Gratis Ongelukken-Verzekering STADSNIEUWS. DE ALG. VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. De namen der bruggen. Bloemenmagazijn Annie Wigman. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. BLOEMENDAAL. INT EEKEN BILJET. Ondergeteekende voonende -- abonneert zich hiermede tot wederopzegging op de „Nieuwe Haarlemsche Courant" Hij verlangt te betalen 1) per week f 0.25. per 3 maanden 3.25per post f 3.58. 1) Doorhalen wat niet verlangd wordt. (Naam) HEEMSTEDE. SCHOTEN. LAATSTE NIEUWS. INGEZONDEN. Tsjitsjerin's bezoek aan Polen, De a.s. Ministersconferentie. Tsjitsjerin te Berlijn. Mr. Zimmerman, Gouvern.-Generaal van Ned.-Indië? Italië en Rusland. Vervolg. Vervolgens was aan dc orde de kwestie van de stichting van een eigen gebouw. Het Hoofdbestuur stelde voor, niet aan te nemen hef voorstel-Hillegom, waarbij in eigendom wordt aangeboden minstens 1 H.A. grond en 50.000 s/s bijdrage in de stichtingskosten van een eigen gebouw; niet te aanvaarden het aanbod van den Bond van Bloembollenhandelaren tot een bedrag van 50.000, fen einde dit ie besteden voor de stichting van een gebouw te Hil- legom; niet te acceptecren het aanbod der gemeente Heemstede, waatbij de vereeni- ging grond aangeboden wordt to' stich ting van het gebouw. Verder stelt het Hoofdbestuur voor, hem te machtigen, om van de gemeente Heem stede aan te koopen, een perceel grond, groot 10.000 M2., behoorendc tot de buitenplaats „Spaar en Hout" met den zich daarop bevindenden opstal van het heerenhuis, voor 8 per M2, ten einde aldaar het eigen gebouw fe vestigen. Tot dekking der kosten daarvan stelt het Hoofdbestuur voor, een bouwfonds te vormen, waartoe de leden, die bloembol len en aanverwante artikelen kweeken in 1925 3 cenf, in 1926 2 cent en, zoo noodig in 1927 1 cent per Rijnl. Roede van den door hen bcteelden grond bijdragen. De afd. SASSENHEIM verklaart zich voor het voorstel-Hillegom. In de afd. is gebleken, dat het grootste deel der han delaren de Beurs te Hillegom wenscht en daar moef rekening mee gehouden worden, Hillegom biedt ook een 1 !4 ton aan. Een groot deel der kweekers wenscht ook de Beui's in Hillegom, En nu gaat men hoog hartig djt voorstel afwijzen en men moet nieuw geld zoeken voor de Beurs. Spr, geeft in overweging, dit voorsfcl aan te houden en eerst over „Spaar en Hout" te stemmen. Wordt d't afgewezen, dan heeft men nog het aanbod-Hiliegom (applaus]. De afd. NOORDWIJK is voor Hillegoms voorstel. Spaar en Houf is niet mooi ge legen. Misschien komt het later bij Haar lem, maar dat is met Hillegom ook moge lijk. Spr. acht het prae-advies van het Hoofdbestuur niet sterk. Hillegom is, vol gens spr. wel makkelijk te bereiken. De middelen van vervoer sluiten zich wel aan bij de behoefte. Spr. vraagt, wat de bezwaren zijn tegen het voorstel van den Borjd van Bloembol- lenhandelaren. Als die bezwaren niet ge definieerd worden, écht spr. ze gezocht (applaus). De VOORZITTER geeft in overweging geen teekenen van goed- of afkeuring te geven. De afd. HILLEGOM heeft met groote verwondering kennis genomen van het prae-advies van het Hoofdbestuur. Is on derzocht, dat het gebouw in Hillegom niet gunstig zal liggen of berust dit op traditie dat hef te Haarlem moet komen. Spr. acht een te stichten gebouw te Hillegom mak kelijker bereikbaar vanaf het station Hil legom dan Spaar en Hout, vanaf het sta» fion-Haarlem. Spr. licht nader toe. dat Hillegom voor het doel meer centraal ge legen is dan Haarlem, Daarbij komt nog het aanbod van 150.000, dat vólgens spr. 't zwaartepunt naar Hillegom verlegt. Nog biedt Hillegom belangrijker voordeel door het telefoonnet. Men staat dan in geregel de verbinding met de Beurs. Spr. vraagt het Hoofdbestuur, zijn prae-advies nader te bekijken. Dan verwacht hij, dat het zal komen tot stichting fe Hilegom (applaus). De afd. ANDIJK zegt, dat voor de noor delijke afdeelingen Haarlem reeds moeilijk te bereiken. Om tijdig op de beurs te Haarlem te zijn, moet spr. om 7 uur 's-mor- gens uit Andijk vertrekken en 's-avonds kunnen zij niet eerder dan 7 uur thuis zijn. Komt het Beursgebouw in Hillegom dan kunnen de leden uit Andijk, aldus licht spr. toe, dan kunnen zij slechts 26 minuten daar zijn. Liever geen beurs dan een te Hillegom. Spr. bespreekt verder de uitvoering van 't plan-Hillegom en betoogt, dat men baas in eigen huis moet blijven. Met moet geen fooien aannemen, doch zelf het gebouw stichten (applaus). De afd. VOORSCHOTEN meent, dat meer voor het nageslacht gezorgd wordt door dit voorstel. Haarlem wordt steeds minder voor de bollencultuur en nu moet het gebouw gevestigd worden daar, waar in de toekomst het centi«.isi zal zijn. En dat is zeker Hi'iegom. De afd. MMMEN mvkt op, dat nu ook allen reeds naar de beurs te Haarlem ko men. Daar moet dus de beurs komen. De afd, HILLEGOM bespreekt enkele naar voren gebrachte bedenkingen tegen haar voorstel. De afd. LISSE is sterk voor het voor stel-Hillegom, vooral om de financieele zijde van het voorstel. Bij eventueele stichting van de Beurs te Hillegom zullen de Ned, Spoorwegen wel voör een verbe tering van de verbinding zorgen. Feil der leden wijst er nog op, dat er zeker een electrische tramverbinding met Hillegom zal komen .Hef zal zoo Worden dat geen enkele plaats, meer geïsoleerd zal zijn. Menschen, die er belang bij heb ben, komen ook naar de Beurs in Hille gom. Spr. zou willen, dat het volgende jaar de Beurs reeds te Hillegom gevestigd kan zijn. De afd. SASSENHEIM zegt, dat de ver gaderingen van den Bond v. Bloembollen handelaren toch te Hillegom of Lisse moe ten gehouden worden. Hillegom is de slag ader van het bedrijf. De Bond komt hoogst waarschijnlijk toch niet in „Spaar en Hout". Dan kan hij beter in de Wilhelmina- straat in Hillegom blijven. De afd. ANDIJK meent, dat de uitbrei ding der cultuur juist naar het noorden toe geschiedt en niet in de richting Hil legom. De VOORZITTER wil niet spreken over de al- of met-bereikbaarheid van Hille gom. Dat moet ieder afgevaardigde voor zich uitmaken. Spr. wil iets zeggen over het aanbod van den Bond van Èloembol- lenhandelaren. Deze meent, dat hij ver der de Beurs moet cxploiteeren, maar spr. meent juist, dat de Alg. Vereeniging deze taak op zich moet nemen. De opzet van den Bond is, dat het gebouw komt onder toezicht van een commissie uit beide ver- eenigingen. Het Hoofdbestuur acht dit niet juist. Uit de bespreking met den Bond is gebleken, dat ook bij aanneming van het voorstel-Hillegom een extra-heffing noodig is, Spr. merkt op, dat in dc afdeelingen, die zien voor Hillegom verklaren, lang niet allen voor het voorstel-Hillegom zijn. Het voorstel Hillegom komt dan in stem ming en wordt verworpen met 9771 stemmen. Eén afdeeling stemde blanco. Het aanbod van den Bond van Bloembol lenhandelaren vervalt nu. Het aanbod dér gemeente Heemstede betreffende grond aan liet Valkenburger plein te Heemstede wordt niet geaccep teerd, aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Dan komt het voorstel betreffende „Spaar en Hout" ter sprake. De afd. Hillegom merkt op, dat er twee partijen zijn: één voor Hillegom en één voor Haarlem, Maar Hillegom gaf nog 150.000. Spr, vraagt, wat Haarlem nu geeft, Is het nu de bedoeling, om tegen den zin der leden een heffing der leden te vragen? De afd. HAARLEM heeft zich moeite gegeven, in Haarlem ten meer geschikte plaats te vinden, doch dit is onmogelijk gebleken, Spr. concludeert, dat „Spaar en Hout" het best gelegen is voor de stich ting eener Beurs. De VOORZITTER meent, dat lief wel mógelijk is, dat dit voorstel met een kleine meerderheid wordt aangenomen. Doch dan zou het Hoofdbestuur dit besluit niet kunen uitvoeren, omdat de zaak dc sanc tie behoeft van een nieuw artikel in de statuten. Eerst moeten de middelen er zijn. Het Bouwfonds moet er toch komen los van „Spaar en Hout'" Spr. stelt daarom voor, alleen te stemmen over het voorstel tot stichting der Beurs in „SpoarenHouf doch het voorstel tot vorming van een Bouwfonds aan te houden, omdat liet Hoofdbestuur ia verband met de mogelijk geringe meerderheid voor het voorstel toch bezwaar zou hebben, het besluit om trent de vestiging in „Spaar en Hout" uit te voeren, De afd HAARLEMMERMEER vindt het schande, dat de burgerij van Haarlem in deze niets gedaan heeft. De VOORZITTER meent, dat de burgerij van Haarlem dit zelf moet uitmaken. De afd. OVERVEEN—BLOEMENDAAL is tegen vestiging der Beurs, in „Spaar en Hout Omdat zij liet niet mooi vindt, voor dit doel te beschikken over geld van een groot' deel der minderheid. Dc afd, BEVERWIJK acht de heffing niet juist en wenscht een Beursbelasting. Dc afd. HILLEGOM raadt vestiging in „Spaar en Hout sterk af, omdat dit nog veel geld zou kosten door uitbreiding en anderszins. De VOORZITTER legt er nogmaals den nadruk op. dat een eventueel aangenomen besluit omtrent de vestiging te „Spaar-en- Hout" niet uitgevoerd zal kunnen worden in verband met de gehouden stemming. Het Hoofdbestuur acht een voorgestelde heffing juister dan een Beursbelasting. f Het voorstel van het Hoofdbestuur, den zetel van Bloembollencultuur te vestigen in „Spaar-en-Hout" wordt verworpen mei 87- 72 stemmen, 4 afdeelingen stemden blanco. Deze stemming werd met applaus begroef. Het voorstel betreffende het Bouwfonds wordt aangehouden tot de vergadering in December. Hierna wordt gepauzeerd, Na de pauze werd behandeld het volgende voorstel: Het Hoofdbestuur stelt voor, dat ter uit voering van het besluit der 150ste Algemee- ne vergadering, van leden, die tulpen, hya cinthen, narcissen en gladiolus kweeken, 'n jaarlijksche contributie van 2 cent per Rijnl. Roede geheven zal worden van den door hen daarmede bcteelden grond, welke contribu tie zal worden afgedragen aan het Centraal Bloembollen Comité ten behoeve van het wetenschappelijk onderzoek en dc onper soonlijke reclame. Na eenige discussie wordt dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Behandeld wordt dan de volgende motie van het Hoofdbestuur: ,„Dc Algemeene Vergadering noodigt het Hoofdbestuur uit, zoo mogelijk een wijziging van het Handelsreglement voor den Bloem- bollenhandel voor te bereiden, waardoor ook een regeling van koop en verkoop van te veldstaande gewassen, hetzij uit de hand of in publieke veiling daarin zal worden op genomen, en met name, ten aanzien van den opplant van Hyacinthen daarin dc normen zullen worden vermeld," Deze normen worden in de motie vast gesteld. Deze motie wordt met algemeene stem men aangenomen. Bij dc rondvraag werden nog enkele huis houdelijke zeken besproken De heer Grullenians uit den wensch, dat, indien het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur nog ooit met 'n voorstel tot slichting van een eigen gebouw zal komen, het dit niet zal doen dan na over leg met den Bond van Bloembollenhande- laren, want 'n goede harmonie is allereerst noodig. De VOORZITTER onderschrijft de mec- ning, dat een goede harmonie moet heer- schen, maar over de kwestie zelf bestaat cenig meeningsverschil iusschen de Alg.Ver- eeniging en de Bond van Blotmbollenhan- delaren. De heer v. d. MEER vraagt, of de Beurs nu in het Concertgebouw gevestigd blijft. De VOORZITTER: „Natuurlijk". Dc heer v. d MEER bepleit dan het aan brengen van verbeteringen in het gebouw. De VOORZITTER zegt, dat het gehuurd is, waarom de vceeniging er geen zeggensschap over heeft. Bovendien schiinen de ledep cr zich wel in te kunnen schikken, want de voorstellen, om tot betere huisvesting te komen, zijn alle verworpen. De heer DE WREEDE merkt op, dat de tegenwoordige toestand onhoudbaar blijft, Haarlem wil ons niet eens hebben. De Alg, Ver. heeft een blauwtje geloopen. De VOORZITTER merkt op. dat dc ge meente Haarlem niets aangeboden heeft. De heer DE WREEDE is van oordeel, dat Haarlem niets kan aanbieden. Men wil ook niet in Heemstede of Hillegom; wat wil men dan? Nu wil men een potje maken. Men komt altijd met mandaten en men kan nooit over de zaken in de vereenigingen spreken. De VOORZITTER merkt öp, dat deze bemerking zeer onjuist is. Er is betreffende de kwestie van het eigen gebouw echter on verantwoordelijk gèhandeld door sommige personen. Door menschen, die zich schamen hun namen te noemen, zijn pamfletten ver spreid, waarin onware voorstellingen van de zaak gegeven worden Was dit niet ge beurd, dan zou de vergadering veel meer onbevooroordeeld tegenover deze zaak ge staan hebben. Doch de kwestie is moedwil lig vertroebeld. Spr. zou dit niet gezegd heb ben, als hier niet gezegd w»s, dat de zaak onvoorbereid was geweest. Reeds twee maal is zij nu in algemeene vergadering be handeld en vóór deze vergadering heeft nog een extra vergadering plaats gehad tusschen Hoofdbestuur en voorzitters van afdeelingen en daar had men gelegenheid vragen te waar men aan toe was. Desondanks heeft dat, nlen toch maar niet onvoorbereid ter algemeene vergadering zou koinen en wist, waar m cnaan toe was. Derondanks heeft men niet geschroomd, met ondergrondschc stroomingen te werken. (Levendig applaus.) De heer VAN TIL, hoofdbestuurslid merkt op, dat de kwestie van het eigen gebouw het Hoofdbestuur de keel uithangt. Maar spr. wil alle hulde brengen aan den voor zitter die zooveel voor deze zaak gedaan heeft en zoo sympathiek en neutraal deze vergadering heeft geleid. (Levendige instem ming). De VOORZITTER dankt hiervoor en uit zijn spijt over 't feit, dat geen positief re sultaat omtrent dc stichting van een eigen gebouw is bereikt. Hierna sluiting der vergadering. 1 'Sinds eenige dagen prijken onze Haar- lemsthe bruggen met nieuwe naambordjes. Nu zijn dc namen der bruggen tenminste' weer leesbaar. Heden hau ae ofticieete opening plaats van het hier ter stede welbekende Bloemen- huis „Annie Wigman", Groote Houtstraatl85. Onder leiding van den architect J. Ph. Peper en uitgevoerd door den aannemer Broersma is dc reorganisatie van het magazijn architectonisch, aestetisch en practisch ge slaagd. Den architect is het gelukt gevel en intérieur streng eenvoudig te houden. Im mers bloemenpracht en plantenweelde in smaakvol arrangement als wij van Annie Wigman gewend zijn, zijn reeds een toon beeld van volmaakte architectuur, welke waarheid de architect bij de verbouwing keurig heeft gehuldigd. De pui is van graniet in combinatie met teakhout waarin gefigureerd loodglas. Voor het etalageraam bevindt zich een water sproeier ter voorkoming van aanslag. De vloer bestaat uit 38.000 krakelingentegeltjes. in zwarte tegelorniijsting. Een hoogst een voudige vitrine van gefigureerd glas in lood bergt kristal en porcelein waarop de Zeissver lichting het leven toovert. Kantoor, atelier en binderij, komen zeer voordeelig uit in ver gelijking met voor de verbouwing. Het ge heel is centraal verwarmd. Peper en Broers- ma hebben in alle bescheidenheid een keurig stukje werk geleverd. De collectie bloemen en planten, de mees terlijk opgewerkte bloemstukken, de har- monieuse afleiding in de nuanceering waarin Annie Wigman bij gelegenheid van tentoon stellingen steeds is geprezen, bracht ons in verrukking. Tal van pracht stukken van beroemde kweekers, welke Annie Wigman onder hare leveranciers telt, werden ons aangewezen en niet het minst waren wij opgetogen over een mand met fruit waarin de herfsttinten do mineerden. Wij compiimenteeren de kweekers met deze schitterende expositiegelegenheid en verheugen ons dat Haarlem als Bloembollen- stad, een bloemenmagazijn in stijl, rijker is geworden. J.W. Rusbach, Adr. Loosjesstraat IE, da mesarmbandhorloge E. Leeuwenkamp, Zc- merkade 83, idem C. Steenkist, L. Marga- rethastraat 20G, armband G. Visser, Pie- ter Kiesstraat 28, armband P.J. Blank,Schre veliusstraat 20, boezelaar A. Verheef, Prins Hendriklaan 44, bankbillet W.A. IJzendrat, Kleverparkweg 6, rijwielbel.merk J. S. Schrama, Vierstcrrenstraat 11, rijwielbcl. merk F. Poelman, Kousenbandslaan 4, rij wielbel.merk C. Bergh, Merovingenstraat 30, balH. v. Dijk, Scheperstraat 44, groene ceintuur P.J.F. v. Oppel, Duvenvoorde- straat 108, schoolétui de Vries, Leidsche vaart 62, gr. witte poes Fauna Douwes, Santpoorterstraat 6, grijze poes Fauna J. Herben, Kloosterstraat 77, damesmantel C.M. v. Krimpen, Oostvest 88, rozenkrans E. Hensen, Merovingerstraat 12 (na 5 uur n.m.), rijwielbel.merk J. Vermeulen, Oran jeboomstraat 66, idem Politiebureau, Smc- destraat, ring met sleutels Ransdorp, v. Hogendorpstraat 11, gymn. schoen J.C. v Tol, Burgwal Brood, schoenen in doos; J B. Kok, Romolenstraat 35, damestaschje met quitanties W. Groenveld, Ged. Oude gracht 96, rijwiel.bel.merk L. v. Beelen, Zuidpolderstraat 70, idem J. Broertjes, v. Keuienstraat 26, idem A. Driessen, Baan 23, beursje E. Doornbosch, Harmenjans- weg 16, pennendoosje M. Geldorp, Garen- kökerskade 32, school-étui H. v. Soest, Bisschop Ottostraat 11, zak-étui Bos, KI. Houtstraat 50, dwergpincher Politiebureau Smedestraat, heerenhoed en hondenhals band G. Peper, Burgwal 72, herdershond Fauna D. Piët, Zijlstraat 75, gele hond W. Reyn, Burgwal 31, zw. witte poes Hee semans, Harmenjansstraat 48, gr. witte poes W. Spoor, Westergracht 21 zw., zakkamme tje J. Vis, N. Groenmarkt 25, haarlint F. L. Metz, Duinweg 7 Vogelenzang, Atjeh- kruis P. Groen, Korte Annastraat 3, hee- renportemonnaie Th. v. Ravenstein, Zijl straat (slagerij Engelenberg) idem D. Hos- me yer, Merovingerstraat 22, idem R. Pan- nekect, Schre veliusstraat 70, pakje haakwerk; H. Kuit, Teylerplein 27, gymnastiekschoen Franken, Gr. Houtstraat 43rd., shawl J. Blok, Klarenbeekstraat 43rd., behangers- schort en schaar W. Spoor, Westergracht 21zw., gymnastiekschoen J.H. v.d. Bro?k, Spaarne 82, hondenzweep. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaat, wordi gehouden op Donderdag 1 October 1925, des namiddags twee uur op het Raad huis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Benoeming Wet houder fvacature-Laan). 2. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand (vacature-Bijvoet). Definitieve vaststel ling uitbreidingsplan voor het Naaldenveld. 4. Idem voor de terreinen aan weerszijden van den Zijlwcg. 5. Idem voer de terreinen tusschen Kleverlaan en spoorweg Haarlem— Overveen. 6. Voorstel cm te bepalen, dat Ontslag wordt verleend aan: a. een onder wijzeres, die voor haar 45e jaar huwt; b. een onderwijzer (es), die den 65-jarigen leeftijd Duidelijk schrijven s.v.p. Dii inieekenbiljét s.v.p. ingevuld te bezorgen Bureau Nieuwe Haariemscbe Courant, Nassaulaan 49. Haarlem. heeft bereikt. 7. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. Aanbesteding. De architecten Maarsc Pool hebben namens den heer Joh. A. Laan alhier aanbesteed: het bouwen van een landbouwboerderij op de Mariahocve aan den Molenweg in deo Groo'.en IJpolder. Minste inschrijver de heer J. Keesman Cz 'Schagen. massa 30.995 Drnk bezoek aan Thysse's-Hoi. De planten- en vogcltuin, genaamd Thysse's- Hof werd gisteren reeds door velen be zocht. Velen zal het bezoek niet meege vallen zijn alè zij gehoopt hadden er reeds veel mooie planten te vinden. De tuin maakt thans neg eenigszins den indruk van een nieuw huis, waar hier en daar wat snuis terijen zijn neergezet. Maar als in 't voor jaar het vele, dat reeds in den grond zit, tot groei en bloei zal komen, dan komt daar mee de eigenlijke meubileering. En als me juffrouw Lente dan haar concertzaogers laat optreden, dan zal het een genot zijn, eens een poosje in Thysse's-Hof door te brengen. Fiets ontvreemd. Dc heer J. Lang, die zijn fiets voor den sigarenwinkel van den heer Oudejans had gezet en daar hoogstens twee minuten vertoefde, kwam toen hij bui ten kwam, tot de minder aangename ont dekking, dat zijn bijna nieuw karretje ver dwenen was. Personalia. Voor het examen vrije en orde-oefeningen der gymnastiek slaagde te Amsterdam de heer J. Smits, alhier. Bestrafin. In het Zuidelijk gedeelte van dc Gen. Cronjéstraat wordt de klinkerbe strating van het trottoir vervangen door tegels. Dit is een goede verbetering. gen en men voor dit jaar verder maar geen bezwaren heeft geopperd. Ik heb hier slechts enkele punten van mijn antipathie neergezet en hoop, dat u deze zult opnemen als onpartijdig blad. U inmiddels dank zeggend voor de ver leende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, H. C. v. OORT Jr. (Voor den inhoud van deze Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk). M. de Redacteur, Gaarne wenSch ik in uw blad een plaatsje voor een enkel woord over de „IT.O.V." en wel om redenen, dat ik met belangstelling, maar ook met verwondering de verschillende artikelen betreffende deze vereeniging heb gevolgd. Hoewel ik het betreur, als een der gelijke vereeniging als orkest moet verdwij nen en de musici daardoor voor zekeren tijd zonder broodwinning komen, zou het mij niets spijten als de vereeniging onder de hui dige omstandigheden zoo spoedig mogelijk wordt opgeheven. Dienaangaande verwondert het mij, dat waar de „H.O.V." anders ama teurisme veroordeelt, (is beroepsmuziek zon der amateurisme niet ten doode opgeschre ven nu vereenigingen van de laatste soort zijn opgeroepen om een steunactie voor de „H.O.V." op touw te zetten. Neem uit den laatsten tijd o.a. het feit, dat de „H.O.V." de uitvoering van het „steunconcert" voor de „Borculo-ramp" onder voorwendsel geen programma gereed te hebben, heeft verzet tot den avond, voorafgaande aan dien, waarop een drietal amateurs-vereenigingen gezamen lijk voor hetzelfde doel een uitvoering hadden bipaal Gesteld het feit, dat de vereeniging mo menteel kan blijven bestaan (en hoe volgende jaren dan zou de dirigent drie (eden ver wijderd wenschen, die voor dc belangen der orkest-leden opkomen. Hieraan voeg ik slechts toe „Aan de orkest-leden de be slissing, wat hun te doen staat." Waar dan o.m. nog gesproken is, dat het volk het orkest noode zal missen, nu, men weet toch wel, dat de „H.O.V." geen buiten concerten wenscht te geven, maar, doordat de Gemeentelijke concertzaal dezen zomer werd gerestaureerd, zij anders werd gedwon- MOSKOU, 28 Sept. Naar aanleiding van Tsjitsjcrin's aanwezigheid te Warschau heeft de poolsche Minister van Buitenland- sche Zaken verklaard binnenkort een tegen bezoek te zullen brengen aan Moskou. LONDEN, 29 Sept. Uit Bern wordt ge meld dat definitief besloten is dat de con ferentie der geallieerde en Duilsche minis ters over het veiligheidspact 5 October te Locarno zal plaats vinden. LONDEN, 29 Sept. Uit Moskou wordt gemeld, dat Tsjitsjerin Woensdag en Don derdag besprekingen zou voeren te Berlijn met den Sovjet-ambassadeur Rakofsky. Dc sovjet gezant te Londen is op weg naar Berlijn, terwijl Krassin morgen naar Berlijn zal vlieger.. Naar verluidt zal op deze conferentie een nieuwe buitenlandsche politiek der sovjets aan de orde komen. De „Times" meldt uit Warschau: Tsjitsjerin heeft aan de buitenlandsche cor respondenten der bladen verklaard, dat zijn bezoek niet het begin beteekent van een nieuw politiek stadium, doch alleen betrek king heeft op de bevordering van de reeds bestaande goede betrekking tusschen Polen en Rusland. Betreffende het voorgestelde veiligheidspact verklaarde hij dat dit het voornaamste instrument is van de Britschc en Poolsche actie die tot icdcrcn prijs een Duitsch-Russische toenadering willen vopr- komen. Tsjitsjerin voegde hieraan toe, dat indien Duitschland toe zou treden tot den Volkenbond en het Pact met inbegrip van artikel 16 zal aanvaarden, dit tevens zou 'beteekenen dat Duitschland toetreedt tot de anti-sovjets co.alitie. Rusland zou dan zijn politiek jegens het rijk moeten herzien. Het zal echter een vergissing zijn, aan te nemen, dat zijn bezoek aan Warschau gericht is te gen Duitschland. De correspondent van het persbureau Vaz Dias te Weenen, meldt dat aan Mr Zimmerman het ambt van Gouverneur-Ge neraal van Ned. Indië is aangeboden. Hij heeft het aanbod in beraad gehouden. Mr. Zimmerman wilde zich niet over deze kwestie uitlaten, doch de correspondent meende te weten, dat hij de benoeming zal aanvaarden. In een interview met den correspondent van het persbureau Vaz Dias te Weenen. verklaarde mr. Zimmerman het volgende: Van 1 Januari 1926 af, zal mijn werk zaamheid te Weenen zich beperken tot het beheer over de verpande inkomsten val, den rente-dienst der Volkenbondsleening en het beheer over het overblijvende ge deelte der crcdieten. Van het begin van het volgend jaar, laat mijn taak mij een groote- re bewegingsvrijheid toe, (welke ik benut ten zal door maandelijks naar Nederland le gaan. BERLIJN, 29 Sept. Volgens de Londen- schc „Daily News" zou Mussolini aan de Sovjet-regecring een bondgenootschap met Italië aangeboden hebben. De besprekingen daarover zouden reeds belangrijk gevorderd zijn. Hierdoor deelen wij mede, dat alle betalende abontié's gratis tegen on gelukken verzekerd zijn op de onder staande voorwaarden De ingeschreven geabonneerde op de „Nieuwe Haarl. Courant" is, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de directie van de „Nieuwe Haarl. Courant" de ver zekering doet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van onge vallen, op de volgende 'oorwaarden: Artikel 1. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende geabonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen a. gedurende minstens twee weken als geabonneerde in de registers van de „Nieuwe Haarl. Courant" zijn ingeschreven b. tusschen 18 en 60 jaar zijn c. niet lijden aan ziekten of ge breken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en vol komen het gebruik hebben van hun ledematen en zintuigen. Artikel 2. Onder het ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreekschc oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt) den verzekerde, on afhankelijk van zijn eigen wil ever- komen, en waarvan het bewijs ge leverd wordt dat zulks door van bui len af toegebiacht geweld werd ver oorzaakt, met het gevolg hierna in Art. 3. Artikel 3. De uftkeertngen bedragen 3000 gulden, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden de eenige en recht- streeksche oorzaak ie van de levens lange ongeschiktheid van den ver zekerde, waaronder verstaan wordt de amputatie van twee ledematen hetzij beide voeten of beide handen dan wel cén voet en één hand, boven den enkel of den pols, of onherstelbaar gezichtsverlies uit beide oogen (tota.e blindheid), een en ander binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 750 gulden indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en recht- streeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeluk. 250 gulden, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en recht- streeksche oorzaak is van de ampu tatie van één hand of één voet boven een pols of enkel, of van het onher stelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oog), een en ander binnen tien dagen na den da tum van het ongev.al. 125 gulden, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en recht- streeksche oorzaak is van de ampu tatie van beide leden van een dltini, binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 125 gulden, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en recht- streeksche oorzaak ie van de ampu tatie van alle leden van een wijs vinger, binnen tien dagen na den da tum van het ongeval; 40 gu den indien het ongeluk (val lende binnen de grenzen van deze voorwaarden) dc eenige en recht- streeksche oorzaak is van dc am putatie van alle leden van een an dere vinger, binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 50 guided, indien het ongeluk (val lend- binnen de gfenzen van deze tmorwaarden' de eenige en recht streeksche oorzaak is van de breuk van een boven en of onderarm of van de breuk van een boven- en/Of onder been, terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6 krachtens deze verzekering alle uit- keeringen op het hoofd van één per soon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer aan 3000 gulden kunnen bedragen. Onder bepaling, dat ingeval reeds bij het plaats jrijpen van een on geluk de bovengenoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden, door snijding, wringing, scheuring, knelling of anderszins, dat verlies met amputatie zal worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige, verminkte of niet aanwezige ledematen gean aanspraak geeft op, en niet in aan merking komt bij uitkeering. Heeft een ongeval het vérlies van meerdere vingers aan een hand ten gevolge, dan gaat de volle te ver» leenen uitkeering in geen geval het bedrag te boven dat voor het vcrlie: van de ;;cheele hand is vastgesteld. Eén ongeval geeft nimmer recht op meer dan ééne uitkeering, met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk air verlies van een boven- of onderarm of been ten gevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van ovet lijden geschiedt aan" de echt ;cnootc, of -ij ontsteltenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné. Uitkeeringcn wegens verlies van .edematen, vingers of oojen geschie den aan den abonné zeiven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel en de oorzaak :n het gevolg daarvabewezen zijn jen genoege der blrectie van de „Nieuwe Haarl Courant". Artikel 5. De voorwan den verzekeren niet tegen dood of verlies van ledematen of oogen of breuk van ledematen, direct of indirect, veroorzaakt a. door een.ge ziekte kwaal of voorbeschiktheid van den verzekerde b. door eenige heelkundige operatie of "door uitputting als gevolg dapr- van (tenzij die operatie noodz kelijk was wegens het letsel, waartegen verzekerd Is) c. door een bevalling, ook al mocht de dood eroorzaakt zijn door een Ongeluk a. door zonnesteek, of terwijl dc verzekerde onder den invloed van overprikkeling of somnambulisme was, of door bedwelmende dranken of krankzinnigheid minder in staat dan gewoonlijk om zorg voor zichzelv;n te dragen C, door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was f. in duel, of gedurende de voor bereiding tot of deelneming aan wed- stri den,' of bij vlieg- of luchtvaart- tochten, of bij baden, zwemmen of wielrijden g. door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid, of door vechten, of aanvallen tegen den persoo van verzekerde, of in buitcnlandschcn oorlog of binnenlandsche beroerten. Deze voorwaarden verzekeren ech ter wel tegen gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging, of wel bij poging tot redding van per sonen, of tot afwending var. dreigende gevarer.. Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krankzinnigheid of verstandsverbijstering zal raken, of zich buiten Europa mocht bege ven (behalve indien hij van eene Europecsche haven naar cene andere Europccsche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede; of indien hij zich in krijgsdien t te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn- abonnementsprijs van de „Nieuwe Haarl, Courant" te betalen ot deze courant ophoudt te verschijnen of de Directie van de „Nieuwe Haarl. Cou rant" de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen of krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukke lijk uitgesloten ajlep die zich met dc bereiding hel verwe ken ot prori nemingen met buskruit, schietkatoen, nitro-glyccrine, dynamiet, uaphta acctyl'ecngas of andere licht ontplof bare stoffen beztg'houden ot daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin ge dt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders' en dergeiijken. Zeevisschers, zeevarenden en per soneel vgn den Loodsdienst zijn in de verzekering begrepen, en wel, wat betreft ongevallen aan den wal, voor alle uitkeeringen. Verlies van lede maten wordt ook aan boórd gedekt, doch op uitkeering bij overlijden kan voor hen uitsluitend aanspraak worden gemaakt indien het ongeval dat het overlijden tengevolge heeft, aan d n wal plaats had. Indien de jcvolgeh van een ongeluk door ziekelijke omstandigheden, waar in de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogere schadeloosstelling be taald, dan die, welke' volgens het oordeel van den geneeskundigen ad viseur van dc „Nieuwe Haarl, Cou rant" zou hebben moeten zijn uitge keerd aan een normaal persoon, door hetzelfde ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin de verzekerde lijdende is aan de gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met be trekking ot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen. Artikel 0. Ingeval een geabonneerde een on geluk overkomt moeten in alle ge vallen allé bijzonderheden daarom trent en omtrent het bekomen letsel, zoo spoedig mogelijk schriftelijk ge meld worden aan de directie van de „Nieuwe Haarl. Courant", Nassau laan 49 en indien zoodanige ken nisgeving niet binnen 24 uur na het ongeluk is geschied, dan zullen geene gelden betaald worden Indie.i de getroffene zeevarende is, moet dc kennisgeving van het over lijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worden van h on geluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na liet on- jduk, moet de Hulp van een bevoegd geneeskundige worden ingeroepen en dé verzekerde is gehouden onder ge neeskundigc behandeling te blijven en de voorschriften van den genees heer onafgebroken op te volgen, tot dat hij volkomen hersteld is In ieder geval moet den geneesheer van dc „Nieuwe Haarl. Courant" toe gestaan worden.den verwonde fe on derzoeken wanneer en zoo dikwijls dat billijkerwijze geëischt kan worden.cn de „Nieuwe Haarl Courant" heeft eveneens vrijheid om zoodanige ge nees- en heelkundige behandeling te verstrekken als zij noodig acht. En elk bewijs hetwelk genoemde Directie van tijd tot tijd zou kunnen cischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, ge geven moeten worden Ingeval van eenig ongeluk met do - delijken afloop moet hiervan aan de Directie van de „Nieuwe Haarl. Cou rant" te Haarlem, schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat hét ongeluk aan belanghebbenden bekend za, zijn geworden. Het niet nakomen van een f meerdere der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belanghebbenden ve - loren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behan delende» geneesheer ingevulde aan- vrage-formulier tot uitkeering, en in geval van overlijden van de doodacte, kan de belanghebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vor dering. De overgelegde stukken blij ven het eigendom van de Directie. De kosten der geélschte verklaringen komen ten laste van dengene. die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens aeze verzekering verschuldigd zijn, zu'leh betaalbaar zijn ten kantore van dc „Nieuwe Haarl Courant" slechts na on vangst van eene doot den recht hebbende geteekende quitantie en tegen overlegging der laatste uitge reikte abonnementsqulfantie. Van geen som, d:e verschuldigd .s za inte est betaald worden, ook niet i:: gevallen, waarin die anders volgens dc wet verschuldigd zöu ijrt terwijl de aansprakelijkheid voor uit betaling van cenig bedrag «sphoudt, wanneer het niet binnen een maand nadat het is toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit deze voorwair- den voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Ne derlanders, bij onverdeelde euze door partijen te benoemen. Bij weige ring of bij gebreke van overeenstem ming geschiedt de benoeming Ser drie scheidslieden door den bevoegden rechter te Haarlem. Partijen zijn aan de uitspraak det scheidslieden onderworpen als aan een vonnis fn het hoogste ressort en zul len elk haar eigen kosten dragen benevens de hstft van het hon.oraritim der scheidslieden. Artikel 8. Her. ontvangbewijs van den ver zekerde of van de erfgenamen van den verzekerde zal in ieder geval vol ledige kwijting ten gevolge hebben. .et het oog op de vaststelFng der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van de „Nieuwe Haarl. Courant" te Haarlem. Artikel <J. De Directie van de „Nieuwe Haari. Ccurant zal ten allen tijac't recht heb ben deze verzekering te doen eindi gen of wijzigingen daarin aan te bren gen, welke beëindiging of wijziging door het enkele feit der aankondiging in de „Nieuwe Haarl. Courant" of hare bijlage van kracht zal worden. Art. 10. In geen enkel geval zal voor eenzelfde ongeluk'n geabonneerde op de „Nieu we Haarl. Courant", die tevens ge abonneerd mocht zijn op een andere uitgavedcr Vennootschapdie de „Nieu we Haari. Courant" uitgeeft, op meer dan één uitkcerinvan deze Vennoot schap kunnen aanspraak maken. Men wordt beleefd verzocht dit blad te bewaren en dt voorwaarden goed door te lezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 11