Kinderen 75 ct. PUROL Radio-Omroep. E. D. O. 't Gooi 41. •r gooi West-FrisiaZand voort 61. HaarlemSparta 01. 2e klase N. V. B. W. F. C. Schoten 12. Ajax IIIHaarlem II 33. BlcemendaalV. V. A. 13. E.D.O. Ill—D.I.O. I 1—2. E.D.O. IV—R.C.H. 6—2. D. H. V. B. District officieele mededeeHngen. D. H. V. B. R.-K. V.V. „Geel Wit." CRICKET. R. K. V. „Zwaluwen". BOKSEN. Haarl. Krachtsportvereeniging „Haarlem". ATHLETIEK. WlÉLRlJDEN. H. S. C. „Excelsior". LUCHTVERKEER. HAARL. ZEILVEREENIGING. GYMNASTIEK. Gymn. en Schermvereeniging „Concordia" te Haarlem. RADIO- LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoesteHen vanaf f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. VOETRAL. R.K.V.V. „Victrix". R.-K.V.V. „B. S. M." BINNENLANDSCH NIEUWS Reizigers naar Marokko. GEMENGD NIEUWS. Het Midden-Damterrein te Amsterdam. De mop'd in Vet Hang te Rotterdam. De sterkste partij heeft gewonnen. i van Haarlem staat pal. Robles en Bieshaar Bij R. C. H. was vooral de middenlinie zorgen er voor dat het spel naar het Sparta- weer best. Allen verdienen echter lof voor j doel wordt verplaatst maar Roem stopt het harde werken. Stormvogels zit er nog enkele goede schoten, waaronder een hard niet geheel in. Hoewel het weer prachtig was, toch was de wedstrijd, gespeeld voor de T, B. C.- lijders der Bakkersgezellen een strop wat betreft het financieel gedeelte. Door het spelen van den competitie-wedstrijd R.C.H.- Stormvogels, was er slechts weinig publiek aanwezig. Dc leiding was in handen van den heer Boeré eerste klas H. V. B.- scheidsrechter, welke geen slechten indruk maakte. De volgende elftallen stellen zich op om even over twee. Thijssen, v. Schaik, Gielen Sr., Mekking, Gorcl, Morei, Zoghei, Meilof, Ouderland, Mcinsma. Gielen Jr. E. D. O. P. Luyken, C. v. d. Hurk, D. Tanis, A. Swart, J. Corstcn, C. v. d Laan J. v. d. Laan, J. Pcrucal, Boeré, Kuil, Mcenhorst. 't Gooi heeft invallers voor Fransen en v. d. Meer. E. D. O. voor Steffens en Pe- rucal. E. D. O. trapt af en Thijssen moet al direct zijn talenten toonen voor een schot van Swart. Na nog een schot van Perucal gehouden te hebben, moet hij be zwijken voor een schot van Tanis wat hij hield, maar niet weg kon werken, zoodat Tanis door sne! inloopen scoorde. Het was heel goed fe bemerken dat het Gooi een geduchte aderlating aan spelers had onder-maakt Zandv. een tegenpunt, als Dommel schot van Houtkooper, die ondanks een blessure uitstekend speelt. De linkervleugel van Haarlem is in deze periode niet snel genoeg, waardoor de achterhoede van Sparta te veel gelegenheid krijgt om zich te herstellen. Toch heeft het harde werken een doelpunt tot gevolg, wanneer Bieshaar met een goed schot een tweetal op de doel lijn staande Spartanen passeert. Ruffelse zegt er even het zijne van en tot algemeene verbazing geeft Mutters buitenspel een onmogelijke beslissing. De laatste minuten wordt het spel wat for- scher en Mutters deelt eenige vrije schop pen uit. Haarlem houdt tot het einde vol, maar slaagt er niet in een tweede doelpunt j te maken. Het einde van dezen wedstrijd die zeer aantrekkelijk was, gaf weinig bevrediging. Om half drie laat scheidsrechter Elzing beginnen. Keur verkiest het eerst tegen de zon. West-Frisia trapt af en doet een aan val op het Zandvoori-doel de voorzet be landt achter Ook de Zandvoort-voorhoede waagt een kans doch Domme! z'n voorzet wordt niet benut. W.-F. speelt een goede partij doch de Zandv.-achterhoede retour neert alles. Dc aanvallen van Zandvoort zijn zonder eenig verband. Na een kwartier spe len heeft W.-F. uit een corner succes 10. Zandvoort valt even aan doch zonder suc ces. W.-F. is sterker cn na enkele minuten volgt een voorzet van I. welke goed inge kopt wordt 20 voor W.-F. Even daarna gaan, E. D. O. was sterk in de meerder heid, De aanvallen van 't Gooi waren niet bijster gevaarlijk, de achterhoede was er volkomen tegen opgewassen. Een poosje moet E. D. O. met 9 man spelen, doordat Boeré en Corsten hef veld verlaten voor een blessuur van Boeré. Dit verhindert niet, dat E. D. O. in de meerderheid blijft. Als E. D. O. weer vol tallig is, moet 't Gooi alle zeilen bij zetten om stand fe houden. Plotseling gaat v. d. Hurk er met den bal van door, de keeper loopt uit, maar v. d. Hurk plaatst buiten zijn bereik den bal in het net. E.D.O. blijft in de meerderheid, een n.ooi doorgegeven bal van J. v. d. Laan schiet Tanis net over. Dan heeff 't Gooi pech als Meilot hard tegen een back aan schiet. Kort hier op is het rusten. De thee schijnt 't Gooi goed gedaan te hebben eri het lijkt cr veel op, dat de rollen nu zijn omgekeerd. Met een vaartje gaat het op Meenhorst af, slechts door corner trappen, kan er gered worden, door slecht voorzetten levert deze goed voorzet waarvan geprofiteerd wordt. Nu is Zandvoort even sterker, doch bij eer, aanval van W.-F. kopt keur in eigen doei en het is 31 voor de thuisclub, waar mee de rust ingaat. Als het spel weer een 10 min. aan dc gang is maakt W.-F. haar 4de doelpunt. De moed is er thans totaal uit bij Zandvoort en zonder verandering aan te brengen sukkelt men voort. Wel maakt Zandvoort nog een tegenpunt wat de scheidsrechter niet ken constateeren. W.-F, speelt wat al te forsch en een viertal vrije schoppen was er 't ge volg van. De druk op het Zandvoort-doel biijft aanhouden en een vijfde punt is het gevolg er van, terwijl even daarna een zes de doelpunt gemaakt wordt, als keeper de Jong mist, Alzoo heeft Zandvoort een zware neder laag te pakken, Het elftal speelde een zeer slechten wedstrijd. Paap mag in deze con ditie beslist niet mee spelen terwijl Koper in de voorhoede beslist niet voldoet. weinig moeite op. Een keihard schot van W.-F. speelde 'n goed sluitend spel en in Meilof ketst van den onderkant van den paaleen tempo wat bewondering afdwingt. Twee weer het veld in. Dan komt het verdiende j goede doelpunten werden door hen gemaakt, tegenpunt als Zoghei voorzet en Meenhorst wegtipt, komt de bal bij Meilpf, welke den stand op 21 brengt, v. d. Hurk welke ge blesseerd is, moet het veld verlaten. Het overwicht van 't Gooi vermindert. Het spel is veel minder als voor de rust. Als Tanis den bal toegespeeld krijgt, passeert hij den uiltoopenden keeper en brengt met een chuin schot den stand op 31. 't Gooi doet zijn best om den achterstand te verkleinen, maar alle pogingen falen. Zelfs weet E. D. O. den stand nog op te voeren, als Swart den bal mooi vrij maakt en plaatst naar Cor sten. Deze zet voor, Tanis plaatst naar Luijken, welke er zeer goed voorstaat en onder applaus maakt deze veteraan er 41 van. Spoedig is het fijd. De spelers verzamelen zich voor de tribune, waar een bestuurslid der bakkersgezellen met een toespraak den beker aan den aanvoerder C v. d. Laan uitrijkte, welke bedankte, waar na Mentjou de voorzitter, het woord nam, deze betreurde het, dat het resultaat zoo gering was en verklaarde, dat het een ge noegen was geweest, mee te werken voor het goede doel. De roodbroeken zijn er niet in geslaagd iich in de finale voor den zilveren bal te plaatsen. Het Sparta-elftal bleek door het daarin uitkomen van Weber (ex Feyenoord) nog sterker dan het vorige seizoen, maar on dervond van het Haarlem-elftal een zoo'n krachtigen tegenstand, dat de officieele overwinning slechts op het kantje af werd gehaald. Wel waren de aanvallen van Sparta talrijker en gevaarlijker dan van Haarlem maar het eenige doelpunt ontstond op zeer gelukkige wijze toen een schot van Ruffelse door een Haarlem-speler van richting werd veranderd, waardoor Stern, die uitstekend zijn doel heeft verdedigd, den ba! niet meer kon bereiken. De leiding was in handen van Mutters, die, hij moge een onzer beste scheidsrechters zijn, een fout maakte die den overigens zeer goeden wedstrijd geheel verknoeide. Tien minuten voor het einde annuleerde hij n.l. een doelpunt van Bieshaar, dat zoo zuiver was, dat men zich afvroeg hoe hij daartoe den moed had, Sparta is intusschen in de finale, dus is het succes van den wedstrijd verzekerd. Oi Haarlem het volgende jaar weer van de partij zal zijn, betwijfelen wij vooralsnog. Voor de roodbroeken, die uit stekend hebben gespeeld en hard hebben gewerkt om niet te verliezen, was dit ver loop meer teleurstellend dan de nederlaag zelf. Stern, Reder, Houtkooper en Van Daalen blonken uit. Ook Maas en Bieshaar speelden goed. Dik is als rechtshalf beter terwijl de taak van Henneman tegen den linkervleugel van Sparta wel wat zwaar voor hem was. Een talrijk publiek begroette de volgende elftallen met luid applaus. HAARLEM: Stern, Reder, Maas, Henneman, Van Daalen, Dik, Robles, Houtkooper, Bieshaar, Huisman, Fiever. SPARTA: Weber, Formenoy, Prins, Ruffelse, v. d. Mark, Steeman, Oosthoek, Van Gilsen, Fucks, Van Zwieteren, Roem, terwijl de anderen op rekening van Zandv. komen. Bij het Zandvoort-elftal waren allen slecht. 2e Klasse N. V. B. Schoten heeft de competitie goed in ge zet en een mooie overwinning behaald, door enthousiast spel. Beide elftallen stellen zich onde leiding van Westerbeek ruim half drie op en Schoten doet den aftrap. De eerste Schoten-aanval wordt onderschept en W, F. C, brengt een tegenbezoek aan de Scho ten helft. Keeper Radsma in het Schoten- dcel doet keurig werk en stopt eenige scho ten safe. Na een twintig minuten van gelijk opgaand spel een snelle W, F. C.-aanval, eenige achterspelers falen en Radsma wordt gepasseerd met een schot in den hoek 10. De Schotenaren door dezen tegenslag niet ontmoedigd pakken weder flink aan en heb ben succes. Dc bal springt van den paal ver over de doellijn, hevig geappeleer, doch Westerbeek laat doorspelen. Als de rust aan breekt leidt W. F. C. met 10. In de tweede helft hebben beide partijen zich geheel ge geven. Beide keepers krijgen druk werk. Een voorzet van Cuyon wordt door Manus juist naast gekopt. Dan neemt W. F. C. eenigen tijd het spel in handen en de Schoten-ver- dediging krijgt druk werk. Radsma doet in deze periode keurig werk. De W. F. C.- linksbinnen en rcchtbuiten schieten beide eenmaal tegen den paal, Prevost als mid- half is uitstekend en stuwt de voorhoede naar de W. F. C.-helft. Het spel verplaatst zich. De Goede geeft een vliegend schot juist over de lat. Dan komt dc lang-ver- wachte gelijkmaker. Door een schitterende throug-pass van de Goede wordt J. Heijerman in staat gesteld keurig gelijk te maken. 11. Nog een kwartier speeltijd. Beide ploegen zwoegen om de leiding, met Schoten iets in de meerderheid. Bij een scrimage op het W.F.C.-doel belandt de bal bij Prevost die zich niet bedenkt en met een hard schot in den uitersten hoek zijn club de leiding geeft. De resteerende minuten houden de Geel- Zwrrten stand en als het lijd is heeft Scho ten verdiend gewonnen. In den eersten wedstrijd van de Haarlem reserves in de reserve tweede klasse zagen de roodbroeken zich op het laatst een ver diende overwinning ontgaan. Waar De Ruig en Vlasman verhinderd waren, werd in de volgende opstelling ge speeld: Kaan, Torringa, Van Dorp, Gras Tekelenburg, Van Os, Lamp, Borghouts, de Vries, Eysker, Smits. Na een gelijkopgaand spel opent Ajax de score, maar Borghouts zorgt voor den ge lijkmaker. Tekelenburg is de stuwkracht in het elf tal en ook Torringa en Gras leveren goed werk in de verdediging. Ajax weet de lei ding te hernemen maar uit een strafschop maakt De Vries weer gelijk terwijl Eysker met een hard schot nog voor de rust den stand op 23 brengt. Na de rust verwisselen j de Vries en Van Os van plaats, maar Van Os blijkt ook in den aanval niet op dreef cn laat een goede kans op een doelpunt onhe- Ruffelse wint den toss en laat Haarlem j nut. Ajax werkt hard voor den gelijkmaker fegen den laagstaanden zon in spelen, wat j en slaagt ift deze pogingen, al had Kaan dit vooral in het begin voor de achterhoede van I punt moeten voorkomen. Einde komt met Haarlem nogal moeilijk was. Sparta loopt i 33. hard van stapel en Reder en Maas moeten heel wat werk verzetten terwijl Stern al zijn capaciteiten moet toonen om prachtige schoten van Ruffelse en Former.oy te stop- pen. Houtkooper speelt als vierde iniddenspe Haarlem VeteranenD. O. A. 63. RAPID1TAS II—E.D.O. II 3—6. De rood-zwarte reserves hebben het sei zoen goed ingezet: met niet minder dan - I 6—3 werd er gewonnen, wat wel doet zien, Ier waardoor de taak der verdcdig.ng wordt voor£oede aan productiviteit is verhcht cn met lange centers zet h:, be.de vooruitgegaan. Ah scheidsrechter Willink vleugels aan hel werk. Ook Bmshaar kr.jgt beginiufn Bblaast, is E. D. O. er direct goed eenige malen den bal fraaitoegespeeld, maar te A[ spoedig gce{t J. Oomen aan E.D.O. wordt stevig bewaakt. Van Daalen schiet j de leiding ooor een misverstand in dc E, eenmaal door de beencn van Roem heen j D q _achterhoede tusschen Zoet en Nijgh maar nog juist voor dc lijn wordt de bal maa[{te Rapiditas gelijk. Dan is weer de nog weggewerkt. De Sparta-aanval is ge- i bcuft aan E. D. O., en achter elkaar scoort weidig actief, maar vindt steeds een rood- Oomen 3 maal, hiermee den stand op 4—1 broek aanwezig om doelpunten te voor- j brengend. Dan is het rust. Na de hervatting komen en ook eenige corners weet Stern j brengt Tenze den stand op 5 -1. Een dubi- onschadelijk te maken waarbij hij eenmaal j ,,u2e penalty is de oorzaak dat Rapiditas f ortgens. Tenze. J. Oomen. H. Oomen. v. d. Water. (Vriendschappelijk.) Onder leiding van scheidsrechter v. Tol binden twee volledige elftallen den strijd aan, welke reeds vanaf den aanvang uiterst vlug is. De Amsterdammers zijn gevaarlijker, vooral omdat zij op een uitstekende manier profijt weten te trekken van, den gewijzig- den buitenspelregel. De V. V. A. middenli nie, plaatst, geregeld den bal met lange pas ses door de Biocmendaalsche verdediging cn de vlugge roodzwarte voorhoede doet verschillende gevaarlijke situaties voor het Bloemendaal-doel ontstaan. Uit een daarvan scoort dc rechtsbinnen van zeer korten af stand. 01. Intusschen heeft Bloemendaal ook niet stilgezeten, doch voorloopig zijn de aanval len der witte voorhoede te doorzichtig en blijft de V. V. A.-achterhoede meester van hei terrein. Eerst tegen de rust gelukt het Kopjes Niemann, na stevig doorzetten, de partijen op gelijken voet te brengen. In de tweede helft gaat het spel aanvan kelijk gelijk op, doch wanneer een der Bloe mendalers het terrein verlaat, worden de V. V. A.-ers sterker. Een tweede doelpunt is er het gevolg van 12. Hoewel niet bepaald sterker blijven de Amsterdammers toch gevaarlijker. Nadat verschillende scholen op het Bloemendaal- doel niet het gewenschte resultaat hebben gehad, komt tegen het einde de derde goal en wint V. V. A. de vooral van hun zijde goed gespeelden wedstrijd met 31. Scheidsrechter v. Tol volgde het vlugge spel uitstekend en leidde tot genoegen van beide partijen. (Vriendschappelijk), Een aardige ontmoeting, welke de ver houding vrijwel weergeeft, E. D. O. nam de leiding door v. Woningen; nog voor rust maakte de linksbinnen van D. I. O. gelijk. Na rust nam D.I.O. de leiding om die niet meer af te staan. (Vriendschappelijk.) Bij R. C. H. stond de oud-E.D.O.-speler Noorland onder dc lat. R.C.H. had het eerst dc leiding. Spoedig maakte E. D. O gelijk en voerde voor rust den stand op tot 31. Na de hervatting was E. D. O. eerst in de minderheid en verkleinde R. C. H. dc achterstand. Dan komen de rood-zwai- ten er weer in en regelmatig wordt de score opgevoerd tot 62. E.D.O. speelde een goede wedstrijd, toch moeten de voor- hoede-spelers meer afgeven, dan zullen zij zonder twijfel een goed figuur slaan in de eerste klas H. V. B. Bestuursvergadering op Woensdagavond S'A uur, in het Lyceum aan den Zijlwetf, drin gend wordt Uw aanwezigheid verzocht. Punt van behandeling: „Concept Indee- ling". eD w. n. Secretaris P. P. SMIT. Tevens neemt ondergeteekende dc ge legenheid te baat, om, de Secretarissen van de Vereenigingen B, S. M., V. V. F., Alliance, Victrix, Concordia, en R.-K. V. Z. beleefd doch dringend te vërzoeken voor 15 Septem ber, dus Woensdag, hun opgave van de spe lers voor de Junioren-competitie te doen toekomen, vergezeld gaande van 't ver schuldigd inleggeld j .50 per elftal. Vorige opgave was 0.50, doch dat was foutief. In afwachting van Uw vriendelijkheid, om daarvoor zorg te dragen. De competilieleider-Penningm. P. P. SMIT, Atjestr. 12, Schoten. Secr. Lange Margarethastraat 1. Uitslagen van 13 September. Santpoort IGeel Wit I 30 Alliance II—Geel-Wit III 4-3 B. S. M. I—Geel Wit II 2—7 Geel-Wit I en III hebben gisteren geen fortuinlijken middag gehad en verloren re spectievelijk met bovenstaande uitslagen. Beter ging het met Geel-Wit II. Nadat de secretaris van Geel-Wit een kleir.e bloemen hulde had gebracht en een speech had afge stoken trapte de Geest. Adv. van B, S. M. voor genoemde vereeniging af. Beurtelings zijn beide doelen in gevaar, toch heeft Geel- Wit het beste deel van het spel in handen. Nadat de bal fraai door den midvoor wordt opgebracht, komt deze bij den links-uiterst, welke het leder inschiet. Direct daarop maakte B. S. M. door een fout van den keeper gelijk. Rust breekt aan met 11. Na de rust wordt B. S. M. geheel op eigen veld teruggedrongen en regent het in het eerste kwartier doelpunten, De stand is spoedig 61 in het voordeel van Geel-Wit 2. Nadat beide clubs nog ieder eenmaal gescoord hebben wordt er tijd gefloten. Wanneer Geel-Wit II, speciaal de voor hoede en keeper in dezen vorm zullen blij ven spelen, twijfelen wij niet of zij zullen een goed figuur in de 3e klasse slaan. Na afloop van den wedstrijd overhandigde de voorzitter van B, S. M. de fraaie vergul de zilveren medaille aan den captain van het lie elftal. „Haarlem", welke aan den bokswedsrijd te Amsterdam deelnamen, behaalden beiden den eersten prijs, welke bestaat uit een zeer mooien zilveren beker. De heer W. Akersloot, M. A, gewicht, bokste match nul tegen den heer Dhaeme, oud-kampioen van Nederland en werd door loting eene drsten prijs toegekend met een eervolle vermelding voor zijn mooien stijl boksen. De heer J, Hessen, licht gewicht, sloeg den heer Stcllenberg, kampioen van Amsterdam, reeds in de eerste ronde koek out. De Demi-finale om den Telegraaf-Beker. H.C.C. wint van V.V.V. Slechts op het nippertje zijn de kampioe nen cr in geslaagd van V.V.V. te winnen. De wedstrijd kenmerkte zich door zeer lage totalen en vooral de 79 van het sterke Haagsche batting-team wekken verwonde ring. De Amsterdammers gingen eerst in en brachten het tot een totaal van 76. Ieder dacht natuurlijk reeds aan een gemakkelijke Haagsche overwinning doch het bowlen van de beide Grootmeijers was van dien aard dat H.C.C. het slechts tot 79 bracht. Wel waagde V.V.V. nog een kans, doch op een totaal van 80 voor 6 wickets werd de strijd gestaakt. H.C.C. 1 en H.C.C. 2 zijn thans de fina listen. De scores van gisteren luiden volgens „de Courant." V.V.V. Ie innings W. Grootmeijer l.b.w. b. M. Jansen 1 F. W. de Haan c. E. Jansen b. M. Jansen 4 N. Slag b. M. Jansen 0 J. J. Grootmeijer b. M. Jansen 7 C. Alandt b. Koeleman 0 Ch. Lungen b. Koeleman 6 E. A. Kost c. Vis b. Koeleman 33 R. Beuth c. P. Jansen b. Fokker 18 H. Brossois b. Fokker 2 J. C. Grootmeijer b. Fokker 4 H. Jeuken not out 0 extra's 1 Totaal 76 Bowlingcijfers H.C.C. I Max Jansen 4 voor 26; J. Koeleman 3 voor 35; A. Fokker 3 voor 14. H.C.C. Ie innings H. v. Manen b. J. J. Grootmeijer 14 Ir. Bouwmeester run out 4 A. de Beus b. J. C. Grootmeijer 0 R. Vis b. J. C. Grootmeijer 6 A. Schil l.b.w. b. J. C. Grootmeijer 4 M. Jansen b. H. Jeuken 11 J. Koeleman b. J. J. Grootmeijer 8 E. Jansen c. en b. J. C. Grootmeijer 26 P. Jansep c. en b. J. C. Grootmeijer 1 A. Fokker not out 0 Jhr. v. Karnebeek l.b.w. J. J. Grootmeijer 0 Extra's 5 solide door Formenoy in het doel wordt geloopen. Maar ziet kans dc Sparta-voor- hoede nog buitenspel te zetten, maar wan neer Ruffelse tegen Maas aanschiet wijkt dc bal af en wordt Stern gepasseerd. 0—1. Eenige hoekschoppen hebben geen resul taat en als Bieshaar alleen op Roem afgaat, weet een achterspeler nog te redden door corner trappen. Rust 01. N a een korte rust wordt het spel hervat en Sparta tracht het snel te forceeren maar dc achterhoede den achterstand verkleint. Even daarna ver andert Gerritsen een bal van richting, waar door de stand op 5-3 k^am. Rapiditas vond dit blijkbaar een beetje te veel 'eluk en trapte toen zelf ook maar in eigen doe! Hiermee kwam het einde en heeft E. D. O. de eerste punten binnen. Het elftal was als volgt: Nijgh. Gerritsen. Zoet, Dinkla. Mollema. Swart. Secretaris: J. C. Kruijver Jr., 2de Zuidpoldersfr. 16. Officieel nieuws. Dinsdag a.s'. te 8 uur vergadering van het Bestuur. Woensdag a.s. te 8 uur vergadering der elftalcommissie. Vrijdag a.s. te 8 uur vergadering der kas- commissie. Al deze vergaderingen worden gehouden in de St. Joz. Gez. Vereen. Jansstraat 59. Uitslagen van 13 Sept. R.K.V.Z. Ill—Concordia III 0—2 R.K.V.Z. IV—H.B.C. IV 7—0. Het derde elftal heeft het tegen Concordia niet hunnen bolwerken. De Hillegommers brachten een vrij sterk elftal in 't veld, terwijl de zwartjes met eenige invallers verschijnen. Direct na de aanvang zijn de Concordianen in de meerderheid en weten dit spoedig in twee doelpunten om te zetten. Hierna komt R.K.V.Z. in 't offensief en zend haar voorhoede verschillende goede schoten in echter allen ponder resultaat. Met. 20 breekt rust aan. De strijd is verder vrij spannend, met de zwart es iets in de meerderheid. Verschil lende schoten worden op.de Concordia-veste gelost, doch de keeper is steeds op zijn post. Geen van beide partijen weten meer te doelpunten en Concordia wint deze spai - nende kamp met 20. Het vierde elftal deed beter werk en- stuurde H.B.C. met een 7—0 nederlaag huisl waarts. De goalgetter van het vierde elfta. H. van Rooden nam en zes voor zijn rekening Dc heeren W. Akersloot en J. Hessen, i beiden leden van de Haarl. Kr. Sp.-vereen. Totaal 79 Bowlingcijfers V.V.V.: J. J. Grootmeijer 3 voor 27; J. C. Grootmeijer 5 voor 30; Jeu ken 1 voor 17. V.V.V. 2e innings: E. A. Kost run out 4 Ch. Lungen c. P. Jansen b. Koeleman 30 C. Alar.dt c. Van Manen b. M. Jansen 1 N. Slag b. M. Jansen 4 J. J. Grootmeijer b. Fokker 4 W. Grootmeijer not out 8 F. de Haan b. Koeleman 0 Broissois r.ot out 8 De overigen did not bat Extra's 21 Totaal 80 voor 6 Bowlingscijfers H.C.C.: M. Jansen 2 voor 19; Fokker 1 voor 12; P. Jansen 0 voor 12; Vis 0 voor 10; J. Koeleman 2 voor 2; Van Manen 0 voor 4. INTERNATIONALE ATHLETIEKWED- S'Jf RIJDEN TE BERLIJN. Naar de Crt, meldt hebben de internatio nale atletiekwedstrijden te Berlijn niet ge heel aan de verwachtingen voldaan. Zoo faalde de Duitsche kampioen Trcss- bach volkomen in het duel met den Ameri kaan Riley in het nummer hordenloop. Eerst ging hij met Riley gelijk op, doch gooide, daarbij verschillende horden cm en gaf ten slotte op. Ook de strijd over 400 Meter tusschen den Amerikaan Stevenson en den Duitschen kampioen dr. Pelzer en Schmidt, bleef ach terwege, daar beide laatstgenoemden niet aan den start waren verschenen. Een klasse op* zichzelf vormden de beide wereldkampioenen Osborne (Amerika) in he nummer hoogspringen en Kof (Noorwegen) in het nummer polstck-hocgspringen, wier schitterende prestaties algemeen de aandacht trokken. Hoff kon slechts 4 Meter springen daar de stok geen hoogeren sprong toeliet. De Ier Ryan won den wedstrijd over 5000 Meter na een mooien strijd tegen den Fin Katz. Het nummer over 100 Meter werd ge wonnen door Körnig, uit Breslau. In dit nummer werd Borner, wegens herhaaldelijk foutief starten, uitgesloten. De gedetailleerde resultaten waren als volgt 100 Meter 1. Körnig in 10.7 sec.; 2. Büchner, Maagdenburg, op 2 Meter; 3. Wege, Leipzig- 800 Meter 1. Dodge, Amerika, in 1 min. 57.6 sec.; 2. Jakobs, Maagdenburg; 3. Scho- mann, Breslau. 4 X 100 100 Meter estafette: 1. Phönix, Karlsruhe, in 42.8 sec.; 2. S. C. Charlotten- burg; 3. Deitscher Sportklub, Berlijn. Discuswerpen 1. Hanchen, 40.63 Meter; 2. Bermingham, Ierland, 40.11 Meter; 3. Lignau, Hannover. 110 Meter hordenlccp: 1. Riley, Amerika in 14.9 sec.; 2. Haase II, Berlijn. 200 Meter hardloopen: 1. Borner, Berlijn, in 22 sec.; 2. Wcse, 3. Wondriatscheck. Vèr-springen 1. Jones, Amerika, 7.08 Meter; 2. Hoffmann, Essen, 6.56 Meter; 3 Bormann, Berlijn, 6.24 Meter. 400 Meter: 1. Stevenson, Amerika, in 49.5 sec.; 2. Stcrtz, Hallc, cp 5 Meter; 3. Neumann, Mannheim. Pokstokhoogspringen 1. Hoff, Noorwe gen, 4 Meter, 2 Jones, Amerika, 3.70 Meter, 3. Leppke, Berlijn, 3.60 Meter. Speerwerpen 1. Ludieke, Berlijn, 51.84_ Meter 2. Hofmeister, Hannover, 51.61' Meter 3. Schnurr, Berlijn, 50.64 Meter' 5000 Meter 1. Ryan, Am.erika, in 15 min- 16.4 sec. 2. Katz, Finland, cp 15 Meter 3. Petri. Hamburg, cp 20 Meter. Kogelstooten 1. Schwartze, Amerika' 14.41 Meter 2. Hanchen, Berlijn, 13.35, Meter 3. Lignau, Hannover, 13.22 Meter. Hoogspringen 1. Osborrie, Amerika, 1.98 Meter 2. Skorzinsky, Berlijn, 1.88 Meter 3. Ruther, Hannover, 1.85 Meter. 20 300 Meter estafette 1. Deutscher Sportklub, Berlijn, in 12 min. 35.4 sec.; 2. S C., Charlottenburg, op 10 Meter; Teuto- nia, op 12 Meter. Heb bet uitstekendste aan te bieden da' iemand wenschen kan. boe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. G. H. Stouten, Kampioen korte afstand, j Zondag bield bovengenoemde vereenigi: g j onder begunstiging van fraai weer, de kam- pioenschappen over de korte afstand. Het fraaie weer had vele wielersport liefhebbers j naar de Zeeweg gelokt ter bijwoning van de wedstrijden, te meer daar de H.S.V. de kam pioen, H.S.C. de Bataaf en de R. T. „Haar lem" ook nog een team wedstrijd hielden. Het verloop was als volgt le serie 1. G. H. Stouten, 2e. G. Makke- lie, 3e. Jac. Gival Jr. 2e serie le. W. v. Dok, 2e. C. de Nijs, 3. J. v. Tol. 3e serie le. G. Valleggia, 2e. A. C. Kruijer 3e. H. Stouten. 4e serie le. W. de Ni/s, 2e J. Kipshagen; 3e. L. Snoek; 4e. W. Sleutel. Sleutel vertrok te laat van start. Herkansingsrit voor de derde aankomende. le. J. Cival, 2e. H. Stouten, 3e. J. v. Tol. Je demi-finale: le. G. H. Stouten, 2e C. de Nijs, 3e. W. de Nijs, 4e. A. Kruijer. 2e demifinale le. G. Valleggia, 2e. G. Makkelie, 3e W. v. Dok, 4e J. Kipshagen, 5e. J. .Cival. Ook deze rit was een moeien strijd De renners gaven elkaar weinig toe. Voor de finale starten al dus G. H- Stouten, G. Valleggia, C. de Nijs, en G. Makkelie, welke tot ujtslag had dat kampioen werd G. H. Stouten, 2. G. Valleggia, welke Stouten flink partij gaf, 3. C. de Nijs, 4. G. Makkelie. Stouten werd een mooi bloemstuk aange boden, waar de winners door de pers fotograaf gekiekt werden. De kamprechter de heer J. F. Itter, reikte tot slot met een toe spraak de prijzen aan de winners uit. Zondag 20 Sept. 9 uur wordt de lange af stand 50 K.M. verreden. ERNSTIG VLIEGONGEVAL IN HET ZWARTE WOUD. De vliegenier Thierry gedood. De vliegeniers Thierry en Costes zijn ten gevolge van den hevigen mist nabij Freiburg in Breisgau in het Zwarte Woud neergestort. Thierry werd gedood en Costes gewond. DE OLYMPISCHE SPELEN 1928. BELANGRIJKE VERGADERING. VAN HET N.O.C. Naar de „Revue der Sporten" van heden meldt, wordt de jaarvergadering van het Ned. Olympische Comité gehouden op Zaterdag 26 September a.s., des avonds 8 uur, in hotl Krasnapolsky te Amsterdam. Het belang rijkste punt van de egenda is de aanwijzing var. vier leden die de commissie zulien vor men voor dc organisatie der Olympische Spelen im 1928. Voorts vermeldt de agenda het voorstel tot toetreding van den Ned. Kegelbond bij het N.O.C. Wel hebben de H. Z. V-ers het met het weer getroffen voor hun tocht met „Tlalus" naar de Zuiderzee. Het was een grootsche vloot van ruim twintig jachten, die Zaterdagmiddag vier uur het Buiten IJ opgingen. Met een loopenden wied was weldra Durgerdam voorbij ons en passeerden wc bakboord het fort Pampus. Er stond een frisch windje, zoodat er een aangename deining in 't water was, waar de booten prachtig doorheen sneden. Veel te gauw was Muiden in 't zicht, maar er moest nog meer geschieden; dus hepen we als ganzen den havenmond in. Lekker beschut lagen weldra alle booten aan den wal en ging de „kok" aan het werk. Dat 't smaakte behoeven we niet te ver zekeren! 's Avonds weer „Vechtlust" heusch vol. De Muidenaars hadden schik in het H. V.-orchest, dat weer op dreef was. Den volgenden morgen gicg het in Adrni- raalzeilen weer op Amsterdam aan. Ook nu was het schitterend weer en leverde de vloot, die intusschen vermeerderd was, een prachtgczi'cht op. Bij Durgerdam ging het voor anker en werd er „koffie gedronken. Op bevel van den admiraal werd in den namiddag het anker gelierd, en namen de Oranie-sluizen cc.s weer op. Aolus kan tevreden zijn met haar slui- tingslocht; de Haarlemmers, dat ze in de gelegenheid gesteld zijn er aan deel te ne men. Het was een bijzonder evenement veer de H. Z. V.-ers, die Aeolus dan ook zeker erkentelijk zijn. Begunstigd door goed weer hadden Zondag morgen op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Spaarnhovenweg de Jaarlijksche Wisselprijs wedstrijden voor athletiek plaats. Ondanks de regen der laatste dagen was het terrein goed. Bovendien had dc Athletiek- Commissie het terrein keurig in orde ge maakt, het geen arn het verloop der wed strijden ten goede kwam, zoodat ze op tijd waren afgeloopen. Het geheel stond onder leiding van den heer J. Hop, een der direc teuren van Concordia, bijgestaan door een staf van juryleden. Als wedstrijd-secretaris sen fungeerden de heeren Knol en van Opijnen. De dames hadden een zevenkamp voor hunne rekening, welke bestond uit: 50 en 80 M. hardloopen, speer- en grensbalwerpen, hoogspringen zonder aanloop, Duitsche driesprong en kogelstooten. De telling ge schiedde volgens de tabel van het Kon. Ned. Gymn. Verbond, door de Bonds-T C voor athletick-wedstrijden vastgesteld. Als no. 1 plaatste zich mei, A. Sanberg, welke op zes onderdeden no. 1 werd, met 83.80 punten; no. 2. mcj. D. Husemans met 73.10 punten en no. 3 mcj. F. van Halst met 65.10 punten. Beste prestaties; 50 M hardloopen in 72 sec., 80 M. hardloopen In 11.4 sec., speer werpen 18.11 M. Grensbalwerpen 20.60 M. Hoogspringen zonder aanloon 1.05 M. en ko gelstooten 8.36 M.. welke alle gemaakt wer den door mej. A Sanberg, voorwaar een schitterende prestatie. Duitsche driesprong was voor mei. D. Huseman met een sprong van 9.10 M. Mej. A. Sanberg is dus dit jaar houdster van den wisselprijs. Bij de heeren plaatsten A. v. d. Zee zich in een zevenkamp no. 1 met-77.50 punten. No. 2 werd S. Daalders met 71.50 punten, dc derde werd bezet door D. van Delers met 61.80 punten. Beste prestatie 60 M. hardloopen voor D. van Dalen in 7.5 sec., 200 M. hardloopen evereens D. van Dalen in 25.3 see. A. Daal ders maakte denzelfden tijd. Speerwerpen werd voor A. v. d. Zee met een worp van 35.28 M„ evenals discuswer pen met een worp van 29.71 M. en hoog springen zonder aanloop met een sprong van 1.20 M. Ook C. Pater, welke buiten me dedinging mededced sprong 1.20 M. S. Daal der plaatste zich als no. 1 met polsversprin- gen met 7.71 M. en met hinkstapsprong met een 12.17 M. Tot slot werd nog een estafette geloo pen, waar 4 dsmesploegen (4 maal 80 M.) moesten loopen tegen 4 heerenploegen (4 maal 100 M.). De besle damesploeg won hiervan van de heeren en maakte een lijd van 45.7 sec., terwijl dc heeren een tijd maakten van 47.9 sec. Ook de 2de damesploeg won het van de stoote valien en bszeeien zich her haaldelijk. Bij de zorgzame Moeder ontbreekt in huis dan ook nimmer ee doo3 30-50-90 ct. Amsterdam Vaz Diaz 2000 M. dage lijks inet tusschenpoozen Nieuws- er Beursberichten van 8 154 30 Amsierd tijdsein 10 15 en 4.30 Zondags niet. Brussel. 265 M dagelijks concert te 8.35 u (ook Zondags) Daventry 1600 M dagelijks concetj en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10 20 event, ook 12.20 Londen 365 M. dagelijks concert cn voordracht van 7 20—11 of 12 Tijdsein als Chelmsford Zondag 3.50 eu 8.50 uut concert, enz. H. D. O. (Hilvers. Draadl. Omroep) 1050 M dagelijks 5.30—7.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30. Zondags geen Diner concert. Parijs Eifieitore» 2650 M. dagelijks concert, te 6.35. Parijs Radio Parijs 1750 M, - dagelijks Concert en Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Brussel 8.35 „Veronique", operette vatt Messager. Daventry 8.20 „Rigoletto", van Verdi. 9.45 concert uit dc Radio Tentoonstelling 10.20 „Vision", transformatie stuk. H. D. O. 5 uur Kinderuurtje 8 15 Laat ste Volksconcert uit het Kurhaus. Radio Paris 9 uur Italiaansch Programma. Zie verder bovenst, opgave. heeren, terwijl de 3e en 4de ploeg van de heeren de damesploegcn ver tecgcn. H. F. C. Zaterdagavond j.l. hield de H. F. C. ha:t jaarlijksche algemeene vergadering in cate Brinkmann. In groote getale waren de leden opgekomen. Na opening en voorlezing der notulen brachten de secretaris en penning meester hun jaarverslag en finnatiëel over zicht uit, welke beiden apnlaus uitlokten. Lang en breed werd hierna gesproken ovcjr de voorgestelde wijziging statuten cn aanvulling van het huishoudelijk reglement Ten slotte werd een en ander in z'n geheni opgenomen. D.e aftredende voorzitter, de- heer G. H. Kaars Svpesteyn, stelde zich niet meer herkiesbaor. Onder algemeene. instem ming der vergadering werd hij tot lid van verdienste benoemd. Het bestuur werd als volgt saamgesteld: Dr, C. Spoelder, voorzitter; Jhr. J. C. Mol- lems, secretaris; H. Seignette, penningmees ter; Dr. Fr. Kuypers, vice-voorzitter; A. v Lennep, J. v. Eeghen, G. v. d. Meulen, com missarissen. Het was reeds laat, toen dc voorziter de geanimeerde vergadering sloot. Secretaris O. E. Sinck, Hagèstraat 10, Uitslagen van Zondag j.l.: H. B. C. IIVictrix I 5--1 Victrix II—P. C. V. B. III 2—2 Zondag 20 Sent. a.s. Dustrumiecstdsg. Nadere bijzonderheden worden nog be kend gemaakt. Bennebroek. Gisteren speelde B. S. M. I haar eerste:, weslrijd op he nieuwe terrein op Bloemveld tegen Geel-Wit II. Te 2 uur floot scheids rechter Maaskant de elftallen in het veld. De aanvoerder van Gecl-Wit bood mei eenige toepasselijke woorden het B. S. M.- bestuur bloemen aan, waarna door den Geestelijk Adviseur de bal werd afgetraol. Beide partijen wegen mooi tegen eikander op,Bij B. S. M. is het verband dikwijls zoek, waarvan Geel-Wit van weet fe probleeren door een doelpunt te maken. B. S. M. akt dan even flink aan en weet den gelijkmaker te scoren. Na de rust is Geel-Wit steeds in dc meer derheid en weten zij in korten tijd den stand op le voeren iot 13. Niet ontmoedigt breekt B. S. M. nog eens mooi dcor en brengt den stand op 2-3. Nu gaat Geel-Wit er alles op zetten cn weet den stand op te voeren tot 26. f Het Ministerie van Ruitenlandsche Za ken brengt ter kennis, dat, als gevolg van de in Marokko gevoerd wordende krijgs verrichtingen aldaar, geen vreemdelingen worden toegelaten, die niet in het bezit zijn van een door den bevoegden Franschen consulairen ambtenaar afgegeven visum, houdende dc vermelding „Bon pour le Maroc." De vieze Dampoel. die lï 'aar lang de: Dam ontsierd beeft, is thans in ccn Engel- schen tuin herschapen. Nog. steeds is dc oorzaak van het drama, dat zich de vorige week in een hotel aan het Hang te Rotterdam heeft afgespeeld, niet vast komen te staan. De vermoedelijke moordenaar is bijna voortdurend bewusteloos. Hii verkeert in voortdurend levensgevaar, daar de kogel die hij op zich zelf heeft afgeschoten, in de hersenstreek is blijven vastzitten en niet verwijderd kan worden. Men vreest, dat hij niet in het leven zal blijven. J. S. staat bij ziin familie bekend als iemand die zeer in zich zelf gekeerd was. Wanneer hij het ouderlijk huis verliet, sprak hij nooit een woord. Op Maandag avond echter heeft hij alle familieleden vriendelijk goe/en dag gezegd, wat zeer de aandacht trok. Korten tijd daarna had het drama plaats

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6