Radio-Omroep. 75 cfj °i STADSNIEUWS. Onbestelbare Stukken. Hiitderwei. Gevonden dieren en voorwerflen. Personalia. De stucadoorsstaking. De autobussen. Rijwieldiefstallen. Een woest paard. HET BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN. Spaamwouderstraatvereeniging. UIT DEN OMTREK. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. SCHOTEN. SANTPOORT. HILLEGOM. BLOEMENDAAL. HAARLEMMERMEER. HALFWEG VIJFHUIZEN. WIJKEROOG. BEVERWIJK. RADIO LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoestellen vanaf f 1.83 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. DUIVENSPORT. SPORT EN WEDSTRIJDEN. r R. K. V. „Zwaluwen' Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de fweede helft der maand Juli. Binnenlandsche brieven, Advertentie-bureau A, Vernout, Haarlem; Advertentie-bureau v. Dijk, Rotterdam; Braspót Mej. L., Den Haag; Blok, mej. J. Santpoort; Brooshooft den heer C. Dén Haag; Bur. de Courant Amsterdam 9 maal idem; Bur. Engers Faber, Amsterdam; Bureau De Courant, Amsterdam; 8 maal idem; Comm. Genietroepen, Utrecht; Dus- sen, den heer j. v. d., Arnhem; Düwar, mej. L, Den Bosch; Eldermahs, mej. H. Excelsior Uitgevers Mij. Rotterdam; Graaf, mej. C d. Schoten; Groen, den heer L. Amsterdam; Goud, den heer, Gravendeel; Gen. Levensverzekeringsbank, Amsterdam; Hoofdbureau, Amsterdam; Haarl. Dagblad, Haarlem; 3 idem; Jager, den heer de Leeuwarden; Kuipers, Mej. C. Haarlem; Laan, den heer H. v. d. Amsterdam; Leeu wen, den heer v, Amsterdam; Minister President Den Haag; Mann. den heer C. Aerdenhout; Minister v, Koliniën, den Haag; Nijhoff, Mej. R, Nes, J, v, den Haag; Ott, den Heer E. R. Warmond; Oosterparkstraat 7, Amsterdam; Postbus 63, Haarlem; Raad V. Arbeid, Dordrecht; Stap, den Heer Haarlem; Selhorst, den Heer F. Utrecht; Velders, W. Amsterdam; Vries, ien Heer I. D. Amsterdam; Verhoeven, den Heer B. Arnhem; Verweij, den Heer J. Gouda; Wijn, Mej. Haarlem; Wisse, dén Heer C. Amsterdam; Wérk, deh Heer Haar lem; Warmerdam, Mej. G. Haarlem; Zuid-, buitensingel 272, denHaag. Binnenlandsche briefkaarten. Aggelen, den Heer P. v. Amsterdam; Berg, Mevr. I. v. d. Amsterdam; Broekhui- scn, F. Groningen; Bart, Mej. J. Zandvoort; Croese, den Heer W. Amsterdam; Donald, Zuster Zandvoort; Elligers, Mej. D, Sassen- heittij Hansen, den Heer F. Amsterdam; Hellingman, den Heer J. Haarlem; Haas, B. d. den Haag; Jansen, A. Rotterdam; Ku- ging, Mej. Amsterdam; Kreek, Mej. de Ede; Lippen, Mej. V. d, Linden, Mej. v. d. Haarlem; Lamping, Mej. I, Bloemendaal; Leberf, Mej. J. Ede; Minister van Jstitie, den Haag; Oyen, den Fleer v, Haarlem; Rcurhof, den Heer G. den Helder; Strem ming, Mej. Haarlem; Vos, G. Leiden; Ver- iterre, den Heer B, Amersfoort; Vesels, R. Arnhem; Wiegnant, Mevr. den Haag. Buitenlandsche brieven. Blank, Mej. A. Köln; Heijde, v. d. Paris; Kampen, den Heer J. Basel; Mulder, den Heer C. Brussel; Merckx, den Heer F, Sfe- kene; Pevttót, Mej. M. Liege. Buitenlandsche briefkaarten. Augeref, den Heer Wurtenberg; Andu- scn, Mej, H. Copenhagen; Bruek, Mevr. de Duitschland; Helden, den Heer K. v. Bre men; Honsell, den Heer W. Breslau; Huijk- man, den Heer G. Basel; Jansen, den Heer Elberfeld; Jorna, Ag. Italië; Jeüvne, S. Bu dapest; Leiderink, den Heer L. Berlin; Rowe, Mej. D. Excter; Vooges, den Heer P. Canada; Woflcrow, Mej, G. Hamburg; Wi- chert, Mei. A. Hagen. 11 briefkaarten zonder adres. Men wordt verzocht om het adres van den afzender op de stukken te vermelden? opdat deze bij onbestelbaarhêid aan den afzender kunnen worden teruggezonden. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien, B, èn W, van Haarlem doen weten, dat jij hunne beschikking Van heden aan M. F. Hellingman vergunning is verleend tot tot uitbreiding van zijn koek- en banket bakkerij gevestigd in hef perceel Groote Houtstraat no. 173 kad. sectie D, no. 8077. B, en W, van Haarlem, doen weten, dat bij hunne beschikking van heden aan L. A, Duijn vergunning is verleend tot uit breiding Van zijne kleerenwasscherij en drogerij, gevestigd in het perceel aan de AmsferdattiSche Vaart no. 20 en 20 rood, kad. sectie E no, 1455, door bijbouw ach ter de bestaande inrichting het bij- en verplaatsen v. kracht- en andere werktui gen, benevens het plaatsen van een stoom ketel met een verwarmings-oppervlak van 25 M2 en 8 atmosferen overdruk, ter ver hanging van-de bestaande stoomketel. Kipp, v. Oorschotstraat 12, armband Politiebureau, Smedestraat, armband en boe ten J. C. Traksel, Generaal Bothastr. 67 bal C. Vos, Parkstraat 12, broche H. Vink, Oranjestraat 177, ceintuur H. Huis in 't Veldt, Luitensteeg 31, ceintuur C. Kriek, Rozetlprieelstr. la zwart, étui met vinger hoed enz. T. de Leeuw, Lange Heerenvest 82, parapluie-foudraal Steenken, Tugela- straat 15, gele hond Fauna Kuyt, Teyler- plein 27, zwarte hond, Fauna N. F. Knape, de' Clercqstraat 79, bruine hond J. Selie, Schoterweg 17, jongenshorloge Mertens, Rosenhaghestr. 25, zw. bruine hond Haarlem; Mevr. de Veer, Kleverlaan 103, Cockner Spaniel Haarlem Kootman, Delftstraat 29, geelwitte hond HaarlemPolitiebureau, Schoten, herder HaarlemMej. Groene- veld Grebberstraat 28, kettinkje Haarlem Puther, Baljuwslaan 3, zwart poesje Fauna .A. Westerman, Lange Heerenvest 40,'dames halsketting, Tesmager, Kleverlaan 54, zw. witte poes Haarlem Bartholomeus, Klooster straat 85, grijs poesje Haarlem B. v. d. Pol, Ravensteeg 6, medaillon Mej. Top, Teyler- hofjestraat 1, portemonnaie m.i. M. C. C. *Kuyl, Ten Katestraat 7, hondenbelasting penning A. v. Galen, Oudeweg 6a, grijze ■>etG. Schaapman, Jacob Cheelstraat 26, icinderportemonnaie m.i. C. v. Eijk, Ridder straat 12, petJ. Hendriks, NagtZaam- straat 50, rijwielbel. merk G. P. Swaans- wijk, 2e Vooruitgangstr. 14, idem Politie bureau Smedestraat, scharnieren J. v. Breukelen, Botermarkt 7, sierspeldJ. Kaandorp, 2e Zuidpolderstr. 47, ring met 'leutelsW. Handgraaf, Pastoorstr, 17, Santpoort, gymnastiekschoenen S. Toustra 'orddensstraat 76 zw. vogel (parkiet) J. J Mederkoorn, Koningsteynstr. 5, vulpenhou der L. v. Meulen, Kamphuysstraat 5, vulpenhouder J. v. Efuis, Oranjestraat 135, Voerzak. Een gebrand zilver broche-medaillcn met heerenportret bij de Algem. Begraaf- plaats. Terug Haitsma, Muüerstraat 60. Terug te bekomen bij; L. Boelen, Konin ginneweg 95, ceintuur en haarstrik; J, Hak- tenhaar, Slwartstraat 20, doosje met gum. mi; De Bruyn, A. L. Dyserinckstraat 76, gr. witte poes Kennel „Fauna"; Malefeif, Brouwersvaart 94, grijze poes, idem; H, Wubbels, Viersterrenstraat 16, lorgnet; H Reinalda, Graafschapstraat 62, baby-nnits Wisbrun Liffmann, Anegang, 2 parapluies G. v, d. Does, de GeneStetstraat 6, dames- portemonnaie m. i.; W. Ditmar, Vooruit gangstraat 112, portefeuille m. i.; F. H. Don- kerlo, L, Heerenvest 104b, kinderportemon- nale; V. Kregten, Sanlpöorlerstraat 8, ro zenkrans in étui; W. de Graaf, Esschilder- I straat 46, rijwielbel.merk; J. H. Keizer 'Kiosk, einde Dreef, idem; J. Marchant, Vooruitgangstraat 17, kinderzakdoek met geld. Terug te bekomen bij; J. J- v. Pelt, Gast huissingel 8zw., armband; F. Krul, Eendracht- Straat 26, bril in étui; G. Lomé, Damiate- straat 38, broche; C, Christlaans, Rolland- straat 88, rijwielbel.merk; C. J. Roelofs, Be- gijnesteeg 1, idem; J. Roos, Westergracht 17zw., ceintuur; J. Klumper, Dubbelebuurt 76b rood, doberman pincher, Fauna; J, Kos ter, Linschotenstraat 72rd., insigne meisjes- vc-reeniging; de Bruin, Jan Steenstraat 36, grijze poe,s Fauna; H. V, Hoóff, Graaf Van Wiedstraat 18, konijntje; Fisching, Grebber straat 30, fruitmand; Politiebureau, Smede straat, heerenrijwiel; H, v. Esse, lordensstr. 75, wollen reticule; A. L. 'Scheffer, Campef- zijslraat 11, regenjas; J. A. Kroonsberg, Ro- molenstraat 60b rd„ rentekaaft; A. Dernison, Pres. Steynstraat 23, rijwielpomp; J, Pieke, Graaf v, Wiedstraat 21, dasspeld; R. Mulder, Leidschevaart 94, steigertouw; C, Broekman, Oranjestraat 169, actetasch. J. Schweitzer, Zomerkade 145, armbanden; Mitiebureau, Smedestraat, armband J, A. Tjaden, Santpoorterstr. 43, beursje Politiebureau, Smedestraat, tennisballen in een netje J. Reedeker, Nieuwe Kruisstr. 18, ceintuur van een japon Heins, L. Margare- thastr. 36, jonge haan ;Steenkist Kamperstr. 24, bastaard herder Fauna C. v. Merken- steyh, Houtmarkt 15b. fd., medaillon met foto's A. v. d. Hoef, M. v. Heemskerkstr, 33, muts L. Sweerts, v. Eedenstraat 3, badmuts T. Smit, Harmenjansstr. 50, por temonnaie m.i,J. Hendriks, Nagtzaamstr. 50, hondenpenning P. Jansen, Assendelver- str. 20, tabakspijp M. Hoenderdos, V/, Geldeloozepad 2, rijwielbel. merk Vink, de Clercqstr. 114, idem C. E. Coccoris, Kruis straat 28, idem Politiebureau, Smedestraat, sleutel (Lips) J. Pronk, Vrouwenhekstr, 76, sjaal S. v. Kordelaar, Westergracht 35 zw., zweep. In het voorloopig bestuur van hef pen sioenfonds voor tooneellisten heeft o.m. zitting Jhr. A. W. G, van Riemsdijk, na mens het Nederlandsch Tooneelverbond. Voor het examen Fransch M, O. akte A. slaagde te Utrecht de heer G. Q. J. Timmer, alhier. Voor het examen Engelsch L, O. slaagde te Utrecht de heer H, Boon, alhier. De stucadoorsstaking in het Slachthuis kwartier is geëindigd. De betrokken gezellen zijn met den aan nemer van het bouwwerk, de firma Oost- dijk, overeengekomen, dat genoemde firma het weekloon betaalt, door den heer Scheers niet uitbetaald over de week van 20 tot 25 Juli. Voorts wordt aan de betrokken gezellen vergoeding uitbetaald over die dagen, waarop niet gewerkt is geworden, als ge volg van deze strubbeling. Proces-verbaal is Opgemaakt tegen een autobus-ondernemer op de standplaats Ken- nemerplein, die in zijn wagen 4 passagiers meer vervoerde, dan op den wagen stond Vermeld, als zijnde het toegelaten maximum Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat geplaatst was voor den ingang der Mariastichting. Eveneens werd een rijwiel ontvreemd dat ill een poort naast een perceel aan den Wagenweg wa's geplaatst. De politie heeft gistermiddag een paard, dat voor een wagen was gespannen, laten uitspannen, daar het zoo woest was, dat het gevaar voor het publiek opleverde. Maandag 3 Augustus j.l. vergaderde de Spaamwouderstraatvereeniging in café Roo- denburg, alhier. Alhoewel de oproep ter vergadering een zeer belangrijk punt bevatte was de op komst zeer gering. Slechts 6 leden, 1 dona teur en het bestuur waren aanwezig. Na nog een half uurtje te hebben gewacht, opende de voorzitter met eenige hartelijke woorden deze vergadering. Het voorlezen der notulen en ingekomen stukken nam niet veel tijd in beslag en wa ren ook spoedig naar het archief verhuisd, Daarna volgden mededeelingen omtrent bestrating enz., waarna het hoofddoel der agenda ter tafel kwam, n.l. het bezoek vail H. M. de Koningin aan Haarlem. Na vele besprekingen in den kleinen kring nam de welsprekendheid nog toe door haar in tiem, gezellig en töch zakelijk karakter werd tot slot een voorstel van een der leden aangenomen, dat o.m. het volgende behelsde. Mocht bij een der te maken rijtoeren van H.M. de Koningin ook door de Spaarnwou- derstraat worden gereden, dan zal deze lange straat niet worden versierd, daar de kosten daarvoor voor de kas der vereeniging te hoog zijn. Schuld maken wil men ver mijden. Alle bewners zullen verzocht worden de vlag uit te steken en alle winkeliers zul len verzocht worden hunne etalages zoo lijn mogelijk te verzorgen. OPHAALDIENSTEN. Naast de mededeelingen Welke wij gis teren gaven van den Ophaaldienst der Nutsspaarbank, is het wel de moeite waard eens de cijfers van de Gemeente lijke Stortings- en Ophaaldienst te ver melden. Deze dienst, welke naast den Incassodienst, voor gas-, electfidifeit- en waterleiding penningen bestaat, is sedert Januari van dit jaar in werking gesteld, Reeds dadelijk heeft deze dienst een groo- ten vlucht genomen. Op dit oogenblik loopt het ledental reeds tegen de vier-duizend, een cijfer, wat voor zichzelf spreekt. Werd door de Nutsspaarbank in het eerste half jaar van 1925 38000 opgehaald, de Ge meentelijke Stortings- en Ophaaldienst kreeg in datzelfde tijdsbestek een bedrag binnen van 250.000, De verhouding over den afgeloopen maand Juli is ongeveer dezelfde; de Nusspaarbartk 8000; de Ge meentelijke dienst 60,000. Ziehier eeni ge Cijfers, die onze redeneering van giste ren staven. Meer dan dankbaar is men, dat men van het vervelende karwei ver lost is, zelf de belastingen te moeten be talen. Zoolang men eenige uren in de rij zal moeten staan op een of ander belas tingkantoor, zoolang zullen zich deze diensten steeds uitbreiden, temeer waar allés kosteloos geschiedt. Het is niet te veel gezegd als wij beweren, dat deze ma nier van belastingbelalen in den toekomst de eenige manier zal worden. „OP EXCURSIE." Men schrijft cfis: Begunstigd door bui' tengéwoon mooi zomerweer, hield de onder linge Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een excursie naar Arnhem en cmgeving. Zag het er in de morgenuren wat triestig uit, later op den dag werd het eerlijk weer, en de reis zelf, vooral voorbij Utrecht, langs boomgaarden en landerijen gaf al volop slof tot groote levrdeenheid. Er werd genoten van de heerlijke -ver gezichten. Vooral tusschen Ede en Arnhem, is het terrein het aanschouwen dubbel waard. Arnhem zelf is voor tuinlieden een eldorado. Met kwistige hand zijn de pafken van bloemen voorzien. Het eerste bezoek gold Rozendaal van Baron van Palland. Aan den ingang werden de excursisten ontvangen door den heer Scheuder, hoofdparkopzichter, die zelf ook als gids zou optreden. Langs den grooten vijver worden de be zoekers gebracht naar den rozentuin, teras- vormig aangelegd, en waarvan men een onvergetelijk gezicht heeft over het geheele voorterrein, met op den achtergrond de Schelpengalerij, OnZe gids vertelt onze eenige bijzonder heden uit de oude historie, hoe reeds vanaf 1232 beschrijvingen bestaan, hoe de verster kingen Warén, en dat het kasteel.nog in^hst bezit is geweest van „Karei van Gelre Hij vertelt ons van onderaardfiche gangen, loopend Ver buiten de bezitting, die nu nög 2000 H. A. beslaat. Dan gaan wij dwars door de bosschen. Hier treffen wij hónderden bezoekers, allen onder geleide, Natuurlijk moeten wij even de bedriegertjes zien. Daar was het volop Vroolijkheid. t Over de kettingbrug gaan wij naar Klem- Zwitserland, waar in diepe dalen het water ontspringt voor de vulling der vijvers. En dan te wéten, dat dit water nog 42 M. boven A, P. ontspringt. Door groote bosschen, langs watervallen met feel beeldhouwwerk, komen wij weder om in het afgesloten terrein, waar wij de Schelpengalerij mogen bewonderen. Ook mochten wij een kijkje nemen in den tum- koepel. Dit is nog een geschenk van Maria Stuart. Allés houtsnijwerk uit den cuden tijd. Na nog een bezoek gebracht te hebben aan den moestuin, namen wij, na 2 uur van genieten, alscheid van onzen vriendelijken geleider, waarna de reis ging naal" het kasteel Middaehten van Graaf van Aldeft- burg Bentinck te De Steeg. Hier was de tuinbaas zelf. de heer De Bruin, onze gids. Eerst werd de moestuin bezichtigd, waar gewandeld werd onder bogen van rozen, door fraaie^ kassen en langs bloembedden. Achter uit de plaats komen wij op het ferrein om het slot. Ook hier weer volop historie. Onze gids is zeer gedienstig, en vertelt onder de ^Wandeling wat hij er van weet. Dateerend uit de 12de eeuw is het door de Spanjaarden Verwoest, tweemaal afgebrand, maar weder in den zelfden stijl opgebouwd. Hef voorterrein maakt een diepen indruk. De agratums in haar lichtblauwe kleuren wedijveren in pracht met de Begonia Plu- mosa en witte kransen, alles- tusschen lage palmhaagjes in de meest eigenaardige vor men. Aan de kanten van het terreirt ertorme plantenboorders. Aardig is het doolhof, be staande uit 1500 M. hooge heg. Ja voor heggen is hier veel liefhebberij. Behalve de velé mooie lanen is hier ook een openlucht theater, waar de zifpaatsen van gazon terrasgewljze zijn aangelegd, en de coll.ssen bestaan ook alweer uit booge heggen. Aan den. uitgang ontmoeten wi) nog den jagermeester irt zijn groene uniform. Ook hier nemen wij dankbaar afscheid van onzen vriendelijken g'ds, om langs den beroemde Middachter Allee de tram op te zoeken, die ens Haar Arnhem terugbrengt, Waar als slot nog een bezoek gebracht wordt aan „Sonsbeek". Nog een utlftja dwalen we langs waterpartijen en door de bosschen. Berg op, berg af, bewonderen de móóie waterval, brengen 'n bezoek aan den grooten karpervijver, waar groote karpers aan den oever komen om een stukje brood te krijgen wat hen door het publiek wordt toegeworpen, beklimmen den hoogen uit zichttoren, om even te genieten van het schitterende panorama om ten slotte ovef de berg „de 12 apostelen" wederom naar Arnhem terug te keeren, waar wij vermoeid maar wel voldaan den trein opzoeken, oie ons naar Haarlem terubrengt. Gevonden voorwerpen, Terug te beko men bij: M. Driessen Westerhoutstraat 12, een wandelstok; W, Boelens, Zuider Buiten- spaarne, Haarlem, een lorgnet in étui; Haten- dorp, Haemstedelaafl 4, een rijwielbelasting- merk; Davelaar, Res Novaple'n 33, een ta bakspijp; Roggeveen, Raadhuisstraat 94, een zwempak en een handdoek; Jansen, Blee- kersvaartweg 37, een rijwielpomp; P. Lui ken, Koediéfslaan 12, een zilverbon; Van der Erf, Eikenlaan 44, een huissleutel; L. van Amerongen, Iepenlaan 19, een jockeypet; C. Bestean, Bleekersvaartweg 27, een dames- taschje met inhoud; Bur.eau v, Politie, Raad huisstraat, een huissleutel; H. K. Teune, Ged. Völdersgracht 31, Haarlem, een rljwiel- belastingmerk; Veldhuizen, Drieheerénlaan een koperen asdop; V, Lindman, Zandvoort- schelaan 28, een pakje met inhoud; S. V. Tubergeti, Boekenrodestraat 4, een stropdas; J. van Bakel, Molenwerfslaan 94, een rij- wieltaschje met inhoud; H, Bank, Molen werfslaan 36, een zakje tuinboonen; Moo- ser, Glippefwég 80, een duimstok; E. V. Pel, Haemstedeplein 11, een gulden; Van Leeu wen, Eikenlaan 19, een gouden broche; Ool- ders, Raadhuisplein 34, een spoorabonne- meftt; G, S. van Bakel, Binnenweg 41, een nummerplaat van een motorrijtuig; A. Wil- kmse, Glipperweg, een zakmes; A. Baars, Eikenlaan 1, een grijze ceintuur van een regenmantel; J. de Haas, Lindenlaan 22, een slagerspak; S. Booms, Balistraat 8, een bro che; H. Bos, Binnenweg 37, een zilveren horloge; J, Schoo. Molenwerfslaan 124, een geel sm'oushondie; Van Eek, Zandvoortsche- laan 59, een pakje met inhoud; A. J, v. Rijn, Molenwerfslaan 112, een papagaai; G. La beur, Prinsenlaan 5, een parapluie; J. de Kruiff, Koninginneweg 57, Haarlem, een ro zenkrans; Kelder, Geweerstraat 41, een zw. gordel met heerenhorloge; Van der Heijden, Ipenrodestraat 19, een jonge hond; N. van Rijn, Prinsenlaan 31, een zilveren horloge; Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een rij- wielgereedsChaptasch; G. de Bruin, Voordeg 51, een zilveren damesring; E. Kieft, Glip perweg 64, een vernikkeld heerenpolsband- ll(personalia, - De heer G. v. d. Mey slaag de voor het examen Engelsch _Lager Onder- wijs, Botsing, Hedenmorgen reed de aardap pelhandelaar met zijn auto tegen een lan- taarnoaal op den Kloosterweg. Dc paal werd rfeheel vernield, terwijl de auto niet beschadigd werd. In elk geval een schade- postje-'voor de V„ die een nieuwen paal moét betalen. Het zevende leerjaar. Hedenavond reeds vergadert de raads-commissic en de hoofden van scholen op het raadhuis mei! den heer Molenaar als wethouder van On derwijs, om de regelingen te bespreken betreffende het zevende leerjaar. Waar men over het algemeen in principe voor een zevende leerjaar is, wordt het de moeilij ke vraag hoe deze belangrijke kwestie het beste is op te lossen. Ten voordeele van den leerling, maar ook finantieel. Rijwielplaatjes. De rijksambtenaren heb ben controle gehouden op de rijwielplaat jes. Een 31-tal fietsen, die niet voorzien waren van het belastingmerk werd in be slag genomen. Men kan er wel lang tus- schendoor loopen, meestal vliegt nfen toch een keer tegen de lamp. Ook waren er plaatjes bij, die vervalscht waren. Er was een plaatje van 1924, omwikkeld met zil verpapier. Begrooting. De begrooting der gemeen te, dienst 1925, is door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd. Hondenmépper. Woensdagmorgen zou er op het Tramplein weer een hondje, die geen penning om had, worden medegeno men. De eigenaar verzette zich hiertegen, maar werd plotseling door een agent van politie bij zijn kraag gepakt en ook mede genomen. De hond, die zijn strop nog nief om had, liep toen vanzelf mede. De Loting. De uitslag van de op Dins- j.L gehouden loting voor den dienst plicht Lichting 1926 is; no. 1 C. Terpstra, no. 2 J. Cosman, no. 3 B. Hoogendijk, no. 4 J. Schaap, no, 5 J. Paap, no. 6 J. H. fef Wolbeek, no. 7 A. Keur, no. 8 F. Hal- derman, no. 9 P. C. Blokker, no. 10 W. G. Koning, no. 11 A. Brauckmann, no. 12 W. Molenaar, no. 13 B. Duivenvoorden, no. 14 J. Rijndersf no. 15 G. Pasman, no. 16 J. van Camerik, no, 17 A. van der Werff, no. 18 W. Witktop, no. 19 W. van Amerongen, no. 20 Y, de Lugt, no. 21 W. Paap, no. 22 B. Helms, no. 23 H. J. C. Versteege, no. 24 F, van Orden, no. 25 P. Hulsbosch, no. 26 J. Th. Steen, no. 27 C. L, Bolwidt, no. 28 Ph. J. Gomperts, no. 29 A. Keur, no. 30 J, Jansen, no, 31 M. Castien, rto, 32 L. Draycr, no. 33 P. Zwemmer, no. 34 M. Schuiten, no. 35 W. H. Driessen, no. 36 E. Stokman, no. 37 G. Pool, no, 38 E. Koper, no. 39 P. J van Dam, no, 40 P. van Oostendorp, no, 41 S, de Vries, no. 42 B. Bosman, no, 43 J. van den Berg, no, 44 A, de Wit, no- 45 J, Koper, no, 46 J. Molenaar, no, 47 P. Loos, no. 48 M. Saaf, no. 49 J. Vissêr, no, 50 A, F. Bierenbroodspot, no, 51 C. L. Kroon, no, 52 G. C. van Leeuwen, no. 53 M. W, H. Veenis, no. 54 B. van der Mije, Zandvoortsche Voetbal Vereeniging. De jaarvergadering van de Zandvoortsche Voetbal Vereeniging in „Zomerlust" aan de Kosterstraat gehouden, was, gezien de be langstelling, die er op Zandvoort voor Z.V.V. altijd bestaat, matig bezócht. De Vergadering werd geopend door den voorzitter, de heer C, Siegers, die met een kort woord opwekte, Z. V. V. op alle wijzen flink te steunen. De notulen werden onveranderd goedge keurd, Het jaarverslag door den secretaris, den heer J. Otter uitgebracht, was zeer pessimistisch gestemd, vooral wat betrof de leden. Met eendrachtige samenwerking hoopte men een herstel te kunnen bewer ken. Daarna bracht de heer J. Verloop, als penningmeester zijn verslag uit, Het bleek, dat in het afgeloopen jaar ontvangen was 5421, welk bedrag ook was uitgegeven. Het rapport der Kas-Commissie vermeld de, dat de rekeningen accoord waren be vonden. De schuld, die Z. V. V. op haar boekje heeft, is met 1121 verminderd en bedraagt thans nog J 7.728. Daarna had de benoeming van een nieu we Kas-Commissie plaats. Daarvoor werden gekozen de heeren E. Bos, J. Water Jzn. cn J. van der Werff, Volgens voorstel van het Bestuur werd besloten de samenstelling van de elftallen door het Bestuur, (Elftal Commissie) te la ten regelen. De verkiezing van een secretaris voor den heer J. Otter, die aftredende, maar herkies baar was, werd uitgesteld tot een volgende ledenvergadering, die én Augustus a.s. ge houden zal worden. Een verzoek van den heer Segerius om uitbetaling van een bedrag van 40 werd in handen gesteld van het Bestur, aan wien het werd overgelaten deze zaak te regelen. Bij de rondvraag werd een bespreking gevoerd over de al of niet wenschelijkheid om het Bestuur uit te breiden met eenige leden. Deze besprekingen gaven aanleiding, dat er uit de vergadering een voorstel werd gedaan In dien geest. Op een volgende ver gadering zal over dit punt eveneens een beslissing genomen worden. Met een krachtig en opwekkend woord, werd daarna de vergadering door den voor zitter gesloten, EEN NIEUWE WEG NAAR DE HOOGEWOERD. In de laatste raadsvergadering heeft wethouder Klein in verband met een vraag over den toestand van den weg achter de kerkhoven geantwoord, dat de mogelijkheid bestaat, dat er mettertijd een Weg tusschen de beide kerkhoven door naar de Hooge- woerd zal wórden gelegd. .Naar de eventueele plannen omtrent de aanlegging van. dien weg hebben wij ge- informeerd maar daarbij is ens gebleken, en onze zegsman erkende dit ook, dat hierin nog slechts toekomstmuziek ruisc'nt. Retds geruimen tijd geleden is door den gemeenteraad op het uitbreidingsplan een straat tusschen de kerkhoven geprojecteerd op een breedte van 18 M. Een bouwonder nemer wilde daar wel bouwen, indien even wel de breedte van de straat op 14 M. be paald werd. De raad besloot hiertoe. Thans is er evenwel een nieuwe bouwer, die evenwel nog geen plannen ingediend heeft, doch wel bereid is, onder bepaalde voorwaarden de eventueele bebouwing ter hand te nemen. Een andere kwestie is nog, dat het land tusschen de beide kerkhoven geen eigendom der gemeente is. Het behoort toe aan dokter Louwerse en het is nog niet bekend of deze bereid is, dien grond te verkoopen. Waar de aankoop van grond het begin moet vormen, is het begrijpelijk, dat de verwezenlijking der plannen nog in verre toekomst liggen, Vox Humana. De gemengde 'zangver- eeniging hield Dinsdag 4 Augustus een le denvergadering in Hotel Restaurant „Zo merlust van den heer Böhm en opperde het plan een wandeltocht te maken op Zondag 16 Augustus. Vertrokken zal worden des morgens om 9 uur bij den heer Böhm, vanwaar door de duinen van den heer H. Kremer naar zee zal worden gewandeld en dan langs het strand naar lJmuiden. Met de autobus gaat men terug. Hierin kunnen wij zien, dat de vereeniging zijn leden aangenaam tracht bezig te houden, Postdaivenvereeniging „De Zwaluw". Deze vereeniging hield Zondag j.l. een wed. vlucht vanaf Mons (Belgic), afstand 220 K.M. De invrijheidsstelling geschiedde te 10 uur v.m. De eerste duif bereikte haar hok te 2 uur 7 min. 2 sec, eigenaar J, Reeuwijk. Vervolgens kwamen aan 2 idem, 3. P Seijse- ner; 4. Gebr. Zwaneveld; 5. J. van Etten; 6. J. Reeuwijk; 7. idem; 8. Gebr. Zwaneveld; 9 Idem; 10, S. VCarmerdam,' 11. P. Seijsener; 12. J. van Etten; 13, 14 en 15, dezelfde. De laatste duif kwam aan te 3 uur 18 min. 40 sec. Zondag a.s. kampioensbekervlucht, tevens eindvlucht voor jonge duiven, vanaf Chimay. Afstand 254 K.M. Voor dezen wedstrijd is door een onzer sportvrienden een schitteren de eereprijs beschikbaar gesteld, bestaande uit luxe kunstvoorwerp. De loslating der dui ven zal plaats hebben om 7 uur v.m. Zondag wordt mede de eerste africhtings- vlucht gehouden voor jonge en oude duiven, vanaf Warmond, afstand 10 K.M. Te 9 uur worden de vliegers in vrijheid gesteld. Lief hebbers van de duivensport, die geen lid van deze vereeniging zijn, en toch gaarne hun duiven af willen richten, kunnen de volgende stations meevliegen, onder dezelfde condi ties als de leden, n.l. Warmond, Rotterdam en Roozendaal. Alle inlichtingen worden verstrekt door den ten secretaris Th. v. d. Reep, Julianastfaat, alhier. De Postduivenvereeniging „Vooruit hield ook een wedvlucht van af Mons. Invrijheids stelling te 10 uur, Voor deze vlucht waren 15 prijzen beschikbaar gesteld. De navolgende personen behaalden deze prijzen: No. 1, 5, 7, 8 en 13 C. Janssen; no. 2, 10, 15 en 15 W. Willemse; no. 3 en 9 H. Kofsuize; no. 4 en 6 F. Berkhout; no. 11 B. de Rooy en no. 12 P. van der Aar. De eerste duif werd gecon stateerd om 2 uur 2 min. 16 sec; de laatste 3 uur 10 mm, 27 sec. A.s. Zondag begint de gemengde vlucht voor jonge en oude duiven, als eerste station wordt vanaf Voorschoten gevlogen. Vermist door H. Kraaij, Hoofdstraat 43, N.l. 25, 83024, Blauw Kras, N. 1 25, 65469 Blauw Band, Ster 3 A. 25 181.66 Blauw Kras wit- pen. De melkprijs. Met ingang van Maandag is de prijs der melk alhier met 1 cent per liter verhoogd. R.-K. Postmannen. Gisteravond hield de afd. Hillegom en Omstreken van den R.-K. Bond van P, T. en T.-personeel haar jaar vergadering in Flora. De voorzitter, de heer J. Heemskerk, opent met den chr. groet en een woord van welkom, waarna spr. in het kort de gebeurtenissen der laatste 6 jaar memoreert. Met tevredenheid meent spr. te kunnen terugzien op wat gedaan is. De ver schillende verslechteringen der laatste 2 ja ren zijn niet door onze schuld gekomen. Dat ze verbetering eischen, is volkomen waar, doch dit kail niet zonder strijd en om goed te kunnen strijden, is eenheid in de organi satie rtoodig. Hieruit volgt de zekere plicht, dat we oflze besturen blijven êteunen.. De secretaris leest nu de notulen, die on veranderd worden vastgesteld. Vervolgens werd een nieuw lid geinstalleerd. Het jaar verslag van den secretaris werd met een pit tig dankwoord bekroond. De boeken van den penningmeester wezen o.m, op het volgende: ontvangsten 464.40; uitgaven 426.71'i; batig saldo 37.68)4. Tot verificateurs wer den" benoemd de heeren Beijersbergen en Broxterman. Bij de mededeelingen werd naar aanleiding van het daartoe ingekomen schrij ven der afd. Baarn besloten aan een door zware ziekten in armoede verkeerend ambte naarsgezin onderling steun te verleenen en een inteekenlijst onder het personeel te la ten circuleeren. De voorzitter memoreerde verder 'het zilveren ambtsjubllé van den heer C. Floris te Heemstede, in eenige kern achtige woorden. De heer F. C. van Lierop Jnz. werd als secretaris herkozen, terwijl in de vacature de Wit te Bennebroek gekozen werd de heer Floris te Heemstede. Het be stuursvoorstel, om 25 cent per kwartaal en pér lid verplicht te stellen te storten voor het Vaandelfonds, werd uitvoerig besproken; op de eerstvolgende vergadering zal hier over worden gestemd. Hierna rondvraag en sluiting. Personalia. Voor het examen Fransch L. O. slaagde te Utrecht mej. F. L. L. Faase, alhier, Overreden. Gistermiddag reed de heer K. uit Hillegom met zijn auto over de Noórdkade te Waddinxveen, toen het 6- jarig zoontje van den heer H. onder den auto geraakte en met gebroken arm, been en ribben liggen bleef. De» geneesheer ge lastte onmiddellijke overbrenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, daar het ventje in levensgevaarlijken toestand ver keert. Programma concert „Euphonia". Con cert te geven door de Harmonie-Ver. „Euphonia" van Overveen, op Vrijdag 7 Aug., aanvang 8 uur n.m„ directeur den heer J. W. Lefèber, in het Bloemendaalsche Bosch, uitgaande van de Vereeniging „Bloe- mendaalsch Bloei". 1. La Celtique, Concerl- marsch, E. Mullot; 2. Mignonnette' Ouver ture, J. Bauman; 3. a. Graxiosee (Schotfisch) Jos. Bauwens; b. Couronne d'Hawai (Quick Step), Paul Gilson; 4. La belle villageoisc, Valse, M. J. FI. Kessels; 5. Vers lTdéal, C. Tieberghien; 6. Le Retour, Marsch, H. Reuland; 7. La Sonelle flturie, Ouverture, Marius Millot; 8. Miliana, Valse de Concert, V. J. Benoodt; 9. L'Aurore, Fantasie, Jac. Parès; 10. Le Chef de Corps, Marsch, Bury. Personalia. Voor het examen Hoog- Duitsch M. O. A., is te 's-Gravenhage ge slaagd de heer J. Nijdam, wonende te Hoofd, dorp. Tof onderwijze aan de Christelijke school te Nieuw-Vennep is benoemd de heer T. van der Weij te Vijfhuizen. De heer T. van Wijk alhier slaagde te Amsterdam met diploma „zeer goed" voor hét eind-examen der school voor suikerin dustrie te Amsterdam. Hengstenkeuring. De2e keuring van tot dekking bestemde hengsten, welke door de stamboekcommissie wordt gehouden, is voor deze provincie bepaald op 4 September a.s. te Hoofddorp (voor hengsten, type tuig- paard). X»" „Juliana" organiseert óp 26 en 27 Augustus a.s. volksfeesten. Zij zullen worden gehou den op het gemeente-terrein aan de Min. Cort van der Lindenstraat. Wedvlucht. - Bij de gehouden wedvlucht voor de Postduivenvereeniging „De Post duif" was de uitslag; van af Soignies (Bel gië) le, 3e, 6e 10e prijs F. de Leeuw; 2e, 8e, 9e pr. J. G, Tienstra; 4e, lie pr. W. J. Cornellssen; 5e, 7e pr. C. Bakker; 12e pr, W. J. Cornelissen. Voor de 3 laatst gehouden vluchten Lier, Vilvoorde en Soignies waren 5 prijzen be schikbaar gesteld voor degene, welke het hoogst aantal punten over deze 3 vluchten behaalden. De winners hiervan zijn: le pr. F. de Leeuw met *31 punten, zilveren lau werkrans; 2e pr. J. P. Tienstra met 28 pun ten zilveren med.; 3e pr. C. Bakker met 25 punten zilveren suikerlepel; 4e pr. W. J. Cornelissen met 24 punten bronzen med.; 5e prijs ,M. Griffioen met 9 punten bronzen med. Bij de gehouden wedvlucht van de Post duivenvereeniging „de Luchtpost" was de uitslag: vanaf Soignies (België): 1, 5 A. Maas; 2, 14 H. v. d. Doel; 3 R. v. Walsum; 4, 11 Chr. Westmaas; 6 K. Visser; 7 G. Vis been; 8, 9 R. Kwaak; 10, 12, 13, 15, 16 Joh. Tjalma; 17, 19 Jac. Wilderom; 18 J. de Heij en Co.; 20 W. Spierings. In vrijheid gesteld te 8 ure. Aankomst le duif 12 u. 10 sec.; 20e duif 1 u. 19 min. 53 sec. Gevallen. Terwijl mej. C. L. in de R.- K. school, alhier, bezig was de ramen schoon te maken, gleed de trap uit, waar ze op stond, en kwam daardoor zóó te vallen, dat ze inwendige kneuzingen opliep. Dr. Nan- ninga verleende geneeskundige hulp. Posterijen. In de plaats van den heer W. Drooger, kantoorhouder alhier, zal hoogstwaarschijnlijk komen de heer J. Schrijn, thans in gelijke betrekking te Lim- bricht. Alhoewel het nog niet officieel is. is het toch vrij zeker dat hij met ingang van 16 September benoemd zal worden. Bekeurd. P. P. werd bekeurd, die om te venten, een standplaats innam zonder dat hij daarvoor de vereischte vergunning had bekomen. De Duitsche zangers. Voor het con cert, dat Maandagavond in het gebouw der K. S. A. wordt gegeven door het Duitsch Mannenkoor uit EssenFrintrop, bestaat groote belangstelling en zij, die van de mooie kunst van dit uitnemende gezelschap zullen willen genieten, doen goed, zich tij dig van een plaatsbewijs te voorzien. Hier voor bestaat dagelijks gelegenheid aan het K. S, A.-gebouw, van 2 tot 4 uur. Amsterdam - Vaz Diaz 2000 M. dage» Iijks met tusschenpoozen Nieuws- eg Beursberichten van 8.154.30 Amsferd» tijdsein 10.15 en 4.30, Zondags met. Brussel. 265 M. dagelijks concert t® 8.35 u. (ook Zondags). Daventry 1600 M. dagelijks concert en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10.20 event, ook. 12.20. I Londen 365 M. dagelijks concert enf voordracht van 7.2011 of 12 Tijdsein als Chelmsford Zondag 3.50 en 8.50 uus concert, enz. v J H D. O. (Hilvers. DraadL Omroep) 105® M. dagelijks 5.30—7.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voora behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zonda; te 12 en 7.30. Zondags geen DinerI concert. J Parijs Eiffelforei 2650 M. dagehjlq concert te 6.35. Parijs Radio Parijs 5.750 dagelijks Concert en Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Brussel 8.35 Lichte muziek, gevolgd donfc dansmuziek, Daventry - 8.20 Kamermuziek en zang, daarna jazz. H. D. O. 8.10 Avondconcert H. D, orkest en zangno's. Zie verder bovenst) opgave. (nst^ Voor het concert, waartoe de Beverwijk} sche Harmonie haar welwillende medewerk king heeft toegezegd, is het volgende proé gramma samengesteld: 1 Kyrie, Sanctus en BenedfctusNekes» Uit de Missa in Hon. Sti. Foilliani. 2 Ballet D'Hamlet A. Thomas a. La Fête du Printemps b. Pas des Chasseurs. c. Pantomine. d. Valse Mazurka. e. Freye Polka. f. Stretto Final. ~*1 3 a. Tenebrae factae sunt.. L. da ittorik b. In Stiller Nacht Brahms, 4 Die 4 ernsten Gesange (Solo W. Witte) Brahm* 5 Entr' Acte zu dem Drama Rosa- j munda Schubert 6 Auferstehung Christi Bungard Wasem 7 Vom Rhein Max. Bruch, 8 Ein Morgen, Ein Mittag, Ein Aben in Wien Fr. v. Suppé.i 9 a. Das Abendrot solo W. Witte, Schubert b. Wandererlied Schumann c. Der Nöck C. Loewe 10 Divertissement Espagnol Desormé# 11 a. Pilgerchor aus der Oper Tan- hauser ■-Wagner.; b. Frühlingslied C. M. v. Webe» c. Der frohe Wandersmann ....F. Men», delsohnBartholdy') Wedvlucht Roosendaal, jonge duiven. Afstand 95 K.M. Los 8.10 1, 48 W. Vrolijk; 2 Kortekaas; 3, 21,47 Keer4 wolf; 4, 11, 50 M. Luijken; 5, 6 38, 54 der' Bie; 7, 8, J. Hommers; 9, 26 Rietman; 10^ 25 J. Kuperus; 12, 28, 39 Hijkoop; 13, 14 29, 46 de Geus; 15, 34, 35 J. Kroon; 16, 17,, 18, 31, 32, 41 J. Hezemans; 19, 30, 37, 49, 56 P. R. J. Vergers; 20, Veen; 22, H, Stappers;; 23, 24, 53 Martens; 27. 52, 55, 57, Schrama;! 36 Smit; 40 v, d. Linden: 42 A. Vrolijk; 43( Pieke; 44, 51 Sondorp; 45 Staphorst. ly 7 Wedvlucht Lier, jonge duiven. Afstand 138 K.)H. Los 9.30. 1 Schrama; 2, 8, 10, 11, 15 Kortekaa»; 14, 44, 45 J. Hommers; 4, 26, 35, 36 StapJ horst; 5 J. Hezemans; 6, 20 Martens; 7, 24^ 27, 39, 40 H. Stappers; 9 V. d. Linden; 12r 21, 42 J. Kuperus; 13, 37, 43 de Geus; 16, 19 J. Kroon; 17 Hijkoop; 18, 30, 31, 32, dl® M. P. Luyken; 22, 23 de Bie; 25, 28 Keer* wolf; 29 'Koster; 33 Sondorp; 34 Rietman^ 38 A. Vrolijk. Eerste duif 11 u. 30 min. 40 sec. Laatst^ dluif 12 u. 19 min. 11 sec, Wedvlucht Schaerbeek. Afstand 168 K.M. Los 9.4Ö. - 1 v. d. Linden; 2, 3, 4 Staphorst; 5 Mary tens; 6, 13, 14, 15 de Geus; 7 Hommers; 8 Stappers; 9 Luijken; 10 Zomerdijk; 11. 11 Face 16 Schrama; 17 Gerritsen; 18 Heze^ mans; 19, 20 Keerwolf; 21 Pieke; 22 Ja Kroon. I Eerste duif 12 u. 41 min. 17 jsec. Laatste I duif 12 u. 59 min. 33 sec. Wedvlucht Hall. Afstand 185 K.M. Los 9.4d,^-v 1 Luijken; 2 Kroon; 3, 12, 17, 18 de Geusf 4 J. Hezemans; 5, 16 Martens; 6 Kortekaasfi 7 Face; 8 Koster; 9, 10, 15 J. Kuperus; 11( Vergas; 13, 21 Stappers; 14, 19 Rietman; 20 de Bie; 22 Sondorp. Eerst duif 12 u. 8 min. 56 sec. Laatste dutf 12 u. 21 min. 51 sec. Wedvlucht Mons. Afstand 219 K.M. Los 10 uur. 1 W. Vrolijk; 2, 12. 13 Keerwolf; 3. 18, II de Bie; 4 Rietman; 5 Smit; 6, 8, 22 Sta;> pers; 7, 9, 17 v. d. Linden; 10 Hijkoop; 1) Koster; 14 Face; 15 Schrama; 16. 24 Mar» tens; 18, 19 de Bie; 20 Hommers; 21 Vergers; 23 Kortekaas. Eerste duif 2 u. 11 min. 18 sec. Laatst® duif 2 u. 46 min. 34 sec. Secretaris: J. C. Kruijver Jr, Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel Nieuws. De leden, (uitgezonderd junioren), Jtt wenschen deel te nemen aan het reisje naar den Haag en de wedstrijden tegen G. D. A. in Loosduinen op 16 Aug. a.s. worden er op attent gemaakt, dat zij zich Zaterdag S Augustus tusschen 7.30 en 8.30 uur op moe- ten geven in gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, waar de heer van Wees zitting zal houden en de kosten ad 2.in ontvangst zal nemen. Ook degenen, die op eigen gelegenheid medegaan, gelieven zich op te geven, dit hoofdzakelijk voor goede controle. Supporters kunnen ten allen tijde de reis medemaken als ook onze donateurs(trices). De leden die aangeschreven worden voor het spelen van een wedstrijd in Loosduinen tegen G. D. A. en verhinderd zijn uit te. komen, worden beleefd doch dringend verzocht, vroegtijdig af te schrijven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7