Voor Kees. Voor de Juliaantjes, V erkeersonge vallen. Na de stormramp. Teieioon No 13866 [3 lijnen). Dinsdag 18 Augustus 1925 49ste Jaargang No. 16122 sia£; elke regeJ meer l5 cti Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad Door den schrik vergeten te geven? We gaan nu beginnen. v DE STORMRAMP. Maria 10. 427.80 De Zandvoortschelaan ondergaat een grondige verbetering. De verbree ding wordt afdoende. Hierboven ziet men de stoomwals bezig aan net nieuwe wegdek. Directeur-Generaal van Marine. Agenda 19 Augustus Het zilveren priesterfeest van pastoor L. J. Willenborg. De boottocht van T. Y. B. B, naar Gouda. Het oude politie-posthuis aan het Leidscheplein. dat zal verdwijnen. Kees Warmerdam. Voor de slachtoffers der geteisterde plaatsen. Zilveren priesterfeest Pastoor Th. J. Gielen. Postduiven-liefhebbersvereeniging „De Ooievaar". Het ongeluk bij de Houtzaagmolen. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koniugstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht Examens Hoofdacte. Personalia. Tram vertraging. De Haarlemsche Krachtsport Vereeniging. „St. Raphael". Gewetensgeld. Aanrijding. STORMRAMP 1925. Tramvertraging. jgj NIEUWE HAABLEWSCHE CDURAHT lü i__per regeL Vraag- en aanbod-advew Bureaux: NASSAULAAN tentien 14 regels 60 ct per plaaU Postrekening No. 5970. vooruitbetaling. \Ue abonne s op dit biad zijn, mgevolge de verzekermgsvcorwaarden f Qhflfl levenslange geneele ongeschiktheid toi werken dooi 7Cjl M bi) een ongevai me. ORfj bij verlies van een fiapa, f IOC Dij verlies van een f Cfl bi] een breuk van f f) bij verlies van een segen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen I UUUU. verlies van beide armen beide beenen of beide oogen OU. foodelijken afloop iimow. ;en voet of een oog ICO. duim of wijsvinger 1 JU- been of arm I 'HJ'. mdere vinger Schrijver dezes kwam gisteren van acantie terug in Haarlem. Zijn eerste vraag onder vrienden en kennissen was: hebt ge gehoord van de stormramp in Brabant en den Geldersch-Overijselschen Achterhoek? Het antwoord was telkens een gezicht alsof er gevraagd was: heb je wel eens gehoord, dat de zon kan schijnen? Maar waarom vind ik dan zoo weinig giften in onze Nieuwe Haarlemsche Courant, was de wedervraag? Bij een lezerskring, die altijd zoo milddadig is! Als een missionaris klaagt, dat hij zoo ver moet loopen, in een paar dagen tijds geven de lezers van deze courant hem een fiets; als een oud moedertje in onze omgeving tachtig jaar wordt en door droeve omstandigheden geep feest kan vieren, komen er giften, dat je er geen raad mee weet; als er een jongen gestoken wordt vormen wij een fondsje; we betalen samen de huur voor de Juliana-zusters. Ja wat doen we allen al niet zoo onder elkaar, wij lezers van de Nieu we Haarl. Courant. Maar nu er even verder van ons, op den eigen dierbaren Nederland- schen bodem, kerken, kloosters en huizen zijn ingestort, nu er treurende, half versufde landgenooten 's-nachts onder den blooten he mel slapen en des daags bij de ruïnen, van wat eens hun huis was, werkloos zitten pein zen; nu een Oostersche cycloon, onbekend in deze stille, lage landen dood en verschrik king heeft gebracht, nu zouden wij onze beur zen gesloten houden? Dat gaat natuurlijk niet! En dat is men ook niet van plan; dat was ook wel de indruk van de gesprekken, die wij hier en daar hadden. De een was op vacantie geweest; juist terug; had nog niet gegeven of wel hier of daar buiten zijn stad een kwarte in een Borculo-collectebus ge daan. Een ander kwam tot eigen verbazing tot de conclusie, dat hij nog niets had gege ten; er was nog niemand bij hem geweest; in de courant had hij niet gezien, waar de giften gezonden konden worden enz. Welnu, laten we afspreken, dat we van den schrik allemaal vergeten hebben onze gift te zen den en het nu gaan doei)» Er moet acht en een half millioen bijeen komen om de schade, de materieele schade te her stellen. De doorgestane angst, de verliezen aan menschenlevens, de geschokte zenuwen zijn daarmee dan nog niet herstel. Laten wij allen doen wat wij kunnen en voor groote rampen groote offers brengen. Hieronder plaatsen wij nog eens den op roep van het R.-K. Huisvestingscomité „Kring Haarlem". Laat deze dubbele aansporing voldoende zijn om onze harten en onze beurzen te openen voor onze zwaar beproefde landge nooten in de geteisterde streken. De „Kring Haarlem" van het R.-K. Huis vestingscomité, heeft hierbij de eer te berich ten, dat zij in opdracht van het hoofdbestuur te 's-Hertogenbosch, en met welwillende reer gewaardeerde medewerking van de Re dactie der Nieuwe Haarlemsche Courant, in dit blad eene inschrijving opent voor giften, bestemd tót leniging van den nood, in ons vaderland veroorzaakt door de ontzettende Stormramp op Maandag 10 Augustus 1925. De giften Voor dat doel bestemd, zullen worden verantwoord in dit blad en worden overgemaakt aan het hoofdbestuur van het R.-K. Huisvestingscomité te 's-Hertogenbosch hetwelk krachtens hare traditie volkomen gerechtigd en bekwaam is, om op de meest juiste wijze hulp te verleenen. „Ter Liefde Gods" worden van de lezers dezer courant te Haarlem en omstreken rui me bijdragen gevraagd en in ontvangst geno men aan het Bureau der Nieuwe Haarlem sche Courant Nassaulaan No. 49. Teieioon 13990 en bij de heeren R. C. A. van Cranen- burg, Kruisweg 72. Telefoon 10160, voorzit ter van den „Kring Haarlem" en P. J. van Kessel, Jansweg 38. Telefoon 12716, secre taris van den „Kring Haarlem. Tot nog toe in ons blad verantwoord 208.26 Muziekver. Utile Dulci I 11.6554 Collecte boottocht „The Yellow Black Boys" 22.50 Fam. N. Opbrengst collecte ge durende een gezellig koffie- uurtje J 2.75 Van N.N2.— V. ter liefde Gods 5. H. T. 10.— S. en huisgenooten ter eere van Ter eere van de H. Theresia God spaarde het grootste ge deelte van Nederland voor de ontzettende ramp. Schenkt daarom alle uit dank baarheid met milde hand Financiëelen steun voor de ge teisterde bevolking van Ne derland. Van N. N. op hoop van navolging 10.-— Totaal 282.1654 „Het Huisgezin" schrijft: In theorie zijn we allen het er volkomen over eens, dat alle slachtoffers van de stormramp gelijkelijk geholpen moeten wor den. Afgezien van het geloof dat ze belijden, de denkwijs, die ze zijn toegedaan, de streek waar ze wonen. Gezorgd moet worden, dat ook in de practijk aan deze in zoo droevige omstan digheden verworven gelijkgerechtigheid niet worde te kort gedaan. Men kan niet geheel aan den indruK ont komen, dat, zij het onopzettelijk en ongewild, zekere ongelijkheid reeds nu wordt be tracht. Hiör en daar heeft he' den schijn, of de ramp eigenlijk in hoofdzaak alleen in dat deel van ons land heeft gewoed, dat Bor- culo tot middenpunt heeft. Ook in oostelijk Noord-Brabant zijn wel een paar dorpjes eveneens bezocht, maar in den Gelderschen Achterhoek is men toch het felst geteisterd. Beschrijvingen, afbeeldingen, bezoeken, belangstelling, dit alles richt zich het eerst naar Borculo. Straks zal de stormramp kortaf de ramp van Borculo worden genoemd. Nog eens, het is ongewtijfeld ongewild en onbedoeld, maar het zou in hooge mate ver keerd zijn, indien 'ten aanzien van een ge beurtenis, die ons allen moet samenvinden en samenbinden in een gevoel van nationale solidariteit, onderscheid ging worden ge maakt. Het Noorden mag hier het Zuiden niet ver geten noch verwaarlooien. En omdat voorbeelden van bovenaf het sterkst werken, zou het van den nieuwen Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, die zich vandaag naar Borculo be geeft, een uitstekende gedachte zijn, indien hij zijn tocht ook^iaar het geteisterde gebied in Noord-Brabant voortzette: zijn voorgan ger zou stellig de gelegenheid, om zich ook in dit gebaar van belangstelling in mede- doogen nationaal te toonen, niet verzuimd hebben. Wij hebben thans een, zij het droevige en ongewilde, gelegenheid om, met voorbijzien van veel van alles wat ons scheidt, het schouwspel te leveren van één volk, wil men, één volksgemeenschap, die tegenover hef lijden van een deel dier gemeenschap aan geen partijzucht noch verschil van meeningen denkt, maar allen in dezelfde genegenheid omvat. 1 Er zijn duizenden landgenooten in nood, in kommer en ellende; zij moeten en zullen allen geholpen worden: de een heeft er niet méér, de ander niet minder aanspraak op. Laat het Nederlandsche volk dit duidelijk te verstaan geven, en mogen de machtheb bers en mannen van invloed en aanzien dit door hun woord en voorbeeld bevestigen. Wij nemen deze ontboezeming over, om dat zij de meening van zeer vele Katholieken vertolkt, die in den oproep: „voor Borculo" een achteruitzetting zien van de geteisterde Roomsche streken in Brabant. Wij willen er echter op wijzen, dat.tenzij men uitdruk kelijk moeite doet om er aan te ontkomen, wat wij verkeerd achten al het geld door de dagbladen, plaatselijke comité's enz. verzameld, wordt afgedragen aan het Natio- naai Steuncomité, hetwelk na het sluiten van de inschrijving en nadat de schade van heel het geteisterde gebied is opgemaakt de gelden al naar gelang van behoefte zal verdeelen. Het steunwerk is dus nationaal of men het nu Borculo of Zeeland noemt; het geld komt daar, waar het noodig is. •»- St. Franciscus. Aanvragen te richter nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennén aan het zwart schild met wit kruis aan den huis gevel Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie iedcren Dinsdagavond. Vorig bedrag 422.80 A. te Heemstede 5 Blijde hart, dat bundels van lichtend vuur, en warmte uitstraalt op alles wat in zijn na bijheid lcomt; dit is Gods liefdetaal, die alles in gloed zet, die straalt uit de oogen en spreekt zelfs door den zwijgenden mond. O, Pastoor, dit is de gave bij uitnemendheid door den H. Geest aan u geschonken. Daar om ook kan dit feest niet anders zijn dan liphter en warmei. dan welk priesterfeest ook, omdat het overstroomd is door den blijden feestglans van uw altijd jubelend hart door den stralenden blik van uw blijde oogen. Het blijde hart trekt allen naar U toe, Kind jeugd en grijsheid. „Jullie hebt een bijzondere pastoor," zeg gen de menschen dikwijls, maar praktisch is hij niet; hij zweeft maar steeds in hoogere sfeeren. En hier herinner ik me Pastoor, dat u eens op een Nieuwjaarsdag zóó prachtig ge preekt had, een heerlijke gelükwensch voor uw parochianen, ze hoog opvoerend in het Naar het „Vad." verneemt, is de kapi tein-luitenant ter zee A. van Hengel, direc teur van de hoogere krijgsschool der ma rine. bestemd om op te treden als direc teur-generaal bij het Departement van Marine. De heer van Hengel staat, volgens het blad, bekend als een vurig tegenstander van de vereeniging van de beide militaire departementen en van de splitsing der ma- Sociëteit St, Bavo. St. Joseph, half 9. Haarlemsche Inkoop Combinatie, half 9 uur. Vioolonderwijs, 3 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8—954 uur. R.K. Arbeidsbureau voor mannen en jongens Sociëteit St. Baro, Smedestraat 23, Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van 2—654 en 's avonds van half 8 half 9 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur, en s avonds van 8 9 uur. behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan net Bu reau BI.weg 309 Overveen Idr C. Bosch). R. K. Leeszaal en uitleenbibliothcek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging. Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur. n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraut Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge- R. K. Kraamverzorging van de Derde Orda De feestavond der parochie. Het was een feestavond van echte blijde vreugde, van hartelijkheid en van dankbaar heid tevens. De groote zaal van St. Bavo was in feestgewaad gestoken en heel de pa rochie Bloemendaal was er vergaderd. Geen plaatsje bleef onbezet. En een stemming heerschte er zooals nergens. Het enthousiasme taaide al op, toen de Zeereerw. Heer Pastoor onder een donde rende ovatie zijn intrede deed. Dat was de hartelijkheid, waarmede de parochie haar herder ontving en kapelaan v. Muijen zeide het al in zijn welkomstwoord, dat de pastoor naar dezen avond verlangd had om zijn parochianen een klein bewijs van zijn dankbaarheid te g^ven, door hun dezen avond aar> te bieden Het was een rijk betaden programma, dat afgewerkt werd en mej. Peeters sprak in enthousiaste woorden namens heel de pa rochie: „Nooit heb ik met diepere vreugde een gelükwensch uitgesproken, dan heden op dit feest. Waarom, vraagt ge. Omdat ik weet en veel dat mijn woor den komen uit honderden harten; omdat ik weet, dat hier in deze feestzaal, al de pa rochianen van pastoor Willenborg zich ge weld moeten aandoen om niet juichend uit te roepen: Juffrouw Peeters, al zwijgt onze mond ons hart zegr U elk woord na! Waarom vraagt ge: Ik zal 't U zeggen; maar nu verklap ik een geheimpje, dat mij heel lief is. Voor 4 jaren dacht ik alleen maar naar Bloemendaal te komen, om er zalig te ster ven, en. nu mag ik er eerst nog zalig le ven niet alleen, maar ik mag op dezen dag uw aller tolk zijn en uw van dank over vloeiend hart voor onzen beminden pastoor open leggen. geestelijk leven, alles voor de ziel en het onstoffelijke Ik waagde later te zeggen: ,maar Pastoor, u vergat heelemaal in uw wensch dat al uw parochianen óók nog een lichaam hebben „Ja, dat is waar ook," zei U toen, maar blijf maar onpraktisch Pastoor, want zoo hebben we U lief. „Neen, praktisch is hij niet," zeggen ze. Maar diezelfde onpraktische pastoor heeft in den jongsten .tijd een daad gesteld van zóó heerlijk grootsche praktisch beleid, dat alle praktische menschen er met de grootste bewondering naar hebben opgezien! Maar 't gold ook bier weer de ziel, de onsterfelijke ziel, nu helaas in het kranke lijdende lichaam En hier raak ik met de grootste eerbied even het Eucharistisch Triduum voor de zieken aan. Ik voel lieve feestgenooten, dat ge nu onzen waarachtig goeden Herder in een da verend applaus zoudt willen huldigen maar ik verzoek u dit niet te doen, 9eze daad is te eerwaardig om rr.et een triviaal handge klap begroet te worden; wat ik u verzoek 's dit: laten wij hier, nu we allen vereenigd zi'n om onzen pastoor, even van onze zit plaatsen opstaan, als bewijs onzer diepe hulde en dank over wat hij in dit Triduum heeft gewrocht." Heel de zaal stond op als één man. Dan vervolgde spr.: „Vader in den Hemel, wij 'danken U voor onzen dierbaren pastoor, omdat Gij hem als Uw werktuig hebt gekozen, en voor alle lijdende'menschen die hij inniger met onze Moeder de Heilige Kerk vereenigd heeft en dichter bij.U heeft gebracht." En nu, lieve Pastoor, al vinden wij ons lief kerkje nog zoo innig devoot, wij wach ten toch op uw nieuwe kerk. Voor ons hoeft U die kerk niet te bouwen, heusch; wij kunnen er slechts bij verliezen; ik zeker want ik woon er nu naast, en dat is dan gedaan. Maar pastoor, Bloemendaal is in ons land wat het neusje van de zalm is, volgens de En dan ging het uit volle bost. Herhaalde malen was de rede van Mej. Peeters door langdurig applaus onderbro ken en toen door lieve engeltjes en een kin- derkrans alle mooie wenschen waren ge uit, kwam pastoor Willenborg bij hen staan en nam het woord. „Ik kan mij," aldus spr. „niet beter aan u voorstellen, dan in 't mi lieu tusschen de blijde kinderen. Op deze- liefste plek, wil ik u mijn hartelijken dank brengen voor uw liefde en hartelijkheid, voor uw gebeden, voor uw geloof, dat zoo fel als nooit uitschittert. Dank voor zooveel liefde, zooveel godsdienst. Ik ben gelukkig in een parochie te staan waar zooveel ijver heerscht (applaus). Maar naast die geeste lijke geschenken kwam ook de stoffelijke gaven, en het is een schriftelijk bewijs, dat er in Bloemendaal. tot in lengte van dagen zal klinken: ziet eens, zoo heeft Bloemen daal zijn eersten pastoor liefgehad. Bloe mendaal zal beroemd worden door gehf-1 Nederland, om zijn kerk, om zijn toekom stig carillon, waarvoor dé gave zal dienen. Hartelijk dank brengt spr. voor hetgeen Mej. Peeters heelt gesproken uit aller -■aam. Mej. Peters heeft gesproken uit al- Ier hart. Het ijzer van aller menschenliefde gloeide voor den pastoor in bijna boven natuurlijke liefde. Het ijzer moet gesmeed worden als het heet is en in dat smeden ben ik één geslagen met u. Een hart en een ziel zullen wij blijven. Herhaaldelijk en langdurig applaus volg de. Het was een 'echte feestavond. Het programma werd keurig afgewerkt. Allen droegen er het hunne toe bij om de stemming te verhoogen en een strijkje hield er den gagg in. Aan het slot van den avond bracht de pastoor nogmaals zijn dank voor alles, nu in bijzonderheden. Niemand werd vergeten. Aan den Weleerw. kapelaan J. v. Muyen, kwam de meeste lof toe, niet min der aan Mej. Peeters. Allen werden in het dankwoord ingesloten. Het was al laat toen men scheidde en ieder nam de herinnering mede naar huis aan een mooi parochiefeest. Zondag werd de boottocht naar Gouda, door T. Y. B. B. georganiseerd, gehouden en hij mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Het gunstig bekende Jazz-band-orkest „Nut en Genoegen" zorgde voor het muzi kale gedeelte en heeft zich op vertreffelijke wijze van zijn taak gekweten-. Een inzameling voor de ramp in Borculo bracht 22.50 op. Vorig bedrag 957.44 Ingekomen bij mevr. Teeuwen: Van M. J2.50 O, dierbare Herder, er is geen hart, dat niet voor U klopt in dank en liefde, met smeekend opzien tot God; wij wenschen u alles alles, alles, wat u gelukkig kan maken in overvloeiende maat! maar als ik dan be denk, hoe weinig ei voor u maar noodig is, om ik zou 'zeggen oneindig gelukkig te zijn, dan schaam ik mi: over het vele, dat we u wenschen; immers gij hebt alleen God noodig, God-+t doei- leven in het hart, in het diepste wezen van allen, die met u in aanraking komen, dat is uw vreugde, dat is uw leven; deze innige G idsliefde doet u im mers leven in onverstoorbare bliiheid. Ik wil het St Paulus niet verbeteren, als hij oonoemt alle gaven erj talenten door denzelfden Geest aan de menschei, ionbe deeld, maar het zii in alle nederigheid ge zegd, ik geloof dat hij er een vergeten heeft, één die gaat boven het spreken van vr°emd«- talen en profetie; de gave van het volksmond. Waar alles spreekt van schoon heid, moet God daar ook geen, Hem waar dige woonplaats hebben? Pastoor, u hoeft 't voor óns niet te doen, maar voor God. En dan, we weten haast zeker, dat u bij ons blijft, pastoor; als u er werk van gaat maken, dat 't carillon uit het rijk der toner, toch in den toren terecht komt. En dit is ons een dierbare wensch, lieve, beste pastoor, dat we u hier houden, dat u on ze herder zult blijven, daarnaar gaan alle harten in onze parochie uit. Met vreugdeklanken willen we u dit ju belend toezingen, eil daarom verzoek ik u allen uit volle borst het eerste lied uit het programma te willen meezingen Goede Rcomschen, zijn goede vaderlanders; ons vaderland daar boven, doel ons ons va derland heneden niet vergeten, en daarom ringen we den pastoor ons lied toe op echt vaderlandsche wijze van; „De Zilveren Vloot." 959.94 Penningmeesteressen zijn: Mevr Bar. Ruvsdaelweg 7. Overveen; Mevr Cobelens, Parklaan 31, St. Joseph; mei Kordelaar. Assendelverstraat 43, St Bavo: Joh de Dooper; Mevr. Teeuwen, Schoterweg. Pa rochies Schoten; Mevr. v d Vangst, Gast huissingel, Parochie O. L Vrouw»Rozen krans; Mej T. Kamerbeek, Zijlstraat 95, Parochie St. Antonius Naar wij tot ons genoegen vernemen, is de toestand van Kees Warmerdam thans in zoo verre verbeterd, dat hij heden de Mariastich- ting heeft mogen verlaten. De collecte, gehouden door den religieuzen kring, in samenwerking met B. en W. van Bloemendaal, heeft in Aerdenhout opgebracht de somma van 675. Op luisterrijke wijze heeft Lutjebroek deel genomen aan het Zilveren Priesterfeest van haar herder, den ZeerEerw. heer Th. J. Gielen, vroeger kapelaan aan de St. Josephs- kerk alhier. De eigenlijke plechtigheid had Zondag plaats. Gedurende de vroegmis was nage noeg de geheele parochie tot de H. Tafel genaderd en bij de Hoogmis van 10 uur bleef geen plaatsje in het toch al verruimde kerkgebouw onbezet. Dit toch ondergaat een restauratie en ver grooting, die nog niet voltooid kon zijn. De versiering echter was zoo smaakvol en j#ac- tisch aangebracht, dat 't geheel even goed een feestelijken indruk maakte. Overal in 't dorp woei de driekleur en een 4-tal eerepoorten waren opgericht. Meerdere Eerw. geestelijken, onder wie de HoogEerw. Heer Mgr. G. H. F. Stoffels, oud-deken van Haarlem, woonden de Hoog mis bij. De ZeerEerw. pater Schoenmakers hield de feestpredikatie. Het versterkte zangkoor, onder leiding van den heer L. J. Fisscher, voerde de mis Jeanne d'Arc van Hub. Cuypers zeer verdienstelijk uit; vervolgens een „Tantum ergo" van H. Andriessen en een Priestercantate van Mgr. J. A. S. van Schaick. In den namiddag werd de receptie druk bezocht. Een geschenk onder enveloppe werd Z.Eerw. aangeboden, benevens vele bloem stukken en andere geschenken, waaronder ook een van den West-Frieschen Korenbond, waarvan pastoor Gielen voorzitter is. Een plechtig Lof besloot den feestdag. Bovengenoemde vereeniging hield 16 Augustus een wedvlucht met jonge duiven vanaf Noyon, afstand 332.7 K.M. In vrijheid gesteld 7 uur. Eerst getoonde duif 12.51.13 uur; laatst getoonde duif 1.53.09 uur. 1, 8 J. F. Oudolf; 2, 4, 12 C. H. Kaatee; 3. 9, 11,-14 A. H. Lestrade; 5, 10 J. Kapper; 6, 13 H. J. Petter; 7 C. F. v Duffelen. Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge duiven van Roosendaal, afstand 93 1 K.M. In vrijheid gesteld 8 uur. Eerstge- toonde duif 9.49.16 uur, laatstgeloonde duif 11 uur. 1, 2 J. F. Oudolf; 3, 4 C. v. d. Lindel; 5, 6 J. Keipper. Gistermorgen wer-d op het R.-K. kerkhof St. Barbara ter aarde besteld het stoffelijk overschot van „het zoo jammerlijk bij het zwemmen om het leven gekomen knaapje Kspteyn,in de Rezenprièelstraat. Een 22- tal jongens van de school in de Linscho- teristraal bracht hur kameraadje grafwaarts. Barometerstand, 9 uur v. m„ 762 achteruit OPGAVE: Medegedeeld door het Ned Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bildi Naar waarnemingen in den morgen van 18 Augustus. Hoogste Barometerstand 763.4 m.M. te Thorshavn Laagste Barometerstand 746.8 m.M. te Hernoesand. Verwachting van den avond van 18 tot den avond van 19 Augustus. Zwakke tot matigen noordelijke tot noordoostelijken wind, half- tot zwaarbe wolkt, weinig of geen neerslag, iets koeler. Geëx. 6 manl. candidaten. Geslaagd: A. van den Berge, Enkhuizen: J. v. d. Waal, Westzaan; A. J. van de Wakker, Beverwijk. Voor het examer boekhouden M. O. slaag de te 's-Gravenhage de heer A. J. F. Koe len, alhier. Voor het examen" N. O. akte H.. slaagde te 's-Gravenhage D. J. van Hensbergen, alhier. Voor het examen N. O. akte K., slaagde N. J. Ootes, alhier. Gistermiddag omstreeks half twee brak op den Verspronckweg een der assen van een met hout beladen wagen, met het ge volg, dat het tramverkeer in beide richtin gen gestoord was. Met inmiddels toegesnel de hulp werd de neergestorte wagen afgela den, wat intusschen niet belette, dat het tramverkeer ongeveer een uur stil stond. Men schrijft ons: Groot succes voor de Haarl. Krachtsport Vereeniging Haarlem! De heer J. Sint, die Zondag deelnam aan een Internationalen wedstrijd te Luxemburg, in 't worstelen, afd. zwaar gewicht, wist be slag te leggen op de hoogste overwinning, n.l. den eersten prijs. Dat wij daar trotsch op mogen zijn, zoo n lid in onze vereeniging te bezitten, behoeft geen nader betoog. Sint zag als tegenstanders over zich: Hon garen. Luxemburgers, Franschen, Italianen, Belgen en Duitschers. De wedstrijd werd keeens de warmte ge houden in de open lucht. Hedenavond, 18 Augustus, te 5 uur 22 min. zal de heer J. Sint te Haarlem arriveeren, volgens zijn gezonden telegram. Hedenavond houdt bovengenoemde ver eeniging een buitengewone vergadering met als spreker den heer v. Leur, lid van den Loonraad om een bespreking te houden over de nieuwe loonregeling. Ingekomen is bij den inspecteur der di recte belastingen te Haarlem, le atd. 91.92, wegens te weinig betaalde Rijksin - komstenbelasting, Verdedigingsbelasting II en gemeentelijke inkomstenbelasting: ais foren 97.76 wegens te weinig betaalde Rijksinkomsteubelasting, Verdedigingsbelas ting II en gemeentelijke inkomstenbelasting. Aanrijding te Velseroord. In de Trompstraat had Maandagmiddag een aanrijding plaats tusschen de auto van K. uit Amsterdam en de autobus van S. uit Egmond. Beide wagens bekwamen schade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie stelt een onderzoek in er zal van een en ander proces-verbaal worden opgemaakt. Gisteren werd de 73-jarige J. C. v. K. uit Schoten, aangereden door een tram op den hoek van de Kruisstraat en het Stations plein. Het ongeval had plaats doordat hij over wilde steken naar de "Rozenstraat. He vig bloedend aan het hoofd, werd hij in de politiepost aan het Stationsplein binnenge bracht, alwaar een lid E. H. B. O. het eerste verband legde. Later stelde de patiënt zich onder behandeling van Dr. Aaltz. Tot dit comité zijn alsnog tocgefreden: Zuster Casander, mevr. Dr. A. van Dam, mevr. A. A. M. J. Del BaereJiskoot, M. A. Jacobson, voorzitter van den Bond van Drukkerspatroons; mevr. E. de KierSpek. Zuster M. Merison, mej. G. van der Molen, mevr. T. J. Ozingavan Dusseldorp, mej. F. A. M. Peetters, Zuster Schoufen, mevr. J- M. SterckProot Gistermiddag om ongeveer half twee reec een vierwielig bespannen wagen, belader met hout op den Verspronckweg bij hel viaduct. Een wiel geraakte tusschen de rails en brak, waardoor de wagen in elkaar zakte. Het tramverkeer ondervond een half uur vertraging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1