V erkeersoiige vallen. 1 1 Radio-Omroep. 75 ct DE SPMmMEBMm Nederl. Roomsche Reisvereeniglng. Gevonden dieren en voorwerpen. Jubilea. De Zijlbrug. Laatste transport van Duitsche kinderen (terug). Floraüa-tentoonstslling. De Maaudagmarkt. Personalia. De asphalteeringswerken. De Cruouius. Jubileum. De Haja. De Pont over het Noorder-Spaarne. Ontheffing Winkelsluiting. DE H. O. V. Een conferentie met de orkestleden. Personalia. Een bazar van het werk van blinden. Adriana Schram, t R. K. Volks-Universiteit. Comhiissie van Toezicht op het Lager Onderwijs Haarlem. BURGERLIJKE STAND. Nationale Militie. Prov. Staten van Noord-Holland. VERKOOPINGEN. Een moeder met vier ionge spruiten neemt dagelijks FRANKEN'S BESCHUITEN Omdat dit de jeugd bijzonder verheugt. Ook GIJ moest daartoe eens besluiten SCHOTEN. ZANDVOORT. HEEMSTEDE. HU 'n 7i/2 65/s Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. SPORT EN WEDSTRIJDEN. RAÖIO- LUIDSPREKERS oniplete 3 Iampsloesteüen vanaf per week. f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Janssiraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. H. Z. V. „De Delft". GYMNASTIEK. Haarl. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". VOETBAL. R.K.V.V. „Concordia", HillSgom. DAMMEN. ƒ70: Berichten uit onze vorige Oplage De nieuwe minister van Koloniën. Autobusongeval in het Reuzengebergte. De afd. Haarlem van de Nederl. Roomsche Reisvereeniging brengt op Zaterdag 3 Octo ber een bezoek aan de feesten ter herden king van het ontzet van Leiden. Leider is de heer H. M. J. Kroes. Op Zondag 11 October wordt een be zoek gebracht aan de telefoon-cer.rale te Haarlem. Leider is de heer Joh. Beijk. Een buitengewone ledenvergadering wordt op 14 October gehouden in de bovenzaal van Hotel „Centraal" Groote Houtstraat, alhier. De vergadering zal opgeluisterd wor den door een strijkje. Het bestuur van de afdeeling Haarlem en Omstreken der Vereeniging tot Verbete ring van 't Lot der Blinden, bestaat uit de volgende dames en heeren: mevr. J. W. M. MaarschalkVan Coppenaal, eere-voor zitster, KI, Houtweg; J. G. Robbers Jr., voorzitter, Westerhoutpark 23; mej. Ch, A. Doorn, secretaresse, Heerenweg 291; mej. A. I. Cool, penningmeesteresse, Zijlweg 60; G. W. Brongersma, oogarts, Wilhelmina- straat 32; mej. F. C. van Dorsser, Klever- parkweg 41; dr. Fred. Mulled, zenuwarts, Julianastraat; mr. J, van Munster van Heuven, Bloemendaalscheweg 157, Bloemen- daal; mevr. L. Plantenga—Wijsman, Kleine Houtweg 131, en mevr. A. Pliester—De De agenda vermeld o.m. verslag afgevaar- digden ter jaarvergadering te Amsterdam, i Vries, Julianaweg, Ovèrveen.' Verslag excursie-commissie en verkiezing van drie dames-bestuursleden, wegens af- treden van mej. L. Hooy, en de heeren Van Egmond en W. Thijssen. „ST. FRANCISCUS VAN ASSISiË Naar wij vernemen, zal ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van den Ned. R.-K. Bond van Handels-, kantoor en winkelbe dienden ,,St. Franciscus van Assisië", af deeling Haarlem, het nieuwe vaandel a.s. Zondag gewijd worden, door den Algemeen Adviseur, den ZeerEerw. Fleer Rector J. P. J. Kok. De geestelijke adviseur van de afdeeling, Pater Terstappen, is zooals men weet, ver plaatst naar Lichtenvoorde. Vele leden van bovengenoemden bond Zullen deze tijding met blijdschap vernemen, te meer, daar Rector Kok zeer zeker een toe spraak zal houden, zooals altijd. Onnoodig de leden nu nog aan te sporen om de Vaan delwijding bij te wonen. De feestvergadering zal plaats hebben 's avonds 8 uur in de boven zaal van „de Kroon", Groote Markt Deze feestavond zal opgeluisterd worden door het Jazz-band-Orkest „Funny Feilows", leider Thijs Gerritsen, en den conferencier H. Versteijnen. Alles bijeen genomen, be looft deze avond een aangènaam karakter te zullen dragen. J. Huizing, KI. Heiligland 38, broche H. Govers, Grebberstraat 49, rijwiel'oel. merkM. Zwart, Witstraat 24 a, idem W. Oud, Raamsteeg 19 rd., broche; J. de Peer, Berckheydestraat 33, breiwerk Mej. Punt, Krelagestraat 23, bankbiljetten Politiebureau, Smedestraat, cape G. Meijer, Hofdijkplein 21, ceintuurBloemink, Ka- roiingenstraat 48, duimstokG. Swart, Oranjeboomstraat 21, herdershond J. M. Brands, Brouwersstraat 144, regenjas Heu- kers, Duvenvoordestraat 2, zwarte poes S. v. Looy, Harmenjansstraat 47, klom pen B. Kion, Olycan straat 2, roodwitte poes G. Moser, Krelagestraat 45, kinder kousjes B. Lugtmeier, Karolingenstraat 23, medaillon met portretten K. Klein, Park laan 67, reclameplaatJhr. Reigersman, Julianastraat 25 potlood Plankwitz, Bree- straat 23 rd. pet H. v. Zonneveld, Zocher- straat 19, damesportemonnaie m.i.E. Ken- zen, Morinnesteeg, 12, petJ. Pronk, Vrou- wenhekstraat 76, ring met sleutels jl Philip- po, Beerensteynstraat 10, sokken A. Meijer, da Costastraat 24, Haarlemmerliede, zilver bon B. Vermeeren, Burgwal 55 b., dekzeil. Op 24 October a.s. is het 25 jaar geleden dat de heer J. Koning, Burgwal 17, alhier, een zaak in kruideniers en Grutterswaren opende. Tevens is de heer Koning 25 jaar gehuwd. De Zijlbrug, die van 22 tot 26 September voor het rijverkeer was afgesloten, is thans voor het verkeer weer opengesteld. Men heeft het geheele brugdek vernieuwd, wat een goede verbetering is. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Den 27sten October zal de „Nederlandsche Centrale voor Vacanliekinderen uit Duitsch- Jar.d" voor de laatste maal Duitsche kinderen, tijdelijk hier verblijvend, naar Duitschland terug doen transporteeren. Pleegouders, die kinderen na genoemden datum willen doen terugzenden, zullen zelf voor reisgelegenheid moeten zorgen. Bij de uitslagen van de tentoonstelling van de Floralia-Vereeniging stond vermeld dat de jongedame Mies van Oort een 2e prijs werd toegekend, dit moet zijn een 1ste prijs. Men schrijft ons: Als een bewijs dat de grootste handel en drukte op dë Maandag- markt wordt gebracht door de Israëlieten, bleek dat Maandag, tengevolge van 'n Jood- schen feestdag op deze markt bijna niets te doen was. De markt was slecht bezet. In de examen-commissie ter verkrijging van het Politie-diploma, uitgeschreven door den R.K. Politiebond ,,St. Michaël", heeft o.m. zitting de heer J. A. J. Kecsom, in specteur van politie, alhier. In verband met de asohalteeringswerken is het viaduct aan den Kruisweg voor het rijverkeer afgesloten. Maandagmorgen is het stoomgemaal de Cruquius in werking gesteld. Dit is nu reeds voor de derde maal van dif jaar. Nu zou waarschijnlijk deze noodmaatre gel nog niet genomen zijn, maar daar aan de machine een belangrijke reparatie ge schied is, was toch proefmalen noodzake lijk. Gisteren herdacht de heer P. v. Konings- bruggen den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn zaak in feestartikelen en tooneclcos- tuums opende. Bij deze gelegenheid had den vele vrienden en kennissen blijk ge geven van hun belangstelling. Prachtige bouqueften waren in den winkel opgesteld. Een groot aantal kaarten mocht de heer Koningsbruggen ontvangen, terwijl heden morgen reeds velen persoonlijk van hun belangstelling blijk gaven. Aanrijding te Overveen. Maandagavond te zes uur had op den Julianaweg een aanrijding plaats. De auto van den heer V. kwam uit de richting Haar lem. Een jongen van elf jaar, genaamd P. B., bevond zich daar per fiets, die, omdat hij speelde, vermoedelijk de auto niet had op gemerkt, hiertegen tercht kwam, waarbij hij een hoofdwond bekwam, die voorioopig door Dr. Groenendijk werd verbonden, waarna hij per brancard naar het St. Elisabeths Gast huis te Haarlem werd overgebracht. Ook dc fiets was danig gehavend. De bestuurder van de auto van den heer V. had, volgens ooggetuigen een matigen gang. Hem treft geen schuld. Aanrijding. Gistermiddag 12 uur werd in de Frznke- straaf een fietsrijdster door een ficisen- den jongen aangereden. Zij bezeerde zich aan het been en werd door een lid van E, H. B. O, geholpen. Evenals Zondag was ook -Maandag weer de Haja flink bezocht. Regelmatig circuleer den de toeschouwers, bewonderend dc ver schillende stands. Een aardig programma en de prettige muziek zorgde voor een aangename afwisseling, zoodat allen een goeden indruk meenamen. Voor de komen de dagen is eveneens een geschikt program ma samengesteld, dat zeer zeker een be zoek aan de Haja waard is. In verband met uit te voeren herstellings werken, zal de pont over het Noorder Buiten Spaarne morgen niet varen. Bedoelde pont zal vermoedelijk in den loop van a. s. Donderdagmorgen we der in gebruik worden gesteld. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op den bazar te houden door de Afd. Haarlem van deVereeniging tot A Afd. Haarlem en Omstreken van de Ver eeniging tot verbetering van bet Lot der Blinden in Nederland en zijn Koloniën in de bovenzalen vin het Café-Restaurant ,,De Kroon aan de Groote Markt, ingevolge het bepaalde bij artikel 14 sub b der Verordening op de Winkelsluitink ontheffing hebben verleend aan de Verbodsbepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels Notaris A'. J. C. DAAMEN. Nos. 417. Een soüed gebouw, thans in gebruik 'als kantoor en woning, gelegen aan den Spaardammerweg no. 5, hoek Plerzog- straat, te Schoten, met stal, loods, opslag plaats en bouwterrein, te zamen groot 30 Aren 8 centiaren, In massa 28535 A. Th. Joosten. Notaris D. \V. VAN NIEKERK. No. 18. Een pakhuis met stalling en erf te Haarlem aan de Wolstraat no, 9, groot 104 centiaren, 3980 E. D. Koelewijn, Notaris J. H. WILDF.RVANCK DE BLéCOURT. No. 19, Het soüed gebouwd heerenhuis met schuur, erf en grooten tuin, tc Heemstede, aan de Westerhoutstraat no. 36, groot 236 M2. 14700 opgehouden. Gistermorgen te half tien zouden in het Proveniershuis wederom de repetities der H. O. V. aanvangen. Alle orkestleden waren present, doch de directeur, dc heer Gerhavz was afwezig en van het bestuur kwam de mededeeling, dat voorloopig niet gerepeteerd zou worden. Namens de bemiddelingscommissie der H. O. V. kwam toen de heer Stinis den orkest leden mededeelen, hetgeen op dc vergade ring van gisteravond was verhandeld. Namens de orkestleden nam de heer Samuels het woord, die uit naam 'der musici verklaarde, dat, hetgeen door den heer Kaai man op de vergadering der H. O. V had ge zegd, als zouden de orkestleden bij uitscha keling der drie musici, in staking gaan en als zou het geheele orkest achter deze drie musici staan, onwaar was en dat bij de or kestleden zulk een voornemen niet bestaat. De heer Stinis merkte hierbij op,, dat hem van officieuze zijde was medegedeeld, dat het feitelijk de bedoeling der orkestleden zou zijn den dirigent, den heer Gerharz uit het orkest te hebben en een nieuwe ver eeniging te stichten onder andere directie. Namens de orkestleden werd dit door den heer Bosch pertinent tegengesproken. Toen deed de heer Stinis een beroep op aller vriendschappelijke medewerking én samenwerking, wanneer er kleine geschillen of grieven waren, die niet achter den rug van het bestuur onderling te bespreken, maar voor het front te brengen, want de bemidde lingscommissie stelt alle pogingen in het werk om het bestaan van dc H. O. V. min stens nog voor één jaar tc verzekeren. Maar dan moeten de orkestleden mede werken en om dit tot stand te brengen, zijn grootmoedige zielen noodig. Het is de bedoe ling der commissie de H. O. V. weer te doen voor den dag te treden als een instituut waarin allen eensgezind en vriendschappe lijk zullen werken en waar dan niet meer aan het verleden zal worden gedacht. De heer Bos antwoordde breedvoerig en wees t: op, dat de saamhoorigheid der or kestleden buitengewoon groot is en nu de orkestleden thans hebben mogen constatee- ren, dat door de bemiddelingscommissie o-p zulk een sympathieke wijze is gewerkt, zijn t zij bereid den spons over het verleden te ha len en de H O. V. zal vriendschappelijk sa- menwerken en het zal uitgesloten zijn, dat r> i C 'n naaste toekomst op de basis, die de moin a deü na™ddaÊs 10 \mr commissie heeft gevormd, nog een conflict mogen geopend blijven, daarin mag worden zal kunnen verwekt wordsn. door wie dan Door den gemeenteraad van Leiden werd Maandagmiddag benoemd tot leerares in het Engelsch aan de H. B. S. met 5-jarigen cursus mevr, G, W. Cannegieter-Kop, al hier. Met ingang van October is de heer* L, Hoefstra, van de bereden militaire politic te Amsterdam benoemd tot politic-agent bij het politiekorps alhier. In verband met ons bericht van gisteren, omtrent bovengenoemden bazar, kunnen we j haren. 4300 A. A. M. .Sieters q.q. verkocht en het verkocht medegenomen. Tn den ouderdom van 43 jaar is hier ter stede overleden mevr. Adriana Schram, litt. doctoranda, sinds 1919 leerares in ge schiedenis en aardrijkskunde aan het Gym nasium alhier, De programma's zijn verschenen en voor belangstellenden gratis verkrijgbaar aan de Leeszaal, Janssfraat 49. De plechtige ope ning zal plaats hebbenVrijdag a.s. om 8 uur in ,,St. Bavo", Smedestraat 23, alwaar van af heden gratis toegangskaarten ver krijgbaar zijn. Plaatsbespreken is evenwel verplichtend. Deze commissie vergadert op Maandag 5 October 1925 des avnds ZYi uur ten Stad- huize. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Ontwerp Lageree Huishoud school. 4. Bespreking over de uren voor spraakonderwijs. 5. Voorziening vacatures; Ds, A. Snethlage, ouder van een leerling bijzonder onderwijs; Ed, A. van Bilderbeek, onderwijzer bijzonder onderwijs. 6. Rond vraag Getrouwd; 29 Sept.: P. H. G. Daudeij en M, E. v. d. Ven. Geboren; 25 Sept.: I. A HaldermsnLau- dehr, z.; 26 Sept.: I. GeukersGoedhart, z.; 27 Sept.: A. H. RijkenbergSpaltman, d.; J. v. LentSwart, z.; C. C. v, d. Brande Noordermeer, z.; J. M. H. PrinsSieraad, z.; 28 Sept.: A. P. FrijnBesamusca, d.; M. M. LigtvoetDeprez, z.; H. M. Hulsebosch v. d. Putte, z. Overleden 27 Sept.: G. P, de Ridder, 70 j., ill. v. Heemskcrkstr. 25 Sept. If. v. d. Haar, 72 j„ Harmenjanswcg. Naar wij vernemen zijn vrijgeloot die genen, die no. 333 en hooger hebben ge trokken, Mo. 332 en daar beneden zijn dus militiepiichlig. De leden der Prov. Staten van Noord- Ilelland kwamen gistermorgen in buitenge wone zitting bijeen. De Voorzitter, Jhr. Mr, Dr. A. Röell, open de de vergadering met gebed. Een aantal itigekomen Kon. besluiten werd voor kennisgeving aangenomen, terwijl een aantal ingekomen adressen in handen 'van Ged. Staten om prae-advies wordt gesteld. Aan de orde was dan de voordracht van Ged. Staten in zake conversie van geldlce- niogen en lot vaststelling eener 4e suppl. bcgrooting voor 1925. Be voordracht beoogde dc conversie van 6 geldleeningcn. De voordracht wordt onmiddellijk commis soriaal gemaakt, waarna de vergadering ge schorst wordt. Na heropening der zitting adviseert de Commissie, hij monde van den heer Op- horst, de voordracht aan te nemen, waartoe de Staten zonder discussie en zonder hoof delijke stemming besluiten, Daarna wordt de zitting gesloten. Uitslag van dc gehouden verkooping in 't Algemeen Verkooplokaal aan de N. Gracht no. 74, op 28 September. Notarissen Mr, M. SLINGENBERG en J. VAN^ MUNSTER VAN HEUVEN. No. 1. Een burgerwoonhuis met erf, te Schoten, Reitzstraat no. 80, groot 96 Cen- (Adv.) MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden iets vaster, nog mededeelen, dat de hazar geopend is van Donderdag van 26 en van 710 uur en Vrijdag van 26 uur. Vooral op de demonstratie van het maken van schoenwerk vestigen wij de aandacht. De blinde die dit werk verricht is de tweede man in ons land, wien dit werkos geleerd. Notarissen BERTLING en WOLZAK. No. 2. Het woonhuis met erf, voor- en ach tertuin tc Schoten, Iepenstraat 3, groot 1.08 Are. 5250 F. Jonkman. No. 3. Het woonhuis met erf te Schoten, Gen. dc la- Reystraat 85, groot 82 centiaren. f 2485 Swenneker. zal kunnen verwekt worden, door wie dan ook. De commissie heeft, naar ons verder werd medegedeeld, alle hoop, dat het benoodigde geld vóór 5 October a.s. bijeengebracht zal zijn. Thans zal pok de commissie met den heer Gerharz confereeren en men heeft goede, verwachting, dat het conflict alleszins bevre digend zal worden bijgelegd. Naar wij nog vernemen hebben de orkest leden persoonlijk ook genoegen genomen met de verschuiving der uitbetalingen van de sa larissen. GEMEENTELIJKE OPHAAL- EN STOR INGSDIENST. Dat deze dienst waarlijk in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het steeds grooter wordend aantal deelnemers, In de afgeloo- pen maand traden niet minder dan ruim 300 deelnemers toe; terwijl in verband met de uitreiking der nieuwe aanslagbiljetten van het Rijk verwacht wordt, dat de toeloop nog grooter wordt. Meer dan 1/3 van de belastingbetalers is thans bij dezen dienst aangesloten. Mooi resultaat. Door den heer J. B A. dc Vries, leider van den Padvinderstroep ,.The Tank', is aan de penningmeesteresse van dc afdeeling Blacmendaal van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies een som afgedragen yan J 310, zijnde het batig saldo van dc op brengst eener serie voorstellingen, gehouden ter gelegenheid van liet 10-jarig bestaan van „The Tank" Propaganda-feestavond. Maandag hielden de vereenigingen Kruisverbond en Maria- Vereeniging een feestavond tof propagan da, in verhand met de „blauwe-maandac- tie", een, die best geslaagd moet genoemd worden. Voor een zeer goed bezette zaal opende de voorzitter van K. V, den avond en gaf na een korte inlcidingsrede lief woord aan Pater Otten O. P Deze hield een zeer interessante en kernachtige speech, waarin hij de toehoorders aanspoorde tot volhouden in hun heilige actie. 1 Mocht misschien de drankbestrijding yerloren heb ben in de breedte, in het aantal, zij heeft gewonnen in de diepte, in innerlijke kracht, in 't doordringen tot de hoogsfe rangen. Vandaar de groote waardeering en steun van 'I hoogste kerkelijk en wereldlijk ge zag," Hiervoor haalde hij de schoonste ge tuigenissen aan van Paus Pius X en Leo XIII, van een oud-min. Ruys de Beeren- brouck e. a, en conc'udeerde o.a. hieruit daf het onbegrijpelijk is, dat nog vele zeer wei-denkenden vijandig zijn Dat men het offer zelf niet wil brengen, daarin is men vrij; maar deren strijd tc veroordeelen als iets onnuts, iets overdrevens, dat is on verantwoordelijk. Hij wees ook op de niet- Kafholiekc drankbestrijdingen als een prik kelend voorbeeld voor de onzen. Hij sloot, na nog eens goed uiteengezet te hebben het woord van oud-minister Ruys: „Een bloeiende Kath. drankbestrijding is een Kath. eerezaak." Na een luid applaus, een woord van dank door den voorzitter en een woord van ge- lukwensch aan de beide vereenigingen door den G, Adv., werden fen gehoore ge bracht eenige schoonc liederen dcor het Dames-zangkoor en de geanimeerde avond vond een mooi slot in het aardige, vlot gespeélde tooneelsiukjc: Bij de waarzegster. De avond werd opgeluisterd door muziek van piano en viool. Heemstede heeft weer gefoond, dat zij veel voelt voor de goede zaak op elk ge bied, hetgeen o.a. pok is gebleken uit de opbrengst van den speldjesverk'oop voor 't zelfde doel, n.l. 103.85. Aan allen die hebben meegewerkt, een woord van hulde en dank! HEDEN 5% Nederland 1919 1011/2 10ll/2 6% Nederland 1923 1033/ie 1033/ia 434 NedcrL 1917 983/4 983/4 7% N.-L 1921 A.- 102 "/ie 10211/46 6% N-L 1923 D... 1031/4 1031/4 41 Oude Vaart 63 dito Gem. Eigend 52 Mij „Nederland" 156 Sctieepvaart-Unie 148 1471/2 Rotterd. Lloyd 1321/4 184 184 Oude Boot 70 701/2 Holl. Stoomboot 171/4 H V. A. 557 555 Java Cultuur 3191/2 316 Jurgens gew 1131/2 117 Koloniale Bank 176 1751/2 1 dische Bank 1411/2 Cert Handel Mij. 138 137 138 137 Phoenix 92 Geconsolideerde 159 156 372 372 U. Steel 1211/2 121 Marine comm. 9i3/l6 Vorstenlanden l52i/2 1511/, Actions id. 142 140 C .mp. Merc. Arg 7X5/l6 Poerworedjo 106 1051/4 4141/, 418 5041/, 505 Deli Batavia 4031/g 409 A'dam Rubber 3281/2 335 315t/2 Silau 172 176 Wai Sumatra 265 271 Dordtsche Petr, 347 Southern Rail» 1041/, 106 146l/4 146 88 !/a 88 Wabash 44 43l/2 Comrn Maxwell 30 SEPTEMBER. 1TRSIE koers LATERE KOERS Heb tiet nitstekendste aan te jied in dat iemand wenschen kan, boe zal te wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. BERLIJN 59 25 PARIJS 1 1 1 11.85 BRUSSEL 10.95 WEENEM .e,, 36.— LONDEN 12.05 STOCKHOLM 36.85 KOPENHAGEN 57.90 OSLO iiiii,,. 49 30 BAZEL 1 48.10 NEW-YORK 2.49 ROME t 1 1 10.20 Amsterdam Vaz Diaz 2000 M. dage lijks met tusschenpoozen Nieuws- en Beursberichten van 8.154.30 - Amsterd tijdsein 10 15 en 4.30 Zondags niet. Brussel. 265 M. dagelijks concert te 8.35 u. (ook Zondags) Daventry 1600 M. dagelijks concerl en voordracht van 6.2011 of 12. Tijd sein of Big Ben 7.20 en 10.20 event, ook 12.20 Londen 365 M. dagelijks concert cn voordracht van 7.20—11 of 12 Tijdsein als Chelmsford Zondag 3.50 en 8.50 uur concert, enz H. D. O. (Hilvers Draadl. Omroep) 1050 M dagelijks 5.307.30 diner-concert 8.10 Avondconcert of Lezing (onder voor behoud) Kinderunrtje Maandags 6 u. Politieberichten dagelijks behalve Zondag te 12 en 7.30. Zondags geen Diner concert. Parijs Eiüeltorcv 2650 M. dagelijks concert, te 6 35. Parijs Radio Farijs 1750 R - dagelijks Concert cn Lezing te 8.35. BIJZONDERHEDEN. Brussel, 8,35 ,,Sè j'etais Roi", opera. Daventry. 8.35 Muziek van ,,A polish Wedding". 9.25 orkest cn zang en K, D, O. 8,10 Christel Radio omroep, Zie verder bovenstaande opgave, voordracht. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarlijksche algemeene verga dering in het gebouw „Olympia", Kinder huissingel. Het'jaarverslag van den secretaris werd onder applaus goedgekeurd, eveneens dat van den penningmeester. Uit deze verslagen bleek, dat de vereeni ging zich steeds in stijgende lijn beweegt, terwijl de rekening der kas met een klein nadeelig saldo sloot, In de kascommissic werden gekozen dc heeren B. Smit en H. Boon, Den heer van Leeuwen, trainer, werd dank gebracht voor de wijze waarop hij de zen zomer is werkzaam geweest. De heer v. Leeuwen deed toezegging de training der leden dezen winter te zullen voortzetten. Dc oefeningen in Stoop's Bad zullen worden gehouden telkens drie uren in de 14 dagen t.w. op Dinsdagavond van 7—9 uur en Donderdags van 78 uur, aan vangende 1 October. Het verkiezen van een nieuw bestuur ging met veel moeilijkheden gepaard. Vooral voor de functie van voorzitter werd geen gunstig resultaat verkregen. Wegens het vergevorderd uur werd be sloten de vergadering op Dinsdag 13 Octo ber a.s. voort te zetten. A.s. Zaterdag zuilen de onderlinge athlc- tiek-wedslrijden worden gehouden, terwijl tevens het athictisch gedeelte der vaardig- lieidsproeven zal worden afgenomen. Voor den onderlingen wedstrijd (vijfkamp) bestaat weer, evenals het vorig jaar, groote belang stelling. Als eerste priis is beschikbaar de fraaie „Kwaftet-wisselbeke", die nu voor de tweede maal wordt verwerkt, De volgen de nummers zijn aangewezen om uit te ma ken wie voor een jaar de eigenaar zal we zen. 100 M. en 400 M. hardloopen; ver springen met aanloop, polsstokhoogspringen en speerwerpen. De strijd om de „cup" zal wel hoofdzakelijk gestreden worden tus- schen Ant, Verheem en N. de Zwager, hoe wel natuurlijk bij elk der uitslagen verras singen zeer goed mogelijk zijn; omdat de andere gegadigden van plan zijn behoorlijk kamp te geven. De beker moet dit jaar wor den verdedigd door W. de Zwager die ver deden jaar met een zeer geringe voorsprong de eerste plaats bezette. Het zal een in teressante strijd worden op het terrein van het R.-K. Lyceum aan den Zijlweg. De aan vang is bepaald om 3 uur. R.K.V.V. „D.E.M." Uitslagen 27 September. Bergen I D.E.M. I 36. D.E.M. II G.V.O. II 3—3. Onmiddellijk na den aanvang ontwikkelt zich een vlugge gelijkopgaanden striid. Ber gen I is de eerste die scoort, doch D.C.M. maakt na vijf minuten door een mooi schot gelijk. Bij een algemeer.en aanval van Bergen, kan de D.E.M.-keeper, die in goeden vorm was, niet verhinderen, dat Bergen wederom de leiding neemt. D.E.M. zet er nu alles op om gelijk fe m-t ken, hetgeen haar spoedig gelukt. Zij wee, er zelfs nog een doelpunt aan toe te voegen zoodat ruststand komt met 32 voor D.E.M. Onmiddellijk na rust is D.E.M. in de meer derheid, hetwelk zij in een 2 tal doelpunten weet uit te drukken. Bergen zit er alles op te redden wat nog te redden is. Zij zweven steeds voor het D.E. M. doel, waarvan tenslotte een corner het resultaat is. Deze goedgenomen corner wordt mooi ingekopt doch de keeper redt, de bal wordt echter niet snel genoeg weggewerkt waarvan Bergen profiteert. D.E.M. voegt daarna nog één doelpunt aan haar vijftal toe zoodat zij met een stevige 63 overwinnibg naar huis toe gaan kan. Ook het 2e elftal leverde een kranige pres tatie door tegen G.V.O. II met 3—3 gelijk te spelen. Wij twijfelen niet of deze jonge leden zullen in de 4e klasse een goed figuur slaan. Secretariaat J. Pijpers. Hoofdstraat, Hillegom. Concordia I Graaf Willem I, 31. Zondag speelde Concordia I tegen Graaf Willem I uit den Haag. Het weer zag er dreigend, uit hetgeen niet belette om de Hagenaars thuis te houden. Het terrein was in goede conditie. Als scheidsrechter Duin hoven beginnen blaast, verschijnt Concor dia met één invaller terwijl Graaf Willem er twee telde. Conc. raadt goed en speelt met wind mede. Dadelijk wordt aan weers kanten flink aangepakt, met Graaf Willem, hoewel tegen wind in spelende, gevaarlij ker. Na een misverstand hadden de Hage naars succes, om met een kalm schot van Dijk te passeeren. Ook Concordia pakte nu flink aan, de voorhoede combineerde heel goed en wist spoedig den gelijkmaker door toedoen van P. Beelen te scoren. 11. Van nu af aan is Concordia niet meer tc houden Aanval op aanval volgt, doch geen resul taat, de achterhoede van Graal Willem weet steeds het terrein met verre trap pen te zuiveren. Kort hierop is het Walters die met Smit mooi samenspelend, Concor- die de leiding wist te geven. 21. Hierna rust. Na de thee hetzelfde vlugge spel. De Haagsche keeper moet zwichten voor een enormen kogel van Smit, welke mooi in het uiterste hoekje geplaatst werd. Na eenig heen en weer getrap was het ein de daar en heeft Concordie verdiend ge wonnen, Simultaan-seance te Lisse. Reeds hadden eenige leden van de St. Josephgezellenvereeniging te Lisse het voor nemen om in eigen kring het damspel meer serieus te beoefenen, waartoe de weleerw heer kapelaan Van der Weyden het bestuur van het district Haarlem en Omstreken van den Nederl. R. K. Dambond uitnoodigde door een harcr spelers een simultaanseance te doen geven. Maandag speelde dan ook in het gebouw der St. fosephgezeilenvereeni- ging te Lisse de heer \V. N. Stuifbergen, oud kampioen van het distric Haarlem een si- multaan-séance tegen 18 der leden. Nadat Stuifbergen enkele ronden gespeeld had stond hij reeds bij vele spelers eenige schijven voor terwijl er eenige tot het middenspel stand hielden. Echter wist de Haarlemmer ten slotte alle 18 partijen in zijn voordeel te beslissen en behaalde dus alle te behalen punten (100 terwijl hij ongeveer 5 mi nuten per partij speelde. Vervolgens hield dc heer G. J. A. H. Roeland, voorzitter van het district Haarlem en Omstreken een propa- ganda-rede. Spreker zeide. o.m. dat het dam spel in tegenstelling met andere sporten het R. K. Verenigingsleven in groote mate be vordert, hetgeen dan ook het doel en streven van den Nederl. R. K. Dambond is. Spreker spoorde de aanwezigen aan zich tot een club te vormen om zich met even groot enthousias me als dien avond op het edele damspel toe te leggen. De directeur der Gezellenvereeni- ging kapelaan Van der Weyden dankte de heeren Roeland en Stuifbergen voor hun betoonde bereidwilligheid en wenschte hun nog veel succes toe met hun propaganda voor den Nederl. R. K. Dambond. Hierna werd tot oprichting van een nieuwe vereeniging overgegaan met reeds 13 leden, welke zich waarschijnlijk binnen niet al te langen tijd bij den Ned. R. K. Dambond zullen aan sluiten. 439e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 29 September, 5e Klasse 9e Lijst. Hnoge prijzen: 7598 12467 ƒ1000 8549 9777 18548 400. 2592 5473 11660 16443 18S44 f200. 851 1930 2375 4010 5317 6240 8810 Ï0S79 11596 13958 16961 17833 20705 100. Priizen van 28 51 68 127 242 297 383 518 531 •53S 586 591 594 651 794 822 846 880 92! 923 970 1002 1086 1098 1211 1224 1332 1376 1413 1443 1504 1716 1909 1926 2028 2074 2077 2276 2510 2583 2641 3122 33 IS 3383 3486- 3557 3613 3636 3809 3842 3864 4035 4Ï44 4325 4415 4432 4717 4792 4815 4850 4894 4937 4946 4972 5074 5139 5156 5255 5273 5432 5520 5691 5721 5735 5867 6000 6203 6241 6426 6471 6532 6725 7160 7166 7278 7436 7449 7655 7755 7794 7980 8051 8077 8266 S268 8305 S310 8459 849.3 8551 8563 8565 8674 8807 8895 9006 9029 9128 9145 9245 9252 9261 9311 9331 9551 9566 9617 9833 9941 10006 10019 10329 10383 10385 10471 10599 10661 10701 10746 10550 10900 10980 11288 11334 11476 11702 11913 11936 1199.3 12442 12489 12622 12795 12797 12862 12949 12967 13061 13325 13484 13516 13620 13665 13757 1378! 13825 14203 14673 14852 14910 14911 15009 15179 15244 15291 15349 15382 15460 15473 15568 15569 15702 15761 15812 15899 15988 16149 16373 16539 16993 17345 17351 17605 17619 17642 18039 18267 18484 18523 18887 18964 19149 19606 19790 19800 19834 19843 19933 19983 20145 20150 20292 20294 20310 20132 20503 20561 20652 20857 NIETEN: 21 37 55 90 139 162 17!i 174 264 311 333 344 346 352 361 370 386 389 396 450 470 480 493 533 534 559 571 601 616 662 668 673 713 739 744 748 763 814 852 854 920 967 985 1001 1004 1095 1101 1132 11.34 1190 1220 1227 1249 1259 1266 1276 1286 1293 1365 1392 1402 1412 1435 1440 1459 1474 1486 1506 1647 1719 1760 1912 1953 1968 1969 1977 1997 2013 2022 2044 2057 2067 2130 2138 2151 2164 2182 2216 2317 2332 2333 2356 2361 2390 2393 2439 2450 2467 247.3 2477 2486 2519 2533 2537 2574 2616 2624 2636 2665 2719 2720 2746 2762 2767 2861 2915 2920 2940 2943 2946 2952 2997 3013 3093 3147 3158 3161 3264 3265 3281 .3301 3320 3323 3354 3389 3493 3512 3519 3520 3540 3600 3683 3699 3721 3775 3818 3843 3918 3922 3924 3925 3930 3949 3961 3964 3979 3998 4001 4011 4023 4031 4033 4107 4128 4169 4195 4213 4242 4253 4257 4258 4282 4294 4323 4352 4355 4401 4418 4466 4528 4535 4541 4617 4629 4644 4718 4722 4776 4816 4849 4S64 4872 4886 4910 4974 4978 4979 499! 5026 5032 5051 5104 5191 5193 5207 5221 5295 5300 5403 5459 5460 5483 5491 5505, 5513 5571 5597 5653 5673 5675 5683 5705 ■5710 5715 5729 5739 5746 5779 5832 5848 5859 5919 6024 6025 6063 6079 6125 6147 6151 6162 6176 6210 6283 6289 6308 6336 63S1 6397 639S 6446 6463 6480 6499 6568 6612 6652 6711 6741 6755 6777 6791 6805 6822 6850 6S59 6S64 6890 6928 6939 6961 6998 7035 7057 7060 7082 7087 7128 7215 7267 7320 7335 7382 7422 7424 7474 7481 7482 7502 7517 7585 7586 7590 7612 7657 7660 76S6 7690 7778 7808 7814 7826 7851 7888 7S99 7901 7929 7965 7986 8015 8101 8130 8221 8.332 8352 8357 8358 8359 8420 8430 8449 8451 8455 8460 8523 3573 8574 8704 8710 8750 8829 88S4 897.3 S976 8994 9013 9020 9023 ■j j 9065 9075 9077 9086 9123 9183 9184 9259 9277 9291 9325 9365 9378 9450 9471 9493 9542 9547 9706 9751 9757 9774 9811 9879 9903 9915 9932 9974 10140 10248 10273 ■10326 10345 10349 10419 10492 10531 10557 10574 10608 10614 10640 10652 10657 10666 10680 10693 10805 10902 10908 109H 10939 10950 10990 11000 11024 11049 11075 11092 11100 11102 11146 11161 11188 11208 11211 11216 11240 11246 11262 11289 11304 11315 11459 11468 11509 11524 11538 11576 11579 11593 11598 11621 11643 11685 11733 11735 11790 11792 11800 11802 11809 11812 Ï1SIS 11844 11899 11912 11917 11951 12009 12034 1204: 12106 12149 12226 12229 12264 12284 12318 12337 12342 12,381 12445 12447 12475 12476 12482 12503 .12534 12551 12509 12610 12620 12642 12644 12653 12665 12683 12695 12702 12717 127^4 12727 12762 12767 12788 12913 12920 12952 12958 12996 13033 13068 13091 13136 13178 13181 13242 13256 13261 13286 13305 13352 13353 13355 13362 13473 13493 13504 13542 13603 13663 13685 13688 13718 13721 13731 13758 13925 13940 13956 13970 13971 13988 14082 14151 14156 14196 1.4315 14346 14353 14360 1-1434 14462 14476 14513 14579 14589 14570 14598 14648 14665 14674 14746 14781 14791 14805 14820 14843 14882 14929 14975 15011 15029 15046 15119 15150 15156 15163 15285 15311 1533! 15435 15489 15527 15542 15544 15538 15564 15602 15606 15626 15637 15642 15712 15715 15755 15781 15856 15865 15943 15960 15984 16009 16012 16037 16038 16070 16083 16133 16134 16153 16180 16181 16230 16232 16269 16284 16309 16342 16383 16388 16421 16444 16480 16527 16560 16601 1661S 16621 16630 16667 16715 •16748 16775 16799 16888 16892 16903 16916 16938 16956 16982 16988 16990 17056 17109 17142 17192 17201 17230 Ï7279 17319 17324 17368 17412 17472 17481 1 7547 17550 17560 17663 17670 17711 17713 17725 17729 17733 17796 17840 17870 17898 17904 17990 18040 18079 18084 18091 18106 18150 IS163 18178 18180 18207 18216 182S4 18301 18326 18437 1S450 18478 1S486 1851.8 18520 18621 18631 18633 18678 18679 18711 18721 18741 18803 18846 18855 188v4 18934 18945 1S948 18969 19019 19034 1910! 19156 19193 19202 19273 19297 19320 19.333 19333 19343 19344 19356 19364 19412 19436 19447 19467 19473 19488 19497 19548 19549 19589 1963! 19704 19714 19785 19787 19879 19900 19929 19955 19968 19999 20082 20110 20114 20116 20152 20173 20196 20221 20243 20244 20351 20353 20534 20568 20574 20584 20592 20644 20657 20675 20718 20735 20823 20848 20863 20919 20944 20949 20967 20973 Naar wij vernemen is thans bij Kon. Besluit van 26 September j.l. met ingang van 1 October 1925, de minister van Finan ciën eervol ontheven van het beheer ad in terim van het departement van Koloniën, met dankbetuiging voor de door hem aan het land bewezen diensten en is tot minis ter van Koloniën benoemd de heer C. J. I. M. Welter, lid van den Raad van Ned. Indië Nabij Chemnitz in het Ruzengebergte is Maandagavond een autobus tegen een boom gereden en omgeslagen, waarna zij van den tamelijk steile helling stortte, tengevolge waarvan alle 22 passagiers min of meer zwaar gewond werden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2