Voor Kees Voor de Juliaantjes. I .ÉÉajiM tam Donderdag 20 Augustus 1925 49ste Jaargang No. 16124 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad Fraaie moraal! H V J&fc- Ül Hét echtpaar J. Mudde-C. v. d. Veldt, aan de Glip, dat 1 September zijn gouden huwelij <sfeest vièrt. H. O. V- Aanbesteding. Examen Hoofdakte. De feest week te Wiikeroog. Agenda 21 Augustus Ballon wedstrijd voor kinderen. DE MOORDAANSLAG OP KEES WARMERDAM Het Koninklijk bezoek. Maria vereeniging. Programma. Personalia. Faillissement. De behandeling voor de Haarlemsche Rechtbank. Tegen beklaagde wordt 9 maanden gevangenisstraf geëischt onder aftrek van voorarrest. De Oranjefeesten te Zuid-Schalkwijk. Bankbiljetten. Een wonder ei. Een jonge kip. eigendom van den heer C. v. d. Eykhorf. Waideck-Pyr- monstraat 50. alhier, legde een dezer dagen een. wonder éi. Het weegt niet minder dan 150 gram. Indien men het ei schudt, is een geluid hoorbaar. Oud-Holiandsche siees van den lieer Boissevain. EEN NIEUW FANFARECORPS TE HEEMSTEDE. Telegraphisch Weerbericht De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij Tooriitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. Advertentiëo 35 ewil» CS* 'Bij contract belangrijke aortingp Adrerterrtiên tusscben den tekrf als ingezonden mededeeling, 6C ct, per regel -op de te Pagin- cl» per regeL Vraag- en eanbod-adver» tentiën 1—4 regel» 60 ct. per plaats ling: elke regel meer 15 ct* b* vooruitbetaling. Alle abonne sopdit biaü zijn, ingevolge ll verzeker mgsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Of.fin uevensiange geheeie ongescniktneid tol werken door f 7CJ| OUUU." verlies van beide armen beide beenen of beide oogen 1 vv> du een ongevai mei f OCft oij verlies'van een nana, f IOC oij verlies van een f CO „bij een breuk var. f «O bijverlies van een - 'en voet of een oog. 1«J. duim of wijsvmeer 1 been of arm: I fU andere vinger doodelijken afloon Geregeld bereiken ons klachten van ver ontwaardigde huisvaders, die, nadat in hun woning ees blijde gebeurtenis heeft plaats gegrepen en van de gezinsvermeerdering kennis is gegeven bij den burgerlijken stand den volgenden dag in hun brieven bus eeil circulaire vinden van de plaatse lijke afdeeling van den Nieuw Mallhusiaan- schen Bond, waarin op de bezwaren van toenemende bevolking voor de maatschap pij, op de nadeelige gevolgen voor den wel stand van het gezin, de gezondheid der huis vrouw enz. gewezen wordt en „goe'e raad gevingen" aan een bepaald adres in uit zicht worden gesteld. Men kent het afschu welijke kwaad der kinderbeperking e.. de heillooze propaganda, welke er voor wordt gemaakt. Naast den strijd, welke de R. K, Kerk en gelukkig ook nog tal van christe lijke genootschappen tegen dit euvel voeren, ,werkt het toezicht van de overheid ais een Isterke rem tegen dit volksbederf. De zware (straffen, waarmee de strafwet medici en zoo genaamde „deskundigen", welke bij bedoeld misdrijf hulp verleenen, dreigt en welke gelukkig bij geconstateerde overtreding in alle gestrengheid worden toegepast, houden het voortwoekeren van dit gruwelijke kwaad onmiskenbaar tegen. Wat ons echter te wachten staat, .van neer de radicale elementen in de l ds- regeering de laken^gaan uitdeelen, he'" ij zen eenige brutale artikelen, welke de laatste dagen in het communistische blad „de Tribune" verschenen* zijn. In een zoo genaamde „Medische Kroniek" werd in de •laatste nummers van dit blad het onderwerp „kunstmatig afbreken der zwangerschap" behandeld. De lectuur is zoo schandelijk, dat wij ze zelfs in verkorte termen niet kunnen vermelden om ergernis te vermijden, maar het lijkt ons toch noodzakelijk om de con clusie mee te deelen, waartoe de schrijver komt, als ernstige waarschuwing, ,wat ons bij voortschrijding van de macht der socia listische elementen bedreigt. „De commu nistische .en vele andere socialistische par tijen in alle landen streven er dan ook naar om althans door wetswijziging het mogelijk te maken, dat de proletarische vrouw in bepaalde omstandigheden de goede, be voegde hulp kan gaan inroepen, om baar ongewenschte zwangerschap te doen af breken," zegt -do medische kroniekschrijver, om te besluiten: f wetenschappelijke voorlichter de afschaf- fing komt bepleiten van de weinige wets bepalingen, waarmee de overheid althans j de ergste moreele uitwassen nog binnen de perken tracht te houden en die voor de schandelijkste moreele misdrijven kostelooze staatshulp komt vragenl Daarom moet ook in ons land, en in de eerste plaats door oiize partij gewerkt en geageerd worden, om de strafwet te wijzigen. Het moet mogelijk gemaakt wor den voor de proletarische vrouwen, om zich onder bepaalde omstandigheden en op kos ten van de gemeenschap of ziekenfonds te verzekeren van bevoegde geneeskundige hulp in verloskundige klinieken, ten einde een ongewenschte zwangerschap te kunnen laten afbreken volgens de regelen der geneeskundige wetenschap. Het spreekt vanzelf, dat een zoodanige maatregel, gelijk ieder andere menschelijke werkzaamheid, ook wel hier en daar een ongewenscht gevolg kan hebben. Als de hinderpaal, die de strafwettelijke bepalingen vormen, wegvalt, zal het aantal gevallen misschien nog iets toenemen. 'Mogelijk zal ook het gebruik van voorbehoedmiddelen verminderen en daardoor de mogelijkheid van besmetting met geslachtsziekten nog iets toenemen. Schrijver dezes acht echter voor de gehuwde proletarische vrouw die tegenwerpingen meer gezocht, dan van practische beteekenis. Kan het brutaler en cynischer worden ge zegd? De man ziet zelf in, dat bij het weg vallen der wettelijke hinderpaal het kwaad „nog iets" zal toenemen. Hij begrijpt -ol- komen, dat dit „iets" schrikbarend veel zal zijn. Maat geen nood. De mensch moet ook op dit moordterrein zijn „vrijheid" hebben; de staat, de gemeenschap moet daarbij zelfs kostelooze hulp van bevoegde meflici verleenen'! In verkiezingsdagen wordt door de roode organen altijd heftig geprotesteerd, wanneer de christelijke pers beweert, dat een linksch bewind afbreuk doet aan de zedelijkheid. Dat heet dan altijd laster en stembus- propaganda van minder allooi. In t>et bovenstaande vindt men nu een onverdacht getuige, die in kalme dagen, kwasic als Centrale post. Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huis gevel Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie iederen Dinsdagavond. Vorig bedrag 445.05 1 te Zandvoort 0.50 2.50 R. S. P. Zwaanenburg M., te Zandvoort Totaal 449.05 Sinds ruim 10 jaren bestaat bij de orkest leden der H*. O. V. een onderling zieken fonds, hetwelk zijn statuten bezat, welke enkele keeren zijn gewijzigd- Door de goede zorgen van den heer Ger- harz werd het fonds .omgezet in een Pen sioenfonds. Dit Pensioenfonds toen weer in een strijdfonds omgezet, wat tengevolge had, dat verschillende donateurs bedankten. Thans heeft men besloten de gelden onder de leden te verdeelen, zoodat er van het ideaal, een pensioenfonds voor de leden van de H. O. V. niets terecht komt. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een R. K. School met 4 lokelen te Noord-Scharwoude, was de laagste in schrijver de firma Nolet Co., te Haarlem voor 30.540. Er waren 14 biljetten ingekomen. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: H. H. M. Emens; J. iV. G. Hildering; I. K. fiksvadka en A. M. A. van Wees, allen 'te Amsterdam. Sociëteit „St. Bavo". Alberding Thijm, 8 uur. Bestuur Bloemisten, 8 uur. Politieke Prcpagandaclub, half 9. Hoofdbestuur L. T. B., 4 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraal 11 Eiken Donderdag van 89J4 uur. R.K. Arbeidsbureau voor mannen en jongens Sociëteit St. Baro, Smedestraat 23 Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9- half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van 2bVn en 's avonds van half 8— half 9 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen B'loem- hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur, des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond - Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan net Bu reau BI.weg 309. Overveen (dr. C. Bosch). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 2—5 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 7—9 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging. Bioembofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 .iur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E V Maan dags van 2—3 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge- R. K. Kraamverzorging van de Derde Ord. St. Franciscus. Aanvragen te richten tinmen Zaterdag, Zon- en Feestdigen toegankelijk Reddingsbrigade voor drenkelingen Vorig bedrag 960.44 Ingekomen van P. Zwaanenburg te Zandvoort °-50 Totaal 960.94 Evenals in 1918, zal ook thans vóór het raadhuis een podium worden opgericht. Heden zal verschijnen een proclamatie van den Burgemeester, waarop mededeeling ge daan wordt van het bezoek van de Konink lijke familie aan Haarlem, met vermplding van de te maken' rijtoeren. De burgemeester verzoekt den ingezete ne» niet met den Koninklijken stoet mede te loopen, en den 28sten Augustus zooveel mogelijk de vlag uit te steken. Op de brug Kruisstraat—Nieuwe Gracht is men gisteren begonnen met de oprichting van een eerepoort. Vandaag reeds zal de voltooiing plaats hebben. A.s. Zaterdag, 22 Augustus, is et te kwart over 8 in de kerk van den H. Antonius van Padua, Nieuwe Groenmarkt, een H. Mis voor de zielerust van de overleden Presidente. De leden worden verzocht zooveel mo gelijk deze H. Mis bij te wonen. Muziekuitvoering in den Hout op Don derdag 20 Augustus, door de H. O. V., onder leiding van Nico Gerharz, te 8 uur. 1. Ouverture de lopera „Si jetais Roi, A. Adam. 2. Fragments de l'opera „Lakme", L. Delibes. 3. Suite l'opera „Carmen", G. Bizet. 4. Fantaisie de l'opera „Les Hugenots", G. Meyerbeer. 5. Fragments de 1 opera „La Traviata", G. Verdi. 6. Fantaisie de l'opera „La Tosca", G. Puccini. 7. Ouverture „Guil- laume Tell". G. Rossini. Voor het examen boekhouder. M. O. slaagde te 's-Gravenhage de heer R. Pro- sée, alhier. Voor het notarieel-examen 1ste gedeelte, slaagde de heer G. A. Rietveld, alhier. Vernietigd werd het faillissement van H B. Spiers, slager te Zandvoort. GEMEENTELIJKE DIENST LICHAME LIJKE OPVOEDING. In het tijdvak 1—15 Augustus zijn in de gem. zweminrichtingen 22717 baden geno men/verdeeld als volgt: (Vervolg.) In den namiddag na ie pauze, begon het ringsteken met paard en sjeës, eerst voor heer en dame, later voor de dames. Dit nummer werd met groofe belangstelling van de zijde van het publiek gevolgd. Nog meer evenwel trokken de aandacht de behendigheidswedstrijden, wegens de koddige effecten, die de deelnemers, onge wild meestal, teweegbrachten. Inderdaad waren hier aardige, leuk gevonden num mers bij en het was vaak lachwekkend, hoe de kampioenen onderling wedijverden in haast maken en juist daardoor.... het spel verloren. Hoe het zij, het publiek amuseerde zich, de stemming bleef er in en niemand dacht aan huiswaarts gaan. Tegen den avond werd het bepaald vol op het terrein. Op den Schalkwijkerweg stond een haag van toeschouwers, die wel iswaar de passage zeer bemoeilijkte, maar toch ook iets, al was 't uit de verte, van het landelijke feest wilden zien. De Oranjevereeniging „Zuid-Schalkwijk kan op een geslaagden feestdag terugzien. Wij laten hieronder de volledige uitsla gen der verschillende wedstriideo volgen: Klcverlaan: mannen vrouwen Abonné's 3625 3638 35 ets baden 295 302 10 ets baden 1228 1109 Totaal 5148 5049 Houtvaart: mannen vrouwen Abonné's 1849 920 35 ets. baden 85 62 10 ets. baden 520 443 Kostelooze baden 4761 3880 Totaal 7215 5305 Het was hedenmorgen in den omtrek van het gerechtsgebouw al dadelijk merkbaar dat er een bijzondere zaak bij de zitting van de Haarlemsche Rechtbank zou worden behan deld. Op de rol stond immers de behandeling van de zaak tegen W. S-, die Kees Warme, dam ongeveer zeven weken geleden, op dei dag der wedrennen op de banen van he „Oude Slot" te Heemstede op Zondag 2< Juni bij een twist met een mes zwaar ge wond had, zoodat zeer voor zijn leven moes! gevreesd worden. Reeds geruimen tijd voor het begin de zitting, voor 10 uur, had zich een gehee. menigte belangstellenden voor het gerecht gebouw verzameld. Zoo spoedig werden d' deuren niet geopend, of alles stroomde naa binnen en na weinige oogenblikken was o; de publieke tribune geen plaatsje meer 011 bezet. De rechtbank bestond uit de volgende rech ters: Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderer president: rechters: Mr. Maclaine Pont ei Mr. Pasteur; Officier van Justitie mr. An dringa; griffier mr. Smit. W. S. was zware mishandeling ten laste gelegd. Omtrent de toedracht van den moordaan slag zal men zich nog herinneren, dat de jon gere broertjes van S. met marmotjes rondlie pen óp het terrein waar auto s en rijwielen stonden géstationneerd. Kees Warmerdam hield het toezicht en daar de kinderen het hem lastig maakten, joeg hij ze weg. Met hun grooteVen broer, die er bijkwam, kreeg Kees ruzie en plotseling werd hij met een mes door W. S. in de hartsteek ge stoken. Langen tijd verkeerde hij in levensgevaar en moest gedurende zéven weken in de Ma- riastichting verpleegd worden. Inmiddels was hij weer in zooverre her steld, dat hij thans als getuige de behande ling der zaak kon bijwonen. Als verdediger van beklaagde W. S. trad op mr. Blankevoort. Beklaagde was ten laste gelegd: „Dal hij op 28 Juni 1925 te Heemstede opzettelijk^ Cornelis Warmerdam zwaar lichamelijk let sel heeft toegebracht door dezen opzettelijk krachtdadig een mes in de borst te steken ter hoogte van de hartstreek, waardoor het kraakbeen van de midden vijfde rib geheel is doorgesneden en de onderzijde van het hart is geraakt, waardoor zeer ernstig levensge vaar is ontstaan, althans dat hij op tijd en plaats gemeld, genoemden Warmerdam op zettelijk krachtdadig een mes in de borst heeft gestoken ter hoogte van de hartstreek, waardoor het kraakbeen van de midden vijf de rib geheel is doorgesneden en de onder zijde van het hart is geraakt en ernstig le vensgevaar is ontstaan. Ais getuigen waren aanwezig, Kees War merdam, M. F. Schabbing r Dr. M. Jessurun als deskundige. Kees was vergezeld vën ver schillende familieleden. Het begin der zaak'had het gewone ver loop. Beklaagde is 19 jaar oud, geboren te Go- rincherri, gedomicilieerd te Rotterdam. Beklaagde bekende bij de harddraverijen geweest te zijn, ze stonden daar met een woonwagen. Hij had gezien dat Warmerdam zijn klei nere broertje sloeg. Hij werd kwaad, nam zijn zakmes, deed het open, kwam toegeloo- pen en stak Warmerdam in de borst. Hij schrok van zijn daad, stak het mes weg, wilde wegloopen en werd gegrepen. Bekl. bekent onder hevig snikken. Hij had niet het opzet gehad om Kees Warmerdam te dooden. De president, wijst hem er op, dat hij hier wel kon staan als moordenaar. Bekl. begrijpt dat. Dan komt Kees Warmerdam als getuige voor. Hij vertelt de heele toedracht der zaak. Hij was op 't terrein om de auto's te bewa ken en zag daar twee jongens loopen, die op de auto's klommen. Hij' waarschuwde ze, maar kreeg groote woorden terug. Het'was juist in den druksten tijd, dat hij stond af te rekenen met een heer voor het bewaren van een auto. Een andere heer, die een wagen bracht, wëes hem er op, dat hij de kosten zou moe ten vergoeden, als er iets zoek raakte. t Dat ging niet goed zoo, dacht hij. Hij gaf een der jongens een duw en tegelijkertijd zag hij twee andere jongens uit het gras op staan. Hij trok zijn jasje uit om zich te verdedi gen. Hij kwam met den eersten jongen in gevecht, toen kwam de tweede van achte ren met een mes op hem toe. Hij verdedigde zich, de andere wilde steken, hij stak mis, toen kwam de tweede steek, die raakte. Getuige is zóó onder den indruk, dat hem een stoel wordt gegeven. Heel de zaal is onder den indruk. De familieleden zijn be droefd en ook verschillende personen op de publieke tribune zijn ontroerd. Getuige vertelt nog, dat hij eenige meters verder liep en toen neerviel. Bekl. snikt en als hem iets gevraagd wordt kan hij niet antwoorden. Dr. Jessurun als deskundige gehoord, ver klaart, dat de wonde was toegebracht in de hartstreek. De afdalende tak van een slag ader was geraakt, verder was er een spier- wonde in 't hart en een wonde in de linker borstholte. De patient heeft veel benauwdheden door staan, hij is nog zwak en zal licht werk kun nen verrichten. Nog een ander persoon, die er bij tegen woordig was, gaf een gelijke verklaring van het ongeval.. Hef Nederlandsche Rijk heeft wederon een nieuw bankbiljet in omloop gebracht en weer één' van fien gulden. Dit is thans in korten tijd het derde niéuwe biljet. Steeds wordt gezocht naar een éénvoudig en smaakvol papierfje en steeds blijkt men niet het juiste gevonden te hebben. Thans heeft men wederom een fraaie Nederland sche Maagd als domineerend figuur op het nieuwe bankbiljet aangebracht. Fraai in velerlei beteekenis. De figuur is zeer zeker sierlijk, dóch nog sierlijker is de kleederdracht. Zonder twij fel zal dit biljef de bekendheid met Hol land in het buitenland zeer bevorderen. Een dame in een Zeeuwsche kleederdracht heeft men thans gemeend als Nederlandsche Maagd te moeten doen afbeelden. Jaar en dag wordt reeds geageerd tegen de onzin, nige reclamemakerij door middel van films, waarop wij Hollanders zonder uitzondering in dergelijke «kleederdracht worden ver- foond En thans heeft men deze zelfde le gende bekrachtigd door de figuur op het nieuwe bankbiljet. Waarlijk, dit voorbeeld is al te fraai Wij zullen hopen, dat deze uitvinding, evenals de vorige, van niet al te langen duur zal zijn. Barometerstand 9 uur v.m.: 759. Achteruit OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Konhiestraal 10 i: flaarlem. Dan neemt de Officier van Justitie het woord. Hij acht het bewijs geleverd. Wat de straf betreft, het is een ernstig feit. iva* ge tuige Warmerdam niet zoo sterk geweest, dan stond hij nu als moordenaar terecht. Bekl. is echter nog jong en zijn woonwa genleven moet ook in aanmerking genomen worden. Spr. eischt een gevangenisstraf van 9 maanden met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. Blankevoort acht het rimair ten laste gelegde niet bewezen. Hier was z.i. geen opzet in het spel, daar voor ging alles te gauw in zijn werk. Bekl. handelde in blinden drift, t Subsidiair ten laste gelegde is juridisch bewezen. Wat de straf betreft, deze behoeft niet hoog te zijn. Het rapport der R.-K. reclasseerings-ver- eeniging vraagt een voorwaardelijke straf en bekl. kan niet ten volle verantwoordelijk gesteld worden voor zijn daad. De uitspraak wordt hierna bepaald op Donderdag 27 Augustus a.s., des morgens te 12 uur Gisteravond waren in de bovenzaal van Lunchroom Valkenburg een 18-tal perso nen, bestaande uit politie- en gemeente- personeel bijeen, tot oprichting van een Harmonie of Fanfarekorps. De heer J. B. Jonkman opende als voor- loopig voorzitter en wees op de groote, vooral financieele moeilijkheden die zulk een oprichting met zich medebracht. Alle 18 aanwezigen traden als lid toe. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J B. Jonkman, voorzitter; E. M. v. Pel, secretaris, Haemstedeplein 11; M. Kuipers, Penningmeester, Achterweg 14; H. P. Kolk, commissaris; H. C. v. d. Zwan, bibliothe caris. Alle leden namen hunne benoeming aan. Vervolgens werd overgegaan tot het be noemen van een directeur. Nadat verschillende namen genoemd waren, werd de heer Reinier van t Hof als directeur gekozen. De heer van 't Hof. die eerst als raad gevende adviseur ter vergadering was ge weest, werd bij zijn terugkomst door den voorzitter toegesproken, waarin hij zijn vertrouwen uitspreekt, dat de directeur ziin Medegedeeld doar het Ned. Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen van 20 Augustus. Hoogste Barometerstand 766.0 m. M. te Janmayen. Laagste Barometerstand 754.6 m. M. te Hernoesand. Verwachting van den avond van 20 tot tot den avond van 21 Augustus: Zwakke tot matigen, veranderlijken wind; zwaarbewolkt of betrokken; waarschijnlijk regen of onweersbuien; zelfde tempera tuur. beste krachten zal wijden aan het nieuwe korps, wat de directeur toezegde. Hoewel men aanvankelijk bedoeld had een harmoniekorps te vormen, werd beslo ten te beginnen met een fanfarekorps, waar bij vastgesteld werd, welke instrumenten voorloopig worden aangeschaft, waarvoor het bestuur in samenwerking met den di recteur de volmacht kreeg daarvoor zorg te dragen. Reeds de volgende week zullen de lessen aanvangen. Het samenstellen van reglement en sta tuten vorderden een groof deel van den avond. Een ontwerp was reeds saamgesteld, be vattende 34 artikelen, die terdege werden besproken. Hieronder is eene bepaling dat alleen ge- meentepersoneel van alle kerkelijke rich tingen, mits 18 jaar oud zijnde, als lid kun nen toetreden. Donateurs betalen als minimum 2.50. Kunstlievende leden 1 en begunstigers 25 cents per week. Ook zal de medewerking op Zondag aan concerten en op concours wegens gemoedsbezwaren niet verplichtend zijn. Om de groote kosten te dekken, zal behalve een aanvraag voor gemeente-sub sidie ook getracht worden aandeelen on der de ingezetenen te plaatsen. Het fanfarekorps zal den naam krijgen van „Excelsior". Na rondvraag werd onder dankwoord van den voorzitter voor dezen goedgeslaagden avond, de vergadering «sloten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1