geldleening ten behoeve van hare 52 woningen om en bij de Haitsma Mulierstraat. VOORZITTER deelt mede, dat de garant- verklaring bij dit verzoek al weg was. en de vergadering dus geen doel meer had. Den heer BOXS antwoordt VOORZIT TER, dat hij hoogst ontstemd is over de houding van de meerderheid van den Raad. VOORZITTER verzekert tegenover den heet Boxs, dat de betrokken hoofdambtenaar op volkomen juiste wijze de voorafgaande taxatie heeft verricht en in zeer hooge mate trekt Voorzitter zich voor B. en W. de hou ding van verschillende Raadsleden aan dié protesteeren tegen het verrichten dezer taxa tie door dezen ambtenaar en daarmede geen genoegen nemen. De heer HEIDSTRA heeft meerdere schatters willen hebben in de vorige raads vergadering. Spr,, heeft niet willen opruien omdat hij positie neemt tegenover den hoofd ambtenaar, want vroeger heeft hij meermalen voor dezen gepleit. Spr, stelt volkomen ver trouwen in den hoofdambtenaar, maar wil dien niet als schatter zien. v VOORZITTER ergert zich aan zulk een houding, die nooit in andere gemeenten ge vonden wordt, vin Haarlem verricht nooit iemand anders schattingen dan de directeur van Openbare Werken. De heer JANSEN verklaart, dat de raads leden bezwaar hebben gehad niet tegen den persoon van. dezen schatter, maar uit het raadsbesluit kon blijken, dat de bedoeling was, dat buitenstaande taxateurs tegen ho norarium de schatting hadden verricht. De heer ANTONISSEN had het voor zichtiger gevonden, geen ambtenaar met de taxatie te belasten, omdat men met amb tenaren wel meer onprettige ervaringen heeft opgedaan. De heer LOERAKKER vindt het lofwaar dig van B. en W. dat zij zonder kosten deze taxatie hebben laten verrichten. Aan den be trokken ambtenaar kan volledig vertrouwen geschonken worden. Spr. zet uiteen, hoe het besluit tot taxa'tie tot stand gekomen is en de bezwaren tegen wat gebeurd is, zijn ongemotiveerd. De heer LOERAKKER verzekert, dat particuliere taxateurs, die vandaag hier en morgen elders zijn minder vertrouwen be hoeft te worden gegeven, dan aan een amb tenaar, die verantwoordelijk is tegenover de gemeente. Tegen particuliere schatters heeft spr. in het algemeen geen bezwaar, maar er kunnen minder betrouwbare onder zijn en men heeft op hen nooit vat. De heer VISEE is verontwaardigd over de wijze, waarop VOORZITTER tegen de opponente Raadsleden optreedt. Spr, acht dit een beleediging voor den Raad, Spr. verklaart, namens de S.D.A.P.-fractie dat deze lof heeft voor al wat de betrokken ambtenaar in de gemeente heeft gedaan, en spr. heeft in hem het volste vertrouwen. De hoofdambtenaar staat boven elke verden king, maar de schatting door hem is wel de bedoeling van het raadsbesluit geweest. Spr. beweert, dat B. en W. van de termino logie van het besluit gebruik hebben ge maakt, om de bedoeling te verzwakken. Het meest neemt spr. B. en W. kwalijk, dat met het verzoek om een spoedvergadering geen rekening gehouden is. VOORZITTER antwoordde dat de garant verklaring gegeven was en dat de vergadering dus geen doel had. Daarover kan men zich niet beklagen de reden voor een spoedver gadering bestond niet meer. De heer VISEE spreekt steeds over het passeeren der hypotheek-actedaarvoor had nóg een taxatie kunnen plaats vinden en een vergadering worden gehouden. VOORZITTER antwoordt, dat na de taxatie door den betrokken ambtenaar de garantverklaring is geteekend, en dat de acte daar niets mes te maken h3d. De heer LOERAKKER vraagt, of Voor zitter zou willen erkennen, dat verschillende leden alleen gehandeld hebben omdat zij meenen, dat het Raadsbesluit niet formeel juist werd uitgevoerd, al heeft zeker de heer Antonissen zich beleedigend uitgelaten te genover den ambtenaar. VOORZITTER zet eerst verder uiteen, dat in de spoedvergadering niet anders had kunnen gebeuren, dan wat dezen avond ge beurt; Spr. verzekert, dat zijne ontstemming en die van de wethouders niet gericht is tegen allé raadsleden, maar toch tegen hen die geen voldoende vertrouwen stellen in den betrok ken hoofdambtenaar. Trouwens, spr. ver zekert dat, wanneer 'een meerderheid van den Raad zich a priori uitspreekt tegen de handel wijze van B. en W„ dit zeer prikkelend is, en spr. heeft zich daardoor misschien wat scherp uitgedrukt,-: maar dat is aan de andere zijde eveneens gebeurd. De heer ANTONISSE had alleen maar willen zien, dat er in de gemeente niet de minste aanleiding voor minder vertrouwen kon bestaan. Spr. zelf heeft allerminst wan trouwen in den betrokkene willen uiten. De heer BOXS verzekert, dat hij gehan deld heeft te goeder trouw, omdat de bedoe ling van het raadsbesluit z. i. anders was. De heer HEIDSTRA verklaart geen vertrouwen in de gedane schatting te hebben; omdat zij door één persoon heeft plaats ge had, zonder dat de persoon van dien schatter in aanmerking is genomen. VOORZITTER antwoordt nu, dat de gedane taxatie door den heer Voorvelt bedroeg 236.800.De heer Poth is ze later particulier gaan schatten en taxeerde op f 247.000.Deze schatting is toch zeker ook een betrouwbare en spr. heeft deze gegevens tot nu bewaard, ornaat deze schatting buiten B. en W. om geschied is, maar Voorzitter was gemachtigd, deze mededeeling in den Raad te 'doen. Spr. verzoekt de leden dat men wederzijds elkanders mentaliteit in aanmerking zal ne men en sans rancune deze vergadering ver laten. 2. Processen verbaal V3n de kasopneming bij den gemeente-ontvanger en bij de bedrij ven, gedurende het 2e kwartaal 1925. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Rapport, dd. 15 Juni jl., van de Raads commissie tot het onderzoeketi van de -wen- schelijkheid en mogelijkheid van de stich ting van een Volksbadhuis. In handen gesteld van B. en W. om prae- advies. 4. Verzoek, d.d. 27 Juni jl., van de Bouw vereeniging Volkshuisvesting, Eigen Haard en St. Bavo, om te willen bevorderen dat de huren voor haar met voorschot gebouwde woningen kunnen worden verlaagd. In handen gesteld van B. en W. om prae- advies* 5. Verzoek, d.d. 30 Juni j.l. van de R. K. Vereeniging tot bestr. der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht", te Haarlem, om subsidie uit de gemeentekas. Te behandelen üij de begrooting voor 1926. 6. Voorstel van de heer Visee e.a. tot weder in gebruikneming van de voormalige school A op het dorp. In handen van B. en W. gesteld om prae- advies. Een verzoek d.d. 20 Juli van de aannemers der 19 woningen van St. Bavo om schade loosstelling voor geleden verliezen. In handen van B. en W. gesteld om Prae- advies. Medegedeeld wordt, dat de begrooting der gemeente voor 1925 door Ged. Staten is goedgekeurd. Rondvraag. De heer BOXS vraagt of de nummering in de President Steijnstraat niet veranderd kan worden, doordat ze thans, nu in Haar lem en Schoten doublures heeft, grooter last veroorzaakt. VOORZITTER zegt overleg met Haar lem ten deze toe. De heer ALGRA klaagt over onleesbaar heid van verschillende straatnaambordjes. VOORZITTER vraagt opgave van de be doelde straten. De heer LOERAKKER vindt de nieuwe verkeersregeling prachtig, maar vindt het afwijken van den rechten weg bij de Dr. Leijdstraat onhoudbaar. VOORZITTER gelooft dit niet te moeten veranderen. De heer LOERAKKER wil het geheele betrokken stuk in Noordelijker ichting dan verbieden, behalve voor begrafenissen. De heer VISEE maakt er aanmerking op, dat de regeling in strijd is met het genomen raadsbesluit, en persisteert er bij, dat de Schoterweg slechts in één richting bereden mag worden. VOORZITTER zal in Haarlem trachten te bereiken, dat vanaf de Kleverlaan naar het Noorden de Schoterweg niet- bereden mag worden. De heer ANTONÏSSEN, vertelt, dat een min bedeeld Schotenaar bij een bouwver eeniging was ingeschreven, maar geen huis gekregen heeft. Spr. vraagt of B. en W- be trokkene niet kunnen -bijstaan. VOORZITTER antwoordt,dat hem de zaak uit het adres van betrokkene niet dui delijk is. De heer LOERAKKER merkt op, dat deze zaak niet in den Raad thuis behoort. VOORZITTER raadt den heer ANTO NISSEN aan, dergelijke zaken buiten den Raad te laten. Persoonlijk zal VOORZIT TER zich voor het geval interesseeren, in dien betrokkene duidelijk zijn zaak uiteen zet. De heer HEIDSTRA vraagt naar de rege ling der schadevergoeding voor rijwielen van de politie-ambtenaren, VOORZITTER zal de zaak onderzoeken. De heer VISEE vraagt, naar aanleiding van een persbericht', hoe het staat met de gesties van het Burgerlijk Armbestuur. VOORZITTER antwoordt, dat het B. A. geen verantwoording aan den Raad schuldig is. De heer VISEE zou toch graag inlichtingen ontvangen, desnoods in besloten zitting. Verder klaagt spr. weer over de Paul Kru- gerkade. VOORZITTER is huiverig voor de groote kosten, die hier voor verbetering zouden ge maakt moeten worden, maar wil de zaak nog verder laten onderzoeken, en spr. vindt den toestand daar ook niet zoo précair. De heer VISEE vindt de onreinheid erger dan het gevaar en dringt aan op demping. VOORZITTER wil deze zaak nader be zien. De heer EMANS klaagt over den weg ach ter de kerkhoven. Wethouder KLEIN antwoordt, dat het de bedoeling is, tusschen de kerkhoven door een weg naar de Hoogerwoerd te maken, en dan een groot gedeelte van den tegenwoordigen weg af te sluiten. B. en W. zullen de kwestie echter onder oogen zien. Daarna gaat de Raad in besloten zitting over. JULI. Toegewijd aan de vereering van Jezus' kostbaar Bloed, N.B. Tenzij iets anders wordt aangegeven, Virginia Vvr y ARÖATH rtö'N DÖN heeft deze week iedere H, Mis Gloria, geen Credo en gewone prefatie. 26 ZONDAG. Achtste Zondag na Pink steren. Ev, Lc. 19: 19. Gelijkenis van den onrechtvaardigen rentmeester. H. Anna, Moeder der H. Maagd. Dag van Devotie. Ev. Mt 13: 4452. Gelijkenissen van den verborgen schat, van de parel en van het vischnet. Mis: Gaudeamus, 2e gebed en laatste E. v. d. Zondag. Credo. Praef. v, Driev. 27 MAANDAG. Mis: v. d. 8en Zondag na Pinksteren, Suscepimus, 2e gebed v. d. H. Pantaleon. 3e A cunctis. Geen Gloria of Credo. 28 DINSDAG. H.H. Nazarius en Celsus Martelaren f 670. Victor I Martelaar en Paus t 198 of 202. Innocentius I, Belijder en Paus f 417. Mis: Intrét, 2e gebed A cunctis, 3e naar keuze v. d. priester. 4e v. d. H. Geest. 29 WOENSDAG. H. Martha, Maagd, de zuster van Lazarus en Maria. Ev. Lc. 10: 3842. Martha dient Jezus. Mis: Dilexisti. 2e gebed y. d, H.H. Felix en Gez. 3e A cunctis. 4e v. d. H. Geest^ 30 DONDERDAG. H.H. Abdon en Sennen, Martelaren uit Perzië, te Rome gedood.f 254. Mis: Intret, 2e gebed A cunctis, 3e naar keuze v. d. priester, 4e v. d. H, Geest. 31 VRIJDAG. H. Ignatius van Loyola, Be lijder, Spanjaard. Stichter der Jezuietenorde, f 1556. Mis: In nomine Jesu, 2e gebed van dea H. Geest. AUGUSTUS. Toegewijd aan de vereering van het Onbevl. Hart van Maria. I. ZATERDAG. Sint Petrus Banden. Ged. v. d. H.H, Zeven Machabeesche Broeders. Mis: Nunc scio. 2e gebed v. d. H. Paulus. 3e der H.H. Machebeeën. 4e v. d. Paus. Credo. Praef. der Apostelen. 25 JULI EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 59.35 PARIJS 11.80 BRUSSEL t 11.60 WEENFN i 0.36 LONDEN 12.101/ STOCKHOLM 67.10 KOPENHAGEN 55.10 OSLO „„mi 45.20 BAZEL i i e i a 48.45 NEW-YORK 2.491/ ROME t 9.15 Heden overleed na een kort, doch smartelijk lijden, onze eenigste lieveling MARIA ANTOINETTE GUBBI in den ouderdom van 2 jaar en 3 maanden. E. GUBBI M. J. GUBBI-Bachmann De begrafenis zal plaats hebben op het R.-K. Kerkhof St. Barbara te Schoten, op Dinsdag 28 Juli a.s. Eenige en algemeene kennis geving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. aangeboden, een beste platte wagen, geschikt voor tuinder of groenten- boer. Adres: GEN. CRONJéSTR. 160. ruim benedenhuis ZIJLWEG 23 Haar lem, bestaande uit twee kamers en suite, groote serre, keuken, kelder, tuin, schuur, achteruitgang en een of twee bovenkamers, alles voorzien v. electr. licht, gas en waterleiding; spoe dig ie aanv. Te bevr. Zaterdag, Man dag en Dinsdag 89 n.m., ZIJLWEG 23 huis. een prima vrachtauto, onderzoek toegestaan in bedrijf. SOPHIASTRAA Proefrit en wegens slapte 49. Geëm, Gasfornuis f 15.— ter overn. aangeb. AELBERTSBERGSTR. 25. en jonge hanen te koop gevraagd, KOKSTRAAT 7. r—iiwhp» ui n i hi«ii«—i n ui nm»n iihwibi i i—im i iii»«iiiiwiine«wiTmii

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2