75 ct. Radio-Omroep. ÊlMlE'NL'ANDSCH NIEUWS. Het 650-jarig bestaan van Amsterdam. KERKNIEUWS. RECHTSZAKEN. De moedermoord te Peperga. ORDE EN ARBEID Ontevredenheid onder de spoorwegambtenaren. LANDB. EN VISSCHERIJ De toestand der binnenvisscherij in Juli 1925. Hooge waterstand. KUNST EN KENNIS. Belangrijke schenking. Gouden jubilé van Cornelie van Zanten. MARK FNÏEUWS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. R. K. V. „Onze Gezellen". HONKBAL. WIELRIJDEN. DUIVENSPORT. Vereeniging van Postduivenlief- hebbers „De Luchtgids" te Haarlem. VRAGENBUS. UIT DEN OMTREK. HEEMSKERK HALFWEG SCHOTEN. AERDENHOUT. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE STADSNIEUWS. Kerkconcert Mevr. Noordewier. VOOR DF.N POLITIERECHTER. HOE EEN KOOPMAN GOEDKOOPE JENEVER KOCHT. RADIO LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoestellen vanal f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620, Statuten. LAATSTE NIEUWS. Feestelijke stemming. De aanblik der Hoofdstad was Maandag avond zeer feestelijk. Geen plein was er in de binnenstad of er werd gedanst rondom een draaiorgel. Bij de boeken der straten hadden zich orkestjes of eenzame muzikan- ten opgesteld, wier muziek, aan alle kanten tegen elkaar indruischend, weer dat ener- yeerend la^waai maakte, dat schijnt te inspireeren tot hossen, rennen en elkaar met stokjes op het hoofd slaan. Verder werd niets nagelaten, wat te doen gebruikelijk is op dagen als deze. Er werd met serpentines geworpen, er waren ver- kleede dames en heeren en lieden die een kinderlijk genoegen toonden in boven hun hoofd gehouden papieren parasols, anderen die het hoogtepunt van genot gelegen acht ten in een aangebonden langen neus of een Papieren petje, er waren er weer, die ,,waar de meisjes zijn" zongen en nóg-meer-origi- neelen, die zich hielden aan „Houdt er den moed maar in" en het geheel golfde als steeds in wolken stof heen en weer van Haarlemmer- naar Frederiksplein en amuseerde zich buiengewoon. Om de wagens der kooplieden verdron gen zich de solicitanten naar bananen, toe ters, appelen, serpentines, roomijs en wat dies meer zij en de traditioneele straat- artisten drongen zich door hoepels, wurm den zich uit boeien en stonden op hun hoofd met dichte hagen bewonderende enthousiasten, die er niets van wilden mis sen, om zich heen. Het nieuwe Dam- plantsoentje verheugde zich ook vanavond weer bovenmate in de belangstelling, vooral toen men er wat later op den avond een vetpotjes-verlichting in had aangebracht. Op het Beursplein gaf van acht tot halfelf de Tramharmonie een uitvoering, waar men niet verder dan tot 20 M. af moest staan om er iets van te kunnen hooren, zoo joelde de „als" langs het Damrak trekkende menigte. Omstreekjs - halfelf besloot men de uit voering met een taptoe van pijpers en tam boers, wat als altijd een aardig gehoor was en door duizenden werd bijgewoond. De taptoe begon, naar oud gebruik, met den roffel der tamboers, waarna volgden een marsch door tamboers en pijpers, gebed door pijpers, wederom een marsch van beide groepen en ten slotte een triomf- marsch met dankgebed door het orkest. De tamboers en pijpers, die zich voor de muziektent hadden opgesteld en aldaar de verschillende gedeelten hadden uitgevoerd, Werden daverend door het publiek toege juicht. Des avonds was er vuurwerk op den Amstel. BENOEMINGEN. Z. D. H. dc Bisschop van Haarlem heeft benoemd dc volgende Weleerw. heeren tot kaoelaan: Rotterdam (H. Joseph) P. Pop- Pen; Heemskerk: N. J. M. v. d. Berg; 's-Gra- venhage (H. Gerardus Majella): H. J. M. Heynen; Soetermeer: C. J. Koene en Ke thel: F. F. v. Buuren, beide laatsten Neo- mysten. Het cassatieberoep. De advocaatgeneraal bij den Hoogen Raad mr. Ledeboer, heeft Maandag geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van Jan Capelle te Wolvega, die in Juni 1923 te Peperga zijn moeder had doodgeslagen en haar daarna voorover in een put had gewor pen, terwijl hij haar een bankbiljet van f 10 had ontnomen, en die door de rechtbank te Leeuwarden tot 20 jaar, doch in hooger be- ceo door het Hof te Leeuwarden tot levens- i'nge gevangenisstraf was veroordeeld. Uit spraak 21 September. Van de zijde van den Bond van ambtena ren, in dienst bij de'Nederlandsche Spoor- Wegen wordt het volgende medegedeeld In verband met de afwijzing door de direc tie van de door den loonraad voorgestelde loonregeling openbaart zich in de kringen van de ambtenaren een zeer sterke ontevreden heid, vooral ook omdat de voor deze groep °P het platteland voorgestelde billijker clas sificatie daardoor weer twijfelachtig is gewor den, terwijl toch de geheele regeling met me dewerking en instemming van de vertegen woordigers der directie tot stand was geko men. Gevolg gevende aan den drang, door de leden uitgeoefend, heeft het hoofdbestuur van den B.A.N.S. besloten, tegen Zondag 20 September te Utrecht een demonstratief congres te beleggen. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, deelt het volgende mede, omtrent de binnenvisscherij in de maand Juli 1925: Op de Zuid-Hollandsche benedenrivieren kon de visscherij over nagenoeg de gehee- L maand onbelemmerd worden uitgeoefend, alleen in de laatste dagen van Juli werd v"eel hinder ondervonden van stormachtig Weder en daarmede gepaard gaande ongun stige ebbestanden. Dc uitkomsten van verschillende takken Van yisscherij waren als volgt. De uitkom sten van de zalmvisscherij, werden na de sterk verminderde opkomst van zalm in de Voorafgaande maand steeds ongunstiger. Aanvankelijk werd het bedrijf nog vrijwel 'n denzelfden omvang uitgeoefend als dc 'laatst voorafgaande weken, doch al spoedig hoesten verschillende visscherijen haar be drijf staken, bij gebrek aan behoorlijke uit komsten. Buitendien werd de visscherij op Verschillende plaatsen in ernstige mate be moeilijkt en hier en daar zelfs onmogelijk fiemaakt door de bekende vezelachtige in- dustrieele afvalstoffen, welke ook nu weer gelijk vorige jaren, in groote hoeveelheden de rivier kwamen afdrijven en zich op de "etten vastzetten. Vooral op de Waal en de Merwede deed zich dit euvel in zeer be denkelijke mate gelden, zoowel voor de Visscherij met de handzalmzegen als voor die met de drijfnetten. Viel in de vorige Piaand reeds een aanzienlijke daling in der. zalrnaanvoer te vermelden, in deze verslag- H'aand kwam de vermindering in de zalm vangsten nog sterker tot uiting. De totaal- aanvoer bedroeg n.l. slechts 908 zalmen met een gezamenlijk gewicht van 5778 k.g. en 'n opbrengst van 23.821, tegen een aanvoer van 4098 stuks met een gewicht van 23.406 k.g. en een opbrengst van 74.988 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Van de verschillende sorteeringen vertoonde die van de kleine zomerzalm het grootste verschil met den aanvoer van Juli 1924. Het aantal aangevoerde Kleine zo- merzalmen bedroeg n.l. slechts een zevende deel van die van Juli van het vorig jaar. De visscherij met de aalvischtuigen lever de op de benedenrivieren over het alge meen nog slechts matige vangsten op en vooral met den aalreep waren de vangsten slécht. Met de fuiken kon in de tweede helft van Juli nogal wat aal worden ge vangen. De visscherij op schub- of standvisch werd nog in hoofdzaak met het gewone schutwand uitgeoefend en daarmede werden over het algemeen bevredigende vangsten gemaakt, doch bij de geringe vraag naar schubvisch, in binnen- en buitenland bracht de visch maar weinig op. Alleen voor snoek werden nog behoorlijke prijzen besteed, Met de vischzegen en de bliek- en pook- nelten werd nog niet druk gevischt en over het geheel genomen ook maar weinig gevan gen- Op de bovenrivieren, waar in verband met de geringe zalmvangsten en de belem mering, welke de visscherij aldaar onder vond van het afdrijvende vuil, in hoofd zaak met dc aal- en palingvischtuigen en de netten werd gevischt, waren de vangsten van de verschillende vischsoorten over het algemeen niet erg voorspoedig. Ook op de Overijsselsche rivieren vielen de vangsten algemeen tegen. In de binnenwateren waren de uitkom sten van de aalvisscherij wel iets gunstiger dan de vorige maand, doch van een loonen- de visscherij was toch nog geen sprake. Over het algemeen waren de vangsten met de dobbers beter dan die met de aalfuiken en deri aalreep. De opzettelijke zeeltvisscherij liep allengs ten einde en alleen in enkele streken van het land werden hier en daar nog redelijke vangsten van zeelt verkregen met daar naast enkele gunstige bijvangsten aan snoek. Op andere schubvischsoorten werd nog niet druk gevischt. In enkele streken van het land trad we derom de bekende roodziekte onder de aal op; ook viel hier en daar vischsterfte te constateeren als gevolg van den lagen wa terstand of verzouting van het water, In de vlschprijzen kwam weinig verande ring; alleen liepen de prijzen van de dunne aal plaatselijk wat omlaag in verband met de heerschende aalziekte. De aanvoer van zeeforellen of z.g. schotjes was ook nu weer belangrijk hooger dan in dezelfde maand van het vorig jaar, n.l. 389 stuks tegen 180 stuks ten vorigen jare. Schade aan de gewassen. De aanhoudende regenval, die in de le helft van September de 100 m.M. reeds heeft overschreden, heeft voor de teelt van land bouwgewassen in de Schermer een noodtoe stand geschapen. Door het gemis aan eenigc machinale be maling zit men daar, naar de Tel. verneemt, met een water te veel van 3 a 4 palmen Wat dit voor de landbouwers in de Scher mer beteekent, zal ieder begrijpen, die weet dat enkele dagen een te veel van wa ter van groote beteekenis is op den uitslag van de suikerbietenteelt, aangezien de bie ten dan geen suiker kunnen vormen. Voor de landbouwers in de Schermer is het dan ook niet de vraag wat het kost als het water kan worden uitgemalen, maar wat dit kost op dc snelste manier. Met groote belangstelling wacht men daar dan ook op de beslissing van Ged. Staten op het besluit van het bestuur van de Schermer, om tot mechanische bemaling van den polder over te gaan. Voorheen was een bemaling van dc Schermer met behulp van de 50 molens nog wel mogelijk, aangezien toen de Scher mer geheel uit weiland bestond, maar nu ook de akkerbouw in dezen polder meer en meer ter hand is genomen, is een bema ling, waarbij men de waterverplaatsing on afhankelijk van den wind, in zijn hand heeft absoluut noodzakelijk. Vanwege den bond van bietenverbouwers zijn enkele leden van Ged, Staten telegrafisch uitgenoodigd zich op de hoogte te stellen van dc enorme schade die thans aan de bouwers wordt ge bracht door het gemis aan een mechanische bemaling. Mej. A. Caland te 's Gravenhage heeft aan 's Rijks Museum van Natuurlijke Histo rie te Leiden fen geschenke gegeven een collectie lepidoptera, bijeengebracht door wijlen haar vader, den heer M, Caland, oud-directeur van den Waterstaat te 's-Gravenhage, Deze voor het museum zeer belangrijke collectie bestaat uif ruim 3100 uitstekend geprepareerde exemplaren, behoorende tot 658 soorten uit het palaearktische gebied, hoofdzakelijk uit Nederland. De regeering heeft met erkentelijkheid van deze waardevolle schenking kennis ge nomen, Aan schenkster is hiervoor de dank der regeering betuigd. Maandag heeft mej, Cornelie van Zanten, de bekende leerbres in zang, haar gouden jubileum gevierd. Uit leerlingen en oud- leerlingen van de jubilaresse had zich een comité gevormd om haar dezen dag tot een feestdag te maken. Haar huis was geheel versierd en van vele zijden bereikten haar gelukwenschen met haar gouden feest, o.a. van de Koningin; den minister van onder- wiis, K. en W„ mr. V. H. Rutgers; den oud-minister van onderwijs, dr. J. Th, de Visser; den secretaris-generaal van het de partement van onderwijs, jhr. mr. Feith; burgemeester Patijn; den particuliere se cretaris van de Koningin, baron van Geen, en den kamerheer-ceremo'niemeester, ba ron van Hardenbroek van Lockhorst; voorts van vele leerlingen en oud-leerlingen, o.w, dr. Joh. Wagenaar en dr. Kiewiet de Jonge. BEVERWIJK. R.K. Coöp. Tuindcrsver- niging „Kennemerland". Prijsnoteering van 14 Sept. Tomaten 22—36 ct., Aardappelen 37 ct., Tuinboonen 14—18 c.t,, Snijboonen 1250 ct,, Spercie'ooonen z, dr, 1034 ct., idem m. dr 1531 ct,, idem tros 1836 ct,, idem dikke 10—28 ct., Rheinische spek- boonen 715 ct, oer K.G.; Spinazie per kist 2,60—3.90; Sla 0.80—2,20 per 50 stuks; Andijvie 0.851.10 per kist; Rha- barber per bos f 0.030.05; Peen 0.15 0.28 oer bos; Komkommers pet 100 f 3— 10; Selderie per bos f 0.030.05; Sprui ten per K.G. 0,200.28; Bloemkool per 100 1550: Groenekool 610; Gele kool 6—11; Roodekool 512 per 100; Meloenen oer stuk f 0.300.77. „Aislagvcreeniging Berïmster, Purmerend en Omstreken". Beemster, 14 Sept. 1925. Aardappelen 1.10—1.54 per zak (25 K.G.); Slaboonen f 0.55—3.40 per zak (15 K.G.); Snijboonen 2.50—4.50 er zak (15 K.G.); Pruimen fl.57 per K.G.; Komkommers 0.55 69 per 100; Tomaten 0.250.31 per K. G. Bloemkool f 12.8032.90; Roode kool 4.80—5.50 'per 100; Spruitkool 2.40 per 15 K.G. Sla 1.80—2; Andijvie 2.70 5 per 100 krop; Peterselie 2,30; Sel derij 4,80 per 100 bos; Bieten 9—12 per 1000; Wortelen 9—11.90. per 100 bos; Prei f 9.40 per 100 bos; Druiven f 0.78—0.82 per K.G.; Appels: Present van Engeland 0.19 per K.G.; The Queen 0.21; Transparante de Cronsels 0.160.32 per K G.; Peren: Beurré de Mirode 0.34 0.39; Beurré' Hardy 0.49; Boerengroen 0.21—0.24; Durandeau 0.27; Duchess Williams 0.30—0.56; Hcrzogin Elsa 0.33 k0.37; Louise Bonne 0.690.87, Maag denpeer 0.36—0,35; Nouveau Poiteau 0.21 per K.G, De KennemerT.O.G. 53. (Vriendschappelijk. Na een minuut doelpunt Honig op fraaie wijze (10). Het spel gaat over en weer en Niesten kopt weldra een voorzet van rechts, in. (2—0). Onmiddellijk hierna passeert Ho nig de Amsterdamsche verdediging en hij scoort onhoudbaar (30). Er ontwikkelt Zich een aantrekkelijk spel. Wanneer Blaaw kort voor rust van verren afstand op doel schiet, laat de doelman het schot glippen (40). De T. O. G. aanvullen zijn en blij ven gevaarlijk en uit een dezer verkleint de middenvoor den achterstand tot 41. Hier na rust. Na de thee is T. O. G. iets in de meer derheid, hetgeen zij in een tegenpunt uit drukt (4—2). Overweldigend komen de gas ten thans opzetten en een goede voorzet van links trapt de middenvoor in (43). Kort voor tijd is het weder Blaauw, die met een ver schot doelpunt. Einde 53. Seer. J. J. Loerakker, Schotervoetpad 4, Schoten. Onze Gezellen ISantpoort III. 3 1, Onze Gezellen IIH. B. C. Ill, 57. Wanneer om pl.m. 2 uur wordt begon nen met den wedstrijd O. G. ISantpoort III, ontwikkelt zich dadelijk een aardig spel met aanvankelijk Santpoort iets in de meerderheid, wat zij weldra uitdrukken in een doelpjint. Nu komt O. G, opzetten en na een paar mindten wordt* de gelijkmaker gemaakt. Nog tweemaal voor de rust wordt er door O. G. gedoelpunt. Na rust wordt er niet meer gedoelpunt, zoodat het einde komt met 31 voor O. G. Hierna speelde hef 2e elftal tegen LI. B. C, III, welke wedstrijd eindigde in een 75 overwinning van H. B. C, QUICK KAMPIOEN VAN NEDER LAND. Toen enkele bladen vermeldden, dat Quick kampioen werd verklaard door het wegblijven van Haarlem op Zaterdag 5 Sept., hebben we ons tot het Haarlem-bestuur ge wend om inlichtingen. Hier verklaarde men zeer onaangenaam getroffen te zijn door de beslissing van den competitieleider. Het meer dan hondsche weer was oorzaak, dat een on voldoend aantal spelers aan het station aan wezig waren om naar Amsterdam te vertrek ken. In de vaste overtuiging, dat in zulk een weer de wedstrijd onmogelijk gespeeld zou kunnen worden, is men toen thuis gebleven, na Amsterdam bericht gezonden te hebben. Dinsdag is geen enkele wedstrijd doorgegaan. De competitieleiding, die in tal van gevallen een veel grootere inschikkelijkheid toonde; bleek hier plotseling onverbiddelijk en Haarlem werd de dupe van zijn strakke hou ding. Of Quick erg in zijn schik is met het op deze wijze verkregen kampioenschap zou den we niet durven peggen. In de derde klasse werd Concordia III op kranige wijze kampioen, dank zij hoofdza kelijk het goede werk van den werper Van den Heuvel. DRIE VEREENIGINGS RIT. H. S. C. De Bataaf wint definitief den fraaien Beker. Onder begunstiging van prachtig najaarï- weder bonden de H. S. V. De Kampioen, H. S. C. De Bataaf en de R. T. V. Haarlem voor de tweede maal een strijd voor dezen beker aan welke het vorige jaar door De Bataaf was gewonnen. Geheel is het een fraaie rit geworden waarin faire sport werd gegeven en was de strijd van begin tot einde uiterst spannend. Als volgt werd gestart, R.T.V. Haarlem met Prenen, Wouterse, Korff,' Westbroek, Scheffer en Meerman, 5 minuten later De Kampioen met Zweerin, v. d. Vossen, Schy- venaar, Kulk, Walkers en Metz, 10 minuten later De Bataaf met Buis Scheltus, Koenen, de Jong, Kat en v. Laer. - Direkt werd door alle drie Clubs een scherp tempo ingezet waarvan v. Laer bij de Bataaf direct de dupe werd. Na de 4de ronde raakte Haarlem door pech uit den strijd en had de Kampioen pech doorjjeüjk Walters en Kulk te verliezen door een valpartijtje wat goed afliep. Nog 2 ronden hield waiter vol om de ploeg in te halen doch vergeefs. De Bataaf was nog steeds met vijf man en liep prachtig. In de zesde ronde stap te ook Metz bij de Kampioen af, terwijl in het laatst bij de Bataaf Buis, Scheltus en Koenen nog in strijd waren. Onder groote spanning kwam de uitslag als volgt le. Bataaf met Buis, Scheltus en Koenen, 8 ronden in 1 uur 57 min. 46 sec. 2e. De Kampioen met Zweerin, v. d. Bos sen en Schyvenaar in 2 uur 25 sec. Na afloop reikte de heer Jos ten Hove met eenige toe passelijke woorden den Beker uit aan de win nende vereeniging waartoe men in Hotel Roo- zendaal te Overveen was bijeen gekomen. Bovengenoemde Vereeniging hield giste- ren een wedvlucht vanaf Mons (België), afstand 219 K.M., waaraan door de leden werd deelgenomen met 98 duiven, welke le 11 uur 45 min, werden in vrijheid ge steld De prijzen werden als volgt behaald: J, W. Radsma le, 5c, 7e, 12e; J, J. Groe- neveld 2e, 8c, 16c; P. Leurs 3e, 18e; J. J- Lasschuit 4e en 20e; B, H, Gorf 6e; Joh. v. d. Pol 9c, 17c, 19e; H. v. Oldemark 10c, 14c; Th. Cornet lie; W. Smit 13e; M. Bur ger 15e. Dc eerste duif bereikte haar hok tc 4 uur 7 min., met een snelheid van 836 M. per minuut, de laatste prijswinner te 4 uur 33 min. Vr.: Ik heb een astracan mantel. Ik heb daar 'n keer op gezeten, waardoor de mantel geplet is. Wat is er tegen te doen? Antw.: De geplette plek boven stoom houden en door middel van een schaar, een haakpen of een speld of naald de vezeltjes ophalen. Zoo mogelijk de vezeltjes over den botten kant van de schaar halen, Vr,: Hoe kan ik in den winter een zijden japon 't best bewaren? Antw.; Goed uitkloppen en afborstelen aan den verkeerden kant. Op een droge plaats bewaren in een doos met tusschen de vouwen een witten linnen doek of wit vloeipapier. Vr.: Hoe kan ik bier- en likeurvlekken verwijderen uit een gabardine mantel? Antw.: Probeer het met zuivere spiritus (90 pCt.). Geen brandspiritus. Vraag uwen drogist. Vr.; Wat is het adres van „De Boerderij en „Het Centrum"? Hoe dikwijls verschij nen deze bladen per week? Hoe groot is de oplage? Antw.: „De Boerderij", uitg. Ned, Druk kers- en Uitgeversmij, C. Misset, Doetin- chem, verschijnt Vrijdagmiddags; „Het Centrum", een dagblad, wordt uitgegeven te Utrecht, Jans Kerkhof 24, Oplagen ons niet bekend. Vraag: Ik ben 23 Juli gehuwd en woonde toen te Wijk aan Duin. Op 24 Juli ben ik verhuisd naar Beverwijk. Ik werk te Vel- seri en heb vanaf 1 Januari 1924 tot en met 31 December 1924 verdiend 11.68.99, Hoe veel moet ik nu betalen aan Rijksinkomsten belasting, Gemeentelijke inkomstenbelasting, verdedigingsbelasting en forensenbelasting? Antw,: 1 Mei 1925, is beslissend. U was toen dus ongehuwd, terwijl uw hoofdverblijf Wijk aan Zee en Duin was. De aapslag der Rijks inkomstenbelasting voor Wijk aan Zee en Duin'bedraagt van 1168, 8.— in hoofd som. Opcenten 43 i/3 pCt. is 3.47; Gem. Ink. belasting 14,67; totaal dus 26.14. Forensen-aanslag te Velsen bedraagt 16,69, Verbetering. In 't Raadsverslag ge plaatst in 't nummer van Zaterdag 12 Sept. is een hiaat geslopen. Na uitvoering warenwet enz. leze men Ook dé post onderhoud en huur openb. speelterrein was te kostbaar. Aan huur en onderhoud was betaald f 130.971/2. Kapelaan Poppen. Maandagmorgen bereikte ons het bericht, dat de WelEerw. Heer Kapelaan Poppen, verplaatst is naar Rotterdam par. St.Joseph aan de W.-Kruiskade. Dat velen z'n heengaan zullen betreuren valt niet te verwonderen. De parochie verliest in Kap. Poppen een eenvoudig, nederig priester, die door z'n voorbeeld vooral, velen Zal gesticht hebben en versterkt, of tot den goeden weg hebben teruggebracht. Het Patronaat verliest in hem 'n ijverig directeur, weinig op den voorgrond tredend, maar in stilte werkend. De jongens, alsmede de „St. Joseph"-ge- zellen zullen hem missen. De jaren van zijn werkzaamheid in Heems kerk zullen in aangename herinnering blij ven bij allen. De beste wcnschen van heel de parochie vergezelle Kapelaan Poppen naar Rotterdam. In zijn plaats heeft Z.D.H. de Bisschop benoemd kapelaan W. J. J. M. v. d. Berg van Ger. Majellaparochie te Den Haag, wel ke vroeger reeds werkzaam geweest is in de parochie van O.L. Vrouw van Goeden Raad te Beverwijk. Wedvlucht. Bij de gehouden wed vlucht door de Postduivenvereeniging „de Luchtpost" was de uitslag Vanaf Soigniës (België) afstand 204.9 K.M. In concours 44 duiven. 1715 J. Wilderom 2418 A. Maas 38 R. R. Visser 519 Joh. Tjalma 61213 J. Speijker 91416 J. de Heij en Cor 10 G. Visbeen 11 G. Marsman 17 Chr. Westmaas Aankomst le duif 1 uur 8 min. 42 sec. 19e duif 1 uur 49 min. 43 sec. Sport. Zondag werd de wedstrijd om den Zilveren Wisselbeker verreden tusschen de Sportverenigingen „de Kampioen" en de Renners Toeristenvereeniging, beiden te Haarlem, alsmede de H.F.C. „de Bataaf" alhier. De wedstrijd werd gehouden aan den Zee weg, over een afstand van 60 K.M. De zilveren wisselbeker wist „de Bataaf" wederom glansrijk te bemachtigen. Uitge lokt door het najaarszonnetje'was er veel be langstelling van de zijde van het publiek. Gemeenteraad. Het verslag van den Gemeenteraad moet wegens plaatsgebrek tot morgen blijven liggen, De politierijwielen. B. en W. deelen mede dat een vergoeding aan het politie personeel van 40 per jaar voor bet ge- gebruik van eigen rijwiel, ten behoeve van den dienst voldoende moet worden geoor deeld. De huurcommissie. Het is weer eens gebleken hoe onaangenaam het is, als er voor de leden van de huurcommissie geen plaatsvervangers zijn aangewezen. Vorige week Vrijdag waren er verschillende huur ders en verhuurders opgeroepen. Een der leden van, de huurcommissie kon niet ko men, zoodat geen besluit kon worden geno men, omdat alleen besluiten in voltallige commissie-vergadering genomen, wets- krachl bezitten. Het is een ongewenschte toestand, waarin gauw verbetering moet worden gebracht. Gemeentezaken. B, en W. stellen voor aan A. Ph, Romeiin tc Haarlem, vrijstelling te verleenen van het bepaalde in artikel 12 der bouwvérordening. B. en W. stellen voor aan S. Apol- doorn, alhier, vrijstelling te verleenen van het bepaalde in art. 12 der bouwverordening. B. en W. stellen voor aan C. B. Wol- bers, alhier vrijstelling te verleenen van het bepaalde in artikel 7 der bouwverordening B. en W. vragen een crediet aan van 15.700 om het schoolgebouw op het dorp geleidelijk weer in te richten als school. B. cn W. stellen voor, voor kennis geving aan te nemen, het verzoek van den gemeenteraad van Zoeterwoude, om adhae- sie te willen betuigen aan zijn verzoek van de Tweede Kamer A - '-'"ten Generaal, om afschaffintf van den z.g. 7omertiw- Hiermede brengen wij ter kennis aan onze abonné's dat met ingang van heden door ons is aangesteld, als agent van de Nieuwe Haarl. Courant en Kath. Illustratie den heer G, J. LODEWEEGS, Bentvelds laan, Aerdenhout. Voor abonnementen, adverfentiën enz., wende men zich tot den agent. DE ADMINISTRATIE. Aanbesteding. Doord en architect A. J. Prinsenberg is onderhands aanbesteed het bouwen van een woonhuis te Vogelenzang. Ingeschreven werd als volgt: S. P. Rij- niérse 13977; N. v Keulen 13700; B. Donselaar 12980; W. Kromhout 12750; cn D. J. v, Buuren 12597, aan wien het werk gegund is. DE PLANTEN- EN VOGELTUIN. Naar we uit goede bron vernemen, zal de Planten- en Vogeltuin op Zaterdag 26 Sept. door de gemeente aan de Vereeniging wor den overgedragen. Gemeentezaken. B. en W .stellen voor de benoodigde gelden te verschaffen voor de aanschaffing van 144 nieuwe schoolbanken voor de R.K. Jongensschool op den Heeren- weg. B. en W. stellen voor te verhuren aan den heer J. van Heijningen een strook grond aan de Vrijheidsdreef ter grootte van ongeveer 150 M2. B. en W. stellen voor aan de loontabellen toe te voegen in loongroep III de categorie „werkman-chauffeur" en in loongroep IV de categorie „chauffeur". B. en W. stellen voor aan de R K Meis jesschool op haar verzoek een vergoeding toe te staan voor eenige kleine werken aan die school te verrichten. B. en W. stellen voor aan de R.K. Jongens school eveneens een bedrag uit te keeren voor eenige werken aan die school te verrich ten, terwijl ook voor aanschaffing van 85 nieuwe schoolbanken door de R.K. Meisjes school een voorstel ter verleening van de be noodigde gelden gedaan wordt. B. en W. stellen voor kosteloos over te ne men van de Coop. „Nooit Gedacht" het ge heele kadastrale perceel sectie B no 2615 ter grootte van 15 A. en 19 centiaren, vormende een gedeelte van de sloot, grenzende onmid dellijk aan de Westzijde van de Edisonstraat, alsmede de Edisonstraat met trottoirs en de strooken grond voor de huizen aan den Leid- schenvaartweg, alles bestemd voor weg. Te vens stellen B. en W. voor verschillende ver beteringen aan de bestrating en aan de trot toirs te laten uitvoeren. In denzelfden zin stellen B. en W. voor verschillende perceelen, die nog niet van duinwaterleiding zijn voorzien, aan te slui ten aan de waterleiding. B. en W. stellen voor Mej. H. Ritman, onderwijzeres aan de lagere school te reke nen met ingang van 25 Augustus overge plaatst te zijn naar de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. «EN MOOI IDEE. BLOEMEN VOOR DE ZIE KENHUIZEN. Het Hoofdbestuur der Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur heeft, naar wij in de agenda der Vereen, lezen, op verzoek van eenige geregelde inzenders op de wekelijksche bloemenkeuringen be paald, dat na afloop der keuring te 4 uur des namiddags de bloemen niet langer door de inzenders zullen worden medegenomen of door personen, aan wie ze worden geschon ken, worden weggehaald, dofh door de zor gen van het personeel der vereeniging, on der toezicht van den Alg. Secretaris, zullen worden verdeeld onder de Haarlemsche zie kenhuizen. Inzenders, die bezwaren mochten heb ben, hun bloemen voor dit doel af te staan, worden verzocht daarvan door een mede- deeling aan den Alg. Secretaris bij het op stellen te doen blijken. Zij zullen in de gele genheid zijn hun inzending mede te nemen. Wanneer voortaan zulk een mededeeling niet is ontvangen, dan zal met de bloemen na 4 uur op bovenvermelde wijze gehandeld worden. De bedoeling der inzenders, die dezen maatregel evenals het Hoofdbestuur toe juichen is, dat de bloemen in handen zullen komen van hen, die buiten het vak staan en van deze zijn de zieken in de groote zieken huizen er het meest dankbaar voor. Wan-' neer elk inzender, die tenminste geen be paalde dringende reden heeft om zijn bloe men voor een ander doel te bestemmen en dus daarvan des morgens kennis geeft, wil medewerken door te 4 uur met de bezoekers de.zaal der bloemenkeuring te ontruimen dan zal men de uitvoering van dezen maat regel vergemakkelijken. Het is de bedoeling dat deze regeling uit sluitend geldt voor afgesneden bloemen en in den tijd van de geforceerde gewassen bui ten werking wordt gesteld. Vrijdag 18 September zullen Mevr. Noor dewier, sopraan, George Robert, orgel en M. Noordewier Jr., fluit, een kerkconcert geven in de Groote Kerk, alhier. De namen der uitvoerenden waarborgen natuurlijk een prachtig concert, en wij twij felen dan ook niet, of vele muziekliefheb bers zullen dif concert bijwonen, J.V., koopman te Haarlem, staat terecht terzake het feit, dat hij van Ph.J.G. v.d. M., zoon van een distillateur te Haarlem, her haaldelijk jenever gekocht heeft, die door dezen laatsten gestolen was ten nadeele van zijn vader. Bekl. ontkent geweten te hebben, dat M. de jenever gestolen had, waartegen de Politierechter aanvoert, dat b'ekl. slechts 73.- voor den jenever betaald heeft, terwijl de werkelijke waarde was 146.-, hij moest dus wel weten, dat de jenever niet op eerlijke wijze verkregen was. M., als getuige gehoord, zegt, dat bekl. hem meerdere malen in bedek te termen tot diefstal heeft aangezet. Het O. M. meent, dat de opzet op goed- koope wijze aan gestolen waar te komen hier voldoende vaststaat en eischt 3 maanden gev. straf. De verdediger meende dat hier door ver oordeeling van beklaagde een onderscheid sou gemaakt worden, dat in rechtvaardig heidsopzicht niet te verdedigen is, want de dief liet men vrij uitgaan (de vader heeft ver zocht zijn zoon niet gerechtelijk te vervolgen) terwijl de heler wèl zou getroffen worden. De Politierechter wil bekl. alleen in zijn beurs treffen om zoodoende het voordeel dat uii «romeend heef' te behalen door zijn laak- Amsterdam - Vaz Diaz 2000 M. dag®* lijks met tusscbenpoozen Nieuws- en Beursberichten van 8.154.30 Amsterd. tijdsein 10.15 en 4.30. Zondags niet Brussel. 265 M. dagelijks concert ta 8.35 u. (ook Zondags). Daventry 1600 M. dagelijks concert en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10 20 event ook 12.20. Londen 365 M. dagelijks concert en voordracht van 7.2011 of 12 Tijdsein als Chelmsford Zondag 3.50 en 8.50 uur concert, enz. H. D. O. (Hilvers. DraadL Omroep) 1050 M. dagelijks 5.30—7.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderuurtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30. Zondags geen Diner concert. Parijs Eiiieltoreï 2650 M. dagelijks concert te 6.35. Parijs Radio Parijs 1750 M, da/elijk» Concert en Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Daventry 8.50 uur „Winners Extrava ganza in 3 acten - 10,20 uur Jazzband. H. D. O. Christ. Omroep. S Radio Paris Muzikale en Poëtische Sc rée. Zie verder bovenst, opgave. bare handelwijze te niet te doen en veroor deelt hem tot/75 boete subs. 25 d. h. EEN BURENTWIST. J. Schotanius, koopman te Bloemendaal heeft zich 30 Mei j.l. na een twist met zijn buurman J.H. Oosthuis, zoodanig opgewon den, dat hij met opgeheven mes naar hem toegesprongen is, en in zijn richting gestoken heeft. Alleen aan het feit, dat get. Oosterhuis tijdig achteruit geweken is, was het te danken, dat de steek niet raak was. Bekl. verklaart dat het geval schro melijk overd e/en; is hij heeft niet ge stoken maar had alleen de bedoeling met een aardappelmesje een paar touwtjes door te snijden. Eisch 30 boete subs. 15 d. h. Uitspraak conform eisch. EEN DIEVEGGE. J.M.Z., werkster te Haarlem kan haar lust om te stelen maar moeilijk beheerschen, uit het onderzoek van de Reclasseering is al thans gebleken, dat zij zich in haar opvolgen de betrekkingen aan diefstal schuldig heeft gemaakt. In Mei j.l. heeft zij niet aan de bekoring kunnen weerstaan in Hotel Royal ejn aantal alpacca lepeltjes en vorken weg te nemen, welke diefstal evenwel uitgelekt is, met het gevolg dat zij thans terecht staat. Bekl. bekenthet is een manie van 'r. Eisch 2 maanden gev. straf voorwaarde, lijk met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak conform eisch. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Amersfoort geeft een ieder in overweging, alvorens in re latie te treden met of te leveren aan W.H. Baarens, in pension Wijerstraat 10 te Amers foort, zich eerst om inlichtingen te vervoegen aan zijn bureau. De Burgemeester van Mdrum geeft be langhebbenden (zakenmenschen) in overwe ging om, alvorens met een zekere n Springer, wonende te Groningen, Ruiterstraat 1, „Re clamebureau Springer", zaken te doen vóór af bij hem inlichtingen in te winnen. Sprin ger laat het voorkomen alsof hij een dienst regeling van een of andere tram wenscht uit te geven en daarin advertenties wil laten druk ken. Hij laat zich dan een zeker bedrag voor uit betalen voor een te plaatsen advertentie en het zenden van eenige exemplaren dienst regelingen. Tegenover enkele personen in die gemeen te kwam hij, blijkens rapport van de politie, tot op heden zijn verplichtingen niet na. De Commissaris van Politie te Apeldoorn deelt mede, dat dat herhaaldelijk bij hem klachten zijn' ingekomen omtrent het in ge breke blijven van betaling van op advertentie gekochte kippen door Jacob Jansen houder van het hoenderpark „Orpington" te Uche- len. Dientengevolge wordt in overweging gegeven op dergelijke verzoeken van genoem den Jansen, zonder voorafgaande betaling niet in te gaan. De Commissaris van Politie te Alkmaar waarschuwt tegen het aangaan van z.g. han delsrelaties met Johannes Liefting, geb. te Castricum 18 Febr. 1892, wonende te Alk maar aan het Kerkplein 3 door het plaatsen van advertenties waarin hij voor het oprich ten van een of andere fabriek een kapitaal krachtig compagnon vraagt, tracht hij in het bezit te komen van geld. Tot heden kwam van zijn plannen niets terecht, doch werden reedi meerdere personen gedupeerd Met Stcrt. 175 zijn verzonden de afdruk ken van de akten betreffende de N. V. Haarlemsche Draadnagelfabriek te Haarlem, DUITSCHLAND EN DE LONDENSCHE BESPREKINGEN. BERLIJN, 14 Sept. De Rijkskanselier ontving gister het happort van den Mi nisterial-director Dr, Gaus over de Lon- densche besprekingen, Luther gaf Dr. Gaus opdracht voor den op 21 Sept. bijeen geroeppn Ministerraad een uitvoerig schriftelijk rapport uit te werken. EEN HERDENKINGSPLECHTIGHEID. BERLIJN, 14 Sept. De «oc. dem. partij dag is gister te Heidelberg door den voorzitter Wels geopend. Deze zag den toestand voor de sociaal democratie zeer gunstig in. De massaês, zoo zeide hij, stroomen terug naar de soc. democraten. Aan het graf van den over leden rijkspresident Ebert had een 'her. denkingsplechtigheid plaats. NA SYRIË OOK FRANSCH INDO CHINA? PARIJS, 14 Sept. Volgens de „Action Ffanfaise" hebben de Fransche militaire autoriteiten van Indo-China versterkingen en materiaal gevraagd, daar de kolonie door een opstand van inboorlingen- bedreigd wordt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7