GEMENGD NIEUWS. EVENTJES LACHEN V MARKTNIEUWS. tv.'vtei rr De Fransch-Britsche onderhandeling over de schuld enafgebroken: de verschilpunten. Een mijnstaking in Engeland vermeden? Onder de Radio-berichten: Het Ruhrgebied weer geheel vrij. De Fransch-Britsche financiëele onderhandelingen nog niet definitief afge broken. Het Britsche mijnconflict inderdaad voorloopig opgelost. Gem, buitenl. berichten. den Senaat overgebracht. Tegelijkertijd ontving de Senaat een rapport van het bu reau, dat belast was met het toezicht op de constructie van schepen e.d., dat de wagen klaar was, dat hij m beweging werd ge bracht door twee mannen en dat hij 90 roe bel 5 kopeken kostte, met inbegrip van de arbeidsloonen, kosten van materiaal en van provisie voor de arbeiders. De wagen vol deed aan de eischen van den Senaat, want de uitvinder kreeg een belooning van 50 roebel. Wat er verder met den „zelfloopen- den wagen" is gebeurd, is onbekend geble ven. Zelfs de teekeningen van deze eerste „auto" zijn, naar het schijnt, verloren ge gaan. KRASSÏN GEZANT TE LONDEN EN RAKOWSKY GEZANT TE PARIJS. De ontruiming van bezet Duitschland. De Fransch-Britsche schulden. De staking der Fransche bankemployé's. Ontploffing van munitie- opslagplaatsen in Marokko. De crisis in de Britsche mijnindustrie. De commissie van overdracht. De Duitsche noodbegrooting. Een aardschok. Zwarte pest te Ruhrort. Overstroomingen. Ford naar Turkije. Ex-keizer Wilhelm over de ontwapening. Plotselinge dood. Inbraak in een R. K. Kerk. „Vleeschvergiftiging". Auto-ongeval. Lijk aangespoeld. Bloedvergiftiging. Moordaanslag te Enschedé. Poging tot oplichting op groote schaal. „-tr-tfni GP <r VISSCHERIJ. WATERPOLO. m De Fransch-Britsche fi- nancieele onderhande lingen. Hoewel het nieuwe Fransche aanbod in take de schulden aan Engeland verder gaat dar. hej vroegere, heeft de Britsche Schat kist het niet aanvaard. De onderhandelin gen werden daarop afgebroken. Men acht het echter mogelijk dat Frankrijk thans een nieuw voorstel zal doen. Engeland verlangt jaarlijks ongeveer 20 millioen, terwijl Frankrijk nauwelijks egn derde van dit be drag heeft aangeboden. Bovendien wil Frankrijk slechts een deel van de som in penden sterling betalen en het overige in Duitsche marken, zoodat hetgeen Frank rijk jaarlijks wil betalen, slechts een gering deel van de totale schuld zou zijn. Daarom geeft men er te Londen de voorkeur aan, dat Frankrijk eerst met Washington onderhan delt. De Fransch-Britsche on derhandelingen. Het Fransche standpunt, inzake de Fransch-Britsche onderhandelingen over de schuld is, dat men zich niet overdreven on gerust maken moet, wanneer die niet dade lijk vlot verloopen, omdat dit altijd met der gelijke besprekingen het geval is. Toch schenkt men te Parijs natuurlijk de noodige aandacht aan den terugkeer der Fransche deskundigen te Parijs, die niet was voor zien. Volgens berichten uit Londen is ze ver oorzaakt door een absoluut verschil, zoowel omtrent het totaal der Fransche schuld als omtrent de jaarlijksche betalingen. Aange zien de Britsche eischen ver hetgeen de Fransche deskundigen mochten aanbieden overtroffen, moesten deze wel terugkomen om nieuwe instructies te halen. Men zin speelt te Parijs thans op de mogelijkheid; dat in den loop der volgende week Caillaux zelf naar Londen zou gaian. Hij zou dan daarbij vergezeld worden door Briand, die de ge legenheid zou aangrijpen voor een gedach- tenwisseling met Chamberlain over het vei- ltgheidspact. Er is daaromtrent echter nog niets definitief bepaald. Volgens een artikel in de „Ere Nouvelle" mo sten bij de discussie de Engelschen eerst hun voorstel laten vallen van de tijdelijke regeling voor drie, vier jaar, waarvan Frank rijk niets weten wil, terwijl de Franschen moesten afzien van hun voorstel de beta lingen te laten samenhangen met hetgeen Frankriis zelf volgens het .plan-Dawes uit Duitschlr-id zal krijgen. Hierover werd overeenstemming bereikt, maar toen kwam tie moeilijkheid de jaarlijksche betaling vast tc stellen. Engeland heeft altijd gezegd, dat net var. zijn debiteuren wil ontvangen het verschil tu-~ch:n hetgeen het ontvangt en het-een het zelf volgens het accoord-Mel- lon-3rlfour aan Amc ika meet betalen. Dit verse ml is vijftien millioen pond en dit re clameert Engeland duz nu ook als jaarlijk sche be tali f. Ivhar te Parijs betoogt men, dat di; verschil betaald moet worden door de gezamenlijke t s bite uren van Engeland en niet alken door Frankrijk, voor welk land het veel te hoog is. Het kan lang duren Voor men hieromtrent ov reenstemmmg heeft be reikt. Het conflict in de Britsche mijnindustrie. D: berichten, die wij de laatste vier-en- twrnrm uren omtrent het Britsche conflict ontvingen, zijn eenigszins tegenstrijdig. Is ce staking voorloopig voorkomen De mijneigenaars zouden gistermorgen hebben besloten, om de opzegging van de bestaanden loon.ovov oer stomst veertien dagen uit te stellen Zi; zcu. :n kot voorstel van Baldwin hebben aanvaard, ctn tijd te winnen voor een rustige ov Twep zg van het voorstel van den premier. Volgens een nader bericht is de hieromtrent gezonden mededeelmg nog voorbarig. Aan- eenömen echter dat ze ten slotte zal worden bevestigd, dan blijft de vraag zullen de mijnwerkers met dat uitstel dat immers geenszins een schikking der werkgevers voor-teller is, genoegen nemen? Men mag het v el verwachten de toestand is dus aanmerkelijk verbeterd.' Een krijgs man wint genoeg, al wint hij niet dan tijd, zei vader Vondel reeds. En ook in dit conflict is tijd gewonnen, zoo niet alles, dan toch veel gewonnen. In de laatste dagen heeft de Britsche premier Beidvvifl, die de bemiddelingspogin gen van den neer Bridge man heeft overge nomen, zich geen rust gegund. Voortdurend pleegde hij overleg met de beide partijen, maar tevergeefs. Weliswaar wist hij de mijn eigenaars tot enkele tegemoetkomingen te bewegen, maar in de .hoofdzaak de loons verlaging, hetzij direct, hetzij indirect door een verlenging van den arbeidsduur, bleven ie v.erkgevers onwrikbaar. En even onwrik- our bleven de mijnwerkers op het standpunt staan, dat over voorstellen, die loonsver laging of verlenging van arbeidstijd ten ge volge zouden hebben, niet kon worden onder handeld. De premier opperde toen het denkbeeld van een uitgebreid onderzoek ingrijpender en omvangrijker dan thans in den korten beschikbaren tijd en in zoo ongunstige om standigheden door het Hof van onderzoek mogelijk was ten einde na te gaan hoe men de economische moeilijkheden van het mijn bedrijf te boven zou kunnen komen en in hoeverre dat bedrijf qp betere grondslagen zo'u kunnen worden georganiseerd. Dat echter gaf geen oplossing van de be staande moeilijkheid. De geldende loonover- eenkomst immers was opgezegd, die opzeg ging werd met een stakingsaankondiging door de arbeiders beantwoord. Onder welke voorwaarden zou nu dit onderzoek moeten plaats hebben Van de door de patroons aan- geboden voorwaarden wilden de mijnwerkers niet weten, de oude voorwaarden waren door de patroons opgezegd en deze intrekking bleef gehandhaafd Hoe dus een uitweg te vinden In een onderhoud, Donderdagavond met de vertegenwoordigers der mijnwerkers ge houden, verklaarden deze zich bereid mede te werken aan het door den premier gedachte onderzoek en aan de poging om verbetering te brengen in den moeilijken toestand, waarin de kolenmijnindustrie verkeert. Maar de last hiervan zou dan niet op de schouders van ie arbeiders mogen worden gelegd. Toen kwam tenslotte de heer Baldwin die 9 middags een kabinetsraad had gehouden met het voorstel, dat de regeering tijdens het onderzoek aan de industrie steun zou verleenen. En hij verzocht de mijneigenaars om de opzegging van de loonsovereenkomst nu veertien dagen uit te stellen, opdat voor deze steunverleening dan intusschen een regeling zou worden getroffen, welke ver moedelijk wel hierop zal neerkomen, dat uit de schatkist' geheel of ten deele det ver schil tusschen de bestaande en de nieuw voor gestelde loonen tijdens den duur van de enquête zal worden bijgepast. Als de mijneigenaars aan het verzoek tot uitstel dus nu voldoen, zullen de stakings bevelen wel eveneens worden opgeschort. En, dank zij de beloofde steunverleening door de regeering, zal er in de komende veertien dagen dan wel een compromis worden ver kregen, dat het mijnbedrijf in afwachting van de resultaten van het in te stellen onder zoek, een rustigen winter zal verzekeren. Zoo zou dan het groote conflict zijn ver meden, dat, eenmaal uitgebroken, zeker niet tot het "mijnbedrijf beperkt zou blijven, maar ook heel het transportbedrijf en heel de in dustrie ten diepste zou schokken. DE ACTIE DER MIJNWERKERS IN HET SAARGEBIED. Zooals aan de „Frankf. Ztg." wordt ge meld, is de delegatie van mijnwerkers uit het Saargebied, die te Parijs in verband met de duurte een verhooging der loonen had gevraagd, naar Saarbrücken teruggekeerd. Haar reis is niet zonder succes geweest. Het ministerie van openbare werken deed be paalde toezeggingen en stelde o.a. een loons- verhooging van 5 in het vooruitzicht. De delegatie zal thans met de vakvereenigingen hierover van gedachten wisselen. DE PLANNEN VAN HERRIOT. Herriot is weer lijdend aan zijn aderont steking en men spreekt tegen, dat hij naar Amerika zou gaan. Volgens de „Echo de Paris" is hij van plan, zijn functie als bur gemeester van Lyon op te geven en zich te Parijs te vestigen als leider van het kartel. VERVOLGING VAN COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. De Fransche regeering geeft te kennen, de vervolgingen tegen de communisten krachtig te willen doorzetten en een uitge breid justitieel onderzoek wordt thans inge steld als inleiding tot talrijke vervolgingen waarbij ook verschillende Kamerleden uit de communistische partij betrokken zullen wor den. De leider Cachin is reeds opnieuw be schuldigd wegens opwekking in de „Huma- nité" tot de Fransche soldaten in Marokko om zich met de Riffmannen te verbroederen. De vervolging schijnt te zullen worden ge baseerd op een complot tegen de veilig heid van ae/i staat. Buiten deze nieuwe ver volgingen hebben Cachin en Doriot reeds zes maanden tegoed wegens vroegere veroor deeling. v HET GEVAAR DER LONDENSCHE STRATEN. De tol aan.menschenlevens, dien 't straat verkeer van de Londensche metropool eischt, is r iet gering. In de drie maanden April, Mei en Juni van dit jaar werden niet minder dan 226 menschen gedood, of stierven aan verwondingen, tengevolge van straatonge lukken. Dit cijfer is 41 hooger dan dat van het voorafgaande kwartaal. 'Het totaal aan tal Ongelukken, dat in de drie genoemde maanden voorkwam, bedroeg 25.342 tegen 17.810 in de drie voorafgaande maanden en een kwartaalgemiddelde gedurende 1924 van 20.744. Hieruit zou kunnen worden af geleid, dat het verkeer in Londen's straten, dat de laatste jaren aanzienlijk is toegeno men, ook gevaarlijker voor den gewonen voetganger is geworden. DE REIS VAN KONING FEISOEL NAAR LONDEN. In politieke kringen te Londen gelooft men, dat de reis van koning Feisoel niet al leen verband houdt met zijn gezondheids toestand, maar ook met de kwestie der grens regeling. DE BENOEMING VAN V ARENNE TOT GOUVERNEUR-GENERAAL VAN INDO-CHINA. De benoemirtg van Varenne, een der meest rechtschen in dc socialistische partij, tot gouverneur-generaal van Indo-Ch'ina, wekt te Parijs groote beroering. Het lijkt niet twij felachtig, dat Painleve deze benoeming gedaan heeft, om de socialisten weer aan zijn regeering te binden en Varenne, die sinds lang met Boncour een van de groote voorstanders was van het deelnemen der socialisten in het kabi net, heeft ze dadelijk aanvaard. Maar in socialistische kringen is men zeer ontevreden over dit aannemen, zonder zijn partij te raadplegen, vooral nu in de bourgeoispers op gemerkt wordt, dat het aanvaarden van dezen hoogen post toch waarlijk niet veel verschilt van de aanneming van een portefeuille in het kabinet. Blum gaf daarom in de wandel gangen te kennen, dat de socialistische partij op het congres op half Augustus de kwestie behandelen zal en men -verwacht, dat ze Varenne uit de partij zal zetten, indien deze niet reeds vooruit ontslag genomen heeft. EEN ZELFMOORDEPIDEMIE. In verband met de zelfmoordepidemie, die reeds twee maanden in Griekenland heerscht, heeft de Grieksche regeêring een wet inge diend, waarbij strenge straffen worden voor gesteld voor degenen, die zich trachten van het leven te berooven. EEN RUSSISCHE „AUTO" UIT DE XVIIIde EEUW. Bij het nazien van de archieven van de mi litaire autoriteiten te Moskou vond de com missie, die belast is met het onderzoek naar den inhoud dier archieven een zeer merk waardig document, waaruit zou blijken, dat een Rus in 't midden van de XVIIIde eeuw,' toen er nog zelfs geen spoorwegen waren, een soort auto heeft geconstrueerd. De zaak komt op het volgende neer. In 1751 wendde de ambachtsman Leon- tiej Sjamsjoerenkow, die in het gouverne ment Nisji-Nowgorod woonde, zich tot den Senaat met het verzoekschrift hem te hel pen zijn uitvinding in toepassing te brengen. Hij deelde mede, dat hij in staqt was een wa gen te bouwen, die „met behulp" van de door hem uitgevonden machines zal kun nen loopen, zonder dat hij door paarden zou- getrokken worden, maar hij zal bestuurd moeten worden door twee mannen, die op den wagen zullen staan. De wagen zou bo vendien nog eenige menschen kunnen ver voeren. Hij zou groote afstanden kunnen afleggen en op iederen weg, zoowel effen als bergachtig, mits niet te steil, kunnen rij den. Om zijn uitvinding te kunnen reali- seeren, vroeg hij om een steun van 30 roebel en om eenige arbeiders te gebruiken. Sjamsjoerenkow werd naar Petersburg geroepen, waar hij een woning kreeg in een regeeringsgebouw. In November 1752 deel de hij aan den Senaat mede, dat zijn „zelf- loopende wazen" reeds klaar was en naar Volgens „Oeuvre" zal Krassin thans Rus sisch gezant te Parijs, binnenkort vervangen worden door Rakowsky, gezant te Londen. Krassin zal dan gezant te Londen worden. AARZELING BIJ DE RIFFS. Volgens de „Matin" maakt het den indruk, dat de Riffs den strijd tegen Wezzan hebben uitgesteld. Abd-el-Krim schijnt het optrek ken der Franschen te vreezen en stelt zich verdedigend te weer. BERLIJN, 31 Juli. Vanavond hebben de laatste Fransche troepen het Ruhrgebied verlaten, zoodat thans het geheele gebied, dat 2Yi jaar lang bezet is geweest, weer vrij is. BERLIJN, 31 Juli. Hedenmorgen heeft de rest der bezettingstroepen Essen verla ten. Om half 9 's morgens werd de Fransche vlag van het gebouw der mijnbouwvereeni- ging plechtig neergehaald. Hedennacht 12 uur houdt elke controle over het thans ontruimde gebied op. MÜLHEIM, 31 Juli. Nadat de door de Franschen bezette gebouwen en lokalen gisteren werden teruggegeven, trokken he denmorgen de bezettingstroepen af. LONDEN, 31 Juli. In verband met den terugkeer der Fransche financiëele deskun digen naar Parijs verneemt Reuter dat de in omloop zijnde berichten als zouden de onderhandelingen afgebroken zijn, geheel onjuist zijn. PARIJS, 31 Juli. De „Temps" merkt naar aanleiding van de onderhandelingen der deskundigen te Londen op .dat de tech nische moeilijkheden geenszins verwonde ring wekken, in aanmerking genoïnen de ingewikkeldheid van het probleem, Daar men een afbreken der onderhandelingen wilde vermijden geraakte men op het doode punt Er dient de nadruk op te worden gelegdr aldus het blad dat elke regeling met En- machtigt den ambtenaren een bijslag op I.t-n salaris te verleenen van 12Vu voor som mige en van 10 voor andere groepen. In een steeds grootef aantal Parijsche ban ken zijn de loketten gesloten en de lesse naars verlaten; het personeel is te vinden in de Arbeidsbeurs of in de Salie Jean- Jaurès, waar opgewonden vergaderingen worden gehouden. Het Crédit Lyonnais, de Banque Nationale de Crédit, het Crédit du Nord, en Comptoir d'Escompte en de Ban que Privée zijn reeds bij het conflict betrok ken. Vele honderden bedienden en stenotypis ten organiseeren betoogingen in de straten, die door een sterke politiemacht worden bewaakt. Toch is het eergisteren op de Boulevards des Italiens tot botsingen geko men en zijn er slagen gevallen. Tijdens een Vergadering van het personeel van het Crédit Lyonnais en de Banque Nationale de Crédtt is een resolutie aangenomen, waarin wordt ontkend, dat de beweging een politiek doel heeft. Alleen „de honger" noopt het personeel tot staken. Een collecte bracht reeds 5000 francs op. j FEZ, 31 Juli. De ontploffing van een munitiedepot heeft de defensieve stellingen van den post van Ain'Bousiassa geheel ver woest. Het kleine garnizoen baande zich geland en Amerika oprecht "rekening moet^et..f.e W/Penen in de hand een weg door Houden met Frankrijk hetalingscapaciteit, aanvallers en voegde zich voor want het zou niet duldbaar zijn dat zij de,;'het êrootsle deel bi, de in deze streek ope- zuivering der Fransche financiën en het re!fr??T7?t i^roep; 1 t A economisch herstel in gevaar zou brengen' TAN-jER, -1 Juli .n den loop van den of zelfs slechts vertragen. j '}v°nd ,ls jn ,Larurfs' efn kruitmagazijn ten deele in de lucht gevlogen. Er werd ern- LONDEN, 31 Juli. Baldwin deelde heden kort voor het einde der zitting in het Lager huis mede, dat een voorloopige regeling in het kolenbedrijf is getroffen, waarbij de mijneigenaars de opzegging der contracten herroepen. Binnen veertien dagen zullen maatregelen worden genomen om te komen tot de instelling van een koninklijke com missie van onderzoek. LONDEN, 31 Juli, Een officieele verklaring, zegt, dat de huLp, welke de regeefing aan de mijnindustrie zal verstrekken, den vorm yan een bijslag op de loonen zal aannemen voor den duur van negen maanden, van 1 Augus tus 1925 tot 1 Mei 1926. Gedurende dezen tijd zullen de loonen worden betaald op den grondslag van de overeenkomst van 1924; elke maand echter, waarin de loonen, bere kend overeenkomstig de erkende verhoud ding in de verdeeling tusschen loonen en winsten, lager zouden zijn, dan de loonen, welke te betalen zijn naar het minimum per centage krachtens deze overeenkomst, zal het tekort door de schatkist worden bijge past. Dit plan volgt dezelfde richtsnoer als de loonsubsidies van 1921, doch in dit geval is vastgesteeld, dat elke maand, waarin de ge raamde 'gemiddelde winst van het district, waarin de subsidie moet worden verstrekt, 1 sh. 3 d. per ton overschrijdt, dit surplus in mindering moet worden gebracht op het bedrag der subsidie. Het W.B. meldt, dat de agent-generaal der schadevergoedingsbetalingen mededeelt, dat de heer Albert Janssen van zijn functie van Belgisch lid der commissie van overdracht afziet, daar hij de post van minister Van financiën in zijn land heeft aanvaard. In rijn plaats is de heer René Tilmont, directeur van de Belgische Nationale Bank, benoemd. BERLIJN, 31 Juli. De Rijksdag heeft in zijn heden gehouden zitting de noodbegroo ting overeenkomstig de voorstellen der com missie definitief in tweede en derde lezing aangenomen. Daartoe behoort ook een be paling. die den rijksminister van financiën Het ongeval wordt aan een vijandelijken aanslag geweten. ROME, 31 Juli. Een telegram uit Cerig- nola meldt, dat een nieuwe aardschok schade aan huizen heeft toegebracht. De verschrikte bevolking heeft haar huizen ver laten en slaapt in de open lucht. BERLIJN, 31 Juli. -In Ruhrort is een geval van zwarte pest geconstateerd. SOFIA, 31 Juli. Tengevolge van de onafgebroken stortregens is de stad Aitos en omgeving door de groote overstroomin gen geteisterd. De oogst en de wijnbergen in deze streek zijn volkomen verwoest. In de stad Aitos zelf zijn 24 huizen vernield. Eenige personen kwamen om het leven. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat Tord met het Turksche ministerie van handel besprekingen voert over de vesti ging van een automobielenfabriek te Kon stantinopel, die zooveel mogelijk Turksch materiaal zou verwerken. Deze fabriek zou werken voor Griekenland, Roemenië, den Kaukasus, Pcrzië en Afghanistan. Ter gelegenheid van den verjaardag van het afvuren van het eerste schot in den Euiopeeschen oorlog, publiceeren de New- Yorksche bladen een telegram van den chef van de huishouding van ex-keizer Wilhelm te Doorn in antwoord op een vraag naar de rneening van den ex-keizer over de toene mende bewapeningen in Europa. De ex-kei zer heeft laten weten, dat hij op deze vraag niet wenscht te antwoorden, doch verklaart, dat het verdrag van Versailles Duitschland heeft Ontwapend en Europa en de wereld heeft beroofd van den grootsten factor voor den vrede. De 51-jarige J. H. B. uit Zeist werd in de tram van Zeist naar Utrecht onwel. Op het Vreeburg te Utrecht zakte de man in de tram bewusteloos ineen. Men droeg hem naar een politiepost, waar de Gemeentelijke Ge neeskundige Dienst werd gealarmeerd, die overbrenging naar 's Rijks klinieken noodza kelijk achtte. Daar is de man zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. Donderdagmorgen tusschen 11 en 12 uur is ingebroken in de R.-K. Kerk te Baarn. De dief of dieven hebben het St, Antonius- offerbusje, achter in de kerk, dat met een zwaar slot gesloten was, klaarblijkelijk met breekwerk'tuigen opengebroken en daaruit een bedrag van naar schatting ongeveer 30 gulden ontvreemd. De koster, die om 12 uur in de kerk kwam, ontdekte het eerst den gepleegden diefstal. Van den dader of daders werd .tot nu toe nog geen spoor ontdekt. Woensdag deden zich bij de bemanning van de beide te Rotterdam in de Schiehaven liggende Duitsche stoomschepen „Europa" en „Ilona Siemers" verdachte verschijnselen voor, die er op wezen, dat bedorven eetwaar genuttigd moest zijn. Van het stoomschip „Ilona Siemers" wer den slechts enkele leden van de bemanning aangetast, terwijl op de „Europa" een 27-tal door de ziekte bezocht wérd. De „Ilona Sie mers" kon de reis naar Hamburg verder vervolgen, doch de „Europa" moest geheel ontsmet worden, terwijl een nieuwe beman ning moest worden aangeworven. Van de schepelingen, die in de verschillen de ziekenhuizen der stad opgenomen wer den, waren sommigen er erg aan toe, doch naar de Msb. verneemt maken zij het thans veel beter, De oorzaak van een en ander is waar schijnlijk* dat door de bemanning bedorven vleesch genuttigd is. Op den Leidschen Straatweg bij de Bosch laan te 's Hage is Donderdagmiddag de 31- jarige wielrijder J. de G. door een auto, aan gereden. Het ongeval werd veroorzaakt door het feit, dat de G. met snelle vaart een zijlaan tje uit reed en toen eensklaps den Leidschen wag opging. Een juist aankomende auto kon niet meer tijdig stoppen en reed hem aan. Achter de auto reed een andere personen auto. De bestuurder van deze auto was er niet op bedacht, dat de voor hem uitrijdende wagen plotseling zou stoppen. Toen dit gebeurde, botste dé achterste auto tegen de voorste op. Beide wagens werden ernstig beschadigd. De wielrijder bekwam eenige lichte ver wondingen en werd door den geneesk. dienst via den Gentralen Post naar zijn woning verwerd. Te Katwijk is het Kik aangespoeld' "an een omstreeks 30-jarige 'dame, gekleed in 'n zwart badcostuum. Te Horst (Limb.) is een zoon van den landbouwer S„ die een puistje op zijn gelaat had opengekrabd, waardoor bloedvergifti ging ontstond, aan de gevolgen daarvan overleden. In de Wilhelminastraat te Enschede ont stond een hevige twist tusschen den café houder M. en een zekeren R„ welke op straat werd voorgezet. Daar haalde M. een revolver voor den dag en loste op R. twee schoten-. Deze werd aan den schouder ge troffen. In het ziekenhuis moest den kogel verwijderd worden. Zijn toestand is niet le vensgevaarlijk. M. is gearresteerd. De arrestant uitgebroken. Door de politie te Maastricht was Don derdag aangehouden de Duitscher E. K„ geb. uit Elberfeld woonachtig te Maas tricht in de Ottostraat die verdacht werd van poging tot oplichting van meubelen ten nadeele van een firma H, S. te Barmen. Een bedrag van 100.000 mark was er mede gemoeid. De man zou door middel van een trans portfirma daar ter stede de meubelen on middellijk naar Amsterdam hebben willen laten doorzenden. Voor de bestelling^ had hij gebruik gemaakt van vervalschte firma papieren. De man werd opgesloten in het bureau. In den loop van den middag is de Duit scher ongemerkt door - verbreking van het slot van zijn cel, achter uit het politiebu reau ontvlucht en d *or een poort in de Sta- tenstraat buiten gekomen. Onmiddellijk is een uitgebreid onderzoek ingesteld, echter tot nu tqe zonder resul taat AMSTERDAM, 31 Juli. (Bericht v. d. mak. Jac? Knoop). Aardappelen. Zeeuwsche eigenheimers 3.253.50, id. blauwe eigen heimers 4.254.50; Frfesche borgers 3.253.40, id. blauwe borgers 44.25 per H.L.; Noord-Hollandsche muizen 6.75 7; Langedijker muizen 77.25, id. schoolmeester 7.508; IJpolder eigen heimers 55.50, id. blauwe eigenheimers I 77.10; Anna Paulowna zandaardappe- len 8.509.50; Hillegommer zandaardap- pelen 88.50 per 100 K.G, AMSTERDAM, 31 Juli. (Noteering v. h. nieuwe Veilinggeb. expl. De Jong Koene). Perziken I 0.14—0.24, id. II 0.07—0.12, meloenen groot 0.60-0.85, klein 0.35 0.50 per stuk, Victoria pruimen 1.40 1.62, blauwe pruimen 1.301.40, kleine blauwe 0.480.64, Reine Claudes 1.20 1.48, Yellow Transparant extra 0.440,52, id. I 0.240.32, glasappelen 0.200,24, frambozen 1.201.60, prolefic bessen 0.500.72, Aalsmeersche bessen 0.42 0.50, trosbessen 0.360.42 per K.G.; kruisbessen 0.36—0.50, morellen 0.48 0.64 per K.G,, spercieboonen enkel 22 28, dubbel 1617, snijboonen 1824, tomaten I 14—20, id. II 6—10, peulen 1416, doppers 1216, tuinboonen 8—9.60 per 100 K.G.; bloemkool I 16 24, id. II 610, komkommers 6—7.80, idi II 2.406.10 p.er ,100 .stuks; rhabarber 10—14, peen 18—25, id, II 8—16. peterselie 24 per 100 bos; salade f 1.80 2.90 per 100 krop; postelein 0.500.60 per mandie; aardappelen muizen 4.50 5.40, drielingen 3.505.30, Eigenheimers f 6.207.20, blauwe Eigenheimers 7.20 8, Hillegommer zandaardappelen 8.5010 per 100 K.G.; uien 1.401.90 per zak van 25 K.G. Bloemen. Hadley 37, Golden Ophelia 2.604, Ophelia 2—4, Sunburst 2 3.50, keizerin 1.403, Am. anjers 710, violieren 23, lelies 512, dahlia's 2.50 per 100 stuks, snijgroen 2.404.60 per 100 rank, ALKMAAR, 31 Juli, Kaas. Ter markt waren 192 stapels, wegende 185.000 K,G. Fabriekskaas kleine 57, commissie 62, middelbare boerenkaas kleine 56, com missie 60, middelbare Handel goed. HOOGKARSPEL, 31 Juli 1925. Vereen. „De Eendracht" Hoogkarspel. Aard appelen. Schotsche 205210; Due 210230; kleine aardappelen 315340. KENNEMERLAND, 31 Juli. R. K- Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland". Prijsnoteering. Aardbeien per K.G. 2540; bessen raad per K.G, 2548; bessen zwart per K.G. 75; kruisbessen per K.G. 2535; frambozen per K.G. 6080; tomaten per K.G. 16J24; perziken per stuk 412; dop erwten per pond 511; capucijners witte per pond 71216; capucijners bruine per pond 814; daspers per pOnd 817K; aardappelen per K.G, 5—7; tuinboonen per K. G. 615; snijboonen per K.G. 1426; spercieboonen z. dr, per K.G. 1926; id. met dr. per K.G. 1726; id. tros per K.G. 1729; id. dikke per K.G. 1116; spinazie per m. van 20 K.G. 5060; sla 50 stuks van 60 tot 1.90; andijvie per kist 3060; rhabarber per bos 510; peen per 100 10 22; komkommers per 100 58; postelein kl. kist 515; selderie per bos 58; bloem kool per 100 7—15. Bloemenveiling. Prijsnoteering van veiling van 30 Juli 1.1. Groote aanvoer beste tulpen en narcissen, handel vlot met go-ede prijzen, voor le kw. Pink Beauty 9.60; Procerpine 9.Vuur baak 8.—; Prins van Oostenrijk 6.— a 6.20; Grand Due 9.10; Couleur de Carndal 6.80 7; La Reine 3,40; Gele Prins 5.70; Duchess de Parma 5.70; Inglesc. Yelow 3.40; Picotê 2.10; Chryseora 5.20; Due de Berlin 6.10; Artus 3.40; Murillo 4.a 3.40, top I en II; Baron de la Tonnaye 2,30; Rose Gris- delin II op 3.90; Farncombc Sanders 3.60; Geefs 1.60; La Precieuse 5.Elecnora '4Fred. Moore klein 2.80; Verm. Bril- lant 6.10; Prince de Ligny 4.90; Waterloo; 5.Gele Due 4.Wouwerman 4.60; Scharlet Due 3.50; Couroncie d'Or 5.20; Theeroos 5,20; Salvator Rose Ilop 4.40; Diana 3.30; Flamingo 4.Imparator 4.60; Hobbema 6.20; King of the Yellow 4.80; Mad. Kreage 3.90; Cram Brill 3,50; Bartigen 5:50 op. Mr. v. d. Hoeff 7.90; Narcissen. Poeticus 2.Golden Spur 7.20—6,80; Von Sion 5.40; Omatus 4. White LLady 5.Scilla 2.40. TER AAR, 30 Juli 1925. Veilingbericht van de R.K. Tuindersvereeniging „God zij met Om". 2242 zak Snijboonen 1.10; 4 zak snijboonen II 0.85; 14 zak steksnij- boonen 0.25; 122 zak Prins b. z. dr. I 2.20 per 10 K.G. Augurken; 3 manden Fiin II 11.50; 9 manden F. B. I 7.40: 53 manden Bast. I 3,65; 384 manden Grof I 2.20; 18 manden Stippel 1,15; 73 man den K. K, 1.25. TER AAR, 30 Juli 1925. Veilingbericht van de R.K. Tuindervereeniging „St. Pho- cas." Na aftrek van veilingskosten: 6060 zak Snijboonen I 1.00; 174 zak Snijboo nen II 0.62; 35 zak R. spekboonen 1.03; 341 za steksnijboonen 0.23; 404 zak Pr. b. z dr. 2.1 Is 1 zak m. dr. II 1.93; 29 zak w. pronkb. 0.52; 7 zak dubb st. pr. 0.15. Augurken; 13 manden Fijn I 11.30; 22 manden F. B. I 5.30; 132 manden Bast DA'S OOK VALSCH! m,. ."Rkj „Dat jouw Willem mijn Keessie z'n som. me overschrijft vin ik best, maar hij het 'a niet af te ransele as de antwoorde foul zijn." GERECTIFICEERD. In een plaatselijk blad kwam de volgende advertentie voor: Verliefd Corrie van Putfen en Jan van Peuteren. In bet volgende nummer kwam de void gende rectificatie voor: Verloofd (niet verliefd} Corrie van Putten en Jan van Peuteren. DE TIJDEN VERANDEREN, Parvenu (die voorheen houthandelaar was* en in den adelstand is verheven); Zoo veranderen de tijden. Vroegeg droomde ik van boomstammen, nu vat stamboomen. HIJ GING NIET OP GLAD IJS. Roover (tot een wandelaar op een Hel< pad): Pardon, hebt u ook een veldwacbJ ter in de buurt gezien?, Wandelaar: Nee. Roover; Zoo, Geef dan maar gauw goedschiks je beurs en je gouden horloge^ I 3.20; 3 manden Bast. n 2.10; 881 manden Grof I 2.20; 1 mand G. Grol 1.40; 40 manden Stippel 1,15; 305 man den K.K. 1,00; 8 manden G. K. 0.20. pu 25 K.G. LEIDEN, 31 Juli, Vee. Aangeroerd 7d stieren 185490, 115 kalf— en melkkoeien 230485, 145 varekoeien 270310, 161 vette ossen en koeien 270625, 72118 cent per kg., schoon; 55 vette kalveren! 75140, 110—175 ct. per kg., schoon; 60' nuchtere kalveren 8—20, 230 vette schav pen 3754, 140175 ct. per kg„ schoont 106 weideschapen 3042, 814 lammeren 2235, 623 varkens voor Londen 20- 6C, 6570 ct. per Kg., lev, gewicht, 50Ê biggen 8—15. Kaas, Aanvoer 167 partijen, le soortr Goudsche kaas 6064, 2e soort 5258» le soort Leidsche 6065, 2e soort 46-s 58 per 50 Kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 31 Juli. Vee. Aange voerd 220 stieren 160580; assen, 190 vetïe koeien 230—480, per kg. 0.90i 1.16; 429 melk- en kalfkoeien 220490; 104 vette kalveren 4595, 18 pinken 110200; 422 graskalveren 40115; 160 nuchtere kalveren 717; 202 vete scha pen 35—55; 220 weideschapen 30-45t 142 lammeren 1930; 695 vette varkens 58—170, per kg. 0.76—0.86; 82 magere varkens 2858; 450 vette biggen 24 48; 285 kleine biggen 9—15; 17 paarden;! 30 bokken. De handel was in gebruikt vee, vette koeien, graskalveren en wolvee iets beter. Vette kalveren stug, doch prijshoudend. De handel in nuchtere kalveren was slecht. Zware varkens en zouters iets duurder, 74 82 ct. per kg. De handel in varkens voor Londen was slecht. Prijzen 6466ct. per kilogram. Eieren. Aanvoer 26.000 kipeieren, prijzen 6.508.50; 1000 eendeieren, prijzen 6.50 8 per 100 stuks. LEEUWARDEN, 31 Juli. Boter. Aanvoeï 34/3 en 125/6 v. Fabrieks- 1-802.35, Noteering van de commissie 2.36. Kaas. Sleutelkaas 0.440.76. Nagelkaas 0.190.45, Goudsche 0.150.92, Edam, nier 0.190.45. Aanvoer 36.931 kg. PURMEREND, 31 Juli. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aard appelen 1.712.01, kl. aardappelen 1.40, per zak v. 25 k.g.; slaboonen 1.352.75, snijboonen 0.753.45, tuinboonen 84-91 ct,. alles per zak v. 15 k.g.; doperwten 3.70 per 50 k.g.; roode aalbessen 4253 ct. per k.g,, klapbessen 1.354.05 per 10 k.g.; frambozen 1.111.14, komkommers 5.107.80 per 100, tomaten 723 ct. per k.g.; bloemkool 1024.20, roode kool- 5.408.30 per 100; andijvie 1.902.60 per 100 krop, rabarber 69.90, wortelen f 913 per 100 bos; BI. eigenheimers groot 1.21—1.66, id, id. klein 76—94 ct„ pef 25 k.g.; Jan baasjes 1128 ct., Yello's 21— 45 ct., kruid eniersperen 2654 ct„ per k.g, Te Vlaardingen zijn binnengekomen dé! haringschepen VI. 145, 8 last; VI. 61, 8 last. Aan den afslag werd besteed voor; volle haring 32.80—34.50, maatjesharing 26 30.40 per kantje. Te Kralingscheveer waren gisteren tef markt 2 gr. Zomerzalmen 2.702.90, 18 kL id. f 2.102.70, 25 St, Jacobzalmen 1.40 1.75. ENKHUIZEN, 30 Juli. De botprijs stijgt nog. Heden hebben 16 vaartuigen hier aan gevoerd 30200 pond hoekbot per vaartuig (totaal 1628 pond) en 360 pond garnalen. Botprijs oploopend van 36.2038.70 per 50 K.G. Garnalenprijs 1.50 per maand (28 pond). SPAKENBURG—BUNSCHOTEN, 30 Juli. Binnen 20 span botsleepers met een gemid delde vangst per span van 3050 pond, prijs 40 ets. per pond; N.-zeeschol en partijtje Zuiderzee- 900 K.G. a 12 ets.; aal 310 K.G. a 0,971.05; Noordzepvisch (middelsoort) 700 K.G. 40—73 ets. NEDERLAND—BELGIË. De Belgische ploeg, die aanstaanden 2on« dag te Utrecht in den intern. Nederland—- België waterpolowedstrijd zal uitkomen, il door het selectiecomite als volgt samenge steld: Goal: Durant van de „Brussels Swimming Club." Bocks: Gailly (Cercle de Natation de B'ruxelles) en Fleurix (Brussels Swimming Club.) Halfback: (Dauwes individueel). Voorwaarts: Dewin (Antwerpsche Zwem- club), Cludts (Cercle de Natation de BruXel- les) en Vermetten (Antw, Zwemclub.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6