VAN RECTIFICATIE. TENNIS. Frankrijk wint het dubbelspel CRICKET. HONKBAL. Derde blad. Maandag 7 September 1925 Voetbaluitslagen. H. F. C.Ajax 37. Blauw-WitR. C. H. 2—3. Dit hondje kost 12 duizend pop. H. F. C. met 73 geklopt. Ajax zorgde er voor dat H. F. C. er met korfbalcijfers in ging. Een dei- momenten voor 't H.F.C.-doel, waar v. d. Meulen 7 maal moest visschen. Dit dure beestje, van Franschen af komst heet „Hello Enblem de la Con corde" en was gisteren te zien in het Brongebouw, waar het de hoogste onderscheiding genoot. De wedstrijd Belgisch elftal Nederlandsch Zwaluwen 11. ZandvoortAlcm. Victrix 31. R. C. H. IIRapiditas 2 10. Nog een hee! mooie collectie op de tentoonstelling in het Brongebouw. Voor de hondenliefhebbers om om van te smullen. Deze dwergjes behooren aan den heer F. J. Wijnands te Amsterdam. De voetbal rolt weer. E.D.O. opende de competitie met een wedstrijd tegen Spartaan. De Haar lemmers wonnen met 41. - Onze fotograaf snapte het eerste doelpunt van E. D. O., waarbij de Amster- damsche doelman tevergeefs naar den bal dook. Haarlem 2Wilh. Vooruit 41. VOETBAL. De Engelsche uitslagen. DAMMEN. In het korte verslag van den wedstrijd om den Davis Cup tusschen, Frankrijk en Australië stond abusievelijk vermeld dat de Franschen tegen Amerikanen speelden. De wedstrijden worden gespeeld in Amerika, doch de strijd ging tegen de Australiërs. OM DEN DAVIS CUP, WEDSTRIJD TUSSCHEN AMERIKA EN FRANKRIJK. In de gespeelde enkelspelen won de Amerikaan Pattersen van Lacoste, doch Borotra slaagde er in zijn tegenstander een nederlaag toe te brengen. Beide landen behaalden dus een over. winning. De Fransche double heeft van het Austra lische tweetal Patterson en Hawkes gewon» nen met 64 3—6 64 16 108. HOBBS IN ACTIE. In den wedstrijd Gentlemen-Players speelde Hobbs een innings van 266 not out, Hobbs is dus bezig het cricketseizoen oj> een waardige wijze te besluiten, De honkbalsupporfers zullen hun belang, stellende nieuwsgierigheid naar den afloop der competitie nog een week onbevredigd moeten laten. De doorweekte velden en het gure weer maakte het onmogelijk deze zomersport te beoefenen, zoodat alle wed strijden werden uifgesteld. Ook de honkbaldemonstratie, op Zondag middag te Schagen te geven door een Haar- lemsch-Amsterdamsche combinatie, werd afgelascht. Uitslag 416 De partijen verliepen als volgt: 1. W. N. StuifbergenJ. H. de Hoogh. De heer Hoogh met wit opende Fransch 34-30 door Stuifbergen onregelmatig 20-25 tegengespeeld. Tot aan het midden der par tij behield den zwartspeler een goeden stand, waarna hij door gebrek aan tempo's gedwongen spel gaf. De Hoogh maakte van deze omstandigheid gretig gebruik met het resultaat dat Stuifbergen na een aantal ge dwongen zetten kon opgeven. Beiden speelden een der mooiste partijen van dW wedstrijd. 2. M. v. d. PavertW. C, H. Scholtes. Pavert speelde tegen den Haagschen dis», trictskampioen een spannenden wedstrijd. Na een Hollandsche opening kwam Schob tes in een opsluiting waarin Pavert een foutzet maakte, welke Scholtes een schijf winst kon opleveren. Echter zag deze dit over het hoofd. Na enkele zetten kon Pa vert een tweetal schijven winnen, en zag het niet! De partij eindigde ten slotte in het voordeel van Scholtes. Beiden speelden een minder goeden wedstrijd. 3. N. R. v. d. BergL. C. Scholtes. Na een Fransche opening toegepast doo» Scholtes, kwam van de Berg een weinig in standsvoordeel. Echter maakte hij hiervan niet het gewenschte gebruik. Na een zeer goed middenspel wist Scholtes den stand van Van de Berg geheel uiteen te slaan met het resultaat, dat van de Berg voor vrij dam loopen een schijf moest offeren. Echter toonde Scholtes in 't hierop volgende eind spel zijn meerderheid en de wedstrijdleider kon er wederom een nulletje bij O. G» bijschrijven. 4. C. StijnmanF. Bolle. De heeren Stijnman en Bolle speelden 'een zeer mooie positie-partij. In het na- middenspel wist Bolle een schijf winst te veroveren, echter speelde Stijnman een mooi en taai eindspel en wist ten slotte de remise te forceeren. De partij, welke een der laatste was, duurde ongeveer uur. 5. E. G. StolvoortW. de Wit. De Wit met wit opende Hoïïandsch 33- 28, door Stolvoort onregelmatig met 17-21 tegengespeeld. In het middenspel gelukta het den O. G.-ër een schijf winst te beha len, welke hij echter niet behouden kon. Na n door beiden serieus gespeeld eind spel eindigde deze partij tenslotte onbeslist. 6. L, C. StevensC. J, v, Zwieteren. Stevens opende Fransch door van Zwie teren onregelmatig met 19-23 tegenge speeld. De Hagenaar wist na eenige zet. ten goed stands-voordeel te behalen, wal hij echter in het middenspel wederom moest afstaan. In een remise-stand raakte Ste vens per ongeluk een schijf aan en moest zetten, waardoor van Zwieteren won. Dit kostte O. G. jammerlijk weer een punt.. 7. W. B. v. GasteleD. A. Bolle. Deze part was een Hollandsche, door bef» den tamelijk goed gespeeld. Ook v. Gastele was niet erg op dreef en overzag de winst in het middenspel. Hij kon n.l. door een ge lijke afruil dam halen,, een afruil van slechts 2 zetten diep, doch zag het niet. Het slot was dat Bolle won. Deze partij had zeer zeker door van Gastelen gewonnen knnnea worden. 8. P. H. MeurenW. F. Bolle. Meure opende Fransch waarop Boele on regelmatig 18-22 antwoordde. Meure wist het centrum goed te bezetten en zelfs een schijf winst te behalen, die hij evenwel la ter wederom moest afstaan. Evenals bijna alle Haarlemmers zag hij natuurlijk ook wat over het hoofd n.l. een dam met een schijf winst. Een nul achter zijn naam was het resultaat van zijn 4 uur spelen. 9. H. HandgraafP. v. d. Akker. Een Hollandsche opening die theoretiscK door beiden werd voortgezet. Even na de opening geraakte Handgraaf door een verkeerde voorzetting een schijf achter. Echter wist hij nog mooi de remise te for» ceeren. 10. J. van BuurenA. Visser. Van Buuren speelde een schitterende pa. tij, welke geregeld opging. Na ongeveer 5 uur spelen eindigde deze partij in remise goed op dreef, waaraan de weinige traininf gedurende de laatste maand niet vreemd zal zijn. De gedetailleerde uitslag is als volgt'. Ons Genoegen A. D. O. 1. W. N. Stuifbergen—J. H. de Hoogh 0—2 2. M. v. d. Pavert—W. C. M. Scholtes 02 3. N. v. d. BergL. C. Scholtes 02 4. C. StijnmanE. Bolle 11 5 E. G. StolvoortW. de WR 11 6. L. C. StevensC. J. v. Zwieteren 02 7. W. B. van GasteleD. A, BolT'e 02 8. P H. MeureW. F. Bolle 02 9. H. HandgraafP. v. d. Akker 11 10. J. van BuurenH. Visser 1—lii J WELDADIGHEIDSWEDSTRIJD. 'Antwerpen: B'elgisch XINed. V. B, XI 11 AFDEELING I. Ie Klasse. Amsterdam: Blauw WitR. C. H... 2—3 2e Klasse. A Amsterdam'. D. W. S.K. F. C. 31 Zandvoort: Zandvoort—Alc. Victrix 3—1 Res. Ie klasse. Haarlem R. C- H. 2—Rapiditas 22—1 Amsterdam Spartaan IIZ. F. C. II 24 Res. 2e klasse A. Alkmaar: Alcm. Vitrix 2Ajax III53 IJmuiden: Stormvogels 2BI. Wit III 33 Haarlem: E. AFDEELING II. Ie Klasse. D. O.Spartaan. 2e Klasse. A Den Haag: V. U. C.—H. D. V. S.. B Utrecht: VeloxR. F. C 4—4 6—1 ZILVEREN BALWEDSTRIJDEN. Rotterdam: ExcelsiorD. H. C. 02 A. D. O.Quick12 D. F. C.Feijenoord 21 V. O. C—H. B. S2—3 SpartaBredania 41 H. V. V.Haarlem 2-2x x Haarlem wint bij loting. ANDERE UITSLAGEN. Amsterdam: AmstelSchoten 24 Haarlem: H. F. C.Ajax 37 Bloemendaal: Bl'daalAller Weerb. 41 Hoorn: Hollandia H. R. C42 Zou werkelijk de nieuwe spelregel in zake buitenspel van overwegenden invloed gaan worden op het aantal doelpunten dat Eer wedstrijd gemaakt wordt. De uitslag van eden zou zulks onmiddellijk bevredigend beantwoorden. Juist het hebben van vlugge voorhoede-spelers, waarover Ajax bleek be schikking te hebben toonde het aan. Nage noeg, alle zeven doelpunten der Amsterdam mers kwamen niet door combinatie-spel, maar door vlug doorbreken. De H. F. C.'ers hebben het navolgende ilftal: v. d. Meulen, de Konjng, Weber, Engel, v. Houten Reuvekamp, Gitie, Cohen Tervaart, Miezerus, Eijsvogel, Sigmond, Lamp. Ajax stelde hier tegenover: Heeswijk, F. Pelser, Couton Andriessen, Andriessen Jr., Martens, Hamel, de Natris, Steger, Brink, Twelker. Zoo zien wij Ajax versterkt met enkele Gooi-spelers, hetgeen wat de half-linie be treft, een merkbare verbetering was. Echter niet wat de voorhoede betreft. De Natris, die o i. een zeer goed bui tenspeler is, was nu naar de rechts-binnen- plaats verhuist. Hij voelde zich hier drie xwart van den strijd niet al te zeer op z'n plaats. Eerst in de tweede helft gaf hem het maken van een doelpunt het noodige enthou siasme. Nog een tweetal kwamen er hierna van zijn voet. Na een vrij gelijk opgaand begjn zorgt Eijs- vqgel met een fraai schot voor de leiding bij de H. F. C.'ers (10). Deze is echter kort van duur want fraaie doorbraken van Steger (tweemaal) en Twelker, deden Ajax al vrij spoedig n' nuttige voorsprong nemen. 31. Alle doelpunten werden van zeer nabij geschoten, zoodat er voor v. d. Meulen geen houden aan was. Toch gaf de Haarlemsche Nationale doelverdediger blijk van zijn kun nen, door enkele malen schitterend te red den. Bepaald genieten van mooj spel, valt niet te vermelden. Bij H. F. C viel. de Koning wederom uit, wiens plaats door Gollner ingenomen ging worden. Nog voor rust maakt wederom Eijs vogel er 23 van met welken stand ge draaid wordt. In de tweed» helft komt Ajax geducht op zetten. De Haarlemmers worden dan ook op eigen helft geheel en al teruggedrongen. Wel doen Miezerus en Sigmond eenige fraaie rushes, doch met schieten is het misère. Eindelijk weet Eijsvogel na een goede voorzet van rechts gebruik te maken en de stand is 33. Bij Ajax valt Pelser wegens n enkel-blessure uit, terwijl z'n plaats niet wordt ingenomen door een ander Ajax-lid. Met 10 man verder spelend weet Ajax, we derom door Steger de leiding te hernemen (34). H. F. C. krijgt niet veel kans om het tot doelpunten te brengen. Plotseling laat De Natris bij Ajax zien, hoe goed hij ook kan binnenspelen. Tot driemaal toe is hij zijn verdediger te vlug af en geeft alle drie malen v. d. Meulen geen kans. Het is jnmiddels 7-3 geworden. Wel krijgt H. F. C. een straf schop te nemen, doch zij wil hier geen ge bruik maken, zoodat Miezerus den bal kalm in handen van den Amsterdamschen doelver dediger schopt. Het geheel wordt een vrij vervelende ver tooning, welke ten slotte met een 73-over winning eindigde. Hoewel ook Ajax geen overweldigend spel vertoonde, waren de Amsterdammers steeds iets vlugger dan de Haarlemmers Hierop vooral steunde hun grootste succes. Wat H F. C. betreft, zijn wij er van overtuigd, dat dit elftal wel beter kan. Van der Meulen was goed en kon er van de zeven doelpunten er nagenoeg ook geen enkel houden. Van de bejde backs was de Koning uitge vallen terwijl Weber nog niet bepaald in vorm bleek Hij komt ons alsnog wat lang zaam voor De half-linie bleek bij H.F C. een zwak punt. Steeds waren er groote gapingen met backs en aanval, terwijl ook het plaat sen veel te wenschen overliet Wat den aanval betreft, was er weinig verband Al leen Sigmond en af en toe Miezerus konden ons bekoren Hoewel Eijsvogel productief bleek, zien wij hem toch liever in de verdediging Het geheel droeg volop het karakter van een vriendschappelijken wedstrijd Vermelden wij nog dat er niet al te talrijk publiek aanwezig was, en het terrein er schitterend uitzag. Met verlangen zien wij nu een competitie wedstrijd door H. F, C. tegemoet. Het Blauw-Wifterrein was ondanks de zware regens van de laatste dagen in goede conditie, zij het ook wat zacht en daardoor wat zwaar voor de spelers Desondanks is de wedstrijd er een van het goede soort geweest en gelukkig voor onze stadgenooten in een overwinning ge ëindigd, Daaraan zij onmiddellijk toege voegd, dat de overwinning alleszins ver diend was Hel spel van de Haarlemmers, speciaal dat van de middenlinie, was onge twijfeld beter. Als om strijd gaven Krom, zoowel als Nieuwenhuis en Geutskens het beste wat te geven was en dan weet men het wel. Er was compleet geen doorkomen aan. Dat Blauw-Wit desondanks met de rust een 21 voorsprong had, was niet geheel zonder geluk. Het eerste doelpunt werd door Ferwerda gemaakt van pl.m. 20 Meter afstand en verraste Erdtsieck dermate, dat hij vergat uit te vallen, terwijl Sint, na eene missen van Kuijt, no, 2 gemakkelijk kon maken. Juist daarvoor had Brugman met een hard schot een doelpunt voor R. C. H. gemaakt. Doordat Roelfsema in het R.C.H.- team zijn taak wat al te gemakkelijk op- m, bleef het juiste verband inmiddels zoek. Ook in de tweede helft boterde het daar niet erg en toen Nachtegeller met Roelfsema van plaats verwisselde, werd het plots beter. Nadat eerst Bl.-Wit een zeer dubieuze penalty wegens slecht schieten, onbenut had gelaten, zorgden Nachtegeller en v. Dam voor den gelijkmaker, resp het winnende doelpunt, waarmede het pleit be slecht was. We schreven reeds dat de middenlinie van R. C. H. verre superieur was en daar aan dankt R. C. H. voor een groot deel de overwinning. Doordat Koning op het appèl ontbrak, speelde Hazevoet weer op zijn oude plaats en met succes. Kuijt was toch niet zooals we gewend zijn van hem, maar dat wordt hopelijk wel weer beter. Erdt sieck wordt steeds beter en verdedigde zijn doel weer met succes. In de voorhoede van R. C. H. kon het beter. Nieuweling Hanze speelde voor wat hij waard was en gaf blijk voldoende kennis van het spel te bezitten. Met ferme trappen van rechts opende hij het spel soms zeer verdienstelijk. Roelfsema was er finaal uit, waardoor ook het spel van Van Dam niet tot zijn recht kwam. Vermoedelijk nog ongeoefendheid, want we weten, dat hij het wel kan. Nachtegeller als rechtsbuiten speelde uitstekend, terwijl hij ook als midvoor niet zonder succes speelde. Brugman leek ons niet gelukkig met voor zetten, althans we hebben het wel eens beter gezien van hem. Bij Bl.-Wit was Schindeler goed. Geen der doelpunten kon hij verhinderen. De backs zijn geen van beiden uitblinkers, nochtans voldoende. In de halflinie van Bl.- Wit valt nog steeds de virtuositeit van Van Dort op. Echter zal hij tegen nog snellere tegenstanders o. i. tegen het einde van den strijd niet meer kunnen. De Bl.-Wit-voorhoede moest het voorna melijk van den linkerwing en midvoor heb ben. Zoowel rechtsbuiten als -binnen, resp. Smit en Vega, waren heel matig. De linker wing was uitstekend, terwijl Sint ons nog wat ongeoefend voorkwam. Met de weten schap echter, dat het zéér moeilijk is om Bl.-Wit in het Stadion te kloppen, mogen we de R. C. H. wel gelukwenschen met het behaalde resultaat en geeft het weer hoop op de toekomst. Rest nog te vermelden de samenstelling der elftallen. BLAUW-WIT: Schindeler, Yan Asfelt, Lietzen, Mazurel, Garritsen, Van Dort, Smit, Vega, Sint, Ferwerda, Homburg. R. C. H. Brugman, Hanse, Roelfsema, v. Dam, Nachtegeller, Krom, Nieuwenhuis, Geutskens, Hazevoet, Kuyt, Erdtsieck. Scheidsrechter was de heer Boekman, HAARLEM—H. V. V. 2—2. (Zilveren Voetbal.) Het Sparta-terrein bleek zoowel de regen buien als een vijftal wedstrijden goed te hebben weerstaan, zoodat Haarlem om kwart over vier een glad maar uitstekend bespeelbaar terrein vond om voor de eerste ronde van de wedstrijden om den zilveren bal den strijd aan te binden tegen H. V. V. Tal van jaren heeft Haarlem op deze wed strijden ontbroken en het is al weer 13 jaar geled en, dat de rood-broeken na een eind strijd tegen H. F, C. den zilveren bal wisten te winnen. De tweede ronde is intusschen bereikt al zal a.s. Zondag de taak om Sparta onder de oogen van haar duizenden supporters te overwinnen, niet gemakkelijk zijn. Tegen H. V. V. moest Haarlem zich met een gelijk spel tevreden stellen, waar een kleine over winning 'meer loon naar werken was ge weest Gelukkig dat het lot hier niet de goede volgorde kwam verstoren. Het Haarlem elftal heeft een goeden indruk ge maakt al zal de verdediging voortaan wat minder tijd noodig moeten hebben om op dreef te komen en Bieshaar wat meer aan zijn mede-aanvallers moeten denken. Tegen de forsche H. V. V.-ploeg had zijn spel weinig succes. Na de rust toen hij het spel over de geheele voorhoede verdeelde, waren de Haarlem-aanvallen heel wat ge vaarlijker, H V V verscheen met den oud-Haarlem speler G Bouwmeester op de spilplaats. Zijn koppen was nog vrij goed, maar overi gens was zijn spel zwak. De leiding was in handen van scheidsrechter Eymers, die onder groote belangstelling de volgende elf tallen liet opstelen: Haarlem: Stern, Reder, Maas, Henneman, Van üaalen, Dik, Houtkooper, Robles, Bieshaar, Huismans, Fievez. H. V. V. de Kanter, Van Heel, Sandberg, Abandenon, Snouck, Hurgronje, R. Wenerburg, Bouwmeester, Borel, Campiom, E. Wenerburg, Kremer, Na den aftrap gaat Haarlem op het H. V. V,-doel af maar wordt afgewezen en als H. V. V. dan onmiddellijk een tegenbezoek brengt, veroorzaakt Reder een hoekschop. Van Daalen verplaatst het spel weer en de Haarlem-voorhoede brengt Campiom zoo in het nauw, dat hij bijna in eigen doel trapt. Bieshaar wil te veel allegn doen, waardoor eenige goede kansen verloren gaan, Robles- Houtkooper combineeren goed maar 't goede schot ontbreekt vooralsnog. Bij H. V. V. zijn Sandberg en Snouck Hur- granje de gevaarlijke menschen in den aan val maar Van Daalen en Dik voorkomen gevaar. Henneman heeft het hard te ver antwoorden tegen de zwaardere H. V. V.- spelers maar slaat zich er goed doorheen. Stern verwerkt de weinige schoten naar behooren maar ziet zich in de laatste minuut voor de rust door Abandenon gepasseerd. Rust 10 voor H. V. V. Na de hervatting tracht H. V. V. Haarlem te overrompelen en is eenigen tijd in de meerderheid maar wanneer de Haarlemver dediging dezen druk weet te doorstaan, zakt H. V. V. af en krijgt Haarlem gelegenheid het initiatief over te nemen. Een voorzet van Robles die na rust rechtsbuiten speelt, wordt fraai door Huismans ingekopt. 11. Haarlem blijft sterker maar dringt te ver op, waar van Abandenon profiteert om na een snellen aanval H. V. V. opnieuw de leiding te geven. Haarlem verslapt hierdoor niet en zoowel Robles als Fievez brengen den bal 'goed voor het H. V. V.-doel, waar Van Daalen voor den gelijkmaker zorgt. 22. Ondanks eenige hoekschoppen op het H. V. V.-doel, blijft het winnende doelpunt uit. Het einde komt met gelijken stand. Houtkooper raadt dan goed en brengt zijn elftal in de tweede ronde. Temidden van naargeestige regenbuien 1 eft de zon der Belgische sportieve chari- tas gisteren op het fraaie stadion der Royal Antwerp T. C. geschenen. Het gold den lief- ladigheidswedstrijd tusschen het (sterke) Belgische elftal en een Nederlandscbe zgn. Zwaluwen combinatie, aan welke laatste met alle geweld een „odium" van betrekkelijke minderwaardigheid was meegegeven. Toen de eerste speelhelft verstreken was, hebben wij ons een oogenblik afgevraagd, of allen, die met zooveel manhaftigheid gewerkt hebben om het eigenlijke Nederlandsch elf tal op een zooveel hooger voetstuk te plaat sen dan deze combinatie, zich niet fataal hebben vergist. In elk geval hebben wij me nigmaal een Nederlandsch elftal in een inter landenmatch stukken minder zien spelen dan deze Zwaluwenploeg voor half-time. Het is dus nog niet zoo erf, gesteld met ons spel peil! Wij geven toe, dat ons elftal in de twee de helft veel minder op dreef was en dat sommige der meerendeels jeugdige spelers toen ïjkbaar al hun kruit verschoten had den. Waarmee dan tegelijk het verschil tus schen echte en ersatz-internationaals, onte genzeggelijk ten gunste van de eersten, is aangegeven. Zij hebben met uithoudingsver mogen, meer routine, zijn meer „gekneed" in het moeilijke werk van een heuschen inter nationalen wedstrijd. Niettemin is de presta tie der tweede-handsch-Zwaluwen zeer mooi. Want er gisteren een vrijwel model Belgisch elftal, hetzelfde dat tegen Hongarije en Zwit serland heeft gespeeld. Toegegeven dat de Belgen drie-kwart gedeelte van den wed strijd in het veld sterker waren, en ook dat zij eigenlijk wel een kleine overwinning had den verdiend. Edoch, het resultaat van den wedstrijd wordt nu eenmaal uitgedrukt in doelpunten, daar moeten we rekening mee houden. En dat de doelpunten dezen middag zeer duur waren, was te danken aan de beide keepers Snax en de Bie, die voor elkaar in het toon spreiden van schitterende talenten niet onderdeeden. Snax was stellig wat men pleegt te noemen een openbaring en hij wordt ongetwijfeld een concurrent van v. d. Meulen voor de plaats onder de Oranje-lat. Nu wij, het daar toch over heb ben, teeken wij tegelijk even aan, dat spelers als Wamsteeker en Tap in de naaste toe- kost zeer zeker in het Nederlandsch elftal zullen moeten worden opgenomen. Vooral de Leidenaar heeft met dezen wedstrijd een examen gedaan, waarvoor hij zonder onvol doende geslaagd is. Van de rest waren v. Haeren en Ruysch, Baldinyer en Visser (de laatste tenminste na de rust) goed te noemen. Maar ze moeten nog een poosje in het nest blijven, voor ze als eerste kwaliteit Oranje-vogels kunnen uit vliegen. Weber en Nassen waren voor rust Te licht voor deze tegenpartij, middel matig, daarna onvoldoende. Te licht voor deze tegenpartij. Hermans kon nog vrij goed mede. Van Kal moet het echte nog leeren. Van de Belgen noemden wij reeds den voortreffelijken de Bie. Waarlijk dat is bui tengewoon M'n petje af voor Swaerten- broeckx! Langs alle kletspraatjes, dat die man te oud wordt heen, constateer ik, dat het me na dezen middag nog eens heel dui delijk is geworden dat men den jongere, die zijn werk verbetert, nog niet heeft gevonden. Tierens, de spel, was goed op dreef. De links half, Augustus, was soms een paar maanden achter. De voorhoede verknoeide heel wat kansen en kan Snax maar niet verschalken Er wordt ook nog al eens tegen den paal ge schoten. En door Holland, na een aarzelen»' begin, manhaftig verdedigd, vooral in het spannende laatse kwartier, toen de Belgen juist door Thijs gelijk haduci gemaakt. O, ja, dat weet u nog niet. Holland, ik bedoel de Zwaluwenploeg, heeft langen tijd de leiding gehad, gekregen door Trap, na 20 minuten spelen, in een periode, dat onze voorhoede op haar best was. Over den scheidsrechter, (me neer Lucas (ergens uit Engeland,) zeg ik maar niks, want ik maak me niet graag kwaad. AD. INT. Het Zandvoortsche elftal, zonder voor hoede zooals men dit noemde, heeft zoo waar dit schitterende succes behaald in haar eersten competitiewedstrijd, door van Alcm. met 31 te winnen. Zooals men weet, speelt Zandvoort momenteel zonder Houtkamp en zonder Keesman, de twee steunpilaren uit de voorhoede. Precies 2 uur laat scheidsrechter Jannes beginng. Alcm. wint den toss en verkiest het eerst het voordeel van den wind. Zandvoort trapt af en loopt direct hard van stapel, doch Alcm. neemt den aanval over en bestookt enkele minuten het Zandvoort-doel, waarin de achterhoede van Zandvoort goed partij geeft. De invaller H. Koning munt uit door zijn kalme optreden, terwijl zijn partner nog wat onvast is, iets wat hij Spoedig wel weer te boven is. Het spel verplaatst zich van doel tot doel en onstuimig trekt Water met de voorhoe de ten aanval, hoewel het goede combinatie spel nog niet tot zijn recht komt. Enkele corners leveren niets op en ook een vliegend schot van Alc. gaat rakelings naast. Van der Mije valt op door zijn trekkers, een maal haalde hij mooi over naar Paap, welke naast schoot. Ook Doeschot in de Alc.- voorhoede is niet op dreef; hij werkt slor dig. Dan het eerste doelpunt. Molenaar brengt mooi op, Water zet voor en van der Mije geeft Zandvoort met een mooien kopbal de leiding. Spoedig hierna is het rusten. Het spel is nog geen 2 minuten aan den gang, of Alc. maakt uit 'n voorzet van rechts en eveneens door een mooien kopbal van Homan gelijk. Alc. komt even onstuimig op zetten en de Jong keert enkele schoten goed. Doch ook de Z.-voorhoede laat zich niet onbetuigd en legt een wil aan den dag die het publiek in verrukking brengt. Mo lenaar lost een schot in zeer moeilijke po sitie, even daarna rent Drommel langs de lijn, een mooi voorzetje en Paap maakt met een schuin schot de tweede goal voor Zand voort. Van der Mije wil het nog wat te net jes doen. Diverse corners leveren niets op. Er wordt van beide kanten nog hard ge streden doch als Drommel nogmaals mooi voorzet, maakt Molenaar aan alle onzeker heid een einde, door met een geweldige kei het derde doelpunt voor Zandvoort ie ma ken. Spoedig daarop is het einde. R, C. H. II beeft den eersten wedstrijd in haar nieuwe omgeving met 1—0 gewonnen van het robuste Rapiditas II. Het elftal waarvan de voorhoede een ver jongingskuur heeft ondergaan, speelde uit stekend tegen de meerendeels zwaardere Weespenaren. Reeds vóór de rust geeft Warlé zijn elf tal de leiding. Ondanks heftige pogingen van Weespsche zijde, weet de R. C. H.-defensie stand te houden, voornamelijk ook al door het meer dan sublieme keepen van Gras. Hoewel R. C. H. II natuurlijk ook al les in het werk stelt om een meer positief resultaat te verkrijgen, lukt ook dat niet, zoodat onder groote spanning tenslotte t einde aanbreekt met een 10 zege voor R. C. H. II. VRIENDSCHAPPELIJK. BLOEMENDAAL—ALLEN WEERBAAR. Bloemendaal stelt zich onder leiding van den heer Cassee op met 1 invaller voor Parson. De thuisclub heeft het eerst het nadeel van den vrij sterken wind, hetgeen echter in het geheel geen beletsel voor haar blijkt het spel in handen te nemen. Na tien minuten spelen komt het eerste doelpunt, niet lang daarna gevolgd door No. 2. De Bussummers doen dan eenige snelle uitvallen, doch hun voorhoede is tamelijk schotloos, zoodat de witte achterhoede niet veel moeilijk werk krijgt. Met 20 voor Bloemendaal wordt ge draaid. xIn de tweede helft heeft de wedstrijd zijn aantrekkelijkheid geheel verloren. Nu met den wind in den rug komt het Bloemendaal overwicht des te meer uit. Voor het doel wordt dikwijls erbarmelijk geknoeid. Aan den anderen kant heeft A. W. na een snel len aanval succes en de stand is 21. Bloemendaal gooit er dan nog een schepje op, met het gevolg, dat in een periode van opvallend overwicht der thuisclub nog 2 goals aan aan het totaal worden toegevoegd. De witten winnen dus met 41. De Haarlemreserve's speelden Zondag een oefenwedstrijd tegen de bekende Amster- damsche 3e klasser Wilhelmina Vooruit. Hoewel met eenige invallers uitkomend, vormde Haarlem 2 een goed geheel. De op stelling was: Hoeben, Vlasman, Van Dorp, Torringa, de Vries, Van Os, Hoeperman, Van Daalen, Brakel, Schravendijk, Smits Wanneer scheidsrechter Drilsma laat be ginnen ontwikkelt zich een geanimeerden strijd met Haarlem 2 in de meerderheid. Schravendijk geeft met een kopbal Haarlem 2 de leiding, waarna Smits den stand op 20 brengt. De aanvallen der Amsterdammers stranden op het goede verdedigen van Tor ringa en Van Dorp. Rust 20, In de tweede helft wordt Hoeben gepas seerd, 21, maar Smits en Brakel zorgen en dan voor dat het einde met 41 voor Haarlem 2 komt. De uitslagen der Zaterdag gespeelde voet balwedstrijden van Engeland zijn: BirminghamBlackburn R2 0 BurnleyLeicester C40 BuryBolton W05 Cardiff C.Everton 21 Leeds UAston V 22 LiverpoolWest Hani U 00 Manchester UArsenal 01 Newcastle UNotts C 63 Sheffield UHuddersfield J23 Tottenham H.—Manchester C 1—0 West Bromw ASunderland 2 5 Om het kampioenschap van den Nederl. R.-K. Dambond. Ons Genoegen verliest met 164. Zondagmiddag p.l. vond in het gebouw van het St. Antonius-patronaat aan de Zijl singel bovengenoemde belangrijke wedstrijd plaats. Ons Genoegen heeft 1 invaller, ter wijl Kracht door Oefening volledig is. De heer N. v. d, Poel heette de Hagenaars na mens het district Haarlem hartelijk welkom en wenschte den spelers een aangenamen wedstrijd toe. De heer N. R. v. d. Berg sprak nog eenige hartelijke woorden, welke door den heer J. H. de Hoogh werden beantwoord. Vervolgens nam deze spannende wedstrijd, welke ongeveer vijf uur duurde, een aanvang. De Haarlemmers waren blijkbaar niet bijater

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7