"■SSST Chief Whip "T—jWIE Op ieders lip. DIENSTPERSONEEL DE SPAARNEOANK v K j (DUO HOFMANN) 1 INGEZONDEN. Virginia R.K. Middenstandsvereeniging. Gemeenteraad. De Gemeentebegrooting. Onze Burgemeester. Bevroren vleesch. De Haja. VERKIEZING LEDEN KAMER VAN KOOPHANDEL. De verkiezing op 18 November. De Kruger-herdenking. DE BEGROOTING DER KAMER VAN KOOPHANDEL. Voorstel tot behandeling in openbare vergadering. Het zegelen van casabons boven f 10. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Jubileum. Teraardebestelling Adriana Schram. Benoeming. Jubileum. 1023-Vie 365/ g Jubileum. De Asphalteeringswerken. Rijwieldiefstal. Aanhouding. Begin van brand. DE PONT OVER HET ZUÏDER-EUITEN SPAARNE. Vakschool voor bakkers. BURGERLIJKE STAND. Van onze Rechtbank. Ingezonden mededeelingen Den Heer en Mevrouw HOFMANN, GEORGE HOFMANN, Joz- Israeiskade 132 - Amsterdam. TELEFOON 29861. VOOR DEN POLITIERECHTER. DE BANKEN OP DE VISCH- MARKT. Voor geen andere doeleinden bruikbaar. De bollendiefstal te Noord' wijkerhout. Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. In! BEZORCTMIJ Het antwoord is: 1 een advertentie i_ geplaatst in de met haar lö.OOO exempl. oplage ZANDVOORT. BLOEMENDAAL Berichten uit onze vorige Oplage- Mededesling van het Ned. R.-K. H uisvestingscomité. iföo In de kleine zaal van het gebouw ,rSt, Bavo vergaderde Donderdagavond de R. K. Middenstandsvereeniging. Na een korte inleiding van den voorzitter den heer P. J. M. van Tetering, deelde deze mede dat wegens ontstentenis van den len en 2en secretaris de voorlezing der notulen tot de volgende vergadering zal worden aangehouden. Medegedeeld werd verder, dat voor de zielerust van het gestorven lid, den heer Rijs, voorzitter van de schilderpa- troonsver. een H. Mis zal worden gelezen in de Kleverpark-kerk. Een schrijven was ingekomen van de Lim- burgsche Middenstandsvereeniging, waarin werd verzocht deelneming door de leden aan een schriftelijken cursus in het boek houden door die vereeniging opgericht. De voorzitter zeide dat het bestuur van mee ning was dat de vereeniging te Haarlem misschien beter zelf zoo'n cursus zou kun nen organiseeren voor haar leden, welke meening ook de leden bleken te zijn toege daan. oorgesteld werd aan de Propaganda- commissie het onderzoek naar de leden lijsten van de onder-afdeeling in te stellen, waarmede accoord werd gegaan. In de vacature in de commissie voor sta tuten werd voorzien door benoeming van den heer G. J. Klein. Aangaande den ver koop van het geboüw werd hiervan door den penningmeester het verloop van den verkoop medegedeeld. Hierbij bleek dat dank zij de coulance betracht door de hee- ren Kooper en Fibbe er nog een batig saldo overbleef van 131.24. Het voorstel tot royement der onder-af- deeling Groenten- en Fruithandelaren, we gens wanbetaling, werd na een korte toe lichting van het bestuur, waaruit bleek, dat deze afdeeling nog nooit contributie be taalde, bij acclamatie aangenomen. De middenstandsbibliotheek zal op lenzelf- den voet worden voortgezet, en worden on dergebracht bij den heer van Tetering. Betreffende de Middenstandsjeugdorgani- satie deelde de voorzitter mede dat na een bespreking met den ZeerEerw. Heer Booy- mans de vereeniging het initiatief tot op richting van zoo'n organisatie heeft geno men, met dien verstande evenwel, dat de oprichting niet door haar zal geschieden, maar dat zij de noodige stappen zal doen tot de oprichting ervan. Te dien einde had men reeds een onderhoud gehad met het Bestuur van den R. K. Kring. Als afgevaardigden voor de vergadering van den Centralen Raad op Dinsdag 6 Oc tober werden benoemd de heeren 3. Lamp en J. P. B. Huizing en als plaatsvervangers de heeren H. J. L. Klein Schiphorst en H. Mol. Bij de voorlezing van de agenda dezer vergadering kwam o.m. voor de onthouding van een post van 800, als steuntoekenning aan de K. S. A. De voorzitter lichtte dit toe en zeide dat dit verband hield met door de K. S. A. verrichtte handelingen. Ge noemde vereeniging kocht n.l. sigaren van fabrikanten en liet deze rechtstreeks aan particulieren verkoopen. Het hoofdbestuur nu was terecht van oordeel dat hierdoor schade aan een tak van den middenstand werd toegebracht. De heer van Liemt verzocht het bestuur de afgevaardigden te willen instrueeren, dat zij eens de afdracht van 5.— bij de cen trale raadsvergadering ter sprake zouden brengen. Spr. vond 5.afdracht per persoon aan don Centralen Raad veel te hoog. Soortge lijke vereenigingen, met in verhouding bij langena -niet hetzelfde aantal leden vroegen slechts 1.—. Spr. zag niet in dat de kos ten van den centralen raad zoo veel hooger zouden moeten zijn dan van de andere ver eenigingen. De heer van Liemt was van meening dat de afd. Haarlem het geld zelf veel beter zou kunnen gebruiken. De heer Holt vond 2.50 a 3.al ruim betaald. De voorzitter zegde toe dat de afgevaar digden dienovereenkomstig zullen worden ingelicht. Als afgevaardigden van het R. K. Mid denstandscongres op 7 en 8 October a.s. te Amsterdam werden benoemd de heeren Klein en J. P. A. Neelissen en als plaats vervangers de heeren Beekman en G. Alles. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake fle terugbetaling van de aandeelen der glas- verzekering. Hierover werd uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer van Liemt achtte het niet alleen billijk maar ook plicht, dat deze schuld binnen afzienbaren tijd werd afgelost. Spr. was van meening dat, daar er geen liquidatie van de oude vereeni ging had plaats gevonden en alle baten en schulden door de nieuwe Middenstandsver eeniging waren overgenomen ook deze schuid zeer zeker voor delging in aanmer king kwam. De heer Klein Schiphorst zeide van mee ning te zijn, dat die glasverzekering een onder onsje van leden was en dat dus de vereeniging niet aansprakelijk kon worden gesteld voor de gelden van dat „onder onsje". Door verschillende aanwezigen .werd dit echter bestreden en men wees er o.m. op dat, wijl de inning der gelden door de ver eeniging geschiedde en ook onder hare be rusting waren, deze glasverzekering toenter- ti;d wel degelijk als een onderafdccling had gegolden en men dus verplicht was ook die aandeelen langzamerhand in te lossen. Aangaande een uit de vergadering geda ne vraag, betreffende aflossing der obliga ties, deelde de voorzitter mede, dat dit vol gens het in vorige vergaderingen bepaalde zou geschieden. Hierbij was vastgesteld, dat indien mogelijk, de jaarlijksche uitloting tot een maximum van 500 zal plaats hebben Bij de rondvraag werden verder nog eeni- ge huishoudelijke vragen gesteld, waarna de geestelijk adviseur een korte aanmoediging tot de leden sprak en hun aandacht vroeg voor de a.s, wintercampagne, wijzende op het groote belang van een R.K. Midden standsvereeniging. Hierna sluiting met gebed. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal' worden gehouden op Woensdag 14 October a.s. Naar wij vernemen, zal de gemeentebe- grooting 1926 waarschijnlijk nog deze maand in de afdeelingen worden behandeld. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat dit geschiedt op Woensdag 21 October a.s. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, heeft vanaf heden zijn werk zaamheden ten stadhuize hervat. Door de Commissie van het Winkelbedrijf is het schrijven van den Bond van Impor teurs en Grossiers van bevroren vleesch en vet behandeld. Na overleg met deri directeur van het slachthuis, dr Keijser en het dage- lijksch bestuur #van voornoemden Bond, kwam tot de overtuiging, dat in zeer vele gevallen door samenwerking van meerdere gemeenten, waardoor één keuringsdistrict werd verkregen, het bezwaar, dat bij invoer in een andere gemeente opnieuw keurloon moet worden betaald, werd ondervangen. Waar het gebied der Haarlemscbe Kamer grootendeels één keuringsdistrict vormt, is de commissie van oordeel, dat het niet op den weg der Kamer ligt, op wetswijziging aan te dringen en stelt zij voor, het schrij ven van den Bond voor kennisgeving aan i* nemen. Zoo langzamerhand zal het een uitzon dering gaan worden, als de Haja minder druk bezocht is. Het is eiken dag een druk te van belang. Talrijk zijn de belangstellen den, die uur na uur door de zaal circulee- ren. Aardige verrassingen houden de animo er in. Donderdagavond werden, behalve het ge wone programma, Javaansthe dansen en Krontjong-muziek uitgevoerd, welke zeer in den smaak van het publiek vielen. Nog twee dagen zal de Haja thans geo pend zijn. Indien men dus nog iets er van wil zien, zal men zich moeten haasten. De verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel is bepaald op Woensdag 18 November. Op 1 Januari 1926 treden als lid der Ka mer af de heeren Ir. W. J. Burgersdijk, A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, J. F. Klercq, F. H. Meyer, D. Treur, A. H. Weyburg, W. JonkTfEer, J. F. Lamp, D W. Miezèrus, J. C. Slis, J. H. de Swart en Th. B. Weber. Wij hebben reeds in het kort melding ge maakt van 't voornemen om den 100-jari- gen geboortedag van Paul Kruger op den 9den Oct. hier ter plaatse te herdenken. De besturen van de Ned. Z. Afrikaansche Vereeniging en het Algem. Nederl. Verbond afd. Haarlem en Omstreken hebben daar toe de noodige maatregelen getroffen. Prof. Dr. Mansveld, oud Superintendent van Onderwijs in Transvaal, zal dien avond optreden. Het muzikale gedeelte is in handen van Mej. Christien Stork, kerkzangeres en Nico Hoogerwerf gesteld. Mej. Stok zal o.m. eenige Hollandsche Afrikaansche liederen zingen, begeleid door Mej. Dalhuizen Las- schuit, terwijl het solo Manoenkwartet „Euphonia" eveneens eenige Afrikaansche liederen (voor mannenkoor bewerkt door Nico Hoogerwerf) ten gehoore zal brengen. In het eerecomite zitten: Eerevoorzitter C. Maarschalk, Burgemeester te Haarlem; Eere leden; Jhr. Mr. en Mevrouw J, W. G. Boreel van Hogelanden; Mr. A. Bruch; Mej. M. Blok van Laar; Mej. J. de Clercq van Wheel; Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Kou- dekerke; Jhr. P. Elias; Mr. J. N. J. E, Heerkens-Thijssen; Dr. C. Jonges; Dr. J. C. Peereboom; Jhr. A. W. G. van Riemsdijk; Dr. J. F. M. Sterck en Dr. J. Weener. De heer Th. Hooij, lid der Kamer van Koophandel, stelt voor, de begrooting der Kamer in openbare zitting te behandelen dus ook de algemeene beschouwingen in het openbaar te houden. De afd. Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel stelt voor, een schrijven te richten aan den minister van Financiën, waarin gevraagd wordt, het daarheen te willen leiden, dat cassabons boven 10. niet meer gezegeld behoeven te worden. In dc toelichting wordt opgemerkt, dat het publiek weigert, de geregelde bons aan te nemen, waardoor de fiscus toch geen baat heeft bij den maatregel en daardoor een zeer groot deel van den Middenstand een buitengewoon belangrijk controle-mid del mist. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, houdt op Dins dag, 6 October 1925, des namiddags te 7 uur in het gebouw der Kamer, Kruisweg 70, te Haarlem een vergadering. De agenda vermeldt 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Mededeelihgen; a. Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, inzake certificaten van Oorsprong b. Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, inzake handels overeenkomst Duitschland en dc Belgisch- Lu xemburgsche Economische Unie c. Mi nister van Financiën, inzake invoerrecht voor gietmodellen d. Hoofdbestuur Pos terijen en Telegrafie inzake verplaatsing inspectie e. Datum verkiezing leden der Kamer van Koophandel 4. Goedkeuring verzonden schrijven aan de Directie der Sui kerfabriek „Holland" te Halfweg inzake Waterstand Haarlemmermeerpolder; 5. Goedkeuring aanstelling T. Albrecht te Haarlem 6. Aanvraag lidmaatschap Ne- derlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te .Amsterdam7. Voorstel Hooy tot het behandelen der begrooting en het houden der algemeene beschouwingen in openbare vergadering 8. Rapport afge vaardigde Vierde Internationaal Congres voor Ongevailengeneeskunde en Beroeps ziekten te Amsterdam 9. Concept-schrij ven Bureau aan den Ontvanger der Invoer rechten en Accijnzen te Haarlem, inzake slui ting kantoor op Zaterdag; 10. Consept- schrijvên Bureau aan den Directeur-Gene raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, inzake opheffing Zondags-bestelling te Lisse en Hillegom 11. Voorstellen afdeeling Klein bedrijf a. verzenden brief Minister van Fi nanciën, inzake zegelen cassabons b. mede- onderteekening vragen aan alle Kamers van Koophandel 12. Voorstel Commissie Win kelbedrijf, inzake schrijven Importeurs en Grossiers van bevroren vleesch en vet; 13. Voorstel Commissie Winkelbedrijf, inzake gebruik vischbanken in gemeentelijke visch- hal te Haarlem 14. Rondvraag 15. Be sloten vergadering. De heer A. C. Waller, president-dircc- leur van de oliefabrieken Calvé, Delft, ge- boren te Haarlem, herdacht Donderdag den dag, waarop bij 25 jaar geleden in dienst der fabrieken was getreden Onder zeer groote belangstelling werd Donderdag ter aarde besteld op de Algem. Begraafplaats aan de Klcverlaan, mevr. Adriana Schram, litt. doctoranda, sinds 1919 leerares in geschiedenis en aardrijkskunde aan liet Gymnasium, alhier. Talrijke bloemstukken dekten de baar, terwijl verschillende sprekers het woord voerden. Een broer van dc overledene dankte voor de bewezen eer. Z. D. H. dc Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur van het liefdewerk St. Franciscus Romana 11, alhier, den Wel. Eerw. heer G. Keijzer. De heer L. v. d. Kerk, onderwijzer en waarnemend hoofdonderwijzer aan dc Chris telijke school aan de Bakencssergracht, her dacht Donderdag 't feit, dat hij 25 jaar ge- leden aan dc school benoemd werd. Door de leerlingen der hoogste klasse werd hem Donderdagmorgen 'n fraai bloem stuk gegeven. De huldgmg van collega's en leerlingen had gisterenmiddag om 4 uur plaats, waarbij hem een mooi cadeau werd overhandigd, MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. HEDEN 5% Nederland 1919 I0l3/4 1 101% 6% Nederland 1923 10(3l/2 1031/2 4X Nederl. 1917 98 98% 7% N.-l. 1921 10211/ij» 6% N.-L 1923 D... 1035/is 103%6 Loll Lloyd 401/4 Oude Vaart 62% dito Gem. Eigcnd 51 Mij „Nederland" 152 153% Scheepvaart-Unie 1481/2 147% Rotterd. Lloyd 130% Paketvaart 105 184 Oude Boot 691/2 70 Holl. Stoomboot 16% 558% 553 Java Cultuur 317% 312 Jurgens gew. 119 120 Koloniale Bank 174 1741/2 I dische Bank 140% 1401/2 Cert. Handel Mij. 1361/2 Resc. dito 136% 93i/2 136% Geconsolideerde 1581/2 157% Kon. Olie 378 377 121 121% Marine comm. 9% - 151% 9% Vorstenlanden 151% Actions id. 1431/2 140 0 ,isp. Mere. Arg 1 416 7% 1051/2 Oude Deli 419l/2 422 Senembah 4991/2 500 4191/2 424 A'dam Rubber 344% 344 Serbadjadi 316% 180 Wai Sumatra 273 Dordtscbe Petr. 353 Southern Rails 104% 106% 145l/2 145 Anaconda 87% W abasb 42 421/2 Comm. Maxwell OO >0 co Op 8 October a.s. zal de heer J. v. d. Mark den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst- trad bij den heer J. P. Maas, beeldhouwer, alhier. Onder de viaducT aan den Kruisweg zijn Woensdagnacht nieuwe tramrails gelegd. Tij dens deze werkzaamheden, die reeds eeni ge dagen geleden zijn begonnen, werd het verkeer naar Schoten geleid langs het Sta tionsplein en onder de viaduct aan den Jansweg. 't Verkeer van Schoten naar Haar lem ging evenwel langs den gewonen weg. Bij de politie hier ter stede is aangifte gedaan, dat een rijwiel hetwelk Donderdag middag voor de kantore" der Haarlemsche Bankvereeniging in de Zijlstraat stond op onverklaarbare wijze was verdwenen. J Op verzoek van den commissaris van po- litie te Haarlem, is te 's-Gravenhage aan- gehouden de 25-jarige W. A. M. verdacht I van verduistering van een damesrijwiel. De aangehoudene heeft bekend. Hij had het rijwiel te Amsterdam verkocht en de koo per aldaar had het weder beleend. t Donderdagmiddag te 4.18 werd brand ge alarmeerd in een perceel aan de Haze- paterslaan. Onmiddellijk rukte de brandweer met het noodige materiaal, benevens den motor wagen, uit. Spoedig echter kwam het bericht, dat de hulp der brandweer niet -meer noodig was, want de brand was reeds gebluscht. Bij onderzoek bleek, dat op de eerste verdieping van het bewuste perceel in de keuken een begin van brand was ontstaan, j vermoedelijk door het ontsteken van een lucifer nabij een gordijn. Het gordijn had vlam gevat, doch het vuur kon door de bewoners worden ge bluscht. Een tweetal gordijnen verbrandde, Naar aanleiding van het Raadsbesluit van 29 October 1924, no. 23, om den dienst mét de pont over het Zuider Buitenspaarne ook op Zondag te doen uitoefenen op door B, en W vast te stellen uren, werd door de zen destijds besloten, de pont van 1 April tot en met 30 September des Zondags van 19 uur des middags, in dienst te stellen. Aangezien blijkens een verzoekschrift van bewoners van het huizencomplex in de om geving van het Slachthuis prijs wordt ge steld op een Zondagsdienst van de pont ook gedurende de wintermaanden, is be sloten, de pont ook gedurende die maanden op bovengenoemde uren des Zondags in dienst te stellen. Met het oog op uit te voeren reparatie- werken kan de pont a.s. Zondag echter niet varen, zoodat de Zondagsdienst eerst op 11 October a.s. zal worden voortgezet. De vakschool der Christelijke en R.K. Bakkersgezellenbonden zal vermoedelijk 13 October a.s. aanvangen. Zij, dia zich alsnog als lid willen opgeven hiervoor, kunnen dit deen bij het bestuur en Donderdag 8 Octo ber a.s. in ,St. Bavo", 's avonds na 8 uur, Smedestraat 23. Ondertrouwd: 2 Oct.: T L. J. v. d. Heim en G. LI. Henncman. Geboren 1 Oct. J. E. C. BrandsBrandts Buijs, d. 2 Oct, W. H. v. Aakster Boogaard, z. Overleden: 1 Oct.! M. A. Abbing, 77 i., Baan. C. Spoelder, 83 j., Gcd. Oude Gracht. M E. LohmannKorncr, 54 Antoniestraat. 1 H. H. v. Rijn, 23 j-, Vooruitgangstraat. C. Zwart-Blok, 52 j., Kamperlaan. Diefstal. Donderdagmiddag had zich voor de recht bank te verantwoorden de 18-jarige G. D. v. W., uit Zaandam, terzake diefstal van een rijwiel op 29 Augustus,. d bekende Duettisten van de Gramophoon, stellen zich op veelvuldig verzoek, vanaf 1 Nov. '25 wederom beschikbaar voor Feest en Sociteitavonden. Soiree's etc. met een uitgelezen Repertoire. - Offerten bij: Bekl. zeide een meisje te hebben, doch geen geld. Daar het kermis was, durfde hij zoo niet naar haar toe te gaan en nam daar om een fiets weg Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 6 maanden met aftrek van preventief. De verdediger legde er den nadruk op hoe slecht beklaagde het getroffen heeft. Eerstens door een slecht vriend en op de tweede plaats is hij juist 18 jaar geworden zoodat hij niet van de gunstige bepalingen van den kinderrechter kan profitecren. Min derwaardige voorstellen van een man heb ben ook al geen goeden invloed gehad. Plei ter meenden dan ook een voorwaardelijke gevangenisstraf te kunnen vragen. De uitspradk werd bepaald op 15 October. Verduistering. Voor den Politierechter had zich Vrijdag morgen te verantwoorden J. K,, te Zaandam wegens verduistering van een heerenrijwiel. Bekl. had het rijwiel in huurkoop gekocht voor 108 en daarop aanvankelijk 60 ifbetaald. Dit rijwiel, met een damesrijwiel had hij toen verkocht voor 35, voorgeven de aar. den kooper, dat hij en zijn meisje niet meer wilden fietsen. Eisch en vonnis luidden een maand ge vangenisstraf. Voor eenzelfde feit stond terecht M. v, B.. uit Beverwijk. Bekl. had een dames- en hc-erenrijwiel voor 52.50 in huurkoop ge kocht en slechts 16 hierop betaald. Waar de rijwielen thans zijn gebleven, wist ook bekl. niet. Het vonnis luidde eveneens 1 maand ge vangenisstraf, waar de politierechter de verduistering slechts gedeeltelijk bewezen achtte en wel ten opzichte van het dames- rijwiel. Mishandeling. De 19-jarige vischhandelaar S. B. uit Edam, stond terecht ter zake van mishan deling. Bekl. had op-28 Juni H. K. een klap op hét oog gegeven ten gevolge waarvan deze blijvend blind blijft aan dat oog. De aanlei ding was het meisje van K., dat werd aan gesproken door 'n vriend van bekl, Toen kwam K. zelf er bij, en waarschuwde van haar af te blijven, daar het zijn meisje was. Bekl. antwoordde toen: „Hij kan toch niet ruiken, dat het jou meisje is. In drift gaf hij toen een klap. Dr. H. A. L., als deskundige gehoord, ver klaarde. dat het netvlies had losgelaten, waardoor bijna algeheele blindheid is inge. treden. Het O.M. zeide, dat bekl. als een vech tersbaas bekend staat en wilde als een af schrikwekkend voorbeeld een strenge straf eischen. Wegens mishandeling, zwaar licha melijk letsel ten gevolge hebbende werd een gevangenisstraf van 3 maanden geeischt. De politierechter veroordeelde bekl. tot een gevangenisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar met de voorwaarde bin nen 4 maanden 90 schadevergoeding te moeten betalen. «De Commissie voor het Winkelbedrijf uit de Kamer van Koophandel, heelt over wogen, voor welke andere doeleinden de vischmarkt zou kunnen worden gebruikt, dan voor vischverkoop. Het denkbeeld van den gemeente-ont vanger komt haar niet aanbevelenswaar- dit voor, omdat haar bekend is, dat de aan voer van gestoomd vleesch niet zoo groot is, dat hij de vraag overtreft, zoodat uit breiding .van het aantal verkoopplaatsen niet noodzakelijk geacht kan worden. Mocht echter het aanbod de vraag overtreffen, dan zal de particuliere vleeschhandel zi met den verkoop van gestoomd vleesch kunnen belasten. De commissie is ook overtuigd, dat de vischmarkt evenmin geschikt is, om er andere markten te vestigen. Het standpunt der commissie, dat mark ten historisch gegroeide organismen zijn en minsdien geen succes kan verwacht worden van een kunstmatig ingrijpen van de over heid, ligt hieraan teh grondslag. De Commissie stel tvoor, B. en W. te berichten, dat haar geen doeleinden op commercieel gebied bekend zijn, waarop j de banken op de vischmarkt zouden kunnen worden opengesteld. een transport kinderen voor dat comité uit 'Boeda-Pest vertrekt en 7 Oct. in ons land arriveert. Op 12 Oct, zal de trein weer naar Boeda-Pest terugkeeren. Bagage moet uiter lijk 9 Oct bezorgd zijn in het centraal ma gazijn van het R.K. Huisvestingscomité, St. Jacobstraat 19, Den Bosch. KRITIEKE TOESTAND IN DE MIJNEN. Een onderhoud met den minister. Naar het volk verneemt i® door den Ne- derlandschen Mijnwerkersbond een schrij ven gericht aan den Ghr. Mijnwerkersbond waarin verzocht wordt te willen mededce- len of ook hij bereid is de staking af te kondigen teneinde de voorgestelde verslech teringen te keeren. Er werd op aan gedrongen voor Woens dag 7 October a.s. deze vraag positief te beantwoorden. Het Volk verneemt verder dat minister Bongaerts de voorzitter der mijnwerkers- bonden telegrafisch tot een onderhoud op Zaterdagmiddag op zijn departement ontbo den heeft. DE MOORD TE GIESSEN-NIEUWKERK. DORDRECHT, 2 Oct, De rechtbank te Dordrecht veroordeelde heden J. C. K. te Deventer en J. T., uitvoerder te Sluis, be schuldigd van den moord op den baanwach ter Haltechef J. de Jong te Giessen-Nieuw- kerk in den nacht van 3 op 4 Augustus 1923 ieder tot vijftien jaar gevangenisstraf. De eisch was levenslange gevangenisstraf. LEIDEN, 2 Oct. Bij verschillende ingeze tenen te Noordwijkerhout zijn weer gesto len bollen in beslag genomen, die op zon derlinge wijze verstopt waren. In verband met de diefstallen daar en te Voorhout, hadden reeds 8 arrestaties plaats. NIEUWE HAAR LE M SCHE COURANT Hoog bezoek. De Commissaris der Koningin in deze provincie is voornemens Maandag 5 October a.s. vergezeld van een hulpambtenaar ter provinciale griffie een kort bezoek aan deze gemeente te brengen. Ongeveer om 2 uur zal hij op het gemeente huis aankomen. De ingezetenen, die zich vooraf bij den Burgemeester daarvoor heb ben aangemeld zullen in de gelegenheid worden gesteld hem over de belangen dei- gemeente te spreken. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij W. Voerman, Kinheimweg 65 Bloemendaal, een mes G. Karrenbeld Kolkstraat 28 Haarlem, een bruine dames-, tasch met inhoud Balm, Bloemendaalsche weg 4 Bloemendaal, een jongensjas G. Togtema, Zomerzorgerlaan 14 Bloemendaal, een zilveren armbandje G. Badings, Juliana- laan 53 Overveen, een blauwe postduif No 19988 B.H. Jansen, Merovingenstraat 43 Haarlem, eeji borstelM.J. Adrini, Oranje Nassaulaan 37 Overveen, twee paar jongens schoenen J.H. Hulsbergen, Kloosterstraat 103 Schoten, een belastingplaatje in étui D. Houtgraaf, Bloemendaalschestraatweg 124 Jan Gijzenvaait, een damesparapluie ;aan het bureau van politie te Overveen, een pa piermand, waarin twee kaatsballen, een pa- tapluie, een rozenkrans, twee sleutels, een bruin gevoerde handschoen, een laag bruin, kinderschoentje. DEN BOSCH, 2 Oct. Het Centraal-Bureau van het Ned R.K. Huisvestingcomité deelt ons mede dat door het niet aankomen van een uit Boedapest verzonden telegram, eerst thans kan worden meegedeeld, dat 5 Oct, (Voor den inboud van deze Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk HET MELKBESLUIT. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik een klein plaatsje in uw geacht blad. Bij voorbaat dank. Dezer dagen werd mij thuis gestuurd door den keuringsdienst van het gebied Haar lem, een uittreksel van het melkbesluit, hetwelk 7 October in werking treedt. Het is c e 't algemeen heel goed te keuren dat de keuringsdienst goede en strenge controle over d; consumptie melk houdt. Doch het is in het melkbesluit ook alweer zoo, veel goeds, doch ook overdrijving. Voor veehou der en verkooper. Ik wilde hier maar op een paar punten, die voor den veehouder van groot belang zijn, de aandacht vestigen, n.l. Ie. Men mag geen melk afleveren van koeien die lijden aan baarmoeder ontsteking en als gevolg daarvan uitvloeiing hebben. Dit zal voor vele boeren een niet geringe schadepost gaan worden. Immers wanneer men toch al niet fortuinlijk boert, om zoo uit te drukken, en men zal b.v. op een stal van 20 tot 25 stuks vee, eens 8, 10 of 12 kalverwerpers per winter hebben, dan beteekent dit voor den veehouder al een schade die niet zoo nauw te beramen is. Doch bij de meeste of wel haast bij al deze dieren zal uitvloeiing op gaan treden. Dit toch is bij dergelijke dieren bijna altijd het geval. Nu geldt het voor den boer, houdt die melk thuis. Wat moet hij met die melk Gereedschap voor kaas maken hebben de meeste consumptie melkers niet. Voor wiens rekening komt die melk Moet de veehouder dat lijden die toch al dat bui tenkansje had van zooveel verwerpeBs Punt 2 is Wanneer de koeien ontstoken tepels hebben mag ook de melk van deze koeien niet geleverd worden. Geen gering schadepostje voor den veehouder, want zoo als in den tegenwoordigen tijd, met ieder jaar mond en klauwzeer, (weer zoo'n buiten kansje voor den veehouder) treden toch telkens ook weer de tepelontstekingen op. Het bevel is veehouder houdt je melk thuis. Welja, zal je -afnemer zeggen, Jan, Piet, of Klaas, je hebt pas zoo'n buitenkansje met die tongblaar, zooveel gemolken dus houdt ze nu maar heelemaal thuis. Neen, het gaat er voor den veehouder ook al weer niet beter op worden. Of zouden wij misschien vrij ge steld worden van belasting Of gaan mis schien de heeren de pachten voor de boeren betalen Ik denk wel dat de heeren daar wel „tabak" van zullen hebben.* Doch met dit alles is het voor den veehouder een glad on mogelijke zaak deze voorschriften na te komen. Er hebben hier ook weer menschen geze ten enkel met theorie, doch niet met practijk. Iets voorschrijven gaat gemakkelijk, doch men moet toch wel degelijk overwegen of het ten uitvoer gebracht kan worden. En dat is met deze punten van het huidige melkbe sluit niet het geval, 't Kan voor den veehou der een schade van belang worden. Als we dit zoo eens overwegen en we zien daarbij onze pachten en belastingpapiertjes, met waarschuwing, aanmaning en dwangbevel (want die regenen onderhand) dan moeten wij toch wel een beetje beangst zijn voor de toekomst. Want heusch het tegenwoordige melkbesluitje zal ons weer veel onaange naamheden en schade gaan brengen. Mijnheer de Redacteur ik dank u nogmaals en teeken EEN VEEHOUDER. Wij hebben ons tot den directeur van den Keuringsdienst gewend om eenige nadere inlichtingen, welke hieronder volgen. De in bovenvermeld schrijven bedoelde bepaling is een landelijke, bij Koninklijk Be sluit goedgekeurd en eerst na een ernstige studie is er toe besloten. Het doel van de bepaling is het belang van de volksgezondheid en het belang van een betere melkvoorziening. De melk van be doelde koeien kan schadelijk zijn voor de volksgezondheid. Het ligt evenwel niet in de bedoeling om politiemaatregelen te treffen, doch alles zal geleidelijk gaan. Bij dubieuse kwesties kan men zich tot den keuringsdienst wenden, welke de melk dan zal onderzoeken. AR&ATH LONDON 1979 1203 20309 3718 17330 11 283 929 1625 2777 3453 3880 4367 4992 5552 6051 6506 6832 7290 8032 8686 9072 9552 10077 11664 12222 13197 13999 14520 15040 15646 16371 17239. 17574 18305 18867 19604 20239 20543 1 152 434 645 922 1072 1289 1678 1868 2003 2110 2452 2556 2827 2989 3345 3476 3680 3692 3783 3986 4243 4523 4619 4731 5025 5216 5435 5563 5861 6033 6326 6462 6734 6788 7014 7163 7296 7426 7701 7900 8131 8.341 8536 8726 89.33 9112 9218 9635 9698 9841 10071 10339 10479 10642 10916 11122 11284 11402 11609- 11710 11822 11932 12087 12218 12409 12585 12593 12737 12892 13225 13345 13578 13849 14183 14416 14649 14T97 14919 15097 15440 15738 16059 16244 16644 16911 17141 17254 17521 17662 17776 18021 18185 18353 18500 18777 19040 19221 19326 I9490 19596 20039 20134 20540 20677 20972 5c 439e NCD. STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 2 October. 5e Klasse 12e Lijst. Hooge prijzen: 675S 15829 16474 17237 1000. t 4695 9676 11097 14399 15413 400. 2239 5274 6500 6674 11313 14878 18311 19733 20089 ƒ100. Prijzen van ƒ70: 43 104 200 479 639 696 953 959- 1064 1815 2007 2034 2983 3088 3592 3606 3975 4047 4649 4673 5179 5323 5865 5943 6266 6313 6675 6718 7153 7220 764S 7818 8322 8487 19842 16835 30 411 943 1646 2900 3475 3882 4379 5000 5629 6134 6626 6903 7465 8055 8709 9080 9569 2934 3487 3960 4632 5039 5714 6149 6639 6984 7616 S2GQ 8780 9217 9580- 8791 8797 9241 9321 9762 222 811 1225 2207 3176 3608 4105 4689 5482 5951 6369 6746 7250 7820. 8517 8850 9322 9860 9747 10166 10659 10723 10873 11339 11697 11808 11996 12070 12151 12277 12278 12313 12560 12692 13243 13452 13497 13653 13658 14034 14113 14144 14256 14295 14577 14716 14851 14924 14930 15087 15162 15212 15238 15299 16151 16205 16270 16278 16331 16457 16578 16670 16710 17072 17256 17272 17286 17309 17334 17603 17734 17800 17917 18151 18415 18522 18671 18746 18808 18980 19041 19179 19191 19226 19624 19675 19690 19751 19801 20242 20262 20276 20286 20311 20587 20669 20695 20733 223 S29 1384 2723 3293 4702 6031 6472 676" 7289 7873 8519 8981 9327 9931 11623 12167 12924 13965 14506 14943 15357 16369 17084 17448 18811 19437 19976 20370 1S1 -464 692 950 1114 1346 1686 1880 2018 2149 2453 2566 2830 2994 3350 3505 NIETEN: 62 '73 263 520 732 241 490 703 961 973 1153 1196 1351 1449 1695 1764 1890 1921 2061 2181 2241 2462 2511 2618 2648 2926 2933 3219 3254 3388 3428 3516 '3548 3709 3822 4102 4265 4529 4621 4763 5055 5218 5443 5572 5873 6099 6357 6504 6744 6821 7023 7165 7306 7427 7722 7923 8154 8399 8598 8755 8953 9117 9401 967.3 9709 9847 10174 10341 10500 10689 10960 11143 11296 11403 11620 11712 11829 11937 12103 12232 12425 12594 12763 12895 13230 13368 13596 13875 14191 1448? 14680 14798 14926 15100 15499 15743 16074 16285 1668,3 16939 17161 17311 17528 17717 17817 18048 18196 18384 18540 1SS04 19085 I925S 19340 19510 19792 20075 20179 20546 20682 20994 1 .sse 1 3731 3841 4113 4271 4536 4642 4782 5072 5248 5485 5574 5942 6119 6363 6552 6756 6862 7024 7251 7327 7471 7750 7954 8195 S446 8620 8802 8955 9146 9413 9739 9909 10178 10357 10528 10754 10987 11187' 11319 114.30 11628 11721 11841 11987 12133 12237 12455 12602 12805 12916 13257 13393 1.3634 1.3889 14206 14495 14721 14821 14928 15239 15525 15749 16088 16296 16701 16973 17182 17356 17566 17720 17885 18112 18199 18409 1S584 18815 19091 19264 19376 19551 19796 20088 2027? 20564 20708 37.35 3&78 4123 4299 4543 4686 4839 5124 5252 5490 5664 5947 6128 6383 6567 6766 6887 7026 7272 7329 7472 7787 7981 8204 S463 8641 8856 9010 9152 9469 9740 9928 10219 10398 10543 10770 10999 11204 113,31 11470 11636 11729 11851 12002 12145 12241 12470 12603 12824 12960 13269 1348S 13714 13898 14209- 14556. 14751 14839 14967 15371 15534 15750 16106 16-350 16719 17014 17190 •17377 17571. 17746 17925 18119 18225 18431 18601 18829 19153 19274 19378 19552 19819 20093 20396 20C25 20752 88 .328 541 78 3 1016 1219 1453 1789 1922 2339 2527 2654 2969 3278 .3430 3611 .3745 3914 4177 4308 4564 4697 4853 5142 5269 5508 5707 5957 6160 6387 6656 6775 6909 7073 7275 7371 7486 7847 8052 8260 8506 8653 8864 9011 9188 9502 9799 9938 10284 10440 10572 10820 11004 11255 11355 11525 11678 11732 11862 12011 12157 12243 12479 12616 12830 13007 13278 1,3521 13751 13951 14225 14581 14758 14846 14984 15377 15604 15837 16110 16555 16729 17023 17211 17414 17617 17750 17955 18128 18250 184.35 18620 18906 19188 19280 19430 19566 19838 20095 20412 20633 20758 96 116 363 383 547 575 850 884 1032 1036 1242 1267 1552 1573 1.794 1798 1961 1978 2358 2417 2530 254-3 2690 2810 2972 2975 3286 3314 3462 3466 365-5 3661 3748 .3951 4194 4361 4592 4713 4S82 5202 5354 5530 5846 5965 6250 6420 6663 6780 6935 7136 7276 7,386 7556 7852 8094 8298 8514 8656 8881 9056 9190 9544 9830 9964 10308 10455 10618 10821 11050 11272 11376 11532 11698 11763 11872 12058 12176 12279 12566 12673 12878 13072 13324 13527 13797 14150 14404 14607 14789 14883 15018 15391 15693 15920 16146 16562 16777 17107 17231 17473 17644 17758 17963 18146 18283 18448 18628 18908 19194 19287 19434 19671 19925 20113 20474 20654 20778 "3777 3962 419€ 4364 4614 4721 4996 5205 5385 5542 5850 5990 6278 6441 6708 6781 6985 7158 7286 7396 '76S4 7S9Ï 8099 8330 8533 867Ö 9087 9192 9632 <3840 10070 10318 10461 10633 10897 11088 11275 11391 11582 11699 11813 11893 12059 12212 12396 12571 12675 12883 13086 13330 1.3558 13804 14180 144Ï3 14643 14793 14914 15095 15407 1572.' 15939 16166 16566 16S23 17130 17235 17414 17652 17770 17996 18167 18334 1S480 18754 18987 19205 19306 1944-' 19674 19936 20121 20504 20658 20791 le lijst: 7402 ƒ70 m.z. 7407 70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2