Gemeenteraad van Schoten. haarlemmerliede en Aast onze Lezers Ge». Amsierd. R. K.. Kerkzangers „Voel et Am^cf^I^Le,, Dinsdag 29 Sept. fm «le Gemeenielljke Concerizaal. HILLEGQM. HEEMSKERK BENNEBROEK. INSTALATIE BURGEMEESTER VAN BENNEBROEK» SANTPOORT. HAARLEMMERMEER. LIJNDEN. SPAARNWOUDE. BEVERWIJK. YVIJKERQOG IJMUIDEN. HEEMSTEDE VELSEROORD BLOEMEND AAL. SPAARNDAM. VELSEN. VOGELENZANG, OVERVEEN. Spoort al Uw besmissen aan inns vraag- en aanbod- advertezaiies te plaatsen in onze ei gen Nieuwe Haarlemsche Courant BUITENGEWOON CONCERT De Zie aanpakbili etlen. Gisteravond kwam.te half acht de Raad der Gemeente Schoten in openbare vergade ring ten Raadhuize bijeen onder Voorzitter schap van den waarnemend Burgemeester, Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Aanwezig alle leden. Na vaststelling der notulen van vorige vergaderingen wordt de heer H. S. KNOOp als plaatsvervangend secretaris met de ge wone formules beëedigd. Bij loting worden hierna de beide afdee- lingen van dén Raad samengesteld. Benoeming Commissies van Bijstand. In de commissie van Bijstand voor Ge- fneehtewerken en Gemeentereiniging wor den gekozen de heeren KRIJNDERS en LOERAKKER bij eerste stemming en bij tweede stemming de heer HEIDSTRA. In de commissie van bijstand voor het gasbedrijf mevrouw WEBER-GROENE- VELD en de heeren EMANS en ALGRA. In de commissie voor het grondbedrijf de heeren BOXS, v. SCHIE en VISEE. Alle gekozenen zijn bereid, hun benoe ming te aanvaarden. v Ontheffing van bepalingen der bouwverordering. Gunstig wordt beschikt op een verzoek Van C. B. Wolbers te Schoten, om voor het verplaatsen van een gedeelte tuinmuur en het vergrooten van een schuurtje achter het perceel Raadhuisstraat 13, aan de zijde der Timorstraat, de voor die straat vastgestelde rooilijn te mogen overschrijden, onder voor waarde, dat de bouwvergunning tot weder- opzeggens zal worden verleend en dat tus- schen de te bouwen schuur en de haag een behoorlijke afscheiding zal worden gemaakt. Eveneens op het verzoek van A. Ph. Ro- tneijn te Haarlem, om te willen bepalen hoeveel ruimte moet worden opengelaten en waar die zal zijn gelegen, voor den bouw van een win kei woning aan de Hoogerwoerd- straat hoek Schoterveenstr.aat. Eveneens op een verzoek van S. Apel doorn te Schoten om te willen bepalen hoe veel ruimte moet worden open gelaten en waar die zal gelegen zijn achter het perceel Cronjéstraat 89, in verband met den voor genomen bouw van een schuur. Eveneens op het verzoek van A. Ph. Ro- meijn te Haarlem om te willen bepalen hoe veel ruimte moet worden opengelaten en waar die zal zijn gelegen voor den bouw van een woonhuis aan de Hoogerwoerdstraat, hoek Schoterveenstraat Noordzijde. Eveneens op een verzoek van den direc teur van gemeentewerken, om te willen be palen hoeveel ruimte moet worden openge laten en waar die zal zijn gelegen voor den bouw van 13 perceelen, op de situatietee- kening in roode kleur aangegeyen en deel uitmakende van het plan voor den bouw van 132 woningen aan het Elzenplein en om geving. Suppletoire begrootingen over 1924. Af- en over schrijvingen over 1924. Door B. en W. aangeboden suppletoire be grootingen over 1924 worden vastgesteld en besloten tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrooting van dat dienstjaar. Verplaatsing Kantoor Burgerlijk Armbestuur. De woning van den ar menverzorger. Reeds langen tijd geleden heeft het Bur gerlijk Armbestuur gevraagd om een meer geschikte gelegenheid voor het verrichten van zijn werkzaamheden. Het is B. en W. bekend dat de te zijner beschikking gestelde lokaliteiten van het perceel Cronjéstraat 19 beslist onvoldoende moeten worden geoor deeld. Anderzijds heeft de gemeenteontvanger groote behoefte aan nog ten minste een ka mer ten behoeve van zijn dienst, in het be nedengedeelte van genoemd perceel geves tigd, terwijl tenslotte ook dc Politiedienst ver ruiming van kantoorgelegenheid vraagt. De gewenschte oplossing voor alle diensten wordt verkregen als het Burgerlijk Armbe stuur zijn kantoor elders vestigt. De gelegenheid daartoe is ontstaan door de ontruiming door de verschillende bewoners van het tot noodwoningen ingerichte per ceel Cronjéstraat 85. Het benedengedeelte hebben B. en W. nu, met geringe kosten, deen inrichten ten be hoeve van den dhnst van het Burgerlijk Armbestuur, terwijl de door het vertrek van het Armbestuur .uit Cronjéstraat 19 aldaar vrijgekomen kamers, eveneens met kleine kosten, zijn ingericht ten behoeve van den dienst van den Ontvanger en van dienTvan de Politie. Het bovengedeelte van Cronjéstraat 85 is nog ongebruikt. B. en W. meenen dat het voor den goeden gang van zaken bij het Bur gerlijk Armbestuur en dit bestuur onder schrijft deze meening van be a g zou zijn als de Armenverzorger de woning boven het kantoor betrekt. Deze is bereid bedeelde woi n te huren voor de som van f 5.75 per weel B. en W. achten dit bedrag voor huur billijk en stellen voor, in dien geest te be sluiten. Aldus wordt besloten. Winkelsluiting in de Oude jaarsdagen. Bij adres d.d. 3 Augvstrs verzocht de afd. Haarlem van de Ned. Banketbakkersveree- mgtng, de verordening op de winkelsluiting zoodanig te wijzigen, dat, behalve voor den Oudejaarsdag ook voor den dag daarvóór ontheffing van het sluitingsuur zal gelden. B. en W. stellen voor, hierop gunstig te beschikken. Aldus besloten. Verkeersregeling. Bij opri uw aangeboden adres dd. 30 Juli j.l. ingekomen, verzoeken J. F. van Hafem e. a. de verkeersregeling voor de Cronjéstraat en den-Schoterweg zoodanig te wijzigen, dat het rijwielverkeer en dat met onbespanncn voertuigen in het algemeen daar niet onder vallen. Op grond van de omstandigheid, dat het nut van de verkeersregeling vrijwel denkbeel dig zou worden, als niet alle verkeer in ééne richting werd geleid, vooral waar de onge lukken voor het grootste deel het gevolg zijn van het rijwielverkeer, meenen B. en W. dat aan het verzoek geen gevolg kanworden gegeven. Mitsdien stellen zij voor daarop afwijzend te beschikken. Aldus besloten. B. en W. stellen verder voor eene wijziging te brengen in de 29 Mei jl. aangenomen ver keersregeling en 1. h t v rkeer in de Cronjéstraat en in het Julianapark, voor zoover dat ligt in het verlengde van de Cronjéstraat, benevens op het gedeelte van den Schoter weg tusschen de grens der gemeente en de Paul Krugerstraat, met alle rij-en voertuigen, motorrijtuigen en rijwielen enkel toe te staan in de richting uit Haarlem (Zuid-Noord) 2. het verkeer op [t gedeelte van den Rijks straatweg en van den Schoterweg gelegen tusschen het Soendaplein en de Paul-Kruger- straat met alle rij-en voertuigen, motorrij tuigen en rijwielen, alleen toe te laten in de richting naar Haarlem (Noord-Zuid.) 3. te bepalen, dat ter uitvoering dezer voorschriften de noodige waarschuwings borden zullen worden geplaatst en de rege ling voorts ter algemeene kennis zal worden gebracht. De heer VISEE c. s. hebben terzake eene motie ingediend, die den Raad van Haar lem om inlichtingen vraagt, waarom deze niet medewerken kan tot een volledige rege ling van het verkeerJover dm Schoterweg. De heer LOERAKKER wil, wanneer Haarlem niet medewerkt, hardsteenen palen slaan in de Dr. Leijdsstraat en de Spaansche- vaartstraat om deze te sluiten. Verschillende heeren doen voorstellen om de fout weg te nemen. VOORZITTER verzekert, dat de gemeen teraad in Haarlem niet over de verkeers regeling kan beslissen, welke daar aan B. en W. is overgelaten. Spr. vindt, tot een voorloopige rege ling echter geen hardsteenen palen noodig, maar alleen een bordje „Verboden in te rij den." De heer LOERAKKER wil nog liever, om niet aan een nieuwe onvoldoende rege ling vast te zitten, de oude in trekken en B. en W. machtigen om in overleg met Haar lem eene regeling te treffen zuiver van Zuid naar Noord in de Cronjé-straat en van Noord naar Zuid over den Schoterweg en Rijks straatweg. VOORZITTER vindt het meest afdoende, de Dr. Leijdsstraat te sluiten voor het inrij den van af den Schoterweg en eventueel ver der overleg te plegen met Haarlem. De heer VISEE wil hiermede met de vreemdelingen gedupeerd zien, maar alle voorstellen zien ingetrokken, die verder gaan dan overleg met Haarlem. VOORZITTER betoogt, dat in ieder geval het door B. en W. gedane voorstel aangeno men kan worden. De heer LOERAKKER c. s. doen nu een voorstel om tevens de Dr. Leijdsstraat voor verkeer vanaf den Schoterweg naar de Cron jéstraat te sluiten. Over dit voorstel, dat aangehouden kan worden, kan eerst met Haarlem worden over legd om geen conflict uit te lokken. Ten slotte legt de heer LOERAKKER zich echter bij het voorstel van B.enW. neer, onder voorbehoud dat in de volgende vergadering de kwestie weer aan de orde komt. Het voorstel van B. en W. en eveneens de motie-Visée worden dan aangenomen. Het voorstel van den heer LOERAKKER wordt aangehouden. Wijziging bouwplan gemeente-woningen. Ten einde meer nuttige woonruimte te verkrijgen, welke door groote gezinnen fei telijk niet kan worden ontbeerd, achten B. en W. het noodig, dat van de 132 aan en bij hetElzenplein te stichtenarbeiderswoningenbij een 25 a 30 tal de achtergevel wordt opgetrok ken. De bedoeling is, dit aantal over de ver schillende blokken te verdeelen. De kosten worden geraamd op f 160.a f 170.per woning. Mitsdien stellen zij voor, hun het hiervoor noodige crediet te geven. VOORZITTER doet mededeeling, dat het later bericht is, dat f 130.voldoende zou zijn, wat echter weer verhoogd zou moeten worden tot f 150. De heer HEIDSTRA vindt deze kosten te hoog. Eveneens de heer COBELENS, die daar om her-aanbesteding vraagt. VOORZITTER stelt voor, dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Aldus besloten. De school op het dorp. Bij brief van 28 Juli j.l. deelden B. en W. mede, dat zij bereids besloten hadden om het schoolgebouw op het dorp geleidelijk weder in te richten als school Intusschen zijn hun de kosten medege deeld, die hieraan verbonden zullen zijn. Deze zuilen, naar raming, bedragen voor: a. het geheel herstellen van de schoolf 8000. b. de schoolmeubelen, gordijnen, enz6400. c. inrichting van het gymnastiek lokaal 1300. Totaal f 15700.— Zij stellen voor hun dit crediet tat genoemd doel te verleenen. Zij merken hierbij op, dat zij het werk in een zoodanig tempo zullen uitvoeren, dat het gebouw tijdig weder voor zijn doel kan worden in gebruik genomen. Na eenige discussie aangenomen. Grondverkoop. B. en W. stellen voor, aan J. Veen te Scho ten of zijn napier te noemen meester den bouwgrond aan de Olmenstraat, hoek Eiken straat en zooals op de bijbehoorende situatie- teekening gemerkt 1, 1, 1, 2 en 3 ter grootte van ongeveer 450 c.A. te verkoopen voor den prijs van f 10.per c.A. voor zooveel be treft den grond gemerkt 1 en 3 en voor f 15. per c.A. voor wat aangaat den grond gemerkt 2, en zulks onder de door B. en W. te stellen voorwaarden. Aldus besloten. j Verhuring van door de gemeente gestichte wo ningen. In vergadering van 18 Juli 1924 werd een besluit vastgesteld tot het verhuren aan elk der Bouwvereenigingen Volkshuisvesting en Eigen Haard van 50 arbeidswoningen der ge meente aan en bij het Meidoornplein, alhier. Tegen deze besluiten rezen practische be zwaren, omdat het onderhoud en de mate waarin, bene\%ns de wijze waarop, voor elk klein onderdeel zelfs, bleef loopen over het gemeentepersoneel. Hieraan waren eener- zijds groote beslommeringen verbonden voor de besturen der bouwvereenigingen, ander zijds niet minder voor het gemeenteperso neel. Dat op deze wijze geen economisch beheer kon plaats vinden ligt voor de hand. B. cn W. iheenen dan ook dat gevolg moet worden gegeven aan den door de bouwver eenigingen kenbaar gemaakten wensch, dat het onderhoud in het vervolg in haar handen zou worden gelegd, onder direct toezicht van B. en W. Wijders is door een der Bouwvereenigin gen gevraagd om de huur te willen sluitenvoor een termijn van vijftien jaren, teneinde in dien tijd gelegenheid te hebben om de ge storte vijf duizend gulden in jaarlij ksche termijnen te kunnen terugbetalen. Aange zien het toch in de bedoeling ligt, zoo zich geen bijzondere aanleiding voordoetom daar- bracht- Het gemaal is voorzien van een nieu we ruwolie-motor van 15 P. K. systeem van af te wijken, deze woningen in exploitatie te doen blijven bij voornoemde vereenigin- gen, zien B. en W. geen bezwaar hierop in te gaan. Tenslotte zouden zij gevolg willen gevea aan het verzoek van meergenoemde bouw vereenigingen om te bepalen, dat de huur in het algemeen niet hooger zal zijn dan noo dig is om de exploitatiekosten te dekken. Teneinde hiertoe te geraken, dient in het verhuringsbesluit de bepaling te worden opgenomen, dat de Jiuurprijs der woningen jaarlijks door den Raad zal worden bepaald, zulks in verband met de exploitatie-uit komsten, welke uiteraard voor een deel af hankelijk zullen, zijn van de verschuldigde rente en aflossing. Om niet verplicht te zijn het algemeene verhuringsbesluit jaarlijks te wijzigen meenen B. en W. dat de vast stelling van den huurprijs in een afzonderlijk besluit dient te geschieden. Mitsdien stellen zij voor vast te stellen twee ontwerpbesluiten als a. tot 't verhuren van 50 woningen aan en b'ij het Meidoornplein, aan elk der bouw vereenigingen, onder zekere voorwaarden; b. den wekelijkschen huurprijs te bepalen voor de 50 woningen verhuurd 1. aan de bouwvereeniging Volkshuis vesting op f 257.50 vanaf 3 Augustus 1924, (zijnde de gemiddelde verhuringsdatum) tot 1 Sep tember 1924, cn vanaf laatstgenoemden da tum op f 301.50; 2. aan de bouwvereeniging Eigen Haard op: f 246.50 vanaf 26 Juli 1924 (zijnde de ge middelde verhuringsdatum) tot 28 Novem ber 1924, en vanaf laatstgenoemden datum f 288.50. De heer VISEE wenscht het voorstel aan te houden om van de voorwaarden nader kennis te nemen. VOORZITTER merkt óp, dat de kwestie werkelijk spoed vereischt. Dan wenscht de heer VISEE op een vol gende vergadering hierop terug te komen. Öok de heer HEIDSTRA en de heer ALGRA wenschen aanhouding. Wethouder KLEIN betoogt, dat de bouw vereenigingen met deze voorwaarden vol komen accoord gaan. Met een kleine aanvulling in de voorwaar den wordt het voorstel van B. en W. dan z. h. st. aangenomen. Ingekomen stukken. 1. Verzoek, dd. 13 Aug. jl. ingekomen van den Raad van Qommissarissen van de N. V. Ontginnningsmaatschappij „Het Lant- schap Drenthe" om steun ten behoeve van landontginnning. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoek, d.. 20 Aug. jl. ingekomen, van den gemeenteraad van Zoeterwoude, om adhaesie te willen betuigen aan zijn verzoek aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, om afschaffing van den z.g. Zomertijd. Voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld wordt le. dat, met machtiging van B. en,W., de bouwvereeniging Volkshuisvesting tot over eenstemming is gekomen met de architecten Gulden en Geldmaker, nopens de door dezen verrichte voorbereidende werkzaamheden ten aanzien van den bouw van de 50 woningen dier vereeniging aan en bij het Meidoorn plein '2e dat de vergoeding aan het politieper soneel van f 40 per jaar voor gebruik van een rijwiel, voldoende moet worden geacht. 3e. dat ter inzage is gelegd de schoolgeld- regeling der bijzondere bewaarschool. De heer JANSEN verzoekt nu spoedige regeling der subsidie voor deze schoei. Na eenige discussie wordt besloten, dat B. en W. met het schoolbestuur overleg zullen plegen. Rondvraag. De heer COBELENS verzoekt verster king van de wacht op het politiebureau, om spoediger aan aanvragers hulp te kunnen verleenen. VOORZITTER zegt overweging toe. De heer ALGRA vraagt om een lantaarn bij de Hodsonstraat. VOORZITTER zal daar over spreken met het gasbedrijf. De heer LOERAKKER vraagt regeling van de brandweerkwestie. jtoORZITTER zegt spoedige tóezending der nieuwe verordening toe. De heer LOERAKKER vraagt verder naar de regeling van den toestand op het Soendaplein. Die heeft totnogtoe gestagneerd bij Ged. Staten, antwoordt de VOORZITTER. De heer ANTONISSEN dringt er nog maals op aan, dat eenige der 132 te bouwen woningen aan de Protestante arbeiders van de bouwvereeniging „de Voorzorg" zullen worden toegewezen. VOORZITTER antwoordt, dat^nog geen enkele persoonlijke toezegging positief ge daan is, maar aan de opgave van de Voorzorg zal evenwel aandacht geschonken worden als aan andere opgaven. De heer VISéE vraagt, of thans de huur- commissie voltallig is, en zoo niet, of zij dit dan spoedig worden zal. VOORZITTER zegt onderzoek en voor ziening toe. De heer VISéE wil verder zekerheid heb ben omtrent de annexatie-mogelijkheid. VOORZITTER raadt aan, een enkel oogenblik te wachten, daar de memorie van antwoord van den minister binnenkort te verwachten schijnt. Ook vraagt de heer VISéE naar de maat regelen betreffende de Paul Krugergracht. VOORZITTER antwoordt dat s op het oogenblik het advies der gezondheidscom missie wordt gewacht. De heer VISéE wil dan nu zelf een voor stel doen tot demping en dient dit namens zijn fractie in. B. en W. zullen daarover praeadvies uit brengen. De heer DE VOS vraagt naar het over leg met Haarlem inzake'het tijdelijk perso neel. VOORZITTER antwoordt, dat San die regeling met spoed wordt gewerkt en in principe is reeds overeenstemming bereikt. De heer EMANS vraagt verharding van Achterweg en Middenweg. Naar VOORZITTER mededeelt, zal daaraan worden begonnen. Op een vraag van Mefr. WEBER GROENEVELD, antwoordt VOORZIT TER, dat het praeadvies omtrent het bad huis binnen niet langen tijd te verwachten is. Hierna wordt de vergadering gesloten. Bemaling Elsbroekerpolder.Tot he den werd deze Polder bemalen met stoom. Het duurde daardoor vaak eenige uren, voor de machinist-molenaar zijn eigenlijk werk kon aanvangen. Hierin is thans verbetering ge- Kromhout, geleverd door dc firma Zwart te Hilversum, terwijl de leiding van het werk opgedragen werd aan den monteur Risselade. Wij waren tegenwoordig bij het z.g. proef draaien, waarbij mede tegenwoordig waren het Bestuur van den Polder, de Firma Zwart, de monteur Risselade, Gebr. Kuiper als des kundigen en enkele anderen. Het resultaat was schitterend en het gemaal is thans officieel in werking gesteld. Tevens is een nieuwe wa tergang van beton gemaakt, zoodat een en aan- der „af" is. Het nieuwe systeem is een groot gemak voor den molenaar Suijkerland, ter wijl de ingelanden veel vlugger van overtol lig water worden bevrijd. Voegen we hier nog bij, dat de groote verbetering geen verhooging der polderlasten met zich brengt. Een woord van dank aan het Bestuur van den polder is zeker niet misplaatst. Landarbeiderswet.Door de arbeiders Mesman en Galjaajrd is bij het gemeentebe stuur een bouwcrediet gevraagd voor 2 ar beiderswoningen, overeenkomstig de Land arbeiderswet. Dit is h^jt 3de tweetal, dat ge bouwd wordt. De Hanze.Gisteravond^ hield deze R. K. Middenstandsorganisatie een ledenver gadering in Flora. De voorzitter, de heer C. G. van de Poll, opent met den Chr. groet en een weer van welkem, in het bijzonder gericht tot den Geestelij ke-Adviseur, die zoo zeer met het bestuur en de vereeniging mee leeft. De notulen werden aangéhouden. De voorz. deelde nu mede, dat niettegen staande de gevoerde propaganda weder en kele leden hun lidmaatschap eindigden, zelfs waren er, die de organisatie met schuld verlieten. Spr. hoopt, dat deze alsnog hun verplichting zullen nakomen, daar het be stuur anders de namen dezer menschen zal moeten publiceeren. Onder de ingekomen stukken was de beschrijvingsbrief van de Alg. Vergadering op 6 October te Amsterdam, wel ke agenda werd behandeld. Tevens was in gekomen een schrijven en prae-adviezen van het op 68 te Amsterdam te houden Con gres voor den Middenstand, welke materie breedvoerig besproken werd. Een achttal le den gaf zich op, om het Congres geheel of ge deeltelijk bij te wonen. De rekening en verantwoording van den Bond over 1924 werd goedgekeurd, eveneens de Bondsbegrooting 1926. Tot afgevaardigde naar de Alg. Vergade ring werd gekozen de heer P. Klaver, secun dus de heer F. J. A., J. van Gcnnip. Hierna werd besproken de ver. Santos. Dez? stelt zich ten doel, de verpleging van tuberculeuze middenstanders in een sanato rium. De geestelijke Adv. hield een warm. pleidooi voor dit liefdewerk, waarna met algemeene stemmen besloten werd, tot'het hcuden van een bloempjesdag voor Santos en wel op Zondag 4 October a.s. Rondvraag. Hiervan werd alleen ge bruik gemaakt door den Geestelijk Adviseur. Deze begint met te zeggen, dat de Hanze thans een kwijnend bestaan lijdthet gaat niet goed. Het ledental slinkt niet alleen hier, maar dok elders. Het weggaan van leden met achterlaten van schuld getuigt van een mentaliteit, die spr. niet nader wil kwalifi- Cóeren. Tot de aanwezigen wil spr. een drin gende aansporing richten, lid te blijven. De voorzitter dankt den spr. voor alles, wat deze steeds voor de afdeeling doet. Z. Ew. heeft steeds en ook nu weer getoond een warm hart te hebben voor de organisatie. Laten de leden ieder in eigen kring propageeren voor de Hanze, opdat men zijn eigenbelang be- grijpe en de afdeeling weer even sterk wordt als voorheen. Hierna sluiting. de heer D. Blanksma, onderwijzer aan die school. R. K. Volksbond. Bovengenoemde vereeniging vergaderde voor ongeveer 30 leden. De Voorzitter had bericht van ver hindering ingezonden, wegens familie-om standigheden. De waarnemend Voorzitter de heer H. van der Son, opende de vergade ring, sprak zijn teleurstelling uit, dat zoo weinigen ter vergadering gekomen waren. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken Een schrijven van het Centraal Bestuur, betrefrcnde werkloosheid. Daar de werk loosheid nog steeds overal heerscht en vele der leden naar een werkgelegenheid uitzien, doet zich in Limburg een gelegenheid voor waar eenige personen geplaatst kunnen wor den. Mochten er personen zijn die in Lim burg willen werken, dan moeten zij zich in verbinding stellen met het Centraal Be stuur, of door tusschenkomst van de Onder- afdeeling. Een paar leden zouden zich in verbinding stellen met het Centraal Bestuur. Een sohrijven van het Centraal Bestuur, over retraite De Voorzitter zegt, zij die aan een retraite willen- deelnemen, welke gehouden zal wor den in het begin van 1926, moeten zich voor 15 October bij het bestuur opgeven. Punt mededeeling De Voorzitter deeld mede, dat de boeken en bescheiden van de Propagandaclub „St. Joseph" betreffende de bibliotheek, door den Volksbond zijn overgenomen. De Com missie belast met de Bibliotheek, is er in ge- geslaagd een mooie collectie boeken in te slaan en vermoedelijk den len Zondag in October zal de bibliotheek geopend worden in de K.S.A. waar dan ook de boeken gere geld kunnen gehaald en gebracht worden. De bedoeling is Zondags boeken af te geven. De Voorzitter deelde mede dat er nog ver schillende loten van Herwonnen Levens kracht in omloop zijn en ook nog verkrijg baar, maar dat men zich haasten moet, daar de trekking plaats heeft a.s. Woensdag 23 September. Aan de orde is de benoeming van een Bibliothecaris bijna met algemeene stem men wordt de1 heer C. Brouwer gekozen, welke functie door hem wordt aangenomen. Daarna uitloting van 50 aandeelen van het Vaandel Uitgeloot zijn de volgende No.'s 543, 150, 35, 200, 104, 390, 74, 554, 438, 356, 113, 55, 105, 497, 26. 510, 236, 63, 9, 42. 203, 169, 32, 60, 517, 225, 372, 533, 65, 207, 479, 357, 78, 89, 548, 371, 238, 47, 71, 224, 145, 463, 478, 72, 425, 467, 373, 549, 24 en 28. De Voorzitter deelde mede, dat tot en met Zondag 27 September de aandeelen kunnen worden ingewisseld bij den Penningmeester J. van Tunen. Diefstal. In den nacht van Woensdag op Donderdag, hebben eenige personen on geveer 5 worsten bij den slager V. wegge kaapt. De dieven zijn nog_ niet ontdekt. Mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek, nieuw benoemd burgemeester dezer ge meente, zal Maandag 21 dezer des namid dags ten drie ure worden geïnstalleerd. Zichzelf aangemeld. De. administrateur van dc Woningfcouwvcreenging „Benne broeks Bloei", Al. v, R., heeft zich bij de Justiic aangemeld, wegens .een tekort van ruim 2000 Burgerl. Stand. Ondertrouwd: p. C. Prins en A. M. de Groot. Opeubare Verkooping. Ten overstaan van Notaris B. M. Serné te Haarlem, werd gisterenmiddag in Hotel „De Weijman" in 't openbaar verkocht een dubbel huis, schuur, bergplaats, zeer geschikt voor garage en erf, benevens een perceel bouwterrein aan den Ilagelingerweg te Santpoort, gemeente Velsen, groot 7 aren 90 centiaren en groot 1 are 53 centiaren. Kooper werd de heer B. Witteman, alhier voor 9661. INENTING. In het tijdvak, van 29 September tot en met 7 October zal op de bruikelijke plaatsen in deze gemeente gele genheid worden gegeven tot kostc'oaze in enting en herinenting door de gemeentelijke geneeskundigen. Prop.-Club „Opwaarts".Donderdag avond j.l. vergaderde de R. K. Prop.-club „Opwaarts" in het Patronaatsgebouw alhier. Bij opening memoreerde de heer Post, voorzitter, het doel dezer vergadering, n.l. de vaststelling van het feestprogram ter ge legenheid van de herdenking van het 10 ja rig bestaan der Prop.-club. De besprekingen en onderlinge gedach- tenwisselingen door de goed bezette verga dering leidden tot het plan dit jubilé te ge denken op Zondag ..^September a.s. des avonds te half 8. Behoudens de leden der club hebben ook toegang de leden der R. K. Kiesvereeniging, zoowel vrouwelijke als mannelijke. Te dien einde zal aan elk lid der kiesver eeniging een toegangsbewijs worden ver strekt, terwijl dien avond na het officiêele ge deelte de avond verder zal wórden opgeluis- terd door het humoristen-duo Kriele en L. Thuis. Ondertrouwd: C. A. Bakker, 24 jaar en S. Prins, 23 jaar. Getrouwd: C. R. Picters, 26 jaar, en A. M. v. d. Wulp, 22 jaar. Overleden; F. B, Alkemade, 21 jaar ongeh. wor ends te Voorburg. EEN GOEDE VANGST. Door de politie te Castricum is aange houden zekere J. J. G., die zich te Bever wijk had schuldig gemaakt aan verduistering van een rijwiel ten nadeele van V. gens oplichting van een bedrag van 10. Door den Commisasris van politie te Wor- merveer was zijn aanhouding verzocht als verdacht van verduisteringen aldaar ge pleegd. Van G. werd eerst op transport gesteld naar Wormerveer én vandaar naar Beverwijk. Bij nader onderzoek bleek, dat de gearresteerde in 1919 door de Utrecht- sche rechtbank wegens verduistering tot 9 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, welke straf hij nog moest ondergaan. Bo vendien had hij nog 10 dagen hechtenis te goed en was aanhouding verzocht door den Commissaris van Politie te Apeldoorn, Zwolle, Velp en Harderwijk, als verdacht van het plegen van verduisteringen. Onvoorzichtig. Op den Arendsweg kwam de 9-jarige C. P. van een wagen te vallen, dusdanig dat hij twee wielen over zijn on derlijf heen kreeg. Dr Boon verleende ge neeskundige hulp. waarna het knaapje naar zijn woning kon worden vervoerd. Het on geval liep dus vrij goed af. Oplichting. Door den rijwielhandelaar A, H. de W. werd bij de politic aangifte gedaan van oplichting van een rijwiel, ge pleegd door den varensgezel S, uit IJmuiden. De politie stelt een onderzoek in. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: ceintuur, damesrijwiel. Gevonden voorwerpen, Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de, na volgende gevonden voorwerpen; gouden me daillon, zwarte boodschappentasch, bruin lederen kinderpor'temonnaie met inhoud, zw. lederen damesportemonnaie, donker bruine damesportemonnaie met inhoud, gereed schapstang, bruine kinderportemonnaie met inhoud, zwarte ceintuur, portemonnaie met inhoud, zakdoek met inhoud, hond, zilveren armband, huissleutel, grijze ijsmuts. De nieuwe halte, Men is reeds bezig et het aanleggen van dc perrons voor de nieuwe halte der Ned. Spoorwegen bij de Centrale, voor het dorp Vogelenzang een geducht verl', .s. Prijsuitreiking. Donderdagavond j.l. had de prijslitreiking plaats van den wed strijd der Burgerwacht en de Schietvereeni ging Graaf Floris V. Dc heer N. van Keulen was ultgeijcodigd om de prijzen uit te reiken. Spr. brr.cht aan de leden een Woerd van dank, dat de leden hun best gedaan hadden om een zco hoog mogelijken prijs te winnen. Hierna had de prijsuitreiking plaats en de prijzen werden door allen dankbaar aan vaard. Daarna bradht de heer Van Keulen aan de leden in herinnering, dat zij a. s. winter hun best zullen doen in 't oefenen, dat zij de schietvereeniging Graaf Floris V hoog zullen opvoeren. De voorzitter van Graaf Floris V, de heer J. Schrijvers neemt het woord en vraagt of de leden veel propaganda willen maken en degenen die aanwezig zijn en nog geen lid zijn van Graaf Floris V of zij ook mede willen helpen om de schietvereeniging Graaf Floris V dezen winter hcog op te willen voeren, dat man op een'volgenden wedstrijd met nog veel grooter prijzen te voorschijn komt. Spr. brengt dank aan den heer Van Keulen, die zich bereid heeft ver klaard dezen avend de prijzen uit te reiken. De 'heer Van, Keulen spoort de jongere leden aan, dat zij dezen winter hun best zullen doen om te oefenen met hun buks en dat de leden huh vrienden en kennissen medé brengen om lid te worden van Graaf* Floris V. Verder werd de avond gezellig doorge bracht. Stremming verkeer Pijlslaan, In Verband met de uitvoering van Werkzaamheden aan het seinhuis der Spoorweg Maatschappij, is de Piilslaan van Zondagnacht op Maandag voor alle rijverkeer gesloten.' De hondjes. Er werden weer vier per sonen bekeurd ter zake het laten losloopen van honden. Gevonden voorwerpen, r— Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen, omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: portgmon- r.aie met inhoud, zwarte meisjesschoen, be- lastingplaalje, schakelarmband, lederen pop. Bloemend. Red. Brigade. Vrijdag avond hield de Bloemend. Red. Brigade een ledenvergadering in hotel Vreeburg alhier. Hoewel beter bezocht dan de vorige verga dering, was de opkomst toch niet in over eenstemming met 't groot 'aantal leden. Na de behandeling van notulen en inge komen stukken, deed de voorzitter eenige hoopvolle mededeelingen over het in bezit komen van een vlet. Deze mededeelingen werden met applaus, begroet. Besloten werd, de winteroefeningen aan te vangen op Maandag 6 October. Over een combinatie met de Haarl. Brigade op de oefenavonden werd lang over en weer ge sproken. De heer Meijerink wees op de fi- nantieele voordeelen voor beide brigades tn op het winnen van tijd. 't Half uur, dat anders voor de beide brigades verloren gaat met aan- en ontkleeden wordt nu gewonnen, waardoor de oefeningen langer kunnen duren en men niet precies gebonden is aan een bepaald uur. Er waren er echter ook, die vreesden, dat de belangen van de B. R. B. in 't gedrang zou den komen. Besloten werd, de regeling aan te nemen, met 't recht van opzeggen, als zij niet bevalt. De B. R. B. zal dus kunnen en we- oefenen, den eenen Maandag van 810 uur en den anderen Dinsdag van 78 uur. Voor een te houden cursus in E.H.B.O. meldden zich ongeveer 20 leden aan. Met Dr. Brongersma, die wederom den cursus Zal leiden, zal overleg gepleegd worden om trent het vaststellen van welken avond. Be sloten werd, dat alleen die leden reductie op de zwem- en oefenavonden in Stoops Bad zullen krijgen, die zich gekweten hebben van hun brigade-plichten. Dat zijn dus zij, die hun stranddiensten hebben vervuld of zich in een of ander opzicht verdienstelijk hebben gemaakt, zooals de leden van E.H. B.O. Ook de politie zal daarvoor in aanmer king komen. Wel werd gevreesd, dat som mige leden hierdoor zullen bedanken, maar deze risico (als 't er een is), werd aanvaard. De heeren Wapstra, Cornelisse, O. de Vries en Van Kleef werden benoemd tot instructeurs bij de oefeningen. Behalve de heer De Vries, niet aanwezig, namen deze heeren hun benoeming aan. Besloten werd verder, de leeftijdsgrens bij aanneming van nieuwe leden, te bepalen op 18 jaar. Aan 't bestuur zal echter vrijheid gelateil worden, om van deze bepaling af te wijken. Bij de rondvraag werd hulde gebracht aan die leden, die bij de zwemwedstrijden op Groenendaal de eer der brigade hadden hel pen hoog houden. Aan den heer Cornelisse werd een bizonder pluimpje gegeven voor zijn „gekleed-popduiken." Concert „Euphonia". Onder begun stigingvan redelijk goed weer, gaf de R.K- Muziekvereeniging „Euphonia" uit Over- veen gisteravond haar laatste concert in dit seizoen, hetwelk door de mgeeente werd aangeboden. Of 't leste 't beste was, durven we niet beoordeelen, aangezien we niet alle concerten van Euphonia hebben bijgewoond. Maar wel durven we beweren, dat er knap werk werd geleverd en dat, dank zij de goede muziek, velen van dit concert in het Bloe- mendaalsche Bosch genoten. De tevreden heid van 't publiek uitte zich telkens weer door een luid applaus. Ais nu de vcre.T.iging „Oefening Kweekt Kunst" i :h nog eens in het Bosch heeft hten hooren, dan zijp wc aan het eind van de concertenreeks en dan rest ons alleen nog een woord van dank aan de gemeente, die er voor zorgde, dat we van onze Bloemenöail- sche muziekkorpsen eenige avonden op ge notvolle wijze hebben1 kunnen pre fit .eren. IJsclub „Nova Zembla". De ijsclub „Nova Zembla" vergadert Donderdag 24 September a.s. om 8 uur in het café Van7der Putte, cp de Kolk. te behandelen is a.ljver- litzióg van twee bestuursleden, wegens'pe riodiek aftreden van de heeren Th. jukes en J. Lucas. De heer Lucas stelt zich, wegens drukke werkzaamheden, niet meer herkies baar b. verslag van den secretaris c. reke ning en verantwoording van den penning meester d. benoeming van een rekening commissie'; e. begrooting over het jaar 1925- 1926 f. benoeming commissie volgens arti kel 4 van het huishoudelijk reglementg. rondvraag. Opkomst wordt beleefd verzocht. Onderwijs. Naar wij vernemen is aan het hoofd der O.L. School den heer J. Zuid- wëg een maand ziekteverlof verleend en I treedt als waarnemend hoofd dier school oo Burgerl. Stand. Geboren. A. Bakker Van Houwelinffen, z.; W. DuinScholten, d.: M. MootVan Eek, d.; M. Uiterwijk Winkel Prins, d.; A. C. Keringv. d. Mev, zoon. Overleden: Remmert Bakker. 75 jaar, wed. v. E. Rooker; Mechelina van Burgel, 39 jaar, echtg. van P. van Ombergen. Overladen. Alhier is op zijn buitenplaats „Duinzicht" in den ouderdom van 86 jaar overleden de heer Thomassen h Tuessink van der Hoop. Nog slechts weinige dagen geleden ontving de heer Van der Hoop het bezoek van een aantal deelnemers aan de vergadering van de Ned. Heide Mij te Zandvoort. Ook Prins Hendrik maakte toen deze excursie mede. MUZIEKVEREENIGING „EUPHO NIA". Door het groote succes, hetwelk deze Vereeniging dit jaar op verschillende Conceit;n behaalde, heeft het bestuur ge meend, hiervan uiting te moeten geven te genover hare Donateurs en Eereleden, en zijn vanaf heden alle behaalde prijzen ten toongesteld in het sigarenmagazijn van den Heer W. Faas op den Bloemendaalscheweg. te geven door (Groot Mannenkoor 180 leden) Dir. ANTON TER STEEGE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 14