'ANK IN EN OM HAARLEM. Twee honderd en Vijftig Gulden Dit nummer bestaat uit 20 bladzijden, waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. FINLAND. Voor de Juliaantjes. Voor Kees. 30 ct. per half ons •si Sparen bij de SPAARNÈBANK geeft vier procent rente. Spaargelden worden dagelijks gedu rende de kantooruren in ontvangst genomen. Onze Gratis - Ongelukken - Verzekering X Dr. L C. PROO T. Zaterdag 8 Augustus 1925 49ste Jaargang No. 16115 AFRICAN CIGARETTE CO. LTD. Cairo. Bureaux: NASSAULAAN 49, Haarlem - Telefoon No. 13866 (3 lijnen). - Postrekening Nummer 5970 HetLand derDuizend Meren. Leest de adv. op pag. 3 v. d. blad, aan de abonné's van de Nieuwe Haarl. Crt. Gezicht op Wyborg. i Imatra-waterval. BINNENLANDSCH NIEUWS. De komst van den heer Weiter. Inlossingen en terugbetalingen vrij van zegel. Heden keerden wij uit, aan Mejuff. de Wed. J. Veile - Koning, Achterhave, Edam, de Somma van: als onverplichte uitkeering, wegens een aan haar echt genoot overkomen ongeluk, waardoor deze 't leven verloor. Directie, Nieuwe Haarlemsche Courant. Gouden jubileum Dr. L. C. Proot. 9 .T.' Agenda 9 Augustus 17 Sept. a.s. zal de bekende en hoog geachte Dr. L. C. Proot zijn 50-jarig jubileum als medicus herdenken, te Haarlem. Agenda 10 Augustus Haarlem. Koningstraat 10 De Bibliotheken der St. Vincen- ^iusvereenigingen zijn geopend: Het Eucharistisch Triduum voor zieken te Bloemendaal. Vereeniging „Zuider-Buitenspaame"., NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT GERESERVEERD voor: Clysma Cigaretten. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week0.25 Per kwartaal 3.25 /Franco per post bij vooruitbetaling 3.58 Vraag- en aanbod-advertentiën van 14 regels 60 cents per plaatsing: elke regel meer 15 cents, bij vooruitbetaling. Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke kor ting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mede- deeling 60 cents per regel, op de le Pagina's 75 cents per regel. 'Alle abonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekermgsvoorwaarden f Qflflfl - Ljevenslan8e gedeeie ongeschiktheid coi werken dooi tegen ongéval'en verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 öUUU. verlies van beide armen beide beenen ot beide oogen Dl) een ongeva, mei f OEft dij verlies van een tianü, f IOC dij verlies van een f CO Dij een breuk van f «ft Dij verlies vaneen 1 ZdU> en voet of een oog: 1 luv. duim of wijsvinger 1 uil. been of arm: I TrU". doodelijken afloop rndere vinger. IV Zondagnamiddag 12 Juli j.l. begon de rondreis door Finland in den gereserveerden slaapwagen. Van Helsingfors naar Ke'rawa is ongeveer een uur sporen. Van deze plaats zouden we in auto's gebracht worden naar het journa- listen-vacantie-oord Syvaranta. Syvaranta is een vacantie-oord bij uitne mendheid. Gelegen in een rustige omgeving, jnet een prachtig wandelpark, een meer in 'de onmiddellijke nabijheid, waar gelegen heid is voor roei-, zeil-, zwem- en hengel sport, is Syvaranta een uitgezocht rustoord, waar de meest gedesequilibreerde mensch zijn evenwicht moet terugvinden. Na het middagmaal, aangeboden door de Vacantie-oord-stichting, brachten we een bezoek aan de schilderachtige omgeving en 's avonds vertrokken en waar we den vol genden dag de zagerij bezichtigden van de N.V. W. Gutzeit Co. en de Karhula- glasfabrieken Belangrijker als uitvoerhaven is Wyborg, waar we 15 Juli j.l. aankwamen. Wyborg is een interessant, historisch stadje (Ronde to ren, oud kloostei, oud kasteel). De Ronde toren, gebouwd door Gustaaf Wasa van Zweden, oorspionkelijk voorraad-magazijn, wordt thans gebruikt als restauratie. Muur- teekeningen en stadswapens, waaronder ook het wapen van de stad Amsterdam, spreken van een ver verleden. De toren is in den oorspronkelijken stijl gerestaureerd en om het historisch karakter nog beter te doen uitkomen, zijn de jonge dames. die er bedienen in middeleeuwsche kleederdracht gestoken. 's Anderendaags half acht vertrokken we per trein uit Wyborg en na een bezoek aan de Nijverheidsinrichtingen te Enso der N.V. Gutzeit gingen we vandaar in auto's naar Imatra. De Imatra-watervallen! In Helsingfors reeds, dadelijk na onze conde wordt 492570 Liter afgevoerd, terwijl de kracht die er door wordt opgewekt, op 117.000 H. P, wordt geschat. EUG. DE BY. Mï: w vertrokken 's avonds elf uur van Kerawa weer per trein naar de Kymmene-fabriekqn. Hier zouden we voor het eerst kennis maken met een der grootste, zoo niet de grootste industrieele instelling van Finland. De Kymmene-papierfabrieken vormen een gemeenschap op zichzelf. De papier-industrie Fn Finland gebruikt als grondstof hout. 9400 arbeiders, waarvan pl.m. 1000 vrouwen zijn In dqze fabrieken werkzaam. Het hout, voor fle fabricage benoodigd, wordt aangevoerd door de rivier de Kymmene: 10000 boom stammen per dag en meer dan twee mil- lioen jaarlijks. De fabrieken hebben een jaarlijksche productie van 60000 ton papier, voorname lijk krantenpapier. Een zeer klein gedeelte Ibiervan blijft in het land zelve, het over- groote deel wordt geëxporteerd. Naast deze papier-fabrlcage is van belang de fabricage van cellulose, benevens van ver scheidene nevenproducten als teer, terpen- 'tijn, houtgeest en houtskool. Aan de inrichting zijn verbonden een tien tal lagere scholen, door ongeveer twee dui zend leerlingen bezocht en waaraan 55 on- aankomst, hadden we al van de Imatra- watervallen hooren gewagen als van de grootste en meest bezochte bezienswaardig heid van Finland Na een rit van een goed uur over een breeden landweg, omzoomd door bouwland en woudpartijen, bereikten we het Imatra- hotel, reden nog even verder en stegen daar uit, om langs een boschpad af te dalen naar de plaats, waar we dit natuurwonder het best in oogenschouw konden nemen. Tien minuten later bevinden we ons aan de oevers der Imatra. Ik neem plaats op een reusachtig grapiet-blok om rustig te kunnen opnemen, wat de natuur hier te zien geeft: een wilde, woeste, schuimende, brui sende watermassa, die zich in razende snel heid tusschen hooge rotswanden voortbe weegt. Het is een geweldig schouwspel, waar men 't oog niet van kan afwenden, dat aldoor boeit. Het is een grandioos parade- stuk. een onvergelijkelijk meesterwerk der natuur. Na hetgeen ik gehoord had, had ik toch niet déze titanen-kracht, deze woest heid, deze bliksemsnelheid verwacht, waar mee hier de enorme ziedende, schuimende, derwijzers werkzaam zijn. Ook bestaat er een vakschool, waar de leerlingen gelegen heid hebben zich verder te ontwikkelen voor het bedrijf. Tot vóór de Finsche revolutie vond de maatschappij haar grootste afzetgebied in Rusland Ongeveer 300 Russische kranten werden op Kymmene-papier gedrukt Thans heqft de grootste export plaats naar Enge land, terwijl ook in Amerika, Azië. Afrika en zelfs Australië afnemers zijn van de Kymmene-papierfabrieken. De uitvoerhaven is Kotka, waarheen we spattende watermassa's, versneeuwend en verstuivend over elkaar heen rollen, langs elkaar heenjagen met een onstuimigheid, aangrijpend en verbijsterend, geweldig en eerbiedwekkend en toch op zich zelf van een grootsche en heerlijke harmonie, die tot bewondering en stille aandacht dwingt Een bezoek aan de Imatra-watervallen is een reis naar Finland waard. Bijzonder hoog zijn de watervallen niet, nauwelijks twintig meter bij een lengte van 325 meter, maar de watermassa, die een breedte van 115 meter heeft, is des te geweldige® ?er se- 26 Aug, met de „Grotius" naar Nederland. Bij het Departement van Koloniën is Vrij dag van het lid van den Raad van Ned - Indië, den. heer Ch. J. I. M. Weiter, tele grafisch bericht ontvangen, dat hij ingevolge de hem gegeven opdracht in verband met zijn voorgenomen benoeming tot Minister van Koloniën zich den 26sten Augustus a.s. uit Indië naar Nederland zal begeven. Volgens eqn Aneta-bericht reserveerde de heer Welter een hut aan boord van de „Grotius": m Na even vertoefd te hebben in de wacht kamer dr. Proot practiseert nog altijd werden' wij toegelaten tot dokters ruime, lichte spreekkamer op de eerste verdieping van Wilsonsplein 19, de woning, die hij sinds eenige jaren verwisseld heeft tegen het woonhuis Gedempte Oude Gracht hoek Raaks, waar nu het Bureau var. den Burger lijken Stand is gevestigd. Vele jaren heeft dr. Proot daar gewoond en de oude Haar lemmers wisten hem daar heel goed te vin den. Hij had altijd een drukke practijk. „Dokter" begreep wel wat het doel van onze komst was en openhartig en goed rond als hij is begon hij al dadelijk met ons het .interview" gemakkelijk te maken, Allereerst herstelde hij een kleine vergis sing, die in de dagbladen en ook in de circulaire van het feestcomité is gemaakt. „Het is op 17 September a,s. niet vijftig jaar geleden dat ik mij in Haarlem vestigde, maar op dien dag vier ik mijn gouden arts jubileum. In September 1878, dus rond 3 jaar na mijn artsexamen, vestigde ik mij te Haar lem". Wij zeiden het niet, maar we schrijven het hier toch neer: wat doet het er eigenlijk toe dat dr. Proot niet precies 50 jaar in Haarlem de artspractijk heeft uitgeoefend, doch slechts 47 jaar? Zijn vele vrienden hebben in zijn gouden arts-jubileum een gereeae aanleiding gevonden om hem eens duidelijk te maken hoezeer hij in de kringen van zijn ambtgenooten en in breede lagen van de Haarlemsche burgerij wordt vereerd. En rasecht-Haarlemmer als hij is, was hij zeer zeker reeds bij zijn promotie van plan zich in zijn vaderstad le vestigen, zoodat de twee jaar. die hl* na zijn arts-examen als assistent werkzaam was in het academisch. Ziekenhuis te Leiden en het half jaar, dat hij daarna in Italië doorbracht, als een voorbereiding is le beschouwen voor het levenswerk, dat hij later in Haarlem op zich zou nemen. Dr. Proot moge dan al 47 jaar in Haarlem de artspractijk hebben uitgeoefend, zijn staat van dienst voor Haarlem is veel langer: zijn geheele leven was gewijd aan de belangen van zijn vaderstad en derzelver inwoners. Immers: dr. Proot is Haarlemmer van het hoofd tot de voeten. In Haarlem werd hij naar hij ons mede deelde geboren. Zijn vader, uit Leiden af komstig, oefende hier de geneeskundige practijk uit, en was, zooals het in die dagen hqette, stedelijk heel- en verloskundige. Deze stedelijke heel- en verloskundigen alsook plattelands-heelmeesters kregen hun opleiding op de zoogenaamde klinische school. Deze soort scholen waren in vele steden ook in Haarlem gevestigd en het onderwijs werd daar gegeven in hoofdzaak door de geneesheeren der stad. Het eind diploma van die klinische school stelde den bezitter in de mogelijkheid de geneeskun dige practijk uit te oefenen met den titel van stedelijk heel- en verloskundige of platte lands-geneesheer. Bij de wet van 1865 werd echter bepaald, dat iedereen, die de geneeskundige practijk wilde, uitoefenen het arts-examen moest af leggen en dit kon slechts gebeuren na eer- universitaire opleiding. Met dezen kleinen historischen terugtred, zat dr. Prooti al keuvelend, met zijn gedach ten in den tijd, dat hij zich in Haarlem als jong medicus vestigde. Nadat hij op 10 Januari van het jaar 1878 gepromoveerd was tot doctor in de medi cijnen, vestigde 'hij zich in September te Haarlem Wij waren toen met z'n tienen doctors en artsen en 8 stedelijke heel- en verloskundi gen. Even bladerend in het boekje van den Geneeskundigen Kring, van den jare 1880 bleek daaruit, dat van de toen practisee- rende geneesheeren alleen dokter v. d Berg en Dr. Proot nog zijn overgebleven. Onlangs immers stierf de heer van Maas, de laat ste overlevende van de hierboven geme moreerde stedelijke heel- en verloskundigen in Haarlem Ja, dat was heel wat anders dan tegen woordig, nu er een tachtig geneesheeren in Haarlem zijn. Zeker, de bevolking was toen niet zoo uitgebreid, maar de aanwas is toch niet zoo omvangrijk geweest als het aan tal geneesheeren in verhouding is toege nomen, zeide de heer Proot. Er zijn verhou dingsgewijs veel meer dokters in Haarlem dan vroeger. Onder die tachtig dokters van tegenwoordig zijn echter vele specialisten, die hun cliënten ook van buiten Haarlem krijgen. Hiermede zaten wij in een onderwerp, dat ieder geneesheer buitengewoon interes seert: den vooruitgang van de geneeskun dige wetenschap. Die is in de laatste 50 jaar enorm geweest en wat 'n moeite moet het gekost hebben voor iemand met een drukke praktijk als dr. Proot zich van den vooruit gang der wetenschap op de hoogte te hou den? Want dr. Proot is een onzer knappe dokters in Haarlem. Met enthousiasme praatte hij oyer dat chapiter en in het bij zonder den vooruitgang der chirurgie heeft zijn bewóndering. Als een bewijs van den vooruitgang der weienschap kan nog gelden het feit, dat men vijftig jaar geleden vijf jaren studie noodig had om arts te wor den, terwijl een vluggerder nu toch 7, 8 jaar over doet. Ook het mortaliteitscijfer vroeger 25 per duizend is gedaald tot meer dan ónder 10. De heè^ Proot heeft Haarlem nog gekend in den tijd dat er buiten de singels niets gebouwd stond. Op dit oogenblik wonen er meer Haarlemmers buiten de singels dan er binnen. Het was wel een gemoedelijke tijd toen, en iedereen was in zijn kring meer in tel, maar vergist zich, wie meenen mocht dat de heer Proot den ouden tijd terug- wenscht. Hij verheugt zich over den voor uitgang van Haarlem en om het breedere iuiellectueele leven, dat zich in Haarlem ontwikkeld heeft door de vestiging van zoo- velen, waaronder zeer intellectueele, vreemdelingen. Van veel invloed op den cultureelen voor uitgang van Haarlem was, volgens den heer Proot, de stichting van de gemeentelijke Hoogere Burgerschool en natuurlijk van de I scholen voor Hooger en Middelbaar Onder wijs, die daarop in de latere jaren gevolgd zijn. De heer Proot behoorde tot de eerste leerlingen, die voor de le Gemeentelijke H. B, S. werden ingeschreven en had zoodoen de onlangs een eereplaats in het eere comité dat het diamanten jubileum der H. B. S. verzorgde. Door de vestiging van deze H. B. S. kwamen in Haarlem niet alleen knappe leeraren, waarvan verschillenden later een professoraat werd toevertrouwd, naar Haarlem, maar er werden' ook knappe leerlingen gevormd en vele ouders vestigden zich in Haarlem en omgeving om den goe- I sche, practische leven heeft gestaan en dat Haarlem van zijn arbeid en vlijt als burger i en als medicus veel en op velerlei wijze i heeft geprofiteerd Voor ons, Katholieken, is Dr. Proot vooral de dokter der Mariastichting. Toen de heer Proot in Haarlem kwam, bestond alleen het St. Elisabeth's Gasthuis. Daarna werd het Diaconessenhuis ge bouwd; de Deo kwam, en in 1899 werd de Mariastichting geopend Dr. Proot werd ér. met dr. Jessurun als chirurg, de geneesheer voor interne ziekten. Gedurende 24 jaar tot in 1923 heeft hij zijn beste krach ten aan de Mariastichting gegeven en hon derden patiënten hebben daar van zijn be kwaamheden geprofiteerd en van zijn zor gen genoten. Noord-Holland, lid van de Commissie van Toezicht op het Provinciaal Ziekenhuis „Meerenberg", regent van het Hofje „de Groene Tuin" en van het Roomsche Wees huis, lid der Commissie van Toezicht op de Stadsapotheek, Kerkmeester der Pa rochie van den H. Antonius, bestuurslid van het Haarl. Roode Kruis, waarvoor hij zich in de oorlogsjaren in Haarlem als president zeer verdienstelijk maakte- en daarvoor het Kruis van Verdienste verkreeg. Hij was ook een der oprichters en langen tijd bestuurslid van Weldadigheid naar Vermogen, j Moeten wij dat lijstje nog verder aan vullen? Eenige jaren was de heer Proot secretaris en later 3 jaren voorzitter van de afd. Haar lem en O. van de Nederl. Mij. tot Bevorde ring der Geneeskunst Ook had hij een werkzaam aandeel in de tot standkoming van het sanatoriupi Dekkerswald. Er blijkt voldoende uit dat de heer Proot immer met beide voeten in het dagelijk- Wij moeten zuinig zijn op onze oude Haarlemmers, vooral van het soort als dr. Proot, en daarom hebben wij ons ook zoo oprecht verheugd dat hij weer geheel gene zen is van de ernstige ziekte, die hem e enigen tijd geleden had aangetast. Dr. Proot, dat kunnen we onze Haarlemmers, die zich voor hem interesseeren en dat zijn er velen! vertellen,, geniet op dit oogenblik een uitstekende gezondheid en hij is van plan, naar hij ons mededeelde, voor zoover het van hem afhangt, nog lan gen tijd mede te gaan. Wij kunnen ook getuigen dat alles er op wijst dat dit voornemen wel zal lukken. Namens de lezers der Nieuwe Haarlem sche Courant mogen wij den Roomschen dokter en doctor in het vooruitzicht van het voor hem zoo gedenkwaardig jubileum wel reeds bij voorbaat hartelijk gelukwenschen en hem danken voor alles wat hij in het j belang van Haarlem en voor de Roomsche zaak in hel bijzonder gedurende zijn wel bestede carrière heeft gedaan. 81 it, den roep, die van het Haarlemsche onder wijs uitging. De heer Proot werd opgeleid aan de 5-jarige H. B. S. alhier in 1864, deed in 1869 eindexamen, studeerde 1 jaar Grieksch en Latijn en deed in 1870 met suc ces admissie-examen voor de Leidsche Uni versiteit De heer Proot heeft in de jaren, dat hij in Haarlem woont, altijd actief deelgeno men aan wat men noemt het openbare le ven. Aan politiek heeft hij echter nimmer gedaan, hoezeer hij wel verschillende malen, naar hij ons vertelde, is aangezocht geweest voor een raadszetel. De heer Proot voelde niets voor politieke escapades. Maar hoezeer de heer Prooi zich in de sympathie van vele Haarlemsche kringen mocht verheugen, weten de ouderen zich nog wel te herinneren. Dr. Proofs naam is in de laatste 50 jaar in Haarlem immer een der meest genoemde en meest geviei de ge weest. Deze waardeering bleek ook uit zijn benoeming in verschillende besturende col leges en vereenigingen. Zoo was hij lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs en later van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs; van af 1894 tot aan de opheffing in 1900 was'hij lid van den Geneeskundigen Raad van Stadsschouwburg Louisetté's Operette En- ensemble „.Miidi 8 uur. Den Hout Namiddagconcert H. O. V half 3 uur. 'Luxor Theater. Voorstelling 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" Bevolkings bureau half 9 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89lA uur R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond Tel 11671 -Vrbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bl.weg 309 Overveen (dr C. Bosch). K. Leeszaal en uitleenbibliothcek lansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging. Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R, K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en Feestdagen toegankelijk R. K. Kraamverzorging van de Derde Orde v. St. Franciscus. Aanvragen te richten tot mevr Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie iederen Dinsdagavond Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huis gevel De Zondags- en nachtdienst der apotheken wordt deze week waargenomen door de fa. Barometerstand 9 uur v.m.: 767. Vooruit. OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Duyn en Keur, Keizerstraat 6. Telefoon 10378 en de fa. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 20. Telefoon 10354. 1. Nieuwe .Groenmarkt 22, alléén Woens dag half S-9. 2. Hagestraat 49. Gesloten gedurende de maanden Augustus en September. Vorig bedrag 790.11 Ingekomen bij mevr. Cobelens: Tot zekere intentie van G1. Totaal 791.15'/4 Men sAirijft ons; Nog versch liggen in het geheugen de heerlijke dagen van het Eucharistisch Tri duum voor zieken te Bloemendaal en nie mand die het heeft bijgewoond, zeer zeker niet de patiënten zelf, zal de heerlijke emo ties van dit driedaagsche feest uit de her innering verloren hebben. Dat was het ini tiatief van den Zeereerw. heer pastoor Wil- lenborg, wien naast God met recht de dankbaarheid voor het welslagen van dit eerste Triduum toekomt en het lijdt geen twijfel, of alle patiënten zuilen die dank baarheid met een sprekend bewijs van er kentelijkheid willen toonen. Maar hoe kan dat gebeuren, zal menigeen vragen. Binnen weinige dagen viert pastoor Wil- lenborg zijn Zilveren Priesterfeest, op 15 Augustus a.s. En nu lijkt het ons een zeer aardig blijk van erkentelijkheid, wanneer de jubilaris, van alle patiënten, die zijn Triduum bijwoon den, een felicitatie ontvangt, waarin zij hem tevens den toestand van hun ziekte vermelden. Wij gelooven wel, dat zooiets door den jubilaris op hoogen prijs zal worden gesteld. De jubilaris is thans op retraite gegaan ter voorbereiding van zijn feest. Laten ook de patiënten van het Tri duum het hunne er toe bijdragen om dit feest voor pastoor Willenborg onvergetelijk te maken. Vorig bedrag 357.05 J. K, (voor e 1 k 1000-tal 1 er bij) 1. Van de twee oudsten uit hun spaarpot 0.50 Van Tante 1. Voor een spoedig herstel, Wijk aan "Duin 2.50 Tot intentie van de Heilige There- sia van het Kindje Jezus, voor een zieke 1 Totaal 363.05 Onder begunstiging van mooi zomerweer deden de kinderen van bovengenoemde vereeniging hun jaarlijksch uitstapje. Om half acht kwamen de kinderen op het Schoolplein in de Tibautstraat bijeen, daar werden zij door de bestuursleden opgesteld en met de Haarlemsche Harmoniekapel, on der directie van den heer C. v. d. Broek werd gemarcheerd naar het Zuider-Buiten- spaarne, waar de salonboot „Pauline" van de stoombootreederij van J. en A. v, d. Schuyt gereed lag om de kinderen in te schepen en een reisje te maken naar Leiden. Te 12 uur arriveerde het gezelschap aan den prachtig gelegen kinderspeltuin van ,„Oud-Hortus" aan den Wittesingel, waar zij gezellig werden bezig gehouden met schommels, ipplanken, draaimolens enz. Te half vier werd de terugtocht naar Haarlem weder aanvaard, waar zij te half negen aan het Zuider Buitenspaarne aan kwamen. Honderden belangstellenden en ouders wachtten hun kinderen op. Met de Haarlemsche Harmoniekapel voor op werd langs Zuider Buitenspaarne, naar de Tibautstraat gemarcheerd; daar werden zij nog eens getracteerd en werd de stoet ontbonden. Een woord van dank is wel op zijn plaats aan de heeren bestuursleden: J. van Dor sten, voorzitter, J. Backer, secretaris, A. van Aken en B. Cornet, voor het welslagen van dit jaarliikscb uitstapje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1