Vereeniging V erkeersonge vallen. Voor de Juliaantjes. Voor Kees. Victoria-Water DE SPAARNEBAMK DE RINGRIJDERIJ TE SANTPOORT HET BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN. Versiering van de Anegang. Het aanbieden van bloemen. Barbiers en Kappers. Gymnastiekvereeniging Bato. Een conflict bij de Steen werf. Het vertrek van kapelaan J. A. J. van Rooy. Stormramp 1925. Een comité te Spaarndam. Liefdadigheidsvoorstelling. Een comité te Heemstede. De collecte te Bloemendaal. De H. O. V. Besprekingen met de Raads commissie. In de sloot gereden. Ernstige val. BENNEBROEK. BURGERLIJKE STAND. 671/a - 53i/« 1561/!» 1443/, 1361/4 173 539i/2 32o 133 176 1411/, 1373/, I37l/s 921/a 158 3731 1233/4 9 Vie 154 149 8 400 486i/2 362 292 278 1583/, 245 349 1443/, 173 330 132 1751/a 140 1371/5 156 370 15315 1481/2 399 486i/2 364 2 158 245 105 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Examen hoofdacte. FEESTCONCERT ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek van H. M. de Koningin, Z. K. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana, op VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1925, des middags te 2 uur. Solisten: Mej. MIA PELTENBURG, Sopraan GEORGE ROBERT, Orgel. Met medewerking van een gemengd koor. GROOT AVONDFEEST in den tuin en zalen van het Brongebouw. Militaire Taptoe - Cpncert - Bioscoop - Specialiteiten. THE GERLANDS WAWERS, humoristische acrobaten aan de lantaarnpaal. THE HAROLD BROS, evenwichts kunstenaars. VASCO, de wereld beroemde kunstwielrijders. LES SERLANDAS, lucht acrobaten. LIVERMORE AND PARTNER, Komische trapéze gladiatoren. BAL-CHAMPETRE MET JAZZ BAND. Om 11 uur SCHITTEREND VUURWERK. BAL in de zaal van 102 uur. Jazz Band, Don 't Cry', ondeT leiding van WILLY VERSTEEG. BEVERWIJK. VELSEN. De verkeerswegen in Velsen en IJmuiden. VELSEROORD DRIEHUIS. WIJK AAN ZEE. AALSMEER. HAARLEMMERMEER ZANDVOORT. SANTPOORT. De Anegang vereeniging heeft besloten tot een origineele versiering van de Ane- gang- In de straat zullen worden aangebracht oranjedoeken, welke vanaf het midden der straat naar de huizen zullen worden geleid. Daartusschen worden electrische lichtslin- gers aangebracht. Elk lampje zal met een oran;e lampion omhangen worden. Overeen komstig den ,wensch van de Koningin wordt de versiering zoo sober mogelijk gemaakt. Desondanks zal zij blijken bijzonder te vol doen. De Burgemeester van Haarlem brengt ter aigemeene kennis, dat ingezetenen, die het voornemen mochten hebben aan Hare Ma jesteit de Koningin tijdens de rijtoeren in deze gemeente op Vrijdag 28 dezer bloe men aan,te bieden, van dat voornemen te voren tijdig schriftelijk mededeeling hebben e Mo en aan den Burgemeester voornoemd. klaar aanleiding van een door de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging van Personeel in het Kappersbedrijf, aan de organisatie der patroons in dit bedrijf ge daan verzoek, om ter gelegenheid van het bezoek van H. M. de Koningin aan onze stad, op rijdag 28 Augustus a.s. de kappersza ken te sluiten, kreeg de vereeniging ten ant woord, dat geadviseerd zal worden om de kapperszaken dien dag te 12 uur des mid dags te sluiten. Concert Stationsplein. Bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek op Vrijdag 28 Augustus a,s„ zal des avonds van 8 tot 10 uur een concert worden ge geven op het Stationsplein. De heer Ant. Meijer, eigenaar van hotel Koyal en de N.V. Rutten's Bierbrouwerijen leooen door belangrijke bijdragen de Kruis straat— Kruiswegvereeniging in de gelegenheid gesteld om een muziektent op het Stations plein te plaatsen. Het Stationsplein, dat versierd wordt met medewerking van de gemeente, zal in de 'omende feestdagen een bijzonder fees'tlijk aanzien hebben. Aangelokt door het mooie weer verzamel- n Zondagmorgen op het Stationsplein ruet alleen de ongeveer 100 deelnemers(sters) voer het uitstapje naar Hilversum, maar voegaen zich hierbij nog veie ouders der adspirantjes, die zoo gaarne mede wilden genieten van het mooie dat de heide rondom nmersum, thans in vollen bloei, oplevert. Het gezelschap steeg hiermede tot bijna 150 deeeinemers(sters)Dat er een vroolijke stemming inzat, bewees al spoedig, toen de trein zich in beweging zette. In Hilversum trok de lange stoet in rijen van 4 de belang stelling van de ingezetenen. In het Plant soen aangekomen, werd het gezelschap op de gevoelige plaat vereeuwigd, waarna onder het zingen van verschillende turnliederen naar het theehuis „In de dennen" werd ge- ma.cheerd. Onder het nuttigen van eenige versnaperingen zong een artist op niet on verdienstelijke wijze eenige aria's, waarvoor i-ij een dankbaar applaus ook van de vele toeristen, aldaar aanwezig, mocht ontvangen. Je hei^e werd vervolgens opgezocht, en .oor wie haar om dezen tijd van het jaar kent met haar paarsche kleed, kan zich indenken, dat jor.g en oud dubbel genoten. Tusschen ae verschillende spelen en wedstrijden, waarvoor versnaperingen als prijs waren medegenomen, werden bosjes heide gesneden, voor vader en moeder of oudere familieleden. Prettig was het dat het weer zonnig bleef en onder vroolijk gezang werd de terug- lOcht naar het station door de bosschen ondernomen. Bato kan op een genoeglijken dag terugzien De stsenlossers staken. Maandagmorgen is een conlict uitgebroken !usscyen de directie van de Steenwerf aan bet N. B. Spaarne en 14 stcenlossers. Reeds vorige week hebben bedoelde lossers een cag gestaakt, omdat door het moeilijker los ser. van de steenen, veroorzaakt door een ongewone opstapeling één man meer was gevraagd. Nadat dit aanvankelijk was ge weigerd, willigde de directie het verzoek toch in, zoodat de staking opgeheven werd. Zaterdag j.l. kwam er een nieuwe schuit met steenen aan. De directie van de Steen- verf wenschte toen de steer.en gelost te lebben ontjer een anderen voorman, dan waaronder de vorige lading was gelost. Nadat de lossers Zaterdagmiddag hadden vergaderd, onder leiding van de Federatie .an Bouwvakarbeiders, werd besloten, de- Je eisch niet in te willigen en in staking te an. Na n Maandagavond gehouden ver gadering werd een voorstel aan de directie gedaan om de bestaande Schotensche en 'iaarlemsche ploegen tot één te vereenigen doch met denzelfden voorman. Dit werd van de hand gewezen. Gistermiddag heeft een vergadering plaats gehad van de Patroonsvereeniging. De los sing heeft inmiddels plaats door fabrieks- personeel. Ter gelegenheid van het vertrek van ka pelaan J A. J. v, Rooy naar Rotterdam, zullen het Patronaat en de St. Jozef-veree- niging gezamenlijk hem in het patronaats gebouw, aan de Koningsteinstraat, Donder dag a.s., des avonds 9 uur, een afscheids avond aanbieden. Op instigatie van den Burgemeester heeft zich te Spaarndam een Comité samengesteld bestaande uit den Burgemeester als voor zitter en als leden: de Raadsleden den se cretaris, den Prdikant, den Zeereerw, heer Pastoor en den Dokter, met het doel om gelden in te zamelen tot steun van de ge teisterde streken in het Oosten des lands. De ingezetehen kunnen er op voorbereid zijn, dat reeds dezer dagen een collecte langs de huizen zal worden gehouden. Men schrijft ons: De Haarlemsche Tooneelvereenging „To- nevo" heeft op haar laatsten repetitieavond het bestüursvoorstel, een voorstelling te ge ven ten bate van de slachtoffers der storm ramp onder applaus aangenomen. Ofschoon in studie was het Indisch Tooneelstuk „Een zaam", van Jan Fabricius, is dit terstond ge staakt tot het instudeeren van een blijspel. Opgevoerd wordt op Zaterdag 12 Sept. Een dag vol dwaasheid," klucht in 4 bedrij ven. De vereeniging mocht van verschillende zijde reeds instemming met haar plan ont vangen. Zij heeft tevens de noodige stappen gedaan dit stuk ook op Woensdag 16 Sept. en Donderdag 17 Sept. op te voeren, voor welke beide avonden de heer Herman Smits zijn Schouwburgzaal nagenoeg belangloos af stond Een verzoek wordt aan B. en W. ge zonden om voor deze drie weldadigheids- avonden vrijstelling van Stedelijke Belasting le verkrijgen. Het woord is nu aan het Haar lemsche publiek om deze avonden te doen slagen en een flink saldo aan het comité te kunnen zenden. De Haarlemsche Tooneelver- eeniging ..Tonevo" is. nadat zij verleden jaar den eersten prijs in de alhier gehouden Too- nee!wedstrijd mocht behalen, in Haarlem geen onbekende meer. Men bericht ons dat te Heemstede een comité gevormd is voor een op 31 Augustus e. k. te houden collecte voor de getroffenen door de Stormramp. Deze collecte zal alleen langs de huizen gehouden worden, waarvoor een circulaire zal worden rondgebracht. Het comité bestaat uit: Jhr. J. P. W. v. Doorn, burgemeester van Heemstede, voor zitter; Ds. H. v. Oyen, secretaris; Mevr. C. Th. H. Chabot, penningm.; H. A. V. IJzer mans, pastoor, Ds, H. Asper, B. Goldschme- ding, J. S. Mirandolle, Mevr. A. F, Wald- kötterBenner en Mevr. A, E v. d. Berg Boerrigter. Maandag werd te Bloemendaal de col lecte gehouden voor de slachtoffers van de stormramp. De opbrengst te Bloemendaal, - waarbij niet zijn begrepen Overveen en Vogelenzang bedroeg f 1502. Maandag had een vergadering plaats tus schen het bestuur van de Haarlemsche Or kest Vereeniging en de Raadscommissie. Het bestuur der H. O. V. was voltallig aanwezig, terwijl de voorzitter der raadscommissie, Mr. J, N. J. E. Heerkens Thijssen met ver lof was. Voorzitter der ommissie was de heer W. A. J. v. d. Kamp. Verschillende besprekingen werden gehouden, o.a. over het laatste conflict in de H. O. V. Eveneens werl de finantieele toestand der H. O. V, be sproken. Gistermorgen had een conerentie plaats met den burgemeester. Men acht het beter voorloopig nog niets over de oplossing bekend te maken. Zondagmiddag reed een chauffeur door een verkeerde wending in de sloot aan de Kastanjelaan te Zwanenburg. Met een be- modderd hoofd en kleeren wist hij zich uit de sloot té werken. De motor werd niet beschadigd. Maandagmiddag om ongeveer half twee had in de Antoniusschool aan den Zijlsingel een vrij ernstig ongeluk plaats, dat in zijn gevolgen* echter tamelijk goed afliep. In het patronaatsgebouw van genoemde school waren de heer Hoekstra en zijn knecht H. J. Zoet, bezig schilderwerk te verrichten. Juist toen zij beiden de ladder beklommen hadden, gleed deze uit en sloe gen zij tegen den grond. De knecht bleef bewusteloos liggen en werd in dien toestand naar het St. Elisabeths-Gasthuis vervoerd. Hier bleek, dat een pols gebroken was. Zijn toestand is thans redelijk wel. De heer Hoekstra bekwam geen letsel. Weer naar het. moederhuis. Heden is na een verblijf van 5 weken in het ouderlijke huis, weder naar het Moe derhuis ni Frankrijk vertrokken de Eerw, Zuster Maria in de wereld mej. Cat'hrina Brouwer, om van daar met April - weer naar de Missie in West-Afrika te vertrek ken, waar zij reeds ruim 6 jaar is werk zaam geweest. MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden prijshoudend. K «bi HEDEN 985.69 Ingekomen; 1,— G. S Ingekomen bij Mej. Kamerbeek 1.— van een colporteur N, N. ter eere van de H. Maagd uit dankbaarheid 11 1.— Ingekomen bij mej. Beccari: 0,84 Van Maria V 11 1.— Totaal 990.53 Geboren: 22 Aug,: d. v. C, H. Swartde Bruijne. d. van M. M. de KortePiazza. z. van E. J. Brakelv. Halst. 23 Aug.: z. van H. v. d. ReepKbrstanje. d. van E. PaanakkerBoon. Ondertrouwd: 25 Aug.: G. L, Verbruggen en A. E. Faber. A. A. Walma en E. A. Bijker. W. Jager Gerlings en M. J. S. A. Lutzow.W. H. H. M. v. d. Loo en M. G, J. A. Janzen. Overleden: 24 Aug.: H. E. BaaijLempke, 50 j., M v Heemskerkstraat. L. Jansen— Lozie, 73 j., Gasthuisvest. 25 Aug.; M. R. T. MartensOnel, 50 j., Kamperlaan. Vorig bedrag 481.55 Ingekomen: G. 8 B. W N. N. om de 500 vol te maken W. H. tot welslagen mijner studiën Het overschot van den uitgaans dag van den Vriendenkring „Ons Genoeg te Beverwijk N. N. om genezing zijner .zuster te verkrijgen Van een familielid uit Heemstede voor zegen in het huisgezin.. 1.— 0.50 1.— 1.— 1.92 1.— 4.— 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 VA Nederl. 1917 7% N.-L 1921 A. 6% N.-L 1923 D... fiolL Lloyd Oude Vaart dito Gein. Eigcnd Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot R V. A- Java Cultuur Jurgens gew. K oloniale Bank 1 dische Bank Cert Handel Mij. Retc. dito Phoenix Geconsolideerde non. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. C -mp, Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtscbe Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell 1ÜCs/8 1031/u 9 ?15/i6 10211./ ie 103 45 651/2 «81/» 1121/i 1011/a 144 88 453/s 6 u/16 1005/8 1 031 16 9715/16 10211/16 103 26 AUGUSTUS. EER.'TE KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGFN OSLO 1 11 1 1 Totaal 491.97 De laatste acht gulden komen natuurlijk ook. Daaroe geven wij morgen nog de ge legenheid. De examens zijn geëindigd. Van de 137 mannelijken candidaten slaagden 69, van de vrouwelijke 31. 14 Candidaten hadden zich teruggetrok ken. BAZEL 1 1 t 1 NEW-YORK ROME 1 59.17 11 65 11 25 *- 36.- 12.05 66.80 59 95 47.85 48.2o 2.48i/s 9.25 LATERE KOERS Santpoort viert vandaag feest Vandaag immers zullen velen optrekken naar onze plaats, om daar het ringrijderij- festijn, het hoeveelste is niet precies te Zeggen, bij te wonen. Dorpelingen en vreemden zullen er ge tuigen van zijn) hoe de boeren èn boerinnen uit onze plaats en haar omgeving elkaar de palm der overwinning zullen betwisten. Dat is een gebeurtenis, waar een historie aan verbonden is, want reeds in 1752, toen men nog niet aan autobussen of Fordjes kon denken, werd in Santpoort reeds het ringrijderij-festijn gehouden. De mobilisatie heeft de traditie gebroken doch daarna was spoedig weer een bestuur gevormd, dat de zaken op den ouden voet voortzette. Van den beginne af is „De Wijman" het middelpunt van de ringrijderij geweest. Vroeger werd de zaak veel anders ter hand genomen als thans. Toen bemoeide het plaatselijk bestuur zich met de zaak en maakte een officieel relaas of proces-verbaal van een en ander op, dat behoorlijk werd opgeborgen in het archief. Het is niet onaardig, om het betreffende docupient hier te laten volgen van een hardrijderij om een „silveren sweep", op touw gezet door de„'hospita van de Weijman" op 1 Aug. 1752 Men leze „Op den len Augusty 1752 soo presenteert Maria Sebouts, wed Dirk van Schuylen- burg, hospita in de Weyman te Santpoort, ten overstaan van Schout en Scheepenen der Ambagtsheerlijkheid Velsen en de Sant poort als decideurs, de Liefhebbers van de harddraverij te laten draven om een fraaie silveren sweep, voor degeene, wiens paard het hardste draaft, en dat onder de navol gende conditiën 1. Eerstelijk, dat de Rijders geen sweep, karwas, of iets dergelijks, onder het rijden in de hand zullen vermogen hebben, veel min den een voor den anderen zijn paard iets te werpen, op poene van verstoken te Zijn om te rijden. 2. De paarde zullen moeten draven van voorbij het begin van 't rit, op 't woord „Voort," van die van 't Geregt aldaar staan de, tot het gestelde park, en wiens paard niet draaft, zal niet gerekent werden, al ware het het eerste geweest, maar van dat Rit (verder is het document beschadigd), 3. Een ieder zal gehouden zijn, te rijden op die zijde of midde van de weg, daar hij bij 't lot .valt, sonder voor den geenen overhalen, die met hem Rijd, zullende den- geenen, die sulks doet en het eerste verbij het gestelde park is, wederom met zijn partij moeten verrijden, en dat soo menigmaal zulks zal bevonden worden. 4. Dengeene, die de sweep wind, zal voor de Liefhebbers, die gereden hebben, ten deze huyse moeten geven een half anker Wijn. 5. Sullende de uitspraak van alle questiën in dese te vallen, aanstonds bij die van den geregten, alhier present, uytgesprooken wer den, waarna sig de verschillende partey sullen moeten reguleren, sonder in eenige cavillatien gehouden te zijn". Het eerste Rit. No. 1. Tjeert Hendriksz, is een winder. No. 2. Uleken Heerens, is een verlieser. Het tweede rit. No. 1. Tjeert Hendriksz., is een winder. No. 2. Hendrik v. d. Mooie, is een verlieser. Het Derde Rit. No. 1. Pieter Yssendijk, is een verlieser. No 2. Hendrik v. Lennep, is een winder. Het vierde Rit. No. 1. P. Yssendijk voor Tjeert Hendriksz, is een verlieser. No. 2. Tjeert Hendriksz., is een winder. No. 3. Hendrik v. Lennep, is een winder. Het vijfde Rit. No. 1. Hendrik v. Lennep, is een verlieser. No. 2. Tjeert Hendriksz., is een winder. Alsoo heeft Tjeert Hendriksz. met een blespaard van de heer Mr. Jan Frederik Berewout de silveren Sweep gewinnende gehaalt. Aldus gedaan ten dage en plaatse in 't hoofd dezes breder gemeld. (get.) Abraham van Kalker. Barent Kromhoudt. Harmanus Bakels. Jan Crouwel. Mij present Secretaris. J. v. Kalker. Zoo deed men vroeger. Het werkzame bestuur van de tegen woordige Ver. Santpoort's Ringrijden zet de zaken thans voort en de volijverige secre taris, de heer Vellinga, eigenaar van het hotel „De Wijman handhaaft de traditie van zijn zaak en stelde in 1923 bij gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin een fraaien zilveren wisselbeker beschikbaar. Het eerste jaar wist de heer v. d. Sluis er beslag op te leggen en dit vólgend jaar de heer Wichert, die dus thans den beker zal hebben te verdedigen. Indien de heer Wichert er in zou slagen, ook thans den beker te bemachtigen, dan zou hij definitief in 't bezit ervan komen, daar hij hiervoor 2 maal achtereen of driemaal in het geheel, moet gewonnen worden, De heer Vellinga heeft dit jaar tevens, ondér dezelfde voorwaarden, een wisselprijs beschikbaar gesteld voor de dames/bestaande uit een fraai zilveren thee- en koffiestel. De verdere prijzen zijn Voor de dames lste prijs. 12 zilveren lepels en vorken, plus soep- en groentenlepels, 2e. prijs. Chi nees theestel, 3e. prijs Werkmandje, 4e prijs Fruitschaal. Voor de hëeren le prijs. Bitterstel. 2e prijs. Boekenkast. 3e. prijs. Koperen tafeltje. 4e prijs.' Kapstok. Voorts zijn nog twee prijzen beschik baar gesteld voor het mooist versierde paard, n.l. lste prijs rookstel, 2e prijs barometer. Als de lezers dit onder de oogen krijgen, zal de kamp reeds plaats hebben. In feestelijke stemming zal Santpoort de vreemdelingen ontvangen en we wenschen de Ver. „Santpoort's Ringrijden" veel succes met haar traditoneele ringrijderij. OBERLAHNSTEIN, heeft in den loop der jaren hier te lande zulk een burgerrecht verkregen, dat men gerust van „de Nederlandsche tafeldrank" kan spreken. Voor huishoudelijk gebruik bijzon der aanbevolen in heele Literschroef- flesschen.-inhoudsprijs 32 ets. Kaarten verkrijgbaar a f 5,f 2.50 en f 1.bij A. VERNOUT, War- mcessiraat 10 en W. ALPHENAAR, Kruisweg 49 en filiaal KERCKHOECK 13. Plaatsbespreking kan nog plaats hebben Donderdagochtend tusschen 1012 uur. AANVANG 8 UUR. Kas open om 7 uur. De Konisiginnefeesten. Beverwijk zal niet achterblijven in de hulde die, door de viering van haar verjaardag aan onze geliefde Koningin zal worden gebracht. Gisteren werd reeds door ons in het kort het programma medegedeeld. De koraalmuziek, die 's morgens van 8' 8.30 uur wordt gehouden, van den trans der Nederduitsch Herv. kerk, en gegeven door de Beverwijksche Harmoniekapel. De aubade heeft 's morgens om 9 uur plaats voor het raadhuis met medewerking van de Beverwijksche Harmoniekagel. De aubade zal worden geleid door den heer H. J. Troin- pert. Na de aubade heeft een omgang door de gemeente plaats langs den volgenden weg Breestraat, Peperstraat, Koningstraat, Velserweg, naar Scheybeeck, waar de kinder spelen zullen worden gehouden. 's Middags van half twee tot half drie heeft op de Meerstraat een wedstrijd plaats in het langzaam fietsen voor jongens en meisjes, van 12 tot 16 jaar op versierde fietsen. Van 2 tot 3 uur een race voor vliegende Hollanders, bestuurd door één kind. Deze wedstrijd wordt gehouden in de Noorderpark' laan. 's Middags van 3 tot 4.45 uur heeft op het weiland van Scheybeeck een gymnastiek- demonstratie plaats, te geven door de Bever wijksche gymnastiek-Vereeniging „Turn- lust" onder leiding van den heer B. J. Wie- land Los. Om kwart voor drie zullen de gymnasten zich opstellen op het plein Oosterwijkstraat en gaan van daar met muziek naar het oefen terrein tegenover „Scheybeeck". Deelne mers aan den ballonwedstrijd moeten 's mid dags om 4 uur aanwezig zijn bij het gymnas tieklokaal van de Mulo-school in het Villa park waar de ballons worden uitgereikt. Vanaf heden tot Zaterdag 29 Augustus ontvangt elke deelnemer tegen betaling van 15 cent een genummerde bon met kaart, die beide hetzelfde genummerd zijn. De bon wordt bewaard en de kaart aan de uit te rei ken ballon bevestigd. Alleen op vertoon van deze kaart wordt een ballon uitgereikt. De bons en kaarten zijn verkrijgbaar bij den heer D. M. G. Batterop. De ballon die de verste afstand afgelegd heeft ontvangt den lsten prijs en zoo vervol gens. Er worden beschikbaar gesteld 16 prijzen, die in het sigarenmagazijn van den heer N. H. Smit ten toon worden gesteld. Alle deel nemers die in het bezit zijn van een ballon, vefzamelen zich in het Villapark Noorder- parklaan, om vandaar om 5 uur met muziek te vertrekken naar de Meerstraatkade, al waar de ballons worden opgelaten. 21 Sep tember zullen de nummers bekend gemaaKt worden die de verste afstand afgelegd heb ben. De prijzen kunnen dan in ontvangst worden genomen bij den heer D. M. G. Bot- terop. 's Middags om half zes wordt de wedstrijd in het mastklimmen gehouden op het Plein Oosterwijkstraat. Het concert dat van 7 tot 9 in het villa park wordt -gegeven door de Beverwijksche Harmoniekapel zal onder leiding staan van den keer H. W. Hofmeester en wordt aan geboden door het gemeentebestuur van Be verwijk. Tot slot van den feestdag zal de belang stelling zich concentreeren rond de Meer straat, waar om half tien een schitterend vuur werk wordt afgestoken. Personalia. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht de .heer E. H. de Vries, alhier. Concert. De Beverwijksche Harmonie kapel geeft hedenavond een concert in het villa park met het volgende programma: 1. Alte Kameraden, Marsch, Teike; 2. Morgen Mittag u. Abend in Wien, Ouverture v. Suppé; 3. Dolorés, Valse, Waldteufel; 4. Ballet d'Hamlet, Thomas. Pauze. 5. Raijmond, Ouverture, Thomas; 6. Die Mühle im Schwarzwald, Idyll., Eilenberg; 7. Ent Acte zum Drama Rosamunde, Schu bert; 8. Final. Voor de stormramp, De collecte voor de stormramp heeft opgebracht 1470, waarbij nog komt een bedrag van 200 van de Beverwijksche Harmoniekapel, Gemeentezaken. B. en W. stellen voor de woning Trompstraat Wijk D, no. 107, te Velseroord, onderhands te verhuren aan P. G. Maas voor 5, per week. B. en W. stellen voor aan B'. Verhoef te verhuren 600 M2. van een perceel grond ten noorden van den Stationsweg, gemeente Velsen, tegen een huurprijs van 10 per jaar. B, en W, stellen voor hun te machtigen tot het plaatsen van een standpijp, nabij eenige woningen aan de Kalverstraat te Velseroord en tot het tweemaal daags aan de bewoners daarvan kosteloos verstrekken van water. De heer K.H. ïusenius, lid van den ge meenteraad, heeft de volgende vragen ge steld aan B. en W. „Is het B. en W. bekend dat de eenige toegangsweg naar IJmuiden in een meer dan verwaarloosden toestand verkeert Is het B. en W. bekend dat aan beide zij den van dezen belangrijken verkeersweg ge deelten zijn gereserveerd voor rijwielpad en voor voetgangers terwijl toch uitwijken van voertuigen op dezen weg niet anders moge lijk is dan door gebruikmaking van deze ge reserveerde gedeelten Is het B. en W. bekend dat rij- en voer tuigen, eenmaal op deze gereserveerde ge deelten aangeland, over groote gedeelten hier niet meer af kunnen 'komen door den slechten toestand van dezen weg Zijn B. en W. bereid mede te deelen of binnenkort voorstellen verwacht kunnen worden tot algeheele verbetering van dezen eenigen toegangsweg tot IJmuiden Is het aan B. en. W. bekend dat er in de geheele gemeente Velsen aan verkeersrege ling vrijwel niets gedaan wordt? Is het aan B. en W. bekend dat de toe gang tot den overweg van het stationsplein naar de vischhallen een aaneenschakeling is van kuilen en gaten Zijn B. en W. bereid ook hieraan hun aan dacht te schenken en herstelling te doen plaats hebben Hierop wordt door burgemeester en wet houders het volgende geantwoord De IJmuiderstraatweg is, voor slechts korten tijd terug, door de gemeente van het Rijk in beheer en onderhoud overgenomen. De mogelijkheid, om in het tijdsbestek sedert die overname, de gebreken te onder vangen moet dan ook uitgesloten worden geacht; Dit jaar zullen evenwel nog enkele slechte gedeelten worden verbeterd. Wij vestigen er voorts de aandacht op, dat de IJmuiderstraatweg in de naaste toe komst, bij dobrtrekking van den Wijk-aan- Zeeërweg en de Kennemerlaan, zeer belang rijk van het verkeer zal worden ontlast en dus niet meer de eenige hoofdverkeersweg met IJmuiden zal zijn. O.i. dient bij het ver beteren van dezen weg hierop gelet te wor den, opdat geen onnoodige uitgaven worden gedaan. De bestrating van den toegang tot den overweg van het Stationsplein naar de Visch hallen vertoont wel eenige kuilen, doch geen gaten. Het onderhoud berust bij de H.IJ. S.M. en het Rijk, aan wie verzocht is de noodige verbeteringen te dóen aanbrengen. De nieuwe R.-K. Jongensschool. De nieuwe R.-K. Jongensschool aan den Zee weg, zal op Woensdag 2 September a.s. s morgens om half elf plechtig worden in gezegend en geopend. Verloting. Van de verloting, alhier ge houden ten bate van het orgelfonds, is de tweede prijs gevallen op no, 171, de 3e op no. 64, de 4e op 58, Op vertoon van het nummer zijn de prijzen te bekomen aan de „Voorzienigheid"* te Driehuis, Muziekvereeniging „Arion". Tot direc teur van de Muziekvereeniging „Arion", is benoemd de heer P. W, Joosen van Krom menie. Overleden, Gisterenavond is de oudste inwoner van onze gemeente, de heer Jacob de Wilde in den ouderdom yan 92 jaar over leden, Subsidie. Aan het Bestuur der Jac. Toh. Bev/aar, Naai en Breischool werd een subsidie verleend van 829,30, Nieuwe school. Bereids is men begon nen: met den btiuw van een nieuwe open bare school op het aangekochte terrein van den heer Kniep. De oude openbare school werd afgekeurd wegens het aanwezig zijn van wandgedierte. De gemeenterekening. De gemeentere kening dienst 1924, sluit met een batig sal do van ruim 53000; voorwaar een prachtig resultaat, waaruit blijkt, dat de belasting penningen te Aalsmeer goed zijn binnenge komen en de gemeente bloeiende is. De stormramp. Een voorstel van B, en W. in den raad om voor de slachtoffers van de stormramp 100 procent toe te voegen; aan het bedrag, dat in de Gemepnte zou worden gecollecteerd tot een maximum van 2000, werd verworpen met 8 tegen 5. De raad wilde de collecte die deze week gehouden wordt niet beïnvloeden en beslo ten werd in een volgende raadsvergadering een bedrag vast te stellen, wanneer de col lecte bekend zal zijn en nadat de raad in beginsel besloten had om een bijdrage ilit de gemeentekas te noteeren, Schapen verscheurd. Dinsdagnacht hebben bloeddorstige honden op het land van B.R. de B. aan den Sloterweg alhier twee schapen doodgebeten en verscheurd. De politie stel een onderzoek in naar de ei genaars van de. honden. Diefstal. Door den arbeider J.de G. w.onende aan den Aalsmeerderdijk is bij de politie aangifte gedaan dat Maandagavond, terwijl de bewoners te bed lagen, een bedrag aan geld uit de woning is ontvreemd.- De politie stelt een onderzoek ih. Bloembollendiefstal. Ten nadeele van een bloembollenhandelaar aan de Ben- nebroekerdijk alhier zijn 18 zakken bloem bollen ontvreemd. De politie alhier heeft twee verdachten, de arbeiders S. en B. uit de gemeente aangehouden. Tevens is bij onderzoek gebleken dat een der verdachten in het bezit was van e'en rij wiel dat een half jaar geleden door iemand uit Haarlem ten ftadeeie van een rijwielhan delaar aldaar was verduisterd. Het onder zoek in deze zaak duurt voort.- De beide verdachten werden alhier ia voorloopig arrest gesteld. J. KOOIJ. f. Maandagmiddag is te Nieuw-Vennep, in de gemeente Haarlemmermeer op bijna 86 jarigen leeftijd overleden de heer JAN KOOIJ, oud-wethouder van deze gemeente. Na ongeveer 10 jaren raadslid te zijn ge weest, werd de heer Kooij in Maart 1915 benoemd tot wethouder, welke functie hij ongeveer 1 jaar met veel toewijding heeft bekleed. Ook al met het oog op zijn hoogen leeftijd zag hij zich toen genoodzaakt voor het wethoudersschap te bedanken. De heer Kooij was een algemeen geacht ingezetene en een bekend en bekwaam landbouwer in den Haarlemmermeerpol der, waarin hij bijna 60 jaren lang heeft gewoond-en gewerkt. Zandvoorische Reddingsbrigade. Op Donderdag 27 Augustus, des middags 7 uur, zal voor de badinrichting „Driehuizen" een onderlinge wedstrijd voor leden der brigade gehouden worden. Alle leden kunnen aan dezen wedstrijd deelnemen, mis zij dit van te voren kenbaar maken aan het bestuur. Verbouwing School C. Na de bespre kingen in den Raad, heeft men dadelijk plannen ontworpen voor de verbouwing van School C. In een onderhoud met den In specteur van het L. O. en den heer Siegers, 'als Wethouder van P. W„ zijn deze plannen reeds voorloopig goedgekeurd. Een onderzoek. Herhaaldelijk werden klachten ingediend door koopsters van bont vellen, die gekocht waren van rondrijzende kooplieden en dje voor den prijs, die men er voor gegeven had, niet aan de kwaliteit zouden beantwoorden. Thans wordt een onderzoek ingesteld om de gegrondheid dier klachten te onderzoeken. Arbeidsbeurs, Aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs waren deze week als werk zoekenden ingeschreven: 4 opperlieden, 3 grondwerkers, 2 schilders en 2 timmerlieden. Gevraagd werd een dienstbode. Openbare verkooping. Ten overstaan van de notarissen Bertling en Wolzak, werd gisterenmiddag verkocht. 1. Het huis met erf en afzonderlijke bovenwoning aan de Van Speijkstraat 19, Koopster was de gemeente Zandvoort voor 11,100. 2, Het huis, bevattende 2 woningen met pakhuis, schuur en erf aan de Parkveldstr. 24. Kóoper werd L, ten Broeke q, q, te Zandvoort voor 5,410,—. Openlucht Theater, Zondag a.s. 30 Aug, ,zal in het openlucht theater alhier des n.m. 3-5 uur een weldadigheidsconcert gegeven worden ten bate der slachtoffers in Oost- Nederland. Het bestuur is er in geslaagd dpn heer Nico Hoogerwerf bereid te vinden dien dag met de beide door hem geleide koren mede te werken, n.l. het beroemde Haarlemsch a Capella Koor en het niet minder gunstig bekend staand Mannen koor „Caecilia". Als bijzondere attractie zal het kwartet „Euphonia" zich, tusschen de nummers, door de koren te zingen, doen hooren. De keuze van de te zingen liede ren, benevens de' samenstelling van het programma waarborgt den bezoekers eeii middag vol kunstgenot. Mocht evenwel het weder zich ongunstig laten aanzien, dan zal de uitvoering gehouden worden in de daarvoor bij uitstek geschikte zaal van Ho tel „Monopool" Voor nadere bijzonderhe den verwijzen wij naar de deze week ver schijnende advertentie in dit blad. Naar wij nader vernemen heeft het concert bureau Alphenaar, Kruisweg 49, Haarlem, zich wel willend belast met voorverkoop der plaat sen voor Haarlem, Vereeniging Koninginnedag. Het feest- program voor 31 Augustus luidt; 8 uur v.m. roadang der kinderen met mu ziek. Plaats van samenkomst Hagelingerweg bij den Kruidbergweg. Aankomst op het feestterrein pl.nï. 9 uur. (Het terrein is welwillend afgestaan, door den heer Boekei). Men wordt beleefd ver zocht de kinderen zooveel mogelijk met vlaggen te zenden. Van 912 uur verschillende kinderspelen; leeftijd 515 jaar. Bij den aanvang n.m. 2 uur oplaten van een aantal luchtballons. Daarna ringsteken per fiets van af 14 jaar. Watersteken vanaf 18 jaar, Kartrekkén vanaf 18 jaar. Voor ring- en watersteken bedraagt het inlegggeld 25 cent. Aanmelden hiervoor bij de heeren J. van Wijngaarden, J. Th, Bhöm en W, van Leeuwen. 8 uur n.m. concert door de R. K, Harmonie „Soli deo Gloria". Op het terrein zijn aanwezig; Draaimolen, poppekast, enz, enz. De inwoners worden verzocht door het uitsteken van vlaggen de feestvreugde te verhoogen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2