De braidkastiüsfstal op het Pimenixterrein. V erkeersonge vallen. 'burgerlijke stand. DESPAARNEBANK MARKTNIEUWS. Personalia. Ver. tot bevordering der Aquarium- en Terrariumkunde „de Natuur". Een dronken man. Pater Zandvliet. Te water. Douche-baden. De derde excursie naar Apeldoorn. Gemeenteraad. Zangkoor „St. Liduina". H. O. V. Het ongeluk nabij de Centrale Werkplaats. Van den trap gevallen. Aanbesteding. De' Dahliatentoonsteliing in het Concertgebouw. Het motor-ongeluk te Halfweg. Bespreking met de Directie der Ned. Spoorwegen. De Pauselijke Internuntius op Hageveld. HALFWEG 101 101 103 103 98 98 102 102 103 103 451/g 68 55 154 156 I38i/4 181 180 681/2 70 580 330 386i/2 123 404 498 383 388 3061/ 322 300 165 169 255 260 357 1053/8 103 '«Va 90 44 7 Wisselkoersen en koe van Bankpapier. 1318 8667 10515 ƒ200. 499 1869 2S39 6171 9398 11999 13169 1435& 14553 14711 18075 100. I ASSENDELFT. HOORN. 121S Berichten uit onze vorige Oplage Per vliegtuig van Parijs naar Bagdad. Demonstraties op initiatief van het Engelsche Vakvereeni- gingscongres. De oorlog in Marokko. OVER VEEN. Communistische agitatie. Nanssen naar den Noordpool. Chamberlain en Baldwin. Minister-crisis in Egypte. De Hongaarsche Landbouw producten. Rusland en Lithauen. Voor hdt examen vrije en orïïéoefênin- gen slaagde t'è Amsterdam mej. T. A. H. Slis, alhier. Vrijdagavond hield deze nieuwe vereeni- ging haar eerste huishoudelijke vergadering, en nadat door den voorzitter, den heer van Prooijen, was medegedeeld, dat het ledental, dat bij de oprichting 12 bedroeg, thans reeds was geklommen tot 21 plus een adsp.Kd, werd het ontwerp Statuten en Huishoudelijk reglement behandeld, dat na wijziging van enkele bijzonderheden, werd goedgekeurd en aangenomen. Het vereenigingsjaar zal loopen van 1 October tot 30 September. De vereeniging zal bestaan uit leden, adsp. leden en donateurs. De contributie voor de leden zal bedragen 50 cent, voor de adsp. leden 30 cent, de abonnementsprijs voor het maand blad inbegrepen. Als lid kan men worden toe gelaten bij een leeftijd van 16 jaar. Vóór dien kan men adsp. lid zijn. Verder werden door de leden enkele voorstellen gedaan voor winterprogramma. Het secretariaat is ans gevestigd Frans-Halsstraat 6 Haarlem. Zaterdagavond 9 uur. Een dronken man op de fiefs; maakt malle bewegingen en rijdt het water van de Burgwal in! Groote consternatie Groote toeloop van nieuwsgierigen. Algemeene ontsteltenis. Telefoontje! Dr. Maurits is er direcf en mevr. Meije- fink en meneer Meijerink; de halve red- lingsbrigade. Reddingsboot! Reddingshaak! Vent in bootje. Met man en macht de levensgeesten pgewekt. Zou je den dronkeman niet een pak voor zijn geven? Ma dertien jaar in de missie op de Philip- >ijnen te zijn geweest, waar hij overste was, van de paters van het H. Hart, is Pater Zandvliet thans weder in zijn vaderland te ruggekeerd. Door deNfamilie Lamers, Hooy-, v. Lieshout en Opbroek, verwanten van den Pater, werd een feestelijke ontvangst voorbereid. Zoo werd Zondagmorgen om half negen een plechtige H. Mis opgedragen door den Z.Eerw. Pater in de kapel van het Veronicagesticht, Door de zusters werd een meerstemmige Mis gezongen en een feest cantate. Na afloop der plechtigheid dankte de Pater in korte bewoordingen voor de zoo onverwacht h/irtelijke ontvangst, welke hij wel begreep, aan den Priester te zijn ge richt. Zondagmorgen om ongeveer 10 uur. ver loor een dertien jarige jongen door het af- loopen van de kctling van zijn rijwiel het stuur en reed in de Burgwal. Door zijn broer wtrd hij er door handreiking weer uitge haald. AANGEREDEN. Om half vier Zondagmiddag werd door rigen onoplettendheid de 14 jarige M. H., uit Schoten op de Groote Houtbrug door een vrachtauto aangereden, waardoor zij haar linkerbeen, even boven den enkel brak. Na- door een lid van E. H. B. O. ver bonden te zijn werd zij naar het St. Elisa beths Gasthuis vervoerd. In de afgeloopen week zijn in het Douche- badhuis van den Schotersingel 990 baden genomen, in dat van den Koudenhorn 322, in dat van het Leidscheplein 679 en in dat van het Hofdijkplein 575. Men verzoekt Ons mede te deelen, dat de derde excursie, die gehouden zou worden; 'op Zondag 20 September, onder leiding van den heer Elligens, wegens het onvoldoende aantal deelnemers, niet door zal gaan. De eerstvolgende vergadering van de Haarlemsche Gemeenteraad zal gehouden worden op Woensdag 23 September a.s. Zondagmorgen te half 9 werd in de Haar lemsche Strafgevangenis aan den Harmen- iansweg een H. Mis opgedragen, waarbij het Zangkoor van de Parochie St. Luduina" te Schoten, medewerking verleende. Het koor dat onder leiding staat van den directeur-organist, den heer Jan Nibbering, werd gedirigeerd door den heer P. Wolff, dirigent. Op verdienstelijke wijze werd uitgevoerd de mis „Snnctae Mathildis" van Hub. Cuy- pers, terwijl na de Mis het „Ave Maria" van Wilt gezongen werd. Na afloop dankte de directeur voor de verleende medewerking. Naar wij vernemen, is de veehouder S., in wiens varkensstal de brandkast werd gevonden, welke van de Phoenix-terreinen werd gestolen, Zaterdagmorgen door de Justitie op vrije voeten gesteld. DE STAND VAN HET CONFLICT. Thans, nu het conflict bij de Haarlem sche Orkestvereeniging op het hoogste punt is genaderd, zal op de ledenvergadering van hedenavond de beslissing over het lot der H. O. V. vallen. De H. O. V. die zoovele jaren een roem voor Haarlem is 'geweest, zal fot het ver leden gaan behooren of er moeten zich onverwacht nog belangrijke feilen voordoen. Zoóals thans de stand van zaken is, ziet het bestuur zich niet meer opgewassen om het orkest en de vereeniging te leiden. De heer v. Zanfen, administrateur der H. O. V., met wien wij aangaande deze kwestie een onderhoud hadden, zette ons het conflict uiteen. Zooals thans de toestand is, ziet het estuur der H. O. V. geen kans hef contract, zooals dit door den Ned. Toonkunstenaarsbond wordt voorgesteld, te aanvaarden Reeds ten opzichte der andere orkesten in het land, had de H, O. V. ver reweg het gunstigste contract, ook waf de arbeidsvoorwaarden betreffen. Waar dus het nieuwe contract door den Ned. Toonkunstenaaisbond voorgesteld, nog andere voorwaarden bovendien stelt, kan het bestuur dit nief onderteekenen. Wel zou dit het geval kunnen zijn, wan- neeg, ook de andere orkesten een dergelijk contract aanvaardden. Met dit al loopf het conflict thans tus- schen het bestuur en den Ned. Toonkunste naarsbond. Op de vergadering hedenavond zal het bestuur aftreden en wordt de vereeniging ontbonden. Reeds thans liep zij kans te niet fe gaan, want niet minder dan 5000 contributie was door de leden aan de vereeniging ont zegd, in verband met de conflicten. Tot nog toe zijn geen bemiddelingsvoor stellen ingekomen en het is nog wel de vraag of deze vóór de vergadering zullen worden ingediend. Mr. J, N. J. E. Heerkens Thijs- sen heeft zich, naar wij vernemen, intus- schen als bemiddelaar teruggetrokken. Getrouwd 14 Sept. T. J. Kloet en M. H. J. Hoomans. Geboren 10 Sept.: ~C. BoschBeugéling. z. 11 Sept, G. Hornden Dekker, d, 12 Sept. G. P. DerksenVink, d.; A. ten KateVoogel, d. 13 Sept. S. J, v. Veen Kramer, d.; J. P. Groeneveld, d. Overleden: 11 Sept. S. H. van Oijen Burman, 68 jaar, Iordensstraat; -14 Sept. S., 2 jaar, zoon van C. Bottelier, Banne- sleeg; 11 Sept. A. van KampenSchuur man, 52 jaar, Kinderhuissingel; 11 Sept.: C. M. WesseliusDe Raad, 74 jaar, Voor uitgangstraat; 12 Sept.: K. Nouwland Rietkerk, 47 jaar, Pres. Steijnstraat; 13 Sept. G. H. Smits, 9 jaar, De Clercqstraat; 12 Sept. J. J. Knape, 6 jaar, Lange Veer- straat; 12 Sept. J. J. E. M. 7 m., d. van J. H. v. d. Veldt, Kamperlaan; 13 Sept. D, BlomKorving, 25 jaar, Kamperlaan. We vernemen dat de toestand van den stoker Muskens, die bij het spoorwegonge luk nabij de Centrale Werkplaats ernstig verwond werd, vooruitgaande is. Zaterdagavond viel de 55-jarige v/ed. T. v. d. H. van den trap in haar woning op den Kruisweg. Met een ernstige wonde aan het achterhoofd en een schedelbreuk werd zij naar het St, Elisabeth's Gasthuis ver voerd. Haar toestand is ernstig. Gistermiddag echter vernamen wij, dat de toestand iets vooruitgaande is. Zaterdagmorgen werd in het bureel van den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat aanbesteed, het maken van een loopsteiger met toebehooren en van vier dukdalven in de Haringhaven te IJmuiden, behoorende tot de Werken tot verbetering en uitbreiding van de Visschershaven aldaar, (Raming 11,000) Ingekomen waren 11 biljetten, waarvan 1 ongeldig. Hoogste inschrijver was de fa. P. Wijker en P. v. Duyn te Egmond én IJmui den, voor 10.337. EEN VALSCH BANKBILJET VAN 40.—. Door de Haarlemsche Bankvereeniging is bij de politie aangifte gedaan, dat door haar een valsch bankbiljet van 40 is ontvangen. Het vermoedelijk valsch bankbiljet is in be slag genomen en e enonderzoek wordt door de politie ingesteld. Aanrijding te Halfweg. Een Fransche racewagen reeds op den Rijksstraatweg een vrachtwagen aan, waar door de Imker-achteras radicaal afknapte. De linkervoorband van de auto geraakte door deze 'aanrijding ook defect. Vlug werd de outo van een nieuw wie! voerzien en verder ging de reis weer. De zaak is onder ling geregeld. (Vervolg.) Aanvankelijk wildennen de tentoonstel ling houden bij een ledenvergadering en dan in beperkten vorm, doch de groote deel name noodzaakte naar grooter zalen om te zien. Aller medewerking was zeer groot, waar voor spr. zijn hartelijken dank betuigt. De tentoonstelling wilde men echter geen grootscher vorm geven omdat het publiek met de Internationale Bloemententoonstel ling reeds zoozeer is verwend. Maar wel wilde men de talrijke schakee ringen der dahlia laten bewonderen. Spr. brengt dank aan de inzenders, aan de jury voor haar taak en hij hoopt, dat de tentoonstelling zich in een druk bezoek Zal mogen verheugen. (Applaus). Daarna bewonderde het gezelschap de in zendingen die aller belangstelling hadden. Middelerwijl was de Jury met haar taak ge reedgekomen en had de volgende prijzen toegekend Groepen. Groote Gouden Medaille, N.V. Kweeke- rij Enchantrus v.h. H. Carlee, Heemstede. Gouden Medaille K. v. Bourgondiën en Zoon, Bloemb. en Planten kwee kerij Hille- gom. Verg. Zilveren Med. N.V. R. A. v. d. Schoot, Hillegom. Zilveren Med. P. F. Goseling, Bloemen- Dahliakweeker, Velsen. Bronzen Med., Gebr. van Waveren, Stamhuis,Hillegom. Bindwerk Gouden Med. voor geheels inzending H. W. Brakel, Haarlem. Verg. Zilveren Med., als 2e prijs Vereen, v. Oud-Tuinbouwleerlingen, Haarlem. Verg. Zilveren Med., als 3de prijs J. M. J. J. Bourquignon, Haarlem. Zilveren Medaille voor opvatting van het bloemstuk, W. V. d. Hoek, Haarlem. Bronzen Medaille voor geheele inzending Geysendorfer, Tuinbaas Heemstede. Extra prijs, Gouden Medaille voor mooi ste Fantasiestuk H. W. Brakel, Haarlem. Gouden Medaille voor mooiste krans H. W. Brakel, Haarlem. Gouden Medaille voor mooiste groep N. V. Kweekerij Enchantress Jh. H. Parlee, Heemstede. Gouden Medaille voor buiten mededin ging, ingez. greep, Orchideëen J. J. v. Cruy- ningen, Kamperstraat, Haarlem. Gouden Medaille Bestuursprijs voor bui ten med. ingezonden groep Mignon Dah lia's, A. Koper, Bloemist, Bennebroek. Zilveren Medaille groep Zaadbloemen, Joh. Hoogensteijn en Zonen, Bennebroek. Gouden Medaille, inzending Tuin- en Serremeubelen, firma de Wed. J. Swaans- wijk, Raaks, Haarlem. Nader vernemen wij nog over het nood- lonttige motorongeluk te Halfweg, dat de beide berijders op weg waren van Amster dam naar Voorhurg. Door de diepe duister nis hebben zij vermoedelijk den mast niet gezien, in elk geval zij hielden te veel rechts waardoor het voorwiel en de voeaenplank in aanraking kwamen met den mast; met het bekende noodlottige gevolg. Het geronk van den motor, werd door den portier van de suikerfabriek gehoord, die, toen hij ging kijken het ontzettend on geval bemerkte. De 21-jarige F. B, A. was bijna onmiddel lijk dood, en werd bij de suikerfabriek bin nengebracht, terwijl de 28-jarige J. v. M. naar het St. Elisabeths Gasthuis werd ver voerd. Zijn toestand is thans iets vooruit gaande. Donderdag had, naar wij vernemen, een bespreking plaats met de Directie der Ned. Spoorwegen over het advies van den Loon- raad en het Mmderheidsrapport der drie samenwerkende organisatie 's ,,St. Raphael „P. C. B." en „Ned. Vereeniging." Het besluit dezer bespreking was dat de Directie geen loonsregeling kan aanvaarden welke meerdere financiëele lasten met zich brengt. Wanneer het meerderheids advies werd opgevolgd zou dat beteekenen een meer dere uitgave van f 500.000 p. jaar. Toch wil de Directie wel nagaan of een wijziging kan worden aangebracht waarbij rekening zal worden gehouden met enkele wenschen der organisaties en of het mogelijk is dat het maximum salaris, als voorgesteld in 't meer derheids rapport met f 25 kan worden ver hoogd, opnieuw zal dus een ontwerp worden saamgesteld en' besproken door Directie en personeel organisatie's. WERKKRACHTEN TE KORT. Men schrijft ons uit Haarlemmermeer: Het voorbeeld van de directie der Kunstzijde fabriek te Ede schijnt hier navolging te Zullen vinden. Gelijk bekend, heeft zij uit de omliggende dorpen verschillende meisjes aan haar fabriek weten te verbinden, die met autobussen worden afgehaald en thuis gebracht. Iets dergelijks moet de firma Droste te Haarlem voornemens zijn. Zij heeft voor be trekkelijk lichte werkzaamheden op de ver- pakkingsafdecling van haar fabriek 50 meis jes noodig en is nu bij voldoende deelname van plan iederen Morgen vanuit Nieuw-Ved- nap en Hoofddorp een aparte autobus te laten loopen naar Haarlem. De werkzaamheden op de fabriek duren van kwart over zeven tot kwart voor zes; in een speciaal daartoe gebouwd schaftlo kaal wordt om 12 uur gelegenheid gegeven een boterham te eten. De loonen varieeren naar handigheid en ijver tusschen ƒ5 5. 7.50 en kunnen worden verhoogd met 5. a per week voor overwerk. Op verzoek ven de directie van Droste's cacao- en chocoladefabriek zijn nadere in lichtingen ook te verkrijgen op de gemeen telijke arbeidsbeus te Hoofddorp. Zondag werd door den Pauselijken Internuntius, Mgr. Schioppa, een bezoek gebracht aan het nieuwe Seminarie Hage veld. Om half tien werd door Mgr. Schioppa een Pontificale Hoogmis gecelebreerd, waarbij de Bisschop tegenwoordig was. Na de Hoogmis werd receptie gehouden in de aula, waar een studfent Monseigneur in de .Fransche taal toesprak. Na het Seminarie geheel bezichtigd te hebben, vertrok de Internuntius om vijf uur weer per auto naar Den Haag. Gemeenteraad. De Gemeenteraad kwam Zaterdagmor gen onder voorzitterschap van den burge meester, den heer L. W. Simons, bijeen. Alle leden waren aanwezig. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Tot de ingekomen stukken, behoort een mededeeling dat de Burgemeester bij Ko ninklijk Besluit herbenoemd is. De heer Biesheuvel neemt het woord. Spr. zegt o.m. dat hij, namens den Raad den burgemeester hartelijk gelukwenscht met de herbenoeming. Steeds hebt gij op de bres gestaan waar het geldt, de belangen van de gemeente te dienen. Spr. wijst op de verschillende belangrijke werken, die onder den tegenwóordigen Burgemeester tot stand zijn gekomen. Spr. hoopt dat God ook de komende zes jaren den Burgemeester zal bijstaan, en dat de heer Simons met even veel energie de belangen van de gemeente zal dienen als dat geschied is in de vorige pe riode. De Burgemeester dankt den heer Bies heuvel voor de hartelijke welgemeende woorden. Spr. dankt den wethouder en den Raad voor de innige samenwerking die al tijd onderling heeft bestaan en spreekt de hoop uit dat deze verstandhouding in de ko mende zes jaren mag blijven voortduren. (Applaus). De aanvulling van de Algemeene Politie verordening wordt na eenige discussie goed gekeurd. De vaststelling herziening uitbreidings plan bij de M. Cort v. d. Lindenstraat wordt uitgesteld. Aan de orde komt vaststelling verorde ning voor de O.L. scholen en voor het on derwijzend personeel aan die scholen. De heer De Graaff zou gaarne zien dat de onderwijzers de kinderen begeleiden tot buiten het schoolhek. De Voorzitter zegt toe deze zaak nader met de wethouders te overleggen. De heer De Graaff heeft bezwaar dat men de hoofdonderwijzers dwingt en aanwijst waar zij moeten wonen. De Voorzitter geeft een korte uiteenzet ting, welke redenen er bij B. en W. aanwezig waren om deze voorgestelde regeling in de verordening vast te leggen. De heer Stokman zegt dat deze regeling niet in de oude verordening is vastgelegd en thans is ingelascht. Spr. is van oordeel dat men wel degelijk de hoofdonderwijzers wil dwingen om in een bepaalde woning zich te huisvesten. Spr. is dan ook van meening dat dit toch wel wat ver door gedreven is. Ten slotte stelt spr. voor in elk geval een uitzondering te maken voor den hoofdonder wijzer, den heer Heilen en deze faciliteit te verleenen. De heer Biesheuvel verdedigt het voorstel van B. en W. en wijst er op dat geen afdoen de argumenten zijn uitgesproken om het voorstel van B. en W. te wijzigen. De heer Hoogerbeets spreekt zich uit om faciliteit te verleenen aan den heer Heilen. Spr. geeft een korte toelichting. Mevrouw Hoogerbeets zou het ten zeerste betreuren als den heer Heilen geen dispen satie werd verleend. De Voorzitter is van oordeel dat dit punt lang genoeg besproken is en stelt voor het voorstel in stemming te brengen. De Raad neemt het voorstel van B. en W. aan. De heer Stokman gaat niet met het aan gekomen voorstel accoord. Spr. vraagt wat er nu in deze met zijn voorstel gebeurt. Spr. blijft op zijn standpunt staan cn dringt nog maals aan om ontheffing van verplichte woonplaats te verleenen aan den heer Hei len. De Voorzitter vraagt of het voorstel van den heer Stokman ondersteund wordt. Eeni ge raadsleden ondersteunen het voorstel. De Voorzitter stelt voor in de gegeven om standigheden het voorstel van den lieer Stokman aan te houden. Na eenige discussie wordt aldus besloten. Het volgende punt n.l. de demping ge deelte sloot langs den Amsterdamschen straatweg komt nu aan de orde. pe heer Stokman vraagt zich af, of het zoo langza- MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden iets vaster. V K HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4y, Nederl. 1917 7% N.-L 1921 A.. 6% N.-L 1923 D... Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie 1493/g Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot 18 H V. A. 5571/g Java Cultuur Jurgens gew. 1193/4 1201/2 Koloniale Bank l803/4 I8II/2 1 dische Bank 142 1421/2 Cert Handel Mij. 40 139i/2 140 1391/2 Phoenix 953/g Geconsolideerde 1623/4 I633/4 Kon. Olie 3831/4 Marine comm. 93/8 Vorstenlanden 157 1571/4 Actions id. 1471/2 1471/a CVmp. Merc. Arg, 83/4 9 il23/4 -4001/2 Senembah 4871/4 A'dam Rubber Serbadjadi Wai Sumatra Dordtscbe Petr. Southern Rails Wabash 43l/2 Comm. Maxwell merhand niet al te bar wordt, daar toch het Rijk de sloot heeTt gegraven en de gemeente haar nu weer moet dempen. De Voorzitter deelt mede, dat indertijd is vastgelegd dat de gemeente de sloot zou dempen. De heer De Graaïf merkt op, dat zijns in ziens de grond aldaar veel te laag is getaxeerd De heer Biesheuvel bestrijdt de' meening van den heer Dj Graaff. Het voorstel wordt goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat de water- prijs zal worden verlaagd met 35 5 40 pCt. Goedgekeurd. De heer De Graaff zou gaarne zien dat de school te Houtrakpolder wordt voorzien van aansluiting bij het waterleidingnet. De Voorzitter stelt voor dit punt in han den te stellen van B. en W. om het nader on der de oogen te zien. Aldus wordt besloten. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. B. en W. stellen voor den heer Schrijvers eervol ontslag te geven met ingang van 1 Januari 1926 en dezen onderwijzer op wacht geld te stellen. Goedgekeurd. Aan de orde komt de aanbieding rekening van de gemeente van de bedrijven en van het Burgerlijk Armbestuur dienst 1924. Reke ning van de gemeente, gewone dienst batig saldo f62.367.63. Rekening van het waterleidingbedrijf winst f 2594.54. Rekening Electriciteitsbedrijf verlies f9694.39. Rekening Burgerlijk Armbestuur nadeelig saldo f 707.78. In de commissie voor het nazien van de rekeningen worden benoemd de heeren Stork, Dijksen en Vink. De Raad benoemt in de commissie van onderzoek begrootingen dienst 1926 de hee ren Stokman, De Graaff en mevr. Hooger beets. Bij de rondvraag vraagt de heer De Graaff hoe het staat met de electrificatie. De Voorzitter deelt mede dat het P.E.N. het contract met 1 Januari 1926 heeft opge zegd. Er zijn onderhandelingen met het P. E.N. maar tot heden is men nog tot geen re sultaat gekometk Spr. betreurt dit ten zeer ste daar men op het moment niet kan zeg gen, hoe de tarieven 1 Jan. 1926 zullen zijn. Ook vindt spr. het jammer de weinige acti viteit van het P.E.N. Er zal echter afge wacht moeten worden wat het P.E.N. ons zal voorleggen. De-heer v. d. Laan vraagt of het uitbouw- tje aan het station niet zou kunnen verval len of veranderd zou kunnen worden met het oog op het verkeer. De Voorzitter zegt toe deze zaak nader oncler de oogen te zien. De heer Stokman zou er prijs op stellen dat ophieuw electrificatie in het stadskwar tier op de agenda zou komen. Spr. is van oordeel dat de gemeente Haarlem zoo lang zamerhand een tartende houding aanneemt. Spr. hoopt ten slotte dat B. en W. deze zaak zoo spoedig mogelijk nog eens duchtig in behandeling zullen nemen. De heer Biesheuvel is van oordeel dat de ze zaak nog een paar maanden moet worden aangezien. Spr. bestrijdt de meening dat B. en W. actiever optreden voor het eene ge deelte, dan voor een ander gedeelte van de stad. De Voorzitter zegt toe de zaak nogmaals in B. en W. te behandelen, maar het nog een 'paar dagen aan te zien of het P.E.N. met een voorstel komt. De heer Stokman merkt op, dat door den regen vele gaten in den ouden weg zijn ge komen. De heer Biesheuvel zegt dat bedoelde weg er integendeel schitterend uitziet. De heer Stokman legt zich niet bij het ge- Zegde van den heer Biesheuvel neer, de weg Ziet er ellendig uit. De heer Biesheuvel protesteert. De Voorzitter hamert. De heer Stokman acht het beter maar van den ouden weg af te stappen, Spr. verzoekt of het niet mogelijk is dat het Rijk langs den Nieuwen weg bij het fort wat grint op den weg wil laten gooien daar de weg nu onbe gaanbaar is.. De Voorzitter is het met den heer Stok man eens. De weg is onbegaanbaar. Spr. fcegt toe in deze stappen te zullen doen om verbe tering te verkrijgen. De heer Hoogerbeets vraagt of het huis van den gemeente-veldwachter in het stads kwartier niet telefonisch kan worden aan gesloten in verband met het noodlottig on geval van het verdrinken van het knaanip in het Spaarne. regel niet thuis is. Niets meer aan dé orde sluit de Vo te circa twaalf uur de vergadering. De Raad gaat hierna in geheime 15 SEPTEMBER. 439e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag !4 September.! 5e Klasse le Lijst. Hooge prijzen: 14294 ƒ5000. 3168 1500. 14415 17818 ƒ1000. 13347 400. BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEF.NEM e LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGFN OSLO iiiniii BAZEL .«iii NEW-YORK ROME i i ËfcRSTE I KOERS 'li wiiiimiii I iiim una&za LATERE KOERS 59 20 1 i 42i/2 i0 95 35 - 12.06 66 70 61.55 53 30 48.05 2.48l/2 10.35 EEN VREESELIJK ONGELUK. DE DOODELIJKE DRAAD. Toen de schilder, de heer P. Klopper, al hier. Maandagmorgen aan het electrisch ge maal „De LandbouW" aan het schilderen was, kwam slechts zijn pink in aanraking met den draad van het hoogspanningsnet, met het noodlottig gevolg, dat hij den stroom van 10.000 volt door het lichaam kreeg. Door den schok viel hij van den ladder en kwam met zijn hoofd weer op den draad terecht, zoodat zoo goed als zeker, direct de dood bij het arme slachtoffer intrad. Voor de weduwe en de kinderen een tra- gisch geval. Moge zij de kracht vinden, de zen vreeselijken slag met gelatenheid te dragen. Het ongeval verwekt algemeene deernis in onze gemeente. ERNSTIGE FABRIEKSBRAND. Gisterenavond is de sigarenfabriek van de firma Lieshout en Zonen, alhier, door onbekende oorzaak, totaal afgebrand. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. BODEGRAVEN, 15 Sept. Kaas. Aange voerd 368 p., 15118 sf. Eerste kwaliteit 67—72; tweede kwaliteit 5865; zwaar dere Rijksmerk 75; met rijksmerk 58 67. Handel flauw. PURMEREND, 15 September. Kleine Fa- briekskaas, aanvoer 15, 62 per 50 kg.; met merk 64; Kleine Boerenkaas 41, 60.50 per 50 kg.; Goudsche kaas 3, met merk 65 per 50 kg. De handel op de kaasmarkt was goed. Boter 672 2.602,70 per kilo; Runde ren, w.o. 380 vette 0.901.25 per kilo, matig; 265 melk- en gelde 175450 per stuk; Siefen 42; Paarden 34, 100—200 per stuk, stug; Vette Kalveren 30 150— 160 per kilo, vlug; Nuchtere Kalveren 497 1543 per stuk; Vette Varkens 650, 94 98 per kilo; Zouters 0.760.84 per kilo; Magere Varkens 78 2448 per stuk, stug; Biggen 97, 1626, sfug; Schapen 1157, 4556 per stuk, matig; Lammeren 901. 2350 per sAuk, matig; Kipeieren 910 per 100 stulrt; Eendeieren 7.25 per 100 stuks; Kuikens 0.25.f4 per stuk. 236 412 492 665 807 1110 1466 1489 1534 1942 2291 2623 2751 2794 2981 3005 3032 3125 3306 .3393 1 3533 3574 3577 3658 3686 3714 3950 3985 r 4310 4420 4571 4573 4681 4734 481Ö 4868 5175 5213 5500 5575 5589 5595 5627 5642 5676 5686 -5692 5765 5916 5941 6012 6090 6100 6141 6155 6169 6202 6213 6239 6246 6358 6696 6773 6847 6880 6934 6944 6987 7032 7157 7299 7317 7409 7581 7635 7650 7703 7748 7781 7S77 8229 8544 8580 8587 8783 8789 8853 8874 9040 9298 9360 9512 9545 9675 9896 10036 10151 10600 10685 10804 11071 11825 11971 12230 12304 12334 12605 12814 12817 12832 129S0 13062 13188 13291 13336 13383 13469 13679 13775 14019 14380 14412 14467 14496 14528 14666 14709 14792 14979 15017 15021 15264 15419 15700 15721 16111 16507 16778 16887 17000 17008 17035 17090 17118 17143 17187 17195 17320 17332 17631 17699 17872 17911 18031 18038 18055 18067 18302 18592 18605 '.9056 19060 19088 19165 19272 i 9557 19617 19636 19709 19739 19966 20246 20559 20660 20722 20784 20891 20904 NIETEN: 23 44 77» 119 279 288 289 332 439 475 718 758 773 871 901 999 1010 1027 1139 1181 1205 1217 1228 1244 1273 1368 1455 1460 1584 1590 1618 1642 1673 1682 1683 1775 i 780 1812 1832 1888 1891 1907 1918 1960 2038 20S4 2107 2132 2195 2203 2220 2238 2316 2405 2449 2503 2588 2589 2597 2661 2664 26TI 2725 2744 2755 2843 2844 2866 2884 2896 2925 2957 2966 3003 3031 3086 3127 3163 3175 3186 3223 3227 3297 3303 3385 3460 3561 3681 3772 3819 3826 4050 4051 4062 4064 4098 4112 4131 4148 4150 4153 4199 4217 4304 4363 4407 4502 4515 4522 4524 4551 4677 4693 4707 4716 4791 4863 4884 4895 4917 4964 5047 5058 5137 5181 5229 5282 5372 5457 5479 5544 5599 5612 5718 5742 5777 5905 5922 5946 6082 6108 6168 6228 6254 6274 6303 6360 6390 6400 6442 6507 6529 6614 6653 6723 6752 6779 6801 6831 6881 6910 6913 6940 6963 6989 7050 7124 7152 7216 7241 7264 7378 7452 7505 7507 7515 7548 7553 7653 7725 7803 7806 7940 7963 7979 8003 8030 8087 8100 8142 8186 8196 8198 8227 8247 8261! 8321 8412 8435 8485 8491 8559 8606 8765 8819 8883 8889 8892 8936 8974 9027 9148 9156 9194 9205 9222 9263 9301 9317 9346 9348 9370 9375 9403 9466 9543 9567 9576 9678 9695 9764 9773 9784 9803 9806 9831 9868 9875 9893 9899 9902 10010 10064 10093 10142 10164 10185 10262 10287 10313 10333 10351 10373 10417 10516 10562 10598 10728 10807 1,0853 10962 16985 11081 11243 11263 11352 11385 11424 11458 11578 11631 11635 11652 11653 11670 11744 11748 11764 11777 11840 11915 1191S 11935 11945 12043 12154 12269 12281 12302 12322 32370 12374 12406 12421 12580 12596 12650 12706 12720 12840 12860 12874 12930 12918 12959 12962 13094 13130 13135 13220 13270 13295 13311 13322 13385 13389 13421 13499 13506 13519 13535 13548 13554 13569 13588 13636 13651 13674 13686 13719 13835 13944 14004 14007 14100 14103 14162 14174 14235 14281 14331 14354 14455 14492 14547, 14555 14580 14592 14616 14662 14670 14700 15128 15142 15151 15184 15188 15214 15216 15222 15224 15242 15254 15329 15397 15403 15437 15466 15531 15532 15541 15548 15629 15713 15753 15797 15804 15831 15850 15906 15918 15928 15964 15967 15997 15998 16121 16132 16140 16223 16262 16295 16334 16353 16385 16441 1G469 16536 16556 16559 16680 16686 16704 16764 16802 16873 16900 16941 17003 17059 17086 17087 17125 17295 17341 17373 17380 17516 17523 17526 17527 17544 17610 17680 17761 17789 17808 17839 17888 17928 17934 18010 18011 18031 1S00S 1S131 18256 18308 18343 18389 18405 1S456 1S560 18593 18690 18742 18763 18765 18825 18866 18925 18982 19057, 19084 19178 19180 19224 19234 19251 19256 19393 19407 19508 19567 19637 19656 19718 19722 19803 19S40 19885 19917 19923 19938 20020 22074 20141 20159 20189 20232 20296 20325 2033S 20348 20368 20387 20437 20451 20473 20518 20531 20588 20627 20776 20785 20793 20872 20875 20883 20898 20950 20951 O FREIBURG, 14 Sept. Nader wordt ge meld, dat de vliegenier Coste, ernstig ge wond werd. Zooals gemeld, werd Thiery gedood. Beide vliegers waren voornemens van Parijs naar Bagdad te vliegen in 2 etappen. LONDEN, 14 Sept. Talrijke demonstra ties hebben plaats gehad op initiatief van het Vakverecnigingscongres in Schotland, om te protestceren tegen de höuding der regeering. Henderson verklaarde de Glas gow bereid te Zijn, om gebruik te maken van de wapenen om het principe regec- ring door het volk te handhaven. Cóok ver klaarde nimmer werktijdverlenging in de mijndistricten te willen toestaan. PARIJS, 14 Sop!. Na de eerste suc cessen der Fransche troepen in het offen sief aan het Ouerga-front, gunt de bevel hebber, maarschalk Pctain, de manschap pen thans eenige rust. Zijn staf organiseert intusschcn verbindingen met de achterhoe de en bouwt wegen en bruggen. Een po ging welke door de Riffs ondernomen werd om de Franschen terug te dringen misluk te. De Franschen hebben 9 mijl grondge bied gewonnen; defensieve posities wor den gemaakt. Abd-el-Krim laat door 500 kameelen hout vervoeren, om de loopgra ven te Dtiani, die door het Spaansche vuur zeer beschadigd zijn. te - versterken. Te vens wordt gemeld, dat de Spaansche troepen 2 mijl Zijn vooruitgcriikt cn Dar- gassi genomen hebben. De oorlogscorrespondent van de Tcmps meldt,, dat volgens een bericht uit Ta- frant, de vijand de heuvelen van Libani ontruimd heeft en deze belangrijke punten thans door de Franschen worden bezet. Ziekteverlof. Aan mej. C. Hofstra, onderwijzeres aan de O.L. School alhier is een verlengd ziekteverlof verleend tot 1 November a.s. PARIJS, 14 Sept. De communistisch» afgevaardigde Henriet is te Algiers gear resteerd wegens het organiseeren van eer complot tegen de veiligheid van den Staat. LONDEN, 14 Sept. Dr. Nanssen verklaar de aan den correspondent van de Daily- Mail te Geoève, dat hij voornemens is een poging te doen om den Noordpool te be reiken met het grootste luchtschip dat ooit gebouwd is. LONDEN, 14 Sept. Dc minister van Buiienlandschc Zaken is gistermorgen uit Genève te Parijs aangekomen en confe reerde met Painlevé en later met Cail- Iaux. Dc Britsche minister Chamberlain is te Londen teruggekeerd. Baldwin is gis teren te Parijs aangekomen en keert he den naar Londen terug. CAIRO, 14 Sept. AhmedZulficar— Pasja, dc Egyptische jjszant te Rome, is benoemd tot minister van Justitie in de plaats van Abd-el-Lazis. Mahomed-Tew- fik-Feoud pasja is benoemd tot minister voor het Verkeerswezen, terwijl Hilmi— pasja minister van Bincienlandsche Zaken wordt. NakhlaMosteiipasja neemt de portefeuille van Landbouw. De liberale partij beschouwt de nieuwe ministers als onafhankelijken, die het bestuur tijdens de moeilijke politieke periode van "t land moeten waarnemen. BOEDA-PEST. De landbouwprodu. centen hebben een beweging op touw ge zet om den export te bevorderen door 't oprichten van buitenlandschc exposities naar Hollandsch vocrbceld. De export heeft overigens een vlot verloop. Op de graan markt valt een daling van den roggeprijs op, terwijl door bet slechte weer de mais- prijs stijgende is. WILNA, 14 Sept. Naar verluidt heeft Sovjet-gezant een nota overhandigd aan de regeering van Lithauen, waarin' ver klaard wordt, dat de Sovjet-regeering een Poolsch-Lithausche overeenkomst nimmer zal erkennen, indien deze gesloten wordt zonder de goedkeuring der Sovjet-Unie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2