Sport- en wedstrijden. 75 ct Radio-Omroep ZWEMMEN. Zwemfeest „De Delft". HONDENSPORT. Voetbal. DISTRICT HAARLEM. D. H. V. B. R. K. Sportvereeniging „Lisse". T. H. B.Watergraafsmeer 4-0. OM HET ZILVEREN DOEL. W. F. C.Stormvogels 30. De KennemersSchoten S0. GYMNASTIEK. Dualmeet „Olympia" Zaandam, „Concordia" Haarlem. DUIVENSPORT. VISSCHEN. Vischconcours op 30 September. RADIO- LUIDSPREKERS per week. omplete 3 IampsfoesteUen vanaf f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. ATHLETIEK. De Bloemendaalsche Athletiek- wedstrijden op Koninginnedag. Gistermiddag had in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Kleverlaan een Natio naal Zwemfeest plaats, georganiseerd door de Haarlemsche Zwemvereeniging „De Delft". Ofschoon deze vereeniging pas in 1923 werd opgericht, mag zij met eere genoemd wor den onder de Haarlemsche zwemclubs. Het organiseeren van zwemfeesten blijkt het ac tieve bestuur ten volle toevertrouwd. Alles was tot in de puntjes verzorgd en toen wij Dm even voor half twee de inrichting bin nenkwamen, bood deze een gezellig en fees telijk aanzien. Op verschillende punten wa ren de diverse vlaggen der Haarlemsche zus terverenigingen geplaatst, met de Delft- vlag op den springtoren in top. Verder ver hoogde een aardige plantenversiering het geheel. Jammer echter is het, dat het weder zoo zeer tegenwerkte. Het was weliswaar een echt waterfeest, doch van dien voortdu- renden regen en somwijlen viel het water bij stroomen neer, had het tamelijk talrijke pu bliek liever verschoond gebleven. Ondanks dit, hadden de wedstrijden toch een aardig en vlot verloop, dank zij de goede regeling waarvoor het De Delftbestuur had zorgge dragen, doch speciaal ook een woord van lof voor de kranige jury, wier atbeid door den aanhoudenden regen zeer bemoeilijkt werd. .Nadat een flink muziek gezelschap eenige nummers ten beste had gegeven, opende de heer W. M. L. Oosten-Beekman, bestuurslid der ontvangende vereeniging met eenige welgekozen woorden de wedstrijden en heet te de Jury en het publiek welkom. Daarna konden de wedstrijden een aanvang nemen. De Jury bestond uit den WelEd, Geb. Heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, eere-voorzitter, die echter wegens verhinde- ,ing afwezig was. Verder: Dr. W. E. Merens, toorzitter; Dr. M. Mauritz; J, L. van Dorp, D. E. van Leersum; G. J. J. van Leeuwen, starter; G. J. P. Verschoor; P. Sprokkreeff, secret'aris. Als nummer 1 vermeldde het programma figüurzwemmen door een aantal dames-leden van „De Delft", hetwelk schitterend werd uitgevoerd en meermalen ontvingen de dames dan ook een welverdiend applaus van het dankbare publiek. Vooral de stervormige fi guren vielen zeer in d?n smaak. No. 2. 25 M. vrije slag voor adspiranten van de Delft, zoowel voor jongens als voor meisjes tot en met 13 jaar, ontbrak geenszins aan spanning. No. 3. 50 M. vrije slag voor adspiranten van „De Delft", van 14 tot 16 jaar, gaf vooral bij de jongens een aardigen strijd te zien. Opval lend was de goede crawlslag, welke door de ze jonge krachten gezwommen wordt, welke zeer zeker een gevolg is van de goede trai ning van den heer van Leeuwen. In het num mer 4 maal 50 meter wisselslag voor dames om het kampioenschap van den Haarlem- schen Zwembond, wisten de D. W. R. dames na een spannende race met H. P. C. het kampioenschap te veroveren. No. 5 van het programma gaf wel de meeste spannende races te zien, van dezen middag. In de eerstje serie wist A. Bakx, H.V.G.B., met flinken voorsprong te winnen. Den besten tijd in dit nummer werd echter gemaakt door den kampioen van Nederland, 100 M. vrije slag, de heer J. G. J. Pronk, Dolfijn, Amsterdam, met 31 seconden. PT van Duimeren, H.V.G.B., en S. Wilgenburg, A.Z,, kampioen van Nederland 100 M. rugslag, maakten beiden denzelfden tijd van 32,4, waarna, na overzwemmen P. v. Ommeren van S. Wilgenburg won, met 32 sec. Wilgenburg 33 sec. Speciaal dit overzwemmen gaf een spannenden strijd te zien en ondanks zijn te genstander vroeger gestart had, wist de nieuwe Haarlemsche kampioen spoedig in te halen en verkreeg na het keerpunt een klei nen voorsprong, welke tot het einde behou den bleef. De 10 maal 25 M. estafette, vrije slag, voor jongens tot en met 17 jaar, om den „Delft" wisselbeker, werd door H.V.G.B. met grooten voorsprong gewonnen. 50 M. vrije slag voor dames, om het kam pioenschap Haarlemsche Zwembond, was voor Mej. A. v. d. Pol, in 43 sec., met als goede tweede, Mej. E. Bouwer, Zignea, in 44.8 sec. Het nummer 50 M. wisselslag, 25 M. school en 25 M. rugslag, werd voor de dames ge wonnen door Mej. M. Doemen, H.P.C., in 50,4 en als tweede Mevr. B. Venema in 51.4 sec. Voor de heeren werd dit nummer gewon nen door S. v. d. Meer, D.W.R., in 40.6 sec. en als tweede E. W, A. Schreurer, Dolfijn, in 41.2 sec, Hinderniszwemmen voor meisjes en jongens tot en met 16 jaar, gaf menig aardig moment te zien. Allereerst werd na een flying-start door een kleine hoepel gezwommen, waarna een boot dwars over het bassin den weg versperde en als de deelnemers deze in ge klommen en weder uitgesprongen waren, stond als laatste hindernis te wachten ver plicht „wortelhappen", van één lijn even boven het water gespannen, met een groote voorraad wortels. Bijzonder dit laatste deed het publick dikwijls lachen. Schoonspringen voor Dames en Heeren, had groot succes. Alleen het springen zelf was meermalen niet geheel af en vooral No. 3 der verplichte sprongen: Halve schroef, duik met aanloop, bleek voor haast alle deel nemers een niet te overkomen moeilijkheid. Voor de dames behaalden de eenige vrou welijke mededingsters de dames T. Slijper en Mevr. B. Venema, beiden van H. P. C. re spectievelijk den lsten en 2den prijs. Voor de heeren won de heer P. Ockhuizen (H.V.G.B.) welke mededinger speciaal zeer goed bleek in de diverse salto's den eersten prijs. De twee de en derde prijs vielen ten deel aan de heeren J. C, Veldhof (H. P. C.) en G. Boot (D.W.R.). Nadat dit gedeelte van het programma on derbroken door diverse stortregens, was af gewerkt, resten ons nog 2 polowedstrijden. ZIGNEA—DE DELFT (Dames) 2—1. De eerste ontmoeting ging tusschen boven genoemde ploegen, welke met de volgende opstellingen uitkwamen. ,De Delft": Mevr. de Laat J. Brunt Mevr. Moonen Mevr. Brasse I. van Mansum B. Fortgens D. Fortgens S. Kammeijer, E. Bouwer, L, Janssens, B'. Witkamp, Mevr. F. Simons, H. v. Ommeren, H. van Abs. Zignea. Scheidsrechter is de heer J. L. van Dorp, tijdwaarnemer: dr. W. E. Merens. Als de heer Van Dorp het begin heeft aangekondigd, bereikt de Zignea-voorhoede het eerst den bal en wordt een aanval onder nomen, welke echter op niets uitloopt. Bij een goed opgezetten aanval der Delft-dames, wordt mevr. Brasse, döor eigen partij aan gevallen, zoodat de bal door de Zignea- achterhoede gemakkelijk geretourneerd kan worden en als deze belandt bij mej, S. Kam meijer, bedenkt deze zich geen oogenblik en maakt, na fraai vrij zwemmen het eerste doelpunt, 10, Voor rust echter komt geen verandering meer in den stand en met 10 in het voor deel van Zignea, Wordt gedraaid. Na de hervatting gaan de Zignea-dames al L/Udnliik tot don aanval over mevr, Da Laat krijgt gelegenheid haar talenten te tonnen. Mej. Witkamp zendt vanaf de helft wordt gestopt. Het is echter slechts uitstel, want eenige seconden later weet dezelfde speelster, na een toegespeelden bal, uit een vrijen worp, met een hard schot de leiding te vergrooten, 20. Aan de andere zijde doet ook een Delft dame een snellen aanval op de hielen ge volgd door haar tegenstandster. De voorzet echter hieruit ontstaan, wordt niet benut. Even vóór het einde wordt mej Van Abs, bij een Delftaanval, in het nauw gebracht door mevr. Brasse en houdt den bal onder water. Voor deze overtreding ziet de Delft zich een strafworp toegewezen en moet mej. Van Abs haar doel verlaten, zoodat de bal in het leege doel wordt geplaatst, 2—1, met welken stand het einde aanbreekt. De wed strijd \yerd vlug en bijzonder fair gespeeld. De heer J. L. van Dorp leidde correct. HAARLEM—AMSTERDAM: 1—2. Onmiddellijk na afloop van bovenver melden dameswedstrijd, had een ontmoeting plaats tusschen het vertegenwoordigend zevental van den Haarlemschen Zwembond en een Amsterdamsch zevental, welke ploegen uitkwamen als volgt: Haarlem: A. Boeree, (H. V. G. B.) W. v. d. Boogaardt, J. Kodde, (H.V.G.B.) (H.P.C.) A. Loos, (H. V. G. B.) J. J. Bouwer, A. Braam, P. v. Ommeren. (H. V. G. B.) (H. P. C.) (H. V. G. R.) Amsterdam: B. Kolkman, A. J. v. Wilgenburg, (Dolfijn) (A, Z.) W. A. Schreuder, (Dolfijn) W. A. Coerengel, (A. Z.) P. van Es, J. G. J. Pronk, (Dolfijn) (Dolfijn) C. H., Mousset, (D. J. K.). Als scheidsrechter fungeert Dr. W. E. Merens. Tijdopnemer is de heer J. L. v. Dorp, Na den beginworp heeft de Haarlemsche voorhoede het eerst den bal en speelt terug op Loos, welke echter overgeeft naar v. Ommeren. Deze speler centert na opzwem- men, naar Braam, diens schot zeer verdien stelijk wordt gestopt. Nu zijn het de Am sterdammers, die tot aanvallen over gaan en wij denken reeds Kolkman te aien doelpun ten, doch Boeree weet het schot van zeer korten afstand schitterend te stoppen. Nu neemt Haarlem eenigen tijd het spel in han den en Braam en Bouwer lossen eenige schoten. De Haarlemsche voorhoede speelt een goed, vlug samenspel, hetwelk de Am sterdammers de handen vol werk geeft. Vrij onverwacht echter komt een doelpunt aan de andere zijde, als Wilgenburg plotse ling een onhoudbaar schot inzendt, 01. Nu zijn de Haarlemmers niet meer te hou den, en Boogaardt stelt Braam in de gele genheid om te schieten, doch zijn schot gaat naast. Nu is wederom het woord aan de gasten, doch Loos onderbreekt den gevaar lijken aanval en plaatst in moeilijke positie naar Van Ommeren, die er van door gaat. Zijn voorzet echter wordt door Braam niet benut. Als daarna het Haarlemsche doel in gevaar verkeert, weerklinkt het rustsignaal. Na de hervatting doen de gasten het eerst een aanval, welke door te lang treuzelen zeer goed door Boogaardt onschadelijk wordt gemaakt. Braam zendt uit een lastige po sitie een schot, hetwelk langs den paal vliegt. De Haarlemmers blijven echter in de meer derheid, afgewisseld door snelle gevaarlijke tegenuitvallén der Amsterdammers. Boerse krijgt meerdere malen, moeilijke, harde schoten te verwerken, doch zijn stoppen en wegwerken is subliem. Als Kodde een Am- sterdamschen aanval heeft onderbroken, be landt de bal bij Loos, welke speler wederom doorgeeft naar den inmiddels vrijgezwommen Van Ommeren, die met een ver keihard welgericht schot den bal in het doel der Amsterdamsche combinatie doet verdwijnen, 1—1. Na den uitworp nemen de Amsterdammers dadelijk den bal over en nu ontspant zich een enthousiasten strijd om de leiding. Braam en Bouwer ondernemen beiden een aanval, welke door Coerengel zeer solide wordt weggewerkt. Nadat Braam nog'eens overgeschoten heeft en als Loos een aanval der Amsterdammers onderschept klinkt het eindsignaal met ge lijken stand 11. Besloten wordt door te spelen totdat één der beide partijen het winnende doelpunt heeft gemaakt, hetwelk buiten verwachting al heel spoedig komt, als de Amsterdammers even na den beginworp met een hard, ver schot succes hebben en daarmede een 21 zege hebben behaald. Als wij den wedstrijd eens nader beschou wen, moeten wij allereerst een woord van welverdiende hulde brengen aan het kranig Haarlemsche zevental, dat goed, zelfs schit terend partij gaf, aan zulk een sterk eerste klas combinatie als waarover de Amsterdam mers beschikten. Verder feliciteeren wij de Polo-commissie van den Haarlemschen Zwembond met de keuze van dit zevental, hetwelk zeer zeker een succes is geworden, Alle spelers hebben zich geheel gegeven en speelden stuk voor stuk een enthousiasten, goeden wedstrijd. Van verschillende spelers der Amsterdam sche combinatie vernamen wij, dat zij zulk een zwaren wedstrijd niet hadden verwacht. Niet alleen was de ontmoeting uiterst span nend, doch het vertoonde spel stond op een peil, zooals wij te Haarlem maar zelden zien. Dr. W. E. Merens leidde zooals altijd uitstekend. Volledigheidshalve laten wij onderstaand even alle uitslagen volgen: No. 1. Figuurzwemmen, No. 2. 25 M. vrije slag voor adspiranten van „De Delft". Meisjïs tot en met 13 jaar. 1. Agnes blad, 22.6; 2. Willy Lansdorp, 24.2; 3. Miéntje van Teggelen, 24.2 sec. Jongens tot en met 13 jaar. 1. D. Over de Londen, 23.6 sec.;' 2. K. Offenberg, 25 sec.; 3. Jo Verlees, 26 sec. No. 3. 50 M. vrije slag voor adspiranten van „De Delft", Meisjes van 14 tot en met 16 jaar. 1. Lena Donker, 60 sec; 2. R. de Haan, 66 sec. Jongens van 14 tot en met 16 jaar. 1. S. de Boer, 38.4 sec.; 2. A. Goedhart, 40.4 sec.; 3. F. J, v. d. Meulen, 40.6 sec. No. 4, 4 maal 50 M. wisselslag voor dames om het kampioenschap van den H. Z. B. 1. D. W. R., in 3 min. 19,2 sec., bestaande uit de dames S. de Klerk, P. de Vries, M. v. El en A. v. d. Poll; 2. H. P. C., in 3 min. 23 sec., bestaande uit de dames: Mevr. B. Venema, M. Doemen, en T. Slijper. No. 5. 50 M. vrije slag voor heeren, om het kampioenschap van den Haarl. Zwem bond. 1. J. G. J. Pronk, Dolfijn, in 31 sec.; 2. P. v. Ommeren, H.V.G.B. en tevens kampioen van den Haarl. Zwembond, in 32 sec.; 3. S, Wilgenburg, A.Z., in 33 sec. Eerst aankomend Delfstlid J. A. Hoppe; 2de was G. J. Koetsveld. No. 6. 10 maal 25 M. vrije slag voor jon gens tot en met 17 jaar, om den „Delft" wisselbeker." 1. H.V.G.B., in 2 min. 54.2 sec. De H.V.G.B.-ploeg bestond uit: H, Vette. winkel, Buiskool, K. Wolterson, J. Glatz, H. Hofmeester, H. Bakx, H. Homans, W. v. Tiel, Dunlop en J. Schouw. 2. „De Delft", in 3 min. 13 sec. De Delft bestond uit: K. Offenberg, G. J. Koetsveld, F. J. v. d. Meulen, O. Over de Linde, W. Levy, A. Donkervoort, J. A. Hoppe, S. de Boer, A. Goedhart en W. Duyts. No. 7. 50 M. vrije slag, voor dames, om het kampioenschap H. Z. B. 1. A. v. d. Pol, D.W. R., in 43 sec.; 2. E. Bouwer, Zigea, in 44.8 sec.; 3. L. Janssens, zignea, in 48 sec. Eerst aankomende Delftdame in 48.8 sec. Mej. B. Fortgens. No. 8. 50 M. wisselslag, 25 M. school en 25 M. rugslag. Dames. 1. M.Doemen, H. P. C.; in 50.4 sec.; 2. Mevr. B. Venema, H. P. C., in 51.4 sec.; 3. M. van El, D. W. R„ in 52 sec. Eerst aankomende Delftdame: Greta Dek ker, in 52.8 sec.; 2. M. Plooster v. d. Roest, in 56.2 sec. Hetzelfde nummer voor heeren: 1, S. v. d. Meer, D.W.R., in 40.6 sec.; 2. W. A. Scheu- der( Dolfijn, in 41.2 sec.; 3. J. A. Hoppe, De Delft, in 48.4 sec. Tevens prijs als eerstaan- komend Delftlid, 2e aank. Delftlid A. Goed hart, in 52 sec. No. 9. Hinderniszwemmen. Meisjes tot ent met 16 jaar. 1. Greta Dekker, in 32 sec.,' 2. Rie Bakker, in 33 sec.; 3. M. v. Teggelen, in 35.6 sec. Jongens tot en met 16 jaar: 1. Over de Linde in 26.8 sec.; 2. A. Donkervoort in 28 sec.; 3. F. J. v. d. Meulen in 28.8 sec.; 4. J. Verkes, in 32 sec. No. 10. Schoonspringen voor dames en Heeren Nationaal Dames: 1. Mej. T. Slijper H. P. C.; 2. mevr. B. Venema, H, P. C.- Heeren: 1. P. Ockhuizen, H. V. G B',; 2. J c' Veldhof, H. P. C.; 3. G. Boot, D. W. R. Ver plichte sprongen waren; 1. Sluitsprong uit stand. 2. Zweefduik uit stand rugwaarts. 3. Halve schroefduik met aanloop. No. 11. Solowcdstrijd: Dames. Zignea De Delft: 2—1. Heeren: Amsterdamsch ZeventalH, Z. B. zevental: 21, na verlen ging. V. D. H. Afdeeling „Haarlem en Omstreken." Gistermorgen werden door bovengenoem de afdeeling der Ver. van Fokkers en L,iefhebbers van Duitsche Herdershonden aan het Penningsveer wateroefeningen ge houden, die dank si; de groote opkomst (naar schatting waren 25 honden aanwezig) en het prachtige weder zeer zeker als geslaagd mogen heeten. Na dat de viervoeters aan de lijn de eerste watervrees hadden overwonnen, werd als het belangrijkste nummer van het programma het redden van drenkelingen ingestudeerd. Een groote „pop" van manshoogte opgevuld met kurkafval, eet., diende als drenkeling, Deze oefening vergt veel van den hond, omdat naast stipte gehoorzaamheid ook apporteeren verlangd wordt, terwijl bovendien het zoogenaamde „doorbijten" vermeden moet worden. Er waren dan ook niet veel honden, die deze oefening direct onder de knie hadden, maar met een weinig oefenen zijn hier best resul taten te bereiken. Zooals gezegd, was het een leerzame morgen, waarin het aangename samen met het nuttige ging, want voor de practijk is een hond, die in dit opzicht be trouwbaar is, van veel waarde. (Officieele mededeelingen). Ondergeteekende, penningmeester-comne- tineleider van bovengenoemd district, Ver- zoe.ct 'hiermede de vereenigings-secretaris- sen, hem zoo spoedig mogelijk op te geven, met welke elftallen zal worden deelgenomen .J"m°i"?n-competitie voor het sejzoen *9251926. Met als uitersten datum van op gave 1 September a.s. Tevens worden de secretarissen er aan herinnerd, dat alleen leden kunnen deelne men in de junioren-competitie, die beneden de 17 jaar zijn. Voor leden boven de 17 jaar moet zoo spoedig mogelijk 'spensatie wor den aangevraagd via Zaandam, alsook voor juniores (dus beneden den 17 jaar) welke deelnemen zullen in de Senioren- Lompititie van den D. H. V. B. Om al deze kwesties, voor 't begin van t seizoen afgewerkt te krijgen, kan ik niet anders doen, dan bij u allen op den mees ten spoed aan te dringen. Tevens wilde ondergeteekende in zijn kwaliteit als penningmeester van 't District, nogmaals de aandacht vestigen, op den hoofdelijken omslag van 't seizoen 1924-'25, groot 1 (per Senior-Elftal), welke door een groot aantal vereenigmgen nog niet voldaan is geworden. Op spoedige voldoe ning van 't verschuldig bedrag, wordt dan ook bij deze met klèm aangedrongen. Ook 't verschuldigd bedrag voor 't seizoen 1925- 1926 wordt met genoegen tegemoet gezien. Dan nog dit heeren secretarissen, noteert onderstaand adres in het adresboek, dat is altijd makkelijk. In afwachting van uw aller medewerking, met sportgroeten, P. P. SMIT, Atjehstraat 12, Schoten. Penningmeester-Competitieleider van 't District Haarlem van den D. H. V. B. Seer.: J, J. v. d. Zwet, Julianastraat 112. Bij de gehouden nederlaagwedstrijden j.l. Zondag Lisse IE. H. S. I uit Haarlem, wist laatstgenoemde door hun fraai en tactisch spel verdiend te winnen met 14. Waar door zij den len prijs, een prachtige beker beschikbaar gesteld voor de Nederlaagwed strijden heeft ontvangen. H. B. C. I uit H'stede, die van Lisse won met 23 heeft een lauwerkrans ontvangen en zijn hierme de de Nederlaagwedstrijden ten einde. Door eenige supporters van Watergrm. was een fraaien beker beschikbaar gesteld. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op. Watergrm. was niet volledig, terwijl ook de Boys eenige invallers hadden, die zich uit stekend geweerd hebben. De eerste aanval is voor T.H.B., en binnen 10 minuten scoort Veldmeijer met een hard schot. Watergrm. valt nu stevig aan, doch de achterhoede der Boys, vooral de keeper is in goeden vorm. Spierdijk doelpunt nogmaals, zoodat Net 20 de rust aanbreekt. Na de pauze een zelfde vertooning. Het spel gaat over en weer. Veldmeijer scoort na prachtig dribbelen no. 3, terwijl hij 5 seconden voor het einde den hatt-trick verricht door no. 4 in de touwen te jagen. Met 40 wonnen de Boys dezen door scheidsrechter Diets, zeer gemoedelijk gespeelde wedstrijd. De scheidsrechter leidde correct. Na afloop werd met eenige toepas selijke woorden den beker aan den T.H.B.- aanvoerder overhandigd. Den Stormvogels is het niet gelukt beslag te leggen op het Zilveren Doel, uitgeloofd door W.F.C. voor de vereeniging, welke haar de grootste nederlaag toebracht. Het is geen nederlaag geworden, laat staan een groote nederlaag. De Stormvogels brachten een zwak elftal in t' veld. Slechts in de voor hoede ontdekten we een paar eerste elftal- Iers. Het elftal heeft zich evenwel uitstekend geweerd en de 30 uitslag geeft dan ook geenszins de verhouding weer; 21 had zulks veel beter gedaan. Onder leiding van den heer Elzinga stelden de volgende elftallen zich op: Dalmeyer Vermaak v. d, [Velde Veuger Bakker Heilig Broek Oldenburg Boekelaar v. d. Velde Asbeck. Groot Dietz Praag Aten. Stelling de Maar Duinmeyer Duinmeyer Jr. Brouwer Bakker Pels W.F.C. begint onmiddellijk stevig aan te vallen. De Wormerveerders spelen veel op links, waar Dietz, maar vooral Groot uitste kend speelt. Van dezen kant dreigt dan ook het meeste gevaar en nadat laatstgenoemde eenmaal tegen den paal heeft geschoten, wordt een voorzet van zijn voet door Praag benut. 10. De Stormvogels zien in, dat het zoo niet gaat. Na dit overrompelende begin van W. F. C. wordt ook een bezoek gebracht aan Pels. Na handig spel stelt Oldenburg Broek in staat een schot te lossen, dat juist tegen den paal komt. Direct schiet Bakker nu ra kelings naast. Het spel gaat nu vrij gelijk op. Stormvo gels krijgt twee corners te nemen. Den laat- sten hoekschop kopt v. d. Velde keurig in, maar de W. F. C.-doelman laat zich niet verschalken. Ook Dalmeyer in het Stotmvo- gelsdoel weert zich niet onverdienstelijk. Een hard schot van Dietz houdt hij er mooi uit. Denzelfden speler denken we de leiding te zien vergrooten als hij door alles heen breekt. Hij vergeet echter den bal mee te nemen, zoodat v. d. Veld het leer kan weg werken. Inmiddels begint het hard te regenen zoodat de spelers blij zijn, als Elzinga rusten blaast. Als weer wordt afgetrapt brengt W.F.C. even een bezoek aan het Stormvogelsdoel gebied, maar direct daarop stuiven de IJmui- denaren op Pels af. Een voorzet van Broek schiet Boekelaar netjes in, doch de Wormer- veerder keeper redt schitterend. Nauwelijks heeft hij zich hersteld, of Veuger schiet hard in, doch wederom toont hij zich een keeper van klasse. De snelle Stelling verplaatst dan het spel, Hij zet keurig voor, waarna Dietz hard naast schiet. Een volgenden voorzet onderschept Vermaak keurig. Stormvogels komt nu stevig opzetten. Zij weet zoowaar het spel geruimen tijd voor 't W. F, C.-doel te houden. Pels krijgt het zwaar te verantwoorden, doch hij is schit terend op dreef. Schoten van v. d. Velde en Broek houdt hij er f raai uit. Boekelaar wordt geducht bewaakt en heeft bovendien weinig geluk. Plotseling valt W. F. C. uit, Groot zet voor en Praag schiet in (2—0). Een minuut later wordt W, F. C. een penalty toegekend, reden onbekend. Deze wordt on houdbaar ingeschoten (3—0), Tenslotte blijkt deze stand ook de eindstand te zijn. VELOX I E. D. O. I 2—2. Een verdeeling der punten, waarbij Velox meer kreeg dan haar toekwam. E.D.O. speelde beter voetbal, terwijl de tegenpar tij geweldig op den bal zat en vrijwel steeds in het wilde wegtrapte. Een gunstige uitzondering maakte hierop de rechts-back Hendriks, welke schitterend speelde. Ook de keeper was zijn plaats wel waard. De leiding was in handen van den heer Wal- smit welke de volgende elftallen, zich deed opstellen. Velox. v. Sluis. Hendriks. v. d. Brink. Nachtegaal. v. Asten. v. Dijk. Ham. H. Smit, Teewen. Haman. Kersthols. v. d. Water. Pcrucal. Steffens. Oomen. A. Swart. C. v. d. Laan. J. v. d. Laan. Prucal Boeré. Kuil. E- D. O. Meenhorst. Velox is volledig. E.D.O. heeft invallers voor v. d. Hulk en Tanis; de laatste speel de met de Zwaluwen mee tegen Haarlem. E.D.O, wint den toss en Velox brengt den bal aan 't rollen. Even wordt E.D.O. terug gedrongen, maar herstelt zich spoedig. Zij weet het voorloopig niet verder dan de goedspelende backs te brengen. Een ge vaarlijk moment ontstaat voor het E.D.O.- doel als Meenhorst gepasseerd is, plotse ling duikt Perucal op en een zeker doel punt wordt voorkomen. Weer een kans voor Velox als Meenhorst te ver uitloopt, maar van de geboden kans wordt geen ge bruik gemaakt. Een aanval van E.D.O. weet de keeper te onderscheppen. Dan zet v. d. Water scherp voor, v. d. Brink werkt weg, de bal komt bij J. v. d. Laan, welke opgeeft aan Steffens en deze schiet van kortbij hoog over. Nog een aan val van E.D.O., Oomen schiet, de back ver andert den bal van richting en een corner is het resultaat. Swart zet voor, maar de kee per blijkt een goeden kijk te hebben op corners en stompt het leder weg. Dan krijgt Velox de leiding, als men in de E.D.O.- achterhoede van meening is, dat het buiten spel is, maakt Kersthols gebruik daarvan om Velox de leiding te geven. Nu worden de aanvallen van E.D.O. talrijker. Toch wil het niet erg in de voorhoede. Wil de voor hoede meer succes hebben, dan is meer af geven geboden. Een schot van C. v. d. Laan wipt de keeper corner. De voorzet stompt van der Sluis weg. Als E.D.O. weer aanvalt en de keeper onvoldoende wegwerkt, is Steffens erbij en de stand is gelijk.- Vlak voor de rust onder neemt Steffens een soloren en met een goed schot geeft hij E.D.O. de leiding. Na de her vatting gaat het spel op dezelfde manier voort. E.D.O. beter voetbal spelend en Ve lox gevaarlijk door het geweldig op den bal zitten. Een schot van v. Dijk gaat net over. De spanning, voor zoover zij aanwezig was, gaat er af. v. d. Water schiet tegen een speler aan, Oomen bemachtigt het le der en schiet net naast, wat Perucel even daarna hem nadoet. Dan maakt Velox zoo waar gelijk door Kersthols. Velox houdt goed vol, weet den stand gelijk te houden. Beide elftallen zijn volledig. Schoten is in het begin veel sterker en doelman Blonsjaar krijgt druk werk. Als er een kwartier ge speeld is, weet Tabak van een te ver opdrin gen van de Schoten backs te profiteeren, door z'n club de leiding te geven (10). Aan gemoedigd door dit succes vielen de Kenne mers fanatiek aan. Honig scoort het tweede, terwijl Groenevelt geen halve minuut later voor een derde doelpunt zorgt (3—0). Lan gen tijd moet nu wegens de regen gestaakt worden. Als het eindelijk weer droog is. schiet de middenvoor van de tweede klassers rakelings naast. De doelverwisseling vindt plaats met een 30-voorsprong voor de thuisclub. Schoten is in de tweede helft meest ster ker. Slecht schieten en veel pech doet zich bij de Schotenaren gelden. Na twintig minuten schiet Tabak geweldig hard in, welk schot den doelman te machtig is (40), Schoten scoort dan na veel moeite, doch thans annuleert scheidsrechter Hollan der voor buitenspel. Vier minuten over tijd kogelt Tabak een terugspringenden bal voor de vijfde maal langs den doelman. Einde 5—0. Memoreeren wij, dat de aanvoerder der thuisclub, Duijtenhoff, heden zijn laatsten wedstrijd voor „de Kennemers" speelde. Zoo heeft dan Zondagmorgen op het ge meentelijk sportterrein aan de Spaarnho- venweg, de dualmeet plaats gehad tusschen de twee bovengenoemde vereenigingen. Een dergelijke ontmoeting door gymmajtiekver- eenigingen die in den zomer met zeer veel animo de athletiek beoefenen is een zeer goede propaganda der athletiek en boven dien versterkt zij den band der vereenigin- gen onderling. Een verschil met andere duai- meets is, dat hieraan ook verbonden was 'n dualmeet voor dames; zijn wij goed inge licht, dan is dit de eerste in den lande. De heeren hadden 16 nummers te ver werken, terwijl de dames 11 nummers voor hun rekening kregen. Elke club kon op ieder nummer met 2 deelnemers(sters) uitkomen, terwijl iedere deelnemer slechts voor 3 num mers kon inschrijven. Bovendien kwam elke club nog met 2 ploegen estafette uit, yoowel voor dames als voor heeren. Als prijs voor de heeren was uitgeloofd een zilveren beker door den heer Thein- ders, directeur van Olympia geschonken, terwijl voor de dames een zilveren krans was beschikbaar gesteld door den heer van Opijnen, penningmeester van Concordia. Daar beide vereenigingen over zeer goede krachten beschikken was van te voren niet uit te maken welke vereeniging op deze prijzen beslag zou leggen. De wedstrijd in Haarlem stond onder lei ding van den heer J. Hop, een der directeu ren van Concordia, bijgestaan door een staf van juryleden, terwijl als wedstrijdsecreta ris de heer van Opijnen fungeerde. Om 10 uur ving de wedstrijd aan en had een zeer vlug verloop, zoodat binnen den vastgestelden tijd de wedstrijden geëindigd waren. Het publiek, in flinken getale opgekomen sloeg met groote belangstelling de verschil lende onderdeden gade, de supporters van beide vereenigingen moedigden luide hun favorieten aan, doch werd hierdoor geen oogenblik de goede geest tusschen beide vereenigingen verstoord, hetwelk helaas nog maar zoo dikwijls voorkomt. Kwam één der deelnemers als nummer 1 uit den strijd dan werd hij door de aanhangers van beide vereenigingen met luiden bijval begroet, zoodat men gerust zeggen kan dat deze dualmeet een zeer vriendschappelijk karak ter droeg, hetgeen dan ook zoo behoort te zijn. Bij de eerste ontmoeting toonde Concor dia de meerdere zoowel voor dames als voor heeren te zijn, of dit ook bij de tweede ontmoeting, welke op Zondag 27 September te Zaandam zal worden gehouden, zijn zal staat echter nog te bezien, daar Olympia natuurlijk op eigen terrein haar beste beentje voor zal zetten. Concordia behaalde in totaal met haar heeren 94 punten, met haar dames 66 pun ten, Olympia bracht het tot 76 punten voor haar heeren en met 54 punten voor haar dames. Wij laten thans nog even de beste pres taties volgen: Dames: 50 M. hardloopen mej. C. de Vries, Concordia 7 1/5 sec. 80 M.^hardloopen mej. A. Sanberg, Conc., 10 2/5 sec. Hoogspringen met aanloop mej. T. van Halst, Conc., met I.20 M. Hoogspringen zonder aanloop mej. S. Slegt, Olympia, met 90 c.M. Vèrspringen zonder aanloop mej. T. Ris, Olympia, met 2.24 M„ met aanloop mej. A. Sanberg met 4.53 M. Duitsche driesprong mej. T. Ris, Olympia, met 9.27 M. Kogelstooten voor mej. Giskes, Olympia, met 7.91 M, Speer werpen mej. D. Heesemans, Conc., met 16.61 M. Grensbalwerpen mej. J. de Bruin van conc. met 17.84 M. Slingerbalwerpen mej. G. Giskes, Olympia, met 26.74 M. 4 X 80 M. Estafette Concordia I met 45 4/5 sec.; Olympia I werd no. 2 met 47 sec. Heeren: 100 M. D. van Dalen, Conc., in 113/5 sec. 200 M. S. Daalder, Conc., in 23 7/10 sec.; 400 M. J. Brandenburg, Olym pia, in 55 7/10 sec.; 800 fll. S. Bleyenburg, Olympia, 2 min. 14 4/5 sec.; 1500 M. J. Bleyenburg, Olympia, in 4 min. 58 4. 5 sec.; HoogsDringen met aanloop S. Daalder, Conc., 1.55 M.; Hoogspringen zonder aan loop G. Meyer, Conc., 1.20 M.; Vèrspringen met aanloop D. van Dalen met 5.69 M.; Vèrspringen zonder aanloop G. Eysker, Conc., 2.58 M.; Hink-stap-sprong D. van Dalen, Conc., 12.05 M.; Polstokhoog K. Batpha, Olympia, 2.90 M.; Polstokhoogsprin gen S. Daalder, Conc., 6.90 M.; Speerwer pen H. H. Kodde, Conc., 32.54 M.; Discus werpen A. v. d. Zee, Conc., 29.64 M Kogel stooten Kelder, Olympia, 8.63 M.; Slinger balwerpen H. H. Kodde, Conc., 38 14 M.; 4 X 100 M. Estafette Concordia I in 45 4/5 sec.; No. 2 werd Olympia I met 48 2/5 sec. Ten slotte werd nog door beide vereeni gingen met ieder 1 ploeg een Zweedsche es tafette gehouden (800, 400, 200 en 100 M.) welke door Olympia gewonnen werd in 3 min. 51 9/10 èec. Deze estafette stond bui ten de beoordeeling der dualmeet. Na afloop der wedstrijden ging men ge zamenlijk naar het gebouw Olympia, waar bij monde van den heer Hop, de uitslag der wedstrijden werd bekend gemaakt. Met en kele zeer hartelijke woorden dankte hij Olympia voor haar eerlijken en sympathie ken tegenstand. De heer Theindert dankte namens Olym pia voor de gastvrijheid en voor de harte lijke ontvangst en sprak tevens den wensch uit, dat nog vele jaren achtereen deze wed strijden tusschen Concordia en Olympia zullen worden gehouden, tot propaganda van de athletiek in het algemeen en tot versterking van den vriendschapsband der beide vereenigingen in het bijzonder. Onder zang en dans bleef men daarna nog eenige uren gezellig bijeen. Een collec te gehouden ten bate van de slachtoffers der stormramp bracht 21.66K op. „DE SNELVLIEGER." Bovengenoemde vereeniging hield giste ren een wedvlucht vanaf Lier, afstand 138 K. M- waaraan door de leden werd deelge nomen met 118 duiven. Deze werden losge laten te 8 uur. De prijzen werden als volgt behaald: E. v. Ravensberg 1; P. Lindeman 2, 3, 5; p, J. v. Daalen 4; H. Fikkert 6, 8, 9, 11, 13 15; P. v. Tongeren 7, 17, 18; H. Willemse 10; J. H. v. d. Broeke 12, 14, 16, 20; P. J. M. v. Tetering 19; P. J. v. Tongere 21; J. H. v. d. Broeke 22. De eerste duif bereikte haar hok te 9 uur 36 min. met een snelheid van 1456 M. per minuut; de laatste prijswinner te 9 uur, 51 min. POSTDUIVEN. De Postduivenvereeniging „De Luchtpost" te Santpoort hield Zondag 23 Augustus een wedvlucht van hier (140 K.M.). De duiven werden losgelaten om 8 uur v.m., eerste duif 9.39.11, laatste duif N2.19 uur. 1. 7, 8, 19 J. Joon; 2, 4, 6, 10 A. Voogt; 3. 18 A. H. Kramer; 5, 13 G. Voorting; 9, II, 17. 20 P. Koning; 12, 14, 16 H. Haver; 15 H. Dingedis. „DE LUCHTGIDS." Bovengenoemde vereeniging hield gisteren een wedvlucht vanaf Lier; afstand 138 K.M waaraan door de leden werd deelgenomen met 182 duiven. Deze werden losgelaten te 8 uur. De prijzen werden als volgt behaald: B. H. Gort, 1, 23; F. J. Lourenburg 2, 11 18, 26; H. v. Oldenmarkt 3, 8, 28; P. Leurs 4; S. v. Gennip 5, 34; P. Kruyver 6, 12, 36 37; R. N. Heiloo 7, M. Burger, 9, 10, 14; H. Bannink 13; Ed. v. Bree 15, 19; J. Hartel 16 W. Spoor 17; J. W. Radsma 20, 22; F. W. Kuvken ?1, 24; P. Kobes 25; W. Smit 27; J. Lasschuit 29, 31; B. Hoogreef 30; Th Mens 32, 33, J. J. Kan, 35. De eerste duif bereikte haar hok te 9 uur 36 min. met een snelheid van 1435 M. p. minuut, de laatste prijswinner te 9 uur 50 min. Eenige vischvereenigingen van Haarlem en Omstreken houden op bovengenoemde® Amsterdam Vaz Diaz 2000 M. dage lijks met tusschenpoozen Nieuws- ei Beursberichten van 8.154.30 Amsterd tijdsein 10.15 en 4.30. Zondags niet. Brussel. 265 M. dagelijks concert tt 8.35 u. (ook Zondags). Daventry 1600 M. dagelijks concer. en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10.20 event- ook. 12.20. Londen 365 M. dagelijks concert en voordracht van 7.2011 of 12 Tijdseic als Chelmsford Zondag 3.50 en 8.50 urn concert, enz. H. D. O. (Hilvers. Draadl. Omroep) 105( M. dagelijks 5-307.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30. Zondags geen Diner concert. Parijs Eiffeltoren 2650 M. dagelijks concert te 6.35. Parijs Radio Parijs 1750 Jt dagelijks Concert en Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Daventry. 8.20 gemengd programma i 10.35 Br. Willianus in rollen van Dicken» H. D. O. 8.15 Kurhausconcert. Zie verder bovenst, opgave. datum een concours in het gepacht visch- water van den Haarlemschen Hengelaars-- bond, waaraan 9 vereenigingen deel zullen nemen. Het Bestuur is als volgt samenge steld: J. Steenken, voorzitter, tevens voor zitter van „De Morgenstond", te Schoten; secretaris J. H. Couïe, Oostvest 82, Haar lem (Bestuurslid van den Haarlemschen Hengelaarbond), bij wien alle inlichtingen zijn te bekomen; penningmeester J. G. de Geus, (voorzitter van „De Rietvoorn". De eere-voorzitter, de heer A. Fabel, heeft een eersten prijs beschikbaar gesteld, bestaande uit een zilveren lauwertak met inscriptie; door den heer J. C. de Geus een draagmedaille voor den held van den dag; de heer Kikkert, leverancier van medailles, heeft ook een medaille geschonken, terwijl verder vele prijzen beschikbaar zijn. Ze zijn te bezichtigen in het café „Het Visschertje", van den heer A. Fabel, Lotterstraat 45. Zondag a.s., 30 Aug., komen de deelne mers om 4.30 bij de Schalkwijkerbrug samen om aldaar te vertrekken over Schalkwijk naar de Cruquius, al waar begonnen wordt in de richting Nieuwenbrug. Er wordt zes maal een half uur gevischt en wel op baars. Bloemendaal wordt voor de Athletiek- propaganda een belangrijk centrum: op twea opeenvolgende dagen twee athletiekwed- strijden binnen haar grenzen! Den 30en Augustus toch vinden op het terrein van het R. K. Lyceum aan den Zijlweg speciaal voor de Katholieke organisatie's de D. H. A. C.- wedstrijden plaats onder leiding van het jonge Holland; den volgenden morgen op het terrein der B. V. C. Bloemendaal de jaarlijksche specifiek Bloemendaalsche at letiekwedstrijden van „Koninginnedag". Nu de inschrijving gesloten is en de eerste voorbereidingen getroffen zijn, is het moge lijk een en ander te overzien. Van verschillende belangstellenden kreeg de Commissie toezegging voor extra-prijsjes, welke dankbaar werden aanvaard. Gezien de jaarlijks grooter wordende be langstelling in deze wedstrijden, vooral van Bloemendaalsche autoriteiten en vooraan staanden, heeft zich een commissie van ont vangst gevormd door de H. H. P. C. André de la Porte, Jhr. A. W. Mock en Chr. de Vries. Een Uitgebreide Jury staat den voor zitter-kampvechter van 'tLam ter zijde; o.a. Dr. G. Schutte, zelf een enthousiast sportbeoefenaar, de H. H. P. W. Waller penningmeester van het N. O. C., Dick Laan, de welbekende amateur-filmoperateur, M. Jansen en J. Beyk, eerste elftal-speleri der B. V. C. Bloemendaal, de nationale kee per Gejus v. d. Meulen, J. v. Blanken, voor zitter der H. A. V. Haarlem, verder de be kende N. A. U.-officials en Haarlemsche Gymnastiekleeraren, welke op onze wed strijden nimmer ontbreken. De taak, welke dezen heeren wacht zal geen lichte zijn; 115 Bloemendalers zorgden voor 300 inschrijvingen en dit programma moet binnen 3K- uur worden afgewerkt! Het aantal deelnemers bedraagt dit jaar 25 procent meer dan in 1924 en is als volgt ver deeld: Juniores A, 14 en 15 jaar, 50; Juniores B, 16 en 17 jaar, 35; C. Seniores, 18 jaar en ouder, 30. In 1924 bedroegen deze getallen resp. 42, 29 en 18. Over de geheele linie is dus voor- uitgang te bespeuren, vooral bij de seniores (van 18 op 30), wat reden tot groote tevre denheid geeft. De inschrijvingen zijn hoofdzakelijk af komstig van het Kennemer Lyceum (44). de G. V. Herifules (19), de Bloemend. Gymnas- tiekvereen. (17), de Bloemend. Hockeyclub (4), en voor het eerst dit jaar van Het R K. Lyceum (10), wat ons buitengewoon verheugk Helaas schreef geen enkele B. V. C'er in. De gespecificeerde inschrijvingen luidenj 80 M. A 43, B 21 C 21, totaal 85. 320 M. B 10, C 8, totaal 18. Speerwerpen A 18, B 7, C 9, totaal 34. Kogelstooten A 12. B 12. C 13, totaal 5r, Discuswerpen A 7, B 9, C 5, totaal 21. Verspringen met aanloop A 28, B 10, C 14. totaal 52. Hoogspringen met aanloop. A 9, B 13, C 13, totaal 35. Opmerkelijk groot is het aantal sprinters en verspringers, klein het aantal 320 M.-loo- pers en discuswerpers. Estafette 4 X 80 M. A 8 ploegen, B 4 ploe gen C 5 ploegen, totaal 17 ploegen. Wat het getal inschrijvingen betreft, even. aardt deze Koninginnewedstrijd de grootste Nationale, welke dit Jaar gehouden zijn. Wel een bewijs, dat het van degenen, die in 1923 het initiatief tot deze eerste wedstrijden na men, goed gezien was iets dergelijks te doen organiseeren: Eigenaardig is het, dat een met- athletieker het denkbeeld toen opperde en doorzette, n.l. de toenmalige secretaresse van het comité voor de Huldigingsfeesten, Mevr, Oepkes, die daarvoor alle hulde verdient. Deze week wordt in samenwerking met den heer Gemeente-architect op Opzichter de terrein inrichting in orde gemaakt. Dank zij de buitengewone medewerking, welke wij steeds van deze heeren mogen ontvangen, zal het voeltbalterreln binnen korten tijd in een ideaal athletiekveld herschapen zijn. Wij komen op deze wedstrijden, die zoo buiten gewoon belangrijk beloven te worden, nog nader terug. Mede leveren zij het bewijs, dat de intense athletiekpropaganda, welke de laatste jaren in Kennemerland geveerd is, niet ievcrgeefl geweest is,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3