fwaria-Heinelvaart I V erkeersoi^e vallen. Een Ramp. week 0,25 BIL IMf §L I- Wegens feestdag van Maria Hemelvaart zal ons blad a.s. Zaterdag niet Verschijnen. H.H. Adverteerders wor- I den beleefd verzocht hier- S mede met hunne annonces I I rekening te willen houden, i zoodat advertentiën, be- I™ stemd voor ons nummer van Vrijdag vroegtijdig in Z ons bezit zijn. DE ADMINISTRATIE. B mmm 11 mam 11 wmm 11 m i Dit nummer bestaat uit Agenda 13 Augustus I J. .1. WEBER ZOON Het orgel in de Groote Kerk wordt stofvrij gemaakt door middel van elec- trische stofzuigmachines. Hierboven een mooie kiek van onzen onvervaar- den fotograaf in den nok van het orgel. Men ziet hier een der werklieden bezig met zijn lang niet ongevaarlijk werk. Telegraphisch Weerbericht Hoofdakte. De R.-K. Bond van Handels-, Kantoor, en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" afd. Haarlem. 8 bladzijden. - Eerste Blad Op den toren.geklommen. De inbraak op het Phoenix-terrein. De eigenaar der schuur gearresteerd. DE RAMP TE BORCULO. Botsing te Halfweg. Sluiting tapperijen gedurende de iotingsdagen. De heeren M. Woud, libofd-inspectèur der recherche en T. Swart, inspecteur, die toezicht houden op het/ laden van den brandkast, welke van 't politiebureau naar het kantoor van de A. P. C. vervoerd werd. Een nieuwe aanwinst van het Frans-Hals museum. Hongaarsche kinderen. ri ogramma. L Programma I m - - De abonnementsprijs bedraagt voor Bt A A ffiHB AAA 8$ flPSV Mb w ~3r Haarlem en Agentschappen: jBB 5$ K| S® f|| pa m pf 'Per kwartaal 3.25 MH H ËF* jfö jÉ||||S IP ranco per post per kwartaal bij 13 »h jgl pj rij.! (ÉpJ O /oor-ftbctaling 3.58 "SlaP s3P IÉ» Bureaus: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Woensdag 12 Augustus DAGBLAD VOOR NOORD- EN ZUID-HOLLAND 49ste Jaargang No. 16118 Postrekening No. 5970. Alle abonnes op dit blad zijn. ingevolge de verzeker mgs voor waarden f Ofsftfl levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cfl legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen ulitiU. verlies van beide armen beide beenen of beide oogen 3U. Advertentiën 35 eents pet reje» Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusscben den teks' als ingezonden mededeeling, 60 ct per regel op de 1« Pagina s 75 ct per regeL Vraag- en aaabod-adver- teptiën 14 regels 60 ct. per plaat- sing: elke regel meet "15 ct-, br vooruitbetaling. bij een ongeva: met f OCn bii verlles van een ^na, f 195 doodeliiken afloop 1 LOU. een voer of een oog 1 1*<J. dij verlies van een-FEfJ oij een breuk van ft n bij verhes van eer wu. been of arm 1 TfU'". andere vinger duirp of wijsvinger Sociëteit St. Bavo. R.-K. Handels, en Kantoorbedienden, half 9. Esperanto, 8 uur. Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur, Liefdebeurs, 8 uur. Groote Kerk. Orgelbespeling van 7.30 tot 8.30 uur. Koudenhorn. Vertrek "boot naar Marken, half 9 uur. Zandvoort. Gemeenteraad, half 8, Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8—954 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur, en V avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R. K; Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bl.weg 309, Overveen (dr C Bosch). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 2—5 en van 7—10 uur. be halve des Maandagsocbtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 7uur woens dagmiddag ruilen van kinderboeken, St. Marthavereeniging. Bloemhofstr. Zon- Het schilderij van Leendert v. d. Koogen, (gcb. te Haarlem 1611 gest. 1681) voorstellende: „De aanbidding der Herders. Behalve de buitengewone kwaliteiten van dit werk wat kleur aahgaat erv welke zich het sterkst openbaren in.de vleeschpartijen, is dit schilderij bijzonder opmerkelijk om de zuivere en bewonderenswaardige compo sitie. Als centraal punt dacht de schilder zich het lichte'appeltje in de hand van den her dersknaap, dat volgens de wett ender gul den snede op het juiste punt in hel vlak ligt. Tevens vormt het een der hoeken van den driehoek, waarin het meest „hervorvra- gende" gedeelte van het werk gelegen is De andere hoeken zijn namelijk het blanke Maria-hoofd en de bloedrijke kop van den herder, die met zijn gevoelig gebogen ge stalte het vlak beheerscht Slechts het Goddelijk Kind staat buiten dezen driehoek om op zich de aandacht te vragen en tevens mogelijke starheid te bre ken. Harmonisch is de driehoek gelegen in de beide djagonalen, die het doek snijden en waarvan de eeneen gev'ornrd wordt door de koppen der heide herders en de oude vrouw en de andere door de oogenstraal tusschen Maria en het herdersknaapje op den voor grond. In 't hijzonder valt van den achterste op de zinnelijke menscheuijkheid, de brute vol bloedigheid, het echte Vlaamsche sentinent Even staan we stil bij de groote ramp, die een groot deel van ons vaderland heeft ge troffen! Wat zijn we toch klein, wat is alle men- schenwerk, waarop wij, moderne slaven van onzen vooruitgang, zoo prat gaan, toch nietig tegenover een geringe ontspanning van de groote natuurkrachten! Wij leven op een wel door God rijk geze gend plekje grond van onzen aardbodem, maar zoo nu en dan worden wij er aan her innerd, dat wij dat alles niet hebben door onze eigen verdiensten, maar door Gods goedheid. Midden in het jachtende leven, op een oogenblik dat geen moderne mensch aan een greintje gevaar denkt, komt daar het onver wachte. In een uur tijd bestrijkt een wer velwind bijna de helft van ons vaderland en voor millioenen menschenarbeid wordt ver nietigd, duizenden menschen raken dakloos, velen worden gewond en enkelen treft de Dood, terwijl zij in den familiekring uitrus ten van de vermoeienissen van den dagï- lijkschen arbeid. Zeker, wij weten het dat de Dood onver wacht kan komen, maar meer dan anders worden wij bij dergelijke gelegenheden her innerd aan het ijle, wrakke van alle med- schelijk streven. Maar bij de hoogere gedachten, die deze ramp bij eiken rechtgeaardén christen moet opwekken, vergeten wij ook onzen plicht van naastenliefde niet, van gemeenschapszin en met deernis denken wij aan het lot van onze medemensehen in Noord-Brabant, Gelder land, Overijssel, die ook onze landgenooten zijn. Onze Iandsvorstinne ging reeds voor in het betuigen van Hare deelneming en het doet ons goed, dat onze Koningin weer voortzet die mooie traditie van medeleven met de vreugde en de smarten van Haar volk, vooral met zijn smarten. Dat is het symbool van saamhoorigheid, die al de leden der Neder- landsche familie te samen bindt. Wat zijn zij ook troostend die sobere be richten van offervaardigheid, die allerwege aan de geteisterde bevolking werd bewezen. Vanuit alle steden en gemeenten uit den om trek der ramp vloeide de hulp toe. Brand weer, geneesheeren, verpleegsters en ver plegers, de geheele bevolking was bereid te helpen en op het eerste, noodsignaal trokken vijfhonderd geniè-soldaten op hoog bevel naar de plek des onheils om te helpen. Dat toch is ook een troostende gedachte, die niet nalaat den band te versterken, die den Nederlandschen stam bindt. En als straks wij weten nog niet hoe de hulpactie zal loopen als straks een be roep wordt gedaan op aller hulp, dan twij felen we er niet aan, of ook dan zal blijken Jat het Nederlandschc volk één is in voor spoed, maar ook ih tijden dat rampen ons teisteren. v. d. Koogen. was een leerling van den Antwerpschen Jacob Jordaens.) Sterk spreekt ook het. Vlaamschp karakter uit de opvatting der Maria figuur. Zij is Heilige. Dienstmaagd en Moeder. De twee figuren op den achtergrond com- pleteeren de compositie en bieden het starre element. Belangrijk is ook de deken-partij rechts beneden. Voor een detail is dit fragment sterk doorgewerkt; en buitengewoon lekker van licht en kleur. Warme schaduwen ma ken de voorwerpen los van elkaar en schep pen ruimte en sfeer. Dit is pok het geval bij de staande herder-figuur die doar zijn don kerheid loskomt van de oude-vrouwen-kou met z'n teer en vibreerend licht. Als tegenwicht voor de deken-partij heeft üe schilder de honden-kop aangebracht, welke echter weinig de aandacht vraagt, om dat hij samenvloeit met de ruimte, waarin het beeld geplaatst is. Een opmerkelijke kleurgevoeligheid spreekt uit de compositie van hel brons van den herdersknaap tegen het roodachtig paars van het kleed der Heilige Maagd. Verder is het Goddelijk kind fijn gedacht tegen den blauwen en witten achtergrond en krijgt dif detail een bijzonder belangrijkheid, hetgeen natuurlijk de opzet is geweest. Het museum is een mooi werk rijker ge worden en het streven van de Vereeniging tot uitbreiding van kunst en oudheden van het Frans He' museum is rileszinc oriizens- 1 waardig, Barometerstand 9 uur v.m.: 767. Vooruit OPGAVE: OPTICIENS Koningstraat 10 FABRIKANTEN Haarlem, Medegedeeld door hot Ned. Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 12 Augustus. Hoogste Barometerstand 769.2 m. M. te Clermont. Laagste Barometerstand 749.9 m. M. te Stornoway. Verwachting van den avond van 12 tot den avond van 13 Augustus. Matige of zwakke zuidwestejijke wind, hall lot zwaarbewolkt, waarschijnlijk wei nig of geen regen. Iets warmer. Haarlem. 11. Aug. Geëxamineerd 7 mnl. candidaten. Ge slaagd de heeren: M. Wijnberg van Zaan dam; C. N. Verberne van Laren; J. H. de Wit van Hilversum; M. Willemse van Am sterdam: J. IJssennagger van Amsterdam. A.s. Donderdag, des avonds kwart over 8, zal in het gebouw St. Bavo een ledenver- rfaderina Gehouden worden, die. in verband met de uitvoerige agenda, zeer belangrijk zal worden. Verschillende punten komen aan de orde, o.a. de viering van het 15-jarig be slaan van de afdeeling Haarlem. Het bestuur met hun kranigen leider aan het hoofd vertrouwt, dat vele leden deze' vergadering zullen bezoeken en niemand thuis zal blijven. Er is nu weer nieuw bloed in de afdee ling gekomen, zoodat men met vol vertrou wen de toeko-mst van de afdeeling tegemoet kan zien. Het soreekt vanzelf dat het be stuur op de medewerking van de leden re kent, betgeen men kan toonen door d» le denvergaderingen trouw te bezoeken. Welke Haarlemmer kent niet den grooten toren? Natuurlijk heeft iedereen hem ge zien en althans even tegen het hooge ge bouw opgekeken. En al was het niet in Haarlem, dan stellig heeft hij hem buiten Haarlem gezien, want de groote toren, eigen dom der gemeente Haarlem, domineert overal. - Maar wat velen niet weten is, dat hij van hout is en geheel met lood bekleed. Hij verheft zich ter hoogte van 76 meters boven den nok der kerk en werd in het be gin der 16e eeuw voltooid. Het kruis alleen weegt 800 K.G. Het klokkenspel erin wordt voor een der beste uit ons* vaderland ge houden. Tot de velen, die den toicn \an alle kanten, dichtbij en van verre hadden gezien, behoorde ook ik zelf, maar dien toren beklim men? Waarvoor ook? Als je op ,,'t Kopje" eigenlijk Koninginneduin staat, is 't panorama prachtig; van achter het Brou werskolkje dito en van den Blinkert achter Kraantje Lek semper idem. Volkomen waar, maar wanneer ge uw stad wilt overzien, dan beklimt ge den toren. Het panorama van de zen toren over de naaste omstreken op de schier ontelbare dorpen en verder afgelegen steden; op de vele lusthoven en buitenplaat sen, op zee en duin, is boven alle beschrij ving schoon en trekt overal naar de zijde van het nabijgelegen Overveen de aandacht, waarheen de Brouwersvaart als een zilveren band zich door tuinen bevallig uitstrekt. Hier zien we ook, hoe recht de Amsterdamsche vaart is, maar hoe het Spaarne telkens ach ter huizen en boomgroepen schuilevinkje speelt. En nu hoe kom je er? De gelegenheid is er o.a. Zaterdagmiddag: aanmelden aan het Kostershuis. Dat is alleen al aardig, want ge ziet links en rechts antieke en antiek gemeu belde vertrekken en als dan aan 't eind van 'i smalle gangetje wordt opengedaan, kijkt ge in het koor van de oude St. Bavo. Dan wordt U de vraag gesteld: de moeilijke of makke lijke weg? Voor 't opklauteren kiest ge den eersten. De kerk door naar den noordmuur en dan verdwijnt ge door een kleine deur en ziet voor u een wenteltrap. Dat duurt niet lang, want ge koost den moeilijken weg. Die wenteltrap doet denken aan de ruïne van Brederode. Betrekkelijk gauw zijt ge boven de gewelven van den noorderbeuk, ziet diep in 't holle weg en krijgt een indruk van den massieven bouw, maar ook van de groote massa's hout daartoe benoodigd. Wie meer een toren beklom, vindt dat vreemd. Denk er om, dat de groote toren niet naast of tegen de kerk staat, maar er op. Net als een ruiter te paard zit, zoo staat de oude grijze toren op het kerkdak. Wat lijkt die Groote Markt nu diep wat is die Jansstraat een lange streep, waarop hier en daar een mier wriemelt! Goed kijken, daar komt een groepje Volendammcrs en Volendamschen aan. Rustig slenteren ze langs Riviervischmarkt, de Jansstraat in, niet wetend, dat zoo van uit de hoogte op hen wordt neergezien. Daar zijn wij op den grooten kerkzolder. Zoudt ge hier een tim mermanswerkplaats verwacht hebben? Er is aan zoo'n groot gebouw voortdurend wat te hameren. Wat een vreemd groot wiel! 't Lijkt wel zoo iets uit een Lunapark! Het beginsel van den karnmolen is er toegepast. Als ge er in gaat loopen, gaat het rond en loopt een touw op of af. Vlak bij is een geslo ten luik Daarnaast staat een open bak. Welnu, materiaal voor bouw of herstel, wordt zoo een 30 M. omhoog gehaald. Straks zult ge in de kerk bij den noorderbeuk de lui ken kunnen zien. Nu een klein trapje op. Als ge uit u zelf zoo wijs niet was, zou een bordje boven het deurtje u het rookverbod opleggen. Nu naar boven en daar gaat de wereld voor u open. Ge zijt op dan eersten omgang. Is u bang voor „ijzigheid". Dan niet aaar beneden zien. maar recht voor u uit Een hoogs balustrade, net als beneden langs de kerk- dakgoot geeft voldoende gevóe. van veilig heid. Prachtig uitzicht. Als ge de Groote Houtstraat in kijkt, zie', gc na een beetje zoeken de klok van Peek en Cloppenburg. De tram is nu een speelgoedding geworden. De groote kogels vertoonen nu pas in waren vorm en grootte, het groote massief der kerk. Voor u en onder u. overziet ge de heeie stad en merkt nu pas, hoe uit gestrekt ze is. Bijna ontelbaar is het aantal roode daken; menige straat kunt ge een eind- lang met het oog volgen. De boeken vertel len dat er nog twee omgangen zijn; onwaar is 't niet, maar precies waar ook niet. Ge zult 't wel uit uw lijf laten, daar boven de klok ken uit om te loopen. Want daar brengt u tie volgende trap. Ik beloof U, dat maakte in druk. In eens al den schijnbaren wirwar van draden, dan de bijna ontelbare klokken er daar boven uit de groote klok. Dat is de vijf een half duizend kilo's zware klok, die bi brand wordt gel'j'd. Maar 'ér d'og vergat ik. Bij een klokkenspel hoort een klokkenist en een beiaardier. Iedereen weet, dat dat de heer Hofmeester is. In 't midden van den zolder onder het klokkenspel is zijn zetel, een anderhalve me. ter boven den vloer uit. Om er le komen moet hij een laddertje opzetten. Voor zijn on geveer 2 M. breede houten bank is een rij stokken ongeveer in den vorm en precies in de rangorde van pianotoetsen. Natuurlijk vliegt hij niet elke 734 minuut met een Fok ker hierheen. Uurspel, haif-uurspel, kwar- tierspel, de paar tikjes om de 7 54 minuut gaan mechanisch op de manier van een trommel in een draaiorgel of de rol van een speeldoos. Hofmeester bespeelt zijn klavier s-Maandags en V rijdags en op de uren, die ons blad als carillonbespeling opgeeft. Hier pas bemerkt ge goed, dat alles met lood is bekleed. Plaatjes in schildvorm toonen aan wanneer herstellingen zijn aangebracht (door een jaarial) en den maker (voorletters). Vele schildjes zijn in den loop der jaren verdwe nen. né Nog een ladder voert u langs het klokken spel naar nog een hoogeren zolder, weer klei ner dan hef platform onder het klokkenspel Zijt ge moe gaat dan op het houten bankje zitten. Is u bang voor duizeligheid blijf hier dan zitten. Boven het laddertje, dat u nog hooger brengt staat 132. U is dan 132 treden in den toren gestegen Het uitzicht verschilt niet veel met dat op een verdieping lager dat zou die enkele meters ook niet kunnen Wie liefhebberij heeft nog wat hooger te gaan, klautert 'n 4 latten op in soort bloemen- hekje heel hoog in de lucht op. dan nog eer laddertje, een luikje op en ge zijt in het eldorado van wind. Ge staat in den appel, de kroon, van den toren. Het valt mee zegt men. 't Is niet zoo ijzig, zegt men. Menigeen echter kruipt op handen en knieën den ladder af en het drie meter breede platvorm op. Hier kan men binnen omloopen Boven u den voet van het kruis en daarboven het haantje. De tw ee klokken, die U passeerde heeten Piet en Hein. Het zijn de Damiaatjes, die U eiker avond van negen tot half tien hoort luiden Ze zijn in 1732 gegoten en hebben nlleer de herinnering aan 't wapenfeit uit de kruis- tochten te bewaren. In den appel staat ook de vlaggestok, die een meter of vijftien lang is. Beneden in de timmermansw»rkplaats op den kerkzolder zag ik 'n afgedankte ia twee stukken hangen. „Heipaal" zeggen de jon gens. En nu weer naar beneden. Halfslag- spel, kwartier getik en 754 minuut getingel hoorden we nu op de terugreis, de klok van vieren afgewacht en bij de bron van den geluidstroom de eerste klankdruppe! opge vangen. Dan gaat dreigend de haiper van de Groote Roeland even omhoog, vier forsche slagen volgen, nog een minuut lang het na- brommen en dan naar beneden. Brandgevaar? Eerst is er de bliksem-af- leider, in den toren mag niemand met vuur en.... de brandleiding heeft zijn pijpen en slangen tot in den appel. Gaarne zou ik nog wat van de klokken vertellen en van den to renbouw, maar wie veel ineens wil vertel len, wordt vervelend. Vlag er dus mee. Nu gaat 't veel gauwer en cc- ge 't weet staal ge weer in de kerkdakgoot en dan de wen teltrap in den kerktoren tegenover Brink mann af. Mooi geweest, interessant, maa' toch blij weer den vasten grond onder df voeten te hebben. dags en Woensdags van 810 uur, n.m, gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk R. K. Kraamverzorging van de Derde Orde v. St. Franciscus. Aanvragen te riéhten tot mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie iederen Dinsdagavond. Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post. Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aanhet zwart schild met wit kruis aan den huis gevel. t Naar wij vernemen is op last van de justitie door de Haarlemsche recherche aan gehouden A. S., de eigenaar van de schuur in den Waarderpolder, waar de inbrekers de brandkast van de American Petroleum Company hadden verborgen. De aanhouding geschiedde onder verden king van medeplichtigheid aan den dief stal. De directeur van het hotel Groot-Badhuis te Zandvoort, de heer Gunter, hield gister avond tijdens het diner onder de gasten van zijn hotel, een inzameling voor de slachtof fers van de stormramp in Oost-Nederland, in totaal werd 152.90 geofferd. Te Halfweg botste een vrachtauto, be- hoorende aan de firma v. D. te Hoofddorp, bij het uitrijden van de Haarlemmermeer- straat,' tegen een juist aankomende tram aan. De auto werd nog al beschadigd, terwijl ver der het ongeval nog goed afliep. Dc Burgemeester van Haarlem, brengt in gevolge artikel 154 der Atgemeene Politie verordening voor deze gemeente ter open bare kennis, dat óp 20 en 21 Augustus a.s, op welke dagen in deze gemeente de loting voor den dienstplicht zal worden gehouden, in het gebouw ,.De Doelen", aan de Gast huisstraat no. 32, van des voormiddags 8 uur tot des namiddags 454 uur, gesloten moeten zijn de voor het publiek toeganke lijke lokaliteiten, waarvoor eene vergunning "krachtens de Drankwet is verleend met uitzondering van die, voor welke cene ver gunning in verleend voor den verkoop in een logement alléén aan logeergasten en welke zijn gelegen 'aan: ade Nieuwstraat; b. de Gierstraat tusschen de Nieuwstraat en het Verwulft; c. de Gedempte Oude Gracht tusschen het Verwulft en de Zuiderstraat; d. de Zuiderstraat; e. de Gedempte Voldersgracht; f. de Gedempte Raamgracht tusschen de Drappenierstraat en 'de Wolstraat; g. de Wolstraat; h. de Breestraat; en i. de straten en wegen liggende tusschen -de hiervoren sub b tot h omschreven stra ten en wegen. DE WERKINRICHTING AAN HET DONKERE SPAARNE. Gisterenmorgen werd de werkinrichting voor zwakzinnigen aan het Donkere Spaarne geopend. Onder'leiding van den heer S. de Boer wordt voorloopig een zestal leerlingen onderwezen in het matten vlechten, borstels en vatenkwasten maken en nog eenige nut tige werkzaamheden. De lesuren zijn van *s morgens 10 tot 12 en van s middags 2 tot 4 uur. Plannen bestaan om het aantal leer lingen uit te breiden, doch slechts dan wan neer de bestaanbaarheid van de nieuwe school zal zijn gebleken. Ook voor meisjes zal dan een dergelijke inrichting worden ge opend. Het gebouw aan het Donkere Spaarne be vat ruime lokaliteiten, waar een behoorlijk aantal leerlingen kan worden geplaatst Alles is zoo practisch mogelijk ingericht, terwijl het geheel een heldere indruk maakt. Boven zijn de magazijnen gevestigd. De vervaardigde werkstukken, zooais matten, borstels, pantoffels, etc., worden voor billijke prijzen aan particulieren en winkeliers verkocht. Aan de Pleegouders wordt bekend ge maakt, dat de Hongaarsche kindertrein zal aankomen, op Vrijdag 11 September, en zal vertrekken op Maandag 14 September. Opgaven van vertrekkende kinderen moe ten zoo spoedig mogelijk worden gedaan aan het secretariaat Jansweg 38, Haarlem. Tele foon 12716. Groote bagage moet minstens 14 dagen vóór het vertrek, franco worden verzonden aan het Centraal Bureau van het R.-K. Huis. vesting Comité, 's-Hertogenhpsch, Zuid-Wil lemsvaart. Kleine, gemakkelijk te dragen bagage kan met den kindertrein worden medegenomen. Muziekuitvoering in den Hout. op Don derdag, 13 Augustus, te acht uur, onder leiding van Nico Gerharz. Gemengd Pro gramma. (Elck wat wils): I. Alte Kameraden „Marschè'Z C. Feike; 2. Ouverture „Orpheus in der Unterwelt", J. Offenbach; 3. Estudianina „Spanischar Walzer", E. Waldtenffel; 4. G-ande F: ntai- sie de l'opera „Le Trouvèr", G. Vërdi. II. 5. Ouverture „Zampa", F. Herold; 6. Suite de l'opera „Faust", Fh. Gounod; 7. Fantai- sie de l'opera „Carmen", G. Bizet. der Orgelbespeling in de groote of St. Bavo- kerk, te Haarlem, op Donderdag 13 Augus tus 1925, 'sravonds van 754854 uur, door den Heer R. G. Crevecoeur. 1. Preludium en Fuga (Bd. II No. 2, g. gr. I t.), J. S. Bach; 2. Eerste Sonate. Felix Bo- rowski, Allegro ma non troppo; Andante; Allegro con fuoco; 3. a. Question, b. Answer, W. Wolstenbolmc; 4. Paulus, Stimmungsbil- der No. 1 en, 4, Otto Malling; a. Saulus ra- set wider, die .Tünger des Herrn; b. Paulus verkündiget das Evangelium und leidet Verfolgung.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1