j. G.VASSEIAAI Spotprijzen UN D HEIM Groote Houtstraat 159. Ritsema Go's Thee Koffie Is voordeelig door goede kwaliteit Thans als voorheen prima, en vakkundig S aamgestelde melanges, E n, daardoor geurig en pittig van smaak Meer en meer gevraagd en geprezen A is altijd, het beste wat geleverd kan wordpn. OPRUIMING P. MIDDELDORP ZOON COSTUMES IMH HUT 115. nuf ES. Helvetica Spier &C° 3 TELEF. 10156 Kogellagers g Een vooruitstrevend zakenman verkoopen wij deze week tegen ZIET ONZE ETALAGE war ZIET ONZE ETALAGE IIMIIMHUI UIT DE PERS. Het nieuwe Ministerie en de Pers. GEMENGD NIEUWS. Wilt U zich zeer goed koop voorzien van KAR PETTEN, LOOPERS, MATTEN enz. Koopt dan heden tijdens de: Nieuwe aanwinsten van Artis. UIT DEN OMTREK BEVERWIJK. VELSEN. IJMUIDEN. ZANDVOQRT. HALFWEG. SPAARNDAM. zorgt, dat de aandacht van het publiek op zijn zaak gevestigd blijft. Op de plaats waar thans Uw advertentie staat, zou, bij onderbreking van Uw reclame, allicht een ander de aandacht trekken. - De bureaux van de „Nieuwe Haarlemsche Courant" zijn gevestigd Nassaulaan No. 49, Haarlem. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. AERDENHOUT. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. Het conflict tusschen den burgemeester en den raad. SCHOTEN. BINNENLANDSCH NIEUWS." De „Heerlijkheid Sterksel." MARKTNIEUWS. BIJ JANSWEG 17 BARTELJORISSTRAAT 14 p R IJ S O A L I NO. American Pressing Company SMEDESTRAAT 29 Telefoon 13702 KATHOLIEKEN alleen die lectuur, welke geen gevaar oplevert. MODERN WINKELHUIS TE HUUR. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. WARMOESSTRAAT 20 Speciale Riviervischmarkt 1 Telefoon no. 14376 sorteering. Billijke prijzen, lagers voor Fransche Auto's De Maasbode" verheugt zich in haar be spreking over de samenstelling van het nieu we Kabinet, over het feit dat: op verblijdend voorspoedige wijze overeenstemming was be reikt omtrent het voor de komende legisla tieve periode te volgen program. Wat mede terstond opvalt bij beschou wing van het nieuwe 8-tal, is, dat de Ka tholieke fractie aan haar politiek van be scheidenheid kennelijk heeft willen vasthou den ten opzichte van de verdeeling der mi nisterzetels: Arbeid (voor dr. Kooien), en Waterstaat (voor dr, Bongaerts), behooren niet tor de meest prominente porefeuilles, Ze zijn als erfstukken ui het Kabinet-Ruys te beschouwen. Dat als Dritte im Bunde de heerLLambooy optreedt, die laat ons hopen thans met succes stellig weer een poging zal aan wenden om de beide defensie-departemen ten tot één geheel te vereenigen (hij beheert Marine voorloopig ad interim), brengt eenig nieuw perspectief in de mede-verantwoor delijkheid der Katholieken voor het toekom stige regeeringsbeleid De terugkeer van mr, de Geer achter de groene tafel zal allicht door velen in den lande met instemming worden begroet." Het blad besluit met voldoening te uiten over het feit dat de heer Van Karnebeek op zijn, door het Belgisch Verdrag min of meer bedreigdenpost bie,ef standhouden. Want ook in de veronderstelling dat bedoeld ver drag eenige correctie behoeft, lijkt het ge- wenscht dat deze door bemiddeling van de zen veteraan onzer diplomatie tot stand komt. „De Tijd" constateert, dat de katholieken uiterst bescheiden zijn geweest gezien het feit, dat de anti-rev. en chr.-historischen vier belangrijke portefeuilles en het premier schap werden toebedeeld. De titutlarissen, waarmee de Katholiekn ook in dit verband uitkomen, bewijzen voor het overige, dat het hun niet aan bekwame mannen voor het mede-bestuur van den Staat ontbreekt. Vérder constateert het blad, dat het steeds een wensch der Kaholieken is geweest; dat Oorlog en Marine tot één departement zou den worden bijeengevoegd: dat het bezet zal worden door den katho lieken majoor Lambooy, bekend om zijn bezuinigingstendenzen, bevestigt de aan Mi nister Colijn in dezen toegeschreven plan nen. „Het Vaderland" laaf zich o.m. als volgt uit: Men heeft blijkbaar niemand voor Finan ciën bereid gevonden en de formateur moet er dus in geslaagd zijn in den heer Lambooy iemand te vinden, die bereid is de bezuini ging van 30 millioen op het leger, waarvan jVan Dijk niet weten wilde, door te voeren." Na hulde gebracht te hebben aan min, De yisser, waarbij het blad zich als volgt uit: „Met hem gaat een' Christen-staatsman heen van ruimen blik, die steeds het beste voor het Nederlandsche volk gewild heeft. Dat hij door Rutgers wordt opgevolgd, is al heel slechte ruil. Wij krijgen thans als minister van Onder wijs een calvinistischen fanaticus, en zijn de dweepzieken altijd gevaarlijk, nergens kun- n(p? ze meer onheil stichten dan in onder wijszaken. En dat deze man, die de kunst uit den booze acht, aan het hoofd komt te staan van t departement van Kunsten is n beschaming voor het land van Rembrandt. Hij is daarenboven door de wijze waarop hij in de Kamer den tegenstander te lijf pleegt te gaan, alles behalve persona grata in de Kamer, en dus geene versterking voor het kabinet. Maar waar de anti-revolutionairen hun deel moesten hebben van de zetels, kon men den voorzitter van hunne Kamerfractie natuurlijk niet voorbijgaan. Het optreden van den heer Schokking xls minister van Justitie verheugt ons als bewijs, dat zijn gezondheid weer geheel_ her steld is; of het wenschclijk is dat gewichtig departement te bezetten met een ultra-con- fessioneelen predikant, die de dingen_ altijd van den zeer kleinen kant pleegt te zien, is een andere vraag. Dat De Geer eene plaats in het kabinet krijgt, is daarvoor niet gering versterking; dat hij Binnenlandsche Zaken kreeg, ver heugt ons, al hadden wij hem dan ook liever aan Onderwijs gehad. De heer Kooien, nooit voor een klemt)e vervaard, onderneemt het moeilijke werk, de opvolger van Aalberse te worden. In den heer Bongaerts krijgen wij een be- minicIpr van Wa- terstaar; als hij alles maar precies andersom doet als zijn voorganger, kan hij een pleizie- rige en voor het land heilzame loopbaan als minister hebben. De samenstelling van het nieuwe kabinet besprekend, schrijft het „Handelsblad": Dat de heer Schokking met de portefeuille van justitie zou worden belast was tot nu toe niet vermoed. Anders is het met den anderen man, wiens naam eene verrassing is: Majoor Lambooy. Majoor Lambooy is een man met bekende eigen denkbeelden. Hij heeft in het orgaan van de Roomsch-Katholieke officieren zich gedetailleerd uitgesproken over de mogelijk heden van onze defensie. Ten aanzien van den heer Rutgers aan onderwijs zijn wij geenszins gerust. Deze an- ti-revolutionnaire afgevaardigde is een uiterst scherpzinnig map, maar zijn eerbied voor de vrijheid van andere meeningen en opvattingen dan de zijne is met uitermate groot. Wij vreezen, dat wat liberaal denkt in Nederland zich over dezen mini-dor menig maal zal hebben te ergeren. Zijn felle partij schap maakt hem niet in de eerste plaats tot den meest gewenschten uitvoerder van de onderwüswetten. Voor de kunst zijn wij zoo mogelijk nog minder gerust. Veel meer vertrouwen heeft het blad in den heer de Geer. De bekwaamheid van de Roomsch-Katholieke ministers Kooien en Bongaerts staat evenzeer buiten twijfel. kwamen en vriendelijken minister van Wa- Uit Amsterdam wordt gemeld, dat Artis in den laatsten tijd voor zijn levende have weer een aantal merkwaardige aanwinsten heeft mogen ontvangen. Voor de roofdierengalerij werden twee Oost-Afrikaansche luipaarden van Rho desia, voor de antilopenstallen een paar bles bokken van Zuid-Afrika afkomstig, aange kocht, terwijl, eveneens uit Zuid-Afrika een mooi exemplaar van de zoq zeldzaam in zoölogische tuinen vertegenwoordigde Le- vaillant's papegaai (Psittacus robustus) kon worden verkregen. De heer G. Elhorst schonk een paar uit faunistisch oogpunt interessante Cornelia's edelpapegaaien (Electus corneliae Bo) en oranjekuif kakatoe's van Soemba. De heer H. W. Haselaar, hoofdmachinist s.s. „Regge- stroom" der Holland-Wést Afrikalijn bracht een jong langhoefantilope (Tragelaphus gra- tus) mede, terwijl dank zij den goeden zor gen van gezagvoerder L. Verhoef van s.s. „IJselstroom" van dezelfde maatschappij voor het eerst een levende Guareza of franje aap (Columbus vellerisus) als geschenk van den heer J. van Heisden te Monrovia in uitstekenden staat werd overgebracht. Fran je-apen heeten de Colobussoorten of Gue- reza's naar het als franje afhangende haar aan schouder en flanken, dat vooral de wit harige Oost-Afrikaansche soorten om hun als „apenhaar" opgang makende vacht tot slachtoffer der mode heeft gemaakt. Onder de z.g. blankapen zijn de Afrikaan- sche Guereza's echte bladeters met een ty pische onverdeelde „herkauwersmaag" toe gerust. Behalve dit unicum heeft Artis in zijn apenhuis nog een andere interessante zeld zaamheid verworven, n.l. een paar Wande- roe's of baardapen van Voor-Indië (Vetalus silenua) vreemd-Oostersche verschijningen met hun schermvormig uitstaande grijswitte reuzenbaarden, afstekende tegen het zwart glanzend behaarde lichaam. £>e heer R. F. Murkus te Curafaos schonk een jonge bok van het tot nu toe nog vrijwel onbekende Mazama-hert uit het Bergland van dit:eiland. Dr. Metselaar te' Michigan zond eenige bijtschildpadden (snapping tur tle's) en boschbeek-schildpadden (Clemnys isculpta) voor-het reptielenhuis. Gezagvoer der H. H. Brouwer s.s. „Karimata" der Mij. Nederland schonk het Genootschap een paar vetstaart-schapen. Jhr. Ch. F. van der Poll heeft met een aan tal jonge lepelaars uit het zwanenwater te Callantsoog, de lepelaarskolonie in het be kende vogelpoeltje van Artis weer op peil febracht, terwijl de Ver. tot Behoud van latuurmonumenten in Nederland twee jon ge purperreigers schonk voor dit „filiaal van het Naardermeer", zooals hetvogelpoeltje door de Artisbezoekers in de wandeling ge noemd wordt. De wondermooie exotische vogelcollectie in de vogelzalen in den voortuin werd met eenige veelkleurige Tanagra's Troepialen, suikervogels of Pitpits, verrijkt. Het insec- tarium met zijn groote bidsprinkhanen, wan delende takken en bladeren, heilige pillen- kevers en drukbevolkte mierennesten en het Aquarium met zijn fantastisch zeepaard jesbassin, zijn schitterende tropische vis- schen, kokerwormen, zeeschildpadden, zee anemonen en kolossale meervallen overtref- ien thans in vormenhoeveelheid en schoon heid alle verwachtingen. Gisteren viel een voor een wagen ge spannen paard van C. J. H. dood. Het dier was niet verzekerd. Een aardig schade- postje dus. De stank van het Noordzeekanaal, Bij de gezondheidscommissie alhier is van den inspecteur der volksgezondheid bericht in gekomen, dat op een conferentie d.d. 29 Juli tusschen den hoofdingenieur van den rijkswaterstaat in het arrondissement Noord zeekanaal, den heer Kesner, directeur der R.I.Z.A, (rijksbureau voor inspectie en zui vering van afvalwater), genoemden inspec teur der volksgezondheid en de directie Vereenigde Kon. Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen, genoemde directie on omwonden de gegrondheid van de klachten omtrent de verontreiniging van het water van het Noordzeekanaal heeft toegegeven, meldt de „N. R. Crt." Zij heeft toegezegd, binnen zes maanden een voorstel te zullen doen omtrent te nemen maatregelen, ten einde hierin verbetering te brengen. De verontreiniging van het Noordzee kanaal. Bij de gezondheidscommissie alhier is, volgens de „N, R. Ct." van den inspecteur der volksgezondheid bericht in gekomen, dat op een conferentie d.d. ,29 Juli fusschen den hoofdingenieur van den rijkswaterstaat in het arrondissement Noord zeekanaal, den heer Kesner, directeur der R.I.Z.A. (rijksbureau voor inspectie en zui vering van afvalwater), genoemden inspec teur der volksgezondheid en de directie Vereenigde Kon. Papierfabrieken der fa. van Gelder Zonen, genoemde directie on omwonden de gegrondheid van de klachten omtrent de verontreiniging van het water van het Noordzeekanaal heeft toegegeven. Zij heeft toegezegd, binnen zes maanden een voorstel te zullen doen omtrent te ne men maaregelen, teneinde hierin verbete ring te brengen. Door een loodsboot is buiten de pier op- gevischt het lijk van den 26-jarigen Egyp tenaar K. M,, gedomicilieerd te Alexandrië. Het lijk, in verre staat van ontbinding ver- keerende is overgebracht naar de Begraaf plaats. Hef kan niet langer dan 14 dagen in zee hebben gelegen, daar een pas in een der zakken gevonden een stempel draagt van 17 Juli, Door B, en W. is de standplaats in getrokken van J. T. en V. en V,, die een aufobusdienst onderhielden van Haarlem Haarlem naar IJmuiden resp. over Scho ten en Bloemendaal. „Soli Deo". De R.K, Harmonie alhier or ganiseert Zondag 16 Aug. a.s. een boottocht naar Utrecht langs de schoone Vechtstreek. Deze tocht zal worden opgeluisterd door bovengenoemde vereeniging. Een ieder die zich een genofvollen dag wil verschaffen, verzuime niet zich tijdig van een plaats bewijs te voorzien. Kaarten zijn verkrijg baar te IJmuiden bij F.Hunsche, Wilhelmi- nakade 2; H. Gorter, Chrahamstraat 8; S. Koevoets, Sluisplein 17 te Velseroord bij Bömhm, Willemsbeekweg 1, te Wijkeroog bij Sijgling, Lunchroom Union; ligplaats te IJmuiden bij de oude sluis; te Velsen Rijks- losplaats Z. Z, 1 Strandweg. Door Gedep Staten dezer Provincie is aan den Burgemeester mede gedeeld, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geen vrijheid heeft kun nen vinden het raadsbesluit, waarbij aan L. Petrovitsch vergunning werd verleend zijn terras aan den Strandweg uit te breiden, aan H. M. de Koningin ter vernietiging voor te dragen. De versmalling van den Strandweg kan mogelijk wel in strijd zijn met het be lang van de gemeente, maar dit is geen al gemeen belang, Het gemeentebelang moet behartigd wor den door de plaatselijke organen. Wanneer de gemeenteaad tegen versmalling van den Strandweg geen bezwaar heeft, hoewel dit de voornaamste toegangsweg naar zee is van deze groote badplaats en mitsdien daarop een druk verkeer voorkomt, dan moet het hooger gezag zijn wil niet opleggen aan het locaal, beter bekende lagere orgaan, dat bovendien door een doeltreffende verkeers regeling in verkeersmoeilijkheden kan voor zien. Ingekomen: H. Chr. Ph. Hendriks, van Groningen, Boulevard de Favauge 44; G. Niessen, van Vaals, Brederodestraat 45; C. M. van der Vlist, van Haarlem, Gr. Krocht 8; E. E. de Vries, van Hillegom, Haltestraat 47; P, Kamper, van Crefeld, Oosterpakstr. 43. Gemeente-rekening. Prachtig resultaat. De ontvanger heeft de gemeente-rekening, dienst 1924, aangeboden. Hieruit blijkt, dat voor den gewonen dienst is ontvangen 967,345,1534, uitgegeven 786.780,3514, batig saldo 180.564,76; buitengew. dienst ontv. 261.699,39, uitgegeven 243287,18, batig saldo 18.412,21. Concert. Zondagavond van half acht tot half tien geeft „Eensgezindheid een concert in de muziektent aan de School straat. in verband met den verjaardag van H M. de Koningin-Moeder. Opspuiten van zand. De firma de Graaft, aannemers alhier, is thans druk be zig niet het ophoogen van het terrein be stemd voor den bouw van een nieuwe R.-K. kerk, Het terrein wordt opgespoten met bagger uit de putten van de suikerfabriek. Herijk, De herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben op 26 en 27 Augustus a.s. Loting. De loting der lichting 1926 zal voor deze gemeente plaats hebben op Don derdag 20 Augustus a.s. te Haarlem, in het gebouw „Den Doelen". Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer schijnt zich nog maar steeds uit te breiden. Dagelijks doen zich nieuwe ge- vnll envoor, vooral in de buurtschap Zuid- Schalkwijk. Concert. Zondagmiddag van 3 tot 5 fuur zal „Crescendo" een concert geven op >de Kolk, in verband met de behaalde suc cessen op de concoursen te Velsen en te Westzaan. Melkprijs. De melkprijs is alhier met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op V cent. Witte Kruis. In de gehouden bestuurs vergadering van het Witte Kruis werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Besloten werd bij genoegzame deelname een moedercursus te houden in de maanden September, October en November. Minstens 20 deelneemsters moeten zich aanmelden. Het lesgeld werd bepaald op 1 in totaal per persoon. Een ingekomen schrijven van de afdecling Scho ten. meldende, dat vooralsnog geen 2e wijk- eerst na kennisgeving ten. meiaenae, dat vooralsnog jj verpleegster werd aangesteld "de ahnexatfd werd voor Brandweer. Er zullen 4 z.g. brandseitV aangenomen. Dr. Smit deelde mede, dat hij lantaarns (nachtbranders) worden aange bracht en wel aan perceel Marisstraat 17a, Parallelweg 8, Zandvoortsche laan 234 eE Burgemeester Engelbertsstraat no. 2. Verloting. De vereeniging Tesselschade te Amsterdam, zal op Donderdag 20 Augus tus a.s. een verloting houden bij een bazar dier vereeniging in het „Groot-Badhuis". Subsidie Gewestel. Landstorm-Commissie. Den Raad zei worden voorgesteld voor den dienst 1926 een subsidie van 25 te verleenen aan de Gewestelijke Landstorm- Commissie „Kennemerland" en het bedrag, dat jaarlijks voor de Burgerwacht beschik baar wordt gesteld, met dat bedrag te ver minderen. Strandwegverlichting. De Strandweg zal beter verlicht worden. Een nieuwé lichtmast met een '600 kaarslamp zal worden aange bracht. Een bestaand lichtpunt zal een 600 kaarslamp krijgen, Onderwijs. Den Raad zal ter vaststel ling worden aangeboden een verordening tot regeling van het ontslag van onderwijzeres sen aan de openbare lagere scholen alhier, bij huwelijk en van onderwijzers en onder wijzeressen aan die scholen bij het bereiken van den 65-jarigeti leeftijd. belangloos wel een cursus zou willen ge ven ifl eerste hulp bij ongelukken, indien voldoende deelname daarvoor bestond. Bij de rondvraag werd nog even het 35- javig bestaan der afdeeling besproken. Be sloten werd in de eerstvolgende vergade ring dit punt nog eens uitvoerig ter sprake te brengen," Personalia. Voor het voorbereidend examen gemeenteadministratie slaagde te Utrecht de heer C. Braas, alhier. Personalia. Voor het examen Engelsch L, O. slaagde te Utrecht mej. C. E. Heint- ëen, alhier. R. K. Kruisverbond. Vrijdagavond ver gaderde het kruisverbond ,,St. Joseph" in in het patronaatsgebouw. De voorzitter opende de vergadering met het drankbe strijdersgebed, en dankte de aanwezige le den voor de opkomst. Hij spoorde aan om de andere leden, welke niet aanwezig wa ren. te bewerken in het vervolg ook ter vergadering te komen. Deze vergadering was speciaal belegd 1 AUGUSTUS EERSTE LATERE KOERS KOERS BERLIJN 59.35 PARIJS 11.90 BRUSSEL 11.55 - WEENEN iiii 0.36 LONDEN a i t f 12.101/2 STOCKHOLM 67.10 KOPENHAGEN 55.10 OSLO miiiif 45,10 BAZEL a i a e 48.45 NEW-YORK 2.491/2 ROME i i 9.30 voor behandelen der agenda's van dep Ne- derlandschen Katholiekendag; vergadering Sobriëtas en de jaarvergadering Diocesaan Kruisverbond, De Sobriëtas vergadering wordt gehou den op Dinsdag 4 Augustus in den Haag. Voor afgevaardigden werden benoemd de hteren P, Kuipers en G. P. Kooper, Voor de jaarvergadering van het Dioce saan Kruisverbond was een voorstel te be handelen, n.l. om te bewerken een lande lijk verbod te verkrijgen voor verschillende groepen van chauffeurs, opdat deze niet in de gelegenheid zouden kunnen komen om in bedenkelijken toestand op den wagen te verschijnen. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. De jaarvergade ring wordt gehouden op 24 Augustus a.s. te Leiden. Voor afgevaardigden zouden twee leden worden gevraagd, terwijl als reserve werden benoemd,, de heeren L. J. Floris en G. Kuipers. Hierna werd behandeld een verzoek van de K. S. A., om mede te werken tot bet slagen van het 20-jarig bestaan. Het bestuur spoorde de.leden aan om zich te abonnee- ren op hun maandschrift (Katholiek Ne derland), waarvan de prijs 1 per jaar is. De rondvraag leverde weinig op, waarna ed voorzitter met nog eenige propagan distische woorden deze aangename verga dering sloot. Nog geruimen tijd bleef men echter gezellig bijeen. Hedenmorgen hebben we ons nog in ver binding gesteld met den burgemeester, om te vragen, of deze nog in het ingezonden stuk van den heer Van Kessel aanleiding vond, zijn houding nader te verklaren. De burgemeester deelde ons echter mede, dat hij er geen heil in zag, nader verklarin gen te doen. De vereeniging der H. Kindsheid te oud- Schoten. Woensdag j.l. hield deze ver eeniging haar jaarlijksche feestdag. Des morgens te half acht werd in de Parochie, kerk St. Bavo een H. Mis opgedragen, waaronder alle kinderen tot de H. Tafel narderde.. Om 10 uur was er een schitte rende optocht, welke onder leiding van dec Directeur, den WelEerw. kapelaan H. Vreeswijk uitstekend verliep. De optocht had zooals men weet. ten doel het Missie werk tot bekeering der heidenen, beter be kend te doen worden. De stoet, was geheel samengesteld uit versierde auto's, schit terend voorgesteld werd o.a. de H. Maagd, omgeven door Engelen, en koningin Elisa beth, brood uitdeelend aan arme kinderen, St. Cecilia met groote gouden harp en de H. Theresia met kruis met prachtige rozen overladen. Dit alles werd telkens afgewis seld door groepen patertjes, zustertjes en groote scharen van zwartjes en Chinezen. Twee ruiters ging den stoet vooraf, terwijl aan 't slot de ZeerEerw. Heeren en kerk meesters gingen. De stoet trok van het R. K. Patronaatsgebouw af. de Kerklaan over de Jan Gijzenvaart, Santpoort naar oud- Schoten, alwaar in den tuin van den Zeer Eerw. Heer pastoor Pieterse zich allen we der verzamelden en Zijn Eerw. aan het rust-altaar de menigte toesprak. Om ongeveer twee uur 's middags was het afgeloopen. Iedereen was vol lof. Allen die medegewerkt hebben om dat feest te doe® slagen verdienen een woord van hulde. Faillissement? Wij lezen in de „Limb. Koerier": Dezer dagen heeft de toeslag van Sterk sel plaats gehad. Bij het beraad is, naar wij vernemen, tusschen Curatoren der Bossche Hanzebank eenerzijds en anderzijds de beide andere liquidateuren van Sterksel. de heeren J. de Nes en J. B. Raming, welke laatstgenoemde tevens eenige Trustee van Obligatiehouders is, verschil van meening omtrent de toewijzing gerezen. Het besluit van de heeren De Nes en Ra ming om Sterksel niet af te laten gaan, ach ten Curatoren der Hanzebank, gezien het resultaat der verkooping dermate in strijd met de bélaffgen der Obligatiehoudérs, dat zij hoogstwaarschijnlijk tot het aanvragen Van het faillissement der Heerlijkheid zul. len overgaan. MINISTERIE VAN LANDBOUW. Door de Ned. Tuinbouwraad zal een adres worden gericht tot H. M. de Ko ningin. waarin wordt aangedrongen op de instelling van een ministerie van "Landbouw in elk geval een directoraat Landbouw. N. V- Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn" te Alphen aan den Rijn. Veiling van 31 Juli 1925. Hcerenboonen 1727; Snij- boonen 1317; Pronkboonén 6.Poste lein 15: Aardappelen 5.406.90; Augur ken fijn 5457; idem basterd 44; idem graf 20, alles per 100 K.G. Rabarber 12*15; Peen 1112; Kro ten 1.4010.Andijvie 4,20470, alles per 100 bos. Kropsla I 1.402.30; Komkommers I 6 7.20; idem II 3.60; Bloemkool I 1718; idem II 69; Meloenen 2957, alles p 100 stuks. Aangevoerd 6975 eieren. Kip- 6.50.750 Een- j 6.306.40; Kalkoen 10 per 100 st. COCOS-RECLAMEDAGEN Zie HEDEN de prijzen in onze Etalages l AOFTl^ e* THE£- AN DBV OUPONS HEEMSTEDE. LAGE BELASTING. TE KOOP: prachtige HEERENHUIZEN en VILLA'S, aan de Zandvoortsche- laan, 5 mia. v, d, tramhalte Aerdenhout en in het Bronstêepark bij de H. Hout, Schitterende ligging, Koopprijs vanai f 12.000, Te bevragen Woning bureau Heemstede, L. EVENDIJK, Mak., Heemst. Dreef 258, Tel. 28091. Heeren- of Manielcoslumes sloomen f4.00. Alleen persen f 1.60 Persen en onlvlekken 12,75 Reparaiie-inrlchling koopt niet In winkels waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan statfonsboekenkasten Half September in een der drukste straten van Haarlem te huur een WINKELHUIS. Bevattende 2 stofvrije Etalages met Winkelopstand. Flinke behuizing met open plaats, magazijn of werkplaats Electr. licht, gas- en waterleiding. Aan hetzelfde adres: ook 2 pracht- zolders boven elkaar te huur, geheel vrijen opgang. Brieven Bur. v d. Blad onder No. 9615 I I Zwitsersch fabrikaat. Voor machi nebouw en automobielen vindt U bij JJ II

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7