R. K. F. H. B. C. ILisse I 52. H. B. C. II—R. K. A. V Toerclub. „The Yellow-Black Boys." R. K. Sportvereeniging Zwaluwen (A'dam) T.Y.B.B. II 2—3. T. Y. B. B. IBeverwijk I 32. D. H. V. B. R. K. V. V. „Onze Gezellen." Lustrumfeestdag R. K. V. V. „Victrix." Victrix IP. C. V. B. II, R K. V. „Zwaluwen". Alliance ID. C. I 66. R. K. Voetbalver. D. S. S. HONKBAL. Steden wedstrijd Haarlem Amsterdam. WIELRENNEN. H. S. C.„Excelsior". duivensport. MOTORSPORT, PAARDENSPORT. International Handicap Draverij te De Rijp. BILJARTEN. ROEIEN. De Holland-beker wedstrijden. HOCKEY. Voetbaluitslagen. H. V. B. H. V. B. T. H. B. II—H. F. C. IV 2—0 N. V. B, GEMENGD NIEUWS. Woeste vechtpartij te Roermond. De duiven en de vliegmachine. PROGRAMMA. Programma vor den sportdag van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Haarlem op Dinsdag 22 September a. s. op het terrein van de Voetbalvereeniging H.F.C., Spanjaardslaan. 10.30-12 uur. Atletiekwedstrijden. Ie klasse hardloopen 80 M., kleine bal- werpen, hoogspringen, slingerbalwerpen, verspringen. 2e klasse. Hardloopen 100 M. kleine bal- werpen, hoogspringen, slingerbalwerpen, verspringen. 3e en 4e klasse: Hardloopen 100 M of 400 naar keuze, speerwerpen, hoogspringen of polsstokbpogspringen. discuswerpen, ver springen (driesprong of polsstokhoogsprin gen), kogelstooten. 4e klasse, Meisjes: hardloopen 80 M., bul- werpen (korfbal), hoogspringen, slingerbal werpen, verspringen. 11.45. Veldloop. 1.302 handbal (II tegen III), kastie meis jes (I en III tegen IV). 22.30. Estafette 4 maal 100 M. (jongens), 4 maal 80M. (meisjes). 2.302.45 Vrije oefeningen (jongens) 2.45—3.15 Honkbal (III tegen IV). 3.153.30 Volksdansen (Meisjes). 3.303.45 Aflossingswedstrijd 2 K.M. 3.45-4.15 Voetbal (I tegen II), hockey (III legen IV) Eindelijk weten wij waf elftal dit seizoen ue H. B. C.-kleuren zal verdedigen en Zondag heeft het al ten voorproefje gege ven van wat wij dit seizoen te wachten hebben. Het is ons niet tegengevallen. Boting was de eenige invaller voor J. Warmerdam, zoodaf de ploeg bijno com pleet was. Pas om 3 uur liet scheidsrechter Stoeten aantreden, en kwamen de volgende ploe gen tusschen de lijnen. Sprokkelenburg, A. Busman, J. de Jue. J. Damens, J. v. d. Zwet, H. Zon, J. Beijk, M. v, d. Vlugt, W. Busman, A. v. d. Zwet, C. v. Maris. Goebert, Juffermans, A. Mooren, J. Vesfer, F. Boting, J. v. d. Zwan, L. v. d. Vlugt. L. Warmerdam, F. Mooren ,M. v. Deurzen, Nelis. Lisse is dus geheel compleet en H. B. C. heeft 1 invaller. Lisse wint den toss en laat A. Mooren tegen wind en zon in, aftrap pen. Na 5 min. spelens weet J. Vesfer met een harden schuiver via 3 paar beenen den bal in het hoekje te plaatsen, 10. Frits is dezen middag nog niet vlug, maar tactisch is hij wel, wat v. d. Zwet ondervond als hij alleen een goal wil maken. En als Frits al eens gepasseerd wordt, dan is Leo v. d. Vlugt er bij om zijn naamgenoot M. v, d. Vlugt een kans te ontnemen. Na 25 min. een hooge voorzet van v. d. Zwet, Nelis springt wel, maar kan er niet bij en M. v. d. Vlugt kopt onhoudbaar in 11. Direct volgt een aanval op Lisse. Een serie kopballen, tot de bal achter Sprokke lenburg belandt, 21, Dit is het sein tot aanvallen op beide doelen. Eerst komt Veater (die inmiddels uiferstrechts is gaan spelen, wat een groote verbetering bleek) voor doel, maar schiet rakelings langs den bovenhoek, dan komt v. d. Zwet voor Nelis, dien hij kalm in dc handen schiet. Lisse is even in den aanval, maar de halfs van H. B. C. zuiveren het terrein gedurig en zetten cte voorwaartsen aan het werk. Als v. d. Zwan eens gepas seerd is. schief Beijk ver naast, met eenige Lisse-aanvallen, waarbij de backs van H. B. C. zich kunnen vertoonen ,en waarbij Ne lis een keihard schot onder de lat, over wipt, komt rust met 21. De 2e helft begint met een aanval van Lisse, waarop H. B. C. mef vinnige aanval len antwoordt. Lisse is dan eenigen tijd in aet offensief en met succes, al zat er dan ook een buitenspelluchtje aan. A. v. d, Zwet komf alleen voor Nelis, de laatste redt, doch kan liggende niet vlug wegwerken. Eenige Lissers komen toeloopen, doch v. d. Zwet, die Nelis is gepasseerd, komt uit doel terug en trapf het leder in het net, 2—2. Maar dan komt H. B. C. in actie en Sprokkelenburg, die in de eerste helft on zeker deed, is nu in prachtconditie. Toch kan hij niet verhinderen dat Vesfer een toegespeelde bal van A. Mooren hard te gen de planken jaagt. 32. In de laatste 10 min. pakken dc H. B. C'ers nog 'ns extra aan en Boting besluit een fraaie ren mef een kalm schot langs den uitloopenden keeper 42. Dit ontmoe digt de Lissers en als Vester een snellen ren met èen voorzet besluit, heeft Jufter- mans, die overigens weinig presteerd had, slechfs voor het intrappen 52. Boting bewerkt nog even het zijnet, waarna Stoete, die vrij goed dezen vluggen wedstrijd leidde, het einde aankondigde. Wij twijfelen niet of H. B. C. zal met dezen ploeg nog wat ingepeesld te zijn, goede dingen doen. Deze wedstrijd liet. zoowel voor de tal rijke toeschouwers als de beide partijen een prettigen indruk achter, en vol ver trouwen ziet het bestuur en de H. B. C-- supporters het naderende seizoen tege moet. Een aardige ontmoeting, die in de eer helft vol spannende momenten was. R. K. A. V. wisf de eerste goal te maken, doch voor rust brachten de H. B. C. re serves hef tot 31. Ook in de 2e helft bleken de H. B. C.'ers, die voor het meerendeel over jonge meer vlugge krachten bestond, de Amster dammers de baas. want wisfen de laatsten nog 2 maal te scoren, H. B. C. nam een dubbel aantal voor hun rekening, zoodat het einde kwam met 73. In de 2e klas D. H. V. B. zal dit elftal zeker een goed figuur slaan: De uitslagen éan gisteren zijn als volgt: T. Y. B. B. IIBeverwijk I 3—2 Zwaluwen IIT. Y. B. B. II 23 (Amsterdam.) T. Y. B. B. IIIOnze Gezellen II 4—2 T. Y. B. B. IV—P. V. C. B. junioren 0—1 (Amsterdam.) Zoowel ons 2e als ons 3e heeft aan haar verwachtingen voldaaq, door van het Am- slerdamsche Zwaluwen II resp. Onze Ge zellen II te winnen. De puntjes te Amsterdam werden allen reeds vóór de rust gemaakt door toedoen van J. v. Honschoten, Bloem en Booth. Na de rust bleken beide partijen hun kruit te hebben verschoten. Onze Gezellen welke tegen het 4e elftal gemakkelijk werk hadden, moesten in het 3e hun meerdere erkennen. De stand in dezen vlug gespeelden wedstrijd was met rust 2—1. Wat de verhouding goed weergaf. De tweede helft was precies gelijk aan de eerste want wederom scoorde de Boy's 2 maal, waar tegenover O. G. slechts een maal het net vonden. Alleen het 4e elftal moest het tegen P. V. C. B. junioren fleggen. Hoewel de neder laag verdiend was. is toch deze 01 alles- sinds eervol. Gisteren trok T. Y. B. B. II met 3 inval lers naar Amsterdam, om daar Zwaluwen II te bekampen. Om half 3 stellen beide ploe gen zich op. T.Y.B.B. heeft den toss gewon nen en speelt tegen zon en wind in. Direct ontwikkelt zich een tegen elkaar opgaand, vlug spel. Beide keepers worden om beur ten aan den land gevoeld, doch geven niet thuis. Langzamerhand komt T.Y.B.B. iets in dt meerderheid en na een kwartier spelen weet J. Honschoten met een hard schot via den paal, de Boy's de leiding te geven. Lang pleizier hebben ze daar niet van, want spoe dig ligt de gelijkmaker achter Mooren. Dit prikkelt de Geel-Zwarten en steeds gaan zij op de Zwaluwen-vcste af en spoedig weet Bloem dan ook de leiding te heroveren. Weer trappen de Zw. af en als door een misverstand de geheele achterhoede der Boy's blijft staan, denkende dat er gefloten is voor buitenspel, weet de Zw.-midvoor gemakkelijk den stand gelijk te maken. Nu volgt eenig overwicht van de Zw., maar de backs en keeper der Boy's zijn in goede conditie. Lang duurt dit niet, want spoe dig komen ze weer flink opzetten en na eenig heen en weer getrap, weet Boot Geel Zwart's derde doelpunt te maken. Kort hierna is het rusten. Na de rust is G. Z. direct in de meer derheid, doch door slecht schieten kunnen zij geen doelpunten maken. Ook de Zw. zit ten niet stil, en we denken ze gelijk te zien maken, als hun een penalfy wordt toege kend; deze goed genomen, weet Mooren echter tot een corner te verwerken, welke niets oplevert, daar hij achter wordt ge schoten. Nu gaat het spel gelijk op en neer. Toch denken we Slenders te zien scoren, als hij alleen voor den Zw. keeper komt. maar hij wordt gehaakt; dit ontging den scheidsrech ter. Beide partijen blijven vurig door spe len, doch weten geen doelpunten te maken en als scheidsrechter voor het laatst fluit, is de stand nog 32 in het voordeel van T. Y. B. B. 2. Rest nog te vermelden dat de wedstrijd in goede verstandhouding gespeeld werd en de scheidsrechter al een heel gemakkelijke taak had, welke hij goed vervulde. (Vriendschappelijk). Als om kwart voor drie den scheids rechter de elftallen in 't veld blaast, heeft Beverwijk 2 invallers, en bij de Boys waar Bakker toch onder de lat staat, zien we meerdere nieuwe gezichten. Ondanks de lange rustperiode zijn de Yellow-Blacks 't eerst in de aanval en het duurt niet lang als H. v. Honschoten uit een mooi opgezetten aanval het eerste doel punt scoort, even later gevolgd door een keurig schot van H. Draayer dat eveneens doel treft. Nu konten ook de Wijkers meer los, doch door keurig verdedigen van Bakker en de beide backs blijven doelpunten voorloopig uit. Met 20 voorsprong der Boys gaat de rust in. Direct na de thee pakt Beverwijk goed aan, en ziet haar werk bekroond met een mooi doelpunt 21. Bij dg Boys wil het nog niet lukken, waarvan Beverwijk profiteert, door bij on voldoende wegwerken in de Geel-Zwarten achterhoede den bal langs Bakker te ja gen. 22. Nu komen ook de Boys wederom in den aanval, doch de achterhoede der Wijkers is nu buitengewoon op dreef. Steeds komen zij echter terug totdat de invaller P. Stokman kort voor het einde den bal in 't hoekje plaatst 33. Voor deze beide elftallen was deze wed strijd, welke onder correcte leiding en in de beste verstandhouding is gespeeld, een goede oefening voor het a.s. seizoen. Secretaris J. J. Loerakker, Schotervoet pad 4, Schoten. Onze Gezellen IR. C. O. I 41 T. Y. B. B. 3—Onze Gezellen II 4—2 Het eerste elftal heeft wederom gewon nen en wel tegen R. C. O. I. O. G. speelt eerst met den sterken wind tegen, zoodat R. C. O. flink op doel zit. Na eenigen tijd verplaatst het spel zich en zijn beide doelen beurtelings in gevaar. Even voor de rust maakt O. 0. een doelpunt. Na rust is O. G. sterk in de meerderheid en uit dit direct in een doelpunt, 20. Met regelmatige tusschenpoozen. wordt het 4—0. Tegen het einde weet R. C. O. een ver- verdiend tegenpunt te maken. Zoo eindigde deze zeer geanimeerde wed strijd in een 41 overwinning voor O, G. Het tweede elftal heeft wederom ccn nederlaag geleden tegen T. Y. B. B. 3. Vooruit jongens doe eens jullie best want zooals gisteren is gespeeld is het niets. Plaatshonden en niet met z'n allen achter den bal loopen. Deze uitstekend geslaagde feestdag werd ingezet met een feestje in het St, Jacob- Godshuis. Te half elf kwamen alle leden bijeen in de aardig versierde jongenszaal. De stemming zat er al spoedig in en aan de biljart-, sjoelbak- en rookwedstrijd werd met veel animo deelgenomen. Om half één gingen allen opgewekt huiswaarts. De Lustrumwedstrijden zijn een volledig succes voor de blauwzwarten geworden. Hieronder de uitslagen: Victrix IP. C. V. B. II (A'dam) 40 Victrix II—Teylingen II (Sassenheim) 3—2 Victrix III—V. V. F. I 4-3 In het begin wegen beide partijen goed tegen elkaar op, doch de aanvallen van de thuisclub zijn iets gevaarlijker. Dc doelver- dedigers moesten al spoedig handelend op treden, maar voorloopig werd niet gedoel punt. Eerst kort voor de rust passeert de Victrix linksbinnen fraai eenige spelers en scoort met een mooi schot in den rechter bovenhoek. Rust 10. I^a de rust komt de thuisclub sterk op zetten en vergroot al spoedig haar voor sprong door toedoen van den linksbuiten Als even daarna dc linksbinnen een voor zet van rechts fraai inkoopt, is het pleit be slecht. Toch laten de bezoekers den moed met zakken en haar voorhoede onderneemt eenige fanatieke aanvallen. Dezen worden echter afgeslagen, Er komt integendeel een doelpunt aan den anderen kant, als de iLCi. V. B. backs grandieus missen heeft de Vic trix rechtsbuiten geen moeite Jen stand op 40 te brengen. Hiermede komt het Voor 't begin van den wedstrijd bood de P. C. V. B. captain de jubileercndt vercenigmg een fraaie bouquet bloemen aan. Secretaris: J. C, Kruijver Jr. Tweede Zuldfiolderstraat 16. Officieel Nieuws. De leden worden attent gemaakt op de zeer belangrijke algemeene ledenvergadering van Woensdag 23 Sept. a.s. te 8 uur precies in de St. Joz. Gez. Vereen. Jansstraat 49. Het bestuur rekent, dat alle leden zonder uitzondering deze vergadering zullen bijwo nen. De navolgende agenda is getuige van dc noodzakelijkheid uwer opkomst. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Verslag penningmeester. 5. Installatie nieuwe leden. 6. Verslag kascommissie. 7. Bespreking contributierègelingü! 8. Indeeling competitie. 9 Verkiezing captains diverse elftallen. 10. Bemerking door....?? 11. Rondvraag en sluiting. Voor de geheele afwikkeling der punten 7, 9 en 10 is alles opkomst dringend nood zakelijk. Dinsdag te 8 uur bestuursvergadering in dc St. Joz. Gez. Vereen. Uitslagen van 20 Sept.: R. K. V. Z. ISantpoort I 12 Santpoort IV—R. K. V. Z. IV 1—1 Het1 eerste elftal heeft het tegen Sant poort niet kunnen bolwerken en een alles zins eervolle nederlaag geleden. Het begin werd goed ingezet met een vlug opgaand spel. Binnen tien minuten weet van der Wouwer uit een mooie voorzet van A. v. d. Bosch, aan de zwartjes de leiding te bezorgen 10. Verder gaat het spel vrij gelijk op en geen van beide partijen weten voor de rust meer te doelpunten. Na de rust hetzelfde spel. De Zwaluwen- achterhoede werkt hard, doch kan toch niet voorkomen dat Santpoort tweemaal weet te scoren. Verder wordt het meest op 't middenveld gespeeld en breekt het einde aan met onver- anderden stand. De beide Zwaluw-backs heben verdien stelijk gewerkt, terwijl ook de rechtsuiterst genoemd mag worden. Zwaluwen 4 speelde een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen het vierde elfl'al van Santpoort met bovengenoemd resultaat. In de competitie moet beter worden ge speeld dan gisteren hoor! Gisteren had onder groote belangstelling de wedstrijd plaats tegen 'n combinatie, meer bekend als ,,de Dansclub Het was 'n vurige, spannende wedstrijd, vol enthousias me en onder de vroólijkste stemming. Alliance speelde voor 't eerst met haar nieuwe ploeg, die goed voldeed. Ook de andere ploeg zat goed in elkaar en telde verschillende sterren op voetbalgebied, zoo als de bekende Kampongspeler en onze be kende landsverdedigers uit IJmuiden! De partijen gingen gelijk op. toch wist Alliance steeds de overhand te bewaren. Na verlen ging van 15 min. wist D. C. den stand van 6-4 op 6-6 te brengen. Nogmaals een woord van hulde aan deze kranige D. C.-ploeg en bijzonder aan den „Kampongman", die on danks z'n blessuur zulke keurige staaltjes van voetbalspel liet zien. Secretariaat: J. G. Mascini, Heemstede. Oude Posthuisstraat 7. Uitslagen: T. Z. B. II—D. S. S. II 3—6 T. Z. B. I—D. S. S. I 12—2 Gisteren speelde het eerste elftal tegen T. Z. B., ter gelegenheid van hun 5-jarig bestaan, om een lauwerkrans. Deze zeer geanimeerde wedstrijd eindigde in een 12-2 overwinning voor T. Z. B. Het tweede elftal bracht het er beter af en won na 2 maal 7X min. verlenging, daar de' stand op 't einde der wedstrijd 3-3 was, met 6-3, waardoor ze een lauwertak in de wacht sleepten. Wanneer het (weede zich in de comp. zoo goed weert als 1.1. Zondag, dan zullen ze geen slecht figuur slaan in hun afdee- ling. OFFICIEEL. A.s. Donderdag, 24 September, om half 9 uur bestuursvergadering bij den voorzitter thuis. Schreveliusstraat 8. FEESTAVOND R. K. V. V. „VICTRIX." Zondagavond werd in het gebouw ,,St. Bavo" aan de Smedestraat, een feestavond gegeven door de R, K. Voetbalvereeniging „Vixtrix," ter gelegenheid van het eerste lustrum. Het jazz-band orkest „Nut en Genoegen zette den avond in met eenige vroolijke nummertjes, waarna de heer Jos van Opzee- land, voorzitter van de jubileerende club, het woord nam en allen hartelijk welkom heette. Vooral nu het eerste lustrum gevierd werd, werd een bijzonder woord van wel kom gesproken. Volgens spr. heeft de voet balvereeniging van de weesjongens, in het begin van haar bestaan, veel te kampen ge had. Doch dank zij den weesvader, den heer A. Verrijk, die thans eere-voorzitter is, werd de vereeniging gemaakt, tot wat zij nu is. Spr. biedt dan ook aan allen die daartoe hadden medegewerkt hartelijk dank en hoopte, dat men de vereeniging trouw zou blijven steunen. Hierna werd het woord gevoerd door Pater Esscr, Geestelijk Adviseur. Spr. gaf een korte uiteenzetting over de vreugde van den avond, een avond die staat 'n het teeken van jolijt en humor. Velen zijn dan ook opgekomen om mede te vieren, dit eerste lustrum-feest. 5 jaren van gepaste lichamelijke ontspanning zijn voorbijge gaan, jaren waarin men elkaar heeft leeren kennen en waardeeren en elkaar heeft hel pen opvoeden. Als Roomsché jongens heeft men het elkeen zoo aangenaam mogelijk gemaakt. Het voordeel van het R. K. Ver- eenigingsleven wordt nog altijd niet genoeg gewaardeerd en hooggeschat. Spr. hoopte, dat het tweede lustrum even vroolijk zou mogen gevierd worden als nu het eerste. Na eenige muzieknummertjes kwam de Rederijkerskamer „Alberdingk Thym voor het voetlicht met „De Indringer", tooneel- spel in 3 bedrijven door Jan Grosfeld. Zoo als we dit van Alberdingk Thym gewoon zijn, werd het stuk keurig vertolkt. Noemen we b.v. De Zwart, eigenaar eener bier brouwerij, een zakenman, wien de belangen van het personeel niet te na aan het hart lagen; en dan Jacob Fortuin, zijn achterneef, die de geheimzinnige diefstal tot klaarheid bracht, een diefstal gepleegd dqor Guurst Kinpped, den Procuratiehouder. Prachtig spel leverde ook Nico B'onekamp, boekhouder; zijn vader, en dc jongste be diende Ad. van Sateren. De spelers hadden veel bijval. Na het laatste bedrijf had de prijsuitrzi- king plaats van de nederlaag-wedstrijden en lustrum-wedstrijden. Deze prijzen werden als volgt behaald: Victrix I, 1ste prijs: zilveren beker. Victrix I, 2e prijs: zilveren lauwertak. D. S. S. I, 1ste prijs, beker. W. F. L. II, 2e prijs: zilveren lauwertak. W.F.C. II, 1ste prijs: zilveren lauwerkrans. D. S. S. II, 2de prijs: medaille. Deze prijzen waren met de nederlaag- wedstrijden gewonnen. De prijzen behaald met de lustrum-wed- strijden waren 2 medailles en één placquelte. Na een slotwoord van den heer J. van Musscher, was de feestavond geëindigd. Amsterdam wint mét 122. Ofschoon met 8 nienschen spelend, heeft het Amstcrdamschc team, grootendeels be staande uit A.G.H.C'ers, Haarlem een ge voelige nederlaag weten toe tc brengen. Een conclusie, hieruit getrokken, dat Haar lem slecht gespeeld heeft, is intusschen iet wat voorberig. Het veldwerk der zwarthem- den was zelfs vrij goed. Aan slag was het succes op Vrij's harde ballen minder groot, doch de voornamste handicao was wel het ontbreken van den bowler Storm, dien we inttisschen lusschen het publiek opmerken. Ons lijkt het gewenscht, dat Haarlem zich voorziet van een paar goede reserve bow lers, om aldus neit meer onafhankelijk te zijn van de grillen van een enkel speler, maarvan ons een en ander ter oore kwam. Met de zachte ballen van Schieffelers en Kerker, die beurtelings de werpplaat be zetten, hadden de Amsterdammers weinig last. Wel was het resultaat der op cricket- wijze gegooide ballen, dat een abnormaal groot aantal hooge ballen genoteerd werden, met als gevolg zeer veel vangballen en korte innings. Een mooie vang van Gou- wentak en Venema, verdient vermelding, als ook een van Parson, die natuurlijk als achtervang weer goed werk verrichtte. Ook Vrugt stond als steeds op het eerste honk op zijn plaats, al waren een paar wilde vanggooien oorzaak, dat hij wel eens miste. Coster miste een prachtvangbal, doch werk te overigens bevredigend. Schieffelers kwam op een schitterende sliding thuis, ter wijl Jan Brink het tweede puntje behaalde. Ook de Amsterdammers geven als veld- partij hun beste spel. Hun slaan is maar middelmatig; alleen een prachtslag en ho merun van Vrij in de laatste innings dient gememoreerd te worden. De Amsterdam mers verschenen met de volgende spelers: Bleesing (Quick), Bakker en Venema (D. D.V.), Vrij, Gouwentak, Beek, van der Ey- cken en Vletter (A.H.G.C.). Haarlem heeft eenige invallers en brengt de volgende spe lers in het veld: Parson, Schieffelers, Vrugt, Coster, De Vries, Beets, Kerker, Ten Brink en Klant. Uitslag in innings: Haarlem: 0-0-0-0-1-0-0-1-0=2. Amsterdam: 4-0-1-0-2-0-0-3-2= 12. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd over 5 heele ronden zeeweg om het kampioenschap lange afstand. De zeer sterke wind maakte van dezen wed strijd een zware rit. Jammer was echter dat eenige ingeschreven renners niet opge komen waren. Aan de starC verschenen W, Sleutel, W. v. D.ok, J. Cival, C. de Nijs, J. v. Tol, H. Stouten, F. de Nijs. G. Mak- kelie en G. H. Stouten. C. de Nijs vertrok onmiddellijk na de start er flink van door, waardoor enkele renners die daarop niet rekenden, achterstand kregen. Even later kreeg Sleutel een lek bandje en slaakte den strijd. Bij de tweede ronde reden C. de Nijs, v. Dok en G. Stouten met eenigen voorsprong voor, daarna volgden Makkclie en Cival, bij de derde ronde kwam Cival te vallen, F. de Nijs er. v. Tol rtden mef klei nen achterstand, doch hielden beide goed vol. Bij het ingaan van de laatste halve ronde moest v, D(ok los laten, waardoor \u C. de Nijs en G. H. Stouten voorop ro den. Stouten nam nu de leiding en behield dezen om met een mooi spurtje als kam pioen over de eindsfreep te gaan, 2e C. de Nijs, welke een goeden wedsfrijd reed, 3. W. v. Dok, 4. G. Makkelie, 5. F. de Nijs, 6. J. v. Tol extra veteranenprijs. Zondag 27 Sept. wedstrijd over 5 K.M. voor hen die in de kampioenwedstrijden geen prijs behaalden, starten 8!-.' uur Zee weg. PO STDUIVENVEREENIGING DE LUCHTPOST. Zondag 20 September hield de Postdui venvereniging De Luchtpost te Santpoort voor dit seizoen haar laatste wedvlucht vanaf Quentin (Frankrijk) 237 K.M. De dui ven werden losgelaten om 8 u. Eerste duif werd getoond om 10.32.46; laatste 12,13.21 uur; 1, 16 J. Joon; 2, 8, 11. 15 H. Haver; 3, 4, 14 C. Koning; 5, 10 H. A. Kramers; 6, 12, 17 G. Voorfing; 7, 9, 13, 18, 19 LI, Dingedis. MOTORRENNEN. Zooals wij reeds eerder berichtten, namen aan den 1000 K. M. wedstrijd, welke was ge organiseerd door de Noord-Holl. Motorclub, verschillende Haarlemmers deel. Zaterdagavond Heeft men echter den strijd reeds moeten staken. Nadat eenige ronden waren gereden, werd Zaterdagavond omstreeks 10 uur tegen een twintigtal rijders door de politie te Zeist pro ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 4 Rijkswegen Reglement. Daarom besloot bet bestuur het traject te verleggen en een gedeeltelijk parcours in te lasschen en wel via Woudenberg-Oud-Leus den- Amersfoortschenweg. Ook te Woudenberg ondervonden de deel nemers opnieuw tegenstand en werd even eens door de politie aldaar proces-verbaal opgemaakt. i Naar men ons mededeelt is de oorzaak hiervan dat het bestuur der K.H.M.C. bij den Commissaris der Koningin in de betrokken provincie en de autoriteiten der verschil lende gemeenten geen vergunning heeft aan gevraagd tot het bouden van een wedstrijd. Men had beter gedaan dezen wedstrijd te doen houden onder den naam betrouwbaar- heidsrit, zeer zeker was deze wedstrijd dan uitstekend geslaagd, daar zich een groot aantal deelnemers hadden aangemeld en de technische leiding in goede handen berustte. Te de Rijp werd Zaterdag j.l. een Interna tionale handicap draverij gehouden, voor ge- registreerde paarden. Ingeschreven waren 12 paarden, welke liepen als volgt: Lord D 320 M., Nanny B. 310 M Baan veegster 310 M., Hetha 310 M„ Newton B, 300 M-, Edel A 3310 M., Harrotd 330 M., Leopold G 300 M„ Meteor 330 M., en Mig non 320 M. De uitslag was: 1. Lord D, eigenar C. Spaans, Koedijk, be rijder D. Klomp, 125. 2. H'arrol, eigenaar J. Prins, Zaandam, be rijder P. Kout, 50.—. 3. Meteor, eigenaar D. de Boer de Rijp, bereider J. van Leeuwen 25. 4. Baanveegster, eigenaar M. D. Bos, Beemster, berijder J Vergaaj, 10.-. De B. C. „Vriendenkring" de bekende club die de afgeloopen competitie het kampioen schap behaalde deelt ons mede zij thans niet meer gevestigd is in café Lunenburg, Smede straat 3, doch bij den heer W. J, Dicben, café, Groote Hout^tr. 183. De clubavonden blijven Dinsdag en Vrij dagsavonds. Men heeft te beschikken over 2 Wilhelmina biljarts. Het bestuur is als volgt samengesteld: Eere Voorzitter H. J. Aaltsz, Voorz. G. Duits, Secr. G. Boon Barteljorisstr. 2r Penn. ningm. W. Kleinenbros, 2e Secr. N. Duits, 2e Penning! n. H. Duits. Dc verschillende wedstrijden met als hoofdnummer de strijd om den Holland beker, die Zaterdagmiddag aanvingen, zijn gisterenmiddag op den Amste! voortgezet. Er werden vijf nummers verroeid, alle be slissingen van de voorwedstrijden, van Za terdagmiddag. Het programma vermeldde: 2 uur, dubbel skiff tusschen de Maas en dc Amste], om half drie, jonge skiff B tus schen Alofs en Hetigcr; verder om 3 uur, de vieren van die Leijfhe en dc Amstel om den Willem Hultzerbeker, om 4 uur jonge skiff A tusschen Boths, Willem III en A. Ellerkamp, om tenslotte te eindigen met het hoofdnummer de oude skiff die een strijd tusschen ,C. E. Picterse (de Hoop) en Euro- peesche kampioen 1925 en Gunther (de Amstel) te zien zou geven. De uitslagen zijn als volgt: Dubbel skiff. Aan boei 1 lagen de ge broeders Pauwe van de Maas, terwijl aan boei 2 de roeiers Gunther en Ellerkamp van de Amstel lagen. 1. Amstel in 6 min. 1 sec. 2. De Maas op vele lengten. Jonge skiff B. Van boei 1 verliet Alofs (Willem III) en van boei 2 Hetiger (dc Hoop). Uitslag: 1. Alofs (Willem III) 6 min. 43 sec., 2. Hetiger (de Hoop) ruim 2 lengten. Vervolgens kwamen de vieren in actie om den Hultzerbeker. Uitslag: 1. die Leijthe; 2, de Amstel. Jonge skiff A: Boei 1. Boths (Willem III); Boei 2. Eller kamp (dc Amstel). r JAARVERGADERING V. D. NEDER- LANDSCHE HOCKEY EN BANDY BOND Zaterdagmiddag vond in het Restaurant „Hollandais" te Den Haag de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van den Neder- landsche Hockey en Bandy Bond plaats. Bij afwezigheid van den voorzitter, den heer J. D. Tresiing, die in het buitenland ver toeft, hanteerde de heer J. Wagenaar den voorzittershamer. Precies te 3 uur wordt de vergadering ge opend ca. 15 vereenigingen blijken ver tegenwoordigd te zijn. Het jaarverslag van den secretaris, den heer F. Schiff, deed in hoofdzaak uitkomen de belangrijkheid der gedeeltelijke invoering der internationale spelregels, waardoor het mogelijk geweest was, dat voor het eerst officieele interland ontmoetingen gespeeld konden worden. Gememoreerd werden de gezellige ontmoetingen met de Beerschot H. C, uit Antwerpen en de Nottingham H. C. Het financieel verslag van den penning meester, den heer F. Schiff, werd onder dank goedgekeurd. Het batig saldo bleek ca. f 135 te zijn, hoewel het ca. f 350, had kunnen zijn als alle leden-clubs aan hun financieele ver plichtingen hadden voldaan. Het verslag van den competitie-leider, den heer Mr. C. Ch. Geyl, gaf in groote trekken het verloop der vorige competitie weer. Vervolgens kwam het wijzigingsvoorstel van M.H.C. ter tafel om artikel 22 van het huishoudelijk reglement aldus te wijzigen elk bestuurslid brengt 1 stem uit elke af gevaardigde brengt zooveel stemmen uit als het ledental der door hem vertegenwoor digde vereeniging veelvouden heeft van 25, ten halve naar boven of beneden afgerond, met een minimum van 1 stem. Het voorstel werd met 134 stemmen aangenomen; Bloemendaal en M.H.C. stemden voor. Het voorstel van M.H.C. om ieder lid f 0.50 te doen bijdragen in de bondskas, werd aangehouden. Aan de orde kwam nu de bestuursverkie zing. De heeren Schiff en Mouton stelden Zich niet meer herkiesbaar wegens drukke werkzaamheden de andere heeren "van het bondsbestuur werden bij acclamatie herko zen. Ter voorziening in de twee vacatures werden de heeren P. R. Baron van Pallandt en Jhr. L. J. Quarles van Ufford gekozen, zoodat het Bondsbestuur voor het seizoen 1925/26 als volgt is samengesteld J. D. Tresiing, J. Holkema, Mr. C. Ch. Geyl, P. R. Baron van Pallandt, Jhr. L. J. Quarles van Ufford en Jhr. Mr. W. C. Hooft Graaf land. Thans kwam de belangrijke kwestie der al of niet geheele of gedeeltelijke invoering der internationale regels ter sprake. Het Bonds bestuur stelde voor twee afzonderlijke com petities in te voeren een competitie onder internationale en een competitie onder Hol- landsche regels, waarbij in acht te nemen is, dat spelers, die deelnemen aan de Hollandsche competitie uitgesloten zullen zijn van mede spelen in de Engelsche competitie en omge keerd. De laatste- bepaling gold het vorig jaar, toen eveneens met twee competities is gespeeld, niet. De M.H.C. had een voorstel ingediend om of Hollandsch of Engelsch te spelen, ten einde de bezwarende tweeslachtigheid op te heffen. In verband met de nieuwste wijziging in het huishoudelijk reglement betreffende het stemrecht, stelde de heer H. J. Kessler van H.O.C. voor deze belangrijke kwestie uit te stellen tot een volgende vergadering. Het voorstel wordt echter met 57 stemmen verworpen M.H.C. stemde voor, Bloemen daal tegen. De besprekingen van het Bondsvoorstel weer opvattende, stelde de heer H. J. Kessler die' eigenlijk namens Den Haag (Waalsdorp) sprak, voor het systeem, dat in het vorig seizoen gevolgd was. te handhaven, daar er van uit Den Haag zeker geen ploeg aan de internationale competitie zou deelnemen, indien het dan die ploeg verboden was Hol landsch te spelen. „Nog altijd speelt men in Den Haag liever Hollandsch, dan Engelsch; iaat het Bondsbestuur dus voorzichtig we zen," raadde de heer Kessler. Het M.H.C. voorstel wordt het eerst in stemming ge bracht. Met bijna algemeene stemmen (alleen M.H.C. stemde voor) wordt het ver worpen. Het Bondsvoorstel in stemming gebracht, wordt met 97 stemmen aange nomen. M.H.C. stemde tegen, Bloemendaal voor. Besloten wordt.„De Nederlandsche Sport" als officieel orgaan te handhaven. De rondvraag bracht eenige kwesties ter sprake, die in handen van het Bondsbestuur werden gesteld, o.a. een verzoek van Amster dam om met twee teams in de le klasse uit te mogen komen. Mededeeling wordt gedaan, dit seizoen in ieder geval een Hockeydag onder Hcl- landsche regels zal worden gehouden zeer waarschijnlijk ook een hockeydag onder internationale regels. Van het Belgische Bondsbestuur is een verzoek binnengekomen tot vaststelling van een officieele ontmoeting HollandBelgië, waar thans onderhandelingen over gevoerd worden. Na een korte behandeling van eenige zaken van minder belang sluit de voorzitter de vergadering. Uitslag: 1 Amstel 6 min, 39 sec., 2 Willem III op twee lengten. Oude skiff. Van boei 1 vertrok dc Euro- peesche kampioen C. E, Pieterse (dc Hoop), van boei 2 Gunther (de Amstel). Uitslag: 1 C. E. Pieterse (de Hoop) 6 min. 10 sec., 2 Gunther 2 lengten. Pieterse werd bij de Hoop enthousiast ontvangen. 20 September. 1 A H.F.C. IllH.F.C. IV uitgesteld. R.C.H. Ill—I.V.O. 3—3 E.D.O. IV—V.V.H. 6—3 Schoten HaKinhem 34 Zandvoort IIIHaarlem IV 31 1 B Haarlem IIIHaarl. Vet. 63 BennebroekR.C.H- TV 23 T.H.B. II—H.F.C. IV 2—0 Zantvoort IIHillegom 14 Bloemendaal IIE.D.O. III 32 2 A SpaarndamStormvogels III 22 E.H.S. II—Halfweg II 5—2 2 B Haarlem V—V.S.V. II 2—4 2 C Kennemers III—Haarlem VI 42 Aurora IIE.D.O. V 41 Stormvogels IVR.C.H. V 33 T.H.B. III—V.V.H- II uitgesteld. 2 D R.C.H. V—Kinheim II 7—3 H.F.C. VI—Haarlem VII uitgesteld. 3 B E.H.S. Ill—'St. Voorwaarts 2—4 E.D.O. VIIISwastika II Sw. niet opg. R.C.H. X—R.C.H. XI I—1 3 C Aurora III—V.V.H. III 1—2 Spaarnestad IIE.D.O. VI 21 3 F D.O.A. II—Bato II 6—0 3 F V.O.G.Swastika 21 ZeemeeuwenDroste -51 SpaarnevogelsBato 21 3 G Bennebroek IIID.S.K. III 06 V.O.G. IISpaarnevogels II 01 Hillegom II—R.C.H. XI 3—1 Degradatiewedstrijd 2e klasse. Schoten 4Kennemers 4 30 lste klas B. T.H.B. 2H.F.C. 4 2—0 Aanvankelijk was H.F.C. 5 in 1 B, doch door dit elftal terug te trekken, is GH.F.C. 4 in 1 B inplaats van 1 A gekomen, zoodav de Boys het 4e elftal der blauwwitten op bezoek kregen. H.F.C. 4 verschijnt met een sterk elftal. De Boys krijgen eerst de hevige wind in den rug, en zijn dan ook veel sterker, doch de H.F.C.-keeper weet voorloopig zijn doel schoon te houden, ook door slecht schieten van de Boys. Kotman als spil is overal en hij steunt de voorhoede goed. Even voor de rust heeft Spierdijk met een mooi chot succes en met 10 wordt gedraaid' Ieder denkt dat het nu een nederlaag zat worden doch de Boys denken er anders over, en hebben na de rust, werkelijk goed spel te zien gegeven. Bij een mooien aanval plaatst Vos naar Kobus, die prachtig eenige spelers passeert en met een pracht schot den stand op 20 brengt. Hierna spelen de Boys een gewonnen spel, en als het einde daar is, zijn de eerste puntjes binnen. De wedstrijd werd in goede verstandhouding en onder goeden, leiding van den heer Vermolen gespeeld. E.D.O. IV V.V.H. I 5-3. E.D.O. doelpunt eerst door Rietbeek waarna Stet'fens er 2 maakte. Nog voor rust maakte V.V.H. een tegenpunt. Na de rust brengen Dernison en Jacobs de stand op 51. Dit schud V.V.H. wakker en doelpun ten zij nog 2 maal. Dc achterstand is echter te groot cn het einde komt mef een ver diende overwinning. D.E.C. II—E.D.O. II 2—2. Zeer onverdiend wist D.E.C. II een gelijk spel te behalen, na een eerst met 20 ach ter te zijn geweest. Voor rust doelpunt Tenscn fraai er, heeft E.D.O. II veel pech. Vooal als v. d. Water twee keer tegen de lat kogelt. D.E.C. II speelt onbenullig, doch verdedigt goed. Spoedig na het begin brengt Oomen Jr. na fraai samenspel der E.D.O. voorhoede de stand op 20. Ettelijke aanvallen doet E.D.O. II zonder succes, daar D.E.C. II steeds zeer gelukkig ontkomt. Een voorzet trapt Zwart in eigen doel, zoodat de achterstand voor de Amsterdam mers verkleind is. Zeer gelukkig komt, ais E.D.O. II de fout begaat te gaan verdedigen, de gelijkmake' een minuut voor het einde. Scheidsrechter Fabcr was niet best. 1 A. De- wedstrijd H.F.C. IllH.F.C. IV werd uitgesteld omdat de H.F.C. aan het N.V.B. bestuur zal verzoeken H.F.C. IV in 1 B in de deelen en H.F.C. V in de lie klasse. DEGRADATIE-WEDSTRIJDEN lie Klasse. Kennemers IVSchoten III 03. Door deze overwinning van Schoten zijn de drie concurrenten Kennemers IV, Scho ten III en D.I.O. II wederom gelijk gekomen Nu zal de competitie voor de vierde maal overgespeeld moeten worden. Te Roermond heeft een ernstige vecht partij plaats gehad, waarbij de koopman F. Strooij aldaar levensgevaarlijk is verwond. Zaterdagavond circa halftien werd ten huize van-den smid P. aan de Roerkade op dc ruiten geklopt. Het waren de koopman F. S. en de arbeider D., beiden te Roermond woonachtig. Zij waren reeds in den voor avond in het café van den heer K. geweest waar de smid P. met de dochter van den kastelein verkeering heelt en hadden aldaar den verloofde van P. te kennen gegeven, nog een appeltje met P. te schillen te hebben. Ten teeken, dat P. moest sterven, was op de deur van het huis zijner moeder (waar P. inwoont) een kruis op de deur gekrast. P., die met de voornemens van S. en D. door zijn verloofde op de hoogte was ge bracht, deed op het ruitengetik oiet open, daar hij vermoedde, wie er voor hem waren, De mannen zijn hierop volgens P's verkla ringen, de woning zijner moeder binnenge drongen, waarop P. ze met een klinkhamer heeft ontvangen. S. kreeg een slag met den hamer tegen het hoofd, waarop beiden het raadzadm oordeelden, om maar te vertrek ken. S. ging naar zijn woning, waar hem een hechtpleister op de wonde werd gedaan en kwam, vergezeld van. zijn vrouw en zijn schoonzoon terug. P. had intusschen zijn broer gewaarschuwd. Omstreeks elf uur hebben beide partijen elkaar nabij dc woning van P. ontmoet, waarna een ernstige vechtpartij is entstaan. De vrouw van S. „bewerkte" de ruiten van de woning van P.'s moeder met bierglazen, zoodat de glasscherven in dc woonkamer van P. terecht kwamen. S., die met de Gebr. P. in een gevecht werd gewikkeld, had het hard te verantwoorden. Hij bekwam op vier plaatsen een schedelfractuur en werd m zoodanigen toestand naar 't hospitaal ver voerd, dat voor zijn leven wordt gevreesd. De Gebrs. P., welke door de politie wer den gearresteerd, hebben een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Zij voeren tot hun ver dediging aan uit lijfsbehoud gehandeld la hebben. Toen een Handley Page passagier-vlieg, machine juist het Engelsche vliegveld Croy don had verlaten voor een tocht naar Parijs, vloog, vloog een vlucht duiven in een van dc pro-pellers van de machine. Gewoonlijk worden vliegmachines door vogels angst vallig vermeden. De piloot was dus zeef verbaasd toen hij de duiven recht op de machine en op de snel wentelende propellet van de rechtschen motor zag aanvliegen. De machine ondervond van de botsing geen last, maar ceder de duiven was een groote verwoesting aangericht. Ongeveer dertig werden even buiten het vliegveld dood ge. vonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6