WINTERAVOND SPELEN L. Seveke, Barteljorisslraat ÜO Ma^a2:IfaiL Perry^Arilkelen- de spuaitHEe^nfc burgerlijke stand. STADSNIEUWS. DE HAJA. VOOR DEN POLITIERECHTER. Het uitbaggeren van de Delft, De Sobriëtas-Speldjesdag. Personalia. Postzegelbeurs. Zangkoor O. L. Vrouw Rozenkrans. Nieuwe Zaak. De arbeidsvoorwaarden van het Spoorwegpersoneel. Uevonden dieren en voorwerpen. Uitbreiding aan de electrische centrale. Vervoer van trottoir tegels. Feest-commissie Bavo-dorp. Naklanken van het Koninginnebezoek TOONEEL. De Nar. Haarlemsche Accordeonvereniging „Crescendo." Post-, Telegraaf en Telefoongids. Aardbeien. j W K I 97/s Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 29 SEPTEMBER. ,66.85 De asphalteeringswerken. HEEMSTEDE SCHOTEN. ZANDVOORT. BLOEMENDAAL. HAARLEMMERMEER. BEVERWIJK. HEEMSTEDE. Berichten uit onze vorige Oplage. Door leen auto overreden. Een derde gift van f 50.000. De Koninklijke Familie naar het Zuiden. Van Rome naar Stockholm. Een catastrofe in het Roergebied HEERENHUIS! DAM - SCHAAK- - TRICTRAC - SJOELBAK DOMINO - KAARTSPELEN - ROLLO Regelspel Men schrijft ons: De Haja heeft nogal belangstelling getrok ken. Alle aanwezige toegangsbewijzen waren op een oogenblik verkocht. Bossari trad voor de kinderen op en werd door Max Bruning bijgestaan. Het bezoek van Tom Mix Charlie Chaplin met z'n Jochie was, evenals het Zondag doen komen van de vreemdelingen in hunne nationale kleederdarcht een idee dat suc ces had. „Euphonia", vocaal mannenkwartet, gaf eenige nummers ten beste en oogstte bijval. Mejuffrouw Smeets zong het Esperanto- lied. Willem v. d. Vegie aria's uit de opera Paljas. De navolgende firma's stelden het comité geschenken voor de bezoekers beschikbaar: de fa. Cassée en Zn.. Technisch Bureau-, Gebr. Backer. A. Fibbe, Warmer Co., Erato Jacob Stuvé, E. SwartElte, Jac. de Vries, L van Berkel, W. Brauns, James Eades, A. Kroonstuiver, L. VerhoefSuzan- na, Schets, Rijswijk, fa. J. A. Rietveld, P. J. V oorneveld en Beufer waardoor aan elke 2^ste bezoeker vanaf heden een geschenk zal worden uitgereikt. Bij de beschrijving der stands in een vo rig nummer is een fout geslopen. De heer L. v. Berkel, deelt namelijk mede, dat hij daar niet staat als vertegenwoordiger der Haarlemsche sigarenwinkeliers, maar voor eigen rekening en tevens vertegenwoordigend eenige firma's op het gebied van sigaren, tabak en sigaretten. Er heerschte een prettige stemming op de „Haja". Ook was er o. a. de karakter- humorist Max Brüning, de voordrachts-kun- stenaar Otto Zeegers met enkele dramati sche werken van eigen schepping en last not least het strijkje ,The Pretty Boys", dat in niet geringe mate ook het zijne er toe bij droeg om een prettige atmosfeer te schep, pen. Vernieling. Gisterenmorgen stond voor den Politie rechter terecht de 22-jarige S. uit Schoten, terzake dat hij op 4 Juni j.l. eenige ruiten van de tram heeft ingeslagen. Bekl. ontkende pertinent. Uit het getui gen verhoor bleek, dat iemand met witte schoenen aan en een witte pet op, op de tram was gesprongen bij de Anegang en toen hij er niet in kon komen, de ruiten had stukgeslagen. Vervolgens is die per soon weer van de tram gesprongen en hard weggeloopen. Een voorbijganger en de be stuurder van de tram zijn hem achterna geloopen. verloren hem echter een oogen blik uit het oog, doch zagen iemand op de Groote Markt in het urinoir staan met ■witte schoenen aan. Ook de witte pet had die persoon op. Het O. M. achtte het bewijs wettig en overtuigend bewezen en vond de houding van bekl. laf. Daarom meende spr. een gevangenisstraf van acht dagen te moeten eischen. Conform dezen eisch werd bekl. veroor deeld, met de bepaling dat de schade ad. 10 door hem moet worden betaald. Verduistering. Vervolgens stond terecht de 29-jarige H. v. R., terzake verduistering van een rij wiel. Bekl. had in Juli een rijwiel van 105, in huurkoop gekocht en na er 62,50 op te hebben afbetaald, de fiets beleend. Bekl. verklaarde de laatste weken weer een bepaald bedrag te hebben afbetaald. Dit bleek evenwel voor een pathéfoon te zijn, welke bekl. eveneens had beleend. Het O. M. eischte, waar bekl. reeds 8 keer was veroordeeld, een gevangenisstraf van drie maanden, waartoe de politierech ter hem veroordeelde. Knoeierij. De kersenkoopman W. uit Haarlem moest zich verantwoorden omdat hij in Juli ker sen. gewogen met een ondeugdelijke weeg schaal, verkocht had. Inplaats van een vol oond, bleek bij naweging slechts een ge wicht van 460 Gr. aanwezig te zijn. Bekl. had steeds de gewoonte de gewichten op de schaal te laten staan, Zoodat er nooit con trole op was. Het O. M. achtte de oplichting bewezen en eischte 15 boete of 10 dagen hechte nis. Conform dezen eisch had veroordeeling plaats. Diefstal. In April en Mei van dit jaar hadden L. en W. te Hillegom gasbuizen gestolen, ter waarde van ongeveer J 30. Deze buizen hadden zij voor ongeveer 6 verkocht. Een rapport van de Reclasseeringsver- eeniging luidde wat L. betreft gunstig, doch wat W. betreft niet. Men had heel veel moeite moeten doen om hem te vinden, daar hij onder een valschen naam leefde. De eisch luidde voor L. een voorwaar delijke gevangenisstraf van 3 maanden met ten proeftijd van 3 jaar en de schade te vergoeden binnen 1 jaar. De politierechter veroordeelde bekl. tot resp. 2 maanden voorwaardelijk mtt een proeftijd van drie jaren en terugbetaling der ichade binnen een half jaar en W. tot 2 maanden gevangenisstraf. Cistermorgen werd ten raadhuize aanbe- iteed: „Het uitbaggeren van dc Delft." In- fekomen waren 9 biljetten. Ingeschreven verd als volgt: N. V. Groot's Baggermaat- jchappij, Hilversum, perceel I 26.000; per- eeel II 22.000. J. Bron, Schoten, perceel I 9690; per ceel II 9096. In massa 18286. K. Schoon, Voorburg, perceel II 12790. S. Kuyper, Schoorldam, perceel 1 14830; perceel II 18750; in massa 33.580, Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemendaal, perceel II 10.200, N. V. Baggrr Maatschappij „Haarlem" te Haarlem, perceel I 13576; perceel II 18297, in massa 29923. W. de Jong, Alkmaar, perceel I 11.700, H. de Weers, Haarlem; perceel II 12.890. Gebrs. Griekspoor te Nieuw-Vennep, per ceel I 18450, perceel II 20444. In mas sa 39.800. RIJWIELDIEFSTAL. Om half tien Maandagavond werd in de Joh. de Breukstraat een heerenrijwiel ont vreemd. OPENBARE DRONKENSCHAP. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd ioor een agent van politie een man opge bracht, die in staat van dronkenschap in de Anegang op straat was gevonden. Hij moest op een ladder naar het bureau ge bracht worden. De verkoop der Söbriëtas-speldjes ten hater der R.-K. Drankbestrijding Zondag aan de kerken van Haarlem (é'én uitgezon derd] en bchoten gehouden, heeft ruim 528 gulden opgeleverd. Het Blauwe-Maand-Co- mité verzekert ons, dat deze opbrengst bo ven verwachting is. Het had wejnig hoop, omdat het zoo moeilijk is bij het uitgaan der kerken, ook maar een deel der naar buiten stroomende menschen te bereiken. Maar de 68 dames en haar helpers, die. de speldjes opprikten, werkten met toewijding en de geest van het publiek was zeer wel willend, zoodat tot aller groote voldoening een mooi resultaat werd bereikt. Slechts een enkele grapte: „Dank je wel, ik lust 'm te graag." Het comité brengt dank aan allen, die aan dit welslagen hebben meegewerkt: de ijverige verkoopsters, de Zeereerwaarde Heeren Pastoors, vooral die het goede werk vanaf den kansel aanbevalen, de politie voor hare welwillendheid en ten slotte alle gevers voor hunne sympathie. Het vierde gedeelte der opbrengst is voor de plaatse lijke katholieke drankbestrijdersvereenigin- gen, het andere komt ten bate van de dio cesane bonden. Al is er plan geen eigen lijke speldjesdag gehouden, Haarlem maakt met hare bijdrage toch zeker nog een goed figuur. Zaterdag 26 September j.l. behaalde het lid d er Muziekvereeniging „Laurens Jansz. Coster", de heer L. Th. Zedel een len prijs met 49:'4 punt m de hoogste afdeeling. Op verzoek van eenige hier ter stede ge vestigde philatelisten van naam erganiseert het Haja-comité Woensdag en zaterdagmid dag een postzegelbeurs in het Brongebouw. Bovengenoemd Zangkoor voerde Zondag in de strafgevangenis op keurige wijze de Missa „Sanctae Jeanne d'Arc" uit. Na de H. Mis werden nog eenige nummers ten gehoore gebracht. Het koor stond onder aiding van den heer v. Emmerik. Zaterdagavond had de opening plaats van den winkel der N. V. „Ster-Wachinachine handel", Spaarnwoudertraat 66, alhier. Deze zaak levert speciaal Teakhouten Wachmachines en Wringers, met 6 jaar ga rantie, terwijl ook Leidsche wollen dekens, moderne divan- en tafelkleeden en karpetten in den winkel verkrijgbaar zijn. De stand is voor een winkelzaak zeer goed en onge twijfeld zal het den firmant wel niet aan belangstelling-van de zijde van het koopend- publiek ontbreken. Men zendt ons ter plaatsing de volgende motie De Afdeeling Haarlem van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, in vergadering bijeen op Vrijdag 25 September 1925, heeft met leedwezen kennis genomen van de door de Directie der Ned. Spoorwegen aan de Vakorganisaties ingezonden voorstel len tot wijziging van het Reglement Dienst- voorwaarden, constateert, dat de belangrijk ste voorstellen slechts brengen verslechte ringen van de tot heden geldende arbeids voorwaarden, waarbij de bijzondere aan dacht valt op de wijzigingen omtrent le de vergoeding voor het waarnemen van eene hooger bezoldigde betrekking, 2e de verlof regeling, 3e de aanmerking van den Zater dag als een geheelen verlofdag, 4e het vrije vervoer wegens schoolbezoek, 5e de vergoe ding wegens verblijfkosten, enzoovoort, zien de in de verslechtering, genoemd onder 3e een groote onbillijkheid tegenover degenen, aan wie een vrije Zaterdagmiddag op die voorwaarde is toegekend, dat zij de middag uren op andere werkdagen inhalen en in de wijziging onder 4e een inbreuk op de ge wetenshandelingen der ouders, dringt bij het Hoofdbestuur aan, op een krachtige af weer van de voornemens der Directie en op een pogen om, waar noodig, te trachten verbeteringen te verkrijgen. DE H. H. V. WORDT NIET GELIQUIDEERD! De Haarlemsche Handelsschool Vereeni ging heeft Zaterdagmiddag 1.1, haar jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden in Ho tel-restaurant Hildebrand Als om ongeveer half vier de voorzitter de heer P. Galjart, de vergadering opent, is een klein aantal leden aanwezig. Het voornaamste punt der agenda was het voorstel tot reorganisatie der vereeni- ging. De heer Galjart verdedigde in een uitvoe rige rede het voorstel van het bestuur om de vereeniging te reorganjseeren. Spr. zei o.m. dat het bestuur ten eenen male on mogelijk was van de H. H. V., die vereeni ging te maken, die voor een school wei wenschelijk was. Het bestuur stelt dus voor om de schoolafdeeling der H. H. V. op t< heffen, zoodat de vereeniging voortaan al leen zal bestaan uit oud-leerlingen der Haarlemsche Handelsschool. Dit voorstel werd door de leden goedge keurd, daar het voor hen zekér een desil lusie geweest zou zijn, indien de H. V. V. geliquideerd was. De -"oorzitter deelde voorts mede dat er gepoogd zou worden om op school een nieuwe vereeniging op te richten, die ech ter geheel los van de H. V. V. zou staan. Hierna had de verkiezing van een nieuw bestuur plaats. Daar geen der bestuursle den zich herkiesbaar stelde en er geen vol doend aantal oud-leerlingen aanwezig was om een volledig bestuur te kiezen, werd 'n voorloopig bestuur gevormd met de heereij P. Galjart, als voorzitter, A. G. de Jong als secretaris en J. Zondervan als penning meester. Ook in de vacature van den heer v. d. Boon als kas-commissie-lid kon nog niet worden voorzien. H. N. Boesman, Gd. Oudegraclit 44 Fransch boekje J. Schreur, Esschilderstr. 15, rijwielbelasting merk C. v. Bergen, L. Wijn- gaardstr.21rd., rijwielbelastingmerk H. v.d. Wouden, Oudeweg 4rd., H. liede, dames hoed T. Metz, Duinweg 7, Vogelenzang, Atjehkruis A. Wassenaar, Damiatestraat 32, naafdop A. Koer, Dijkestraat 1, dames- portemonnaie met inhoud C. Walewijn, Damstraat 18, damesportemonnaie met inh. Postkantoor, Houtplein, pakje met schoenen enz. D. Nauta, Julianapark 40 zw., Schoten, melkbussleutel J. Zoet, Palmstraat 4, schooltasch met inhoud J. Baks, L. Hee- renvest 46, tasch met inhoud. Een groote bezuinigingsmaatregel. Op het oogenbik vindt een economische verbetering plaats aan de electrische centra le. Er wordt namelijk een nieuwe kolen-trans porteur geplaatst, waardoor de kolen auto matisch van de opslagplaats naar het ketel huis kunnen worden gevoerd. De kraan heeft een hefvermogen van 3000 Kilo. Thans geschiedt dit vervoer in kipkarren, en er moet dag en nacht op deze wijze worden gewerkt om de kettingroosters van de'ketels voldoende van brandstoffen te voorzien. Door deze eco nomische verbetering zal het vervoer in kip karren overbodig worden, hetgeen een groo te bezuiniging in het personeel zal teweeg brengen. Het vervoer van tegels tot een oppervlakte van 600 M2 is bij openbare inschrijving ge gund aan den laagsten inschrijver L. Keur. Jan Siteenstraat alhier. De prijs, waarvoor ingeschreven was, bedroeg 0.08 per M2. Aan de bewoners van het Bavo-dorp is een circulaire verzonden van den volgenden in houd „Nu wij de feestelijkheden, ter gelegen heid van het Koninklijk bezoek op 28 Au gustus j.l. als welgeslaagd mogen beschou wen, zijn wij van meening, en met ons vele bewoners, dat een vaste buurtfeest-commis sie of vereeniging wel- reden van bestaan zou hebben. De feestcommissie heeft-naar aan leiding daarvan, op haar laatste vergadering besloten het initiatief tot oprichting daarvan te nemen. Haar-taak zal zich echter bepalen tot het bijeenroepen eener vergadering van de genen, die bijgaande strook, ingevuld bij haar inleveren. Op die vergadering zal dan een en ander kunnen worden besproken." De circulaire is onderteekend door den voorzitter en secretaris der feestcommissie. De commissie benoemd ter regeling van de viering en ontvangst van de Koninklijke Familie ter gelegenheid van. het Koninklijk bezoek aan het Amsterdamsche kwartier op 28 Augustus j.l,, heeft haar laatste vergade ring gehouden op den 23sfen September ten huize van een der leden. Het financieel beheer van den secretaris penningmeester v/erd nagezien en accoord. bevonden. Het sloot met een bat-ig saldo van f 6.13 welk bedrag is afgedragen ten bate van de slachtoffers van den ramp te Borculo, Een woord van dank werd uitgesproken aan allen die door hun giftep de commissie in de gelegenheid stelden om datgene te be reiken wat bereikt is. Dank werd gebracht door den' heer J. JL van Engelen als voorzitter van den Kin- der-Oranjebond „Prinses Juliana", aan de heeren G. Metzelaar en N. J. Michel voor hun gewaardeerden moreelen en financieelen steun. In het bijzonder werd dank gebfacht aan de overige leden van de commissie voor hun ijver en bemoeienissen, waarna ook het be stuur van den Kinder-Oranjebond Prinses Juliana bedankt werd voor hun hulp en voor lichting. De prettige samenwerking tusschen commissie en Julianabond werd herdacht. Daarna werd de commissie ontbonden. Wegens het zeer groote succes, dat de eerste opvoering van De Nar te Haarlem heeft gehad, besloot de Directie van de N.V, Het Schouwtooneel in den Haarlemschen Stadsschouwburg nog een opvoering van dit stuk te geven enwel hedenavond. Wegens de hooge kosten van decor en costuumtransport zal deze voorstelling ver moedelijk niet worden herhaald. De Haarlemsche Accordeon-vereeniging „Crescendo", directeur de heer F. de Jong, gaf Zaterdagavond een concert in den Schouwburg aan den Jansweg. De voorzitter, de heer J. Honschooten, opende den avond met een woord van wel kom tot de aanwezigen en heette in 't hijzon der welkom de zustervereen. uit Amsterdam „Kunst en Vriendschap". Spr. hoopte dat zij met genoegen zullen denken aan het concert der Haarlemmers, Tevens de elde de voorzit ter mede, waar de op het programma vermei--1 de „buitengewone attractie" uit zou bestaan. Het programma werd mgeret met de- „Heil Europa Marsch" van F. von Blon. Deze .marsch werd pittig en vlot gespeeld. Het stuk zat er „in" en'een dankbaar ap plaus bewees dat het stuk in den smaak was gevallen. „Seemanslos" van H. W. Petrie vergde meer inspanning en oplettendheid. Over het geheel werd het keurig uitge voerd. De „buitengewone attractie" n.l. „The Washington Girls" traden hierna op met de nieuwste Engelsche en Hollandsche liedjes. „Fantasie Traviata" van Non Verdi werd prachtig vertolkt, terwijl in „Vineta Klok ken" van J. Lindsay-Theimer eenige onjuist heden voorkwamen. Het klokkenspel vol deed goed èn muzikanten èn directeur had den eer van hun werk. Dc heer George Hofmann trad hierna op in zijn repertoire, die een uitbundig succes oogstte. j Na de pauze werd „Treu der Heimat" van Blankenburg uitgevoerd, waarna het nieuwe „Mellow Moon" van Wendell W. Hall. „The Washington Girls" vroegen hierna de aandacht voor eenige aardige liedjes, die veel bijval vonden. Meerdere malen moest gehaald worden. Een stuk, wat er blijkbaar niet erg goed „in" zat was de Fantasie Cavalleria, Santuzza und Turiddie (Lola's lied) inter mezzo. Tot slot van het muzikale gedeelte kwam een pittigen marsch „Zigeunerlager" van Max Osscheit. Een hartelijk applaus bewees, dat het concert in den smaak was gevallen. De heer George Hofmann, trad dan nog op in zijn repertoire, waarmede hij vooral als boer een'groot succes oogstte. We ontvingen den derstigsten jaargang van den „Post-, Telegraaf- en Telefoon gids," bewerkt bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie en uitgegeven door de N,V. Uitgeversmij. „Haerlem" te Haar lem, De technischef verzorging van den gids, welks omslag gesierd is met een keurig vignet van M. v. d. Weiden; is zeer goed verzorgd. De jaargang is zoo uitgebreid mogelijk samengesteld en bevat alles, tot in de kleinste bijzonderheden, wat betrekking heeft op den dienst der Posterijen, Tele foon en Telegraaf, Hij zal een goede vraag baak Voor iedereen blijken ie zijn. Een aparte tabelvan de telegramtarieven is bij den jaargang gevoegd, Verschillende rondom Beverwijk gelegen aardbeienvelden staan ten tweede male in vollen bloei. Vooral de vroege soorten bloeien weelderig. Hoewel van vruchtzet- iing door het gevorderde jaargetijde niet veel sprake kan zijn, worden toch nog op de markt aardbeien aangevoerd. De prijzen zijn natuurlijk hoog; de vruchten brengen 70 a 80 ets op per mandje van A K.G. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden iets vaster. HEDEN 5% Nederland 1919 10 Wl8 6% Nederland 1923 1033/ j6 1033/16 \A Nederl. 1917 983/ie 9«13/l6 7% N.-L 1921 A.. 1029/16. 1029/16 6% N.-L 1923 D... 103l/4 103i/4 411/4 Oude Vaart 63l/2 dito Gem. Eigend. 52l/2 Mij „Nederland" 1561/2 156 Scheepvaart-Unie 147 Rotterd. Lloyd 131 132 Paketvaart 184 70 69 Holl. Stoomboot 17 H V. A. 560' 557 Java Cultuur 318 32 Jurgens gew. 113 112 Koloniale Bank 1753/4 176 L dische Bank 1411/2 1411/a Cert Handel Mij. 138 133 1381/8 138 Phoenix 92 Geconsolideerde 158 158 Kon. Olie 374 3721/2 L. S. Steel 1221/2 121 Marine comm. 10 Vorstenlanden 153 152 Actions id. 143 142 CLmp. Merc. Arg. 73/ie 71/2 107 Oude Deli 411 415 Senembah 500 5031/2 Deli Batavia 398 4031/2 A'dam Rubber 3231/2 327i/2 Serbadjadi - 309 17H/2 172 Wai Sumatra 260 Dordtscbe Petr, 349 Southern Rails '04*/8 106i/a 1453/8 146 Anaconda 88 Wabash 4411/ie 43"/8 Comm. Maxwell 65/s BERLIJN 59 30 PARIJS 11 85 BRUSSEL 10.95 WEENEN 36.— LONDEN 12 05 STOCKHOLM KOPENHAGFN 59.60 OSLO 11 m 1 ti t 48.10 BAZEL 1 c 1 48.10 NEW-YORK 2.49 ROME 10-15 fERSIE KOERS LATERE KOERS dien zal de avond opgeluisterd worden door jaar het vele, dat reeds in den grond zik In verband met de asphalteerings-werk- zaamheden, die uitgevoerd zullen worden op de Krocht, wordt de daar bestaande vluchtheuvel verlegd. Het ronde stoepje zal vervangen worden door een van meer langwerpigen vorm. Bazar. Op Donderdag 1 en Vrijdag 2 October zal in de bovenzalen van „De Kroon" een ba zar worden gehouden van gebruiksvoorwer pen van allerlei aard, borstel-, manden-, brei-, naaiwerk, enz,, vervaardigd door de Haarlemsche Blinden. De bazar is op Don derdag geopend van 2 tot 6 uur en van 7 tot 10 uur en op Vrijdag van 2 tot 6 uur. Geboren: 25 Sept. z, van T. GroenPloe ger. d. van M. Papev. Dansik. 26 Sept.' z. J. H.'KuijkBank. d. van E. S. WerfIddink. z. van S. HarrenFrik ken.d. van M. J. v. Esde Groot, d, van A. M. DuwelGoldsmit. z. van A, WesselingBecnen. 27 Sept. d. van D. VeenBensman, d. van J, v. Leen Lücke. 28 Sept. d. van G. W. Voor in 't Hol. Overleden 25 Sept.: M. Lansing, 5t j. Hoofdmanstraat J. A. Govers 54 j„ Spaar- ne J. C. Erdmann WiechertCampbell, 60 j„ Hazepaterslaan M, K. WalravenV. Os, 61 j„ Kamperlaan; F. BakemaMantz 52 j. Vcrspronckweg; J. Westdijk, 70 j., M. v. Heemskerkstraat J, A. v. d. PostGijzen, 50 j. Gen. Joubertstraat 28 Sept. A. Schram, 43 Kleverlaan. Een liefdadigheidspredicatie. Zondag werd in de R -K, Kerk, alhier, door Prof. Groene, van Warmond, een liefdadigheids predicatie gehouden ten b&te der St. Elisa- bethsvereeniging, tot steun van arme zieken. De collecte heeft f 806.91 opgebracht. Scholcnsche Winkeliersvereeniging. Dc Schotensche Winkeliersvereeniging „Een dracht maakt Macht", alhier, houdt egn pro- paganda-avond op Woensdag 30 September a.s., de? avonds 9 uur, in gebouw „Geko", Spaarndammcrweg, hoek Floresstraat. Op deze avond zal o.m, besproken worden een actie voor een binnenkort te houden Winkelweek, Etalage-wedstrijd', enz. Boven- diverse attracties. Winkelweek. De Schotensche winkeliers vereeniging „Eendracht-maakt Macht';', be reidt de organisatie voor van een winkel week, te houden in de laatste helft van October. Brandweer. B. en W. stellen den raad voor het lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging op te zeggen en toe te treden als lid van den 'Provincialen Brandweerbond. Erfpacht. B. en W. stellen den raad voor aan B. A. Peper te Bloemendaal een gedeelte grond, groot ongeveer 51 M2. in erfpacht uit te geven tegen een jaarlijk- schen cannon van 0,77 tot den tijd dat de erfpacht door de gemeente zal worden op gezegd, pin dien grond of een gedeelte daar van alsdan te bstemmen voor openbaren Verbreeding Schoolstraat. Nu het perceel Haltestraat 12, in eigendom toe- behoorende aan de gemeente, onbewoond is, zal van deze gelegenheid gebruik gemaakt worden om den hoek Haltestraat School straat te verbreeden, door een gedeelte van den tuin af te nemen. De zij-afscheiding in de Schoolstraat zal verplaatst worden in het verlengde van den zijgevel, van het perceel en het trottoir zal daar ter plaatse verbreed worden. Aanleg wegen door Plan Noord. De aanleg van wegen in Plan Noord en het maken van toegangswegen naar dat Plan Zal nu ter hand genomen worden. B. en W. stellen voor een weg van Kostverlorenstraat, bij de Clarastichting aan te leggen naar de van Galenstraat bij het Grand Hotel. Deze weg zal, ongeveer in het midden van Plan Noord aansluiten op den weg, in het ver lengde van de Vondelstraat. Haarlemmerstraat. Door vele be woners van de Haarlemmerstraat was o.m gevraagd verbetering te brengen in het weg dek van die straat en het rijden met vracht- automobièlen daar te verbieden, daar zij zeer veel last en onaangenaamheid daarvan ondervinden. Alles wat niet volkomen vast staat rammelt en trilt bij het passeeren van vrachtauto's en sommige binnenmuren be ginnen zelfs scheuren te vertoonen. De commissie van Bijstand van Publieke Wer ken meldt dat dit verschijnsel niet alleen voorkomt op de Haarlemmerstraat maar eveneens geldt voor iederen verkeersweg in de gemeente, die voor het vervoer is aan gewezen. Toepassing van een maximum snelheid van de voertuigen, die deze hinder veroorzaken, zal geen resultaten afwerpen in verband met de practische toepassing daar van. De eenigste manier om dat euvel op te lossen is volgens de commissie verandering te brengen in het wegdek. Zij wenscht voor dergelijke straten een geruischloos wegdek. De tegenwooordige bestrating is echter niet van dien aard, dat algeheele vernieuwing noodig is, daarom kan de commissie niet adviseeren'om in 1926 de Haarlemmerstraat van een nieuw wegdek te voorzien. Is even- tueele vernieuwing van de bestrating echter noodig, dan zal men over kunnen gaan een geruischloos wegdek aan te brengen. B. en W. vereenigen zich geheel met deze zienswijze en stellen den raad voor dienover eenkomstig te beslissen. Gezondheidscommissie. Volgens de begrooting van de gezondheidscommissie te Bloemendaal over 1926 zal de gemeente Zandvoort over dat jaar aan die commissie moeten betalen f 271.32. Aankoop huis. Den raad wordt voor gesteld van den heer A. Krouwer alhier te koopen het perceel Spoorstraat 10 voor een bedrag van f 2650. De kosten van overdracht zijn voor rekening der gemeente. In verband met eene verbreeding van de Spoorstraat is het gewenscht dat de gemeente dat perceel in eigendom bezit. Huur gemeentewoning. Dë gemeente is door aankoop eigenaresse geworden van het perceel van Speijkstraat 19, dat gebouwd was met rijkssteun-,. onder garantie der ge meente. B. en W. stellen den raad voor dat perceel in het woningbedrijf in te brengen voor een bedrag gelijk aan de kosten van aankoop, benevens de daarop vallende on kosten, zijnde f 11892.9Q. De rijkshypotheek die op dat huis staat, zal worden afgelost. Van gemeente wege zal aan het woningbe drijf een geldleening worden verstrekt van f 11892.90./De huur van dè beneden woning moet vastgesteld worden op f 55.per maand, die van de bovenwoning op f 46. per maand. Na de heer H. van Asperen het door hem bewoonde perceel Haltestraat 12 gaat verlaten, moet de huur eveneens worden vastgesteld. Voorgesteld wordt die huur te bepalen op f 55.per maand indien ten minste dat perceel niet tot winkelhuis wordt ingericht, dan zal de huur verder moeten worden bepaald. Hoofd school B. Voor de vacante be trekking van Hoofd van school B hebben zich 58 sollicitanten aangemeld. Dienstplicht. Van de 54 lotelingen der lichting 1926, zijn 23 bestemd tot gewoon dienstplichtige, zoodat no. 37 en volgende zijn vrijgesteld van opkomst en bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. Mooi resultaat. Door den heer J. B A. de Vries, leider van den Padvinderstroep „The Tank is aan de' penningmeesteresse van de afdeeling Bloemendaal van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies een som afgedragen van 310, zijnde het batig saldo van de op brengst eener serie voorstellingen, gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van „The Tank" Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal, wordt gehouden cp Donderdag 1 October 1925, des namiddags twee uur op het Raad huis te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Benoeming Wet houder (vacature-Laan). 2. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand (vacature-Bijvoet). Definitieve vaststel ling uitbreidingsplan voor het Naaldenveld. 4 Idem vcor de terreinen aan weerszijden van den Zijlwég. 5, Idem voer de terreinen tusschen Kleverlaan en spoorweg Haarlem- Overveen. 6. Voorstel cm te bepalen, dat ontslag wordt verleend aan: a. een onder wijzeres, die voor haar 45e jaar huwt; b. een onderwijzer (es), die den 65-jarigen leeftijd heeft bereikt, 7. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. Aanbesteding. De architecten Maars® Pool hebben namens den heer Joh. A. Laan alhier aanbesteed; het bouwen van een landbeuwbeerderij op de Mariahoeve aan den Molenweg in den. Grooten IJpclder, Minste inschrijver de heer J. Keesman Cz„ Schagen.'massa 30.995. Druk bezoek aan Thysse's-Hoi, De planten- en vogeltuin, genaamd Thysse's- Hof werd gisteren reeds door velen be zocht. Velen zal het bezoek niét meege vallen zijn als zij .'gehoopt hadden er reeds veel mooie planten te Vinden. De tuin maakt thans neg eenigszins den' indruk van een nieuw huis, waar hier en daar wat snuis terijen, zijn neergezet. Maar als in 't voor tot.groei en bloei zal komen, dan komt daar mee de eigenlijke meubileering. En als me juffrouw Lente dan haar concertzangers laat optreden, dan zal -het éen genot zijn. eens een poosje in Thysse's-Hof door te brengén. Te snel varen. In de laatste dagen is door de politie weer tegen verscheidene motorschippers proces-verbaal opgemaakt wegens te snel varen in de ringvaart van deze gemeente. Baldadigheid. Zondagavond hebben eenige baldadige jongens een vrachtauto van den heer M. te Nieuw-Vennep, welke tijdelijk op het erf van den caféhouder v. D. ■aan den Kruisweg alhier stond, in werking gebracht door den motor aan te zetten en de versnelling in te schakelen. Het motorrijtuig reed van het erf af en dwars den weg over en kwam tenslotte in de sloot terecht. Met behulp van een takel is de wagen later weer op het droge gebracht; De auto werd gehavend de politie stelt een onderzoek in. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. St. Josephschool B. te Hoofddorp (hoofd de heer P. Heilker) is benoemd Mej. B. H. M. Sieverding te Amsterdam. Ongeval. Een arbeider, wonende aan den Cruquiusdijk alhier, had Maandag het ongeluk zich zoodanig met een zicht in het linkerbeen te hakken, dat dit ernstig werd verwond. Geneeskundige hulp moest onmid dellijk worden ingeroepen. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de man per auto naar zijn woning gebracht. Personalia. Mej. J. P. Bergman, on derwijzeres aan de openbare lagere school no. 3 te Vijfhuizen staat als no. 1 op de voor dracht voor onderwijzeres bij het openbaar lager onderwijs te Leiden. Burgerlijke stand. Van 2528 Sep tember 1925. Geboren Cornelia Albertina, d. v. A. Groenewoud en C. Jansen Maria Cornelia, d. v. C. Simon en L. Wiegel; Maria, d. v. W. Griffioen en M. M. van Hal; Jan, z. v, A. Bogaard en M. J. Lebrun; Abrina Cornelia, d. v. W. A. de Haan en K. van Strien; Marinus, z. v. M. Boterman en E. G. Blok; Hendrikus Jacobus, z. v. L. Combee en M. Betjes; Dirk, z. v. C. Vefburg en C, Meijer; Salomon, z. v. K. K. van der Boon en J. P. van Duijn; Margaretha, d. v. N. van Lieshout èn M. Koelemeijer. Overleden Simon van Niel, 68 j. wedr. v. P. C. Droogh; Marijtje de Vries, 74 j, geh. m. D. Schijf. Burgelijke Stand Ondertouwd A. F' Augustin en E. M. van Zuthpen. C. Jongens en T. Bakker. P. J. J. Hoogmoed en G. van der Wurf. Getrouwd B.'Machielse en M. V. Sterk. Geboren H. P. DekkerSnijder z. C. M. Kochx—Groot, z. A. de Weijer—van Wete ring d. J. W. van Veenvan Kesteren, d. Overleden C. Nijman, 30 jaar, gehd. met N. A. van der Lem. A. Honing, 75 jr., wede. J. Smit. E. van Wijngaarden, 89 j., wedr. v. J. Michel. H. J. Voorderhaak, 50 jr., gehd. met C. J. Nijssen, overleden te Haarlem. R. A. Graffner, 1 mnd., overleden te Haar lem. J. Schipper, 88 jr., wedr. v. A. de Groot, Personalia. Voor het examen vrije er orde-oefeningen der gymnastiek slaagde tf Amsterdam de heer J. Smits, alhier. Heb bet uilstekcndste aan te 'jiedin daf iemand wenschen kan, hoe zal Ie wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. VAN HET HOF. APELDOORN, 28 Sept. Prins Hendrik wordt Dinsdag uit het buitenland op 't Loo terug verwacht. WAGENINGEN, 28 Sept. Hedenmor gen om 5 uur is te Bennekom het lijk ge vonden van sergeant D. Geutschclaar, woon achtig in Oud-Wageningen. De sergeant i klaarblijkelijk van nacht door een aut- overreden; een been was gebroken. Ten derde male ontving het Bestuur van den Kon. Nat. Bond voor Reddingswezen en eerste hulp bij ongelukken, het Oranje- Kruis, telegrafisch 50.000 voor het bestuur van het Smeroe-fonds te Batavia, Het be stuur heeft dankbaar voor de in O. I. be toonde hulpvaardigheid dit bedrag aan het Nat. Steuncomité overgemaakt. VENLO, 28 Sept Naar wij vernemen, zal H. M. de Koningin met Z, K, H. Prins Hendrik en H. IC. H. Prinses Juliana op 20 Oct. a.s. een bezoek brengen aan Roermond en aan de stuw te Linse, waarna per trein verder gereisd wordt naar Maastricht. Het Kon. gezin zal ongeveer 4A uur n.m. alhier arriveeren. Op 21 Oct. blijft het Kon. gezin te Maastricht. Op 22 Oct. zal het Kon. gezin eenigen tijd te Venlo, Venraay.en Mook vertoeven. Naar wij vernemen, is H. M. voornemens later een bezoek te brengen aan de mijnstreeji. STOCKHOLM, 28 Sept. 2 Italiaanscho militaire vliegtuigen zijn gister te Stockholm gearriveerd-' via Ziirich, Nederland, Esiberg, Kopenhagen en Gothenburg, hetgeen de eerste officiëele militaire vlucht is tusschca Zweden en Italië. De vliegtuigen zullen naaf Rome terugkeeren via Reman, Riga, Libau, Kopenhagen, Nederland en Ziirich, BERLIJN, 28 Sept. De bladen melden een groote catastrofe uit het Roergebied. Het water is defi mijn Haniël binnenge stroomd en bedreigt den mijn Jacobi. Tot dusver worden geen hienschenlevens be treurd. In Centrum stad wordt aangeboden een etage, gemeubileerd of gestoffeerd nabij de R. K. Kerk- Ook zeer geschikt voor kantoor, Br. onder No. 10620 aan het bur. v. d. blad. eer» uitgebreide sorteering steeds voorhanden tolt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2