f m Voor Kees. Voor de Juliaantjes. Oppassen. HET KONINKLIJJC BEZOEK.» Woensdag 26 Augustus 1925 49ste Jaargang No. 16129 Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden - Eerste Blad Agenda 27 Augustus Plaatselijk Comité „Stormramp 1925." De plaatsen bii Brinkmann en Kreymborg. De diensten der Post en Telegrafie. Sluiting der winkels. Opheffing verbod winkel sluiting. Eerste hulp bij ongelukken De stormramp-collecte te Haarlem. Poging tot inbraak. Bij de uitgang van het station staan de leden van het Roode Kruis gereed om elke gift in ontvangst te nemen. Programma der feestelijk heden voor het Bavo- dorp. De versiering in het Bavo dorp. Reddingsbrigade voor Drenkelingen. Verbod rijden. Gevonden dieren en voorwerpen. MUZIEK. Marie Erdtsieck. STORMRAMP. j.k; sr.":;;;;;;;;;;;;;;;;;;; j. t St. Jeroen's processie naar Noordwifk. Een jubileum bij de N. Z. H. T. M. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht Waarschuwing. Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat. Tilly Koenen. De Hongaarsche kindertrein. De versiering van de Groote Markt. EEN COMMUNISTISCH RELLETJE •V De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.2S Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vQoriitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. NIEUWE Advertentiën 35 cents per Bij contract belangrijke kortingi Advertentiën tusschen den leksl als ingehouden mededeeling, 60 ct. per regel op de le Pagina 75 ct< per regeL Vraag- en aanbod-adver» tentiën 14 regels 60 ct. per plaat. sing: elke regel meer 15 ct.. bi> vooruitbetaling. Alle abonne sopdit blad zijn, ingevolge üe verzekermgsvoorwaarden f Ofiflf) Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cf| t legen ongeval'en verzekerd voor een der volgende uitkeeringen «UUU. verlies van beide artnen. beide beenen of beide oogen f»#U. bij een ongevai mei f OCfl bl' verlles van een hand, f tOC doodelijkenafloop 1 uoUi sen voet of een oog; I6u.' bij verlies van een f Cft bij een breuk vanftfl bij verlies van sec I vUi been of arm 1 tïU ^ndere vinger duim of wijsvinger „Haarlem's Ziekenfonds" gaat een poging Wagen om met behulp en fen behoeve van zijn leden het fonds uit te bouwen. Tot nu toe worden aan de aangeslotenen al leen geneeskundige hulp en geneesmidde len verstrekt, zoolang geen opname in een ziekeninrichting noodig blijkt. Voor de ver pleegden in een ziekenhuis wordt geen hulp meer verleend. Nu bestaat er bij medewer king van de leden een mogelijkheid om daarin verbetering te brengen. In samen werking met de Gemeente kan waarschijn lijk een regeling worden getroffen, waar door patiënten, die volgens den Gemeente lijken Geneeskundigen Dienst voor zieken- huisverpleging in aanmerking komen, zon der verdere bijbetaling, alleen krachtens hun lidmaatschap van het fonds, worden opge nomen. Dat is alles heel mooi. Maar in de circu laire, welke het fondsbestuur daaromtrent heeft verspreid en welke een onzer lezers zoo verstandig is ons toe te zenden, komt een zinsnede voor, waarop wij even de aan dacht willen vestigen. Er wordt op gewe zen, dat opname in een ziekenhuis nooit direct op eigen verzoek, maar alleen op schriftelijke aanvraag van den huisarts bij den Gem. Gen. Dienst kan geschieden. En dan volgt er: „de keuze van ziekenhuis is echter zooveel mogelijk vrij." Terecht maakt onze inzender daartegen bezwaar. De bedoeling is vermoedelijk heel best. Maar de ervaring gebiedt hier heel voor zichtig te zijn. Wat beteekent dat „zooveel mogelijk?" Alleen dit, dat bij overbelasting van een der afdeelingen in een bepaald zie kenhuis met een ander dan het gekozene vrede zal moeten worden genomen? Maar dat is vanzelf sprekend; nood breekt wet. Daarvoor behoeft geen afzonderlijke reser ve te worden gemaakt en dat te minder, daar die vrees in Haarlem practisch over bodig is. Onze R.K. Ziekenhuizen hebben al reeds een veel te harden strijd te voeren, dan dat niet alles in het werk zou worden ge steld om haar volledig te geven, waarop zij recht hebben. Bovendien mag niets wor den verzuimd om te zorgen, dat onze ge- loofsgenooten allereerst, wanneer zij bui tenshuis moeten worden verpleegd, in een R.K. inrichting komen. Het gevaar, dat dit niet gebeurt, is helaas nog maar al te groot. Wij willen dan ook deze gelegenheid aangrijpen om er met nadruk op te wijzen, dat men in voorkomende gevallen als boven staand van zijn ziekenfondsbestuur den ab- soluten waarborg eischt, en vóór dien geen geen verklaring teekent, dat men in voor komende ziektegevallen van vriie zieken huiskeuze verzekerd isl Sociëteit St, Bavo. Esperanto, 8 uur. Federatie Groentenhandelaars. 8 uur. Bevolkicigsbureau, half 9 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Elke» Donderdag van 89/4 uur. R.K. Arbeidsbureau voor mannen en jongens Sociëteit St. Baro, Smedestraat 23, Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van 2654 en 's avonds van half 8 half 9 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur, des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdag avond - Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu- reau BI.weg 309. Overveen (dr. C. Bosch). K. K. Leeszaal en uitleenbibliothcek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Martbavereeniging. Bloemhofstr. Zon- dagr en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben TeL 11671. H. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond. St. Elisabeth s Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk. R. K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen te richter tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huis gevel. Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post. Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Het Plaatselijk Comité „Stormramp 1925" meldt ons het volgende: Tot en met hedenmorgen is binnengekomen bij den Penningmeester van het Plaatselijk Comité: Bij den voorzitter van 't Plaatse» lijk Comité is binnengekomen van N. N1000. Dinsdag, 25 Aug. Nagekomen bijdragen voor de in schrijving van Haarlem's Dag blad 261.54 Zusters en patiënten Diaconessen- huis te Haarlem 37.04 Mr. W. C. K25.— Mej. de V3. Mej. de W5.— Dames S. en K10. Me vrouw ,H. C. R. K25.— Mevrouw F. H. S. 25. Speelpot H. S48.50 Woensdag 26 Aug. J. C. S„ Haarlem 10. X. X5.- A. C, G50.— J. de J50. 1828 B25.- Mr. C. W. T., Bloemendaal 25. 1655.08 Saldo vorige verantwoording 8596.91 Totaal 10251.99 Verdere giften worden ingewacht bij den Penningmeester van het Plaatselijk Comité, den heer T. H. KONING, Directeur der Am- sterdamsche Bank, Bijkantoor GROOTE HOUTSTRAAT 95, Gironummer 31186. Men gtelieve te vermelden: „Voor de Storrrtramp". Natuurlijk kan men zijn bijdrage, hoe klein ook, storten aan de kas. Te Heemstede. Te Heemstede is opgericht een comité ter inzameling van gelden voor de slachtoffers der geteisterde plaatsen. Als voorzitter zal optreden de burgemees- ter, jhr. J. P. W. van Doorn, als secretaris ds. H. ven Oyen, als penningmeesteres mevr. C. Th. H. ChabotVan Gasteren, Verder hebben in dit comité zitting, pastoor H, A. van IJzerman, ds. H. Hasper en de heeren D. Goldschmeding, ,k T. Mirandolle, mevr. A. F. Waldkotter—Bremer en mevr. A. E. van den BergBoerrichter. Op 31 Augustus zal dit comité een straat- collecte doen houden. De collecte te Beverwijk. De collecte voor de stormramp heeft opge bracht 1470, waarbij nog komt een bedrag van 200 van de Beverwijksche Harmonie kapel. Oranjeboompjes, De firma Carels heeft het uitmuntende denkbeeld opgevat, ten voordeele van het Plaatselijk Stormramp-Comité met. de a.s. feestdagen, een nieuw koekje verkrijgbaar te stellen, genaamd: het Oranje-boompje Het koekje is heerlijk van smaak, zooals we mochten proeven. Tien propeot van de op brengst is voor de verwoeste streken, zon der onderscheid. Voor verdere bijzonderhe den, zie de advertentie in ons blad. Wij kunnen mededeelen, dat de plaatsen bij Café Brinkmann, de Kroon en de firma Kreymborg, waarvan de opbrengst door ge noemde directies welwillend aan het Storm ramp-Comité is afgestaan, allen zijn uitver kocht. In een ommezien waren ze weg. Van daag rammelde de telefoon den ganschen dag te vergeefs. Zij, die een kaart machtig werden, worden nogmaals er aan herinnerd, dat de toegang voor bezitters van kaarten uitsluitend is door de garage van Brinkmann, Smedestraat. Ook voor houders van Kreym- borgkaarten. Men verzoekt ons verder mede te deelen, dat de café's van Brinkmann, wat de benedenverdieping betreft, als gewoon voor iedereen toegankelijk zijn. De Directeuren van het P-ost- en van het Telegraafkantoor te Haarlem maken bekend, dat, in verband met het bezoek van H. M. de Koningin aan deze gemeente op 28 dezer, de navolgende wijzigingen in de uitvoering van den dienst zullen worden gebracht: le. de 2de en 3de briefpostbestelling ver vallen. 2e. Te Aerdenhout wordt alleen de och- tend'bestelling uitgevoerd; deze bestelling vangt iets later aan. 3e. de 2de pakketpostbestelling vervalt. 4e. de 2de, 3de en 4de buslichting verval len. Voorts wordt het hoofdkantoor van den Postdienst alsmede de bijkantoren Plein, Frans Halsstraat en Aerdenhout voor den geheelen dienst, te 2 uur n.m. gesloten. Het Bestuur der Middenstandscentrale voor Haarlem en Omliggende gemeenten noodigt den Haarlemschen Winkelstand uit op Vrijdag 28 dezer, den dag, waarop onze Koninklijke Familie Haar officieel bezoek aan Haarlem zal brengen, de winkelzaken des morgens van elf uur af te willen sluiten. Op 28, 29, 30 en 31 Augustus a.s., zal het neringdoende publiek ontheven zijn van het verbod van winkelsluiting. De Burgemeester van Haarlem maakt voorts bekend, dat tapperijen op 28 Augus tus a.s., om 1 uur behooren te sluiten. Voor die tapperijen, welke vergunning hebben voor muziek, is het sluitingsuur vastgesteld op 12 uur 's-nachts. Met het oog op de teverwachten drukte tijdens het bezoek vaflTH. M. de Koningin is het niet ondienstig mede te deelen, waar belanghebbenden zich kunnen vervoegen voor eerste hulp bij ongelukken. Daartoe zijn de volgende perceelen aangewezen, waar althans in de morgenuren, eerste hulp kan worden verstrekt: Stationsplein (politiepost en firma Beynes) Kruisweg (Landbouwbank hoek Nieuwe i Gracht), Kruisstraat 45 (perceel Bouw- en Bij de politie is aangifte gedaan, dat men zich toegang heeft verschaft hoe laat is onbekend tot het perceel Schotersingel 163, bewoond door Dr. Eiftinck Schatten- kerk, die tijdelijk uitstedig is. Aan de ach terzijde van het huis stond een raampje open, temvijl elders een ruit was uitgesne den. Er is niets van waarde ontvreemd. Al leen zijn gevonden een paar sigarenkistjes, waarvan de inhoud ontvreemd was. Het on derzoek duurt nog voort. Vorig bedrag: 491.97 R. B. tot zekere intentie 1. N. N. Tot lafenis der gel. zielen 1. A. C. te Schoten 1. Ter verkrijging van een gunst E. 2.50 K. B. V. Mi._ Woningtoezicht), Groote markt (politiepost huis en van ouds Trianon). Vaste posten op straat zullen aanwezig zijn op de Groote Markt (Sigarenmagazijn Maas, bii Brinkmann en aan den hoek van de Barteljorisstraat), Verder :n de Groote Kerk op een daarvoor aan te wijzen punt. In den namiddag op het Nagtzaamplein en ook op het Nassauplein. I. Kinderhulde op het Nagtzaamplein. Des n.m. te 2.15 uur verzamelen de kinderen welke aan de huldiging op het Nagtzaam plein deelnemen zich in de Emostraat. Na de samenstelling vertrek naar het Nagt zaamplein, onder leiding der feestcommissie. Na de huldiging op het Nagtzaamplein ver zamelen de kinderen zich in het Patronaats gebouw „St. Jan," waar een tractatie wordt aangeboden. II. Bezoek van H. M. de Koningin. Om streeks 3 uur passeert H. M. de Koningin met haar gevolg het Bavo-dorp. Direct nadat H. M. de Koningin het Bavodorp heeft verlaten, verzamelen de kinderen onder de 6 jaar zich in de Emo straat, waar zij ten huize van den heer M. Mulder worden getracteerd. III. Opening van den draaimolen. Te half viet; wordt de draaimolen geopend. Alle kinderen, wonende in het Bavodorp en on der de 12 jaar kunnen gratis, ieder 2 maal een rit maken met den draaimolen. IV. Muzikale Wandeling. Te 8 uur maakt de Harmonie Euphonia een muzikale wan deling door alle straten van het Bavodorp, waarna Cóncert in de Emostraat tot '11 uur, daarna slotwandeling met muziek door het Bavodorp. Door de Feestcommissie wordt verzocht de kinderen de uitgereikte kaartjes voor tractatie en draaimolen mede te geven. Het plantsoen in de Emostraat behoort niet tot het feestterrein. De feestcommissie vertrouwt, dat gedu rende de feestelijkheden het plantsoen niet wordt betreden en de bescherming geniet van alle feestelingen en bezoekers. Hoewel de commissie, dank zij de belange- looze medewerking van velen, er in geslaagd is, met zoo weinig mogelijk kosten in een en ander te slagen, doet zij evenwel nog een beroep op hen, die nog iets wenschen bij te dragen. Hiertoe kan men zich vervoegen bij den heer Felix, Graaf Willemstraat 17 en den heer v. Dijk, Damiatestraat 12. Wat betreft de belanglooze medewerking, mogen zeer zeker genoemd worden de hee ren J. G. Spruijt voor de electrische installa tie, W. Reinders voor de levering van bloe men en groen en M. Mulder voor de tracta tie der kinderen. De draaimolen is reeds gearriveerd, ter wijl aan de versiering druk wordt gewerkt. De ontvangst van H. M. de Koningin in het Bavo-dorp belooft schitterend te wor den. Gisteravond, toen wij daar een kijkje kwamen nemen, was jong en oud druk in de weer, om de versiering te helpen vol tooien. Het spreekt vanzelf, de vakkennis ontbrak er niet aan. De geheele Kruistocht straat is reeds voorzien van honderden vlaggetjes, wat inderdaad, een aardig ge zicht geeft. Wij durven te voorspellen in dien de organisatoren de heeren Felix v. Dijk c.s. zoo doorgaan, het bezoek van H. M. de Koningin interessant zal zijn. Tot laat in den avond was men bezig om alles een feestelijk aanzien te geven. Het Elec- tro-technisch bureau van Joh. Spruit, Bar- barossasfraat, is reeds druk bezig de ver lichting, zoowel bij den draaimolen als op andere plaatsen aan te brengen. Het bloe menmagazijn Reijnders, Graaf van Wiedstr. 22, zorgt voor eerr smaakvolle bloemen en plantenversiering. De firma Mulder, Emostraat, in Brood-, Koek- en Suikerwer ken, zal alle kinderen van het Bavo-dorp, volgens de ingeschrevenen, op een heerlijke tractatie vergasten. En dit alles geschiedt geheel belangeloos. Inderdaad is dit een overtuigend bewijs, dat men een groot feest wil organiseeren voor het Bavo-dorp. Ook de timmerlieden werken van den vroegen morgen tot den laten avond, om zuilen enz., gereed fe maken. Een decora tie-schilder zal het schilderwerk ook ge heel belangloos uitvoeren. Om nu reeds een kijkje te nemen in het Bavo-dorp loont de moeite zeer zeker. Dat de jeugd hierbij niet ontbreekt, is onnoodig te vermelden, vooral bij het op stellen van den draaimolen. Wij wenschen de feestcommissie'van het Bavo-dorp in de voorbereiding van de versiering veel succes. In verband met het bezoek van H, M. de Koningin op Vrijdag 28 September, is door de politie tot het bestuur der Reddings brigade het verzoek gericht, pieten te willen plaatsen bij die bruggen en grachten, welke de Koninklijke stoet passeert. Het Brigade- bestuur verzoekt heeren- en dames-leden, die zich voor het- bovenomschreven doel be schikbaar stellen, zich te willen opgeven ten huize van den voorzitter, Cruquiusstraat 10, uiterlijk Donderdag tusschen 10 en 3 uur. De leden der Brigade zullen kenbaar zijn aan een band om den arm, met de letters H, R. B, De burgemeester van Haarlem doet te weten, dat bij gelegenheid van het bezoek van Hare Majesteit de Koningin, Zijne Ko ninklijke Hoogheid den Prins der Nederlan den, Hertog van Mecklenburg en Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Juliana, aan deze gemeente op Vrijdag 28 Augustus 1925, in onderstaande straten en wegen op de hier onder aangegeven tijden het rijden met- en het aanwezig zijn van bespannen en onbe- spannen rij- en voertuigen, motorrijtuigen, rijwielen en kinderwagens zal zijn verboden: 1, Stationsplein van 10 tot 11 en 3.30 tot 4.15 uur; 2. Groote Markt van 10 tot 12.15 en 1 tot 3 uur; 3. Nieuwe Gracht Z.Z. van Jans straat te Kruisstraat van 11,45 tot 1.50 uur; Nieuwe Gracht N.Z. van Zijhuizen tot Hooi- markt van 3.30 tot 4 uur; 4, Kruisweg van 10 tot 11 uur; 5, Kruisstraat van 10 tot. 11 uur en 1 tot 1.50 uur; 6. Barteljorisstraat van 10 tot 12.15 uur; 7. Smedstraat van 1 tot 1.50 uur; 8. Zijlstraat, Zijlvest, Wilhelmi- nastraat, Raamsingel. Van Eedepstraat.Ju- lianastraat van .11.30. tot 12.15 uur; 9. Plein van 11.30 tot 12.15 en 2.15 tot 3 uur; 10. Oude Groenmarkt, Riviervischmarkt en Klokhuisplein van 1 tot 1.50 uur; 11. Jans straat van 11.30 tot 12.30 uur; 12. Groote Houtstraat van 11.30 tot 12.15 uur; Groote Houtstraat van Angegang tot Gr. Markt, bo vendien Groote Houtstraat van Gierstraat tot Groote Houtbrug van 2.15 tot 3 uur; 13. Lange Veerstraat, Anegang, Koningstraat, Gierstraat van 2.15 tot 3 uur; 14. Dreef, Florapark, Wagenweg van Florapark tot Schouwtjeslaan, Hazepaterslaan, Paviljoens laan, Kleine Houtweg, Kampervest van 2.15 tot 3.30 uur; 15. Turfmarkt, Spaarne van Turfmarkt tot Damstraat, Melkbrug, Hoog straat van 2.45 tot 3.45 uur; 16. Spaarnwou- derstraat, Amsterd. brug,Heerensingel van Amsterd. vaart tot Amsterdamstraat, Am sterdamstraat, Nagtzaamplein, Nagtzaam- brug, Kruistochtstraat, Graaf v. Wiedstraat, Zwaardstraat, Patriarchstraat, Zomervaart van Patriarchstraat tot Dubb. Buurt, Zui- derbrug, Schalkwijkerstraat, Anthooiestraat van Schalkwijkerstraat tot Burgwal W.Z., Lievevrouwegracht, Langebrug en Eendjes- brug van 2.45 tot 3.30 uur; 17, Spaarne van Damstraat tot Donkere Spaarne. Donkere Spaarne, Koudenhorn, Zdndersbrug, Friesche Varkensmarkt, Vrouwebrug van 3 tot 3.45 uur; 18. Hooimarkt van 3 tot 4 uur; 19. Kloppersingel van Vrouwebrug tot Joh. de Breukstraat, Vrouwehekstraat van Klopper singel -tot Rozenhagenstraat, Rozenhagen- straat, Joh. de Breukstraat, Schoterweg van Joh. de Breukstraat tot Kleverlaan van 3 tot 3.45 uur; 20. Kleverlaan, Kleverparkweg, Os- tadestraat, Schotersingel van Ostadestraat tot tot Statenbolwerk van 3.15 tot 3.50 uur; 21. Kenaupark, Zijhuizen, Parklaan van Hooi markt tot Jansweg, Jansweg van 3.30 tot 4.05 uur. Terug te bekomen bij: Fr. Kuipers, Gr. Houtstraat 160, zakatlas. H. Heijboer, Kruistochtstraat 46, R. K. gebedenboekje. P. Tolen, Kleine Houtstraat 62 rd., idem. N. v. d. Broeke, Schoterstraat 29, gabardine ceintuur. M. Moorhof, Popelingstraat 15, groene ceintuur. P. v. Til, Leidscheplein 53, zwarte herdershond. M, Bakker, Oranje boomstraat 135c, bruine handschoen. Auf- derheide, Bakkerstraat 2, dames mantel. W. de Bruin, Zuidpolderstraat 15, heerenporte- monnaie. J. W. Wenaarts. Oost-Indiëstraat 48, rijwielbel.merk. K. Schipper, Molen straat 40 rood, idem. A. F. T. A. Koopen, Oranjestraat 3(j, idem. J. H. Scheltman, v. Marumstraat 51, idem. Borst, Heerensingel 25, dames rijwiel. A. Hooremans, Harmen- janstraat 32, rozenkrans. M. Okkerse, Hoof- manstraat 5, ijzeren rooster. A. Schooman, Kennemerstraat 30, schoen. R. C. H. A. S. C. Vrijdagavond wordt op het R.C.H.-terrein bovenstaande wedstrijd gespeeld, waarvan de aanvang gesteld is op 6.15 De wedstrijd is bedoeld als oefening voor de komende competitie weshalve beide elftallen zoo volledig mogelijk zullen op. komen. ALGEMEENE JAARVERGADERING. R. C. H. Zaterdagavond hield R. C. H. haar Jaar- lijksche Algemeene vergadering in gebouw Olympia. Uit de diverse jaarverslagen bleek dat de vereeniging zich in bloeienden toestand mag verheugen. De aftredende bestuursleden: v. d. Eynde, Hazevoet en van Donselaar werden bij ac clamatie herkozen. Het secretariaat is thans gevestigd bij den heer W. G. van Donselaar, de Keijstraat 10a rd. Alhier. Totaal 498.47 Men schrijft ons: Onze oud stadgenoote de pianiste Marie Erdtcick, die te Londen een ongekend suc ces oogst bij haar optreden op de concerten in de Queen's Hall, Wimore Hall en Mortey Hall, zal, naar wij vernemen, 20 Oct. a.s. te Amsterdam, Concert Gebouw, kl. zaal, een piano recital geven. Na de Prise d Excellence met onderschei ding van het Conservatorium Amsterdam en .de Buitenlandsche Staats Studie beurs be haald te hebben, werd haar thans te Lon den de hoogste onderscheiding toegejeend wegens haar buitengewoon talent, studie en werk. Vorig bedrag: 2070.6654 Ingekomen: Inzameling onder de belangstel lenden hij de melkinrichting „De Landbouw", voor afdracht aan het Nationaal Steuncomité.. 45.30 Uit den spaarpot v. d. kinderen 1. Posthumus 2.50 Ter eere van de Kleine Hei lige Theresia, uit dankbaar heid 25.— ,f 0.50 K Mej. N. N v. L. uit dankbaarheid Ingekomen bij het bijkantoor, Peperstraat te Beverwijk. Van een weduwe in Wijk aan Duin, ter navolging Ter eere van de H. Maagd 0.25 0.25 1.— 0.50 1— 3— 2.— 2— Totaal 2154.965-3 Men schrijft ons: Zaterdagavond ging te 12 uur de jaarlijk- sche pelgrimstocht naar Nóordwijk. Het was ditmaal de 25ste Haarlemsche Pro cessie. Nadat een tientje van den Rozenkrans was gebeden tot welslagen van de tocht en de geestelijke leidsman de zegen had gegeven, begaven wij ons op weg en maak ten den tocht zingend en biddend om de plaats te bezoeken waar voor meer dan duizend jaren de H. Jeroen gestreden en ge leden heeft voor het zelfde geloof, waarin wij zijn opgevoed. Na aankomst te Noord- wijk gingen de pelgrims ter H. Tafel, daar na een H, Mis en dan naar het Juvenaat. Dan wachtte ons een verrassing. Nadat de voorzitter de pelgrims in 't algemeen heeft toegesproken, richt hij zich tot de Heeren v, Kesteren en Jansen in 't bijzonder. Deze twee mannen zijn het, die den pelgrimstocht naar Noordwijk begonnen en zij zijn den- gene, die het 25-jaren achtereen hebben volgehouden. De voorzitter stelt ze ten voorbeeld, aan de jongeren en stelt beide Heeren uit naam van bestuur en leden een Jeroensbeeld en couvert ter hand, hierbij den wensch uitsprekende, dat het hun moge gegeven zijn de vereeniging in groei en bloei ie zien toenemen. De heer v. Keste ren dankt de leden en hoopt, waar hij ook 25 jaar de financiën beheerde, steeds het vertrouwen waardig te blijven. De heer Jansen dankt zichtbaar bewogen en ziet nu reeds, dat de vereeniging vooruit gaat en hoopt dat het in dat tempo moge voortgaan, wat wij altijd hebben gehoopt. Nu begaven wij ons naar de Hoogmis. Èn dan om 1 uur wordt door den Zeereerw, Heer Pastoor Borsboom een schitterende predikatie gehouden over het leven en stre ven van den H. Jeroen. Daarna vereering van de Reliquien en dan begeven wij,ons weer na-ar Haarlem. Waren het vorige jaar vele leden van het Sint Jozefpatronaat, nu waren ook vele leden van het Bavo-patro- naat aanwezig. Het volgend jaar moeten alle Haarlem sche patronaten mee, en zij zullen mee hel pen propaganda te maken. Op het bureau van den heer Immink, Chef van Exploitatie der N. Z. H„ had de huldiging plaats van den heer B. Jansen, halte-chef te Amsterdam. De heer Jansen was voordien controleur en sinds een tweetal jaren halte-chef. Deze huldiging vond plaats, naar aanlei ding van het feit, dat de heer Jansen den dag herdacht, dat hij voor 25 jaar aan de maatschappij werd verbonden. Bij deze huldiging waren zijn echtgenoote en eenige collega's aanwezig. Hij werd bij uitstedigheid van den Direc teur door den heer Immink gecomplimen teerd namens de directie. De heer Immink overhandigde hem de enveloppe met gebrui- kelijken inhoud. Spr. herinnerde er o.m. aan, dat dit jubileum, hetwelk tevens gepaard ging met zijn 25-jarig huwelijk, de vreugde echter getemperd zijn, doordat het echtpaar Jansen zich voor eenige maanden geleden hun eenigste dochtertje zagen ontvallen na een langdurige ziekte. woorden van waardeering werden tot den jubilaris ge sproken. Na afloop werden de jubilaris en zijn echtgenoote weder per auto huiswaarts gebracht om den dag verder in den huise- lijken kring te kunnen doorbrengen. Wij vernemen verder, waar dit jaar een twitigtal personeelleden hun jubileum vier den, dat een commissie uit het personeel gelden tracht bijeen te brengen om straks in October alle jubilarissen, namens het per soneel een geschenk aan te bieden en hun te huldigen. Dit belooft een zeer gezellig feest te zullen worden, althans, wanneer Barometerstand, 763 vooruit, 9 uur v. nv OPGAVE: Medegedeeld door het Ned Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen var 26 Augustus. Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 742.7 m.M. le Vestmanoer. Verwachting van den avond van 26 tot den avond van 27 Augustus. Zwakke tot matige winden uit westelijkt richtingen, afnemende bewolking, weinig o- geen regen, warmer overdag. een ieder van het personeel naar zijn krach ten bijdraagt. Vorig bedrag: 990.53 Ingekomen: N. N. tot zekere intentie 1.— Totaal 991.53 De Comm. van Pol. te Zandvoort waar schuwt een ieder, geen goedren af te geven aan, of handelsrelatiën aan te knoopen met Johan de Schaaf, geboren te Amsterdam 17 Maart 1899, koopman, laatst wonende Vechtstraat 26 te Amsterdam, en Matthijs Wolf, geboren te 's-Gravenhage 18 Juni 1880 handelsagent, laatst wonende Meerhui- zenstraat 4 te Amsterdam, welke personen thans beiden woonachtig zijn aan het adres: Boulevard de Favauge no. 15 te Zandvoort, alvorens inlichtingen bij hem, Commissaris van Politie, te hebben ingewonnen. Aid. Haarlem en Omstreken. Een algemeene vergadering wordt gehou den Woensdag 2 September 1925, des avonds om 8.30 uur, in café Brinkmann. De agenda vermeldt: Notulen. Jaarver slag van den secretaris over 1924. Rekening en verantwoording van den penningmees ter over 1924. Verkiezing bestuursleden, wegens afireding van dc H.H. W. F. Bloe mendaal (periodiek) en H. A. Marcus (niet herkiesbaar). Benoeming afgevaardigden naar de algemeene vergadering. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Voor het ocncert, te geven door Tilly Koe nen en George Robert op Maandagavond 31 Augustus, is een zeer mooi programma sa mengesteld. Tilly Koenen zal liederen zingen van: Bach Verdi, von Brucken-Fock, benevens „Immanuel" van A. Overbeek. George Robert zal het programma openen met Variaties op het Oude Wilhelmus van C. F, Hendriks Jr. en verder voordragen werken van: Guilmant en Karg Elert. Aan de Pleegouders van Hongaarsche kinderen. Er wordt nogmaals bekend gemaakt, dat de Hongaarsche kindertrein aankomt Vrijdag 11 September en van hier vertrekt op Maandag 14 September. De juiste vertrektijd wordt nog nader gemeld. Aangifte van vertrekkende kinderen kan nog UITELRIJK tot einde dezer week ge schieden aan het Secretariaat Jansweg 38. telefoon 12716. Gisteravond hebben enkele communisten getracht, bij de versiering van het binnen plein van de Gro-ole Markt herrie te ver wekken. Van dit geval maakte het officieels politie-rapport hedenmorgen evenwel geen melding. Van andere zijde vernemen we hieromtrent het volgende: Gisteravond begon men met de versiering van het binnenplein van de Groote Markt, toen een drietal communisten het den arbei ders lastig begon fe maken. Zij sarden hen op allerlei manieren en trachtten hen aldus van hun werkzaamheden af te brengen. De communisten werden herhaaldelijk ge waarschuwd door de arbeiders, doch bleven met sarren doorgaan. Toen die waarschu wingen niet bleken te helpen, werd ten slotte een der communisten in zijn kraag ge pakt en tegen de straat gesmeten. Een an dere vroeg toen nederig, of hij zijn fiets, welke hij daar neergezet had, mocht ne men. De communisten verdwenen daarop. Een uurtje later kwamen echter weer twee communisten en het plagen en treite ren begon opnieuw. Stuk voor stuk werden aile arbeiders aangesproken. Ook nu ver mochten de waarschuwingen niet, hen te doen aftrekken. Een flink gebouwd arbeider, met wien men beter eten dan vechten kan, werd het gesar eindelijk moede. Hij greep een communist beet en smakte hem met ge weld tegen latwerk aan. Heel begrijpelijk was de arbeider woedend en in zijn drift wilde hij den communist opnieuw te lijf. Met moeite kon men dit voorkomen en de politie werd nu gewaarschuwd. Een hoofd agent en drie agenten verschenen nu ten t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1