Persi Persil Voor de Juliaanijes. Denken aan 3 dingen: Voor Kees. Oe stormramp in ons land. DE SPAARNEBANK LAATSTE NIEUWS Ingezonden raêdedëeïingën a 60 cents per regel. Zelfwerkend Waschmiddel, Agenda 15 Augustilfc Agenda 16 Augustus Agenda 17 Augustus '„lPnei,firr/eyei.deelt 0ns mede' dat zij fc &effersTerdBorcVul°or Een steuncomité te Haarlem. Een tweede treurig ongeval op het Zuider Buiten Spaarne. EEN 7-JARIG JONGETJE VAN EEN PLEIZIERBOOT AFGEGLEDEN EN VERDRONKEN. Hef ongeval nabij de houtzaagmolen. Examen hoofdakte. Personalia. Met verlof. Concert in den Hout. Meer toezicht noodzakelijk. Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. Totaal 409.30 Verkoopingen. Been gebroken. Benoemd. Aanbesteding. Jubileum. Aaiipiemping van de vaart te Halfweg BURGERLIJKE STAND. Waarschuwing. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, afd. Haarlem. Gevonden dieren m voorwerpen. Vliegtuig in zee gevallen? Er is nog onzekerheid. SCHOTEN. HEEMSTEDE ZANDVOORT. MEDEGEDEELD DOOR !ü015/t6 67x/2 56 1563/4 1443/ 8 1361/4 166 663/, 19 ZU 496 320 133i/2 1711/2 1391/2 1343/4 134 96 158 370 197/g &I2 HEDEN 10018/1(t I03i/i6 98I/4 1027/8 IO31/4 67 55 168 653/4 500 320 129-31 172l/2 140 134 133l/a-4 156 39-72 9V2 152 145 109 V5 401 482—5 341 283 156 297 401/a Wisselkoersen ën koerser van Bankpapier. 14 AUGUSTUS BERLIJN 59.25 59.15 11.70 11.61 BRUSSEL 11.25 11.19 WEENEN 36.— 35.25 LONDEN 12.071/2 12.067/g STOCKHOLM 66.95 66.85 KOPENHAGFN 56.80 56.91 45.95 45.90 48.40 48.25 NgW-YORK 2.49 2 49 9.05 9.95 Mgr. A. F. Diepen. Uit de mijnindustrie. Ernstige aanrijding nabij Muiden. 1. Persil in koud water oplossen; 2. Het waschgoed in dat koude sop doen S. Het waschgoed gedurende een kwartier eenmaal koken! Zoo. Dames geschiedt het was= schen op de juiste manier! Indien Gij dan nog grondig naspoelt, eerst in goed warm vervolgens in koud water, is Uw waschgoed 100 welrie» kend en helder wit als Gij nimmer beter eoudt kunnen verlangen Gebruikt echter uitsluitend zonder eenige toevoeging van zeep of zeeppoederwant alleen dan bereikt Gij een volmaakt succes en wascht Gij inderdaad op z'n voordeeligst Vraagt gratis brochure „De Reiniging der Wasch" b/d. Eenige Imp.: E. Oster* mann Co. Amsterdam. Fabrikante: Henkei Cie., A. G., Düsseldorf, Sociëteit St. Bavo Geen zittingen. Deze week zal de Zondag- en Nachtdienst van den Apotheekdiensb worden waargeno men door de fa. Th. A. Klinkhamer, Ko ninginneweg 69 en de fa. Begemann en Snel- tjes. Jansstraat 27. Rusthoek, Middag- en avondconcert. Sociëteit St. Bavo. Feestavond parochie Bloemendaal 8 uur Bevolkingsbu reau 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond Tel, 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters]. Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu- reau Bl.weg 309. Overveen (dr. C. Bosch). R, K. Leeszaal en uitleenbibliothcek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 2—5 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken jan 2. .t,ot 5 u.ur en van 7~9 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. ■St. Marthavereeniging. Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel 11671. K- Bevolkingsbureau Gebouw Sint °«r Smedestraat 23 van 8—10 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond. s St. Elisabeth's Vereenigiag Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag van 1—2. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge- nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk. Kc K£?amv.erzoré»ng van de Derde Orde y. St. Franciscus. Aanvragen te richten tot mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 2—3 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) lögang tusschen kerk en pastorie iederen Dinsdagavond. Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post. Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wii schild aan den huisgevel. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Te!. 11111 (Holzhaus) en I1-, leden' te kenne" aan het zwart schild met wit kruis aan den huis- f geveL Ingekomen: *an K. v. O., te Haarlem 1175 J- H., uit dankbaarheid f 5 plan heeft, de opbrengst van de a.s. Maan- aag te orgamseeren boottocht naar Marken a. te dragen voor de ramp te Borcuio. De denhorn °m Va" den Kou" Tijdens voorstellingen in verschillende bi oscopen hier ter stede, wordt voor de Cj offers van de stormramp gecollec teerd. In verschillende bioscopenworden reeds films van de -verwoesting vertoond. A Te Velsen. beer6 RUrfem|®s,'er onze,r gemeente, de heer R. G. Rijkens, maakt bekend, dat oor hem gaarne gelden in ontvangst zul- een" collecte "MonoPoIe" wer^ g^terlvond HWO opbrach?: »Ch°Ude"' die Een collecte, gehouden tijdens het diner ia het Grand Hotel bracht 525 op. 'f *5nnSv^eeniera?d^van Zan<Jvoort besloot f 50° voor de slachtoffers ter beschikking te stellen. Het steuncomité voor de Passa gelaan wordt permanent verklaard voor de ramp in ons land. Verschillende buurtvereenigingen hebben net initiatief genomen tot een inzameling van gelden tot steun der slachtoffers. De Kleine Houtstraatvereeniging bracht onge veer 200 bijeen. *5e Burgemeester is voornemens een plaal- selijk Comité samen te stellen tot steun aan de geteisterde streek. Tot zitting in genoemd Comité, waarvan de Burgemeester het Voorzitterschap op zich heeft genomen, zijn uitgenoodigd de heeren: J. A. Fontein; Th. Janzen Hzn., Commissa ris Spaarnebank; T. H. Koning, Directeur Bij kantoor Amsterdamsche Bank; Dr. A. A. G. Land, voorzitter afd. Haarlem Roode Kruis; J. de Lobel, voorzitter Plaatselijk Co mité K. S. A. E, Ovcrbeek, voorzitter van den Christelijken Besturenbond; prof. dr. A. A. van Schelven; E. J. Stam, voorzitter van den Haarl. Bestuurdersbond; jhr. F. Teding van Berkhout Sr,, Directeur der Haarl. Bank- vereeniging, vertegenwoordiger van den Haarl. Bestuurdersbond. Juist even te laaf om nog in ons nummer van gisteren af te drukken, bereikte ons het bericht, dat andermaal op het Zuider Buiten Spaarne een droevig ongeluk had plaats gevonden, dat wederom een slacht offer heeft geëischt. Met een drietal pleizierbooten van de stoombootmaatschappij ,,de Volharding" uit Delft maakfe een groot aantal kinderen van de Kinderontspanningsvereeniging „Voorwaarts" een uitstapje naar Haarlem. De drie booten kwamen te hall twee langs het Zuider Buiten Spaarne gevaren en er heerschle een pretfige vroolijke stemming aan boord. De bedoeling was nabij het Haarlemmerhoutpark te meren, waarna dan de kinderen zich naar den Hout zouden begeven om er zich te vermaken. Het ge- heele gezelschap, dat onder de leiding van eenige geleidsters stond, bedroeg wel eeni ge honderden kinderen. De drie booten waren dichf bezet. Aan beerd van een der booten bevond zich ook de 7-jarige P. S. wonende te Delft, in gezelschap van zijn zusje. In speelzucht had hij er telkens aardig heid in gevonden de reeling terzijde van de boot, waarlangs men het schip verlaat, ond§r de vaart heen en weer te schuiven. Al reeds enkele malen had men hem ge waarschuwd en op het gevaar van dif spelletje gewezen, doch de kleine, die blijk baar het gevaarlijke ervan niet inzag, zette na eenigen tijd het spelletje weer voort. Plotseling, men was met de boof gena derd ongeveer ter hoogte van de buiten plaats van mej. Coenen, toen hij het hekje weer openschoof, verloor de kleine het evenwicht en viel in het water. De kinderen, die hef ongeluk zagen ge beuren, begonnen oogenblikkelijk te roe pen en er heerschte een ware paniek. Slechts mei moeite konden de leidsters de kinderen in bedwang houden. Onmiddellijk werd gestopt. Een arbeider de 26-jarige H. Ligthart, zag vanaf den Schalkwijkerweg het kind in het wafer drijven. Zonder zich ook maar een oogenblik te beraden, sprong hij ge heel gekleed in het water en zwom met het zware werkpak aan naar de plaats des onheils. Daar aangekomen was de kleine echter alweer in het w&ter verdwenen. Tot viermaal toe dook de redder om hef kind te zoeken, echter telkens zonder re sultaat, Eindelijk na de vierde maal gedo ken te hebben moest hij zijn koene po gingen staken, daar ook de zware kleeren hem in zijn manoeuvres belemmerden. Inmiddels waren leden van de Haarlem- sche Reddingsbrigade en een lid van E. H. B. O. gearriveerd en egn motorjacht, dat juist passeerde met een familie, die van uit Alkmaar op weg was naar Warmond, werd onmiddellijk bereidwillig afgestaan. Ook de leden van de Haarlemsche Red dingsbrigade begaven zich te water en een half uur lang doken zij naar den kleine. Alle pogingen bleven echter steeds vruch teloos en men nam het reddingswerk met dreggen ter hand. Hoe men ook zocht, wel werd het water in beroering gebracht en kon men consta- teeren, dat het Zuider Buiten Spaarne vuil is; de kleine bleef echter zoek. Men kan zich voorstellen, welk een ge drukte stemming er aan boord heerschte. Met spanning volgde men het werk van de redders en telkens wanneer de mannen boven kwamen zonder eenig resultaat, wer den de kinderen meer beangst. Spoedig begreep men dat redding niet meer zou baten en dat de kleine verdron ken was. Toch werden de pogingen niet opgegeven, doch te 3 uur moest men het groote werk staken. Toen werd er nog met den vischzegen het water afgezocht en met een sleepdreg. Ook de havendienst en de Heemsteedsche politie hielpen bij het reddingswerk. Zoo liep het treurig ongeval af. De booten keerden, zonder zelfs aan wal te zijn geweest naar Delft terug, waar de Delftsche politie, door de Haarlemsche poli tie gewaarschuwd, intusschen de ouders van het droevig gebeuren gingen op de hoogte stellen. Dit is het tweede verdrinkingsgeval in het Zuider Buiten Spaarne in den tijd van 24 uur. Het tooneel maakte op allen die er bij tegenwoordig waren een diepen indruk en het zusje van den kleine was diep bedroefd. Zoo moest de terugtocht naar Delft wor den ondernomen. Hedenmorgen was het lijkje nog niet ge vonden. Vorig begrag 397.30 Ingekomen van N. N. op hoop van beterschap 2. N. N., Heemskerk 4. N. N., Laren 5. N. N., te Wijk aan Duin fer na volging i._ Het lijk uit het water opgehaald. Te half vier gistermiddag is het lijk van den 10-jarigen jongen, die Woensdagmid dag in het Zuider Buiten Spaarne verdronk, met den vischzegen opgehaald. Naar aanleiding van dit ongeval deelt de schipper, die met zijn schuit in de nabijheid van de plaats van het ongeval lag, ons mede, dat het bericht, als zou hij öen haak voor de redding niet hebben willen, afstaan, on juist is.' Onmiddellijk na het ongeval heelt hij zich met. zijn broer en een knechtje uaar de plaats des onheils begeven en heeft daar naar den drenkeling gezocht. Toen hij na een half uur zoeken nog niets had gevonden, moest hij weer aan zijn werk gaan. Toen, na ruim drie kwartier kwam de reddingsbrigade aan wie de schipper de haak afstond. Geëxamineerd 8 ml. candidaten. Terugge trokken 1, toegelaten de heeren: A. de Beer ven Dirkshorn; P. Parlevlict, van Schagen en S. B. de Vries, Schoorl, HAARLEMSCHE CQNCOUR S EN VERZENDINGSBOND In de Woensdagavond j.l. gehouden bestuursvergadering is het plan geopperd iets te doen voor de ramp van Borcuio. Met algemeene stemmen werd besloten naast het gewone concours van Roosendaal op a.s. Zondag een extra-poule te ste'len groot 0.10 per duif. In normale gevallen ontvangt men dan om de 5 duiven een prijs van Ó.50. I11 dit geval zal echter voor. elke gepculde 0.10 een prijs van ƒ0.25 worden uitbetaald dus de helft. De andere helft wordt dan afgedragen voor de ramp Borcuio. Het bestuur vertrouwt dat elke liefhebber, die a.s. Zaterdag zijn duiven voor Roosendaal inkorft, vooral niet vergeet zooveel mogelijk 0.10 duiven te zetten in het extra concours, opdat de af te dragen som zoo groot mogelijk zal zijn. Een opwekking in deze moet eigenlijk overbodig zijn. Ieder is voldoefide door drongen van den ernst dezer gebeurtenis. Daarom, weest deze maal eens royaler dan gewoonlijk, liefhebbers, en kijk deze maal eens niet op een simpel dubbeltje. Voor zooveel noodig vestigen wij er tevens de aandacht op, dat niet-liefhebbers deze maal voor het laatst hun duiven voor ver zending kunnen aanbieden. De toegezegde afstand pl.m. 100 K.M. is dan bereikt. Voor verdere verzending zal het noodig zijn, zich bij eene vereeniging aan te sluiten. Bij Koninklijk Besluit van 11 Augustus 1925 is benoemd tot leerares aan de Rijks H. B. S. te Warffum mej. C. A, van Eek, te Haarlem. De heer Mr. J, N. J. E. Heerkcns Thijsser., wethouder voor de bedrijven te Haarlem en waarn. burgemeester van Schoten, is met eenige weken verlof vertrokken. Het programma van de muziekuitvoering in den Hout op Zondag 16 Augustus door .'Ie H. O. V., onder leiding van Willem Knikker, is als volgt; 1. Cheerfull Return, Marsch, F, Goublier, 2. Ouverture „Leichte Kavallarie", F. v. Suppe. 3. Manola, Walzer, E Waldteuiel. 4. Souvenir de Schumann J. Bekker. 5. Ouverture „Traviata", G. Verdi. 6. Intermezzo 1001 Nachi Joh. Strauss. 7. The Belle of New fork, Selection, G. Kerker. Men vestigt onze aandacht, en wel naar aanleiding van het verdrinken van een 10- jarigen jongen in het Zuider Buiten Spaarne, op het veelvuldig zwemmen daar ter plaatse. Dit geschiedt dikwijls niet alleen op niet eerbare wijze, maar het is ook gevaarlijk. Meer toezicht acht men hoogst gewenscht en men meent dit te kunnen vinden, door degenen, die dc pont aan het Zuider Bui- tenspaarne bedienen, opdracht te geven, niet meer die jongens over te zetten, die niet noodzakelijk aan de overzijde moeten zijn. Een dergelijk toezicht lijkt ons even wel met afdoende, want hoe zal men dit werkelijk kunnen controleeren? Het beste middel is daar een geregeld toezicht tc plaatsen. Dat zou ook wel gebeuren, als het water nabij de houtzaagmolen eigen dom was van de gemeente Haarlem of zelfs van de gemeente Heemstede. Ongelukkig genoeg ligt het juist in een ellendige uit hoek van de gemeente Haarlemmerliede. In het stadskwartier dier gemeente is on- tegrijpelijkerwijzc nog steeds slechts één veldwachter gestationneerd. Dat is natuur lijk veel te weinig en die man kan men niet met het toezicht belasten, want hij heeft het toch al veel te druk. De ge meente Haarlemmerliede moet in het stads deel nog een agent aanstellen, hetzij door overplaatsing van een uit Halfweg of door aanstelling van een nieuwe. Dat is de ma nier, om meer toezicht te kunnen houden. Mocht de gemeente om de een of andere reden niet tot een dergelijke maatregel kun nen overgaan, dan zou zij toch minstens in het stadsgedeelte een, laat ons zeggen, on bezoldigd rijksveldwachter moeten aanstellen MEEST MODERNE MACHINES IN DE OPTISCHE INDUSTRIE Notitie van de perceelen, verkocht in het Notarishuis. Bilderdijkstraat 1, bij den Zijl- weg op Donderdag 13 Augustus 1925. Notarissen Mr. M. SLINGENBERG en J. VAN MUNSTER VAN HEUVEN. No. 1. Een groot pand, thans ingericht tot bollenschuur en kantoor, met erf, te Haar lem, aan de Tetnpelierstraat. Get. No. 71, proot 3 aren. 25.000 A. Slot. Notaris L. VAN DOESBURGH. Een huis en erf té Haarlem aan de Gast- huisl&an. Get. No. 100, groot 81 centiaren. Uit de hand verkocht. No. 3. Een villa met erf, schuur, voor- en achtertuin, te Heemstede, aan den Heeren- weg hoek Adriaan Pauwlaan. Get. No. 184, grcot 6 aren, 79 c.A. 17.500 opgehouden. No. 4. Een villa met schuur, erf, voor en achtertuin, te Heemstede, aan de Adriaan Pauwlaan, nabij den Heerenweg. Get. No, 20, groot 7 aren, 4 c.A, 18.000 opgehouden. No. 5. Een heerenhuis met voor- en achter tuin, te Heemstede, aan de Berkenrode straat. Get. No. 21, groot 1 are, 86 centi aren. 10.100 opgehouden. Gisterenmiddag om ongeveer drie uur brak de 64-jarige juffrouw ten K., haar dij been, doordat zij op den hoek van het ver- wuift en de Koningstraat verkeerd uit de tram stapte. Zij is overgebracht naar het St. Elisabeths-Gasthuis. Z. D. H. de Bisschop^ van Haarlem heeft benoemd tot directe'ur van het Jongenspa tronaat in de parochie van den H. Joannes den Dooper alhier, den Weleerw. heer J. Riswick. Hedenmorgen te half twajlf werd in het bureel van den Rijkswaterstaat in da direc tie Noord-Holland alhier, aanbesteed, het aanplempen van een gedeelte van de Am sterdamsche trekvaart in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Raming 80.000.Ingekomen waren 5 biljetten, waarvan 1 ongeldig. Als volgt was inge schreven: H, A. de Graaf, te Halfweg, voor 84.295 L, H, v. Essen, te Halfweg voor .84.290; J. M. Strijland te Uithoorn voor 84.200; W. de Jong, te Alkmaar, voor 68.000. Den 18en September viert de firma Ben- raadt, die een bakkerij drijft in het perceel Koudenhorn 12, het feit, dat zij zich in dit perceel vestigde. De bakkerij bestond een jaar geleden 200 jaar. De heer M. F. Ben- raadt werkte 32 jaar in deze zaak; zijn zoon A. M. Benraadt leidde dc zaak gedu rende de laatste 18 jaar. De zoo dringend noodzakelijke verbete ring van bovengenoemden weg, wordt den laatsten tijd in sneller tempo voortgezet. Heden werd door de directie van den Rijkswaterstaat, alhier, weder een nieuw werk aanbesteed, n.l. het aanplempen van een gedeelte van de Amsterdamsche Trek vaart te Halfweg. Bedoeld gedeelte loopt vanaf het voormalig kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente tegenover de Suikerfa briek tot 500 M. ten westen daarvan. De aanplemping geschiedt over 425 M. over de. volle breedte, terwijl het verdere weste lijk gedeelte van de aanplemping eindigt in den vorm van een driehoek. Alvorens tot aanplemping wordt overge gaan. zal het gedeelte vaart eerst worden uitgebaggerd tot een diepte van 3.65 M.- N.A.P., teneinde de aanplemping een vas ten ondergrond te geven. Tot het werk, waarvan de raming 80.000 bedraagt, behoort verder nog het aanbren gen van rioleering en het maken van een boordvoorziening langs de westzijde der aanpiemping. Geboren: 13 Aug.; d. van J. M. Schouten Gocssens. d. van M. BeckerNouwland. 2 d. van H. TamelingHuijzer. d. van H. G. M. RcckmanBeaufort. d. van T. M. TeeuwenBlom. Overleden: 12 Aug.: B. Dekker, 67 j., Ro- zenprieelslraat, 13 Aug.: G. C. Fortgens— Brinkman, 77 fLeidschcstraat. IT. J. 20 m., z. van G. J. Homan, Zomervaart. A A. BerghuisKoopman, 42 j., Hazepaters- laan. J. J. Bouwer, 68 j., Gaelstraat. 14 Aug.: M. v. Zutphende Gelder, 62 j., Eendrachtstraat. De Inspecteur van Politie te Schoten geeft den winkeliers in overweging, aan Arie Adrianus Oranje, oud 30 jaar, en Arend Ger- rit Elfrink, oud 36 jaar, beiden verblijvende in het woonschip G 1204, gelegen in den Kloppersingel te Haarlem, geen goederen te leveren, zonder dat betaling daarvan is voorafgegaan. Vorig bedrag 903.89 Ingekomen van: N. N. op hoop van beterschap 2. N. N2.50 Ingekomen bij mej. Beccari: Van N. N, ter eere H. Antonius 2. N. N2.— Tot zekere intentie 1. Ingekomen bij mevr. Bar: Van N. N. N. N. 1.— 2.50 Totaal 916.89 Penningmeesteressen zijn; Mevr. Bar, Ruysdaelweg 7, Overveen; Mevr. Cobelens, Parklaan 31, St. Joseph; mej. Kordelaar, Assendelverstraat 43, St. Bavo; Joh. de Dooper; Mevr. Teeuwen, Schoterweg, Pa rochies Schoten; Mevr. v. d. Vangst, Gast huissingel, Parochie O. L. Vrouw Rozen krans; Mej, T. Kamerbeek, Zijlstraat 95, Parochie St. Antonius. Gisteravond hield bovengenoemde bond zijn ledenvergadering. De w.n. voorzitter, de heer Haver, sprak een hartelijk welkomstwoord tot de aan wezigen, en vertrouwde dat de agenda kort en zakelijk afgehandeld zou worden. De notulen werden onder dankzegging goed gekeurd. Hierna werden de ingekomen stuk ken behandeld, en werden eenige mede deelingen gedaan. Voorts werd gememo reerd, de samenstelling van het bestuur. Hieruit blijkt nu, dat de afdeeling Haarlem op heden, over een flink, en krachtig bestuur beschikt. Het Secretariaat is gevestigd, Brouwerstraat 4rood. De propaganda voor het komende' seizoen belooft krachtig te worden aangepakt. De voorzitter sprak in verband hiermede, een opwekkend woordje, en vertrouwde, op het saamhorigheidsge voel, en de solidariteit van onze Roomsche bedienden. De a.s. excursie naar Groenendaal met de afdeeling Leiden, Amsterdam, Haarlem, Beverwijk, Lisse, Hillegom belooft interes sant te worden. De leden ontvangen, daarom trent nadere constructie's.Betreffende de actie's, deelde de voorzitter mede, dat begin Augustus, aan de „Hanze" en aan den Bond van Manufacturiers, een schrijven is ver zonden, in verband, met de viering van 15 Augustus. Ook aan andere zaken is een schrijven verzonden met hetzelfde verzoek. Betreffende, een actie bij een alhier wonende i patroon mocht het bestuur nog geen gegevens j ontvangen, zoodat hier nog eens op aange drongen zal worden. Ook werd gememoreerd, dat aan den nieuwen minister, een audiëntie is aangevraagd, inzake de regeling van werk tijden, en rijkswettelijke winkelsluiting. Het lustrum van onzen bond zal vermoede lijk op 4 October gevierd worden. In ver band hiermede, werd een commissie be noemd, om dit feest voor te bereiden. In deze commissie hebben zitting genoemen den hee ren Kopij, Kraak, Kwant, Hopstaken en- Elligens. Mededeelingen werden voorts ge daan, inzake het ontworpen vaandel, en tevens den stand van het vaandelfonds. In de controle commissie werden gekozen mej. A. de Graaf, en de heeren Hoogland en Weij- ers. De heeren- Stoelinga en Platten werden in verband met hun gestelde vragen, door den voorzitter beantwoord. Ten slotte vroeg de heer Eliigens het woord, in ver band, met het heengaan van den voorzitter Stoelinga. In treffende, en welgekozen woor den, dankte den heer Eliigens, namens het bestuur en de leden den heer Stoelinga, voor het leidende werk, dat hij gedurende de zes jaren heeft gedaan, Door een luid'applaus bewees de vergadering haar instemming, met dit woord van dank. Na een opwekkend sl jitingswoord van den voorzitter, werd deze geanimeerde vergadering gesloten- W. J. v.d. Heyde, Hudsonstraat 131, Schoten, boezelaar; J. Horeman, Spaarnoog- siraat 26, ballen in netje; G. van Looy, St. Joannes de Deo, Maarten van Heems kerkstraat, broche; H. Oomen, Lange Mo lenstraat 22, Fransch boek; J. Brinkman, Verwulft 7, ceintuur; Hoppenbrouwer, Es doornstraat 16, geel hondje Haerlem; J. v. Putten, Kiosk aan de Dreef jongensjas; G. Tronifer, Brouwersstraat 89, uniformjas Ned. Spoor; A. J. Over de Linden, Kenau park 14, br. zw, hond; H. Sieraad, Haarlem- merliedestraat 10, herdershond; Raadsveld, Judith Leysterstraat 14, gele hond, Haerlem: Benno, Duvenvoordestraat 96, zw. br. bordje, Haerlem; Mentjox, Scheperstraat 37, Scho ten, wit keeshondje, Haerlem; H. v. d. Vel den, Gen. Cronjpstraat 102, .vit foxhond)'?, Haerlem; Politiebureau, Smedestraat, bruin kinderkousje; A. Groeneveld, Westergracht 89, hondenhalsband: Kuvk, Jan Steenstraat "KONINSSTRAATm 10 12, witte poes, Fauna; Beyer, le Zuidpol derstraat 54, zwarte poes, Fauna; Jansen, Parklaan 68, zwart poesje, Fauna; Toepoel, Waldeck Pydmonstraat 53 zw. wit poesje, Fauna, H. Spruit, Ged. Schalkburgergracht 75, gr. witte poes, Haerlem; M. Snoeks, Wouwer- manstr. 39, zw. witte poes, idem; Hos, Wi-1 genslraat 36, grijze poes, idem; Laverman, Kloosterstraat 3rood, witzw. poes, idem; G. Huizinga, Jasmijnstraat 77, Den Haag, grijze .pees; J. Anthonisse, Gaelstraat 53, pop; Po litiebureau, Smedestraat, kinderportemon- naie met inhoud. R v. Zanten, Voorhelmstraat 10, postdui ven; J. L. Hovenier, Rollandstraat 75, rxj- wielbel.merk; W. J. v. d. Heike, Hudson- straat 131, ring met sleutels; C. J. Leen, Olieslagerslaan 11, ring met sleutels; H. Sipke, Wijde Geldeloozepad 24, dames- taschje m, i.; A. Borghout, Kennemerplein 6, noodwoning, dameszakdoek. Bij verdere onderzoekingen is, naar onze verslaggever, die in allerijl zich naar Zand- voort gespoed had, ons seint, niets van het vliegtuig gevonden. De commissaris van politie van Zand- voort, is met de reddingsboot uit zee te ruggekeerd. Geen enkel spoor is gevonden. Men heeft onderweg nog de visschersboot U. K. 4 aangeklampt en geïnformeerd, doch ook daar aan boord wist men van niets. Nu wordt verondersteld, dat er in het ge heel geen vliegmachine gevallen is, doch dat men een vlucht vogels op den zeespie gel heeft zien duiken. Wij laten hieronder nu de lezing volgen, zooals ons die werd verstrekt door den Com missaris van Politie te Zandvoort. Hedenmorgen werd de politie opgebeld door den heer v. G., die met een dame had gewandeld aan het Zuiderstrand te Zand voort.' Hij verklaarde een vliegtuig uit zee tc hebben zien naderen op grooten afstand, dat plotseling in zee viel en blijkbaar zonk, vlak nabij een visschersboot, die daar in de na bijheid aan het visschen was. De commissaris van politie, de heer Lo- vink, begaf zich naar den heër v. G., die op Schiphol in betrekking is, om nadere inlich tingen te vragen en stak toen met de motor boot van v. d. Hurk in zee. Zij voeren een twintig K.M. en trollen daar visschende aan de U. K. 4, schipper de Vries, wien zij om inlichtingen vroegen. De dekknecht bleek echter stokdoof te zijn en de politie begreep wel dat zij toch niets aan de inlichtingen zouden hebben, want hij zou waarschijnlijk niets bemerkt hebben, ook niet als er een vliegmachine op 100 meter van de boot in zee zou zijn geploft. De commissaris heeft met de bemanning van de" motorboot toen den omtrek afgezocht om te zien of ook een olievlek zichtbaar was. Er werd echter niets ontdekt. Alleen een carbid-bus. Een en ander bewijst natuurlijk niet dat er geen vliegtuig is gevallen, maar de waarschijnlijkheid er van wordt er niet grooter op. Er zijn intusschen inlichtingen ge vraagd aan de Mok en Schiphol. Die inlich tingen waren bij het ter perse gaan van ons blad nog niet verkregen. KRUISVERBOND. De spoedig te beginnen Blanuwe Maand- actie, aan welker voorbereiding door de propagandisten reeds wordt gewerkt, vraagt de aandacht vooreerst van alle leden van het Kruisverbond. Op Dinsdag a.s., te half negen n.m., wordt in het gebouw der R.K. Militairenvereeniging een ledenvergadering gehouden, waarop de eerste mededeelingen omtrent de actie zullen worden gedaan. Te vens zal dan de beschrijvingsbrief voor de jaarvergadering van het Diocesaan Kruisver bond (24 Augustus te Leiden) worden be handeld, Een en ander maakt deze bijeen komst tot een zeer belangrijke, zoodat alle leden ter vergadering worden verwacht. Politieverordening. B. en W. bieden ter goedkeuring aan een wijziging van de Po litieverordening, l\oudende omschrijving van de bebouwde kom der gemeente; een verbod aan houders of bestuurders van motorrij tuigen besten-.d voor hot vervoer van meer dan zes reizigers standplaatsen in te nemen op den openbaren weg tot het in- of uitlaten van reizigers. B. en W. kunnen van dit ver bod ontheffing verleenen en verdere bepa lingen op het rijden met autobussen; Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij Boelhouwer, Leidschevaarlweg (Waterleiding), een damestaschje m. inhoud; C. van Huis. Manpadslaan 36, damestaschje met inhoud; Veldhuizen, Kadijk 5, een me daillon met portret; Peeperkoren," Heerenweg 27, een grijze kalkoen; W, Schoo, Iepenlaan 17. een gummi bal; Hoyer, Wesierhoutstr, 7, een tonnisbal; B. van Leur, Edisonstraat 30, een hond; D, F de. Wilde, Groenendaal, een lederen dameshoed; Smit, Landzichtlaan 30, een herdershond; Hoodbureau van Politie, alhier, een bruin lederen damestasch met. in houd, H. Dam, Haemsiedeplein 2, een Bel gische herdershond; mej. van der Plas, Hee renweg 104, .een damestasch met inhoud; H. Arnoldus, Eikenlaan 22, een zwart lederen kinder portcmonnaie; P. J. Dekker, Raad huisstraat 76, een koperen gewicht; H. Dam, Hacmstedeplcin 2, twee lederen riempjes cn een rijwielbclastingmerk 1925; mej. Kader, Geweerstraat 41, een kinderportemonnaie met inhoud; Bureau v. Politic. Boekenroda- straat 9, een zwemkaart. Verloting. Het Bestuur van de Zandvoort- sche Reddingsbrigade heeft vergunning ge kregen om tijdens de muziekuitvoering op Zaterdagavond op het stille strand, een verloting te houden van kleine voorwerpen. Reclame. Het hoofdbestuur van de Pos terijen beeft aan de gemeente aangeboden reclame fe maken voor de badplaats op de poststempels. Hiervoor zou 1000 per jaar betaald moeten worden. Hierop wordt eckf"r niet intfe-a'an, daa» de uilgaven hoog De Beurs opende heden prijshoudend. 5% Nederland 1919 6Nederland 1923 4Y, %o Nederl. 1917 7% N.-L 1921 A... 6% N.-L 1923 D... Loll. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H V. A. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank 1 dische Bank Cert Handel Mij. Resc. dito Phoemx Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. C .mp, Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A dam Rubber Serbadjadï Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell V K IO31/16 98I/4 1027/g IO31/4 50 152 144 93/„ 109 399i/2 4703/4 341 280 262 1531/2 .242 343 99 1431/4 86 393/4 65/ie EERSTE LATERE KOERS KOERS PARIJS 1 1 OSLO iMiiiii BAZEL 1 1 t ROME t zijn daarvoor en het niet zeker is, dat er veel mede bêreikt zal worden. Schoorsteenbrand. Gisterenmiddag om streeks 5 uur brak er een schoorsteenbrand je uit in perceel Kostverlorenstraat 3. De brandweer, die direct gewaarschuwd werd,' behoefde geen hulp te verleenen, daar de schoorsteen vanzelf uitbrandde en geen verdere schade werd aangebracht, Aanbesteding. Hef schilderwerk vas school C is opgedragen aan den heer E, Koning alhier, voor het door hem opge geven becirag van 210.8414 en.het schil derwerk van de woning van den concierge aan de Groote Krocht 10 aan den heer C. J. van der Kruk alhier, voor het door hein opgegeven bedrag van 48. Naar de Bossche Crt. verneemt, h«Op4 Mgr. A. F, Diepen, bisschop van 's-Hcrto- genbosch, vandaag het ziekenhuis te verla ten. HEERLEN, 14 Aug. Zooals reeds bekend heeft de Directie van de Staatsmijnen het loopende arbeidscontract tegen 1 October a.s, opgezegd, Thans gaan de directies van de particuliere mijnen over tot het geven van ontslag aan arbeiders. Op de Oranje- Nassaumijn I zijn 167 en op de mijn „Laura" er, „Vereeniging" te Eygelshoven is een 40- ta! arbeiders ontslagen, In welingelichte kringen gelooft men, dat nog meet ontslagaanzeggingen zuller, volgen. Wij kunnen nog jnededeelen, dat op de Staatsmijnen geen ontslagaanzeggingen zijn geschied eji dat daar nog nieuwe f beidskrachten worden aangenomen. MUIDEN 14 Augustus, Gisterenmiddag omstreeks .5 uur heeft op den Muiderstraat- weg een ernstige aanrijding plaats gehad. De 17-jarige jongedame J. Kapelaas uit Rotter dam, die te Bussum gelogeerd was, reed per rijwiel in de richting Amsterdam, Zij werd achterop gereden door een auto van den heer B, te Amsterdam. Deze wilde uitwijken voor een vrachtauto, die uit tegenoverge stelde riebtina kwam en reed daertni on het fietspad Daardoor werd de wielrijdster aan gereden. Zij kwam onder de auto terecht en werd met een schedelbreuk opgëitomen. Zij werd naar de Majellastichting te Bussum ver voerd Haar toestand is ernstig. Tegen den heer B. is proces-verbaal opgemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2