Radio-Omroep ct, Een woesteling. Het geheimzinnige drama te Oosterhout. Huiselijk drama te Breda. Het pakhuis als roofhol. Heien binnenshuis. Nederlander te Brussel beroofd. Nog een geheugen-kunstenaar. Hoeveel Hagenaars wonen in Den Haag? KERK EN SCHOOL. Bezoek van Zigeuners. Pastoor Rutten f Pater J. Polman C.s.s.R. f De derde R. K. Paedagogische Week te Tilburg. Het Retraitenhuis voor niet-Katholieken. KUNST EN KENNIS. Boefjenaar Indië. RECHTSZAKEN. Margarine in plaats van natuurboter. Ergerlijke dierenmishandeling. Een jongen in levensgevaar. Een proces zonder resultaat. 'SCHIETEN. MARKTNIEUWS. SPORT EN SPEL VOETBAL. WIELRENNEN. VISSCHERIJ. RADIO- nc LUIDSPREKERS omplete 3 Iampstoestellen vana* per week. f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. NA DE STORMRAMP. Te Hoogkerk (Gron.) heeft H. H. een ze kere H. A die in een café ruzie kregen, zoodanig mishandeld, dat de aanwezigen ter hulp moesten komen. A. is per draagbaar naar huis moeten worden vervoerd. H. zelf moest zich ook onder geneeskundige be handeling stellen. De toestand van A. is ernstig. De politie heeft de zaak in onder zoek. Naar de „Volkskrant" verneemt was de 25-jarige Wilhelmina Boshoed, wier lijk dezer dagen onder geheimzinnige omstandig heden in de bosschen nabij Oosterhout ge vonden is, op 9 Aug. des namiddags om half drie in de richting Dongen voor een bezoek aan haar familie vertrokken. Toen zij den volgenden morgen nog niet teruggekeerd was, maakte men zich ongerust en vreesde men, dat haar een ongeluk was overkomen, mede in verband met de storm ramp, die op 9 Augustus Roosendaal en ook Oosterhout had geteisterd. Haar 57-jarige vader en 32-jarige broeder begaven zich naar de politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde. Maar niets werd gevonden. Het geheele kanaal vanaf den B'redaschen weg tot den Rijenschen weg werd vijfmaal over de ge heele breedte en diepte afgedregd. Later vernam men, dat zij gezien was nabij dc Bunthoeve. De buitenstaande bewoners had zij nog goeden dag gezegd. Zij reed met matige snelheid. Eigenaardig is dat zij dien weg genomen heeft, want de gewone weg naar Dongen leidt langs het kanaal, terwijl de weg langs de Bunthoeve loert door de bosschen. Een onderzoek in de bosschen leverde echter evenmin resultaat op. In den avond van 15 Augustus gingen de 32-jarige broeder en een zwager wederom op onderzoek uit en vonden in de bosschen een rijwiel, dat zij als het hare herkenden. Zij deelden dit aan de politie mede. De inspecteur van politie te Oosterhout ging den 'volgenden morgen reeds heel vroeg met cenige assistenten op onderzoek uit. Later op den dag ontwaarde men een doordringende lucht als van bedorven vleesch en na eenig zoeken vond men in een holte in den bodem het lijk van een vrouwspersoon, dat reeds in verren staat van ontbinding verkeerde. Het hoofd was bijna geheel weggevreten en daarbij pik zwart. Pogingen van geweld waren op het lijk niet te bespeuren. De kleederen zaten gewoon om het lichaam. Aan de kleederen herkende men het lijk van mej. Boshoed, Zij was gekleed in blauw mantelpak. Een goudgn polsbandhorloge zat nog op de gewone wijze om haar pols bevestigd. Roofmoord schijnt dus totaal uitgesloten. Wel was haar taschje ledig, maar meermalen ging zij van huis, zonder dat zij iets in haar taschje bij zich droeg. Het rijwielplaatje was van haar fiets ver dwenen, doch dit kan zij wel niet hebben medegenomen, of verloren hebben. Ook zelfmoord schijnt te zijn uitgesloten, gezien de houding van het lichaam, dat ge heel met takken en bladeren rondom het 'ijk uitgetrokken heidekruid was over dekt. Dr. Hulst uit Leiden, die de sectie op het lijk verrichtte, verklaarde eveneens, dat op hetzelve geen enkele spoor van geweld was ïc vinden. Een onderzoek ten haren huize heeft eveneens uitgewezen dat niets wordt vermist. Onlangs door haar gekocht nieuw onder goed lag nog onaangeroerd. Mej. Boshoed was een zeer vroom meisje, dat de huishouding deed bij haar 57-jarigen vader en 32-jarigen broeder. Haar moeder was reeds jaren overleden. Zij leefde zeer kalm en hield er geen vrienden of vriendinnen op na. Een geheimzinnig drama heeft zich hier afgespeeld, over welks oorzaak men voor- loopig nog in het duister tast. Een overspannen vrouw. In een der zijpoorten van de Boschstraat fe Breda woont het echtpaar B. Herhaalde lijk konden de buren constateeren, dat de auweüjksverhouding verre van voorbeeldig was. Meermalen was de vrouw al wegge- 'oopen, doch telkens keerde zij weer in de woning terug, waarna de ruzie opnieuw be gon, Eenigen tijd geleden was de vrouw weer weggeweest en de geheele vorige week was de ruzie weder zeer hevig geweest, zoodat de politie er aan te pas moest komen. Ten laatste werd de vrouw dit leven blijkbaar moede. Zij zou, ten einde haar man van het leven te berooven, een of ander bijtende stof door het drinken hebben gemengd, dat de man mede naar zijn werk moest nemen. Deze scheen echter lont te ruiken. Plotse ling rukte de vrouw hem toen het kruikje uit de handen en trachtte hem den inhoud in het gezicht te werpen. Deze poging mis lukte, doch wel kwam een gedeelte van het vocht op de jas van den man terecht, waar door zich onmiddellijk een groote vlek in diens jas uitbeet. De man heeft daarop de zaak in handen van de politie gegeven. De vrouw moet sterk overspannen zijn Jeweest. Tot onderzoek van haar geestver mogens is zij thans in observatie genomen. Dc politie is van oordeel, dat de vrouw in sen vlaag van waanzin heelt gehandeld. Vermoed wordt, dat zij ter volvoering van haar plannen, zuringzout gebruikt heeft. „Mij berooven zij niet!". Wij meldden dezer dagen dat de politie 1c Rotterdam in een pakhuis achter den sigarenwinkel „De Bolsjewiek", Oppert 8, een roofhol ontdekte, dat daar door den bekenden Jaap Groeneweg, alias „Jaap de Koloniaal", \vas ingericht. Ondanks de her haalde waarschuwingen aan den eigenaar van het pand, liet deze de rooffamilie steeds in zijn woning toe. Donderdagnacht heeft in' het bedoelde pand een berooving plaats gehad. Een Duit- scher had zich met een vrouw in het pak- huisje achter den winkel begeven en toen hij het huis des nachts aan de zijde van de Binnen Rotte nummer 5 weder verliet, werd hij dadelijk door een agent van politie aan gesproken, die hem vroeg, of hij niet beroofd was. De man tastte op zijn borstzak en be merkende, dat zijn portefeuille zich er nog in bevond, zeide bij: „Mij berooven ze niet. hoor!" Doch toen hij in zijn hotel gekomen, zijn portefeuille eens aan een nader onderzoek onderwierp, bemerkte hij, dat er twee biljet ten van 100 en een biljet van 10 uit verdwenen waren. Zes biljetten van 1000 Mark, die in een ander vakje van de porte feuille geborgen waren, waren door de land haaien blijkbaar niet opgemerkt. Zij zaten er althans nog in. Onmiddellijk spoedde de Duitscher zich weder naar het huis aan de Binnen Rotte. Hij vond er echter alleen «den bcwusten agent, wien hij meedeelde, dat hi) toch beroofd was. De politie heeft de vrouw in kwestie, de 28-jarige Aartje de V,, in bewaring gesteld. De eigenaar van het pand, die van mede plichtigheid verdacht werd, mede omdat men in zijn woning aan de Jonker Fransstraat 85 herhaaldelijk beruchte beroovers had ge zien, werd eveneens naar het bureau ge bracht. Na een ernstitfe vermaninó. is weder heengezonden. Hij heeft de toezegging successtuk van Brusse, op het repertoire gedaan, nog heden, het huisraad van „Jaap de Koloniaal" op straat te zetten. Vóór het huis is een vaste post geplaatst. Ook in pand 14 aan de Kortenaerstraat is een „klapper" ontdekt, ingericht door de beroofster Dorothea van M„ bijgenaamd „schoone Lena" en Bets W. De eigenaar heeft de woning thans doen ontruimen. Dat heien ook binnenshuis kan geschie den, wordt op het oogenblik bewezen in de Oostzaanstraat te Amsterdam, schrijft de „Tel." Daar staat een gemeentelijke school voor voorbereidend onderwijs, welke een gelijkstraatsche en een eerste verdieping telt. Daar hef gebouw te klein werd besloot men er een verdieping op te zetten en daar de fundeering voor deze extra-étage niet zwaar genoeg was, moesten versterkingen worden aangebracht. In den regel, zoo vertelde men ons, heeft onder zulke omstandigheden 't versterken van een fundeering plaats met betonpalen. Daar hier in dit geval de ge heele verbouwing in Februari gereed moet zijn ook de gevel ondergaat wijzigingen ging men over tot het inslaan van gewone palen, wijl dit sneller gaat. Hiertoe moesten verschillende moeilijk heden overwonnen worden. Na overweging werd op het dak een heistelling gezet, waar van de beenen kleiner zijn, dan onder nor male omstandigheden het geval is. De ge- leidpalen voor het blok zijn echter van ge wone lengte, dat is ongeveer 23 meter. Door gaten in de betonnen vloeren en zolderin gen van het gebouw liet men deze geleid- palen, waartusschen het heiblok zich op en neer beweegt tot de inmiddels blootgelegde fundeering zakken. Op dezelfde wijze wor den de palen tusschen de geleidpalen gezet, waarna het heien op de gewone manier plaats heeft. Van buiten af is dit een eenigszins zonderling gezicht en het geeft den indruk alsof de palen door het dak geslagen wor den. De man, die de handles bedient van de stoommachine, elke vóór het gebouw staat, kan op deze wijze het blok natuurlijk niet zien. In totaal moeten 45 palen ingeslagen worden, over het algemeen in groepen van zes. Daartoe zijn de gaten door de zoldering op verschillende plaatsen gemaakt. Dat bij 't verplaatsen van de stelling moeilijkheden die zich anders niet voordoen, overwonnen moeten worden, spreekt vanzelf. Wanneer het heien is afgeloopen, worden over de pa len betonjukken gelegd, die de bestaande muren versterken. Den Nederlander Olto Watse uit Wad- dinxveen is in een hotel nabij het Noorder station te Brussel, een brieventasch met 6C0 gulden en 100 francs ontstolen. Hij was op reis voor zijn pleizier. Het geval van Jan Thunissen die over zulk een phenomenaal geheugen beschikt met betrekking tot het onthouden van data, wordt geëvenaard door dat van een jon gentje te Rotterdam, dien de N. R. Ct. Piet je noemt, een doodgewoon, gezond en nor maal kereltje overigens, dat af en toe vroo- lijkheid bracht in zijn klas op de lagere school door een soortgelijken aanleg Als de onderwijzer hem een vraag deed over een datum, antwoordde Pielie altijd dadelijk zonder zich te vergissen. Op een dag kwam er een schoolopziener en de hoofdonderwijzer zou bij die gelegen heid Pietje's talent eens extra op de proef stellen. Maar Pietje's vader had juist zijn zoon verboden om in het vervolg op al die vragen te antwoorden: dat gedoe begon hem te vervelen en Pietje moest in 't ver volg maar zeggen dat hij het niet wist. Toen dus het hoofd van de school, zich er van bewust dat hij den bezoeke? op wat bij zonders zou onthalen. Pietje de vraag stelde op welken dag 25 Januari 1892 was geval len, zei de jongen met een ernstig gezicht, dat hij 't niet wist. Het hoofd was verbaasd en al eenigszins gedesillusioneerd. Hij deed een andere, min der „moeilijke" vraag, Ik weet 't\niet, meneer antwoordde Pietje, ofschoon hij 't heel goed wist. De schoolopziener kreeg de overtuiging, dat de hoofdonderwijzer zijn verhalen over den jongen erg had overdreven en gaf daar van blijk met een spottend lachje. Het ge val werd pijnlijk. Je weet niets vandaag, zeide 't hoofd, eenigszins korzelig. Vertel me dan tenmin ste: op welken dag viel 23 December 1909? Toen haalde Pietje, minachtend, de schou ders op. Zóó'n kinderachtige vraag kon hij onmogelijk onbeantwoord laten. Nou ja, zei hij dat was natuurlijk een Donderdag! De lezer zal wat vreemd opkijken bij het zien van deze vraag. Men is geneigd op deze vraag terstond het arftwoord te geven. Wij bedoelen echter: hoeveel menschen zijn te 's-Gravenhage woonachtig, die in deze gemeente geboren zijn? Bij de resultaten van de Volkstelling van 1920 zooals die voorkomen in 't Statistisch Jaarboek bevindt zich een staat, waarin be rekend is, welk deel der bevolking inder daad Haagsch genoemd kan worden, en voorts waar het overige deel geboren is. Zie hier de cijfers. Geboren in: In pet. der bevolking. de Gemeente 54,1 een andere gem. in de provincie 16.6 in het Rijk.... 24.1 een der Nederl. Koloniën 2.1 een vreemd land 3,1 nemen. Elly van Stekelenburg zal „Boefje" spelen, Hubert la Roche den vader en Anton Verheijen Mr. Halma. De regie is van Hubert la Roche. 100.0 Men ziet dus, zegt het Vad. waaraan wij deze bijzonderheden ontleenen, dat blijkens bovenstaande cijfers de Haagsclie bevolking voor ruim 54 pet, bestaat uit echte Hage naars. Te Weert in Limburg waren de vorige week tien wagens met Zigeuners aangeko men, meldt de Limb. Koerier. Ze trokken onder geleide der politie naar de woonwa genstandplaats. Zaterdag was er feest in het kamp. De Zigeuners hadden in een der wagens een Lieve Vrouwebeeldje versierd, waarbij een aantal kaarsen brandden en men vernam van een der leden, dat dit bun hoogste dag van het jaar was; en dat de hoofdman moest tracteeren. Werkelijk kwamen spoedig eenige mannen, met een wagentje, beladen met een paar tonnen bier uit de stad. Toen werd er gedronken en gezongen en gesprongen op een wijze, die den feestdans der negers in Afrika evenaarde. Den ganschen dag trokken vele menschen naar de Maaspoort om het vreemde volkje en hun gebruiken van nabij gade te slaan. Zondag trok de helft van het kamp in de richting Nederweert. Ze gingen naar de paardenmarkt te Helmond en zouden dan weer terug komen. Te 's-Gravenhage is, meldt „De Res. Bode telegrafisch bericht uit New-York ontvan gen, dat aldaar plotseling js overleden dc Zeereerw. Heer Pastoor J. H. C. Rutten uit Den Haag, die tevens Rector was van het St. Venantius—Hospitaal te New-York. Pastoor Rutten was 52 jaar. Te Rio de Janeiro is, naar aan „De Tijd" wordt gemeld, overleden de Zeereerw. Pater Jac. Polman C.s.s.R. De overledene bereikte den ouderdom van 39 jaar. Woensdagmiddag werden de verschillende sectie-vergaderingen gehouden. In het col legegebouw der R. K. Leergangen, sprak intusschen dr. P. C. de Brouwer, van Til burg, over: De waarde der klassieke op leiding voor de wetenschappelijke vorming. Voor het kennen der vroegere beschaving is het noodig, zeide spr., dat men tot de bronnen gaat. En die bronnen zijn niet te bestudeeren zonder een behoorlijke kennis van Latijn en Grieksch. Ook voor de studie van het Nederlandsch hebben de oude talen waarde. Dit is nog te meer het geval, nu de linquistiek in die studie een grootere plaats heeft gekregen. Aanhalingen deed spr. uit Engelsche, Duitsche en Fransche schrijvers, om aan te toonen, dat men ze haast even vlug verstaat, als men ze hoort. Met Grieksch en Latijn is dit geheel anders. Ieder weten schappelijk onderzoek moet gaan langs syutetischen weg. Men moet, zeide spr., bij de jongelui de neiging tot samenhang aan wakkeren. De klassieke opleiding is voor dit werk de meest geschikte en daarom moet die taak blijven aan het gymnasium. B'ij de gedc/htenwisseling pleitte Pater Van Everdingen voor liet meer doen lezen van Augustinus' werken, omdat hij die verre verheven achtte boven hetgeen bij Cicero te vinden is: vooral wat de taal betreft. In de slotvergadering, welke tc 8 uur in het Patronaatsgebouw, Veemarktstraat, ge houden werd, sprak professor F. Frencken, van Ginneken, over: De Eucharistische Kruistocht-methode in de opvoeding en het onderwijs. Met een algemeen dankwoord aan allen, die op eenigerlei wijze hadden bijgedragen tot het welslagen van dezen paedagogischen cursus, sloot dr. Goossen het congres. herplaatst naar Huize „De Voorde" te Rijswijk. Het door Prof.' Van Ginneken gestichte welbekende Doop- en Retraitehuis voor Niet-Katholieken, dat tevens tot Oefenhuis dient aan de Vrouwen van Nazareth (op leiding van Catechisten voor Binnenlandsche en Buitenlandsche Missie) is met ingang van Woensdag verplaatst van Huize „Över- voorde" naar Huize „De Voorde Rijswijk, Zuid-Holl. Het nieuwe huis is schuin tegenover de vroegere woning gelegen, Naar wij vernemen, zal bet gezelschap van Anton Verheven, dat, zoo men weet,tour nee naar Indië maakt, ook ,,Boefje het Een boete van f 40, subs. 20 dagen hechtenis geëischt. De rechtbank te Amsterdam had een 38- jarig ,,boter"-handelaar tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld, wegens on eerlijke mededinging. Beklaagde had in 1924 een circulaire tot een aantal personen ge richt, waarin hij mededeelde, dat hij "boter verkocht voor den prijs van 45 cent. Dat hij zulks zoo goedkoop kon doen, was ge legen in het feit, dat de middenstand bij deze leveringen was uitgeschakeld. Later bleek, dat de boter margarine was. Zoowel de officier van justitie als be klaagde was in hooger beroep gegaan en zoo diende heden deswege de zaak voor hét Amsterdamsche Hoi. Beklaagde gaf het ten laste gelegde toe Zijnentwege werd hooger beroep aangetee- kend, daar de gevangenisstraf hem tot den bedelstaf zou brengen. Beklaagde zeide ver der, in voortdurende zenuwspanning te verkeeren en voerde als verlichting aan, dat hij nooit met de justitie in aanraking was geweest. De procureur-generaal, mr. Hannxma thoe Sloten, achtte het gebeurde wettig en over tuigend bewezen. Behalve het feit, dat mar* garine in plaats van boter werd verkocht, achtte spr. het hoogst bedenkelijk, dat be klaagde er in de circulaire op zinspeelt, alsof de hooge prijzen enkel en uitsluitend aan den middenstad te danken zijn. Er is echter niemand geweest, die er is ingevlogen, daar men wel begreep, dat zuivere natuur boter niet voor dien prijs geleverd kon wor den. Hiermede rekening houdend en ook met de omstandigheid, dat beklaagde nog nooit met het gerecht in- aanraking geweest, eischte spr. een geldboete van 40.subs. 20 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Lacroix zeide, dat hl) het principieel afkeurde, dat op zoo n schan delijke wijze met consumptie-artikelen ge knoeid werd. Deze beklaagde en zijn com pagnon zijn dom te werk gegaan, daar op de pakjes, waarin de zoogenaamde boter ver pakt was, het woord margarine gestempeld was. Het cosumptie-artikel werd in beklaag- des kelder gevonden in een ongemerkt vat. Daarentegen was dit bedekt met een stuk papier, hetwelk eenige malen de woorden margarine vertoonde. Aan het slot van zijn pleidooi verzocht pl. clementie en vroeg een geldboete of een voorwaardelijke veroor deeling. De uitspraak werd bepaald op 3 September Voor het kantongerecht te Zwolle stond Donderdag terecht H. J. B., 45 jaar, voer man te Westenholte bij Zwolle. Bekl. werd aangehouden door de mare chaussees, toen hij bezig was zijn paard met een stuk hout te slaan, omdat de wagen was blijven steken in mul zand. Bij onderzoek bleek, dat het broodmagere dier onder den zadel twee groote open wonden te hebben, wonden, welke het dier aan den buik had, waren met wagensmeer dicht gesmeerd. De kantonrechter herinnerde er aan, dat deze beklaagde nog betrekkelijk kort ge leden veroordeeld was wegens verregaande verwaarloozing en mishandeling van zijn paarden. De dieren stonden tot hun buik in den mest en kregen eten noch drinken. De ambtenaar van bet O M „med f 150 boete of zes maanden hechtenis. De kanton rechter zal schriftelijk vonnis wijzen. RESULTATEN VAN VOORWAARDELIJKE VEROORDEELING. Aan het centraal bureau van Reclassce- ringsinstellingen te Amsterdam, onder di rectie van J. Henri Lcdeboer, werden van December 1918 tot 1 April 1925 aange bracht 1369 gevallen van voorwaardelijke veroordeeiing met opdracht van steun en toezicht. Daarvan kwamen er 46 door over lijden en andere redenen te vervallen en zijn er nog 195 in behandeling, zoodat 1128 gevallen afgeloopen zijn. Van deze 1128 gevallen eindigden er gunstig 956, dat is 84.75 pCt. In 751 gevallen betrof de voorwaarde, die de voorwaardelijk veroordeelde had na te leven, de betaling van een schadeloosstel ling, 654 hadden daarvan een gunstig ver loop en dc schadeloosstelling aan den door het misdrijf gelaedeerde werd betaald binnen den voorgeschreven termijn. In de overige gevallen werd wel niet binnen den aanvankelijk vastgestelaen termijn betaald, maar later, zoodat men ook deze gevallen nog tot de geslaagde zou kutmen rekenen met wat goeden wil. In 191 gevallen werden andere bijzondere voorwaarden opgelegd dan betaling eener schadeloosstelling. In 162 daarvan werden gedurende den proeftijd van een tot drie jaren de opgelegde voorwaarden stipt nage leefd en vervuld. In slechts 172 gevallen van de 1128, dat is maar 15.25 pCt. moest de voorwaardelijk opgelegde straf worden ten uitvoer gelegd wegens niet voldoen aan de opgelegde voorwaarden, 78 daarvan be troffen het betalen eener schadeloosstelling. Slechts in 8 dier 78 gevallen was de exe cutie der straf noodig door het plaats grij pen van een nieuw strafbaar feit. In de 96 andere gevallen betrof het an dere voorwaarden. In 15 gevallen moest tot executie worden overgegaan wegens een nieuw strafbaar feit, in* de andere 81 ge vallen wegens overtreding der opgelegde voorwaarden. Het totaal bedrag der door voorwaarde lijk veroordeelden betaalde schadeloosstel lingen bedroeg op 1 Maart 1925 voor de bo venbehandelde gevallen niet minder dan 64.923.04. Maar de visscher dacht slechts aan zijn netten. De kantonrechter te Middelburg heeft Donderdag behandeld de zaak tegen P. J. de V. uil Vlissingen, wien overtreding van art. 450 Wetbboek van Strafrecht was ten laste gelegd, omdat hij geen hulp heeft ver leend of verschaft, toen hij getuige was van het in oogenblikkelijk levensgevaar ver keeren van een jongen, die aan den Oranje- dijk te Vlissingen aan het zwemmen was. Bekl. was in de nabijheid met zijn boot aan het viSschen en zeide, toen hem gezegd werd naar den jongen toe te varen, bang te zijn zijn etten te ruïneeren. Thans zeide hij, dat hij dacht met een kwajongensstreek te doen te hebben, toen men zeide, dat een jongen aan het verdrinken was. De jongen is werkelijk verdronken. De ambtenaar van het O. M. vorderde tegen bekl, drie maanden hechtenis. De kan tonrechter zal Woensdag 26 dezer schriftelijk vonnis wijzen. Zekere T. was winkelhouder geweest voor een verbruiksvereeniging te Eerbeek. Bij het ontslag van T: als zoodanig zou er een tekort, aan winkelgoederen enz. zijn geweest, welk tekort bij een accountants rapport werd becijferd op ongeveer 1000. T. had bij zijn indiensttreding een waarborg som gestort van 250 en dit bedrag hield de werkgeefster nu terug en voor het ont brekende liet zij bij T. beslag leggen. Dit beslag bevrijd werd. Daarna stelde hij bij den toen het geld in handen v<m den procureur van zijn tegenpartij, waardoor hij van het beslag bevrijd werd. Daarna stelde hij den rechter een eisch tot schadevergoeding in wegens het bij hem, volgens hem, onrecht matig gelegd beslag. En als eerste element der schade noemde hij dan het bedrag door hem gestort om zich van het beslag vrij te maken, hetgeen hij niet als vrijwillige be taling zijnerzijds had beschouwd. Deze vor dering is hem nu echter, naar de Arnh. Ct. mededeelt, door het Gerechtshof te Arnhem ontzegd. Er werd beslist, dat het beslag da delijk weer was opgeheven en dus op zich zelf geen schade kori hebben veroorzaakt. Dat eischer bij den raadsman van zijn tegen partij geld had gestort was zijn eigen wil geweest en daartoe was hij niet door het beslag gewonnen, immers had hij de op heffing daarvan, volgens de wet, bij den president der Rechtbank in kort geding kun nen vorderen. Nu hij dien weltelijken weg niet bewandelde, was hij de dupe van zijn eigen daad. Intusschen bleef tusschen de partijen be staan het geschil over het tekort aan voor raad en of T, daarvoor inderdaad geld schuldig was en hoeveel. De vnreeniging zeide, dat dit door het accountantsrapport vaststond en de Rechtbank ging daarin in eerste instantie met haar mee, doch het Hof was het met die redeneering niet eens en zeide, dat dit rapport zonder medewerking van T. en buiten hem om was tot stand ge komen en daarom niet als bewijsmateriaal legen hem mocht worden gebezigd. Partijen blijven nu feitelijk beide in hun zelfde positie, het ware wellicht beter ge weest, indien zij in minnelijk overleg dit geschil hadden kunnen regelen. Nu moeten ze ieder 500 perceskosten betalen. De deelnemers zijn» Nederland: Maas. Muller, v. Boven, v. d. Aar (res. v. d. Berg en Bömer); Denemar- marken: H. Hansen Maanssen; Engeland: Southail, Temme, Wilson, Wells (res. Sat- cljell); Hongarije: J. Bouska, R. Bouska, Jerszabek, Ladaniji (res, Kozdon, Schmidt); Italië: Balla, Ferrato, Caimini, Cevini, Piz- zarelii, Simoni; Zwitserland: Blattmann. Cai- roni, Hofcr, Imholz, Lehner, E. Suter; Duitschland: Gugau, Giinther, Kintzen, Reit- berger (res. Schmidt, Ziessnerj; Frankrijk: Leducq, Blanchonnet, Bocher; Polen: Sym- czyk, Lange; Oostenrijk: Haug; België: Hoe- venaars. Francois, v. Hasselt, Verbist (res. Decat, Pauwels); Egypte: Moliamed Mad- kour. In totaal komen dus 37 deelnemers aan den start, waarbij men in aanmerking dient te nemen, dat van elk land maar 4 renners kunnen deelnemen, zoodat, wanneer er 6 opgegeven zijn, daarvan 2 als reserves be schouwd moeten worden, NATIONALE WEDSTRIJD KON. VEREENIGING VAN NED, SCHERPSCHUTTERS Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der bovengenoemds vereeniging wordt een Nat. schietwedstrijd gehouden van 25 Aug. tot en met 31 Aug. a.s. te Driebergen. Er zal geschoten worden met geweer of kara bijn op 200 M., met de buks op 12 Al en met pistool en revolver op 35 M„ ter wijl de wedstrijd geopend is voor alle Ned. schutters, vereenigingen, burgerwachten en detachementen van Land- en Zeemacht, on geacht of zij lid der K. V. v. N. S. zijn. Leden dier organisatie genieten bijzondere voorrechten. Een zeer uitgebreide collectie prijzen van hooge waarde zal op den wed strijd worden verschoten. De wedstrijden worden verdeeld in: A. Geweer en karabijn (200 M.) 1. Hoofdkorpswedstrijd; 2 korpswedstrijd; 3. Personeele; 4. Jubileum; 5. Vrijebaan iv edstrijd; 6. Meesterscherpschutterwedstrijd; Houding staande of knielende uit de vrije hand. B. Bucks (12 M.). 1. Korpswedstrijd; 2. Personeele; 3. Vrije- baanwedstrija; 4. Meester Flobertschutter wedstrijd. Houding staande of knielende uit de vrije hand. C. Pistool (35 M.). 1, Korpswedstrijd; 2 vastebaan; 3 vrije- baanwedstrijd; 4. Meester pistoolschutter- wedstrijd. Houding uitsluitend staande. D. Revolver (35 M.). 1. Korpswedstrijd; 2. vrijebaanwedstrijd; 3. Meester revolverschutterwedstrijd. Er wordt gesclvoten op 6 geyeer-, 8 bucks- banen en 4 pistool- tevens revolverbanen. De wedstrijd is geopend van 9 u. v.m. tot 6 u. n.m., rust vaci 12'A tot lij u. n.m. Zon dags van 12 tot 7 u. n.m. Prijsuitreiking uiterlijk 14 dagen na den wedstrijd. Alle correspondentie den wedstrijd betref fende te adresseeren aan A. J. Wetter, Nieuwe Gracht 51, Utrecht. Gedurende den wedstrijd A. J. Wetter, p.-j. Pension Hoef- akker, Arnhemsche Bovenweg, Driebergen. Ongetwijfeld zullen weer vele Haarlemsc'ue schutters naar dezen mooien wedstrijd gaan. Succes zij U toegewenscht. DIOC. H'AARL. VOETBALBOND. Om den „Leidsche Courant-beker", Wij willen er nog even aan herinneren dat Maandag 24 Augustus a.s. de inschrijving gesloten wordt voor de wedstrijden om den „Leidsche Courant-beker". Reeds mochten wij van verschillende ver eenigingen bericht van deelname ontvan gen, doch eenige ontbreken nog, waarom wij deze verzoeken vóór Alaandag ons te berichten of zij al dan niet deelnemen. Wij vertrouwen dat de vereenigingen die nog niet van de partij zijn, zulks zul len zijn, wanneer de loting plaats vindt, op Dinsdag a.s. in het Sint Pancratius-Pa- tronaat, Hooigracht 18, Leiden, des avonds 8 uur, waarbij alle deelnemende vereeni gingen tegenwoordig kunnen zijn. De wedstrijden, tevens een mooie voor oefening voor de a.s. competitie, zullen zeer zeker interessant worden, gezien de inschrijvingen welke de Regelingscommissie reeds mocht ontvangen, maar zij zullen méér propagandistische waarde afwerpen naar gelang de deelname. Om dit doel te bereiken moeten allen medewerken, en dat kan men door nog in te schrijven voor de wedstrijden vóór Maandag 24 Augustus bij den secretaris der Regelingscommisjie, Alexanderstraat 50, fe Leiden. De Regelings-Commissie D. HAVERKORN, Secretaris. DE WEGKAMPIOENSCHAPPEN. Zaterag komen we aan het groote eve nement, de wereld ha nmioenschappen op den wee. GOUDA, 20 Augustus 1925. Boter, Wei- boter 105115 red. aanvoer, handel red Veemarkt, Melkvee 350425 red. aanvoer, handel red. Vette varkens 44 —46 ct. per half K.G., rfed. aanv., handel matig. Ma gere varkens 4043 ct. per half K.G. red. aanvoer, handel stug. Magere Biggen 1525 per stuk red. aanvoer, handel stug. Nuch tere Kalveren 14— a"; weinig aanvoer, handel matig Eieren per 100 stuks 7.508.50 groote aanvoer, handel matig. HOOFDDORP, 20 Aug. 1925. Tarwe nieuwe 1314; Rogge 1112; Gerst Che- vallier 1213; Wintergerst 121214; Ha ver 11 Yt12K; Groene erwten 1214k6; Karwei 2829; Koolzaad 2729. R.-K. MARKTVEREENIGING ST. JOZEF MEDEMBL1K, 20 Aug. 1925. Aardap pelen: Groote Muizen 2.302,40 p. halve H. L.; Kleine Aluizen 2.753.50 p. halve H. L.; Slaboonen 1.101.20; Snijboonen 1.301.25 per zakje. UITHOORN, 20 Aug. 1925. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 114 partijen. R. M. Prijs Goudsche Kaas 1ste soort 6469; R. M. 2de soort 5863; R. M. zwaardere 7072; zonder Rijksmerk 5462. Handel vlug. „Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken." Donderdag 20 Aug. 1925. Aardappelen 0.951.42 per zak 25 K. G.; Slaboonen 0.902.50; Snijboo nen 1.055.25; Tuinboonen 1.09 per zak 15 K. G.; Perziken 7.60 per 100; Pruimen 4.406.40 per K. G.;Komkom- mers 4.90 per 100; Roode Kool 360 4 per 100; Andijvie 1.40 per 100; Rabar ber f 7.10; Wortelen f 5.90—12.80 per 100 bes; Uien 1.65—1.75 per 25 K. G.; Ap pels: Codlin Kesweck 0.130.17; Tulp appel. roode 0.270.31 per K. G Peren Clapp's Favorite f 0.340.49; Seigneur d'Escren f 0.33-0.52; Suikerpeer 0.20— 0.37 ner K. G. TER AAR, 19 Aug. 1925. Veilingbericht van de R.K. Tuindersvereeniging „St. Pho- cas." Na aftrek van veilingskosten. Snijboonen I 0.80; snijboonen II 0.52; snijboonen A f 1.48; steksnijboonen O-IJ; Prins. b. z. dr. 1.16. alles per 10 K. U. Augurken: per 25 K. G. Fijn I 8.05; IL B. I f 4.05; Bast I 1.60; Bast. II 1.-; Grof I 'f 1.50; G. Grof 0.15; Stippel 0.40; K K f 0.20. TER AAR, 19 Aug. 1925. Veilingbe richt van de R.K. Tuindersvereeniging „God zij met ons.". 136 zakken mooi 1.44; 726 zak Snijboonen I 0.86; 66 zak snii- boonen II 0.55; 2 zak snijboonen III 0.25 22 zak stek 0.10; 37 zak Prins. b. z. dr. I 1.25: 3 zak Prins. b. z. dr. 0.50; 10 zak w. pronkb. 0.60. Augurken: 1 mand Fijn I 10.70: 18 manden Fijn II 9.05; 36 man den F. B. I f 4.20; 88 manden Bast. I 1.85 634 manden Grof I f 1.40; 144 manden Stip pel f 0.40 196 manden K. K. 0.20. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne- merland." Priisnoteering van 19 Aug. Frambozen 0.750.90; Tomaten 0.08. 30 per k.g. Capucijners, witte 0.14 0.17; bruine 0.130.18; Raspers 0.15 0.21 p. pond. Aardappelen, drielingen 47 7 ct. p. k.g. Tuinboonen 0.080.20; Snij boonen 0.100.26; Spercieboonen z. dr. f 0.13—0.18; m. dr. f 0.12—0 17; tros 0.18—0.21; dikke 0.08—0.18; Rhcinische spekboonen f 0.150.18; Spinazie fplm. 20 K.G.) p. kist f 1.00—1.65: Sla (50 stuks) p kist f 1.00—2.10; Andijvie p. kist 0.45 —0.90: Rhabarber, n. bos 6—9 ct.; Peen p. bos f 0.100.20; Komkommers per 100 f 2.00—5.00; Postelein kl. kist 0.250.70 Selderie, per bos 35 ct. Bloemkool p. 100 8.00—20.—. ENKHUIZEN, 20 Aug. Heden aanmerke lijk hooger botprijs. De eerste 12 vaartui gen kwamen binnen met 680 pond hoekbot. Marktprijs 36.55 (vorige markt 25.90 29.55) per 50 K.G. Binnenschol, 160 pd. van 3 vaartuigen, gold 7.7015.05, ook per 100 pond. IJMUIDEN, 20 Aug. Heden waren aan de markt de vangsten van 20 stoomtreilers. Dc prijzen waren als volgt: tarbot 2.151.80; Amsterdam Vaz Diaz 2000 AL dage« lijks met tusscbenpoozen Nieuws- et Beursberichten van 8.154.30 ^Amslerd. tijdsein 10.15 en 4.30. Zondags niet. Brussel. 265 M. dagelijks concert U 8.35 u. (ook Zondags). Daventry 1600 M. dagelijks conceri en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10.20 event, ook 12.20. Londen 365 M. dagelijks concert en voordracht van 7.2011 of 12 Tijdsei» als Chelmsford Zondag 3 50 en 8.50 ut* concert, enz. H. D. O. (Hilvers. DraadL Omroep) 105ti M. dagelijks 5.30—7.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30. Zondags geen Diner* concert Parijs Eiifellorea 2650 AL dagelijks concert te 6.35. Parijs Radio Parijs 1750 M. dagelijki Concert en Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Daventry. 8.20 Muziek van Londen- sche Componisten daarna Syncopated Duets H. D. O. 8.15 Kurhaus Concert. Zie verder bovenst, opgave. Zie verder bovenstaande opgave. Wij ontvingen heden den volgenden v OPROEP. Ondergeteekenden, vormende het hoofd bestuur van het Nederl. R. K. Huisvestings comité, wenden zich opnieuw tot de bevol king van Nederland met eene dringende aansporing om de inzamelingen ten behoeve van de slachtoffers van de stormramp van 10 Augustus .krachtig te steunen. De groote milddadigheid, die het Neder- landsche volk, en niet het minst het Katho lieke deel er van, getoond heeft toen hei gold de nooden der bevolking van Belgiër Duitschland, Oostenrijk en Hongarije te le nigen, waarvoor het veie millioenen heeft bijeengebracht, geven hun de overtuiging, dat ook ditmaal hun beroep op zijn liefda- digheidszin niet vergeefsch zal zijn. De omvang van de ramp, waarvan alleen de materieels schade kan hersteld worden, vordert groote en belangrijke offers van hel geheele volk. Dat niemand achter blijve om zijn deel te dragen in overeenstemming me' zijne krachten. Ondergeteekenden. in het R. K. Huisres- tings-Comité vertegenwoordigende de ver schillende hieronder genoemde organisaties, wekken de leden dezer organisaties cp dv hulpactie van het R. K. Huisvestingscomité krachtig te ondersteunen op alle wijzen, die een zoo groot mogelijke opbrengst der in zameling kunnen bevorderen. De ontvangen gelden worden bestemd voor de slachtoffers, zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid in alle getrof fen streken, terwijl aan de door schenkers uitgesproken wenschen om hun giften voor eèn bepaald deel ervan te bestemmen, ten volle zal worden voldaan. Giften kunnen worden gezonden aan he* Centraal Bureau van het R. K. Huisvestings comité te 's-Hertogenbosch, giro No. 34348, Bankrekeningen bij de Nederlandsche Bank te 's-Hertogenbosch en bij de Firma Lentjef en Drossaerts aldaar. Het Hoofdbestuur van het Nederl. R. K. Huisvestings-Comité. Mgr. C. C. Prinsen, 's-Bosch, Voorzitter: Jos. van Mackelenbergh, s-Bosch, direc teur. H. Wennen, R. K. Priester Haarlem, ondCr-voorzitter. J. Pastoor, s-Bosch, se cretaris-penningmeester. F. Noyons, s-Her togenbosch. Eug. Goulroij's-Bosch. j Dagelijksch Bestuur. Dr L. N. Deckers, lid der Tweede Kamef 's-Gravenha-ge. H. Graaf Wolff-Metternich zur Gracht Swalmen. Mr, E. Baron Speyart van Woerden. Breda. Ned. Afd. Souvereine Orde van Malta. J. B. van Dijk, lid der Tweede Kamer, Amsterdam. R. K» w geversvereeniging A. Th. van Rijen, Til burg, R. K. Werkliedenverbond in Neder land. C. G. J. Struijcken, 's-Gravenhage, R. K. Middenstandsbond. Mej. C. Huijs- mans, Eindhoven, Feder. van R. K. Vrou wenbonden. L. Lobach, s-Hertogenbosch, R K. Bond voor Groote Gezinnen. L, Lintjens, Amsterdam, Alg. R. K. Ambte- naars-Vereeniging. Dr. P. van der Hcyden, 's-Hertogenbosch, Nat. Fedr. van Wit-Gele Kruis Vereen. W. van Kessel, Rector Vugbt, Noordbr. Christel. Boerenbond. N. Dekker Obdam, dioc.-Land- en Tuindersbond Bisd. Haarlem. Jhr. Mr. F. van Nispen tot Seve« neer, Delft, Hoofdraad v. d. St. Vincenlius- Vereen. J. v. d. Laan, Utrecht, Herwonnen Levenskracht. J. Heymans, Kerkrade, Lim- burgsche Groene Kruis. F. Jansen, s-Herto» genbosch, R. K. Handelsreizigers-Vereeni- ging St. Christoffel. Pater H. v. d. Hulst S.J. Nijmegen. St. Joseph-Gezellenvereemgin^ J Kitslaar, R. K. Priester, Berchem, St. Jo-- sepla-Comité. tongen 2.90—1.35, per k.g.; griet 45—21; gr. schol 48—40; midd. id. 49—42; zet- schol f 31-27; kl. schol 17-9.50. 6.50 2; scharren 12.506.50, per 50 k.g roggen 21—10 per hoop; vleet 2.80— 0.70 per stuk; makreel 25—19; pieterman en poon 13-1; gr. schelvuch 47-40| midd. id. 39-35; kl. midd id. 17.50-. 14 kl. id. 9—6.70, 6—2.40, per 50 k.g, kabeljauw J 6055 per 125 k.g.; .gr. |u''e9 f 17—14; kl. id. 4—1.60; wijting 4.40— 2, per 50 K.G. IJMUIDEN, 20 Aug, Van de treilvisschen' kwamen heden hier aan den afslag de stoom, treilers: IJ.M 126 (Derika X) met 1819;: IJM. 125 (Derika Xll) met 1407; IJAL 2 (Christine) met 2461; IJM. 51 (s-Graven hage) met 2273; IJM. 62 (Concordia) met f 1300; IJM. 119 (Mies Truus) met 1818; IJM. 261 (Pan) met 1764; IJM. 92 (Oceaan II) met 2657; IJAL 20 (Olga) met 1674; IJM. 22 (Ita) met 2195; IJM. 201 (Joh. N, Klein) met 1981; IJA1. 23 (Alcmaria) met 1353; IJM. 47 (Tubantia) met 1133; IJM» (Annie) met f 769; IJM. 107 (Jeane) met f 1505; IJM. 82 (Aneta) met 2193; IJM. 131 (Eendracht 1) met 1608; IJM. 151 (Hilda) met 1505; IJM. 32 (Zeemeeuw, f 1493 en IJM. 37 (Maria Elisabeth) met 'f 2259 aan besomming. IJMUIDEN, 20 Aug. De zeillogger IJM, 269 (Catharina) kwam heden van de hamiÉ- visscherij hier binnen met 4V? last pekelha. ring. Geveild werd de vangst van de zeillog» ger IJ.AL 248 (Plutos,) waarvan de oobrengst 5601 bedroeg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7