bb spaarnëbank haarlemsche bankvereeniging REN TEW IJ ZIG IN G Be zaak y. d. Stel. De H.O.V. Sêhittert Overal TOONEEL. LAATSTE NIEUWS, HET EENOODÏGDE GELD ONTVANGEN, Neutrale Ambtenaren Vereeniging Christus, waarvoor wij 'te lijden en te strij- N. Z. H. T. M, Loonactie tramwegpersoneel. Onderricht Franscli. Goed bidden. Centrale TaTndheeikundige Kliniek. De kerk in de Amsterdamstraat. Personalia, Vergadering trampersoneel St. Raphael. BURGERLIJKE STAND. Opgedragen. Speeltuinvereenigmg „Het Oosterkwartier.". Jhr. Br. C. G. 5. Sandberg. Jubileum. Programma. R.-K,1 Rederijkerskamer Alberdingk 'Thijm. 153V a 147 132 185 70 106 424 504 420 344 318 179 278 356 Hoe kan toch die dichter var? FRANKEN maar steeds FRANKEN'S BROOD-roem verklanken? Dat snap ,ie subiet zoodra je hem ziet Hij heeft er z'n kieur aan te danken! Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59.30 11 05 11.15 36.— 12.05 65.90 59.95 49.90 48 05 2,491/, 10.05 59.23 11.52 11.15 35.10 12.045/8 66.85 59.60 49.80 48 021/, 2.48' HAARLEM - BLOEMENDAAL - HEEMSTEDE ZANDVOORT Huldiging van den heer J. v. Kempen. De Burgemeester van Zandvoort. Goede verbetering in de dienst regeling der E. S. M. HEEMSTEDE De moord in de Wormerveer- straat te Amsterdam. mos 11354 11516 !1769 11948 12023 12158 12332 12485 12677 1277! 13006 «3173 13404 13505 13816 :3928 Aan de gevolgen overleden. L» YY I*i wftf f-n«i mn«FrHO« »not Thans kunnen wij mededeelen, dat de financiëele positie der H. O. V. door het toevloeien der giften zoover verbeterd is, dat de H. O. V. gered is en voor Haarlem zal blijven bestaan. De 10.000, die voor de H. O.-V. noodig waren, zijp ruimschoots binnengekomen en vele Haarlemmers, vrienden der H. O. V. zal de tijding dat de Haarlemsche Orkest- vereeniging blijft voortbestaan, oprecht ge noegen doen, ook voor de standing van Haarlem, dat zijn orkest zal behouden. Voor het vele werk tot de instandhouding der bh O. V. komt aan de bemiddelingscom missie een woord van hartelijken dank toe, vooral aan den heer Stinis, die zijn beste krachten inspande om de H, O. V. te be houden en zoo ijverdevoor het verkrijgen van den „nervus rerum", de financiën. In een conferentie met de orkestleden, die te half één hedenmiddag in het Proveniers huis werd gehouden, werd de toestand be sproken en als resultaat en tevens als ge ruststellend bericht kunnen wij het volgen de meededen, hetwelk tegelijk de kans op conflicten in de toekomst tot een minimum reduceert: Alle leden van de H. O. V. brengen hun hartelijken dank aan allen die zoo spontaan gevolg hebben gegeven aan den oproep om financiëelen steun tot behoud der H. O. V. Zij betreuren het plaats gehad hebbende conflict, hetwelk mede- het gevolg was van den benarden financiëelen toestand der H. O. V. Eveneens drukken zij hun leedwezen uit dat naar buiten interne aangelegenheden zijn gepubliceerd geworden, welke feitelijk in eigen kring hadden moeten worden op gelost. Overtuigd dat de leden en vriendep der H. O. V. het conflict pijnlijk heeft getrof fen, verklaren, voor zoover zij aan het ont staan van dit conilict, direct of indirect, ock maar eenigszins aanleiding hebben kunnen geven, dit loyaal terug te nemen en beloven dat het orkest in zijn tegenwoor dige samenstelling eendrachtig zal medewer ken aan den verderen bloei der H. O. V, De collecte van Zaterdag, Om de 10.GC0 die de H. O. V. noodig heeft, bijeen te brengen, had de commissie van vijf voor de H. O. V. in de afgeloopen week alle krachten Ingespannen. Op allerlei wijze, door giften, toezeggingen, inschrijvin gen op lijsten enz. werd getracht het ont brekende aan te zuiveren en tot slot der actie had Zaterdag de groote straatcollecte plaats- met muziek en Zang. Het weer leende zich uitermate voor de collecte en de talrijke collectanten en col- lectrices konden zoodoende talrijke giften inzamelen. Door verschillende Haarlemsche muziek- vereenigingen werd welwillende medewer king verleend. Zoo gaf „Polyhymnia'' van half 3 tot 3 uurcen concert op de Groote Markt en op den drukken Zaterdagmiddag was het geenzins te verwonderen dat de uit voering veel belangstelling trok en zulke oogenblikken waren voor de collectanten welkome gelegenheden om de collecte busjes te vullen. „Harmonie Crescendo" concerteerde van 4 tot 7 uur op verschillende punten van de stad, zooals in het Amsterdamsche kwar tier, de Slachthuisbuurt, het Rozenpriëel, Groote Markt en Stationsplein. Te Half 2 des middags trokken verschil lende leden der Haarlemsche Orkestver- eeniging er op uit om op enkeie plaatsen te concerteeren, terwijl dames collecteerden. In het geheel werden 6567 giften ontvan gen tót een gezamenlijk bedrag van 1064.73 b-!. In het geheel werden meer dan 8000 gif ten ontvangen tot een gezamenlijk bedrag van 1064.73%. Nog kunnen wij vermelden, dat 22 dames leden van Polyhymnia collecteerden, bene- veps dames-leden der H. O. V, „Harmonie Crescendo" zamelde in 416,98%; de H, O. V.-leden 647.75. De commissie verzekerde ons, dat, vooral Zijn wij goed ingelicht, dan is bij boven genoemde maatschappij een zoogenaamde personeel-organisatie opgericht, die geheel „Neutraal" zou zijn in hare opvattingen. Wij vernmen dat een 40-tal ambtenaren, waar onder hoofdambtenaren, tot deze vereeni- ging zijn toegetreden. Voor de afdeelingsbesturen van het spoor wegpersoneel houdt, vernemen wij, op Maandag 12 October a.s, het hoofdbestuur van „St. Raphael" te Utrecht eene vergade ring, waarop de loonvoorsteilen zullen wor den besproken, alsmede de agenda voor den Bond van afgevaardigden. Deze vergadering voor den Raad van afgevaardigden wordt gehouden op 25 en 26 Oct, te Amsterdam. Wij vernemen dat de afdeeling Haarlem zal voorsteilen den Bondsdag in 1926 te Haar lem te doen houden. HET 15-JARIG BESTAAN VAN DE NED. R.K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN „ST. FRANCISCUS VAN ASSIë. Zondag 4 October, op den feestdag van „St. Franciscus van Assisië" vierde de afd. den hebben. Wij moeten menschen zijn met een levendig geloof, doordroegen van de liefde tot Christus en ons scharen onder het vaan ais 'rouwe volgelingen van den H. Franciscus, die, hoewel zoon van een rijk koopman,, van - alles afstand deed, om zijn God en Heer te dienen. Hij roept de leden toe, rein te blijven in doen en laten, opdat het vaandel geen be spotting wordt, doordat .daarachter leden zouden loopen, die de plichten als Katho liek verloochenen. Na een opwekking, de afdeeling groot te maken en mede te werken tot haar groei en bloei, eindigt Z.Eerw. zijn toegejuichte rede. Nadat de voorzitter van de afdeeling Am sterdam de zuster-afdeeling Haarlem geluk had gewenscht, dankt de heer Haver Rector Kok voor zijn heerlijke rede en-Zegt namens de leden de belofte te mogen doen, dat zij zich zullen inspannen ais ware Katholieken te leven, zcc-wel in de organisatie als in het particulier leven. Hij sluit nu het officieele gedeelte, waar na de leden mag eenigen tijd gezellig bijeen blijven. De leiding van het verder verloop was in goede handen en de conférencier wist de Haarlem van bovengenoemden Bond haar talrijke aanwezigen op aangename wijze be verd bij- in de volksbuurten zeer spontaan gedragen. Het totaal ingezameld bedrag is 10.211.59%. Donderdagavond hield de Haarlemsche Vereeniging voor onderricht in het Franscli, een ledenvergadering" in café „De Kroon", alhier. De Voorzitter der vereeniging, de heer H. H .Holthuis, gaf een uitvoerig overzicht van hefgeen het bestuur in het afgeloopen vereenigingsaar had verricht om Kei doel te bereiken, neergelegd in artikel 2 onder a der statuten, hetwelk luidt: „te bevorde ren dat de wettelijke bezwaren tegen eht opnemen van het onderwijs in het Fransch in het leerplan voor het 5e en 6e leerjaar der gewone lagere Scholen worden wegge nomen. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden mej. J. Ber- dinis van Berlekom en de heeren dr. C. Spoelder, L. J. Raadersma en J. H, J. Hulsman, werden herkozen. In de plaats van den heer A, J. Timmer werd gekozen mevrouw J, P. C. C. Bijll de VroeMol- lerus. Op den te .Zwolle gehouden liuirgischen dag gaf Pastoer Wiilemborg een voorbeeld van het bidden in zijn parochiekerk. De Liturgische vereeniging zal dit onderwerp in studie nernen en ter zijner tijd de uit slag mededeelen. Door een steeds toenemenden groei van zijn practijk, was -de heer D. Hessels, ge noodzaakt zijn kliniek te verplaatsen van de Zijlstraat no, 53rd. naar het Kenaupark r.o. 26. De beschikbare ruimte werd in dc Zijlstraat veel te klein. Van 5 October af is alles in het Kenau park ondergebracht. De Centrale Kliniek is in het benedenhuis gevestigd. De flinke frisscke wacht- en operatiekamer zijn keu rig ingericht, terwijl dezelfde kamers in het bovenhuis voor de particuliere practijk zijn gevestigd, Dc behandeling is in de Centrale Kliniek, zooals men weef, steeds keurig in orde. Het onderbrengen van de verschillende afdeelingen in één huis is een groote vooruitgang. 15-jarig bestaan. Dit feit is niet oaopge merkt voorbijgegaan, en laten wij er onmid dellijk aan toevoegen, dat dit lustrum op vaardigen wijze gevierd is geworden. Des morgens had in de kapel van de Eerw. Zusters in de Koningstraat een H. Mis plaats, waarvan de opkomst buitengewoon verheugend was. Deze H. Mis werd gele zen door Rector Viaar, die onder de H. Mis een rchoone toespraak hield. Na deze H. Mis had een gemeenschappe lijk ontbijt plaats, waaronder een gezellige stemming heerschte. Pater Vlaar sprak den wensch uit, dat de afdeeling mag groeien en bloeien, opdat hij een volgend jubileum, de kapel van de Eerw. Zusters gevuld zal zijn, met Room- sche georganiseerde bedienden. Des middags had een dirter plaats, waar van het aantal deelnemers bevredigend ge noemd mag worden. Geiukwenrchen en toespraken, bleven hierbij niet ten achter, en de wensch werd geuit, dat deze allen in vervulling zulien gaan. Het spreekt vanzelf, dat hiervoor medewerking noodig is van de leden, en het bestuuf heeft dan ook goede verwachtingen. Wanneer de belangstelling blijft voor de afdeeling Haarlem, zooals des morgens in de H. Mis, dan kan er geconsta teerd worden nieuw leven in de afdeeling Haarlem, en dit feit zal zeker tot zijn recht komen, indien de Roomsche bedienden zich scharen onder de banier van „St. Franciscus van Assisië." Na het diner had de feestavond plaats met als glanspunt de Vaandelwijding. Het was te voorzien, dat voor dezen avond belangstelling bestond. Hoe kon het ook an ders Door de goede zorgen van den Chef van het Restaurant Brinkmann was de bo venzaal gezellig aangekleed, zoodat bij het binnentreden, het geheel een prettigen aan blik gaf. Een schat van bloemen, welwillend afge staan door den heer Blankwater, prijkte op de verschillende tafeltjes. Door enkele d; mes werden bouquetjes aangeboden, zoodat de feestvierenden in feesttooi waren ver- eenigd. De conférencier, den heer Th. Verstey- nen, wist de stemming er in te brengen. De helderen muziektonen van „Funny Fel lows" leider Thijs Gerritsen, klonken vrociijk door de zaal en er heerschte een vroolijke aangename stemming. Het tijd stip brak aan, om dezen feestavond te openen en ongeveer 8.15 opent de waar nemende voorzitter der afdeeling Haarlem de talrijk bezochte bijeenkomst met den Christelijken groet en roept alle aanwezigen een woord van welkom toe. In de eerste plaats heet hij welkom den ZeerEerw. Heer Rector Kok, die nu de afdeeling Haarlem zonder Geestelijk Adviseur is, door de be noeming van Pater Terstappen te Lichten voorde, direct zoo welwillend was, heden avond het vaandel der afdeeling te wijden sn een spreekbeurt te willen vervullen. Vervolgens dankt hij het muziekgezel schap „The Funny Fellows" voor de me dewerking. Van de afdeeling Beverwijk was bericht Van verhindering ingekomen. Van Amsterdam waren eenige bestuursle den en verder had de afdeeling blijk gege ven door het zenden van een mooi bloem stuk Pater Terstappen had een schriftelij ken gelukwensch gezonden. Besloten werd Z.Eerw. hiervoor dank te zeggen en .tevens voor alles wat hij voor de afdeeling heeft gedaan. Het Bondsbestui^r kon .tot zijn leedweyn niet aanwezig zijn, maar deed ook schrine- iijl zijn sympathie blijken. Na den heer H. Verstrijnen neg welkom te hebben geheeten wijst spr. op het nut en de noodzaak' van georganiseerd te zijn in den R.K. Bond en wekt de aanwezige leden op. ook trouw de vergaderingen der afdee ling te bezoeken. Na een woord van dank tot de feestcom missie te hebben gesproken, neemt de voor zitter hiervan, de heer Elligens, het woord om even te herinneren aan de plechtighe den van den morgen, de druk bezochte H. Mis in de Mariakapel in de Koningstraat en het gemeenschappelijk ontbijt Voorts was het hem een aangename taak het vaandel te mogen onfthulien, waarna door allen Roomsche Blijdschap werd ge zongen. Alsnu gaat de ZeerBerw. Heer Rector Kok over tot de Vaandelwijding. Na de plechtigheid neemt hij het woord zegt, dat deze avond een avond van betec- kenis is voor de afdeeling en de leden. Heden is de afdeeling ip het bezit geko men van een vaandel, wat er wezen mag. Het kruis in top, beteekent, wat in de toe komst ons deel zal zijn n.l. het kruis van zig te houden Ook de heer Blank water en Mej. M. v. Kessel, lieten zich niet onbetuigd. Met trotsch mag de afdeeling Haarlem te rugzien op deze lustrum-viering, en zal ze ker veel vruchten afwerpen. De Ned. R.K. Bond van Handels-, kan toor- en Winkelbedienden, afdeeling Haar lem vertrouwt van nu af aan, dezelfde geest drift van de ledén te mogen ondervinden, zooals die op. het St. Franciscusfeest heersch te. Gisteren is de kerk in de Amsterdam- straat in gebruik genomen. Een éénvoudige plechtigheid had plaats, waarbij de pastoor de geloovigen dankte voor hun medewerking De verdere plechtigheden zullen plaats heb ben als het nieuwe altaar in gebruik zal worden genomen. Tot doctor in de letteren en wijsbegeerte slaagde op proefschrift aan de gemeente- Universiteit te Amsterdam, de heer J. A. v, Arkel, alhier. Tot semiarts werd te Leiden bevorderd de heer J. J. v. Batenburg. Voor het examen apothekersassistent slaagde de heer R. A. van Brussel, alhier. Naar wij vernemen, houdt de afd. St. Augustinus voor hare tramleden eene ver gadering in „St, Bavo," Smedestraat, alhier, op 13 October a.s. ten half acht. Op deze vergadering zal, vernemen wij verder, besproken worden de nieuw inge- MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden iets vaster. V K HEDEN voerde rolleering, alsmede zullen de punten werden besproken voor de aanstaande con ferentie. Geboren: 1 October, d. van A. Papen burgKoster. 2 October: z. van C. F. TurkenburgVissers. d. van N. Bijster Kramer, d, van C, LucasWillemse. 3 October. z. van A. v. d. StaaijHeitlager. z. van H. MulderJantz. d. van J. HuijbensStevenhaagen. z. van J. H. BlomBlom. 4 October, d. van H. Ha- bersClements. d. van J. S. E. Booiman Corten. d. van T. GausSukkel. d. van L. M. v- LatumWiedijk. z. van J. M. PeterseDijkers. - z. van W, M. A. v. d. Oosterkampv. d. Veldt, 5 October, d. van P. H. SchouwRoeffen. Overleden: 2 October: F. E. J. Uilkcns Munters, 54 j„ v. Eedenstraat. S. Wijk huizenVenema, 37 j., Barbarossastraat. J. C„ 6 d„ z. van L. Kuijk, Kruistochtstraat. 3 October. J. G„ 2 j„ d. van J. PI. Langen- dijk, Kamperlaan. 5 October. N. Over- gaauwVerheul, 45 j„ Berckheijdestraat. W. S- M. Lijnzaat—v. Koert, 43 j. Jacoo Geelstraat, Het verbouwen van het perceel Lourens Costerstraat 22 en /liet bouwen van een steerien pakhuis is opgedragen aan den aan nemer P. Dijt, Leidschestraat, alhier. "ïr-- Door dc Speeltuinvereniging „Het Ooster- kwartier" wordt hedenavond in de boven zaal van „De Korenbeurs" een ledenver gadering gehouden, waar statuten en regle ment behandeld, een definitief -bestuur ge kozen cn het werkprogram besproken zullen worden. Uit St. Maurice, Valais, word? gemeld dat onze stadgenoot Jhr. dr. C. G. S. S^ndberg, welbekend als geoloog en kolo niaal politicus, ziek ligt in de kliniek al daar. Zijn toestand, die zich eerst vrij ern stig lief aanzien, is nu bevredigend. Vandaag is 't 25 jaar geleden, dat de heer J. Visser als commies 4c klasse in dienst trad bij dc Rijksbelastingadministralie, Se dert. eenige jaren is hij hier controleur in zake geslachtsaccijns van het Gem. abattoir. Door vacantie tc nemen onttrok de jubi laris zich aan alle feestbetoon. van do Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 6 Octo ber 1925, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robert: Passacaglia, G. Frescobaldi; 2, Concert d kl, t„ G, F, Handel, Andante (quasi Alle gretto), Adagio, Allegro; 3. Introduction et Allegro moderato, J. Guy Ropartz; 4, a. Prière, b. Benediction nuptiale, Th. Dubois; 5. Scherzando, G. Pierné. Gisteren, Zondag, werd dc wedstrijd ge opend, uitgeschreven doer de R. K. Rede- 5% Nederland 1519 6% Nederland 1923 4% NederL 1917 7% N.-L 1921 A... 6% N.-L 1923 D... UoIL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. VA- Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank L diiche Bank Cert Handel Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Ron. Olie U. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions i(L Cbmp. Merc. Arg, Poerworedjo Oude Deli Scnembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda IV abash Comm. Maxwell 101®/4 1033/16 99 102°/1g 1031/2 41 60 50 163/4 555 317 122 1741/4 139 136!/4 •361/4 92 157 375 '231/2 10 152 142 73/„ 1 i 1047/g 1441/, 891/, 423/16 6i/a 1013/4 1033/i6 99 1029/i« 103i/2 148 187 71 558 316 123l/4 1741/2 139®/4 1361/, 136i/2 164 386 1221/2 97s 1521/2 141 77' 4 4271/2 5051/2 423 356 (Adv.) ren," om namens de aanwezigen een warm welkomstwoord te spreken. Spr. wenschte o. m, den jubilaris dank te zeggen voor het geen hij in de afgeloopen periode voor allen gedaan had en uitte de hoop, dat hij nog vele jaren van succcsvollcn arbeid zou mogen be leven. Namens de leerlingen bood zij den feesteling een antieke oud-Höllandsche kast aan en tevens eens lijst, kunstvol ontworpen en uitgevoerd door den heer H. Mengelberg, met de namen der schenkers. Vervolgens was het woord aan Ds. Brusc'haart. In een gloedvolle rede memo reerde spr, de afgeloopen 25 jaren, schetste den heer van Kempen als een talentvol en bescheiden zanger, die zelfs nog dezen groo- ten dag in alle stilte had willen laten, voor bijgaan. Vervolgens huldigde spr. den jubilaris met een groote lauwerkrans, wat bij dc aanwe zigen wederom een enthousiast applaus ont lokte. Daarna was het woord aan den heef van Kempen. Spr. was zichtbaar geroerd doof voor hem zoo geheel onverwachte hulde. Van harte dankte hij allen voor hun sympa thieke huldeblijken en sloot zich aan bij de wenschen van de sprekers, dat hij nog lang aangenaam zou mogen vertoeven temidden van zijn leerlingen en vrienden. Hierop werd de eerewijn rondgediend. Om 9 uur precies stelde zich voor de wo ning te Overveen het R.-K. Fanfarecorps „Euphonia" op, om in de fantastische verlich ting van Bengaalsch vuur den jubilaris een serenade te brengen, mede namens dc dor pelingen, die van hun belangstelling getuig den door in grooten getale bij de muziek-uit voering tegenwoordig te zijn. Op zeer ver dienstelijke wijze bracht het orkest eeu vijf tal nummers ten gehoore. dié met luid ap plaus werden beloond. Staande in de ver sierde voordeur hoorde de heer van Kempen het concert. Een „Lang zal hij leven!" werd door alle omstanders enthousiast medegezongen. Hier op trok men zich terug en werd een foto genomen van den jubilaris temidden, zijner leerlingen. Hiermede was het officiëelc gedeelte geëin digd en bracht men den avond verder door in intiemen'kring met zang en voordracht. Een waarlijk schobne hulde! 439e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 5 October, Se Klasse 13e Lijst. Hooge oriizen: 256 509 4008 9045 14916 1000. 6328 7174 11599 13654 14149 f400., 87 3424 S215 10057 13534 17210 ƒ200. 960 2249 2909 3191 6195 7757 9134 11684 12224 12564 12740 14328 16605 100. Prijzen van 70: 118 156 302 1011!? 1441/ 3 4'3/j 3 OCTOBER- tERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEH s LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO 1 1 11 BAZEL «viii NEW-YORK ROME 8 rijkerskamer Alberdingk Thijm, gelegen- 1 prolongitlekoers Deposito dagolljks opeiaetiösaFJ voor éèn maand vast: voor drie maanden vast: voor één iaar vast: 0/0 SPAARDEPOSSTQ (Snarbankboekjes tot nusimuin 2350.-) 4 Groote bedregan of andere termijnen op nader overeen te komen voorwaarden 1 heid van het 35-jarig jubilé der vereniging. 's Morgens was'er een Alg. H. Communie der leden in de H. Hari-kapel in St. Bavo en in den middag had de receptie plaats der spelende vereeniging, nml. de R, K. Tooneëlvcreenigmg „Nut en Genoegen" uit Lisse, waabij de eerewijn werd rondgediend. 's Avonds was de zaal van het gebouw St, Bavo vrij goed bezet. Het vlaggedoek, geschilderd en gerangschikt door den heer P. Mossinkof maakte een fcestelijken in druk, en het jolige strijkje: de „Funny Fellows" bracht er de „pit" in; De eerste rijen \ve«'den in beslag genomen doer dc jury, bestaande uit dc heeren F. Donders, G, Kromhout en Jos. de Lobel en door verschillende genoudigden en hun dames. De heer van Castricum opende do bijeen komst met den Christelijken groet' en heette allen hartelijk welkom. Hij wenschte Alb. Thijm geluk, hetgeen een machtig applaus ontlokte en wees vervolgens op eenige cursussen en lezingen, welke in - dit seizoen gehouden zouden worden. Hierop speelde de tooncelvereen. „Nut en Genoegen" uit Lisse, Opgevoerd werd „Exellentie", klucht in 3 bedrijven van Jan Grosfckl, welk stuk door de aanwezigen met belangstelling en genoegen gevolgd werd. Na ieder bedrijf was er dankbaar applaus. Zaterdag j.l. vierde onze beleende Neder- landsche tenor, de heer J. v. Kempen, zijn 25-jarig Zangersjubileum. Gedurende den dag mocht de jubilaris talrijke blijken van sym pathie ontvangen. Des avonds had een grootsche hul diging plaats door de talrijke leerlingen en vrienden, die zich voor deze gelegenheid had den verzameld ten huize van den heer J^es- terwoudt te Overveen. Onder de aanwezigen merkten wij tal van vooraanstaande musici op uit de Nederlandsche muziekwereld. Om acht uur werd de jubilaris met ver sierde auto afgehaald van zijn woning te Bioemendaal. Zoodra hij de hal van de ver sierde villa te Overveen binnentrad, barstte een spontaan hoera los. Vervolgens zong 'n gemengd koor, samen gesteld uit zijn leerlingen het „Victoria" van Weber, onder dc eminente leiding van den heer J, Booda. Daarna trad Mevr. Westerwoudt naar vo- DR. KNOCK. Zaterdagavond werd door het. Schouw- tooneel in den Haarlemschen 'Stadsschouw burg Dr. Knock van Jules Romains voor het voetlicht gebracht. Daar het stuk reeds verleden jaar uit voerig dcor ons is bespreken, zullen wij er geen uitvoerige beschrijving aan wijden, maar slechts even opmerken, dat het jam- rnre is, dat dit zoo geestige tooneelspel van Jules Romains, betrekkelijk zoo weinig belangstelling had van de zijde van het publiek. In den loop van dit seizoen zullen waar schijnlijk nog meerdere reprises volgen; laten we hopen, dat de waardeering van het publiek voor het prettige spel van Jan Musch zich alsdan zal uiten, door den schouwburg ten volle te bezetten. Spel en spelers verdienen het. Naar wij uit den Haag vernemen, is met ingang van 15 October a.s. benoemd tot bur gemeester der gemeente Zandvoort, H. van Alphen, met toekenning van gelijktijdig eer vol ontslag als burgemeester der gemeente Westzaan. De heer H. v. Alphen is in 1881 te Arn hem geboren en genoot daar het Lagere onderwijs. Gedurende vele iaren verbleef hij in het buitenland, ïn Zutphen ontving hij zijn opleiding op de gemeente-secretarie en deed hij daar het examen.voor secretaris. Langen tijd vervulde hij daar de functie van gemeente-secretaris. In 1918 werd hij tot burgemeester van Westzaam benoemd. De heer v. Alphen is nóch thans nóch vroeger aangesloten geweest bij een poli tieke "partij en staat dus geheel vrij. De advocaat-generaal bij den Hcogen Raad concludeerde tot verwerping van het cassatieberoep van A. v. d. S„ directeur van de gasfabriek te Schoten, die door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, wegens het aan nemen van, een gift als ambtenaar, wetende dat zij hem gedaan werd in strijd met zijn plicht en bediening. Dezer dagen vermeldden wij een adres van forensen uit Halfweg, waarin gewezen werd op het kilometertarief der E. S. M, en het feit, dat niet alle t'rams te Halfweg stopten. Wij vernemen than:-, dat bij de op heden in werking getreden nieuwe dienstregeling het tweede bezwaar is on dervangen. Alle. behalve de z.g.n. express trams stoppen van Haarlem, .zoowel als van Amsterdam komende, te Halfweg en te Sloterdfjk. ..Toen de bloemententoonstelling in Maart geopend werd, naar men zich zal herinne ren door de E. S. M, een nieuwe dienstre geling ingevoerd op de lijn Amsterdam Haarlem. Deze regeling hield in, dat alleen die trams te Halfweg en Sloterdijk zouden stoppen, "welke kwartier voor en kwartier over bet heele uur van Haarlem vertrok ken. De hierboven vermelde verbetering der dienstregeling beteekent, dat ook Halfweg en Sloterdijk in den kwartier- dienst' opgenomen zijn. Alleen dc trams, die des morgens 7.55 uur en 8.10 uur uit Haarlem en des avonds 5.12 en 5.42 uit Amsterdam vertrekken, stoppen niet te Halfweg en Sloterdijk. Ook is het een goede verbetering, dat de t'rams hoogstens twee minuten stóppen aan de halte Tempeliersstraat tot het in- en uitlaten vqn reizigers. Ook hierin is aan verlangens van reizigers tusschen Haarlem en Zandvoort te gemoef gekomen .Het blijkt dus weder, dal de directie der N. Z, H. T. rekening houdt men wenschen van passagiers. BERICHT. Wegens plaatsgebrek wordt het verslag van het koperen jubileum van den R. K. Bouwvakarbeidersbond morgen opgenomen, AMSTERDAM, 5 Oct, De Rechtbank ver oordeelde hedenmorgen tot, twaalf jaren ge vangenisstraf van Dam, die in dc Wormcr- veerstraat zijn Vrouw en twee kinderen om het leven bracht. De eisch was levenslange gevangenis- 110 537 552 930 1505 3927 2764 3541 3622 4273 4843 5414 5976 6348 6655 7134 7357 7779 9258 9664 114 592 947 1538 2053 2786 3994 4313 5029 5431 5998 6407 6661 7191 7389 8054 9278 9680 113630 17788 421 487 60S 1078 1573 2186 2796 3995 4318 5127 5489 6017 6418 6678 7236 7453 8147 9382 9758 695 1.275 1396 2257 2910 4056 4430 5246 5549 6152 6524 6740 7237 7582 8295' 9-163 9853 785 1409 1666 2294 2944 4101 4468 5266 5648 6186 6527 6930 7312 7669 8432 9652 817 1414 1724 2351 3014' 4114 4604 5360 5679 6259 6553 6953 7342 7734 8654 9655 9881 10086 NIETEN: ■C. 15 53 69 91 96 106 163 196 199 228 2,35 260 378 415 505 657 719 832 S49 860 872 874 934 979 1013 1047 1065 1081 1105 1164 1174 1339 1362 1372 1383 1436 1516 1519 1548 1551 1560 1581. 1654 1672 1751 176! 1797 1853 1856 1944 1999 2004 2016 2055 2121 2128 2131 2165 2269 2311 2343 2369 2377 2380 2385 «2430 2455 2476 2539 2590 2600 2655 2656 2684 2685 2692 2706 2708 2726 2729 2745 2835 2865 2875 2886 2898 2917 2932 2948 2978 2986 3020 3059 3062 3111 3169 3220 3309 3331 316! 349S 3564 3717 3722 3755 3762 10410 10649 10698 10768 10783 10825 10913 10974 10992 11131 11179 11233 11309 11404 11493 11760 11819 11895 12101 12142 12216 1228S 12444 12519 12624 12651 12679 12783 12799 12927 13000 13025 13050 13110 13277 13457 13705 13715 13766 13853 13886 13906 13966 14179 14244 14317 14371 14407 14620 14698 14832 14859 14959 14964 14997 14999 15122 15204 15258 15553 15580 15915 15930 15977 16147 16216 16287 16304 16307 16317 16419 16500 16893 16943 17035 17189 17335 17388 17435 17495 17581 17823 17907 17930 18423 18526 18609 18635 18773 18924 19575 19576 19626 19650 19706 19868 20156 20165 20192 20275 20285 20289 20744 20773 20816 20827 20836 20846 9 121 252' 770 957 1161 1431 1567 1840 2030 2278 2421. 2591 2695 2836 2947 3083 3362 3773 3828 4014 4247 448S 4737 4833 5057 5344 5654 5824 6038 6231 6503 6842 7069- 7268 7477 7646 7797 803 K *8Ï82 8411 8610 889! 9164 9342 9745 9845 9973 10073 10264 10404 10584 10700 50918 14266 14267 14452 14668 14939 15164 15380 15654 15955 16065 '6193 16377 16519 16855 17063 17357 17567 17813 17950 18172 18439 18594 18704 18831 1.S95S 19030 19307 1055,6 1976)7 19772 19981 20195 20214 203S9 20615 9p6 1491 1830 2412 3343 4235 4704 5383 5701 6269 6590 713? 7344 7742 9ÖÜT 9656 10135 10838 11302 12046 12529 12977 13475 13942 14593 14994 15577 16224 16S04 17405 18158 19007 19971 2030S 3832 4052 4307 4557 47S0 4874 5112 5428 5699 5525 6056 6253 6610 6889 7151 7313 7479 7680 7823 8056 8238 8422 S661 8970 0172 9376 9769 9851 9979 10134 10288 10414 10613 10730 10921 11114 11362 11577 11781 11960 12032 12171 12345 13502 12693 12818 1307(5 13182 13422 13555 13822 13973 14269 14471 14752 14981 15190 15483 15697 15975 16068 16225 16(02 16674 16869 17113 17371 17696 17821 17973 18204 18446 18643 18706 18839 18970 19052 19346 19559 19812 20001 3850 4053 4343 4579 4751 4924 5154 5494 5717 5879 6071 6322 66?S 6948 7155 7358 7523 7708 7848 8083 8?44 8429 8665 8972 9176 9414 9775 9894 10005 10155 10292 10449 10621 ■10745 10929 11128 11382 11583 11807 11964 12037 12189 *12595 17525 12707 17828 13081 13245 13433 13617 13857 13992 14277 14521 14769 15036 15237 15484 15698 15982 16098 16229 16432 16700 16875 17179 17403 17703 17843 18001 18299 18467 18650 1S719 188.75 18979 19059 19350 19564 3885 4063 4346 4583 4759 4949 5192 5539 5724 5898 6J.43 6337 6693 7012 7.167 7545 7525 7 7 38 7878 8091 8281 8483 8723 8995 9179 9482 9776 9895 10021 10165 10298 10490 10641 10752 10969 11134 11388 11608 11826 11976 12039 12219 12408 12545 1.2712 12839 13090 13313 13435 13629 13868 14171 14279 14534 14838 15063 .15275 15490 15773 15985 16118 16249 16442 16726 16942 17186 17428 17708 17846 18017 18312 18474 18656 18728 18502 18990 19125 19402 1970S 3896 407! 4368 4625 4767 4970 5223 5541 5726 5907 6158 64.2.2 6719 7016 718.2 7363 7560 77.57 7913 5126 8318 8507 8767 9039 0213 9519 9797 99.12 10027 10182 10316 10575 10647 10759 11048 11145 11419 1674 11835 11997 12084 12235 12411 12550 12741 l'SOO 13132 133,77 13455 13656 13879 14181 14309 14552 14876 15099 155.75 15501 15799 15995 16150 16306 16453 16736 .16963 17213 17484 1777.7 17883 18054 18599 18485 18687 1ST." 1 18936 1899.7 19151 19418 19738 3933 4126 4444 4711 4793 5011 531! 5582 5753 5958 6185 6458 6774 7017 722!' 7401 7570 7761 8007 8151 8394 8547 8782 9056 0,312 9661 981.3 9919 10050 10245 10.378 10577 10679 10780 1056 1U 63 11494 1 '605 11889 12008 12097 1.3286 12419 12561 12764 12882 1.3145 1.73.1? 1,7459 1,3704 13907 14195 14366 14608 14903 15135 1535? 155,37 15810 16003 16160 16370 15543 16816 17027 17.255 175.24 17797 17937 18085 18424 18488 1868,8 18783 18937 18096 192.23 19439 19762 ,39.63 4156 4462 4712 4822 5025 5340 5592 5755 .5981 6216 6491 6817 7052 7238 7444 7589 7795 8015 8169 8396 8597 8879 9105 9.335 9743 9815 9924 10072 102*8 10,393 10579 10681 10917 11051 11317 1149'! 1'706 11920 12023 12112 12308 12460 12646 12765 ?00" 'i 316.3 15.356 1.3403 13739 1.3908 14?" 14451 14619 14007 1515 15,37' 15557 1589! 1605 i 16182 1637.2 16512 16817 170.35 17381 17565 1781! 17957 18148 1843b 18549 1869, 1S31* 18944 19005 192.36 19514 19766 19828 19875 19877 20007, 200.32 20055 19887 19979 20092 20186 2022.3 20403 20688 5e Klasse 5e Klasse. straf. 20230 20290 20319 20.34 2036 20424 20522 20529 20558 206( 2071.2 20725 20568 20930 209; 11e Lijst: 125S1 met 70 vsrv?' 12e Lijst1868 m.z. 1861. In haar vonnis overwoog de rechtbank dat bij haar onderzoek ter terechtzitting niet de indruk gekregen was met een diep verdor ven persoon te doen te hebben en dat ook niet gebleken was dat beklaagde tc voren een misdadig feit gepleegd had. Zijn invrijheidstelling achtte de rechtbank dan ook niet een gevaar voor de maatschap pij en zoodoende had zij geen bezwaar te- gen een tijdelijke gevangenisstraf, j Verder overwoog de rechtbank dat de j voorbedachte rade bij het dooden van de 1 vrouw niet was bewezen en dat het dooden f van de twee kinderen als één voortgezet j misdrijf beschouwd moest worden. EINDHOVEN, 5 Oct. De arbeidr G., die Zaterdagavond tusschen dc buffers raakte van 2 spoorwagons der Philips' S gbsfabrieken, is cverlden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2