RrjTPTlULLER CAFÉ-RESTAURANT STATIONSPLEIN 12 Regenmantels D. HESSELS Kenaunark 26 Firma K. H0ESBERGEN AANLEG WK KEUXEN-INSTALLAIIEN Kunsttanden Haarlemsche Bankvereenrging EM6D gflIEUWS afwezig tot 1 October C. 8USTMAN, Stationsplein 12 VERHUISD: PORTLAND-CEMENT" H. C. VAN MEEUWEN Mevr. 09MS-DE VRIES NIEDWE EXPLOITATIE. Creme Caraque Heropening Heerenkïeeding Engros BOUWMATERIALEN En detail HARMENJANSWEG11 - HAARLEM - Tel. 11653 Groote Houtstraat 50 Tel. 10425 Koningstraat 39 roor Ziekenhuizen, Inrichtingen, Kookscholen enz. W. 8WAAP en D. SCHAAP Café Restaurant FIRMA KUIIPERS KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE per land f2.50 betere kwaliteit f4.- Het 650-jarig bestaan van P, Katholieken ongeschikt voor doodgraver'. t Na de stormramp. De burgemeester van Borculo. Het drama in de Schiestraat te Rotterdam. Een instorting te Zeeland. Het overweg-ongeluk te Diemen. Een kermisgeschenk. SPORT EN WEDSTRIJDEN, H. B. C. I. H. B. C. IIVictrix 1*54. FINANCIËN. 199ste Trekking van 17 Augustus. 326341 frs., 500.UÖ0 1055514 frs. 100.000; 1630072 frs. 10.000 1181047 frs. 5000 67523, 855674, 916494, 1247914, 1606659 frs. 2000. Voorts zijn met frs. 1000 uitgeloot de vol gende nummers 43820, 203716, 205460, 281465, 281560, 298627, 304368, 325684, 374216, 409198, 417870, 420978, 441164, 458453, 461234. 552430, 691869, 711460, 731894,768617,770157,73249,816629,841413, 850033, 859820, 909681, 912790, 937556, 989373, 994490. 1114677,11161123, 1158584, 1181047, 1201032, 1275696, 1302720, 1342744, 1391446, 1414102, 1414102,, 1427716, 1452295, 1520079, 1528447, 1615187, 1662256, 1710334, 1719149, 1752664, 1959823, alsmede een groot aantal nummers met frs. 400. Johannes Goosen Elizabeth de Reus Dr. A Cheriex, Wagenweg 21 Dr. Eeftinck-Schattenkerk S cholersingel 163 Ondergeteekende geeft hier mede kennis dat 't is overgegaan aan FIRMA RAP en v, d. HORST, gaarne beveel ik mjjne opvolgers aan en breng dank tevens met onze afscheids groeten. daar de beste vaklieden Haverschmidt Kiaje. H. PATERKE VAN HASSELT v. h. Fa KUYPERS op morgen 15 September des n.m. 4 uur. Fa. RAP en v. d. HORST Ged. Oude Gracht 84 Tandheelkundige Praktijk VAN KLEÏERLAAN 118 NAAR Aangekomen en gelost groote lading n van de reeds jaren bekende Cementfabriek „J VAN DEN HEUVEL", Hemixem bij Antwerpen. Alleen verkoop voor Haarlem en Omstreken Gesticht Meer en Bosch te Heemstede. 15 SEPTEMBER A. S. WEDER TE SPREKEN BEL EVEN 11101. FRANS v. d. PEIJL KATHOLIEKEN CORRECTRICE net R.-K. Meisje VRIJE WONING EEN WONING ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN NET MEISJE EEN SPITTER Tn opdracht: Stads Armen en Ziekenhuis alheir.Kruisstraat 40 - Haarlem Haarlem - Aalsmeer - Beverwijk - Eloamandaal Edam - Heemstede - Kiilegem - Hoofddorp Leiden - Lisse - Purmerend - Umniden Zandvoorf. MAANDSTAAT OP 31 AUGUSTUS 1925 DEBET CREDIT B Amsterdam. TSffij Koninklijke belangstelling. Het 650-jarig bestaan van Amsterdam is Zondag door de burgerij met groote opge wektheid gevierd. Reeds om half negen is in het Vondel park en Oosterpark, alsmede op het Beurs plein, het Frederiksplein, het Kattenburger plein en de Noordermarkt koraalmuziek ten gehoore gebracht. Een en ander droeg er veel toe bij, om reeds in de ochtenduren de stad in feeststemming te brengen. Overal in de stad wapperen uit tal van particuliere huizen en van alle openbare gebouwen en kerken de nationale vlag, ter wijl van de beugels der tram kleine vlag getjes waaien. Hier en daar is naast het Vaderlandsche dundoek de Amsterdamsche roódzwarte vlag uitgestoken. De drukte in de stad. In het centrum der stad bevond ziclvin de ochtenduren een groot aantal wandelaars, waarvan vele zich naar den Dam, Damrak of Centraalstation begeven, om het Konink lijk gezin bij zijn aankomst in de feestvie rende hoofdstad te begroeten. Aankomst van de Koningin. Om 10.53 uur arriveerde de Koninklijke trein, met H. M. de Koningin, Haar Gemaal en de Prinses. De Koningin werd verwelkomd door Bur gemeester W. de Vlugt, die vervolgens aan H. M. voorstelde de drie aanwezige wet houders, in ambtsgewaad gekleed, de hee- ren J. ter Haar Jr., Dr. I. H. J. Vos en J. H. von Frijtag Drabbe. Hierna reed de Koninklijke Familie tus- schen een haag van wuivende menschen on middellijk langs Dam, Damrak, Muntplein, Vijzelstraat, Heerengracht, Nieuwe' Spiegel straat en Spiegelgracht naar het Rijksmu- Koninklijk bezoek aan de Histo rische Tentoonstelling. Daar hebben de Hooge Gasten de Histo rische Tentoonstelling bezichtigd. Vergezeld van Prof. H. Brugmans en Dr. Breen, resp. voorzitter en secretaris van het Genootschap, maakte onze Landsvrouwe een rondgang door de Tentoonstelling. Na on geveer drie kwartier in de Tentoonstellings zalen vertoefd te hebben, verlieten de Ko ninklijke Bezoekers om twaalf uur het Mu seum, vanwaar door het Vondelpark en langs Overtoom, Const. Huygenstraat, Nas- saukade en Rozengracht naar het Paleis op het Paleis op den Dam gereden werd. Carillonbespeling op den Dam. Toen de Koninklijke Familie zich in haar vertrekken had teruggetrokken, bleef een groot deel der menigte, "die voor het Paleis stond opgesteld om Hare Majesteit toe te wuiven, nog geruimen tijd op den Dam ver toeven tót het aanhooren van de Oud-Hol- landsche liederen, welke de heer J. Vincent op het carillon op het Koninklijk Paleis zoo meesterlijk uitvoerde. Kinderfeesten. De kinderen waren des rrlorgens in de ge legenheid gesteld prettig feest te vieren. Wandeltochten met muziek werden ge houden en nadat de vroolijke kinderoptoch ten ongeveer alle wijken van de stad waren doorgetrokken, werden op 25 verschillende plaatsen in speeltuinen sportfeesten en kin derfeesten gegeven. De leiding dezer feesten was toevertrouwd aan de respectievelijke besturen der Buurt en Speeltuinvereenigingen. In verschillende speeltuinen werden de kinderen van des morgens 9 uur tot des na middags 4 uur bezig gehouden. Op andere plaatsen hadden al feesten óf in den mor gen, óf in den middag plaats. Aan ongeveer 30.000 kinderen was op deze wijze een vroolijke dag verschaft Het Jubileum-spel in 't Stadion. Het spel werd ingezet met een speciale, voor deze herdenking gecomponeerde feest- marsch en daarna ving het spel met bazuin geschal aan. Wij volstaan met de vermelding dat de spelers allen historische figuren voor stelden, waarbij natuurlijk o.a. Floris V en Gysbrecht van Aemstel Maximiliaan van Oostenrijk, Prins Maurits, Maria de Medicis niet ontbraken. Handel, Nijverheid, scheepvaart, Kunst en Wetjnschao werden in synibolheh* Msa voorgesteld. De slotapotheose, waarin alle medewer kenden op den voorgrond kwamen, als bur gers en burgeressen van Amsterdam, de Stadswacht, de wacht van Gijsbrecht van Aemstel en de wacht van Floris V, waren zeer indrukwekkend. Het geheel stond onder leiding van Frank Lunz. De Koningin deelde in de feestvreugde. Gedurende 25 minuten vertoefden de Koningin met Haar Gemaal en Dochter te midden van de feestvierende kinderen. Daarna vertrok de Koninkijke familie naar het Stadion tot bijwoning van een gedeelte van het Jubileumspel, waarover wij hier- voren'reeds het een en ander vermeldden. Door den voorzitter van de Vereeniging tot Veredeling 4an het Volksvermaak, den heer A. R. Ophorst, werd H. M. naar de Koninklijke Tribune geleid, die met bloemen en planten was getooid. Op de gereserveer de tribune zaten tal van autoriteiten o. w. de wethouders en de raadsleden, die zich bij het verschijnen der Koninklijke gasten, ten door 't orkest het „Wilhelmus" werd ge speeld, van. hunne zetels verhieven. Te kw. over 4 uur vertrok 't Kon. Gezin langs een omweg naar het tSation, uitgeleide gedaan door den Burgemeester en de Wethouders Vos, Ter Haar, Von Frijtag Drabbe, waarna de Koningin en de Prinses naar Den Haag reisden na afscheid genomen te hebben van den Prins die te Amsterdam bleef om deel te nemen aan het gastmaal, dat Zondag avond door het Gemeentebestuur werd aan gericht. De hulde uit Rotterdam. Op de receptie, die door het gemeente bestuur van de Hoofdstad Zaterdag gehou den is, ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan der stad, werden de gelukwenschen van de stad Rotterdam aangeboden, door een deputatie uit het college van B. en W. dier gemeente, welke bestond uit den bur gemeester Mr. Dr. J. Wytema, de wethou ders Mr. A. de Jong en F. L. D. Nivard en den gemeente-secretaris Mr. M. Smeding. De burgemeester van de Maasstad, Mr. Dr. J. Wytema, hield hierbij een toespraak, waarin hij er op wees, dat Rotterdam gaar ne de gelegenheid aangreep om hulde en gelukwensch aan haar zusterstad te bren gen, die heden het feit herdenkt, dat 650 jaar geleden haar het privelege van tolvrij heid door graaf Floris V werd toegekend. Spr. hield een historischen terugblik, waarbij hij wees op de goede verhouding, die in den loop der eeuwen tusschen Am sterdam en Rotterdam heeft bestaan.. Na 1870, zeide hij, beginnen Amsterdam en Rotterdam elkander meer en meer te nade ren. Noordzeekanaal en Nieuwe Waterweg verkortten den weg naar zee. Handel en scheepvaart ontwikkelden zich in beide steden tot schier ongekenden bloei. Al heeft de wereldoorlog, zoo vervolgde spr. en de daarop gevolgde maatschappe lijke malaise terugslag gebracht, het laat zich aanzien, dat deze slechts tijdelijk is. De oude veerkracht is niet gebroken, zoo min in Amsterdam als in Rotterdam en beide steden bereiden zich voor om be hoedzaam nog eerst wederom haar aan deel te nemen in den wereldstrijd om wel vaart, in den strijd voor eigen bloei, die ten slotte is de bloei van Nederland. Zeker, waarom hel te verzwijgen, ver volgde burgemeester Wytema. Amsterdam zou gaarne, naast haar Ouden gevestigden handel, haar scheepvaart willen zien uit breiden, evenals Rotterdam streeft naar ver grooting van haar handel nevens haar scheepvaart. Maar het streven van beide is niet een strijd als tegenstanders, veeleer als mededingers. Ik prijs mij gelukkig, a'dus spr., u te kun- ten mededeelen, dat het gemeentebestuur van Rotterdam heeft gemeend, aan de ge voelens voor Amsterdam uiting te geven, door de aanbieding van een blijvende herin nering, Uw raadhuis ondergaat ingrijpende verbouwing en verfraaiing, Rotterdam biedt u aan een gebrandschilderd raam, te ver vaardigen naar een ontwerp van prof. Ro land Holst. Kan dit geschenk door Amsterdam wor den aanvaard, dan zal het in overleg mei uw college en uw stadsarchitect geplaatst kunnen worden achter de eere-trap, die in het gebouw zal worden aangebracht. Vóór allen, die langs deze trap zich bewegen naar de raadszaal, de Kamer van B. en W. de Kamer van den burgemeester of andere vertrekken, moge het voortdrfrend getuige nis afleggen van de gezindheid van Rotter dam voor uw schoone stad. Het warme licht, dat. door 't raam zal uitstralen, over den toegang tot uw zalen, moge zijn een blijvend symbool van de goede verstandhouding van Neerlands twee belangrijkste steden. Burgemeester de Vlugt, die dit geschenk namens Amsterdam in dank aanvaardde, sprak hierbij de verzekering uit, dat de goede verstandhouding tusschen de beide steden ook in de toekomst in gelijke mate zal blijven bestaan als dit in heden en ver leden gelukkig het geval is. SOCIAAL-DEMOCRATISCH ANTI PAPISME. In de gemeente Emmen (Drente) waar men voor enkele jaren geen enkelen R. K. ge meenteambtenaar had, maar waar men in de laatste jaren, naast een wegwerker en een paar sub-correspondenten van de Arbeiders bemiddeling twee Katholieke doodgravers heeft benoemd voor de Algemeene begraaf plaatsen te Erica en te Klazienaveen, kwam Donderdag in den gemeenteraad een voorstel van B. en W. om deze doodgravers vast aan te stellen met nog eenige andere functiona rissen, daar bestendiging van de tijdelijke aanstelling hun niet gewenscht voorkwam. Men mocht rekenen op de instemming van de sociaal-democraten. Dezen immers had den geregeld voor vaste aanstelling van per soneel, dat al eenigen tijd in tijdelijken dienst was, een lans gebroken. Nu had men echter buiten den waard dat is buiten hun anti papisme gerekend. Namens de fractie kwam de heer Kleuver verklaren dat de so ciaal-democraten tegen het voorstel zouden stemmen, omdat zij van meening waren, dat Katholieken die zelf niet op een openbare be graafplaats begraven wilden worden, daar geen doodgraver moeten zijn. Voor prote stanten was het stootend, dat zij door een Katholiek begraven werden. Hier protesteerde de heer Ten Napel (A.-R.) tegen. Zonder onderscheid van ge loof moet iedereen benoembaar zijn voor alle openbare betrekkingen. Ook de heeren Gor ter (A.-R.) en Engelsman (V.-D.) wenschten volledige gelijkheid voor alle godsdienstige gezindten in dezen. Wethouder Sibon (R.-K.) zeide, datde papenhaat hier om den hoek kwam gluren Men heeft in Emmen den Katholieken nog nooit recht gedaan en niet willen doen, maar zoo brutaal als de S. D. A. P. thans komt ver klaren, dat d.e katholieken zelfs geen dood graver mogen worden had spreker het nog zelden gehoord. Dat de Katholieken op hun eigen kerkhof een doodgraver benoemen en daarvoor een Katholiek nemen, is hun zaak, daarmede heeft niemand iets te maken. Zij 'betalen dat kerkhof immers ook. Maar ook Voor het openbaar kerkhof betalen zij dpor belasting te betalen. t Het voorstel werd aangenomen. De S. D. A. P.-fractie stemde in haar geheel tegen, drie liberalen stemden tegen omdat zij tegen vaste aanstelling waren. (Msb.) Bijna 2 milliocn bijeen. De wijze van steun nog niet geheel Vastgesteld. In 'verband met de toe te kennen schade dat volgens dr. Josephus Jitta', een absolute gedragslijn nog niet is vastgesteld. „Eert moeten wij den volledigen omvang van de schade kennen en nagaan welke scha de door ieder geleden is. Wij zijn druk bezig met het berekenen van de schade en flink op weg daarmede. Wat Noord-Brabant be treft, is de schade die daar in de geteisterde plaatsen is geleden, nagenoeg, bekend, aldus vedklaarde dr. Jitta, doch van Gelderland nog niet. Op onze desbetreffende vraag antwoord de dr. Jitta dat het niet in de bedoeling ligt om aan allen 100 pet. schade te vergoeden. Alles moet nauwkeurig worden nagegaan, waarbij ook rekening gehouden wordt met den" fnaatschappelijken welstand van ieder der voor schade in aanmerking komende personen. Dr. Jitta schatte de tol heden ontvangen som op bijna 2 millioen. Zijn toestand vooruitgaande. Naar het U. D. mededeelt, is de toestand van Jhr. de Muralt, burgemeester van Bor culo, wiens opneming in de Emmakliniek te Utrecht, wij vermeldden, vooruitgaande. De infectie waaraan de patiënt lijdende is, blijft zich beperken tot het aangezicht; de dokto ren zijn van meening dat de heer De Muralt over een dag of veertien hersteld de Emma kliniek zal kunnen verlaten. Naar wij vernemen wordt ook mevrouw de Muralt, de echtgenoote van den burgemees ter, in dezelfde kliniek verpleegd. Zij zal nog eenigen tijd in deze inrichting moeten verblijven. De inspecteur, die te Rotterdam de lei ding heeft gehad bij de achtervolging van twee souteneurs, verdacht van berooving, welke tot den noodlottigen dood van den molenaar A. heeft geleid, zal niét gerech telijk worden vervolgd. Wel zal een der agenten le kl., die hem toen vergezelde, moeten terechtstaan wegens het veroorza ken van dood door schuld. Drie arbeiders gewond. Men meldt uit Uden aan de „Prov, Hert Bossche Ct..": Aan het door den cycloon op 10 Aug. j.l. verwoeste woonhuis van Habraken te Zee land, zijn thans arbeiders aan het werk om het huis weer zoo goed mogelijk op te bouwen. Slechts een paar muren benevens den schoorsteen zijn nog overeind gebleven. Een zest'at metselaars, dat heden aan het werk was om het huis weder op te bouwen, schuilde gisteren tegen den schoorsteen voor den hevigen stortregen die op de puinhoo- pen neerviel, toen plotseling een hevige rukwind kwam die den schoorsteen en ver dere overeind staande muren omver wierp. Een drietal ar.beiders wist nog op fijd de plaats des onheils te verlaten. De overige drie kwamen onder de puinhoopen. Op het hulpgeroep waren weldra eenige menschen aanwezig, die de ongelukige slachtoffers uit hun neteligen toestand redden. Zij waren zoodanig gewond, dat onmiddel lijk geneeskundige hulp moest worden in geroepen, welke overbrenging naar hef Ziekenhuis te Zeeland noodig achtte. Hun toestand is evenwel niet levensgevaarlijk, hoewel de drie gewonden, van wie twee uit Nistelrode gn één uit Zeeland, er erg aan toe zijn. - V De seinhuisiwachter met yerlpf. Naar de Tel. verneemf, is uit het feit, dat kort na het droevig ongeluk, dat Vrij- dag op den ovetweg bij de spoorhalte aan de Kerklaan te Diemen plaats had, de sein huiswachter J. W. niet meer op zijn póst aanwezigwaks, de conclusie getrokken, dat deze op staanden voef geschorst zou zijn. Dit is echter niet het geval. Het gebeurde heeft W. zich ste;k aangetrokken, in ver band waarmede hij aan de directie der H. IJ. S. M. eenige dagen verlof heeft ge vraagd. De in te sfellen enquête zal reeds a.s, vergoedingen aan degenen die onder de cy- Woensdag plaats vinden. Deze enquête zal cloonramp in Gelderland, Noörd-Brabant en iri hoofdzaak loopen over de viaag, wat de Overijsel hebben geleden, verneemt de Tel. oorzaak is. EEN KWESTIE VAN TACT. Zoowel in de opvoeding als in het veraere dagelijksch leven kan zooveel afhangen van de wijze, waarop wij een aanmerking weten te maken. Van de vele en velerlei betrekkingen, die men als men jong is bereikbaar acht, hebben mij diegene, waaraan de verplichting verbon den was op anderen controle uit te oefenen, altijd het minst toegelachen. Bij herhaling ie mand op de vingers te moeten tikken, zich den gansclien dag in die verhouding tot een deel zijner medemenschen geplaatst te zien, het heeft mij altijd zeer weinig aantrek kelijk toegeschenen. Maar de noodzakelijk heid dat dergelijke functies bestaan is te van zelf sprekend dan dat men anders zou kun nen doen dan wenschen dat diegenen, die ze vervullen, er zich wel bij bevinden. Het is helaas zoo dat men het al heel ver moet gebracht hebben om buiten controle te kunnen en zonder haar niet te verslappen. Zelfs in het meer gewone leven is ze een nood zakelijk kwaad en het is goed dat we ons onderling daarvan bewust zijn. Tusschen ge lijke partijen is er wel een toestand denkbaar dat men zich vrijwillig aan elkanders controle onderwerpt, maar de minder aangename zijde doet zich dan gevoelen als iemand zich steeds onder contróle weet, zonder dat men hem vooralsnog het recht toekent haar ook zijner zijds uit te oefenen. Die verhouding moet wel blijven bestaan tusschen ouders en kin deren, tusschen onderwijzers en leerlingen, tusschen het hoofd van een huisgezin en de ondergeschikten. Maar het valt niet te ont kennen dat de nieuwe tijd zich kenmerkt door een streven om zich zoo spoedig en zoo veel mogelijk daaraan te ontworstelen. In de ge wone spreekwijze wordt het vaak aldus uit gedrukt „Niemand kan meer een aanmer king verdragen." Dit zal wel gedeeltelijk het gevolg zijn van den sterk toenemenden vrij heidsdrang maar toch ook van zelfover schatting en voorbarige rijpheid. Het zou toch zeker verkeerd zijn indien men zich daardoor al te veel liet beïnvloeden want de toestand is niet denkbaar dat er bij verhou dingen als de hierboven genoemde in het ge heel geen aanmerking te maken zou zijn. Het gezegde „Ik maak er maar geen meer want hij of zij kan ze in het geheel niet verdra gen" getuigt dan ook van gebrek aan moed of wel van een gemakszucht, die niet te verant woorden is. Veel beter is het een anderen weg in te slaan en te trachten het op een wijze te doen, die ze voor den betrokken persoon aan nemelijk en zoo min mogelijk kwetsend maakt. In dat opzicht hebben juist hoogstaande naturen uitgeblonken en, wanneer men een maal de aandacht er op laat vallen, kan men daaromtrent in levensbeschrijvingen tal van voorbeelden vinden. In de biografie van F. W. Robertson krijgen we het volgende on der de oogen „Hij verstond de zeldzame kunst om troost, raad, ja zelfs berisping uit te deelen met zulk een nederige zachtzinnigheid, zulk een algeheele afwezigheid van aanmatiging, dat het meest bitter gestemde hart er niet door gewond, de meest oproerige geest er niet door geprikkeld werd." In die van den heiligen Franciscus van Sales lezen we „Hij wees er voortdurend op dat terwijl zij, aan wie het gezag is toever trouwd, den ernstigen plicht hebben om het kwaad te- bestrijden, het evengoed hun plicht is een berisping toe te dienen met zóóveel lief de, met zulk een onmiskenbaren wensch om de eer van God en het wel zijn van den be trokken persoon te bevorderen, dat de angel daardoor grootendeels wordt weggenomen." Op een karmis te Roosendaal hadden twee vreemdelingen, zeevarenden, een standplaats gehad met een grooten, dooden visch, een tonijn, ruim 2 meter groot en eenige honderden kilo's zwaar, welken zij tentoonstelden. Na afloop van de kermis lieten zij het in staat van ontbinding ver- lceerend dier als een presentje voor de ge meente achter. Vanwege de gemeente is het cadaver in een oven van de gasfabriek vernietigd. - OM GAUW UIT TE SPREKEN! In het Duitsche museum te Munchen is tentoongesteld het model van een door den chemicus Emil Fischer synthetisch samen gesteld polypeptidmolekuul, dat aangeduid wordt als: Leucyl-triglycyl-leucyl-triclycil-leucyl-oc- tagycil-glycins C48 H80 019 N18. EEN BEDENKELIJKE STATISTIEK! In 1924 rookte in Nederland gemiddeld elke man, vrouw en kind meer dan 423 ci- garetten, voor een bedrag van meer dan 7 gulden. NOODLOTTIG ONGEVAL. Zondagmorgen te ongeveer 11 uur werden de buren van het perceel Nieuwe Kerk straat no. 19, te Amsterdam opgeschrikt door het gegil, dat van de bovenste verdie ping scheen te komen. Toen men zich daarheen in allerijl had begeven, bleek, dat de bewoonster, de 44- jarige echtgenoote van den heer Stumper, in brand was geraakt. Haar schoonzuster, mejuffrouw Stumper, die te hulp was ge sneld, werd ook door het vuur aangetast en met veel moeite slaagde men er ten slotte in met dekens enz. het vuur te dooven. Een pot met was, die vlamgevat had, was de arme vrouw over het lichaam gevaller en ook de toesnellende juffrouw S. had daardoor brandwonden opgeloopen. De vrouw des huizes is er evenwel het ergst aan toe; zij is in vrij ernstigen toestand naar het Ned. Isr. Ziekenhuis aan de N Keizersgracht vervoerd. Nog kon ons de definitieve opgave van het le elftal, zooals die dit jaar zal uitko men, niet met zekerheid gemeld worden. Kordelaar zou niet meer van de partij zijn, wegens drukke studie. Dit zou jammer zijn, want deze speler wist er nog al eens doorheen te vliegen en had nu, met de nieuwe 1 backbcpaling nog wel eens eet kansje gemaakt om goals te fabriceeren. Ook Klaver voelt niet meer voor het le Een uiterst links is echter niet zoo gemakke lijk te vervangen. En ais slot Vester niet meer onder de lat, wegens vertrek uit' Heemstede. Toch, zoo meldde men ons. zal het elftal er niet slecht uit zien. Wij hopen het. Deze week moeten de elftallen opgegeven wor den en zullen wij zoo spoedig mogelijk de samenstelling melden. Gaarne hadden wij Zondag bij den aan vang van het nieuwe seizoen en hef weder in gebruiknemen van het terrein, dat een goede afrastering heeft gekregen, dank zij de welwillende medewerking der leden, H. B. C. I in het veld gezien. Hoewel het bestuur nog moeite gedaan had, lukte dit niet. IJ. B. C. II was toen de gelukkige, eens voor den strijd in de competitie te kunnen oefe nen, en ontving als tegenstander Victrix I. Het was een gemoedelijke wedstrijd, on der leiding van den heer Platte. In de eerste helft wist H. B. C. een 21 voorsprong te behalen. In de 2e helft scoorde ieder 3 maal, zoodat de uitslag 54 werd voor H. B. C. UITLOTINGEN. Panama Kanaal-Mij. Foncières 1870. Trekking van 5 September. 1219372. 1397174 frs. 100.000 460228 frs. 25.000 675074, 70142 frs. 1C.C00 983957, 1056724, 1107111, 1162169, 1029865 frs. 5000. Voorts zijn er een groot aantal nummers a pari uitgeloot. Den 26sten September hopen onze geliefde Ouders. en den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaren in* den Echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang mogen sparen, de wensch van hun dankbare kin deren THEO en JOOP. Vogelenzang, 14 Sept. 1925. MED. DOCTS. ARTS Waarnemers op ieder gebied in onze zaak werk zaam zijn, worden alle goederen vak kundig en tevens met de meeste zorg r Behandeld. Gevuld met vloeibare po om- chocolade ^'aatjes - Noveenboekjes - Reli<|uiën, Levensbeschrijving. Te verkrijgen bij Mei. gATO V. d. HOUDT. Delftstr. 20. Gerecommandeerde keuken. - Prima consumptie - Beleefd aanbevelend, v. Vollenhovens bieren. Uitsluitend voor Kunsttanden Gebitten en moderne tandheelk. Oöt voor Spreekuur voor mirvv, en fonds eden van 9—11 Maand, en Don derd. 's avonds van 7—9, Particulier spreekuur van 1—3 uur Onder meer ree^s geleverd: Dir. der N.V. Chem. Prod, en Handelmij. „Spiraea" Nieuwe- weg 36 Amsterdam, is met in gang van op iederen werkdag uitgeno men Zaterdag van 10 tot 1 u. Liixe Verhuur- Taxi's Trouwauto's. Er zal tegen den kostenden prijs gere den worden. GARAGE L. MOLENSTRAAT b. d. Kruisweg. kcopt niet in winkels waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht o! voorhanden zijn. Koopt aan stationsbockenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT. die wenschen te Voor directe indiensttreding ge vraagd een als correctrice, leeft. plm. 16 j. Ver- eischte uitstekend bek. met de Neder- landsche taal, alsmede eenige kennis van de moderne talen, Br. onder No. 18524 aan het bur. v, d. blad. le huur op netten stand te Schoten, h. pr. 10 p. w. Brieven onder No. 10398, Bureau van dit blad. Nette jongelui, trouwen, zoeken f 4 tot I 6 p. w. Br. onder No. 10400 aan het bur. v. d. blad. Opleiding in den winkel Dameshoeden 9-11 LANGE VEERSTRAAT 911 HAARLEM. GEVRAAGD Adres; T. Teeuwen, Oud-Schoten. met of zonder gehemelteplaat volgens amerikaansch systeem pijnloos trekken inbegrepen. SPREEKUREN voorFONDSLEDEN EN MINDER BEVOORDEELDEN Eiken morgen van 10-12-uur Particulier spreek uur van 2-4 MOND- EN TANDARTS Fondsen in Leendepót3.122.400. Kas 950.524.89 Coupons, Vreemd Bank en Munt en Buitenlandsche Wissels 153,992.32 Bankiers Debiteuren j 1.089.638.67 Beschikbaar bij de Twent- sche Bank, wegens voor gezamenlijke rekening met haar verstrekte voorschotten 2.642.699.91 3.732.338.58 Effecten 243.979.79 Prolongatie gegeven en Debiteuren tegen Effectenonderpand 3.182.165.25 Disconto 791.001.35 Rekening-Courant-Debiteuren 12.360.173.07 Af: voor gezamenlijke reke ning met Be Twentsche Bank verstrekte voorschotten 2.642.699.91 9.717.473.16 Gebouwen 900.631. Totaal22.802.306.34 Kapitaal f 4 050.000 Reserve 180.000. Pensioen- cd Ondersteuningsfonds 200.000. Leendepót 3.130.400.- Deposito's op langen termijn 2.227.947.30 Deposito's op korten termijn 7.409.762.05 Rekening-Courant-Crediteuren 5.069.615. Bankiers-Crediteuren 276.752.67 Diverse rekeningen 257.829.32 Totaal 22.802.336.34

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3