Sport- en wedstrijden De geheimzinnige iiends 75 ct. Het PARFUMERIEHUIS Radio-Omroep. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Vierde Blad Zaterdag 12 September 1925 R. K. F. R.-K.V.V. „Geel-Wit". R. K. V. „Zwaluwen". N. V. B. N. V. B. OVERZICHT E. D. O. FEUILLETON. ZEILEN. Haarlemsche Zeilvereeniging. LAWNTENNIS. SCHIETEN. Gen. Joubert. [K| iiwfsif^rïn[^i'ir!iii»iiËif»lfinriifsi[»iiYi[gifS' geeft heden een STAR" Scheerapparaat DAMMEN Match Herm. de JonghKeiler. Ons GenoegenZaandam. INGEZONDEN. VRAGENBUS. RADIO LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoestellen vanaf f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. GEMENGD NIEUWS. Weer een loting ongeldig verklaard. Het bruine monster gaat weer rollen! De men en IT' 1 Cncket' «thletiek, zwem en en andere zomersporten, moeten plaats maken voor den geweldenaar „King Soc- Reeds hebben voor den Nederl. V, B Wedstnjden plaats gehad en de aandacht lederen sportman concentreert zich komende emotievolle com petitiekampen. Ook de R. K. voetballiefhebbers gaan ,kIaar maken voor den aanstaanden strijd in eigen kamp. Een eerste stap in de richting naar dien strijd is gedaan door de indeeling der ver schillende elftallen. De indeeling der R. K. clubs is blijkbaar een zeer lastig karwei, hetgeen blijkt uit «et feit, dat bijna den geheelen zomer in diverse vergaderingen van vereenigingen, bonden, enz., de „indeeling" een belangrijk P-t der agenda uitmaakte. Begrijpelijk heerschten er vele meenings- verschillen. Vooral het verre reizen bleek een onoverkomelijk bezwaar voor meer dere clubs, daar zij niet financieel krachtig genoeg zijn om zich dergelijke reizen te veroorloven. Doch met een weinig goeden wil zal de zaak wel weer rollen en moeten e Roómsche voetballers zich maar troos- ®n met de gedachte dat het belang der Koomsche voetbalbeweging er mede ge moeid is. En daarvoor moet desnoods alles worden opgeofferd. Laten daarom de clubs, voor welke de indeeling misschien eenigs- *ns tegenvalt, den moed niet laten zakken. Wij voor ons gaan met de hieronder ge publiceerde indeeling tamelijk wel accoord. De afdeelingen welke ons h t meest in teresseeren, zien er als volgt uit: Overgang B. Fortitudo, R. K. A. V.., De Meer. Voor uit, E. M. M„ R. K. B. V. en H. B. C. Overgang C, Limvio, Wilskracht, P. V. C., Excelsior, D- H. L., Wilhelmus, Celer en P. V. C. B. Tweede klasse G. Beverwijk, Zwaluwen, V. I. C„ R. K. W. S- V., Alw. Forward, Volendam, Wilskracht H en Zaandam. Tweede klasse H. D. O. N. K„ Leiden, Graaf Floris V, G. H- A., Duiven, Concordia en T. Y. B. B. De eerst vermelde afdeeling heeft daar om onze aandacht, omdat H. B. C„ de kam pioen van verleden jaar, daarin uitkomt. Indien H. B. C. met dezelfde speleers ver schijnt van het vorige seizoen, dan zullen de Heemstedenaren wederom een hartig woordje meespreken. Met welk elftal H. B. C. zal uitkomen is nog niet bekend en 'het valt zeer te betreuren dat wij niet verno men hebben van b.v. oefenwedstrijden. Vermoedelijk komt de Heemsteedsche com binatie onbeslagen op het ijs en is men in Heemstede blijkbaar uit het oog verloren dat een goed begin het halve werk is. Wij zullen hopen dat H. B. C. onze verwach tingen beschaamd maakt en zich spoedig zal doen kennen als een ernstig en ge vreesd tegenstander. Good luck H. B. C.! Overgang C herbergt eenige clubs, welke oude tegenstanders waren van H. B. C. Wij vermoeden dat Wilskracht en P. V. C. evenals verleden jaar een hardnekkigen strijd zullen voeren om den eere-tilel. Doch ook D. H. L. en Celer hebben ster ke elftallen. De beide afdeelingen der tweede klas boezemen ons al zeer veel belang in. De Noordelijke 2e klasse is ongeveer hetzelfde als vorige jaar. Alleen Volendam en Wils kracht zijn nieuwelingen. De Zuidelijke afdeeling is grootendeels samengesteld uit elftallen uit den D.H.V.B. G. D. A,, Duiven, Concordia en last not least The Yellow Black Boys. Hier zullen aloude tegenstanders elkaar ontmoeten. T, Y. B, B. Leiden en Concor dia zijn geen onbekenden. Voor de Haar lemmers is deze indeeling nu niet bepaald voordeelig, doch wij zijn er van overtuigd dat de geel zwarte boys niet het minder fraaie voorbeeld van Damiaten zullen vol gen. In het elftal der Boys hebben eenige ver anderingen plaats gehad, veranderingen die geen versterking zijn. De voorhoede is da nig verzwakt door het niet medespelen van Snoeks en Daalderop. In de halflinie zien wij Wolbeek vervangen door Bakker (oud keeper!) terwijl het doel wordt verde digd door Nelis. Deze laatste is ongetwij feld een aanwinst. Laten wij hopen dat de eenige Haarlemsche Federatie club met het tegenwoordige elftal zich als zoodanig' zal weten te handhaven. Zondag 20 September a.s. neemt de com petitie een aanvang. De Yellow Black Boys spelen morgen aan de Zanvoortschelaan een oefenwed strijd tegen de Amsterdamsche Zwaluwen. Het Roomsche seizoen wordt dus mc-%m geopend met een ontmoeting welke zeer zeker het aanschouwen waard is. Met belangstelling zien wij de prestaties der Boys tegemoet. Secr. Lange Margarethastraat 1. Contributiebetaling Zaterdagsmiddags van 56 uur in „St. Bavo Zondag a.s. opent Geel-Wit haar voetbal seizoen. Het 1ste speelt tegen Santpoort I, welk elftal verleden jaar een heel goed figuur sloeg in de le klasse, zoodat Geel-Wit groo- te moeite zal hebben om dezen wedstrijd ge lijk te spelen. De wedstrijd begint te hall 3 uur. Vertrek per fiets half 2 uur van het Kennemerplein. Het 2de^ speelt tegen B. S. M. I een ope ningswedstrijd op haar nieuw terrein, 't welk a.s. Zondag voor het eerst bespeeld zal wor den. Voor deze gelegenheid heeft het B. S. M.-bestuur een medaille beschikbaar gesteld voor de winnende ploeg. De wedstrijd begint om 2 uur. Vertrek per fiets om 1 uur van het Houtplein. Het 3e speelt om 2 uur tegen Alliance 2, aan den Zijlweg. Beide clubs komen dit sei zoen in de 4e klasse D. H. V. B. te spelen. Eer goede gelegenheid dus om eikaars krachten eens te meten. Secretaris: J. C. KRU1JVER Jr., Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel Nieuws. De diverse vereenigingen worden bekend gemaakt, dat vanaf morgen een verbandkist op 't R.K. Sportpark aanwezig zal zijn. Zoo als de iop 't Sportpark spelende vereenigin gen bekend is, was dit aan de R.K.V. „Zwa luwen", op de laatst gehouden vergadering der R.K. Commissie van Lich. Opvoeding, opgedragen hiervoor te zorgen. Bij deze verbandkist is een lijst aanwezig waarop bij eventueel gebruik, melding ge maakt moet worden, waarvoor het is geschied voor welke speler, bij welke wedstrijd, de naam van het ongeval enz. De captain van het elftal, waarin de speler, wien het ongeval is overkomen, uitkomt, moet bovengenoem de lijst daarvoor van zijn handteekening voor zien. Daar het Sportpark weder is geopend worden de leden verzocht Zaterdagsmiddags te komen trainen. De leden worden hierbij in kennis gesteld dat de indeeling der elftallen in de St.Jos. Gez. Vereen, bekend is gemaakt. Programma voor morgen R.K.V.Z. Ill Concordia II 2,45. R.K.V.Z. IV: H.B.C. IV l,30.uur. Het derde elftal ontvangt op 't Sportpark Concordia 3 uit Hillegom en zal naar alle waarschijnlijkheid een zeer spannende wed strijd spelen. Het vierde elftal speelt tegen H.B.C. 4. JOOP. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR 13 SEPTEMBER. Afdeeling I. le klasse. R. C. H.Stormvogels. 2e klasse A. D. E. C.—D. W. S. .W. F. C.-—Schoten Alc. Victrix—Hollandia West-FrisiaZand voort. 2e klasse B. HilversumD. O. S. A. F. C.Kampong D. O. N. A. R—H. V. C. 3e klasse A. ZaanlandiaH. R. C. Helder—V. S. V. PurmersteynE, V. C. Res. le klasse. BI. Wit 2—D. E. C. 2 RapiditasE. D. O. 2. Res. 2e klasse A. Hollandia 2Watergraafsmeer 2 BI. Wit 3—W. F. C. 2 Ajax 3Haarlem 2. Afdeeling II. 2e klasse A. Sfeeds-HoogerL. S. V. D. H. C.Transvalia H. D. V. S—S. V. V. NeptunesO D. S. 2e klasse B. B. M. T.Velox. OM DEN ZILVEREN BAL. 2e ronde 10—11 uur A: D H. CQuick. 11.15—12.15 uur B: D. F. C.-H. B. S 23 uur: SpartaHaarlem. 3.30-4.30 uur: winnaar Awinnaar B. Ook ditmaal is het aantal le klasse wed strijden voor de competitie nog zeer gering. Dit aantal beperkt zich tot de ontmoeting R.C.H.Stormvogels. Voor de Haarlemmers zeer zeker een van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen. De ontmoetingen tusschen R. C. H. en Stormvogels zijn, traditioneel. Beide clubs hebben een staat van dienst, welke nogal met elkaar overeenkomt en de wedstrijden tusschen beide rivalen, dateeren al vanuit de lagere regionen. Toen reeds als derde klassers bestreden R.C.H. en S ormvogels elkaar met afwisselend succes. En zoo is het gebleken io de 2e klas, den overgang en zal het ook blijven in de hoogste afdee ling, want al is het R.C.H. elf'al op papier misschien ditmaal het sterkste dat is dit nog lang geen bewijs dat de Haarlemmers den wedstrijd zullen winnen. Inderdaad achten wij R.C.H. ditmaal dc sterkste. De IJmuidenaars hebben door het vertrek van enkele spelers gevoelige ver liezen geleden en nu ook v. d. Wint is ver huisd naar het naburige V.S.V., heeft de voorheen zoo sterke Stcrmvogels-defensie een gevoelige klap gekregen. Ninettemin zullen we moefen afwachten. Met de spelers waarover Stormvogels nog beschikt beheff deze vereeniging zich o.i. niet ongerust te maken. Zelfs geven wij de J R.C.H.ers in overweging terdege aan te pakken, wilier zij hun 2den wedstrijd in een overwinning omzetten. Het programma in 2 A is wat meer uit gebreid. Schoten en Zandvoort komen beide in het strijdperk, resp. tegen W.F.C. en West Frisia. Zoowel voor Schoten als voor Zandvoort zijn dif zeer zware wedstrijden en vooral in deze regenperiode nu de Noord-Hoiland- sche terreinen het al terdege hebben moe ten ontgelden, zal het voor beide clubs moeilijk vallen voor een overwinning te zorgen, Wat wij van W. F. C. zagen, wettigt vol komen het vermoeden daf dit elftal dit maal een hartig woordje zal meespreken. Dus zullen de Schotenaren wel hun uiter ste best moeten doen. Zandvoort strijdt niet alleen fegen West Frisia doch eveneens tegen het zware klei- lerrein der West Friezen. Ongetwijfeld is dit voor de bezoekers een niet geringe handicap en hef zou ons dan ook niets ver wonderen wanneer Zandvoort hier een veer liet. Waarschijnlijk versterkt met doelman v. d. Wint opent V.S.V haar wedstrijdenreeks met een ontmoeting in den Helder fegen de club van dien naam. V.S.V., dat zich wel weer als één der gegadigden voor het kam pioenschap zal doen kennen, komt hier al direct tegen de kampioenen Een zware striid wacht den Velsenoor- ders, welken ze echter wel kunnen winnen. Hef programma bevat verder een wed strijd voor E.D.O. 2 tegen Rapiditas 2 in Weesp, terwijl Haarlem 2 in haar nieuwe omgeving zich tegenover Ajax 3ziet ge plaatst, een ploeg, waarmede de Haarlem mers nog moeite genoeg zullen hebben. Nu Haarlem er in geslaagd is zich in de 2de ronde te plaatsen voor de wedsfrijden om den Zilveren Bal, willen wij hier even de aandacht op vestigen. De Roodbroeken spelen Zondag tegen Sparta De Spartanen beschikken momen teel over een ploeg welke op papier ster ker schijnt dan het elffal waarmede ver leden jaar het kampioenschap werd behaald Haarlem heeft het dus niet erg betroffen. Voor de roodbroeken is een dergelijke ont moeting uitermate geschikt om voor een verrassing te zorgen. Met dit voor oogen zien we Haarlem reeds in de finale. Wordt n.l. van Sparta gewonnen dan is, zooals we uit het programma kunnen opmaken, de eindstrijd reeds bereikt, 't Zou nief onaar dig zijn na het min of meer slechfe begin. R. C. H.—STORMVOGELS. R. C. H. opent haar terrein dit seizoen met een thuiswedstrijd voor de comoetitie tegen de Sto-mvogels. Nadat reeds j.l. Zon dag in het Stadion een goed begin is ge maakt met ren overwinning tetfen Blauw- Wit, krijgen de R. C. H.'ers het. ditmaal nog zwaarder te verantwoorden. Want al moge een uitwedstrijd tegen de Zebra's tot de zwaarste behooren, voor F. C. H. zijn de wedstrijden tegen Witte Jan c.s. wel de meest moeilijke maar vooral pikante. Nog altiid leeft 't plaatselijk tintje. tuit R.C.H.'s Velsensche periode die wedstrijden ken merkten, voort en behalve in Haarlem zelf is er vooral in de noordelijke gemeenten als Velsen, IJmuiden en Beverwük veel belang stelling voor deze ontmoetingen. En niet ten onrechte, want onder welke omstandig heden ook, altiid waren deze wedstrb'den vol spanning van het begin tot het rin-le. Daar Stormvogels dit seizoen feiteliik nog geen officieele wedstrijden heeft gespeeld en dus van haar speelsterkt eheel wein'g valt te zeggen, ook =1 omdat in hel elftal eernde wijzigingen hebben plaats gevonden, willen we volstaan met te hopen, dat het ook thans een spannende, fri-e kamp zal worden, waar in het beste elftal zegeviert. R. C. H. zal geheel compleet uitkomen, hocwl we vernamen dat het niet onwaar schijnlijk is dat Roelfsema niet meespeelt. De wedstrijd Z. F. C. 2R. C. H, 2 is uitgesteld. KEURELFTALLEN N. V. B. Door de N. E. C. zijn volgens de Sportkr. de onderstaande elftallen samengesteld om op Zondag 20 Sept. a.s. te Utrecht in het tour- nooi uit te komen Rood v. d. Meulen (H. F. C.) Denis (H. B. S, aanvoerder,) Vermetten (H. B. S.) Dik (Haarlem), Franssen ('t Gooi), Vaags (Vitesse) Manssen (Excelsior,) Küchlin (H. B. S.,) Sandberg (H. V. V.,) Terbeek (N. A. C.) Weber (Sparta.) Blauw Quax (A. D. O.) Rodermond (Be Quick, aanvoerder,) Tetzner (Be Quick) Baldinger (Concordia,) van Boxtel (N. A. C.), Andriessen (Ajax) v. d. Meer ('t Gooi,) de Haas (Be Quick,) Visser (Stormvogels), Bak (Excelsior), Hemmes (Be Quick.) Groen Rambonnet (Be Quick) van Kol (Ajax,) van Haeren (Wilhelmina, aanvoerder); Le'èvre (Kampong,) Wamsteker (A. S. C.), van Heel (Feijenoord) Snouck Hurgronje (H. V. V.) Volkers (Ajax,) Jonbloets (N. O. A. D.), Perucal (E. D. O.), Sigmond (H; F. C.) Wit van Tilburg (N.O. A. D.) Lebret (D. F. C.), van Dijke (Feijenoord) ;Geuts- kens (R. C. H.), van Daalen (Haarlem), Groen (Be Quick) Gielens (Hercules), Tap (A. D. O.), Buitenweg (Hercules, aanvoerder,) van Baar v. Slangenburg (H. B. S.), de Na- tris (Ajax.) Op uitnoodiging van de Nederlandschc Bakkersgezellen en Chocolade'bewerkers spe len EDO en 't Gooi een wedstrijd voor dc T.B.C.-lijders van genoemde organisatie. Door de betrokken organisatie is een beker beschikbaargesteld voor het winnende elftal. Het volgende elftal brengt EDO Zondag in het veld: 17. „Dat verlangen wij niet van u. Alleen dat gij den man verpleegt gedurende eenige da gen, anders niet. Dat is alles en natuurlijk kunt gij voor uw diensten betaling eischen." „Ho, ho, ik bewijs u gaarne een vrienden dienst. De man blijft hier.' Lord Nibblington ontsnapte een zucht van verlichting. Men had den gewonde alzoo voorloopig in veiligen haven en er bestond alleszins redenen om zich daarover iemand in handen, die waarschijnlijk het hoofd was van de misdadigersbende. Het was dezelfde persoon, die met cie drie edellieden onder handeld had eve; hun invrijheidstelling en met hem was de kracht van de Broeders des Verderfs gebroken. De dokter voorzag baron de Linar en lord Nibblington uit zijn gaderobe ieder van een fatsoenlijk stel kleederen, want zij behoef den nu geen ketellappers meer voor te stel len. En na nog een glas wijn met deft ge neesheer gedronken te hebben, hielpen zij dezen eerst den gewonde, hun doodsvijand, op 's dokters eigen bed brengen, waarna zij door den tuin achteruit het huis verlieten, om geen argwaan bii wie ook te wekken Zij gingen nu te voet naar een hotel- waar de nachtportier hen opende en hen twee naast elkaar liggende kamers aanwees. De Linar wilde nog besprekingen voeren, maar lord Nibblington sprak: „Wij kunnen nu niet beter doen dan te slapen. Sinds de verdwijning van graaf de Tournel heb ik geen oog geloken, uit onge rustheid over zijn lot, Nu wij dien kerel te onze macht hebben, behoeven wij voor on zen vriend niet ie vreezen en ik zal heerlijk kunnen slapen „Maar er moet zooveel geregeld worden. Der.k, dat de Broeders ons zullen trachten op te sporen." „Dat zal hen moeilijk vallen, ze zijn hun hoofd kwijt en in ieder geval wij moeten eerst slapen. ïk val haast om." „Lord Nibblington wipte, na zich alleen van zijn bovenkleeren ontdaan te hebben in bed en sliep spoedig als een roos. En de Li nar wist niet beter te doen dan het verstan dige voorbeeld te volgen. Reeds stond den anderen dag de zon hoog aan den hemel, toen onze vrienden ont waakten. Zij lieten een stevig ontbijt op hun kamer voordien en ennu uitgerust en ver sterkt voelden zij zich weder tot alles in staat. „Nu," zeide baron de Linar, „als wij thans onzen vriend niet misten, hadden wii waar schijnlijk gewonnen spel. Trouwens wij had den onzen tegenstander dan aan de politie kunnen overleveren. Nu hebben wij dit niet gedaan om den graaf voor de wraak der Broeders te bewaren. Het beste zal zijn, dat wij eens gaan onderhandelen met den man, dien wij gevangen hebben," „Ja, dat kunnen wij doen," antwoordde Nibblington In den loop van den dag kregen de vrien den bericht van dokter Dupuy, dat ziin Pa tient zich naar omstandigheden zeer goed bevond en het verlangen te kennen had ge geven. de heeren, die hem bij den dokter gebracha hadden, te spreken. Djt was het zelfde, wat Nibblington en de Linar wilden en dus begaven zij zich tegen den avond kalm naar de woning van den dokter, in wiens slaapkamer zii den gewonde aantroffen. Hij lag in bed maar was, wonder genoeg, op gewekt en levendig. „Wel, heeren," zeide hij, „gij zijt inder- daér tegenstanders, voor wie wij op onze hoede moeten zijn. Ik wil weten, wij hadden u te licht geteld „Daar kunt ge spijt van hebben, ant woordde de Linar, „want die erkenning komt te laat Gij zijt thans geheel in onze macht." „Gij vergist u." „Weihoe vergissen wij ons?" „Zeker, want gij zoudt mij in dat geval wel terstond aan dc politic hebben uitgele- Meenhorst, Kuil, Boeré, J, Perucel, J. v. d. Laan, C. v. d. Laan, A Swart, D Tanis Steffens, Perucel, C. v. d. Hurk. De reserves gaan de eerste trede zetten op den competitieladder: zij gaan op bezoek bij Rapiditas, een zware uitwedstrijd. Als daar gewonnen wordt, mag men wel zeer te vreden zijn, want voor elke vereeniging is dit een van dc zwaarste wedstrijden. R. K. SPORTPARK VOOR HAARLEM. Programma voor 13 Sept. 1925. lste terrein R. K. V. Z. 2de terrein D. S. S. 3de terrein Geel-Wit. 4de terrein R. K. V. Z. Mededeeling. Aan de leden der op het R. K. Sport park spelende clubs wordt bekend gemaakt, dat vanaf 13 September er geen rijwielen meer geplaatst mogen worden bij het kleed lokaal, doch in de daarvoor bestemde rij wielberging aan de ingang van het terrein. De spelers betalen hiervoor 0.05 per rijwiel en ontvangen een bewijs van af gifte. Voor vriendschappelijke wedstrijden vra- ge men bijtijds, doch uiterlijk Woensdags, terrein aan bij den captain, den heer H. J. van Tol Jr., Joh, de Breukstraat 33, Haar lem. Tocht naar de Zuiderzee. Na de besprekingen op de ledenvergade ring, in verband met een desbetreffende uit noodiging van Aeolus", gaat de H. Z. V. Zaterdag en Zondag met haar Amsterdam sche vrienden de Zuiderzee op! 't Gaat Zaterdagmiddag naar Muiden, waar dc avond in gezelligheid en de nacht in alle stilte zal worden doorgebracht. Zondagmorgen wordt er op de Zuiderzee gekruist en admiraalgezeild. Met wat zonne schijn zal dat voor de Haarlemmers zeer aantrekkelijk wezen. In 't heerlijk vooruitzicht van den tocht hebben zich dan ook veel deelnemers op gegeven, die Zaterdagmiddag 3 uur uit de Aeclushaven denken te vertrekken. DE DAVIS CUP. Amerika weer overwinnaar. De Amerikanen hebben de zege van hét tweetal Borotra en Lacoste gestuit en met een klinkende overwinning voor een jaar beslag gelegd op de Davis Cup. Donderdag reeds verloren de Franschen de enkelspelen van de uitstekend spelende Amerikanen. Gisteren wonnen Richards en R. Williams gemakkelijk het dubbelspel van Borotra en Lacoste, waardoor de minieme kans op een Fransche overwinning geheel verdween. DE WEDSTRIJD DUITSCHLAND HOLLAND. Met deze ontmoeting, welke in Keulen plaats vindt, werd gisteren onder minder gunstige weersomstandigheden, een aan vang gemaakt. Het begin is voor de Hollanders allesbe halve bemoedigend. Vanwege het slechte weder werden slechts een drietal partijen gespeeld, waar in de Duitschers evenzooveel keeren beslag legden op de overwinning. Bryan verloor van Moldenauer met 64 6—1 26 46 63. Zooals de cijfers uit wijzen, zorgde de Hollander voor' een be hoorlijken tegenstand. v. Lennep zag zich geslagen door Frotz- heim met 36 26 64 1—6, terwijl ten slotte Mevr. Stroinck werd geslagen door Mevr Friedleben met 61 63. Vin-mi PCNJSJgN. H.S.C. „Excelsior". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag haar kampioenschap over 1 K.M. Ingeschreven hebben reeds: W. Sleutel. G. Valleggia, W: de Nijs. C. de Nijs, F. de Nijs, H. Stouten, J. v. Tol, G. Makkelie, J. F. Itter. Jac. Cidal, L Snoeks, A. C. Kruijer, J. H. Ki^shagen en G. H. Stouten. Bijeenkomst 754 uur, Zeeweg. n Met het oog dat H. S. V. „de Kampioen, H. S. C. „de Bataaf" en R. T. „Haarlem," die haar jaarlijksche ritten houden te 8!4 uur, worden de deelnemers verzocht op tijd aanwezig te zijn. Nationale schietwedstrijd te Amersfoort. Te Amersfoort hebben dit jaar de groote nationale schietwedstrijden plaats gehad. Ook Gén. Joubert was daar vertegen woordigd en heeft een .zeer goed figuur ge- slagen of liever geschoten, wat ook wel blijkt uit de behaalde korpsprijzen. - en eerste wist Gen. Joubert den eere-prijs cy linder mede naar Ovcrveen te brengen. Zooals gewoonlijk, was W. Faase, één van de drie korpsschutters, weer uitstekend op schot en wist 97 punten te schieten, bij aankoop van O Slarmesjes voor een gulden. Geen dun blaadje staal, doch echt scheer mes. Pes stuk 20 cent. M.Reemers, Kruissir. 43 Ook bij den heer Fransoo wilde het best vlotten. Deze maakte 95 punten. De nestor, de heer J. v. Keulen heeft ook zeer hard medegewerkt voor den mooien prijs door het schieten van 93 punten. Zoo behaalde dus Gen. Joubert, met deze brij goede serie's den eere-prijs cyiindre, het geen zij wel verdiend had. Ook werd nog de 2e prijs hoofd-korps cylinder veroverd. Weer een mooi succes! SCHUTTER. De tweede partij van de match Herm. dc JonghKeiler, welke Donderdagavond ge speeld werd, eindigde in een overwinning van eerstgenoemde, zoodat de stand mo menteel is 31 ten gunste van De Jongh. Naar wij vernemen gaal bovengenoemde wedstrijd, welke aanvankelijk Zondag a.s. te Zaandam zou worden gespeeld niet door. Redactie zich niet aansprakelijk). (Voor den inhoud van deze Rubriek stelt de VERJAARDAGVIERING VAN H. M. DE KONINGIN DOOR EENIGE HOLLAN DERS AAN BOORD VAN HET STOOM SCHIP „TRIER" VAN DE NORD DEUTSCHE LL O YD. Met eenige Hollanders vertrok ik 29 Augustus j.l. met het Stoomschip „Trier" naar N. O. I. Men kan bij die gelegenheid droeve en strakke gezichten zien, het is zichtbaar dat allen onder den indruk zijn en de gedachten aan hen die men achterlaat, hielden de reizigers eenige dagen bezig, de stemming was dus stroef. Doch dit duurde maar eenige dagen en de neerslachtigheid maakte plaats voor opgewektheid. Blijkbaar hadden eenigen 't plan gemaakt 31 Augustus feestelijk te herdenken. Op dien dag scheen de zon heerlijk en spreidde haar lieflijke stralen over het dek. Of het zoo moest zijn, allen waren des morgens vroeg op het dek. Toen wij (Hollanders) bij elkaar waren wer den wij getroffen door de aardige attentie van de Duitsche miziekanten. Men blies het Wilhelmus wat door allen uit volle borst werd meegezongen, gevolgd door het Wien Neerlands Bloed. Het was of op de gezichten te lézen stond dat men elkaar met den ver jaardag van onze beminde Vorstin wilde fe- liciteeren. Ons bloed stroomde snel door de aderen en ons hart klopte warm. Temeer voelden wij de trilling door onze ledematen gaan toen onze gedachten ons een oogenblik terug voerden naar hen die wij vaarwel hadden gezegd en een „tot weerziens" in de ooren hebben gefluisterd. Enkele Hollanders had den in stilte de eetzaal versierd met onze Hollandsche driekleur, groen enz. terwijl een ander gezorgd had voor bloemen op tafel. Allereerst werd een dronk geweid aan „Wil- lemxentje" (zoo spraken de Duitschers) ge toost en echte Hollandsche liederen gezon gen. Na het diner wachtte ons een tweede ver rassing Hoe onaangenaam in veel gevallen het binnentreden van een rookzaal voor veel dames is, het binnengaan van de rookzaal aan boord was inderdaad een genot. De geheele zaal was versierd met vlaggen en bloemen. In het midden had men een z.g. baidakein aangebracht waarboven een schild prijkte met vergulde „W" daaronder de leeftijd van onze Koningin n.l. 42 jaar. (Of dit juist is weet ik niet.) Wat een eer viel mij ten deel. Met algemeene stemmen werd ik gekozen tot „Koningin" en werd ik verzocht op de troon plaats te nemen. Ik durfde nauwelijks. Toen voelde ik, dat ik in hart en nieten Hol lander was met een warm kloppend hart voor Oranje. Alle reizigers van verschillende na tionaliteit hieven een driewerf hoera aan, ter wijl de Duitschers riepen „lebe frau Wille- mien." Ik wenschte allen geluk met den ver jaardag van „Onze Wilhelmien" en na een glas geledigd te hebben was deze plechtig heid afgeloopen. Des avonds was het een zeer geanimeerd bal, waaraan allen deelna men. Reeds vier malen heb ik nu de reis naar Indie met een Hollandsche boot gemaakt. Deze keer met een Duitsch schip. Ik moet dan ook een woord van hulde brengen aan den gezagvoerder (Kapitein) en personeel voor de aardige attentie aan Holland bewe zen en voor hunne humaniteit en welwillend heid. Ik meen dit te moeten mededeelen, aan mijn Familie en Haarlemsche kennissen en vooral bijwijze «ran een hartelijken groet. Mej. A. P. WIJNEKUS. Aan boord van het S. S. Trier van de Nord Deutsche Lloyd. 31 Augustus 1925. Vr. Ik verdien 2018 per jaar. Ik ben kostwinner voor mijn moeder en ben onge huwd. Mijn moeder is 72 jaar en beeft geen inkomsten. Aan een levensverzekering be taal ik 53.52 per jaar. Hoeveel iuicom- slenbelasting moet ik betalen voor het be lastingjaar' 1925—1926? Antw.: Indien u, omdat gij kostwinner zijt, door den fiscus in de rechten wordt steld van een gehuwde, wordt voo; nood zakelijk levensonderhoud 900 afgetrok ken. Uw aanslag over 19251926 is dan totaal 95.50. Vr.: Is het verbod om te visschen met een hengel beaast met visch al ingetrokken of is die nog van kracht tot 13 October? Antw;: In de omgeving van Haarlem is, voor zoover ons bekend, hel visschen met levende visch als aas, geoorloofd, mits het aasvischje langer dan 13 c.M. is en dan Amsterdam Vaz Diaz 2000 M. dage lijks met tusschenpoozen Nieuws- en Beursberichten van 8 154.30 Amsierd. tijdsein 10 15 en 4 30 Zondags niet Brussel. 265 M dagelijks concert te 8.35 u (ook Zondags) Daventry 1600 M dagelijks concert en voordracht van 6.2011 of 12 Tijd sein of Big Ben 7 20 en 10 20 event ook 12.20 Londen 365 M dagelijks concert en voordracht van 7.2011 of 12 Tijdsein als Chelmsford - Zondag 3.50 en 8 50 uur concert, enz H. D. O. (Hilvers Draad! Omroep) 1050 M dagelijks 5.30—7 30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30 Zondags geen Diner concert. Parijs Eiffeltore» 2650 M dagelijks concert te 6 35 Parijs Radio Parijs 175T M - dagelijks Concert en Lezing te 8 35 BIJZONDERHEDEN. Brussel. Zaterdag 8.35 uur „De Kleine Hertog," operette. Zondag 8.35 uur Gemengd programma. Daventry. Zaterdag 8.20 uur Licht Symphonic Concert en Zang, daarna Jazz band. Zondag 3.50 uur Concert 8.50 uur Kerkdienst, daarna Concert en Zang. H. D. O. Zaterdag geen Concert. Zondag 2.30 uur Kurhaus 8.15 uur Kurhaus. Zie verder bovenst opgave. in alle wateren, behalve de Leidschevaart. Wij merken hierbij op dat de Visscherij- wet, vooral door de tallooze besluiten en wijzigingen een waar labyrinih is, waar in het vinden van den weg alleen moge lijk is bij dagelijksche oefening. Vr. In welke verhouding staan tot elkaar de voedselbestanddeelen van een kippenei en een haring, m.a.w. waar zit meer voed- sel in, in een ei of in eên haring? Hoe ver houden zich beide quantums? Antw.: Op elke 100 gram bevat een ei 12 gr. eiwit: 12 gr. vet; 76 gr. water; eer haring 19 gr. eiwit; 17 gr. vet; 64 gr. water met daarin opgeloste zouten. Een haring zou dus voedzamer zijn. Vr. van J. D. te V. Antw.: Handelsadressen worden in deze rubriek niet opgegeven. Een adres voor wal u bedoelt is ons trouwens ook niet bekend. Vr. Kunt u mij ook zeggen of de N.V. Nederl. Mij. tot Exploita -'e en Administra tie van onroerende goederen te 's-Graven- hage nog bestaat? 2. En of er te Haarlem een afdeeling van bestaat? Antw.: Voor zoover ons bekend, beslaat die N.V. nog. Adres is: Laan van Meerder- voort 62. 2. Ons geen adres bekend. Vr. Hoeveel Rijksinkomsten, Verdedi- gings- en Gemeentebelasting en hoeveel forensen over 19241925 moet men beta len, als men woont in Heemstede en werkt te Haarlem? Het inkomen is 1500 per laar. Antw.: Aan Rijksinkomstenbelasting en Verdedigingsbelasting 26.70; aan gemeen- telijke belasting te Heemstede 12; a forensenbelasting te Haarlem 32, EEN MERKWAARDIGE VERGIS SING In April van het jaar 1902 werd te Amster dam een knaap geboren, die den naam ont ving van Wijriand Diederik. Hij vervulde zijn militairen dienstplicht als elk goed bur ger, totdat hij dezer dagen tot een vreemde ontdekking kwam. Toen hij namelijk wilde trouwen, en bij den Burgerlijken Stand zijn papieren opvroeg, bleek, dat Wijnand als meisje was ingeschreven. Om nu de betreffende acte te doen verbe teren, moest de vader naar een advocaat gaan, moest de rechtbank er bij te pas komen en moet de vader f 70 betalen, om de vergis sing te herstellen Naar de „Tel." bij den Burgerlijken Stand vernam, komt het hoogst zelden voor, dat een dergelijk abuis door de ambtenaren ge maakt wordt. Vermoedelijk heeft de ambte naar zich destijds vergist, en is deze misstel ling door den vader destijds ook ondertee kend. Gewoonlijk let men bij geboorte-aan giften echter niet altijd op wat men onder teekent. Vanwege den Burgerlijken Stand wordt na dergelijke vergissingen echter alles gedaan, om spoed te betrachten, en wordt toegestaan toch reeds aan te teekenen, en zooveel als mogelijk is, wordt gezorgd, dat het huwelijk geen stagnatie ondervindt. Voor den betrokkene zijn aan het herstei van een dergelijke vergissing nu eenmaal kos ten verbonden, tenzij men tot de minvermo genden behoort en de procedure pro deo kan geschieden. Door den commissaris der Koningin Noord-Brabant is de onlangs gehouden militieloting te Boxmeer ongeldig verklaar aangezien de lotelmgen uit Rijkevoort, hoe- wel aanwezig, door misverstand persoon lijk niet aan de loting hebben deelgenomen. verd. Dat gij het niet deed is^een bewijs, dal gij reden had mij te sparen." Nibblington en de Linar zagen elkaar aan, zij hadden met een geducht en scherpzinnig tegenstander te doen. „Wij zouden u nog kunnen uitleveren, zeide lord Nibblington, wie zou ons dat be letten. En het is volstr-kt nog niet zekér, dat wij dit nietizifllen doen." '„Dat, is het wel. De gedachte aan den graaf de Tournel meet u daarvan terughou den. O, ik heb dezen morgen eens over de zaak nagedacht en alles is mii volkomen duidelijk thans. Indien gij u met mij naar het politiebureau begeven hadt, zou ik in handen van de politie gevallen zijn, oie zoo ver zii mij iets misdadigs zou kunnen be wijzen, det wel, bewijzen, geen genade zou kennen. Ik zou dus allicht wegens vrijheids- berooving, maar dat is ook al, wat gij mii bewijzen kunt, tot ettelijke jaren gevangenis straf veroordeeld worden. Maar dan wachtte de wraak, uw vriend de Tournel zou daar voor moeten boeten. En al zoudt gij dien dan nog vrij willen koopen, gij zoudt het niet meer kunnen, omdat ik de eenige ben, waar tegen hij verlost kan worden. En zoodra gij de politie in de zaak mengt, zoudt gij dien prijs niet kunnen betalen, want gii begrijpt de politie laat niet los." „Maar men zou, nu men u in handen heeft de geheele bende der „Broeders des Ver derfs" kunnen opsporen en gevangennemen en den graai verlossen." „Probeer het, maar het zal u niet geluk ken. Neen, onze kansen staan tamelijk wel gelijk. Wees niet zoo dwaas, dit niet te er kennen. Daarom wil ik u een voorslag doen en wel deze: Gij laat mij vrij en wij laten de Tournel vrij. Dar kan de strijd tusschen ons weer van voren af aan beginnen, of gij mocht dien strijd beu zijn en mij de woning bekend willen maken van het meisje, dat de graaf aan onze macht onttrokken heeft. Dan zuilen wij u verder met vrede laten." „Het stomme meisje," riep de Linar „nooit leveren wij haar in uw handen." „Ah, is het kind stom, heeft zii haar spraakvefmogen verloren," riep de man op het bed uit, „dat verklaart mii veel. Gij lie den hoopt, dat zij spreken zal, maar ik zeg u voor zij haar spraakvermogen terug heeft, is zij weer in onze macht. of. wel waarom zou ik geen openkaart spelen, of gii lie den zult niet meer in staat ziin haar te hooren.' „Ta, ta, gij zult ons niet bevreesd ma ken," antwoordde de lord, „al zijt gij moor denaars, die geen enkel middel ongebruikt laat, tot heden verliep de strijd voor ons niet onunstig. Als wij u ruilen tegen graaf de Tournel, gij hebt het zelf gezegd, dan staan wij tamelijk wel gelijk, evenwel met dit onderscheid, dat gii een_kogcl uit mijn pistool in uw lichaam hebt. „Accoord. antwoordde de gewonde kalm, ik zal bii gelegenheid revanche nemen. Maar gij stemt er dus in toe, gij wilt mii de vrij heid hergeven in ruil voor de vrijheid van den graaf de Tournel." Wat moesten de beide edellieden doen? Aan de eene zijde zouden zij voor geen geld ter wereld den schurk weder loslaten, maar van den anderen kant stond het leven van graaf de Tournel op het spel. En het was toch hun eerste plicht hem le redden uit de handen vna de broeders des Verderfs. Daar om antwoordde dc Linar „Welaan, wij willen het. Maar onder zul ke voorwaarden, dat bedrog of list is uit gesloten." „O, zeker," antwoordde de zieke, „ik ben zeer inschikkelijk. Luister: gij beiden ver- lr«t naar Parijs, met de Tournel, zoo spoe dig hij weer bij u is. Gij verbindt u dan oo uw eerewoord met niemand te spreken over mi; voor er acht dag enverstreken zijn. Tol dan zijt gij met mijn bestaan onbekend. II blijf zoolang hier bij den dokter onder be- handeling. Als de acht dagen om zijn, moogt ge doen wat ge wilt. ik zal dan van hier verdwenen zijn." i( „Dus een wapenstilstand van acht dagen, zeide lord Nibblington. „Wel ja, waarom niet." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 13