E. D. OJl—H. F. C. I 2—2. VOETBAL. E.D.O. II—Vios II 2—3. E.D.O. Veter.Vios Veter. 18 O. D. E.De Kennemers 33. PAARDENSPORT. Draverijen te Alkmaar. GYMNASTIEK. Kon. Ned. Gymnastiekverbond. LAWNTENNIS. - - HONKBAL. CRICKET. WIELRENNEN. Jubileumwedstrijd J. Tulleken. ATHLETIEK. De „H. A. V, Haarlem" behaalt voor de 2e maal het Clubkampioenschap van Nederland Tweede Diocesane Athletiekda^, te Haarlem. MARKTNIEUWS. ^Vriendschappelijk. JSL !ne5jdoor een v"endelijk zonnetje -a „et tdo terrein een aardige aanblik, cnigeen zal zich afgevraagd hebben is dit -tzeltde terrein van het vorige seizoen De 3m®d3tie verbeterd, en het speelveld was i schitterende conditie. De werkers daar in zullen zich wel trotsch gevoeld hebben. - - tribune s waren goed bezet, evenals de lantribune s, zoodat de penningmeester -r den eersten wedstrijd wel tevreden zal "j want we hebben een goeden edstrijd gezien, welke het aankijken ten ode waard was. Al was H. F. C, niet vol- zi) gaven zich zooals altijd ten volle, -o was volledig en speelde zeer goed voet- v- d. Meulen zorgde er voor, dat de io-menschen niet te veel doelpunten aakten. Onder leiding van den heer Vrugt bonten de volgende elftallen binnen d~c ;nen. H. F. C.: v. d. Meulen, Göllner, De Koningh, Reuv, Gille, De Jonge, Eijsvolgeï, ngel, Miezérus, Bouvy, Sigmond, Lamp. O E. D. O.: C. v. d. Hurk, Perukel, Steffens, D. Tanis, A. Swart, C. v. d. Laan, J. v. d. Laan, Perukel, Boeré, Kuil, Meenhorst. H. F. C. wint den toss en E. D. O. brengt 'en bal aan het rollen. Al spoedig moet v. d. Meulen handelend treden als De Koningh terug speelt. Een hot van Tanis houdt hij eveneens. Dan ten oote aanval opgezet door J. v. Laan, elke besloten wordt met een schot van erucel, ook dit schot vindt geen genade i v. d. Meulen. Dan gaat H. F. C. het eens obeeren en ook Meenhorst moet zijn ta- :nten toonen bij Schoten van Sigmod en :igel. E. D. 0. speelt schitterend en telkens i'omt de aanval terug. Een corner op het F. C. doel wordt weggekopt door De Jonge. Als Perucel aan Steffens afgeeft eet De Koning net nog corner te werken, e voorzet van v.d. Hurk komt achter het ('oei terecht. Dan een gevaarlijk moment voor het E. D. O. doel. Bouvy en Meen horst komen tegelijk bij den bal, de bal komt over Meenhorst voor het doel, waar Boeré Is redder optreedt. De Koningh schijnt ge blesseerd te zijn en gaat rechts-buiten spe- ',cn. Engel neemt de links-half plaats in, ter- ijl Esijvogel op de backplaats gaat. Als Steffens de bal vanPerucel krijgt gaat hij er vliegensvlug van door en met een hard chot geeft hij v.d. Meulen geen schijn van bans. Nauwelijks heeft H. F> C.afgetrapt of Meenhorst verwerkt een gevaarlijk onver wachts schot van De Jonge. Direct daarop '•oudt hij met moeite er een schot uit van ■iezérus. Uit een voorzet van Swart schiet Steffens in eens net naast. Als Perukel zich t ;ooi vrij werkt, geeft hij af aan Tanis, het rchot tipt v. d. Meulen net corner. Deze benomen door Swart, komt achter het doel erecht. Bouvy een speler, welke de indruk beeft van nogal te talmen bij het afgeven, v eet toch door vlug inloopen zich nogal eens een kans te verschaffen. En vlak voor rust heeft hij den bal te pakken. Boeré grijpt niet snel genoeg in en de stand is gelijk. Spoedig is het dan rust. Als H. F. C. weer verschijnt zien we dat voor De Koningh, welke even voor rust het void had verlaten, Seignette inviel. H. F. C. trapt af en trekt ten aanval, Sig mond lost een schot, maar Meenhorst staat op zijn plaats. Direct daarop houdt v, d. Meulen op schitterende wijze een hard schot van Steffens. Het schijnt dat Edo thans een weinig gaat verslappen, waarvan H. F. C. gebruik maakt om heftig aan te vallen. Meenhorst houdt goede schoten van Sigmond en Bouvy, een corner op het Edo-doel kogelt J. v. d. Laan \,eg. Als Kuil te zacht terugspeelt is Bouvy er als de kippen bij en H. F. C. heeft de leiding. Dit schudt Edo wakker en geducht vallen zij thans aan. Swart toont zich een goochelaar met den bal en laat goede staal tjes voetbal zien. Een voorzet van Swart raakt Steffens maar half, waardoor het le der achter gaat. Uit een corner op het H. F. C. doel welke door v. d. Hurk niet fraai genomen wordt, wordt door Perukel prach tig in een doelpunt omgezet. Even daarna een schitterende kopbal van denzelfden speler, even schitterend wordt deze door v. d. Meulen gehouden. Als Miezérus het doel te hoog zocht en Perukel nog eens r.aast kopt, is het tijd en hebbem beiden een goeden wedstrijd gespeeld, waarbij H. r, C. éts meer kreeg dan zij verdiende. Zandvoort—Watergraafsmeer 2—2. 'Vriendschappelijk). Een verslag van deze wedstrijd te geven op de gewone wijse zal den lezer minder interesseeren. Van meer oelang was voor den getrouwen supporter de samenstelling van het „Zandvoort elftal. Te meer, doordat een der op Zandvoort ver schijnende Haarlemsche bladen de vorige week al de samenstelling van het eerste elf tal publiceerde. Was dit louter fantasie, of wie is die onbekende welke dat papieren eL- tal samenstelde, want voor zoover wij dit konden nagaan, gebeurde dit niet van uit Zandvoort. Het elftal wat thans verscheen bestond uit de Jong, Water, J. Keur, W. Koper, Beek huis, W. Molenaar, Drommel, Schut, D. Molenaar, C. Keur en G. Paap. Dus enkel de voorheede is niet zooals wij gewend zijn. Hieraan ontbreken Keesman, welke tijde lijk niet mag uitkomen, Dona, welke van woonplaats veranderd is en ten slotte Hout kamp, welke niet meer zal voetballen, hij heeft genoeg van het voetbalspel en laat dit nu aan anderen over. Het is wel een heel gemis voor het Zand- voort-bestuur, spelers zooals Houtkamp en Keesman te moeten missen en zij zullen nog heel veel moeten doen, om goede leden uit de lagere elftallen in de open gevallen plaatsen te krijgen. De voorhoede van heden was „niks alle verband' ontbrak. Is er wel geoefend, in de af- geloopen week en onder welke leiding* A.s. Zondag komt „Alcmaria", dus oefenen en nog eens oefenen is de boodschap. En wijzi gen, want met deze voorhoede bereikt men niets, de aantrekkelijkheid van het spel zal gaandeweg verdwijnen en vergeet niet hoe velen, gij, wanneer er in het a-s. seizoen een goede wedstrijd in het vooruitzicht is, een aangenamen middag bezorgt, ja, men geniet er de geheele week al van. Het deed ons ge noegen, spelers zooals W. Molenaar, W. Ko per en de Jong weer aan het werk te zien. In dezen wedstrijd werden de nieuwe spel regels toegepast (weet elk lid deze goed De leiding was zeer goed, en werd stevig ge voetbald en het was in ieder geval een goede oefenpartij voor het Zandvoort's elftal. Bedoeld Haarlemsch blad was niet de N. H. Crt. Wij hebben ons, juist al om de on zinnige geruchten, van elke publicatie der Haarfemsche elftallen onthouden. Red. N. H. Crt. Hoewel het E. P- O. niet is gelukt de nieuwe 2e klasser te slaan, geeft haar spel Joch meer vertrouwen voor de competitie dan met de vorige wedstrijden, Onder lei ding van den heer Boeré stellen de vol gende elftallen jich op. Vios. v. Baarle. Catame. Waasdorp. Hete. v. Solt. De Zwart. Strang. ter Klei. Perrenet. v. Soldt. v. d. Berg. v. d. Water. Koreman. Oomen Jr. Oomen Sr. Dona. Dernisson. Mollema. Tense. Zoet. Gerritse. E. D. O. Beets. Er ontwikkelt zich direct een vlug spel met Vios een tikje in de meerderheid. Al spoedig weet ter Klei met een goed schot aan Vios dé leiding te geven; nog voor rust brengt dezelfde speler den stand op 20. Na de hervatting weet J, Oomen van een misverstand in de achterhoede gebruik te maken, en daarmee de achterstand te ver kleinen. Spoedig daarop brengt dezelfde speler den stand op 2—2. Nu ontwikkelt zich een aardige strijd om de leiding. Door keurig opbrengen van den linkervleugel van Vios weet de middenvoor Perrenet te doel punten, Hiermee komt het einde en wint Vios verdiend. Het blijkt, dat dergelijke wedstrijden nog al in den smaak vallen bij de spelers en bij het publiek, welke zich nog al kunnen amu seeren bij de soms dwaze capriolen van sommige gezette spelers. Vooral* Frans Pig- ge deed ons denken aan een "flink ontwik kelde elastieke pop, zooals hij over het veld heen huppelde en bewondering wekte voor de wijze, waarop hij vlak voor doel den bal er nog zoo hoog overheen kon trappen. Van de capaciteiten van den E.D O.-keeper werd door Vios een dankbaar gemaakt om de score op te voeren. Voor rust maakte Vios niet minder dan 4 doelpunten, ondanks het dikwijls sterker zijrt van E. D. O. Na rust verkleinde R, v, Leuven met een goed schot den achterstand. Toen 'n moment van span ning. Frans Pigge moest een penalty nemen met een kalm berekend schot plaatste hij den bal tusschen de keeper zijn handen. Nadat Vios nog 2 doelpunten bij de 4 had gemaakt, kwam het einde aan dit genoeg lijke partijtje. OM DEN ZILVEREN GOOI- EN EEMLAN- DER BAL. VoorwaartsBloemendaal 10. Tegen deze Utrechtsche 2e klasser leed Bloemendaal in bovengenoemde wedstrij denreeks een verdiende nederlaag. Van krachtverschil in het veld was weinig spra ke, hoewel de Voorwaarts-voorspelers er beduidend meer van terecht brachten, daar toe in staat gesteld door het opvallend slap pe spel der Bloemendaal-halfs. Gedurende het uur speeltijd bleven de beide verdedigingen meester van het ter rein, hoewel beide doelen soms ternauwer nood aan een doorboring ontsnapten. In de 2e 7X-minuut verlenging slaagde de Voorwaarts-rechtsbinnen er in zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te ge ven. 10. Wel pakte Bloemendaal nog even fana tiek aan, doch het was te laat. De scheids rechter bleek den nieuwen buitenspel-regel absoluut niet te verstaan. De Kennemers hebben 4 invallers. Nau welijks na den aanvang scoort O. D. E. door haren middenvoor. De Amsterdammers zijn gedurig in de meerderheid en de gehavende verdediging van de gasten heeft zwaar werk. Na tien minuten komt het tweede doelpunt; Blansjaar trapt n.l. een bal tegen een der spelers op, met gevolg dat het leder in doel springt, 20. Kort hierna verkleint Groenenveld den achterstand, terwijl de balans gelijk wordt, als een der backs in eigen doel trapt, 22. Veel sterker zijn thans de bezoekers en Honig bezorgt ze de leiding, 23. Hierna rust. Na de hervatting brengt de middenvoor de partijen op fraaie wijze op gelijken voet, 33. v. Son valt thans bij de Beverwijkers uit en den resteerenden tijd wordt met 10 man gespeeld. Beide doelen doorstaan nog eenige ge vaarlijke momenten, doch gescoord wordt er niet meer. Een toegekende strafschop wen- schen de gasthecren niet te 'benutten. Einde 33. Gisteren was de belangstelling tijdens de draverijen in het Sportpark bevredigend.. De uitslagen zijn: 1. Augustus-prijs, prijzen-draverij 4e klas se. Ingeschreven 14, uitgekomen 11. I. Lighting Swift, van G. Vos (J. Vos), 2020 H., in 3 min. 26 2/5 sec.; 2. Max Medium van Jac van Ruyk (J. Vergay), 2110 M., in 3 min. 26 2/5 se.; 3. 0.,'Neill B., van C. F. Oskborst (eig.) 2015 M., in 3 min. 30 1/5 sec. Van de 8 overigen werden 3 ingehouden. II. Koninginne-prijs, prijzen-draverij 2e en 3e klasse. Ingeschreven 7, uitgekomen 6, 1. Noblesse, van K. G. v. d. Veen (M. Si- derius), 2210 M., in 3 min. 27 3/5 sec.; 2. Otelha, van J. Plevier (J. Witteveen), 2215 M., in 3 min. 40 sec.; 3. Marie P., van D. A. v. Stralen (A. Witteveen), 2215 M., in 3 min. 40 1/5 sec.; 4. Nap, van A. J. D. Ane- ma (B. P. ten Hagen), 2220 M., in 3 min. 43 4/5 sec. III. Kermis-prijs, heat-draverij handicap le klasse, te loopen in series. De winners der heats en de twee snelste tweeden loo pen gezamenlijk in de beslissende heat. In geschreven 13, uitgekomen 7. le heat: 1. Madrigal, 1670 M., in 2 min. 34 sec.; 2. Wahnfried, 1630 M,, in 2.35 sec. Gedisqualificeerd wegens onregelmatig dra ven; de 2e aankomende Catherine Spier, 1615 M., in 2 min. 34 4/5 sec. 2e heat: 1. Odd Marks, 1600 M.p in 2 min. 28 1/5 sec.; gedisqualificeerd wegens onre gelmatig draven; 2. Henriot, 1685 M., in 2 min. 29 sec.; 3. Ida S, 1640 M,, in 2 min. 29 1/5 sec. 3e heat: 1 Maria V, 1615 M., in 2 min. 26 3/5 sec.; 2. Dumas 1640 M., in 2 min. 26 4/5 sec. Beslissende heat: 1. Madrigal, van C. F. Ockhorst, eig., in 2 min. 27 1/5 sec.; 2. Hen riot, van K. G. v. d. Veen, J. Siderius, in 2 min. 28 1/5 sec,;3. Marie V. van Stal Toe komst, P. C." Appel, in 2 min. 29 2/5 sec IV. Korte baan-prijs, handicap, te rijden in series. Ingeschreven 26. Uitgekomen 17. le serie: 1. Catriena R. 760 M.; niet gepl. Maria V.. Lady Chimes, Leo, ingehouden Niagara. 2e serie: 1. Lord D. 725; niet ge plaatst Noblesse, Nap. Leitstern, ingehouden Meteor. 3e serie: 1. Senator Axbond, 775 M.; niet geplaatst: Max Medium, Catherina Spier en Denena. 4e serie; 1. Rautenkranz, 760 M.; niet gepl.: Küstler en Maggy Henry. Henriot als le aankomende gedisqualificeerd. Beslissing: 1. Cathriena R., van J. M. Schoon, J. v. Leeuwen; 2. Rautenkranz, van J. v. d. Zei, K. Bakker; 3. Lord D. van C. Spaan, D. Klomp; 4, Senator Axbond, van C. Pereboom, P. Kout. De. wedstrijden voor de athletiek-kam- pioenschappen van het K. N. G, V., welke zouden ge—-vuden worJen te Rijswijk op (iondag 20 September a.s. zijn uitgesteld tct Zondag 27 September. Waar zij gehouden- zullen worden is nog niet bekend. HOLLAND—ENGELAND 5—1. Als vaststaande interland wedstrijd, sinds 1921 ingevoerd op het internationale pro gramma is de Holland-Engeland wedstrijd Zaterdag te Noordwijk begonnen. Zondag voortgezet, waarna Maandag het slot volgt, naar wij hepen een Hoilandsche overwinning. Twee jaar geleden, toen de Engelschen bij ons te gast waren (de wedstrijd wordt het eene jaar in ons land, het andere jaar in Engeland gespeeld) eindigde de wedstrij'd in een 11.6 nederlaag voor de gasten. Ver leden jaar werd deze landenwedstrijd we gens een te overladen programma van de Engelsche internationale ploeg niet gespeeld. Gezien de resultaten van Zaterdag en Zondag hebben de Hollanders ongetwijfeld de beste kansen. Na een 51 voorsprong van den eersten dag, werden de zes partijen van Zondag gedeeld, zoodat momenteel de stand 84 is. Daar het totaal aantal te ver spelen partijen 17 bedraagt, behoeven de Hol landers dus slechts één partij te winnen om den geheelen wedstrijd gewonnen te hebben. Merkwaardig was de anologie van den eersten dag met dien van den Holland Engeland van twee jaar geleden. Wederom een vijftal overwinningen en een nederlaag in damesenkelspel op den eersten dag. De vier heerenenkelspelen werden allen fge- wonnen.Daar Timmer wegens treurige fami lie-omstandigheden niet uitkomen kon, schoof van Lennep op van no. 3 tot no. 2, zocdat hij met Diemer Kool elk speelde tegen no. 1 en 2 der Engelschen Turnbull en Gilbert. No. 3 en 4 waren van der Feen en Bryan, die elk speelden tegen Crole Rees en Godfree, de Engelsche captain. Den eersten dag sloeg van LenHep in schitterenden vorm spelend in drie sets Gilbert. De kort gesneden slag van den laat- sten bleek zonder resultaten te blijven. Op de_ zooveel sneller dan gras opkomende gra- velbaan kon Gilbert de doorspringende top- spindrives van van Lennep maar niet juist timen." Van Lennep zelve vond de gesne den slagen van zijn tegenstander een kolfje naar zijn hand en ranselde er bij tijden lustig op los. Gilbert zal op harde banen in van Lennep altijd zijn meerdere vinden, wij denken aan de nederlagen, welke hij nu al tegen van Lennep leed te Parijs, in Torguay, in Noord- wijk (1923). Op grasbanen zou het resultaat op zijn minst dubieus zijn, ook al kreeg van Lennep behoorlijk den tijd om zich in te spelen. Turnbull, de plotseling weer opgekomen ster, die Borotra serieus bedreigde (hij ver loor slechts met 57, 108, 57, 5—7 die door een snel nemen van den bal on danks zijn geringe snelheid van loopen door zijn gewicht een formidabel tempo erin weet te houden, vond Diemer Kool in uit stekenden vorm. Waar Turhbull's spel hoofdzakelijk be rust op drives, bleek' bij Kool wederom het nut van allround spel. Kool speelde alle slagen, drives, kapslagen, dropshots, hij kwam veel aan het net, waar hij in zijn ele ment is. Typisch genoeg was Turnbull's backhand op scherp geplaatste ballen, in het algemeen wanneer hij in moeilijkheden geraakte, veel sterker dan op eenvoudige slagen. Het was juist op deze backhand, tot zijn nadeel, den aanval opende. Zonder het verlies van een set echter, want hoewel hij in de derde 53 achterstand wist hij schitterend op te halen. Een zuiver beheerschte korte bal gaf hem 54, een brillante half volley langs Turnbull 55 en dangeheel onverwachts een backhand passing, welke 65gaf. Hoewel het nog 66 werd, wist Kool door overrompelend spel de set en mateh te beëindigen in de volgende twee games. Van der Feen streed een taaiheidskamp tegen Crole Rees, een strijd met wisselende momenten, waarin de Engelschman, die in eigenland als opkomend speler beschouwd wordt, niet in vorm bleek te zijn, hetgeen hij uitte door allerlei wanhoopsgebaren. Het spel van van der Feen, alleen op vast heid en scherp plaatsen berustend, bracht hem langzaam maar zeker van streek. De weinige brillante slagen, waarmee hij direkt scoorde wogen bij lange na niet op tegen de vele missers. Bryan had het tegen Godfree al te gemak kelijk. De Engelsche captain speelt niet gaarne single, het is zijn spel niet, zijn korte slagen, uitnemend geschikt voor double, belanden veelal tusschen de zijlijnen. Zooveel mist hij, dat een ongevaarlijk spelende Bryan hem nog gemakkelijk sloeg. In dames enkelspel sloeg mej. Bouman met fiksche drives Miss Beckingham. De Engelsche beschikte over een harde service, keurig geslagen drive, welke de noodige vastheid miste om mej. Bouman doorloo pend in gevaar te brengen. Er waren ver schillende games, dat onze kampioene ge heel in de verdediging gedrongen werd. Maar de reactie bleef nimmer uit en, mej. Bouman's verdediging was uitnemend. Mevr. Stroinck kon het bij lange na niet belwerken tegen de snelle drives en services van Mrs. Mc. Ilguham. De nieuwe slag, welke mevr. Stroinck op overdekte baan aanleerde, mist ten eenen male de regelmaat om een sterk speelster ook maar een oogen- blik te bedreigen. HOLLAND—ENGELAND 8—4. De tweede dag heef» een verdeeling der partijen gebracht. Behalve de vier resteerende heerenenkelspelen, werden twee gemengde dubbelspelen gespeeld. Van Lennep vond hier qua techniek niet zijn meerdere, neen zelfs niet zijn gelijke. Ontegenzeggelijk zijn de drives van den Hol lander sneller, harder geslagen, maar het zijn juist de iets eerder genomen drives van Turnbull, die het tempo zoo aanmerkelijk versnellen, de reden van van Lennep's eerder „outplayed" te zijn. Na de gave partij van van Lennep tegen Gilbert was deze nederlaag een teleurstelling niet het minst voor onzen nationalen kam pioen zelf. Diemer Kool had ook nu zijn goeden vorm. Zelden hebben wij hem zoo schitte rend zien volleeren. Het aantal ballen, waarmee Kool direkt scoorde, was zoo enorm veel grooter dan dat van Gilbert, zoodat men vrijwel kon spreken van een verpletterende meerderheid. Het waren cross- volleys, stopvolleys, prachtvolleys vele malen in denzelfden hoek, totdat Gilbert op het ver keerde been stond, omdat hij, in den hoek gedreven, de al te groote opening wilde dek ken. In de drie sets werd Kool hoogstens driemaal glad gepasseerd. In werkelijkheid was hij overal. Gilbert's backhand was zwak, de eigenaardige lichaamsdraaing, welke hij bij het slaan van deze „screw backhand" maakt, gaf geen resultaat. Crole Rees won in drie sets al te gemak kelijk van een totaal van slag zijnden Bryan. Zonder eenige wil om te winnen, wist Bryan nimmer een behoorlijk peil te bereiken. Te gen dit lauwe spel wist de Engelschman zoo waar zijn vorm te vinden, hetgeen bleek uit de 60 van de derde set, waarin hij Bryan absoluut geen schijn van kans gaf cn drie love games forceerde. Van der Feen won de tweede taaiheids kamp nu van Godfree, wederom in vier sets. De gemengd dubbelspelen werden gedeeld. Mej. Bouman en Diemer Kool, de nieuwe combinatie door Timmer's absentie, sloegen Miss Mc! Ilghuam en Godfree in twee sets. Het sterk doortastende spel van beide Hol landers bewerkstelligde grootendeels de overwinning, ook al redde Godfree's som tijds buitengewoon volleeren menige lastige situatie. Mevr. Stroinck was in de mixed met Bryan het zwakke punt, kon bij lange na niet de vergelijking doorstaan met Miss Beckingham. De eerste set hadden de Engelschen noodig om zich in te spelen. Daarna profiteerden, zij van de vele fouten, hetgeen mogelijk was door eigen sterk samenspel, terwijl de com binatie aan Hoilandsche zijde nogal eens faalde. Miss Beckingham muntte wederom uit door uitstekende services en drives. De uitslagen van beide dagen waren Van Leppe si. Gilbert 75, 63, 63, van Lennep verliest van Turnbull 36, 26, 16, 64, 64, Diemer Kool si. Gilbert 63, 63, 62, Diemer Kool sl. Turn- bulle 86, 63, 86, van der Feen sl Crole Rees 810, 86, 63, 86, 86, van der Feen sl. Godfree 63, 57, 64» 60, Bryan sl. Godfree 75, 61, 62, Bryan verliest van Crole Rees 16, 46, 06, Mej. Bouman sl. Miss Beckingham 75, 64, Mevr. Stroinck verliest van Mrs. Mc. Ilghuam 06, 26, Mevr. Stroinck Bryan verliezen van Miss Beckingham en Crole,Rees 63, 36, 26, Mej. Bouman Diemer Kool sl. Mrs. Mc. IlghuamGod free 63, 63. DE COMPETITIE. QuickBlauw Wit 108. BI, Wit, dat de competitie zoo flink in zette, door haar eerste vier wedstrijden ach tereenvolgens te winnen, is Zaterdag uitge speeld, door den laatsten wedstrijd van 'haar serie van vier te verliezen. En daarmee de kans op het kampioenschap, dat nu ver speeld moet worden tusschen Haarlem en Quick, Wint Haarlem z'n laatsten competitie wedstrijd,, dan hebben Quick en Haarlem beide vijf van de acht wedstrijden gewonnen, zoodat de titel pas na een beslissingswed strijd verkregen kan worden. Dat die beslissingswedstrijd zal plaats hebben, achten wij zeer goed mogelijk: ten eerste, omdat o.i. een volledig Haarlem-team momenteel het sterke negental in de eerste klasse vertegenwoordigt en ten tweede, om dat Quick ondanks haar overwinningen in de laatste wedstrijden maar een zeer mid delmatig spel vertoond heeft. Zoo ook Zaterdag tegen BI. Wit, toen ^e Zebra's een 10-1 voorsprong van Quick tot 10-8 wisten te verkleinen, zonder dat Quick gedurende de laatste vier innings ook maar een enkele run kon noteeren. Had Dilling een normaal negental op het veld kunnen brengen wat hem door de oneenigheden in den boezem van BI. Wit onmogelijk was hij zou tegen een dergelijk Quick zeker de over winning behaald hebben. Uitslag in innings: Blauw-Wit: 0-0-0-LO-4-0-2-1, is 8. Quick: 3-1-1-2-3-0-0-0-0, is 10. TWEEDE KLASSE. Concordia 2 wist haar plaats op het rang lijstje een trapje te verbeteren door stevig van Ajax 2 te winnen, cn wel met 20-6. DE COMPETITIESTAND, lste Klasse. Quick 7 5 2 10 1.43 Haarlem 7 4 3 8 1.14 Ajax 8 4 4 8 1.— Blauw-Wit 8 4 4 8 1.— Concordia 8 2 6 4 0.50 !de Klasse. A. G. H. C. gesp. gew. verl. pnt. gem. 9 9 0 18 2.— Z. R. C. 11 8 3 16 1.45 D. D. V. 8 5 3 10 1.25 Concordia 2 12 4 8 8 0.67 Quick 2 7 2 5 4 0.57 Blauw-Wit 2 9 2 7 4 0.44 Ajax 2 8 2 6 2*1 0.25 2 winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen Z. R. C. Beslissingswedstrijd Kampioenschap 3e klasse A.N.C.B., gewone competitie. v.v.v; 3—R.C.H. I. Over dezen wedstrijd kunnen we gevoeglijk heel kort zijn. Waren onze verwachtingen cmtrent R.C.H. hoog gespannen, na dezen wedstrijd is er niet veel van overgebleven. Bij R.C.H. missen wc van Dam, waarvoor J. Nieman uit het derde elftal medespeelde. V.V.V. 3 was geheel compleet. R.C.H.-aan- voerder wint den toss en verkiest eerst bat ten. De heele innings van R.C.H. duurde pre cies een uur en wat hierbij 't ergste was, zij wisten niet meer dan 37 runs bij elkaar te scoren. Alleen Segenius kwam met 11 in de dubbele cijfers. V.V.V. 3 was er beter in en scoorde het behoorlijke totaal van 153 runs. R.C.H. werd nogmaals ingestuurd en wederom konden zij den weg naar een be hoorlijk totaal niet vinden. Nu kwamen zij niet verder dan 42. Er dient echter bij op gemerkt, dat R.C.H. nu slechts met 10 man speelde. Kroon was nu de eenigste welke met 11 runs in de dubbele cijfers kwam. R.C.H. verliest dezen wedstrijd dus met in nings en 74 runs. C, V. H. I—R. EN W. II. Gewonnen door R, en W, met 18 rans op de eerste innings. C. V. H. verliest den toss en moet batten. Het openingspaar, Root en van Riet, brengt er niet veel van terecht en is dan ook voor 7 runs verdwenen. Daarna gaan Houtkamp, Keyser, De Vos en Hoefman direct uit, zoo dat met 6-23 een laag totaal verwacht wordt. Bergman en Koch hebben er echter beter het oog in en laten goed batten zien. Op 40 gaat Eerman evenwel l.b.w. op het bowlen van Van Lennep voor 11, waarna Olden burg inkomt. Ook deze laat goed batten zien, maar is niet ongelukkig als hij door Hoo- mans in het verre veld gemist wordt. Een tiental runs latèr herstelt Freni deze fout echter door hem goed in te rekenen voor een harde 21. Dan slaat Kwantes nog een zes en met Drees als laatste man in gaat Koch l.b.w. voor 21. Het totaal is 85. Bowlingcijfers R. en W.: C. v. Lennep 5- 29; P. Hoomans 1-21; O. Cleveringa 3-27. Bij R. en W. gaat het aanvankelijk beter. Wel verdwijnt Kruseman gauw, maar Hoo mans en v. d. Bogaardt voeden het totaal op tot 67, zoodat het zich laat aanzien, dat R. en W. gemakkelijk winnen zal. Dan veroor zaken Keyser en Berman echter een collap- se, zoodat de stand verandert van 3-67 in 9-83. De laatste man wordt evenwel gemist, met welken slag het totaal gepasseerd wordt. Het totaal wordt 103, waarvan J. W. v. d. Bogaardt 28, P. Hoomans 21, C. L. Mar- chant 14 not out. Bowlingcijfers R. en W.: A. Roodt 1-31, O. Keyser 4-19, D. de Vos 0-16, A, Berman 2-23. Een schitterend programma. Nu de wereldkampioenschappen voorbij zijn zal a.s. Donderdagavond deze belang rijke jubileumwedstrijd in het Stadion plaats hebben als slot, van een schitterend seizoen. De heer Douwer heeft hiervoor een keurig programma samengesteld waarvoor een woord van lof zeker op zijn plaats is. Allereerst rijden achter groote motoren Snoek, Leddy, Schlebaum en Storm. Ver der rijden achter tandems v. Nek, Willems en Ikkelaar. Dan staan nog tandemwedstrij den op het programma en tot slot rijdt de jubilaris een sprintmatch met de Casto en Didier. Alles bijeen zeker een keurig verzorgd programma hetwelk een bezoek aan het Sta dion overwaard is. Vermelden wij nog dat de wedstrijden te 8.00 uur aanvangen en dat tot slot een tuinfeest plaats heeft in Schinkelhaven. Ondanks het feit, dat het Programma voor het 2e gedeelte van den Prins-Hen drikbekerwedstrijd belangrijk ongunstiger voor Haarlem dan het eerste gedeelte, Haarlem gehandicapt was door het gemis van Jac. Boot en G. Borkent, ferwijl G. Eysker, P. v. d. Klinkenberg, A. Hartman en S, van Musscher ver beneden hun ge wone kunnen bleven, is het onze stadge- nooten gelukt het clubkampioenschap van Nederland voor de 2e maal te behalen. Wij wenschen Bestuur en Leden van har te geluk met dit welverdiende succes. Hef feit, dat deze jonge krachtige vereeniging sinds twee jaar aan de spits gaat, maakt het jaar 1925, het Jubileumjaar tot een Jubeljaar! Wij twijfelen dan ook niet, of stroks, als op feestelijke wijze het 5-jarig bestaan herdacht wordt, talrijke zusterver- eenigingen komen gefuigen, dat Haarlem niet alleen sterk en krachtig, doch ook steeds sportief is en dus.... een geziene tegenstander, de sport beoefenend om de sport. Op het gezellige Vitesse-terrein, dat wel waf klein is, vond onder leiding van den Heer J. W. Meyer het 2e gedeelte van den Prins-Hendrikbeker plaats. Voorzagen wij wat de terreininrichting betreft tech nische moeilijkheden, deze deden zich ech-- ter niet voor. Wel werden er naar onze meening technische onjuistheden begaan, n.l. bij de serieindeeling voor de 400 M. horden, waar 3 leden der A, V. 1923 in één serie, waarvan dus één zonder sfrijd in de finale voor de le4e plaats, ge plaatst werden, terwijl een betere oplos sing ware aan te wijzen geweest. De 2e onjuistheid geschiedde bij de 4X400 M, estafette, waar 9 ploegen in één op som mige plaatsen 5 M. breede baan tegelijk liepen, waf bij de overgave op een gewel dige janboel uitliep en verschillende loo- pers onaangename botsingen veroorzaak te. Ook het juryen bij het polsstokhoog springen en den hink-stapsprong, liet te wenschen over. Dat het programma, on danks de grpote nerveusiteif en prikkel baarheid der deelnemers op tijd kon wor den afgewerkt, pleit voor de voortvarend heid van den voorzitter-kamprechter, wiens taak geen sinecure was. Wat de deelnemers betreft, moef ons toch nog één opmerking van het hart. Het- schijnt de gewoonte te worden voor eeni ge nummers in te schrijven, om dan op het veld aan de hand van de opgekomen tegenstanders daaruit zijn keuze te doen. De verschillende serie's zijn daardoor bui tengewoon slecht bezet, zoodat spanning aanvankelijk ontbreekt,... en het publiek zich verveelt. De stemming wordt daar door buifengewoon down. Zoo ging het ook dezen middag hef vrij talrijke publiek, dat eerst recht meeleefde in den strijd Zeegers- Klaasse. Beide loopers waren in goede conditie. Wat Arie ook deed, hij kon Zeegers niet kwijt raken. Beiden beantwoordden el- kaars aanvallen en toen bij het ingaan van de laatste ronde zij nog bijeen waren, was het pleif beslist ên won de sterkste man, Zeegers, onbedreigd in den eindspurt. Het was een fraaie strijd. Bij de 200 M. onderscheidde de coming- man W. Schaab van het jonge Nijmeeg- s.che Union zich. Hij plaatste zich 2de ach ter v. d. Berge en vóór Frits Lamp. Een goede prestatie van dezen 19-jarige! Jo Verhagen plaatste zich no. 6. Met Eijsker vlotte het niet. De 800 M. ging hard. Wim Bolten maakte weer een goeden tijd, liep tactisch, schijnt zijn inzinking weer te boven fe zijn. Ook Rotteveel en Kwakkernaat leverden een goede^ prestatie. De 400 M. horden schonk sportief geen voldoening. Ook de prijswinnaars waren op dit nummer meest hierop niet getrain- den, uitgezonderd Dabrock, die echter in zijn serie door den Blauw-wiften Stolten- kamp geklopt werd, C. Weber werd ten slotte onbedreigd overwinnaar. De 1500 M. wandelen bracht in tegen stelling met vorige jaren zes wandelaars aan den start. In soepelen, vlotten stijl won de Trekvogelman Wasmus. Ook de Hink-sfap-sprong bracht een co- ming-mar. naar voren, n.l. A. Drijber van A V. W., die bij v. Musschers' falen 1 werd met 13.10 M. v. Welsenes werd goe de 2e. Het polsstokhoogspringen was een echt Prins Hendriknummer tje. v. -Duyn was z'n zenuwen het best de baas tot voorbeeld aan zijn jongens en plaatste zich no. 1 met 3.20 M. voor v. Klinkenberg en Hartman, die nief fit waren. Verwers zorgde voor de verrassing en plaatste zich goed no. 3 met 3.10 M. Met wat oefening zien wij dezen sprinter-turner volgend jaar- hooger gaai!. Bij het discuswerpen bleef de record houder H. Bakker, Blauw-wii, die zich weer regelmatig traint en voor het eersf weer uit kwam, zijn tegenstanders de baas. Ook de Oostelijke Hermsen, een kracht- mensch, kon hem bij zijn record-poging niet passeeren, Eijsker was 2; Selman viel te gen; was 4 met 31.64 M, Bij het kogelstooten hersfelde hij zich weer en passeerde de 12 M. Nu kwam Eijsker op de 4e plaats. De totale uitslagen luidden: 200 M. 1. M. v. d. Berge, 23.5 sec.; 2. W. Schaab, Union, 23.5 sec.; 3. F. Lamp, Haarlem; 4, J. v. Maanen, A, V. W.; 5. Hoekman, A. V, 1923; 6, J, Verhagen, Haarlem. 800 M. 1. W. Bolten, A. V. 1923, 2 min. 3.6 sec.; 2, H, Rotteveel, Trekvogels, 2 min. 5.9 sec.; 3. A, Kwakkernaat, Quick, 2 min. 6 sec.; 4. Moonen, A. V. 1923; 5. J, W, Mulder, Trekvogels; 6. J. Stolten- kamp, Blauw-Wit. 5000 M. 1. J. Zeegers, A, V. A. C., 16 min. 37.8 sec.; 2. A Klaasse, Haarlem, 16 min. 44 sec.; 3. P. Gerbrands, A. V. A. C.; 4. P. de Boer, Trekvogels; 5. A, Stuuf, Arnhem; 6. C. v. d. Berg, U. D. I. Ofschoon Hillebrand goed liep, gelukte het hem niet zich te plaatsen. 400 M. horden: 1. C. Weber, A. V. 1923, 61.7 sec.; 2. Keller, A. V. 1923, 65.1 sec.; 3. J. Stoltenkamp, Blauw-Wit; 4. Ag- tereek, A. V. 1923; 5. Dabrock A. V. 1923; 6, J. Schutte, Blauw-Wit. Dif nummer leverde, de A. V. 1923 16 punten op. 4 X 400 M. estafette: 1. A. V. 1923 I 3 min, 43.4 sec.; 2. A. V. 1923 II 3 min. 49.7 sec.; 3. Trekvogels 3 min. 51.8 sec.; 4. Haar lem I, 5. Blauw-Wit, 6. Haarlem II. Bij Haarlem I liepen C. Sayes en A. v. Welsenes goed. 1500 M. wandelen: 1. J. Wasmus, Trek vogels, 6 min, 55 sec.; 2. J. v. Breemen, A. V. A. C., 7 min. 2.8 sec.; 3. P. v. Doesburg Blauw-Wit; 4. H. P. Verleng, idem; 5. E. Wijsburg, A. V. A. C.; 6. W. P. Meyer, A. A. C. Hink-stap-sprong: 1..A, Drijber, A. V. W., 13.10 M.; 2. A. v. Welsenes, Haarlem, 12.96 M.; 3. Blankers, A. V. 1923, 12.94 M.; 4. S. v. Musscher, Haarlem, 12.88 M.; 5. J. Duis- terwinkel, Vitesse 12.72 M.; 6. P. v. d, Klinkenburg, Haarlem 12.60 M. Polstokhoogspringen: 1. S. v. Duyn. Haar lem, 3.20 M.; .2. P. v. d. Klinkenberg, idem 3.10 M,; 3. R. Verwers, idem 3.10 M.; 4. B, Nollen. P. S. 3.10 M.; 5. A. Hartman, Haarlem, 3 M; 6. Keller, A. V. 1923 2,90 M. Discuswerpen: 1. H. Bakker, Blauw-Wit 35.57 M.; 2. G. Eysker, Haarlem 33.70 M.; 3. H. Kamerbeek, P. S, V., 32.49 M.; 4. Selman, A. V, 1923, 31,64 M,: 5. J. Nollen, P, S. V.; 6. W, v. d. Kuyp, Blauw-Wit, Kogelstooten: 1. Selmas, A. V. 1932, 12.12 M.; 2. H. Kamerbeek, P. S. V„ 11,4254 M.; 3. A. Stecker, Quick, 10.87 M.; 4. G. Eysker, Haarlem, 10.40 M.; 5. J. Nollen, P. S. V., 10.2554 M.; 6. W, v. d. Kuyp, Blauw-Wit ea J. Blauw, A, V. 1923, beiden 9.9454 M. Totale puntentelling: Haarl. A.V. 1923 Bl.-wrt 200 M. 5 2 0 800 M. 0 9 1 2000 M. 5 -J 0 0 400 M. Horden 0 F 16 5 4X40 M. 'estafette 4 11 2 1500 M. wandelen 0 7 Polsstokhoogsringen 2554 1 0 Hinkstapsprong 9 4 0 Discuswerpen 5 3 7 Kogelstooten 5 654 54 Aantal punten Arnhem 4654 Haarlem 5854 5254 2254 4254 24 54 Totaal 105 95 47 Na afloop reikte kapitein Scharroo met enkele waardeerende woorden de beker aan Haarlem uit. Hij had hierbij gelegenheid te wijzen op de dringende noodzakelijkheid de athlctiek met den meesten ernst ter hand te nemen, teneinde in 1928 eenig succes ta boeken. Het verloop van de wedstrijden heeft be wezen, dat de door Haarlem voorgestelde wijzigingen in programma en puntentelling verbeteringen zijn geweest. Ook hiermee van harte geluk. Rectificatie, In ons verslag over de Internationale wedstrijden van Vitesse stond vermeld, (fat de mededeeling van den mega- fonist, dat Jan Zeegers niet op de 5000 M. zou uitkomen, door het publiek op voor Zeegers minder aangename wijze zou' zijn ontvangen. Wij waren gisteren in de gele genheid dit nog eens te onderzoeken er. moeten constateeren, dat dit niet juist ge weest is. Wij bieden Zeegers bij dezen onz# verontschuldigingen aan. Een goed geslaagde middag. „Holland" wint het kampioenschap 4 X 400 M. estafette. Op het fraai ingerichte sportterrein v het R. K. Lyceum werd gisteren de tweede Dioc. Athletiekdag gehouden. De leiding was bij den heer S. Hooy in goede handen. De prestaties zijn zeer bevredigend te noe-' men. „Holland", de Haarlemsche Athletiekver- eeniging, slaagde er ook nu in het Estafette kampioenschap op haar naam te brengen in den fraaien tijd van 4 min. 3 sec. Een mooi succes! Bravo oranjebroeken! De „Holland - ploeg was samengesteld uit: C. Voeke, D. Ronde, W. de Zwager en N. de Zwager. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer Thöne (voorz. D. H. G. B.). De gedetailleerde uitslagen zijn: Series 50 M.: le serie 1. D. Ronde „Hol land", Haarlem 6 2/5 sec.; 2. J. Burgman „Achilles", Amsterdam, 6 3/5 sec.; 2e serie: 1. G, v. d. Akker „Victoria", Zaandam, 6 2/5 sec., 2. F, Damen „Holland" Haarlem 6.4/5 sec.; 3e seriei 1. B. .Coesel „Achilles' Am sterdam 6 2/5 sec., 2. N. de Zwager „Holland" Haarlem 6 4/5 sec.;4e serie: 1. A. Verheen: „Ursus" Haarlem 6 1/5 sec., 2. P. Fenstra „U. D. I." A'dam 6 3/5 sec.; 5e serie: 1. J. Verschuren „Holland" Haarlem 6 2/5 sec., 2, E. Schut „Achilles" A'dam 6 3/5 sec.; 6? serie: 1. J. Niche „U. D. I." A'dam 6 3/5 sec., 2, B. Ronde „Holland" Haarlem 6 4/5 sec. Demffihale 50 M. le serie: 1. B. Coesel Achilles A'dam 6 1/5 sec., 2. J. Burgman id. id. 6 2/5 sec.; 2e serie: 1. P. Fenstra U. D. I. A'dam 6 3/5 sec,, 2, D. Ronde Holland Haar lem 6 4/5 sec.; 3e serie; 1. A. Verheem Ursus Haarlem 6 1/5 sec., 2. G, v. d. Akker Vic toria Zaandam 6 3/5 sec. Finale 50 M. 1. A. Verheem Ursus Haar lem 6 sec,, 2. D. Ronde Holland Haarlem 6 1/5 sec., 3. G, v. d. Akker Victoria Zaan dam 6 3/5 sec. 400 M. hardloopen (serie's). le serie 1. W. de Zwager Holland Haarlem 61 4/5 sec., 2. W. Kerckhoven Victoria Zaandam 67 sec.; 2e serie: 1. J- Burgman Achilles Ad'am 63 1/5 sec., 2. J. Klauwers id. id. 65 3/5 sec.; 3e serie: 1. N. de Zwager Holland Haarlem 64 2/5 sec., 2. C. Jonker id. id. 65 2/5 sec,; 4e serie; 1. J. de Haas Victoria Zaandam 59 1/5 sec., 2. T. Beemsterboer de Turner Alkmaar 60 3/5 sec.; 5e serie: 1. G. v. d. Mey O. B, K. Bennebroek 72 sec. Demifinale 400 M. le serie: 1. J. Burgman Achilles A'dam 67 sec., 2, W. de Zwager Holland Haarlem 68 sec,; 2e serie: 1. J. de Haas Victoria Zaandam 59.7 sec., 2. N. d« Zwager Holland Haarlem 61 sec. Finale 400 M. 1. J. Burgman Achilles Am sterdam 59 sec. (kampioen); 2. J. de Haas Victoria Zaandam 59 1/5 sec.; 3. N. de Zwa ger Holland Haarlem 62 sec.; 4. W. dc Zwa ger id. id. (geen tijd). 5000 M. hardloopen. 1. C. Tol Victoria Zaandam 18 min. 17 4/5 sec.; 2, P. Reekers S. J. C. Noordwijk 18 min. 40 1/5 sec.; 3. W. Bakker Holland Haarlem 18 min. 45 3/5 sec.; 4. W. de Zwager id. id. 19 min. 9 sec.; 5. W, Fontijn Achilles A'dam 20 min. 46 4/5 SGC. 4 X 400 M. estalette. 1, Holland I Haar lem 4 min. 3 sec. (kampioen); 2. U. D. I. A'dam 4 min. 7 sec.; 3. Holland II Haarlem 4 min. 14 4/5 sec. Vèrspringen met aanloop. 1. J. de Haas Victoria Zaandam 60.4 M. (kampioen); 2. N, de Zwager Holland Haarlem 5.53 M.; 3. D, Ronde id. id. 5.47 M.; 4. B. Coesel Achilles A'dam 5.45 M. Hoogspringen met aanloop. 1. J. v. War- mendam U. D. I. A'dam 1.55 M.; 2. J. de Haas Victoria Zaandam 1.50 M. Kogelstooten: 1. P. Koebolt Victoria Zaan dam 9.30 M.; 2, A. Verheem Ursus Haarlem 9.17 M.; 3. N. Adrichem, dé Turner, Alkmaar 8.77 M. Polstokhoogspringen: 1. R. Verheem Ursus Haarlem 2.85 M.; 2. N. Adrichem, de Turner, Alkmaar 2.75 M.; 3. G. Daas Victoria Zaan dam 2.75 M. (na loting), Discuswerpen: 1. J. de Haas Victoria Zaandam 27.75 M.; 2. J. Burgman Achilles A'dam 23.95 M.; 3. J. Preyde Ursus Haarlem 23.19 M. Speerwerpen: 1. J. de Haas Victoria Zaandam 39.20 M.; 2. J. Klauwers Achilles A'dam 35.90 M.; 3. J. Burgman id. id, 37.70 M. „Alslagvereeniging Becmster, Purmerend en Omstreken." Zaterdag 29 Aug. 26128 manden augurken. Middel 0.270.32. Bas terd 0.360.38. Grof fijn 1.55. Fijn fijnf 2,503, Stek Jj 0.100,12, Bommen f._ 0',15<1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6