Voor Kees, Voor de JMiaantjes. burgerlijke stand. DE SPAARNEBANK DE STORMRAMP. 70-JARIG BESTAAN ST. ELISABETH'S VEREENIGING. KONINKLIJK BEZOEK AAN HAARLEM. Prinses Juliana komt mede. Reorganisatie verkeer Frans Halsplein. Een voorstel van den heer Van Lierat. De vertegenwoordigers der U. C. I. en de officieele ontvangst ten stadhuize. De Haarlemsche processie naar Kevelaar. Personalia. De Giiterumschlag-Verkehrs- Woche. Onbestelbare stukken. Gevonden dieren en voorwerpen. R. K. V. „Zwaluwen". Binnenbrand. Verlof Drankwet. Personalia. „St. Raphael". Examen Hoofdakte. Collecte stormramp. Het Internat. Esperantisten- Congres te Parijs. 1021/4 55 157 145 145 137 137 170 17o 651/ 2 65 v2 510x/2 125 174i/s He3/, 1351/2 94i/g Kon, Olie 99/is 91 u 1553/4 4OOI/2 485l/2 IOII/4 lol Wabash 431/4 77/s Een concert van Haarlem's Tramfanfare. De heer Willem Dyserinck en zyn ontslag als voor zitter der H. O. V. Berichten uit onze vorige Oplage Na de stormramp. Ter herinnering aan den stormramp. Staking geëindigd. Mededeelingen van het Huisvestingscomité. Ketelontploffing. De Koning en de Koningin van België naar Engelsch-Indië. Vorig bedrag 282.16/4 Ingekomen van: Anfonius 2.50 P2.50 H2.50 M1 Cajetanus 1. N. N. N0.25 N. N1— Mapie S. ii 0.50 Jim 1. Z. d. B2.50 J. H2— C. O. ter eere van den H. Donatus 1. Fam. L5. N. N. ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes 10- M. T2.50 E. te Schoten 10. G. J. G0.25 H. J. S0.25 B. R. 0.25 A. H0.50 J. N. K0.25 V0.25 J. P. v. d. N0.25 J. A. H0.50 W. v. L025 W. B0.25 P. J. G0.50 0 0.25 G. J. de P0.50 G. V0.25 N. N. 0.25 J. H. B0.50 J. F. de D0.50 W. v. E0.25 v. d. K0.25 J. v. H. 0.25 J. de G0.25 M. B0.25 J. F..0.25 N. N0.50 N. N0.25 P H0.25 P. v. AL0.25 J. K0.25 de K0.25 •J. ten K'0.25 H. D0.25 S0.50 A. H. R0.50 J. C. R0.25 Th D0.50 J. C. L1— H. G0.25 J. W. v. K0.25 D. J. V1.— J. H. B1 H. D.1 J. A. W1 A. v. d. P1. J. B1— D. J. de H1— F. H. EI— J. H. C1— A. M. H. B1— J K1— J. K1— L. H. B1 J. H1— J. G1— L. L2.50 J. L. v H1— B. D1.— A. S1— M. J. K1 J. S0.50 G v. Z0.50 J. D0.50 A. V0.50 Tinus0.10 Cor G0.50 Dirk 0.25 G. H. v. S1.— A. Sch0.50 Jaap j0.25 J. J. M. ..«.....•«■...I..*.**. t K. A0.50 Fransie 0.25 H. Loerakker 0.25 v. d. 0.50 10.25 N. V0.50 J. R0.50 F1 K. H0.50 L. F. J. F0.50 F. V. en D1.— H. H1 Cliché Fabriek Holland 3.25 J C 0.50 H J 0.50 N. B0.50 B. P. voor het Nat. Comité 10. J v d. B 1.- J W L 1— H. J. 0.50 O. H. G. Ol'- VC K1— H B0.50 J. L. M0.50 N. A. B. 0.50 H, T0.50 v. d. M. .'.I*, f 0.50 J. D. K0.50 B L0.50 W 0.50 D0.50 v H0-25 N. B, ...li*. 0,25 W5 S2.- J ML— P. J. A1— 407.26/s Vandag herdenkt de St. Elisabeths Ver- eeniging hier ter stede haar 70-jarig be staan. De eigenlijke viering van het leest zal. in verband met verschillende omstandigheden eerst 6 October plaats hebben, doch we meenden de vermelding van het jübilé niet achterwege te moeten laten-. De vereeni- ging doet zóóveel goed en brengt aan arme zieken zóóveel bijstand en hulp, dat haar zeventigste verjaardag niet onopgemerkt mag blijven. Ondanks haar hoogen leeftijd blijft de vereeniging in haar werken steeds jeugdig en blijft'met steeds frissche krach ten zich wijden aan de verzorging van arme zieken. Waar de officieele feestviering ech ter in October plaats vindt, komen we tegen dien tijd uitgebreider op het werk der ver eeniging terug. Zij verdient dat ten volle! Betreffende het Koninklijk Bezoek aan de gemeente Haarlem op Vrijdag 28 Augustus a.s. deelt men ons nader mede, dat H.M. de Koning vergezeld is van Prins Hendrik en Prinses Juliana. Aan het programma der feestelijkheden kan worden ontleend: aankomst der Hooge Gasten des voormiddags 10.47 aan het sta tion, ontvangst ten stadhuize, aubade en défilé van 4000 schoolkinderen, een feest- eoncert in de Groote Kerk, met medewer king van Mia Peltenburg, sopraan en George Robert, organist, als solisten en een gemengd koor onder leiding van den heer Geortfe Robert Verder een huldebetooging •/an "een 40-tal Haarlemsche vereenigingen met banieren De Koninklijke familie maakt na het kerkconcert een grooten rijtoer, ein digende aan het station, waari13 i' 4 08 het vertrek nUats heeft. Het programma bevat voorts eenige con certen, welke gegeven worden door de Haarlemsche Politie-Muziekvereeniging Harmonie-Crescendo" en „L. J. Coster". Des avonds heeft een militaire taptoe plaats, onder leiding van den oud-kapel- meester Eug. H. Rap, terwijl de feesten be sloten worden met acrobaten-voorstellin gen, bioscoop en vuurwerk in het Bronge bouw. Voorts kan nog worden medegedeeld dat een eerewacht is gevormd door de sectie Haarlem van het corps Kennemerland van den bijzonderen vrijwilligen landstorm, die door Hare Majesteit op het station bij aan komst wordt geinspecteerd. Deze eerewacht zal ook bij het vertrek om 4 uur weder op het station aanwezig zijn. Voor de afzetting van het Stationsplein zullen padvinders en padvinsters hun me dewerking verleenen, zoowel de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Meisjesgilde als de afdeeling Haarlem der Nederlapdsche Pdavindersvereeniging. Waarschijnlijk zul len ook de jongeren de zoogenaamde ka bouters en welpen daarbij aanwezig zijn. Door den heer Van Liemt is een voorstel bij den raad ingediend tot reorganisatie van het verkeer op het Frans Halsplein. De heer Van Liemt stelt voor, het verkeer dusdanig te leiden als indertijd het advies van den commissaris van politie, den heer Tenckinck, luidde. Dit advies bedoelde het plantsoen te doorsnijden, zoodat het ver keer vanaf de Frans Halsstraat in een rech te lijn naar de Kennemerbrug geleid wordt. Zooals bekend zou het Gemeentebestuur gistermorgen om half elf ten Stadhuize ontvangen de deelnemers aan het U. C. I. en de Wereldkampioenschappen 1925. Aangezien de deelnemers om ruim 11 uur nog niet waren gearriveerd, heeft de Burge meester besloten om de ontvangst ten stad huize niet te laten doorgaan ten einde aan de Commissie tot organisatie van dit Con gres de verdere afwerking van het program ma voor dezen dag mogelijk te maken. Om 11 uur zou n.l. een orgelbespeling in de Groote Kerk plaats hebben welke in verband met een trouwplechtigheid daar te plaatse om kwart voor 12 moest zijn beëin digd. Daarna zou 'n bezoek worden gebracht aan 't Frans Halsmuseum om na afloop daar van te vertrekken naar Zandvoort waar de lunch wordt gebruikt. Nader kunnen wij nog mededeelen, dat de deelnemers eerst ongeveer om half twaalf arriveerden. Een deputatie begaf zich naar den secretaris om het „kleine mis verstand" op te helderen, terwijl de overige dames en heeren voor het stadhuis wacht ten. De oorzaak van de late komst zou ge legen zijn in diverse opgebroken straten, po litieagenten, die de auto's niet door wilden laten rijden en last not least, dat verschil lende deelnemers iet of wat te laat op dc plaats der bijeenkomst waren verschenen. Om tien minuten over half twaalf begaven de vertegenwoordigers zich naar de Groote Kerk, om van het orgelconcert te genieten. Zooals begrijpelijk was men ten stadhuize zeer ontstemd over het feit, dat de deel nemers niet op den afgesproken tijd aanwe zig waren. Het dunkt ons overboidg op deze zaak nog nader in te gaan., HET PROGRAMMA. Zooals wij reeds eerder mededeelden vertrekt 8 September a.s. de Haarlemsche processie naar Kevelaer, De algemeene intentie, waarvoor dit jaar de bedevaart gehouden wordt is, om op voorspraak van de H. Maagd Maria, Gods zegen te verkrijgen over de Missie-actie in Katholiek Nederland. De kosten voor de reis, met inbegrip van pas-visum zijn vanaf Haarlem 9.75. Zondag 6 September te 7 uur is er een plechtig* Lof met preek in de Broeder- schapskerk. Vrijdag 4 September, te 8 uur en Dinsdag 8 September te 51/6 uur H. Missen van voorbereiding. Men vertrekt uit Haarlem Dinsdag 8 Sep tember, des morgens te 6.55 uur en komt te Haarlem terug Donderdag 10 September des avonds te 8.32 uur. Anderhalf uur na aankomst in Kevelaer heeft de plechtige intocht plaats vanaf het station, met muziek en onder het gelui der klokken. Het programma is verder als volgt inge deeld: Dinsdag 8 September: Des avonds te 8 uur in de Mariakerk avondgebed. Woensdag 9 September: Des morgens 6/4 uur algemeene H. Communie in de Ma riakerk, tot de algemeene intentie der be devaart. Ongeveer te half 10 uur plechtige processie met het Allerheiligste rond de Genadekapel. Te 10 uur plechtige Hoogmis met preek in de Mariakerk. Tegen 3 uur vanaf de kaarsenkapel naar het kerkhol, waar preek op het kerkhof. Des avonds te kwart over 7 vanaf hotel de Gouden en Zilveren Sleutels, precessie met lampions. Donderdag 10 September. w Des mor gens te 6 uur plechtige H. Mis, voor de af gestorven leden der Broederschap. waar onder algemeene H. Communie. Te 8 uur vergadering vóór de kaarsenkapel om geza menlijk den Kruisweg te doen voor de overleden leden der Broederschap. Te 10 uur afscheidspreek en zegen met het Aller heiligste; vérvolgens gebed vóór de Mira culeuze kapel, daarna plechtige uittocht met muziek en onder gelui der klokken. Vrijdlag 11 September: Des morgens te 8 uur gezongen H. Mis van dankzegging in de Broederschapskerk. Bij het politiekorps hier fer stele» is be noemd tot politieagent de heer B. Bakker, thans in gelijke functie te 's-Giavenhage, I De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt mede, dat op haar secretariaat, Kruisweg 70, te Haarlem, ter inzage liggen het programma van en de voorwaarden tot deelneming aan de Güterumschlag-Verkehrswoche, welke door „den Verein Deutscher lngenieure' van 20-—26 September 1925 te DuDsselaorf en te Keulen zal worden gehouden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Augustus 1925. Binnenlandsche brieven. Bur. de Telegraaf, Amsterdam B. Boots, Bentlem Sypkens Hoefkamer, K. Berson, Velseroord Beuting Fa. Frieke en Co., Deventer J. A. M. Bruning, Nijmegen; Bur. de Telegraaf, Amsterdam Bur. Haar lem's Dagblad 7874, Haarlem G. W. Ber- kelder, Den Haag Directie der Abdulla Co. Ltd.. Amsterdam Fritz Kiefer, Gro ningen V. Houtkoop, Broek in Waterland; Wed. Kooy, Amsterdam Minister van Oor log, Den Haag N.V. Ant. Jurgens Marga rine fabr., afd. Reclame, Oss Mevr....- Nic. Maasstraat 18, Amsterdam Postbox 637, Amsterdam A. v. Raay, Den Haag Raad van Arbeid, Leiden Stark van Schijn- del, AerdenhoutSecretaris der Gemeente Overveen, Overveen Steiner Ludwig, Bus- sum Secretarie Heemstede, Heemstede Henri Voeten, BoxtelL. Visser, Maast richt I. M. de Vries, Amsterdam. Binnenlandsche briefkaarten. Zr. J. van Elze, Amsterdam Fam. E. Emmerik, Dalfsen H. Guurtnan, Amster dam Mej. A. Groenewegen,Nijmegen W. v. d. Heiden, Haarlem; Mej. M. Heseier, Heemstede Mej. Joh. Jongman, Amster dam Arnold Merks, Bergen aan Zee Toto van Oenen, Den Haag I. G. Riphagen, Rotterdam G. M. J. Wensma, Buitenlandsche brieven. Mad. C. Aaltsz, Florence Mattie S. Ja mes, Costa Rica Jacon Meindersma, Chi cago U.S.A. E. de Tuyll, Loch Lomond Scotland Th. H. M. Verspyck, Florence P. Wilgman, Florence. Buitenlandsche briefkaarten. Grete Ben, West Falen J. M. H. Dolk, Interlaken Fufn Guist, Berlin Hornyang- ky, London C. Iechstroh, Deutschland Mevr. H. G. Kruseman, Luzern E. Phi- lipsen, Deutschland Ernst Schuman, Hoe gen Westfalen. Men wordt verzocht om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggezonden aan den afzender. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam, en huisnummer te voorzien. G. v. Luit, Tempeliersstraat 54, garage, actetasch met boeken P. J. J. Smit, Gr. v. Wiedstr. 19, leesboek Politiebureau, Sme- destraat, beursje W. Lijcklama, Fr. Hals straat 26zw., rijwielbei.merk E. Wijtkamp, L. Heerenstraat 45, witbruine hond A. v. Houten, Bleekersvaartweg 45, Heemstede, regenjas Voetelink, Magdalenastraat 6, zwarte poes „Kennel Fauna" Koster, Eend jespoortstraat 5, groote witte poes, idem G. v. Looij, Damstraat 1, knop van een auto- wiel C. Bakker, Botermarkt 24, poes (zwart) S. J. Jansen, Rijpstraat 41, witte kindermuts P. J. Augustinus, Julianapark 46, Schoten, portemonnaie m.i, P. J. Waleveld, Z. B. Spaarne 34h, idem v. Bergen, Ged. Oude gracht 18, parelsnoer Scholten, Gierstraat 57, ring C. v. d. Aar, Damiatestraat 26, rozenkrans Politiebureau, Smedestraat, wol len kinderschoentje J. Groeneveld, Zuid- polderstr. 78, br. grijze sok. De Zwaluwen trokken Zondag jJ. naar dén Haag en Loosduinen en speelden in laatstge noemde plaats twee wedstrijden nJ. G.D.A. I—R.-K.V.Z. I en G. D. Z. H-R.-K. V. Z. II. Allereerst werd een aanvang gemaakt met de reserve's van beide vereenigingen. G. D. A. wint den toss en laat R.K.V.Z. aftrappen. In den beginne eenige Zwaluw-aanvallen en de G.D.A.-keeper moet spoedig hande lend optreden wat hem bijzonder goed af gaat. Gaandeweg komen de Hagenaars steeds meer in 't offensief en weet hun pro ductieve voorhoede kort na elkaar twee goals te scoren. Dc Zwaluwtjes vinden het blijkbaar wel wat bar en komen verwoed opzetten. Verschillende schoten worden ingezonden, doch allen worden naar behooren verwerkt. Voor de rust wordt niet meer gedoelpunt. Na de rust eerst weer eenige Zwaluw-aan vallen echter zonder succes. Het mooie sa menspel der Hagenaars valt ten zeerste te bewonderen, regelmatig weten zij de score op te voeren tot 4—0. Als weer wordt afge trapt zetten de zwartjes alles op alles en zijn het laatste kwartier gedurig in de meerder heid, doch tot doelpunten komt het niet spoedig. Even voor tijd echter weet van der Vos sen het welverdiende tegenpunt in de tou wen te jagen waarna de scheidsrechter spoe dig einde fluit. Hierna treden dc eerste elftallen van G. D. A. en R. K. V. Z. in het veld en met den toss is ook hier G D, A. de gelukkige en R. K. V. Z. trapt af. Onmiddellijk zweven de zwartjes voor het Haagsche doel en be legeren de G. D. A goal, doch de beide backs blijken in goede conditie te zijn en in laatste instantie de keeper die alles naar behooren verwerkt Uit een mooie opgezette aanvkl weet P. van der Velden aan Zwaluwen met 'n kei hard schot de leiding te geven. 01. Dit voorrecht is echter niet van langen duur. De Hagenaars komen verwoed opzetten en van der Kamp, krijgt eenige benauwde oogenblikken, doch de drang wórdt te zwaar en spoedig moet hij voor een vliegend schot zwichten Tot aan de rust zijn beide partijen van gelijke kracht en wordt het meest op het middenveld gespeeld. Met, gelijken' stand breekt half time aan. Na de rust weder een gelijk opgaand spel, waarin de verdedigingen voorloopig mees ter blijven van het terrein. Na eenigen tijd vplgen kort op elkaar eenige gevaarlijke G. D. A.-aanvallen, doch de Zwaluw-keeper weert zich geducht. G. D. A. weet een corner te forceeren, deze goed genomen levert voor dc Hage naars de winnende góal op. De zwartjes val len goed aan en ieder verwacht spoedig den gelijkmaker, doch niettegenstaande dat, komt de verwachte goal aan de andere zijde. 3—1. Zwaluwen trapt af. G. D. A. trekt weder ten aanval en No 4 ligt in het net. Deze goal was heel wel houdbaar, doch erg on verwachts. Nu is er nog ongeveer 10 minuten tc spe len. Men kan het de Zwaluwen aanzien, dat zij tegen de Federatiemenschen een zoo goed mogelijk resultaat wenschen te bereiken. Zij werpen zich geheel in, den strijd en het is weer P. van cTer Velden die den achterstand weet le verkleinen De Zwaluwtjes blijven in de meerderheid, doch kunnen den goed op dreef zijnden G.D. A.-keeper niet meer verschalken en breekt met onveranderden stand einde aan. Het was een mooie wedstrijd. De scheids rechter leidde onberispelijk. Maandagmiddag om ongeveer half twee werd brand gemeld op den Zijlweg no. 82 waar een atelier gevestigd is van van F. Door eenige emmers water kon het vuur gebluscht worden. De staf der brandweer was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. De brand ontstond, doordat het behang selpapier door een in de nabijheid staand gascomfoor vlam vatte, Eenige gordijnen en kleedingstukken werden ü/schadigd. ORANJE-VEREENIGING „ZUID-SCHALKWIJK" Reeds in den vroegen morgen kon men aan de drukte op den Schalkwijkerweg zien, dat er gisteren iets bijzonders te doen was Hef terrein van den heer Buys had een feestelijk aanzien, daar wapperden de vlaggen, daar stonden kramen en^ tenten, een zweefschommel en wat al niet meer, een bonte verzameling van allerlei Amu- sements-inrichtingen, zooals men die op kermissen kan zien. De Oranjevereeniging „Zuid-Schalkwijk viert heden feest. We herinneren ons, hoe in de laatsfe jaren het terrein er uit zag en dan moet 't ons van t hart, dat het terrein dit jaar flink bezet is en het feest groofscher opgezet is dan voorheen. De veronderstelling rijst, dat daarbij gerekend is op het bezoek van Haarlem en andere omliggende gemeenten. Om 9 uur gistermorgen verzamelden zich de kinderen voor de lakfabriek van den heer H. Savoij aan den Schalkwijker weg, vanwaar onder begeleiding van mu ziek (het korps van de Centrale Werk plaats), de feestelijke optocht naar het terrein begon. Het was een keurig gezicht die stoef van 120 kinderen, allen in 't wit met sjerpen en vlaggetjes langs den weg te zien trekken. Op het terrein werden de kinderen aan genaam bezig gehouden. De leiding was in handen van enkele leden der feestcom missie, die den kleinen met spel en zang afleiding bezorgden. Behalve hef bestuur en de terfein-com- missies waren o.m. bij de ontvangst aan wezig wethouder van den Berg, in zijn kwaliteit van plaatsvervangend burgemees- ter. Te half elf begon het tweede nummer van het feestprogramma: Ringsteken op hef losse paard. Bij het ter perse gaan van ons blad wa ren de uitslagen hiervan nog niet bekend. Voor den namiddag is er een zeer vari- eerend programma. Veel wordt verwacht van de behendigheidswedstrijden voor da mes en heeren, die zeer interessant be loven te worden. Ondertrouwd: 19 Aug.: J. Smit en E. J- de Redelijkheid; A. Quisf en M. M. Hoon- akker; J. G. Stam de Jonge en W. v. d. Wateren;. P. G. Kroon en R. A. Fibbe; J. Bakker en C. W. v. Eeuwijk. N. Molenaar en H. H. Siegers; J. W. Verhoeven en P. J. H. Dreijer. Ondertrouwd; 19 Aug.; F. J. Vrees en F. W. I. Kater. J. H. Lamme en J. Eleveld. A. de Nijs en J. W. Miedema. J. Amelink en E. Meelker. J. Strengers en H. J. Doets. J. A. Kroonsberg en J. M. Rar.sijn. A.-W. v. Dansik en A. Bouwens. J. A. Bakker en A. I. v. Deventer. J- Heemskerk en A. van Doorn. W. Noor- land en C. C. Tijman. Geboren: 17 Aug.; d. van E. S. Kottman— Hupkens. z. van D. van Tiggelen—Knol. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen, overeenkomstig art. 37 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van Th. J. Delver om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-tusschen-kamer van het per ceel aan den Jansweg no. 49, alsmede een dergelijk verzoekschrift van F. Slot, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het per ceel aan de Koningstraat no. 6. Voor het examen Hoog-Duitsch L. O. slaagde te 's-Gravenhage R. Verberne, alhier. Notaris G.' van Holk te Zaandam is ge kozen tot lid van de Kamer van Toezicht op de notarissen te Haarlem, in de vaca- fure, ontstaan door het overlijden van no taris mr. C. J. Boerlage te Heemstede. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver eeniging een vergadering in St. Bavo. De Voorzitter de heer De Rooy opende de ver gadering met den gebruikelijken groet, en heette den spreker van den avond, den heer v. Leur, welkom. De notulen werden behoudens een enkele opmerking goedge keurd. De voorzitter bespreekt de monu ment-actie tot stichting van een. R.K. Her stellingsoord voor Spoor- en Tramwegper soneel. Uit de gehouden besprekingen bleek, dat er nog al animo voor is. Thans is het woord aan den heer v, Leur, lid van den Loonraad. De heer v. Leur begint zijn rede met te zeggen, dat het door hem zeer op prijs wordt gesteld, door het bestuur te zijn uitgenoodigd ter bespreking van het Loon- raad-advies. Spr. schetste het verloop als volgt. In April was bij den Loonfaad een schrijven ingekomen om een advies voor een loonregeling voor 1926. In den brief kwam tot uiting, dat eventueele wijzigingen niet noemenswaardig op de geheele loonuitkee- ring mocht drukken. Hoewel deze brief wel eenige ongerustheid wegnam, spoorde hij tevens tot waakzaamheid aan, omdat, als er verbetering bij de een aangebracht werd, dit ten koste van een ander zou kunnen gaan. Naar voren werd gebracht door den Loonraad de verlagingen door het spoorweg personeel ondergaan, niet het minst door het werkplaats-personeel. In Juli 1922, 10 pCt. De 4de klassers daarbij nog 4 pCt. en het vorig jaar weer 10 pCt. Wel werd er gezegd, dat het levenspeil zich zou verlagen maar wat is daarvan terecht gekomen? Wat betreft het gezegde, dat het bedrijf zich dekken moet, dit is toch iets, waaraan men zich niet, storen kan, daar men niet dc minste medezeggingschap in het bedrijf heeft. Gevraagd is eerst als „St. Raphael" om verschillende groepen de hoogte in te brengen. In een sub-commissie moest uit gemaakt worden of het een uniformloon zou zijn met duurtetoeslag of een loon naar de hoogste standplaats met aftrek. Ten slotte werd besloten tot 'n vasten aftrek in plaats van een aftrek in procenten. Daar was de loonraad niet op tegen, maar wel dat door de voorgestelde aftrek van 350 voor de 4de klasse een werkman uit schaal en een loonsverlaging zou krijgen van 78 per jaar, terwijl een commies 120 en een in genieur zelfs 500 zou vooruitgaan. Daar in de commissie geen overeenstem ming kon bereikt worden, moest de loon raad het uitmaken, welke ten slotte be- slóot tot een vasten aftrek. Door de agitatie heeft men nog kunnen bereiken, dat de loonsverlaging zoo klein is. Wat betreft den kindertoeslag, hiermede gingen ten slotte alle organisaiies accoord, zoodat deze be houden bleef. Toen kreeg men de samen werking; alleen de B.A.N.S. deed niet mee. Er is gedaan wat men kon, en als niet alles bereikt is geworden, ligt dit niet aan den loonraad. Spr. wekte de leden op, om het werk van het hoofdbestuur te steunen door mee te leven en in drommen de ver gaderingen te bezoeken. De voorzitter bracht den spreker dank, ook door een der leden werd een woord van dank gesproken Nadat nog enkele vragen door den heer v. Leur waren beantwoord, sloot de voorzit ter de vergadering met den Christelijken groef. Vorig bedrag.......'427.80 Personeel P- Nelis Zoon Heemstede17.25 Totaal445.05 Haarlem, 18 Augustus. Geëxamineerd 7 mannel. candidaten. Toegelaten de heeren: A. van de Vosse van Hilversum, D. A. Dokfer van Amstelveen en M. Quant, van Helder. De collecte bij de orgelbespeling in de Groote Kerk op Dinsdag 18 Augustus heeft 84,90 opgebracht Men schrijft ons uit Parijs Eenige Haarlemsche Esperantisten zijn te Parijs bij het internationale Esperantisten Congres. In de beroemde Kathedraal had men een H. Mis van een Spaansch priester. In de St. Jan een van een Hongaarsch pries ter. Ook in de Sacré coeur een H. Mis van een Fransch priester. In den namiddag werd er een plechtig lof gezongen. Daar, opeens zwijgt het orgel, een oogenblik stilte, en daar begint een a capellakoor met prachtige so- praanstem te zingen een vierstemmig Saluton Mario, hemelsch schoon, als was het een koor van engelen. Een compositie van onzen stad genoot, den heer G. Hoogeveen. Toen het uitgezongen was, was de componist zoo zeer ontroerd en zenuwachtig, dat het door een ieder werd opgemerkt, en toen het ook be kend werd dat hij de componist van het stuk was, werd de heer Hoogeveen bestormd door menschen. van verschillende naties, die hem feliciteerden met zijn compositie. Zelfs de organist van de Sacre Coeur kwam afdalen om den componist te zien en een handdruk te geven. Men begrijpt, dat de Nederlanders en vooral de Haarlemmers enthousiast waren, over dit succes. Vorig bedrag959.94 Ingekomen van N. V., Hillegom.... 0.50 Totaal960.44 Penningmeesteressen zijn: Mevr. Bar, Ruysdaelweg 7, Overveen; Mevr. Cobelens, Parklaan 31, St. Joseph; mej. Kordelaar, Assendelverstraat 43, St. Bavo; Joh. de Doóper; Mevr. Tce'uwen, Schoterweg. Pa rochies Schoten; Mevr. v. d. Vangst, Gast huissingel, Parochie O. L, Vrouw Rozen krans; Mej. T. Kamerbeek, Zijlstraat 95, Parochie St. Antonius. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden vaster. V K HEDEN 5% Nederland 1919 1003/4 1003/4 6%! Nederland 1923 103 1031/JP 454 NederL 1917 98 98 7% N.-L 1921 A,. IO21/4 6% N.-L 1923 D... 1031/4 O co <£fc 403/4 Oude Vaart 67i/2 dito Gem. EigcncL Mij „Nederland" '573/4 Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Holt. Stoomboot l8l/2 I8I/3 H. V. A 523 Java Cultuur 327 330 Jurgens gew 119 Koloniale Bank L discbe Bank 1-401/ 14 Cert. Handel Mij. 136 Resc. dito 1343^ 136 Phoenix - Geconsolideerde 1591/, 1571/5 3721 /4 122 122 Marine comm. Vorstenlanden l543/4 Actions id. 1441/2 146 C zin p. Merc. Arg. •ej» CO OO 8 111 402l/4 488 3471/2 352 Adam Rubber 281 283 Serbadjadi 269 281 157 Wai Sumatra 245 159 Dordtsche Petr. 352 245 Southern Rails 1441/2 144i/2 OO r» LO OO 443/4 Comm. Maxwell 439e STAATSLOTERIJ. n Trekking van Woensdag 19 Augustus. 3e klasse 3e lijst. HOOGE PRIJZEN. 15495 25000. 18895 ƒ1500. 6 4260 14995 f 1000. 19173 ƒ400. V 1176 5395 12500 200. 14629 17043 100. Prijzen van f 45. 13 26 41 268 315 356 368 390 427 457 460 462 482 521 551 561 582 607 619 653 734 743 875 909 955 993 1087 113! 1189 1199 1207 1251 1270 1469 1607 1757 1872 1941 1993 1994 2010 2098 2123, 2125 2139 2167 2187 2235 2277 2285 2308 2411 2416 2459 2465 2480 2512 2515 2602 2638 2718 2721 2750 2773 2804 2871 2901 2996 3038 3044 3050 3054 3154 3218 3225 3231 3368 3405 3438 3465 3572 3587 3806 3856 3858 3860 3869 3886 3908 3956 4003 4013 4025 4036 4046 4093 4206 4219 4350 4393 4435 4440 4461 4465 4766 4773 4797 '4830 4842 4861 4879 5006 5036 5045 5083 5126 5172 5234 5271 5302 5426 5467 5471 5487 5492 5493 5509 5573 5581 5584 5617 5626 5652 5700 5932 5971 6102 6111 6264 6284 6341 6371 6427 6434 6533 6538 6547 6599 6631 6660 6681 6835 6854 6894 6902 6918 6942 6947 6950 6978 6982 7048 7089 7094 7129 7178 7284 7298 7303 7328 7359 7383 7413 7433 7450 7463 7591 7593 7625 7637 7642 7741 7772 7833 7834 8041 8064 8112 8146 8203 8263 8323 8355 8362 8413 8415 8416 8467 8477 8538 8571 8584 8663 8666 8692 8832 9104 9131 9132 9266 9288 9356 9393 9449 9499 9528 9594 9608 '9634 9665 9666 9737 9730 9788 9807 9820 9889 9963 9983 10082 10125 10153 10197 10209 10296 10300 10354 10392 10423 10476 10478 10483 10554 10711 10738 10788 10828 10837 10846 10893 10970 10986 11119 11133 11135 11136 11252 11285 113S9 11418 11462 11500 11501 11549 11560 11627 11686 11723 11731 11736 11776 11828 11865 11904 11992 12074 12102 12131 12316 12320 12333 12372 12383 12432 12446 12509 12528 12567 12697 12709 12710 12747 12781 - 12796 12807 12926 12947 13014 13035 13087 13107 13137 13175 13312 13333 13398 13442 13533 13562 13652 13695 Ï3711 13815 13865 13890 13892 13924 13978 13980 13981 14041 14071 14184 14247 14262 14275 14303 14335 14343 14357 14388 14490 14517 14525 14533 14694 14818 14833 14842 14857 14888 14962 15039 15044 15056 15070 15092 15104 15118 15126 15130 15149 15205 15370 15424 15505 15515 15524 15558 15559 15571 15584 15614 15647 15724 15783 15817 15854 f15870 15971 1602 i 16030 16048 16055 16144 16178 16194 16238 16273 16303 16406 16431 16458 16476 16534 16571 16610 16626 16688 16794 16821 16834 16847 1694S 16958 ld972 16986 16998 17085 17153 17155 17188 17203 17207 17222 17238 17253 17336 17599 17688 17756 17774 17822 17873 17916 1795,3 17970 17971 17985 18109 18262 18355 18388 18469 18508 18559 18565 18586 18624 18685 18806 18858 18882 18891 18899 18916 18918 19000 19094 19157 19159 19167 19169 19233 19261 19313 19330 19367 19373 19457 19492 19530 19547 19585 19598 19600 19737 19752 19769 19784 19804 19880 19897 19905 19924 19947 19948 19963 20066 20111 20167 20190 10279 20340 20400 20487 20578 20662 20734 20739 20760 20762 20777 70806 20814 20871 20902 20974 20999 3e klasse 2e lijst: 4921 m. z. 4941, Haarlem's Tramfanfare zal onder leiding van den heer Reinier van 'f Hoff op Zon dag 23 Augustus a.s met medewerking van I^t mannenkwartet „Euphonia", directeur Nico Hoogerwcrf, een concert geven in den tüin van het Brongebouw, des avonds te 8 uur. Het programma van dit concerf luidt als volgt: 1. Vers l'Avenir, S. Vlessing. 2. Polonaise de Concert, J. Blangénois, 3. Une Soiree D'automne Aux Ardenne, fantaisie, A. Go- vaert. 4a. O Jesu amor mi, zang, A. Gie- sen. 4b. Benedictus, zang, Miiller. 5. Lente bloemen, Ferd. Verbeek. 6. Thérèsen, Gran de Valse de Concert, Faust. 7a. Avondlied, zang, J. H. Verhulst. 7b. Die sfille Wasser- rose, zang, Von Abt. 8a. Das Nippen und Kippen, zang, A. Schaffer. 8b. Die Apothe ker, zang, Miiller. 9. Les Echos du Pays, fantaisie, Paul André. 10 Fête provengale, ouverture, F. Popy. lta. Die Da, zang, A. Schaffer. 11b. Urlauber tanz, zang, J. Wen- gert, 12. Final Festival, marsch, Fr. Hen- drichs. Naar aanleiding van de ontslagname van den voorzitter der H.O.V., den heer Willem Dyserinck, dato 11 Augustus jl. hebben wij een onderhoud gehad met hem, waaraan wij het volgende ontleenen Over den loop der zaken in het algemeen is de heer Dyserinck nimmer tevreden ge weest, hetgeen reeds eerder door hem werd te kennen gegeven. Zoo is zijn opinie dat in een stad als Haarlem drie vereenigingen als de H.O.V., de Bachvereenigmg en de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, te veel van het goede is. Drie dergelijke ver eenigingen kunnen z.i. nooit op den duur naast elkaar blijven bestaan, daar er geen levens vatbaarheid voor bestaat. Het beste zou volgens hem zijn, indien bedoelde ver eenigingen tot één geheel zouden samen smelten. 11 Wat nu de ontslagname betreft, reeds in Juni, bij het conflict met het gemeentebestuur meende de heer Dyserinck het beste te doen, door zijn ontslae als voorzitter t* nemen. Dat hij deze ontslagname terugnam, werd gedaan ter wille van de H. O. V. Thans echter is de toestand zoodanig veranderd, dat het besluit onherroepelijk is. De heer Dyserinck grondt zijn redenen op verschillende feiten. Op de eerste plaats werd zijn aanbod om op zijn privé kosten een fanfarecorps te laten spelen op de Groote Markt bij gelegenheid van de jaarvergade ring van de Broederschap van Notarissen door het Gemeentebestuur in de betreffende raadsvergadering voor de raadsleden ver zwegen, zoodat de laatsten een onzuiveren kijk op het conflict kregen, meent de heer Dyserinck. Dit verzwijgen van feiten, aldus de heer Dyserinck, had tengevolge, dat er door verschillende raadsleden dingen zijn gezegd, die op zijn zachtst uitgedrukt minder aangenaam waren. Door het gemeentebestuur zijn toen de zaken' niet recht gezet. Een andere kwestie is het lanceeren van berichten door een plaatselijk blad, Waar van het bestuur der H.O.V., althans den heer Dyserinck niets bekend was. Er werd n.l. een voorstel der H.O.V. gepubliceerd tot het aanvragen van subsidie bij de gemeente Heemstede. Waar het ontijdig publiceeren van dergelijke belangrijke berichten nooit bevorderlijk is voor den goeden gang van zaken, aldus de heer Dyserinck, is het te meer vreemd, als dit gebeurt, waar net be stuur van dergelijke voornemens niets be kend is. Deze zijn voornamelijk de redenen waarom de heer Dyserinck meende, als voorzitter te moeten bedanken. Collecte te Apeldoorn. APELDOORN, 18 Aug. De heden te Apeldoorn gehouden collecte tot leniging der stormramp in de geteisterde streken heeft ruim 12000 opgebracht. Hierbij zijn niet gerekend buitenbuurten, De Burgemeester van Borculo, Jhr. de Muralt, is van plan, om een der ruïnes, ont staan door den stormramp, te laten staan als een herinnering aan de ramp, die Bor culo op 10 Augustus 1925 heeft getroffen. HENGELO, 17 Aug. De staking van een 50-tal winkelaarsters op de Heemaf is ge ëindigd. BORCULO, 19 Aug. Het Huisvestingcomi té deelt mede, aan allen die een dienstmeis je uit Borculo gevraagd hebben, dat er geen enkele te verkrijgen zal zijn, daar alle meisjes in haar dienst blijven en ook hier al gebrek aan dienstboden is. 17 personen gedood. LONDEN, 19 Aug. Uit New-Port, (Rode- Island) wordt geseind: bij een ketelont ploffing aan boord van een excursie-schip werden 17 personen gedood en 75 gewond Het grootste deel der slachtoffers bestond uit arbeiders. LONDEN, 19 Aug. Officieel wordt uit Simla gemeld, dat de Koning en Koningin van België van 11 Sept. tot 15 Oct. een particulier bezoek aan Engelsch Indië zul len brengen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2