I DE SPAARNEBANK DE HAJA. VOOR DEN POLITIERECHTER. Het uitbaggeren van de Delft. De Sobriëtas-Speldjesdag. Personalia. Postzegeibeurs. Zangkoor O. L. Vrouw Rozenkrans. Nieuwe Zaak. De arbeidsvoorwaarden van het Spoorwegpersoneel. DE H. O. V. Uevonden dieren en voorwerpen. Uitbreiding aan de electrische centrale. Vervoer van trottoirtegels. Feest-commissie Bavo-dorp. Naklanken van het Koninginnebezoek De asphalteeringswerken. TOONEEL. De Nar. Haarlemsche Accordeoiivereemging „Crescendo." DE ALG. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLEN. CULTUUR. 69 415 3271/8 172 1061/2 146 De voorspellen van Hillegom en Heemstede verworpen. Ook de vestiging van het eigen gebouw in Spaar- en Hout verworpen. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. new-york Post-, Telegraaf en Telefoongids. Personalia. Aardbeien. R. K. Grafische Bond. Programma AAN ONZE LEZERS. Indien gij over de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT te vreden zijt, zegt het anderen. Indien gij in een of ander op zicht niet tevreden zijt, zegt het óns. BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE SCHOTEN. BLOEMENDAAL. ZANDVOORT. SO.IMSUWS Door een auto overreden. Een derde gift van f 50.009. De Koninklijke Familie naar ket Zuiden. Van Rome naar Stockholm. Een catastrofe in het Roergebied HEERENHÜÏS! Men schrijft ons: De Haja heeft nogal belangstelling getrok ken. Alle aanwezige toegangsbewijzen waren op een oogenblik verkocht. Bossari trad voor de kinderen op en werd door Max Bruning bijgestaan. Het bezoek van Tom Mix Charlie Chaplin met zn Jochie was, evenals het gisteren doen komen van de vreemdelingen in hunne nationale kleederdarcht een idee dat suc ces had. „Euphonia", vocaal mannenkwartet, gaf eenige nummers ten beste en oogstte bijval. Mejuffrouw Smeets zong het Esperanto- iied. Willem v. d. Vegie aria's uit de opera Paljas. De navolgende firma's stelden het comité geschenken voor de bezoekers beschikbaar: de fa. Cassée en Zn., Technisch Bureau; Gebr. Backer, A. Fi'bbe, Warmer Co., Erato Jacob Stuvé, E. SwartEite, Jac. de Vries, L. van Berkel, W. Brauns, James Eades, A. Kroonstuiver, L. VerhoefSuzan- na, Schets, Rijswijk, fa. J. A. Rietveld, P. J. Voorneveld en Beufer waardoor aan elke ?5ste bezoeker vanaf heden een geschenk zal worden uitgereikt. Bij- de beschrijving der stands in een vo rig nummer is een fout geslopen. De heer L. v. Berkel, deelt namelijk mede, dat hij daar n;e'. staat als vertegenwoordiger der Haarlemsche sigarenwinkeliers, maar voor eigen rekening en tevens vertegenwoordigend eenige firma's op het gebied van sigaren, tabak en sigaretten. Er heerschte een prettige stemming op de „Haja". koo was er o. a. de karakter humorist Max Brüning, de voordrachts-kun- sienaar Otto Zeegers met enkele dramati sche werken van eigen schepping en last not least het strijkje ,The Pretty Boys", dat in niet geringe mate ook het zijne er toe bij droeg om een prettige atmosfeer te schep pen. Vernieling. Hedenmorgen stond voor den Politie rechter terecht de 22-jarige S. uit Schoten, terzake dat hij op 4 Juni j.l. eenige ruiten van de tram heeft ingeslagen. Bekl. ontkende pertinent. Uit het getui gen verhoor bleek, dat iemand met witte schoenen aanj en een witte pet op, op de tram was gesprongen bij de Anegang en toen hij er niet in kon komen, de ruiten had stukgeslagen. Vervolgens is die per soon weer van de tram gesprongen en hard weggeloopen. Een voorbijganger en de be stuurder van de tram zijn hem achterna geloopen, verloren hem echter een oogen blik uit het oog, doch zagen iemand op de Groote Markt in het urinoir staan met witte schoenen aan. Ook de witte pet had die persoon op. Het O. M. achtte het bewijs wettig en overtuigend bewezen en vond de houding .van bekl. laf. Daarom meende spr. een gevangenisstraf ,van acht dagen te moeten eischen. Conform dezen eisch werd bekl, veroor deeld. met de bepaling dat de schade ad. 10 door hem moet worden betaald. Verduistering. Vervolgens stond terecht de 29-jarige H. v. R., terzake verduistering van een rij wiel. Bekl. had in Juli een rijwiel van 105, in huurkoop gekocht en na er 62,50 op te hebben afbetaald, de fiets beleend. Bekl. verklaarde de laatste weken weer een bepaald bedrag te hebben afbetaald. Dit bleek evenwel voor een pathéfoon te zijn, welke bekl. eveneens had beleend. Het O. AI. eischte, waar bekl. reeds 8 keer was veroordeeld, een gevangenisstraf van drie maanden, waartoe de politierech ter hem veroordeelde. Knoeierij. De kersenkoopman W. uit Haarlem moest zich verantwoorden omdat hij in Juli ker sen, gewogen met een ondeugdelijke weeg schaal, verkocht had. Inplaats van een vol pond, bleek bij naweging slechts een ge wicht van 460 Gr. aanwezig te zijn. Bekl. had steeds de gewoonte de gewichten op de schaal te laten staan, zoodat er nooit con trole op was. Het O. M. achtte de oplichting bewezen en eischte 15 boete of 10 dagen hechte nis. Conform dezen eisch had veroordeeling plaats. Diefstal. In April en Mei van dit jaar hadden L. en W. te Hillegom gasbuizen gestolen, ter waarde van ongeveer 30. Deze buizen hadden zij voor ongeveer 6 verkocht, Een rapport van de Reclasseeringsver- eeniging luidde wat L. betreft gunstig, doch wat W. betreft niet. Alen had heel veel moeite moeten doen om hem te vinder., daar hij onder een valschen naam leefde. De eisch luidde voor L, een voorwaar delijke gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd vaq 3 jaar en de schade te vergoeden binnen 1 jaar. De politierechter veroordeelde^ bekl. tot resp. 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren en terugbetaling der schade binnen een half jaar en W. tot 2 maanden gevangenisstraf. Hedenmorgen werd ten raadhuize aanbe steed: „Het uitbaggeren van de Delft. In gekomen waren 9 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: N. V, Groots Baggermaat- schappij, Hilversum, perceel I 26.000; per ceel II f 22.000. J. Bron. Schoten, perceel I 9690; per ceel II 9096. In massa 18286, K. Schoon, Voorburg, perceel II 12790. S. Kuyper, Schoorldam, perceel I 14830; perceel II J 18750; in massa J 3a,580, Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaal, perceel II 10.200 N. V. Bagger Maatschappij „Haarlem te Haarlem, perceel I j 13576; perceel U 18297, in massa 29923. W. de Jong, Alkmaar, perceel I 11.700, H. de Weers, Haarlem; perceel II U.S90. Gcbrs. Griekspoor te Nieuw-V ennep, per ceel I f 18450. perceel II 20444. In mes- va 39.800. EEN GEVAARLIJKE PLAS. Gisterenmiddag om kwart voor drie werd op den hoek van de Dijkslraat en de hout- markt een plas water ontdekt, welke onder electrischen stroom stond. Nadat een agent van politie er bij geplaatst was, werden ce lichtfabrieken gewaarschuwd. Om kwart over vier werd de stroom ter plaatse verbroken. RIJWIELDIEFSTAL. Om half tien gisterenavond werd in de *oh. de Breukstraat een heerenrijwiel or.i- rreemd. OPENBARE DRONKENSCHAP. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd foor een agent van politie een man opge- iracht, die in staat van dronkenschap in de Vnegang op straat was gevonden. Hij noest op een ladder naar liet bureau ge- macht worden. De verkoop der Sobriëtas-speldjes ten bate der R. K. Drankbestrijding, gisteren aan de kerken van Haarlem (één uitgezon derd) en Schoten gehouden, heeft ruim 528 gulden opgeleverd. Het Blauwe-Maand-Co- mité verzekert ons, dat deze opbrengst bo ven verwachtin"? is. Het had weinig hoop, omdat het zoo moeilijk is bij het uitgaan der kerken, ook maar een deel der naar buiten stroomende menschen te bereiken. Maar de 68 dames en haar helpers, -die de speldjes opprikten, werkten met toewijding en de ge^t van het publiek was zeer wel willend, zoodat tot aller groote voldoening een mooi resultaat werd bereikt. Slechts een enkele grapte: „Dank je wel, ik lust 'm te graag." Het comité brengt dank aan allen, die aan dit welslagen hebben meegewerkt; de ijverige verkoopsters, de Zeereerwaarde Heeren Pastoors, vooral die het goede werk vanaf den kansel aanbevalen, de politie voor hare welwillendheid en ten slotte aile gevers voor hunne sympathie. Het vierde gedeelte der opbrengst is voor de plaatse lijke katholieke drankbestrijdersvereenigin- gen, het andere komt ten bate van de dio cesane bonden. Al is er dan geen eigen lijke speldjesdag gehouden, Haarlem maakt met hare bijdrage toch zeker nog een goed figuur. Zaterdag 26 September j.l. behaalde het lid der Muziekvereeniging „Laurens Jansz. Coster", de heer L. Th, Zedel een len prijs met 49% punt in de hoogste afdeeiing, Op verzoek van eenige hier ter stede ge vestigde philatelisten van naam organiseert het Haja-comité Woensdag en zaterdagmid dag een postzegeibeurs in het Brongebouw. Bovengenoemd zangkoor voerde gisteren in de strafgevangenis op keurige wijze de Missa „Sanctae Jeanne d'Arc" uit. Na de H. Mis werden nog eenige nummers ten gehoore gebracht. Het koor stond onder eiding van den heer v. Emmerik. Zaterdagavond had de opening plaats van den winkel der N. V. „Ster-Wachmachine handel", Spaarnwoudertraat 66, alhier. Deze zaak levert speciaal Teakhouten Wachmachines en Wringers, met 6 jaar ga rantie, terwijl ook Leidsche wollen dekens, moderne divan- en tafelkleeden en karpetten in den winkel verkrijgbaar zijn. De stand is voor een winkelzaak zeer goed en onge twijfeld zal het den firmant wel niet aan belangstelling van de zijde van het koopend- publiek ontbreken. Men zendt ons ter plaatsing de volgende motie De Afdeeiing Haarlem van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, in vergadering bijeen op Vrijdag 25 September 1925, heeft met leedwezen kennis genomen van de door de Directie der Ned. Spoorwegen aan de Vakorganisaties ingezonden voorstel len tot wijziging van het Reglement Dienst- voorwaarden, constateert, dat de belangrijk ste voorstellen slechts brengen verslechte ringen van de tot heden geldende arbeids voorwaarden, waarbij de bijzondere aan dacht valt op de wijzigingen omtrent le de vergoeding voor het waarnemen van eene hooger bezoldigde betrekking, 2e de verlof regeling, 3e de aanmerking van den Zater dag als een geheelen verlofdag, 4e het vrije vervoer wegens schoolbezoek, 5e de vergoe ding wegens verblijfkosten, enzoovoort, zien de in de verslechtering, genoemd onder 3e een groote onbillijkheid tegenover degenen, aan wie een vrije Zaterdagmiddag op die voorwaarde is toegekend, dat zij de middag uren op andere werkdagen inhalen en in de wijziging onder 4e een inbreuk op de ge wetenshandelingen der ouders, dringt bij het Hoofdbestuur aan, op een krachtige af weer van de voornemens der Directie en op een pogen om, waar noodig, te' trachten verbeteringen te verkrijgen. Op de ledenvergadering der H. O. V. van hedenavond zal de beslissing omtrent het lot der Haarlemsche Orkestvereefiiging vallen. Op deze vergadering immers zal behan deld worden een voorstel tot ontbinding der vereeniging. Echter is het niet onmogelijk, naar wij vernemen, dat ook een voorstel zal gedaan worden tot instandhouding nu het particu lier initiatief tracht de H. O. V. te behou den. Met dit oogmerk is ook de ledenver gadering, die aanvankelijk bepaald was op Vrijdag j.l. tot hedenavond verschoven. In deze dagen moet het ontbrekende be drag worden aangevuld en reeds is rond 4000 binnengekomen en men hoopt neg voor hedenavond een groot bedrag te heb ben ontvangen. Verschillende bekende oud- Haarlemmers zijn aangeschreven en men verwacht ook vap die zijde steun voor de LI. O. V. Intusschen zou hedenmiddag te 2 uur de commissie van bemiddeling voor de H. O. V. neg bijeenkomen om besprekingen le houden in verband met de vergadering van hedenavond en het al dan niet indienen van een vöorstel tot behcud der ver- eeniging. Hedenmorgen zouden de reptities, na eer. vacantietijd van 14 dagen voor de orkest leden, iwcder aanvangen. Te half tien waren alle orkestleden aan wezig, toen van het bestuur de telefonische mcdedeelmg kwam, dat de repetities eerst morgen zouden aanvangen. Men wilde blijk baar de vergadering van hedenavond af wachten. De heer Gerharz was riet verschenen. Naar wij vernamen was de.heer Grharz sinds de vorige ledenvergadering demissicnair_ cn nu nog geen definitieve beslissing gevallen was omtrent de H. O. V.. beschouwde de dirigent zich nog demissionair. In de vergadering van hedenavond zal de heer Gerharz dan beslissen over het al dan niet wederom aanvaarden van zijn functie Omtrent de kwestie of aan orkestleden alsnog het salaris zou worden uitbetaald, deelde de heer 'Sybrandi ons mede; Wan neer er geld is, wordt er uitbetaald. Wan neer er geen geld is, dan.... DE K. H. V. WORDT NIET GELIQUIDEERD! Dc Haarlemsche Handelsschool Vereeni ging heeft Zaterdagmiddag 1.1. haar jaarliik- sche algemeene vergadering gehouden in Ho tel-rectaurant Hildebrand Als om ongeveer half vier de voorzitter de heer P. Galjart. de vergadering opent, is een klein aantal leden aanwezig. Het voornaamste punt der agenda was het voorstel tot reorganisatie der vereeni ging- De heer Galjart verdedigde in een uitvoe rige rede het voorstel van het bestuur om de vereeniging te reorganisecrcn. Spr. zei o.m. dat het bestuur ten eenen male on mogelijk was van de H. LI. V., die vereeni ging te maken, die voor een school wei wenscheüjk was. Het bestuur stelt dus voor om de schoolafdeeling der LI. H. V. co te heffen, zoodat de vereeniging voortaan al leen zal bestaan uit oud-leerlingen der Hw-lemsche Handelsschool. Dit voorstel werd door de leden goedge keurd, daar het voor hen zeker een desil lusie geweest zou zijn, indien de H. V. V. geliquideerd was. De voorzitter deelde vóórts mede dat er gepoogd zou worden om op school een nieuwe vereeniging op te richten, die ech ter geheel los van de H. V. V. zou slaan. Llicrna had de verkiezing van een nieuw bestuur olaats. Daar geen der bestuursle den zich herkiesbaar stelde en er geen vol doend aantal oud-leerlingen aanwezig was om een volledig bestuur te kiezen, werd 'n voorloopig bestuur gevormd met de heeren P. Galjart, als voorzitter, A, G, de Jong als secretaris en J. Zendervan als penning meester. Ook in de vacature van den heer v. d. Boon als kas-commissie-lid kon nog niet worden voorzien. H. N. Boesman, Gd. Oudegracht 44, Fransch boekje J. Schreur, Esschilderstr. 15, rijwielbelasting merk C. v. Bergen, L. Wijn- gaardstr. 21rd., rijwielbelastingmerk H. v.d. Wouden, Oudeweg 4rd., H. liede, dames hoed T. Metz, Duinweg 7, Vogelenzang, Atjehkruis A. Wassenaar, Damiatestraat 32, ndafdop A. Koer, Dijkestraat 1, dames- portemonnaie met inhoud C. Walewijn, Damstraat 18, damesportemonnaie mét inh. Postkantoor, Houtplein, pakje met schoenen enz. D. Nauta, Julianapark 40 zw., Schoten, melkbussleutel J. Zoet, Palmstraat 4, schooltasch met inhoud J. Baks, L. Hee- renvest 46, tasch met inhoud. Een groote bezuinigingsmaatregel. Op het oogenbik vindt een economische verbetering plaats aan de electrische centra le. Er wordt namelijk een nieuwe kolen-trans porteur geplaatst, waardoor de kolen auto matisch van de opslagplaats naar het ketel huis kunnen worden gevoerd. De kraan heeft een hefvermogen van 3000 Kilo. Thans geschiedt dit vervoer in kipkarren, en er moet dag en nacht op deze wijze worden gewerkt om de kettingroosters van de ketels voldoende van brandstoffen te voorzien. Door deze eco nomische verbetering zal het vervoer in kip karren overbodig worden, hetgeen een groo te bezuiniging in het personeel zal teweeg brengen. Het vervoer van tegels tot een oppervlakte van 600 M2 is bij openbare inschrijving ge gund aan den laagsten inschrijver L. Keur. Jan Steenstraat alhier. De prijs, waarvoor ingeschreven was, bedroeg 0.08 per M2. Aan de bewoners van het Bavo-dorp is een circulaire verzonden van den volgenden in houd „Nu wij de feestelijkheden, ter gelegen heid van het Koninklijk bezoek op 28 Au gustus j.l. als welgeslaagd mogen beschou wen, zijn wij van meening, en met ons vele bewoners, dat een vaste buurtfeest-commis sie of vereeniging wel reden van bestaan zou hebben. De feestcommissie heeft naar aan leiding daarvan, op haar laatste vergadering besloten het initiatief tot oprichting daarvan te nemen. Haar taak zal zich echter bepalen tot het bijeenroepen eener vergadering van de genen, die bijgaande strook, ingevuld bij haar inleveren. Op die vergadering zal dan een en ander kunnen worden besproken." De circulaire is onderteekend door den voorzitter en secretaris der feestcommissie. De commissie benoemd ter regeling van de viering en ontvangst van de Koninklijke Familie ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek aan het Amsterdamsche kwartier op 28 Augustus j.l., heeft haar laatste vergade ring gehouden op den 23sten September ten huize van een aer leden. Het financieel beheer van den secretaris penningmeester werd nagezien en accoord bevonden. Het sloot met een batig saldo van f 6.13 welk bedrag is afgedragen ten bate van de slachtoffers Van den ramp te Borculo. Een woord van dank werd uitgesproken aan allen die door hun giften de commissie in de gelegenheid stelden om datgene te be reiken wat bereikt is. Dank werd gebracht door den heer J. H. van Engelen als voorzitter' van den Kin- der-Oranjebond „Prinses Juliana", aan de heeren G. Metzelaar en N. J. Michel voor hun gewaardeerden moreelen en financieelen steun. In het bijzonder werd dank gebracht aan de overige leden van de commissie voor hun ijver en bemoeienissen, waarna ook het be stuur van den Kinder-Oranjebond Prinses Juliana bedankt werd voor hun hulp en voor lichting. De prettige samenwerking tusschen commissie en Julianabond werd herdacht. Daarna werd de commissie ontbonden. In verband met de asphalteerings-werk- zaamheden, die uitgevoerd zullen worden op de Krocht, 'wordt de daar bestaande vluchtheuvel verlegd. Het ronde stoepje zal vervangen worden door een van meer langwerpigen vorm. Wegens het zeer groote succes, dat de eerste opvoering van De Nar te Haarlem heelt gehad, besloot de Directie van de N.V. Het Schouwtooneel in den Haarlemschen Stadsschouwburg nog een opvoering van dit stuk te geven en yrel op Dinsdag 29 Sept. Wegens de hooge kosten van decor en costuumtransport zal deze voorstelling ver moedelijk niet worden herhaald. De LIaarlemsche Accordeon-verceniging „Crescendo", directeur de heer P. de Jong, gaf Zaterdagavond een concert in den Schouwburg aan den Janswcg. De voorzitter, de heer ,J. Llonschooten, opende den avond met een woord van v el- kom tot de aanwezigen en heette in 't bijzon der welkom de zusterverecn. uit Amsterdam „Kunst en Vriendschap". Spr. hoopte dat zij met genoegen zullen denkzn aan het concert der Haarlemmers. Tevens deride de voorzit ter mede, waar de op het programma vermel de „buitengewone attractie" uit zou bestaan. Het programma werd ifigeret met de „Hei! Europa Marsch" van F. von Blon. Djze marsch werd pittig en vlot gespeeld. He t. stuk zat er „in" en een dankbaar ap plaus bewees dat het stuk in den smaak was gevallen. „Seemanslos" van H. W. Petrie vergde meer inspanning en oplettendheid. Over het geheid werd het keurig uitge voerd. De „buitengewone attractie" n.I. „The Washington Girls" traden hierna op met de nieuwste Engelsche en Holiandsche liedjes. „Fantasie Traviata" van Non Verdi werd prachtig vertolkt, terwijl in „Vineta Klok ken" van J. Lmdsay-Theimcr eenige onjuist heden voorkwamen. Liet klokkenspel vol deed goed èn muzikanten èn directeur had den eer van hun werk. De heer George Hofmann trad hierna op in zijn repertoire, die een uitbundig succes oogstte. Na de pauze werd „Treu der Heimat" van Blankenburg uitgevoerd, waarna het nieuwe „Mellow Moon" van Wendell W. Hall. „The Washington Girls" vroegen hierna de aandacht voor eenige aardige liedjes, die veel bijval vonden. Meerdere malen moest gehaald worden. Een stuk, wat er blijkbaar niet erg goed „in" zat was de Fantasie Cavalleria, Santuzza und Turiddie (Lola's lied) inter mezzo. Tot slot van bet muzikale gedeelte kwam een pittigen marsch 7idetmerlaéer" van Max Osscheit, MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden iets vaster. V K 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4% NederL 1917 7% N.-L 1921 A... 6% N.-L 1923 D... holL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheppvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paket vaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Java Cultuur Jurgent gew. Koloniale Bank L dische Bank Cert. Handel Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Camp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Dell Senembah Deli Batavia A'datn Rubber Serbadjadi Silan Wai Sumatra Dordtscbe Petr,... Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell HEDEN 1019/16 1033/ xe 9813/16 1029/ je 1031/4 156 132 *6 5031/2 4031/a 437/, 28 SEPTEMBER. fERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO iiiiiiii BAZEL 1 1 ROME 1 59 30 11.85 10.95 36.— 12.051/2 66 95 60.30 90.95 48.10 2.49 10.10 59.19 11.77 10.86 35.10 12.045/g 66.80 59.80 49.60 48 01 2.487/8 10.15 Een hartelijk applaus bewees, dat het concert in den smaak was gevallen. De heer George Hofmann, trad dan nog op in zijn repertoire, waarmede hij vooral als boer een groot succes oogstte. We ontvingen den derstigsten jaargang van den „Post-, Telegraaf- en Telefoon gids," bewerkt bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie en uitgegeven door de N.V. Uitgeversmij. „Haerlem" te Haar lem. De technische verzorging van den gids, welks omslag gesierd is met een keurig vignet van M. v. d. Weiden; is zeer goed vejzorgd. jaargang is zoo uitgebreid mogelijk samengesteld en bevat alles, tot in de kleinste bijzonderheden, wat betrekking heeft op den dienst der Posterijen, Tele foon en Telegraaf. Hij zal een goede vraag- j baak voor iedereen blijken te zijn. Een aparte tabel van de telegramtarieven is bij den jaargang gevoegd. Voor het examen M. O. akte K. S. slaag de te 's-Gravenhage de beer C. J. Alders, alhier. Voor het machinisten-examen diploma B slaagde te 's-Gravenhage de heer D, G. v. Waard, alhier. Verschillende rondom Beverwijk gelegen aardbeienvelden staan ten tweede male in vollen bloei. Vooral dc vroege soorten bloeien weelderig. Hoewel van vruchtzet ting door het gevorderde jaargetijde niet veel sprake kan zijn, worden toch nog op de markt aardbeien aangevoerd. De prijzen zijn natuurlijk hoog; de vruchten brengen 70 a 80 ets op per mandje vsn 'A K.G. De winkelagenten en verspreide leden worden herinnerd aan de afdracht van mor genavond 29 September, van 8 tot 9% uur, van de orgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 29 Sept. 1925, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robert. 1. Preludio A, Corelli. (1653—1713) 2. Pastorale J. S. Bach. 3. Aria en Allegro uit het 10e concert G. F, Handel. 4. a. Trauerzug 1 Max Gulbins. b. Brautzug Max Gulbins. 5. Invocazione Enrico Bossi. 6. Nun dnnket aile Gott S. Karg. Elert In de hedenmorgen gehouden vergadering van de Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur werd het voorstel Hillegom, om daar ter plaatse het eigen gebouw te stich ten, met 90 tegen 71 stemmen verworpen. Hierdoor verviel tevens het voorstel van den Bond van Bloembollenhandelaren. Eveneens werd verworpen het voorstel van Heemstede betreffende grond aan het Valkenburgerplein. Het voorstel van het Hoofdbestuur om het eigen gebouw te vestigen in „Spaar en Hout" werd verworpen met 89 tegen 72 stemmen. Vier afdeelingen stemden blanco. Het voorstel van het Hoofdbestuur tot vorming van een Bouwfonds werd aange houden. Naar wij vernemen, zal afgewacht worden of in de vergadering van December beslo ten zal worden tot stichting van een Bouw fonds. Eerst dan zullen eventueel verdere plannen voor de stichting van een eigen beursgebouw onder de oo'gen worden ge zien. Onder voorzitterschap van den heer E. LI. Krelage hield Maandag in café Brinkmann te Haarlem de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur haar 15de Algemeene Vergadering. De Voorzitter heet allen welkom, inzon derheid het eerelid, den heer Volkersz. Met het oog op het buitengewone karakter der vergadering meent spr. geen openingsrede te moeten houden. Hij herdenkt de overle den leden, den heer A, F. Bijvoet, die zeer veel voor de vereeniging gedaan heeft. Ja renlang was hij lid van het Hoofdbestuur en heeft als zoodanig veel geijverd voor de vereeniging Ook was hij lid van de Hya- cinthencommissie. Verder herdenkt spr. dc overleden leden, de heeren C. Roos, en mr. C. J. Boerlage. Na oproeping der afdeelingen (er zijn 35 vertegenwoordigd) en mededeeling der stem lijst, werden de notulen der 150e Algemeene Vergadering vastgesteld, waarna in de Com missie tot het nazien der rekening en ver antwoording betreffende de Internationale Voorjaars Bloemententoonstelling 1925 te Heemstede werden benoemd de afdeelingen Sassenheim, Heemstede en Lissc. Dan was aan de orde het voorstel van het Hoofdbestuur, om art. 7, alinea 6, der statuten te lezen als volgt: „De leden betalen jaarlijks e.en contribu tie, welke bij huishoudelijk reglement wordt vastgesteld De Algemeene Vergade ring kan besluiten, dat bovendien, ter be vordering van bepaaldelijk in het besluit omschreven vakbelangen, gedurende een of meer jaren eene afzonderlijke contributie geheven zal worden." En in art. 7, alinea 8, der statuten ach ter het woord „verplichting" toe te voe gen: „voor zoover dc statuten en reglementen hieromtrent geen afwijkende bepalingen bevatten." Vastgesteld wordt, hef tweede deel van het voorstel. Op het eerste deel zijn enkele amende menten ingediend. Het Hoofdbestuur steli' voor, dat de gezamenlijke afzonderlijke con tributie in één jaai een bedrag van 4 cents per R. Roede nief mag overschrijden. De VOORZITTER legt uit, dat niets be slist wordt omtrent een bouwfonds of het voeren van onpersoonlijke reclame. Er zijn verkeerde voorstellingen hieromtrent ge wekt.'Het is niet juist, het fonds vast Öe leggen in de statuten, zooais het amende ment van Noordwijk en Hillegom beoog!" Het fonds is ook niet gesticht door de vereeniging. Over elke fonds moet steeds afzonderlijk beslist worden; in dc statuten moef alleen de mogelijkheid tot heffing voor een fonds gelegd kunnen worden. De afd. HILLEGOM verklaart zich tegen de statutenwijziging. De VOORZITTER zet, nadat nog een en kele afdeeiing gesproken" heeft, nogmaals uiteen, dat de mogelijkheid van heffing voor een bepaald fonds in de sfafuten moet vastgelegd worden. De regeling omtrent de stemming is vastgelegd overeenkomstig een voorstel, indertijd door Hilkgom ze'f voor gesteld. De afd. HILLEGOM zet uiteen, dat indien de leden niet willen betalen, zij ged.vongen zullen zijn, als lid der vereeniging te be danken. De afdeeiing OF.GSTGEEST wil liever een bedrag noemen. Dc VOORZITTER vreest een onzuivere stemming, daar aan bet voorstel iets vast gekoppeld is, dat er heelemaal nief mee in verband staat. Spr. stelt daarom namens het Hoofdbestuur voor, deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering, Aldus besloten. Vervolgens werd behandeld het voorstel van het Hoofdbestuur om in bet Huishou delijk Reglement een bepaling op te ne men, dat de leden verplicht zijn, naar waar heid opgave te doen van de met bloembol len en aanverwante artikelen beplante op pervlakte. Bij niet tijdige opgave slaat het hoofdbestuur ambtshalve aan, evenals bij gebleken onjuistheid der opgave. Dit voorstel houdt verband met de mo gelijke heffing van afzonderlijke contribu tie voor een bepaald vakbelang. Na eenige bespreking wordt dit voorstel goedgekeurd. Liet daarna in behandeling komend voor stel van het Hoofdbestuur, regelde de be taling van een extra bijdrage voor nieuw inkomende leden. Aangehouden. Wordt vervolgd azar, 1 Op Donderdag 1 en Vrijdag 2 October zal in de bovenzalen van „De Kroon" een ba zar worden gehouden van gebruiksvoorwerp pen van allerlei aard, borstel-, manden-, brei-, naaiwerk, enz., vervaardigd door de Haarlemsche Blinden. De bazar is op Don derdag geopend van 2 tot 6 uur en van 1 tot 10 uur en op Vrijdag van 2 tot 6 uur, Geboren; 25 Sept. z. van T. GroenPloe-" ger. d. van M. Papev. Dansik. 20 Sept. z. J. H. KuijkBank. d.^van E. S. WerfIddink. z. van S. HarrenFrik ken. d. van M. J. v. Esde Groot. d. van A. M. DuwelGoldsmit. z. van A. WesselingBeenen. 27 Sept. d. van D. VeenBensman. d. van J. v. Leen Lücke. 28 Sept. d. van G. W. Voor in 't Hol. Overleden 25 Sept.: M. Lansing, 51 j. Hoofdmanstraat J. A. Govers 54 j„ Spaar- ne J. C. Erdmann WiechertCampbell, 60 j„ Hazepaterslaan M. K. Walravenv. Os, 61 j., Kamperlaan; F. BakemaMantz 52 j. Vcrspronckweg; J. Westdijk, 70 j., M. v. Heemskerkstraat J. A. v. d. PostGijzen, 50 j. Gen. Joubertstraat 28 Sept. A Schram, 43 i„ Kleverlaan, Een liefdadigheidspredicatie. Zondag werd in de R -K. Kerk, alhier," door Prof. Groene, van Warmond, een liefdadigheids predicatie gehouden ten bate der St. Elisa- bethsvereeniging, tot steun van arme zieken. De collecte beeft 806.91 opgebracht. Sobriëtasavond. Hedenavond wordt door Sobriëtas een propaganda-feestavond georganiseerd, voor leden, genoodigden, en voor zoover de plaatsen dit toelaten, ook voor belangstellenden. Als redenaar zal op treden de Welerw. Heer P. J. Otte, O.P, Wie eens een goed redenaar wil hooren, raden wij aan te gaan luisteren. Men zal geen spijt van z'n avond hebben, te meer nog, daar ter opluistering zullen medewer ken het zangkoor van den Vrouwenbond en de tooneelclub van de Mariavereeniging, beide goede bekenden. De aanvang is bepaald op half 8, en de toegang is vrij. Wij twijfelen niet of de groote zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw zal wel vol- loopen. Het bestuur van de Sint Liduinastichfing te Purmerend heeft aanbesteed het uit breiden van het gebouw der ziekenverple ging. Laagste inschrijvers waren Venhovea en Evers fe Heemstede, voor 78.974. Schotensche Winkeliersvereeniging. Dc Schotensche Winkeliersvereeniging „Een dracht maakt Macht", alhier, houdt een pro- paganda-avond op Woensdag 30 September a.s„ des avonds 9 uur, in gebouw „Geko", Spaarndammerweg, hoek Floresstraat, Op deze avond zal o.m. besproken worden een actie voor een binnenkort te houden Winkelweek, Etalage-wedstrijd, enz. Boven dien zal de avond opgeluisterd worden door diverse attracties. Winkelweek. Dc Schotensche winkeliers vereeniging „Eendracht maakt Macht", be reidt de organisatie voor van een winkel week, te houden in de laatste helft van October. Mooi resultaat. Door den heer J. B A. de Vries, leider van den Padvinderstroep „The Tank", is aan de penningmeesteresse van de afdeeiing Bloemendaal van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantickolonies een som afgedragen van f 310, zijnde het batig saldo van de op brengst eener serie Voorstellingen, gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van „The Tank" Brandweer. B, en W. stellen den raad voor het lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandscbe Brandwcervereeniging op te zeggen en toe te treden als lid van den Provincialen Brandweerbond. Erfpacht. B. en W, stellen den raad voor aan B. A. Peper te Bloemendaal een gedeelte grond, groot ongeveer 51 M2. in erfpacht uit te geven tegen een jaarlijk- schen cannon van J 0.77 tot den tijd dat dc erfpacht door de gemeente zal worden op gezegd, om dien grond of een gedeelte daar van alsdan tc Ssttrnmen voor openbaren VAN HET HOF. APELDOORN, 28 Sept. Prins Hendrik wordt Dinsdag uit hel buitenland op 't Loo terug verwacht, WAGEN1NGEN, 28 Sept. Hedenmor gen om 5 uur is te Bennekom bet lijk ge vonden van sergeant D. Geutschcbar, woon achtig in Oud-Wageningen. De sergeant is klaarblijkelijk van nacht door een auto overreden; een been was gebroken. Ten derde male ontving bet Bestuur van den Kon. Nat. Bond voor Reddingswezen en eerste hulp bij ongelukken, het Oranje. Kruis, telegrafisch 50.000 voor het bestuur van het Smeroe-fonds te Batavia. Het be stuur heeft dankbaar voor de in O. I. be toonde hulpvaardigheid dit bedrag aan hel Nat. Steuncomité overgemaakt. VENLO, 28 Sept. Naar wij vernemen, zal H. M. de Koningin mei Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. LI. Prinses Juliana op 20 Oct. a.s. een bezoek brengen aan Roermond en aan de stuw te Linse, waarna per treir verder gereisd wordt naar Maastricht. Hc< Kon. gezin zal ongeveer 4K uur n.m. alhiei arriveeren. Op 21 Oct. blijft het Kon. gezin te Maastricht. Op 22 Oct. zal het Kon. gezin eenigen tijd te Venlo,Venraay en Mook vertoeven. Naar wij vernemen, is H. M. voornemens later een bezoek te brengen aan de mijnstreek. STOCKHOLM, 28 Sept. 2 Italiaansche militaire vliegtuigen zijn gister te Stockholm gearriveerd via Zürich, Nederland, Esjberg, Kopenhagen en Gothenburg, hetgeen do eerste officiëele militaire vlucht is tusschen Zweden en Italië. De vliegtuigen zullen naar Rome terugkeeren via Reman, Riga, Libatv- Kopenhagen, Nederland en Zürich. BERLIJN, 28 Sept. De bladen melden een groote catastrofe uit het Roergebied. Het water is den mijn Haniël binnenge stroomd cn bedreigt den mijn Jacobi. Tot dusver worden geen menscbenlevens be treurd. In Centrum stad wordt aangeboden een etage, gemeubileerd of gestoffeerd nabij de R. K. Kerk. Ook zeer geschikt voor kantoor. Br. onder No. 10623 aan hel bur. v, d. blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2