Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. V erkeersonge vallen. DE SPAARNEBANK sy7 DE STORMRAMP. De jaarlijksche dahliakeuring in het Concertgebouw. De school voor bouwkunde versie rende kunste en kunst-ambachten. De Kruideniersbeurs. Met verlof. Bewusteloos. Excursie. Douchebaden. Onbestelbare stukken. Stoomtramontsporing te Lisse. Ter Hall. R. K. Bond van Bakkers enz. „St. Hubrecht." J HEDEN 62V2 no Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Hond doodgereden. De loting voor de Nationale Militie. BURGERLIJKE STAND. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. BENNEBROEK. LAATSTE NIEUWS. De St. Canisitss-feesten te Nijmegen. Amerika en de kleinere schuldenaars. De Mosoul-kwestie. De reis van den Prins van Wales. Slachtoffers van de ramp der „Shenandohah" De schuldigen van den moord der Fransche commandanten terechtgesteld. De patriarch van Alexandria overleden. De door Chineezen ontvoerde missionaris in veiligheid. Rouwdag in Perzië. Amerika en Tsjecho-Slowakije. ORDE EN ARBEID. R. K. Vakbeweging. Vandaag, 7 September, is het 10 jaar ge leden, dat de heer Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen werd gekozen tot wethouder van Haarlem. Hoewel tien jaar in onzen overigens jubi- leumzieken tijd geen reden voor een officieële huldiging is, geeft deze herinnering ons een ongezochte gelegenheid nog even terug te komen op de benoeming van Mr. Heerkens Thijssen tot ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw op 31 Augustus j.l. Achter de vermelding van deze onderschei ding teekende de Staatscourant als functie van den gedecoreerde aan voorzitter der afdeeling Haarlem van het Genootschap tot Zedelijke verbetering van Gevangenen. Zoo als bekend, vierde de heer Heerkens Thijssen in den loop van dit jaar zijn zilveren jubileum als bestuurslid van deze vereeniging en het is waarschijnlijk om dit feit, dat hem allereerst de „leeuw" ten deel viel. Overigens zullen velen het met ons eens zijn, dat de ridderorde ook om andere redenen welverdiend was. De heer Heerkens Thijssen wordt alge meen geacht en gewaardeerd en heeft zitting in tal van vereenigingen en instellingen, vooral op filantropisch gebied. Een zijner liefste functies daarvan is wel, als we ons niet vergissen, zijn bestuurslidmaatschap van het Genootschap tot zedelijke verbete ring van gevangenen, en uit den kring van hen, die hem daar bezig zien, mochten wij de meest vleiende getuigenissen over den ijver, werklust, goedhartigheid ondanks zijn impulsiviteit, onpartijdigheid en strikte eer lijkheid vernemen. Men noemt hem een philantroop, een vriend der menschheid, in den uitgebreiden zin van het woord. Gedu rende 25 jaar was hij bestuurder der afdeeling Haarlem, waarvan eenige jaren voorzitter. In zijn tijd heeft hij het Genootschap in andere banen geleid. Voor gevangenen en voor hen, die dreigden met den strafrechter in aanraking-te komen, heeft hij veel gedaan. Hij is de man van het preventief optreden, de man, die gaarne, waar mogelijk, een voor waardelijke veroordeeling inplaats van de opsluiting achter de gevangenismuren ziet. Als voorzitter der Reclasseeringsvereeniging, w.ï'van hij met wijlen Mr "él-Wn, den be kenden rechter van instructie, de oprichting .- erz-ke de, neeft hij krachtig voor ufi vco. - waardelijke veroordeeling geijverd. In onmiddellijk verband met al dit werk staat zijn functie van voorzitter der commissie van advies inzake straftoepassing. Die com missie ontvangt de processen-verbaal van al degenen, die in Haarlem en verre omge ving met den strafrechter in aanraking ko men, om te onderzoeken of de delinquenten voor een voorwaardelijke veroordeeling in aanmerking komen. Voor dat advies geeft hij den doorslag aan de Rechtbank. Zij, die het weten kunnen, prijzen den heer Heerkens Thijssen in de vervulling van deze taak om' zijn eerlijkheid tegenover andersdenkenden, niettegenstaande zijn goed principiëele hou ding als katholiek. Wij, katholieken, wij we ten wel dat geen goed katholiek ooit iets anders dan strikte eerlijkheid zal toepassen waar en in welke kwesties dan ook, maar wij meenen deze getuigenis toch te moeten neer schrijven om den indruk, dien blijkbaar het optreden van den heer Heerkens Thijssen in niet-katholieken kring heeft gemaakt. Aan dc veroordeelden en de gevangenen besteedt hij een groot deel van zijn tijd en men prijst het vooral in hem, dat hij de man is, die in een beklaagde niet denman ziet, die maar steeds liegt, wat, helaas, zoo dikwijls voor komt en voorkwam. In dit opzicht heeft bij een groote verbetering en verandering weten tot stand te brengen. In dit verband- zij ook nog even herinnerd aan zijn bekende, overal in den lande weerklank vindende rede die hij hield in de Tweede kamer bij de be handeling van de begrooting van Justitie, over verbetering van het gevangeniswezen in ons land, waarvan hij een groot voorstander is. In het algemeen houdt hij niet van de eenzame opsluiting in de cel, zooals die in ons land wordt toegepast. Uit het voorgaande blijkt wel dat zijn be noeming tot ridder in de Órde van den Neder- landschen Leeuw om zijn bestuurslidmaat schap van het Genootschap niet aan een on waardige is gedaan. Maar ook in velerlei andere opzichten heeft de heer Heerkens Thijssen zich voor de Haarlemsche Gemeen schap nuttig gemaakt In 1866 werd hij te Arnhem geboren, studeerde te Leiden en promoveerde daar in 1889 tot meester in de rechten op een proefschrift „het geheim van den medicus". Tot in 1895 was hij commies-redacteur aan de secretarie der gemeente Arnhem en daarna werkzaam aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland totdat hij in 1902 voorzitter werd van den Raad van Beroep voor de On gevallenwet. In datzelfde jaar werd hij tot lid van den Haarlemschen gemeenteraad ge kozen, in 1904 tot lid der Provinciale Staten van Noordholland en eenige jaren geleden tot lid der Eerste Kamer. Hoezeer hij van de Katholieken aanzien en achting genoot blijkt wel uit het feit dat hij steeds als raadslid werd herkozen. Op Katholiek organisatorisch gebied heeft hij zich ook niet onbetuigd gelaten. Wij herin neren slechts aan zijn herhaald voorzitter schap van R.K. Kiesvereenigingen zoowel in plaatselijk en provinciaal verband en bestuurs lidmaatschap van den Bond van R. K. Kies vereenigingen. Als wethouder van Haarlem toonde hij zich steeds een man vol ijver en werklust. Hij is ook een man, die blijkbaar zeer gemakke lijk werkt, want hoe is het anders mogelijk dat iemand, die zoovele en zoo ongemakke lijke functies op zijn naam heeft, lid der Eerste Kamer, wethouder van Haarlem, waar nemend burgemeester van Schoten, voorzit ter van het genootschap tot Zedelijke Ver betering met al den daaraan verbonden romp slomp, Armbestuur, regen -voorzitter Groote Gasthuis, voorzitter comn.issie van Toezicht op de Stadsschouwburg en dat alles weet te op den Stadsschouwburg om maar eenige te noemen van de dertigtal functies die het Jaarboekje van Haarlem achter zijn naam vermeldt, dat alles weet te volbrengen tot te vredenheid van hen, die er, niet oppervlak kig, maar in finesses over weten te oordeelen En nog kan men hem krijgen voor elke goede zaak. Aanvankelijk beheerde de heer Heer kens Thijssen de portefeuille van financiën als wethouder van Haarlem, later die 'der be drijven. Het is ons opgevallen om zelf nu eens niet te roemen op onzen Roomschen wethouder het is ons opgevallen hoe an dere bladen hem als wethouder steeds heb ben geroemd, niet alleen als goed katholiek, maar ook als ijverig, werklustig en werk- krachtig wethouder, welsprekend raadslid, verdraagzaam en als man, die met zijn tijd weet mede te gaan, zonder star aan het oude en verouderde te hangen. Ook door en door op de hoogte van Haarlemsche toestanden en personen. In den tijd dat Haarlem, na het overlijden van burgemeester Sandberg, een nieuwen burgemeester moest hebben, meenden wij, zelfs in vele niet-katholieke kringen, de mee ning te beluisteren dat men hem niet on gaarne in die functie zou benoemd zien. Het was niet onze bedoeling een volledige karakterschets te geven van den heet Heer kens Thijssen, doch 7 September 1925 ende onderscheiding op Koninginnedag was ons een aanleiding, „iets" van zijn vele verdien sten naar voren te brengen. Wij mogen ten slotte niet onvermeld laten de meening dat de heer Heerkens Thijssen ook in stilte veel goed doet en dat, waar hij iemand helpen kan, zulks met liefde doet. Het moge Haarlem gegeven zijn nog vele jaren van de goede hoedanigheden des heeren Mr. Heerkens Thijssen te profiteeren De gehouden collecten tijdens de opvoe ringen van Ter Hall's revue ,,'t Kan verkee- ren" hebben te samen een kleine 1000. opgebracht Hedenmorgen had in het Concertgebouw in de Lange Begijnestraat de jaarlijksche speciale Dahliakeuring plaats van de Ver eeniging voor Bloembollencultuur. Evenals rorige jaren is deze keuring bestemd voor de beoordeeling van de nieuwigheden van dit jaar, ter verkrijging van de door de Ver eeniging ingestelde certificaten van Ver dienste en Eerste Klasse. Aan elk der in zenders werd toegestaan om ten hoogste zes vazen met even zoovele van hunne beste handelsverscheidenheden ter opluistering in te zenden. Een keur van bloemen was aanwezig, voornamelijk chrysant dahlia's, terwijl de pompoen-dahlia minder vertegenwoordigd, was. Een groot aantal nieuwe soorten was aanwezig. Ook namens de ouders van de leerlingen der school voor Bouwkunde, Versierende Kunsten en Kunstambachten is tot den minister van Onderwijs een schrijven gericht, waarin de ouders ernstige bezwaren tegen opheffing der school kenbaar maken. In het adres wordt er o.m. op gewezen, dat de ouders zeer ernstig vreezen, dat mocht deze opheffing inderdaad worden uit gevoerd, het overbrengen der kinderen naar een andere sch lol, met het oog op de eenmaal ingeslagen richting, op zeer practi- sche bezwaren zou stuiten, en wel omdat het onderwijs aan deze school zulk een spe ciaal karakier draagt. Het aantal deelnemers aan de Kruideniers- beurs is thans gestegen tot 47. Aus deelnemers zijn alsnog ingeschreven de firma's: Firma Miedema Co., Haarlem, Fabrikant van Limonadesiropen en Likeuren, Wijnhan del. Heem's Graanhandel Haarlem. Groothan del in gemengd Kippen- en Duivenvotr, Hoofdvertegenwoordiging Walcherch. Och- tendvoer v. d. fa. K. Meertens Jr., Middel burg. Granen. Peulvruchten. J. C Dorlas. Amsterdam-Droogbak 12. Koffie- en Theehandel. Vertegenwoordiger de heer Lettinga, Aerdenhout. H. v. Dönselmann, Rotterdam. Importeur van Havermout H. O. en diverse graanpro ducten N.V. Pinda Maatschappij. Hilversum. Fabri kant van Pinda-kaas, Ontbijt-Gember, Ont- bijt-Honing, Sunmaid Marmelade, Dessert- Gember en Stem-Gember. De Beurscommissie huldigt het idee, .voor komen is beter dan genezen" en zal daarom aan het bestuur van het Roode Kruis" ver zoeken tijdens de uren der openstelling der Beurs een of twee harer leden disponibel te willen stellen. Er zijn 7 deelnemende firma's die het pu bliek op wijn en limonade willen onthalen, twee bouillonstands, waarvan de eigenaars den bezoekers koppen bouillon en soep zul len offreeren en nog vele andere verrassin gen vernemen we af en toe, wanneer wij ons oor bij de exposanten eens te luisteren leggen. Het verzenden der 1500 winkelierskaarten zal deze week plaats hebben. Bij de Beurscommissie komen tal van aan vragen om inlichtingen binnen, voor a.s. be zoeken van winkeliers m winkeliersvereeni- gingen Wanneer wij noemen Zaandam, Velsen, Leiden. Haarlemmermeer, den Haag, Delft, Rotterdam enz,, dan zal iedereen toch zeker wel het idee krijgen, dat voor exposanten van 22 tot 25 Sept in de Gemeentelijke Concert zaal wel zaken zullen zijn te doen en daar gaat het om, dat is de opzet der Beurs. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. W. Breuken, Harmenjansweg 78, arm bandje H. v. Beek, Sophiastraat 73, broche J. E. Knegt, Kamperstraat 39, broche A. Wernars, Frankenstraat 39rood, broche P. Groen, Korte Annastraat 3, mantelgarni tuur Politiebureau, Smedestraat, grijze handschoen P. A. de Jager, Delftstraat 25zw. herdershond Klein, Korte Zijlstraat 11, zwart hondje, Haerlem Kleefman, Banka- straat 30, zwart hondje, Haerlem Hunze, Middenlaan 65, zw. bruin, hondje, Haerlem Krul, M. v. Heemskerkstr. 52, zw. wit hondje, Haarlem Kennel Haerlem Terspijtweg, fox terrier v. d. Meij, Kinderhuisvest 43, grijze poes, Fauna Wijkhuizen, Kinder huissingel 62F, grijze poes, Fauna de Graaf, Eindenhoutstr. 59, grijze poes „Fauna J. Spoelder, Nieuwegracht 21, ketting Vee- nenbosch, Schoterboschstr. 17, grijze poes „Haerlem" Friets, Kastanjestraat 14, witte poes „Haerlem" de Graaf, Middenweg 80, witte poes „Haerlem" S. J. de Goede Colensostraat 3, grijze poes „Haerlem" Zonneveld, Reitzstraat 4, zwarte-witte poes „Haerlem" Slobbé, Berckheydestr. 10, grijze poes, „Haerlem" Ch. Spanjaard., Gasthuislaan 150, kindermuts Politiebu reau Smedestraat, rijwielpomp J. Rotteveel, Romolenstraat 54, damesportemonaie met Hoevens, Zomerstraat 40, planken A. Eer hart, Kerkhofstraat IA, planken F. van Dam, Leidschestraat 24 rd., rijwielbelasting- merk J. Tuin, Oranjeboomstraat 29, idem A. J. Pik, 2e Vooruitgangstraat 31, ring; H. Prent, Westerboogaardstr. 5, schrijfbe hoeften in étui C. N. Kaagman, Korte Dijk 5 rood, half gebreide sok met pennen P. Vos, Tuinstraat 9D, kindertaschje A. Ko- nings, Vrouwenhekstraat 40, datnestaschje met inhoud B. Wubbels, Viersterrenstraat 16, slagerszaag De Inspecteur bij het L. O., dc heer G. H. Weustink, is vanaf heden tot begin Octo ber met verlof. Zijn plaatsvervanger is de inspecteur bij het L. O. te Amsterdam, de heer P. J v. Ravesteijn. Hedenmiddag werd eenige consternatie verwerkt door het feit. dat de ziekenauto bij de wasscherij van de firma Duyn Zn. op de Amsterdamsche Vaart stilhield. Ver moed werd, dat een ongeluk gebeurd was Bij informatie bleek echter, dat een knecht hedenmorgen om ruim negen uur bewuste loos was neergevallen en ondanks Je veel voudige pogingen van een aanwezigen dok ter en leden van E. H. B. O. het niet was gelukt den patient tot bewustzijn te bren gen. Om half één werd hij naar het St. Eli sabeth's Gasthuis overgebracht. Vermoede lijk heeft de knecht een zenuwtoeval gehad. De Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" maakt morgen een excurs/.e naar de Zaan. Waarschijnlijk zal ook een of andere Zaan- sche industrie bezocht worden. Tot deze excursie zijn ook uitgenoodigd de leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. In de afgeloopen week zijn in het douche badhuis aan den Schotersingel 827 baden in dat aan het Leidscheplein 676 en in dat aan het Hofdijkplein 530. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de tweede helft der maand Augustus 1925. Administratie der Posterijen, Telegrafie te Haarlem. Binnenlandsche Brieven. Basten, v. B., Leersum Bur. Int. Gen. Bond, Amsterdam Booiman, Mej. R. Bussum id. Berg, firma v. d. Wormer-' veer Bestuur der Rij ksverze kering Amster dam Bouman, firma, Rotterdam Comm. Schoolcompagnie, Haarlem Druister, den Heer S., De Haag Duin, Mej. L., Oostzaan Gilles, Amsterdam Graff, Mej., Haarlem"; Huisman, Mej. M., Haarlem Hane, Mej. L. d., Haarlem Heystee, firma, Schoten Heyer, Mej. L. d., IJmuiden Hamel, Mej. M., Zandvoort Kok, den Heer J., Amsterdam Kosman, den heer L., Heem stede ;Krieger, Mej. R., Zandvoort Kila, Mej. C., Rotterdam Lotgering, den heer, Amsterdam Maison het Kousenhuis, Amster dam idem Polderman, den peer A., St. Annaland Strafgevangenis, den Haag Teerlinck, N., Amsterdam Uitgevers-Mij. C. Misset, Doetichem Vrisou, den Heer, Haarlem Veldhuizen, Mej., Amsterdam Vissers, Mej., Amsterdam Verdoes, Mej. Katwijk Wensing, Haarlem IJ kei, Mej. J., Leiden. Binnenlandsche Briefkaarten. Bergman, den Heer J., Anna Paulowna Berg, Mevr. v. d„ den Haag Bruine Groeneveld, Breda Boom Mej, ten, Koot wijk Bremer, Mej. B., Apeldoorn Duinker, fam., Amsterdam Dekker, den heer M., IJmuiden Duinhoven, Mevr., Amsterdam Gelder, den heer L. v., Haarlem Haan, Mej. T. de, Dordrecht Hiel, Mej. C., Rotterdam Klok, den heer H., Amsterdam Kors, den Heer W., Leersum Kiersch, den Heer G., den Haag Maarle, fam., Amstelveen Mana Mej., Amsterdam Nieuwstraat 3, Renkum Philippo, Mej. B., Amsterdam Speekman; Mej. N., Groningen Sinnige, Jan, Schoten Strafgevangenis, Amsterdam idem Schee pers, den Heer L., Haarlem Vermast, Mej., Hilversum Vlot, den heer C., Visser, den heer J., Amsterdam Wijk, fam. J. v., Amsterdam Verzijlberg, Mej., Scheve- ningen Buitenlandsche Brieven. Beeck, den Heer Berlin Dijk, den Heer W. v., Bedford Dominguez, Cuba Kraak man, Mevr., Brussel Jong, Mevr. M. de, Canada Kremers, den heer W. Crefeld Lavanture, den heer E., Mondan, Mej. Ch., Genève Roozen, Mej. O., Paris Royens, den Heer H., Barnes Irois, den Heer M., Cuba Wessel, Mej. B., Inter laken Waldkirch, den Heer W., Heidel- berg Wolfram, den heer, J., Wurtemberg. Buitenlandsche Briefkaarten. Breemen, den Heer, H., Bad IschlBrou wer, Mej. M., Duitschland Broek, den Heer C. v. d., Remagen Doorepaal, Mej., Duitschland Duymaer v. Twist, Mej., Graubund Fibbe, den heer, J., Duitschc, land Kadt, den heer S. de, Londen Koster, Mej. B., Londen Karoza, Mej., Potsdam Rossem, den Heer en Mevr. v., Amerika Skene, dames Spiez Schorer, MejDuitsch land Sigl, den Heer, Passan Steugele, den Heer I., RettenbachTienhoven Mevr. v., Spa Volkenburg, den Heer, Stettin Wittman, den Heer, A., München Wun- brenner, den Heer C., Duitschland Wardegg Mevr. v., Berlin Wittkampf, Mej. B., Fluellen Quintin, den heer L„ Brussel 16 briefkaarten zonder adres. Men wordt verzocht, om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid aan den afzender kunnen worden teruggezonden Voorts is het gewenscht, alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. Ter hoogte van de Bondstraat derailleer de Zaterdagnamiddag van de tram van half drie uit de richting Leiden, de achterste waggon, geladen met cokes. Aangezien de koppelstang heel bleef, reed de waggon langs de rails een heel eindje mee en botste de laatste tweemaal tegen een boom alvo rens de tram tot staan kwam. De waggon moest worden leeggemaakt eer men hem weer op het rechte spoor kon brengen. De dienst in de richting Leiden ondervond door een en ander nog al eenige vertraging. Het revue-gezelschap Henri ter Hall heeft deze week weer een zeer groot het traditioneel succes geoogst bij de Haarlemmers. Jammer, dat de allerverma- kelijkste kinderrevue „Dik en Dun in Droo- menland" maar eenmaal gegeven werd. Het zal den opvoerders wel duidelijk geweest zijn, dat ook deze revue insloeg bij dè Haarlemsche kleinen, die Zaterdagmiddag al evenzeer genoten, als de grooteren, on der wier geleide de kinderen in groot aan tal naar dit feest vfin kleuren en geestig heid getogen waren. Uit den aard der zaak waren vele tafereelen uit de groote revue verwerkt in die voor de jeugd. De heeren de Gidts en Bood als Dik en Dun hadden evenveel succes als de Sjors en Kors in de groote revue, terwijl Piet, Pieternel en Mevr. Meermans als de dienstbode terecht in het groote succes deelden. Het was den kleinen aan te zien, dat zij genoten van de grappigheid der acteurs en vooral om de onbegrijpelijk mooie scènes, die werden te beste gegeven De Bakkertjes, .de verkeersagenten, de sneeuwmeisjes, de Chineezen, de soldaatjes, ja alle tafereelen waren even zoovele bron nen van genot voor de kleinen. Ter Hall is een welkome gast in Haarlem, maar een volgend jaar moge hij zich niet beperken tot één opvoering der kinderrevue. Zondagavond werd de laatste opvoering van Ter Hall gegeven en ook deze trok weer een uitverkochte zaal. Het succes was wederom even groot als dat van vorige avonden. Sjors en Kors zorgden door hun grappen voor het vroo- lijke gedeelte en er is dan ook gelachen, gelachen dat het daverde. De collecte gehouden voor de stormramp heeft voor de 6 dagen een kleine 1000 opgebracht. Op 16 Sept. zal het 30 jaar geleden zijn dat bovengenoemde bond werd opgericht. Dit 30-jarig bestaan zal gevierd worden op bondag 13 September a.s.; 's morgens om half 9 is er H. Mis en algemeene H. Com munie in de kapel van de Zusters in de Ko ningstraat, waarna gemeenschappelijk ont bijt. In het gebouw St. Bavo wordt 's mid dags om 4 uur een groote feestvergadering gehouden Als sprekers zullen optreden de Zeereerw. heer J. P. Reijnenberg O. F. M. en de heer H. J. Sprokop, bondsvoorzitter. Deze feestvergadering zal opgeluisterd MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets vaster. V K 5% Nederland 1919 Iü0»/16 Iü0"/l« 6% Nederland 1923 103 103 4K Nederl. 1917 9?13/i6 9713/ie 1% N -L 1921 A. 1027/S '027/s 6% N.-t 1923 D.. l()23/4 1023/4 42 Oude Vaart 66 iito Gem Eig nd 53 Mij „Nederland" 156 155 Scheepvaart-Unie 148 Rotterd Lloyd 134 134 Paketvaart 180 180 Oude Boot 62 Holl. Stoomboot - H V. A 535 538 Java Cultuur 323 323 jurgen» gew 120 1211/2 K oloniale Bank '751/2 1751-4 1 dische Bank 403/4 1413/4 Cert. Handel Mij •393/4 1397/8 Re«c. dito 139 Phoenix 91 '°ls Geconsolideerde l563/4 1581/2 Kon. Olie 373 3731/2 U. S. Steel '213/4 Marine comm. 91/2 93/8 Vorstenlanden 153 154 Actions id. 146 -mp. Merc. Arg Poerworedio 395 396 Senembah 474 473 Deli Batavia i 364 367 A'dam Rubber 293 296 281 Silau 1561/2 159 Wai Sumatra 2461/2 244 Dordtscbe Petr, 347 Southern Rails 1011/j 103 441/.S 1441/4 Anaconda 8415/16 Wabasb 44 445/ie Comm. Maxwell 67/s 7 SEPTEMBER. EERSTE LATERE KOERS KOERS BERLIJN 59 15 59 121/2 PARIJS 11.75 11.66 BRUSSEL 11 15 11 06 WEENEN i 36 - 35. - LONDEN ««is 12.05 12.047/16 STOCKHOLM 36 70 66.65 KOPENHAGFN 62.40 61.96 OSLO i i min 53 50 53.15 BAZEL i i 48.10 47.95 NEW-YORK 2.49 2-483/g ROME i v 10 9.95 worden door muziek. Tevens zal op dezt vergadering de huldiging plaats vinden van den heer Beekelaar die al die jaren onafge broken bestuurslid van de vereeniging is ge weest. Op Zaterdag 26 September zal een feest avond plaats hebben, waar Helleman en Van Leeuwen medewerking zullen ver- leenen. Een rijk program is voor dien avond vastgesteld. Aanrijding op de Wilhelminastraat. Zondagmiddag, ruim 5 uur, had een aanrijding plaats, tegenover het perceel van dr. van Olst in de Wilhelminastraat, waarbij de motorrijder zich ernstig bezeerde. Vermoedelijk liep hij aan zijn been verwon dingen op. De aangeredenc achtte het, hoe wel het hem aangeraden werd, niet noodig zich te laten verbinden. De oorzaak van deze aanrijding moet ge vonden worden in een ongelukkige samen loop van omstandigheden. Met behulp van een ander persoon kon de motorrijder zich naar zijn woning begeven. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd nabij den Zijlweg een hond dcodgereden door een tram der E. N. E. T. Het geval ver wekte nogal deernis met het lot van het dier. Van de lotelingen der lichting 1926 der gemeente Haarlem zal no. 342 of 343 als laatste nummer worden ingelijfd. Geboren: 4 Sept.: z. van T. de Muijnck- Zeijlemaker. 1 d. van M. A. Schoonebeek- Kooij; z. van T. Huizing-Keijzer; z. van M. J. H. Schotman-v, d. Laag; 5 Sept.: d. van T. Knibbe-Koers; 6 Sept.: z. van A. v. d. Werff-Zeulevoet; z. van M. J. Hof-Burger; 7 Sept. z. van D. P. S. Kompier-de Vos. Overleden: 5 September: H. de Vries- Hartlooper, 48 j., Gierstraat. 5 Sept.: J. A, Oschatz-Lansing, 30 j., Hoofmanstraat. J. Keizer-Lennings, 71 j., Lange Annastraar Biljartclub D. O. S. Dezer dagen hield de biljartclub D. O. S. haar eerste jaarfeest in het café van den heer v. Trigt te Schoten. De herdenking werd voor de club door de medewerking van allen, in 't bijzonder van een pianist en humorist, een genoeglijk feest Gevonden dieren en voorwerpen. Te rug te bekomen bij: H. v. Breukelen, Deli- firaat 2, een kat; K. 'Jans, Tugelastraat 52 een alpacca-beursje met eenig geld en een Lips-sleutel; Lablans, Lotterstraat 8, een kwitantie; R. v. d. Kroft, Soendastraat 30, een wit wollen kinderslofje; B. Tijsterman, Bloemfonteinstraat 12, een bril in etui; J. Blom, Javastraat 65, een mantelceintuur; Chr. Schmiedt, Raadhuisstraat 8, een net met twee ballen; C. Koene, Haitsma Mu- lierstraat 72, een hond; Aan het bureau van politie, een zwarte schoen. Billardclub D. O. S. Dezer dagen hield de biljardclub D. O. S. haar eerste jaar feest in het café van den heer v. Trigt, te Schoten. De herdenking werd voor de club, door de medewerking van allen, in 't bijzonder van een pianist en humorist een genoeglijk feest. De Koninginnefeesten. Het jaarlijksche feest is weer achter den rug. Wat grootscher van opzet dan het vo rige jaar, is het naar wensch geslaagd, ten spijt van de vele stortbuien, waarop de feest gangers in den loop van den dag „vergast" werden. Het begon met goed weer en we schreven in ons voorloopig verslag, dat de natuur medewerkte. Evenwel, 5 minuten later goot het uit de lucht Teleurgesteld hebben we toen de regelen gewijzigd en geschreven dat de dreigende wolken hun booze voornemens uitgevoerd hadden. Maar jawel, déf" laatste letter stond nog niet op 't papier of 't werd goed weer. Toen hebben we 't maar in 't midden ge laten.... en ons er niets van aangetrokken. De kinderen in Groenendaal hebben 't ook in figuurlijken en letterlijken zijn „langs hun koude kleeren laten afdruipen." Enkele regenbuien konden hun aardige spelletjes niet verstoren. Den heelen morgen hebben ze zich kostelijk vermaakt, zoo goed als zij zich de tracratie uitstekend hebben laten smaken. In gesloten gelederen waren zij gekomen (de kinderen uit de Noord met de Tram fanfare" voorop ten hoogste voldaan, met hun prijzen in de knuistjes en reepen chocolade op zak zijn ze, eveneens in ge sloten gelederen,huistoe getrokken. De kleine gemeentenaren hadden hun aandeel gehadl De ringrijderij werd onder veel belang stelling op de versierde Molenlaan gehouden. Men had zijn best gedaan voor mooie en origineele costuums en fraai opgetuigde rijtuigen. De eerste prijs ringsteken, alsmede de le prijs voor het mooiste geheel werden gewonnen door den heer Roest, uit Zand voort met Mej. de Wilde, van hier! De 2e prijs viel ten deel aan den heer v. Staveren, met mej. Verdonschot, die tevens een troost prijs voor de costumeering ontvingen. Óok de heer Jansen met dame ontving een troostprijs voor de costumeering. De kermis had eveneens groote belang stelling Vooral des avonds was daar veel volk op de been, om deze ouderwetsche pret nog eens volop te beleven. Trouwens, in vele café's was muziek, terwijl „St. Michaël" op 't Raadhuisplein een concert gaf, waar, als altijd, goede muziek was te genieten. De tramfanfare maakte een muzi kale wandeling door de parken en trok daarna naar Valkenburg, waar de feesten met het ontsteken van een vuurwerk zouden besloten worden. Door de goede zorgen van het gemeentebestuur was het terrein electrisch verlicht bij het komen en gaan der feestgangers, waardoor alles een ordelijk verloop had. Het vuurwerk slaagde prachtig. Het was een waardig slot. Er mag wel een woord van hulde worden gebracht aan het comité, dat dit alles heeft georganiseerd en onder wiens leiding de feesten zoo'n vlot en goed verloop hebben gehad. Onze burgemeester, Jhr. van Doorn, vereerde de verschillende gebeurlijkheden met zijn tegenwoordigheid. MR. J. A. DE LA HAYZE NOTARIS. Bij Kon. Besluit is benoemd tot notaris te Heemstede, mr. J. A. de la Hayze, -can- didaat-notaris, alhier. De nieuwe notaris werd in 1882 te Rot terdam geboren. In 1907 werd hij candidaat- notaris te Arnhem en Doesburg. In 1912 promoveerde hij tot meester in de rechten. Daarna werd hij candidaat-notaris op het kantoor van wijlen mr. C. J. Boerlage. Van 19131919 was hij hoofdambtenaar bij de Ned. Bank. In laatstgenoemd jaar kwam hij weer als candidaat-notaris bij mr. Boerlage en was als zoodanig tot op heden werk zaam. De heer de la Hayze is niet katho liek. E endronken chauffeur. Door de politie werd hedennacht op den Bloemendaalschen weg aangehouden zekere T., uit Hiliegom, die in kennelijken staat van dronkenschap een auto bestuurde en daardoor zijn eigen leven en dat van anderen in gevaar bracht. In het arrestantenlokaal kon hij zijn roes uitslapen, totdat hij hedenmorgen zijn auto en zichzelf naar huis kon brengen. Van de zaak zal hij later nog wel hooren. Vermoedelijk zal het een duur reisje worden. Koninklijke dankbetuiging. Bij den heer A. E. Beekman alhier, voorzitter van de Commissie voor de Koninginnefeesten is een dankbetuiging ingekomen van H. M. de Koningin, als antwoord op de gelukwen- schen, aan H. M. verzonden op 31 Augustus. De Ballonwedstrijd. 't Schijnt, dat er van de 700 ballonnetjes, den 31sten Augustus op 't feestterrein opgelaten, een groot aantal in onbewoonde streken zijn neergekomen, want tot dusver zijn er nog maar een 50-tal kaarten aan het adres van de feestcommis opgestuurd. Sommige hiervan waren onge- frankeerd, zoodat de ontvanger ook nog strafport had te betalen. Verdwenen de ballonnetjes bij het oplaten in Noord-Oostelijke richting, later, bij het meer landwaarts indrijven of bij het komen in hoogere luchtlagen, moeten ze onder den invloed van winden uit andere richting zijn gekomen.'Een der ballonnetjes heeft 't niet verder kunnen brengen dan Halfweg. Een ander hield 't wat langer uit, maar had er bij Abcoude ook genoeg van. Nog anderen bezaten meer ausdauer en brachten het tot de grijze Bisschopsstad. Er waren er echter ook bij, die ook daar nog niet genoeg had der. van hun zwerftoch en 't brachten tot Geldermalsën. Wie nu mocht denken, dat dezen 't record hadden geslagen, heeft 't mis. Want Vechel en Roermond werden ook nog bezocht door dc luchtige gasten. We zijn be nieuwd, of anderen 't nog verder gebracht hebben. Na 5 September zullen de ontvangen kaar ten opgestuurd worden naar den A. N. W. B. Deze zal dan uitmaken, welke ballon de grootste reis heeft gemaakt. Burg. Stand. Geboren: d. van J. Klerk Paap. Getrouwd: A. A. Goemans en W. Ruig- rok. G. H. van de Klashorst en M, C. Verbeek M. J. F. de Jong en M. C. Homburg. Overleden: W. Grootcnboer, 64 j. Gevonden voorwerpen: Terug te bekomen bij de Vletter, Kleverlaan 47, Bloemendaal, een verg. gouden broche; Batenburg, Zo- merzorglaan 34, Bloemendaal een bontje; A E. Boekman, Bloemendaalscheweg 50, Bloemendaal, een groen vulpotlood; J. v. d. Veldt, Noorder tuindorplaan 16, Overvepn, een kleine portemonnaie met inhoud; G. v. Kersen, Kleverparkwcg 172, Haarlem, een damestaschje. met inhoud- J. van Roon, Scheperstraat 31, Schoten, een bankbiljet, een fietspomp en een ceintuur; de Ruig, Bothastraat 56, Schoten, een rijwielbelas- tingplaatje; v. Oooyen, Lage Duin en Daal- scheweg 9b, Bloemendaal, een ceintuur; Bu reau van Gemeentewerken, Bloemendaal, een zilveren lepel; Uiterwijk Poort Elswout, een klein hondje; Hoffschlagg, Paviljoen Zeeweg, een ring met sleutels; een riem, 'n i kinderschoentje, een hinderhoed en een beusje; F. Rolle, Ruysdaelstraat 7 zwart, Haarlem, een zilveren rozenkrans; Oosting, Zijlweg 32, Overveen, een klein wit hondje; Hendriks, Rollandspad 19, Overveen, een kinderschepje; J. Willebord, Hospeslaan 1, Overveen, een R.K. Kerkboekje; Wijnands, Oranje Nassaulaan 32, Overveen, een zil veren broche; van Wamel, Rampenlaan 16, Overveen, een broche met steentjes; aan het bureau van politie te Overveen. een grijze handschoen, een wit koralen halsketting, een gummijas, een rijtuiglantaarn, een huissleutel, een regenjas, een pot vaseline, B. F. C. Op Woensdag 9 September a.s. speelt B F. C., ter gelegenheid van de Volks feesten, een medaille-wedstrijd tegen 't Ken- nemer Elftal Dit elftal bestaat uit de meest vooraanstaande spelers uit Haarlem. De feestcommissie heeft een medaille uitgeloofd. Aangezien 't bestuur der B. F. C. den entrée- prijs op 10 cent gesteld heeft, is het voor ieder de moeite Waard eens naar dien inte ressanten strijd te gaan zien daar het voet balterrein naast het feestterrein ligt en het vanaf het feestterrein te bereiken is. .Men seint ons: Zondag werden te Nijmegen de Canisius- feesten onder de belangstelling van duizen den ingezet. In den loop van den dag kwa men te Nijmegen aan: Z.Exc. Mgr. Sthioppa Pauselijk Internuntius. Z. D. H. Mgr. H. van dc Wetering, aartsbisschop van Utrecht en Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda. Zaterdag waren reeds te Nijmegen verwelkomd Mgr. Bessou, bisschop van Freiburg en Mgr. Roche, bisschop in En- gelsch-Indië. Duizenden vreemdelingen be zochten Nijmegen dat in de hoofdstraten 'n rijken feesttooi toonde, en honderden vlag gen sierden de straten. Zaterdag werd de Canisius-tentoonstelling geopend door prof. Mr. v. d. Heyden, die wees op de groote geschiedkundige beteekenis dezer expositie, dank zij de welwillende medewerking van Rijksmuseum, Universiteiten, Sociëteit van Jezus en Nijmeegsch Gemeente-archief. Zondagmiddag had plaats de plechtige in tocht der relieken van den H. Canisius. Daarvoor ontplooide zich eer, schitterende historische optocht uit Canisius' veei bewo gen en werkzaam leven, als jonkman, als Jezuiet en als geloofsverdediger. !n den stoet, waaraan het heele katholieke N'j- meegsche vereenipjingsleven deelnam, wer den in een statie-karos de relieken van den LI. Petrus Canisius vervoerd Mgi. Bes sou. bisschop van Fréiburg, begeleidde déze relieken. In langen, plechtiger, stoei werd 't Keizer Karei plantsoen bereikt. In het R.K. Universiteitsgebouw waren aanwezig H. H. D.D. H.H. Z. Exc. Schioppa. Mgr. v. d. We tering, Mgr. Hopmans en Mgr. Roche, te vens curatoren en professoren der R.K. Uni versiteit. De rector-magnificus, prof Dr. G. de Langen Wendels, sprak hier een Canisi- us-gedenkrede uit en dankte Mgr. Bessou voor zijn hooge gaven aan Canisia aan Nij megen geschonken. Dan ging de stoet ge volgd door duizenden naar de St. Canisius- kerk, -in de Molenstraat, waar de relieken plechtig in ontvangst werden genomen, 's Avonds was er in de Vereeniging een groot Canisius-feest, bijgewoond door meer dere bisschoppen. WASHINGTON, 6 Sept. In bevoegde kringen wordt verzekerd, dat na de onder handelingen die op 't oogenblik tusschen Amerika en Tsjecho-Slowakije, in zake de regeling der oorlogsschulden worden ge voerd, ook Joego-Slavië en Rumenië een financiëele commissie naar Washington zul len zenden. LONDEN, 7 Sept. Indien de Volken bond in Juli de Mosoul-kwestie, een besluit neemt, dat niet met het Turksche standpunt overeenkomt, wordt gemeend dat Turkije zal trachten Mosoul te bezetten. LONDEN, 7 Sept. De Prins van Wales is met zijn gevolg van Argentinië naar Chili vertrokken. WASHINGTON, 6 Sept. Het stoffelijk overschot van 3 slachtoffers van de ramp van het luchtschip „Shenandohah" is te Washington aangekomen. Er worden maat regelen getroffen voor een gemeenschappe lijke militaire begrafenis te Arlington. PARIJS, 7 Sept. Uit Aleffo wordt ge meld, dat de 11 personen, die door den Krijgsraad te Aleffo veroordeeld zijn we gens moord op de Fransche commandanten Vannières en Wysockl terecht gesteld zijn. ZURICH, 7 Sept. Dc patriarch van Alexandrië is op z n thuisreis van de Ker-* ken-conferentie te Stockholm overleden. LONDEN, 7 Sept. Het departement van buitenl. Zaken heeft bevestiging ont vangen, dat de 9 missionarissen, die door de Chineesche bandieten ontvoerd waren, ia veiligheid zijn. ALLAHABAD, 7 Sept. Gister heefi Perzië geprotesteerd tegen het bombarde ment van Medina door de Wahabi. Alle winkels en zaken waren gesloten; 7000 per sonen woonden den treurdienst in de mos# kee bij. WASHINGTON, 7 Sept. Tsjecho-Slo wakije heeft het staatsd'epartement meege deeld, dat de schuldencommissie 5 Nov. ar riveert. De totale schuld van Tsjecho-Slowa kije aan Amerika bedraagt 107 millioen dol lar. Het Centrum verneemt, dat de Algemeene Bond van Christ. Mijnwerkers en de R. K, Grafische Bond besloten hebben zich 1 Ja nuari 1926 bij het reservefonds van het R.- K. Verbond aan te sluiten. Aansluiting van deze Bonden beteekent een aanmerkelijke versterking van het finan- ciëel weerstandsvermogen van de Katho lieke Vakbeweging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 12