EUGD gfilEUWS Hoofdpijn Mijnhard! Radio-Omroep. 75 ct WEES SLIM GEBRUIK OLIM Schiermonnikoog in rep en roer. De kleinste naaimachine ter weréld. Een zonderling jongmensch. De Blaricumsche molen naar Amerika. KERK EN SCHOOL. Pater L. Dehon f Pater A. van Kleef S. J. f UIT DEN OMTREK. KUNST EN KENNIS. Tentoonstelling te Dordrecht. LUCHTVERKEER. De vlucht ParijsConstan- ■inopelMoskouP arijs. Reclame voor Bloembollencultuur op plaatselijke poststempels. VIJFHUIZEN. BENNEBROEK. HAARLEMMERMEER. Koninginnefeest te Nieuw-Vennep. Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. BEVERWIJK. HEEMSKERK HAARLEMMERLIEDE SPAARNWOUDE. EN HALFWEG BENNEBROEK. HILLEGOM. WIJKEROOG. VELSEROORD SCHOTEN. HEEMSTEDE BLOEMENDAAL. VRAGENBUS. RADIO LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoestellen vanaf f 1.85 per week. RADIO-RUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. S. KAMMINGA afwezig t. 1 September. A. G. W^TWAVËREN Afwezig. KONINGINNEDAG! Laat Uwe vlaggen stoomen door Haverschmidt Klaje. R.K. DIENSTBODE HULP IN DE HUISHOUDING NET R.K. MEISJE - Eerlijk, net Meisje R.K. DIENSTBODE DIENSTBODE Een „grap" van een padvinder. Men schrijft uit Schiermonnikoog d.d. 10 /Augustus: De leider van een padvindergroep, kam- peerende in de duinen bij den vuurtoren, ontving plotseling 's-middags een felegram dat meldde, dat Z. K. H. Prins Hendrik cp het eiland zou landen. Onmiddellijk .vatten de torenwachters post, om uit te 'kijken of het jacht spoedig in zicht zou t zijn. In allerijl werd de driekleur vanaf 1 den toren der Ned. Herv. Kerk geheschen. De leider der padvinders, vergezeld van f de leidster van een bekend dameskamp, be- j gaven zich infusschen naar den dijk, waar ze de burgemeester, in ambtsgewaad, om hangen van z'n ambtsketen, ontmoetten. De grootste hotelhouder ter plaatse had, ofschoon z'n hotel geheel bezet was, reeds een mooie kamer disponibel gesteld. Het geheele dorp was uitgeloopen, de dijk zag zwart van de jollende menschen, ondanks een zware stortbui. Alles stond in spannende afwachting. Tientallen nieuwsgierigen stelden hun kijkers in de richting Oostmahorn. Eindelijk ontwaarde men een stipje. Van mond tot mpnd ging als een loo pend vuurje „de Prins is in aantocht". De vreugde steeg ten top. Langzaam aan werd het stipje grooter, steeds meer en meer kon men onderschei den; de' vrachtrijder reed in galop met den, voor de gelegenheid zorgvuldig ge- stoffeerden boerenwagen, het water in. De wagen naderde het bootje. „The toppic of the day" scheen aange broken. De spanning had z'n hoogtepunt bereikt, tot men tot groote teleurstelling zag, dat de boerenwagen rechts omkeert maak te, sch jnbaar zonder den Prins. De burgemeester en andere officieele personen, die zich verzameld hadden op den steiger, begrepen er niets van. Einde lijk vernam men van den vrachtrijder, dat Z. K. H. niet was aangekomen. De burgemeester reed intusschen in de voor den Prins bestemde, met vlaggetjes versierde auto, naar 't dorp terug. Daar dacht men den Prins te zien; hoe ra geroep weerklonk, de gasten van de ho tels stomden van tafel, maar wat een ont goocheling, toen de burgemeester uitstap te. De teleurstelling was groot. Wat was nu het geval? Een kampeerder had de „aardigheid" gehad om een vriend het bewuste telegram vanuit Groningen te laten zenden. De burgemeester kreeg daarvan kennis, met het gevolg, dat de 'kampeerder, naar men zegt, morgen van het idyllische eiland zal worden verwijderd. De Oranjeliefde had zich geuit; tevergeefs. Hef lijkt een sprookje, maar 't is hi storisch. De kleinste naaimachine ter wereld werd onlangs vervaardigd door de bekende fa briek Singer en Co. Dit is een waar won der op het gebied van techniek. Ofschoon dc machine in haar geheel 10 c.M. lang is, is zij toch toegerust met alle onderdeelen van een moderne naaimachine en kan men er evengoed op naaien als op iedere groote machine. Mapuf, Bewoners van dc Rechter Rottekade te Rotterdam, werden Dinsdagnacht omstreeks één uur opgeschrikt door revolverschoten. Het bleek, dat een jongen van een jaar of zestien, die in overspannen toestand ver keerde, aan het schieten was. Een agent nam hem het wapen af, waarmede hij ge lukkig neg geen schade aanrichtte of on gelukken had kunnen maken. De zonder linge schutter werd aan zijn .uders, die werden gewaarschuwd medegegeven. De revolver is in beslag genomen. Uit Blaricum wordt gemeld, dat een New- forksch advocaat, bewonderaar van de Hol- landsche molens, in onderhandeling is ge treden, om dc Blaricumsche molen aan- te koopen. Hij wil deze als curiositeit meene men naar Amerika en plaatsen op zijn land- good te Rhinebeck aan de Hudson. Een vruchtbaar Priesterleven. Naar de Msb. verneemt, is de Hoog- eerw. Pater L. Dehon, stichter en generaal- cverstc der Congregatie van de Priesters van het Id. Hart, die te Brussel ernstig ziek lag, Woensdagavond aldaar overleden. In den ouderdom van 67 jaren is Woens dag, na een langdurige ziekte, voorzien van dc H. H. Sacramenten der Stervenden te Katwijk a. d. Rijn overleden. De Zeereerw. Pater A. van Kleef S. J„ kapelaan van de St. Ignatius-parochie* te Nijmegen. te Constantinopel aangekomen, waarna de tocht onmiddellijk werd vervolgd. Nader wordt gemeld, dat na 8% uur vliegen thans Moskou is bereikt. Naar wij vernemen, zal van 22 tot en met 10 Oct, a.s. te Dordrecht een tentoonstel ling worden gehouden op het gebied van Scheepvaart, Handel en Nijverheid. Van het gevormde eere-comité heeft de burgemeester van Dordrecht het eere-voor- zitterschap aanvaard, terwijl de havenmees ter, tevens directeur van het Veerbedrijf al daar, als technisch adviseur dezer tentoon stelling zal optreden. Het secretariaat is gevestigd gebouw „Kunstmin" te Dordrecht. De beide vliegers Arrachart en Carol, die een vlucht ParijsConstantinopelMoskou —Parijs willen ondeujemen, zijn Woensdag Het hoofdbestuur van Bloembollencultuur heeft op 6 Aug. j.l. het volgende schrijven verzonden aan het hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie te 's-Gravenhage: Uit onze plaatselijke afd'eelingen, o.a. te Hillegom en te Sassenheim, vernamen wij dat door uw bestuur met de besturen dier gemeenten onderhandeld wordt over het plaatsen van mededeelingen in het rand- stempel van de poststempels der plaatse lijke postkantoren, tegen een jaarlijksche vergoeding. Dergelijke mededeelingen, waarvan de in houd blijkbaar door de gemeentebesturen zal worden vastgesteld, zouden dan bij voorbeeld vermelden dat Hillegom het cen trum der Hyacinthencultuur is, dat te Lisss de bes.tc Hyacinthen gekweekt worden, en dat te Voorhout de grootste Hyacinthenbol- len geleverd worden, Het behoeft geen bbtoog, dat een der gelijke reclame hoe goed ook bedoeld geheel averechtsch zou zijn en slechts ver warring kan stichten. Bovendien wordt naar wij vernamen door eene^gemeen- te een Engelsch randschrift verlangd, wat weliswaar rationeel is, omdat de grootste belangen van den bollenexport in Engeland en Amerika liggen, maar anderzijdsch toch zeer bedenkelijk is omdat hetzelfde stem pel ook gebruikt zal moeten worden voor de poststukken bestemd voor Nederland, Duitschland en andere niet-Engelsche lan den. Indien uw bestuur liefst als waardee ring voor een bedrijf, dat in zoo ruime mate gebruik maakt van post, telegraaf en tele foon als het bloembollenbedrijf aanlei ding vond om dc poststempels van één al- gemeene bijvoeging te voorzien waarin de aandacht op de Nederlandschc bloembollen gevestigd werd, zou daartegen zeker geen bezwaar kunnen worden gemaakt. De poging om de verschillende gemeen tebesturen tot het maken van reclame voor hunne gemeente als onderdeel der bloem bollenstreek te bewegen, schijnt ons al zeer weinig gelukkig. De reclame-randschriften der verschillende gemeenten zullen met el kaar in strijd zijn, en een zeer onjuisten in druk van den werkelijken toestand geven, vooral, daar men het geen enkel gemeente bestuur ten kwade kan duiden als het van de aangeboden gelegenheid geen gebruik maakt. Wij veroorloven ons derhalve uw hoofd bestuur dringend in overweging te geven af Ie zien van het voornemen om de verschil lende gemeentebesturen in de bloembollen streek in dc gelegenheid te stellen om re clame-randschriften op de plaatselijke post stempels te doen plaatsen, Die onbewaakte overwegen. Dinsdag middag gebeurde alhier bij den onbewaakten overweg in den Spicringweg b.ijna een groot ongeluk. De groentehandelaar H. Z„ van Nieuw Vennep reed met paard en wagen over den overweg, toen juist een trein uit de richting Haarlem naderde. Alhoewel de trein belde en de machinist nog eenige stooten op de fluit gaf, merkte Z. deze toch niet op, zoodat hij gewoon door reed. Gelukkig dat de machinist het gevaar bemerkte en de remmen met alle macht liet werken, zoodat de trein juist bijtijds tot stilstand kwam. Daaraan is het dan ook te danken, dat Z. cr heelhuids is afge komen. Diegenen1 die het zagen, dachten niet anders of er zouden groote ongcluk- k engebeuren. Tegen Z., die heel erg ge schrokken was, werd door dc Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt, Het Festival. Gistermiddag te ongeveer 4 uur werden de feestelijkheden door „Kunst na Arbeid" met een rpuziekmarsch door het dorp ingezet. Begunstigd door prachtig weer trok de stoet vanuit de Schoollaan dóór de Bennebroeker- laan naar het feestterrein, alwaar de leden der feestvierende vereeniging in de muziek tent plaats namen. De voorzitter van het eere-comité, de beer W. Prins, lid van den Raad, trad naar vo ren en heette de aanwezigen welkom en sprak den hartelijken wensch uit, dat de da mes en heeren bezoekers van dit terrein en hare attracties zich zullen amuseeren. Verder zeide spr„ laten we allen medewerken tot het weislagen van dit feest, opdat het voor „Kunst na Arbeid", die met hare vreugdevol le fanfares zoo dikwijls in onze gemeente en in andere plaatsen een prettige stemming heeft gebracht, steunen, zoodat zij dit nog vele jaren kunnen doen en opende hiermede dit ewste festival in deze gemeente. Hierna volgden eenige muzieknummers door het fanfare-korps. Om ongeveer 7 uur hoorde men de slaande trom ter begeleiding van de gymnastiekver- cenigingen, die in een flink marschtempo het terrein opkwamen. De verschillende vrije en ordeoefeningen werden met groote belang stelling gevolgd en de staafoefeningen door de dames mochten veel bijval oogsten. Deze medewerkende vereenigingen waren O, B. K, en A. D, L. M. van Bennebroek en „Kracht door Oefening" van Hillegom, waarbij een woord Van lof toekomt aan dames en heeren gymnasten. Het groote terrein was van het begin af reeds goed bezet, en de stroom be zoekers hield tot laat in den avond aan, Tot slot van dezen eersten avond, werd een schitterend vuurwerk afgestoken dat aan de bezoekers een aangenaam half uurtje heeft verschaft. Naar wij vernemen is voor de te Ni"üw- Vennep alhier ter viering van den verjaar dag van H. M. de Koningin op Donderdag 3 September a.s. te houden feestelijkheden het volgend programma samengesteld: Voorm. 9 uur, officieele opening in café- Nijssen. 9.3010.30 optocht der schoolkinderen, 10.3012,30 kinderspelen op het feest terrein. Pauze van 12,302 uur. Nam. 23, hardloopen met hindernissen, jongens tot 16 jaar en stoelendans, meisjes tot 16 jaar. 3—4, ringrijden op motorfietsen. 45, behendigheidswedstrijd op de fiets voor dames, iÜ. voor heeren. 46, ringrijden met tweewielige rijtuigen voor dames en heeren. 45, wedloop 3 K.M, 56, hardloopen met hindernissen. En bij voldoende deelname van 78 uur optocht van versierde auto's. 810, muziekuitvoering. Gevonden en verloren voorwerpen. Ter secretarie van deze gemeente is aan gifte gedaan dat is gevonden: een sleutel; een schoorsteenbus; een bandenlichter; een bankbiljet; een kinderportemonnaie; een belastingplaatje; komen aanloopen een her dershond; en verloren: een ijzeren wielband; een vulpen; een zakétui (naaigarnituur); een smeerdop van een. SchützDers; een griize dig door bedaart spoedig door het gebruik \i i 1 i i 1 t ui», Busje 60 ct. tasch met inhoud; een portefeuille; een damestaschje met inhoud; een gummi-jas; een vest; weggeloopen een bruine hond. Geslaagd. De heer Jac. Öf Bakker te Nieuw-Vennep alhier heeft te 's-Graven hage met goed gevolg afgelegd het examen voor de akte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in het schilderen aan scholen voor lager- en die voor Middelbaar Nijverheidsonderwijs. Personalia. Voor het examen Engelsch L. O. slaagde te Utrecht de heer J. P. Oranje, alhier. Harddraverij. De Harddraverij Ver. „Bé- verwijk en Omstreken" hield een ledenver gadering in café v. d. Lem, ter bespreking van de Harddraverij, die op 10 September a.s. zal worden gehouden. De heer Braun opende de vergadering en drukte zijn spijt uit over de geringe opkomst. Voorts deelde spr. mede, dat er weer eenige heeren zich zullen moeten belasten met het inzamelen van gelden, daar alleen de contributie-opbrengst der leden niet vol doende is. Hiermede zal zich dc commissie belasten die dit ook verleden jaar heeft ge daan. Liet bestuur stelt voor den hoofdpdijs 50 hooger te maken dan verleden jaar en te stellen op 300; een tweede prijs van 150; een derde van 75 en indien er meer dan 12 paarden zijn een 4de prijs van 25. Het bestuurslid, de heer Langendijk wil de persoonlijk nog een 5de prijs van 10 beschikbaar stellen. Met het oog op den be schikbaren tijd meende de voorzitter hier tegen bezwaar te moeten maken, al juichte hij het idee toe. De heer Langendijk stelt 10 beschikbaar, waarmede het bestuur dan naar goeddunken kan handelen. Het bestuursvoor stel wordt in dien zin aangenomen, dat de 4de prijs wordt gesteld op 40. De wedstrijd zal bestaan uit een handicap wedstrijd over een afstand van ten hoogste 340 meter. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken wa ren afgehandeld, werd de vergadering geslo ten. Geen plaatje. J. P. S. werd aangehou den en geverbaliseerd, daar zijn rijwiel niet was voorzien van een rijwielbelastingplaatje. Lotelingen. Woensdag was hier de lo ting. Zonder dat er bepaald ongeregeldhe den voorvielen waren de jongelui nogal ru moerig, wat vooral Wijkeroog ondervond. In Wijkeroog zou door een loteling een meisje mishandeld zijn. Op verzoek van de moeder werd de vermeende dader door de politie te Beverwijk aangehouden en naar Wijkeroog overgebracht. De aangehoudene ontkende echter en bij confrontatie met het mishandelde meisje wist deze niet met zekerheid tc zeggen of de aan gehoudene de dader was, waarop hij in vrij heid werd gesteld. Hel Staatsblad vermeldt de statuten van dc R. K. Coöp. Boerenleenbank te Heems kerk. VERLOTING TEN BATE VAN „ST. JACOBUS". A.an het R. K. Harmoniecorps ,,St, Jaco bus" is door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een loterij ten bate voor den aankoop van instrumenten (saxophone). Het corps heeft een verloting georganiseerd, welke tot doel heeft eenige instrumenten te koopen die van prijs zeer duur zijn en onmisbaar in een Harmonie, omdat tusschen clarinetten en koper een gaping is, die juist door deze instrumenten aangevuld moeten worden. Daarom doet „St. Jacobus" een beroep op ieders beurs om de loterij zoo goed mogelijk te doen slagen en dat kan, want het aantal loten is 1000 stuks tegen den geringen prijs van 0.25 per lot. En wie heeft niet wat over voor onze Har monie, die het toch zeker wel verdient? Daarom heeft het bestuur besloten eenige concerten te geven waar dan de loten te koop worden aangeboden. De prijzen zullen bestaan uit luxe en huis houdelijke artikelen. Tijd en plaats der ver loting zullen nader worden bekend ge maakt. Het eerste concert, dal onder leiding van den nieuwen directeur, den heer J. W. Le- feber, gegeven zal worden, is hedenavond op het erf van den heer de Koning aan den Oudeweg te 7 uur. Het programma is als volgt: 1. Lentezang, marsch, M. J. H, Hes- 'sels. 2 Mignonette, ouverture, J. Bau- man, 3. Miliana, Valse de Concert, V. J. Benoodt. 4. La Pagode F. Boisson. Pauze. 5. Marche des Gravroschis, Gabr. Allier. 6. La petite Duchesse, F. Ric- cius, 7. Voix Roimaines, M. J, H. Hes sels. 8 Rucphenscbc Feestmarsc'h, J. R. v. d. Glas, De feesten. De door de Volksjaarfeest- vereeniging „Wilhelmina" te geven feesten zullen gehouden worden op 25 Augustus e.k. Concours. De inuziekvereeniging „Eensgezindheid" alhier, heeft in beginsel besloten tot het houden van een concours in 1926, bij voorkeur op Hemelsvaartsdag en 2en Pinksterdag. Een commissie is be noemd, die eerst een onderzoek zal instel len, omtrent de kosten van zoo'n concours, daarna zal definitief een besluit worden ge nomen. Herijk van maten en gewichten. Be langhebbenden worden er op gewezen, dat dit jaar voor een herijk van maten en ge wichten zitting zal worden gehouden in het St. Jozefgebouw aan de Schoolstraat al hier, op Woensdag 26 Augustus a.s. van 10 tot 12 uur v.m. uitsluitend voor de suiker fabriek „Holland en van 1 tot 4 uur n.ra. voor de herijkplichtigen te Haarlemmerliede, Zuid-Schalkwijk, Spaarnwoude en Houtrak- polder en op Donderdag 27 Augustus a.s. van 10 tot 12 uur v.m. en van 1 tot 3 uur n.m. voor de herijkplichtigen te Halfweg. TRAMONTSPORING. Gisterenavond om ongeveer acht uur ont spoorde nabij de „Geleerde Man" te Ben nebroek de stoomtram naar Leiden. De loco motief geraakte geheel uit de rails en kwam dwars over den weg te staan. Eveneens ontspoorden enkele wagens, welke echter spoedig door een locomotief uit Hillegom in dc rails werden getrokken, waarna de reis kon worden voortgezet. De ontspoorde locomotief werd aan den kant van den weg gezet, zoodat het verkeer weinig hinder on dervond, Duivensport. -Zondag hield dc "Postdui- venvereeniging „Da Zwal'iwe" /•aar cu«d- vlucht voor jonge duiven vanaf Chimay (Belgie) afstand 254 K.M. De duiven wer den te 7 uur in vrijheid gesteld met matigen zuidenwind. De eerste duif bereikte haar hok te 10-39-3, eigenaar M. Koek, die te vens de schitterende eereprijs verdiende Vervolgens kwamen aan: 2 Gebr. Zwane- veld; 3 P. Seijsener; 4 S. Warmerdam; 5 J. van Etten; 6 Grbr. Zwancvdld; 7 J. Reeu- J. van Etten; 6 Gebr. Zwaneveld; 7 J. Reeu- 10 de zelfde; 11 H. Duwell; 12 Gebr. Zwa neveld; 13 P. Seijsener; 14 J. Zandvliet; ,15 J, Reeuwijk. De laatste duif kwam aan te 10-59-49. Deze kampioensbekerwedvlucht verliep zeer snel. De prijzen zullen volgens punt- systeem worden uitgereikt. De uitslag hier van zal zoo spoedig mogelijk worden be kendgemaakt, Woensdag wordt gevlogen vanaf Rotterdam, afsand 40 K.M.; de los lating geschiedt vroeg in den morgen. Zon dag a.s. wordt gevlogen vanaf Roozendaal, afstand 80 K.M. Vermoedelijk worden de duiven te 8 uur in vrijheid gesteld. Vermist door H. Duwel, Meerdorpstraat Donkerkrasduif N. I. 25. 83000. Zondag hield de Postduivenhouders- vereeniging „Vocruil" een wedvlucht vanaf Voorschoten voor oude en jonge duiven. Deze vlucht had een vlug verloop. De eer ste duif werd getoond te 9. 20, de vijftiende te 9 uur 32 min, 11 sec.; ze werden losge laten te negen uur. Zondag a. s. wordt een wedvlucht gehou- o'en vanaf Roozendaal, afstand 90 K.M. Aan dezen wedstrijd zijn weder 15 prijzen ver bonden. Vermoedelijk worden de vogels te 9 uur in vrijheid gesteld. Priesterwijding. Zondag a. s. hoopt onze plaatsgenoot, de Weleerw. Heer J. van der Linden, in het St. Joveph-Missie- buis te Helden-Pannerden de H. Priester wijding te ontvangen. Gaarne wekken wij de Hillegomsche Katholieken op. in deze dagen van .voorbereiding den a. s. Priester in hun gebeden ie gedenken. Sint Jeroen. Gisteravond vergaderde in het bondsgebouw aan de Hoofdstraat de vereeniging „Sint Jeroen" ter bespreking van de tc houden Bedevaart naar Noord- wijk. De voorzitter, de heer M. W. Ruig- rok, opende de vergadering met gebed en een woord van welkom. Spr. vond het jam mer, dat riet een veel grooter aantal leden tegenwoordig was, doch kon evenwel met blijdschap constateeren. dat de vereeniging langzamerhand in ledental wint. Vervol gens deelde hij mede, dat dit jaar de bede vaart zal gehouden worden in den vroegen morgen van Zondag 23 Augustus, vertrek te half drie van den Houttuin, circa 3 uur van Zilk. Met de afdeeling Haarlem za! men dan gezamelijk naar Noordwijk op trekken. Hierna werd het plan bedevaart druk besproken. Enkele leden meenden, dat de pelgrimstocht te lang duurde. De voorzitter zag dit bezwaar echter niet in, doch zegde toe, dat het bestuur de wenken der leden in overweging zal nemen. Een ander plan al echter niet zoo gemakkelijk uitvoerbaar zijn. Ten slotte werd medegedeeld, dat nieu we leden zich kunnen opgeven bij de hee ren Joh. Stevens of Jac. van Leeuwen. Hierna sluiting. Nog wat te goed. In het woonwagen kamp werd P. S. aangehouden, die nog 20 boete moest voldoen. Na betaling werd hij in vrijheid gesteld. Propagandaclub. De R. K. Propagan- daclub vergadert Vrijdagavond na het Lof, in het Vcreenigingsgebouw. De agenda be vat de volgende punten: 1. Opening; 2. Ballotage nieuwe leden en installatie; 3. Lezing notulen; 4. Mededeelingen; 5. Beant woording ingekomen vragen; 6. Contributie inning; 7. Rondvraag en sluiting. DE FEESTWEEK. Het programma" voor de reclame-feest- week luidt als volgt; Dinsdag 18 Augustus beginnen de feesten met een muzikale rondgang door Wijkeroog waarvoor de bekende Beiersche kapel is geëngageerd. Deze rondgang wordt gehou den van 9 tot 12 uur. Van 3 tot 7 uur heeft een reclame-optocht plaats, waaraan ver bonden een bloemencorso en een wed strijd voor versierde rijwielen. Van 8 tot 10 uur is er concert op het feestterrein en van 1012 uur openlucht bioscoop. Woensdag van 16 uur ringrijden met paard en rijtuig; van 3 tot 4 uur ballon- wedstrijd, waarbij 1200 ballons tegelijk zullen worden opgelaten. Van 47 uur ring- rijderij met rijwielen en om 8 uur fakkelop tocht. Donderdag 20 Augustus van 2 tot 4 uur rondgang met muziek; van 4 tot 7 uur mast- klimmen; van 8 tot 10 uur concert en tot sluiting openlucht-bioscoop. Bovendien hgeft nog een wedstrijd plaats voor de mopist versierde gevels en tuinen. Mishandeling. Door J. Z. werd aan gifte gedaan van mishandeling van zijn kind door J. N. Een onderzoek wordt inge steld. DE BOUW VAN 132 ARBEIDERS WONINGEN. In de vergadering van 29 Mei j.l. werd B. 'en W. o. a. het noodige crediet verleend voor den bouw van 132 arbeiderswoningen aan en bij het Elzenplein, alhier, onder voorwaarde, dat de bouwkosten een bedrag van 2470.per .woning niet te boven zouden gaan. Bij aanbesteding is door de laagste :n- schijfster, aan welke het werk met ver trouwen kon worden opgedragen, de firma Van der Wal en Woudenberg, te Utrecht, voorde uitvoering hiervan bedongen de som van 328.640 Dc begrooting van den directeur van gemeentewerken, was, zonder renteverlies, 328.362.—. Bedoelde inschrijfster deelt nu mede, zich bij haar begrooting te hebben vergist, tot een bedrag van 6500.op grond waarvan zij heeft verzocht haar inschrij vingssom met genoemd bedrag te mogen verhoogen. Deze mededeeling heeft zij door stukken gestaafd. Hoewel de firma uiteraard geen recht heeft op dc gevraagde verhooging, meenen B. en W. dat een redelijke tegemoetkoming een vlotte en reële uitvoering van het werk zeker ten goede zal komen, waarom naar de meening van B. en W. zou kunen worden besloten toe te staan, dat de aanneemsom wordt verhoogd met de helft van de begane vergissing, of met een bedrag van 3250. B, en W- stellen daarom voor hen te machtigen het werk aan bovenbedoelde firma op te dragen voor de som van 331.890'.—; hun bovendien een crediet te verleenen voor toezicht'op de uitvoering van 4000. Gemeenteraad. Een vergadering van den Raad der gemeente Schoten wordt ge houden Maandag 17 Augustus 1925, des avonds half acht uur. Onderwerpen van behandeling zijn; 1. Be noeming van een plaatsvervangend lid der commisie van beroep, ingevolge de wacht geldverordening. 2, Voorstel van Burge meester en Wethouders, tot het verleenen van ontheffing van bepalingen der bouw verordening. 3. Idem, tot het verleenen te zijner tijd van een crediet voor het aan zijn bestemming teruggeven van het schoolge bouw op het dorp. 4. Idem, lot vaststelling opnieuw van de zesde wijziging van de Algemeene Politieverordening. 5. Idem tot afwijzing van het verzoek van de aannemers van ded Houw der 1° woniniJe" an dc bouwvereeniging St. Bavo op het dorp, om schadeloosstelling. 6. Idem, tot ingebruik neming van de hulpschool op het Preto- riaplein, aan het schoolbestuur van de pa rochie van de H. Liduina. 7. Idem, tot verlenging van den termijn van ontruiming van* onbewoonbaar-verklaarde woningen. 8. Idem, tot verkoop van een strookje bouw grond aan den Middenweg bij de Hooger- woerd. 9. Idem, betreffende den bouw van 132 arbeiderswoningen door de gemeente. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. 11. Belastingzaken. KORTEN TIJD IN DE HULPSCHOOL AAN TIMORSTRAAT. KORTE TIJD IN DE HULPSCHOOL AAN HET PRETORIAPLEIN. Terwijl alles gereed is, om de school in de Parochie van de H. Liduina reeds met 1 September a.s. te openen, kan het ge bouw daarvoor aan dc Timorstraat niet vóór 1 October a.s. betrokken worden. Vandaar dat het schoolbestuur* B. en W heeft verzocht gedurende genoemd tijds verloop de voormalige hulpschool op het Pretoriaplein benevens de benoodigdc ban ken van de gemeente te mogen gebruiken. Deze laatste zijn nog in voldoend aantal aanwezig op den zolder van school A. in de Overtonstraat. B. en W. meenen dat tegen een en ander geen bezwaren bestaan, mits het schoolbe stuur de kosten van het in orde brengen voor zijne rekening neemt. DE SCHOOL OP HET DORP. Onder wedefaanbieding van het voorstel van de heeren Visee e.j. om het schoolge bouw op het dorp weder voor zijn eigen lijke doel in gebruik te stellen, deelen B. en W. mede, dat zij bereids besloten hadden om bedoeld gebouw als noodwoningen to doen ontruimen en het daarna geleidelijk weder in te richten als school. De daaraan verbonden kost«i zijn thans nog niet bekend. Zoodra dat het geval is, zullen zij een voorstel doen om tot bovengenoemd doel het noodige crediet te verleenen. VERZOEK OM SCHADELOOSSTELLING. Bij adres verzoeken de heeren P. H. Vis ser en N. J. Aris, aannemers van den bouw der 19 arbeiderswoningen voor de bouw vereeniging „St. Bavo" op het dorp, om schadeloosstelling wegens overschrijding van de aanneemsom, ten einde in de gele genheid te zijn om hun crediteuren te vol doen. Vermits de in de toelichting aangegeven redenen van het tekort op de aanneemsom niet anders vormen dan het gewone risico voor den aannemer, kunnen B. en W. geen termen vinden op het verzoekxin te gaan. Mitsdien stellen zij voor, daarop afwijzend te beschikken. Gemeentezaken. Ter benoeming van een lid van de commissie van beroep inge volge de wachtgeldregeling (vac. J. F. H. Pruschen), hebben B. en w. de volgende voordracht opgemaakt: 1. P. M Verborst, 2. H. L. Schutte. B. en W. stellen voor, ontheffing der Bouwverordening te verleenen aan het be stuur der Woningbouwvereeniging „St. Bavo", .voor den bouw van 96 arbeiders woningen en 9 winkelhuizen aan den Ver- gierdenweg. Ingevolge den wensch van Ged. Staten bieden B, en W. een gewijzigde 6e wijziging der algemeene politieverordening ter vast stelling aan. B. en W, stellen voor, den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen Rijksstraatweg 292, 294, 296, 298, 320, 324', 328, 344, 354, 355, 379 en Midden weg 212 met 6 maanden te verlengen. B. en W. stellen voor, aan M. Henne- man te verkoopen voor 8 per M2 6 c.A. grond aan den Middenweg. B'. en W. stellen voor, in hun handen om prae-advies te stellen een verzoek van J. F, v. Halem e.a., om de verkeersregeling in de Gen. Cronjéstraat niet te doen gelden voor rijwielverkeer en dat met onbespan- nen voertuigen. Burgerlijke Stand van 3 tot en met 9 Augustus. Geboren: d. van H. D. Warmer- van den Burg. d. van H. Slobbe-Everts. d. van J. M. Gloerich-Bekman. z, van P. C. Goedhart-Schenk. d. van P. B. Mooij-Wennips. d. van E. L. Roggeveen- Peijzel. Ondertrouwd: J. van Eerden en H. M. Koster. P. Kuiper en J. Koonings. H. W. Giljou en L. A. Lode, Getrouwd: J. Verheijden met Th, M. v. d. Visser. C. J. van Tongeren met M. E. Jacobs. J. J. M. Boesmans met A. Ter- smitten. J. de Vries met A. M. Aarts. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. J. Berdenis v. Berlekom en L. J. B. V. Evers. W. Wiegant en H. Dombrouski. Jhr. W. Quarles v. Ufford en Jkvr. P. A. Teding van Berkhout. Getrouwd: J. Verheijden roet Th. m. v. d. Putten. Geboren: z. van E. W. Martin-Brouwer. d. van H. Verzijlbergen-Gonka Overleden: M. Heemskerk, wed. v. B. Roozen, 73 jaar. Personalia. Voor het examen Engelsch L. O. slaagde te.Utrecht mej. J. Schansse- ma, alhier. Diefstal vap fruit, Bij de politie werd aangifte gedaan dat uit den tuin van enkele villabewoners op Hartenlust peren en prui men zijn ontvreemd. Alhoewel vermoed wordt dat het jongenswerk is, zal door de politie een streng onderzoek worden inge steld. Vr.: Wal is de kortste weg van Hillegom naar Dordrecht? Hoeveel K.M. is het? Antw.: Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegst- geest, Leiden, Voorschoten, Veur, Voorburg, Hoornbrug, Delft, Overschië, Rotterdam, Ka- tendrecht, Weevershoek, Rijsoord Zwijn- drecht, Dordrecht. Afstand 69.3 I^.M. Vr.: Wat is het aantal K.M. van IJmuiden naar Haarlem, Groenendaal, Vogelenzang, Zandvoort over Zeeweg, naar. Bloemendaal, Jan Gijzenvaart, Dricjjuisdorp, Santpoort, Bloemendaal, Overveen, Kraantjelek, Aer- denhout, Vogelenzang, Heemstede, Haarlem, IJmuiden? Antw.: Ongeveer 80 K.M. Vr.: 1. Wat is de kortste weg van Bever wijk naar Utrecht? Hoe lang duurt de tocht? 2. Hoeveel K.M. van Utrecht naar Rotter dam? Antw.: 1. Beverwijk, Velsen, Santpoort, Schoten, Haarlem, Halfweg, Amsterdam, Dui- vendrecht, Abcoude, Baambrugge, Loener- sloot, Loenen, Nieuwersluis Breukelen, Maarsen, Utrecht. Astand 66.3 K.M. Onge veer 5 uur rijden. 2. Utrecht, de Meern, Montfoort, Oude water, Haastrecht, Gouda, Moordrecht, Kor- tenoord, Kralingen, Rotterdam. Afst. 55 K.m. Vr.: Ik'heb een inkomen van 20 's weeks zonder meer. Nu ben ik aangeslagen voor de Rijksinkomstenbelasting, Leeningsfonds en Gemeentelijke Inkomstenbelasting, te zamen f 20.10. Volgens mijn meening is dit te veel. Nu w'l ik van u gaarne vernemen in de Vragenbus of ik niet te hoog ben aangesla gen. Mijn gezin bestaat uit man,vrouw en schoolgaande jongen van 14 jaar. Antw.: In Haarlem betaalt u over het be- laslingjaar 19241925 bij een inkomen van I 1040 een bedrag van 13 aan totale be- lasting voor Rijk, Gemeente en Verdeditfings- I bclastind 'L Amsterdam Vaz Diaz 2000 M. dage lijks met tusschenpoozen Nieuws- ea Beursberichten van 8.154.30 Amsterd, tijdsein 10.15 en 4.30. Zondags niet Brussel. 265 M. dagelijks concert té-, 8.35 u. (ook Zondags). Daventry 1600 M. dagelijks concerï en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10.20 event, ook 12.20. Londen 365 M. dagelijks concert en voordracht van 7.2011 of 12 Tijdsein als Chelmsford Zondag 3.50 en 8.50 uur concert, enz. H. D. O. (Hilvers. Draadl. Omroep) 1050 M. dagelijks 5.307.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30. Zondags geen Diner- concert. Parijs Eiffeltorer 2650 M. dagelijk» concert te 6.35. Parijs Radio Parijs 1750 M, dagelijk» Concert en Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Donderdag: Brussel 8.35 uur Lichte Muziek. Daventry 8.20 uur Kamermziek en Poëzie 9.20 uur een uurtje op de Pier te Gr, Yarmouth daarna Jazz band. U. D. O. 8.10 uur Concert en zang uit de Studio te Hilversum. Zie verder bovenst, opgave. Vr. 1. Kunnen vlekken op een bruine vilt- hoed, ontstaan door inwerking van zeewater, verwijderd worden? 2. Is de overheid, rijk of gemeente, ver plicht haar R.-K. ambtenaren op feestdagen als a.s. Zaterdag vrijaf te geven, zonder die dagen te beschouwen als vacantiedagen? Zoo ja, waar is die verplichting voorgeschreven? Antw.: 1. Wij raden u aan het eerst te probeeren met glycerine op de vlekken te brengen en met spiritus na te wasschen. Helpt dat niet, dan moet u, indien u op den hoed prijs stelt, hem in behandeling geven aan een goede chemische wasscherij. Uitgebeten vlekken vereischen een zorgvul dige behandeling. 2. Een dergelijke verplichting staat voor 't Rijk nergens omschreven Voor provincie of gemeente geldt zij slechts voor zooverre zij in betreffende reglementen is opgenomen. Vragen over loten. Antw.: Geen enkel is uitgeloot. Vr.: 40 jaar geleden kocht mijn vader een stukje grond van mijn buurman met recht van overweg over den naastgelegen grond, welke ook van mijn buurman is. Nu wil buur man dien overweg verleggen. Het is voor mij niet schadelijk, maar toch wil ik hem liever laten liggen zoo hij nu is; maar buurman wil daar 'n huishouwen en anders kan hij niet. Mag hij nu dien overweg verleggen op de meest voordeelige manier voor hem en voor mij of kan ik hem dat beletten? Antw.: Om een juist antwoord op uw vraag te geven, dient men de bepalingen te kern» nen van de koopovereenkomst. Wij vermber den echter, dat uw buurman aan zijn ver plichtingen voldoet, wanneer hij slechts over weg verleent, onverschillig waar die over weg ligt. i Advertentiêi. KEEL-, NEUS- OORARTS, Praktijk: Drs. GOEDKOOP, LAND, v. SCHUYLENBURGH, VENEMA. Na hun thuiskomst ook Drs. v. d. BREG- GEN en E. SCHATTENKERK. Gevraagd, een nette of 2de Meisje. Flink loon. Bij Mej. A. NIJSSEN, Santpoort. Voor direct gevraagd een Gezin met 3 kinderen, waarvan de vrouw zeer zwak. Brieven onder No, 9814 Bur. van dit blad. Gevraagd tegen 1 Sept. a.s. een voor dag en nacht, in klein gezin, te Hillegom. Huiselijk verkeer. Niet bo ven 20 jaar. Brieven onder No. 9809 Bureau wan dit blad. (geen Duitsche) gevraagd voor direct of '1 September, goed kunn. werken cn v.g.g.v. Hoog loon. Wasch vrij. VERSPRONCKWEG 105. Gevraagd tegen 15 Sept. of later een flinke in klein gezin, van goede get. vóorz: Brieven Pension „Ruimzicht", 's-Gra- veland bij Hilversum. Gefraa^d een nette Hoog loon. Voor dag of dag en nacht. Adres: J. F. BLIJBOOM-VOSSE, Zui- ■'erhoofdstraat 119, Krommenie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3