5?aarne-£ank t Dit nummer bestaat uit 20 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht biadzijden. Voor Kees Voor de Juliaantjes. Leekepreeken, it Het verloren gaan van Uw effecten en kostbaarheden door diefstal of brand kunt U voorkomen door Uw bezit in de Safe-inrichting van de SPAARNE BANK te bergen Zaterdag 1 Augustus 1925 49ste Jaargang No. 16109 Het KabinetsColijn. Agenda 2 Augustus Agenda 3 Augustus De Bibliotheken der St. Viricen- Musvereenigingen zijn geopend: Een jeugdig wielrijder. Vacantie-uitstapjes van den Bond voor Groote Gezinnen. Muzikale begeleiding Dt afd. Haarlem van den Bond voor Groote Gezinnen organiseert vacan tie-uitstapjes onder goed geleide, die uitstekend slagen. Hierboven een foto, waarop de pret der jongens, die van de duinen rennen, nabij het Brouwerskolkje, goed uitkomt. f.Jjk- Ais het middag is, zijn de kinderen moe van het spelen. De geleidster leest dan wat voor. Hier een kiekje bij Kraantjelek. Jubilea. KERKCONCERT. Rectificatie. Aanbesteding. |rdacht com- om de de de. mee- wijze fjlbabies vamen en 't ilcitcn i sue- nhart alleen rkten, ver woord zcsle- be- aSonnemenlsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen; Pet week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon J^lo. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEWISGHE COURANT Adverlentiën 35 rents per rege» Bij contract belangrijke korting 4.dvertentiën tusscben den teks sis ingezonden mededeeling. 60 ct oer regel op de 1« Pagina s 75 ct oer regel Vraag- en aanbod-adver» teotiën 14 regels 60 ct. per plaat» sing: elke regel meer 15 ct., bi» vooruitbetaling. Alle abonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, f Qfbjlfi Levenslange geheele ongeschiktneid tot werken door f 7Cn bij een ongeval mei i; 1 OU 83 W, verlies van beide armen, beide heenen of beide ooeen JU.'' doodeüiken afloop tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 f bl' verl*es van een hand, f IOC bij verlies van een f Cl) bij een breuk van f Ij fl bij verlies van een l Lui u. een voet of een oog; 1 lZd-" duim of wijsvinger 1 JU.''been of arm I *U.^ and andere vinger. 102. VERANDERLIJKE ZEDEN tN ZEDE LIJKHEID. Een journalist, die blijkbaar voor geestig wil doorgaan, had onlangs in „de Tele graaf" een gesprek gefantaseerd of naar waarheid oververteld dat doet er wei nig toe tusschen een ouderwetsch en een modern mensch. Het ging over het veel besproken leven in Zandvoort. De ouder- wetsche roemde den tijd, toen de gezinnen zich een heelen dag vermaakten met stoeiend de duinen op en af te loopen en als uiterste concessie aan het gevoel van een dag-uit-fe-zijn kousen en schoenen uittrokken óm in het zeewater te plassen. De moderne roemde daarentegen de vrije opvatting van een juist aankomende fami lie, waarvan vader, moeder en volwassen kinderen zonder blikken of blozen zich ten ranschouwe van allen, die aan het strand laten of wandelden van hun boven- en onderkleeren ontdeden en in dolle pret haasje-over-springende de zee in rolden. Wat moet je daarvan nu zeggen, filosofeerde de wijze Telegraafman: zijn wij in fatsoen vijftig jaren a c h t e ruit gegaan of zijn we met onze vrijere opvattingen een halve eeuw vooruitgegaan? De vraag mocht eigenlijk geen vraag zijn. Werd ze enkel in een wuft dagblad en des- zclfs lezerkkring gesteld en in den laatsten zin bevestigend beantwoord, ik zou ze la ten voor wat ze was Maar ik vrees geen tegenspraak, wanneer ik beweer, dat de nakomelingen van de als ouderwefsch ge schilderde gezinnen ook in onze rijen met den twijfel van Pilatus rondloopen. Zoo als die Romein zijn beruchte vraag stel de: „wat is waarheid?" zoo hoort men tegenwoordig algemeen: „waf is zedelijk heid?" En was het dan nog maar een ern- itig en leergierig onderzoek naar de nor men der zedelijkheid; maar het is het schouder-ophalen van den scepticus: „wat is zedelijkheid!" Met andere woorden: be- zfaat ze wel; is ze vandaag niet dit en morgen dat! Over dat vervagen van de zedelijkheids opvattingen behoeft men zich niet te ver hazen; even nieuwsgierig immers als de mensch van nafuur is omtrent alles wat verband houdt met he+ zinnenleven, even traag is hij in zijn onderzoek naar de wet ten der zedelijkheid. En het lijkf wel of heel zijn omgeving, allen en alles, waarmee hij in aanraking komt, hein in die oneven wichtigheid stijft. Het laaf zich dan ook met de losse zeden van onzen tijd gemakke lijk verklaren, dat hoe langer hoe meer de dwaalleer ingang vindt, dat evenals er een verandering van zede:*, valt waar te nemen, er ook een evolutie in de zedelijk heid n^pet bestaan. Laten wij het onder werp eens bekijken. Daf de zeden veranderen is onmisken baar; dat is op zich zelf iets onverschilligs, noch goed noch kwaad. Zij hangen af van allerlei omstandigheden, van land- en volks aard, van klimaat en tal van andere in vloeden, De geschiedenis laat ons een bont fafreel van allerlei levenswisselingen, van telkens veranderde gewoonten in omgang in verkeer, van geslacht tot geslacht zien. Hier was het een overwinnaar, die zijn landsgewopnlen op den overwonnene over bracht; daar waren het de kruistochten ol ie volksverhuizingen, die de zeden deden wijzigen. En wanneer het nu niet anders betreft dan het veranderen van de ma nier, waarop men zijn haar op maakt, el- haar begroet, waarop men eef en drinkt, ontvangt en uitgaat, dan hebben al die din- ?en slechts waarde voor den geschiedvor- (cher. Doch maar al te vaak komf en kwam met een verandering van zeden ook de zedelijkheid in het gedrang. En nu rijst de groote moeilijkheid, waarop zooveel oordeelen en beoordeelingen stranden. Het kan zijn, daf iets, wat thans algemeen wordt aanvaard, wat gewoonte, zede is geworden, honderd jaar geleden tegen de goede zeden streed. Nemen wij een voor beeld in het uitgaan van onze volwassen neisjes. Voor honderd en meer jaren werd lef als een vergrijp tegen de goede zeden beschouwd, wanneer een vrouw zich des avonds alleen op straat vertoonde. Dat had zijn oorzaak in de tijdsomstandigheden van het onfbreken van straatverlichting en openbare veiligheid. Er was toen zelfs voor een man moed noodig om zich over donke re wégen te wagen. Met het verbeteren der verkeersmiddelen, der openbare verlichting en van hef politietoezicht groeide langza merhand het gebruik, dat iedereen zich" op elk uur op straat bewoog, al is heel lang de, chaperon nog aan den onveiligen tijd blij- ••o herinneren en is tot in onzeti fijd als overgang de beleefdheidsvorm blijven be staan, die nu welhaast gestorven is dat sen dame zich op een laat uur naar huis laaf vergezellen door een lid van het ster kere geslacht Ziedaar een voorbeeld, hoe de zeden zich langzaam kunnen wijzigen. Was het vroeger tegen de goede zeden, dat een vrouw of meisje na zonsondergang illeen op straat liep, tegenwoordig sfoort niemand zich meer daaraan, In de ontwikkeling der kleederdrachten spreken de voorbeelden nog veel duidelij ker. In de dagen van de jeugd onzer grootmoeders waren wijde, sleepende klee- ren voor vrouwen de mode. Zij vormden mee de zeden van die dagen. Allerlei om standigheden hebben fot een nauwere en kortere kleederdracht bijgedragen. En nu kan men zich heel gemakkelijk indenken, dat een eerbaar gekleede vrouw van onze dagen, in den jeugdtijd onzer grootouders voor een lichte kooi verslefen zou zijn, terwijl de tachtigjarigen van thans haar om haar zedig uiterlijk prijzen. Maar daar tus schen in ligf dan ook meer dan een halve eeuw! Dus toch een veranderlijkheid van de zedelijkheid? Neen! Door plotseling in te gaan tegen de bestaande, goede zeden, kan men gevaarlijke schokken fe weeg brengen en daardoor ergernis veroorzaken, ook al is de daad op zich zelf niet onge oorloofd. Wanneer de verandering heel langzaam en ter bevrediging v^an een ge oorloofde behoefte geschiedt vervalt de er gernis en daardoor het kwaad F.n nu is de foutieve redeneering. die men vooral in onzen tijd voortdurend hoort maken deze, dat het schokken van de zeden noodig is om dc sensatie levendig te houden; die zedenschokken zijn tot mode verheven, en bovendien worden de grenzen der zede lijkheid zelf nog ruw weg overtreden onder hef motief, dat wij, moderne mensclien, aan alles gewoon zijn Goed beschouwd zou hiermee het scherpste oordeel over ons ge slacht zijn uilgesproken Uit deze redenee ring immers zou volgen dat de mode ver plicht is ergernis fe bedenken om het gezelschapsleven niet te doen versuffen; en sterker, dat wij zelfs onzedelijk moeten zijn, omdat de moderne mensch hef met de enkel maar ergernis gevende schokken, die op zich zelf niet onzedelijk zijn, niet meer kan volstaan. Het is een hard oor deel, maar de verschijnselen dwingen er toe. Inderdaad moet worden toegegeven, dat wij door de grilligheid der fnode blasé zijn geworden. In zulk een korten tijd verandert het beeld van de vrouw voor ons: in een nauw sluifenden rok als een koker van daag, in een korten wijden rok als een balletdanseres morgen, met lange mouwen eji een hoogen kraag in dit en met armen als een Zeeuwsche boerin en een uitgesne den hals in een volgend seizoen, dat van overgangen geen sprake meer is. Maar die gfevaarlijke en door niefs gerechtvaardigde grilligheden leidden er toe. dat de mode ging dwingen om excessen om dc aandacht gaande te houden. En zoo kwamen de ont kleedingen, waarbij niet meer getwijfeld behoeff te worden, of zij enkel maar erge ren door den plotselingen schok in gebrui kelijke zeden, maar die op zich zelf de grenzen der zedelijkheid overschrijden. Zoo kwamen de gewoonten en levenswijzen, die spotten met de zwakheid der menschelijke natuur, die geen rekening houden met hef feit, dat de begeerlijkheid door de oogen naar binnen dringt en dat, wie het gevaar zoekf er in omkomt. Dat de danspas met den tijd wijziging ondergaat kan op zich zelf onverschillig zijn- maar dat christen volkeren de uitgesproken onzedelijke dan sen van Indianen en kaffers nabootsen en perfectioneeren, gaaf lijnrecht in tegen de zedelijkheid. Dat de chaperon is verdwe nen laat zich in de historische ontwikkeling verklaren; maar dat in de twinfigste eeuw jonge menschen in den verlovingstijd met geen ander gezelschap en geen ander toe zicht dan hun eigen verliefde harten en oogen dagen-lange reizen gaan maken, sfrijdt tegen alle regels der voorzichtigheid. En zoo kan mén heel ons geslacht met het vrije verkeer op de tennisbaan en in de roeiboot, met het kampeeren onder hef luchtige tentdoek, met hef gemengde bad en honderderlei andere genietingen zien spotten mef alle regels van christelijke prudentie en vallen van de eene onwelvoe-' gelijkheid in de andere. En wanneer dan alle grenzen van ware zedelijkheid zijn weg gevaagd en wij moreel geheel zijn afge stompt in het zoo delicate verkeer van menschen van verschillend geslacht, dan durven wij vragen; is er eigenlijk wel een vaste zedelijkheidswet en verandert de moraal niet met ons mee? Het vuur der hartstochten, dat branden blijft en des te heviger, naar mate de - brandstoffen rijker worden aangedragen, geeft dagelijks daarop antwoord in een stijgende zedenverwilde ring van ongehoorde sexueele misdaden, van niet te volgen ectifscheidingsprocessen van de dolste, immoreele theorieën en.... practijken. Op een bijtende spotplaaf zagen wij laatst naast elkander afgebeeld een dame in een avondtoilet naar de laatste Parijsche mode, met nief veel meer dan wat struis- veeren om de lendenen en een ontzagge lijken vederbos recht op haar hoofd; en daarnaast een met veeren beplakte Indi- aansche, gereed voor een heidenschen dans. De gelijkenis was frappant En toch liggen tusschen die twee vrouwen eeuwen van christelijke beschaving, van martelaren en apostelen, van geloofshelden die hun bloed en leven veil hadden om onze voorvaderen te maken fot een christelijk geslacht. Wanneer iemand dus vraagt, of wij met onze moderne zeden vóór- of achteruit zijn gegaan, de vergelijking op de spotprent geeff het antwrv~— HOMO SAPIENS. De heer Colijn is dan geslaagd in de vor ming van een regeering. Gemakkelijk is het niet gegaan. In het lijfblad van den Minister werd aangekondigd, dat het kabinet binnen twee weken m elkaar zou zitten. Maar gis teren schreven wij 31 Juli. Dit doet er trou wens minder toe. De vraag is maar, hoe de einduitslag ten slotte vdldoet aan de ver wachtingen, welke de kabinetsformateur zelf bij den aanvang van zijn taak gekoesterd christ.-historische heeren Schokking en de Geer tot het kabinet toegetreden? Waarom blijft'minister van Karnebeek aan, ook na de felle critiek, welke op het tractaat tusschen België en Nederland is uitgeoefend? Zoo zijn er meer vragen te stellen. Hopen en vertrouwen wij intusschen, dat het kabi- net-Colijn een krachtige, homogene regee ring zal blijken, steunend met een program tot bevordering der volkswelvaart op een eensgezinde Kamermeerderheid, heeft. En dan hebben wij reden aan te ne men, dat het einde niet geheel aan de oor spronkelijke verwachtingen beantwoordt. Als loffelijkste reden, waarom de anti-re volutionaire partijleider voor de kabinetsfor matie zoo sterk op den voorgrond werd ge schoven, werd genoemd het feit, dat hij de groote bezuinigingen op nog al hardhandige wijze in het vorige kabinet had tot stand ge bracht en nu dan ook de gelegenheid moest hebben om de rest van zijn reconstruc- t i eprogram door te voeren. Het meest on aangename van het werk, belastingverhoo- ging en salarisverlaging, was geschied; men moest den minister nu ook gelegenheid ge ven het meer eervolle werk te doen. Men kent ons bezwaar tegen deze opvat ting; dat n.m. ter wille van de zuivere hand having onzer democratische staatsinrichting, de uitspraak van de stembus moet vóór gaan boven persoonlijke, of partijambities. Maar dit laten wij nu verder onbesproken. In den boven aangegeven gedachtengang past het zelf bezetten van de portefeuille van fi nanciën door den premier. Hierdoor wordt de nadruk gelegd op de voortzetting van bet financieel herstel. In dezen opzet paste oc t geheel de inkrimping van het aantal depar tementen van tien tot acht. Immers, wil het groote en noodzakelijke doel, n.m. terug brenging van den gelieelen staatsdienst op een lager niveau, bereikt worden zonder verdere belastingverhooging, ja met belas tingverlaging en zonder verdere bezuiniging op de inkomens van het overheidspersoneel, dan blijft er niet anders over dan inkrim ping van het uitgegroeide staatshuishouden. Het lag dus voor de hand, dat een premier met een dergelijk bezuinigingsprogram be gon met opheffing van een paar departemen ten. Tot het uiterste toe schijnt minister Co- lijn daarop gewerkt te hebben. Machtige in vloeden, waartegen zelfs hij niet bestand bleek, schijnen hem reeds vóór zijn optreden een teleurstelling bezorgd te hebben. „Onderwijs" immers, dat tot Woensdag j.l. al begraven heette, is weer als zelfstandig departement verrezen. En niemand minder dan de bekwame voorzitter der anti-revolu tionaire Kamerfractie, mr. Rutgers, gaat nu als opvolger van dr. de Visser aan dezen diensttak schitteren. Laten wij hopen, dat het bij deze ééne mislukking blijft en dat de nieuwe Minister Lambooy binnen heel korten tijd minister van landsdefensie zal heeten. Nu heeft hij nog achter zijn naam „oorlog en ad interim marine" Is er een of ander formalisme, dat belet om nu reeds da delijk, ook na de indertijd aangenomen mo- tie-Bomans, van een ministerievan defen sie te spreken, of staat ons ook nog een minister van marine te wachten en komt er dus van inkrimping der departementen hee- lemaal niets? Overigens valt er over de nieuwe regee ring niet veel te zeggen, zoolang wij het program niet kennen. Op het oog is het een vrij sterk kabinet met Kooien, Colijn, de Geer en Van Karnebeek als parlementaire figuren van den eersten rang en overigens jonge, veel belovende krachten Maar de drie laat ste kabinetten-Ruys hebben geleerd om met zoogenaamde krachtige kabinetten voorzich tig te zijn. Hoofdzaak is homogeniteit in dc regeering zelf en eensgezindheid tusschen kabinet* en regeeringspartijen De laatste jaren hebben ons geleerd, dat deze beide factoren onmisbaar zijn om te kunnen spreken van een krachtige rcgccring. Het laatste kabinet met figuren als Colijn, Aalberse, de Visser en Van Karnebeek, met bekwame parlementariërs als Ruys en Heemskerk, en een meerderheid in dc 1ste en 2de Kamer achter zich als nog nimmer vertoond was, struikelde toch voortdurend en kon zijn leven maar moeilijk to! het einde redden. Er is dus meer noodig dan mannen in een Kabinet, ieder voor zich bekwaam m hun functie. Onz^ verwachting voor de toekomst zou hoog gespannen zijn, wanneer de heer Colijn minder moeite had gehad met het vinden van zijn medewerkers. Het lange zoeken en het groot aantal personen, dat blijkbaar is aan gezocht, doet vreezen, dat er hier en daar een zwakke stee in het nieuwe kabinet zit, welke zich straks in de parlementaire are na gaat openbaren. Wie wordt minister van Koloniën? Op welke voorwaarden ziin de Louisette's operette Stedsschouwburg ensemble; „Madi" 8 uur Den Hout Namiddagconcert H. O. V. half 3 uur. en Luxnr-Theater Voorstelling *8 uur. Rusthoek Middag- en Avondconcert. Sociëteit St. Bavo. Bevolkiogsbureau half 9 uur. Groote Kerk. Kerkconcert 8 uur. I tadsschcuwburg. Louisette's operette ensemble; „Madi" 8 uur. van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marihavereeniging. Bloemhofstr Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 jur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12 Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en Feestdagen toegankelijk a R. K. Kraamverzorging van de Derde Orde v. St. Franciscus. Aanvragen te richten tot mevr. Coebergh, Ged Oude Gracht 74, des Dinsdags van 2—3 uur Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie iederen Dinsdagavond Reddingsbrigade voordrenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Te! 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huis gevel. De Zondags- en nachtdienst der apotheken wordt deze week waargenomen door de fa. Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14, Telefoon 11000; L. Schoorl, Frans Halsplein 1. Telefoon 11180; Bosch, en Vaart-Apotheek, Boekenrodestraat 13. Telefoon 13290. 1. Nieuwe Groenmarkt 22. alléén Woens dag half 89. 2. Hagestraat 49. Gesloten gedurende de maanden Augustus en September. Te 7 uur gisteravond reed de 5-jarige J. J. op 'n rijwiel langs de Burgwal. Hij moest uit wijken voor een jongen en reed daardoor te water. L. V. sprong den jeugdigen drenkeling on middellijk geheel gekleed na en kon hem op den wal brengen. Het' rijwiel werd later opgehaald. Men schrijft ons; ,De gustibus non est disputandum". Ovel den smaak valt niet te twisten, zegt een bekend spreekwoord en met dit gezegde in de hand. kan men het iemand niet kwalijk nemen als hij van iets, op een andere wijze geniet dan jezelf. Dit geldt natuurlijk tot zoover, dat het anderen niet hindert. Anders zou men b.v. kunnen meemaken dat als er een concert gegeven wordt, de een doodstil zit te luisteren om geen nootje te verliezer en een ander daarentegen door een fana. tiek gebrul in de maat van de melodie zij* instemming met het concert tracht weer t« geven, terwijl misschien weer een ander der •smaak van dit ..bruiproduct" ten sterkst* afkeurt en het beter vindt den dirigent met zijn voeten een beetje te assisteeren. Wat de gevolgen van deze muzikale ontboezo, mingen zullen zijn, is natuurlijk niet noodij om te vermelden; die het niet weet. neme maar eens de proef! Toch kan men wel eens met heel eigen aardige muzikale uitingen kennis maken. Als men de Groote Markt bezoekt wanneet zich aldaar juist een muziekcorps gereed maakt om te probeeren den burgers hut» dagelijksche beslommeringen wat te doe* vergeten. Binnen een minimum van tijd heeft ..Haarlem's hope", (en een groote hoop da* verzeker ik u) zich op rijwielen gereed ge maakt om de muzikale prestaties te bege leiden, door almaar de plaats vanwaar d« tonen klinken in de rondte te fietsen, ii* rijen van vier of zes, net naar het uitkomt Voor de muziek hindert deze „uitspanning" natuurlijk niets, al is het in zekeren zin een f minachting van de muze. maar erger is he* dat door deze bezuinigingsmaatregel (wan het wil mij er toch maat niet uit dat die paar centen tol voor een standplaats ook een geducht woordje meespreken) het ver keer vaak danig in opspraak wordt gebrach en men een halve acrobaat moet zijn om ei zonder kleerscheuren of een gebroken nel door te komen, wanneer men als wandelaar dat „trottoir roulant" moet doorbreken. Bij de vele bescheiden wenschen welke wij geuit hebben tot verbetering van onzt goede stad Haarlem, meenen wij dat deze er nog we! bij kan, vooral ook omdat hi: geenszins de geringste is onder de geringen Luxor-Theater. Voorstelling 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8-9/3 uur. I Vorig bedrag 230.80 K- K. Arbeidsbeurs voor mannen en |ongens y A R s Kees c c, BaV0f Smedestraat 23, Van N.' N.' 0.50 Sociëteit St Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van 26/ en 's avonds van half 8 half 9 uur. R- K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.tn. 1012 uur, des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond Tel. 11671. Van het personeel van de Firma Gerzon ter navolging 18.50 Van N. N1.50 Van N. N0.50 Mevr. L. N. voor Kees 5. Mr. W10.— Totaal 267.80 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bl.weg 309 Overveen (dr. C. Bosch). R K. Leeszaal en uitleenbibliothcek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken De „Staatscourant" bovat de statuten van de N. V. Wed Oosten en Zoon's tapijt en beddenhandel, alhier. Heden herdenkt de heer a. Bulthuis den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad hij de N. Z. H. T. M. als rangeerder. Hem werd de gebruikelijke enveloppe Inhoud overhandigd. Barometerstand 9 uur v.m.: 757. VooruiL OPGAVE: J. j. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Vorig bedrag 651.4014 Van N. N. voor de Jaliaantjes 2. Van N. N0.5C Ingekomen bij mevrouw Cobelens 2,50 Van A. P1— Ingekomep bij Mej. Kamerbeek: Van N. N. tot zekere intentie 2.50 Van N. N2.50 Van N. N10.— Bii Mevrouw Teeuwen: Van N. N2.50 Bii de Juliana-Stichting: Van N. N. ter eere van den H. Gerardus 0.50 Van N. N. ter eere van den H. Ignatius 2. Van N. N. ter eere van den H. Adelbertus 0.50 Tot lafenis van een ziel in het Vagevuur 0.50 Van N. N2.50 Van een zieke 1.50 Van de R. K. Esperantistenclub Abbé Richardson 3.75 Penningmeesteressen zijn: Mevr. Bar, Ruysdaelweg 7, Overveen; Mevr- Cobelens, Parklaan 31, St. Joseph; mej Kordelaar# Assendelverrtraat 43, St Bavo; Joh. dt DGoper; Mevr. Teeuwen, Schoterweg. Pa rochies Schoten; Mevr. v. d Vangst, Gast huissingel, Parochie O. L Vrouw Rozen krans; Mej. T. Kamerbeek, Ziilstraat 95, Parochie St. Antonius Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het buitengewoon kerkconcert, hetwelk Maandagavond a.s. in de Groote Kerk, al hier gegeven zal worden door de artisten Mia Peltenburg. sopraan; Louis van Tulder, tenor en Hendrik Andriessen, orgel. Het programma, hetwelk zal worden uit gevoerd bevat liederen uit de 10e en 12e eeuw, en verder liederen en duetten van Carissimi, Anerio. Desfontaines, Hendrik Andriessen en Honegger. Orgelwerken van Bach en Hendrik Andriessen. De regeling van dit concert is in handen van Concert bureau Vernout, Warmoesstraat 10. Boven ons verslag van de revue, welka thans te Amsterdam in het Flora-theater gaat, stond het opschrift: Revue van Rido. O* lezer zal begrepen hebben, dat een revua van Jack Jr. geen revue van Rido is en men dus dient te lezen: Flora, revue van Jack Ja Aan de aannemersfirma G. Metselaar en Zoon is opgedragen het sloopen en bouwen van een verkoophuis van de firma Wisbrun en Liffmann alhier, onder architectuur van den heer v. Tuffelen, Hilligersberg. De aan- neemsom L f 67.945.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1