KENNEMERLAND GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT. HILLEGOM. GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK. De gemeente stelt f 500.beschikbaar voor leniging der nooden van de ramp te Borkulo. Een steuncomité zal worden opgericht. De muziek tent en de muziekuitvoeringen. Discussie over het politiekorps. De brand in de Passage; de kwestie der schadevergoeding. Benoemging van een omroeper. Het centraal 7de leerjaar aan school D. Bespreking over woningbouw. In principe wordt tot woningbouw besloten. HAARLEMMERMEER. BENNEBROEK. SCHOTEN. HAARLEMMERLIEDE. HEEMSTEDE. De verordening, regelende het georganiseerd overleg wederom aange houden. Géén directe hulp aan Borculo. De raad verwerpt het voor stel van den heer Visser om 500 gulden te schenken aan de geteisterde be volking. De commissie voor de bedrijven tóch uitgebreid. WIJK AAN ZEE EN DUIN. DRIEHUIS. WIJK AAN ZEE EN DUIN. VELSEROORD IJMUIDEN. VELSEN OVERVEEN. BLOEMENDAAL. I Donderdagavond vergaderde de raad der gemeente Zandvoort onder voorzitterschap van den burgemeester den heer Beeckman. Afwezig de heer Padt en mevrouw Wee llink. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. De ramp in Borculo. De voorzitter memoreert de ramp die het Oosten des Lands heeft getroffen en stelt namens B. en W. voor, een bedrag van f 500 namens de gemeente voor de leniging der eerste nóoden beschikbaar te stellen. De heer ZWAAN stelde reeds voor een comité tot steunverleening te benoemen en een bedrag van f 100 uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. De VOORZITTER dankt den heer Zwaan ivoor zijn initiatief. Het voorstel van B. en W. iwordt aangenomen. Verder deelt de Voorzitter mede, dat hij /het comité van den Passagebrand zal verzoe ken zich permanent te verklaren tot steun- Icomité ook voor deze aangelegenheid. Ingekomen stukken. Enkele raadsbesluiten zijn door Ged. Sta ten goedgekeurd. Het bestuur van het comité tot stichting van een openlucht-theater te Zandvoort, Verzoekt de gemeente deel te nemen in het te stichten garantiefonds of te wel bouwfonds. De heer BRAMSON zegt, dat het raad zaam is, dit verzoek naar B. en W.te renvoy- eeren, dan kunnen B. en W. inlichtingen inwinnen. De VOORZITTER antwoordt, dat het eigenlijk de bedoeling is een bedrag van f 500 voor dit doel op de begrooting van 1926 te stellen, indien het theater tot stand komt. Het verzoek wordt in handen gesteld van 'B. en W. De heer L. ten Broeke, bouwondernemer, verzoekt den raad om voor de door hem te bouwen 16 arbeiderswoningen bij den Mi nister een 2e hypotheek aan te vragen ad if 600 per woning, onder garantie der ge meente. Het verzoek wordt in handen van de com missie van financiën gesteld. De heer Bramson heeft verzocht onderhan delingen aan te knoopen met het bestuur van de Zandvoortsche Muziekkapel om gedu rende vier dagen in Augustus een volkscon cert te geven. De heer BRAMSON 'licht znn verzoek toe. Hij acht de concerten in het belang der badplaats en der badgasten. Nu is het eigen lijk reeds mosterd na den maaltijd, zegt spr. Maar hij behoudt zich dan het recht voor, bij de volgende begrooting in te dienen om een bedrag voor muziekuit voeringen uit te trekken. Spr. vraagt ook of de muziektent nog aanwezig is. Wethouder SLEGERS antwoordt, dat sommige deelen van het platvorm voor an dere doeleinden gebruikt zijn. Dit spijt den heer BRAMSON. De VOORZITTER zegt, dat in Zand voort feitelijk de plaats voor het opstellen van een muziektent en het geven van uit voeringen ontbreekt. De heer BRAMSON merkt op, dat men het verkeer dan zeer goed langs andere ba nen zop kunnen leiden, wanneer muziekuit voeringen gegeven zouden worden. Hij acht het wel noodig, dat voor een vol gend seizoen hieromtrent maatregelen zul len worden genomen. Na nog eenige bespreking wordt de dis cussie besloten. De heer BRAMSON stelt de volgende ivragen t „T 1. Is het juist, dat de Algemeene Ned. Politiebond te Harderwijk aan den Voorzit ter van het georganiseerd overleg een ver gadering heeft aangevraagd 2. Is het juist, dat genoemde voorzitter dit verzoek heeft afgewezen onder het mo tief dat geen gelegenheid voor. de vergade ring was 3. Is het den voorzitter bekend, dat arti kel 9 <fer instructie niets te maken heeft met het verzoek van het politiepersoneel. 4. Achten B. en W. het niet ongemoti veerd om een door een organisatie aange vraagde vergadering af- te wijzen Is het niet in het belang van de gemeente het instituut georganiseerd overleg te erken nen en de volle medewerking daarvoor te verleenen De VOORZITTER beantwoordt de eer ste vraag bevestigend Op de tweede vraag kan spr. geen definitief antwoord geven. Wat de derde vraag betreft meent spr. dat.deze buiten de zaak valt. De laatste vraag beantwoordt spr. beves tigend. Nog eenige besprekingen worden over de- Ze kwestie gevoerd. De heer BRAMSON vraagt of het den voorzitter bekend is dat er een slechte geest onder het politiekorps heerscht en dat de Commissaris van Politie zich in vele_ zaken beroept op de commissie die de bezuiniging voor het politiekorps onderzocht De VOORZITTER antwoordt, dat in elk corps ontevredenen zullen worden aan getroffen. Dat sommigen leden va« het politieper soneel onnoodig aanmerking maken vindt spr. niet te pas komen. Wat de vergadering met'het G.O. betreft deze acht spr. beter na het seizoen dan on der het seizoen. Sommige Raadsleden zijn het hiermede \niet eens. Over deze kwestie wordt gediscussieerd. De heer GEERS had het beter gevonden, dat toen de vergadering werd aangevraagd, niet geantwoord werd, dat er geen tijd was, I maar men had beter kunnen berichten wel- ke stelling te dien opzichte voorstond, nl. 1 eerst het opmaken van registers van gemaak- S te overuren, van Zondagen, om dit dan na het seizoen te behandelen. Spr. dringt er ook op aan eens een ernstig /onderzoek in te stellen naar de redenen van /ontevredenheid bij sommige leden van het S politiekorps. Dat 'zal volgens spr. zeer goed i zijn. Besloten wordt na besprekingen dat een 'beslissing in de zaak zal worden genomen na aflobp van het seizoen in September. De gemeente-rekening. B. en W. bieden aan de gemeente-re- kening over 1924 en de jaarrekeningen der bedrijven. De heer V. D. PLAS spreekt zijn tevre denheid uit over het overschot van ongeveer f 200.000 bij de bedrijven. Spr. hoopt dat het realiteit is en geen fictief bedrag. De brand in de Passage. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op het verzoek van F. A. Muller e.a. om eene schadevergoeding voor de hande lingen van de brandweer tijdens den brand van de Passage. De heer ZWAAN vraagt enkele inlich tingen welke door den voorzitter worden be antwoord. De heer GUNTERS zegt dat het omtrek ken der gevels op onoordeelkundige wijze ge schied is, waardoor sommige personen on noodig zijn benadeeld. De^VOORZITTER zegt niet te kunnen beslissen Of de slooping onoordeelkundig geschiedde. De heer V. D. WERF stelt voor dit agenda punt op een volgende vergadering te behan delen en voor dien datum een verklaring te vragen vanfden gemeente-architect omtrent zijn meening. De heer ZWAAN vraagt of er geen mid denweg is waardoor de zaak kan worden af gehandeld. Men verlangt zeer naar de af wikkeling ervan. -■# Een der leden interrumpeert „Naar de centen." Weth. MOOLENAAR stelt evenals de heer v. d. Werf voor het agendapunt aan te houden en de commissie van publieke wer ken een uitvoerig onderzoek te doen instellen. De heer GEERS steunt het voorstel Mo lenaar. Het voorstel Molenaar wordt met algemeene stemmen aangenomen. rs „Plan Noord." Aan deTorde is een voorstel tot verhuur van grond op „Plan Noord." Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Een ander terrein zal voor de aanvragers worden aangewezen. Drankwet. Enkele ontheffingen worden verleend van de bepaling der verordening ex art. 35, 2e lid der Drankwet. De heer GUNTERS vraagt eenige in lichtingen, die de voorzitter verstrekt. Het Badhuis. B. en W. stellen voor het Badhuis in te brengen bij het Gas- en Waterleidingbedrijf. Aldus wordt besloten; De douchebaden. B. en W. stellen voor een wijziging te brengen in de verordening, regelende de voorwaarden, waarop douchebaden worden verstrekt. Deze wijziging betreft de uren van openstelling van het badhuis. De wijziging wordt vastgesteld. De omroeper. Voor de vacante betrekking van gemeente omroeper hebben zich 4 sollicitanten aan gemeld. B. en W. bevelen in alphabetische volgorde ter benoeming aan P. Koning Lz., Pakveldstr. 22, C. Koper, Noorderstraat 16; A. Paap, Oosterparkstraat 53; en K. Zwem mer, Verlengde Koningstraat 85. C. Koper heeft zich later teruggetrokken als sollicitant. Benoemd wordt de heer K. Zwemmer met 6 stemmen. De gehuwde onderwijzeres. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening tot regeling van d? positie der onderwijzeressen aan de O. L. Scholen bij huwelijk en van de onderwijzers en onder wijzeressen bij het bereiken van den 65- jarigen leeftijd. B.- en W. stellen o.m. voor onderwijzeressen wanneer zij huwen tot 45 jaar, te ontslaan, boven de 45 jaar echter niet. De heer BRAMSON begrijpt niet welke motieven B. en W. hebben geleid tot dit voorstel. Spr. vindt het reactionnair. De VOORZITTER antwoordt, dat men dient te voorkomen. Waar men geen last van heeft kan men nog last van krijgen. Weth. MOLENAAR licht het voorstel van B. en W. nog nader toe. De heer v. d. PLAS steunt het voorstel van B. en W. De heer VOORTHUYSEN verklaart te gen het voorstel te zullen stemmen omdat Z.i. door het voorstel van B. en W. de ge lijkheid van man en vrouw te zeer wordt aangetast. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Landstormcommissie Kenne- merland. B. en W. stellen voor voor 1926 f 25 subsidie te verleenen aan de Gewestelijke Landstormcommissie „Kennemerland" te Haarlem. De heer BRAMSON noemt het geldweg- smijterij. De gemeente kan volgens spr. haar geld beter gebruiken dan het aan zulken onzin weg te werpen. Spr. hoopt dat het voorstel van B. en W. niet wordt aangenomen. Weth. SLEGERS vindt het niet juist dat de heer Bramson hier spreekt van onzin. De heer BRAMSON Wij strijden met het zwaard des geestes, niet met het zwaard der barbaren. Dat is scherper, interrumpeert een raads lid. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Het Gas- en Waterleiding bedrijf. B. en W. stellen den raad voor de Instruc tie van den Directeur der Bedrijven zoodanig te wijzigen, dat zijn vervanging bij ziekte, afwezigheid of ontstentenis geregeld is. De Klerk, magazijnmeester zal hem, wat den administratieven dienst betreft, vervangen. Zoo noodig wijzen B. en W. een ander aan die- den Directeur vervangt voor den tech- nischen dienst. B. en W. kunnen echter, de commissie van Bijstand voor de Bedrij ven gehoord, bepalen, dat de Klerk maga zijnmeester eveneens zal optreden als waar nemend directeur van den technischen dienst. Op voorstel van den heer GUNTERS wordt deze zaak gerenvoyeerd naar de com missie voor de bedrijven. Grond in erfpacht. B. en W. stellen voor grond in-erfpacht te geven aan Evert Bluys. Na eenige besprekingen wordt aldus be sloten. De Algemeene Politie verordening. Door Gedeputeerde Staten dezer Provincie zijn verschillende opmerkingen gemaakt op de voorgestelde algemeene Politieverordening. B. en W. stellen den Raad voor die politie verordening in te trekken en opnieuw een politie verordening vast te stellen, waar bij aan de opmerkingen van Gedeputeerde Staten is tegemoet gekomen. Een nieuw artikel wordt er bij gevoegd, waarbij het aan bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen verboden zal zijn in de wegen binnen de 1 bebouwde kom der gemeente, die geen Rijks- of Provinciale wegen zijn, in den zin van •de Motor- en Rijwielwet, welke Hoor B. en W. blijkens openbare kennisgeving van dat verkeer gesloten zijn, te berijden. Van dat verbod zijn uitgezonderd de navolgende we gen voor het doorgaan verkeer. De Zand voortsche laan, de Kostverlorenstraat, de Zeestraat, de Boulevard de Favauge, de Boulevard Barnaart en de Zeeweg. De heer GEERS merkt op omtrent artikel 114 dat het werkelijk in het belang der ge meente zou zijn indien men voorstelde niet alleen de kampèerbelasting op te heffen maar ook het kampeeren te verbieden, Spr. hoopt intusschen dat artikel 111 streng zal wor-worden uitgevoerd. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Het centraal 7e leerjaar. Dan komt in behandeling de invoering van een centraal 7e leerjaar aan school D. Dit wordt goedgevonden. Bespreking Woningbouw. Omtrent de kwestie van den woningbouw deelt de voorzitter mede, dat het de bedoeling van B. en W. is, dat de raad zich in principe kan verklaren vóór het bouwen van 16 woningen door de gemeente en woningen door de woningbouwvereniging „Eendracht maakt Macht". B. en W. zullen dan in een volgende ver gadering met de definitieve voorstellen ko pten. Na eenige bespreking wordt tot den bouw in principe besloten. Rondvraag. De heer BRAMSON dringt er óp aan de gronden der gemeente ten Noorden van het station in exploitatie te brengen. De VOORZITTER antwoordt dat de ge meente-architect en het grondbedrijf de zaak in onderzoek hebben en dat binnenkort na dere meedeelingen zullen kunnen geschieden. De heer GEÈRS zegt dat bij de begrooting f 1000 meer voor verlichting is uitgestrokken. Spr. zou daarom het entree van de badplaats beter verlicht willen zien, o.a. het tramplein. Dan zou spr. het waarschuwingsbord voor de Kerkstraat willen verlicht zien bij avond. Ook vestigt spr. de aandacht op het drukke punt Kleine Krocht, Zwaluwstraat, De heer ZWAAN zou willen dat B.enW meer controle zouden uitoefenen op uit voeringen of collectes voor liefdadige doel einden. De VOORZITTER antwoordt dat B. en W. alles zullen doen wat in déze aangelegen heid mogelijk is. De heer GUNTERS vraagt de aandacht van B. en W. voor het onderwijs op de Ulo- School C. Het leerlingenaantal wordt daar te grootdaardoor wordt het onderwijs ge schaad. Voor het nieuwe leerjaar hebben zich voor de eerste klas 37 leerlingen aangemeld. Daarom spreekt spr. den wensch uit dat B. en W. maatregelen treffen. De VOORZITTER zegt, dat de zaak in behandeling is. De heer GUNTERS dringt op spoed aan, want het nieuwe leerjaar staat voor de deur en het Ulo-onderwijs moet toch in goede banen worden geleid. De heer v. d. PLAS vindt het jammer dat vele boomen op de Zandvoortsche laan zijn doodgegaan wegens lekkage der gasbuizen. Spr. vraagt wat te doen staat. Weth. SLEGERS zegt dat de gemeente Haarlem nieuwe boomen zal geven, terwijl de gemeente Zandvoort ze zal planten. De heer v. d. PLAS vraagt bij het pomp station Bentveld een laag reservoir van 1000 M3 te bouwen, om Zandvoort in de toekomst voor watergebrek te behoeden. De VOORZITTER zegt toe, dat de zaak onder de oogen zal worden gezien D.e openbare vergadering wordt hierna ge sloten en de raad gaat in besloten zitting over tot het behandelen van eenige belasting-re clames. Fanfarekorps. Het Fanfarecorps te Hoofddorp zal na verkregen toestemming Maandagavond a.s. een wandeltocht met muziek houden door Hoofddorp en tegelijk in gesloten bussen een inzameling houden tot versterking van de kas. Het corps telt verschillende ijverige leden met voldoenden muzikalen aanleg, die iede re week minstens een vrijen avond opoffe ren om zich onder bekwame leiding van den bekenden directeur L. Thuis te oefenen, terwijl reeds dit verblijdende resultaat werd verkregen, dat dit corps enkele weken gele den op een paar muziekconcoursen een paar prachtige prijzen wist te behalen. Het bestuur en de leden hebben herhaal delijk getoond de burgerij van Hoofddorp te willen laten genieten van hun kunst en reeds een paar keer op het Marktplein een concert gegeven in de openlucht, wat veel belangstelling en waardeering getrokken heeft. Verwacht mag daarom worden dat de in gezetenen Maandag a.s. een flinke bijdrage zullen willen schenken om het bestuur in de gelegenheid te stellen meerdere instrumen ten aan te schaffen en daarom het corps tot grootere uitbreiding en hoogere ontwikke ling te brengen. Schadelijke vogels. Aan eigenaars en verbruikers van landerijen in dezen polder zijn door den burgemeester ruim 300 ver gunningen afgegeven tot het schieten van schadelijke vogels, 'waarvan veel overlast wordt ondervonden. Ongeluk. Terwijl een zoon van den Smid S. te Hoofddorp in de smederij werk zaamheden verrichtte, sprong plotseling een steen, die warm liep, met zooveel kracht uit elkaar dat de stukken door de ruiten heen werden geslingerd;S. werd door een der stuk ken aan het hoofd getroffen en zoodanig verwond dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gymnastiekwedstrijden. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van het bestuur van de Gymnastiekvereeniging „Hoofddorp" om op Maandag 31 Augustus a.s: op het gemeentelijk sportterrein te Hoofd dorp gymnastiek- en athletiekwedstrijden te organiseeren. Geslaagd. De heer J. P. Oranje te Haarlemmermeer is te Utrecht geslaagd voor de akte Engelsch L.O. Burgerlijke stand.Van 11 tot 13 Aug. Geboren Maria Theresia, d. v. N. v. d. Tol en E. J. v. Aalst Petronella Maria Theresia, d. van C. P. v. Mil en C. v. d. Poel Ga- tharina Alida, d. van P. Douwen en M. C. Veraart Egbertus Rudolphus, z. van G. v. Leeuwen en A. M. Nijssen Annige Kor- nelis, d. van A. Schippers en G. v. Lijnscho ten. Ondertrouwd Aamout Pieter Feeleus, 26 j. en Gerarda Fortunata Anna Walgraeve, 18 j. Hendrik van Leeuwen, 22 j. en Jo hanna Megchelina Renting, 22 j. Jacobus Arnoldus Teeuwen, 25 j. en Antonia Gerarda Verhaar, 21 j. Dirk Piet, 23 j. en Alberta van Veen 25 j. Jan Spaargaren 25 j en Pe tronella Rijken, 26 j. Getrouwd Cornelis Pronk, 28 j. en Arendje Bakker, 22 j. Gijsbertus van Tol 24 j. en Johanna Margaretha de Kuijper, 25 j. Overleden Maaijke Van der Beek, 62 j geh. met J. Rombout Johannes Visser, 7 j., z. v. L. Visser en C. M«J. Heijboer. HET NATIONAAL FESTIVAL VAN „KUNST NA ARBEID." Het mooie weer werkte zeldzaam mede, tot het slagen van dit grootsche festival. Den tweeden dag reeds vroeg begonnen de feestelijkheden. Om half elf had de aan bieding plaats van de eerewijn op' het feest terrein aan de directeuren en bestuursleden der deelnemende vereenigitigen, terwijl cm elf uur ongever de corpsen zich opstelden voor de repetitie van den verplichten marsch. De rondgang door de gemeente had daarna plaats met ontplooide vaandels en banieren onder leiding van de commissa rissen. Om twee uur des middags werd het festi val geopend met het spelen der volksliede ren en van den Bennebroekschen Festival- Feestmarsch door de feestvierende vereeni- ging. Reeds vroeg waren vele bezoekers aan wezig. Het festival gepaard gaande met een kermesse d'été, was eer, waar succes. Het was een verademing in de dagelijks'che sleur. Men kon weer eens op een ouder- wetsche manier kermis vieren. De zich van geen kwaad bewuste vreemdelingen, die langs het feestterrein moesten, hoorden reeds van verre de vroolijke potpourri van tonen, welke door den wind werden overgedra'gen. Men kon zweven en draaien, schommelen en dansen, en wat al niet meer. Oude landweermannen haalden hun hart nog eens op bij de schiettent. De duistere toekomst werd voor eenige dubbeltjes, zoo helder als glas voorspeld. Wat het festival betreft, dit mag buiten gewoon geslaagd heeten. Het aantal deel nemende vereenigingen bedroeg een achttal n.l. Kunst na Arbeid, Bennenbroek; de Harmonievereeniging De Heerlijkheid, Hoog- made; Wiihelmina, Abbenes; de Chr. Zang ver, Bennebroek; Het Leidsche Politic- muziekgezelschap, het Fanfarecorps Harmo nie uit Woubrugge, Onderling Genoegen, uit Rijpwetering en Oefening Baart Kunst uit Zandvoort. Nadat door de feestvierende vereeniging onder leiding van den heer Eug. H. Rap de Festival-Feestmarsch op sublieme wijze was uitgevoerd, werd om ongeveer drie uur een begin gemaakt met de afwerking van het muziekprogramma. Achtereenvolgens speelden de deelnemende vereenigingen enkele nummers en op slechts enkele kleine foutjes na werd prachtig muziek geleverd. Dat het publiek de ten gehoore gebrachte nummers waardeerde. liet het genoegzaam blijken. Na afloop werd overgegaan tot de ver loting der zes prijzen. Verder werd aan elk der deelnemende vereenigingen nog een herinneringsmedaille geschonken. De geheele avond werd verder op een allergezelligste wijze doorgebracht. De drukte was bijzonder groot. Met voldoening mag het wakkere bestuur van Kunst na Arbeid terugzien op dit zoo welgeslaagde festival. St. Martinuskerk. Wij kunnen met genoegen mededeelen, dat heden begonnen is met het afbouwen dezer kerk tot aan den toren. Indien eenigszins mogelijk zal het olgend jaar getrachf worden, het groot sche bouwwerk te voltooien, door een toren, passend bij den nieuwbouw. We komen daarvoor op deze zaak terug. Het werk geschiedt weder door den aannemer A, Lelivefd alhier, architect de Vries te RotCerdam. Gevonden dieren en voorwerpen. H. Oppenkamp, Spionkopstraat 14, een rij wielplaatje in etui; J. Guilliamse, Lucas Meijerstraat 7, drie. loterijbriefjes; T. Ber- loo, Gen. Cronjéstraat 61, een rijwieiplaatje in étui; P. Hoekstra, Ged. Schaikburger- gracht 42, een zilveren ketting met medail lon waarin een portret; J. de Gier, Paul Krugerstraat 46, een witte b^idschoen; H. van Hoorih, Colensostraat 17, een gou den heerenring; L, Wekker, Reitzstraat 72, een pakje poppenkleertjes; J. Kort, Gen. Cronjéstraat 29, een witte zakdoek; H. van Rigteren, Gen. Cronjéstraat 40, een parel moeren rozenkrans in étui; J. Nijenhuis, Soendaslraa 10, een portemonnaie met in houd; E. Zeep vat, Dr. Leijdstraat 61, een broche; H. Koehorst, Gen. de Wetstraat 39, een lorgnetglas; G. Leeuw, Popelierstraat 1 H, een kindertascbje; C. Adelaar, Paul Krugerstraat 3, een zilverbon; J. Gubbi, Rijksstraatweg 64, een rijwielbelasting- plaatje in étui. Aan het politiebureau een Kindertaschje, een halve liters maat, gen zakje met sperciebocntjes en een sleutel. R.K. Harmonie „St. JacobusGiste renavond gaf het Harmonie corps ,,St. Jaco bus" op het terrein van den heer de Koning aan den Oudenweg, haar eerste muziekuit voering ten bate van hare verloting. Uit stad en dorp waren velen gekomen om te luisteren. De verkoop van loten was zeer bevredigend. Excursie. Gisteravond hielden leden der Onderlinge Tuinliedenvereeniging „Aerden- hout en O." een excursie naar de kweeke- rij van de firma v. Eunpelen en v. Dijk na bij Aerdenhout. De heer Nieuwenhuis, de chef-kweeker, diende als gids. Deze kweekerij, in het klein begonnen, heeft zich geleidelijk uit gebreid tot een der grootste in den lande. Om hiervan eenig idee te krijgen, zij ge meld, dat een der nieuwste kassen een oppervlakte heeft van 540 M2 en de ove rigen kassen een 500 M2 beslaan, behalve dan nog de pl.m. 400 ramen op verwarmde kassen, en dat elf flinke ketels zorgen voor de verwarming. Hier ziet men alles in hef groot. Duizen den potten cyclamen, aankomende Hor tensia's, Plumosa's, massa Varens in groote verscheidenheid, reeds bloeiende Primu la's. Een fraai gezicht was een groote kas Begonia Gloire de la Reine, verschillende, soorten Adianthus, o.a. 14000 potjes Adian- thus Lemkesie. Een groote oppervlakte be sloeg de 3500 Chryehanlen, waaronder reeds bloeiende. Alle planten zijn van de beste kwalitei ten. Hier konden de leden begrijpen waar om den heer Nieuwenhuis, die ook lid van de vereeniging is, altijd de hoogste punten behaalde voor de inzendingen ter keuring. Hoewel het al duister werd, werd nog even Vluchtig een kijkje genomen in de 10 H.A. groote boomkweekerij en de rots en 'vaste plantenafdeeling. Het was werkelijk voor de leden een genotvolle en leerzame avond. Patrocaatsieest. Woensdagavond heelt in het R. K. Vereennigingsgebouw de prijs- uitdeeling plaats gehad van de leden der patronaten. De ZeerEerw. Heer Pastoor reikte de prijzen uit, terwijl door de kinderen eeni-, gen stukjes werden voorgedragen. Het was een prettige avond. St. Josephschool. De speelplaats van de St. Josephschool aan den Heerenweg is opgebroken. In plaats van den cementen vloer, worden gebranden schelpen en waar schijnlijk ook grind ingebracht. De oude weranda is weggebroken; de omgeving wordt er vervraaia door plantsoentjes ee- nieuwe hekken. De Raad vergaderde Donderdagavond. Voorzitter de Burgemeester. Alle leden wa ren aanwezig. Voltooiing Carel Hen drik Moensstraat. Ter voltooiing van het tweede gedeelte van het stratenplan met bijbehoorende grond en rioleeringswerken vragen B. en W. een crediet van f 12000. Aangenomen. Wijziging winkelsluitings verordening. B. en W. stellen een wijziging voor in de verordening op de winkelsluiting. De heer GORTER kan zich op billijkheids gronden met het voorgestelde niet vereeni gen. De goeden moeten nu onder de kwa den lijden. De heer EYCKING uit zich tegen het voorstel. De heer STEYN wijst er op hoe een on- gewenschte toestand thans 'heerscht. Een winkelier die verlof aanvraagt, een paar kogelfleschjes verkoopt, kan na het sluitingsuur in den winkel verkoopen wat hij wil en dat is een oneerlijke concurrentie. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 85 stemmen. Het proces met de N.V. Centraal Verrekenkan- toor voor brandstoffen. B. en W. stellen voor te aanvaarden het door den Staat der Nederlanden aangebo den accoord betreffende het rechtsgeding tegen de N.V. Centraal Verrekenkantoor voor Brandstoffen. Aangenomen. Georganiseerd Overleg. In behandeling komt de ontwerp-verorde- ning regelende het georganiseerd overleg voor de ambtenaren en werklieden in dienst van de gemeente Beverwijk. De heer PATTES zegt dat een schrijven is ingekomen van het Overheidspersoneel om de zaak aan te houden opdat de betrok ken organisaties kunnen worden gehoord. Daar in de vorige vergadering een gelijk ver zoek van de ambtenaren is ingewilligd, stelt spr. voor ook thans de zaak aan te houden. Aldus besloten. Gemeenterekening. B. en W. bieden den Raad aan de gemeen terekening over 1924. De commissie tot nazien van bedoelde re kening bestaat uit de heeren Maters, Slings, Visser en Zwager. Ingekomen stukken. Op een desbetreffende vraag aan den Minister van Onderwijs is antwoord binnen gekomen dat de huishoudschool niet voor subsidie in aanmerking kan komen. De heer VISSER uit den wensch dat het gemeentebestuur deze school zooveel moge lijk zal steunen. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. De heer H. J. Zeeman, directeur der Nijverheidsavondschool verzoekt ontslag als zoodanig, wegens zijn benoeming tot di recteur van gelijke school te Velsen. Met ingang van 1 October a.s. wordt het eervol ontslag verleend. Het verzoek van E. J. Knipper om ver hooging van pensioen, gaat naar B. en W. om prae-advies. Eveneens geschiedt dit met een verzoek van de Beverwijksche Winke liersvereniging inzake de Schoonheids commissie. De ramp te Borculo. De heer Visser lid van den raad doet den raad een voorstel indien het rijk geen steun verleent aan de getroffen bevolking van Borculo, dat dan de raad f 500 zal schenken. De VOORZITTER deelt mede dat reeds een landelijk comité is gevormd. Spr. geeft den raad in overweging dit nog even aan te zien in afwachting van de even- tueele vorming van een plaatselijk comité. De heer VISSER pleit er voor de f 500 te schenken. Laat de gemeente een goed voorbeeld geven. Het particulier initiatief kan evengoed gunstig werken. De heer BRAUN wil afwachten wat de gemeentenaren doen. De heer SLINGS meent dat men dit medevoelen steun moet verleenen. Als wij hier een bedrag van de gemeenschap geven is dit slechts vlagvertoon. De heer GORTER pleit voor de gift. In stemming gebracht wordt het voorstel verworpen met 85 stemmen. Voor stemden de heeren Visser, Gorter, Steijn, Groot en Eycking. Tegen de heeren Steenvoorden, Brandjes, Slings, v. Zutphen, Zwager, Pattes, Braun en Maters. De VOORZITTER zegt dat nog in portefeuille is het voorstel van den heer Zwager tot uitbreiding van de Commissie voor de Bedrijven. In de vorige zitting staak ten ten tweede male de stemmen over het afwijzend prae-advies van B. en W. De heer Eijcking zegt voor het voorstel te zijn gezien de houding die door sommige ambtenaren tegen hun superieur wordt aan genomen. Het voorstel in stemming gebracht wordt aangenomen met 76 stemmen. Na rondvraag sluiting. UIT DEN RAAD. 't Was een korte agenda en daar het voor naamste werd aangehouden, stonden we om kwart voor negen op straat. De verordening, régelende het georgani seerd overleg, werd aangehouden en nog wel op voorstel van wethouder Pathes. Men zal zich herinneren, dat in de vorige zitting een verzoek van eenige ambtenaren was binnengekomen, om de zaak aan te houden, daar zij hun organisatie wenschten te hoo- ren. Hiertegen verzette wethouder Pathes zich heftig en hij kon zich tenslotte met aan houding vereenigen als de raad uitdrukkelijk verklaarde, dat het geschiedde om het late uur en niet om het verzoek. Aldus geschiedde. Waar blijft de consequentie? Donderdagavond zei wethouder Pattes: Wjj hebben het verzoek van de ambtenaren ingewilligd, nu is een gelijk verzoek van de werklieden binnengekomen en nu moeten we ook dat inwilligen. Het lid van den raad, de heer Visser, had schriftelijk een voorstel ingediend, een bedrag van 500 beschikbaar te stellen voor de geteisterde bevolking ii het Oosten van ons land, We hadden verwacht, dat de raad onmid dellijk, als één man, de gelegenheid zou aan grijpen om onze zwaarbeproefde landgenoo- len de helpende hand te bieden. Er kwa men bezwaren en %vat niemand had durven denken, geschiedde: het voorstel werd ver worpen. Weliswaar was voor de redenee'ring der tegenstandes iets te zeggen, en gelukkig is de mogelijkheid niet uitesloten, dat er toch nog gesteund zal worden, maar de eerste, de directe hlup is hier het meeste waard. Er kunnen momenten in ons leven ziin, dat redeneeren slechts tijdverknoeien betee- kent en er cogenblikkelijk gehandeld moet weden. De hee Slings motiveerde zijn stem welis- waar met een aantal heele mooie woorden, maar daar heeft de arme bevolking totaal niets aan. Zij moet geld hebben! 't Is te gevaarlijk, om bij een dergelijke gelegenheid een proeve te wagen op het medevoelen van onze medemenschen. Nief dat we één oogenblik bang zijn, dat men bij iemand, wie ook, tevergees zal aankloppen om steun. Maar ja, 't kan verkeeren, want evenmin hadden we gedacht, dat de aad steun zou weigeren. Onze vroedschap heeft zich in deze zeer klein gehouden en er zal, behalve de vroe de vaderen, niet één Beverwijker zijn, die het hiermede eens is. Tot slot kregen wen nog een kleine ver-' rassing, doordat de voorzitter in stemming bracht het voorstel van den heer Zwager tot uitbreiding van de commissie voor de bc-' drijven. Het werd aangenomen. De loting. De uitslag van de loting voor den Dienstplicht lichting 1926 is als volgt: 1. H. van der Laan; 2. G. Tabak; 3. S. Kuijl; 4. C. H. Schoonenberg; 5. F. H. Jj Bersee; 6. Th. Dekker; 7. C. Brasser; 8. Dj J. Nijman; 9. P. A. Wesemann; 10. P. Speel man; 11. R. Boom; 12. J. C. Schipper; 13. D. Vern; 41. P. Grapendaal; 15. M. van; Keulen; 16. P. M. Pels; 17. S. Put; 18. PJ A. Vink; 19. L. van der Kolk; 20. H. A. A,j Schoor!; 21. H. Nijenhuis; 22. J. G. Hilbers;' 23. Th. C. Bodewes; 24. A. J. Goemans; 25.i B. J. A. Vrenegoor; 26. D. A, Bruinenberfi 27. P. Joor; 28. J. W. W. G. Damen; 29^ J. J. Vink; 30. P. J. Aardenburg; 31. NJ Hommes; 32. H. Zandbergen; 33. L. Holt»! haus. Gevonden voorwerpen. Een autoband met velg; damesportemonnaie met 80 cent en 2 badkaartjes; een heerenportem. met in-1 houd; een gouden kinderring, een zilveren armband en een kinderportem. inh. 20 ct.j Verloren: Zwart badpak, een paar zwarte balschoenen, een bruine portem. inh. 2, een zilveren dameshorloge met armband, een groen rijtuigkussen, een bruin zijden shawl, een zwart damestaschje, een dames- tascbje inh. een gouden bril en zakkam in étui, een heerenportem. inh. 12 goud-Mark stukken, twee 1 Markstukken en één 2 Markstuk, een zilveren armbandhorloge, een gouden halsketting, waaraan een 10 gulden stuk, 1 portera, met inhoud en een gouden ring waarop een gouden plaatie, gem. C. R.K, Harmonie „Soli Deo GloriaBoven genoemde Harmonie zal Zaterdag 15 Augus-» tus muziek maken door bet dorp Santpoort, waarbij gelden ingezameld zullen worden voor noodzakelijk aan te schaffen nieuwe in strumenten. Wij vertrouwen dat Santpoorts ingezetenen dit werk mild zullen gedenken en zoo de Harmonie in staat zullen stellen haar plannen uit te voeren. Rectilicatie. In ons raadsverslag stond vermeld, dat de rekening van het Oude- Mannen- en Vrouwenhuis sloot met een nadeelig saldo; dit moet zijn een voordeeliji saldo. Verdwaald. Het 2-jarig dochtertje vaat J. N., was verdwaald, wat een heele cona sternatie in onze plaats gaL 't Werd ten slotte aan de politiepost gebracht, zoodal de verontrustte ouders gerustgesteld kona den worden. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent do. volgende gevonden voorwerpen: Een gewicht van een ons; zilveren guL den: broche met portret; gouden vulpot lood. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Kinderschoentje; 3 belastingplaatjes; por temonnaie met inhoud; zadeldek van fiets; pet; pakje met inhoud; heerenrijwiel; sportkousen; kinderschoentje; halsketting: kous; kinderrokje; postduiL Gemeentezaken. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging en aanvulling der verordening, regelende het L. O., U. L. O; en buitengewoon L.O. in deze gemeente, Coeur Clementine, Velen zullen me( droefheid vernemen, dat de bekende coeul Clementine, die 24 paar lang hoofd was dei Mariaschool te Overveen, een dezer dagen voor goed onze gemeente heeft verlaten on» een dergelijke functie te aanvaarden te Lit hoyen in Noord-Braband. Tal van Roomscbe Overveenschen heeft zuster Clementine de eerste leren zetten op het levenspad. Velen hebben aan haar hun eerste opleiding te: danken. Alle zulien met weemoed en ook met dankbaarheid gedenken wat coeur CU' mentine voor Overveen deed. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van A. M. Freriksvan Leeuwen. Getrouwd: H. Ch. J. Hoogendijk en J. G M. Gregory. H. W. van Kempen en J. E van Leeuwen. Overleden: M. Ruigrok 65 jaar, J. Hui- zinga, 67 jaar. M. J, Nieuwenhuizen, 13 j, Gevonden voorwerpen. Terug te be-< komen b'j Peet, Brederoceweg 31 Bloe- mendaal, een koperen sproeikraan de Haan, Kleverlaan 20, Bloemendaal, beige kinder cape Gras Spoor', de Genestetweg, Bloe mendaal, envelop inh. foto's D. C. Hout-' graaf, Bloemendaalschestraatweg 26, Bloe mendaal, R.K. gebedenboekje J. Mok, tot 18-8 '25 te Zandvoort, Hoogeweg 60, Zand voort, daarna Amsterdam, Burmansstraat een zilveren dameshorloge W. Boom, L ge Annastraat 22, Haarlem, kinder ca'e; Geutkens, Waldeck Pyrmontstraat 58, Haarlem, beurs G. Steenis, J.W. Friso- laan 17, Overveen koralen halsketting Zwemmer, Koningsstraat 85, Zandvoort, grijze regenjas. Aan het Bureau van Politie te Overveen damestaschje, kleine kopere dop, moer van een wagenas, huissleutel, een foudraal van een parapluie, een witte kinderhoed, rijwielbelastingplaatje, dop van een V.T.-lamp. Aan het Politiepost Noord zeestrand verm. gouden ring, kinderschop je, ring met sleutels, groene damesmantel, een heerenstrik, een ceintuur, rijwielbelas*- tingplaatje.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 15