N. V. B. OVERZICHT. R. C. H.Sparta 00. V. O. C.—H. F. C. 2—2. ExcelsiorE. D. O. 10. u. V. V.—A. S. C. 6—1. Z. F. C.Feijenoord 32. Unitar,Blauw Wit 04. H. V. V.—'t Gooi 7— -3. HaarlemH. B. S. 45. StormvogelsD. F. C. 40. H. F. C. II—2. F. C. II 2—7. E. D. O. II—V. V. A. II 5—1. W. F. C. Bloemendaal 23. VOETBAL. D. H. V. B. District Haarlem. Junioren-Competitie.. R. K. V. „Zwaluwen". R.-K. y.V. „Geel Wit." R. K. V. V. Santpoort. ZEILEN. HAARL. ZEILVEREENIGING. ZWEMMEN. Haarlemsche Zwemband. AFDEELING IV. Ie klasse. 's Bosch: WiihelminaEi-dhoven 11 Valkenswaard: De ValkM.V.V. 12 Tilburg: N.O.A.D.—B.V.V. 3—0 AFDEELING V. Ie klasse. Leeuwarden: FrieslandVelocitas 23 Groningen: G.V.V.Be Quick 04 Assen: AchillesVeendam 60 Leeuwarden LeeuwardenH.S.C. 40 Winschoten: W.V.V.Frisia 24 Ondanks het overtollige hemelwater, dat Zaterdag op ons neerdaalde, hebben de ter reinen zich hier in den omtrek uitstekend gehouden. Dat het slechte terrein van Spartaan zou worden afgekeurd lag wel in de lijn der verwachting. De belangstelling te Haarlem concen treerde zich begrijpelijk op de wedstrijden R. C. H.Sparta en HaarlemH. B. S. Bij R. C. H.Sparta deed men aisof er geen gewijzigde buitenspelregel bestond. Niet eenmaal werd gescoord, hetgeen o.i. meer moet worden toegeschreven aan de minder actieve vborhoeden, dan wel aan de kracht der achterhoeden. Krom bij R. C. H. speelde weer een uitstekenden wedstrijd. Vlak naast het R. Cj H.-terrein, waar Haarlem tegen H. B. S. speelde, waren de goals heel wat goedkooper. Men scoorde er hier maar liefst 9. Jammer genoeg voor Haarlem maakte H. B. S. er van die negen vijf, zoodat de roodbroeken hun eersten competitiewedstrijd op het nippertje ver loren. Stormvogels herstelde zich volkomen. Met niet minder dan 40 moest D. F. G. er aan gelooven. Houtkamp debuteerde in het IJmuider millieu niet onverdienstelijk en maakte 2 goals. Van de uitspelende le klassers weerde H. F. C. zich nog het best. V. O. C. schijnt ons vrij sterk en mei het gelijke spel kunnen de H. F. C. ers dan ook tevreden zijn. Dat E. D. O. het tegen Excelsior niet zou kunnen bolwerken hadden we niet ge dacht. Ook hier waren de doelpunten niet zoo goedkoop. Excelsior maakte de eenige goal. De 2de klasse ontmoeting Zandvoort Schoten eindigde in een 42 overwinning voor de thuisclub. De gewijzigde Zandvoort- voorhoede, heeft zich dus nogal geweerd. Bloemendaal deed heel goed werk door W. F. C. in eigen home een 32 nederlaag toe brengen. Met invallers voor Koning en Brugman, Nachtegeller links- en Degens rechtsbuiten speelden, heeft R.C.H. nog een eervol resul taat behaald tegen het au grand complet zijnde Sparta. Zonder te kort te doen aan de prestaties van beide eerstgenoemden, gelooven we dat R.C.H. gewonnen zou hebben indien de Ra-, cing ook compleet geweest zou zijn. Welis waar speelde Nachtegeiler als linksbuiten een behoorlijke partij, de Geus daarentegen scheen nog niet erg op zijn gemak in dit mi lieu van door en door geroutineerde voetbal- ratten. Hij kon dan ook Koning in geen enkel opzicht vervangen. De nieuwigheid van plot seling in zoo'n zwaren wedstrijd te moeten meespelen zal daaraan wel niet vreemd zijn. Toch moet het weinige succe^ als we het zoo willen noemen, ook nog in een andere rich ting gezocht v/orden en wel bij midvoor Roelfsema. Deze speler heeft ook nu weer weinig gepres teerd niet alleen in het veld, doch ook voer het doel der tegenpartij. Zijn schieten was ook onvoldoende. De binnenspelers van R. C.H. Hansen en van Dam waren de bestep in de voorhoede. De kracht van het elftal zat echter in de verdediging. De middenlinie speelde zeer schitterend en overtrof die van Sparta, terwijl de beide backs op een goeden wedstrijd kunnen terugzien. Keeper Erdt- sieck heeft zich eveneens verdienstelijk ge weerd. Bij Sparta was de situatie vrijwel de zelfde. Ook daar was de achterhoede verreweg het sterkste deel van het elftal. Keeper Roem uitstekend, beide backs goed, middenlinie evenzoo met Oosthoek als uitblinker. In de voorhoede waren de vleugelspelers zwak en we vermochten niets te.bespeuren van de ge vaarlijke wing Weber-Formanoy. Van het binnentrio was ook de midvoor de minste. Ruffelse mag nog een gevaarlijk schot be zitten, we hebben het niet gezien en ook zijn spel leek ons niet meer zoo opvallend goed. Formanoy was wel de beste van het vijftal. Afgezien van het schieten was de wed strijd er een van het goede soort waarin het begrijpelijkerwijs aan spanning niet ontbrak. Het vrij talrijk aanwezige publiek, waaron der een groot aantal Rotterdammers, behoeft dan ook geen spijt te hebben van zijn gang naar den Middenweg. Gaan we thans over tot een korte be schrijving van het verloop van den strijd die gespeeld werd tusschen de volgende ploegen Scheidsrechter Boekman had geen bijster lastige taak, omdat in de beste verstandhou ding gespeeld werd. Hij leidde naar behooren. R.C.H, Erdtsiek Kuijt Hazevoet Geutskens Nieuwenhuis Krom de Geus v. Dam Roelfsema Hansen Nachtegeller. SPARTA. Weber Formanay Prins Ruffelse v. d. Mark Steemans Oosthoek v. Gils. Y. Zwieteren Fuchs Roem. Sparta speelt het eerst met het voordeel van den schuin over het veld staanden wind. De eerste aanvallen zijn voor de Rotter dammers doch de R.C.H.-defensie is al direct in vorm en retourneert alles. De nieuw- geformeerde R.C.H.-voorhoede probeert het dan ook eens doch aanvankelijk is het ver band nog zoek. De Geus kan niet tegen Steeman op zoodat het rechts voorloopig ook niet best vlot. Van Dam werkt echter voor twee en helpt indien noodig nog een handje in de verdedigifig. Roelfsema mist voldoende dash om gevaarlijk te kunnen zijn, in tegenstelling met Hanse die het de Sparta- achterhoede geducht lastig maakt. Roem krijgt inmiddels nog al wat werk te behande len en doet dit naar behooren. Een worsteling voor zijn doel slaat hij meesterlijk af evenals trouwens even later Erdtsieck goed werk laat zien als hij den bal voor de voeten van den toeloopenden Ruffelse wegtrapt. Geuts kens heeft de Sparta-linkerwing vrijwel in bedwang en het een lust om te zien hoe Krom zich steeds meer in den strijd werpt. Tweemaal voorkomt hij een zekere kans tot scoren, eenmaal kopt hij een schot van Ruffelse, dat juist langs den binnenkant van den paal doel zou treffen, tot corner. Mee- rendeels ook door onvoldoende schieten blijft de stand tot rust 00. Na de rust heeft R.C.H. het wind-voor- deel doch desondanks heeft Sparta aanvan kelijk een groot overwicht. Een schutter ont breekt echter zoodat meerdere schoten over of naast gaan, terwijl Ertsieck alles wat tus schen de palen komt onherroepelijk terug zendt. Luide wordt dan R.C.H., door zijn aanhangers aangemoedigd en met succes. Vele aanvallen op het Sparta-doel volgen. De Geus heeft vooral de sympathie en als hij eenmaal uit een pass van van Dam een mooie kans tot scoren krijgt, doch naast schiet, is dit een groote teleurstelling. Nog maals krijgt hij een kans doch nu snijdt v. Zwieteren hert} den pas af ten koste van cor ner. Het spel gaat inmiddels weer gelijk op en de spanning stijgt ten top. Om beurten zweeft de bal voor het Sparta-of R. C. H.- doel, doch steeds weer toonen de resp. achter hoeden zich de meerdere. De voorhoeden zien geen kans om ook maar één doelpuntje te maken en als ten slotte Boekman tijd fluit zijn de punten eerlijk gedeeld. Beide par tijen kunnen met dit resultaat tevreden zijn. De eerste competitie-wedstrijd der H. F. C'ers is in een gelijk spel geëindigd, waar mede de Haarlemmers ten slotte tevreden kunnen zijn. Over het geheel genomen wa ren de Rotterdammers wel iets sterker. Met invallers voor v. Beekum, Sigmcnd, en Lamp zien wij de volgende opstelling der Haarlemmers: v. d. Meulen, Weber, de Koning. Engel, v. Houten, de Jonge, Cohen Tervaert, Miezérus, Eijsvogel, Bouvy, v. d. Berg. V. O. C, is volledig en heeft dit elftal: Bikkers, Swaritouw, Gibb, Bakker, v. d. Drift, de Haas, Beijers, Weidema, v. d. U, v. Herwaarde, v. Everdingen. Nadat een stevige bui het terrein nog gladder gemaakt heeft, trapt H. F. C. af. De bal verhuist echter dadelijk naar de Haar- lemsche helft, waar v. d. Meulen druk werk krijgt. De Haarlemmers doen eenige gevaarlijke uitva]Jen, doch voor doel is het mis. Sigmond vooral wordt ten zeerste ge mist. Bovendien begaan de Haarlemmers de fout veel te Veel alleen op links te spelen. Eenigszins tegen de spelverhouding in, neemt H. F, C. de leiding, wanneer na goed opbrengen Eijsvogel de laatste stoot aan de aanval geeft, 10. V. O. C. werkt hard voor den gelijkmaker, doch het duurt nog geruimen tijd voordat deze kwam. Verre schoten, waarmede V. O. C, het nu gaat probeeren, hebben natuurlijk bij v. d, Meulen geen succes. De strijd over het geheel is meer span nend dan fraai. Ongeveer vijf minuten voor rust heeft eindelijk Weidema kans gezien, voor den verdienden gelijkmaker te zorgen, 11, nog even probeert H. F. C. wederom de leiding te nemen, doch het schot van Mie zérus wordt gekeerd. Dan is het rusten. In de tweede helft heeft H. 'F. C. wind- voordeel. Even zijn zij in den aanval, maar al spoedig komen de Rotterdammers ge ducht opzetten en de H. F. C. verdediging krijgt het hard te verantwoorden. Slecht schieten is oorzaak dat er niet gedoelpunt wordt. Eindelijk echter heeft v. Herwaarde van V. O. C. succes, wanneer hij van kortbij, voor v. d. Meulen onhoud baar, keihard inschiet, 21. Met de Overwinning in zicht gaat O. C. nu verdedigen, welke tactiek zij echter spoedig weer laat varen. Wij denken dat de strijd ten slotte in een Rotttrdamsche over winning zal eindigen, wanneer kort voor tijd H. F. C. een hoekschop te nemen krijgt, wanneer de bal goed voor doel is geplaatst, volgt een heftige strijd, welke eindigt met een doelpunt voor H. F. C. Wij konden door de kluwe spelers niet zien, wie de fabrikant was, 2—2. Heftige strijd om de leiding volgt, doch waar de H. F. C.'ers met man en muis zich op verdedigen toeleggen, ziet V. O. C. geen kans wijziging in oen stand te brengen. Een wel wat onverwachte nederlaag maar verdiend. Een heftige wind vergezeld van flinke regenbuien maakte een verbliji op hef onbeschutte Excelsior-terrein nu juist niet tot het aangenaamste. Het veld, oogen- schijnlijk goed, was door de klei uiterst glad. Conrtole over den bal was zeer moei lijk. Excelsior kon, beter met het gladde ferrein overweg en won den strijd met 10, hoewel het doelpunt nog door Boeré ge maakt was. E. D. O. was er finaal uit en slechts het goede verdedigen van den kee per en de backs voorkwam een grooter nederlaag. Een kwartier voor het eind kwam E D. O. c-r goed in, doch toen wist Excel sior stand fe houden. Onder leiding van den heer Hazau kwamen de volgende elftallen in het veld. Excelsior: v. d. Berge, v. Rijssel, Bommel, G. Stolk, Grobbe, v. d. Ende, Mansen, v. d. Ende, Stolk, J. Bak, Huisman. E. D. O. c v d. Water, Perucal, Steffens, Tams, Swart, C, v. d. Laan, J. v. d. Laan, Perucal, Boeré, Kuil, Meenhorst. E. D. O. wint den toss en laaf Excelsior tegen wind in aftrappen. E. D. O. neemt direct den bal over, maar komt niet verder dan de backs, dan trekt Excelsior ten aan val en Meenhorsf moet een goed schot kte ren van v, d. Ende. Excelsior is sterker en E. D. O. kan maar niet los komen. De mid denlinie moet te veel de verdediging hel pen om haar taak van voeden naar behoo ren te kunnen vervullen. Als Mansen een goede kans krijgt, weet Kuil hem op sublieme wijze den^ bal voor zijn voeten weg te koppen. I och weet E. D. O. nog verschillende gevaarlijke aan vallen fe doen, waarbij v. Berge maar ter nauwernood kon redden. Een schot \.*n Swart laat v. d. Berge vallen, Steffens was er vlug bij, maar de keeper wist het leder nog corner te werken. Deze levert niets op. Even scheen er wat opleving m de E. D. O.-aanval te komen, Swarf schiet langs het doel achter, even daarna Perucal over. Dan komt Excelsior weer sterk in de meerderheid, zonder succes voorloopig. Goed verdedigen vooral van Kuil en niet het minst van vrouwe Fortuna blijft het doel fot de rust schoon. Bij de hervatting heeft E. D. O, den wind tegen, wat niet ver.-, üderd, <?»t rij in é'.k ge-,ui beier spi le:-., eon voor rust. T->ch wil het niet erg E. D. O. te zien scoren, als Steffens den bai meermalen te lang bij zich. De middenlinie had zich 'te ver in de verdediging terugge trokken, waardoor verschillende ballen, welke over de voorhoede gespeeld werden inplaats bij de middenlinie nu bij de tegen partij terecht kwamen. Dan denken we E. D. O. Ce zien scoren, as Steffens de bal van Swart krijgt, gaat hij er van door, doch door een naast hem loopenden back wordt hij zoo gehinderd dat zijn schot naast gaat. Als Grobbe op een afstand een hard schot inzendt, stompt Meenhorst het schot over de lat, de corner wordt door Kuil wegge- kopt. Dan komt voor E. D. O. het fatale en het voor Excelsior verdiende doelpunt, v, d. Ende schiet in, Boerc kopt het leder over hem en schief hem dan verder jn doel. E. D. O. trapt af, de aanval wordt door de backs gekeerd. Excelsior krijgt een vrije schop te nemen, het schot stompt Meen horst schilferend weg. Bak loste goede schoten op doel, maar kreeg geen kans bij Meenhorst. Mansen leek ons hoewel ge vaarlijk door te zelfzuchtig spel niet te ge ven wat hij kan. Er is nog een kwartier te spelen en nu kemf E. D. O. opzetten. Ex celsior ziet zich nog lang niet binnen en trekt wat meer in de verdediging terug. Aanval op aanval, opgestuwd door de mid denlinie, wordt ondernomen bij verschil lende schoten blijkt het daf v. d. Berge meermalen met moeife redt. De backs ont nemen de E. D. O.-voorwaartsen bijna ze kere kansen, v. Rijssel backt schitterend en breekt- menige aanval. Bij een aanval van Excelsior kopt v. d. Er.de tegen den on derkant van de lat, de bal springt weer het veld in. Nog enkele minuten, de druk op de Rotterdamsche veste wordt groofer, dan klinkt het fluitje en heeft Excelsior ver diend gewonnen. De Leidsche ploeg waarin Wamsteker on voldoende werd vervangen, bracht er niet van terecht. Direct na het begin stelde Huij- ser den aanhang van U.V.V. te leur door alleen voor v. d. Meer staande, naast te schieten. Na 8 minuten leidde U.V.V. door David Buitenweg, maar. nauwelijks ^1 minu ten later had De Ruijter gelijk gemaakt. Vijf minuten daarna ondernam Huijser een schit terenden ren, passeerde al zijn tegenstan ders, zoodat v. d. Meer geen kans kreeg (21). Nog voor de pauze wist Hannema den stand voor U.V.V. op 31 te brengen. Vier minuten na de hervatting zag Hannema kans, dank zij uiterst tactisch werk van Buitenweg, om er 41 van te maken, welk voorbeeld 13 minuten later door Huijser werd gevolgd, die den Leidschen doelman ten vijfden male liet visschen. Ten slotte maakte Huijser op fraaie wijze het zesde doelpunt, uit een scherpen voorzet van v. d. Heuvel. Balt stopte een aan A. S. C. toegestanen strafschop.' Tel. Op een glad veld en met een vrij sterken wind in den rug vallen dc Rotterdammers krac htig aan met het gevolg dat v. -Heel met een fraaien kopbal zijn club de leiding geeft. De Z. F. .C.-keeper heeft de handen vol om de vele scholen op het doel te keeren. Dan keert de kans: De Maar krijgt den bal, hij gaat er mee vandoor en alleen te genover den doelverdediger staande, brengt hij de partijen op gelijken voet. Ilaverlag begaat dan de onvoorzichtigheid binnen het beruchte gebied den ba] met de hand te bewerken, waardoor Van Heel ge legenheid krijgt een strafschop in een doel punt om te zetten. Lang duurt de vreugde daarover niet, want anderzijds begaat Bul een overtreding, waar door scheidsrechter Van Gessel een straf schop tegen Feijenoord laat nemen, die eveneens wordt benut. Met dezen gelijken stand komt de rust. De Rotterdammers zijn in de tweede helft in de meerderheid, doch hun schot faalt deerlijk. Z.F.C. verdedigt zich op kranige wijze; vooral de keeper De Vries kwijt zich loffelijk van zijn taak. Als échter Z. F. C. de kans krijgt, weet Melchers opnieuw aan de Zaandammers de leiding te geven, die deze, ondanks de krachtige pogingen van Feijenoord, tot het einde weten te behouden. Tel. Blauw Wit verschijnt met een invaller voor Smit. Unitas is volledig, doch probeert het met een gewijzigde, opstelling. Van den aanvang af neemt Blauw Wit het spel in handen, waardoor zij direct een stevigen druk op het doel der gastheeren uitoefent. Ondanks dit overwicht weet Vega eerst na een half uur Blauw Wit de leiding te geven en met dezen stand komt ook de rust. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste. Blauw Wit blijft in het ohen- sief en Smit (2) en Ferwerda (Ij bezorgen ten slotte den Amsterdammers een 40- ZegE> Tel. De Haagsche heeft haar eersten competi tiewedstrijd met sprekende cijfers gewon nen, ofschoon het aantal doelpunten niet evenredig was aan het vertoonde spel. Het begin is voor H. V. V., maar voor doel wordt van de geboden kansen geen geb gemaakt. Bij een aanval der gasten schiet Meilof hard tegen den paal. Wanneer Sod- derland op het Gooi-doel afstormt, geeft de scheidsrechter een vrijen schop, waaruit laatstgenoemde doelpunt (10). Even later werkt Vis zich handig door de achterhoede heen en scoort onhoudbaar (29). Sandberg weet kort hierop den stand op 30 te bren gen. Voor de rust zorgt Mcinsma voor een tegenpunt. Na de hervatting blijft H. V. V. het meest aanvallend en na een snellen ren vergroot Sodderland, den voorsprong (4-1). Vis wordt in het beruchte gebied genomen en na den vrijen trap is de stand 51. De gang zit er nu goed in en binnen enkele minuten is het 72. Even voor het einde maakt Gorsel uit een mooien voorzet van Valencia het derde tegenpunt. In dezen stand lfomt geen verandering meer. N. v. d. Dag. Negen doelpunten in Haarlem's eersten competitiewedstrijd, waarbij eerst in de allerlaatste minuut H.B.S. het beslissende doelpunt scoorde. De talrijke bezoekers, in aanmerking genomen de concurrentie van R.C.H.-Sparta, hebben dan ook, vooral na de rust genoten van een bijzohder span- nenden strijd, al was het dan ook een groote teleurstelling, dat bij het eindsignaal van scheidsrechter Eymers een nederlaag voor Haarlem het resultaat was, waar een gelijk spel zeker verdiend en eene overwinning zelfs mogelijk was geweest. De kampioenen van het vorige seizoen beschikken over een flinke ploeg en zullen ook dit seizoen wel een der eerste plaatsen bezetten. Het Haarlem-elftal heeft hard gewerkt, al geschiedde het niet altijd even oordeel kundig. Doelverdediger Stern heeft weer uitstekend werk verricht en eenige malen een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Beide achterspelers hebben voor een moei lijke' taak gestaan tegen 'de snelle H.B.S.- voorhoede. Houtkooper Jr. ging naar onze meening> bij eenige doelpunten niet vrij uit, maar heeft daarentegen in zijn eersten wedstrijd weer verschillende uitstekende dingen gedaan, waarbij rekening moet worden gehouden met den sterken wipd, die vooral het werk van de achterspelers verzwaart, wat wel blijkt uit het feit, dat ons nationale backstel Denis-Vermetten vier maal werd gepasseerd. In de middenlinie nam Tekelenburg tot aller genoegen de spilplaats weer in en waren de duels DikLaan zeer spannend. Reder speelde slechts eên half uur op volle kracht en werd daarna geblesseerd. In de voorhoede was Huysmans de beste speler en de wijze waarop hij den bal aan zijn mede spelers afgeeft, moeten zijn medespelers maar over zien te nemen. Bieshaar werkte, hard, maakte drie doelpunten, maar kan nog nuttiger zijn. De vleugelspelers voldeden, maar werden niet genoeg aan het werk gehouden. Juist een open spel leidt tot succes systeem, door H.B.S. infde tweede helft met succes doorgevoerd. Van Daalen was, mede door een blessure, minder op dreef, dan wij van dezen speler gewend zijn daarom vonden wij hst niet juist gezien, hem het laatste kwartier met Huysman van plaats te doen wisselen. De volgende elftallen stellen zich ruim 2 uur op Haarlem Stern D. Houtkooper Maas Dik Tekelenburg Reder Robles Bieshaar Huysman Van Daaleit Evsker. O Lash Baer v. Slangenburg Bakhuys Kuchlin De Vries Van Thiel Smeets Braafland Vermetten Denis Zijlstra H.B.S. Beide elftallen hebben dus een invaller. Haarlem voor M. Houtkooper en H.B.S. voor Schafer. Haarlem wint den toss en iaat H.B.S. voor de rust het voordeel van den sterken wind, een systeem, door Haarlem dikwijls met succes toegepast, maar dat overigens weinig navolging vindt. H.B.S. trekt na den aftrap onmiddellijk ten aanval door Reder door hands onder broken. H.B.S. blijft de eerste minuten in de nabijheid van het Haarlemdoel, maar waar Van Daalen en Bieshaar de ver dediging een handje helpen en het schieten nogal slordig is, krijgt Stern in het begin niet al te moeilijk werk. Huysman weet van iederen bal, die hij krijgt, wat te maken en zet Eysker eenige malen aan het werk, die dan snel opbrengt en goed voorzet. Wanneer Bieshaar uit een dezer voorzetten naast heeft geschoten, weet hij na 10 minuten spelen handig Vermetten te passeeren en met een hard schot Haarlem de leiding te geven 10. H.B.S. is in het veld overwegend sterker en Baer van Slangenburg tracht iedere kans tot schieten te benutten, maai de richting is nogal zoek en het moeilijker werk blijkt Stern wel toevertrouwd. Reder ziet zich eenige malen gestraft, met een vrije schop, wegens verkeerd ingooien, waar door gevaarlijke momenten voor het Haarlem- cfoel ontstaan, maar Tekelenburg, Maas en Houtkooper grijpen op het juiste moment in. Dik heeft aan den snellen Lash zijn handen vol, maar komt veelal met succes uit dien strijd. Reder komt te vallen en wordt weg gedragen, waardoor Van Daalen zich in de achterhoede terugtrekt en de aanvallen der Haarlemvoorhoede nog minder talrijk worden. Eysker gaat er eenige malen snel van door, maar heeft pech, wanneer een hard schot via den paal achter gaat. Even voor de ritst komt Reder terug. Stern weet eenige schoten - fraai te stoppen, maar wordt even voor de rust door een prachtig schot van Bakhuys gepasseerd. Rust 1-1. Reder blijkt niet verder te kunnen spelen. Van Daalen neemt zijn plaats in, terwijl Klerk als invaller de linksbinnenplaats inneemt, wanneer het spel wordt hervat. H.B.S. be gint met eenige krachtige aanvallen maar dan verplaatst Tekelenburg het spel en Zendt een vliegend schot in, dat Zijlstra nog juist over de lat weet te werken. Haarlem is nu sterker en Huysman weet spoedig handig door de H.B.S.-verdediging te komen en via den paal te scoren. H.B.S. geeft den moed niet op, en de voorhoede speelt nu veel beter dan voor de rust. Vooral de linkervleugel is goed op dreef en Dik heeft heeft het hier zwaar te verantwoorden. Het spel wordt steeds open gehouden, wat van de Haarlem-achterhoede veel vergt. Stern weet een door Baer in geschoten bal schitterend nog te verwerken, maar dan is het plotseling even mis in de verdediging en in een minuut brengen Bakhuys en Baer den stand op 23 tot groote teleurstelling van het publiek, lat geheel medeleeft in den fraaien strijd. Haar lem houdt vol en Huysman geeft goede centers naar rechts en links. Bieshaar werkt zich dan los en met een schot in den hoek maakt hij den stand weer gelijk 33. Ver metten maakt hands in het strafschopgebied, maat Eymers beduidt, dat er doorgespeeld moet worden. Weer is het Baer die H.B.S. de leiding weet te geven met een doelpunt, dat voorkomen had kunnen worden, maar weer is het Bieshaar, die eenige minuten voor tijd gelijk maakt, waarbij de H.B.S.- verdediging een handje hielp. 44. Een gelijk spel, dat vrijwel de verhouding zou hebben weergegeven, wordt verwacht, maar even voor tijd krijgt H.B.S. een hoekschop te nemen, waaruit Smeets die ongedekt staat, den stand op 45 brengt. Even later is het tijd, en heeft Haarlem na een spannen- den en vooral in de tweede helft goeden wedstrijd verloren. Met de rust leek het er niet veel op, dat Stormvogels met sprekende cijfers zou win nen. Wel was gedurende het grootste deel der eerste helft op de D. F. C.-helft ge speeld, doch het spel der voorhoede, waarin de éx-Zandvoorter Houtkamp de midvoor- plaats bezette, was van dien aard, dat niet veel doelpunten verwacht konden worden. Na de rust, tegen den wind in, werd echter een ander spel vertoond, zoodat de D. F. C.- verdediging, die voor de rust met I.ebret aan het hoofd zich best weerde, keer op keer werd gepasseerd. De Dordtsche middenlinie moest zich geheel tot verdedigen bepalen, ■waaronder het spel der niet al te sterke voorhoede leed. Het gevolg was, dat de Stormvogels in korten tijd drie doelpunten scoorden, waarna D.F.C. een geslagen team was. De opstelling der elftall enwas als volgt: Tbijssen, Haak, Koster, Struys, Snoeks, Bakker, Oldenburg, Blinkhoff, Houtkamp, Visser, Boekelaer. Versluys, Van Dam, Van Gent, Ruys, Kalis, Donker, Lits, Huyzen, Lebret, Diepenveen, Van Gent. Het begin is voor D. F. C., dat na de af trap direct vlug van stapel loopt. Ruysch zendt een vinnig schot in, dat Thijssen (ex- t Gooi) stopt. Nauwelijks is de bal weg gewerkt of D. F. C. komt weer terug, en forceert een corner. Een doelworsteling volgt, waaraan Haak een einde maakt. Met een fors£he trap zendt hij het leder het veld in, waar Visser en Houtkamp den bal op brengen. Laatstgenoemde geeft een tikje langs Lebret, maar Blinkhoff komt iets te laat, om den through-pass te benutten, Voorloopig blijft D. F. C. nog iets in de meerderheid. Door solide verdedigen blijven echter doelpunten uit en zijn slechts enkele corners het resultaat van die meederheid. Na die D. F. C.-meerderheid' weet de thuisclub het spel meer gelijk op te doen gaan. De voorhoede is echter nog niet op dreef, uitgezonderd de beide vleugelspe lers. Houtkamp is nog wat langzaam, maar weet niettemin een hard schot te lossen, dat van de lat het veld inspringt. Een schui ver van Visser weet Van Gent nog juist cor ner te werken, Een plotselinge doorbraak van den midvoor Van Gent, bezorgt Ruys een mooie schietkans. Hij schiet echter veel te hoog. Nadat weer een paar corners op het St. doel zijn genomen, wordt Stormvogels lang zamerhand sterker. Enkele harde schoten worden op Van Gent afgezonden, maar deze is safe. Zelfs een mooi ingezetten corner van Houtkamp stopt hij schitterend. Tegen het einde van de eerste helft breekt Blinkhoff plotseling door en geeft Van Gent het na kijken. Van Dijk geeft echter off-side. Boekelaar op den vleugel geeft tal van mooie voorzetten. Een zijner voorzetten zet Houtkamp in, doch zonder resultaat, Als Ruys dan nog een keurig vrij gemaakten bal heeft naastgeschoten, is het rust. Als weer is begonnen, valt Stormvogels onmiddellijk aan, Visser komt alleen voor Van Gent, wacht even en dan is de kans verkeken. Vlak hierop passeert Oldenburg Lebret, maar schiet dan in het zijnet. Als dan ook Blinkhoff nog een mooie kans heeft verprutst, valt D.F.C. aan. Van Dam breekt op stevige wijze door de Stormvogels-ver dediging heen, maar stuit op het allerlaatst op Struys, die een vrij zeker doelpunt voor komt. Stormvogels, goed gesteund door de mid denlinie, waarin Bakker en Snoeks uitblin ken, valt nu wear krachtig aan. De D. F. C.-verdediging vertoont groote gaten, ter wijl Houtkamp steeds beter het spel gaat verdeden. Een through-pass van zijn voet, brengt Blinkhoff alleen voor Van Gent, die echter door uitloopen redt. Als Visser, die niet erg op dreef is, wordt gehaakt, geeft Van Dijk penalty. Deze wordt door Hout kamp benut. (10). Even wordt nu op de Stormvogels-helft gespeeld, maar Koster en Haak weren zich zoo, dat Thijssen het vrij kalm heeft. Spoedig is ook het 2de doelpunt gemaakt door Blink hoff, nog spoediger gevolgd door het 3de doelpunt uit een mooien kopbal van den zelfden speler. (30). D. F. C. is thans geslagen. Van Dam wérkt wel hard, maar ondervindt weinig steun. Toch ziet hij kans een hard schot te lossen, dat juist tegen de latten komt. Dan is Stormvogels weer aan het woord. Houtkamp maakt met een mooi schot het 4de doelpunt en Visser het 5de, maar dat wordt geannuleerd. Met Stormvogels in de meerderheid kon digt Van Dijk het einde aan. Wederom hebben de H, F. C. reserves een gevoelige nederlaag gekregen, en het blijkt dat de momenteele opstelling geens zins voldoet. H. F. C. 2 trad als volgt op: de Jonge, Gölfcer, Odering, Marchant, Lamp, Hijboer, Seignette, Dijkhuizen, Daniëls, Wegerit, Player. Al dadelijk blijkt dat Z. F, C. in de meer derheid is en hierbij geholpen door de H. F. C. verdediging weet zij al spoedig een 20 voorsprong te verkrijgen. Hoe H. F. C. 2 ook werkt, succes blijft uit en het duurt niet lang of Z. F. C. 2 maakt er 3—0 van. In de tweede helft begint H. F, C. enthou siast, doch de vreugde is kort van duur. Na dat eerst de Z. F. C.-voorhoede na eèn on handigheid in de Z. F. C. verdediging ge bruik heeft weten te maken, 41, is hierna het spel gelijk als te voren. Z. F. C. 2 doel punt' nog 3 maal, terwijl H. F'. C. 2 hier slechts een tweetal doelpunten tegenove: stelt. De Z. F. C.-reserves winnen ten slotte wel-; verdiend met 72.De H. F., C.-reserves dienen hun elftal incjerdaad wel te wijzi gen. Vooral de halflinie blijkt zeer zwak. Een verdiende overwinning. E.D.O. speel de veel beter voetbal dan V, V. A. en de overwinning was teil volle verdiend, E. D. O. brengt den bal aan het rollen, de aanval levert niets op, weer een aanval en Fortgens schiet tegen den paal. De Amsterdamsche aanvallen worden vrij gemakkelijk gekeerd. Dan geeft Swart E, D. O. de leiding. Een vrije schop op het V. V. A,-doel zet Mille- ma in een doelpunt om. Nog voor rust maakt Tense er 30 van. Na de hervatting is E. D. O, direct weer in den aanval. Bij een aanval der Amsteerdammers bemachtigt Nijgh den bai maar wordt met bal en ai corner gewerkt, deze levert niets op. Oomen Jr. brengt den stand op 40. Uit een vrije schop op de E. D. O.-veste maakt V. V. A. er 41 van. Tegen het einde wil een V. V. A_,-back met een prachtomhaa! den bal ver werken. maar hij raakte d,en bal wel, doch met de omhaal lukte niet zoodat de bal hard in het eigen doel vloc.g. Nog enkele aanvallen en dan is het tijd. Het E. D. O.» elftal was als volgt: Nijgh Gerritsen, Zoet, S. v. d. Laan, Mollemu, DinkIa, Fortgens Tense Oomen Jr. Oomen Sr. Zwart Vooral gedurende de eerste helft speelde de Bloemendaalvoorhoede ditmaal uitste kend en de in die periode gescoorde 3 fraaie doelpunten hebben den strijd beslist. In de eerste helft werden reeds alle vijf de goals gemaakt. Velen dachten misschien reeds aan een korfbaluitslag doch tijdens de tweede helft hadden de beide verdedigingen niet veel moeite meester van het terrein te blijven. Even over half drie wordt begon nen. Di rect na den aanvang neemt Bloemend a! het spel in handen. De witte voorhoede komt ge vaarlijk dicht bij het W.F.C. doel doch het eerste doelpunt komt na een kwartier spelen juist aan den anderen kant, wanneer de rechts binnen een goede voorzet van den linksbui ten onhoudbaar (n het Bloemendaalsche net plaatst 10. Hierna, wordt de druk op de W.F.C. veste nog grooter en spoedig heeft Strik de partijen met een hard schot van korten afstand op gelijken voet gebracht.. Bloemendaal blijft sterker. Binnen 10 minu ten is de stand 31 voor de witten door toe doen van den rechtsbuiten en rechtsbinnen. Onverwachts komt W.F.C. aan een tweede goal wanneer een der witte halfs den bal on gelukkig in eigen doel trapt. 23. Hierna wordt gedraaid. Na half-time heeft W.F.C. eenig wind- voordeel. De strijd gaat nu gelijk op doch Bloemendaal is voor het doel veel gevaarlij ker. Uitstekend verdedigen der witte backs is oorzaak dat de W.F.C.-ers slechts van flin- ken afstand kunnen schieten. Zij hebben hiermede geen succes. Wanneer de witte midvoor van enkele meters afstand den bal huizenhoog heeft overgeschoten krijgt di rect hierop W.F.C. even buiten het straf schopgebied een vrijen trap te nemen.'Het leder wordt echter gestopt. In de laatste 10 minuten begint het talrij ke W.F.C. gezinde publiek zich krachtig te roeren. Dit schijnt de thuisclub te inspiree- ren. Zij komen geducht opzetten doch de Bloemendaalsche verdediging doorstaat den druk volkomen en wanneer voor het laatst wordt afgefloten is een zeker verdiende over winning behaald. De scheidsrechter leidde correct. Heb bet uitstekendste aan te bieden da» iemand wenschen kan, hoe zal de wereld het weten, wdien gij niet adverteert. JOHN, P. ROCKEFELLER. Programma 4 October 1924, Alliance 3T. Y. B. B. 4, 1 uur. Scheids rechter J. Smits. H. B. C. 4Alliance 4, 1 uur. Scheids rechter B, Platte R. K. V. Z. 4Santpoort 4, 1 uur.' Scheids rechter Assendelft. Wegens niet betalen van de inleggelden kun geen meerdere wedstrijden worden va-stgesfeld. Beleefd worden de belangheb benden verzocht zulks ten spoedigste te do en- Mocht de secretarls-competitielcider van de Senioren nog wijzigingen in ziin pro gramma aanbrengen, dan zullen wij de daar uit voortvloeiende veranderingen Vrijdag avond bekend maken. De compefitieleider Atjehstraat 12, Scho ten, Secretaris J. C. Kruijvcr Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. OFFICIEEL NIEUWS. Op de Woensdag j.l. gehouden ledenverga dering is tot le penningmeester gekozen A. G. Kruijver, Tweede Zuidpolderstraat 16. Als nieuw lid is bij enze vereeniging voor gesteld J. Koedccder, Paul Krugerstraat 32. Dinsdag a.s. gecombineerde bestuurs- en kascommissievergadering. Woensdag a.s. ver gadering der elftalcommissie. Beide vergade ringen worden gehouden in de St. Joz. Gez. Vereeniging, Jansstraat 59. Aanvang 8 uur. De heeren captains worden dringend ver zocht laatstgenoemde vergadering bij te wo nen. Het eerste en vierde elftal konden wegens onbespecibaarheid der terreinen niet spelen. Het tweede verloor met sprekende cijfers van Onze Gezellen I. AJs excuus kan gelden, dat zij met een onvolledig elftal speelde. De tweede wedstrijd veel beter hoor! Zwaluwen III werd danig teleurgesteld door 't niet-opkomen van den scheidsrechter en speelde een vriendschappelijk partijtje tegen Onze Gezellerf II, welke voor laatstgenoemde in een 2-1 overwinning eindigde. Secr. L. Margarcthastra^t 1. Uitslagen 27 September. Lisse IGeel Wit I 72 Geel Wit IIT. Z, B. I 44 Vitrix IIGeel Wit III terr. afgekeurd In een fair gespeelden wedstrijd heeft Geel Wit I met flinke cijfers verloren. Met dc rust was de stand 2-2, fn de 2de helft werd het vonnis voltrokken. Geel Wit If is er in geslaagd, tegen T. Z. B. I een gelijk spel te forceeren, cn volkomen verdiend. Wanneer er is afgetrapt blijkt T. Z. B. een en. G. W. II fwee invallers te heb ben. De Gcel-Witters vallen vurig aan. en na 5 minuten schiet de linksbinnen den eerste, bal achter Zandvoort's keeper. De T. Z, B.': begrijpen, dat het zoo niet* gaat en het Geel- Wit-doel ondergaat een ware bekogeling. Zr hebben spoedig succes en de stand is gelijk, Bij een Geel Wit-aanval brengt de linksbin nen met een schitterenden kopbal den stand op 2-1. Direct hierop maakt T. Z. B. doo: een misverstand tusschen back en keeper ge lijk. Met rust is de stand 2-2. In hêt begin van de tweede helft, als de bal door de Zandvoort boys wordt opgebracht, maakt 'hun linksbinnen met eerf kopbal op fraaie wijze een goal. De Geel Wit linksbin nen scoort op fraaie wijze nog 2 goals. Er zijn nog 3 minuten te spelen. T. Z. B. krijgt ech ter een penalty te nemen en brengt de par tijen op gelijken voet. De scheidsrechter leid de goed. Secr.: Th. Hijnen, Zeeweg 214 H, Velsen, Driehuis. Uitdagen van Zondag 27 Sept. Beverwijk IISantpoort I 02 Santpoort II—Alliance I 35 T.Y.B.B. VSantpoort IV uitgesteld. Het eerste elftal heeft zich kranig geweerd derr met tien spelers van een volledig Be verwijk II te winnen. In 't begin een beetje heen en weer getrap, met Santpoort iets in de meerderheid, totdat de rust intreed met blanken stand. Na de rust is Beverwijk steeds aanvallend doch weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Santpoort neemt dan het offensief over en weet dit door mooi opbrengen van.de linksbinnen, in een doel punt om te zetten 01. Beverwijk zet er dan alles op om gelijk te maken, wat hen ten slotte niet gelukt, dan maakt de linksbuiten van Santpoort aan alle onzekerheid een einde om er nog een doelpunt aan toe te voegen en zoo doende Santpoort in veilige haven te brengen, einde 02 in voordeel van Sant poort. Het tweede heeft het er minder goed afgebracht door met 5—3 van Alliance I te verliezen. Dat is mij danig tegengevallen, 'k Had toch minstens een gelijk spel verwacht, de volgende week beter heeren tegen Victrix, goed samenspelen, en plaatsen houden dat is de hoofdzaak en niet steeds veranderen daar bereikt men niets mee. Volgende week krijgt het eerste SJ.C. I op bezoek, dus heeren revanche nemen hcor op de j.l. ge leden 6—2 nederlaag. Het was een teleurstelling voor dc Zei lers, toen regen en wind geen kamp gaven maar met den storm met vernieuwde kracht uit1 het N.-W. over 't Spaarne gier den. Heel wat enthousiasten waren bij „Ge- ko" gekomen om toch nog eens te kijken of 't niet kon. Maar 't ging niet. Dus kon de H. Z. V. haar seizoen niet op 'f water ein digen. 's-Zaterdagsavorids waren leden, dona teurs en Aeolus gasten bijeen gekomen in ,,Geko" om tenminste binnenshuis 't zo merseizoen uit te luiden. 't Was er weer gezellig, toen het H. Z. V,-lied door de zaal klonk. De heeren Looman en Hamel, de laatste niet' 't minst, hebben ons weer prettig ver gast op hun cabaretliedjes. Het orkest was tot aller genoegen weer in actie en onvermoeid werden er weer heel wét rondjes gemaakt. Het extra-num mer was een waar succes. ToC laat in den nacht bleven de Am sterdammers en gastheeren bijeen, om wel voldaan onder den wol te kruipen. Jam mer, dat het ontwaken alle hoop op een mooien zeild^g deed wegwaaien. Toen r.a tweeën het zonnetje te voor schijn kwam, zijn nog eenige zeilen er op uitgegaan en de A.eolusschepen weggebracht naar Spaarndam. Woensdag 7 Oct. des avonds 8 uur zal in den Schouwburg Jansweg een filmavond gegeven worden, speciaal op zwemgebied, films zullen afgewisseld worden door caba ret, de prijzen zijn zeer laag gesteld. Het eventueel batig saldo zol worden bestemd voor een te vormen frai- nerfonds voor de Haarl. Zwemmers (leden van den H. Z. B.) voor de Olympiade 1928. Alleen het doel van dezen avond moet een aansporing zijn om in grooten getale aan wezig te zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6