mióD ^flSEUWS Korte Spaarne 9A, naar ihe forse] HAARLEM-KEVELAAR. m DIM6T ROOKT GOUDFAZANT 116 KLEINE HOUTSTRAAT 116 ZIILSTI. 87 ÊÊêM -/cnoeNEhj- SHOP KUNST EN KENNIS. MARKTNIEUWS. LEVERPASTEI van STEGEMAN Co. Deveaaler. Prima 6, 8 en 10 cent. De ontdekking van Mr. J. C. Overvoorde. UIT BOEK EN BLAD. „Zonnebloemen" HANDEL EN NIJVERHEID. De nieuwe Duitsche Tariefwet. De vraag naar riet. KERK EN SCHOOL. IVog meer opgelegde schepen te Amsterdam. Het Int. Hotelhouderscongres. 20.00 pelgrims te Rome. BROEDERSCHAP VAN DEN H. GOTTHARDUS TE KONINGSBOSCH- ECHT. Weigering van betaling van schoolgelden. ZWEMMEN. Kanaalzwemmen. Distributie-naweeën te Vuren. Een monsterpompoen. Ongeluk met een browning. Brand te Zwolle. De onwettige militieloting te Gotxum. Een messteker. DE STORMRAMP. Vleeschvergiftiging. Kind doodgereden. Aan de gevolgen overleden. Finsche schipbreukelingen. Een pseudo-politieman gearresteerd. Glazenwasschers als schóól- dieven. Een inbraak ïe Arnhem. Huiselijk drama. Jachtongeluk. Een kostbaar vrachtje in de lucht. Het sigaretten-euvel. HORLOGEMAKER (naakt hiermede bekend, dat hij zijn zaak heden heeft VERPLAATST van DE CENTRALE TANDHEELK. KLINIEK. ZIJLSTRAAT 53Ro°D verstrekt aan. een ieder eerste klasse kunstgebitten tegen laag tarief. Een groot Portret van de firma Paul D. Schmidt FOTO-ATELIER VOOR HET GOEDE PORTRET bij de Groote Markt Tel. 13499 Voor fijnproevers is liet een uitgemaakte zaak, dat de de beste is. Vraagt dus dit merk. 8-10 SEPTEMBER QüeeiwerKr'üöböör inorvze nxöciözy i\en -Korte \ketyfr. j Aangaande de belangrijke ontdekking door den heer Mr. Dr. J. C. Overvoorde, voorzitter van de Afdeeling A der Rijks commissie voor Monumentenzorg, tijdens diens reis met 't s.s. Tjermai van den Rot- terdamschen Lloyd in Aug. op Spitsbergen t.w. Doodemanseiland, Gravepoint gedaan, verneemt het Haagsche Aneta-kantoor nog het volgende Daar tot nog toe steeds ontkend werd, dat evenals op Amsterdam-eiland te Smee renburg (Smeerenburg is de naam van de eertijds zoo bekende traankokerij, waar des zomers pi, m. 10.000 Hollanders woonden) ook op Doodemanseiland en Gravepoint graven aanwezig zouden zijn, werd Mr". Dr. J. C. Overvoorde, passagier aan boord van het s.s. Tjerimai, op diens verzoek in de ge legenheid gesteld een onderzoek dienaan gaande in te stellen. De administrateur daar aan boord werd hem door de dir. van den Rott. Lloyd toegevoegd om hem terzijde te staan, terwijl behalve mevr. Overvoorde zich nog een zestal heeren passagiers aan sloten, waaronder de oud-zeeofficier W. E. Wolterbeek Muller, die in 1096 met Hr. Ms. Friesland deze streken bezocht, en eenigs- zins met de situatie bekend was. Na Smeerenburg bezocht te hebben, werd Doodemanseiland aangedaan, waar eenige open graven met deelen upn een geraamte werden aangetroffen zeevogels hadden hier hun nesten gebouwd. Bij verdere nasporin gen werden neg meer graven, deels intact, deels open, gevonden. Van enkele dood kisten van vurenhout waren de zijplanken en de deksels nog gaaf. Het geheele eiland bleek ten slotte eene groote graftombe. De verspreid liggende beenderen werden in een graf verzameld, waarna dit met steenen (de eenig mogelijke bedekking op dit eiland) werd toegedekt. Vervolgens werd Gravepoint bezocht en trof men daar een regelmatig aangelegd kerkhof met pl.m. 180 graven, waartusschen voetpaden, aan. De meeste graven waren ge heel intact eer} paar verspreid liggende plankjes met opschriften in de Hollandsche taal werden gevonden. Eenige daarvan wer den medegenomen en afgegeven aan het Museum te Rotterdam, w.o. een van Pieter Calf, van Landsmeer, oud 19 jaar, terwijl op enkele de heer Overvoorde vocrloopig in verband met onderzoek en plannen be slag legde. De zee bleek deze begraafplaats te on dermijnen, enkele graven waren ingestort en Zoo werd o.a. in de onmiddellijke nabijheid van een kist een baadje en een muts aange troffen, welke overeenkomen met de matro- zenkleeding uit het laatst van de 18e eeuw. Ook dit werd afgegeven aan het Museum te Rotterdam. Op de terugreis werd met de Tjerimai n£ar de Magdalena-baai gevaren, waar op een landtong een begraafplaats was. Volgens overlevering zouden hier de graven zich be vinden van hen, die gesneuveld waren bij een gevecht tusschen Nederlandsche en En- gelsche walvischvaarders. Wegens tijdgebrek kon van een bezoek aan land om de juistheid van deze berichten na te gaan niets komen. Naar aan het Haagsche Aneta-kantoor ter oore kwam, zullen pogingen in het werk worden gesteld, om van de Regeering te ver krijgen, dat al deze overblijfselen worden bijeengebracht onder een gedenkteeken, zooals indertijd door Hr. Ms. Friesland te Spitsbergen werd gedaan, en dat thans voor zooveel noodig werd gerestaureerd door de goede zorg van den Rotterdamschen Llovd. Het Augustusnummer van „Zonnebloemen", het maandblad van „Herwonnen Levens kracht is bijna geheel gewijd aan de lus trumviering van „Berg en Bosch". Serrarens schrijft daarin een nauwkeurig verslag van alles wat dien dag gebeurd en gesproken is. En ook van wat als gevolg van kleine doch hevige regenbuitjes niet gezegd kon worden. Een serie foto's laat den bezoekers nog eens na-genieten en geeft anderen eenigen kijk op wat zich dien dag afspeelde. De secretaris van de feestcommissie, de heer Zorn, wijst in een kleine nabetrachting op de mogelijkheid, om Zonnebloemen" tot een eerst begin van een blijvend ver band tusschen de oud-patiënten te maken. Een heel goed idee! Uit het overzicht van de vrijwillige contri butie zien we, dat deze over Juli ruim 2300 opbracht. In totaal kwam tot en met Juli aan contributiën, loterij, speldjesdagen enz. ruim 61000.binnen. Het is weer een mooi nummer. heeren W. P. F. van Devener, 's Graven- heeren W. P. F. van Deventer, 's-Graven- man, Dusseidorf; dr. L. Silenzi, Rome en mr. A. O. H. Teilegen, 's-Gravenhage. Het j referaat van den heer Van Deventer, direc teur van de Alg. Ned. Vereeniging voor f Vreemdelingenverkeer, is getiteld: „Hotel- bedrijf en verkeer", terwijl mr. Tellegen, secretaris van de Vereeniging Nederland sche Hotel- en Restaurantindustrie, zal spreken over de weeldebelasting. De nieuwe Duitsche tariefwet, zooals die nu is gepubliceerd, heeft onmiskenbaar een beschermende strekking. Helaas komt deze tendenz, naar de Berlijnsche correspondent van het Handelsblad schrijft, bijzonder scherp tot uiting in een aantal tariefposten die voor ons land van zeer groot belang zijn het scherpst ten aanzien van onze bloembollen en de producten van onze kweekerijen en tuinderijen. Om slechts enkele voorbeelden te noemen: Nieuw •or O Ui O tarief: M. M. vrij 30 vrij 300 10 SO 6 30 12 120 vrij 50 vrij 20 vrij 20 vrij 20 vrij 20 vrij 20 Voor den Bloembollen: Snijbloemen: Potplanten: voorkeurstarief Potpl. z. kluit.: Rozen: Orchideeënbollen Tomaten: voorkeurstarief Asperges Rhabarger: Bloemkool: Spruitjes: Heer ongunstig is voor Nederland ook het nieuwe tarief voor paarden, dat thans op M. 500 per stuk is vastgesteld, terwijl het voorkeurstarief voor den oorlog al naar de waarde van het paard varieerde van M. 50 tot M. 120. Natuurlijk mag men hier niet uit het oog verliezen, dat alle hier genoemde cijfers autonome tarieven zijn waarop bij de han gende en nog komende onderhandelingen van Duitschland met andere landen, waar mede. het handelsverdragen wil sluiten, nog belangrijk kan worden afgedongen. Men dient af te wachten tot al deze onderhan delingen hun beslag hebben gekregen en eerst dan zal men, met de nieuwe, door de verschillende landen bedongen voor keurstarieven voor oogen voorkeursta rieven, waarvan Nederland, krachtens het recht van meestbegunstiging méé-profitee- ren kunnen beoordeelen, of deze belan gen door de nieuwe Duitsche tariefwet al dan niet ernstig in verdrukking dreigen te komen. De gemeenfe Schagen is eigenares van een uitgestrekt rietbosch, dat gemiddeld elk jaar 24.000 bos riet iplevert. Dit riet is gewoonlijk op het eind van het jaar nog nief geheel verkocht. Dit aar is op het oogenblik reeds alles verkocht en komen er reeds koopers, zelfs uit Friesland en Zuid- Holland, om den oogst 1926 te koopen. Wij vernemen, dat de vraag naar riet zoo groot is, als gevolg van uitgebreiden villabouw in Nederland. Weer twee naar de Coenhaven, Donderdag werd het zevende schip van de stoomvaartmaatschappij „Nederland", de Manoeram", naar de Coenhaver te Amster dam gesleept, om daar opgelegd te worden. Morgen gaat de „Ceram" denzelfden weg op. Behalve deze schepen liggen daar ook nog drie booten van de Hollandsche Stoom bootmaatschappij, in afwachting op betere tijden. Van 4 tot 8 September wordt te Scheve- ningen de 50e algemeene vergadering ge houden van de Internationale Haotelhouders vereeniging. De Tel. deelt mede, dat er o. a. vijf In deze laatste week van Augustus be vinden zich, ondanks de groofe hitte, nog ongeveer 20.000 pelgrims te Rome. Meerendeels zijn zij uit de verschillende Italiaansche provincies gekomen. Er zijn er evenwel ook uit Noord- en Zuid-Amerika, uit België, Spanje en Hongarije. Verder zijn er de Katholieke Vrouwen bond van Oostenrijk, en 50 padvinders uit Arable, in hun karakteristiek costuum, on der leiding van den chef der padvinders in Palesïïna, den heer Aziz Saliba al Araj. Msb. In de parochiekerk te Koningsbosch, bij Echt, is een broederschap opgericht van den H. Cotthardus, patroon tegen de Engelsche ziekte bij kinderen en tegen verlamming jicht en rheumatiek. Het handboekje met in lichtingen (statuten en bepalingen, gunsten en voordeelen enz.) is verkrijgbaar bij den Zeereerw. heer J. A. Kusters, pastoor al daar, die ook gaarne alle inlichtingen geeft omtrent het lidmaatschap der Btoederschap. In Zoeterwoude (Z. H.) is een groot aantal onuders en schoolgaande kinderen op de openbare school weigerachtig gebleken, om het schoolgeld te betalen, op grond dat naar hunne meening de aanslag niet juist is en in sommige gevallen nog schoolgelden worden gevorderd van kinderen, die de school reeds hebben verlaten. Het gemeentebestuur is nu tot vervolging ovdrgegaan en heeft bij een aantal wanbetalers beslag doen leggen op het meubilair enz. In verband daarmede heeft het gemeente raadslid, de heer Starrenburg, na de zaak in den Raad ter sprake te hebben gebracht, zich tot den Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland gewend en aan de zen de verschillende naar zijn meening on juiste aanslagbiljetten ter hand gesteld, met de kohieren voor aanslag en andere gege vens. De Caommissaris der Koningin zeide hem een nader onderzoek taoe. Gisteren was het 50 jaar geleden dat captain Webb er in slaagde voor het eerst over het /.Kanaal te zwemmen. Te Dover vond een eenvoudige herden- referaten worden gehouden, nl. door de king van dit feit plaats. Het tekort bijgestort. Uit Gorkum wordt gemeld De zusters van wijlen den burgemeester van Vuren, deniheer de Bruijn, hebbene en bedrag van 320.29 in de gemeentekas ge stort. Dit bedrag is nagenoeg gelijk aan het tekort op het bedrijf van de levensmidde len tijdens de mobilisatie. Men weet, dat een som van 323.97, als winst op dit bedrijf behoorde aanwezig te zijn. De toestand is zeer eigenaardig, doordat het kasboek en andere bescheiden verdwenen zijn. Uit piëteit tegen over wijlen den burgemeester, werd in de raadsvergadering van 26 Juni j.l. besloten, de kwestie niet op te halen De firma''Wijnman n het Noordeinde 40, te 's-Hage, heeft in den afgeloopen nacht in haar etaiage een pompoen van 60 pond getakeld. Het is een imposant stuk werk van moeder Natuur, dat de firma nog versierd heeft door er op kunstige wijze in uit te snijden deze wijsheid Vandaag voor geld, Morgen voor niet. Naast deze pompoen zijn nog kleinere opgesteld van 40 en 30 pond en boven op het monster ligt een baby pompoen, die nog geen ons za' wegen. Terwijl de agent van politie Van Nieuven hoven te Tilburg achter zijn woning bezig was een browning schoon te maken, ging plot seling een schot af, ten gevolge waarvan zijn linkerhand doorboord werd. Hij had verge ten de in den loop aanwezige patroon daaruit te verwijderen. Uit Zwolle wordt gemeld Dinsdagnacht, omstreeks half 12 ontstond brand in het schip bewoond door schipper S., liggende op den IJsel in de nabijheid van het Katerveer te Zwolle. De'brand, die in de roef ontstond, verniel de deze geheel, alsmede bijna alles van de daarin aanwezige meubilaire goederen er.z. De brand werd gestuit door het ijzeren schot dat het met bunkerkolen beladen ruim van de woonruimte scheidt. Het schip, dat toebehoort aan de N. V Zwolsche Brandstoffenhandel, zoowel als de goederen van den schipper, zijn op beurspo- lis verzekerd. Er zal opnieuw getrokken worden. Bij de loting voor den dienstplicht, die 10 dezer ten raadhuize te Gorcum plaats had. waren, zooals men zich herinneren zal, 68 lotelingen, terwijl er, nadat de 67e een lot ge nomen had, er geen nummer meer in de kom was. De laatste loteling moest zich, zonder een lot getrokken te hebben, tevre den stellen, doch eenigen tijd later werd hij op de secretarie ontboden en werd hem no. 16 ter hand gesteld. (Dit lot was -zooals men vernam bij het vullen der kom er buiten geraakt). Met dit lage nummer was de loteling niet ingenomen en protesteerde, maar men zeide hem dat hij op dit nummer was ingeschreven. Behalve deze loteling protesteerden nog 41 lotelingen, waarbij zelfs met hooge num mers, met een bezwaarschrift aan het depar tement van Justitie en aan den burgemees ter. Justitie heeft echter het bezwaarschrift aan het departement van Oorlog overgege ven. Dit incident heeft het zeldzaam voorko mende gevolg, dat een herloting zal plaats hebben, want thans heeft de commissaris der Koningin een vernietiging van de loting bepaald. Woensdagavond, tusschen 11 en 12 uur begaf de 23-jarige P. J. de B. wonende in de Houtstraat in den Haag zich door de Vla mingstraat huiswaarts. Op den hoek van de Groote Markt en Vlamingstraat ontmoette hij een 4-tal hem geheel onbekende personen. Deze keken hem zoo strak aan, dat hij in 't voorbijgaan vroeg „Heb ik soms wat van jullie aan." Dit scheen den onbekenden persoon niet te bevallen, want zonder verder iets te zeg gen, trokken twee hunner de jassen uit en maakten zich gereed om te vechten. De 20-jarige loopknecht J. J. T. uit de Krusemanstraat trok zijn mes en wilde de B. daarmede te lijf. De B. zou nu de messteek door te schop pen hebben willen afweren, wat hem echter niet. gelukte, daar het mes in zijn lichaam ter hoogte van de maagstreek drong. De B. zakte bloedend ineen en moest in een café binnengedragen worden. Direct waarschuwde men den Genees kundigen Dienst, die de B. naar het Zieken huis overbracht. Daar oordeelde men operatief ingrijpen noodzakelijk. Ofschoon de wond zeer ernstig is, acht men direct levensgevaar niet aanwezig. Toen de politie ter plaatse kwam waren de daders al gevlucht. Al spoedig had men echter een spoor en het mocht de politie gelukken het tweetal vechtersbazen van hun bed te lichten. De kameradd van T., G. T. S. wordt ver dacht van medeplichtigheid. T. heeft bekend met het mes gestoken te hebben en het daarna te hebben weggewor- pen. Hoewel men geruimen tijd met politiehon den heeft gezocht, ïs het nog niet teruggevon den. HET HERSTEL TE BORCULO. Toezegging aan de kleine luyden. De burgemeester van Borculo heeft mede gedeeld, dafaan de kleine luyden de toe zegging is gedaan, dat hun alle schade ver goed zal worden door het Nationaal Steun comité. Er arriveerden Woensdag te Borculo negen wagons steenkool ter distributie on der de bevolking, terwijl verder door iemand uit Zwolle o.m. dertig rollen asphalt, als mede steenkool en kleedingstukken gratis werden toegezonden, Woensdag is te Borculo aanbesteed de herbouw der sigarenfabriek van de firma S. W. van Dussen. Er waren twee inschrijvers. De laagste was de firma H. Schepers te Bor. culo voor 12.502. Het werk is gegund aast den laagsten inschrijver. DE GEMEENTESTEUN VOOR HET VERWOESTE GEBIED, Ook Ged, Staten van Noord-Hollana onthouden hun goedkeuring. i Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben besloten geen steun te verleenen aan raadsbesluiten om aan de geteisterde stre ken steun te verleenen uit de gemeentekas. BORCULO EN HET ONWEER. Men meldt uit Borculo d.d. 27 Augustus: Als een bijzonderheid mag zeker wel ver meld worden, dat Woensdag bij een hevig onweer, dat zich boven Borculo ontlastte de bliksem sloeg in den eenigen boom, die nog in de Burgemeester Bloemenstraat overeind was blijven staan, Deze week zijn te Gorcum in een drietal gezinnen eenige personen ernstig ongesteld geworden, vermoedelijk door het eten van slecht rookvleesch. De patiënten kregen eenige uren, na dit vleesch genuttigd te hebben, hooge koortsen. Nu zijn zij in zoo verre hersteld, dat ze het bed weer kon den verlaten. De geneesheer, die geroepen werd, meen de, dat insecten de oorzaak van de ver giftiging zouden zijn. Het vleesch, door een slager daar ter plaatse geleverd, kon met in beslag genomen worden. De voor raad was n.l. verkocht. Men meldt uit Uden aan het „Hgz," d.d. 27 Augustus: Gisterénmiddag werd door een luxe-auto in Bitswijk tegenover het kantoor der olie- fabriek N. C. B., een meisje van 12 jaar, afkomstig van Nistelrode, overreden en op slag gedood. Jrlet werd nog een eindje mee gesleurd. Geestelijke en geneeskundige hulp waren weldra ter piaatse, maar te laat. De marechaussees stellen een onder zoek in. Het lijkje werd hier naar 't gast huis vervoerd. De 72-jarige D. H. Cohen uit Amsterdam die Woensdag te Amersfoort door een auto werd overreden en met een ernstige sche delbreuk in het ziekenhuis aldaar moest worden opgenomen, is aan de gevolgen daarvan overleden. De j.l. Zondag door den stoomtrawler IJ.M. 13 (Christine Catharine) te IJniuiden aangebrachte twaalf opvarenden van de op d? Noordzee verongelukte Finsche bark Tjerimai, zijn na door het Finsch consu laat van de noodige kleercn enz. te zijn voorzien, Donderdag vandaar naar huis af gereisd. Het lijk van den bij dit ongeval om het leven gekomen kapitein Sjolund is even eens naar Finland getransporteerd. Verleden jaar op 14 Februari kwam een bewoonster van den Haarlemmerweg te Amsterdam thuis en bemerkte, dat een man zich toegang tot haar woning had ver schaft. Hij gaf zich uit voor politieambte naar, die belast was een onderzoek in te stellen naar een vroeger gepleegden dief stal. Tijdens de afwezigheid van de be woonster had hij de linnenkast opengebro ken en een koralen beursje met zilveren knip weggenomen. De juffrouw verlrouw- het geval niet en wilde den pseudo-politie man vasthouden. Deze gaf haar toen eenige klappen op het hoofd en verdween. Dezer dagen kwam de politie te weten, dat Rijn in een vroonschuit gehuisvest was. De politie aldaar arresteerde hem en stel de hem -op transport naar de hootdstad. Hier werd hij geconfronteerd met de be wuste juffrouw, die hem pertinent herken de. De arrestant daarentegen ontkende alle schuld. Tijdens de groot vacantie is te Rotter dam in verschillende scholen aan den over kant van de Maas ingebroken. Uit het schoolgebouw aan de Hillevliet en Putsche- hoek, de M. Steinstraat, werden leermidde len, handwerkbenoodigdheden en tafelklee- den ontvreemd, terwijl voorts uit de wo ning van het hoofd der school aan de Hille vliet een bedrag aan geld en lijfgoederen gestolen werd. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in. Men kreeg al spoedig vermoeden, dat een tweetal glazenwasschers J. B. D, en P. V., twee zwagers, die in de school gewerkt hadden, meer van de zaak zouden afweten. Er werd een huiszoeking in hun woning en in een pakhuis gedaan, waarbij een groot deel van het gestolene is terug gevonden, Ook ten huize van de schoonou- ders werd een onderzoek ingesteld, waar bij bleek, dat een groot pak gestolen goede ren in den schoorsteen was verstopt. De beide glazenwasschers zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Belangrijke buit aan goud en zilver. Terwijl de bewoners buitenlands vertoef vertoefden, is ingebroken in een perceel aan den Amsterdamschen weg te Arnhem. De dader heeft zich tot de woning toegang verschaft door het openbreken van de ach terdeur. Op zijn gemak heeft hij een der vertrekken van het perceel onderzocht en daar alles overhoop gehaald. De dief is vertrokken met medeneming van een belangrijken buit aan gouden en zilveren sieraden, tafelzilver, een twee per- soons matrat en twee wollen dekens. Het blijkt dus, dat hij alle tijd heeft gehad. Den dag na de inbraak bemerkte een knecht, die geregeld het huis inspecteerde, de inbraak. Ook den vorigen dag was hij nog komen zien of alles in orde was en had toen niets bijzonders ontdekt. De inbraak is dus in den nacht gepleegd. Bij onderzoek os de politie gebleken, dat de inbraak gepletgd is door een zekeren Pieter S., een Arnemmcr, die een goede bekende van de politie is. S. is echter voortvluchtig; het is dusver nog niet gelukt he mop te sporen. De bewoners van het perceel aan den Amsterdamschen weg zijn gewaarschuwd en zijn dezer dagen teruggekeerd. Ten huize van een bewoner van den Heemraadssingel te Rotterdam, heeft Woensdagavond een familiedrama plaats ge vonden. De heer des huizes, in de huiskamer gezeten, hoorde op een gegeven moment boven een schot vallen. Hij snelde naar bo ven en vernam tezelfdertijd een tweede schot Boven gekomen, vond hij zijn vrouw met een schotwond in den linkerschouder, ter wijl zijn schoonmoeder zieltogend op den grond lag. Nadat ze op haar dochter had ge schoten, had ze de hand aan zichzelf gesla gen. De gewonde is in het groote ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Omtrent dit opzienbarend geval wordt verder gemeld: Gedurepde eenigen tijd woonde bij den heer G. J. S„ op. den Heemraadsingel, de moeder van diens echtgenoote in. Deze dame verkeerde den laatsten tijd in bijzonder overspannen toestand. Meerdere malen kwam een woordenwisseling voer tusschen moe der en dochter. Ook Woensdag was dit weer het geval. De heer en mevrouw S. hadden eenigen tijd bij de oude dame op de kamer doorgebracht. De heer S. was daarna naar beneden gegaan, om nog enkele zaken af te wikkelen. Terwijl hij daarmede bezig was, werd hij plotseling opgeschrikt door twee schoten. Onmiddellijk snelde hij naar boven en vond daar in de kamer van zij» schoonmoeder zijn echtgenoote in zeer zenuwachtigen toe stand. Vermoedelijk hadden beide vrouwen we der twist gehad. De moeder had plotseling een revolver te voorschijn gehaald en daar mede op haar dochter geschoten. Deze werd slechts licht aan den linkerarm getroffen. Onmiddellijk daarop richtte de oude dame het wapen op zichzelf, schoot en stortte op het bed neer. De dood trad onmiddellijk ir.. Een dokter werd ontboden, doch kon slechts constateeren, dat de oude dame was over leden. Mevrouw S. werd door hem ver bonden. De politie stelde een onderzoek in, doch vond geen termen tot een arrestatie over te gaan, Te Wageningen had de jager Chr. J. S. sergeant te Ede, het ongeluk op de eenden- jacht, toen hij op een eend schoot, niet den vogel, doch twee jongens in het gelaat te treffen. De niet ernstige wonden werden door een geneesheer verbonden. Tegen den onhandigen schutter is proces-verbaal opge maakt, het geweer is in beslag genomen. De meest waardevolle vracht, welke ooit door een vliegtuig werd vervoerd,, bereikte Dinsdagmiddag het vliegveld te Croydon, toen daar uit Berlijn een Duitsch vliegtuig neerdaalde met aan boord 9.600.000 pnd. st. aan Duitsche obligaties, verpakt in 20 groote zakken. Deze obligaties zijn een deel van de garantie, door Duitschland aangeboden voor de leening, onder het Dawes-plan tot stand gekomen. Zij zullen in de Bank van 14 jaar lid waren en had als zoodanig tot taak gehad ook een der jeugdige leden in zijn verantwoordelijke taak bij te staan. De politierechter, Mr. Servatius, noemde het schandalig, dat bekl, zich aan een zoo groot misbruik van vertrouwen had schub dig gemaakt. Naar uit het rapport omtrent hem bleek, was hij een goede werkkracht, op wiens gedrag verder niets aan te merken viel. Alleen had hij blijkbaar een neiging tot het zitten in dure iur.chrooms en het rooken van een te groot aantal sigaretten. Om deze uitgaven te bestrijden, was hij er ten sl'otts toe gekomen, zich aan anderer geld te ver< grijpen. Mr. Servatius veroordeelde hem tot vier maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, conform den eisch. EEN MERKWAARDIG GEVAL. Te Maudland Bank, Preston, Engeland, leeft een gepensionneerd soldaat, die veel van dieren houdt en wiens dieren ook al toos heel aardig met elkander omgaan. Eenigen tijd geleden gebruikte hij een groo- ten kater om pas uit de broedmachine gekomen kuikens warm te houden, en wel met groot succes. De gesnorde pleegvader zorgde alleraardigst voor zijne bescherme lingen en dacht er nooit aan om zich te vergasten aan een kuikentje, hoewel de diertjes vaak over zijn lichaam en kop lie pen. Volgens de „Daily Mail" zijn honderden lieden, die van den kafer en de kuikens hadden gehoord, naar het vreemde gezel schap gaan zien en allen stonden verbaasd over het feit, dat een telg van het roof dierengeslacht zorg droeg voor hulpclooze kleine vcgels de bewuste man in Alphen aan den - Engeland worden ondergebracht. in OOtl nrnnrArn,i!til t L1 y-, i Op het vliegveld van Croydon waren spe ciale voorzorgsmaatregelen genomen .Woens dagochtend werden zij gequitteerd in tegen woordigheid van twee ambtenaren van de Duitsche schuldcommissie welke de reis van Beilijn naar Londen meemaakten. De Duit sche machine, welke dezen last heeft ver voerd, is een nieuwe, geheel van staal ge bouwde, driemotorige Junker-eendekker. Dit type heeft men in Engeland nimmer te voren gezien en het werd met groote belangstelling geïnspecteerd. Woensdag keerde het vliegtuig naar Ber lijn terug voor het halen van een nieuwe zending obligaties. Een 18-jarig kantoorbediende, wonende te Hilversum, had zich Woensdagmiddag voor den Amsterdamschen Politierechter, mr. Servatius, te verantwoorden, terzake, dat hij, tusschen 1 Februari en 25 April j.l, tel kens bedragen had verduisterd uit de kas van een knapen-vereeniging aldaar, tezamen te waarde van ongeveer 63. De jongen HOOFDDORP, 27 Aug. Tarwe iineuwe 12 Y<14, Rogge 1011, Gerst Cheva lier 12—13 Wintergerst 11.75—12.50, Haver 101412)4, Wifte Duivenboonen 1617, Paardeboonen 1212/4, Groe ne erwten 12—16, Vale erwten 12—20, Karwei 2728)4, Bruine mosterd 48 54, Geel mosterd 2836, Blauwmaanzfad 5054, Koolzaad f 2628, Kanariezaad 23—25 per 100 K.G. TER AAR, 26 Aug, Veilingbericht van de R.K. Tuindersvereeniging „St. Phocas". Na ai trek van veilingskosten. Snijboonen I 1.38, idem II 1.03, idem A. 2.07, Stek 0.14; Prir.s.b. z, dr. I f 1.55, idem II 1.03, Spekboonen 1,22, w. pronkb. 0.42, enk. st. pr. 1.17 per 10 K.G. Augurken: Fijn I 6.60, F. B. I 3.10, Bast. I 1.60, Grof I 1.10, G .Grof f 0.45, Sfippel f 0,30, Fijn Stippel 0.75, K. K. 0.50. TER AAR, 26 Aug. Veilingbericht van de R.K. Tuindersvereeniging „God zij met ons" Mooie Snijboonen 2102; 139 zakken idem I 1.05; 65« zakken idem II 0.85; 10 zakken idem III 0 30; 33 zakken idem stek 0,15; Prins, b. z, dr, 1.45; Prins, b. z. dr II 0.90; mooie Prins. b. z. dr. I 2.00; 23 zakken spekboonen 1.30; Per 10 K.G. 2 manden Fijn I 9.30; 23 manden Fijn II 7.10; 39 manden Fijn B. I 3.00; 109 manden Bast, I 1.60; 720 manden Grof I 1.10; 160 manden Stippel ƒ0.30; 2 manden Fijn Stippel f 0.35; 72 manden K. K. 0.45. Per 25 K.G. GUDA, 27 Aug. Boter red. aanvoer, han dle vlug, weiboter 105115; eieren groote aanvoer, handel vlug 88,50 p. 100 stuks. Veemarkt. Melkvee goede aanvoer, handel Iug 325—425; vette varkens groote aan voer, handel matig 4345 ct. per half Kg.; magere varkens red, aanvoer, handel matig 4043 ct. per half Kg.; magere biggen red. anvoer, handel sfu 1523 per stuk; vette schapen red. aanvoer, handel stug 3538; zcoglammeren red. aanvoer, handel stug 37 36; nuchtere kalveren weinitf aanvoer, han del vlug 12—22. UITHOORN, 27 Aug. Op de kaasmarkt werden aangevoerd 143 partijen. Prijs Goud- sche kaas R. M. 6469. 2de soort 57— 62. Zwaardere 70—75. Zonder Rijksmerk 5463. Handel vlug. MEDEMBLIK, 27 Aug 1925. Veiling var de R. K. Marktvereeniging „St. Jozef.' Aardappelen. Groote Muizen 2152.70 Kleine Muizen 2.903.60. Groote Witte 2.15—2.30, per H.L. PURMEREND. Veiling van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken van Donderdag 27 Augustus. Aard appelen per zak van 25 K.G. 1.311.50, Slaboonen per zaak van 15 K.G. 0.25— 2.50. Snijboonen per zak van 15 K.G. 1.40 4.35. Pruimen 4256 ct. per K.G. Kom kommers 1.90 de 100 K.G. Appels. Codlin Keswick 1215 ct, per K.G. Tulpappel, roo- de 38 ct. per K.G. Bloemkool 1619 per 100. Roode kool 3.204.20 de 100 stuks. Andijvie 3.203.40 per 100 struik: Rabar ber/ 4,80 per 100 bos. Bieten 15.50 per 1000 stuks. Uien 1.40 per 25 K.G. Prei 4.106,50 per 100 bos. Peren. Beurré de Mirode 36 ct. per K.G. Clapp's Favorite 36—82 ct. per K.G. Seigneur d'Esperen 38 52 ct. per K. G. Triomphe de Vienne 4P ct. per K.G. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" van 26 Augustus. Bramen 5060 ct. Fram bozen 0.90—1.10. Tomaten 20—30 ct Pruimen 6070 ct,, alles per K.G, Capucij- ners, Witte, 18—22 ct. Idem bruine, 1520 ct„ Raspers 20—26 ct., alles per pond, Aard appelen 4—6 ct, Tuinboonen 1020 ct. Snij boonen 1519 ct. Spercieboonen z. dr. 16 21 ct. Idem m, dr, 1117 ct. Idem tros 1724 ct„ Idem dikke 818 ct. Rheinische spekboonen 18-20 ct. Pronkboonen 7-8 ct. alles per K.G., Spinazie (p. m. 20 kilo) per kist 0,80—1.90. Sla (50 stuks) 0.65—2. Andijvie per kist 60—80 ct. Rhabarber 5—8 ct. Peen 1526 ct,, beiden per bo^. Kom kommers per 100 2—5. Postelein per kl. bekende het tep laste gelegde feit. Hij was kist 15—35 ct. Selderie per bos 46 ct. een tijdlang liulp-leider geweest van deze Bloemkool per 100 1030. Meloenen per vereeniging, waarvan jongens beneden de stuk 3060 ct. K. SLICHT Schagchelstraat 44 TELEFOON 3761 Spreekuuriederen morgen behalve Zaterdag* van 9—11 en Dinsdag en Vrijdagavond van 6 9 uur. in 't huisje met de kleine ruitjes, is het beste wat op dit gebied geleverd wordt, tegen zeer minimum prijs hetgeen bewezen is door de vele dankbetuigingen over treffende gelijkenis en fraaie uitvoering. In olieverf Pastell- speciaalbruin en zwart uitgevoerd. aid. voor het vernieuwen van oude platen, schilderstukken enz. enz. Groote sorteering moderne inlijstingen en formaten. U tennist minstens dertig procent beter wanneer U het mo derne Amerikaansche Corselet „De Bevoise" draagt. Het laat U zoo vrij in Uwe actie, het is luchtig, licht en elegant. Het moet zeer juist bij Uwe persoonlijkheid passen, daarom is deskundige hulp U onontbeerlijk. U vindt die waar het Corselet „De Bevoise" wordt ver kocht in «n ''r\ PLAATSKAARTEN VERKRIJGBAAR TOT Eïl MET 3 SEPTEMBER mmamiMmt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6